Zápisníček / Červenec 2015

3.7.2015 v Aluška.org 62

….. Aktualitky, zprávičky, myšlenky, zážitky a vše, co se okolo mne mihne zajímavého ….

Čtvrtek 30.července 2015

….. Jak teď během dvou dnů strašně vyletěly Bovisy, tak je to se mnou těžký. Dopoledne se přinutím k nějaké aktivitě, ale odpoledne na mě padne únava, rozbolí mě hlava, nemůžu se soustředit, zalezu si do samoty a mám chuť na sladké. Tak čokoládky tady těžce frčí. Dneska mě bolí hlava celé odpoledne a ne a ne se toho zbavit 🙁

….. Dneska je od rána v morčodomku nějaký bugr. A dneska večer to dostoupilo absolutního vrcholu. Vanilka drnčí v jednom kuse, pořád Máju otravuje a teď na ni dokonce naskakuje a kopuluje jako samec. Mája se brání, kvičí, nadává, ale není jí to nic moc platné. Hledím na to jako bacil do lékárny… nespletl se teda někdo? I já?! – Tak jsem Vanilku odchytila, obrátila ji na záda a prohrábla jí genitálie, abych se ujistila, že to je opravdu samice… Když jsem ji zkontrolovala asi 3x, pokaždé se stejným výsledkem, a pro jistotu jsem zkontrolovala ještě 2x Máju, zjistila jsem, že… No ano, jsou to opravdu dvě samice. Jednak nemůžu najít pindíka, zadruhé není cítit ten klasický pižmový smrad, když to na samečky přijde. – Ale normálně jsem z toho nervozní 😀 No ano chápu že má Vanilka říji, tak se chová jako samec, ale nikdy po Máji takhle vášnivě nelezla… Možná na ni taky působí Bovisy o_O ?!?!? Co když jí ten pindík naroste?!? – Co pak s těma morčatama budu dělat? 😀

Neděle 26.července 2015

….. Postupně sestavuju nový systém e-shopu, protože původní kramky.cz mi příliš nevyhovují (člověk tam má skoro nulovou možnost úprav a vzhledu) a už tehdy jsem je brala jako provizorku do začátku na seznámení. Až bude hotovo, určitě dám vědět. Bude to super a o dost lepší. Jednodušší pro uživatele 🙂

….. Včera jsem se probudila s nějakou divnou náladou na pěst, tak jsem ji šla zahnat nějakou konstruktivní prací a šla třídit brambory od zimy (restíčky, znáte to). Z celé bedny jsem jich zachránila jenom pár, zbytek letěl. A hned se mi udělalo líp. To je jak v té písničce ,,Když máš srdce zjihlé když máš potíže, tak dej cihlu k cihle…” Prostě práce funguje a ne že ne.

….. Objevila jsem v pátek černé pivko Bernard v supermarketu, koupila tři lahve a už jsou vypité. Na každý den jedno a to jsem vlastně nepivař. Nebo jsem si to o sobě hlavně myslela. Jestli ho potkáte, tak kupujte, je moc dobré 🙂

…… Včera jsem dostala darem další obrovský a výborný meloun 😀 To abych si mohla uříznout i tu druhou ruku. muhehe 😀 Ale tentokrát nade mnou nezvítězí, protože jsem se naučila legendární kostičkovou krájecí metodu! Teď budu Melounový mistr Shaolin. A vřele ji doporučuji všem nemehlům a střevám jako já, ušetříte tak spoustu krve.

….. Vypadá to, že z mojí první morčové roste dáma. Chlupy na hlavě jí přerostly a uhýbají na levou stranu, takže nosí patku. Je to Emo morče!! O_o – Zapomněli jí říct, že už to není v módě 😀


Středa 22.července 2015

…..Neumím ukrojit normálně meloun. Jsem na tohle totální střevo, buď je to strašně nakřivo, nebo úzký, nebo hrůza na to koukat a navíc si u toho skoro vždycky málem ufiknu ruku. A speciálně když jsem naštvaná, tak si tu ruku fakt ufiknu. Dneska mi pěkně z toho melounu vyjel nůž přímo do dlaně, tak jí mám pěkně říznutou kolno podél a na palci jsem vzala tepnu, takže krve jak z vola. …. Odpoledne jsem na něho měla chuť znova, ale už mám strach vzít znova do ruky tu mačetu, abych si s ní ještě neuřízla hlavu, když jsem teď tak nemožná. (PMS, chápete.)

….. Včerejšek jsem strávila na koupališti. Je mi tam tak dobře, že si zajedu i sama a nemám s tím žádný problém. Odpoledne jsem vystrčila břicho pěkně na ručníku, přes oči dala složenou zavinovací sukni a normálně jsem tam na hodinu vytuhla. Bylo tak nějak střídavě oblačno, tak ani nejsem osmažená, jenom trochu vzadu… Pak jsem se spravila kafíčkem a do sedmi brázdila tobogán. – Prostě supr den. Těším se na nášup, vždycky tam přijdu na jiné myšlenky a vypadnu z toho svého zajetého kolotoče.

….. K mému velkému zklamání: Dneska v noci jsem měla sen, že mi odpověděla ta paní, u které mám vybrané morčátko, ale obsah zprávy nebyl jasný. Tak jsem ráno běžela strašně šťastná že mi asi už odpověděla a nic…. Ale nespletla jsem se. Zpráva mi došla až teď večer a bohužel morčátko k mání není. Žádné. Další až tak za 3 měsíce krucinál :((( – A tak teda nic, lustruju inzeráty, však já nějakou tu babulu odchytím 🙂

….. Zoohit už mi poslal objednávku, takže asi ještě tenhle týden budu mít rozšířený morčobarák na dvojmetr. Juchů! 🙂

….. Mezitím jsem ,,náhodou” objevila tuto překrásnou dlouhatánskou meditační hudbu v 432 hz. Určitě si ji pusťte, je super pro uklidnění, zlepšení nálady, nebo jako kulisa:

https://www.youtube.com/watch?v=j9uMPCJlPWE

Pátek 17. července 2015

….. Kdo jste z Jablonce, utíkejte na pole!! Máte za humny překrásný kruh v obilí!! 🙂

http://www.novinky.cz/domaci/375307-u-jablonce-se-objevil-tajemny-obrazec-v-obili.html

….. Dneska u mě bylo 41 na slunci. Absolutní infarktozní stav, cesta na poštu snad nikdy nebyla těžší s jazykem až na zem. :-/ Kromě pošty, tatarky a jednoduchého oběda jsem nezvládla nic. Jenom hladit morčata. I chůze do schodů je utrpení v tom hicu.

….. Mám poněkud smíšené pocity z dnešní soutěže, kde měli soutěžící za úkol jenom označit zprávu heslem SOUTĚŽ, napsat jednoslovnou odpověď s názvem města a napsat svoji adresu, kam se má poslat výhra. Na to že došlo hodně mailů a všechny byly označeny správně, obsah už byl problém. U skoro všech chyběla odpověď – kdyby byla alespoň špatně, prostě tam nebyla – a nebo ještě líp, nebyla odpověď a z adresy napsaná jenom půlka. Nebo odpověď byla, ale bez adresy. A když už to člověk nějak probral, tak jeden soutěžící se odhlásí ve chvíli, kdy už má Saunia dávno oznámené výherce. Nevím jestli chápete jaký z toho mám pocit, ale zkuste si to představit…. Co k tomu dodat? – Každý den asi nemůže být posvícení 😀 A přitom vyhrát dva vstupy do sauny, prakticky úplně zadarmo a za nulu jakékoliv práce, to se člověku poštěstí málokdy. Škoda že nejsem z Prahy, vzala bych taky nějakou kamarádku a šla se saunit zadara. Nikdy jsem v sauně nebyla, možná je to škoda.

….. Na kruh v obilí jsem se znova vrátila, ale zjistila jsem, že někdo vytrhl a odnesl ten jeho střed zkroucený tak pěkně do kruhu, jak jsem ho ukazovala ve videu. Prostě už je tam jenom kousek holého pole bez středu. Smutný pohled, prostě to tam chybí, když člověk věděl že to tam bylo. Tady už se kradou dokonce i pokroucená stébla, tam ten národ český spěje! – Ale jo jinak je tam pořád dobře a krásně, tak mám zase hromadu dalších fotek a pěkný zážitek.

Čtvrtek 16. července 2015

….. Hovinky.cz dneska vydaly nanejvýš debilní článek, který označuje lidi a skupiny kteří nechtějí imigranty a islám v česku za ,,islamofoby a populisty”. Lidé v diskuzi se samozřejmě bouří. Lidé je zde jednoznačně nechtějí, proto se domlouvají, proto protestují. Místo aby se na to adekvátně reagovalo, začne o občanech ministerstvo vnitra přes mediální sračkomet hovinky.cz mluvit jako o extremistech a pravičácích.

Není na tom nic špatného, když češi chtějí svoji malou zemičku pro sebe a svoje děti. Tak uvažuje každý normální člověk, který nemá v hlavě piliny. Ale když se ohradíte a použijete selský rozum, už máte nasazenou psí hlavu.

….. Tak nově pořízený záchod pro hlodavce v bobulově fialové barvě se mi velice dobře osvědčil. Už neřešíme problémy že se dostává vlhko ke dřevu naspod mého ,,eco výběhu”. Fakt super, ten jsem měla pořídit hned a na nic nečekat.

….. Koupila jsem si originál trička od Nightwish 🙂 – Když bude čas, tak se asi s nima vyfotím a ještě bych dokoupila další, jsem nadšená!

Úterý 14. července 2015

Včera 13.července jsem začala s inverzní metodou, takže následující fotka je nejenom dokumentace růstu, ale hlavně abych měla za týden s čím srovnat. Už se těším, až sesmolím nějaké ty články a zážitky k tématu 🙂 Doufám že ten týden vydržím! Musím!

Délka odrostů už se měří blbě, ale je to dneska asi necelých 18cm. Co mi ale udělalo obrovskou radost je to, že jsem v narovnaném stavu v pase!! 🙂 HUUUURÁÁÁ! …. No jo, ale teď se tuplem nebudu chtít zastřihnout.

Pořád si nejsem úplně jistá, co mám hlavně za barvu. Ona je na každém světle trochu jiná. Někdy to vypadá jako tmavý blond, špinavo blond, ale spíš šedohnědámyšina… po té reznoucí cassii to teď trochu vypadá i jako světle hnědá.

Pondělí 13. července 2015

Aluška.org je konečně 1. nejnavštěvovanější na serveru blog.cz. Po letech jsem nakonec přeskočila i Dolcevitu!!! 🙂

Neděle 12.7. 2015

….. Včera jsem byla s přáteli na Novém hradě u Blanska. Nahoru do kopce vede pěkná točitá tříkilometrová štěrková cestička, která je velice nenáročná na výstup. Hrad je menší, opravovaný a moc hezký, dá se tam koupit pivko a jakési špízy se sýrem, člověk tam prostě hladem neumře. I záchody mají 🙂 Vstup je zadarmo, jenom u vchodu je kasa na dobrovolné příspěvky. Patří to partě nadšenců, není to národní památka, ale když si hrad projdete, menší expozici mají. Jako jsou děla, štíty, zbroje a zbraně. Moc se mi tam líbilo, jestli to máte blízko nebo po cestě, určitě doporučuji navštívit. Trochu jsem fotila, ale žádná z fotek se mi nezdá dost hezká na vystavování tady 😀

,,Nový hrad (Ronov), jehož zříceniny leží v katastru obce Olomučany, byl původně zeměpanským hradem. Vybudován byl ve 14. století, aby střežil strategickou cestu z Brna blanenským údolím; kolem hradu se vytvořilo rozsáhlé panství. Na počátku husitských válek zastavil král Václav IV. Nový hrad pánům z Boskovic, v jejichž držení zůstal až do vymření rodu v r. 1597; pak jej zdědili Lichtenštejnové.” (zdroj)

….. Nedávno jsem si měřila (zhruba) vlasy křejčovským metrem a byla jsem na čísle něco přes 65 cm (v suchém narovnaném stavu). Takže už jsem se doplazila do délky, která mi začíná být příjemná a ve které se cítím dobře. Ještě tak 5-7 cm bych potřebovala, než si začnu chrochtat… Chtěla bych hrdě pokračovat se stříháním části vlasů které jsou poškozené barvou, ale nějak na to nemám vitamíny, teď když jsem se konečně dočkala. Asi musím ještě pár měsíců počkat, musím se mezitím psychicky připravit a hlavně poporůst 😀 Je to zvláštní, ale když mám vlasy kratší než pod lopatky, tak se necítím dobře a ve své kůži, až tak blbě jakoby mi chyběl prst, nebo zub. Když se říká ,,blbý vlasy přece zase dorostou”, tak já to nechápu… Nechápu prostě!! 😀

A odrosty vypadají na 17-18 centimetrů. Na tom se dá spočítat rychlost růstu. Od dubna 2014 je průměrný přírůstek (17,5:15) 1,2cm měsíčně… Tak teď už to vím přesně. 😀 Extra růst od pána boha sice nadělený nemám, ale doháním to šetrností, trpělivostí a dobrou péčí… I když bych občas bušila hlavou do klávesnice, když čtu jak se ženské chlubí, že jim rostou 2-3 centimetry, navíc hustých silných vlasů. To kdybych měla já, tak už jsem měla odrůstání dávno kompletně za sebou.

Dělá se mi od hlavy suprově tlustý cop, dlouhý podobně jako ty odrosty asi 18cm… A to v něm ještě nemám horní odrostlé husté vlasy, takže bude potom ještě tlustší. Zdá se mi ještě lepší než jsem měla kdysi jako dítě před barvou. To bude tím, že mám nejlepší léči, mnohem lépe s vlasy zacházím, mám prvotřídní stravu a klidný životní styl. Takže určitě překonám sebe samu. Ačkoliv nedávám pravidelně hennu, tak se mi vůbec nevrací padání vlasů, ani když jsem měla teď několikrát trochu drsnější období. Při mytí odchytím tak 3-5 vlasů, to je úplná sranda, ani to nestojí za řeč. Muhehe!! 🙂

….. Článek ,,Mocnejšia než chemoterapia: Bylinka na rakovinu, čo vám rastie priamo pod nosom” už na FB sdílelo 2.526 lidí. Děkuji moc za propagaci!!!!! 🙂

Pátek 10.7. 2015

…..Dneska jsem rovnou odnesla na Poštu klávesnici pro Alzu a vyzvedla si zásilku s Logitec illuminated za 2000. A je v pořádku. Takže teď budu ťukat jenom na tom, co mi opravdu vyhovuje a už žádné blbé vyskakování písmenek. Blef!

….. Včera jsem byla na otočku v Rakousku a udělala jsem dojem s němčinou. Už jsem tam dlouho nebyla a ten rok studií navíc byl dost znát. Představte si to, rozumím rakouskému nářečí a zvládám mluvit bez větších záseků. Třeba mluvím pomalu jednodušeji než bych mohla a stručně, ale v podstatě složím věty plynule. Tak mám ze sebe radost. Problémová jsou ale odborná slovíčka když se řeší více vyhraněná témata a taky mi dělají problém rakušáci co mluví moc rychle a jsou očividně trochu odjinud, protože už tu němčinu zase komolí trochu jinak. – Žádný učený holt z nebe nespadl. Ale v tuto chvíli jsem spokojená se svým výkonem… Domů jsem dojela strašně pozdě, šla jsem spát až ve tři ráno, naspala jsem asi tři hodiny, prostě saďárna. Dlouhé cesty a málo spánku to není nic pro mě. Brzo tam ale pojedu zase, beru to jako celodenní intenzivní kurz zadáčo.

….. Dneska jsem dočesala zbytek třešní, které se ještě daly a na které jsem dosáhla. Dostala jsem se až úplně nahoru do koruny, až jsem se divila jaká jsem opice, ale moc jsem toho nesesbírala ani tam. Zespoda ty temné třešně vypadají úžasně, ale když je člověk chytne do ruky, tak dobrá je asi jedna z deseti a někdy ani to ne. Už jsou prostě červivé, měkké, oschlé, nahnilé a podobně jeté. Přesto se mi s vypětím všech sil podařilo sesbírat ani ne 3/4 mísy. Večer jsem vyprovodila návštěvy a šla rovnou vypeckovávat, takže teď mi na okně bude zrát měsíc třešňový likér. Dala jsem do toho litr rumu, půl kila čistě třtinového cukru a hodně hodně pravé vanilky. Jiné koření tam nějak nemám chuť dávat. Ještě je v tom trošička červeného rybízu, ale jenom na dně, to možná nebude ani poznat. Ale moc se těším, co z toho za měsíc bude. Ty třešničky jsem čistila poctivě, ty budou pak vylouhované a jedlé… ožralé ovoce! 🙂 Hurá 🙂 Ale toto je už opravdu konec, už na ně nedosáhnu a na co dosáhnu, co už není k jídlu. Škoda, ani jsem nezvládla využít další sklenice na zavařování… Však příští rok – jestli tady vůbec ještě budu – se na ten strom vrhnu znova. Zásoby co mám mi možná na rok vystačí, ale u marmelády si fakt nejsem jistá.

Ale je to opravdu výborný strom. Dobře se obírá, dobře se na něj leze, krásně plodí. Nemůžu si stěžovat 🙂 Příště bych vzala ale dřív útokem jeho korunu, než jsem objevila ty správné cestičky, tak už je na horní česání pozdě.

….. Morčátka se mají dobře, těší se dobrému zdraví a přebytku běhací a kvikací energie. Kocour je taky v pohodě, zatím bez dalších průšvihů.

Středa 8.7. 2015

Z dneška mám dost rozporuplné pocity. V noci jsem vůbec nespala. Barák byl po těch vedrech nažhavený na 31 stupňů, takže jsem se celou noc pekla a potila jak čuň. Šla jsem spát o půl jedenácté, otevřela jsem si okno pro jistotu se ani do ničeho neoblíkala, jenom se opláchla ve studené vodě a šla spát tak. Bylo mi strašné horko, ale usínala jsem. Problém byl, že mě mezitím ob půl hodiny vzbudilo štěkání sousedovic psů, ale zavřít okno jsem nemohla, bylo nedýchatelno. A navíc mě běžně budí i přes zavřené okno… Ve dvě ráno, když mě opět vyrušili, už mě spaní nějak přešlo a už se usínat dál nedalo. Prostě když se tři a půl hodiny převalujete, potíte a pokaždé kdy máte pocit že už byste mohli konečně usnout zaštěkají blbí psi, máte už jenom chuť střílet. A ne spát. Sousedi tady kolem jsou asi nějak dementní, že nechápou, že pes se má na noc zavřít do garáže nebo na chodbu, aby venku nevyřvával. Tak to normální lidi dělají, víme? – Tady asi normální nejsou. Hlavně že ve dne po nich řvou ,,drž hubu”, ale v noci je jim to nějak jedno… Jaký pán takový pes.

Tak jsem průběžně sledovala hodiny.. Půl třetí.. Hm. Ve tři začalo lít, zavřela jsem okno… Samozřejmě to bubnovalo a jelikož jsou okna střešní, spát se u toho nedá. Nacpala jsem si špunty do uší… Ve čtyři ráno přestalo, tak jsem to zase otevřela. Myslela jsem, že se trochu ochladí, ale vůbec… Pak bylo půl páté.. pět hodin.. Vyndala jsem si ty špunty z uší. Jednak jsem s nimi stejně neusla, druhak mě z nich už hrozně bolely uši. Už bylo světlo… Půl šesté… Už bych vlastně i mohla vstávat do dalšího dne, že? A já ještě vůbec nespala!!!! Bylo to fakt peklo. Asi nikdy v životě jsem nečuměla do zdi od půl jedenácté do šesti do rána a doufám že to zase dlouho nezažiju. Kolem šesté se mi podařilo alespoň na tři hodiny nouzově usnout, dál už se spát nedalo. A bylo mi blbě jak sviň, celý den mám něco jako závrať, nic mě pořádně nebaví a na nic nemám energii.

Jediná moje dnešní radost jsou morčátka, kterým jsem alespoň vyčistila domeček a nechala je dvakrát proběhnout. Taky jsem viděla tu novou pohádku Popelka, co teď vyšla v roce 2015. Je opravdu krásná… Ale dobrá nálada mě přešla ve chvíli, kdy jsem zjistila, že mi kocour lehává do lichořeřišnice v květináči, co mám na balkoně na stole. A tentokrát ne divočák, ale můj macek. A já si říkala, proč to vypadá podupaně, proč to žloutne, proč to blbě roste.. Hm, aha. Tak když do toho leze kočka, tak už je mi to jasný.

Tak jsem všechny květináče zalila a obstříkala smradlavým sprejem proti kočkám (koupila jsem dva druhy, ale čekala s užitím)…. Kocour se mezitím nažral. Uklidila jsem ubohou oškubanou mrtvolku ptáčka, co mi tam nějaká nechutná kočka položila na podlahu, opět na balkon.. vyšoupla kocoura ven a myslela že bude už klid.

Za oknem bylo vidět, jak cítí z květináčů pach toho spreje a tvářil se na mě velice znechuceně… Tak jsem doufala, že z toho balkonu vysmahne sám, když mu tak smrdí a nechá moje kytky napokoji.

Asi o dvě minuty později jsem načapala kocoura, jak podezřele sedí v květináči s lichořeřišnicí, přestože jsem ho čerstvě zalila. Jak jsem zrovna utírala nádobí, tak jsem vyběhla ven, a vzala ho lehce tím hadrem, jak zdrhal… Takže i lichořeřišnici jsem letos pěstovala zbytečně, teď už si ji asi nedám, když vím že se mi v tom válí kočka a bůhví jestli do toho i nemočí… Vzala jsem ještě druhý sprej a obstříkala celý balkon. Doufám že to pomůže.

Myslela jsem si jak bude teď pokoj když má divočák jídlo před barákem a na balkon už moc neleze, chtěla jsem tu cestičku nechal pro macíka, ale když mi dělá tohle, tak holt smůla. A naštval mě teda hodně. Letos jediná rostlina ze které mám užitek je máta, která nějak stejně blbě a málo roste.

Bazalka nevzešla, pažitka nevzešla, do druhé pažitky mi chcal kocour, lichořeřišnici mi poválel druhý kocour, jedna rostlinka hrášku co vzešla zase uschla jen co skoro vyrobila malinký lusk co jsem si ani nesklidila. Jedině mám ještě trošku šanty kočičí, ale i ta je malá a nějak neroste. Achjo… Ještě že mám tu krásnou třešničku u domu. Když ne bylinky, tak alespoň ty kompoty a marmeládu že mám.

Dneska celý den prší, konečně k večeru klesá teplota na příjemných 19 stupňů, ale barák je pořád strašně vyhřátý a i když větrám všechno co se dá, mám tu ještě 24 stupňů. Snad to ještě klesne, potřebuju se dneska nutně vyspat.

Dopoledne mi taky došla ta klávesnice od Alzy za 800 a budu ji hned vracet, je totiž úplně k ničemu. Obratem jsem objednala za dvě kila druhou Logitec a už nic dál vymýšlet nebudu. Když vím co je dobré, tak se holt plácnu přes kapsu, v mém případě se investice přece vyplatí.

Neděle 5.7. 2015

….. Dnes bylo venku 40,5 stupně na slunci a v baráku 30, takže mám skoro infarktozní stav… Morčata ani neběhají, jenom leží schovaná pod domečky, pod trávou, pacičky natažené… Mají toho prostě dost. Kocour je taky celý den vyplesknutý na zemi.

3x jsem se byla umýt ve studené vodě a v mezičasech se snažila něco dělat, ale šlo to dost ztuha. Odpoledne se mi podařilo ukuchtit tento parádní Třešňový koláč s tvarohem a drobenkou. Na to že to byla premiéra a na to že se mi zdá že příště udělám víc těsta a dám víc tvarohu, se mi to povedlo 🙂 Moje první ovocná buchta s tvarohem slaví úspěch. Ještě je trochu teplá, tak se s ní teď blaženě cpu přímo u počítače. – Zítra nevařím, k obědu a k večeři bude buchta… Je fakt úžasná. Určitě ji zkuste taky!

Sobota 4. 7. 2015

….. Už jsem se nakrkla a dala pryč tu debilní levnou CANYON klávesnici, kde po stisku ,,L” tato klávesa vždycky vypadne a musí se zamáčknout zpátky. (Nechápu, že já idiot ji používám na online práci snad dva roky a nehodila jsem ji rovnou do kýble, když mi přitom celou dobu pije krev a při práci zdržuje? Proč proboha? Čekala jsem že se spraví sama, nebo co? A přitom mám záložně na offline práci ještě druhou 😀 Já se občas fakt nepochopím.)

Místo toho jsem si dočasně donesla Logitech illuminated, která občasně slouží u mého PC na psaní knih… Dostala jsem ji tehdy ,,zadarmo” přímo k tomu počítači a to byla radost, když jsem zjistila že má 4 úrovně podsvícení. Pořád jsem musela mačkat ten čudl se žárovičkou. A ještě ho takhle občas pořád nadšeně mačkám, ani po letech to nějak neomrzí.

A nastala otázka, jakou novou pořídit místo té staré mrchy k Applu… Mezitím jsem zjistila, že ta moje Logitec, ačkoliv ještě dnes je k sehnání na netu za 1800-2000kč, nějak s Apple nekamarádí a nefunguje jí podsvícení, které přitom na ní nejvíc žeru. Tak jsem původně zavrhla tu myšlenku, že budu mít v obou pracovnách stejnou super klávesnici a nakonec jsem ji neobjednala. Místo ní jsem vzala nějakou herní, šíleně vytuněnou s radioaktivním designem, která stála jenom 800,-, zato byla nejprodávanější na Alze.. nebo jedna z těch nejprodávanějších… A pak se setmělo a já zjistila že jsem buď blbá, nebo blbě vidím, nebo se to ,,samo spravilo”, ale podsvícení najednou na Apple fachá. Předtím jsem to štelovala v nastavení a nic, ani instalační disk co jsem vyštrachala mi to nepřelousklo. A najednou to samo jede krucinál… :-/ Takže jsem ji klidně mohla objednat podruhé. (Mezitím už má Alza zabaleno a předáno na expedici, takže storno nicht.) A teď nevím, jestli mám bít hlavou o stůl nebo ne. Tak podle toho, co mi Alza v úterý doručí. Třeba budu nadšená, měla by taky svítit, dokonce ve dvou barvách, zelená a červená, no neber to 😀 Blbinky, činčurinky a světýlka to je moje. I myš mám svítící.. A drahou zasloužilou logitec si odnesu zase zpátky k záložnímu PC na psaní knih. Na knížku jenom to nejlepší… Na denní oťukávání bude ta za 800. Doufám že to bude dělo, ale nemá čudlík se žárovičkou :(((( bé…. snad mě pobaví alespoň ty dvě barvy kterými disponuje.

….. Včera jsem byla na koupališti až do půl šesté. Vlastně to byla premiéra, jet se sama koupat, ale co má člověk dělat když jsou horka a kamarádi všichni bydlí dost daleko a domluva/skloubení časů je většinou náročná… :-/ Tak je jednodušší se sebrat, kopnout do zadku a jít sám. První jsem měla obavu, že se budu nudit a nebude se mi tam samotné líbit, ale užila jsem si to maximálně. Pořád jenom tobogán tobogán… jezdím ho na boku, protože to jsou pak největší šupy a největší rychlost (plavky na zadku to strašně brzdí) tak jsem oťukaná a plná modráků. 😀 I jsem se hezky smahla, jen co zregeneruju, tak tam jedu zas… Ale ještě předtím si upravím svoje nové plavky. Člověk by řekl že když za to dá 1300 tak budou dokonalé, ale to je tak když to nakoupí levně v Chorvatsku u výrobce za 300, prodají za 1300 a vy máte pocit jak jste se strašně plácli přes kapsu kvůli kvalitě.. no haha (jsem odečetla podle účtenky v položce DPH, tak to vím jistě). Jsou fakt krásné, ale podprsenku budu bohužel spravovat. Jestli bude pořád takhle pěkně, tak ty plavky asi sezonu nepřežijou, budu v nich řádit do roztrhání.

….. Dneska jsem zase celý den otročila kolem baráku a byla to makačka. Z koupaliště jsem si namohla ruce a záda, tak mě každý větší pohyb trochu bolí. Tak jsem si říkala jak to rozcvičím při úklidu, místo toho je to horší. Na zátěž jsem sice stavěná, ale jenom jednostrannou. Ve vodě se procvičí svaly, které jinak odpočívají. A ty bolí dost. Ještě že jsme s kamarádkou to koupaliště objevily, budu to teď mít místo fitka 😀

….. Zjišťuji, že moje morčátka jsou rozežraní otesánci. Pořád kvičí a pořád se těší, že něco dobrého dostanou. V domečku spousta jídla, člověk jenom zašustí a hned ,,uí uí uí uí uí!” A už přežvykujou, kulí očima, poskakují… Klid je jenom když mají čerstvě donesenou trávu, jinak kvičí z principu pořád. Prostě mlsouni rozežraní. Když je vezmu do ruky a potěžkám, tak jde vidět jak se mají dobře. Obě mají tak hezky napapané buclaté pupíky a mají hodně sílu v nohách a pořád pobíhají. Takže jim nic nechybí.. A stejně budou pořád loudit. Dneska jsem jim během čištění domečku dala volno a nechala je běhat po pracovně a místo aby lítaly, tak se motaly pode mnou, špízovaly zpod komody a když jsem zašustila, tak hned ,,uí uí uí”. Marně tipuju, která z nich je větší kvikoň, ale je to spíš na střídačku.

….. Mimochodem už máme oblíbenou značku pilin. Používala jsem Chipsi a nebyla jsem s nimi spokojená. Ty piliny jsou moc drobné, tvrdší, trochu ostré, podivně zašedlé, nevoní ale hlavně jsem v nich mockrát našla zbytky igelitu a papírů, prostě bordel z výroby. Papír by ještě tolik nevadil, ale igelit ano, protože Vanilka je pako a všechno musí ochutnat. Grrrr! A přitom je to celkem drahá značka…. Teď jsem ale konečně našla hobliny, co jsou dokonalé. Jmenují se LIMARA, jsou hodně měkké, velké kousky, naprosto úžasně voní čerstvým dřevem jak by správně měly a mají krásnou zářivou svěží barvu… A žádný zbytkový bordel se v nich neválí. Jiné už kupovat nebudu, přesně takhle si představuju ideální hobliny pro morčíky. Dneska jsem jim s Limarou podestlala a morčíci voní ještě úžasněji než předtím. Prostě čerstvými hoblinami. Nádhera 🙂 Strašně miluju, jak voní morče na čistých hoblinách. Nedá se to s ničím zaměnit.

Pátek 3.7. 2015

….. Ceny pro výherce soutěže jsem stihla zabalit a poslat ještě ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, jestli budou nějaké ohlasy 🙂

….. Vypadá to že problémy se spaním u mne už pominuly, jak jsem psala v transformačním okénku. Včera jsem šla spát o půl jedenácté a spala jsem dost kvalitně. Asi v sedm mě probral místní rozhlas, kde hlásili, že dneska u nás půl dne nepoteče voda, tak jsem vylítla, natočila trochu vody do tří kýblů a šla spát dál. Tak jsem vstala nakonec až o půl jedenácté a vzhledem k tomu že z kohoutků už teče špinavá smradlavá rezatá fuj voda (opravují poruchu) tak ani vařit nebudu. Namažu svačinu a pojedu se někam vycabrat, co se budu pařit doma… Mám krásný nový korálový plavky, strašně se těším na jejich premiéru, moc se mi líbí 🙂

….. Tomáš Marný mi před pár dny poprvé asistoval u stříhání morčete. (Občas někoho musím zneužít na práci) Potřebovala jsem Máji zastřihnout chlupy na zadku, protože jak je má dlouhé, tak si po nich čůrá a už jí zase dorostly. Tak mi ji držel a první se bál abych ji nestřihla, a jestli nemá někde ocásek.. ,,Morčátka nemají ocásek.” Tak byl pak už klidný… I morče bylo podezřele klidné, asi ji chytl nějak dobře, nebo pohodlně. Ani nekvikla. – Sestřih se nám náramně povedl, vzali jsme to trochu víc, tak to teď má krátké skoro jako Vanilka a vůbec si po tom nečůrá. Tak už vím jaký je ideální střih pro ni a jaký je ideální asistent.

….. Včera mi došel poštou záchodek pro hlodavce, protože ta provizorní vanička co jsem vymyslela neplnila funkci úplně ideálně, teklo to kam nemělo, i přes ochrannou vložku až na dřevo. Ach jaj 🙁 – Tak ten roh se holt musí ochránit lépe. Došel mi v takové bobulové fialové, což není úplně špatná barva a kupodivu v tom přírodně zařízeném výběhu ani nevypadá bůhvíjak nevkusně. Takže jsem docela spokojená… Strašně se bavím, jak morčíci vždycky zvědavě zkoumají všechno nové a záchod se jim evidentně hned zalíbil. Jsou to vděční mazlíci.

Středa 1.7.12015

….. Tak jsem málem spadla ze žebříku, heč. Včera jsem samozřejmě zase dělala třešňovou marmeládu. Pan domácí mi opřel žebřík, protože dole už to mám solidně očesáno… Hned se mi to nějak nezdálo a ptala jsem se, jestli to má zajištěné dobře, že se mi ten lagric nějak nezdá. Prý že jo, v pohodě, sám na to vlezl, že to udrží, ať se nebojím a jdu klidně výš… No, velký prd. Jak jsem postupně vystoupala, přeneslo se moc váhy špatným směrem… Po chvilce slabá větev zaskřípala, povolila a žebřík se i se mnou protočil, takže stál jen na jedné noze na zemi, jednou stranou trošku opřený o ohlou větev a celý zbytek ve vzduchu. Už už jsem se viděla s rozbitou hlavou.

Tak jsem to vybalancovala přenášením váhy na správnou stranu a udržela jsem to tak, že se mi pak podařilo bez zranění seskočit. – Tak jsem se oklepala, vydýchala adrenalin a šla si ho zapřít na druhou stranu, sama a hlavně pořádně krucinál. Poučení pro příště: Nikdy nevěř cizímu žebříku a hlavně nelez vysoko. Tohle mohlo dopadnout špatně, pode mnou byla železná míchačka na cement a nikdo mě nehlídal. (Na vršek po této zkušenosti nepolezu zcela určitě… Ne že bych to měla v úmyslu, ale teď už mě nepřemluví nikdo na víc než 2 metry, jen ať si to špačkové hezky sežerou… Ještě potřebuju nějakých 70 let žít, ještě se mě nezbavíte 😀 Jinak jsem našla bezva stranu, kudy se dá přímo na strom vylézt. To je fajn, stromu já věřím víc než žebříku.)

Sklenice jsem dnes polepila štítky a budu zase pokračovat dál. Ale co mě na sobě potěšilo je, že jsem s sebou neškubla a nezpanikařila, ale hned jsem měla vymyšlenou taktiku a začala to fikaně vyvažovat. Takový přístup si myslím celkem trefně vystihuje můj celkový přístup k problémům. ,,Hlavně s rozvahou, a vyvažovat” … Taky bych mohla dělat pilota Aibusu, s touhle povahou by mi ty papíry dali.

….. Článek ,,Mocnejšia než chemoterapia: Bylinka na rakovinu, čo vám rastie priamo pod nosom” už sdílelo přes 1000 lidí. Což je vítaný přístup nových návštěvníků a vítaná zvýšená návštěvnost. Děkuji moc! 🙂

….. Filmy, které mě v nedávné době zaujaly a mohu je bokem mimo tématiku doporučit: (Kvůli vypeckovávání třešní, které trvá dlouho, na něco koukat musím a sem tam i něco najdu): Jeníček a Mařenka, lovci čarodějnic (brutální ,,pohádka”, jestli nemáte rádi krev tak to nekoukejte, ale je to místy i dost vtipné a debilní. Hlavně ten film má rychlý spád, tempo, vůbec nešetří nápady a akcí, s ničím se to ne***e nemaže.), Krabat: Čarodějův učeň (děsivá zfilmovaná pohádka, celkem ponurá) a Interview s upírem (děsivý a fascinující krvavý film, který jde dost do hloubky a po vypnutí budete mít hodně o čem přemýšlet). Všechny tři jsou na netu online, kdybyste na ně měli náladu … Na nějakou hezkou odlehčenou sladkou pohádku nebo povídku jsem teď nenarazila a ani na to nějak nemám náladu, možná jsem už pohádkami překrmená, a asi potřebuju po letech menší změnu.

Komentáře

Ikona diskutujiciho marcela 2015-07-03 07:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobré ráno. Dnes dostanu hódně třešní a tak mám na zde přítomné jeden dotaz na výrobu třešňové marmelády. Má zde někdo prosím zkušenost s receptem kde se použije jen cukr, citronová šťáva ? a samozřejmě třešně :),  nechci použít chemku a zkušenost nemám, zdali takto udělaná marmeláda vydrží.

Ikona diskutujiciho Kirja 2015-07-03 08:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já zase padám ze stromů:)

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-07-03 08:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já zase doporučuji film Podivný experiment na motivy povídky Edgara Allana Poea 🙂

Ikona diskutujiciho lissabonka 2015-07-03 09:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Interview s upírom som čítala -  dlho to bola najlepšia a zaroveň najhoršia kniha na ktorú som narazila – autorka má úžasnú schopnosť opisovať, ako nádherný úsvit tak aj odporné obrazy…

Ikona diskutujiciho Mara 2015-07-03 11:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No teda, to jsem si nemyslel ze se divas na krvaky 😮

Ikona diskutujiciho anet 2015-07-03 11:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alusko,co se tyce tech filmu, tak ja jsem taky v posledni dobe presla z pohadek na drsnejsi :-D velmi. Ti doporučuji american horror stories, mam zhlednutou serii freak show ta je super, neni to prilis desive, je tam spis super atmoska a ted koukam na asylum, to uz je dost desive, nic pro straspytle, odehrava se to v psychiatricke lecebne

Ikona diskutujiciho BE 2015-07-03 18:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, fialový záchodik – nuž pekná farba, a taká spirituálna :-D, Že by morčíci vedeli ? Vždy sa nasmejem keď opisuješ "akty X" s nimi :-D

Ikona diskutujiciho Kaia 2015-07-05 17:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Limaru mame zadara-prarodice v ni pracovali. Ale sef jim nejak zblnul tak sli rychle do duchodu :)))

Ikona diskutujiciho Kaia 2015-07-05 17:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A jedina pobocka Limary je v Kunstate,jenze ten sef koupil jeste neco,tak se v Kunstate vyrabi hobliny a v ty druhy seno.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-07-06 12:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Včera to bylo strašný, my jsme byli jako hosté na svatbě, my dámy ještě dobrý, mohly jsme si vzít nějaký slušný šaty, sukni, ve kterých se neupečeme, ale dokážeš si představit všechny chlapy v obleku (kompletním, i se sakem)…a chudáčci malé družičky, ty stály přímo na slunku v masivních dlouhých šatech, však taky začaly odpadat. Ten úžasný pocit potom skočit večer u té vily, kde se to konalo, do bazénu…áááááách :3 :3

Ikona diskutujiciho marcela 2015-07-06 12:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Namasteen 2015-07-06 18:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, u těch palmových listů, nechala sis vyložit jen ten generální výklad nebo si se zajímala i o nějaké další kapitoly? Díky 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-06 21:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Ano, po generálním jsem se ještě objednala na druhý výklad a nechala si otevřít další.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-07-08 13:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemůžu se dočkat toho článku o UFO na silnici !!! Prosím nemohla bys ho přehodit na zítra?

Ikona diskutujiciho ginze 2015-07-08 18:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky špatně spím, doma máme pořád 27 stupňů, bouřka byla v noci snad jen 20 minut a už je zase celkem dost teplo. Ale tak lepší než těch 40 🙂

Ikona diskutujiciho zabiik 2015-07-08 18:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pes v noci hlídá barák, v garáži ti bude k ničemu, Alue 😉

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-08 19:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: My jsme normálně zavírali do baráku nebo do garáže která byla součástí domu a šla blbě zavírat. Takže když jsi otevřel, vyběhli na tebe tři. – Když vím že ten pes celou šnoc štěká protože je pako, tak si to mám prostě vyřešit a ne že půl kilometru kolem mě lidi nemůžou spát.

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-07-08 23:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj pes si teda nedovolí v noci štěkat, on ví, že se v noci spí :D. Ale když je u nás v baráku na chodbě nějaký binec, někdo jde z nějaké akce od sousedů, tak to začne vrčet, párkrát blafne, ale když mu řeknu ticho, tak je ticho. Nesnáším když v noci štěkají psi a já nemůžu spát. Sem tam tady někomu taky někdy štěká pes, ale není to často naštěstí, takže se člověk vyspí. Nechápu, proč si lidi pořizují psi, když se pak o ně ani nestarají. To, že dají psovi žrádlo a vodu neznamená, že se o psa někdo stará, to mu akorát zajišťuje základní potřeby, bohužel, lidé si myslí, že to stačí a dál to neřeší. Pak jsou z toho takoví uštěkaní otrapové, co člověka ani neposlechnou. Jsem na to vysazená. Fakt nevím, na co si lidi ty psi pořízují… Někdy se to hold tak sejde, že se člověk probere, zjistí, že je celý den k ničemu a tak celý den zabije. Já to tak taky někdy mám, to člověk moc neovlivní :/.

Ikona diskutujiciho vea 2015-07-10 00:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mohla by jsi kapku rozepsat v čem byla ta klávesnice k ničemu? vybírám si totiž náhradu za svojí rozkvedlanou s polámanýma nožkama a o jedný za 800 z alzy jsem uvažovala tak ať vím proč tu ne :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-10 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Je strašně vysoká jak od komančů, má ty vysoké klapavé klávesy, co jsou hlasité a musíš silněji mačkat. Prostě těžce old school.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-10 09:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Je to battle keyboard od connect it. – Jestli na ní budeš něco trochu psát, nekupuj to.

Ikona diskutujiciho leeth 2015-07-12 10:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aluško, na netu jsem nedávno našla jeden způsob, jak si podpořit růst vlasů- o týden až jeden palec. asi :D určitě by se ti to hodilo, je to zdravé.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-12 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Inversion method challenge znám, už jsem se zajímala a chci to dělat, ale horko těžko mám problém se kopnout do zadku a masírovat :D

Ikona diskutujiciho leeth 2015-07-12 12:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Přesně ! !! já také, ale hlavně hlavně se bojím vymývání toho oleje z vlasů. K tomu trpím na lehce se mastící vlasy.. A bojím se tuhle metodu zkusit :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-12 14:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: To já se nebojím, spíš je potíž že to počítá s každovečerní procedurou po celý týden, no já jsem schopná splnit tak 6 dnů ze sedmi, mimo prázdniny asi jenom 5 ze sedmi.

Ikona diskutujiciho leeth 2015-07-12 18:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: tak jdeme do toho dnes? :D

Ikona diskutujiciho Ameline 2015-07-14 00:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

17cm dorostlých máš super, u mě je to nějakých 13, naposledy barveno v květnu (respektive v červenci, ale to už nebyl peroxid a vymyla se). Jsem potěšena, jak se ty odrosty navrstvily, vypadá to už, že mám jen spodní část vlasů vyšisovanou od sluníčka. On byl nakonec dobrý tah, že jsem někdy v tom předminulém listopadu šla do zrz a postupně snižovala peroxid, ten přechod prostě není tak ostrý, navíc odbarvené vlasy se trochu tím pigmentem vyplnily, z čehož jsem jako chladný barevný typ zpočátku šílela, ale jak to nemám přímo u hlavy, vidím, že je to dobře.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-14 09:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: Rozumím. Já kdybych měla trochu víc rozum, tak bych správně měla jít ke kadeřnici, nechat si vlasy od předělu dobarvit na svůj přírodní odstín a ostříhat rovné mikádo asi na ramena. A odtud pak zase začít znova pěstovat délku.

Ikona diskutujiciho Ameline 2015-07-14 12:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: Taky nevěřím kadeřníkům. Slyšela jsem příliš historek. Světlý zrz jsem chtěla, tak jsem to zpočátku nechávala volně, že buď si chvilku pokoketuju s tímhle a pak se vrátím, nebo mi to dodá základ pro odrůstání (to jsem slyšela v jakémsi stylistickém pořadu při ztmavování barvy – oni to ale dělali naráz) Já se dokonce nakonec pokusila i o to dobarvení původní barvou, ale během dvou-tří mesíců se vymyla a kadeřník, se kterým jsem o tom pak nezávazně mluvila, mi říkal, že by se to stejně muselo dělat pravidelně, že ani on by neměl stálejší. Navíc je tak trochu hloupé, že můj původní odstín se sežene jen se zesvětlovačem, přece jen jsem celkem světlá i původně. Stříhala jsem se taky sama, je to nakonec jednoduchý, stáhnu vlasy do dvou culíků ve sklonu, jak je chci (protože do rovna mi nesedí), sjedu gumičky symetricky na požadovanou délku, šmik, trochu doupravit a je to, dokonce mi to kratší i sluší, jak se ty vlasy víc hýbou a jsou odlehčenější. Akorát prostě… trochu se mi stýská.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-14 14:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: Joj…. a mně ta platina vůbec zajímavá ani pěkná nepřijde. I když je teď tak strašně moderní. To když už nepřírodní barvu, tak  se mi líbí červená 🙂

Ikona diskutujiciho Mára 2015-07-14 19:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsi nejkrásnější blogerka v celém vesmíru !!! :)) Dvojbarevné vlásky neřeš, vypadá to roztomile a originálně ^_^

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-07-14 20:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak že bych tu inverzní metodu taky vyzkoušela?

Ikona diskutujiciho Aneta 2015-07-14 23:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak to jsem zvědava na výsledek té metody 🙂 jinak s tou barvou vlasů to znam :D ja mam vlasy na sluníčku do zrzava, normalně takové přirozeně hnědé se zrzavými odlesky a občas docela světle hněde, fakt neiddentifikovatelna barva a to se mi pravě na nebarvených vlasech líbí 🙂 lituju toho že jsem si je předtím zesvětlovala, ale už to mam dost odrostlé, spíš to vypada jako od sluníčka, dala bych sem fotku kdyby to šlo 🙁

Ikona diskutujiciho Mára 2015-07-15 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Logitec illuminated.. :D velice vtipné že člověk jako Ty používá klávesku s tímto názvem :D myslím že ne jednomu iloušovy se musí protočit reptiliánské oči :DDDD

Ikona diskutujiciho Luz 2015-07-16 11:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásné vlasy, líbí se mi rozhodně víc než tuctová odbarvená blond (obecně se mi nelíbí, nemyslím jenom u tebe). Odstín asi středně plavý, pokud to chceš nějak identifikovat.

Ikona diskutujiciho Luz 2015-07-16 11:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]:  Pokud to nehodláš zkracovat a chceš si nadále pěstovat dlouhé, tak snad prodlužování netřeba? Já jsem na to četla spíš kritické ohlasy, že potom vlasy hodně vypadávají a taky je asi protivné cítit tam ty spoje, když se na to sáhne (nevím, jestli je to možné udělat, aby to nebylo poznat). A mně osobně by se nelíbil pocit nosit cizí vlasy, nebo naopak kdyby někdo nosil moje.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-16 11:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: Prodlužování se dělá i na zahuštění. A když ti to udělají dobře, tak vlasy nepadají, nepoškozují se. Problém ale je, že spíš najdeš někoho kdo tě zprasí, než na kvalitu. Kvalitní studio jsem našla v Praze, ale je to pro mě dost z ruky :D :D … a taky znám asi lepší způsoby kam vrazit 10 000kč.

Ikona diskutujiciho Morwen 2015-07-16 22:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K těm uprchlíkům, asi nikdo neskáče radostí, že sem chodí, ale zase je lepší je přijmout v Evropě, než je nechat utopit ve Středozemním moři a nebo nechat v jejich vlasti chytnout kulku mezi oči. Navíc k nám přijde maximálně několik tisíc, což se v celkovém počtu obyvatel ztratí jak kapka v moři. Je fascinující, jak proti tomu Češi držkují, najednou je jim národ drahý a vlast jsou ochotni proti příchozím zvenčí bránit až do krve. A to jich sem přišlo a celkovém počtu i přijde jen minimum. Neříkám, že každý, komu je tohle u zadku, je hned nacista, ale někteří jsou schopni do toho zatáhnout židy, ilumináty a bůhvíkohoještě a z jejich názorů na netu přímo dští nenávistí. Aneb jak by řekl mistr Yoda: "Strach je cesta k temné straně. Strach vede ke zlobě, zlost vede k nenávisti a nenávist vede k utrpení". Takže, ačkoliv to co se děje není ideálním řešením ani zdaleka a ano, přichází s tím možná rizika, je asi zatím tím nejlepším, co se nabízí.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-07-16 22:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: Morwen něco si k tomu první zjisti, tohle nejsou normální nevinní civilisti, to je příprava na občanskou válku. Ti lidé sem nepřišli normálně žít a pracovat.

Ikona diskutujiciho Morwen 2015-07-17 08:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[40]: Já si o tom právěže zjišťuju (z toho, že mám jiný názor si odvodila, že o tom nic nevím?). A máš pravdu – opravdu sem nepřišli "normálně žít a pracovat". Oni totiž byli vyhnáni ze své vlastmi dost děsivými okolnostmi, které se s normálním životem většinou neslučují. Neměli na výběr a myslím, že většina by daleko radši byla doma, než v Evropě, kde po nich všichni plivou. Utíkají právě před těmi zvěrstvy (popravy IS atd.), které odsuzujeme i my. I s občanskou válkou máš možná pravdu – ale nebudou za ni moct v první řadě uprchlíci, nýbrž mi sami se tu mezi sebou porveme; spousta lidí má totiž dost velký problém s akceptováním odlišnosti, ať už barvy kůže, vyznání nebo názoru.

Ikona diskutujiciho Luz 2015-07-17 10:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]:  Ano, souhlasím 🙁 A ještě někteří předpovídají, že ti lidi sem jezdí šířit extremistický islám, a přitom právě ten je příčinou, proč utekli ze své země, kde už pro ně není možný normální život. Větší strach než z těchto lidí mám z českých nácků a podobných, teď se to projevuje šířením nenávisti k Syřanům, ale nikdo neví, kam by to mohlo ještě zajít, kdyby dostali prostor.

Ikona diskutujiciho anet 2015-07-17 13:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alusko, co si myslíš o tomto? Papeži se nad hlavou objevila  zare http://tn.nova.cz/clanek/ma-bozi-ochranu-nad-papezem-se-objevilo-tajemne-svetlo.html

Ikona diskutujiciho Luz 2015-07-17 21:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]:  Asi nějaký odraz světla? Není třeba všude hledat něco nadpřirozeného.

Ikona diskutujiciho Auri 2015-07-18 08:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Byli jsme na tom boskovickem kruhu a taky jsme si vsimli, ze zvireny stred ze stebel zmizel. :-( Ale tak hlavne ze tam byl porad samotny kruh.

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-07-18 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem po těch několika dnech co jsem byla pryč dočetla zápisky z tvého deníčku, které jsem ještě nečetla :). Co se vlasů týče, já to mám něco jako Harry Potter (v knížce se psalo, že když mu někdo ostříhal vlasy, okamžitě mu dorostly). Já když si vlasy ušvihnu i o pořádný kus, tak mi strašně rychle dorostou do původní délky, klidně i 4 cm za měsíc, ale pak se to zase táhne pomalu jako sopel a ne a ne poporůst, respektive roste to pomalinku. Vlasy si taky stříhám sama, ráda experimentuju a měním střihy, ráda si vlasy sestříhávám, jindy je mám zase střižené rovně apod. Baví mě to :). Je škoda že jsi nebyla v sauně, to musíš napravit! Někdy můžeme zajít spolu v Brně do Infinitu když budeš chtít. Sauny jsou strašně zdravá a dobrá záležitost, v tom Infinitu v Brně je navíc má nejoblíbenější bylinková! A to je panečku paráda! Sauníš se, odplavují se ti škodlivé látky z těla a zároveň se ti otevřou póry a těma lezou dovnitř zase bylinné esence. Celou dobu jsem vždycky zalezlá v bylinkové! 🙂

Ikona diskutujiciho Mára 2015-07-18 17:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue udělej soutěž o "osobní setkání s Aluškou" nebo "o luxusní večeři s Aluškou" a uvidíš jak se soutěži bude dařit :D

Ikona diskutujiciho klára 2015-07-18 20:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dneska je nálada akorát na tuhle hudbu https://www.youtube.com/watch?v=1bmyjuKoUZQ :-) Jinak tě moc zdravím, Aluško! Perfektní reportáž z kruhu v obilí, škoda, že tady v okolí žádné nemáme, hned bych se tam taky vypravila

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-07-19 17:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se strašně třepí konečky, takže se obávám, že bude kus vlasů muset pryč, což se mi vůbec nelíbí, ach jooo :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek