Zápisníček / Červen 2015

2.6.2015 v Aluška.org 54

Aktualitky, zprávičky, myšlenky, zážitky a vše, co se okolo mne mihne zajímavého.

Předešlý zápisníček pro měsíc květen je -ZDE- .

DOŠEL POČET POVOLENÝCH ZNAKŮ NA JEDEN ČLÁNEK.

DRUHÝ DÍL JE ZDE: Zápisníček / Červen 2015 (2.díl)

Středa 17. června 2015

DOPORUČUJI….. Dneska jsem zkusila poprvé tento recept: Květákové placičky se sýrem a je opravdu moc dobrý, budu ho dělat pravidelně. Líbí se mi, že je to dost lehké a za málo peněz hodně muziky. Vysmažila jsem toho celý velký pekáč, udělala k tomu brambory, okurkový salátek a ještě špargle v trojobalu a byly to fakt hody. Růžové víno k tomu, domácí tatarka… hm… Rozmazluju se jak jenom můžu 🙂 K večeři si to ohřeju, dám si to i zítra a pořád mi ještě zbydou přebytky na mrazák.

Květákové placičky, když se tam dá fakt těch 15 lžic mouky jsou krásně vláčné, takové chutné těstíčko a po usmažení mi to trošíčku připomínalo smažené kalamary, akorát ne gumové, ale měkkoučké. A bez masa, s příchutí květáku… Akorát příště si recept víc upravím: Květák nevařit s kmínem a těsto nepepřit. Podle mě se to tam do chuti nehodí. Naopak bych příště přidala česnek, myslím že by to skvěle podtrhl. I jsem do toho nasypala sušenou bazalku, tu dávám všude.

A taky jsem dala jenom poloviční množství strouhanky a 2/3 sýra do toho obalového materiálu a ještě mi i zbylo. Strouhanky stačí 50-60gramů a sýra 70-80gramů na jeden květák… A ten květák se nemusí ani strouhat, stačí ho víc uvařit a pak rozfrcat vidličkou.

Tyhle placičky jsou podle mě chutnější než klasický obalovnaný květák a to je hodně co říct, protože ho mám moc ráda… akorát už je asi trochu ohraný.

Pondělí 15. června 2015

Poslední dva dny otročím. Včera jsem se i přes vedra kopla do zadku a šla odpoledne KONEČNĚ omývat okna, co na to čekaly už od jara. Šudlila jsem něco přes tři hodiny a okna nejsou stále hotová, nicméně to nejhorší, nejvíce nepřístupné mám už za sebou. Samozřejmě rámy zašvihané až hrůza, protože od stavby to nikdo neumýval, vím že jednou někdo trochu pošudlil největší tabule a dál se na to už hodil bobek. A já když už se urvu na takový hnusný nenáviděný úkol, tak ho dělám pořádně, protože vím, že minimálně půl roku nebudu muset a taky z toho bude dobrý pocit. Večer jsem nemohla ani zvednout ruce… Tak jsem si říkala, že v pondělí léhárko a pokračovat budu až svaly přestanou bolet.

No dneska ráno jsem chtěla jít na balkon dát si v klidu čajíček a rozvrhnout si práci na dnešek. První jsem šlápla do pantofle, která je na balkoně na přezutí… byla (pardon) pochcaná od kočky. Prostě ta kočka došla a naschvál to udělala přímo do té pantofle.

To mi trochu pokazilo den, protože už včera jsem při umývání oken zjistila, že jsou zvenku schválně poskříkaná – čím jiným než močí. A jak jsem tak koukala kolem sebe, zjistila jsem že je moč i na zemi, zimní domeček co jsem té kočce postavila je úplně rozbitý, rozdrápaný a zase všude moč: kolem, v něm, na něm.

Umyla jsem si nohy, utřela jsem si židle a přinutila se na to asi na deset minut zapomenout. Vypila jsem tedy se sebezapřením tu jednu konvičku čaje a že si teda aspoň přesadím malé aloe vera, když už tady jsem. Protože to taky čeká od jara. – Igelitka s pískem na přesazování aloe vera, kterou jsem si tam před pár týdny nachystala, byla celá pochcaná. Čerstvě. Takže ruce od toho, smrad… Tak si asi umíte představit, jak šíleně mě to nakrklo. O tom že mi permanentně chčí do květináčů už ani nemluvě – a hlavně jak to smrdí! Dělá mi to i na předměty, co jsou vyvýšené, třeba na stole nebo podstavci, takže nic neunikne. Vyskočí na to a podělá všechno co se dá.

Nadešel nejvyšší čas udělat kočkám na balkoně utrum. Chci to tam mít pěkné, čisté, voňavé, bylinky, kytičky.. a ne pochcané, zabahněné a smradlavé. Krucinál. Když to umyju, tak si tam naťape, roznese bahno, vydělá se do květináče a můžu začít znova. Už jsem odtud vyklízela i fekálie, rozmazané po zemi, asi že se tam kočky rovnou mezi sebou popraly. Takže v tom ještě chlupy a krev. Dneska tam zase byly krvavé ťapky co nešly moc dobře umýt. Díky moc!! – Už toho mám fakt dost. A tohle všechno dělá pravděpodobně jenom Divočák, ten totiž značkuje ostošest. A vykastrovat ho nemůžu, nenechá se chytit.

Ten vztek se musel nějak vymlátit, takže jsem první rozmístila na strategická místa 3 ,,smradlavé talířky” obsahující ocet a hlavně éterické silice, které kočky nesnáší. Nakombinovala jsem jich 5. Nakapala jsem to i na parapety a odklidila latě, aby tam byl horší přístup. Ale vzteklá jsem byla pořád.

Tak jsem ještě uklidila kuchyň, vysála, navařila, zbavila varnou konvici vodního kamene, zametla balkon, umyla ho 2x od toho všeho sajrajtu, vydrhla sporák, i ty dvířka v troubě, vydrhla dřez octem od vodního kamene, umyla záchod, umyvadlo, zrcadlo, dala jsem octovou vodu do vany takže jsem v ní rozpustila vodní kámen co nešel vydrhnout – tož vana je teď jak z katalógu – , vyměnila morčatům záchod, namlela rohlíky na strouhanku… a o půl šesté jsem se vydala k rybníku, konečně s dobrou náladou. Tam jsem se prošla bosky po poli, ukořistila celou tašku trávy pro morčíky, vylezla si na lodičku, strčila nohy do rybníka (voda teploučká) a bylo mi dobře… Pak jsem se rovnou naložila do vany.

Ještě štěstí, že v tom zítra nemůžu pokračovat, protože nebudu doma. Taky toho mám plné zuby… Vypadá to že silice fungují, ale ne úplně dokonale, protože po umytí mi to tam zase zaťapal, takže jsem to šla znova přetřít. Ale vlezl tam jenom jednou, tak jsem přidala další smradlavý talířek na nové důležité místo.

Jestli s tím máte zkušenosti: Potřebuju poradit dobré věci proti kočkám. Mám jakoby ochoz (úzký 30cm) kolem domu vedoucí až na balkon, původně udělaný kvůli bezpečnějšímu umývání oken. Je na něm zábradlí, po kterém kočky také lezou, takže dvojitá cesta. Kočky tudy prolezou podél zdi a okna. – Chtěla bych sehnat sprej určený na ven co ty kočky odežene, ale aby se nemusel stříkat každý den a hlavně aby fakt pořádně smrděl a dobře fungoval. Neumíte si představit jak mi lezlo na nervy, když mi chcal do květináče s měsíčkem a pak mi ty malé rostlinky i vyhrabával…

Neděle 14. června 2015

SOUTĚŽ: Moje ideální léto ….. Do uzávěrky přihlášek zbývá ještě 5 dnů. Vývoj je klasický: Dokud je na to ještě spousta času, chodí pomalu jedna přihláška obden. Ve chvíli kdy už zbývá den až dva, přijde hromada obrázků naráz. 😀 Vzhledem k tomu že je ještě pořád času dost, jsme ve fázi kdy je přihlášených velice málo. Píšu to pokoutně jenom do zápisníčku pro ty, co ho poctivě sledují (aneb, ,,Mým nejvěrnějším” 😀 ha ha ha): Jestli chcete dobrou pozici v soutěži, pošlete to teď někdy. Šance na výhru jsou taky zatím velmi příznivé, ale uvidím, jaký bude přísun obrázků na poslední chvíli. Pořád je nutno vzít v potaz, že se hraje o hodně a oceněni budou tři. To tady ještě nebylo.

….. Když se znova vrátím k té smutné události, Laurej mi v pátek řekl, že se dotyčná slečna má dobře. Doslova mi řekl, že ,,Je to čistá duše”, že si už vytrpěla dost – ne svojí vinou – a už je jí dobře. Že se nemusím(e) o ni strachovat. Tak se mi ulevilo, že to ne vždy dopadá špatně a že se někdy výsledek mění podle povahy daného problému.

….. Měla jsem v ruce kytaru za 20 tisíc, bez pražců. Velmi pěkný kousek zasloužilého brněnského muzikanta. Tož jsem si ji potěžkala.

… Jak dělá, že na to umí 😀


Pátek 12. června 2015

….. Dnešní den je pro mne velice smutný. Ve středu ráno spáchala sebevraždu slečna mého věku (1991), která měla blog zde na blog.cz. Před chvílí jsem dočetla její dopis na rozloučenou, který po sobě nechala a je mi z toho opravdu zle. Lidé umírají denně z různých důvodů, to je život. Ale tento dopis se mě na osobní rovině dotýká, bohužel se poznávám v až moc věcech, které sepsala. Taky jsem říkávala svému domovu ze kterého jsem utekla ,,dům hrůzy”, taky jsem to pojala jako ,,vzití osudu do svých rukou”. Taky jsem po odchodu dočasně žila v euforii a přesvědčení, že už se budu mít jenom dobře (no to samozřejmě takhle v životě nefunguje… spíš jednou dole, jednou nahoře.)

Rozumím přesně té zoufalosti a depresím, které se vrací a žerou člověka zevnitř. Vrací se to tak dlouho, dokud se s tím člověk vnitřně nevypořádá, dokud neodpustí alespoň sám sobě, když ne jiným. Vlastně jediný důvod, proč jsem své problémy neřešila stejně jako dotyčná byl ten, že jsem měla vždy své vyšší vedení, víru, své anděly a Konstruktivní sílu Vesmíru. Měla jsem naději a za tou jsem vždycky šla. Zachránila mě moje víra, vždycky mě zachraňuje a vždycky taky zachraňovat bude. A taky jsem věděla, že někdo občas vydržet musí, aby pak mohl pomoct vydržet těm ostatním. Člověku leží na zádech velmi zvláštní druh zodpovědnosti, který se nedá zahodit.

A tak jsem překonala i toho nevítaného týraného zmetka, kterého ze mě dělali a o kterém píše i slečna. Překonala jsem poštvání vlastní mámy proti sobě. Překonala jsem i ty deprese a úzkosti co se nárazově vracely… Ale dalo mi to strašnou práci, už bych to nikdy nechtěla absolvovat znovu a nepřeji takovou zkušenost ani svému nejhoršímu nepříteli. Je jen velmi málo věcí, které mohou být horší než vědomí toho, že vás vlastní rodina nenávidí, nechce a zavrhuje, když vás doma týrají takovým strašným způsobem. Nedivím se že to vyřešila takto, rozumím jak je těžké s podobnými věcmi žít a strašně mě bolí závěr jejího života. Je mi moc líto mladé holky mého věku, která si také zakusila svoje a která neměla tolik štěstí a takové vedení, aby se z toho nakonec dostala ven. Nesuďte ji za to. Kdo nezažil, nemůže pochopit jak jí bylo.

Budu se modlit za její duši, očistu toho skutku a co nejkrásnější pobyt v nebi. Udělejte prosím totéž.

….. Došlo mi do mailu upozornění na něco otřesného. V Norské televizi je dokument o sexuální výchově, určený dětem 8-12let. V jednom z dílů (veřejnoprávní televize) předváděli masturbaci se vším všudy. Pokud se chcete pozvracet, račte se podívat sem: ,,Norové v televizi učili malé děti, jak mají masturbovat”

,,Rodiče malých Norů proti pořadu nic nenamítají. Snaží se neprotestovat a zbytečně na sebe neupozorňovat. V zemi totiž působí mocná sociální organizace Barnevernet, která posuzuje, co je normální a co se norským zvyklostem vymyká. Mastrubace v televizi je zřejmě v pohodě.”

….. Večer přišla přece jenom nějaká radost, Mája se sama od sebe pořádně napila z nové kuličkové napaječky. Myslela jsem si, že pokud k tomu dojde, tak tu napaječku první objeví Vanilka. Myslela jsem, že Mája je z těch dvou trochu blbější morče, ale asi to budu muset přehodnotit. Koneckonců Mája má ke mně větší důvěru a je zvídavější… Tak asi blbější nebude, možná je to dokonce naopak 😛 Ale nechci Vanilce křivdit, nebo říkat že by byla blbá, to samozřejmě ne… Obě můžou jít rovnou studovat matfyz.

Středa 10. června 2015

….. Slavný seriál z roku 2009 ,,Jak pracovat s energiemi” se po šesti letech existence a desetitisících sdílení a shlédnutí dostává k zasloužené renovaci. Dnes jsem přepracovala první čtyři díly. To znamená dodat obrázky, upravit formu, dopsat další data která tam chyběla. Tak, aby články alespoň trochu korespondovaly s aktuální úrovní stránek. Dodneška jsou čtené, je to opravdu potřeba. Později mám v plánu dodělat i ostatní díly, mezitím si můžete užít novou verzi prvních čtyř, prokliky najdete zde: (-1.-) , (-2.-), (-3.-), (-4.-)… Nebo přímo rubrika ,,Jak pracovat s energiemi”

….. Dostala jsem od kamarádky tip na velmi zajímavý e-shop, který prodává ručně vyráběné věci od chudých obyvatel Nepálu, kteří mají díky tomu práci. Výrobky jsou velmi krásné, určitě stojí za povšimnutí, hlavně kabelky a kalhoty mi padly do oka nejvíc. Ale co vám budu povídat, koukněte se sami: http://www.thao.cz/ Líbí se mi hlavně, že tím člověk podporuje lidi, kteří to potřebují.

,,Obchodujeme férově. Podporujeme šikovné nepálské výrobce, často jde o znevýhodněné ženy. Naším cílem je dávat lidem práci, aby nebyli závislí na západních charitách, ale uměli se o sebe postarat. Líbí se nám heslo, že je prospěšnější naučit rybařit, než obdarovávat rybami. Věříme ve vzdělání – ne v certifikáty a vysvědčení, ale všeobecný rozhled.

Michaela “Mysha” Košťálová založila neziskovou organizaci na pomoc nepálským dětem poté, co v Nepálu půl roku žila jako dobrovolnice. Spřátelený obchod Thao byl otevřen na podzim 2012.”

Další fotky a podrobnosti najdete TADY, určitě to stojí za pozornost!

….. Dorazila mi náhradní pítka pro morčíky a není to žádná velká hitparáda. To jedno, co mělo být se dvěma přísavkami bylo dodáno s kovovým úchytem na mříže, takže je mi teď vesměs k prdu, ale až seženu dobrý drát, zkusím to s ním taky. A to druhé klasické na kuličku se mi podařilo chytře uchytit a prostrčit skrz větrací otvory ve výběhu, drží to, ale během jediného dne celý 250ml obsah vytekl, kape to jako blázen a nevím nevím, asi to bude trvalý problém, moc to nevypadá, že by se to chtělo nějak usadit a spravit. Nejhorší je, že ani jedna z morčic neprojevila o kapající napáječku žádný zájem a mohla jsem je k ní strkat klidně celý den. Takže jsem velice zklamaná. Obě dohromady mohly stát tak max.150 korun, takže čert vem peníze, ale štve mě, že moje dobře míněná iniciativa se zatím stále míjí účinkem.

….. Kocourek Moristek v poslední době neustále vyhledával nějaké konflikty. Koček je tu jak lidí na Václaváku a ten ňouma je pořád bude provokovat, pořád bude prskat, každou noc tam někoho vyháněl (slyším to moc dobře, často mě to i v noci probudí). Takže to byla jen otázka času, než se nějaká kočka nakrkne a vrátí mu to i s úroky. A taky že jo.

Nedávno došel se šrámem přes čumák, ale hlavně ho nějaká čičmunda kousla do ocasu. Ale zespod u kořene, takže to při pohledu na kočku nebylo vidět. Pár dnů se mu tam dělal zánět, ale nějaké podivné boule si až poslední den všimli přátelé, kteří mi to ale neřekli a taky si nebyli vůbec jistí jestli dobře vidí, protože si na to nenechal sáhnout a nenechal se od nich vůbec prohlédnout.

Já pak došla někdy po jedenácté v noci, tak jsem mu jenom ze setrvačnosti dala jídlo a šoupla ho ven. Normálně žral, akorát byl nějaký bez nálady. Až o půlnoci se po drátě začalo řešit, že mu asi něco je. Tak říkám ,,Klid, nažral se, takže to není vážné. A jestli má bouli někde u zadku, tak má asi plný mazový žlázky, možná tam bude i zánět, takže ho zítra vezmu na veterinu.” Už jsem měla vyhledanou pobočku, telefon, celou noc jsem nemohla pořádně spát při představě, že má chudáček zánět žlázek a jak mu to tam bude ten veterinář čistit, on to totiž není vůbec hezký pohled a když je zánět, tak to bude smrdět jako blázen, to půjdu za dveře i kdyby mě nechtěli pustit. Fakt jsem z toho byla na nervy.

Ale další den ráno kocour došel, normálně se nechal pohladit, nažral se a hned po jídle jsem šla zkoumat to vytipované místo. Kocour má absolutní důvěru, takže jsem zjistila, že má vylízaný kousanec dole pod ocasem – pokud tam byla nějaká boule a zánět, tak přes noc venku vytekl (dobrou chuť pokud právě obědváte). Ránu na ocasu jsem promačkala (kdyby tam ještě něco zbylo tak ať to jde ven), očistila, zastříkla koloidním stříbrem. Promačkala jsem mu i místa, kde by měl mít mazové žlázky, protože pokud by tam byl zánět, tak by se měl ozvat. A kocour nic, nebolelo ho to a zadek měl čistý, v pořádku, nikde žádné boule. Tak se mi strašně ulevilo, že nebyl nutný zákrok a nemusela se mu píchat nějaká oblbovačka na usnutí.

A od té doby je venku kolem baráku klid. Doufám že mu tohle poučení vystačí na co nejdelší dobu a naučí se ty kočky s respektem obcházet, jak se to tady normálně dělává.

Jinak se Moristkovi daří moc dobře. S pravidelnou stravou a vydatným pohybem pěkně přibral. Není tlustý, ale je velký, mohutný a strašně těžký, že je už problém ho zvednout. Nevím kolik může mít kilo, ale určitě víc než šest. Taky jsem v posledních pár měsících přešla na nový typ ,,výchovy”, takže se mi podařilo odstranit jeho extrémní vybíravost a rozjívenost. Býval zkrátka strašně rozmazlený a ničeho si neuměl vážit… ale spravilo se to.

….. V rámci snahy o zlepšení respiračních potíží Vanilky, naordinovala jsem morčíkům Borovici. Koupila jsem éterický olej Borovice od Saloos a dala ho do aromalampy na svíčku. Postavila jsem to pak hned u morčat, aby pořádně inhalovala. Tak nám včera v pracovně voněl naprosto úžasně les a inhalovali jsme všichni tři. Jestli budete někdy kupovat takhle olejíčky, určitě vemte borovici, ta vůně je věrná a naprosto úžasná. Vnese kus zelené přírody do domu. Ještě jsem vzala na zkoušku i jasmín, ten voní krásně květinově, ale zatím jsem ho jenom očuchala z lahvičky.

Pondělí 8. června 2015

….. Aluška.org je na tom velmi dobře s návštěvností. V létě běžně klesnou lidi o 500 – 700 na den, protože nesedí u počítače a užívají si venku. Jenomže díky kolujícímu článku o penězích, na který včera přišlo 1021 lidí, se klasický pokles nekoná. Děkuji moc! 🙂

statistika pro Vaši stránku:
Název: Aluška.org – věděním ke svobodě

Návštěvnost za minulý týden (1.06. 2015 – 7.06. 2015) je:

Pondělí 3277
Úterý 3163
Středa 3278
Čtvrtek 3558
Pátek 3850
Sobota 4244
Neděle 3975
Celkem 25345

Sobota 6. června 2015

….. Dorazila další záhadná vlna návštěvnosti na slavný článek ,,Jak správně platit penězi..”. Včera ho četlo 1045 lidí a dneska to zase vypadá na pokračování. Běhá to sem z facebooku a hodně taky z google. Je to prostě hit 🙂 Taky mě těší, že je dost čtené transformační okénko.

….. Odpoledne jsem se byla vycabrat v rybníku, ale jenom vyhodit nohy z loďky přivázané u břehu. Stejně by ale asi stálo za pokus zkusit se v tom vykoupat, ale lézt do toho z loďky, pak bych si nemusela ani rozseknout nohu o šutr. Strašně mě to tam láká na koupačku, ale je to mělké a lidi se v tom nekoupou. Jenom pejsci a kačky 🙁 Chci být taky rybníková kačka. Žrádlo zadáčo, žádná práce, od ráda do večera si válet biskupa u rybníka a na zimu letět na dovolenou do tepla. Kdo by takový život nechtěl?! 😀

….. Přehřívá se mi comp, mám v pracovně 33 stupňů, tak ho musím vypínat a pracovat jenom omezeně. Stejně mi to v tom vedru ani nemyslí. Mezitím jsem našla na netu něco velmi aktuálního. 😀 haha

….. Začínám být vycukaná z morčat, co nepijí z napáječky a můžu je lákat jak chci. Máme díky tomu hroznou spotřebu salátových okurek, jak se bojím aby měla dost vody. Tak jsem teď vzala na netu dva druhy napáječek a přidělám je do výběhu taky. A budu se modlit, aby alespoň jednu morčice chtěly, nebo už mě fakt klepne. Tu jednu budu muset nějak vymyslet a originálně přikurtovat drátem, protože nemá přísavku na přicucnutí :-/ Ale já něco vymyslím, občas když chci tak jsem jak MacGyver.

Pátek 5. června 2015 – ráno

….. Ve středu jsem absolvovala poslední hodinu němčiny, teď budu mít v kurzu 3 měsíce prázdniny. Na večer jsem měla ještě setkání a vyšlo naprosto luxusně. Nějak mám povětšinou štěstí při setkáních na mladé holky, že bývají mého věku a bývají skvělé. Nebo pokud ne skvělé, tak je na nich něco, co se mi líbí a kvůli čemu je chci vidět znova. A zrovna ve středu jsem natrefila na takové krásné zlatíčko se smyslem pro humor, že bych si ji rovnou zabalila do papíru a odnesla dom. (A pak že supr lidi už nejsou.. Oni jsou, ale musí se na ně umět natrefit. Jako když hledáte praváky v lese. A ,,praváky” se navzájem poznají skoro hned, to je na tom kouzelné.) Jakoby mě někdo polil živou vodou.

A celkem nedávno – pár měsíců zpátky – se mi to stalo taky. A dokonce jsme tehdy jely stejným vlakem domů, protože bydlíme na stejné trati. Neumíte si představit tu radost… a pak najednou taková prázdnota, když vystoupila dřív a já jela ještě daleko sama.

V návaznosti na tyto dobré zkušenosti mám chuť na nový Alušpacír. Po dvou letech už mě zase chytá touha potkat nové lidi, nebo znovu potkat ty, co kdysi na Špacíry chodili. Vzpomínám třeba na Milana, no teď bychom si asi měli ještě víc co říct, když už jsem taky vegouš. Nebo Myshoolka, co bývala ještě před lety moc mladá na to aby mohla jentak někam jet, už je dneska starší a třeba by byla situace jiná i pro ni. Zkrátka by se po letech obměnila skvadra. Zkusila bych vymyslet nějaký pěkný nenáročný program v Brně, že bychom si to léto ještě více zpříjemnili.

….. Letní soutěž už má první odvážné tvůrce. Došly mi tři práce, z toho jedna dokonce v den, kdy byla soutěž vyhlášena. Jenom je zbývá zařadit a potvrdit, ale dneska nebudu doma, tak k tomu chystání seznamu sednu asi zítra. Strašně moc se těším, kdo dostane ty solné lampy. Jsou totiž fakt super když se setmí, dělají parádní intimčo atmošku. (Já si totiž koupila jednu bokem pro sebe, jak se mi to hned zalíbilo… Mám ráda pěkné svítící dekorace.) A paní která nám soutěž sponzoruje, je navíc naše krevní skupina.

….. Minulý týden jsem měla na návštěvě kamaráda, co se hodně divil, jak je výběh pro morčátka ve skutečnosti velký, přitom na videích působí o poznání menší. Tak pomalu možná začínám chápat některé podivné reakce. Ale přátelé, opravdu je to dlouhé metr, zkuste si to přeměřit a uvidíte, kolik prostoru vlastně mají ty dvě divošky 🙂

….. Včera mi došla zásilka s krásnými tričky od The Mountain. Jak bývám hodně sama, tak jsem se odnaučila z podprsenky, a doma pořád nosím větší volná trika. Jenomže jich moc nemám a jak je hic, tak nestíhám skoro přepírat a žehlit, tak jsou ty tři trička pořád v jednom kole. Takže bych si je rychle zničila… Tak jsem doobjednala další tři s krásnými motivy a jedno velké na spaní. Našla jsem e-shop, kde je mají levněji než jinde, kde měli můj VYSNĚNÝ MOTIV s bílou sovou co jsem už několik let strašně moc chtěla a nemohla nikde najít. A dodali mi je rychle a každé tričko přesně jako na fotce, absolutně v pořádku. Přitom na Rájitriček a na Valkýře většinou byla trička trochu jiná, jiné barvy, třeba místo světle modré došlo růžové, zralé akorát na reklamaci. A podražili naprosto nechutně a navíc ani nemají takový hezký výběr. Taky jsme na to vždycky čekali tak 1-4 MĚSÍCE. Ale tenhle e-shop to má na skladě a dodá rychle. Trička jsem musela hned přeprat, byly nepříjemně cítit skladem. Ale hlavně že byly SKLADEM a vypadaly všechny jak mají. Můžu vám ho určitě doporučit, od The Mountain mám hromadu triček, jenom mě štve, že už neprodávají stará dobrá dámská tílka. http://www.hezka-tricka.cz/cz/

Středa 3. června 2015

….. Takto ,,slavně” dopadly moje vlasy po té reznoucí henně. Není to úplně špatný odstín. Na odrostech to není vidět, tak to nemám přímo u obličeje a v délkách se mi to zdá celkem šmrncovní. Akorát v reálu je tam té zrzavé ještě trochu víc… Být po celé hlavě úplně plavá blondýnka, tak mě asi omejou, kdyby mi tohle nečekaně udělala čistá Cassie. Ale takhle z toho mám srandu a těším se na další vrstvu, třeba budu mít ty konce nakonec jak Rebelka z pohádky, až se ty zrzavé vrstvy sečtou. 😀

….. Vanilce morčince se vrátila rýma. Kýchá a chroptí stejně hrozně jako tehdy, když jsem si ji přivezla domů. Než abych jí nasazovala antibiotika a likvidovala jí střevní mikrofloru, nahrála jsem jí trojkombinaci homeopatik na zánět průdušek, plic a nosohrtanu. Snad jí to co nejdřív zabere, je mi jí hrozně líto, když chroptí. Ale jinak pořád zlobí, pobíhá a převrací seník, takže to není vážné.

Neděle 31. května 2015

….. Včera jsem si užila kopu srandy s Hennou. Kdosi mě varoval, že ,,na prodeji bylin byla před pár měsíci nějaká várka s bezbarvou Cassií, co rezne. A že prý hned zabarví i nehty, tak bacha na to.”

A já zrovna v té době koupila kilovku, co jsem teď chtěla načnout.

Tak jsem před Henněním nalila do trošky henny vařící vodu (teplá uvolňuje barvu), rozmíchala, smočila prst, čekala…. a nic. Tak jsem usoudila, že ta várka je asi v pořádku, tak jsem si ji v dobré víře uklohnila, naplácala na hlavu a čekala dvě a půl hodiny.

Smývání jsem už vymakala: Zašpuntuju vanu, pustím vodu, lehnu na záda, nohy vystrčím ven abych měla místo kolem hlavy a nechám zelené blato rozpustit, zatímco vlasy pomalu prohrabuju prsty. Možná u toho vypadám vtipně, ale je to dobrá taktika. Smývání vestoje strašně tahá, jak je bahno těžké a ztuhlé, ale toto postupné rozpouštění ve vaně je rychlejší a šetrnější k vlasům… Tak jsem se pak ještě půlhodinky rochnila v zelené vodě, i jsem si přilila pomerančový olej – no když už, tak ty vitamíny přece využiju na celé tělo!

Když jsem ze zeleniska vstala, radovala jsem se, že jsem zelená jako rákosníček… Začala jsem to smývat a tu najednou koukám, že jsem rezavá!

,,Já jsem rezavá?! Áááá!!” Pak jsem se zarazila, protože jsem nevěděla, jestli se mám zasmát, brečet, nebo jestli mi to má být jedno? V zrcadle jsem se ještě neviděla, tak jsem nevěděla, jestli má smysl se splašit a když už, tak mi to stejně nepomůže! (Ale Cassie se naštěstí pomalu vymývá.)

Tak jsem po umytí vyjimečně drapla fén, abych viděla jak to bude vypadat, až to uschne, protože za mokra jsem byla festovní zrzka, asi jako na tom obrázku. Ale jenom tam, kde byl kdysi blond. Na odrostech jsem nic neviděla… Ani po usušení jsem fakt nevěděla co mám na hlavě, protože už bylo pozdě, henna pod žárovkou vypadá jinak než na slunku a navíc několik dalších hodin po hennění mění barvu, oxiduje.

Tak jsem počkala do dalšího dne a věřte nevěřte, rezavá nakonec nejsem ani na koncích. Nějak ten odstín zmizel sám. Místo toho vlasy pěkně zezlátly, víc se lesknou a jsou posílené, to jsem přesně chtěla. Takže tu kilovku cassie v pohodě dopatlu a nebudu se zbytečně vzrušovat.

A jako bonus, přestože jsem zelenou pokožku umyla pečlivě spongií s weledovým růžovým gelem, tak v ní výživné látky zůstaly. Na druhý den jsem byla hebká jako miminko. – Koupání v zelené vodě vřele doporučuji!!

P.S. No, ale na slunku mi to pak zase trochu chytlo zpátky rezavou. Ale možná mám jenom divné oči a blbě vidím! :O

….. Odpoledne jsem vzala sebe samu na výlet na výstavu bonsají spojenou s ukázkou tradičního bojového umění a čajovými obřady. A prošla jsem se v mezičase i otevřeným zámkem a překrásnou zámeckou zahradou se starými stromy. Zakončila jsem to zmrzlinkou. Akorát jsem asi hodinu předtím studovala jak mi jezdí spoje, protože svézt se bez přípravy je tady dost o hubu. Ale se třemi popsanými lístky jsem to zvládla v pohodě, tak si místo nich udělám ještě přehledné kartičky a budu to nosit u sebe. Měla jsem takové kartičky i na spoje v Brně a osvědčily se mi.

Ještě mám v plánu se do zámku vrátit a absolvovat prohlídku. A taky chci jít na zříceninu… A do arboreta.. no sakra tady je všude kam jít. Akorát se člověk musí kopnout do zadku a jít, i když musí sám… A foťák jsem si samozřejmě už zase zapomněla 😀 !! Příště už si ho fakt musím vzít, ale nemám moc potřebu fotit, když to mám autobusem nedaleko a můžu si tam lozit klidně každý den.

Sobota 30. května 2015

….. Super tip, pokud nesnášíte vytírání podlahy na mokro: Napusťte si do kbelíku klasicky vodu, přidejte přípravek na který jste zvyklí (já používám Frosch) a teď přijde to kouzlo: Do vody nakapejte asi 20 kapek éterického vonného oleje. Naprosto perfektní je Pomerančová silice od Saloos. Voda začne nádherně vonět, kde s tím mopem zajedete tam začne vonět pomeranč. Aromaterapie vás hodí do nálady, dodá energii a vy s chutí vytřete celý dům. Klidně použijte jinou silici, ale hlavně vůni, kterou opravdu milujete. A uvidíte, jak to najednou půjde skoro samo 🙂 Éterické oleje u mne doma zlepšují vzhled podlah a lépe z nich stahují nečistoty. Určitě to zkuste 🙂

Pokud umíte anglicky, tady je navíc super video, kde jsou ukázané další způsoby netoxického čištění v domácnosti. Používají se hlavně éterické oleje, ocet, nebo šťáva z citronu. Budete čučet, co všechno se s tím dá dělat.

….. Ukázalo se, že obě morčice jsou akční a Vanilka dokonce ještě víc než Mája. Večer lítá jako šílenec. Díky své hladké srsti vypadá jako barevná raketa. Snažím se ji natočit na video, ale vždycky když přiběhnu s foťákem, tak obě přestanou dělat bugr a dělají, jak jsou strašně klidné, hodné a spinkací. Takže video ,,Morčičí fitness 2″ zatím není možné vytvořit.

Čtvrtek 28. května 2015

….. Došly antiparazitární kapky od cdVet Minerální sprej na kůži a srst. Mělo by to vyzabíjet poslední všenky, jestli ještě nějaké mají. Morčátka se sice po mojí improvizované domácí koupeli skutečně zklidnila, přestala kvičet a drbat se, ale abych měla jistotu, alespoň jednou jsem každou ještě přestříkla tímto. Nadšené fakt nebyly, je to totiž dost cítit, ale než jsem to na ně dala, tak jsem to stříkla na sebe, dokonce ochutnala, abych si byla jistá, že to fakt můžou. Vanilka byla statečná a moc hezky držela, Mája se rozčilovala… ale odpoledne jsem jim od rybníčku donešla travičku, tak si to snad u nich tímto vyžehlím. Počkám, jestli to stačí, ale myslím že jo. Tento přípravek se dá použít i jako repelent pro psa nebo kočku, takže Moristka to čeká taky. Třeba to bude lepší než klasické Spot-ony, co stejně skoro nezabírají. Muhehe!!

….. Včera pokosili lidi plácek, kam jsem chodila na trávu, tak si musím najít impovizačně nové místo, než ta tráva zase doroste. Je mi trochu smutno, že lidi i přestože mě vidí, že tam každý den chodím a trhám pro nějaké zvíře trávu, to pokosí. Mohli mi ten kousek nechat, když byl volně, ne za ničím plotem. Ani nebyla přerostlá, stíhala jsem ji sklízet akorát. A stejně ji pokosili. Šmejdi. Jakoby se celá vesnice domluvila, tráva je teď pokosená všude, takže najít pěkný plácek je fakt těžké. U rybníčku zato roste nádherná tráva, ale je to už celkem procházka.

Úterý 26. května 2015

….. Dneska mi dorazil balík od sponzora červnové soutěže, takže ceny jsou připraveny. Let’s the party begin!!

….. Včera jsem objevila, že má Vanilka všenky. Říkala jsem si co je asi svědí, proč se drbou a jestli z toho nejsou pak tak nervozní? Každý den jsem jim prohlížela srst, i jsem česala hřebenem proti blechám a vůbec nic jsem nenašla. Až díky Vanilčině černé srsti kolem očiček jsem je uviděla. Byly dvě a hned zdrhly, ale já je poznám hned… Myslím, že si ty všenky donesla Mája ze zverimexu, protože se drbala už od začátku, ale na její srsti nebylo nic vidět, prostě nemáme zamoření, ale sem tam jednu mrchu, zato pěkně ostrou. Ale ani Vanilka není z obliga, dostala jsem ji zaprášenou a nachlazenou, takže klidně to mohla mít už z domova.

Tak jsem každé dneska udělala nouzovou repelentní koupel. Napustila umyvadlo s teplou vodou, do toho pět kapek levandule, pět kapek cedru, pět kapek meduňky a jenom jsem je v tom jemně propláchla, a pak ještě opláchla čistou. Hlavičku a ouška jsem jenom potírala mokrými prsty. Šampon jsem nedávala, a i tak po každé z nich byla žlutá voda, očividně se obě koupaly poprvé. Ale zvládly to nezvykle v klidu, očividně poznají jistou ruku. Tohle se nedá zapomenout, je to jako s jízdou na kole.

Vanilka se pokusila o útěk hned na začátku, protože se lekla a nevěděla o co jde, ale pak když viděla že o nic nejde, tak se uklidnila a celou proceduru strašně trpělivě držela. Vanilku jsem chtěla koupat už když jsem ji koupila, protože fakt byla špinavá, ale odložila jsem to kvůli její nemoci. Teď je zdravá, takže si užila koupálissimo a její srst zase o něco víc prokoukla. Její bílý bok je jak z reklamy na Vanish.

Mája zase byla trpělivá na začátku, ale ke konci už jí to vlezlo na nervy, potírání hlavičky ,,smradlavou” vodou bylo na ni asi moc. Tak trošku zavzdorovala, ale taky to proběhlo v klidu, i na opláchnutí čistou došlo, ale rozčilovala se 🙂 Dokonce se nechaly i trošku vyfénovat.

Objednala jsem přírodní přípravek na ty všenky, s tím to doléčíme. Chemii jim dávat nebudu, nechci jim zkracovat život. Dojde ale až ve čtvrtek, tak snad mezitím dva dny vydržíme.

Zatím to vypadá, že moje provizorní domácí koupel pomohla, babulky jsou nezvykle klidné, naštvaně nekvičí a přestaly se drbat. V kotci je klídeček jako nikdy, dokonce vzájemná agrese ze stravy Vanilky hodně polevila. Zázrak… a to jsem si tu éterickou koupel vymyslela a zkomponovala sama, protože na netu o tom nic není. Haha 😀 Jdi se bodnout chemie.

Máju jsem pak pročesala a teď má i krásně hebkou srst. Trocha té hydratace jí koukám prospěla. Na zadku to má sice teď trošku mastné, tam se toho oleje z vody nachytalo víc, ale aspoň ji tam nebude nic kousat… Obě teď voní trochu jak mýdlo a šíří tu vůni do okolí. (takže dobrý domácí tip pro majitele hlodavců)

….. Večer jsem si udělala domácího míšu: Tvaroh a smetana v poměru 2:1 se rozšlehá s domácím vanilkovým cukrem a je to lahoda. Chuťově srovnatelný, ba dokonce o dost lepší než kupovaný. Určitě to zkuste. Když ho necháte přes noc v lednici v nějaké skleničce, tak ještě dodatečně zatuhne, dozraje a když do něho pak rýpnete lžičkou, tak má přesně tu našlehanou texturu, jakou potkáte u kupovaného Pribináčka.

Komentáře

Ikona diskutujiciho :) 2015-06-03 20:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta fotka s vlasy je krásná, nevěděla jsem že máš kudrliny…takhle to máš mnohem hezčí teda, než co jsem viděla fotky z dřívějška.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-03 21:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Kudrliny mám… ale jenom když rozpletu cop :D – O tom že mám teď ty vlasy mnohem lepší není vůbec pochyb, díky za poklonu 🙂

Ikona diskutujiciho Ayianna 2015-06-04 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, mohla by si mi prosím napísať, aké homeopatiká si nakombinovala tomu morčiatku? 🙂 Ja mám totiž králika, ktorý takto chrapčí dlhodobo (pri vyššej fyzickej aktivite alebo pri spánku) veterinárka povedala ze našla zápal jednej strany plic -antibiotiká nezabrali, chcela by som ho konečne vyliečiť z toho…:) ďakujem

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-04 11:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: To jsou moje homeopatika co dělám doma, nedají se nikde koupit. – Ale králíka můžeš léčit u jakéhokoliv homeopata, co má preparáty na plíce, je to jedno. Joalis zabírá taky perfektně na zvířata:

Ikona diskutujiciho Aeonsun 2015-06-04 16:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásné vlasy.

Ikona diskutujiciho Svatka 2015-06-04 19:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za tip,zítra jedu pro pomerančový Saloos,tuhle vůni miluji,ale nikdy mě nenapadlo použít ji na podlahy.Ty voňavý morčinky ti trošinku závidím…:)A toho domácího Míšu taky zkusím.Zítra se chystám taky na domácí jahodovou zmzku,to bude mňamka,hmm.

Ikona diskutujiciho lili 2015-06-05 00:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, tie vlasy vyzeraju že ti trochu stmavli, a su krásne,zdravé niekedy môžeš ukázať aj celé vlasy s takýmito peknými vlnkami to musí byť suprove

Ikona diskutujiciho Luz 2015-06-05 16:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Páni, trička moc pěkná, i když mi přijde fakt moc  dát za triko 600 (nebo s dopravou, případně dobírkou ještě víc), ale potisky opravdu originální. (Párkrát jsem už dala za triko až 500, když to bylo od skupiny na koncertě, ale běžně za takové ceny nenakupuju).

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-05 18:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Já taky ne… ale u této firmy dělám výjimku kvůli velké kvalitě a originalitě. Když vím, že to bude pořád krásné i za 5 let, neseprané, nezničené, neoloupatý obrázek a nevytahané, tak za to ty prachy dám.

Ikona diskutujiciho Domka 2015-06-05 23:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný večer přeji. Jen jsem chtěla doporučit od Karla Hadka Orange Sanitol – univerzální čistič(používám hlavně na podlahu) Ta vůně je naprosto úžasná a dobře to čistí.A hlavně – zcela biologicky odbouratelné. A já teď vypadám jako jeho agent:-D Jen mám velikou potřebu dělit se o pozitivní zkušenosti.Mrzí mne, jak moc lidí se nezajímá o to, co vypouští odpadními trubkami a co si vmasírovávají do kůže.Tak se mi tu u Vás celkem líbí:-)

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-06 09:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Ten znám, opravdu je úžasný…. ale pár kapek pomeranče do vody je levnější varianta :D

Ikona diskutujiciho Verča 2015-06-06 16:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jó, dneska je nádherně! Mé teplomilné tělo přímo jásá.:-)

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-06 17:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Vanilka pila z klasické kuličkové… já mám tu vymakanou Sippy… Hm… Tak jsem objednala na netu i klasickou kuličkovou bez přísavky, i trubičkovou s přísavkou, obě se sklonem a ne kolmé. Možná je to tím.. uvidím. Jedna z nich už musí fakt zabrat.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-06-06 21:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alušpacír je od kolika let? :-)

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-06-06 21:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Protože bych se s tebou ráda někdy setkala, ale zase, podle toho, pro jakou věkovou skupinu či jak to nazvat a KDE to bude :-) Protože kdyby to bylo v Brně, tak v pohodě :-) Do centra to mám cca půl hodiny, takže asi tak XD

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-06 22:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: To nejde primárně o věk jako takový, jde o mladší lidi, které rodiče třeba samotné nepustí.

Ikona diskutujiciho M 2015-06-07 07:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Rick Ross je nejlepší. Přestaňte už si z něho dělat všichni srandu, protože za to nemůže, jak vypadá. Důležité je to, co dokázal.

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-06-07 12:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To s tou podprsenkou mě pobavilo, jako bych viděla sebe :D. Jinak jsem se dívala na ty trička, to s tou sovou je krásné. Jsou sice dražší, ale zase jsou fakt kvalitní, já tyto trička znám, jednu dobu je myslím prodávali i u nás v zoo, nevím jestli prodávají pořád. Vím že jsou opravdu kvalitní, vydrží skoro všechno a ty barvy hned tak nevyblednou, ale fakt se dobře drží. A co se týče Alušpacíru, já přijdu! 🙂 A jsem ráda, že by jsi si mě zabalila a odnesla domů, já to Nikovi taky pořád říkám, jestli si tě nenakvartýrujeme k nám, ale on říkal, že to ne když máme malý byt. Ale prý ti mám vzkázat, že bychom šli bydlet my k tobě :DD

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-06-08 14:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Já myslím, že v mých 15 by mě rodiče pustili, kdyby se mnou šla nějaká kamarádka nebo tak, ale zase – koho sehnat? XD

Ikona diskutujiciho Mára 2015-06-08 16:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já Ti zkusím udělat ještě jeden boom na článek o placení. Tak schválně teď.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-06-08 17:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak nic promiň, smazali mi ten příspěvek. Achjo.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-08 19:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: 😛 ….. ale je to výborný i tak.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-06-08 20:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím Facebookem jsme nějací prokletí :D fakt tam nevydrží nic co je proti proudu.

Ikona diskutujiciho Amálka 2015-06-10 17:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:-D obrázek s podprsenkou! Jinak odstín máš moc hezký.

Ikona diskutujiciho Mišpulka 2015-06-11 09:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

The Mountain mohu doporučit taky, ty motivy jsou nádherný a hlavně se neseperou, já měla to štěstí že jsme si je mohla "na živo" osahat na festivalu takže jsem věděla přesně do čeho jdu, sice tam neměli takový výběr, ale já měla jasné favorita ležícího vlka:-)

Ikona diskutujiciho Verča 2015-06-11 12:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já koupila Ebbinečce šampón s vůní borovice a je fakt super! Na ní sice moc cítit není, ale pánička jej fetuje velice ráda. Olejíček ráda vyzkouším. K těm fair-trade obchůdkům: znáš značku Nila? Je prý taky moc dobrá a mně se nejvíc líbí to, že za každým výrobkem stojí nějaký příběh. Co kus, to originál, žádná strojová výroba.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-11 23:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Většinou biokosmetiku beru na biooo.cz, pak bioobchod.cz, nedávno jsem udělala velmi dobrou zkušenost s alpik.cz – kam se ráda znova vrátím, prodávají i hádka na pleť a výběr skvělý!

Ikona diskutujiciho Verča 2015-06-12 14:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Dík, ty poslední dva neznám.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-06-13 14:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Dovolím si to zkusit ještě jednou.

Ikona diskutujiciho BE 2015-06-13 20:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Usadla som, po dlhšej dobe k tvojmu zápisníčku Alue. A čítam o kamarátke. Jo – sakra – keď sa niečo také prihodí, hovorím pozostalým :  "BOH má pre ňu/neho v Nebi lepší job."

Ikona diskutujiciho Mara 2015-06-14 11:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mam problem s barvami nebo je z Tebe brunetka?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-14 11:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: Sama to nevím. Po žárovkou špinavý blond, na slunku vesměs taky, při tlumeném světle to vypadá tmavší. Prostě barva vlasů podle světla, počasí, nálady, umytí a vrstev henny.

Ikona diskutujiciho Mara 2015-06-14 12:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Aha tak to je dobry chameleon 🙂 a nebylo by lepsi se zase nabarvit na blondynku jako predtim? Ne ze by Ti to nesluselo to jo, ale predtim jsi byla jako blondata princeznicka :-*

Ikona diskutujiciho BE 2015-06-14 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aká si nádherná ženská s týmito vlasmi ! Najprv som myslela, že je to niekto iný … :-)

Ikona diskutujiciho Štěpánka 2015-06-14 12:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, máš opravdu nádherné řasy! A Tvoje přirozená barva vlasů je moc hezká

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-14 13:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]: No dovol? Proč myslíš že asi už rok a půl odrůstám a dávám hennu? To jsi nečetl nic z těch článků, které jsem o těch problémech psala? To ti toho ale uteklo hodně.

Ikona diskutujiciho iriska 2015-06-14 19:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho iriska 2015-06-14 19:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A děkuju za zprávu o slečně, ulevilo se mi 🙂

Ikona diskutujiciho Jirka 2015-06-14 23:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta dívka, co jsi znala, četl jsem to a je mi to líto, pokoj její duši, přesně vím o čem mluví a vůbec se nedivím, je těžké nepodlehnout, člověk nikdy nepodlehne hned, ale až při soustavném tlaku, jako hráz rybníka, smutné a bolestné zároveň, nechápu to, nechápu jednání lidí kteří k tomu přispěli, nechápu jejich pohnutky. Myslíš že tím vším bude muset příště projít znovu??

Ikona diskutujiciho Fred 2015-06-15 08:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak teď už zbývá jen kytarový koncert :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-15 09:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: A to píšu kde, ,,že jsem ji znala"? To je pro mě novinka :O

Ikona diskutujiciho Asteracea 2015-06-16 10:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty to vždycky dokážeš tak věrně popsat,prostě talent:) taky když mě něco hodně nas..re, uklízím, v tom vzteku to jde od ruky raz dva:) hele Alue, už jsem to asi jednou zmiňovala, je to takový osobní,takže chápu,když budeš proti-mohla bys vyfotit  nějaké zákoutí své domácnosti,máš to z fotek s tou kytarou takové činané, hezké a určitě inspirativní pro nás čtenáře.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-16 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]: To není můj byt :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-16 12:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]: … ale vyřídím mu že to tam má hezký :D

Ikona diskutujiciho Jirka 2015-06-16 13:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]: Dobře, tak si znala její život, když sis ho četla, a jestli si jí znala aspoň z blogu to nevím..

Ikona diskutujiciho BE 2015-06-16 20:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty máš teda výdrž Alue , dobračisko, a ten Divočák takhle ! Potvora…

Ikona diskutujiciho Verča 2015-06-16 22:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na Zoohitu jsem kdysi viděla sprej odpuzující kočky a psi. Zkus pohledat, já jsem momentálně příliš líná, snad ho tam ještě maj.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-16 23:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[47]: Kocour zjistil že smradlavé talířky nic nedělají, takže mi tam zase leze. Dneska jsem objednala dva typy sprejů, pak poreferuju kterej zabral. A musí se ještě koupit nějaké pletivo.

Ikona diskutujiciho Kami 2015-06-16 23:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, za sebe můžu doporučit přípravek Stop pes (ten název :D), funguje i na kočky..bohužel nevím firmu ale jsou to takové granulky, co nasypeš kde je potřeba a je to…Akorát teda smrděly i mě, a to dost :D takže to vidím na to tvé plánované pletivo, nu. Já granulky sypala, když jsem si na zahradě budovala malinké jezírko a náš pes do něho pořád lezl, shazoval kameny, dupal po rostlinkách a jal se je i o*cávat, tak jsem musela zakročit…Zabraly na chvíli a vyřešilo to nakonec taky oplocení, tak uvidíš. Pro kočičí čumáky to snad bude větší fujtajbl a nebudou dělat takový elent! 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-06-17 08:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[49]: Super, díky za tip. Jestli spreje nezaberou, vemu smradlavé granule.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek