Zápisníček / Březen 2016

2.3.2016 v Aluška.org 46

….. Aktualitky, zprávičky, myšlenky, zážitky a vše, co se okolo mne mihne zajímavého ….

1.3.2016

Od minulého týdne je v nabídce třetí tvar energetického krystalu. Dostal jméno Hope.

Rozdíl mezi ním a předešlými tvary je, že má na délku 3cm (předešlé mají 5cm), má tvar slzy a energetický potenciál má úplně stejný.

V podstatě by se dalo říct, že Gaia byla určená pro ženy, Soulmate pro pány a Hope je menší verze, třeba pro děti… Je to ale jedno, každý si vybírá podle toho co se mu líbí a tak to má být. Věřím že Hope bude mít úspěch, je velice pěkný a na krku příjemný.

Na e-shopu je zblízka vyfocený, ale jinak v nákresu je přesný tvar ukázaný na obrázku vlevo.

V e-shopu je také od minulého týdne k dispozici zboží po mých morčatech a jedna kniha Svítání, kterou jsem vybalila už naťuknutou, tak jsem na ni dala slevu a uvidím, jestli ji někdo adoptuje…

Aktuální nabídku si můžete prohlédnout zde: http://alueshop.webnode.cz

2.3. 2016

V minulém zápisníčku jsem psala, jak mi trocha náročnějšího pohybu navíc obrovsky pomohla s bolestmi plochých nohou. A že mi zepředu na lýtku narostl ,,nový“ sval, kterým se bavím.

Tak včera jsem objevila další naskočený sval zezadu a ještě se mi asi odvodnila lehce noha, tak ten sval ještě víc vystoupl. Protože teď piju 3 litry tekutin denně, z toho min.2 litry jsou čistá voda. Podle toho kolik dám ráno čaje. A to bývá, že tělo pak pustí vodu a líp se promyje… Začala jsem povinně na dvou litrech a jak si to hlídám, zvýšila jsem bez nátlaku hladinu na tři litry, které zvládám udržet. Tak jsem z toho měla včera radost a celá šťastná se šla natírat krémem… jak když máte nové auto a jdete si ho slavnostně poprvé napucovat 😀 Moje nové nohy co nebolí, se mi velice zamlouvají.


Venku je fakt zima tak neběhám, ale jsem aktivní doma. A stačí to. Váha se pochopitelně moc nepohla když takhle rostu, ale v pase mám -3 cm.

Tohle mě fakt baví 🙂 Doufám že mě to bavit nepřestane.

Dneska bych tedy ještě vyhodila všechen alkohol z domu, z mrazáku jsem včera vyházela všechno bílé pečivo a suším (na strouhanku, ale nevím jestli mi ještě na něco bude?). A dokupovat budu už jenom tmavý žitný se slunečnicí.

Když stačí tak málo a sleduju takové změny, tak to já ráda přidám, abych se teprve měla čemu divit… A od včerejška klíčím mungo. Hlídám si vlákninu a bílkoviny. Baví mě to, protože se za pochodu učím nové věci.

Dneska jsem začala preventivní odčervování přípravkem Paracleanse a zároveň odčervuju i oba kocoury Drontalem. Prostě jsem vyhlásila parazitům válku na všech frontách, nemá smysl se preventivně odčervovat, když teoretický zdroj nákazy (kočky) ošetřený nebude. To je jako léčit si herpes, zatímco partner se neléčí. – Prostě to nemá smysl a vyhazují se peníze.

Do Morista jsem nezvládla nacpat druhou půlku tabletky a ještě mě škrábl, tak jsem trochu naštvaná, ale Divočákovi to zbylo naspod misky když vyžral maso a nakonec tu tabletku dojedl sám od sebe, nasucho. To jsem nevěřila vlastním očím. Sice se trochu zašklebil ale nevyplivnul to, tak jsem ho hned šla chválit a on z toho byl úplně zaskočený 😀

Tak nevím. Možná si to jenom neuvědomil, ale je zajímavé že i když to chutnalo hořce tak to stejně spolknul. Možná chápe že bych mu nedala nějaký utrejch a že to má asi nějaký smysl, když mu to dávám… Že by byl až tak chytrej?

Zato Morist potvůrka vylízal omáčku, na maso prdnul, půlka tabletky v něm sice i tak skončila, ale tu druhou nedal ani za zlaté prase. Zkusila jsem to po zlém – strčit do krku – a to vůbec… To už by bylo snadnější zavádět jako čípek… Strčit do zadku, to by to nemohl vyplivovat. 😀 Musím dokoupit Drontal na druhou dávku a jsem zvědavá jak to do něho narvu příště.

Zato v morčodomečku panuje velká pohoda. Jde vidět, že ta nemoc nás se Zlatuškou sblížila. Ona mi víc věří a já si jí vážím ještě víc než předtím. Zkrátka co si člověk vypiplá, k tomu víc přilne. Naposledy mi udělala radost, když zakňourala, já ji vrátila do domečku a ona se hned šla vyčůrat. – Tak si představuju ideální morče, řekne že se mu chce a ne jak Mája co hezky leží, pohoda klídek a najednou udělá návštěvě do klína mokrý koláč, ani nekvíkne. – Tohle se nám opravdu stalo 😀 Ona je fakt takový zákeřňák 😀

Ale jinak zlatá morčata… Dneska speciálně. Vždycky když mě nějaká kočka nakrkne, říkám si ZLATÁ MORČATA!

7.3. 2016

Jak jsem říkala že jenom dopíšu konkrétní kapitolu ve 3. knize a vyvěsím ji na web, tak knižní práce teď stojí, protože se snažím nadělat články a dohnat poradnu. Vlastně cykluji práci. Když mám nahnáno dopředu na webu, tak se věnuju knížce a teď naopak musím dohánět web. Nedá se to dělat všechno naráz…

Mimochodem můj nový koníček dál nese ovoce. Už se podrobněji měřím ale hlavně na cm, protože moje domácí váha je na facku, podle toho jak na ni zrovna naskočím mi měří v rozmezí + – 4 kg, takže vlastně nevím kolik vážím. A to ta mrcha i počítá kg tuku v těle, ale to mi měří taky v určitém rozmezí, takže to taky nevím jistě, ale už to není po kilech ale je to nepřesné na pár set gramů… Takže tuky trochu sleduju, jinak na váhu prdím. A novou kupovat nebudu, protože nabírám svaly ostošest, tudíž ta váha se stejně moc nehýbe.

Každopádně od minulého týdne jsem začala měřit podrobněji míry těla a za poslední týden mám -2cm v pase, -2cm přes zadek… no a prsa si raději moc neměřím, dokud je mám tak je to dobrý 😀

Krásně se mi už po dvou týdnech pohybu odvodnila lýtka takže zhubla a pak začala nabírat hodně rychle svaly. Takže za posledních 6 dnů mám přes lýtko +0,5cm a to je čistě svalová hmota.

Takže mám obrovskou radost, strašně mě to baví a obrovsky motivuje na další pokroky…

Všude pořád poslouchám a čtu jak je dostání se do formy hrozně těžké a jak je to o pevné vůli a jaká je to dřina… A mě to baví, těší, vůbec to podle mě není těžké, naopak se mi to všechno zdá strašně snadné a navíc udělám pár dřepů a naskočí mi na noze skoro zadarmo řízek, protože mám výborné zdraví, výbornou výživu a výbornou stavbu těla od rodičů, kteří oba měli atletické postavy a oba sportovali. Naopak jsem se dlouho divila, proč já jsem spíš taková pecka když geneticky jsem sportovní typ, ale očividně to na mě přišlo časem. Sice jsem byla k tomu jako dítě vedená, ale nakonec jsem si na to stejně musela přijít sama.

… A jak jsou ty dva cenťáky za týden krásně poznat. Hned se cítím ve svém těle mnohem líp 🙂 Ale ještě tak další dva by to shodit chtělo, pak teprve budu zpátky na váze na kterou jsem zvyklá a která už mě neštve.

Dělala jsem minulý týden HIIT, ale nedám celých 10 minut a pak mám slabé výkony další 2-3dny, tak jsem se rozhodla trošku ubrat a radši zkusit těch 30-40 minut mírnější zátěž (učím se nové cviky), než 5 minut valit angličáky, kliky a pak se klouzat na vlastním potu 😀

Rozhodla jsem se koupit činky. Zatím posiluju s kameny a svíčkami a není to ono… Pracky sice už mám, ale nemají takovou sílu jakou bych chtěla a navíc s pomůckami se dá dělat víc zajímavějších pohybů, než jenom základní klasika, to je pak za chvíli nuda, dělat pořád to samé.

Předevčírem jsem natočila 4. díl morčoseriálu, včera jsem ho stříhala a začala ukládat a dneska ho ,,doukládávám“ (fuj co to je za češtinu?)…. Protože je to v HD aby to bylo koukatelné (špatné světlo) a ukládá se to snad 14 hodin, prostě strašný…. Tak snad dneska večer už to na tom youtube bude. A to tam ještě potřebuju dodělat poznámky po nahrání…

A na tom videu jsou vidět ty moje pracky 😀 Já vlastně skoro každý den najdu nějaký kopeček navíc a včera jsem si všimla že se mi už dělají větší ramena. A to nemám ani ty činky. – Zkrátka jsem z toho cvičení nonstop úplně vyndaná. Nečekala jsem že z toho budu mít až takovou velkou srandu a že mě to až tak moc chytne.

9.3.2016

Dneska mi poštou došly činky. Potřebovala jsem nějakou pomůcku na cvičení rukou, abych nedělala pořád ty samé pohyby, kliky jsou pro mě trochu brutalita, moc jich nedám a ráda bych posílila tricepsy, aby z nich nebylo bláto. Předtím jsem zkoušela na zadní části rukou posilovat svíčkami nebo sklenicemi, ale blbě se to drží a na obě strany není stejná váha… Takže činky. Koupila jsem úplně nejlevnější pár za dvě stovky, kilovky. Na nějaké to lehoučké základní procvičení stačí, ale na posilování to není. To jsem mohla rovnou koupit dvoukilovky, asi jsem ty svoje pracky podcenila 😀 … No, tak počkám alespoň měsíc a pak si je třeba nadělím za odměnu. Zase nemá smysl se strhat za každou cenu.

Zjišťuji že mi víc vyhovuje mírnější zátěž, ale delší dobu. Až zesílím, tak si dám znova HIIT.

Je mi výborně. Myslím že se mi zvedla tělesná teplota s tím jak se mi zrychlil metabolismus, takže mi není v noci tak zima, nemusím si vrstvit na sebe deku, snadněji se zahřeju. A rychleji usínám. Zkrátka cvičení je super 🙂

Rádi byste tip na pěknou hudbu? Dneska jsem ,,objevila“ tyto krásné několikahodinové hudební výplody, které by vás mohly velice potěšit:

https://www.youtube.com/watch?v=W7Dx8he1vjQ

https://www.youtube.com/watch?v=0Ix9yfoDHJw

https://www.youtube.com/watch?v=ABy95341Dto

Jsou to všechno skladby na relax, na domácí pohodičku. V poslední době mám náladu hlavně na tento typ hudby, protože ladí s mým aktuálním duševním rozpoložením. Nikam se neženu, s ničím nezápasím, nic nehledám… Prostě klid. Všimla jsem si, že je i těžké mě z něho vytrhnout, dřív to šlo snadněji.

Dneska mě překvapil tento stručný e-mail od majitele stránek osud.cz

První mi došla zpráva ,,Konec platnosti vašeho účtu“ a pak druhá zpráva:

Ahoj Alu,

mám pocit, že už se TM definitivně zbláznil.. kvůli dalším útokům jsem dnes smazal jeho uživatelský účet, a protože chodí na OSUD přes Tvůj (nevím, zda to víš), i Tvůj.

Je mi to líto, ale je to zřejmě to poslední, co udělám, abych se od něj střihl. Nějak jsem se v něm asi mýlil, nevím…

Měj se hezky, ať se Ti daří, třeba se ještě potkáme.

Pa, j

Ahoj,

Nevím o čem je řeč. TM heslo k mému účtu na osudu nikdy neměl, takže přes něj na osud nemohl chodit. Vlastně ani nevím jak tě to napadlo. Ale když to vidíš takhle, ok, vnucovat se s účtem nebudu,je to tvůj osud, ne můj.

….. Vlastně jsem si uvědomila, že když jsi mi teď zrušil účet, tak by bylo na místě ti alespoň zpětně poděkovat, že jsi mi ho nechával tolik let otevřený zadarmo. Takže ti děkuji za ty roky členství předtím, i za jinou pomoc kterou jsem od tebe v minulosti dostala a které si vážím. A toto je ode mě vlastně i zdvořilé rozloučení, protože tvůj přístup k lidem se mi dlouhodobě nezdá v pořádku a o další případné setkání tudíž už nebudu mít zájem. Měj se hezky a ještě jednou ti děkuji za věci které jsi pro mě v minulosti udělal.

s pozdravem

Alue

Necítím se být nijak poškozena, vlastně mi to ani nevadí. Na Osud už několik let skoro nechodím, jen jednou za delší dobu, spíš se tak krátce podívám jak se tam válčí, prosí o peníze, jezdí na dovolené a jinak to neřeším. Už je mi to jedno, spousta věcí už je mi jedno… Na občasné zhodnocení vývoje určitě nepotřebuju mít protekční účet zadarmo, stejně tam nic nečtu. Jirka mi z dobré vůle nechával celé roky členství zadarmo, nic mi tudíž nedluží a já samozřejmě nemám nárok po něm něco chtít, nebo ten účet obnovovat, když ho ani nepoužívám. – Tak jen abyste věděli, už tam nejsem a znova se zakládat ani nebudu. Nevnucuji se tam kde mě nechtějí.

Jen mě na celé té věci překvapuje, že člověk o kterém jsem si kdysi myslela že je kamarád takto zničehonic zruší můj účet, jakoby mě odsekne, bez diskuze, na nic se neptá a pak mi na konci zprávy napíše, že se třeba ještě uvidíme… Inu, nevím, nemám potřebu se stýkat s člověkem který takto se mnou nakládá, aniž bych mu nějak ublížila. A tohle je přitom jen taková špička ledovce v celkovém množství podivných zásahů i vůči jiným lidem, které mi nesedí a se kterými nesouzním. Zkrátka jsem byla nevědomky strčena do společného pytle, vykopnuta dveřmi a upozornění mi došlo až když bylo po všem 🙂

Lidé se mi zdají poslední dva dny strašně podráždění, uřvaní a naštvaní, úplně bez důvodu. Jsem unavená z věčných žabomyších válek a jsou mi ukradené. Nemám zájem dělat někomu hromosvod, nebo se toho účastnit, musím ale přiznat, že je mi nepříjemné být bita když jsem nikomu nic špatného neprovedla a nemyslím tím jenom tuto situaci, to je úplná maličkost. Ale je to takové vyrušení jako když jste úplně v pohodě a najednou vám někdo na domeček shodí lejnovou atomovku v podobě nějakého svého problému, mindráku a vy nestačíte koukat co se děje, co to tady najednou smrdí a nemůžete s tím nic dělat, protože to není vaše. Prostě se to přes vás převalí a co dál…? Prostě jdete dál.

Vím jenom že TM dělá teď články o rodinných konstelacích – na to máme oba stejný názor, taky už roky varuji jak je to nebezpečné, plánuji články pak převzít – a předpokládám tedy že asi jde o něco v tomto duchu, patrně se Jiří cítí být ohrožen, asi mu konstelace vydělávají nějaké podstatné peníze, tak kope. Asi protože by pak nemohl jezdit 3x do roka na dovolené po celém světě… A to nezávidím, jen konstatuji fakta… To bude asi ten údajný ,,útok“, protože představa že by TM naběhl a hodil Jiříkovi do okna šutr se mi zdá sice vtipná, ale naprosto nereálná..

Já jsem ale předvědčena o tom, že pravda se má říkat, toto je služba lidem, ne proti lidem a člověk nemůže psát články podle toho, aby se všem zavděčil, protože to by pak nemohl napsat vůbec nic.

TM jsem se neptala, ale myslím že by se mnou souhlasil, že se člověk nemůže donekonečna pořád všem přizpůsobovat a autor musí mít svou hlavu, aby obstál. Taky je dobré umět rozlišit život profesní a osobní a umět si srovnat priority, tedy co je a co není důležité… A s tím má koukám dost autorů problémy… Koneckonců, TM je dospělá suverénní a plně svéprávná bytost, ať si dělá a píše co chce. A Jiří ať si samozřejmě také dělá a píše co chce… Ale já si s dovolením také budu dělat co chci.

Mír s vámi 🙂

Včera jsem měla výbornou svačinku:

Bio selský jogurt Hollandia, do něho chia semínka – hodně hodně – do toho trošička agávového sirupu, do toho mletá bourbon vanilka a na to nasypat 50g borůvek. Mňam 🙂 Připadá mi to jako úplně úžasné obžerství, cpát se v březnu borůvkama. A asi jsem se rozmlsala, protože dneska byly chia bez borůvek a to už mi tak nejelo, přestože i tak mi to moc chutná. Ono to získá takovou zvláštní konzistenci, jako tvarohový míša, baví mě se v tom patlat lžičkou….Vynahrazuju si tím konzumaci jiných semínek a oříšků, které mi celkově moc nelezou, ale chia je velká výjimka, chia mi opravdu moc chutnají a ráda je křoupu nabobtnané v mixovaném ovoci, nebo v jogurtu.

12.3.2016

Včera jsem natočila pátý díl morčoseriálu o výživě. A v jedné fázi mi tam začala Vanilka rumbovat, tak mi to tam vytvořilo takovou hezkou vtipnou vložku 🙂 Snažila jsem se mluvit rychle a pak jsem ještě nadvakrát prostřihávala hluchá místa aby se to co nejvíc zkrátilo a stejně jsem se nedostala pod 20 minut. Prostě nechápu jak někdo může natočit díl o morčatech co má třeba jenom 5 minut, vždyť toho je tolik co říct, to se nedá vůbec stihnout. A já si ještě pomáhám hodně poznámkama co přidávám přímo v editoru youtube, jinak by to bylo dvojnásobné 😀 – Tak doufám že se do večera stihne to HDčko uložit a že to budu moct brzy vystavit.

Díly o morčatech mají sice o něco nižší sledovanost, ale třeba třetí díl Jak správně vybrat už má cca 2500 zhlédnutí – to je výborné – a navíc mi dost stouply odběry od té doby co točím morčátka. Prostě dělám něco jiného, nového, něco mimo základní tématiku, tak přišli noví lidé. A z toho mám velkou radost, že se objevuje nové publikum které tohle zajímá 🙂 A které oceňuje moje nekonečné rozpravy o morčičím světě 🙂 A navíc tito noví lidé jsou hodně komunikativní a živě diskutují pod videi, z čeho mám taky radost, protože u jiných videí komentáře přímo pod videem skoro nejsou a soustředí se spíš do diskuzí stránek Aluška.org… A ještě půlka z toho, místo aby se vyjádřila ke sdělení videa, řeší pořád dokola jak vypadám, a to je taky na prd. Jako jo, je to fajn když si jednou dvakrát přečtete že nevypadáte na tom videu úplně jako obluda, protože komu by se chtělo na obludu koukat, ale když fakt mluvíte o něčem důležitém a většina řeší jenom vlasy nebo zuby, tak to je trochu blbý.

Včera jsem našla v mailu dvě dosti nasrané a lehce sprosté zprávy od Jirky Maška, který očividně moje zdejší konstatování považuje za obrovské provinění. Připadá mi na tom vtipná jedna věc a to ta, že kdyby se nehlásil k článkům TM tak se nic neděje a navíc na tom nevidím nic špatného říct že jezdí 3x ročně na dovolenou, když se tím chlubí na sociálních sítích prakticky nonstop, není to tedy nic tajného ani nového… Jooo kdybych napsala něco hnusného co o něm vím a veřejnost to neví, tak to bych chápala, ale takto mi to vztekání připadá úplně mimo mísu… Ty maily zveřejňovat nebudu, nemám zájem o další marast do svého mailu, speciálně když já nikde žádný konflikt necítím, ani nemám zájem nějaký vyvolávat.

Když si v konfliktu někdo chce žít, ať si v něm žije, ale já se toho nemusím účastnit, protože mám na práci mnohem lepší a zajímavější věci 🙂 … Také mi připadá vtipné říkat mi že závidím. Nevím co bych já při svém krásném životě v dostatku a při svém bohatém vnitřním světě a při každém dni naplněném seberealizací měla někomu něco závidět. Vždyť mám v životě všechno co jsem si kdy mohla přát a zrovna teď jsem spokojenější než kdykoliv jindy v minulosti… A myslím si že někteří lidé by občas taky mohli zvednout řiťku od počítače a jít se ven proběhnout, aby přišli na jiné myšlenky, přestali si pořád vymýšlet a vytvářet nějaké problémy a ještě do nich tahat lidi které to vůbec nezajímá.

Víte, že Renata Štulcová už napsala 4. díl Rafaelovy školy? – Teď na to spolu vytváříme oznámení a pozvánku ke koupi – je to ebook – a ještě tam bude hezký úryvek z knížky, tak se máte na co těšit 🙂 Nevím přesně kdy vyjde, počítám že za pár dnů, už se ladí jenom detaily.

Zjišťuji, že teď už je pro mne kontraproduktivní i měření a o vážení ani nemluvím… Ta moje blbá váha – přestože viditelně hubnu – mi naposledy řekla že jsem za 4 dny přibrala kilo špeku a ještě jsem celkově o kilo těžší a podle metru všude kromě prsou jsem širší… Protože mi rostou svaly jako blázen. Přes lýtko mám za čtyři dny o 0,5cm víc svalů, to je úplně neuvěřitelné, ale koukala jsem se a zezadu se mi fakt rýsuje nový řízek, tak už vím z čeho to je… To jsem ani nevěděla, že mám až takové velké předpoklady pro budování svalové hmoty… Ale já jsem strašně moc spokojená, protože na sobě hned vidím výsledky, už po pár dnech vidím rozdíly… strašně mě to baví a motivuje.

Snažím se teď víc jíst bílkoviny a nehlídám si tuky, aby tělo mělo z čeho tu hmotu stavět. Jediné co se snažím držet nízko jsou sacharidy a to se mi docela daří, stačí jíst míň těstoviny, vyhodit bílé pečivo a nemlsat… Slunečnicový chleba z Kaufu mi moc chutná 🙂

Že se rozšiřuju mi nevadí, protože svalíky spalují, bez svalíků se nedá efektivně hubnout ani cvičit. Takže svalíky, pojďte na mě, puťa puťa, budu vás krmit a opečovávat 😀 No jsem zvědavá jak budu vypadat v létě na koupáku…

Dneska jsem si udělala fotky ,,před“, což je docela pozdě, to jsem měla dělat tak před měsícem, jenomže tehdy když jsem viděla svůj zadek na fotce ,,před“ jsem to raději vymazala a řekla si že se nebudu demotivovat fotkou na které se sama sobě nelíbím a radši se vyfotím už v rozdělaném stádiu… Protože dostávat se do formy s myšlenkou ,,jsem hnusnej špek“ je špatný, to má být konstruktivní změna životního stylu a ne boj sám se sebou… Takže dnešní fotky jsou pro mě už koukatelné, nejsou demotivující, to je super. To znamená že jsem shodila tu váhu po zimě, jsem zpátky na svém základu a teď teprve začne ta pořádná sranda.

Už dva lidé zcela nezávisle na sobě mi doporučili cvičení s Jillian Michaels, včera jsem ho cvičila podruhé a dneska budu potřetí. Napoprvé to bylo horší, v deváté minutě jsem na chvilku odpadla, protože je tam hodně poskakování a já nezpevnila dost břicho, takže mě začaly strašně bolet vazy v břišní dutině. Taková bodavá bolest, jak nože. Tak jsem se na minutu stočila do klubíčka a pak jsem to dorazila celé v kuse až do konce… A měla jsem ze sebe obrovskou radost, že jsem to utáhla, protože když jsem četla ty komenty pod videem, jak lidi končí úplně po 8.-10. minutě, že to nedávají, tak jsem si připadala jako největší král, chápete 😀

Včera už jsem poučeně zatínala pořádně břicho u poskakování a nic mě nebolelo, takže jsem neodpadla. A samozřejmě že radost byla ještě větší! 🙂 Tak doufám že dneska už to dotáhnu, protože některé cviky jsou pro mě na technické provedení trochu oříšek, ale do toho se dostanu, žádný expert ještě z nebe nespadl.

Zjistila jsem, že Zlatuška má moc ráda Máju. Ňufá jí do ucha nebo jí jde čumáčkem k pusince a Mája vždycky jakoby zatuhne, nehýbe se, drží a nechá se oňufávat a olizovat. Nikdy jsem to ještě u morčat neviděla, většinou se spíš hašteří o místo na spaní nebo o jídlo, takže toto byl pro mě OBROVSKÝ zážitek a byla jsem z toho úplně vyndaná ještě další dva dny, vidět morčátka jak se spolu tak hezky muckají.

Vanilka je v tomto trochu bokem, protože se k ostatním chová lehce konfliktně, pořád dělá šéfovou. Ale ta se mucká se mnou, takže síly jsou vyrovnány.

Dokonce jsem načapala Zlatušku, jak přišla zezadu k Vanilce aby ji neviděla a normálně ji zákeřně ďupla do zadku, až Vanilka nadskočila. Takže Zlatuška je taky pěkná podšívka 😀 😀 😀

14.3.2016

Dneska byl krásný den… až teda na jeho závěr, kde mě čekalo dost nepříjemné blechaté zjištění 🙁

Dneska jsem dala hezky hodinku ostrou chůzí a bylo to moc fajn, venku je krásně a já potřebovala protáhnout a rozchodit šlachy hlavně vzadu v lýtku… Ale jak cvičím a hodně piju vodu, moje tělo prochází asi více změnami, než jsem si doteď všimla. Když jsem došla po hodině do cíle, měla jsem úplně durch propocený triko, přes teplou mikinu až po CELOU ZIMNÍ BUNDU NA TOM. A jak jsem se zastavila a zchládla, zjistila jsem že jsem úplně mokrá, celý záda, ruce komplet mokrý až k loktům, prostě šílený. Zpátky jsem se vezla, protože v té mokré mikině a bundě bych zmrzla.

Tohle se vám stalo, když jste změnili životní styl? Já se teď o dost víc potím, jak se začnu hýbat. Nejsem vůbec cítit, ale prostě ze mě leje jako z konve a toto jsem fakt nezažila, propotit úplně durch bundu. Jakoby na mě někdo zezadu nalil kýbl vody a venku byla docela zima, tak 5 stupňů.

Všimla jsem si už tak před týdnem, že jsem ždímala triko když jsem víc mákla venku na dřevě, ale i bunda, to je prostě šok.

Odpoledne jsem koupala Morista, který se mi zdál nějaký zaprášený a bohužel jsem u toho zjistila, že má na hřbetu nějak řidší chlupy a v nich černé žmolky. Když jsem ho myla, šla z něj úplně žlutá voda. – BLECHY!

Už pár dnů z něho tahám klíšťata, ale zablešení je novinka. Asi to chytl od Divočáka, to je taková přenosná blechárna… Divočáka se mi povedlo opět úspěšně odčervit, zítra ho zkusím přepadnout a kápnu mu antiparazitika na zátylek, tak doufám že mě za to nesežere.

Ale je hodný, když mě vidí tak hned vrní, hopká jako zajíček a cpe se mi do baráku, takže ho přes práh vynáším ven 😀

Jinak Moristka jsem po uschnutí prošplíchala CD Vet minerálním sprejem z Baron.cz, ale už z toho velkého balení mám jenom půlku, asi přikoupím, protože to na kocoura dopatlu. Je to pěkně drahý špás, ale funguje, je to i na blechy a hlavně to není chemické… Léčila jsem s tím morčíkům všenky a jsem ráda že to mám doma, nemusím nic pro Morista shánět na poslední chvíli.

Je mi ho líto, chudák toho měl fakt dost, vykoupaný a ještě smrděl sprejem. Dost mě to štve že má blechy, protože ten sprej se musí dávat každý den tak 14 dnů a pak umýt. A kocour nenávidí, když se na něho dává něco co je cítit… Tak mě čekají napínavé zážitky. Navíc mi ho vždycky musí někdo podržet, tak nevím jak to budu dělat, asi mě sežere.

Kdybych dlouho nepsala, zeptejte se Morista kde mě zahrabal 😀

Na Alze jsem našla osobní zdravotnickou váhu za dva litry, co měří úplně všechno včetně viscerálního tuku. Celý den nad tím hloubám a říkám si jestli nejsem rozežraná (snažím se fakt neutrácet za věci co nepotřebuju), ale říkám si že z ní nakonec nebudu mít užitek jenom já. A pokročilé funkce by se mi líbily, ta stará záprdka co špatně měří už dosloužila… A mohlo by mi to pomáhat v motivaci, když líp uvidím ty změny v číslech. A říkám si že zdravý životní styl je koníček, do kterého se vyplatí investovat. Že jo… Že jo…? asi si ji vezmu 🙂

Jinak jsem si včera přeměřila zadek a mám 0,5cm za tři dny navíc. Sice svalů, ale prakticky jsem se dostala na šířku se kterou jsem začínala jako obtloustlá. Takže kalhoty mám na knop stejně jako před dvěma měsíci. Chápu že je to přechodný stav a že musím počkat než ty svaly vyžerou postupně tuky a pak to zase bude jiné, ale je to šok… Zato břicho zmizlo, už je hezké 🙂

A už chápu proč je cvičení návykové 🙂 Co jsem akční, tak jsem jakoby pořád pod vlivem příznivých hormonů, takže jsem pořád strašně spokojená, veselá, držím si nadhled, nic neřeším, nespekuluju… prostě se cítím jako vylepšená lepší verze svého starého já. A je to úžasné. Nic mě netrápí, všechno mě těší a co by mohlo být nepříjemné, to je mi najednou jedno, nebo to vidím jinak. Dneska jsem s nadšením vysála celý dům, jen pro radost z pohybu… Vysávání přitom nesnáším… Asi už to není pravda.

Už se těším na zítřejší dávku cvičení s Jillian, dostanu novou várku přirozených hormonů štěstí 🙂

15.3.2016 ….. 540 ….

Vzhledem k tomu že poslední Jirkova optika byla o mně, asi budete chtít vědět co já na to: Nemá smysl se podrobněji vyjadřovat k článku, kde je o mně 90% záměrných lží a zbytek je řečený pokrouceně, bez povědomí o co skutečně šlo. Jak jinak, nikdy neměl šanci mě lépe poznat. Udělejte si o Jirkovi obrázek sami, protože tam odkryl svoji pravou tvář a není to nic hezkého. Je tam mnoho závisti, protože nepatří k těm kteří mají spirituální dary vrozené a nemá shůry požehnáno, protože se nechal strhnout z konstruktivní cesty. To je i důvod proč dlouhodobě užívá psychofarmaka, pořád někoho pomlouvá, proč vlastnil nevěstinec… Odpovězte si sami, od kdy má duchovní člověk takových věcí zapotřebí.

Že je dost nemocný vím dlouho, je mi upřímně líto smutného osudu každého člověka, ale každý z nás je své nemoci i neštěstí strůjce. Nastavuji zrcadlo a považuji to celé za ukončenou věc.

Dneska se setkám s přáteli, kteří byli teď navštívit Indii a před pár dny se vrátili. Prý mi koupili nějaké oblečení… SÁRÍ!! 🙂 – Možná vám ho pak ukážu, až se naučím jak se to motá, uvidíme…. 🙂 Moc se těším 🙂 I když myslím že běloška vypadá v Sárí trochu divně. Konečně zjistím, jestli je to fakt tak pohodlné jak se říká.

A včera večer jsem měla krásný zážitek s Laurejem, tak jsem ho hned sepsala. Je sice kratší, ale úžasně mě to nabilo a vždycky když si na to vzpomenu, úplně mě zalije teplo a radost… Článků na web je teď celkově dost, konečně se můžu vrátit ke třetí knize, ale zase mám zasekaný mail, je toho prostě moc :-/ nevím co mám dělat dřív. Snažím se efektivně používat svůj čas, ale s tím mailem je to pořád to samé, je toho prostě moc. Možná dělám chybu, když se snažím poctivě odpovídat na všechno?

16.3. 2016

Fakt mám sárí… 🙂 Je strašně krásné, ale ještě jsem se do toho nenaučila zamotat. Určitě mě v něm ale uvidíte, protože kromě nápadu zajímavého kostýmu na video nevím jak ho teď využít. 😀

Dneska jsem pomohla zachránit malou kočičku. Je to parádní zážitek a mám i fotku… Určitě o tom chci napsat článek. Jsem na sebe moc hrdá a strašně moc šťastná, ale taky jsem z toho úplně vyřízená. Dvě hodiny jsem lítala venku, tahala dřevo, naháněla to zvíře, pak ještě půl hodiny s Jillian Michaels a jsem fakt mrtvá. Skoro všechno co jsem dneska snědla, jsem vyběhala. Vlastně nezvládám ani psát na klávesnici, jak mě všechno bolí… Zítra vstávám v 5:45 a jedu mimo ČR, tak jsem vlastně ráda že si odpočinu v autě a zregeneruju svaly.

22.března 2016

Dala jsem úplnou cvičící pauzu na 4 dny, znova se huntuju od včerejška. A přeměřila jsem se. Výsledky jsou i přes delší vynechávku na regeneraci výborné 🙂

od 11.3 do 22.3. mám -5 cm přes břicho (malý michelin pod pupíkem), -2cm přes zadek (tam se to dost mění, někdy nabyde protože rostou svaly), -1,5cm v pase (cenťák jsem nabrala zpátky, jinak by to bylo víc, ale to jsou svaly takže dobrý) … Michelina už skoro nemám, ten mizí rychle. Nejvíc mě zajímá právě Michelin a pas, jiné míry sleduju jenom pro zajímavost a doplnění celkového přehledu. Zadek ať mám klidně velký, takže spíš než cm sleduju co na něm dělá tuk. S těmito výsledky jsem moc spokojená.

Zdravotní váha je výborná, hezky ukazuje jak se snižují tuky a rostou svaly v procentech… Radši bych to na kila, ale to se dá přepočítat. Je fajn že ji mám doma, nemusím nikam chodit a platit za rozbor, když to chci vidět přesně. Navíc to počítá energetickou spotřebu na den. Díky tomu jsem zjistila, že jím adekvátně svému výdeji. Z toho jsem měla radost.

Jillian jsem dneska dělala po sedmé a už u toho nezdechám a nevynechávám. Co dřív nešlo, u toho se dneska chvilkami i nudím 😀 Já jsem strašná rychlokvaška… Klikuju už jak o život, ale pořád dámské, tak už bych mohla přejít na pánské.

Měla jsem fázi kdy prudce narostly svaly, tak jsem celá narostla a připadala jsem si jak chodící řízek obalený Michelinem. Ta fáze před pár dny polevila, růst svalů zpomalil a nové svaly žerou tuky. Takže teď se celkově zase zmenšuju, díky tomu je strašně fascinující každé měření. Pořád začínám, ale tolik už jsem se naučila nového! 🙂 Paráda!

Trpím novou formou postižení… Když stojím nebo ležím a mám volnou chvilku, tak zatínám a pak se rýpu v podkoží na břiše a hladím si tam nové svaly. A je to strašně uspokojující pocit, mnohem lepší než si dát čokoládu nebo dortíček. 🙂 Krásně mi to jde a vůbec nemusím držet dietu ani se trápit hlady, jenom jsem přestala konzumovat zbytečné cukry a mlsat nesmysly… Tučně jím pořád a ničemu to nevadí.

Nedávno jsem četla, že pšenice kterou my dnes konzumujeme v pečivu má zhruba 1000x více lepku, než pšenice kterou jedly naše babičky. Strašně mě to štve… Jediné řešení je asi začít kupovat špaldovou mouku a dělat si chleba sama doma? Prý i to celozrnné tmavé pečivo není o nic lepší než bílé, protože je pořád dělané z těch vyšlechtěných semen co mají tolik lepku 🙁 Co si o tom myslíte a jak to řešíte?

Komentáře

Ikona diskutujiciho Kika 2016-03-02 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, som rada že máš tie zvieratká, naozaj sa to dobre číta, povzbudenie do toho škaredého počasia, ďakujem 🙂

Ikona diskutujiciho Atrej Ystma 776 2016-03-02 20:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho BE 2016-03-02 20:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…škoda,  že ty si neštudovala veterinu :-)  Milé čítanie, keby tak niekto natočil ako rveš tie "dobrôtky" kocúrikom, to by bol hec na fb. Like, like, za chvíľu miliónk. :-D

Ikona diskutujiciho Liliana Landštejnská 2016-03-02 21:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kočky a tablety, o tom by se dalo dlouze povídat. Už jsem se naučila, jak dostat tabletku do kočky bez použití jídla a jiných fint. Nejdůležitější je rychlost, celé mi to trvá pár vteřin. Čím to trvá dýl, tím je to horší a kočce se to bude míň a míň zamlouvat. Techniku jsem trochu odkoukala od veterinářky. Většinou si kočku beru na klín, pak jí rychle otevřu pusu, tabletku vložím na jazyk co nejvíc dozadu a prstem lehce přišoupnu do krku. Kočka jen kouká :-D

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-02 22:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: To jsem přesně udělala napoprvé, strčila jsem mu to hluboko do krku…  a on to vydávil a vyplivnul, místo aby poklnul. A to přitom bylo i to překvapení, nikdy jsem to neudělala předtím…. A pak to vyplivnul podruhé i potřetí… napočtvrté už byl konec.

Ikona diskutujiciho Amadeus 2016-03-04 00:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli to není tajné, jak jsi vlastně vysoká Aluško?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-04 10:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Myslím že 168, ale asi bych potřebovala přeměřit :D

Ikona diskutujiciho Milan 2016-03-04 22:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tentokráte nebudu o ničem plkat a rovnou dám okdaz, tvořivé, téměř geniální a přitom úplně zbytečné, jen kdyby víc lidí radějí něco u byť totálně zbytečného vytvořilo než donekonečna řešili ty samí negativní všechno-myšlenky…

Ikona diskutujiciho Lucka 2016-03-08 14:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná to znáte, každopádně super video s názvem Tvoje zdraví Tvoje volba. Profesor vysvětluje problematiku velmi poutavým způsobem. Doporučuju především část od 16té minuty o kávě a čaji a pak od 41 minuty o tucích. Ale celé je to zajímavé :-) https://www.youtube.com/watch?v=neD33oOyX_s&feature=youtu.be

Ikona diskutujiciho Petr Pan 2016-03-09 12:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bratři Wachovští jsou nyní sestry Wachovské

Ikona diskutujiciho aneta 2016-03-09 21:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

taky mám ráda chia semínka 🙂 líbí se mi jak nabobtnají :D a jsou hrozně zdravé a hydratují dobře organismus

Ikona diskutujiciho veraled 2016-03-10 08:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, k tomu cvičení mám jeden tip : cvičení s Jillian Michaels, možná ji znáš. Na youtube je těch sestav několik a jsou super! Je to zhruba na půl hodiny a procvičí a nakonec i protáhne celé tělo. Já to cvičím denně a cítím se báječně.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-10 09:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Jillian už mi posílala kamarádka 🙂 – No jsem zatím ve fázi kdy si všechno tak různě zkouším, ještě nevím u čeho zůstanu.

Ikona diskutujiciho lenka f 2016-03-10 19:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem čekala, kdy to přijde a JMM se ozve. Já jsem se nikdy o konstelace nezajímala, mě tyto aktivity společné nezajímají. Asi tam jde o práci s podvědomím, které se také projevuje přes emoce a je asi zřejmě dle těch, co to dělají důležité, aby si člověk prožil emotivně nějaký ten svůj blok přes nějakou namodelovanou situaci. Jde tam tedy asi o prožitek. Nevím komu to pomohlo nebo nepomohlo, věřím tomu, že tam dochází k mísení různých energií a že si člověk může něco nechtěného odnést i s sebou domů, po čem mu nemusí být dobře. Já si hlavně myslím, že každý by se měl naučit si chránit své energie a neměl by se nechat vtahovat do negativních emocí těch druhých lidí, neboť by pak mohl se sám stát zranitelným.

Ikona diskutujiciho jmm 2016-03-13 17:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobře, tak ještě jednou tady. Znovu Tě Alue žádám, a nevím, proč pro mne nejsi schopna udělat už ani to. Přestaňte s Reném řešit mně, mé zahraniční cesty (které opravdu nejsou dovolené), mé konstelace, mojí práci, mé peníze, můj život. Vůbec nic vám do nich totiž není. Přestaňte na mě na svých webech plivat. Byly časy, kdy jsem kvůli křiklounům, kteří uráželi Reného, diskusi na OSUDu i vypnul. Netušil jsem, že jednou se bude dít na vašich webech vcelku veřejně, s podporou vás dvou. Opravdu se pořád učím. A opravdu už naposledy Tě o to žádám. Chápu dobře, že naše snad by se dalo říct kamarádství (ano, byla jsi několik mým a Maruščiným hostem v našem domě) skončilo, byl jsem hozen přes palubu, vše dobré zapomenuto. Nemám s tím problém. Prosím o jediné. Přestaňte mě řešit. Děkuji.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-13 17:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]:  Pokud vím tak jsi hodil přes palubu ty mě. Já jen suše konstatuji věci tak jak jsou. Kdybych něco řešila, nebo na tebe plivala, to bys fakt poznal. To by vypadalo úplně jinak. A věř že bych měla co napsat, kdybych chtěla, ale nemám toho zapotřebí, nic mi by mi to nepřineslo.

Ikona diskutujiciho Janča 2016-03-14 00:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, jen k tomu cvičení a tvé "nefungující" váze, která ukazuje, že si snad přibrala… Svaly váží více než tuk, takže je možné, že hubneš a přesto máš váhu stejnou nebo i vyšší, jelikož máš díky cvičení více svalů, respektive větší objem svalů vlivem vytváření "nových svalových štěpů" ve svalech 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-14 09:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]:  No ne problém je že váha mi říká kg v rozmezí + – 3 kg podle toho jak na ni stoupnu takže nevím kolik vážím a ještě mi řekla že mám v tucích o 1kg víc, když přitom viditleně tuky mizí. Prostě je porouchaná, koupím si novou.

Ikona diskutujiciho Adél 2016-03-14 15:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue tak dneska jsem taky začala cvičit podle Jilian( skončila jsem před hodinou) a musím říct, že je to makačka, ale mám strašně z toho dobrý pocit a i když jsem občas něco šidila( hold první den cvičení a já pohyb sakra dlouho zanedbávala), tak jsem to dotáhla z posledních sil dokonce! :D Musím říct, že je to strašně motivující a já jsem odjakživa strašný lenoch a sport mě nikdy nebral, ale tohle mě fakt chytlo, takže už se těším na zítra, jak si zase protáhnu svaly. :-)

Ikona diskutujiciho stenly919 2016-03-14 21:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho aneta 2016-03-14 23:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

co se týče váhy, tak to mi přijde zbytečné. Na co potřebuješ vědět kolik přesně gramu máš  tuku, nebo co to ještě ví? :D však ty jsi přece zdravá jak řípa, taková váha je spíš pro lidi, kteří si to potřebují kontrolovat ze zdravotních důvodů, to si za ty peníze kup něco lepšího 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-15 09:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]:  Já na ni postavím všechny kamarády s velkým pupkem, aby viděli kolik mají viscerálního tuku a a začali se taky hýbat :D

Ikona diskutujiciho Jarek Van Ek 2016-03-15 22:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěl bych se vyjádřit k vašemu sporu nebo názorovým rozdílům s Jirkou Maškem. Hned v úvodu řeknu,  že se vyjadřujete poměrně korektně.

Ikona diskutujiciho iriska 2016-03-16 12:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue děkuji ti moc za odkazy na hudbu, je to nádhera!

Ikona diskutujiciho iriska 2016-03-16 13:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle by se vám mohlo líbit :))

Ikona diskutujiciho BE 2016-03-16 20:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zmienila si sa Alue o sárí. Tiež ho mám , asi 7metrové/. Keď som dobrovolníčila v Anglicku susedia boli Krishnas. Na dobročinnej akcii som dostala to sárí od Indky. Nazberala mi záhyby, je ich asi 5-6, potom sa zahne do pása, otočí, šup a druhý konec sa prehodí cez rameno. Ukazovala som to raz v telke. Fotku som stratila – je to zvláštne blondýna v tomto oblečení, ale skutočne tie látky sú úchvatné. Nemám to bohužial kam obliecť :-( Určite teda natoč nejaký filmík v tom oblečení, teším sa na to !

Ikona diskutujiciho fluttershine 2016-03-16 20:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem včera taky zkusila tu Jillian Michaels, a ačkoliv jsem některý ty věci šidila, protože jsem to prostě nedala, dotáhla jsem to až do konce. Jéééj! :D

Ikona diskutujiciho BE 2016-03-16 20:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ktosi sa tu pýtal o ukradnutí duše. Ja zas viem, že ukradnúť sa dá, i časť.

Ikona diskutujiciho thu 2016-03-18 18:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška, ako sa darí s novým webom? 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-18 18:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: Jde to šíleně pomalu 🙁

Ikona diskutujiciho Jarek Van Ek 2016-03-18 20:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Moje myšlenka je kacířská v tom, že se pokouším uvažovat jako nynější medicína, že vědomí je produktem mozku. Mám prostudovaného Rudolfa Steinera a on se jednoznačně staví za to, že vědomí je de facto mimo mozek a v mozku je pouze jeho zrcadlení. Ale ať je to jak chce, neexistuje pořádný důkaz,  co je pravda.

Ikona diskutujiciho mary 2016-03-19 00:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nikdy nepřestanu oceňovat lidi co pomáhají zvířátkům v nouzi 🙂 a zjišťuji, že jich nakonec není tak málo jak by se mohlo zdát

Ikona diskutujiciho Jindra 2016-03-19 11:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnes jsem ve voziku u Billy objevil tvou vizitku, co davas do svych knizek. To jsem teda cucel.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-19 14:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]:  Sakra svět je malej :D

Ikona diskutujiciho BE 2016-03-19 19:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: Ja som pracovala v zariadení od Steinera, ale moja angličtina bola chabá… Mám len skúsenosť s rozšíreným vedomím cez zvuk, na šamanskom chodníku. Sibírania čo viem drogy neužívajú, naša šamanka vravela. – Na zvuk ukazuje tento príbeh :

Ikona diskutujiciho 7Lily7 2016-03-22 14:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K tej pšenici, to sa týka bielych alebo pšeničných výrobkov. Naše babičky papali žito. Žitné chleby a pod… Všetky tieto veci ako žito, špalda a iné to je pšenica a práve tá neprešlechtená. A to čomu sa hovorí teraz pšenica, to je tá "najnovšia" prešlachtená pšenica, ale napríklad, vďaka lepku máš perfektnú pizzu 🙂 Najmenej prešlachtená je jednozrnka, potom máš dvojzrnku a pod.

Ikona diskutujiciho kika 2016-03-22 17:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

u mňa sa to s lepkom poriešilo samo, dostala som naňho alergiu, tak si kupujem bezlepkvoý alebo si pečiem doma sama z pohánkovej múky alebo bezlepkovej

Ikona diskutujiciho Jiskra 2016-03-22 18:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S pšenicí a lepkem obecně to řeším tak, že jím převážně bezlepkově (odvykla jsem si jíst denně pečivo, už mi nechybí, chléb peču tak jednou do měsíce a sním jen několik krajíčků, zbytek rozdám, když už peču, tak ve velkém hned několik bochníků) a když mám chuť na chleba, tak si ho upeču z žitné a špaldové mouky. Někdy je víc ze žitné, jindy přidám víc špaldové, nebo přidám pohankovou mouku. Pokaždé je trochu jiný. Místo kvasnic používám  kvásek, který jsem si udělala z žitné mouky a vlažné vody, mám ho už asi rok, skladuji ho v lednici, před pečením ho oživím a namnožím. Pekla jsem z kvásku i buchty a buchtičky se šodó.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-22 19:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]:  Pravda no… jako děcko jsem ale jedla chleba pořád – snídaně svačina večeře, no hrozný 🙁

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2016-03-22 20:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: přesně tak. Jáhly, pohanka, kukuřičné kaše, quinoia, brambory, sladké brambory, tuřín, červená rýže, čočka, cizrna… Vůbec na ten chleba nemám chuť, ani potřebu.

Ikona diskutujiciho Petule 2016-03-23 03:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chleba si pecu sama, tak 1 do týdne, pro 2, roporcuju a zamrazím. Pouzívám celozrnou mouku, kdyz mám tak i zitnou, namíchám tam semínka a vlocky. A kdyz manzel koupí celozrný chleba z obchodu, je to opravdu rozdíl, nejen ze barva je o moc svetlejsí, ale je tam i dost cítit chemka. A jak mám ráda semínka, tak míchám i rýzi s lneným semínkem, pohankou,atd. Úplne jiný kafe 😉

Ikona diskutujiciho Mart 2016-03-23 22:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to přesně tak, pšenice je geneticky upravená a zase je v tom byznys…o co jde je přesně popsáno v knize "Život bez pšenice" (William Davis) např.zde

Ikona diskutujiciho iriska 2016-03-26 17:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S pečivem to mám podobně, taky jsem slyšela od kamarádek, že je geneticky upravená, což byla poslední kapka, od té doby nekupuju vůbec pečivo. Jedině žitné chleby (v Kauflandu mají výborné), akorát tam je zase jodidovaná sůl. Takže nejlepší je jednou za čas koupit žitný kváskový chleba ve zdravé výživě. Jinak místo pečiva vařím brambory, nebo zaliju vločky horkou vodou (ovesné, jáhlové, quinoové, amarantové – ty jsou výborné a mají hodně bílkovin). Je to rychlé, dají se na sladko s ovocem i na slano s osmahnutou cibulkou posypané lahůdkovým droždím, k tomu salátek a večeře hotová.

Ikona diskutujiciho Tauri 2016-03-30 15:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj 🙂

Ikona diskutujiciho Mart 2016-04-06 22:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"…..16.3. 2016

Ikona diskutujiciho Fellien 2016-08-21 14:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na článek jsem narazila pozdě, ale stejně ti to sem napíšu a třeba ti to pomůže – ohledně toho lepku to vím taky. Řešit se to dá naprosto jednoduše – kupuj žitné pečivo. Už se dá sehnat normálně v supermarketu žitný chléb, žitné rohlíky, pak jak já tomu říkám takový mokrý chleba – prodává se to v takovém obalu a jsou to obdélníkové plátky chleba který je celozrnný a žitný a je takový vlhký. To je tak schválně. Je to strašně zdravé a fakt dobré. Některé jsou dražší ale já většinou seženu v normální ceně, jako třeba jiné pečivo. Taky toho člověk nemusí sežrat tolik moc, protože ho to mnohem dřív zasytí. Pak se ještě dá sehnat hodně v těch menších samoškách žitný kváskový chléb, který je uplně výborný a kupuje ho třeba i moje babička už dlouhá léta :).

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek