Zápisníček / Červen 2015 (2.díl)

19.6.2015 v Aluška.org 30

Aktualitky, zprávičky, myšlenky, zážitky a vše, co se okolo mne mihne zajímavého.

První zápisníček v červnu -ZDE-

pro měsíc květen je -ZDE- .

Pondělí 29. června 2015

Já umím dělat marmeládu! 🙂 HEČ! – Po obědě jsem šla zkontrolovat zásoby sklenic a zjistila jsem, že zatím nemůžu pokračovat se zavařováním. Musím sehnat další sklenice. Ale zato jsem vyhrabala menší, akorát na tu marmeládu. Začala jsem s prací kolem jedné, skončila až teď o půl sedmé. Strašně mě bolí prsty. Marmeláda je oproti zavařování prča, protože se kolem ní tolik neběhá. Nanosila jsem si kastroly a mísy a hadry a šla vypeckovávat k počítači. Než jsem nakrouhala celý hrnec (2kg), už byly dva filmy za mnou. Pěkně z toho bolí záda… A výsledek mého snažení je zde na fotce… Bohužel víc než dvě kila sama za jeden den nestihnu a taky to akorát vlezlo do mého největšího hrnce. Takže víc sklenic z toho prostě není. – Ale ještě jsem neskončila, budu dělat dál. CHCI TOHO VÍC!! Můj milášek!! Gchrrr…!!

Do marmelády jsem dala vanilkový lusk, i jsem z něho vykrojila semínka. A přisypala ještě mletou vanilku. A dala půl panáka rumu a jednu skořici. A je to strašně moc dobré. Určitě nejlepší marmeláda, jakou jsem kdy ochutnala. Jsem z toho strašně nadšená, že se mi tak povedla. Ještě jsem ji vylizovala z hrnce, žufanu a ocucávala tu vyvařenou skořici. To bylo blaho… A želíruje moc hezky, úplně perfektně. Kam se na mě hrabe Schwartau! Pche! Teď mám nejlepší marmeládu já. Musím nakřečkovat, dokud ještě ty třešně jsou… škoda že nemám jahody.. hm.. jahodová.. ode mě… To by bylo taky něco!

A jak jsem tak kramařila a nemohla najít nakoupený gelfix, objevila jsem 4 zapomenuté sklenice medu co jsem měla nakoupený do zásoby. Já si říkala kam to zmizlo, přece jsem to všechno už nesnědla?! ….. Nesnědla. Zapomněla a zašantročila! 😀 A já jelito už jsem skoro dva týdny jenom na čaji s cukrem. Haha! – A taky jsem na pozemku u třešně našla malé místo, kde roste krásná vysoká tráva, tam mám nový zdroj pro morčičáky.


Neděle 28. června 2015

….. Mám nový zavařovací skill! Zavařila jsem sama během pěti hodin 21 třešňových kompotů (trhání včetně, to jsou tři velké vrchovaté zadělávací mísy). A jsem na sebe strašně hrdá 😀 Hodně mi pomohlo tohle video, kde jsem se mohla podívat jak se to dělá a dodalo mi asi nejvíc odvahy ze všeho, co jsem si k tomu zjišťovala. A musím uznat, že je to opravdu snadné. Zbytečně jsem se toho bála, že mi nikdo nepomůže a neporadí. Poradila jsem si… Teploty jsem brala od oka, protože půjčený starý krásný československý dvojkový teploměr ukazuje asi o 15-20stupňů více a velmi nepřesně. Ale má to barvu jakou to má mít, co vychladlo to už se i přicuclo, takže myslím že se mi to neskazí a že to bude moc dobré. (sklenice jsem i postříkala lihem) Dala jsem do toho přírodní cukr, klasický bílý doma nemám.

Zavařovací hrnec mám půjčený, no říkám si že bych ještě zítra mohla udělat dalších 7, poslední várku… a pak zase půjčit pro změnu žebřík, otrhat ty vyšší a můžu se začít učit marmeládu… a ještě z toho chci udělat nějaký likér, nápadů je dost. Zavařování mě bavilo 🙂 vzpomněla jsem si na svou mamku, která je takhle zavařovala když jsem byla malá. V poslední době mi strašně chybí.

….. Třešničky jsou jako med a skoro nečervivé. Už i dost tmavé. Na stromě je jich ještě dost, otázka je, jestli se k nim dostanu včas. Strašně moc bych chtěla třešnový džem, patlala bych si ho na palačinky. Už mám na to nakoupené i věci 🙂

A podívejte se na tu nádheru, já se můžu z fleku vdávat:

Sobota 27. června 2015

….. Fellien napsala moc krásnou recenzi na moji první knihu a na naše setkání, která by vás mohla potěšit. Je to moc pěkně podané:

http://www.indianwhitetea.blogspot.cz/2015/06/alue-k-loskotova-svet-za-oponou.html#comment-form Asi mi taky ukápla slza.

….. Před pár dny jsem zaslechla zděšený výkřik od počítače: ,,Ježiši! V Číně mají festival kde zabili a sežrali 20 000 psů! To je strašlivý!!” – Cynicky jsem se zeptala, ,,jaký je rozdíl mezi čínským festivalem a tím, když tady za humny na jatkách podřežou a pak sežerou 20 000 prasat, která jsou ještě chytřejší než pes?” – Nastalo dlouhé ticho.

Mimochodem vznikla petice proti tomuto festivalu, kterou můžete podepsat ZDE, ale znova se ptám, jaký je rozdíl mezi psem a prasetem, proč si jedno zaslouží žít a to druhé ne? Kor když prase je opravdu chytřejší a člověku podobnější?

….. Dneska jsem jakoby ,,náhodou” natrefila na jedno šílené video. Je to vlastně parodie na první dívčí menstruaci. Je to kravina, ale zasmála jsem se, protože je bohužel tak trochu ze života. Poznala jsem v něm pár svých vlastních trapasů, které se toho tématu týkají… těch vás ale rozhodně ušetřím, nebojte se. Jestli jste žena a poznáte nějaký trapas s tímto spojený, tak si to pusťte, ta holčička na tom určitě je hůř než vy.

….. Dneska ráno mě v e-mailu přivítala zpráva od jednoho úchyláka, kterého jsem před asi sedmi lety (ano bylo mi 16) poznala obrovitánským omylem přes někoho dalšího, který si myslel, že jenom normálně pokecáme a všichni budou spokojení… Trvalo mi dlouho zapomenout na ten pocit maximálního zhnusení, který ve mně jeho návrh vyvolal. Fakt že byste si šli za roh vyprázdnit žaludek horní stranou… Tlustý, smradlaný, upocený, starý, uslintaný… No, bohužel se fakt pamatuju. Bohužel. – Myslím že jeho nechutný dopis dodneška někde spinká v hlubinách kuriozitek na těchto stránkách, ale hledat ho nebudu. A ten úchylák se po sedmi letech ozval znova, akorát z jiného mailu (možná jsem ten jeho starý blokla, to je dost možné). … A já se ptám PROČ. PROČ? P-R-O-Č-!?? – Proč se mi ozývají takové existence, když po světě běhá tolik krásných mladých inteligentních zdravých chlapů, za kterými bych lezla po kolenou??? 😀 Jedu Brnem a na každém kroku je tolik krásných urostlých chalanů… proč mi tihle nepíšou krucinál? 😀

….. Mimochodem když se vrátím ke svému nedávnému nálezu z 23.6., tak slepici jsem pod třešní už potom nenašla, bohužel ani vajíčko. A dostala jsem půjčený zavařovací hrnec. Takový parádní starý i se starých teploměrem. Chtěla jsem dneska zavařovat, ale nemám na to buňky, snad se kopnu do zadku zítra. Ty třešně už moc dlouho čekat nemůžou.

….. A zvířátka? – Kocourek má už třetí den naraženou zadní pacičku, tak ho nechávám doma spinkat. Dneska jsem mu koupila v supíku zásobu Sheeba kapsiček které má moc rád, aby měl alespoň nějakou radost. Spokojeně vrní, když ho lituju 🙂 Zato morčátka se mají velmi dobře, vesele papkají, pobíhají a Májinka krásně roste, kdežto Vanilka je už menší než ona, zato ostrá. Měla by se přejmenovat na Chilli.

24.6. 2015

….. Včera jsem konečně vykoupala morčátka. Jednak zadečky (hlavně Mája), ale taky tělo od té antiparazitární emulze, od které byly obě ulepené, jak se to na ně dávalo skoro každý den. Tak jsou teď holky fešné a činané. Májinka je úžasně hlaďoučká jako králíček Azurit. Asi uspořádám focení, ale ještě předtím ji pěkně přečešu.

Tentokrát jsem to nedělala v umyvadle ale ve vaně a bylo to víc na klid. Já byla klidnější že mi nemůžou nijak utéct a ony byly klidnější, že já jsem klidnější. Tak kolem toho nebyl řev. Vanilka se bála, tak si při konečném sprchování sedla do mé dlaně a pak se nechala úplně v klidu celá omýt… Mája zase když se namočí, tak jí ty chlupy splasknou a začnou viset a jak má na boku šedý flek, připomíná mi zezadu nestříhaného mikro jorkšíra 😀

Úterý 23. června 2015

….. Včera jsem si znova užila zubaře… Tentokrát fakt užila. I s bolestí. Kazy naštěstí nemám, a doufám že se mi ani nezačnou dělat.

….. Dneska odpoledne jsem šla ven natrhat nějaké ty srdcovky pro kamarádku na zítřek. (Na marmeládu a zavařování jich ještě bude hafo, celý strom nesním. Hlavně sehnat dobrý žebřík! :))

Trhám a najednou slyším, jak za mými zády něco spadlo z výšky. Tak se jdu podívat a našla jsem slepici, jak leží vklíněná mezi laminátovou desku a velký bílý barel na vodu. Ani se nehla. Samozřejmě jsem dostala strach, jestli není chcíplá. Nebo jestli se na to zrovna nechystá, tak na ni mluvím a mezi řečí se taky ptám co jí je – a ona na to že nic.

Tak jsem ji odtud nějak opatrně vytáhla. (bylo to na etapy, protože slepici jsem odněkud tahala poprvé) Slepice se vůbec nebránila, byla úplně v klidu. Postavila jsem ji na ten barel a ptám se čí je… Slepice to neprozradila, jenom na mě čučí tím svým oranžovým okem. Taková klasická světle hnědá nosnice. Má sice už trochu najeto, ale jinak v pořádku. Chvilku jsem ji hladila a slepice se nechala, jakoby na to byla zvyklá nebo co.. WTF!? 😀

Nikdy předtím se ode mě žádná slepice takhle nenechala, všechny vždycky zdrhají a tahle se nechá hladit všude?? – Tak jsem si poprvé v životě potěžkala slepici, mám zážitek.

Šla jsem zase trhat třešně a slepice tam tak poslušně stála na barelu a čučela na mě. – Nabídla jsem jí travičku a šla po ní. Takže nemocná nebyla.

,,Chceš dolů z toho barelu? Já tě sundám.”

Slepice mi na to řekla tiše ,,ko-ko” a začala mávat křídly. Tak jsem ji sundala, ona si šla sednout do trávy k tomu barelu a byla spokojená… Tak já nevim. Možná je nějakých sousedů a možná teď tajně chodí k naší třešni zanášet… zítra to místo očíhnu, třeba tam budou vajíčka. To by byla sranda 😀 Jenom doufám, že trefí dom a že ji mezitím nějaká potvora venku nezardousí.

Neděle 21.června 2015

…..Youtube na mě náhodně vyplivl tohle video, které se mi líbí. Dokonce jsou v něm i zajímavé nápady, které by stály za vyzkoušení 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=JjIcUSVeyX0

A taky tohle.. jde z něho moc pěkná nálada 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=aUMeEYaDMag

….. Odpoledne kolem druhé mě přepadl šílený bolehlav a na dvě hodiny jsem odpadla. Normální to u mě není, podezřívám nějakou záhadnou vlnu Bovisů. Protože po probuzení se mi zase udělalo dobře, šla jsem se projít, natrhat travičku Babulkám a teď do sebe liju mojito. Žádný bacil na mě neleze. Divné.. Odpadl dneska odpoledne taky někdo? – Ještě že nemám práci kde se dělá s těžkými stroji, to by bylo škod 😀 Takhle se prostě zvednu, hodím masku do peřin a je to.

Sobota 20.června 2015

….. Mám nový ,,objev”. Na pizzu si dávám místo šunky plátky čerstvých žampionů a je výborná, moc to nejde poznat. Na šunku jsem si ani nevzpomněla.

….. Pouštím morčičáky běhat v pracovně, která je hodně velká, je tam spousta nábytku (takže průlezky), ale na nožkách takže nikde nezalezou, je tam bezpečno a velmi snadno se dají odchytit. A není koberec, takže když se stane nehoda, je to hned uklizené a nic se neponičí. A morčinky už jsou otrkavé, už se moc neschovávají a lítají křížem krážem, ani se mě nebojí. Naopak když se přiblížím, tak vylezou zpod skříní a křesel a pískají na mě. Jsou lepší než televize. Akorát jsem zvedla cikas, zjistila jsem totiž že je jedovatý (naštěstí zavčas!!).

….. Objevila jsem něco tak děsivého, až je to vtipné. Jsou tam strašlivé zuby, elektronické klávesy a stromky s obličejem. Co víc ještě můžete chtít? Je to nářez.. ještě sice ne takový aby z toho byla rakovina uší, ale před spaním si to radši nepouštějte. (A pak že prý kolem roku 1980 bylo u nás v televizi velké prd. Co mají říkat němci? :D)

Die Woodys – Fichtl’s Lied

Eine Produktion von Tony Marshall – Superhitparade der Volksmusik 1984

https://www.youtube.com/watch?v=dP9Wp6QVbsk

Pátek 19. června 2015

….. Letos asi budu poprvé dělat: Třešně zavařené, třešňovou marmeládu a třešňový likér. Doufám že všechny tři nápady mi dobře vyjdou, z toho ty druhé dva počkají, až budou třesně pořádně zralé a tmavé. Celý jeden vzrostlý strom je tu jenom pro mě, takže se na něm budu muset moct vyřádit. Všechno asi nerozdám a přece to nenechám špačkům, i když ti stejně ožerou ty horní, co jsou nejvíc na sluníčku, nejvíc sladké a já na ně nedosáhnu.

Ještě že mám ty internety plné receptů a hromady sklenic od medu, jinak by to bylo v háji.

….. Aluška.org už je asi čtvrtý den pod plošnou palbou spammerů (asi robotů) nabízejících nebankovní půjčky, půjčky od České spořitelny a AirBank. Alespoň vidíte, co to je za chamraď a jak hluboko klesla, když už se poníží i k něčemu takovému, jenom aby náhodou dostala pod pokličku novou dušičku. Občas mám pocit, že budu mlátit hlavou do klávesnice, protože se to všechno musí proklikat a promazat. Ale ještě že tady to moderování je, nechci mít zaliskané stránky takovým bordelem.

….. Před pár dny jsem stříhala morčíkům drápky a dopadlo to dobře. Nikdo mi je nepodržel, ale já jsem trpělivá, šikovná a mám kleštičky na drápky, takže se to obešlo bez násilí a bez nehod.

Mája u toho kvičela jak kdyby ji na nože brali, ale jenom chvilku, pak zjistila že to nic nedělá a jenom to klasicky sabotovala, že chvilku neposeděla a pořád uhýbala.

A Vanilka se začala strašně rozčilovat, zakvičela, sebrala mi kleštičky a začala po nich dupat... ale pak se taky uklidnila a nechala se ostříhat úplně vzorně. Naštvaná Vanilka je celkem poděs, to jsem jenom dala ruce pryč a čekala, než se uklidní sama 😀 Jinak je to miláček. Beru si ji do křesla, pustím film, ona mi vyleze na hrudník a dělá mi čumáčkem ňuf ňuf na tváře a do ucha. Je to strašná sranda.

Akorát mi občas trošku lezou na nervy někteří diskutující, co ještě pořád vykládají, že metrový výběh pro dvě morčata je malý. Jakoby nevěděli, jak velký je jeden metr. A pořád to někde čtu. Takový luxusní napucovaný pětihvězdičkový hotel za 5000 jako já nemá skoro nikdo, tak bych čekala, že když to někdo neocení, tak že aspoň pomlčí. Většina lidí je má v obyčejných klecích, co jsou rozhodně menší a taky jim do toho nekecám.

….. Včera morčinky poprvé okusily třešničku. Mája se do toho extra moc nehrne (no počkej až budou přezrálé, to pro ně budeš vraždit :D) zato Vanilce dost chutnají, ale nesmí se to s třešněmi přehánět. Tak to nepřeháním.

….. Přihlášky do soutěže jsou již uzavřeny. Počet soutěžících je o trošku nižší než obvykle (no jo, léto… lidé nesedí u počítačů, ale leží venku u vody, to je tak vždycky), ale tím lépe pro ně, mají alespoň větší šance na výhru 🙂

Komentáře

Ikona diskutujiciho Dalibor Zástěra 2015-06-19 15:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue

Ikona diskutujiciho Amálka 2015-06-20 18:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:-D hehe, ta písnička to je masakr!

Ikona diskutujiciho Kirja 2015-06-20 20:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ta písnička… mno:D chech:DD

Ikona diskutujiciho vanilková 2015-06-21 13:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Huaah! No Alue, co to posloucháš? :-D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-21 15:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Ta hudba mi lehce připomíná úvodní znělku místního rozhlasu. Je taková veselá. Občas si tu případám jak ve slunce seno, akorát bez ,,pa pa pá""

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2015-06-21 22:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To já taky přišla na zajímavý objev. Přišla jsem na efektivní metodu jak léčit plíseň na nohou. Ony jsou různé mastičky a potěry které zaberou jen na půl, ale tohle je vskutku geniální. Nedávno jsem si koupila jakési tonikum na obličej od značky Alverde. Ale po čase jsem zjistila, že když si tím natřu i chodidla mezi prstama, Tak je plíseň do čtyř dnů skoro pryč.

Ikona diskutujiciho Mara 2015-06-22 07:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

My jsme byly vsichni unaveni v sobotu, a ja jsem posledni dobou unaveny stale. Chtel bych aby byla porad jen noc a tma B-)

Ikona diskutujiciho Kya. 2015-06-23 12:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přemýšlela jsi, že přestoupíš na veganství?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-23 15:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Je možnost, že se k tomu postupem času dostanu. Uvidím, jak mě to povede dál.

Ikona diskutujiciho Fred 2015-06-23 18:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

k 23.6.: třeba je to tak, že slepice se doslechla, že všechna zvířátka se u tebe mají jak prasata v žitě, a tak se chtěla nenápadně vetřít do tvé přízně… :-D

Ikona diskutujiciho Anchor 2015-06-23 18:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jééé, to s tou slepicí je bomba! :D Třeba ji tam najdeš zase 🙂 Odkud spadla, že z výšky? 🙂 Z nebe? :D

Ikona diskutujiciho BE 2015-06-25 11:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mne sa stalo, že v našom malinkom jazierku kde býva asi 5 malých žiabok, keď som natiahla ruku a pohla vodou, jedna hneď priplávala. a znova a znova. Druhé nie, len tá jedna. Sú také srandovné ako ležia na bruchu a roztiahnú končatiny, a čumíkajú očkami. – Onedlho sa pokúsime ich pochytať, vypustiť jazierko, medzitým budú v lavóre, a vyčistiť ho. Joj, bude sranda… Tiež badám akýsi  tichý "súhlas" pri nadviazovaní kontaktov so zvieratami. :-)

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-06-28 08:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To video s menstruací, to je prostě – ale nééé :D :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-28 09:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Sice si tam cestu neplánuju, ale přijet bych mohla 🙂

Ikona diskutujiciho Mára 2015-06-28 14:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teda Fellien má neskutečný štěstí že sis jí vybrala jako svojí kamarádku a je jedna z těch vyvolených co Tě mohli poznat osobně. Přál bych si abych s Tebou taky mohl kamarádit, ale k tomu asi musím ještě pár let nebo životů počkat abych dosáhnul Tvojích extrémně konstruktivních energií 🙂

Ikona diskutujiciho Katrin 2015-06-28 16:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám pro Vás jeden supr typ jak trochu povznést "obyčejnou" třešňovou marmeládu na trochu jiný level- stačí do hrnce přidat vanilkový lusk (hned na začátku- krásně se uvolní aroma) a nebo jsme s mamkou přidaly hořkou čokoládu (jedna várka 70% a druhá s 80% čokoládou). Taková blbost ale jak řekla mamka- je to luxusní 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-28 18:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: To se neví, dokud se to nezkusí.

Ikona diskutujiciho Katrin 2015-06-28 19:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]:: Tam jde prdnout opravdu cokoliv- teď jsme dělaly i várku s Brandy a pak i s rumem :D

Ikona diskutujiciho BE 2015-06-28 20:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty si tak činorodá, až sa hanbím…

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-06-28 20:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Tě nemůžu nutit :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-29 10:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Napiš mi mail, domluvíme nějaké randíčko 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-29 10:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Díky :D Taky si myslím! :D

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-06-29 12:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Jak tak o tom uvažuju, můj předmět "#Brno, tento týden (???)" je trochu divný…ehm…nevšímej si toho. xD

Ikona diskutujiciho Mára 2015-06-30 09:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, dneska se mi o Tobě zdál sen, seděli jsme naproti sobě a o něčem si povídali, nepamatuji si o čem to bylo, pak vím že jsme řešili nějakou knížku, která se pak ukázla být tvým deníčkem, první si mě nechala přečist jen pár posledních stránek té knížky (deníčku) a potom jsem obrátil do přední části, ale to jsi nechtěla abych četl, takže tam prostě nějak ty písmena ani nebyly, a ty si mi tím rychle prolistovala trochu jakoby vyděšeně až naštvaně, a pak ses vrátila zpátky na začátek a řekla si že teda dobře, že si to mužu přečíst ale že jen z každé stránky pár slov, ani ne jednu větu. Já jsem vždy přečetl tak 4 slova a hned si otočila na další stránku, a tak to šlo pořád dál a nakonec jsem došel k závěru že jsi v dětství byla sexuálně zneužívaná tím otčímem nebo kdo to byl. A pak ten sen skončil. Nezlob se jestli jsem Tě naštval, jenom jsem Ti ten sen chtěl říct když byl o Tobě a byl tak zvláštní. Ahoj

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-30 09:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: To si naštěstí nedovolil, už jsem byla dost stará na to abych mu dala přes hubu.

Ikona diskutujiciho Fred 2015-06-30 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty fotky marmelád a třešní uvnitř i vně zavařovaček jsou úchvatné. Včetně kytky na stole.

Ikona diskutujiciho Liba 2015-06-30 10:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Dííky za recept, vypadá dobře, zkusím.

Ikona diskutujiciho Verča 2015-07-02 19:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co takhle uspořádat Alochutnávku těch třešniček a marmeládky? Vsaď se, že by byl rekordní počet přihlášek.:-) No anebo dej skleničku jako výhru do další soutěže.:-)

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-02 19:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: No to je alespoň nápad :D

Ikona diskutujiciho Anchor 2015-07-30 00:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak se u nás na zahradě slepice objevily taky – byly 4 a vzaly s sebou i kohouta! :D Mám exkluzivní záběry z jejich (aspoň pro nás :)) vtipného vyhánění, tak kdo to chce vidět, může se v pátek mrknout na můj blog! :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek