Zápisníček / Červen 2016

1.6.2016 v Aluška.org 36

….. Aktualitky, zprávičky, myšlenky, zážitky a vše, co se okolo mne mihne zajímavého ….

1.června 2016

Podařilo se mi konečně zahradit balkon pletivem takovým způsobem, že se tam skutečně už kočky vůbec nedostanou. Takže jsem investovala do květináčů, hlíny, rostlinek a balkon ožil, mám na něm krásnou zahrádku, kam si chodím každý den sednout s čajem a odpočívám, opaluju se…. paráda 🙂 Konečně je ten balkon pro mě a ne pro kočky. Konečně je tam pořádek a nebojím se, že zas přijde nějaký čičiprskoř a všechno to zlikviduje.

Doufám, že bude úroda. Mám ve velkých květináčích kromě bylinek i jahody a spoustu rajčat různých odrůd 🙂 Ještě nemám úplně hotovo, dva velké květináče by ještě měly přijít, abych tam rozesadila zbytek rajčat a cuketky.

Minulý týden jsem se chystala do Rakouska… Říkám si, že si pro jistotu vezmu nějaké hadry na převlečení, když nevím jak přesně bude a co bude… Tak jsem si vzala co nejpohodlnější oblečení, dobalila dvě trika na převlíknutí kdybych se někde upatlala nebo mi v tom jednom bylo moc horko, náhradní sandály do terénu a jelo se…. No – a co myslíte! Hned po cestě tam auto škublo a čaj z termosky jsem si místo do kalíšku nalila do klína… Jediná věc, kterou jsem si nebrala náhradní, byly kalhoty. Murphyho zákony schválnosti prostě fungují spolehlivě. 😀 Ještě že byly černé 😀


Poctivě cvičím s Jillian six pack za šest týdnů, zatím zvládám dodržovat rozpis 3x cvičení 1x pauza a taky už se do toho dostávám. Je to rozhodně horší než předešlý program, ale ne o moc, dá se to… Bez přípravy bych do toho ale v životě nešla, to bych zdechla hned při rozehřátí na začátku 😀 První týden mě dost bolely zádové svaly, ale teď už je to o hodně lepší… Jsem ráda, že to tak posiluje záda.

Tentokrát mám dokumentaci ,,před“, až to dodělám, jsem zvědavá, jaké bude srovnání ,,po“ 🙂 Těším se na to 🙂

Nedávno jsem viděla zajímavý film Švadlena, našla jsem ho vlastně náhodou, je na netu online. Bylo to zařazeno mezi komediemi, ale film strašně střídá žánry, člověk každých pět minut kouká na něco jiného. Spíš než komedie je to takové hořké romantické drama, které končí plameny. I když to není zrovna sladké, film se mi líbil a má velmi krásnou kameru, každý záběr připomíná obraz. 73% na csfd.cz

http://www.csfd.cz/film/350445-svadlena/prehled/

Včera jsem psala do Zápisníčku na květen proč PP nejde, ale dneska ráno jsem si zase asi 4x v diskuzi přečetla komentáře s pořád jedním a tím samým obsahem, že nejde, nebo proč nejde… Takže ještě jednou opakuji:

,,Z nedostupné Prvopodstaty mám zprávy, že důvod tentokrát není výpadek, ale pozastavení z důvodu publikování nějakého článku o nejmenované bance. Něco v něm bylo napsané, co banka drží interně, ještě to veřejnost neví a tato zpráva byla očividně natolik problematická a závažná, že banka podala žádost u poskytovatele serveru, kde PP hostuje, aby web pozastavili.

JW s nimi komunikuje, asi to znova zapnou, ale článek se musí první odstranit.“

Pokud chcete být v obraze, sledujte Zápisníčky, od toho je to okénko bokem na zapisování věcí, kterým se nevěnuje obsah na titulce. Aneb jak by řekl známý notorik Bolek Polívka: ,,Nečteš, nevíš.“ 😀 😀

3. června 2016

Před pár dny jsem měla trochu zvláštní zážitek. Už dřív mi jedna návštěva řekla, že u mě potkala něco malého šedého, co běželo po zemi z kuchyně do chodby… Ale tohle konkrétně jsem ještě nepotkala, teda až doteď.

Seděla jsem v obyváku na gauči, cosi psala a najednou se ozval takový zvláštní zvuk a bokem levého oka jsem viděla něco malého šedého zamlženého, co snad seskočilo z kuchyňské linky na zem a pak skákalo po té zemi směrem ke mně. Ale fakt neběželo, ale skákalo jak vrabec, nebo míček.

Tak jsem myslela, že když to dělá zvuky, že něco spadlo v kuchyni na zem, tak jsem se podívala co to je, že to půjdu uklidit a najednou to zmizelo… Skřítek mi asi bufetil na lince.

Co si myslíte o lidech, co nerespektují minimální vzdálenosti? Byla jsem teď na poště a jeden kyprý starší pán si stoupl úplně těsně vedle mě k okýnku a celou dobu co jsem tam čekala než paní doposílá balíky někomu přede mnou a než obsloužila mě, mi úplně strašně funěl do ucha.

A když jsem chtěla sáhnout do peněženky, tak jsem do něho drbla loktem jak byl blízko a on nic, klidně tam stál dál. Drbla jsem do něho znova a zas nic… Roztáhla jsem lokty abych si udělala místo, zas nic… Tak jsem se na něho nervně 2x podívala aby pochopil že mi zavazí a nic… Celou dobu jsem měla na jazyku jednu větu: Uhni a přestaň mi funět do ucha jak ježek.“ 😀 Radši jsem byla ticho a co nejdřív vypadla.

Pamatuju si, jak se na mě takhle kdysi lepil nějaký starý člověk v Brně na poště. Už nevím jestli paní nebo pán. Ale tak se na mě cpal, že do mě zezadu strkal, což mi nebylo příjemné. A měla jsem hodně balíků, takže se nedalo utéct jako teď… Prostě jsem tam musela ještě nějakou dobu zůstat. Takže jsem se opřela lokty o to okýnko jakože odpočívám a vystrčila na něho zadek. – A ten člověk fakt hned o dva kroky ustoupil, aby nevypadal divně… Takže jsem si takhle udělala místo a byl klid. 😀 😀 😀 😀 Ale tady se to nedá, tady se stojí fronta zboku, takže moje ultimátní technika by nezabrala.

Hrozně mě tihle lidi znervózňují, jak se mám krucinál soustředit, když mi někdo furt strká svou kabelku do šunky, nebo funí do ucha?

Zjistila jsem, že morčata jsou chytřejší, než lidi… Dala jsem jim do napáječky 1/2 víčka koloidního stříbra, aby se tam nedělaly řasy když je hic a taky na zlepšení imunity a bylo to vypité v rekordním čase, přitom normálně z ní v podstatě nepijí… Pak jsem dala celé víčko a bylo to vypité ještě rychleji. A od té doby, co jsem začala dávat stříbro, je napáječka hned vycucaná.

Zvířata intuitivně poznají, co je pro ně dobré. Slyšela jsem o paní, co použila ten návod na léčbu rakoviny hlívou ústřičnou, co jsem dala před lety na stránky a vařila to svému nemocnému psovi každý den… Ta kaše není fakt nic moc, já ji zkoušela a říkám vám, pátý den už máte chuť zastřelit šéfkuchaře, jaká je to šlichta… A ten pes to celou dobu ochotně žral, nestěžoval si a vyléčil se. 😀 Škoda, že lidé nejsou tak moudří, jako zvířata… To by se nám tu žilo určitě mnohem lépe, ale hlavně bychom byli o hodně zdravější 🙂

7. června 2016

Dneska jsem vyrazila nakupovat plavky a mám z toho zážitek na týden. Zašla jsem znova do Calzedonia, kde jsem loni koupila moc dobře, ale protože jsem byla na koupáku pořád, plavky jsem tam zlikvidovala. Nasucho se v nich chodit dá, ale jak se namočí, konec. 😀

Tam jsem vyhmátla mladou slečnu, o hlavu menší než já, ale mého věku a začaly jsme vybírat plavky. No bylo to docela komické, člověk má v ruce pět podprsenek, všechny vypadají podobně, ale každá jinak sedí. A nevím co to teď občas mají za blbý střih, oni teď šijí košíček, co není košíček, ale je strašně plochý, takže když si ho oblíknete, tak vám z prsa udělá palačinku a na bocích vám to stejně odstává… Tak říkám, jestli má menší. – Tak to máte Áčko! – Čumím na ni, áčko jsem měla tak v šestnácti, zase až tak moc jsem snad nezhubla! 😀 Ani áčko mi nebylo… Prostě blbý střih, a zajímalo by mě, komu tohle může být.

Ale slečna mě nakonec potěšila, donesla mi růžové plavky ,,vy jste blondýnka, k vám tyhle půjdou“ – takže jo, takže jsem blondýnka. Pořád uvažuju, co teď jsem, ale slečna to za mě vyřešila.

S jednou podprdou jsem tam zápasila, tak za mnou vlezla do kabinky a když viděla tu muskulaturu, hned mi šla hledat brazilské kalhotky… No taková blbost a mě to tak potěšilo, že mám na to podle ní postavu… Nakonec jsem si odnesla sytě růžové plavky, trojúhelníky, v nich se aspoň dobře plave… (klasická podprsenka při plavání nabírá vodu, vždycky.. :D) Ale brazilky jsem tam nechala, radši normální kalhotky. Ty brazilky totiž měly tak erektilní vizuální efekt, že bych si asi nedovolila v nich někam jít. 😀 Ale vypadaly dobře, vlastně až moc dobře.

Tak jsem si hned vzpomněla na ten vtip, jak stojí gay před zrcadlem, najednou se vzruší a povídá ,,Ale jdi ty, vždyť to jsem já!“ 😀

Povzbuzena tímto hezkým zážitkem s brazilkami jsem si řekla, že si zasloužím ještě něco… Tak jsem chodila dál a v New Yorkeru měli taky velký výběr plavek. To jsem pak litovala, že jsem se na Calzedonii nevyprdla, protože jsem tam sehnala krásné plavky s balkonovou podprdou za poloviční cenu oproti předešlým a navíc mi připadají i zajímavější, mají takové uzlíky vzadu na zádech i na kalhotkách, vypadá to jako síť, moc se mi to líbí… A mají zase úplně stejnou růžovou barvu. Zkoušela jsem i jiné plavky, ale nesedly mi.

Takže zase těžké dilema, jestli si jako koupím podruhé stejně růžové plavky. No nakonec jsem si řekla, že když sakra celé čtyři měsíce tak dřu, utrhuju si od úst a furt běhám s metrem a na váhu, tak se odměním. Protože když si sečtu, kolik peněz jsem ušetřila na tom všem co už teď nejím, tak si ty plavky můžu koupit i desetkrát 😀 😀 😀

Takže mám dvoje sytě růžové plavky, jedny drahé, druhé levné, uvidím, které odrovnám dřív. Ale říkala jsem si, že mám aspoň výběr. Když budu chtít řádit a plavat, vezmu trojúhelníky a na opalování vezmu balkonku, to se člověku neopálí ramínka na hrudníku… Tak mám radost, že jsem ukořistila, ale na to že jsem chodila po nákupáku tři hodiny, jsem vzala jenom ty plavky… Ne že by se mi nic nelíbilo, ale spíš mi to nebylo, zejména boty. Ach ty boty.. 😛 Špeky se dají zhubnout, ale Pingu plochonožku zhubnout nejde.

To jsem se bála, jak budou už plavky přebrané a všechny střední velikosti vykoupené, ale prdlajs, věšáky jsou plné, ještě se dá krásně vybrat… Jsem zvědavá, kam se dopracuju se svým životním stylem za rok, jestli mi další sezónu vůbec některé ty plavky budou a nepoletím shánět zas něco dalšího.

9. června 2016

Včera jsem viděla zajímavý film na youtube, Ranhojič. Ten začátek je takový dost nepříjemný, ale pak se z toho vyklubal opravdu zajímavý film, můžu doporučit 🙂 (není to nic pro děti)

Už je to skoro týden, co jsem nahradila ranní litr sladkého čaje za limetkovou vodu s mátou… Chutná to jako mojito bez alkoholu a cukru, takže příjemné. Ještě pěkně s ledem, ráno na sluníčku, parádní idylka… A přes boky mám -2,5 cm 🙂 Cho cho 🙂 Zato vážím 67 kilo, takže jsem zase o půl kila těžší, takže svaly dál rostou.

…. Ale tohle asi dám jenom v létě, jak se ochladí, tak si ten čajík zase budu dělat. Jako jo, chápu že to není jen o tom čaji, ale ten zadek se pořád ne a ne hnout a teď konečně se to povedlo. Takže ten med očividně taky hraje nějakou roli.

Jinak pomalu budu dokončovat třetí týden cvičebního programu na six pack, dva dny si ještě přidám co jsem vynechala, ale už vidím na břiše výsledky. Sice ještě schované pod tukem, ale jsou tam 🙂 Ještě mě čekají 3 týdny druhého levelu, fakt se těším na konečný výsledek.

Jsem spokojená, nadšená, v jídelníčku pečlivá, morálka se drží vysoko, a nehřeším. To bych od sebe původně ani nečekala. 😀

Zahrádka na balkoně je hotová a moc krásná. Dneska jsem snědla první uzrálou jahůdku, co mi tam vyrostla a byla jsem v sedmém nebi. Protože jsem na ni čekala každý den, až postupně dozraje. V životě jsem nebyla šťastnější z jedné jahody.

Včera jsem byla morčátkům pro trávu, která už je vysoká, ještě ji letos nesekali… A našla jsem v ní velkého spícího nočního motýla. Byl moc krásný, s rozvětvenými tykadly. Byla jsem z něho paf, možná se mi ho povedlo identifikovat, asi to byl bourovec dubový, samička…. Nějaký bourovec určitě, ale příjmením si úplně jistá nejsem… Takový nádherný chlupatý miláček s velikýma očkama :3

13. června 2016

Postupuji s ilustraceni do knihy, ale jsou o něco náročnější, takže to jde pooomáááličku 😀

Předevčírem jsem měla filmařské odpoledne, natočila jsem díl o morčičácích a pak jsem se přestěhovala do kuchyně, že udělám rovnou díl taky o tom užívání koření, všechno nachystaný, roztahaný a – ehem. Kamera nejela… Takže jsem ji píchla na nabíječku a nebylo z toho nic. Dneska se pokusím dostříhat a nahrát alespoň ty morčičáky

Cvičení s Jillian úspěšně pokračuje. Držela jsem si teď 2 týdny hodně striktní jídelníček a dostala jsem dolů dost tuku, zato svalová hmota pořád dál roste. Podle posledního měření mám svaly na 28,6% (19,162kg), přitom ještě o měsíc dřív to bylo 27,4 (18,358kg), takže jsem nabrala 0,8kg svalů za měsíc 😀 A jde to poznat 😀

… a tuk mi klesl cca o dvě procenta 🙂 Ale to je zásluha kuchyně. Six pack se vyrábí cvičením, ale zviditelňuje se v kuchyni.

Striktní jídelníček spočívá v tom, že se jí hlavně zelenina, kvalitní bílkoviny a pije se voda… Pokud možno minimum mouky, žádný cukr a pokud možno žádný shit k tomu. Když se jídlo udělá hodně výživné, tak pak ani nebývá chuť na blbosti… cukr mám v ovoci na svačinku. Cítím se výborně, ale hlavně už nemusím schovávat žádné špeky a můžu na tebe natáhnout co chci a neřešit, kde se co boulí.

První level six packu je víceméně hotový, jsem v půlce programu. Včera už mohl být hotový, ale dva dny jsem vynechala při měsíčku, takže si je dneska a zítra nahrazuju. Pozítří přestávka a pak najedu druhý level… Mám ze sebe obrovskou radost.

Kocourek Moristek už asi svrab nemá, možná nějaké zbytečky co je ještě potřeba dotáhnout, ale je konečně v pořádku. Zato mi dělá starosti Divočák, který má teď zánět v obou očích, ale protože je divoký, nemůžu ho normálně chňapnout a ty oči mu vyčistit a zakapat. Takže mu dneska zahájím homeopatickou léčbu na zánět přes fotku… když mu dám stříbro do vody, tak z misky u domu nepije, nevím prostě co jiného pro něho můžu udělat. Takže poléčím na dálku.

Pipetku proti blechám mu dám tajně když žere, tabletku proti červům do něho dostanu v jídle, ale oči si asi vyčistit nenechá. A pokud ho jednou úspěšně znásilním, tak už se podruhé určitě nenechá, nikdo nemá rád stříbro v očích. :-/

Prostě ty kočky, to je pořád něco. Pořád nějaký průšvih, jednoho vypiplám, druhý zas s něčím dojde a tak se to točí pořád dokola. Divočák taky včera došel úplně dodrbaný od krve jak kdyby mu někdo dal pořádnou ťafku přes obličej… Vždycky si říkám ZLATÝ MORČATA 😀 Těm nic není a když už, tak je to hned vyléčený.

15. června 2016

Včera mě dost překvapil jeden komentář… a taky rozmrzel, občas prostě vůbec nechápu některé lidi a jejich mozkové pochody. Přistál mi nepříjemný komentář pod moje video o tom jak si správně vybrat morčátko… což je nejvíce sledovaný a tudíž neúspěšnější díl z celé morčosérie. Ta videa jsou speciální tím, že jen co vyjde nový díl, hned je tam milion komentářů a všechny jsou věcné k tématu, bez nadávek a trollení. Nejvíc na ta videa chodí děti, které bývají i nejvíc nadšené… Děti jsou fajn diváci, protože děti na rozdíl od dospělých bývají vděčné, slušné a hodně komunikativní, takže je od nich skvělá odezva a nápady na další tvorbu.

Dotyčná mi napsala, že ,,všichni potřebují moje rady, kdysi měla morče, mělo se královsky a nepotřebovala nic o tom hledat na goole, ani koukat na podobná videa. A že nechápe ty lidi, co ,,naletí na takové sr*čky“…

Upřímně vůbec nechápu, co koho může dráždit na videu o morčátkách. Mě baví to točit, lidi baví to sledovat a podle reakcí se z toho už hodně lidí hodně věcí přiučilo. Vůbec nevím, proč někdo nazve video o morčátkách sr*čkou… Nemůžu za to, že má dotyčná to lejno v hlavě, tak ho pak vidí všude kolem sebe… Ráda bych občas viděla osobně ty lidi, co píšou podobné věci. Protože největší agresoři a hrdinové za klávesnicí, bývají ti největší chudáci ze všech 🙁 Na to je nejlepší jedna věc: Ignorovat, mazat. A klidně mi říkejte, že jsem cenzorka, protože já tady chci být pro hodné a slušné lidi, ne pro podobné blbce.

Ale jinak je mi na youtube moc dobře, už mám 2534 odběratelů, což je úžasné!!! 🙂

Přáli jste si natočit nějaké video z kreslení a taky jste se ptali, jak se dělají ilustrace do knihy… zrovna mám rozdělané jedno video které by mělo potěšit ty z vás, které právě tohle zajímá. Ještě k tomu dopíšu nějaký článeček a asi pozítří vydám, aby nebyla dvě videa hned po sobě…

Včera jsem docvičila první level na six pack, ale mám pocit, že jeden den přestávka mezi cvičením je na mě trochu málo, občas bych potřebovala spíš dva dny. Tak uvidím, jestli zítra začnu druhý level, nebo i ještě jeden den přestávku přidám.

Našla jsem na youtube moc pěknou hudební kompilaci, je to hudba na běhání, ale moc dobře se u toho tancuje, uklízí, kreslí, pracuje, odpočívá, prostě cokoliv… Až na jednu, jsou to všechno veselé optimistické písničky, nakopávací, ideální na letní idylku… Už ten playlist poslouchám tak dva dny a ještě se mi neomrzel:

https://www.youtube.com/watch?v=hi4Hdsl5u60&t=2592s

16. června 2016

Dneska jsem konečně začala cvičit level 2 na šest buchet s Jillian… Ale dostala jsem se k tomu až ve 4 odpoledne, neboť od rána jsem na to neměla klid, pořád všude nějaký lidi. Ale odpoledne už nemám tu sílu co ráno, najezené mi to moc neposkakuje a prostě jde to poznat. Nebudu tedy házet flintu do žita, ale takhle z první vody můžu říct, že jsem si ukousla dost velký sousto. Třináct minut před koncem mi došlo že budu zvracet, tak jsem si lehla na záda na podložku a počkala, až mi klesne srdeční tep, že to za chvilku docvičím. Pot ze mě lil jak z vodopádu, pomalu jsem ho pila jak minerálku… A když jsem vstala, zjistila jsem, že pořád ještě ležím:

Turínské plátno hadra 😀

Uvidím, co se bude dít zítra, protože dneska to vlastně bylo ještě v klidu. Spoustu těch cviků si musím první nacvičit, takže jsem to vůbec necvičila naplno, spíš jsem se ty pohyby učila… Ale zpátky na jedničku se moc vracet nechci, odcvičila jsem ji poctivě tři týdny a i když na konci zdechám u pavouků a horolezců, nemyslím si, že je tam ještě moc co zlepšovat… Leda dělat všude super pokročilé verze, ale to bych viděla spíš na nějaké druhé kolo v budoucnu, až budu větší terminátor. Tenhle program je totiž fajn, baví mě.

Takže zítra znova povalím dvojku a nevadí když zdechnu, přinejhorším budu první týden v půlce potit obrys na podložku.

… Vzpomněla jsem si, jak jsem u prvního videa s Jill odpadla na zem s bolestí břicha po osmi minutách poskakování… Zlatý časy 😀

– Je tady někdo, kdo tuhle sérii dělal a dodělal? – Taky jste u dvojky odpadli?

20. června 2016

Dneska jsem dodělala další ilustraci do knihy, která se také moc povedla, mám ze sebe radost. Co asi nevíte, já měla původně už dlouho dopředu domluvenou kamarádku, co umí kreslit na profesionální úrovni (ne že to studovala, ale má opravdu dar, kreslit černobíle velmi realisticky…), že ji ,,najmu“ a ilustrační obrázky mi nakreslí ona. Ale nevyšlo to, takže si je kreslím sama… To by mi dost urychlilo práce, že já bych už v téhle fázi mohla dělat první hromadnou kontrolu a zároveň by vznikaly obrázky. Ale nebylo to tak.

Prvně mě to mrzelo, nakonec si ale říkám, když tak koukám na výsledky své práce, že je to tak dobře a že to tak asi mělo být, přece jenom to má větší kouzlo, když si člověk tu knihu sám napíše a pak vykreslí, že to bude mít silnější energii.

Ale protože chci za každou cenu to, kvůli čemu jsem původně chtěla obrázky zadat ,,profíkovi“, tedy že chci tu knihu na vyšší úrovni, se na každou ilustraci speciálně připravuji, aby byla opravdu skvělá… a ono to jde. Jde to výborně, dokonce nad mé očekávání. Výsledek prostě vypadá jinak, když si předem pořádně nastudujete / připravíte proporce a nevaříte všechno z první vody.

Přechod na druhý level šesti buchet s Jillian dost drhnul, ale asi už jsem překonala to nejhorší. Po mém prvním pokusu jsem si tak strašně namohla zadek, že jsem první den nemohla ani chodit ani sedět, druhý den jsem nebyla doma, takže druhý pokus nastal až po dvoudenní pauze a to jsem ještě pořád ty svaly cítila, že nejsou úplně OK 😀

Tak jsem si řekla, že zkusím slimáčí tempo a úpravy tak, abych to ucvičila a nezdechla, takže dělám cviky spíš pomaleji a precizně, než rychle honem šup šup a pak nedýchat. A tahle taktika se vyplácí, včera jsem nezdechla a dneska mě už zadek nebolí, takže konečně najedu na pravidelný program 3 dny cvičit 4. den pauza a nechám si zatím slimáčí tempo, protože extra rychlé provádění je pro mne zatím technicky a vytrvalostně nemožné. I mi z toho lupe v kloubech, když valím moc rychle… Zranit se za každou cenu nepotřebuju, radši budu za slimáka a klidně si pak i pár sérií přidám.

Očividně je vytrvalost moje slabina a libuju si v síle, protože když zatínám, tak jsem jak šutr a dobrý… Ale jak je do toho moc skákání, jdu do kolen 😀

Moje morčinky mají pravidelnou televizku, vždycky si všimnu, jak sedí u plexiskla a čučí na mě a cvičí se mnou očima. Takže je otázka, kdo koho přes den víc pozoruje.

21. června 2016

Chodívám se zasmát na stránky 9gag, občas mě to tam pěkně rozseká. Ale tentokrát jsem tam našla obrázek, nad kterým mi zůstal rozum stát. Je to určitý starý záběr z filmů Disney, který je mi povědomý, už jsem ho někde párkrát viděla a vždycky mi připadal nějaký divný a teď už konečně vím, co mi na tom pořád nesedělo… Je tam totiž starý Mickey mouse, co dělá díry do sýra penisem. Neuvěříte vlastním očím: http://9gag.com/gag/azAgNBx

Že je Disney plný sexuálních podprahovek je stará věc, ale tohle mi připadá jako už fakt moc…

Nedávno jsem našla na internetu v online archivech seriál Step by step. Je to z roku 1991 a nenapadlo by mě, že to bude k dispozici. Krok za krokem je jeden ze starých seriálů, co jsem jako malá strašně zbožňovala. Taky jsem děsně hltala seriál Čarodějky, ten jsem si také ze sentimentu už zkoukla znova… V Kroku za krokem nejsou sice vidět zastaralé efekty, ale fascinuje mě ta krásně pitomá logika, staré oblečení a neexistence hovadin jako je FB, smartphone, snap, tablety apod. Prostě doba, kdy ještě svět nebyl úplně v zadeli… Taky se po letech vracíte ke starým seriálům, co jste měli jako děti rádi? – Je to hodně velký rozdíl, vidět něco znova po deseti letech 😀

Youtube mi taky nedávno nabídl ke shlédnutí film My děti ze stanice ZOO a byl to teda masakr. Už jsem ho viděla tak před týdnem a pořád nad ním přemýšlím, má to dost výrazné poselství. A stáří filmu mu vůbec neubralo na aktuálnosti, naopak si myslím, že se ten problém zhoršuje… A pro člověka jako já, co se v životě nedostal do takového prostředí a k takovým věcem, je dost šokující… Drogy ani tak ne, to je svinstvo, to není těžké pochopit, ale lidská demence a její následky jsou pro mě šokující…

popis filmu: http://www.csfd.cz/film/2520-my-deti-ze-stanice-zoo/prehled/

Moje cvičení druhého levelu pokračuje úspěšně. Už jsem se tak trochu ,,odslimáčila“. Asi to funguje tak, že svaly potřebují prvních pár dnů, než si zvyknou na nové pohyby a jiný druh zátěže, chvilku bolí, ale rychle se adaptují a jde to. Takže druhý level normálně odcvičím, víceméně bez zdechnutí, sice v druhé sérii pomaleji, ale už to není na slimáka. Tak mám radost 🙂

Dneska jsem rozdělala obrázek, co asi půjde na obálku třetí knihy, tématicky se mi tam hodí asi nejvíc ze všech námětů. Mám ho tužkou, takže ještě obtáhnu fixem, ale vybarvovat budu asi s odstupem, až se definitivně rozhodnu, jestli to bude fakt tenhle a ne nějaký jiný. Je to těžké, vybrat jeden obrázek, když máte dojem, že se vám povedly skoro všechny na jedničku s hvězdičkou. Tak nevíte, se kterým se vytasit jako první. A to je u mě dobrá změna, protože jsem dřív nikdy nebyla se svými kresbami úplně spokojená, vždycky jsem v nich viděla spoustu nedokonalosti. Která je sice roztomilá, ale ne když měl člověk vyšší ambice. Teď už je nemám, beru svoje schopnosti tak jak jsou, protože malířka ze mě nevyrostla a co umím, to mi při této práci perfektně stačí na všechno co potřebuju, takže nemusím být nejlepší.

25. června 2016

23. jsem byla ve Stránské skále (Brno) a povedlo se nám nafotit zdejší duchy. Nejsou to ale dobré energie, také bych tam bez ochrany nešla a ani bych to nikomu nedoporučila. Zato výsledek opravdu stojí za to, byl to dobrodružný zážitek a výsledná reportáž má tři díly. První vyjde už zítra.

Jeden z mých kocourů, Divočák, se na dva dny ztratil, ale dneska se konečně objevil. Přivítala jsem ho suchýma granulema, konzervy došly a zapomněla jsem vytáhnout maso z mrazáku, tak se moc netvářil :/ Moristek je dokonce odmítl žrát, tak zůstal bez snídaně a nechápal, že dneska maso nebude. Asi jsem si je rozmazlila, měla bych zase přitvrdit a zavést znova dny o granulích, ale je to s nima těžké, ti z vás vyžebrají i to, co nemáte…. Jsem ráda že je Divočák zpátky, měla jsem o něho strach, navíc je dost hubený, tak jsem nechtěla, aby se to zhoršilo, když se nedostane k pořádné misce. Ani nevím proč je hubený, krmím ho stejně jako Morista, nedělám mezi nimi rozdíly, naopak spíš přidám Divočákovi a i jsem je oba nedávno odčervila, ale nepomohlo to. Taky jsem ho nedávno přistihla se nějak divně zadýchat/zakuckat, tak nevím, jestli to není nějaká dědičná nemoc, která nesouvisí se stravou.

Zato jsem ale ve vesnici potkala jeho mamku. Tu jsem viděla už zdálky a okamžitě jsem věděla, že je to jeho máma. A co myslíte, má zase pupek plný koťat. Já bych ty její majitele nejraději nakopala do zadele, takhle ta kočka pořád vyrábí mladé a kdo se o to sakra bude starat?!

Dneska jsem viděla zajímavý dokument o české skupině EPVR 777, která pomáhá odvádět duchy z domů. Je tam bohužel posunutý zvuk a kazí to amatérské kecy moderátorky co se snaží být nestranná, ale je to zajímavé, pokud máte čas, jukněte: https://www.youtube.com/watch?v=0ExHCjHbvmg

Kvůli extrémním teplotám jsem musela přestat s cvičebním programem, protože mám doma extrémní horko už brzy ráno a nedá se v tom vůbec existovat. Štve mě to, protože mi to krásně vyrovnalo hormony, už vůbec nemám akné i když se blíží měsíčky tak na mě nic neraší, skvěle spím a dodává mi to hodně energie přes den a teď se plazím v baráku co má pod střechou 29 stupňů a mám co dělat, abych tady nechcípla :-/

29. června 2016

Ačkoliv ještě nemám dodělané všechny obrázky do třetí knihy, začala jsem předběžně s kontrolou textu. Celkem i ze zvědavosti, protože ten začátek už je tak rok starý a zajímalo mě, jak to uvidím po takové dlouhé prodlevě s odstupem.

A je to fakt bomba. Celkem jsem se do začátku knihy zažrala. Občas si říkám, když sleduju co píšu do knížek, že u toho psaní musím být chvílemi tak trochu mimo, protože když to pak po delší době čtu, tak úplně žasnu – ale v dobrém pochopitelně – takže jsem zkontrolovala jednu a půl kapitoly, pak jsem šla cvičit a vařit, ale to zjištění, že je to tak skvěle napsané a že tam skoro není co spravovat, mi udělalo obrovskou radost.

Úplně mi to nalilo elán do žil. Takže jsem pak v kuchyni byla trochu divoká, rozflákla si skleničku a jak ji chtěla na poslední chvíli chytit, ještě jsem se na ni nabodla. 😀 Ale náladu mi to stejně nepokazilo 😀 Uklidila jsem střepy a radovala se dál… Nějaké opravy jsem tam udělala, ale spíš mírnější a naopak jsem si všimla už dvou věcí, které bude potřeba do obsahu vepsat, protože na začátku jsou věci, které bych ráda dovysvětlila v pozdějších částech. Stejně ale to čtení nemůžu moc uspěchat, protože do toho potřebuju vkládat poznámky a řadit podle toho za sebe ilustrace do šanonu, aby se v tom pak nakladatel vyznal.

Díky mírnému ochlazení už zase cvičím a cítím, jak mi to dělá dobře. Vždycky mi to zlepší náladu, dodá energii a taky díky tomu skvěle spím.

…..

Komentáře

Ikona diskutujiciho BE 2016-06-01 08:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

cap, cap na gate… prečo vždy keď má človek niečo čisté sa najlepšie ošpiní ?

Ikona diskutujiciho :) 2016-06-01 17:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ty uz mas ridicak a auto?a kam si jela do FRakouska jako jen tak sama se tam poohlednout? nebo za temi tvymi prateli?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-06-01 18:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  Nemám řidičák, to bych o tom psala…

Ikona diskutujiciho Gabby 2016-06-01 20:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, myslíš, že bych ti mohla na Tvé narozeniny poslat nějaký dárek?? 🙂 Věnuju se teď kreslení a vím, co bych ti nakreslila, plus bych ještě něco přidala 🙂 Nevím, jestli stále dary přijímáš, ale doufám, že jo. Sice do Tvých narozenin daleko, ale i tak se už chci raději zeptat ať můžu trénovat kreslení :D Stejnak bych ti nejraději udělala nějaký dietní dort, protože vím, že sladké nejíš, teda asi ho furt nejíš, že?? :D 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-06-01 21:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  Jo, poslat mi obrázek, to určitě nebude problém.

Ikona diskutujiciho Triss 2016-06-03 15:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě se nejvíc osvědčilo, že když mě něčí chování obtěžuje, slušně ho požádám, aby byl tak hodný a nedělal to. Obvykle to funguje a vše je v pohodě. Nadávání na internetu toho pána asi slušnému chování nenaučí:)

Ikona diskutujiciho Gabby 2016-06-03 16:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Alue :D promiň, ale já musela :D teď mám photoshopové období, takže jsem zotročila rodinu a udělala je v ps :D a i tebe!! :D Napadlo mě ti to dát spíš do mailu. Jestli to budeš chtít zveřejnit nebo ne je na tobě, doufám, že se zasměješ, předělala jsem ti jen oči. Aneb hnědooká Alue :D 🙂 http://i.imgur.com/ABgaKde.png

Ikona diskutujiciho BE 2016-06-03 19:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Väčšinou na poštách ako aj v bankách sú namaľované čiary, zóny, asi na malých dedinských nie, ale môžeš žiadať o to.

Ikona diskutujiciho V.L. 2016-06-03 20:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kolik ppm dáváš stříbro, smím-li se ptát?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-06-03 21:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]:  Originál je lepší :D

Ikona diskutujiciho Gabby 2016-06-04 08:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Jo to je, modre oci ti slusi vic :D 🙂

Ikona diskutujiciho Gabby 2016-06-05 11:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a jak ti to dej s Jillian?? Dáváš si do těla?? :D Jestli s tím začnu, tak asi vz*echnu, protože nevyjdu pomalu ani kopec :D

Ikona diskutujiciho Kaia 2016-06-05 13:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky máte někdo teď bouřku?  Musím říct že je fakt silná…

Ikona diskutujiciho Gabby 2016-06-05 18:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, taky ti teď línají morčata?? Moje je úplně obležený chlupama :D Uvažuju, že jí to vyčešu, ale moc se jí to nelíbí, tak nevím no. Co doporučuješ?? 🙂

Ikona diskutujiciho m 2016-06-08 14:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to Calzedonia 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-06-08 17:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]:  vim no… vždycky to napíšu blbě.

Ikona diskutujiciho m 2016-06-08 18:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Mají tam boží šortky 😛

Ikona diskutujiciho Blue 2016-06-10 19:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

7.červen radši nekomentuji :-)

Ikona diskutujiciho mia 2016-06-12 11:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, ako si na tom s cvičením s Jillian? 🙂

Ikona diskutujiciho Ali 2016-06-15 20:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cenzorské praktiky mi vadí..Jak by vadilo tobĚ kdyby ti nějaký lékař smazal všechny články o zdravý kde říkáš že lékaři jsou většonou špatní(mírně řečeno)?Navíc vím že cenzuruješ i to co se ti nehodí-třeba když můj komentář obsahoval jen jméno jedné blogerky.Opravdu to sráží tvou věrohodnost v mých očích když si nemůžu ani přečíst názor z druhé strany(byť slušně napsaný).

Ikona diskutujiciho Alue 2016-06-15 21:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Inu pokud děláš v diskuzi reklamu někomu, kdo mě už celé roky pomlouvá, tak mu tu radost přece neudělám.

Ikona diskutujiciho N. (whitedeerontheroad) 2016-06-16 17:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z toho komentáře si nic nedělej. Mně se tvoje videa líbí ikdyž je nepotřebuji (morče nemám) :D Někteří lidé chtějí škodit všudy chodí. Nevím, jestli mazání je dobré nebo špatné. Já bych asi nemazala. Pak bys uviděla tu podporu od lidí, kteří ti fandí. Sami by zareagovali. 🙂 Jinak k Jillian…inspirovala jsi mě k 30 day shred, ale po prvním týdnu jsem lehla a nějak se k tomu nemůžu opět odhodlat! :D

Ikona diskutujiciho vanilková 2016-06-16 18:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vzpomněla jsem si… co pilates? Jsou také různé úrovně i videa na youtube. Prý je dokonce pilates koncipováno tak, aby při pravidelném cvičení svaly příliš nemohutněly, ale přitom byly pevné a vycvičené. Kdyby někdo chtěl vyzkoušet, oblíbila jsem si tato videa:https://www.youtube.com/watch?v=gNctGDawveE

Ikona diskutujiciho Alue 2016-06-16 20:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]:  Ve skutečnosti se pak děje to, že se každá diskuze změní na válku mezi přiznivci a závistivci mé tvorby, nakonec se všichni baví jenom o mně a to úplně odvede pozornost od tématu článku a od sdílení zkušeností. Lidé se prostě rozhádají  a požerou mezi sebou. To je moje zkušenost. Nechci mít diskuze na to, aby se mezi sebou lidi hádali. Buď to někoho zajímá a chce to slyšet a rád se podělí o své podněty, nebo to někoho nezajímá, tak ať se spakuje někam jinam.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-06-16 20:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]:  To je škoda že jsi přestala, já jsem po absolvování toho prvního programu s Jill jako nový člověk, ale to chce asi mít nějaký fakt velký důvod a nadchnout se, jinak to člověka přejde 🙂

Ikona diskutujiciho N. (whitedeerontheroad) 2016-06-16 21:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: To je fakt…je to zbytečný plýtvání energie. Taky nesnáším komentářový války. Asi lepší smazat.

Ikona diskutujiciho ginze 2016-06-25 19:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky z toho tepla už umírám…sice nám tu zapršelo a byla bouřka, ale asi tak 15 minut :/ Ještě by prý mělo zapršet v noci, tak uvidíme.

Ikona diskutujiciho Kaia 2016-06-25 19:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teplo řeším následovně- za jeden den jsem byla v našem bazéně (nafukovací :D), v kamarádčiným (do země), pak jsem byla na Křetínce (přehrada) a to jsem absolvovala na kole, a ikdyž to mám kousek, tak v tom vedru teda masakr, jeli jsme jen v plavkách, kolem krku ručníky a na hlavách helmy :D. A jelikož nám to nestačilo, tak jsme šli do zátoky tý přehrady. Takže na čtyřech vodních plochách za celej dnešní den. Ale jsem teda totálně spálená na ksichtě, ale tak opalovák si na to dávat nebudu… Příště zůstanu celej den doma a ani z domu nevystrčím paty, fakt! :D

Ikona diskutujiciho Liliana Landštejnská 2016-06-25 22:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kočky dovedou být někdy pěkně rozmlsané :-) Koťat je teď všude spousta a každý mi nějaké nabízí, už z toho začínám být bezradná… jako kdyby nikdo nevěděl, že existuje kastrace :-(

Ikona diskutujiciho fluttershine 2016-06-26 22:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můžu se zeptat, jak to vypadá s písničkami? :-) Už dlouho jsi o nich nic nepsala, jak to vypadá?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-06-26 22:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]:  Slečna která je dostala, je dodnes nedodělala 🙁

Ikona diskutujiciho Fellien 2016-06-28 13:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já cvičím v soukromé posilovně, nebo někde venku, takže ve výsledku na tom budu dost podobně jako ty. Ale mně nějak horka nevadí, tak to zvládám, nicméně znám spoustu lidí, co jsou třeba i fakt dobří sportovci, co v horku prostě nemůžou, protože pak třeba i omdlí. Já jsem v tomto směru asi přírodní úkaz, já můžu cvičit pořád, i když je na slunci 50 stupňů a víc. Asi mám nějakou dobrou termoregulaci, protože mi nedělaly zle ani horka v Egyptě, zatímco ostatní umírali. Možná jsem se měla narodit někde v teplých krajích :D.

Ikona diskutujiciho Mára 2016-06-29 13:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdal se mi super sen ze jsem mel Daciu Sandero :D a stopnula si me jedna hezka holka ktera chtela abych ji pohlidal psa :D a my jsme se zacaly bavit a ja s ni zacal kamaradit, ruzne jsme spolu behaly po meste, ja ji pomahal protoze po ni sli nejaci lidi a nakonec se ukazalo ze je mimozemstanka z Marsu, ze je to takova menavka ktera je puvodne Piskomil ale ted ma lidskou podobu a je psychicky nemocna.. a ma bohatou rodinu, jeji otec mel benzinku predelanou na velky dum. Jenze ja jsem zacal balit jeji kamaradku, a ona se na me kvuli tomu trochu nastvala a zacala flirtovat s jinym klukem i kdyz se mnou trochu porad taky. A nakonec musela odletet zpatky na svou planetu protoze jeji mise skoncila. A chtel jsem aby mi dala pusu na rozloucenou a ona ze ne, ale pak ze jo, ale promenila se na doktorku Hedliovou z tymu doktora House :D

Ikona diskutujiciho fluttershine 2016-06-29 19:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: To je škoda :-( Zkoušela jsi ji ještě kontaktovat, nebo to prostě tak nějak vymizelo do ztracena?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-06-29 22:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]:  Včera jsem jí psala, ať mi tedy alespoň vrátí zálohu a zatím neodpovídá. – Taková škoda, ty písně jsou totiž udělané a otextované, stačí je jenom jít nahrát.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2016-06-30 15:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: Aha, to je škoda… no, třeba to ještě vyjde.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek