Zápisníček / Březen 2015

3.3.2015 v Aluška.org 52

Aktualitky, zprávičky, myšlenky, zážitky a vše, co se okolo mne mihne zajímavého.

Únorový Zápisníček je dostupný ZDE.

31.3. 2015

Pozor pozor! 30.+31.3. je přibývající měsíc ve lvu! Dneska bychom si měli zastřihnout konečky vlasů! 🙂

30.3. 2015

….. Dneska jsem si tak hezky vyšla na balkonek pro květináček a zbyteček hlíny, co mi tam zbyl od včerejška, kdy jsem si chystala rostlinky do květináčků.

Shodou okolností (tuto poznámku si fakt neodpustím) jsem zjistila, že mi Divočák značkuje ty květináče, ale ne trochu, ale vyloženě se vymočí do hlíny. Je to pěkný puch. A dost mě s tím štve. Nazvala jsem ho potvorou, ale nepomohlo mi to, dneska jsem zjistila, že to udělal zase. Prostě hrábne do hlíny se semínky, vytentuje se tam a… no prostě hrůza. Nevím co s tím mám dělat. Že mi i cizí kočky lezou na balkon mi nevadí, naopak je ráda vidím i nakrmím. Ale že mi močí do květináčů, kde jsem chtěla mít bylinky, to už je fakt MOC, to mě vytáčí. A taky umyju dlažbu, za deset minut dojde Divočák, ťáp ťáp, šup do květináče a můžu ji umýt znova 😛 – Co takhle zkusit koupit odpuzující sprej na kočky a postříkat s tím všechny květináče?? Ale ještě levnější bude, něco sehnat a zabarikádovat přístup na ten balkon. Asi budu zlá a udělám to, protože vandalství a smradu už mám plné zuby a jestli se nebude chovat slušně, tak žádný balkonek, hezky bude žrát z misky před barákem jako velký pán. HM!

.. A jak jsem na tom balkoně a zrovna se rozčiluju nad čerstvě zničeným květináčem, který jsem pečlivě osadila a zalévala teprve VČERA, slyším podezřelý hlasitý hukot. Byla jsem po větru a schovaná za domem, takže já měla na balkoně bezvětří, kdežto na ulici pode mnou se snesla fujavice. A byla to scéna jak z apokalyptického filmu. Řada lidí začala ječet… Někdo ječel na děti na koloběžkách, ať se běží schovat do domu, ty jely na koloběžkách jak Fitipaldy a ječely že jedou… Jinde začali ječet, protože jim odlétlo prádlo. Jinde ječeli, protože jim vítr málem urval zadní dveře od baráku z pantů… A u jedněch sousedů, co mají ještě pořád trochu nepořádek na zahradě (ale činí se a uklízí ho, celou zimu to byl smeťák, ale teď to začíná vypadat dobře), začaly lítat kusy bordelu, plech, igelity a bůhvíco ještě. Pak začaly padat kroupy. Byl to fascinující pohled, co vítr umí, když jenom trochu víc zafouká, než jsme zvyklí… Připadala jsem si najednou tak strašně nicotná, i s těmi květináči… 😀

O pár vesnic dál spadl strom na vedení a nemají tam elektřinu, ale já si sedím hezky v teploučku, u internetu jako Pán a zítra pujdu zadělat ten balkon, protože balkon bez bylinek a zelených květináčků není žádný balkon a cizí kočky ať si teda trhnou prackou, když se neumí chovat slušně k cizímu majetku. – Hm!

Pozor, od 29.3. platí letní čas, posuňte si hodinky o hodinu napřed.

28.3. 2015

….. Poslední dva dny se na večeři živím úplně jednoduchým smoothie, které mě perfektně zasytí. Měla jsem doma už dlouho jablíčka, která původně měla jít do štrůdlu, ale nakonec na to nebyl čas a potom energie. Tak jsem přikoupila pár banánů a každý večer oloupu a rozkrájím dvě jablíčka, jeden banán, zmixuju to dohromady – a přileju trošičku vody, protože je to strašně hutné a mixéru to potom jde blbě – nasypu do toho velmi bohatě chia semínka a nechám tak 10 minut odležet. Mezitím chia nabobtnají a změknou.

Jím to z velké sklenice lžičkou, koušu nabobtnaná chia semínka a jsem spokojená. Když si to udělám v sedm večer, tak nedostanu hlad do dalšího dne v poledne, což je super. Chia chutnají moc dobře a z každé ovocné kaše udělají něco úžasného. Je to můj způsob, jak do sebe dostat výživné látky, které v sobě semínka/oříšky mají, jenomže mně obecně semínka ani oříšky nechutnají a taky je to na mě dost suché. Ještě do sebe dostanu tak maximálně sezam, když koupím sezamovou tyčinku. Ale chia mi chutná opravdu moc moc moc 🙂 Teď na jaře je určitě potřeba trošku se po zimě nadopovat živinami a tohle mi připadá mnohem lepší, než jenom dlabat céčko v tabletách a jíst chemické papriky z druhé půlky světa… A taky je to moc zdravé, počíst si o Chia můžete třeba tady: www.chia-seminka.cz Probuzené/nabobtnané semínko se stane živou potravinou a získává úplně jinou hodnotu, než jiné jídlo, nebo jakékoliv ovoce, které není čerstvě utržené. Tuhle zázračnou vlastnost má všechno, co po namočení bobtná a klíčí. Takže je důležité to do jídelníčku zařadit pravidelně, nebo se alespoň jednou za čas překonat 🙂 A chia vás zaručeně postaví na nohy.

Ještě do toho dávám trošku vanilkového cukru, který si dělám sama doma a dávám špetku na jemno mleté bourbonské vanilky, kterou jsem koupila na netu v hezké skleničce. Vanilka tomu taky dává hodně, ale používám jedině pravou. Kupovaný vanilkový cukr v obchodě je jednak na kilo šíleně drahý, zadruhé to aroma je ropný derivát a žádnou vanilku to ve skutečnosti NEOBSAHUJE.

….. Vanilkový cukr si uděláte jednoduše doma tak, že si koupíte třtinový/přírodní/normální cukr a vanilkový lusk v celku, který rozkrájíte na malilinkaté kousíčky. Na kilo cukru stačí dva lusky, které koupíte na netu nebo v obchodě s kořením. Sesypete dohromady do sklenice, uzavřete, počkáte tak dva týdny a je to. A máte kilo pravého vanilkového cukru, se skutečnou vanilkou a za zlomek ceny, co byste dali za kupovaný!

….. Právě jsem koukala na zajímavý díl z pořadu ,,Máme rádi psy” na Streamu a moc se mi líbilo, jak majitelka zařízení vysvětlovala komunikaci psů mezi sebou a jejich způsob vzájemného řešení potíží. Je to moc zajímavé, kouknout můžete tady: https://www.stream.cz/mame-radi-psy/10005314-proc-v-utulku-krmi-syrovym-masem#nejnovejsi

22. března 2015

…. Uběhlo tak 24hodin od vyhlášení soutěže a já už potkala ve schránce první přihlášku 🙂

…. Malá vsuvka pro dámy: Nedávno jsem se rozhodla, že pořídím druhý menstruační kalíšek, neb od roku 2013, kdy jsem se dala na tento ,,alternativní způsob” už jsem nepotřebovala nic dál dokupovat. Moc mi to vyhovuje, první kalíšek sice pořád dobře slouží, problém byl, že se mi zabarvil. Zkrátka modrá a červená, to jde vidět… A jak jsem tak vybírala nový, potkala jsem speciální čistící prášek na kalíšky, přímo v e-shopu kalisek.cz, odkud všechno beru. Jmenuje se to Gaia magic touch a malý pytlíček stojí jenom blbých 20 korun! Velkou pixlu jsem nebrala, i když je taky levná (co kdyby to náhodou nefungovalo, že?), ale k novému kalíšku jsem vzala i tohle a řekla si, že dám tomu starému šanci.

Pytlíček mi vydrží dlouho, protože na jedno čištění stačí jedna malá lžička do 400ml vody…. Voda se uvaří, přisype prášek, rozpustí… Pak jsem to dílo nalila do vysoké sklenice, kalíšek jsem do toho šoupla a počkala půl dne a noc, co se stane… A dneska ráno – věřte nevěřte – starý kalíšek je jako nový a co z něho předtím nešlo umýt ani vyvařit, prostě samo zmizlo. – Super! 🙂 Tak nakonec by ani nový kalíšek nebylo potřeba kupovat, ale říkám si že lepší bude mít dva, kdyby náhodou něco. Škoda, že jsem na tenhle prášek nenarazila už dřív, ale jsem docela nadšená. Odteďka budu pravidelně čistit jenom s tímhle. Je to snadné a pro lenochy. Naložíte kalíšek, jdete pryč a vrátíte se až další den. – Ideální metoda pro mě 😀

Kalíšky jsou fakt nejlepší…. levné, ekologické, snadné, čisté.

Kdyby náhodou někdo nevěděl, seriál o kalíšcích z roku 2013 najdete tady: Můj menstruační kalíšek

20. března 2015

18. března měly stránky Aluška.org rekordní návštěvnost v tomto roce. Bylo tady 5508 lidí za jediný den. Včera byla návštěvnost také výborná, 5263. Děkuji vám všem za zájem a přízeň 🙂 Čtenáře nejvíc zajímá hlavně článek o správném placení penězi, který dal nedávno Jirka Mašek na svůj Osud (s dovolením) a tím mi poslal čtenáře. Dále se hodně lidé zajímají o aktualizace kolem transformace a bovisů. Jinak typická stálice, která se stala hitem, je můj návod na čištění zubů kurkumou, to pořád někde koluje a článek má neustálou čtenost i po takové době!

16. března 2015

….. Dneska jsem četla opravdu zajímavý článek bloggerky, která psala o své zkušenosti se sektou (ze které pak odešla). Ta výpověď je poměrně stručná, přesto šokující. Pro mě je šokující hned několik věcí: To, že taková extrémní skupina v dnešní době vůbec může fungovat, protože to chvílemi připomíná středověkou inkvizici. Měla jsem za to, že tento druh fanatismu už je mrtvý díky vzdělanosti a dostupnosti dat, ale ono ne. Taky mě šokuje, že když člověka zpracovávají dost dlouho, tak je ochoten trpět maximálně nesmyslnou buzeraci… A jde tam vidět, jak jsme každý jiný. Zatímco já se už jako šestiletá držela futer že do kostela nejdu, protože je to celé postavené na hlavu a ve 12ti už mě nikdo do žádného pochybného náboženského spolku nedostal, tahle dívka byla zpracovávaná až od 12ti, což je věk, kdy už začíná být dítě rozumné a přemýšlí, má pomalu svoje názory… Tak bych naopak čekala, že v té pubertě si hezky dupne, ale nedupla. Možná měla ještě jiné důvody, které v článku napsané nejsou. To je také možné… Určitě může sehrát svoje i zastrašování a vyhrožování (na mě to nikdy neplatilo). Inu, článek mě oslovil a zaujal právě proto, že se s ním tak trošku ztotožňuji a srovnávám se. Mám pocit – a ten mi nevymluvíte!! – že to že mě tahali do kostela, na pošahané křesťanské tábory a pak do protestantské církve, je taky určitý druh snahy vymývat mladému člověku mozek. Pro mě jsou to také sekty, i když ne tak tvrdé jako v tomto článku… Ale dobře to končí 🙂 Najdete ho tady: Život v sektě

….. Dneska jsem náhodou narazila na skladbu ,,Dr.Bambus” od Kabátu, kterou jsem předtím neznala, dneska to byla premiéra. Skladba si dělá srandu z příliš moc zdravě žijících lidiček, co se ničeho nezdravého nedotknou ani desetimetrovou tyčí. Dobře jsem se zasmála, hlavně v té pasáži o odkrvování mozku.

Možná se zasmějete taky a uznáte, že ta písnička MUSÍ být ze života, že to museli skládat podle existujícícho člověka!! 😀

Kabát Dr.Bambus

https://www.youtube.com/watch?v=lbdmoJZm85Q&feature=youtu.be

14.března 2015

….. Lidem je prý blbě z těch narůstajících energií Bovis. No já nevim co je kde tlačí, ale mně je výborně. Včera jsem měla silnou vlnu energie, že jsem ani nebyla večer unavená a v noci jsem velmi málo a špatně spala, pak jsem i hodně brzy vstávala a celý den jsem pobíhala jako radioaktivní rybička. Stihla jsem toho fakt hodně.

Potom přišla zase noc, kdy jsem se vyspala do růžova, vůbec jsem se nebudila, bylo mi naprosto blaze a ráno jsem se vzbudila v krásně slastným pocitem ve všech svalech, vstala jsem jako znovuzrozená a dneska vlastně víceméně relaxuju, minimum práce a povinností. Odpoledne jsem na sebe stříkla sportovní vůni a až do šesti se učila nové pohyby v Salse. To bylo celkem dvě a půl hodiny tance a to je teď můj osobní rekord ve cvičení… Takže pohodička. Nic mě nebolí. A cítím v kostech, že dneska budu taky moc dobře spát 🙂

O něco hůř je na tom možná kocour. Včera přišel domů kolem třetí, dneska až v osm večer. Normálně chodí hned ráno. Nechápu, co venku dělal, když celý den pršelo. A bylo vidět, že mě fakt rád vidí. Dost se mazlil a pak si ještě o půl desáté potřeboval hrát. Zvláštní… Nejsem zvyklá na takové chování, upřímě se bojím, když ho od rána chodím pořád volat a on nikde! – Dneska bude spát doma. Bovis nebovis, já ho zítra nahánět nebudu. A jestli hodlá převibrovávat a mizet, tak ať si mizí, ale doma, kde ho mám na očích! 😀

….. Dneska jsem umyla vlasy, učesala a vyfotila aktuální stav, v jakém se moje odrůstání nachází. S prozatímním výsledkem jsem velice spokojená. Dokonce tak spokojená, že se už nestydím to sem vyvěsit… A to je velká věc!

1. března jsem se stříhala podle fáze měsíce a vzala jsem to trochu víc, ale nelituju toho.

Taky jsem si ale dneska vzadu na hlavě našla a vytrhla jeden vlas, co jakoby nebyl můj. Byl normálně kudrnatý, tlustý a velice hrubý, plný nerovností a ,,zlomů”, jakoby ,,zmetek”. To nechápu, mně rostou vlasy absolutně hebké a víceméně rovné, i když v poslední době co odrůstám mám pocit, že se mi po umytí dělají trošku prstýnky (A to by byla bomba, vlnité vlasy jsem si celý život přála, možná se jich opravu dočkám přírodně!). I na fotce jde vidět, že vlasy nejsou úplně rovné, i když jsou jenom umyté a učesané… Když je neučesu, normálně se mi u hlavy dělají prstýnky a já jsem z toho na vrcholu blaha.

Ale teď abych se pořád prohlížela a dívala, jestli nemám nerovnoměrný růst ještě někde jinde. Každopádně moje tělo mě velice překvapuje, že si někde na týlu tajně vyrobí jeden kudrnatý vlas a já to zjistím až za rok?!

Každopádně jsem hrdá i na svůj cop. Už to není vypelichaný chudák, ale normální cop jak má být.S každou další vrstvou cassie jsem spokojenější, protože vlasy po ní ještě tloustnou.

I tak je ale minimálně rok odstřihávání přede mnou. Ještě část vlasů musím sundat, abych se zbavila poškozených částí. Pak už to nechám do délky a budu si od rána do večera výskat…

Tmavnutí vlasů po Casii mi ani trochu nevadí, sama sobě se takhle líbím mnohem víc a to je určitě nejdůležitější. Hned vedle mého zdraví, samozřejmě.

….. Odnesla jsem si nůžky na nabroušení a budu je mít už jenom na kadeřnické účely, jak to má správně být. Už žádné pižlování.

….. Dneska jsem objednala na Alze stativ na ten můj foťák. Doufám, že mi to usnadní moje neustálé problémy s polohováním vhodné kamerky a povzbudí mě to v další videotvorbě. Už se musím kopnout do zadku a začít znova točit.

13. března 2015

….. Nikdy jsem si moc neuměla představit, jak asi vypadají ty popáleniny co lidé mají, když jim mobil nebo tablet vybouchl v ruce. Ale po tomto videu: Co se stane s baterkou z mobilu, když do ní šťouráte nožem už si ty popáleniny představit fakt umím. O_O (doma to nezkoušejte)

….. Předevčírem jsem pro vás natočila nové video, ale byla v něm chyba. Postupem času se – dokonce i v neuloženém polotovaru přímo v editoru – pořád víc rozjížděl zvuk oproti obrazu, až se na to pak nedalo ani koukat. Přišla jsem na to, až když se to mělo stříhat… Posunování celý problém ještě víc zhoršilo. A tak jsem to smazala. A už vím, kterou kamerku na tohle znova určitě nebudu používat. Grrr!

….. Jak pravidelně sleduji pořád Jídlo s.r.o. na Streamu, tak teď tam vyšel díl s porážkou (jatka). Pustila jsem si prvních dvacet vteřin, viděla jsem kravičky (ještě v pohodě v celku) a s větou ,,tak tohle nedám” jsem to srabácky zavřela… Tenhle díl fakt oželím, už jsem podobných materiálů viděla dost a nemůžu je dodneška dostat z hlavy. Navíc postupem času jsem na tohle choulostivější. Kuřecí jatka mi minule stačila, a z těch je mi blbě ještě dneska.

10. března 2015

Dneska jsem si našla čas na menší restíky. Potřebovala jsem už delší dobu namalovat nový – aktuálnější – banner na e-shop, který by vypovídal o tom, co se na něm děje právě teď. A jsem upřímně spokojená s výsledkem. Líbí se mi a je určitě hezčí, než můj první:

….. Také jsem se dala do úprav pokynů pro inzerenty. Chodí mi strašně moc nabídek a jde vidět že to asi nemůžou najít a vyčíst, tak vydám nový menší článeček jenom pro ně, nechám proklik někde dole aby se v tom vyznali a bude to. Mám radost, že o mě mají různí lidé zájem a přichází s různými nápady a návrhy a já si z nich můžu vybírat 🙂 Je to milé 🙂

Ještě to ale musím dodělat, až ten dodatek vyjde.

….. Také si myslím, že už uzrál ten vhodný čas, kdy bych se mohla znova vyfotit a dát svoji aktuální fotku nahoru na stránku. Už dávno nevypadám takhle, nejsem chemlonová. Už se mi rýsují moje krásné zdravé vlásky, u hlavy už úžasně zhoustly a dělají mi samou radost. Takže doufám, že se brzy dostanu i k téhle nápravě… Vlastně jsem si i zapomněla dělat soukromě fotodokumentaci jak odrůstají. Jsem ostuda, taky bych to měla napravit.


Pondělí 9. března 2015

Dneska jsem se měla fajn. Konečně to vypadá, že dořeším blbé obštrukce kolem úřadů co mi neposlaly výpisy za rok 2014 a už to bude z krku. Taky jsem zdárně vyřešila jeden menší problém u PR inzerenta, takže mi padají ze srdce hned dva menší kamínky.

Taky jsem dneska pekla pizzu pro regiment a užila jsem si to (pizza mě baví a moc mi chutná). Spokojenost byla všeobecná, i jsem dostala hodnotné dárečky, tak jsem fakt ráda 🙂

….. Chtěla jsem vám něco doporučit. Už to mám v plánu moc dlouho. – předem upozorňuji, že toto není žádná placená reklama – Už delší dobu nakupuju vonné tyčinky, vonné jehlánky a další serepetičky na jednom e-shopu. Mají i super lapače snů, už jsem jich od nich koupila fakt hromadu (jeden mám na chodbě, jeden z pokoji, jeden v pracovně, další tři jsem rozdala jako dárky a už šilhám po nějakém novém), i zvonkohru, nebo vyřezávané zrcadlo s překrásným sluncem. Zkrátka je to e-shop s hezkými věcmi a strašně dobře se mi tam nakupují dárky pro všechny kamarády. I vonné tyčinky a jehlánky mají velice levné, mnohem levnější než byste sehnali v kamenném obchodě (doporučuji vůni Vanilla, je podle mě nejlepší). Letošní Vánoce jsem zařídila taky právě díky tomuto e-shopu. Je to www.levnedekorace.cz. Třeba Vánoce 2014 jsem prakticky celé obstarala díky tomuto e-shopu. I na svátky a narozky je to paráda. Udělám velikánskou objednávku dopředu a pak z ní čerpám třeba půl roku. Je to rychlý shop (dodají za pár dnů), slušný a nedělají chyby. Nikdy jsem u nich neměla s ničím problém, jednou jsem i v krabici našla malý dáreček, asi že jsem toho vzala hodně. Takže jestli sháníte voňky, stojánky, bubny, lapače snů, ozdoby do baráku, zvonkohru, aromalampu, nebo cokoliv tohoto typu, určitě se tam podívejte. Nebo si odkaz uložte, protože až přijdou Vánoce, tak budete rádi že ho znáte. A budete mít originální nadílku pod stromkem. – Ale musíte samozřejmě dávat těm správným lidem, co ocení takové hezké věci.

Vtip je v tom, že tady ty věci seženete o třetinu až půlku levněji, než kdybyste to šli někam koupit přímo… Já mám tenhle shop fakt ráda, občas se tam chodím i jenom podívat, co mají nového 🙂 Taky mám od nich vyřezávanou šperkovnici se slony a a ta je opravdu nádherná 🙂

6. března 2015

….. Jsem ráda, že měl článek o správném placení penězi takový úspěch 🙂 Mám z toho radost, že jsem se takhle pěkně trefila všem do noty (až na jednu nebo dvě osoby, ale to už tak bývá).

Dlouhodobě tady zároveň celkem dost frčí ten recept na domácí bělení zubů kurkumou. Asi to lítá někde po Facebooku, ale skoro pořád to bývá třetí nejčtenější článek za posledních 24 hodin… A už celkem dlouho se takto drží, jak mocně mezi lidmi koluje. Tak jsem ráda, že je to takový hit. Inspiruje mě to, na co se dál zaměřit, co lidé chtějí číst a dozvídat se.

….. V poslední době se objevila celá řada lidí a společností, kteří mají velký zájem o PR články na Aluška.org. Musím pečlivě vybírat, aby to bylo tématické a neškodné. Asi ale založím vyloženě rubriku určenou na PR články (aby se to nepletlo s mým a převzatým obsahem) a začnu všechny tohoto typu poctivě označovat, aby čtenář věděl jasně na čem je, že se jedná o článek na objednávku. Velké profesionální servery, kde se s reklamou pracuje víc, si tyto články značkují, takže já začnu taky.

A píšu to taky proto, abyste s tím počítali a nenadávali. Všechny velké servery/weby živí reklama. Kdo dává zdarma obsah, dohání to reklamou. Jsou i tací s placeným vstupným, co berou zároveň i tu reklamu. Já s ní pracuju velice umírněně, nedávám k dispozici žádné reklamní bannery, nabízím jednorázové PR články a to ještě pouze někomu a jednou za čas. Naopak mám radost, že jsem tak atraktivní pro různorodé inzerenty 🙂

….. Dneska jsem hledala pohádku na hezké odpoledne a zjistila jsem, že je na netu k dispozici nový díl ze série animovaných pohádek Zvonilka! Jmenuje se to ,,Zvonilka a tvor netvor”. Vzhledem k tomu, že mě před lety kdosi udal, že dávám odkazy na nelegální kopie filmů a požadoval zavřít mi stránky (ano, čtete správně, takoví šmejdi se na internetu opravdu pohybují), nemůžu uvést odkaz. Ale když budete pečlivě hledat, tak ho najdete 🙂 ….. Celkem se jim ten díl povedl, na konci jsem dost bulela 😛 Ale nebudu spoilerovat, abych vám nekazila zábavu.

….. Uvažovala jsem, co s lilkem v ledničce. Tak jsem zagooglila a našla následující recept: Plněný lilek ,,melanzane ripiene”

Je to fakt mazec 🙂 Ani jsem neměla potřebné věci, tak jsem tam plácla žampiony, cuketu, víc cibule, zasypala jsem to kromě pepře a soli ještě sušenou bazalkou (tu kupuji v prodeji bylin a je moc dobrá, sypu s ní teď všechno!), místo parmazánu jsem tam plácla nivu s eidamem (klasika!), jedno vajíčko na spojení směsky a bylo to famozní 🙂 Na kokosáku jsem si smahla z brambor pár doma nakrájených hranolek, přidala si domácí tatarku a byla jsem v ráji. Navečer tam mám ještě druhou půlku toho lilku a už se na něho těším. Určitě to někdy zkuste 🙂 Stačí mít lilek, zeleninu posbíráte jaká je doma, plácnete sejra, vajíčko a naděláte s tím spoustu muziky… A ještě to vypadá exoticky a neobvykle. Taky bych si k tomu udělala salátek, třeba listový, ale ten zrovna není. Příště si ho zajistím.

4. března 2015

….. Dneska vyšel v pořadu Jídlo s.r.o. díl o banánech, pod kterým byl však odkaz na tento dokument: ,,Banány, sardinky, žraloci”. Má jenom 8 minut a odpovídá na ,,nevinnou” otázku, proč jsou banány stále tak levné. Závěr mě rozplakal.

3. března 2015

….. Dneska mi došel z Alzy tyčový mixér se sadou příslušenství (a varná konvice, takže to byly malé Vánoce). Tak jsem ho už zkoušela a radovala se, jaké je to dělo, co se tam všechno dá předělat, štelovat, sestavit a že tomu svítí čudlíky. Už se těším, co s ním napáchám. Mám pár dobrých nápadů, ale dýňová polévka to už nebude. 😀

To je tak hezký věk kolem té dvacítky, kdy se radujete že si koupíte svou první žehličku, nebo že si koupíte první mixér. Uvidím, jestli budu mít takovou radost, až mi bude 50 a najdu žehličku pod Vánočním stromkem. (tipuju že ano, budu… až mi bude 50, tak to ale odzkoušíme.)

….. Doneslo se ke mně, že na internetu je počítač, co s vámi může konverzovat, ale ta konverzace není příliš plodná. Řada lidí na youtube s tím dělá videa, kde se rozčiluje, jak je ten počítač blbý a odpovídá jim nesmysly. Většinou to končí tak, že počítač je v pohodě, zatímco člověk u monitoru skoro už vyhazuje PC z okna.

Tak mi to nedalo a zkusila jsem si s ním pokecat taky. Začátek mého prvního pokusu o konverzaci s tímto počítačem dopadl takto: (pak jsem to zavřela)

Jestli mu taky chcete trošku prohnat elektronky, můžete se vyřádit tady: http://ludvik.sk/ Je to fakt blbý počítač.

2. března 2015

….. Včera jsem se konečně znova dostala ke slovu se Salsou a jelo se křepčit do Vyškova. Shodou okolností jsem se tam seznámila s úplně novým člověkem, který Salsu umí a učí. Narozen v Číně, žil v Americe. Učitel, profík, obrážeč soutěží, ověnčen cenami… No tak si asi umíte představit, že jsem ho pěkně prohnala. (Příležitost, ta se musí využít!) Po víc jak dvou hodinách mi řekl, že jsem ,,tančící mašina” a že už nemůže. 😀 Pot z něho lil, snažil se o přídavky, ale utancovala jsem ho. – A to bych ještě tak půlhodinky mohla. 😀

Já jak se chytnu, tak už vydržím strašně dlouho, začnu se všemu smát a on uměl všemožné zajímavé pozy. Na začátek i konec tance, i pozy pro fotografy na soutěžích a o to to byla větší sranda, protože mě je učil. Komu by se na mém místě chtělo přestávat, když má možnost se takhle několik hodin učit od profíka?

Tak jsem sklidila obrovskou hromadu pochval, dozvěděla jsem se že postupuji od začátečníka na pokročilého a úplně jsem vykvetla. Skvělá nálada mi vydržela až dodneška.

A ráno tak sednu k e-mailu a čtu pozvánku na Salsa ples tuto sobotu. Tak jsem se mu líbila! 🙂 No, sice mám něco jiného, ale jde vidět, že spokojenost byla oboustranná.

A ještě jsem dostala darem od majitelky podniku instruktážní CD pro tanečníky Salsy, abych měla co procvičovat. Tak mám o zábavu postaráno 🙂

Je to pro mě moc dobré. Já se proběhnu, něco nového naučím, u toho procvičím angličtinu. Teď v poslední době hodně potřebuju oba jazyky, i němčinu i angličtinu, tak vidím, že to prostě není ztracená práce a čas…. Taky je hezké, když takhle potkáte Číňana v baru, který sedí trochu jako na pohřbu, protože jediný člověk co si s ním může povídat, nemůže, protože se musí věnovat hostům… A pak přijdete Vy, vy můžete, máte čas, povídáte a on rozkvete. A to je pak radosti! 🙂

… Taky jsem to zažila. 4 týdny v Rakousku, německy jsem tehdy neuměla ani ťuk a když si se mnou konečně někdo pořádně popovídal v angličtině a trochu se mi věnoval, tak jsem kvetla jako růžička a byla jsem tááááákhle moc vděčná! Ono to není snadné, být cizinec v nějaké zemi. Speciálně v Česku. Všude po světě lidé úplně běžně ovládají dva jazyky, přitom ten druhý je skoro vždy angličtina, ale u nás je to problém. Moje mladá generace je na tom už líp, ta minimálně anglicky něco umí že školy, ale ono se to nesmí po škole zahodit, musí se to pořád cvičit a používat… A to se málokomu chce a málokdo to dlouhodobě vydrží. Je to dost škoda, že ti co se před námi učili Rusky, to dál necvičili a zapomněli. Ruština pomalu přichází do mody a předpokládám, že bude velice aktuální i pro nadcházející dobu.

Taky jsme trošku fotili, tak zde je jedna z našich figur:

….. Venkovní macík, kterého jsem v zimě adoptovala a který byl pokřtěn jménem Divočák, se nechal vyfotit. Tak vám ho tady můžu ukázat a pochlubit se, jaká hezká kočička se z něho stala, když má pravidelnou kvalitní stravu. Původně to byl vyhublý ubožák, ale už se začíná hezky kulatit a dělá se mu typický napapaný pupíček, co mají domácí rozmazlované kočičky 🙂 Hladit se nenechá, ale dá se k němu opatrně přiblížit, když jsou dveře zavřené. Mě zná, tak se nebojí a neuteče.

….. Včera jsem vařila poprvé dýňovou polévku. Byl jí fakt kopec, protože dýně byla veliká… Ale vůbec mi nechutná a nemůžu ji do sebe ani dostat. Zato oběma kocourům moc chutná !! … Tak ten velký hrnec postupně dávkuju do dvou misek, kočky si pro to chodí a říkám si, že alespoň nějaký strávník moji snahu a práci ocenil.

Jéj, já byla tak VDĚČNÁ kocourovi, když sežral tři misky a pak chtěl ještě! 😀 A ten venkovní macík si taky chodí postupně pro přídavky.

Vaření té polévky mě moc bavilo, bylo to nové a zajímavé, ale znova už do toho nepůjdu, jsem zklamaná. Dýni ale přes plot neházím, naučím se ji připravovat jinak, když polívka mi neleze.

1. března 2015

….. Otevřela jsem stručný e-mail tohoto znění:,,Ani nevim, jak to popsat, zachrana zivota????? Diky tve knize Svitani. Dekuji…..”

No teda, takhle mě naladit a pak NEDODAT PODROBNOSTI. Teď budu týden řešit, která kapitola komu a jak zachránila život a proč a nač a zač!!…. 🙂

….. Velice doporučuji pustit si následující video. Je to pravda o zrůdném systému, kterému sloužíme. O tom, kým skutečně jsme a kým bychom mohli být, kdyby masa vzala své osudy a osud této planety do vlastních rukou. Narazila jsem na něj jen tak ,,náhodou” na prvopodstatě 🙂 Opravdu stojí za to.

Lež, ve které žijeme

https://www.youtube.com/watch?v=ipe6CMvW0Dg

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://www.kramky.cz/alue/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Amálka 2015-03-03 08:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďivočák nevypadá zrovna družně, má výraz ve stylu "taak, teď už vážně ani krok":) Odkazované video je pravdivé, kéž by to lidi konečně udělali…

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-03 08:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Divočák má taky poměrně zábavný tik. Když žere a olizuje se, tak zvedá levou tvář a cení zuby. Vypadá to vtipně.. taková správná pouliční chupacabra.

Ikona diskutujiciho iriska 2015-03-03 09:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

wau, blahopřeju k tanečním pokrokům! Není nad to mít k sobě nadšeného tanečníka 🙂 Ad dýňová polévka, z některých dýní je fakt fujky… mně jede jedině polívka z dýně Hokaidó, jiné druhy dýní dávám akorát  do koláče

Ikona diskutujiciho Verča 2015-03-03 10:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je fajn, že se má Divočák dobře.

Ikona diskutujiciho BE 2015-03-03 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednoznačne platí vždy a všade – daj, dostaneš .

Ikona diskutujiciho Tereza, meziradky.blog.cz 2015-03-03 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na fotce ti to sluší, úplně z toho dýchá nadšení. 🙂 A kocourek je to pěkný, v první chvíli jsem si myslela, že je to můj Ferda – vypadají úplně stejně a navíc je také divočejší, nenechá se mazlit, v podstatě ho jen krmím. Kočky jsou stejně pro mě ta nejkrásnější stvoření. 🙂 Odmala je mám kolem sebe a už bych se bez nějakého kočičího mazla neobešla.

Ikona diskutujiciho Míra 2015-03-03 12:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opravdu velice mě pobavil ten popisek pod fotkou s tanečním mistrem: ….. Venkovní macík, kterého jsem v zimě adoptovala a který byl pokřtěn jménem Divočák, se nechal vyfotit.

Ikona diskutujiciho lissabonka 2015-03-03 16:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:  :DDDDDDDDDDD

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-03-03 16:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Připomíná mi to tu pohádku, ve kterém se obyvatelé městečka báli dvou loupežníků. Nakonec, poté, co to vyřešil někdo nevím kdo, jim řekl: Je vás tolik, že byste je umlátili čepicemi!

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2015-03-03 16:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ježiš Aluško, tobě to na té fotce sluší :)!

Ikona diskutujiciho Kač 2015-03-03 16:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No…chuť dýňové polévky je podle docela "zvláštní" :D Taky mi poprvé zase tolik nechutnala, každopádně od té doby jsem jí měla několikrát a pokaždé se mi zdá o něco lepší 🙂

Ikona diskutujiciho Tereza, meziradky.blog.cz 2015-03-03 17:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Také jsem to tak v první chvíli pochopila :-D

Ikona diskutujiciho adonajpetr 2015-03-03 19:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kéž bych měl taky s kým tančit :-D. Určitě je to oboustranně přínosné a s trochou nadšení i nádherné :-). To video Lež, ve které žijeme. Má nejspíše něco do sebe :-). Naštěstí s jistotou mohu říci, že vždy se mezi lidmi nachází semínka, která připomínají živost, těm ostatním lidem v jejich okolí :-). A lidskost se tak částečně obnovuje. Dneska mě například můj zájem (a intuice-touha se tam vydat) dovedl ke stromu, který hodlám nahlásit jako památný strom, protože jeho rozměry jsou úcty hodné, bude největší v našem městě a kdo ví, možná i kraji.. ještě ho musím změřit :-). Příběh, jak jsem se k němu dostal má v sobě stopu dobrodružnosti, krásy a odvahy. A tak zajímavé příběhy z životů lidí stále existují a probíhají :-). Pěkné dny, všem.

Ikona diskutujiciho leeth 2015-03-04 07:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takovy robot je i cesky, ale nejlepsi je cleverbot, clovek na nem procvici AJ a nekdy je koverzace fakt plodna :D

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-03-04 21:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Miluju banány… Zrovna dneska jsem si koupila dva kila banánů… (nejen pro mě, ale i pro celou domácnost :D) Smutné…

Ikona diskutujiciho Aria Keboke 2015-03-05 21:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cleverbot už není co býval :(, zblbnul. Ale na procvičení AJ to jde. A když chceš ukončit s Normanem konverzaci, tak stačí napsat: Vypni sa! :D

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-03-06 21:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A znáš akinator? Myslíš si někoho, on ti pokládá otázky o tom člověku, na ty odpovídáš a on hádá, koho myslíš :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-06 22:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: jj znám 🙂

Ikona diskutujiciho Liba 2015-03-07 18:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, dobrý den,

Ikona diskutujiciho iriska 2015-03-10 11:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za odkaz na obchůdek, omrknu. Přidám můj oblíbený, pokud se to smí 🙂 pachamama.cz  setkala jsem se s paní majitelkou na jednom festivalu v létě a má opravdu přenádherné šperky, hodně jich dováží z cest a taky sama vyrábí. Mám od ní náhrdelník s lapis lazuli a myslím že brzy ještě nějaká drobná radost přibude… jsou to moc příjemné šperky, přírodní, možná trochu dražší ale cena odpovídá kvalitě

Ikona diskutujiciho Anchor 2015-03-11 06:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pizza! 🙂 Aluško, nechceš nám prosím dát recept? 🙂

Ikona diskutujiciho Mára 2015-03-13 22:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hustý ten výbuch baterky!!!!!!!

Ikona diskutujiciho Alek 2015-03-14 10:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo na streamu se dají nalézt zajímavé videa.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-03-15 11:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš ty vlasy krásný :-) Třeba budeš fakt kudrnatá :D Já vždycky měla vlasy jako hřebíky, nic s tím nešlo udělat, a cca před rokem (nevím přesně) se mi změnily a občas i dělají malé vlnky, a rozhodně se dají skvěle natočit a DRŽÍ TO NA NICH, což bych před pár lety říct nemohla…nevím, čím to je. Nic jsem nezměnila. Bydliště, stravu, lidi kolem mě, péči o sebe…no prostě nechápu :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-15 11:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Děkuju 🙂

Ikona diskutujiciho CZK 2015-03-15 12:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K tomu kocourovi bych byl trochu tolerantnější :-) , vždyž je JARO! Je čas vyrábět nová koťátka. A pokud jde o vlasy, tak raději bych misto výskání absolvoval vískání. :-)

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2015-03-16 00:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z dýně je moc dobrý kompot. Mamka to dělá společně s ananasem a ananasovým džusem, ale nevím přesně jak. Asi se to budu muset naučit. Ale je to moc příjemné jídlo na dlouhé zimní večery. Jen je to truchu delší na přípravu, jak se to krájí na malé kostičky.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-16 14:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: A máš správnou techniku česání? – Česat se má pomalu, první rozčešeš konečky a potom postupně jdeš nahoru. Odshora dolů češeš po celé délce až nakonec, když je spodek rozčesaný… A to by sis neměla vytrhnout nic.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2015-03-16 18:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velmi děkuji za  radu. Já to češu rovnou od shora dolu.Proč mi nikdy nikdo nevysletlil, že je tot tak šparně? Člověk si to celá léta dře…

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-16 18:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: Jejda, tak já se s radou trefila? Supr… Tak ještě jeden trik: Přidržuj si pramen vlasů, který češeš. Blízko hlavy chytni, postupně rozčeš a pak až projeď. Když si pramen podržíš, tak v případě že ti něco cukne, tak se to zastaví v ruce a vlas tak nevytrhneš, stihneš se zastavit. Navíc tak nestresuješ kořínky. Přidržovat je dobré u poškozených, a hodně zacuchaných vlasů, s trochou trpělivosti opět beze ztrát.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-03-16 19:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, sekty…kamarádka má od rodičů zakázaný nadpřirozeno, protože nějaká jejich známá kvůli sektě přišla o všechno, a tak se bojí, že by se to stalo i jí…

Ikona diskutujiciho Raia 2015-03-16 20:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teda Alue,vážně si tě vážím, ale ty Kabáti…. To je hnus, vážně hovada… Promiň, ale nepřijde ti, že ta kampaň proti "orthorektikum", začíná být nechutná. Ono je jednoduché všechno postavit na oči lidem v tom nejabsurdnějším světle, aby si ťukali na čelo. Informací je všude spousta, bohužel mainstrem z nás dělá přesně tímto způsobem blbce. Nevím proč to tady podporuješ. Sama asi víš, jak se s tou " jinakostí" žije, a co teprve dětem, co například jí jinak a ostatní si z nich pak i díky podobným počinům, které jsou velmi inspirující dělají legraci. Tak proč tady? Alu…

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-16 22:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Já mám smysl pro humor a umím se zasmát recesi. Sama přece žiju hodně zdravě… Když si to někdo bere osobně a uráží se, tak to je jeho věc a jeho rozhodnutí.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-16 22:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: To se jim moc nedivím. Mnohdy si klepu na čelo a vidím, že pro některé lidi je ta hranice fakt tenká a je snadné od neškodného spadnout do nebezpečného a extrémního. Člověk o tom musí umět přemýšlet a musí se umět správně rozhodovat (a nesmí se brát až moc vážně). Když to neumí, tak často podle toho dojede.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-03-17 02:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tí Kabáti sa mi nepáčia, ale neni dôvod aby sa na tom niekto urážal, je to len sranda. Texty piesní sa predsa nikdy nemajú brať vážne!

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-17 14:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: Já právě takové lidi znám, co to přehání. 🙂

Ikona diskutujiciho Maruška 2015-03-17 17:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Téda. Z toho článku 'Život v sektě' je mi špatně.

Ikona diskutujiciho lenka f 2015-03-17 17:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě vůbec nevadí, že sem Alue šoupne občas něco peprnějšího. Já nejsem fanynka Kabátů, ale mým dětem a manželovi se líbí. To ale neznamená, že to u nás hraje od rána do večera. Jejich hudba je podle mě děsná, ale zase nejsem takovej suchar, abych se těm jejich textům v písničkách nezasmála, protože ty jsou dobře výživný a takový "ze života". Když už nic, tak se nad tím aspoň pobavím. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-17 17:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: Přesně pocity na zvracení, únava, malátnost, bolesti hlavy, orgánů a nesoustředěnost příp. nespavost, jsou typické příznaky kdy z tebe něco vysálo energii. Mně bývá klasicky blbě, nespím a jsem nepoužitelná… Ale to mi dělávají hlavně destruktivní lidé.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-03-22 18:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem uvažovala o menstruačním kalíšku, jenomže často bývám doma pouze ráno a večer, takže by byl trochu problém s "vyprázdněním". Na druhou stranu jsem přišla na super vložky z firmy Tian de, které nádherné voní a prý jsou vytvarované tak, že stimulují akupunkturní body. Nevím, co je na tom pravdy, protože při mensutraci nikdy problémy nemívám. A ta bylinková vůně je prostě super :D

Ikona diskutujiciho DJ Putin 2015-03-28 15:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přes zimu je do koktejlů super špenát z Kauflandu. Pytel 500g za 50Kč a vydží tejden. Stačí si udělat kolem 1,3L a není potřeba přes den nic dalšího furt žrát, krom večeře. Akorát že tam dávám mrkvovou kapalinu, takže nutričně zas o kus dál…

Ikona diskutujiciho lenka f 2015-03-28 16:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem si chia semínka pořídila tak před měsícem hlavně i kvůli minerálům a omega 3 mastným kyselinám a přidávám si je také do všeho. Tak 2 čajové lžičky denně, nechám si je nabobtnat v malinkém množství studené vody, aby se uvolnily enzymy a přidám si je třeba do tvarohu s ovocem, který osladím vanilkovým cukrem. Někdy přidám i trochu nasekaných oříšků a je to.

Ikona diskutujiciho aitan 2015-03-29 20:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, k tomu kalíšku…to je jiný než ten Lunette? Sama ho mám taky a uvažuju ještě o jednom. Napíšeš když tak dojmy? Díky

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-29 23:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]: Koupila jsem si znova ten samý, akorát jinou barvu. Jsem s Lunette velice spokojená, nemám důvod zkoušet jiný typ 🙂 Vybrala jsem původně tuto značku podle recenzí uživatelek, které se shodují na tom, že je nejměkčí, tedy se nejlépe přizpůsobí tělu a lépe se s ním manipuluje. Tužší materiál bych nechtěla.

Ikona diskutujiciho BE 2015-03-31 08:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

chjo, kvetinky. Mne zas na okne /v bytovke/ kde taktak sa mi podarilo najrv dnu a potom umiestniť tam štyri výhonky čínskej ruže, niekto občas rozhrábne hlinu a vytrhne to zelené, čo sa sotva chytilo života. Je mi z toho smutno. Je to človek, má hlavu i srdce a predsa. – Napísala som na papier : " Čo vám urobil tento kvet, že ste ho vytrhli z hliny"

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-31 10:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[45]: Pochopím, že mi toulavá nekastrovaná kočka chčí do květináčů, i když se mi to nelíbí. Ale toto co popisuješ nepochopím a ani to pochopit nechci. Ubohost sama, proč si radši ten typ nejde ven začutat fotbal?

Ikona diskutujiciho BE 2015-03-31 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[46]: Dík Alue.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-03-31 15:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ok, trochu ty vlasy ustřihnu, stejně jim to prospěje….co bys mi doporučila proti roztřepeným konečkům?

Ikona diskutujiciho Mišpule 2015-04-01 19:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sakra, já prošvihla zastřihování!:-D Jinak, jsem si nevšimla že by mi po casii tmavly vlasy, ale mám je po ní celkem vysušené, a to si do nich matlám všelijaký olejíčky. A ty prstýnky to je moje prokletí, dělají se mi taky přesně u hlavy u uší a pod vlasy, jinak mám vlasy mírně vlnité, ale právě na těch místech mám úplný prstence když si vyčešu culík tak mi právě vylezou a každej si je chce namotávat na prst. Mám z toho pak paranoidní pocit když se ke mě všichni blíží s nataženým prstem:-D

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-01 19:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[49]: Já s vysušením problémy nemám, to mě mrzí že ti nesedne 🙁 Kondicionér taky nepomůže?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek