Zápisníček: Březen 2020 / II.

18.3.2020 v Aluška.org 160

Krátké zprávičky ze světa, či ze života. Vítejte v Zápisníčku. Příspěvky jsou řazeny sestupně.

18.3.2020
Pro velké množství zpráv které jsou nyní k dispozici, zakládám pro druhou polovinu března nový zápisníček. Berte prosím na vědomí, že i v předešlém prvním díle vycházelo mnoho důležitých zpráv ohledně pandemie, pokud jste ho nečetli, doporučuji se k němu vrátit, starý obsah nebudu opakovat. Pouze čerstvé zprávy a nová data. Zápisníček pro první polovinu března 2020 najdete ZDE. Pokud nemáte čas sledovat média kvůli velkému množství zpráv a rychlým změnám situace, všechny klíčové zprávy píšu sem.

Ohledně přenosnosti a životnosti viru přišly nové zprávy: ,,Nový typ koronaviru, který způsobil globální zdravotnickou krizi, může být v kapénkách vznášejících se ve vzduchu nebezpečný i několik hodin, na některých typech povrchu pak může přežívat i celé dny, naznačuje studie vědců amerického institutu NIAID, který je součástí Národního ústavu zdraví Spojených států.“ (zdroj)

Nosit roušku je nyní povinnost: ,,11:51: Vláda nařídila povinnost nosit jakoukoli ochranu úst a nosu na veřejnosti. Zpřísnění bude platit od půlnoci, upřesnil iDNES.cz ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.“ (zdroj)
Pokud nemůžete roušku sehnat, zde jsou videa s pokyny, jak si roušku vyrobit. Jde to na šicím stroji, nebo rozstříháním starého trička.


,,Od zítřka mezi 7. a 9. hodinou ranní mohou nakupovat v obchodech pouze lidé nad 65 let. Má to chránit seniory před nákazou. Ostatní smí nakupovat jindy.“ (zdroj)

Zde se můžete podívat, jak vypadá obávané onemocnění v praxi. Slečny popisují svoji špatnou zkušenost s nepřipraveným a netečným zdravotnickým servisem, popisují obrovské bolesti, horečky 38-39, neschopnost se postarat sám o sebe. Doporučují všem včasný nákup potravinových zásob a dodržování preventivních opatření.


Bohužel jsme měli tu čest poznat koronavirus blíž, než je nám milé. Jelikož jsme zjistili, jak je boj s touto nemocí náročný, velice nás mrzí, že někteří to stále neberou vážně, dělají si z toho srandu a ohrožují druhé tím, že chodí bez roušky. Chceme tímto poukázat na zákeřnost tohoto viru, a z trochu jiné perspektivy i upozornit na to, že to opravdu žádná sranda není. Buďte k sobě ohleduplní a hlavně neudělejte stejnou chybu jako my, že jsme slepě věřili doktorce, že to nic není a ohrozili tak jinou doktorku se setřičkou v nemocnici.

19.3.2020
,,Restriktivní opatření proti šíření koronaviru budou trvat minimálně ještě měsíc. Uvedl to předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula. Uzavření hranic očekává delší, dokud se nevyřeší situace i v jiných zemích.“ (zdroj)

Jak dlouho to šílenství potrvá? Nikdo neví, co bude. Odhady se neustále mění. Zatímco na úplném začátku byla řeč o deseti dnech, ještě dnes ráno jsme mohli číst že to potrvá měsíc a dnes večer už píšou, že se počítá se třemi měsíci! – Takže co? Za týden nám napíšou, že to bude na rok? ,,Předpoklad: pandemie potrvá 90 dní.

Česká pošta oznámila, že nebude doručovat doporučená psaní (vše uloží na poště) a balíky hodlá doručovat bezkontaktně, jak stojí v oznámení, které dnes rozeslala mailem všem svým klientům: ,,Adresát bude vyzván, ať položí osobní doklad na zem nebo jiné vhodné místo a ustoupí. Doručovatel si doklad převezme, ověří totožnost, zapíše. Stejným způsobem mu bude i předána zásilka.“ Pokud máte chuť se ještě víc naštvat, zde je článek s podrobnostmi ohledně nedoručování. Zásilky ze zahraničí nemusí přijít vůbec. ,,Pošta přestává doručovat doporučená psaní

20.3.2020
Video: Rozhovor se slovenskou exministryní zdravotnictví paní Kalavskou. Potvrzuje, co prohlásila i laboratoř Tilia. Virus není chřipkový, je nejpodobnější na Sars (proto ta opatření, kvůli chřipce by se nikdo takto nevzrušoval). Nízká úmrtnost v Číně byla způsobena připraveností, dostatečnými kapacitami a kvalitní péčí. Itálie připravená nebyla, proto je tam úmrtnost 8%. Připravení nejsme ani my. Říká, že jsme v krizovém stavu a z karantény nás jen tak nepustí.

První zkušenosti s rouškou jsou neslavné. Jednorázovka z DMka kterou jsem našla mezi starými zásobami je za uši a jak je mám vysoko, tak se mi rouška zařezává do očí, i když jsem ji tvarovala podle nosu. Smrdí po dezinfekci, ze které se mi navaluje. A to můžu být ráda, že vůbec nějakou mám! Takže v tom nevidím a nadávám. Přes víkend si musím spíchnout zavazovací za hlavu. Moje pocity dokonale vystihuje následující gag (ten si určitě pusťte): https://9gag.com/gag/ap5wAzp

21.3.2020
Jak na roušku, když v tom krámu nemůžete dýchat a nic nevidíte:
Mám za sebou šití první roušky, abych mohla beztresně ven (dokud můžem). Použila jsem data z tohoto videa, kde je i šablona. Původně jsem to chtěla zavazovat za hlavou, ale vzpomněla jsem si že mám v košíku i gumu do tepláků a to mi usnadnilo práci. Rouška drží jako přikovaná. Takže pokud s rouškami zápasíte, sežeňte si len který výborně dýchá, zkuste střih z tohoto videa a udělejte si to přesně podle své hlavy. V ruce je to práce na tři hodiny.

Čtenáři hlásí přelet (pravděpodobně) flotily UFO mezi Pardubicemi a Jihlavou 18.3.2020, stejný jev zaznamenalo hned několik svědků. Podle nich šlo o skupinu letících objektů (v počtu 12-20), které se na nebi zhmotnily ze stejného místa (asi vyletěly z teleportačního kanálu), letěly v pravidelné formaci a pak na nebi asi po dvou minutách zmizely. Popisují je jako ,,létající hvězdičky“.
– Záhadných přeletů nad ČR ale proběhlo očividně více, na různých místech a v různé dny. Jiná svědkyně popsala případ ze dne 15.3.2020 takto: ,,Bydlím cca 30km od Prahy. Dnes ve 3:00 byl slyšet „vrtulník“, neustále tady kroužil v nízké výšce. Mezi 3:30 a 3:45 jsem si všimla pohybujících se světel (asi jako slabé hvězdy, takže nic výrazného), které v pravidelných rozestupech směřovaly jako kolona od západu na východ. Napočítala cca 30 světelných bodů, ale nevím kolik jich proletělo než jsem si jich všimla. Trvalo to více jak hodinu. Potom kolona zmizela a „vrtulník“ odletěl (normální vrtulník to nebyl, jiný tvar a zvuk!!). Je vidět že se něco opravdu děje.“ (zdroj)

Varování před pohybem v zónách s 5G signálem, které jsme obdrželi, stále platí. Jak jsem upozorňovala v předešlém Zápisníčku, tato výzva platí od 13.3.2020 po následující dva týdny do odvolání. Odvolání tohoto varování jsme zatím neobdrželi, naopak se objevují velice znepokojivé zprávy lidí, kteří popisují pocity pálení, nebo se u nich popáleniny dokonce objevily. Reagují na to i zvířata. Jsou to lidé, kteří bydlí  v dosahu 5G signálu. Upozorňuji, že 5G je zejména v centrech měst (i malých), kolem nákupních center, výstavišť, nemocnic a na sídlištích, vesměs všude kde je velká koncentrace lidí. Vyvozuji to na základě měření přístrojem TriField® EMF Meter Model TF2, který je schopen (bohužel) měřit hodnoty pouze do 12Ghz, při vyšších hodnotách se už vynuluje a piští. Nelze tedy ověřit, jaká jsou maxima aktuálního 5G signálu a i kdyby jo, v rámci zachování svého vlastního zdraví bych je v tuto chvíli určitě nevyhledávala. 5G se pohybuje v hodnotách od 5Ghz nahoru. V zonách s 5G je zcela běžné, že přístroj překročí měřitelnou hranici a už nedokáže měřit dál a to bylo měření za běžného provozu. Ne teď, v době kdy se ,,něco zkouší“, před čím jsme dostali varování. Přístroj vám doporučuji, je to jediný způsob, jak si být zcela jisti na čem jste a je přenosný.


Pokud začnete pozorovat podezřelé symptomy popisované v úryvcích níže, ověřte si své bydliště přes tuto stránku. Není to zcela jisté, ale Nordic telecom by měl údajně využívat databázi O2, čili by vyhledávač na pokrytí 5G měl být kompletní. https://www.5gvevzduchu.cz Po zadání vaší adresy vám stránka ukáže, jestli je u vás 5G. Pokud jste mimo signál 5G, stránka vám napíše ,,Dobrá zpráva“. Pokud již jste v dosahu 5G sítě, stránka vám v nadpisu ukáže ,,Skvělá zpráva“. Je to orientační, úplnou jistotu v aktuální moment by vám dal měřič Trifield. Jediná okamžitá ochrana, pokud vás začne pálit obličej, je ihned odejít z dosahu 5G. Vzhledem k tomu, že systém vůbec neřeší ani nekontroluje bezpečná maxima vystavení lidí RF vlnám, musíte se chránit sami.

– Redakce tadesco uveřejnila dopis čtenářky, které se na těle přes noc objevily popáleniny. Pisatelka je z Ostravy.
,,…s takovými popáleninami jsem se probudila z pondělí na úterý 24.2-25.2020. V příloze foto. Spálený obličej, uši, nos, ruce. Obličej nebudu posílat. Nejhorší byly uši. Myslela jsem, že mi snad shoří. Podotýkám, že kožní lékařka si se situací nevěděla rady. Nic, co by bylo infekčního. Nic, co by odpovídalo alergii. S tím se prý nesetkala.“ – celý článek ZDE
Pod tím stejným článkem si můžeme přečíst:
,,… me pali cely oblicej kdyz to zverstvo zkousi tu v Ceskem Tesine, ja dokonce vim kdy zacne me palit cela pusa a cela horim a na mapce pokryti sitemi 5G jsem si vyhledala nase misto pobytu a co me tam napsali Vyborna zprava vase misto je pokryto sitemi 5G myslela jsem si ze se slozim a asi to urcite v jistych casovych intervalech zapinaji a vypinaji nebo pridavaji vykon nebo ubiraji vykon jsem laik nevim a proto se ptam kdo a odkud ridi vykon vysilacu?“
,,…Náhle jsem se probudila vyděšená někdy kolem 2.hod. ranní. To probuzení bylo takové, jako když se s děsem probudíte z noční můry a vyloženě se z leže prudce posadíte. Začala jsem zmatkovat. Pálil mě celý obličej, jako bych byla v solárku. Prsty na rukou jsem necítila. To po chvíli odeznělo, když jsem s nimi hýbala. Myslela jsem, že mám teplotu, když mám takovou horkost na obličeji, ale neměla. Musela jsem pít jak kdybych přešla Saharu. Bolely mě plíce, srdce mi bušilo, bolely mě záda (což mě nikdy nebolí), břicho a mezižeberní svaly. Myslela jsem, že mám infarkt. Kočky byly neklidné a lehaly na mě jedna přes druhou jak pomatený. To se nikdy nestalo, většinou chrápou a nevšímají si mě. U mě v posteli spí, jen když mi něco hrozí nebo jsem nemocná. To co mě znepokojilo, byla jejich panika. Chodily po bytě neklidně, od ničeho k ničemu. Děsilo mě to. Jindy mě naopak uklidňují a mají všechno na háku. Oběma je 5 let a toto jejich chování jsem ještě nezažila.
Když jsem si opět lehla a zavřela oči, před očima se mi valily temné mraky a šedý kouř. Od čt již vše v normálu, i kočky jsou v pohodě. nemám kašel a už mě plíce nebolí. Cítím se v pohodě. Bydlím v Hradci Králové.“

23.3.2020
Včerejší televizní noviny: Záběry z italské nemocnice můžete vidět od 26. minuty v Reportáži ZDE
Další Reportáž od Skynews – ZDE: Moderátorka říká, že v Itálii už je tolik těl, že se skladují i v kostelech. Jejich příbuzní se ani nemohli rozloučit.

,,Omezení volného pohybu osob v ČR kvůli koronaviru vláda prodloužila do 1. dubna. Původní zákaz s výjimkou cest do práce či za rodinou platil do úterý“ (zdroj)

27.3.2020
Ministerstvo zdravotnictví nově zavedlo i omezení počtu lidí, kteří se mohou sdružovat na veřejnosti. Maximálně to mohou být dva. Výjimku tvoří členové domácnosti, pracovní kolektivy a pohřby. Ač to vláda schválila v pondělí, ministerstvo o opatření informovalo až ve středu. (zdroj)

Výzva kterou jsme dostali před dvěma týdny stále platí, odvolání zatím nedorazilo. Prosím dodržujte karanténu, nikam nechoďte, buďte doma a zdržujte se mimo dosah 5G.

28.3.2020
,,Premiér Andrej Babiš (ANO) v České televizi uvedl, že je pro prodloužení nouzového stavu. Ten zatím platí od 12. března po dobu 30 dní. Pro ČTK Babiš uvedl, že by chtěl nouzový stav prodloužit o dalších 30 dní.“ (zdroj)

To znamená, že aktuální karanténa by byla do 11. dubna, pokud se ji podaří prodloužit, tak jsme zavření do půlky května. Nádhera. A to jsme původně začínali na deseti dnech 🙂 A až uběhne květen, tak dostaneme další prodlužku? 🙂

Big Brother je tady:
,,Od pondělí se začne v Jihomoravském kraji testovat nový přístup, jak bojovat s koronavirem. Namísto plošných opatření počítá s rychlým izolováním nakažených za pomoci armády a moderní technologie. Pokud zafunguje, rozšíří se po Velikonocích na celou Českou republiku. Moderní technologie budou pomáhat vytipovávat nakažené lidi. Systém vyvinula skupina IT odborníků sdružená do skupiny COVID19CZ (součástí je mimo jiné i portál Seznam.cz). Jde o komplexní řešení s call centrem, které bude umět kontaktovat nakažené, vyzpovídat je a vytipovat další ohrožené lidi, a to i za pomoci polohových dat například z mobilního telefonu nebo platební karty. „U nakaženého člověka uděláme, pokud nám dá souhlas, rekonstrukci toho, kde se posledních pět dní pohyboval,“ nastiňuje Rudolf Kramář s důrazem na to, že půjde o dobrovolné rozhodnutí každého nakaženého, jestli dá svá data k dispozici.“ (celý článek tu)

Takže se nedivte, až bude po Jihomoravském kraji jezdit armáda a vybírat lidi z baráků. V Itálii a v Německu už to funguje.

O tomto víkendu v noci na neděli čeká Čechy opět změna času na letní. V neděli v 02:00 se hodiny posunou na 03:00, takže lidé budou mít noc o hodinu kratší. Podle některých odborníků má střídání času negativní vliv na zdraví a psychiku lidí a neplní již svůj původní účel, tedy úsporu energií. Pravidelná změna času je zavedena třeba ve většině států Severní Ameriky i většině evropských zemí. Europoslanci ale loni odhlasovali plány na zrušení střídání standardního a letního času v zemích Evropské unie.

29.3.2020
,,České sdružení dopravců ČESMAD vyzývá vládu, aby ihned zasáhla ve prospěch českých firem zabývajících se přepravou, jinak hrozí zhroucení nákladní dopravy na českých silnicích. Ohroženy jsou i dodávky nejzákladnějších surovin, jako je například jídlo.“ (zdroj)

31.3.2020
,,Kabinet prodloužil omezení volného pohybu osob do 11. dubna. Do stejného data budou uzavřené také restaurace a maloobchodní prodeje a služby.“ (zdroj)

…..

Komentáře

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-03-18 12:43:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Šaškárna pokračuje a dosahuje nezměrných výšin 🙃, čekám, až to tu chytne např. pes, tak jsou schopný je postřílet. Od teď začne hon na bezrouškaře.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-18 12:50:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Dodržuj nařízení, vyhneš se zbytečným konfliktům a pokutám. Hlavně pozor na kašel venku, lidi jsou v panice a na vtipálky volají policajty, jednoho dementa takhle sbalili, hrozí mu až 8 let za to že z vtipu kašlal na rohlíky. To samé jeden idiot dělal i u nás v coopu, ,,haha vy se bojíte, jo? ehe ehe!“ Všichni v panice utekli, měl štěstí že nikoho nenapadlo zavolat policajty.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-18 13:00:33
Ikona diskutujiciho
sipka

tyvado, můžeš být přenašeč, koukej tu roušku nosit. někdo má bezpříznakový průběh. vláda se snaží jak blbá a jako vždy to budou sabotovat někteří občané. odnesou to hlavně staří a nemocní… o jaké šaškárně tu mluvíš? Jsme v seriozně vážné situace a snažíme se ji všichni co nejvíce zbrzdit! jen ať JE hon na bezrouškaře, dávala bych pokuty.

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-03-18 13:17:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Neřeknu povinnost na veřejných prostranstvích, ale v přírodě je to směšný. Někdo jí nosí i v autě, i když jede sám, to už je na Chocholouška.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-18 14:45:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Řekla bych, že od zítra už moc bezrouškáři nebudou 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-18 14:59:35
Ikona diskutujiciho
sipka

nesmí

Ikona diskutujiciho Pepe 2020-03-18 18:15:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Psi jsou prece imunni! Ziju v São Paulu, tady uz to potvrdili v televizi. 😁 😀

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-03-18 20:18:50
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/prvni-pripad-koronaviru-u-psa-v-hongkongu-po-stresujici-karantene-posel-40317113

Úplně asi ne, ale nejsou dobrými hostiteli.

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-03-18 22:20:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Nirvano,
šaškárna protože-pro milion věcí.
1)https://www.ockovacicentrum.cz/cz/chripka
V České republice je vrchol výskytu infekce většinou v období od ledna do března, ročně bývá hlášeno 850 000 – 1 200 000 onemocnění, skutečný výskyt je však ještě vyšší. Chřipka není banálním onemocněním, o čemž svědčí každoročně vysoký počet obětí ve světě mezi 250-500 tisíci. V ČR si virus chřipky vyžádá stovky až tisíce lidských životů ročně následkem samotné infekce virem, v důsledku současné infekce i s jiným původcem nebo zhoršením jiné chronické nemoci např. cukrovky, astmatu, hypertenze apod.
Při poslední chřipkové sezóně bylo hospitalizováno z důvodu závažného průběhu chřipky na oddělení ARO nebo JIP přes 600 osob. Téměř třetina z nich nemoci podlehla. (zdroj: SZÚ)
– Proč nenosíme tedy povinně roušky???…
2) https://tadesco.org/za-timto-ucelem-mela-byt-vyvolana-celosvetova-krize-deepstatem-dansko-prijima-zakon-umoznujici-nucene-ockovani-proti-koronaviry/
– Necháš se?
3)https://tadesco.org/utajena-operace-co-mainstream-nepise-o-spojitosti-mezi-novym-koronavirem-a-5g/
Od 18. do 27. října 2019 se ve Wu-chanu odehrávaly Světové vojenské hry. Při této příležitosti se (vůbec poprvé) využívala 5G síť. Zároveň (18. října) pořádalo Centrum Johnse Hopkinse spolu se Světovým ekonomickým fórem a Nadací Billa a Melindy Gatesových akci spočívající v simulaci pandemie. Její název zněl Event 201 – A Global Pandemic Exercise (Událost 201 – cvičení zvládání globální pandemie). Hádejte, jaký virus si čirou náhodou pro tu svou simulaci vybrali? Koronavirus! A z buněk jakého zvířete měl pocházet? Z prasete! (Původně se hovořilo o tom, že COVID-19 má původ na trhu s mořskými tvory a ryby se tam přece krmí prasečím hnojem). Event 201 zahrnuje OSN (Světové ekonomické fórum teď má s OSN dohodu o partnerství), farmaceutickou lobby (Johnson and Johnson), Billa Gatese (klíčovou osobu co do propagace očkování, implantace mikročipů lidem a Agendy 2030) a jak čínské, tak americké Centrum pro prevenci a léčbu nemocí. Účastníci akce doporučili, aby vlády přinutily zabránit sociálním médiím v šíření „fake news“ a aby se při pandemii jediným poskytovatelem informací stala Světová zdravotnická organizace (WHO, součást OSN).

Vyhovuje to bankám – bezhotovostní platby. Vyhovuje to Grétě – omezení cestování. Farmamafii – vakcinace. Lidé v panice se dají lehce ovládat – zavedení 5g bez remcání. Vakcinace bez remcání. Pro jejich bezpečnost budou platit výhradně bezhotovostně.
Odstranili Gotta, aby nemluvil, Kobe Bryanta také – „Bryant založil Fond Kobe Bryanta pro Čínu, jehož partnerem je Soong Ching Ling Foundation, charitativní organizace podporovaná čínskou vládou. Tento Fond Kobe Bryanta získává v Číně prostředky na vzdělávací a zdravotní programy.
http://orgo-net.blogspot.com/2020/03/plandemie-peclive-naplanovana-pandemie.html
…atd., atd.
No už je to tady, tak se s tím musíme vypořádat, jen doufám, že se z toho poučíme a nenecháme tyhle šílence nám dál vládnout. Tenhle systém je očividně zvrácený, tak ho neživme naším strachem.
Je to test, jak až se necháme omezovat. Tak jim ukažme, že jsme silní a že je nepotřebujeme.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-20 21:44:49
Ikona diskutujiciho
sipka

jestli se nechám očkovat proti koronaviru, pokud by takové očkování existovalo? no, to si teda piš.

Ikona diskutujiciho elbar 2020-03-18 12:58:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pozoruhodná léčivá moc mysli
-https://www.facebook.com/100000973150850/videos/3691662204209515/

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-03-18 13:12:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no tohle je síla mě se stým špatně dýchá sem zvědav kam až to dojde jinak situace v italii a německu začína být krititcká 5G viry v itáli spůsobují zkázu a 400-500 mrtvých deně nově nakažených je nespočet nestíhají testovat lidi se snaží prorazit karantény a utéct a představte si že budete zavření půl roku lidi se pry pokoušijou rabovat obchody v italii je hlídaj težkooděnci

Ikona diskutujiciho Kami 2020-03-31 12:17:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady můžete podepsat petici proti 5G
https://www.petice.com/pozastavit_zavadni_technologie_mobilnich_siti_5g_a_zavest_diskusi_na_ochranne_limity_pro_stavajici_technologie

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-18 13:32:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už jste viděli toto video? https://youtu.be/eslbV6ogyv0
Nevím, jestli tu někde není, protože těch odkazů je ted mnoho. Doporučuji zhlédnout všem, co si myslí, že o nic nejde, že je to jen taková sranda.

Ikona diskutujiciho Pěkný 2020-03-18 16:37:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„COMMAND RCV STARDUST“ prej na to tento Plejadský protokol funguje, čistí okolí, nevím co je na tom pravdy ale Aluška jistě více informací sežene.

Ikona diskutujiciho Petra 2020-03-18 16:49:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, prozradili ti něco jednohmotné bytosti ohledně vývoje korona viru? Například, jakého dlouhého trvání to bude mít. Zatím jsem zavřená doma a je hrozná představa, že třeba ještě několik měsíců tu budu muset být…..kdy tohle vlastně všechno přestane….děkuji za odpověď.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-18 19:57:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ale jakože dneska stoupl počet nakažených (teda z těch testovaných) jen o dvacet 🙂 to je dobrý. kéž by to takhle vypadalo i následující dny. furt jsme na tom mnoooohem líp než v Británii, tam na ta opatření kašlou – neuvěřitelný. zato já mam parádu, bolí mě šíleně zub a musim ráno na pohotovost k zubaři, tak snad tam nic nechytnu, tyo:/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-18 21:24:07
Ikona diskutujiciho
sipka

To já jsem šťastná že jsem stihla všechny zuby spravit než to začalo. uf

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-18 22:33:18
Ikona diskutujiciho
sipka

to jo, to je moc dobře. ale teda s těma zubama jsi to měla šílený:/ to bych já nedala… mně něco trochu zabolí a už se hroutim(teda když nejde o cvičení). to, co jsi popisovala ty, byla jatka 0.0

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-18 23:43:07
Ikona diskutujiciho
sipka

To teda. A ještě to i tak byl takový horor…. Alespoň poslední zub se povedl.

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-03-18 20:14:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem si právě
spíchla roušku
abych zítra ještě
mohla zajet něco
koupit sobě
i kocourovi.A pavel
má pravdu,taky se
mi špatně dýchá.
No nakoupím a budu se snažit moc
nevylézat. Přeju
nám všem ať to
v pořádku přečkáme.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-18 21:22:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Blbě se ti může dýchat i od stresu, plíce se stahují když jsi nervozní, to je psychosomatika. Jestli k tomu i blbě spíš, buší ti srdce, nebo jsi protivná, tak je to od strachu.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-03-18 20:31:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnes v dedinskom rozhlase hlásili že dôrazne doporučujú nosiť rúško alebo čokolvek podobné. Moc sa mi takéto nariadenia nepáčia. Obyčajné rúška alebo nejaké šatky sú aj tak nanič akurát sa cez to blbo dýcha. A tuším nedostatok kyslíku vírusom vyhovuje, takže naopak, chcelo by to viac kyslíku, inhalovať kyslík v plechu. Človek sa už bojí ísť von bez rúška, aby ho niekto kvôli tomu neotravoval. Za chvílu nám prikážu nosiť aj okuliare a rukavice.

Ikona diskutujiciho Octomaník 2020-03-20 17:43:58
Ikona diskutujiciho
sipka

mariankosnac: opravdu se přes roušky blbě dýchá a respirátory jsou ještě horší. Když si natřeš okolí pusy a nosních dírek kolínskou s propolisem nebo čistý propolis, dýchání v roušce i v respirátoru se velmi zlepší…..

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-18 21:02:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnes večer jsem se sešla s kamarádkou u jejího domu, protože mi předávala pár látkových roušek a nestačily jsme se divit, co jsme viděly na nebi. Létala tam velká spousta nějakých objektů, které vylétavaly jakoby odnikud, zprostřed nebe, většinou z jednoho stejného místa a bylo jich hned několik za sebou, dohromady jsme jich napočítaly během pár minut asi 12. Některé z nich na chvíli zmizely a zase se vynořily odnikud. Přijde mi zajímavé, že v současné době, kdy se děje tolik věci, člověk najednou zpozoruje něco takového. Zvláštní jevy na nebi jsme už párkrát pozorovaly, ale v takto hojném počtu tedy ne.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-18 21:21:04
Ikona diskutujiciho
sipka

máte to vyfocené, nebo natočené?

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-18 21:58:09
Ikona diskutujiciho
sipka

To bohužel ne, sešly jsme se jen na rychlovku na půli cesty bez mobilů atd. 🙁 Než by jedna došla pro mobil nebo foták domů, tak už by se to stejně nestihlo, byla to opavdu otázka pár minut. Ale budu to sledovat dál a kdyžtak se pokusím natočit, třeba se ještě bude něco dít.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-18 22:00:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem to napsala možná trošku blbě, že jsme se sešly u jejího domu, bylo to jakoby v takovém parčíku asi jen 3 minuty chůze od jejího domu, nechtěly jsme stát přímo na ulici, když máme ta opatření, že člověk nemá jen tak postávat na ulici zbytečně atd. A práveže ten jev trval tak 2 minuty možná, jelo to hrozně rychle a pak už nic. No, to je jedno, prostě to budu sledovat a uvidím, jestli se bude ještě něco dít a budu ve střehu aspon s mobilem, foták nemám.

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-03-18 22:28:14
Ikona diskutujiciho
sipka

https://tadesco.org/technicke-upozorneni-pro-vsechny-ctenare-tadesca/
zde se v diskuzi něco podobného také řeší…

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-03-18 22:41:27
Ikona diskutujiciho
sipka

viděl sem to bylo to kolem 8 hodiny večer letajicí objekty bylo ich mnoho ale ufo to asi nebylo posílal sem myšlenky ale neragovali byli to asi satelity-)) nebo bombardery

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-19 08:17:19
Ikona diskutujiciho
sipka

a nikdo nemáte fotku?? cítím se ochuzena o zážitek 🙂

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-19 12:31:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem to sem právě psala, jestli někdo něco neví a koukám, že jo 😀 Tak to je hustý, musím přeposlat kamarádce. On právě její přítel říkal, že lidi mají zůstávat zavření doma, aby něco neviděli, a to se o tyhle věci moc nezajímá, jen ho to napadlo. Ale třeba, jak se píše v jednom komentáři, že bylo slyšet něco jako vrtulník, tak jsme nic neslyšely, bylo ticho. Nebylo to ani moc velké, tak ani nevím, jestli by se na mobil podařilo něco natočit, každopádně velmi zajímavé. Zaujalo nás, že to letělo a po chvíli to zhaslo a o kousek dál se to zase rozsvítilo. To jsme právě pozorovaly už před lety, že když se na ten letící bod člověk zaměřil, tak hned zhasnul a o kousek dál byl zase vidět, ale někdy taky ne.

Ikona diskutujiciho Blaf 2020-03-20 11:51:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Potvrzuji dva dny zpátky cca 20 za sebou letících čehosi. Jako hvězdy, co se hýbou. Letěli pomalu v přesném rozestupu. Směr Praha.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-20 13:26:13
Ikona diskutujiciho
sipka

hustý

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-20 17:15:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, přesně 🙂 Letěli pěkně v řadě za sebou a mezi nimi byly pravidelné rozestupy…úplně vzorně 😀 No, kamarádka s přítelem nakonec pozorovali nebe ještě včera večer a prý viděli něco oranžového, co svítilo a pak to zmizelo…ale nepotěším vás, fotodokumentace opět není 🙁 Prý to bylo dost rychlé, že si toho všimli, jak to svítí oranžově na nebi a hned to zmizelo. Ale je to fakt zvláštní, že se toho najednou děje tolik.

Ikona diskutujiciho Vločka 2020-03-31 08:12:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Pozor, ty letící světla s pravidelnými rozestupy mohla být i vesmírná stanice ISS. Včera asi v 9 večer přišel zvenku táta v úžasu s tím, že viděl na nebi letět malou frakci světel…spekulovali jsme zda to mohlo být ufo, ale zároveň jsme nechtěli dělat ukvapené závěry a šli si to ověřit. Koukli jsme na pozici ISS a zrovna prolétávala nad námi přes Evropu, i směr letu seděl. Byla sice už během chvíle nad Černým mořem, ale to je jasné když letí rychlostí téměř 8 km/s. Jinak ji v létě pozorujeme, většinou je vidět jako hodně jasný bod, který se objeví a v určité vzdálenosti začne zase mizet. Jako malá jsem za letních večerů ráda pozorovala i družice, malé body vypadající totožně jako okolní hvězdy, které letí přímo a nemění směr letu, občas jsem zahlédla i meteorit. Ufo se mi snad ještě nepoštěstilo spatřit, musí to být úchvatný zážitek..na jaře tohoto roku má mít premiéru konečně další dokumentární film od dr. Stevena Greera “Close encounters of the fifth kind: contact has begun” a vypadá to, že to tentokrát bude opravdu hodně zajímavé..

Ikona diskutujiciho Ivo 2020-03-18 22:17:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen bych dodal, že tady se hezky ukazuje, že fráze typu že „každý má pouze zodpovědnost sám za sebe a nic špatného co se mu přihodí nesmí nesvádět na druhé“ neplatí. Aspoň teda ne vždycky. Žijeme tady na světě všichni společně a jsou tady souvislosti, vztahy mezi lidma, které člověka ovlivňují.Tak to prostě je, nic není černobílé, proto zkrátka s takovými výroky nesouhlasím.

Ikona diskutujiciho aťa 2020-03-18 22:40:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mala som dnes zaujímavý sen. Rozprávala som sa s malým rysom. Vyrušila nás jeho mama,zarevala,zľakla som sa. Prečo som vo sne s ňou nepočítala?Dôvera,pohoda.V realite,vždy,keď vidím mláďa tak pozerám,kde má mamu… Nešla k nám, len ho odvolala. Jej som nerozumela,ale vedela som,že prišla pre neho. Čo som tým chcela povedať? Tomuto starému systému nerozumiem. Ide podľa mne cudzích nepravidiel. Niečo si aj teraz pripravuje a snaží sa nás vystrašiť,izolovať,….aby nás mohol prekabátiť. Nové prichádza. Tak nech príde naše. Privolajme zlatý vek už dnes .Pomôžme, snívajme smelo o spoločnosti, kde je človek človekom, kde má dané slovo hodnotu, kde je ´všetko také ako má byť, bez sudcov, bez policajtov…veď nato máme .

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-03-19 00:16:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ja to viděl taky zkoušel se tomu posílat myšlenky ale naragovalo to posílal sem myšlenky typu dobrý večer kdo tam ozvěte se v noci halooo žádná odpověd asi satelity ale nedávno týden zpátky se mi stala divná věc vždycky když je jasná obloha rád posílam do vesmíru zprávy pomocí myšlenek tohoto typu konstruktivní mimozemské bytosti ozvěte se lidé z povrchu planety volám vás jste tam ukažte se prosím pak mi začala byt zima šel sem domu říkám snad se někdo ozve šel sem spát po 2 hod po půlnoci se náhle vzbudím a vidím se vnášet na obloze bílé světlo bylo vysoko ale zářilo jásně a v hlavě se mi náhle jakoby silně ozvalo SLYŠÍME TĚ ja měl srdce až v krku

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-03-19 14:09:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě se ztratil jeden
den,a nebo se o den
zpožďuju :). Já
myslela,že je dnes
středa a před chvílí
jsem s úžasem
zjistila,že je čtvrtek.
Pěkný:
co je RCV, já znám
command pb stardust,ale to jsem ještě neslyšela.

Ikona diskutujiciho JOjo 2020-03-19 17:42:36
Ikona diskutujiciho
sipka

to je úsměvné….já měla zase za to, že už pátek a on je teprve čtvr….že by se dělo něco s časem?

Ikona diskutujiciho hanka 2020-03-19 20:50:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Já zažívám v poslední době docela často déjá-vu 🙂 asi se s časem něco děje.

Ikona diskutujiciho Yria 2020-03-19 20:58:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě,taky mě to zarazilo.Konkrétně,protože vlákno je dlouhé,tak viz Pěkný 2020-03-18 16:37:41
Já taky znám jen pb.
Co to tedy znamená RCV ?

Ikona diskutujiciho Peace 2020-03-21 21:57:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé, já si ve čtvrtek taky říkal, že by měla být středa.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-03-23 17:43:59
Ikona diskutujiciho
sipka

RCV asi removing corona virus 🙂

Ikona diskutujiciho coccinelle26 2020-03-19 23:24:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neco se delo. Ut a st. Moje kocky v panice, ackoli je znam 5 let a vzdy me uklidnovaly, tentokrat me jejich chovani znepokojovalo. Dnes jiz normal. Mate taky nekdo zkusenost se svejma milackama, ze se proste chovali divne?

Ikona diskutujiciho Kačka 2020-03-20 08:43:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnes o půlnoci jsem se vzbudila zimou (první myšlenka, mám zimnici, budu mít horečku – velkoryse jsem přehlídla, že deka byla mimo a otevřené okno). Ve stejnou chvíli začal pes mít problém s dechem. když jsem ho masírovala, zima mi najednou nebyla, když jsem se vrátila pod deku, začla jsem se klepat. Tak jsem si řekla, že pes se taky klepe, když má strach…a fakt to přešlo za pár minut. Prostě psychika, jen je zvláštní, že z ničeho nic pes měl dýchací problémy ve stejnou chvíli, kdy já dostala strach. Takže chudák pes, zjevně na něj působím:-(((

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-20 09:30:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem vypozorovala, že pes nechce být moc na zahradě, kočka, která je věčně venku je doma a dokonce použije i záchodek kocoura, aby nemusela ven. Já cítím takové vnitřní napětí, ačkoliv se snažím čtení zpráv o koroně limitovat jen na ta nejdůležitější data. Naučila jsem se své úzkosti zvládat, ale tohle je jakoby mě něco neustále atakovalo a zvyšovalo ve mně napětí…musíme však také vzít v úvahu to, že vystresovaně se ted cítí mnohem větší množství lidí než obvykle a zvířata a citlivější lidé to cítí.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-03-20 00:00:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ja se přiznám já nemoci přecházím ale jen do určité míry pokud nemám horečku považuji se za zdravého třeba kašel rýmu nebo bolesti v krku neřeším a pokud nemáte horečky neschopenku vám nedají ale byli připady kdy na to dojeli lidi kolem mě když se chodil ještě na základku tak se jednou v noci celou noc prozvracel bylo mi špatně zimnice ale kolem druhé ráno sem usnul a ráno se měl vstavat do školy špatně mi nebylo změřil sem horečku 36,5 akorát mě boleli kosti ale to přejde a šel sem do školy jenže to sem nevěděl že sebou táhnu agresivní střevní chřipku učitelka přišla do hodiny a říká ty seš nákej celej bledej co se ti stalo ja sem říkál bylo mi v noci špatně nemohl sem zpát ale už je to dobrý asi snědl něco špatnýho pak se to neřešilo o 1 až dva dny pozdějí sme zůstali ve tříde asi 4 z 15 všichni chytli střevní chřipku někteří měli i velký horečky ale trvalo to jen krátce po třech dnech byli všichni zdraví ale dalších 14 dní mě všichni proklínali ale nevim jiste jestli to bylo ode mne já horečky neměl

Ikona diskutujiciho Andy 2020-03-20 12:30:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to s těma rouškama to mám úplně stejně 😀 nejde přes to vidět směrem dolů a furt se to vyhrnuje nahoru … furt si to musíš posouvat .. ten gag mě rozesmál ♥ super

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-03-20 14:29:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo máš pravdu,dolu
je s tím vidět hodně
blbě,a na schodech
teda nic moc.
Taky všem kterých
jsem se ptala se
v tom špatně dýchá.
To ale bude spíš
psychické,prostě
nejsme zvyklí mít
zakrytý nos i pusu.
U nás na dědině
jedna paní šije
roušky pro všechny
kdo nemají,tak
budeme jako jedna
velká rodina,jen
barevně se ty roušky liší.Tady to
lidi poctivě
dodržují,i pivaři
No snad sobeckých
hňupů bude v
republice co nejmíň.

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-03-20 12:31:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V komentářích na
tadesco se jeden
„borec“chlubil,že
šel myslím do Lídlu
bez roušky.Psal,že
kdyby někdo něco
říkal,tak měl v tašce
kuklu,asi myslel
kdo ví jak není vtipný. Přitom je to
obyčejný ubožák.
Ovšem diskutující
která si říká
svalovidoslava
z toho měla velkou
legraci a myslím
dokonce litovala,že
u toho nebyla.No
není se čemu divit,
tahle ženská se
v komentáři u článku Všem
dobrým lidem….
radovala z toho,že
asi hodně lidí shoří
samozápalem.Mě
se to nelíbilo,tak
jsem jí to napsala.
Dnes jsme se
k tomu vrátily,ona
připomněla,že jsou
lidi kteří litují ty
zlé a tedy asi se
zlem souhlasi,a já
napsala,že rozhodně se žádným zlem
nesouhlasím,že se
mi jen nelíbila její
radost z toho,že
lidé shoří samozápalem.
No a diskutující
Maroš ze Slovenska
mě nazval
humanistkou,
slniečkárkou a
lepšočlovekom,a
to způsobem který
vyzněl jako by na
mě plivl.Ale asi
bych si to neméla
brát,protože je to
hulvát,který celkem
rád používá sprostá
slova a napadání.
Kocour Mourek
dokonce před
časem poprosil
Terezu aby mazala
všechny komentáře
které mu tento pán
bude adresovat.
Omlouvám se za
délku komentáře.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-20 13:29:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechápu lidi, kteří se na přicházející problémy těší, nebo dokonce se posmívají lidem co se v dobré víře snaží nosit ochranné prvky, posmívají se jim že naletěli propagandě a zlehčují to. Jsou to sobci. Nemyslí na slabé, na staré, ne to že by nemuseli mít pravdu. Vidí jenom sebe svoje případné výhody. pfuj.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-20 15:18:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Věřím tomu, že se čeští lidé více semknou a budou táhnout za jeden provaz. Snad tomu dokáži přispět, alespoň o pár spolupracujících lidiček navíc…. Doufám, že se mi to brzy podaří a vše se dozvíš.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-20 16:14:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Bohužel, spousta lidí jsou nezopodvědná hovádka. Na seznamu se lze dočíst, že polovina lidí karanténu nedodržuje, že dneska policie zachytila 1000 lidí bez roušek. Táta jezdí nákladákem a prý v Praze i dnes viděl dost lidí bez nich. Lidé také pořádají různé party (protože asi nedokáže pár týdnů vydržet bez toho, aby se někde zlili). Pak jsem také četla, že do nějaké vesnice/města přijeli lidé z dovolenky z Itálie, Rakouska atd., karanténu nedodržovali, ještě šli do hospody a honili si triko, jak se nenechají omezovat a nebudou sedět doma, když jim nic není. Opaření vlády jsou sice fajn, ale pokud je nebudou lidé dodržovat, jsou nám naprosto k ničemu. Na netu psali, že evropské země hrozí úplným zákazem vycházení, a to vše kvůli jedincům, kteří nevydrží pár dní sedět doma na zadku. Už se prý v nějaké zemi rozdalo pár pokut. A ačkoliv nemám moc ráda přílišnou ‚buzeraci‘, tak bych ty postihy zpřísnila, aby to ty lidi donutilo se vzpamatovat.

Ikona diskutujiciho zdeněk 2020-03-20 12:54:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Před pár dny, když jsem pil kávu tak jsem při tom přemýšlel nad tady tou situací co tu máme, covidem a tak a mj. jsem se i ptal sám sebe kdy už to skončí. Po dopití kávy jsem si všiml docela bohatých obrazů, tak jsem se dal do čtení a byl jsem docela překvapen, mile překvapen. Byla tam náběžná hrana, pod kterou se skrývala hlava krávy s rohy, po chvilce klesající hrana, před jejimž začátkem byla pyramida špicí nahoru a nad ní kruh. Pod pyramidou byl symbol ∟ ale zrcadlově otočený (nemůžu najít ten symbol tady v pc).

Ikona diskutujiciho Vika 2020-03-20 14:40:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten gag je perfektní, to jsem se nařehtala, díky moc.
Já byla včera v roušce v práci a byla jsem poloudušená, když jsem telefonicky
přála kolegyni k narozeninám, tak jsem si to dala dolů a dostala
jsem potom neuvěřitelný kartáč od kolegyně, se kterou jsem v kanclu. Hlavně že den předtím
roušku neměla a klidně pšíkala aniž by se otočila.
Tak lidi, berte všechno rozumně a buďte lidský, já měla jet do Itálie a nejela
a teď tu budu poslouchat nějaký rozumy, když se chci na chvíli nadechnout.

Všem co jsou v práci a důsledně musí nosit roušky přeji, aby to nějak zvládli,
je to fakt mazec. Musela jsem si pak doma lehnout, jak jsem byla rozhozená
a jak jsem měla přehřátou hlavu…

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-03-20 16:43:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Lidi prostě mají
strach.Já byla včera
u nás v obchodě
a prodavačka se
kterou se znám asi
20 let na mě vyjela,
protože jsem se
ptala na cenu
kuřecích řízků a ona
musela jít ke mně.
Nemáme se k lidem
moc přibližovat,já
nechci být nemocná
A to jsme obě měly
roušky,a alespoň
zatím jsem v pořádku.Ale ona má
doma 5ti letého
prcka,tak se
nedivím.Ale kdo ví
co bude dál,snad
má aston pravdu
a lidi se budou umět semknout.

Můj kocour před
chvílí chodil po bytě
sem a tam,jako
když člověk neví do
čeho by píchl.Chodí
a mumlá :),a otvírá
lednici.

Ikona diskutujiciho octomsník 2020-03-21 11:50:20
Ikona diskutujiciho
sipka

rouška Model 2020
https://vk.com/lojzablok?z=video283202261_456241647%2F64d5a873a18d0a5627%2Fpl_wall_283202261

Ikona diskutujiciho Jana 2020-03-20 15:30:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedostatok rúšok bol aj u nás problém, tak sme si ušili vlastné – z posteľnej plachty, ako ušká nohavicová guma alebo zo siloniek odsrtihnutá „gumička“. Je to však s použitím šijacieho stroja (po obvode rúška prešitie zalomenia látky) a vložením drôtika do lemu látky tak, aby rúško mohlo kopírovať líniu nosa a nevznikla tak „diera“ kvôli nosu a je to tak aj lepšie kvôli tomu, že rúško neprekáža vo videní. Naše rúška sú asi na tento štýl: https://www.youtube.com/watch?v=wf-mjZ3_grk
Zaujal ma však aj návod na zhotovenie si rúška bez šitia, z trička: https://www.youtube.com/watch?v=hww9hj7Hbuo

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-20 16:23:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, to s těmi rouškami, to je pravda 😀 Já jsem se vždycky jen chtěla podívat, kolik je hodin a jak jsem se podívala trochu dolů, tak rouška jela nahoru a stejně jsem nic neviděla. A ještě jsem si chytře vzala větrový bonbon a pak jsem zjistila, že když člověk cucá bonbon tak ta rouška furt jezdí, stejně jako když člověk mluví. Dýchá se v tom taky blbě, ale po půl hodině už mi to přišlo lepší, dá se to na to zvyknout…tady v ČR na nošení roušek nejsme narozdíl od Asie zvyklí ani trochu, tak ty začátky jsou dost nepříjemné. Nejhorší je, že prý se na tu roušku nemá sahat, když jí člověk nosí, ale já pak nevím, co mám dělat, když ráda jezdí, a to mám taky ty doktorské s tím drátem, moc to však nepomáhá. Už mi však docházejí – kupovala jsem je ještě v létě, když jsem v baráku škrábala zdi a zbylo mi jich tam z 10 jen 5), tak pak přejdu na látkové.

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-03-20 17:06:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nirvano???
jsi v pořádku??
Já jen,že je nezvyklé když se
neozveš.A co zub?

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-20 21:44:02
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj Izairi 🙂 jsem v pohodě, jen unavená, mám toho moc, znáš to… no, zub byl hustej. fakt jako sado maso, středověká bolest a zubař mi to odmítal umrtvit, že to potřeboval citlivý.. paráda. vrtání bolelo jak kdyby mi tam někdo zabodl nůž a co přišlo pak, to radši ani popisovat nebudu. ještě 10x horší, neustávající bolest se kterou jsem musela dojet domů a ještě se to rozlezlo do ostatních zubů(přenesená bolest) a děsně trvalo, než zabral ibáč a odeznělo to, šílený. teď už to je naštěstí dobrý, ale řikám ti, včera jsem chtěla mlátit hlavou o zeď jak to bolelo. takovou bolest jsem zažila jen 4x v životě a už nikdy ji nechci zažít zas. nikomu to nepřeju. nicméně teď už snad zub bude ok a spravilo mi to i celkově dásně.. už můžu pít studený. zubař teda řikal, že to bylo špatný, že bude muset ještě příště amputovat nějaký nervy(dřeň) nebo co… 0.0 to bude určitě taky žůžo bolest, ale když to musí být.. :/ tak to holt musí být

každopádně děkuji za péči 🙂

Ikona diskutujiciho Kiyu 2020-03-20 19:40:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-koronavirus-benatky-bez-lidi-je-cistsi-voda-vraceji-se-ryby-a-labute.A200318_161711_zahranicni_kha?

aspoň něco dobrého <3

Ikona diskutujiciho lenka f 2020-03-20 19:47:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak dneska jsem byla u zubařky s tou rouškou to je děsný. Ale autobusy a trolejbusy jsou poloprázdné a jezdí se zadarmo. Ten gag, jak dala odkaz Aluška, je z filmu Nespoutaný django. Vím, že jsem se té scéně taky nasmála v tom filmu. Film stojí za shlédnutí.

Ikona diskutujiciho Efs 2020-03-20 20:17:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen přípodotek k těm rouškám: Příkazy se mají dodržovat, i když jsou nesmyslné. Co je císařovo — císařovi, co je božího– bohu. Zdravý rozum, středo- a vysokoškolské vzdělání (i z mikrobiologie) a další dostupné informace mě však nutí pochybovat. Účinnost textilních ochranných prostředků je 11 %, v pěti vrstvách 46 % viz https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/cesti-vyzkumnici-testuji-jak-rousky-z-tricek-a-kapesniku-zachyti-koronavirus-40317198 — A ještě: Dívám se kolem sebe, kolik lidí nosí respirátory s ventilkem. Ty chrání trochu na vstupu (tedy nositele — při nádechu to jde přes látku), vydechuje se však bez filtrace otevřeným ventilkem. Tedy nulová ochrana ostatních osob a tedy bezohlednost nejhrubšího zrna. Vědomě či nevědomky. A nakonec přidám ještě jeden výrok: „V krizi je nejdůležitější uklidnit masy a dát jim naději.“ Čas ukáže, co bylo celou akcí s čínskou nákazou míněno. Jestli obchodní válka, záminka k povinnému zázračnému celoplošnému očkování nebo třeba čipování nebo možná ještě něco úplně jiného. Dost spekulací. Hezký večer všem.

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-03-21 14:44:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý postřeh, teď koukám, že Babiš už používá respirátor s ventilkem, zřejmě, budou všechny, které přivezli. No tak to je zase nářez 🙈

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-20 21:51:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ten 9gag :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D chcípla jsem

„nemůžu v tý p*čovině dejchat, nic v tý p*čovině nevidim!“ :D:D:D:D:D to je tak trefný !! 😀

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-03-21 00:00:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak v metrixu vidím kam dospěla historie kvůli jednomu viru kterej skoro není ani nebezpečnej 833 lidi v ČR 0 mrtvých a přitom se lidi tolik děsí ikdyž nemají vlastně čeho párkrát si zakašlou to je všechno toho se tak lidi bojí ztoho 3 lidi jsou v kritickým stavu a to jsou lidi nad 65 let podíval sem se na ty dvě holky v praze koukám že je tam ozařovalo 5G SÍT doslova je to tam vařilo tím se taky vysvětluje proč je v italii ve španělsku tolik mrtvých ve všech epicentrech nákazu jsou 5G vysílače viru se nebojte 5G se bojte ale nebojte brzy je vypnou co si myslím o těch rouškách je to k ničemu stojí to akorát kupu peněz rousku za 3 hodiny vyhodíte ale lidi neznají pravdu a myslí si že koronovir zabijí přitom to je 5G

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-03-21 00:07:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Nirvano,
tak to je fajn,že už
jsi v poho.Já si
říkala,jestli v tom
nebude ten zub.
Dnes jsem poslala
Alušce kratičké
video,snad bude
tak hodná a přepošle ti ho,mohlo by se ti
líbit.Jmenuje se
Móda 2020 :).

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-03-21 00:27:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj kocour je od
večera jak z divokých vajec.
Leze pod peřinu
nebo jí stahuje z
postele,otvíral mi
lednici,normálně
jsem musela
přelepit dveře.On
pak ležel na zemi
a funěl jak se jí
snažil otevřít.
Normálně je vidět
jak přemýšlí co by
ještě vyvedl,
provokatér :)).

Ikona diskutujiciho Rady 2020-03-21 09:49:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moje zkušenost s rouškou – nemohla jsem dýchat, ještě na mě peklo slunce přes okno, k tomu být v práci a normálně fungovat. Na tváři mám opar, takže mě každý posun roušky bolí. Pořád si sahám na obličej, jak si ji neustále opravuju, aby mě to tak nebolelo a to pracuju i s penězy. Večer jsem byla, jak kdybych složila metrák uhlí, v těle mravenčení, totálně odkysličená. Lehla k ionizáturu a asi tři hodiny mi trvalo, než jsem se dala do kupy a cítila se normálně. Snad tahle má zkušenost nikoho nenaštve. Nákazy se už tak nějak nebojím, tak aspoň ostatní mají dobrý pocit, že to nosím.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-03-21 13:45:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi to budú tie Muskove satelity Starlink. Zase nějaký internet, nič konštruktívneho. Toľko k tým objektom o ktorých tu niekto písal. Vidím že väčšina ľudí už nosí rúška (alebo rúšky, ani neviem ako sa to správne píše ale je to mužský rod – to rúško) aj keď stále sú takí čo nenosia alebo to majú len zavesené na brade. Keď to budú mať všetci tak to začnem nosiť aj ja, minimálne v budovách už si to dám. Koronaviry cez rúško prejdú takže nič moc, zmysel to má snáď jedine aby ľudia čo sú už nakazený to nevydychovali a nešírili. Ale vakcínu proti koronavírusu by som si nedal, to neviete aké môže mať vedľajšie účinky a či vôbec zaberá, podobne ako to bolo s vakcínami proti vtáčej chrípke ktoré sa ukázali neúčinné a skončili asi niekde ako odpad a žiadna katastrofa sa nekonala.

Ikona diskutujiciho romča 2020-03-22 13:56:10
Ikona diskutujiciho
sipka

TO rúško je stredný rod 🙂 mužský rod by znel TEN rúško 😀

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-03-21 14:23:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Nirvano:
ráda bych ti něco
poslala,ale teď ne
snad koncem
dubna.Doufám,že
se situace do té
doby alespoň trošku
uklidní.A myslím,že
tě to potěší,tedy
snad :).Můžeš mi
prosím poslat
email,abych ti mohla napsat kvůli
adrese? Promiň,že
sem nenapíšu svůj
email,ale já tam
mám celé jméno
a ty už jsi sem
jednou svůj dávala.
Nebo mi pošly
kontakt přes Alu,a
neboj, slibuju že
tvou adresu zase
zapomenu :).
Ostatně ty budeš
mít zase mou.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-21 17:48:45
Ikona diskutujiciho
sipka

prosim tě mně je jedno kdo zná můj mail, já stejně blbý zprávy mažu nebo házím do spamu/blokuju 😀 pošli mi cokoliv, trpím teď ve stereotypu.

[email protected]

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-21 21:55:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hotovo. Obě slečny přežijí. #SaveEvaPetra

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-22 21:59:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale tak, alespoň malinká zmínečka o tom být mohla 😏…. To raději vymaž ty mé písničky, tohle je důležitější.

Ikona diskutujiciho Yria 2020-03-22 08:40:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejede mi Tadesco,v mozille se mi místo něj ukázala napřed nějaká reklama na kraťasy,při dalším pokusu jakýsi rozcestník reklam a nahoře najednou ww2.tadesco.Čili nějak přesměrovaná adresa.Zkusila jsem prohlížeč Seznam,hlavní stránka se načte,ale jakýkoli jiný článek už „nelze načíst“.Máte někdo podobný problém ?

Ikona diskutujiciho Octomaník 2020-03-22 09:48:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Yria: nebyl překlep v adrese webu? Používám Waterfox akorát je pomalé načítání; tadesco je přetížené přístupy; bylo by dobré přejít na prohlížeče, které podporují pouze texty;

v linuxu lynx, který lze spustit v terminálu;

u windowsu – nastavit ve webovém prohlížeči – zakázat videa, obrázky,…… na tohle býval dobrý prohlížeč Avant Browser je i v češtině včetně webu http://www.avantbrowser.com/

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-03-22 11:37:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se sice načítá,
ale stránky i
jednotlivé články
tak pomalu,že je to
ke zbláznění.
Tereza ale psala,že
teď mají asi
70 000 návštěvníků
denně,a že to pořád
roste,tak doufejme
že je to tím,a ne
tím že nějací
hajzlové tadesco
blokují.

Ikona diskutujiciho octomaník 2020-03-22 13:53:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Lze použít multiplatformní (linux, windows, mac) prohlížeč Dooble

linux by měl být v repozitáři nebo na
https://github.com/textbrowser/dooble/releases

pro windows

https://downloads.tomsguide.com/Dooble-Web-Browser,0301-33403.html

Ikona diskutujiciho romča 2020-03-22 14:00:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Mne zase Chrome vyhodnotil stránku tadesco.org ako nebezpečnú a nijako ma na ten web nechce pustiť.. Chodím teda cez iný prehliadač alebo na blogspot

Ikona diskutujiciho kiana 2020-03-22 20:15:49
Ikona diskutujiciho
sipka

romča: já taky používám prohlížeč google chrome a bez problémů (stránku tadesco.org nevyhodnotil jako nebezpečnou)

Ikona diskutujiciho romča 2020-03-23 10:15:36
Ikona diskutujiciho
sipka

kiana: Dnes ráno je to jak zázrakom v poriadku, ale asi dva týždne som sa cez Chrome na Tadesco nedostala. Teraz sa mi to trošku dlhšie načítava, možno je stránka fakt len dosť preťažená. Ďakujem za reakciu 🙂

Ikona diskutujiciho Lena 2020-03-22 15:03:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak koukám, že i do naší zapadlé dědiny se 5G dostala. 😐 Od 14.3. mám v ústech suchu jako na Sahaře a špatně se mi dýchá a polyká a mám vysušené rty – přesně jak popisováno nahoře. Včera si přidalo pálení obličeje jako po spálení na sluníčku. Nějaký rady co v této situaci dělat nebo nějaká opatření? 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-22 19:59:30
Ikona diskutujiciho
sipka

přestěhovat se, nebo udělat v domě faradayovu klec, nebo jiné kovové stínění proti radiovlnám, nebo zdemolovat ten vysílač

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-22 20:25:53
Ikona diskutujiciho
sipka

hej to je zajímavý! taky mám teď furt uplně suchý rty a sucho v puse, to jsem nemívala. ale třeba je to jen ze zimy… a

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-03-22 19:29:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

,,Ušite si rúška“ Ale čo ľudia ktorí nevedia šiť? Nenašiel som nejaký blbuvzdorný návod ako šiť a ako to ukončiť aby sa to nepáralo. veď kto dnes šije keď sú ľudia zvyknutí všetko kupovať hotové.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-22 19:58:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Na to abys udělal na niti suk nepotřebuješ maturitu 🙂

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-22 20:56:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak nemusí to být přímo rouška, stačí aspoň šátek. Bratr má takový nákrčník a přetáhne si to vždycky na obličej. Mám pocit, že jsou i návody na roušku bez šití. Ale jinak se to dá ušít v pohodě v ruce, stačí na to úplně základní znalost šití, kamarádka to šije po večerech taky v ruce a dobrý 😀

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-22 20:53:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem si na té stránce zadala svou adresu a bohužel je to prý skvělá zpráva 🙁 Achjo, a to jsem si myslela, že ve městě s 9 tisíci obyvateli by to být nemuselo…takže jediné, kde to není budou už asi jen vesnice? Mi teď došlo, že jsem tu nedavno psala, že 100 metrů od mého domu je na jiném domě reklama ‚5G brzy i v této lokalitě‘. Tak asi už, no. Chtělo by to, aby lidé pochopili nebezpečí 5G a odmítli to…bohužel nedávno na mně na fb vyjela diskuze v angličtině k tomuto tématu a drtivá většina se vysmívala těm, kteří si myslí, že to škodí. A i co jsem se bavila s lidma, tak nikdy neslyšeli o tom, že by to mohlo škodit a vysmáli se tomu.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-22 22:04:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rouška vypadá jako od profíka ;). Ale hlavně mě děsí ta zpráva o popálené Ostravačce. To je neuvěřitelné! Takový do očí bijící ZLOČIN přece lidem nemůže dlouho unikat…. Myslím si, že 5G prostě odstaví a basta. Vždyť už je tolik indicíí a zpráv! A ty dvě ozářené holky na youtube! Nevěřím tomu, že lidé jsou tak tupí. Nevěřím.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-22 23:28:10
Ikona diskutujiciho
sipka

ozářené?.. Kámo fakt no hate, ale té jedné vyšel pozitivní test na coronu. to není ozářením nějakým 5G. to by tady většina republiky a zbytek světa pravděpodobně padali jak mouchy, ne jen dvě holky na yt.

….. ale nerada se do tohohle vměšuju, tak přestanu.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-23 11:39:23
Ikona diskutujiciho
sipka

(Nejsem si jistý, jestli jsem komentář odeslal, píšu znova.)
Hele, vměšuj se, debata je klíčově důležitá. Podívej. Já chci jen to, ať se k tomu vyjádří. A pokud nevyjádří, tak si to aspoň přepošlou lidi a pomůže to ke stopnutí 5G. Víš? 🙂
Tak proto to celé dělám. Nehodlám sledovat se založenýma rukama, jak nás tady chtějí vyhubit. Tohle je „válka“ proti nevinným lidem. To si myslím.

Ikona diskutujiciho Lu 2020-03-23 01:37:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mapa 5G sítí – celý svět https://www.speedtest.net/ookla-5g-map

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-23 08:07:10
Ikona diskutujiciho
sipka

chybí tam čr a není možné ověřit adresu, to 5gvevzduchu je určitě lepší

Ikona diskutujiciho Lu 2020-03-23 20:41:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Odpovídám na „chybí tam čr a není možné ověřit adresu, to 5gvevzduchu je určitě lepší“ (Alue K. Loskotová 2020-03-23 08:07:10)
Myslím, že můžeme být rádi, že tam chybí právě ČR, protože u nás zatím regulerní 5G naštěstí nebyla odklepnuta – viz. násl. odkazy:
# Z aukce 5G kmitočtů je neprůhledný zmatek. Ale je to tajné! – https://www.lupa.cz/clanky/z-aukce-5g-kmitoctu-je-nepruhledny-zmatek-ale-je-to-tajne
# Další krok pro 5G sítě v Česku. ČTÚ přidělí frekvence v červenci – https://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/clanek/dalsi-krok-pro-5g-site-v-cesku-ctu-prideli-frekvence-v-cervenci-40304575
# 5G sítě otestuje pět českých měst – https://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/clanek/5g-site-otestuje-pet-ceskych-mest-40306911
# 5G síť v Česku pro celou populaci nikdy nebude. Využije ji hlavně průmysl a věda – https://www.peak.cz/5g-sit-v-cesku-pro-celou-populaci-nikdy-nebude-vyuzije-ji-hlavne-prumysl-a-veda/20984/

Současné zavádění 5G sítě v ČR probíhá na 4G infrastruktuře na frekvencích v pásmu 700 MHz až 3500 MHz, což není ještě tak škodlivé jako chystaný „pokrok“, který se má odehrát v pásmu výrazně nad 6 GHz. Typicky půjde o rozsah 24–86 GHz – https://www.alza.cz/5g-sit#mapa-pokryti

Jinak má úvaha k 5gvevzduchu: Podle filozofie jistých společností lze usoudit, že si právě zadáním konkrétní adresy do jejich stránek tipují oblasti, kde mají zvýšenou poptávku a tam se později pustí do budování skutečných 5G sítí, i když zatím to simulují přes 4G infrastrukturu a říkají tomu 5G.

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-03-23 09:50:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně to když napíšu
adresu nenapíše
ani dobrá ani skvělá
zpráva,ale- na vaší
adrese jsou
dostupné sítě.Tohle
mi to psalo už asi
před měsícem,tak
vlastně nevím,jsou
nebo ne.
Nirvano,ty teď
nečteš tadesco?
Jestli ne,tak si
přečti co psal tm
pod tím videem
s těmi holčinami.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-23 11:07:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to máš výborné, to tam 5g určitě nemáš.

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-03-23 11:14:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Info z Itálie: mrtvoly už hážou na náklaďáky jak uhlí, starší lidi odpojují a nechávají umřít, aby uvolnili misto mladším…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-23 13:57:09
Ikona diskutujiciho
sipka

máš k tomu zdroj?

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-03-23 14:28:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to jen info od kámoše, tak jen předávám. Bydlí tam.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-03-23 14:46:19
Ikona diskutujiciho
sipka

To bude asi správa zo Španielska, tam je to krutá realita, mtrvoly už ani nepočítajú vyvážajú ich na vojenských nákladiakoch.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-23 14:49:16
Ikona diskutujiciho
sipka

a ve španělštině je k tomu zdroj? – neříkám že tomu nevěřím, ale prostě to chci vidět taky

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-03-23 15:09:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Zkusím zjistit víc, jestli nebude nějakej odkaz…

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-03-23 16:24:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Odkazy nemám, všechno tam přísně cenzurujou. Má příbuzný v epicentru, tak ví co se děje, no on vylejzá jednou za 10 dní na nákup, jinak je radši schovanej a to není žádnej posera. Večer napíšu víc.

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-03-23 18:36:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemaj lůžka, nemaj doktory ani sestry, většina lidí co umírají, jsou v domově důchodců nebo doma. Má příbuzný v Bergamu a všichni mají už týden teplotu a nikdo jim neudělá testy, mají být doma a dokud nebudou mít zápal plic, tak je nepřijmou do žádný nemocnice. Mají se léčit svépomocí…no nestíhají spalovat mrtvý a převážejí je do jiných regionů. Jediní, kdo tam pomahá jsou Rusové, Čiňani a lidé z Kuby. Prý kde je EU, kde jsou USA? EU je na nic, do poslední chvíle si jen mastila kapsy…

Tak zatím tak.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-03-23 18:37:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Tu je nejaký zdroj
https://www.topky.sk/cl/11/1871449/KORONAVIRUS-Hrozne-VIDEA-z-Talianska–Kolaps-v-nemocniciach–Marnice-nestihaju–mrtvych-odvaza-armada

Ikona diskutujiciho fred 2020-03-24 21:38:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Ze Španělska:
https://www.expres.cz/zpravy/koronavirus-spanelsku-covid-19-priznaky.A200323_114831_dx-zpravy_stes#utm_source=lidovky&utm_medium=box_clanek

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-03-23 15:58:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to len info čo som od niekoho počul. O tom že v Španielsku starých pacientov rovno nechávajú zomrieť sa už písalo, napr tu: (a v Taliansku to môže byť rovnaké)

V piatok sme si museli stanoviť vekovú hranicu – 75 rokov. Ľudia nad touto hranicou sa už u nás neliečia. Lekári sa jednoducho musia rozhodnúť, kto má vyššiu šancu prežiť, teda koho na JIS napoja na pľúcnu ventiláciu, ktorá v podstate dýcha za pacienta. Týchto prístrojov je totiž nedostatok.

Rozprávala som sa o tom s kolegami, ktorí sú v týchto ťažkých časoch v prvej línii a sú nonstop v kontakte s nakazenými. Plakali. Táto situácia je bezprecedentná. Lekár musí niekoľkokrát denne určiť, komu dokáže pomôcť a koho nechá zomrieť.

Oficiálne sa o tom síce veľmi nehovorí, ale je to nevyhnutné. Keď vám v priebehu krátkeho času príde päťdesiat ťažkých prípadov nákazy a vy máte len desať prístrojov na umelú pľúcnu ventiláciu, musíte si vybrať, koho na prístroj napojíte, lebo má šancu pozviechať sa.

Ako postupujete v prípade pacientov nad 75 rokov, ktorým neviete pomôcť?

Bude to znieť veľmi zle, ale týmto pacientom v našej nemocnici podáme sedatíva, uspíme ich a necháme ich zomrieť. Najlepšie to možno prirovnať k akejsi špecifickej forme eutanázie.

https://svet.sme.sk/c/22364723/slovenska-lekarka-v-madride-system-kolabuje-musime-rozhodnut-koho-nechame-zomriet.html

Ikona diskutujiciho Bublifuka 2020-03-23 16:10:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrá zpráva – je fakt dobrá zpráva 😃5g tu nemáme

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-23 17:43:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak otevři šampus a slav :). Ať nedopadneš jak ty dvě holky.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-23 17:44:00
Ikona diskutujiciho
sipka

*Teda že už hlavně ani nemáš jak dopadnout jako ty dvě holky, jsem chtěl napsat.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-23 19:00:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.youtube.com/watch?v=CUFf6wHFH4Y

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-23 19:06:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hele, našel jsem hymnu Slovenské republiky v metalové verzi 😀 https://www.youtube.com/watch?v=FfUWm5bXG6A

Ikona diskutujiciho romča 2020-03-23 23:00:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrá, že? 🙂 Metalinda je srdcovka

Ikona diskutujiciho romča 2020-03-23 23:08:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Našla som aj hymnu Českej republiky v ich podaní.. Spevák má síce dosť dooosť slovenský prízvuk 😀 ale znie to super, husinu mám z toho…
https://www.youtube.com/watch?v=LcS0qdVapWc

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-24 09:48:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Tý kokso, to je mazec 😀 teď má i naše hymna koule!

Ikona diskutujiciho Miuri 2020-03-24 20:59:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím, doporučuji zhlédnout nový rozhovor s Davidem Ickem na London Real. Jeden z jeho nejlepších rozhovorů – https://www.youtube.com/watch?v=gMTZu6_TjU8 , za necelý týden to má již přes 3 mil. zhlédnutí. Delší 2h verze je potom na stránkách London Real.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-03-25 20:41:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aktuální zprávy co vás uklidní a potěší

merklová je zatčena v televizi řikájí že dostala koronovirus osvobozování planety pokračuje rychlím tempem nejhorší potvora lidstva zmizela dále byl zatčen i princ charles je nakaženy koronovirem mizí taky greta thumbergova má zakázáno vystupovat prý onemocněla taky to je nahod všichni mají náhlé koronavirus jak to krasná zastěrka kabalisty zatknenou a lidi se nic nedoví žádné nepokoje žádny rabovaní koronavirus ve skutečnosti je meně nebezpečnější než chřipka neublíží vám důkezem je toho že vojáci ameriky nemají roušky v italii proč je tolik obětí v italii čísla sou falšovaná na koronu tam pry zemřeli jen 3 lide směšny co-)) zbytek lidí umírá na jiné problémy akorát všechno hazí na koronavirus mám informáce že příští týden media otočí o 180 stupnů dostanou se pod kontrolu aliance všchny celebrity o kterých se tvrdí že mají koronovirus sou ve skutečnosti zatčení BLÍŽÍ SE KONEC HRY

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-25 21:04:14
Ikona diskutujiciho
sipka

mám stejná data 🙂 všichni doufáme, že jsou ti zločinci konečně v base

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-03-25 22:07:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

alue mám otázku ohledně ohledně přechodu do 5 dimenze týká se to naších vzpomínek na metrix chci vědět jestli nám tyto vzpomínky zůstanou nebo projdeme filtrem kdy budou naše vzpomínky na metrix odstraněni a v 5D začneme odznova každý z nás si z tohoto metrixu odnese náký trauma ikdyž byl celý život hodnej nikdo neodejte uplně bez šrámu na duši

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-26 23:46:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Sice to není otázka mířená na mě, ale celkově, když například člověk zemře (přesněji řečeno spíše zemře tělo) a odejde do jiné dimenze, tak si normálně vše pamatuje, ale má na to úplně jiný pohled, nemá žádná traumata a šrámy, protože to vidí z mnohem širšího úhlu pohledu, vidí souvislosti atd. Proto si myslím, že v tomto případě by to tak mělo fungovat taky…proč by se měly odstraňovat vzpomínky, díky kterým duše získává zkušenosti a učí se? Člověk, který žije v tomto matrixu, může mít problémy si představit, jak to vlastně funguje, ale vůbec bych se ničeho nebála v tomto ohledu.

Ikona diskutujiciho Yria 2020-03-27 07:27:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Pavle,já to vidím asi tak:Myslím,že to tu doklepeme,ale za lepších podmínek.Nebudeme tolik zatížení každodenními starostmi a bojem se současnou situací.Vem si,kolik problémů nám přináší každodenní běžný život.Spousta toho doufám odpadne nebo se zklidní,díky tomu se začneme zklidňovat a opravdu probouzet i my.Krom toho se u nás začnou probouzet vyšší smysly a objevíme talenty,o kterých jsme jen tušili,že je máme.Postupně se s nimi začneme učit pracovat.Bude záležet na každém,jak s tím naloží.Vzpomínky na matrix taky budou blednout postupně.Úplně bez šrámu neodejde nikdo,zrovna tak,jako jsme bez šrámů neodcházeli z předchozích životů.Ty se ale zahojí,akorát to nebude ze dne na den.Pak budeme vzpomínat na tuhle dobu jakoby neutrálně,bez emocí.Důležité budou jen zkušenosti,které si odneseme a to jak se z nich dokážeme poučit a co z nich vyvodíme.
Jako příklad bych uvedla vojnu,na kterou dřív povinně odcházeli kluci od 18-19 let.Zacházení,buzerace,ponižování,tvrdý výcvik,nesmysly.Nenáviděli jí celou dobu,málokdo se s ní dokázal vyrovnat rychle,spousta jich tajně v noci brečela a první rok byl pro ně krutý.Po skončení byli hrdí,že to dali.Po dvaceti letech na ní vzpomínali se smíchem,uznávali,že se něco naučili,měli tam kamarády,se kterými se jim to všechno snášelo líp a i když jim na některé blby se kterými tam měli co do činění a události zůstaly vzpomínky negativní,(tedy něco jako šrámy),nenechalo to na nich žádné výrazné stopy,které by se s nimi táhly celý život.Prostě to vybledlo.Tohle tu asi málokdo zažil,ale místo toho se dá dosadit třeba nějaký protivný dětský tábor nebo špatná škola…

Ikona diskutujiciho Lenka 2020-03-27 13:47:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,
„náhodou“ jsem narazila na tuhle krásnou konstruktivní píseň. Do dnešních dnů třeba!:):) https://terezakramerova.cz/pisnicka-andeli-muj-pro-chvile-kdy-je-ouvej/?fbclid=IwAR1qoOP2UlvYAqk0-2NXgJEAT_HpAHvB9wVoJUKbuEUc8XAQMEi8LxCvW7o

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek