Zápisníček / Březen 2018

1.3.2018 v Aluška.org 96

Aktuální dění ze světa, i z mého života. Vítejte v Zápisníčku 🙂

Příspěvky jsou řazeny sestupně, pro nejnovější data scrollujte dolů.

01.03.2018

Jak příjemné je otvírat březnový Zápisníček. Už aby ta zima byla konečně za námi.

Když chce člověk s jazyky zůstat v sedle, musí procvičovat. A na youtube se dají najít perfektní věci, kterými si můžeme cvičit své dovednosti. Tak bych vám doporučila dvě věci, které pomohly mně.

Ráda bych vám představila učitele angličtiny Broňu, který dělá vzdělávací videa na youtube. Je tam všechno možné. Procvičování odpovídání na hovorové otázky, zkoušky z výslovnosti, slovní zásoba, příprava pro maturanty, předložky (na kterých jsem pohořela 😀 ale ty mi nešly ani ve škole). Všechno představuje s jemným trpělivým úsměvem, takže ta videa jsou příjemná a dobře se na ně soustředí. Hodně se mi také libilo jeho video, kde jednoduše vysvětluje jak vypadá minulý čas v angličtině, jaký je v tom rozdíl a jak se to používá. V několika minutách vám tak jednoduše vysvětlí něco, co spousta lidí nepochopila za celé roky ve škole. I já s tím měla problém, učila jsem se strojově co je past simple atd. a používala podle toho gramatiku, ale rozumově jsem nechápala daný smysl a účel. Takže i když jsem měla jedničky, tak při použití v reálném životě bych nevěděla, jaký čas kdy použít, když bych na papíru neměla napsané ,,vypracujte tyhle věty v předpřítomném čase”, aniž by student úplně chápal, co to je předpřítomný čas. Taky se mi líbí speciály o nejčastějších chybách, které dělají jeho studenti.


Broňův youtube najdete tady: https://www.youtube.com/channel/UCPutWZNOp159koK7zpUALSQ

Sehnat si anglické věci na poslech je snadné, protože youtube je plný autorů co mluví srozumitelně anglicky, ale Broňa vám vysvětlí, co proč jak je a doplní to, co už jste dávno zapomněli, nebo nepobrali ve škole. Takže vás neučí angličtinu od začátku, je zaměřený pro lidi co už anglicky umí, nebo jsou cca středně pokročilí a ví že dělají chyby, nebo neví všechna slovíčka, nebo si nejsou jistí v gramatice.

Pro němčináře mám jinou perličku. Existuje seriál v němčině, který se jmenuje Deutsch lernen extra. Ten seriál občas někdo hodí na youtube a občas mu za to někdo blokne kanál kvůli autorským právům, když na ten kanál našupe až moc vzdělávacích materiálů, na která si pak víc lidí postěžuje a už je oheň na střeše. Aktuálně je funkční kanál Learn german, kde ten seriál najdete. Slyšíte v něm němčinu a dole vám jedou německé titulky, kdybyste z odposlechu neporozuměli. Je to výborné, protože se učíte na příběhu a když nevíte jedno slovíčko, pauznete, hodíte do překladače, zapamatujete si ho, párkrát vyslovíte a je to, a můžete jet dál. Tento seriál byste měli s přehledem zvládat, pokud jste absolvovali úroveň A2. Maximálně vám tam občas ujede slovíčko co jste se neučili, ale je to perfektně srozumitelné. Tady je první díl: https://www.youtube.com/watch?v=Ye3syTi_Ku4

Seriál je o tom, že k holkám do Berlína dojede amerikánec a prožívají spolu různé epizodky. Tím se seriál obohatí ještě o pár anglických slovíček, kdy američan mluví německy právě cca na úrovni A2, občas něco neví, a občas to řekne anglicky. A jak jdou díly dál, postupně američan mluví lépe, jak se učí. První díly jsou utahané, ale od šestého se to rozjede, tam se vyhrává v loterii a hlavní hrdinové všechno pomotají, jak jen můžou.

Mimochodem jestli jste němčináři a máte zase svoji orientaci ve studijních materiálech, budu ráda, kdybyste mi hodili tip na něco podobného v němčině, kde jsou přesně přeložené titulky, pokud znáte. Může to být pohádka, animák, něco kde je jednoduchá gramatika.

Včera večer jsem byla svědkem zázraku. Večer jsem muchlala Amálku u kotce a u toho koukám na druhé dvě morčové, vylezly z baráčků a koukaly na nás.

Na Vanilce už bezpečně poznám, kdy žárlí. Nahodí takový upřený výraz a otevře tlamičku… došla k ní lentilka a začala ji oňufávat na tváři a rejdit jí v kožíšku… Přesně jako to kdysi dělávala Zlatuš Májince. Možná se jí snažila zlepšit náladu: ,,hele klid, já tě mám taky ráda” 😀

Vyvalila jsem oči, asi jako když v pralese potkáte posledního žijícího vakovlka. Vanilka slastně přivřela očička, nastavila tvářičku a pěkně se nechala opusinkovávat, dokud si nevšimla, že mám bulvy jak dva tenisáky, tak toho holky nechaly. 😀

Toto chování totiž je mezi samičkami morčat docela vzácné a děje se to když mají k sobě velice blízko. Jsem fakt ráda, že Lentilka tak dobře zapadla a že si s Vanilkou rozumí, protože Vanilka v minulosti neměla moc vřelé vztahy se spolubydlícími, protože byla dost protivná a nikdo se k ní nemohl moc přibližovat. Jak zestárla, tak se nějak uklidnila a teď si naopak může užívat kamarádství mladší morčové.

A jinak Zlatušku se snažím co nejčastěji venčit s holkama po pokoji, kde je na ně hodná, chodí za nimi se zájmem a občas vesele poskakuje. Taky má v domečku trvale pořádnou kopku sena, ve kterém si staví nory a pak v nich spinká. Původně jsem jí chtěla koupit praktický senik, ale jelikož tam má hodně místa, moc to nepročurá a je v seně spokojená, tak jsem udělala výjimku, i když je to neekonomické a dost sena se tím vyplýtvá. Hlavně že se má bambula kde válet.

02.3.2018

Včera jsem jako kulisu k práci sjela Toy Story 2 a 3. Jestli jste tu pohádku neviděli, tak můžu doporučit. Je to velice chytlavé, moc pěkně animované a vtipné. Dokonce ani pokračování neztrácejí šťávu, jako to obvykle o sérií bývá. U trojky jsem měla co dělat, abych nezačala soplit a moc jsem u toho neudělala. Musím si k práci vybírat nudné filmy, Toy story mě neplánovaně zaujalo až moc. Nemůžu uvěřit, že první díl je z roku 95! :O Tolik vody uteklo!

S kamarádkou jsme se nedávno nudily v drogérii a začaly jsme očuchávat parfémové testery. Většina parfémů co potkám, mi smrdí jak WC čistič, ale občas se trefím. Dokonce jsem narazila na vůni, co nádherně voní po vanilce, jmenovala se Vanilla Dream. Ale jelikož byla syntetická, začala mě z ní hned bolet hlava. Blbý nepoměr, potkat vůni co je skvělá, ale tělo řekne ,,fuj, dej to pryč”. Měli tam tester Weleda vůně (bohužel jenom jeden druh), tak jsem to na sebe cákla, protože biologické vůně potkáte málokdy a za pokus to stojí, všechno od Weledy je moc fajn a voňavé…. Mno, tak nám to oběma zavonělo, že jsem nakonec objednala celou lahvičku po netu. Vzaly bychom si každá hned, ale byl tam jenom tester, všechna balení byla vyprodaná. Tak jistě že jo, není divu…. Je to spíš jako toaletka, vůně brzy vyprchá, což mi nevadí, držáky nemám ráda, bývají silné a těžké. Vůně by se dala popsat jako ,,sladký ovocný mňam.” Možná inspirace pro vás, pokud hledáte něco podobného, z čeho nebolí hlava.

Objev se jmenuje WELEDA Jardin de Vie Grenade 50ml, v DM to stálo 600kč, ale na netu je to levnější. A to není vůbec blbá cena, jiné značkové syntetické parfémy stejného objemu mají často naražené ceny v řádu tisíců. Až půjdete do drogérky, tak k tomu určitě čuchněte, to budete koukat 🙂 (tu je rozepsané složení) Weleda nabízí i jiné parfémy, ale ještě jsem neměla možnost je zkusit.

4.3.2018

Tak jsem velevážení přátelé konečně zjistila, co mi nabourává spánkový cyklus. Je to CUKR. Ta potvora může prostě úplně za všechno. Už loni a předloni jsem si všimla, když jsem se dala na cvičení, že jsem začala správně spát, to je zalehnout alespoň o půl jedenácté a ráno vstát v osm. Myslela jsem si, že je to tím cvičením, ale houby. Teď cíleně neposiluju. Nosím dřevo, uklízím, občas shufflím, proháním morčičáky po pracovně a soustředím se hlavně na stravu. Ráno si dám sladký čaj, protože když ho nemám, je že mě nakyslá brambora a oběd taky mám normální, s přílohou, neomezuju se ani v množství. Ale po obědě už do sebe cukr neláduju. K svačině jsou oříšky (Naučila jsem se jíst vlašáky… jak mi oříšky nelezou protože jsou suché, tohle je u mě výjimka. Ale musím si ještě naloupat), jogurt, klidně do toho ovoce a vychytala jsem i čaje. Pít studenou vodu je nuda a v zimě to ani není nic moc, ale pít čaj bez slazení je zase jako pít teplou vodu a to je taky nuda. Naučila jsem se dělat si odpoledne bylinkové čaje do velkého kakáče, třeba mátu nebo heřmánek a do toho si krouhnu asi 4-5 koleček čerstvého zázvoru. Dodá čaji aroma i chuť, takže je lahodný, chuťové pohádky si užijou a není to nuda. Med v tom pak ani není potřeba.

A hned první den, co jsem najela na tuhle stravu s minimem cukrů, nebo cukry jenom dopoledne a pak už ne, jsem byla unavená už v deset. Teď už takhle žiju druhý týden, o půl desáté začnu být přirozeně spací, pak se začnu sbírat do postele, zalehnu po desáté a ráno se budím o půl osmé nejpozději. Takže nejpozději v osm jsem v provozu, přes den nejsem unavená, mám normální výkon a o půl desáté začínám být hezky spací. SPLNIL SE MI MŮJ ŽIVOTNÍ SEN. Jsem unavená, když mám být unavená. Hurá.

Přitom na cukru jsem pořád řešila problém, kdy teda začnu být unavená a jak se mám přinutit být ospalá v deset, abych nečuměla do půlnoci a pak nevstávala v deset dopo, to je přece strašný, pak nic nestíhám a všechno stojí za houby… A když jsem šla dřív bez unavenosti, tak jsem klidně dvě hodiny čučela do stropu a nic. Mno, cukr za to může. Prostě mi rozbourává hodinky. Takže medíček, čokoládky a sušenky už niet. Odpoledne pro jistotu nepiju ani kafe, ani zelený čaj a s alkoholem jsem úplně skončila pár let zpátky, to už vůbec ne.

Jestli se vám děje něco podobného, zkuste nízkosacharidové vysokotukové stravování. Zhubnete a ještě se vyspíte.

Ve zpravodajském pořadu televize Fox se diskutovalo o létajících světélkujících předmětech nad centrem města Milwaukee. Stát Wisconsin a moderátoři tedy položili otázku: Nejsou to náhodou mimozemšťané, kteří krouží po nebi nad pokojně spícími obyvateli? Tento jev, o kterém se diskutovalo v ranním éteru Fox 6 News, vzbudil dost velký rozruch ve studiu a na sociálních sítích.

Na nočním nebi nad městem Milwaukee (Wisconsin), se objevily velmi divné, pohybující se a světélkující předměty. “Létaly” nad centrem města. Na jednu stranu to vypadalo jako chaotický pohyb, ale na druhou jako něco zjevně živé, nebo řízené.

Moderátoři se začali jeden druhého ptát, oč jde: “Je to ohňostroj? Mimozemšťané? Nechápu. Čert ví co!” Oba moderátoři očividně nevěřili vlastním očím a navzájem se ptali, jestli ten druhý vidí totéž.

Video se dostalo na Reddit, kde se brzy stalo populárním, dělili se o něj na sociálních sítích prostí obyvatelé i meteorologové, ale nikdo nenašel vysvětlení, co to může být.

Mysterious lights over Milwaukee 2/27/18

https://www.youtube.com/watch?v=0mkRgPGncn0

5.3.2018

Slyšela jsem, že se našlo více lidí, které zaujal nedávný článek o Shuffle dance a začali se ho také učit… Narazila jsem dnes na tuhle partičku 😀 https://9gag.com/gag/a2o4301 Nemůžu si pomoct, připadá mi to jako parodie na moje trénování s teniskama. Vidíte se v tom taky? Mimochodem písnička se jmenuje La bouche – Be my lover

9.3.2018

Tak jsem letos přes zimu prakticky nezažila žádnou blbou náladu, naopak jsem jak radioaktivní rybička, pořád spokojená. Poslední dva-tři týdny mám navíc nějaké psavé střevo, lítá ze mě jeden článek za druhým. 😀 Teď vysvitlo sluníčko, začíná hezky hřát a koukám na ty ušmudlaný okna, tak mě brzy čeká další velká mise.

Jestli teď přes jaro shazujete špekounka, ať už cvičením, shuffle nebo úklidem, na YT je jeden výborný zdroj hudby zdarma, při které se skvěle pracuje na domě i cvičí. Je plný velmi dlouhých playlistů, kterými prakticky nemáte šanci se úplně prohrabat. RUNNING MUSIC. Je tam hlavně taneční, moderní, některé jsou krásné, jiné stojí za prd, občas remixy starých pecek. Pak jsem ještě našla tento veselý playlist, ten je více odpočinkový: https://www.youtube.com/watch?v=0D0LMWf93pU

Jakýkoliv playlist dostanete z YT do své mp3 přes tento nástroj, který je také zdarma: https://www.onlinevideoconverter.com/mp3-converter

11.3.2018

Slováci se bohužel nechávají vyprovokovat. Tak jako to bývalo v historii pokaždé, i dnes se stejný scénář opakuje a úplně stejná taktika je použita na Slováky. V pátek 9.3. v 17:00 se měli slováci scházet na náměstích ve velkých městech, při pokojné demonstraci ,,za slušné Slovensko”. Důvodem je předem připravený a mediálně maximálně nafouknutý případ vraždy investigativního novináře a jeho partnerky. Oba mladí lidé, kteří se měli brzy brát. Způsob jakým zemřeli, zasáhl jistě emočně každého, kdo o tom četl.

,,Organizátori demonštrácie Peter Nagy, Katarína Nagy Pázmány, Karolína Farská a Juraj Šeliga spresnili, že v Bratislave bude pochod na Námestí SNP. Žiadajú novú dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia s podozreniami z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin a dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov. (zdroj)

Tak jako vždy, každý plánovaný a předem připravený ,,převrat” elity dělají tak, že si najdou nějakého obětního beránka, spustí kolem toho hromadu emocí, spustí mediální masáž a vytahají lidi do ulic. Slovensko má spousty jiných, mnohem závažnějších problémů, ale jdou do ulic kvůli jednomu novináři, je jasné, že tady funguje masáž obyvatel. Lidé mají pocit, že říkají svůj názor, že ,,bojují za lepší svět a lepší vládu”, ale ve skutečnosti se jen nechávají využívat, když se chovají tak, jak bylo naplánováno a jak se po nich chce. Záměr je vyvolat nepokoje mezi obyvateli a žádná lepší vláda nepřijde…

Jelikož mladá krev má v sobě ještě ideály které touží prudce a rychle prosazovat, podle vzoru rychlé moderní doby, opět se k této manipulaci využívá síla studentů. Pokud se mladý člověk nezajímá o historii, nezeptá se tatínka jak to bylo a nenechá se poučit od starších kteří to už zažili a ví moc dobře jak se tady pracuje s davy, snadno se nechá zblbnout a půjde hulákat na náměstí jako poslušná ovce. Četla jsem řadu zajímavých diskuzních vláken, kdy husákovy děti píšou mladým aby na tu demonstraci nechodili, že se tím připravuje druhá Ukrajina, ale mladí mají vysokou školu, mají papír na to že nejsou blbí, jim nějaký ocko poroučet nebude… Mám potvrzeno od slovenských studentů, že je skutečně jejich učitelé ze škol nabádali k tomu, aby URČITĚ na to shromáždění šli, aby nezůstali doma.

,,Vyzvali vysoké školy, aby zrušili v piatok poobede vyučovanie a dali pred vchod univerzity horiacu sviečku. “Nechceme zabudnúť na Jána a Martinu, preto chceme pokračovať v občianskych aktivitách a vyzývame vás k tomu, aby ste sa ako predstavitelia akademickej obce, ktorí predsa najlepšie chápu potrebu silnej občianskej spoločnosti, postavili za nás a naše požiadavky,” napísali organizátori.

Podporili ich všetky slovenské verejné školy, niektoré súkromné a aj niektoré univerzity z Česka. (zdroj)

Z pátku jsme upřímně měli strach všichni, co jsme o tom věděli, protože pokojnou demonstraci lze zradikalizovat na základě několika rozeřvávačů co dostanou zaplaceno, to přinutí vyběhnout policajty aby to uklidnili a máme záminku ke střelbě a může to začít. Pečlivě jsem sledovala lidi ze záznamů a skutečně mezi běžnými účastníky byli placení řvouni, kteří se snažili rozdmýchávat emoce, aby spustili stádovité chování a lavinu. Dokonce se v Bratislavě někteří věšeli na kovanou bránu sídla slovenského prezidenta. Člověk, který leze na bránu v návalu vlastních emocí, by se však choval úplně jinak. Tito lidé, kteří jsou na záznamech vidět, s bránou jen tak hýbou aby to bylo vidět do dálky,ale tvář měli úplně bez výrazu, jako zombíci.

https://www.youtube.com/watch?v=hz0KdHwgXyk

Nakonec to vypadá na dobrý výsledek. Dopředu jsem říkala, že udělat na Slovensku uměle druhou Ukrajinu bude problém, protože Češi i Slováci nejsou horké kebule a nejsou to vyřvávači. Nejsme agresivní, nevyhazujeme se z okem a nezabíjíme se za jiný názor. Nás vyprovokovat, to je skoro nemožný výkon. A navíc už jsme to zažili v minulosti, přece se nenecháme nachytat… Pak jsem sama byla velice překvapená, jak moc rozsáhlé ty demonstrace byly a že tam přišli i starší lidé, kteří by vzhledem ke svým životním zkušenostem měli vědět…. No, vypadá to, že jsme pořád stejně hloupí. I přesto, že máme k dispozici nepřeberné množství nezávislých zpráv.

Peter Socha využívá internet k tomu, aby varoval své spoluobčany, aby jim řekl, o čem ve skutečnosti páteční demonstrace byla, aby tam lidé nechodili, aby zůstali doma, nenechali se vyprovokovat, ani nachytat. Vydal celou sérii tématických videí, která můžete najít na jeho YT kanále zde: https://www.youtube.com/channel/UChTwz04EIc1BO-R1iskK99A/videos

Poté co se slováky při pochodu nepodařilo dostatečně rozbouřit a plán díky konstruktivní síle Vesmíru nevyšel, dostal za projevení svých názorů řádně přes papulu. Spoluobčané ho teď virtuálně lynčují za to, že se nesplnilo co předpovídal, místo aby byli rádi že se to nepodařilo! A zadruhé se Peter nově vyjádřil na svém účtu na serveru vk.com, že mu zmizel osobní účet se všemi penězi které tam měl a zničehonic po něm chce leasingová firma okamžitě vrátit auto, i když už mu do konečného splacení příliš nezbývá. Náhoda? No určitě je to náhoda a určitě to nemá nic společného s videi, která vydal.

V Česku máme podobný problém, chtějí udělat to samé, ale obětní beránek je jiný. Mainstreamová média neustále propouštějí zprávy o tom, jak se různé ,,celebrity” bouří proti tomu že máme dědu Milouše na hradě, nebo že jsme pro smích zbytku světa, že jsme si zvolili starého ožungra. Češi na to ale málo slyší, protože Milouše jsme si opravdu zvolili my a i přes snahy jistých skupin, se výsledky nepodařilo přehoupnout ve prospěch jejich pěšáka. Takže tato mediální masáž nemá žádaný efekt. Buď budou muset vymyslet něco nového, vykonstruovat neexistující problém a hodit ho na Milouše abychom se nechali vyburcovat, nebo budou muset vymyslet kompletně nový plán.

Každopádně ze slovenského vývoje mám smíšené pocity. Na jednu stranu jsme všichni šťastní že se k nám zatím nedostaly žádné zprávy o násilnostech, vypadá to že je klid a plán nevyšel, na druhou stranu jsem zklamaná z toho jak se nechali. Od dob našich rodičů se nic nezměnilo. Mění se jen jména.

Přesto se bohužel nějaká ta záminka našla a nějaký dopad to mít přece jen bude. K tématu doporučuji následující materiál:

https://www.casopis-sifra.cz/na-slovensku-probihaji-demonstrace-za-svrzeni-vlady-dorazili-i-nemecti-ci-britsti-europoslanci-chteji-vyvinout-mezinarodni-tlak/

A zde video z roku 2014, týká se sice Ukrajiny, ale neusněte na vavřínech, problém stále trvá, velmi výživná je i diskuze pod videem: https://www.youtube.com/watch?v=w3tXmbtdpo8

Pamatujte na to, až vás budou média znova burcovat, až vás budou nabádat abyste vyšli do ulic. Vše je připraveno předem.

HULU: TV vám zničí mozek, říká vetřelec v přestrojení

Dneska jsem našla jednu zajímavou věc, v podstatě náhodou. Pustila jsem si dokument o jednom projektu CIA, který ale začínal teoreticky nesouvisejícím úvodním klipem. Našla jsem si tu reklamu zvlášť, protože poté co jsem ji viděla, jsem zůstala opravdu zatuhlá jako solný sloup. Video není potřeba komentovat, angličtina v něm je dobře srozumitelná a k pochopení obrazů ani nepotřebujete znát symboliku. Jednoduše řečeno, v tomto klipu vám řekli pravdu. Pošlu to ještě do redakce tm, ten si na takovém klipu možná pěkně zgustne.

Alec Baldwin: TV turns human brain to mush ! / Hulu

https://www.youtube.com/watch?v=Ek8T4F1ZHG8

12.3.2018

Tak jsem včera viděla ducha. Byla jsem v koupelně, umývám si ruce a najednou slyším, jak po schodech jde někdo dolů. Nahoře byli dva lidé, tak jsem myslela že jeden schází do obyváku a protože byl krok lehký, domnívala jsem se že vím, kdo to je. A jak slyším že jde, tak jsem se dívala do zrcadla, které bylo přímo přede mnou a v jeho odrazu jsem viděla přes otevřené dveře do chodby, kde končily schody.

A opravdu tam prošla postava. Měla hnědé vlasy na ramena a šedé tělo, ale jenom se tak mihla, moc jsem si ji podrobně za tu vteřinu neprohlédla a ani nebyla průsvitná. Myslela jsem, že to je kamarádka, protože právě takto byla ten den učesaná a oblečená, tak jsem vyšla z koupelny a šla za ní do obyváku. Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem ji tam nikde nenašla…. Tak jsem šla nahoru do patra a volám ,,Hej, vy jste všichni nahoře?” ,,Jo jsme, proč?” ….. :-/ …. 😀

Ten zážitek je pro mne matoucí, protože v domě jednak žádné problémy s duchy nemám, zadruhé tady mám hned dvě na sobě nezávislé bariéry proti destruktivním bytostem. Čili je otázka, co to bylo. Jestli skutečně duch, nebo jsem viděla kamarádku opravdu sejít schody, akorát že v jiném čase. Mohla to být i chyba v matrixu, tak jako Neo viděl dvakrát stejnou černou kočku.

Každopádně mě ten zážitek tak zmátl, že jsem v noci spala s kartičkou na srdci, snad v obavě že mi bude zase někdo chodit po chodbě i když je to nesmysl a přes ty bariéry by se tam neměl nikdo dostat. A v noci jsem měla sen…No, otázka jestli to byl fakt sen. Nicméně najednou jsem stála u sebe v obyváku, kde byla úplná tma, noc a já tam po tmě chodila s kadidelnicí, vykuřovala obyvák a prosila o odvedení všech destruktivních bytostí pryč z domu. O tom, že by to byl normální sen pochybuju také, protože nevidím důvod, proč si k tomu nerozsvítit. Ale v astrálu bývá tma, když je reálně v noci tma a navíc mě ta kartička vždycky tahá ven z těla když s ní spím. Uvažuju co mi to mělo říct, možná si fakt preventivně začoudím v obyváku, aby se náhodou neřeklo, že nesleduji znamení.

No, takže je u nás veselo. V noci ale přesto nebyl klid.

Veveruška spolubydla celou noc nespala a pořád jakoby něco ohlodávala přímo u komína a přímo nade mnou. Takže celou noc šramot. Zabušit pěstí do zdi pomohlo jednou tak na pět vteřin a po chvilce veveruška šramotila dál, takže špunty do uší… zkrátka byla to dlouhá noc. Nevím, co se tam stalo, veverky obvykle v noci spinkají a nebudí mě. Napadlo mě, že možná rodila veveřáčky, protože je první polovina března a odpovídá to cca době, kdy by veverky měly poprvé rodit. Navíc hnědulka nebyla ráno na snídani, potkala jsem tam jenom zrzavého veverčáčka. Včera jsem je ale načapala, jak snídají spolu na balkoně, přes všechna veverčí pravidla o vystřídání. Herdek, mít tak laserový zrak a moct se podívat na hnízdo, jestli už tam má kulíšky…. Takto nezbývá než si počkat, jestli je na jaře vyvede.

Jinak sameček veveřák se s hnědulkou občas hádá, dupou mi po celé střeše a nadávají na sebe tak, že to jde slyšet přes zavřené okno. Netuším, co měli za spory, jestli veveřák neumyl nádobí nebo sežral moc slunečnice, ale zůstává tady pořád a na jídlo chodí pravidelně. Už pěkně ztloustl.

13.3.2018

Kdyby náhodou někoho zajímaly fotky roztomilé Zlatušky jak leze z kopky sena, dneska jsem je šoupla na YouTube do komunity, můžete juknout sem: https://www.youtube.com/user/AlueButterfly/community?view_as=subscriber

Vypadá to, že jsem naposledy fotila háro před půl rokem, což bylo těsně před radikálním zástřihem konců. Takže tu mám novou aktualizaci po půl roce. Konce jsou v dobrém stavu, už to dorostlo zpátky, a nic teď stříhat nebudu, počítám že tak do podzimu by mohly vydržet hezké. Barva už tam moc není, jenom na některých pramenech v konečcích, jinak je většina konečně pryč. Znova nabírám ztracené vlasové sebevědomí a učím se chodit bez copu, což byl posledních pět let můj největší kámoš při odrůstání. Pořádně nepoznám, kde je to nazrzlé od zbytků henny cassie, už ji pár let nepoužívám, ale v konečcích jí určitě troška zůstala. To co je po ramena je už čisté bez henny. Brala jsem teď dva měsíce déčko a vůbec mi po něm nepadaly vlasy, tak si koupím novou pixlu a budu v tom pokračovat. Jinak jsem s tím poslední půlrok nedělala vůbec nic. DonnaHair beru pořád.

Po seriálu který vychází teď, mám rozepsaný ještě druhý. Chtěla jsem ho začít vydávat hned v návaznosti na aktuální, ale postupně se mi nakupila řada jiných článků na jiná témata, takže druhý seriál o symbolech bude vycházet až v průběhu dubna, aby se dostalo i na jiné věci, co jsem chtěla vydat.

17.3.2018

Podařila se mi třídenní čára, kdy jsem se strašně radovala sama ze sebe.

První den jsem se doučila zpátky azbuku a četla pohádku o Mrazíkovi. Sice jsem zapomněla jenom půlku písmen, takže jsem měla poloviční práci, ale i tak jsem byla šťastná. Čtu sice jako prvňáček, ale ČTU. Po devíti letech jsem se k tomu konečně dostala, doučila se a to blaho je nevyjádřitelné. Pokud máte náhodou podobný problém, zde je parádní článek + prográmek který vám pomůže velmi rychle nacvičit písmenka:

http://jazykove.fairlist.cz/2014/06/prectenim-jednoho-clanku/

http://azbuka.jiricabal.cz/azbuka-online.php

a tu je pohádka Mrazík v azbuce i s českým překladem, abyste věděli co jste právě přečetli: https://dwn.alza.cz/ebook/nahled/pdf/EK14028

Druhý den jsem se konečně vzchopila a pustila se do přípravy nápadu, který mám už dva roky, ale pořád jsem ho odkládala na později. Mělo by to být překvapení a uvidím jak se to bude dál vyvíjet, ale hurá, konečně jsem se do toho pustila a našla si čas. Možná vás do toho i interaktivně zapojím.

Třetí den je dneska. Měla jsem (pro mě dost vážný!!) problém, na mém Applu nešlo vypnout bluetooth, od té doby co tam proběhla aktualizace systému na Sierru. Nikdo nám s tím neuměl poradit, ani ajťák, ani podpora Apple přes telefon. Seděla jsem před pár dny na drátu půl hodiny úplně vyčerpaná, ajťák mi trpělivě radil, radil, ale když vyplácal úplně všechny možnosti, vzdal to. Dokonce jsme i reinstalovali celý systém… a blbý bluetooth pořád nešlo vypnout.

Podpora Apple je dobrá služba, měla jsem štěstí na hodnýho kluka, a jak jsme spolu strávili dlouhou dobu, tak jsme si popovídali. A on mi říká: ,,Ale víte, že bluetooth, wifi, mobily, to všechno je stejnej druh záření, stejnej systém a máte to úplně všude? Takže se tomu prakticky nevyhnete” ,,Ano já to vím…. a právě proto to chci vypnout.” a na druhé straně bylo výmluvné ticho. ,,Už jste tento problém někdy řešil?” ,,Ne, obvykle řeším, že to nejde zapnout, vypnutí po mě ještě nikdo nechtěl.”

Po půlhodině jsme se tedy rozloučili, zrovna když Applík žvýkal reinstal systému. A nevyřešili jsme to.

Dneska jsem zase celá nešťastná mačkala na ,,vypnout bluetooth” a počítač mi to pořád zamítal. Už jsem z toho byla fakt nešťastná. Až mě napadlo začít hledat jinou cestu jak docílit svého. Obalit alobalem? Zahodit a koupit novej? Odvézt do servisu? Takhle to přece nemůžu nechat…. Až mě KONEČNĚ napadlo zapnout Siri a říct mu anglicky, aby mi vypnul bluetooth… A Siri ji okamžitě vypnul. Bez keců, bez blokád a bez varovných oken. Takže servis není potřeba, jenom si ještě budu muset dočistit šišinku od toho smogu.

Mohla jsem se podělat štěstím a připadala jsem si jako největší hacker všech dob. Vítězství člověka nad technikou. Hurá.

Hledala jsem nějaké obrázky zvířátek a náhodou jsem narazila na eshop, který prodává výstražné cedulky. A některé jsou strašně vtipné, škoda že nikdo z mých nejbližších nemá psa 😀

Zdá se, že staré ,,Tady hlídám já” už lidi omrzelo. 😀 Pokud byste chtěli takovou cedulku na plot, našla jsem je tady: http://pozorpes.eu/15-cedulky-s-vlastnim-motivem

21.3.2018

V neděli jsem poprvé v životě zažila morčičí noční zpěv, kousek mám i natočený. Bylo půl jedné ráno a vzbudil mě postupně sílící zvuk, jako když spustíte alarm, nebo ptačí zpěv. Šla jsem za zvukem a šlo to z morčičího domečku. Myslela jsem že je to Amálka protože má vysoký hlásek, tak jsem ji pohladila, řekla jí ať hezky spí, že se nic neděje a znova zalehla… Po chvilce začal zpěv znova, jenom trošku tišší. Tak mi došlo že to asi nedělá Amálka a koukla jsem na ostatní morčíky. Lentilka byla taková roztřesená a rozdýchaná, tak mi došlo že to volá ona, vypadala že se bojí. Tak jsem pro jistotu pohladila všechny tři, popřála znova dobrou noc a šla spát. A bylo po zpěvu, Lentilce to pohlazení pomohlo. Ale nemohla jsem pak dlouho usnout, bála jsem se co tím chtělo morčátko říct… Po pár dnech mě napadlo, že možná měla noční můru. Když mají sny psi a kočky, pro by nemohla mít sny i morčátka?

24.3.2018

Dostávám dotazy jak nebo čím hubnu svoje zimní sádlo. Víte, ono je to technicky snadné na nízkosacharidovce. Buď jíte hlavně sýr se zeleninou, nebo hlavně maso se zeleninou a nesladíte nápoje. A zhubnete tak i bez cvičení. Problém jsou akorát lidé co vás zvou do kavárny na luxusní míša zákusečky, nebo návštěvy co se vehementně rozhodly že moje sádlo přikrmí a nosí mi buchty 😀 (Alkohol od návštěv je taky trochu problém, už ty lahve nemám komu rozdávat) A třetí problém bývají chutě nebo svačinky. Chutěmi nijak extra netrpím a svačinky řeší bílý jogurt, chia a ovoce.

Tohle je moje včerejší večeře. Kozí sýr, červená řepa na páře, zbytek brokolice od oběda, čerstvá bazalka, balsamico, oliváč… Ale neumírám hlady, dneska jsem udělala zase plný kýbl svíčkové a mám jí tolik, že se v ní můžu koupat. Letos na to jdu pomaleji a držím režim hlavně po obědě, jelikož toho špeku není po zimě tak moc. Takže obědy mám normální.

Došly mi znaky, pokračovat budu zase další měsíc

Komentáře

Ikona diskutujiciho Jan 2018-03-01 10:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den Alue,

Ikona diskutujiciho Gabby 2018-03-02 08:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, já si nemůžu pomoc, ale pokaždé, když zapnu instagram a vidím fotky této holčičky (americká dětská modelka) vżdy v ní vidím tebe. Taková tvá malá verze. Vidíte to taky? :D

Ikona diskutujiciho Alue 2018-03-02 08:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  Tyjo, ale víš že ses trefila? já měla v tomto věku hroznej účes a nikdo mě umělecky nefotil, chodila jsem v obnonneých starých hadrech, ale obličej fakt stejnej a barva vlasů taky…. tak uvidíme co z ní vyroste, jestli další takový jelito.

Ikona diskutujiciho Gabby 2018-03-02 09:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Že, jo? Úplně celá ty :D

Ikona diskutujiciho Alue 2018-03-02 10:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  jj, dívej:

Ikona diskutujiciho Gabby 2018-03-02 11:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Je to fakt zajímavé :D

Ikona diskutujiciho bnt 2018-03-02 13:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

a mě zas tebe Aluško hodně moc připomíná tady ta hezká slečna z tohoto klipu, ale jelikož jsem tě nikdy naživo neviděla, tak třeba si tě tak jenom představuju :-)  :-)  :-)

Ikona diskutujiciho BED 2018-03-02 14:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Parfémy, vody, olejky – zabehávala som AVON na Slovensku, mám citlivý nos 🙂 Tiež mi mnohé vône smrdia rovnako – ako čističe na kúpelňu. – V lete mi dcéra darovala /nezmestil sa už do batožiny/ olej Marula.

Ikona diskutujiciho Namasteen 2018-03-02 23:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Weleda parfémy v této řadě vyráběla čtyři, jednu nedávno vyrábět přestala, už nevím proč, byl to můj dlouholetý favorit. Byla to totiž varianta s růží 😉 To by ses rozplynula, má podobnopu povahu jako ty ostatní, ale je to výrazná růže, která v sobě nese jak citrusy, tak vespod koření, takže to není žádná růžová voda na šplíchání, má to šmrnc a hloubku..Njn, co se dá dělat 🙂 Byť přírodní kvalitní vůně, tak mě nějak přestaly bavit, i růže, což mě mrzelo, přišla jsem o svou vášeň. Chvíli nic a pak jsem objevila parfémy arabské! Miluju je! Jsou to jediné vůně, které mají hloubku, jakou potřebuju, nic jiného mi nesedí. A když jsou navíc v oleji, tak je to to pravé 😉

Ikona diskutujiciho Alue 2018-03-03 08:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:  Já používám od weledy růžičkové věci…. a tahle vůně zmíněná v článku zase voní jako jejich výrobky z granátového jablka. takže pokud tam prostě lijí stejnou parfemaci jako do výrobků, tak vím moc dobře, jak to asi vonělo :D teď mám od nich růžový tekutý debžodorant a sprcháč.

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-03-03 15:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ohledně té weledy – to je ale náhodička, někde před pár týdny jsem měla podobný zážitek s tou samou vůní(jen s tím rozdílem že to není grenade ale agrume, ta je víc taková pomeračno madnarinková). Šla jsem do DM pro konkrétní věc, prošla jsem kolem parfémů a říkám si "ne, dneska nebudeš kupovat další, už jich pár máš a nemáš tolik peněz" když tu mi kolem nosu proletělo něco strašně krásně voňavého… no co myslíš, šla za tím jsem jak divá a během pár minut se vůně nesla domů :D Jelikož mi prostě zatím nic nevonělo tak, jako tohle. Nemám ráda těžké parfémy a přijde mi takový skoro každý – a když není těžký, tak je pro změnu přeslazený, proto mám nejradši ovocné a takové spíš přírodní, svěží. Takže tohle bude další favorit, jelikož je fakt boží. Určitě od nich zkusím časem i další.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-03-03 17:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: jo… možná je dobře že tam měli jenom ten jeden, jak se znám, tak bych dostala záchvat a koupila si od každýho jeden :-?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2018-03-04 11:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K tomu ufo videu bolo vysvetlenie že sú to vtáci typ racek. Ale pripadá mi že tí vtáci lietajú iným štýlom tak neviem, musel by posúdiť odborník na vtáky.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-03-04 12:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:  Jasně, svítící rackové na nebi, takové blbosti nebude věřit ani školče. Kdo to prohlásil?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2018-03-04 13:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Belle 2018-03-04 13:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, Extra nám vždycky pouštěla učitelka němčiny. Existuje ještě anglická verze, která má jen jiné herce, ale děj je stejný. :D Jinak sdílím odkaz na pár krátkých německých příběhů s titulkami. Na tomto kanálu jsou i jiné jazyky, možná se někomu bude hodit. 🙂 https://www.youtube.com/channel/UCHD0-6opjI0paLJj6P-f2sA

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-03-04 15:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Racci :-D  :-D Jo jo. Tomu někdo fakt věří? Chjo.

Ikona diskutujiciho Choco 2018-03-05 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta partička je dobrá, já zas nedávno narazila na tohoto chlápka :D https://www.youtube.com/watch?v=Cgw4EgeR960

Ikona diskutujiciho Dáša 2018-03-05 20:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na výuku jazyků je super i  Landigo – každý den pošlou zdarma mailík, kde si člověk může udělat cvičení v různých stupních obtížnosti v angličtině, němčině, francouzštině, italštině a španělštině.Pokud chce víc, může si to předplatit. Ale mě stačí to denní cvičení, přinutí mě to dělat pravidelně a nezabere to moc času.

Ikona diskutujiciho Lochnesska 2018-03-05 23:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako je seriál na němčinu tak existuje  úplně stejný na angličtinu – extra english. A všechny díly jsou na youtube (kdyby někoho lákala angličtina) :-)

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-03-06 07:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen tak zcela mimo téma komentář, pro pobavení pro stálé čtenáře… Takhle hledám ohledně něčeho článek na internetu a narazím na googlu na popisek "odsávání s archandělem Michaelem" :-D  :-D  :-D Pobavilo. Jako odsávání to bude určitě. Jen je horší, že to někdo fakt v dobré víře praktikuje, to už je to míň vtipný.

Ikona diskutujiciho M 2018-03-08 10:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Podle mně vypadá Alue trochu jako Elizabeth ze seriálu Wicked Science (pouze vzhledem, ale ne povahou).

Ikona diskutujiciho Alue 2018-03-08 11:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho all-is-magic 2018-03-09 08:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, pokud bys chtěla jeste vyzkoušet zajímavou vanilkovou přírodní vůni, doporučuji Vanilary od Lush 🙂

Ikona diskutujiciho BED 2018-03-09 15:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tiež som včera dosiahla na YT – môj rockandroll mix, s tancujúcou babkou od DJ Demo už zmazali, do kelu…, ešte tam skáče nejaký bunny, okna počkajú :D

Ikona diskutujiciho hanka 2018-03-09 16:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, můžu se zeptat ohledně rituálu s růží, udělala jsem všechno podle návodu, akorát na tu zadní stranu se mi podařilo vytisknout růži vzhůru nohama. Jinak na přední straně je růže přes obličej normálně. Vadí to? Pak jsem to pro jistotu natiskla ještě jednou správně. Bude to fungovat?

Ikona diskutujiciho Alue 2018-03-09 21:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]:  jestli jsi to pak udělala podruhé a tentokrát správně, tak to fungovat bude.

Ikona diskutujiciho hanka 2018-03-09 22:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Ano, po druhé správně. Děkuju moc:)

Ikona diskutujiciho Mára 2018-03-10 17:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky, nerad zas otravuju s mikrofonem, ale tenhle jsi zkoušela?

Ikona diskutujiciho Alue 2018-03-10 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]:  no, já právě takový velký černý hoviedo stojan vrátila, protože to nechci mít na stole.

Ikona diskutujiciho Mára 2018-03-10 20:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: Mě se líbí že to vypadá profesionálně :D ten mikrák jde koupit i bez toho příslišensví. Já jsem ho objednal, tak mi drž palce :D

Ikona diskutujiciho Alue 2018-03-10 21:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: bez držáku a pop-up ti bude k prdu a nebude slyšet… já sháním jenom mikrák s vatou zabudovaný do sluchátek, nic jinýho nechci, problém je že dělají samé šunty co chrastěj

Ikona diskutujiciho Mára 2018-03-10 21:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Já jsem právě koupil všechno, prasáckej držák, pop filtr, pavouka a samotný mikrofon.

Ikona diskutujiciho BED 2018-03-11 10:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnešný príspevok Alue je dobrý. Už druhý deň si "píšem" so svojim synom, a divím se.

Ikona diskutujiciho Andy 2018-03-11 13:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Wooooow to HULU video :D

Ikona diskutujiciho Danny 2018-03-11 14:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To video s Baldwinem jsem kdysi viděla aj s titulkama. Taky jsem na to čuměla, ale myslím, že většině lidí to stejně přišlo jenom jako vtipné video a nic víc.

Ikona diskutujiciho Ayeri 2018-03-11 14:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, drž se prosím esoteriky a ne slovenské politiky. Protože z tohohle je mi zle. Lidi se konečně projeví a je to organizované? Kým? Oni sami si to zorganizovali, akorát máme proti lidem v minulosti výhodu moderních technologií, takže lidi si demonstrace organizují přes internet. A že je to nafouklá bublina? Tobě sakra přijde v pořádku, když někoho zabijí kvůli tomu, že dělá svou práci? Tobě přijde v pořádku, že vláda spolupracuje s mafií? Takže ta vražda byla prostě poslední kapka, která vyburcovala lidi k tomu, aby něco dělali. Protože zabili obyčejného člověka a ostatní tak získali pocit, že další může být někdo z nich. Tak se alespoň trochu probudili. Otázka je, kam by vedly ty změny, kdyby k nim došlo. To nevím, ale současný stav v pořádku rozhodně není a nemělo by docházet k takovým věcem. Kdyby tehdy naši rodiče nevyšli do ulic, měli bychom tu pořád komunisty. To bys chtěla? Já ne. A moji rodiče mimochodem nelitují, že tam šli, udělali by to znovu. Sice si starší lidi myslí, že demonstracemi se tolik nevyřeší, ale každý z nich má taky jiný názor. A ptát se cíleně lidí, které život naučil držet hubu a krok. .. jasně, že víš předem, jakou odpověď dostaneš. Takže ne, já rozhodně nechci, aby nám vládli komunisti, mafiáni a StBáci a když proti tomu můžeme něco udělat, měli bychom toho využít. Fandím těm, kteří před 30ti lety zvonili klíči, Slovákům a těm, kdo u nás protestovali proti Ondráčkovi. Naopak nefandím tomu vepři, co bohužel díky lidskému strachu z neznámého sedí na hradě a nevidí si do huby.

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-03-11 19:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Protesty na Slovensku radši bez komentáře, ale to video na konci O_O Podobně dobrý jako Thunder od Imagine Dragons, to prostě zůstane čučet snad úplně každý.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-03-11 19:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]:  Já sem nemůžu napsat všechno. Napsala jsem v náznacích, kdo ví ten to pochopil, pro zbytek bohužel.

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-03-11 22:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: "Esoteriky" :-?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2018-03-11 22:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: Nesúhlasím s tebou v ničom. To je presne to, čo chcú aby sme si mysleli!  

Ikona diskutujiciho Alue 2018-03-12 10:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]:  Jasně no… nemůžeš s h ádat s člověkem, který si myslí, že si lidstvo o něčem rozhodlo a který si myslí, že konec komára byl volba lidu. Lid si nic nevolí, lidu je plán určen.

Ikona diskutujiciho BED 2018-03-12 11:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]:  Odkedy sa stalo.., pýtala som sa svojej inteligencie, či intuície, KTO je ten J. Kuciak ? – Zaháňala som tú dotiernú myšlienku,  až som včera došla ku príspevku na YT, u kontroverzného dodávateľa z Austrálie :-), ale hlavne od komentujúceho pod infom od Petra Sochy, vocogo. – To mi dalo hlavne odpoveď ako to, že dodnes nik presne neurčil čas úmrtia ich dvoch mladých. – Možno,asi, boli dva dni dakde na vychádzke, a už by ma neprekvapilo, keby jeden z nich ani v rakve nebol.

Ikona diskutujiciho Ayeri 2018-03-12 17:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hele lidi, vyjádřila jsem svůj názor. Nechci a nebudu věnovat čas a energii tomu, abych se s vámi hádala, protože obecně hádky nemám ráda. Pokud mám dobré informace o revoluci, část toho skutečně plán byl, ale účelem bylo vyměnit vládu za schopnější komunisty, jenže se to vymklo z rukou a oni skončili úplně. Ať už to bylo naplánováné celé nebo ne, jsem ráda, že tu komanče nemáme. Nechtěla bych v jejich režimu žít ani za zlaté prase. A taky se mi nelíbí, jaká je situace teď, sorry, ale tohle není dobrý.

Ikona diskutujiciho All 2018-03-12 18:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hanbou je, že protesty začali až teraz a muselo dôjsť k takej tragickej udalosti aby sa ľudia prebudili. Veď táto vláda má toho na triku už viac než dosť, je to jedna kauza a škandál za druhou. V každej civilizovanej krajine by politici spätí s kauzami takýchto rozmerov odstúpili spolu s ospravedlnením sa.Žijem v Škandinávii a tu je politická kultúra niekde úplne inde, je mi smutno z toho, že na Slovensku sa dokážeme uspokojiť s tak málom. Prosím dajte si do googla vyhľadať fotky Ficovej hlavnej štátnej radkyne Márie Troškovej a skúste nejakému cudzincovi vysvetliť, ako je to možné, že niekto s takouto minulosťou zastáva túto funkciu.

Ikona diskutujiciho hanka 2018-03-12 21:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsme u těch politických témat, kdo chcete podpořit petici proti Dublinu IV (návrh evropské komise na změnu mechanismu přijímání migrantů, pokud by ČR povolila, v podstatě by docházelo k přidělování migrantů zemím EU bez kontroly jednotlivých zemí) tady je petice ke stažení

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-03-13 02:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[44]: Tak jasně no, v jejich režimu by nechtěl žít snad nikdo normální.

Ikona diskutujiciho martin martin 2018-03-13 06:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když už se teda Slováci "probudili", tak ať hlavně nezaapomenou na zrádce Kisku.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2018-03-13 10:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[47]: No to ani v tomto, ktorý je v mnohých ohľadoch drsnější a nezdravejší než ten komunistický. Stres, imigranti, otrávené prostredie a do dôchodku niekedy v 70. :-x  :-!

Ikona diskutujiciho Alue 2018-03-13 10:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[49]:  ahahá… dobrej pokus.  :D  :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek