Zápisníček: Březen 2020

2.3.2020 v Aluška.org 81

Krátké zprávičky ze světa, či ze života. Vítejte v Zápisníčku! 
Příspěvky jsou řazeny sestupně.

1.3.2020
Kniha Svítání je aktuálně vyprodaná. Vzhledem k tomu, že je o knihu stálý zájem, bude samozřejmě v nejbližší době k dispozici její druhé vydání. Při té příležitosti chci však celý úkol pojmout poctivě, stejně jako jsem to udělala s druhým vydáním Světa za oponou. Takže provedu nové kolečko korektur a pokusím se najít překlepy, které v knize při prvním vydání zůstaly.
Pokud knihu zrovna teď někdo z vás čte a nějaký překlep v ní najde, určitě mi napište. Zrovna teď je ta ideální chvíle kdy ji čtu taky a chyby hledám.
Také bych ráda pro knihu vytvořila novou obálku – snad hezčí, když se podaří.
Pokud máte o knihu vážný zájem, napište mi na [email protected] a až bude druhé vydání hotové, pošlu vám zprávu.Malých pancéřníčků mám 71
Všechny malé rybičky už jsem přestěhovala do velkého akvárka a je tam pěkně rušno. Až vyrostou, tak to bude ryba na rybě.

 

Krmím je 2-3x denně, hodně žerou a jakmile dostanou hlad, tak lítají u skla a loudí. Zatím jsou pořád na prachovém krmivu pro potěr.

 

Prvně jsem stěhovala 23 nejstarších, abych zjistila, jak budou na změnu reagovat a jestli se jim tam bude líbit. Rybičky nelenily, hodinku ležely u dna, pak se rychle rozkoukaly a začaly lítat. Když jsem viděla tu radost, začalo mi být mladších v líhni líto, tak jsem je po třech dnech přelovila taky a teď je tam celý den obrovská sumčí párty.

 

Na počest sumčí stěhovačky dostali rybíci topítko od Eheimu. Taky jsem všechno vyčistila od sinic, ale ta potvora se rozrůstá znova. Liju tam Blue Exit a už začínám mít dojem, že si na něho ta sinice zvykla. Jinak mi ale akvárko dělá každý den radost 🙂

View this post on Instagram

Krevetky mají piknik na anubiasu

A post shared by Alue K. Loskotová (@aluebutterfly) on

V sobotu jsem mluvila s ženskou, která pracuje jako dětská lékařka v nemocnici. Ta jede těžce matrix, žádná alternativa… Dost mě překvapilo, co řekla. Údajně je to v nemocnici děs běs, docházejí jim léky a očekávají pád měny. (Z Číny už totiž nejezdí kontejnery, poslední dojely a mnoho podniků postrádá materiál a součástky k výrobě… kolik % léčiv v nemocnicích se dováží z Číny? Toť otázka, neptala jsem se.) Chystá si zásoby jídla. Prý není jediná, nemocniční personál se o tom baví kolektivně jako o věci, která je už jen otázka času. To teda člověka umí vyvést z míry.

V sobotu jsme také zajeli očíhnout naše místní obchody, protože mnohé komentáře zdejších čtenářů, kteří popisují vykoupené obchody a nákupní paniku, člověka tak úplně neuklidní. Chtěli jsme se podívat, jestli také najdeme prázdné regály, ale obchody které jsme navštívili, měly zboží dostatek. Byly těstoviny, i rýže, i cukr, luštěniny, zelenina, prostě všechno v pořádku. Fronty normální, nákupy ostatních lidí přiměřené. Možná je to otázka lokality. Ve velkém městě, kde je hodně paneláků a lidé bez sklepů kteří obvykle dělají nákupy na tři dny, to bude určitě vypadat úplně jinak, než na vesnicích kde jsou všichni zásobení a mají zahrady, sklepy, spíže a domácí zavařeniny až ke stropu… nebo možná naši sousedi prostě nečtu hovinky.cz, tak nejsou zděšení.

Mnoho lidí spekuluje nad tím (a jsou o tom i články), jestli je všude diskutovaný virus produkt nějaké laboratoře. Který byl vyroben záměrně a rozprášen po světě, nebo unikl. Verze o teoretickém přenosu z netopýra na prase a z prasete na člověka, se jim zkrátka nezdá dost věrohodná, nebo pravděpodobná. Na ruském webu panorama.pub se objevila následující zpráva, která by na věc mohla vrhnout trochu více světla:

Vědci z ČLR dešifrovali genom koronaviru 2019-nCoV a našli v něm „autogram“ americké biologické laboratoře Ravenlab. Specialisté hovořili o jejich objevu na tiskové konferenci v Pekingu.
Ve struktuře jednořetězcové RNA byl nalezen charakteristický otisk. Po dešifrování jedné z částí vědci přenesli data do spektrogramu, kde byla jasně viditelná písmena RVNLB. Podle odborníků je pravděpodobnost, že se tohle objeví spontánně, téměř nulová.
„Náhodné mutace mohou vysvětlit vzhled tohoto nápisu pouze teoreticky. Známá laboratoř Ravenlab v praxi používá podobnou metodu kódování k označení svých inženýrských projektů – už jsme viděli něco podobného dříve a nyní jsme si plně jisti, že se jedná o stejný štítek,“ řekl Kin Seuchen, vedoucí Biochemické laboratoře Shenzhen.
Specialista dodal, že značka byla umístěna na mřížce, která obvykle není čitelná jinak než s použitím pokročilé americké technologie. Vývojáři Ravenlab tehdy však nepočítali s tím, že na začátku roku 2020 měla Čína nový skener RNA 天际 Р 全景 (Red Dawn), který v kvalitě skenování nijak nezaostává za americkými protějšky.
Informace o nálezu byly předány orgánům ČLR. Čínští diplomaté již uvedli, že mají v úmyslu tuto otázku nastolit na úrovni Rady bezpečnosti OSN. Probíhá další studium viru.
Zdroj překladu zde: https://panorama.pub/31130-kitajskie-uchenye-nashli.html

2.3.2020
Čerstvé zprávy od kamaráda z Itálie (okolí Bolzana): Minulý týden byly obchody ve velkých městech úplně prázdné. Trvanlivé potraviny pryč. Lidé skupovali i to co nepotřebovali. V malých městečkách a na vesnicích ještě potraviny byly. To se změnilo teď o víkendu. Itálie se už před rokem potýkala i s jinými problémy, kdy lidé nemohli vybírat peníze z bank (nebo byli podrobováni křížovému výslechu odkud to mají na co to chtějí – u úplně směšných malých sum), stejné problémy měli i mnozí přátelé v Rakousku. Jak z bankomatu tak na pobočce, buď jim dali 20-25 euro, nebo nic. Dotyčný byl už loni velice překvapen, že v ČR není problém vložit nebo vybrat velkou částku, zatímco jemu banka vydává po 20ti eurech (nechápu proč o tom žádná média nepíšou). A teď se do toho ještě přidaly prázdné obchody. Tento týden už jsou vykoupené obchody i na severoitalských vesnicích. Kupodivu je tam ale stále dost lidí, kteří zásobení nepovažovali za důležité a teď jsou překvapení, že si nemůžou normálně nakoupit, protože jim to pohotovější spoluobčané vybrali. Takže pro peníze a pro potraviny si (ti co ví že to jinde jde) jezdí za hranice. Zajedou si stovky kilometrů, naloží auto a jedou zpátky. Z toho co se v Italských obchodech dá omezeně koupit, všechno znatelně podražilo… Je mi ho normálně líto, že je Ital. Bydlet tam v posledních letech musí být jak za trest… Zlatá Česká republika, zaslíbená země hojnosti a svobody. Na kolena a líbat naši zem. Oproti Italům se tu máme fanfárově.

7.3.2020
Na myšlenkácho… mají super článek, zkušenost z Thajské masáže. V kostce, autor příspěvku to dostal darem, nevěděl co ho čeká (bohužel nezagooglil :D) a pak byl hodně překvapen. muhehe.
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2020/01/moje-prvni-doufam-ze-i-posledni.html
Při čtení jsem si vzpomněla na kamarádku, která právě na téhle masáži byla a ta má saďáky naopak ráda. Co ji ale velice překvapilo bylo, že se pak od zad přesunuli na předek a prý jí masérka hnětla ňadra jak dvě guče těsta na knedlíky 😀 (?? bych utekla) No pak zjistila, že to tam dělají běžně. Ale jinak byla (nechápu jak) spokojená 😀

8.3.2020.
Objevila jsem nový skill. Zjistila jsem, že když je noc a mám oči zvyklé na tmu a jsem uvolněná, tak se dějou zajímavé věci.
Když chytím do ruky přírodní křišťál, tak se mi před očima udělá světlo, jakoby mi do očí někdo svítil baterkou. Nejsem si jistá, jak přesně to funguje, ale mám teorii, že energie z krystalu prostoupí do organismu, šišinka to zaregistruje a protože je světlocitná, přeloží to jako vjem světla. Dělá mi to i kartička TM a to je taky moc zajímavé. Udělá se mi před očima světlo z té strany, kde si ji plácnu na hlavu. Když na čelo, tak mi svítí zeshora, když na spánek, tak mi svítí zboku. Nevím o tom, že by mi to dřív dělalo, možná jsem si nevšimla, nebo jsem neměla dost dobrou tmu? Těžko říct.
Vylepšila jsem si na noc okna, mám na roletách černou folii (je to lagricově zbastlené, posunuje se mi to, ale plní účel), abych spala v úplné tmě a od té doby jsem na tom se spaním mnohem lépe, než dřív. A v kvalitnější tmě se dají dělat líp různé pokusy.
Jakoby šišinka (nebo mozek) tu energii viděla v podobě světla. Když se mi to stalo asi po desáté, tak mi došlo, že to nebude náhoda a začala jsem uvažovat, jestli se to dá na něco praktického použít. Když jsem se ale naschvál večer zavřela do ložnice, nachystala si propriety a začala si je ve tmě plácat různě na hlavu a na tělo, tak mi to najednou jak na potvoru nešlo. Asi to musí doprovázet určitý čas pro uvolnění, asi pro změnu mozkových vln, snížení jejich frekvence.
Většinou totiž chytám krystaly, nebo si dávám kartičku na hlavu, když nemůžu usnout – a to bude ono, nízké vlny. Nebo musím být zkrátka ospalá a chystat se usnout, tehdy se mi to světlo udělá, když chytím krystal.
Říkala jsem si, že by se tím dala ověřovat a měřit energie předmětů, chtěla jsem si dát na hlavu i energetický krystal jak bude svítit, to bude můj pokus na příště. Zkrátka dalo by se měřit i jinou formou než rukama. Ale potřeba perfektní tmy a dlouhá příprava na uvolnění mozku z toho asi dělají nepraktický jev, který buď půjde blbě využívat, nebo to chce asi čas se s tím naučit líp pracovat.
Připadá mi vzrušující, že by se daly takhle po tmě třeba měřit šungity, křišťálové koule, alcyon a jiné zajímavé věci co mám doma… a tu energii fakt vidět a porovnávat. Akorát je potřeba vychytat si přípravu.

9.3.2020
Zdá se, že internet je plný hovadin i co se týče odchovu rybiček. Skoro nic co jsem si načetla není pravda. Myslela jsem si, že když koupím pancéřníčkům topítko a stabilizuje se jim tak teplota vody, přestanou mít pocit že je období dešťů (pokles teploty ÚDAJNĚ stimuluje ke tření) a přestanou každý týden šustit. A spletla jsem se. Šustí vesele dál a každý týden mi vyklopí novou kopku jiker, které se líhnou přímo v akvárku. Ani japonica ty jikry nestíhá sežrat. Vypadá to u mě v nádrži nějak takhle: https://9gag.com/gag/a7wBXxm
Pancéřníčci dostali přezdívku Šustílci… Chce někdo rybičky? Mám jich dost a pořád se rodí další 😀 Krmím 3x denně ve velkých porcích, jsou parádně nenažraní. Vypadá to, že se ze mě stane odchovná stanice zlatých sumečků, protože se mi ty jikry nechce odstraňovat. Ledaže bych ještě vygooglila recept jak se dělá kaviár.

11.3.2020
Tak co? Už máte všichni nakoupené zásoby? – Bez srandy. Začíná jít do tuhého a ze světa přicházejí samé zlé zprávy.
V Česku se množí případy jako houby po dešti. Objevili se už i lidé, kteří se nakazili zde a nikde necestovali. Z Itálie přichází zprávy, že už máme ,,nový typ viru“, že to už není slabá chřipka jak se předtím tvrdilo (To byla jediná věc, které jsem se celou dobu bála. Že to zmutuje a přitvrdí.), že na JIP a intubaci mohou skončit i mladí silní lidé.
Kamarádka ze Žďáru, poté co se dozvěděla že má covida za humny, už plánuje nosit masku. Spousta mých známých se háže marod, mají strach. Ze slabé chřipky se stává něco, od čeho už nevíme co máme čekat, protože se čísla mortality neustále mění a zprávy se zhoršují. V Itálii dosahuje mortalita obludných čísel. To už nejsou slibovaná necelá 2%, o kterých se psalo původně.
,,Míra úmrtnosti na koronavirovou nákazu je v Itálii na úrovni 3,7 procenta, nejvyšší je právě v provincii Lombardie, kde se vyšplhala na 8,2 procenta.“
Dokonce ti, kteří se známým předtím smáli, že jsou dementi co vykupují Kaufland, už mají nakoupeno také.
Pošťačka mi dneska dala do ruky letáček jak se chránit před covidem a tentýž den mi další takový letáček přistál na stole, protože se to rozdává i na hranicích a na těch německých vám dokonce dají celou A4 v němčině s podrobnými pokyny. V Německu se dokonce ve městech nepochopitelně objevují německé tanky – Ale proč? Kam jedou? Na hranice? Stejné tanky viděl zase jiný můj známý na hranicích s Rakouskem, byly přikryté plachtami a hlídané. Údajně ruské. Že by se chystalo uzavření hranic? – A pokud ano, není na to trochu pozdě, když už virus stejně máme? (Jestli někdo někde uvidí oficiální zprávu s vysvětlením ohledně těch tanků, tak mi ji pošlete. To by mě fakt zajímalo.)
Takže máme humbuk na hranicích, letáčky s varováním dostává každý do rukou, zavírají se (dočasně) školy, ruší se setkání nad 100 lidí, lidé se bojí chodit do práce. Obchody jsou zatím otevřené – zatím. (Takže si včas nakupte, protože to je další místo, kde dochází ke shromažďování lidí.) WHO vyhlásila pandemii, byly omezeny některé spoje MHD.
Původní tvrzení, že se virus šíří do vzdálenosti dvou metrů, už taky neplatí. Teď už je to 4,5 metrů. Na seznamu je článek, který popisuje jak nemoc vypadá a kolik % nemocných potřebuje dýchat kyslík. Není to vůbec příjemné čtení, ale určitě je lepší to vědět.
Burza padá a lidé navíc zůstávají doma ze strachu z nákazy, výsledek je tedy jasný. Ve chvíli kdy padne měna, nikdo z nás neví dopředu, které zboží bude nedostatkové, které firmy nebudou pracovat a dodávat, nebo na jak dlouho.

Na trochu hezčí strunku: Vyšlo nové video od Kazmy a je výborné. První to vypadá jako odrbávka a trolling, ale jak už to tak bývá, má to veřejně prospěšný zvrat. Ale nechci spoilerovat, pusťte si to:  Jágr pomohl Kazmovi napálit Davida Copperfielda a je z toho skandál po celém světě!

A tady je Zlatuška zahrabaná ve své první letošní travičce 🙂

13.3.2020
Seznam tentokrát vydal varování před nesmysly, které se šíří internetem ohledně léčby koronaviru. Bude dobré si to přečíst – zde. Mnohé nesmysly byly přeposlány i mně a překvapilo mě, kolik lidí tomu věří. Odporují totiž obyčejné selské logice.
Horká voda není dezinfekční, nezabíjí viry, ani chřipkové a hlavně i kdyby zabíjela, tak virus nemáte jenom v žaludku, případně ve střevech, kde voda získá teplotu těla a do jiných částí těla se logicky vůbec horká voda ani nedostane. Ten návod navíc popisuje, že virus umře při teplotě nad 27, ale lidské tělo má mezi 35-37, takže ta zpráva vyvrací sebe samu.
Druhý nesmysl je samovyšetření zadržením dechu na 10 vteřin – touto metodou lze možná zjistit, jestli máte něco s plícema, ale jinak se nedá konkrétně určit co.
Stejně tak alkohol je hloupost – virus nemáte pouze v ústech a v žaludku, pitím alkoholu se naopak oslabujete.

Co se děje ve světě
– U nás jsou obchody zatím zásobené, vykoupené byly všechny větší a cenově výhodné balíky rýže, oblíbená značka těstovin a mouka vykoupená téměř úplně. Lidi nechali jenom méně kvalitní nebo předražené značky, nebo malé obaly. Jiné zboží je v dostatku jako obvykle. Všichni mluvili jenom o viru, ale snažili se potichu. Strach byl vidět. Kdo měl ve vozíku větší pakl trvanlivých potravin, na toho často mířily zlé pohledy.
– Kamarádka z okraje Prahy hlásí, že si nemohla nakoupit. Parkoviště jsou plná, na vozíky se čeká fronta, obchody vybrané. Nakoupit jí musí známí z venkova, kde není tolik lidí na jednom místě a tudíž je těžší obchody zahltit.
– Telefonát z Itálie. I na venkově jsou obchody nonstop prázdné. Kdo včas nakoupil se má dobře, kdo zaspal, má problém. Co je ale opravdu divné je, že lidé chodí pěšky, protože nefungují čerpací stanice a nejsou pohonné hmoty. – Ale proč? Nedodávají? Kamiony nejezdí? Nebo prodavači se jenom bojí sedět u přepážky? Těžko říct… Ale podle toho, co se děje v Itálii můžeme alespoň zhruba předpokládat, s čím se můžeme brzy potýkat i my. Takže kanystr a jedem. Kdo máte také kontakty v Itálii, zavolejte jim, napište jim, ověřte si to.

14.3.2020
Z našich interních zdrojů jsme dostali jasné pokyny: Na příští 2 týdny se striktně zdržovat mimo všechna velká města kde je signál 5G, ani se nezdržovat v bytě, kde je 5G v provozu. Výstraha platí od pátku. Po cca dvou týdnech bychom měli dostat zprávu s odvoláním výstrahy.

Na příští dotazník už není materiál: V konceptu je jeden rozdělaný dotazník, který obsahuje tři otázky – minimum na díl je 5 pokud jsou odpovědi dlouhé, max 10 pokud jsou odstavce krátké. Dotazníky mají vysokou čtenost i diskutovanost, je o ně stále zájem, ale pokud pod poslední nebudou nové otázky, další dotazníky už nevzniknou. Otázky si vymýšlet nebudu, protože by to bylo mimo koncept tohoto formátu. Pokud si tedy přejete tento seriál zachovat a chcete další díly, je potřeba sepsat nové otázky pod poslední díl: 256. Dotazník.

15.3.2020
Doporučuji tento rozhovor o řádícím viru: https://www.youtube.com/watch?time_continue=992&v=P2KW1kud9fg&feature=emb_title
Ve videu zazní doslova: Původní označení viru COVID-19 již neplatí a používá se nový název SARS-COV-2. Podle odbornice ve videu je to proto, že se dlouho jen domnívalo a nevědělo se co přesně je zač. Ale konečně ho rozklíčovali a zjistili, že virus je nejvíce podobný sarsu a ne chřipce. Podivná shoda okolností je i ta, že v blízké biologické laboratoři u Wuhanu se zrovna tento virus zkoumal v době, kdy došlo k epidemii. Nikdo neví, jak přesně se bude virus u nás chovat.

Kdyby někdo nevěděl co to je SARS a nerozuměl s čím se vlastně potýkáme, zde je úryvek z wikipedie (zdroj):
SARS (z angl. Severe Acute Respiratory Syndrome, česky těžký akutní respirační syndrom, či také syndrom náhlého selhání dýchání) je virové onemocnění dýchacích cest způsobené koronavirem SARS-CoV. Jeho výskyt byl poprvé hlášen 16. listopadu 2002 z čínské provincie Kuang-tung. Během několika dalších měsíců se nákaza rozšířila do více než 30 zemí, nakazila přes 8000 lidí a přímo způsobila smrt 774 lidí. V polovině roku 2003 se podařilo pomocí efektivních protiepidemických opatření zastavit šíření infekce, ale ještě začátkem roku 2004 byly nové případy hlášeny z Číny a několik případů infekce v laboratořích.
Inkubační doba SARS činí 2–8 dní, v některých případech až 10 dní. Infekce začíná obvykle vysokou teplotou (nad 38 °C), bolestmi hlavy, celkovou únavou. Po 2–8 dnech se přidružuje suchý kašel a dýchací obtíže. U většiny postižených se vyvíjí zápal plic. Vysoká smrtnost (téměř 10%) je přičítána především příliš silné imunitní reakci vyvolané cytokiny (tzv. cytokinová bouře), hlavní roli má přílišná produkce interferonu gama lidskými buňkami.

Už chápete, proč se v tak rychlém tempu zavádí bezpečnostní opatření a proč ze všech zdrojů zaznívá ať nepropadáme panice a nevykupujeme Kauflandy?

Naše interní zdroje hlásily minulý týden, že by od pondělka (zítra) měla začít celostátní karanténa, ale že to Babiš možná ještě o něco zpozdí. Kupodivu dnes skutečně vycházejí články, které o tom píšou:
Co znamená chystaná celostátní karanténa? Žádné chození po ulicích, z práce rovnou domů
Na nákup jen jeden z rodiny. Co bude znamenat karanténa celého Česka?
Vláda asi vyhlásí karanténu pro celé Česko
V nich se píše: ,,Česká vláda v neděli večer nejspíš přistoupí k bezprecedentímu kroku. Chystá se rozhodnout o celostátní karanténě. Mezi opatřeními by také mohlo být omezení počtu lidí, kterým by bylo povoleno chodit nakoupit. Pro jídlo a léky by tak mohl chodit jen jeden zástupce rodiny.

Telefonát z Itálie, aneb co se v médiích nedočteme: Jak tam vypadá celostátní karanténa? Do obchodu se pouští lidé po jednom člověku s 20 ti minutovými intervaly, vzít co potřebuješ, zaplať a jdi dom (žádná dodávka potravin k domu, žádné příděly, stát to nezajistil, nakupuješ za své a chodíš pěšky, protože nejde natankovat). Kdo nakoupil zásoby v dostatečném množství je v klidu a už konzumuje co nasyslil. Ohledně pohybu venku je to tak, že i pokud jste rodina, manželé, tak musíme na ulici jít 4 metry od sebe, protože na pohyb osob dohlíží armádní policie a pokud nařízení porušíte, okamžitě jsou u vás a máte problém, protože policie na pohled nemůže poznat kdo ke komu patří, takže se od sebe drží všichni.
Pokud se Česká republika inspiruje příkladem Itálie, tak alespoň víte předem, na co se máte připravit. Mám velké množství dalších zpráv i od nás, ale pro jejich hrůznost jsou na internet nepublikovatelné. Znova opakuji, zajistěte si potraviny na 1-2 měsíce a jeďte tam ideálně dneska, ať jste v klidu a nemusíte nikam chodit.

Dnes mi na mobil pípla SMS, odesílatel ,,vlada“. Česká vláda skutečně sesbírala databázi kontaktů a ty samé pokyny ohledně karantény, které můžeme číst na netu, poslala přímo na mobily. Aby byla jistota, že to neuteče ani těm, co na net moc nechodí a bydlí pod kamenem. Co jsem se ale ptala, tak ne všichni tuhle SMS dostali. Moje číslo mají asi proto, že je velice staré, nikdy neměněné a proto figuruje v mnoha databázích.

17.3.2020
To co se děje v Itálii už je i v Německu. Kvůli uzavřeným hranicích nebo hraničním kontrolám (asi i díky tomu že se lidi hážou marod a nejdou do práce) je problém s dodáním potravin, které se dovážejí ze zahraničí, jak se píše v tomto článku:
http://www.guidograndt.de/2020/03/17/corona-epidemie-bald-lebensmittel-engpaesse-in-deutschland-video/
Jsou v něm i fotografie, jak dnes vypadá německý obchod. Regály jsou prázdné.
V tomto článku: https://www.nordbayern.de/region/verbreitung-des-coronavirus-treibt-verbraucher-zu-hamsterkaufen-1.9891315 autor píše, že i v obchodu v Mnichově mají problém se zásobováním.
Zde se zase píše, že obchody mají problém s tím, že jim chybí pracovníci, nikdo nechce jít prodávat. Jídlo sice je, ale někdo ho musí dovézt, vyskládat a tam to vázne.

ČT 24 odvysílala kupodivu znepokojivou reportáž. Rozhovor s prezidentem České stomatologické komory Romanem Šmuclerem, který mluví o koronaviru a zhodnocuje kroky vlády. V tomto rozhovoru například zazní, že se má zastavit průmysl, ve zdravotnictví je chaos, karanténu s ním nikdo neprobral, slíbené respirátory nejsou, nedostává odpovědi z vyšších pater na důležité otázky typu čím se mají chránit když ochranné pomůcky nedostali. Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=I2HwuQcyac0

Pokud umíte jazyky, sledujte zahraniční tisk a volejte a pište svým známým z Německa a Itálie. Dozvíte se hned z první ruky, na co se máme připravit i my. My to děláme a mít s předstihem echo od lidí co v tom žijí už teď, je nad zlato.

A tohle si pusťte: https://www.youtube.com/watch?v=iCVFw2tJfdE

Z dnešních zpráv na seznamu:
…,,Jeden z pracovníků závodu potravinářské společnosti Hamé v Kunovicích na Uherskohradišťsku se nakazil novým typem koronaviru. Firma nyní ve spolupráci s hygieniky a krizovým štábem města Uherského Hradiště přijímá opatření k ochraně ostatních zaměstnanců před nákazou. Připravuje i omezení výroby, řekl ČTK Milan Linka, mluvčí společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko, pod kterou značka Hamé spadá.“
…,,Brněnská společnost Respilon v půli dubna uvede na trh nové nanovlákenné ústenky, které díky oxidu mědi dokáží zabít koronavirus. „Za jeden den budeme schopní vyrobit 60 000 ústenek a 30 000 respirátorů,“ uvedla spolumajitelka firmy Jana Zimová. Jedna rouška postačí na celkových 24 hodin užívání. Cena ústenky bude 200 korun a respirátoru 315 korun.“
Respilon přitom původně prodával balíček deseti základních roušek za 700 Kč a černé carbonové roušky za 300kč 3 kusy. Jedná se tedy o nekalou obchodní praktiku, trojnásobné zdražení v době nouze! ČOI by měla v této věci rychle jednat. Jiní prodejci kteří předražovali roušky byli potrestáni, tak volám po tom, aby byl postih i za tohle.
Takže jestli nechcete čekat do dubna a pak dát celou výplatu za jednorázové roušky z pandí kůže, tak už je lepší rozstříhat tričko a ubastlit si svou vlastní roušku, která bude pratelná. Tady je jednoduchý návod, bez šití, bez lepidla: https://www.televizeseznam.cz/video/jak-na-to/jak-si-doma-vyrobit-rousku-64037441

…..

Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-02 01:30:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ok, tenhle zápisníček mě hodně neuklidnil, i když krevetky jsou krásný 😀
to vypadá, že si dokoupím zásoby…

https://www.asiafood.cz/basmati-ryze-10-kg-lamana/?

Ikona diskutujiciho Andy 2020-03-02 07:11:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ostrava – vyprodané levné těstoviny, mouka už i mléko.
Ale jen to levné co jsem.si zatím všimla, přikoupila jsem si těstoviny za 20 korun, druhé nejlevnější, zrovna paní prodavačka doplňovala zboží.
Jinak všude klid a funguje se normálně.

Ikona diskutujiciho Ceneon 2020-03-02 09:01:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tu nemoc je již vynalezen lék: https://www.dailymail.co.uk/health/article-8026293/US-scientists-completed-coronavirus-vaccine.html

Mně bylo hned jasné, že se jedná o umělou věc. Ono je si třeba uvědomit, že nic velkého se na světě nestává náhodou a že všechny procesy jsou řízeny z nejvyšších míst. A proč se to objevilo v Číně? Vždyť je to vzestupující velmoc, která už přebírá moc nad USA, myšleno silou své ekonomiky atd.

Vzato symbolicky:
Ravenlab – cituji Alušku: „Obecně je však symbol černého krkavce nebo havrana varování před něčím zlým. Nemocí, smůlou smrtí, záleží podle kontextu. Mně osobně ještě nikdy žádný krkavec nepřinesl zlé znamení ani smůlu, ale přesto si myslím, že spojitost krkavce s něčím nedobrým může být reálná a že to není pouhá pověra.“

Red Dawn – červený úsvit, tedy vzestup Číny je nevyhnutelný, Čína je už moc daleko a nejde to zastavit, pokus Američanů je poslední hozený klacek pod nohy.

Ikona diskutujiciho willingness 2020-03-03 18:32:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, doporučil bych ti mapu s přehledem o koronaviru https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
Je to zapisováno ze zpráv a novinek a každý den se to aktualizuje 😉

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-03 19:59:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško gratuluji! Tvoje popularita stoupla a teď jsi miliontá nejnavštěvovanější stránka na světě 🙂 https://www.alexa.com/siteinfo/aluska.org#section_traffic

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-03 20:00:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

PS: No a Tadesco explodovalo! Za poslední 3 měsíce ztrojnásobilo popularitu a je 70 000. nejnavštěvovanější stránka na světě https://www.alexa.com/siteinfo/tadesco.org#section_traffic

Ikona diskutujiciho Andrés 2020-03-04 00:17:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já tě miluju Alue! 🙂

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-06 20:32:31
Ikona diskutujiciho
sipka

já dřív
(⌐■_■)

Ikona diskutujiciho Nirvana (bývalá Ježovka) 2020-03-04 04:01:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hele, tohle je zajímavý: https://www.classicfm.com/music-news/westminster-cathedral-choir-cardinal-gag-orders/

Ikona diskutujiciho niky 2020-03-06 19:15:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Buď se mi to zdá, anebo se poslední dobou zase nějak zrychlil čas. Přece jenom, když už i lidi z práce, kteří o datech a o tom, co se ve skutečnosti tady děje, nemají ani potuchy, říkají, že jim to najednou nějak hodně rychle ubíhá….a to mi řeklo hodně lidí, nezávisle na sobě. Mně ten čas taky poslední dobou rychle plyne, dneska jsem chtěla jenom na půl hodinky poklidit kuchyň a najednou se dívám, že uběhly asi čtyři hodiny a to jsem přitom nedělala nic jinýho, takže celý odpoledne pryč a nic z toho, co jsem ještě chtěla dalšího zařídit, jsem vůbec nestihla. Že se čas zrychlil, to jsem pocítila už hodně dávno, možná tak od roku 2010, nebo i dřív, ale teď mi to přijde ještě trochu jiné.

Teď večer jdu po venku a naproti mně jde ženská, na hlavě sluchátka a čučela do mobilu totálně v tranzu, musela jsem ustoupit až pryč z chodníku, protože jinak by do mně vrazila, ani si mě nevšimla, jak byla totálně mimo a zabraná do obrazovky, prostě jako zombie…..to samý pak další chlap na parkovišti, taky zabranej do mobilu, jde a nevidí, taky by mě sejmul, kdybych neuhnula.

A ještě jeden muž v obchodě, stál ve frontě za mnou, ponořen do mobilu, před ním asi dva metry místa, jak si nevšiml, že už se fronta posunula….Co to s těma lidma dneska je? Jako, že většina lidí pořád čumí do mobilu, na to už jsem si zvykla, ale že jsou při tom úplně mimo a nevnímají nic, co se kolem nich děje po dobu celých pěti minut, to jsem teda ještě nezažila. Normálně nějakej člověk zírá do mobilu třeba pár sekund a pak vzhlédne, protože ho upoutá třeba nějaký zvuk z okolí, nebo něco, ale ten chlap tam stál fakt tak pět minut a ani se nepohnul, celou dobu byl totálně mimo a nic jiného, než ten mobil nevnímal, to bylo dost divný.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-03-08 00:08:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zprávy ze světa a z mého okolí akcie prudce klesají vyrus udajna chřipka se vymyká kontrole zaznivaj první zprávy že to bude nejhorší krize v dějinách lidstva potraviny na dva měsíce mám jinak kolem mě sou napjatí a něco se děje s časem jje rychlejší u nas si lidi vyrabijou vlastní roušky a vykoupili jednotu

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-08 09:17:33
Ikona diskutujiciho
sipka

ke mně se doneslo z neověřeného zdroje, že prý to napadá centrální nervovou soustavu a že to vůbec není taková sranda jak se původně tvrdilo… pokud to opravdu je z ravenlabu, dává to smysl. přece by se tam necrcali s obyčejnou mírnou chřipkou

Ikona diskutujiciho Albiii 2020-03-09 12:25:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tý jo, to s tím světlem se mi párkrát stalo podobně, stačila mi na to tma a orgonit v ruce, taky právě jsem zavřel oči a po chvilce jsem si uvědomil, že mám sice oči zavřený ale vidím světlo, no většinou jsem z toho stavu hned brzy usnul

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-09 12:28:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže jsi měl taky sníženou hladinu… zajímavé 🙂

Ikona diskutujiciho willingness 2020-03-10 14:18:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Být tebou tak těch sumečků využívám😄 Za chvíli budou vyprodané obchody a jídlo bude těžké sehnat a kaviár by právě nebyl špatný nápad, ještě tu je kaviár i od šneků 😄

Ikona diskutujiciho leeth 2020-03-10 17:11:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Copak je to alcyon? Bez videa fishgasmu bych i prezila.. 😀

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-12 14:04:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já už jsem taky trhala travičku :)! Po natrhání k ní čichám, protože ta vůne, to už prostě člověk cítí to jaro, jak to vše začíná růst a pučet 🙂

S tím virem je to dost zajímavé a asi ještě bude…jídlo neřeším, my toho doma měli vždy dost…jako fakt, máme takovou spíž ta je plná i různých konzerv, které se tu běžně ani nejí, rýže tam je, hodně těstovin, v kuchyni další rýže, těstoviny, plechovky s ovocem, zeleninou, táta navíc pracuje ve mlýně, takže mouky máme doma opravdu hodně pořád 😀 od každého typu 10kg. Ještě nám nějaký známý donesl maso z divočáka a to jsou obrovské kusy, které zabírají půlku mrazáku a ještě od jiných známých tam máme dva kapry. A v dílně, která je na zahradě mám ještě zavařené věci ze svých výpěstků. Na zahradě bych se ted asi moc nenajedla, tam roste jen petrželka, máta a mangold 😀

Akorát jsem chtěla skončit v práci, kterou mám sice kousek od domova, ale nevyhovuje mi a čekám, až se mi ozvou z jiné firmy, kde jsem byla na pohovoru, ale problém je, že do té práce bych musela dojíždět vlakem a ještě pěšky 20 minut přes město, což mi při té současné situaci přijde jako jít tomu viru naproti a ještě mu zamávat 😀 😀 😀 Koukala jsem, že i ty dezinfekční gely na ruce jsou všude vykoupené, a to jsem si chtěla nějakou pořídit, ale evidentně jsem zareagovala pozdě. Kamarádka říkala, že Alpa by měla fungovat jako dezinfekce také, tak nevím. Ono, kdo ví, jak se to ještě vyvrbí…já jsem ve ted ve firmě, která je přímo v oboru zdravotnictví, tak jsem zvědavá, jak to bude u nás probíhat.

Ikona diskutujiciho Kiyu 2020-03-12 17:52:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadá to, že pozitivních zpráv ohledně současné situace asi nedočkáme 🙁 😀

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-03-13 11:49:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Jedine tak správ o pozitívnych testoch na koronavírus 😀

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-03-12 18:31:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zásoby si nerobíme, ani to nieje kam dať a myslím že ani nie je treba. V Číne už šírenie koronaviru takmer zastavili, Európa zavádza opatrenia pomaly takže tu sa ešte chvíľu vírus bude šíriť ale za chvíľu je leto a zas ustúpi. Čo potom s tými zbytočnými zásobami?

Inak tiež by ma zaujímalo ako pozastaviť množenie rybiček, mám síce len gupky ktoré sa množia len občas ale mám pocit že v poslednom čase o niečo viac, dnes som našiel malú rybičku a už je aj tak prerybnené ale nevadí len keby toľko nekadili.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-03-12 20:01:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

alue pár informácí o tom mám a nebudou se ti moc líbit a ostatním taky ne na zemi ve skutečnosti probíhá bitva mezi kabalou a silami aliance NATO je už rozbité vatikán už je poražen a téměř zlikvidován ekonomika je minutu před smrtí až zhroutí poslední zdroj jejich moci a to jsou peníze až padne měna a nastane chaos přijde na řadu ruská armáda která projede celou Evropou cílem bude pozatýkat všechny politiky které podporovali kabalu jinak řečeno likvidace veškerých elit které zootročovali lidstvo jejich cíl je berlín kde má kabala jedno ze svých hlavních sídel merklová a ostatní její kumpáni budou v nejlepším případě zatčeni taky rusové obsadí brusel a zatčení budou všichni evropští europoslanci úřednici rusové projedou celou evropu a zatknou všechny politiky pracující pro kabalu možná namítnete že stoho vznikne válka ruská armáda projede v evropě bez odporu česko,polsko slovensko německo skoro žádnou armádu nemají obranyschopnost téměř nulová jedinej kdo by mohl dělat problémy je makron ale atomová válka nebude atomovky budou odstaveny lidmi z povrchu země s amerikou je to vyřešeny tramp má plnou podporu armády

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-12 20:12:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Mno, tak to je ještě ten lepší scénář.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-13 05:56:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se asi začnu modlit, aby tento scénář vyšel.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-03-12 22:22:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pokud by to byla ta horší možnost to radši at si mě odnesou mimozemštani ale ti konstruktivní občas si říkám pod jasnou noční oblohou kdyby si mě nabrali podívat se do vesmíru by bylo báječný ale ted zpátky v německu mají vybudované obrovské podzemní tunely kde se merklová a její elita ukrývá ta merklová co vystupuje je klon pro rudou armádu může být naročné tyto tunely dobít jsou obrovský a jsou propojeny se všemi státy a to ještě nemluvím o podzemních základnach šedivců

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-13 17:20:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, koupila jsi i stříbro?

Ikona diskutujiciho 🙂 2020-03-16 17:07:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Alus, vzpomela jsem si na to, jak jsi kdysi prodělala silný zapal plic bez pomoci léčiv a doktoru, pak jsi o tom zde psala, porad na to myslím, že by to mohlo v tuto chvíli mnoha lidem pomoct…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-16 18:33:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Léčila jsem se koloidním stříbrem 540ppm (které normálně nekoupíš) a inhalovala jsem sůl. Nevím nakolik je to použitelné u sarsu a navíc, nejsem lékař a podle zákona nesmím radit nikomu jak se má léčit. Mohla bych toho sepsat dost, ale mám svázané ruce. Každý ať si zjišťuje sám.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-17 00:48:03
Ikona diskutujiciho
sipka

cooožeee 😮 já četla, že tak silné stříbro se pít nemá 😮 oproti tomu je mých 20ppm slabulka 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-17 08:08:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Já piju jenom to. Pod 100ppm je při vnitřním užití slabé.

Ikona diskutujiciho Bára 2020-03-14 11:43:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A když nemám jak, nebýt ve městě s 5G? 🙁

Ikona diskutujiciho niky 2020-03-14 13:09:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Neboj, já jsem na tom stejně :-). Pořídila bych si určitě alcyone, jenomže s tím teď musím čekat do další výplaty, takže nezbývá než udržovat optimistický přístup.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-15 17:10:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Bára: na těch samých frekvencích běží i telka 🙂 klid. buď člověk musí vyhodit telku i wifi nebo to neřešit, když se tomu nevyhneš. aspoň mít ten krystal od Alušky… jinak se moc neuchráníš

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-15 17:18:50
Ikona diskutujiciho
sipka

proti 5G nejsou žádná zařížení, ani rezonanční, ani energetické

Ikona diskutujiciho Octomaník 2020-03-15 17:48:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue K. Loskotová 2020-03-15 17:18:50: A co Alcoyne od bratrů Popelkových?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-15 17:56:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Ne, to je jako mazat nádor koňskou mastí. Proti 5G není ochrana!

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-14 18:21:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

My jsme včera akorát sháněli dezinfekční jídlo a regály s mýdlem žalostně prázdné. Ono se není ani čemu divit, protože na internetu je cokoliv dezinfekčního vyprodané a na balíky se často čeká velmi dlouho, protože lidé objednávají ve velkém.

Já žiju v malém městě, tak doufám, že 5G tu není…kousek ode mě je město se 100 tisíci obyvateli, tam si nejsem jistá…ale budu se snažit tam vůbec nejezdit, děkuji za upozornění!

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-03-15 21:33:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak si ten gel vyrob.
Alkohol,nejmíň 60%,
ale 70ti% je lepší.
Dužina z aloe vera
a pár kapek
nějakého olejičku.
Dužinu rozmixuješ,
všechno smícháš
dohromady a je to.
A jinak Ti děkuju za
ten krásný překlep.
Dezinfekční jídlo je
prostě dokonalé :).

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-16 04:12:43
Ikona diskutujiciho
sipka

LOL, toho jsem si všimla až po upozornění :D! No jo, člověk přemýšlí nad tím, jak se vykupuje jídlo, píše o mýdle a pak z toho má hlavu v pejru 😀 A děkuji moc za tip. My to podobně udělali doma, do alkoholu tea tree olej, ale Aloe vera v tom není, dodám 🙂

Ikona diskutujiciho hanka 2020-03-14 19:48:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dozvěděla jsem se od kamarádky, že lidi co umřeli na virus, v 80% požili Brufen (analgetikum), takže nebrat brufen, ibalgin, ani anopyrin nebo aspirin, protože potencuje množení viru v těle. Na horečku nějaký dětský prostředek-sirup, nebo paralen, nebo nejlépe nic když to nemusí být.

Ikona diskutujiciho Octomaník 2020-03-15 06:29:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Na srážení horečky octová voda, byliny nebo kameny,…..

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-15 19:30:47
Ikona diskutujiciho
sipka

ne vždy je dobré horečku srážet… ale to by bylo na dýl. nicméně na netu je o tom informací vcelku dost.

Ikona diskutujiciho niky 2020-03-15 22:53:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Na horečku pomůže vypít hodně lipového čaje. Když vypijete dvanáct hrnků denně, další den bude horečka pryč. To říkám z vlastní zkušenosti. Možná bude stačit i menší množství.

Jinak horečku, pokud není nějak smrtelně vysoká, není potřeba srážet, ale každopádně je nepříjemná, takže pokud potřebujete být hned fit, pijte lipový čaj, velice rychle se vám potom uleví.

Ikona diskutujiciho Bazalka 2020-03-15 17:02:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý a informativní rozhovor o koronaviru https://www.youtube.com/watch?time_continue=992&v=P2KW1kud9fg&feature=emb_title
Tleskám za odvahu veřejně pronést myšlenku, že to může být umělé…

Ikona diskutujiciho lenka f 2020-03-15 21:33:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo to je fakt, mě od odesílatele vlády taky přišel dneska ten mail. Já mám taky velice staré číslo. Můj syn i moje kolegyně v práci, co s ní jsem v kanceláři ho taky dostala. Dál jsem se neptala.

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-03-15 22:19:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě tu zprávu
poslal T-mobile.
Jsem u nich od
roku 97,tehdy se
ještě jmenovali
jinak a tu zprávu
asi posílali všem
svým klientům.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-16 04:15:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, ta SMS přišla všem u nás doma, jen mně ne. Číslo mám přes 10 let. Viděla jsem v jedné diskuzi, kde muž ofocoval Vodafone aplikaci, kde má napsáno, jak je staré jeho číslo a říkal, že mu také nic nepřišlo, a já mám Vodafone taky, tak mám teorii, že možná Vodafone to ani neposílal. Ale těžko říct 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-16 09:08:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám Vodafone a došlo mi to

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-16 11:03:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha, takže teorie vyvrácena. To by mně teda fakt zajímal ten jejich systém, protože to číslo mám právě už taky dlouho. Takhle mi přijde, že ty SMS celkem postrádají smysl, když to někomu stejně nedojde. Ne že by teda nějaký smysl měly, protože jak říkáš, o současné situaci ví snad každý.

Ikona diskutujiciho Yria 2020-03-16 14:50:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám Vodafone ještě z doby kdy přišel na trh a jmenoval se Oskar – SMS mi došla.A na další číslo O2 taky.Ani u jednoho nemám tarif,pouze dobíjím.

Ikona diskutujiciho niky 2020-03-16 09:49:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Astone ty jsi borec. Děkujeme :-).

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-16 10:32:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mam O2 a přišlo mi to… co je na tom? karanténa je jen dobrá (i když počítám, že spoustu idiotů na to bude stejně kašlat, znám čechy:) a že nevykupuju kaufland? tyo klid, zatim na tom nejsme jako Itálie a nejspíš ani nebudem protože reagujeme s předstihem a jsme nadále aktivní. Jestli se to čisílko nakažených přehoupne přes 600, možná si začnu dělat starost… do tý doby ani ne. což, já mám třeba odzkoušeno, že spolehlivě přežiju, docela dlouho, na 500 kcal den – takže zásoby mam furt 😀 podstatný je, že mam zásobu jídla pro svoje zvířata, ha. asi jsem divná, ale nějak mě to neděsí… moje vlastní smrt je jedna z posledních věcí, kterých bych se bála. mnohem víc se bojím života bez blízkých, to nezvládám, jsem hrozná fixa na lidi. díkybohu, že se můžem kdyžtak jet schovat na hory do chalupy, kde široko daleko nikdo není a zásoby tam jsou.

ale co mě štve, že vláda dodává respirátory nejnižší třídy, který jsou k ničemu. tyvado, asi musí být fakt těžký je teď sehnat, děs.

ps: koukám, že mnou doporučená rýže došla:D:D:D ok.. kdyby někdo chtěl poslat můj tajnej odkaz, kde jí koupit víc, řekněte:D vim i kde jí koupit 17 kg (:

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-03-16 12:52:04
Ikona diskutujiciho
sipka

kašlite na náký roužky a klídek v italii ted probíhá masivní zatýkaní v ulicích jsou tanky a těžká vojenská technika zjistil sem že bylo zatčeno 60 soudců a mnoho dalších politiku kteří podporovali kabalu jednotky taky obklíčili berlín a brusel zůstante doma a at vás nenapadne vylézt ven probíhaj ted po evropě velké razie proti kabal a armádě a policii to usnadnuje práci když jsou lidé doma za chvili uniknou videa i z českého parlamentu a vlády že bude zatčeno mnoho naších politiků dále probíha zatýkaní všech neziskovek – vedoucích i všech co pro mě pracují dále oznamuje že žádný chaos se konat nebude policie a armáda bude hlídkovat ve městech aby se předešlo rabování taktéž přísnější postihy běhen nezakonné činosti nikdo si rabovat nedovolí v česku instalované 5G SITĚ NEJSOU to by lide okamžitě umírali 296 nakažených 0 mrtvých a pokud ano nejsou zapnuté zachovejte klid situace je pod kontrolou

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-16 15:11:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tohle nám včera sdělili přátelé z Itálie, skutečně tam armáda vybírá z domů soudce a politiky.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-16 11:36:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nějak to tu poslední dobou spamuji, ale nemohu se nepodělit.
Hledala jsem jeden svůj komentář tady na stránkách a nemohla jsem ho najít (potřebovala jsem nějaká data z toho komentu), tak jsem to zkusila hledat klasicky na googlu a vyjela tam na mně diskuze na jedné celkem nedůležité stránce, kterou ani nebudu uvádět, jelikož je to prostě nějaká ubohá diskuze pomlouvající Alušku. Ale víte, co se mi líbí? Že oni hodně o zdejších čtenářích píší jako o těch, co bud s Alue mají nějaké tajné pakty a navzájem se podporují kdo ví v čem, a další názory zní tak, že ti nejznámější čtenáři vlastně neexistují, že si je Alue píše sama. Na pár takových diskuzí jsem narazila, ale dnes je to poprvé, kdy tam někdo zmínil i mně. Vlastně se přiznám, že mně to dost pobavilo, že když relativně hodně diskutuji, tak už jsem silně podezřelá osoba 😀 Alespon je vidět, na čem rezonují, a každý ví, že takové pomluvy a nadávky, které tam zazněly…to všechno se jim vrátí.

A K VIDEU O 5G, děkuji za něj, zašlu ho všem, u kterých vím, že to opravdu bude mít alespoň trochu smysl – přijde mi, že někteří, co se pořád ženou za novými technologiemi atd., se na to 5G právě těší. Nedávno jsem narazila na fb na diskuzi o 5G a kdo si dovolil říct, že mu to přijde přinejmenším podezřelé, byl za blba, který podléhá těm strašně zlým fake news. Mně stačilo vidět, že jsou v ČR lidi, kteří si nechali dát dobrovolně čip (viděla jsem u jednoho Youtubera, na kterého mi mimochodem dělá problém se dívat, působí na mě dosti destruktivně…asi budete vědět, o koho jde, ono jich moc ten čip nemá).
Já však pěvně věřím, že se lidé pochopí alespoň nebezpečí 5G, čipů a podobných hovadin.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-16 15:07:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Video určitě přeposlat, je důležité. Teď jsem mluvila s místním záložákem, byl hlasitý na zastávce a mluvil o viru, takže jsem jim šla přihřát polívku, poslechnout si co nevím a dat do placu to co vím. Takže mám další čerstvá data z autentického zdroje. A je to špatný. – Nirvano, běž si nakoupit a na nějaké diskuze na netu kašli, to patří ke slávě a není důvod se tím znepokojovat nebo zdržovat. Máme jiné – SKUTEČNÉ – věci ze kterých být nervozní.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-16 16:21:21
Ikona diskutujiciho
sipka

uhm… Aluškooo? sic máš pravdu, ale tenhle komentář, na který jsi hned tu odpovídala, jsem nenapsala já, to byla ginze, překoukla ses xd 😀

…. a jinak na diskuze na netu bych se vykašlala, ale neni práce, neni škola, neni fitko a já mám hotový práce 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-16 16:41:02
Ikona diskutujiciho
sipka

no jo, síla zvyku… jak někdo napíše že tu spamuje, tak ani nekoukám kdo to psal 😀 protože je to jasný

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-17 00:32:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Já poslušně hlásím, že mám nakoupeno a zásob dost, vše v pořádku 🙂 Právě spíš asi proto, že mám zásoby a nikam nechodím, tak mám pak čas číst nesmyslné diskuze na netu a spamovat to tady, musím si najít nějakou užitečnou činnost 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-17 00:49:03
Ikona diskutujiciho
sipka

hah 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-16 14:52:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…. a co je ještě vtipnější, že si zrovna ředitelka pro kontrolu léčiv, navzdory všem vyhlášením, odletěla v pátek na 14 dní na Kubu. Pak bude muset do karantény a musejí jí zastupovat… nepochopíš prostě. a Babiš prý, že se nesnaží, to určitě! tohle je fakt absurdní.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-16 15:12:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak nemám babiše vůbec ráda, tak mám naopak dojem že se snaží dělat co může. Problém spíš je, že jsme na takové dění totálně nepřipravení. Vláda vyhlásila zákaz vycházení, ale sama neví jak ho přesně má formulovat! Asi na to nejsou plány.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-17 00:39:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Přijde mi, že v tomto období se hodně ukazuje nezodpovědnost některých lidí. Dnes jsem se dozvěděla, že nějaká ženská šla v našem pidi městě k doktorce, nemocná seděla hodinu v čekárně a pak doktorce řekla, že její manžel byl v Itálii, takže to tam je ted v karanténě. Ta žena pracuje v místní fabrice a ještě dnes byla v práci, bratr ji dokonce potkal…ted se čeká, jak vyjde test. Já už vůbec nikam nechodím.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-17 08:09:18
Ikona diskutujiciho
sipka

jaké to bylo město prosím?

Ikona diskutujiciho ginze 2020-03-17 21:12:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Přímo město psát nechci, je to ale okres Pardubice. Dnes jsem se dozvěděla, že údajně měla test negativní, ale ještě ho budou opakovat. Ta zpráva je však potvrzená, i na stránkách města je napsáno, že doktorka má karanténu.

Ikona diskutujiciho Kiyu 2020-03-16 20:27:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máme usuzovat, že tahle karanténa nebude jen tak do 24.3. ale klidně měsíc až dva? Předpokládám, že jim to vyhovuje nás mít takhle zavřené a ustrašené a využívají toho..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-17 08:06:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle našich zdrojů to má být 1 měsíc, ale může se to prodloužit v případě problémů. V itálii co skutečně ten měsíc je.

Ikona diskutujiciho 🙂 2020-03-16 21:42:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, to vím, že nemůžeme, ale můžeš to trebas podat stylem pouze co tobě pomohlo, jako výpověď, jako popis, často doporučujes určite bylinky a tak… Které se též nesmějí vydávat za léčivo, tak sem myslela, že tak nak by to šlo kdybys uvedla, že to nenahrazuje žádnou lékařskou pomoc či co. Určitě se to nějak dá a lidi by pochopili že to musíš zminit

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-17 08:07:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Bohužel. Neschválené a neznámé léky které lidi ani nikde nekoupí nemá smysl doporučovat.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-03-17 07:38:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ZPRÁVA PRO VŠECHNY ČTENÁŘE:

Milí čtenáři,

tady končí veškerá legrace. Prosím vás o MAXIMÁLNÍ možné sdílení mého videa. Alespoň o těchto základních věcech, které tam uvádím, se musí dozvědět co největší možný počet lidí. Odmítám sledovat zvěrstvo, které je nyní pácháno na civilistech pomocí této sítě, která používá podobnou technologii jako VOJENSKÁ zbraň ADS – „active denial system“!!!!! Vše je ve videu ozdrojováno a shrnuto.

aston405

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-03-17 08:39:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

lidi měsíc jo kde žijete epidemie je teprve v začátcích počítejte tak půl roku a možná i víc počet nakažených v nejbližších dnech bude prudce stoupat ve finále se zavřou i továrny stačí jeden nakažený a fabrika končí musí to na 14 dní až měsíc zavřít a to bude pro firmy likvidační to jste měli slyšet co sem si včera v práci vyslechl v práci dostali jsme prej speciální mýdlo proti bakteriim dále roušku která vás neochrání před nákazou jsou učinné asi z 10 procent a jako bonus nakoupil teploměry a každý den nás bude bezpečák měřit před vstupem do práce je otázka času než ekonomika zcela padne a možná i měny

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-17 09:19:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to tak. Napsala jsem babičkám… osekaně od toho nejhoršího co vím, ale důrazně + pokyny co je potřeba udělat. Od jedné už přišla odpověď. Věří televizi, zásoby na delší dobu nedělá a mě píše ať se nebojím. Přitom mi v sousedství už zavírají celé vesnice a dělají zátarasy na silnici. V této situaci to považuji za naivitu, která by byla pochopitelná u mladých nezkušených, ale u seniora co si zažil, mě to překvapuje.

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-03-17 09:44:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Včera ve 22:37 mi
došla další zpráva.
Omezený pohyb
lidí,jen do práce,
domu a nakoupit.
Pak jsou tam ještě
nějaké vyjímky,ale
to jsem zatím
nečetla

Ikona diskutujiciho Jana 2020-03-17 11:02:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zaujímavý pohľad na Corona vírus: https://www.youtube.com/watch?v=S_vcErUaE_8

Ikona diskutujiciho All 2020-03-17 13:42:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V Dánsku sa prestalo okrem veľmi vážnych prípadov testovať ( z pôvodných takmer 300 denne je teraz okolo 20-30 a ľudia majú falošný pocit, že to už ustupuje) , napriek zavretým školám to ľudia stále berú na ľahkú váhu, s rúškom nevidno absolútne nikoho, cez víkend sa všetci nahrnuli do ZOO a kaviarne praskajú vo švíkoch. Tu môžme o niečom takom, že rozostupy medzi ľuďmi v obchodoch, prádzne ihriská atď len snívať… Dánska vláda očakáva počas prvej vlny trvajúcej 3 mesiace cca 10% obyvateľstva nakazených, s tým, že umrie medzi 1500 a 5600 Dánov. Druhú vlnu očakávajú v októbri, tí, ktorí majú vírus teraz by proti nemu mali byť imúnni.
Až príliš si tu veria že ako ľahko to zvládnu, buďte radi že SVK a ČR robia také prísne opatrenia ešte pred vypuknutím. Nám tu ostáva čakať na to, kto sa nakazí teraz a kto neskôr. Mám pocit, že škandinávske krajiny so svojím ľahostajným prístupom zlyhali. Som rada, že starých rodičov máme na SVK, snáď to tam ešte ubrdzia.

Ikona diskutujiciho Mariam 2020-03-17 16:37:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lidičky nešilte, žádný půl rok to nebude. Ta nemoc se nejlépe přenáší v mírném počasí, s naším globálním oteplováním už v květnu bude takové horko, že to odejde. Reálně ta křivka stejně nemůže narůstat tak dlouho, i v Číně už se to zpomalilo a tom tam mají xkrát vyšší hustotu zalidnění. Buďte obezřetní, noste masky a moc nevychazejte, ale není to konec světa

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-17 16:41:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Liberecký kraj zakázal, po dobu trvání nouzového stavu, vstup do veřejných prostor bez roušky. Dělají se ze mě, sakra, srandu?! To abych si jí vyrobila doma, páč není k sehnání ! Děkujem pěkně tyo… opatření chápu, ale je to trochu síla.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-17 18:14:44
Ikona diskutujiciho
sipka

nesmíš bez ní ani jezdit mhd

Ikona diskutujiciho hanka 2020-03-17 19:09:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak se zabal do šátku aspoň. Vyplatí se to. Kdybych žádnou roušku neměla tak si přivážu šňůrky na kapesník a nosím aspoň to. Nebo plexisklovou pracovní masku, ta chrání i oči. Má to i výhody, čím hůř vypadáš, tím méně se k tobě budou lidi přibližovat 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-17 19:48:11
Ikona diskutujiciho
sipka

jj, to díkybohu nedělám. a ani bych neudělala tyo, bála bych se 0.0 a dočetla jsem se, že člověk může mít i šálu. kéž by brzo začaly být potřebný respirátory zas k dispozici. abych byla upřímná… začínám mít maaaaličko nahnáno. nehledě na to, že můj nebližší momentálně dělá na místě, kde je víc lidí. pokud to má on, mám to též :))) se těšim

Ikona diskutujiciho BB 2020-03-17 18:30:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen tip pro připomenutí informace, která byla před časem na stránkách – Braco má v tyto dny 17. – 21.3. online streamy každou půlhodinu od 5 do 11 do večera, https://braco-tv.me/livestream.jsp

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-03-17 22:19:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no, jéža nemá co dělat, tak spamuje že 🙂 chci říct hele, fajná knížka: https://www.cdmc.cz/naucna-literatura/zkorumpovana-farmacie–1674/

dobré počtení v časech koronavirových.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek