Zápisníček / Červenec 2017

1.7.2017 v Aluška.org 42

Aktualitky, zprávičky, myšlenky, dění ve světě a vedlejší obsah… vítejte v Zápisníčku 🙂

______________________________________________________________

01.07.

V mém e-shopu jsou skladem nové křišťály do dlaně. Nabídku si můžete prohlénout zde http://alueshop.webnode.cz/brazilske-kristaly/, a zítra zde vyjde návod na jejich správné čištění včetně názorných fotografií. Aktuální nabídka je zatím konečná, více jich teď nemám a uvidím, kdy seženu další.

Jinak jsem e-shop opět trošku poladila, nedávno tam přibylo tlačítko na sdílení přes Facebook a lehce jsem upravila hlavní stránku.

Spirituálně laděný český hudebník Pillai, od kterého už tu bylo několik skladeb, vytvořil novou písničku. Jmenuje se Energie. Příjemný poslech 🙂 Pillaie najdete na youtube ZDE, darujte mu odběr a podpořte ho v další tvorbě, která je na dnešní dobu velmi výjimečná.

Pillai – Energie

https://www.youtube.com/watch?v=8H3U76Yh7-Q&ab_channel=Pillai


Minulý měsíc tu vyšlo doporučení na film Psí poslání, pod kterým se objevil úplně neuvěřitelný komentář. Paní napsala o zázraku reinkarnace, který prožila v souvislostí se svou prací v dětském domově. Pokud vám to uteklo, určitě si to přečtěte:

Díky Aluško za krásný tip,už si film stahuju.Mám taky spoustu zajímavých a zázračných zážitků s domácími mazlíčky.A dnes,když jsem si přečetla Kočičí příběh,mi vše zapadá do sebe.Nedávno mě skoro porazilo setkání (sice lidské,což není dnešní téma),asi s 2 letou neznámou holčičkou.Pracuji v DD,jako teta vych. a jedna naše svěřenka po odchodu od nás,zemřela před několika lety,násilnou smrtí.Čekala jsem(asi před měsícem) po směně na autobus a něco hledala v kabelce,když jsem zaregistrovala kolem sebe nějaký ruch.Vedle mě stála akorát jedna starší paní a kolem procházeli mladí manželé s touto holčičkou.Holčička na mě ukazovala prstem a několikrát volala teta,teta.Nehla se z místa,dokud jsem si jí nevšimla,její maminka se smála a já taky.Povídá jí,to není teta a já na to,ale já jsem teta,v souvislosti s mou prací.Jenže mi to nedalo spát,pořád si to přehrávala a dávala si otázku,co to mělo znamenat.Měla jsem hodně zvláštní pocit.Odpověď mi přišla ráno jako blesk z nebe se jménem Hanka.Tak jsem si tu holčičku znovu vybavila a popřála šťastný nový život,a vypadá to,že je v dobrých rukou svých rodičů.Byl to moc silný zážitek,což není na denním pořádku.Proto jsem si troufla napsat to sem.Však jsme tady nakonec na stejné vlně 🙂 ,že?

Na 9gag.com jsem objevila tento úryvek z videa (pouze pro angličtináře): https://9gag.com/gag/a6VwK3e

Video má jen pár vteřin, ale obsahuje tolik moudrosti, že mě rozplakalo. Určitě se podívejte.

Jinak kdyby vás zajímalo jak se mám, zaprvé jsem zavalená prací, jelikož jsem se na brazilské křišťály vrhla poněkud bezhlavě po hlavě, takže nedělám nic jiného. Avšak mě to baví a mám z toho radost, proto jsem se do toho tak moc ponořila. Jako důsledek tohoto mého akčního období mám doma totální chaos ke kterému jsem se zatím nedostala, abych ho zkrotila. To bude moje téma tenhle víkend a snad i příští týden… a do toho jsem si objednala větší postel, abych se mohla víc rochnit a nenarážela pořád do zdí. A jelikož je na objednávku a čekám na ni neskutečně dlouho, tak mám hodně času na to, vymýšlet si činčurinky. A rozhodla jsem se že dotáhnu vylepšení své ložnice k dokonalosti a dám jí perfektní tématiku moře. Sním o tom už pár let. Jeden mořský plakát už mám, takže vybírám modrý koberec a poštou mi dojdou nějaké další obrázky a mušličky. A včera jsem si vybrala povlečení na postel s potiskem moře. Bylo dost levné, tak jsem zvědavá co mi nakonec přijde… 😀 A budu kolem toho asi měsíc ještě blbnout a až se vyblbnu, tak si budu v ložnici hrát na to že jsem na dovolené u moře. Zatím se všem můj geniální nápad velmi líbí a jsou zvědaví jak dopadne. V čele postele budu mít na zdi delfínky, už jsou objednaní…

Takto mimochodem vypadalo moje pracoviště během uplynulých akčně-balících dnů. Na víkend jsem to sice uklidila s tím že budu uklízet dům a podlahy, ale za chvilku to budu zase muset roztahat… Vypadá to jako nepořádek, ale ve skutečnosti je to velice sofistikovaný systém, kterému se šéfuje v tureckém sedu na žlutém ručníku všemi směry. 😀

A kdy jsem u těch momentek, tady je ještě Mája jak hezky chrní v domečku a čučící Zlatuška.

Také jsem se nedávno doslechla o dvou slečnách z Brna, které se znají s maminkou mé nejlepší kamarádky. Obě jsou totálně nadšené do morčoseriálu… Prý to bylo celkem halo když se zjistilo že AloeKytka z morčoseriálu se zná s jejich známou a prý jestli by nemohla vyžebrat nějaký autogram. Tak jsem pro každou z nich sesmolila obrázek a nechala jim to poslat. 😀 Tohle je vlastně památný první autogram, který souvisí s morčoseriálem. Na Youtube mám už mnoho fanoušků, dětských i dospělých a chodí mi od nich spousty krásných zpráv.

3. července 2017

K mé radosti se dnes prodal poslední křišťál z e-shopu. Děkuji za přízeň a spolupráci 🙂 Co nejdříve si zopakujeme nové kolečko.

Mám úžasně debilní problém: Dnes mi Skype zablokoval svou starší verzi. Varoval mě dlouho předem, že to udělá. Problém je, že když nainstaluju ,,nejnovější“ verzi z jejich ofiko webu, tak ta mi nejde a dál mi píše, že se nemůže připojit a ať si nainstaluju novou… ALE TO MÁ BÝT TA NOVÁ. A mám přitom nejaktuálnější verzi Mac. Takže co s tím… No asi nic, protože když stáhnu jinou starší verzi co by měla jet, i ta je zablokovaná a říká, že si mám nainstalovat tu novou… A ta nová nejede. To už jsem zkoušela 5x. Ztratila jsem touto hovadinou hodinu času svého života… Tak jsem se rozhodla, že do Skypu napíšu, ať mi teda nějaký jejich technik osvětlí, co je tohleto za pitomý systém. No a hádejte. Na ofiko webu píšou ,,Máte problém? Náš zákaznický servis je připraven vám pomoci“… Ale ve skutečnosti ať klikáte kam klikáte, nikde neexistuje žádný reálný kontakt na nějaké techniky nebo chat podporu, odkazuje vás to jenom na debilní forum kde se nic nedozvíte, nebo na obecné otázky pro děti typu ,,zapomněl jsem svoje heslo a mám špatně zastrčený kábl od netu tak mi to nejde“. A jediná věc, kterou jsem našla na foru, která odpovídá mému problému, je tahle čerstvá z dneška, kde je nula odpovědí a řešení žádné: https://answers.microsoft.com/en-us/skype/forum/skype_mac-skype_startms/forced-skype-upgrade-wont-sign-in-mac-os-x/0dd62edf-b1c6-4162-ac67-532ca28d56e2

Schválně se tam za týden vrátím jestli se něco pohne a jinak jsem bez Skypu. Protože i když najedu na webovou verzi skypu, tak ta mi zase napíše, ať si aktualizuju Operu. A Opera je aktuální… to abych ještě zítra začala hledat na čem to jede, jestli to vůbec na něčem jede. Vítejte v roce 2017. Na pracovní hovory si asi budu muset sehnat něco jiného, jestli to ti inteligenti nespraví. Ani ofiko web Microsoftu nemá reálnou podporu, jenom forum. Takže se uživatelé s jablíčkama můžou rozčilovat jak chtějí.

5.7. 2017

Mám dost špatnou zprávu. Včera jsem dělala Máji krátký letní sestřih a všila jsem si, že je nějaká podezřele hodná a pořád leží, ani se moc nebrání. Uvědomila jsem si, že byla nějaká víc lehací posledních pár dnů, ale jinak jedla, v náručí byla hodná, ale nevím jestli dělala bobky, to se v kotci ve třech blbě pozná. Včera večer ale začala mít problém stát na nožičkách a měla horečku. Jenom ležela a rychle dýchala, to už bylo 11 v noci. Takže jsem udělala všechno co se dalo (homeo, stříbro, černé uhlí, kartička, všechno…) a na noc ji dala do karantény bokem s tím, že s největší pravděpodobností i přes všechnu péči nepřežije noc. A když přežije, tak alespoň uvidím jestli kadí a co kadí… Trochu se zlepšila po stříbře (klesla teplota) a homeopatiku na zánět a koliku, to začala mít energii, chodit, zvedala hlavičku a přestala vrávorat, ale stejně jsem byla připravená, že ji dneska ráno už nevzbudím… Ráno jsem vstala v půl sedmé a Májinka jako zázrakem žila. Žila, ale nevyprazdňovala se, jenom trochu čůrala a nejedla. Takže jsem do ní dostala kapátkem sladký čaj aby vydržela převoz, zase stříbro, a jeli jsme ráno na veterinu, na pohotovost do Brna. Protože léčit doma morče, když nevím co mu je, nejí a nekadí a asi má i bolesti když rychle dýchá a je mu špatně… Nejsem trapič zvířat.

Na veterině průšvih. Když jsem vešla do ordinace a sestřička se mnou začala vyplňovat dotazník, vzpomněla jsem si na sen co jsem měla několik měsíců zpátky. Byl velice nepříjemný a zdálo se mi to přesně jako se to stalo dneska. Ordinace, Mája, dotazník, sestra, plakát… úplně jsem se zděsila. Tehdy jsem se vzbudila s úplnou hrůzou a děkovala konstruktivní síle Vesmíru, že to byl jenom sen… Ale dneska jsem to prožila doopravdy. Byla to vize.

Mája se během přepravy dost zhoršila, pravděpodobně stres z jízdy a vyšetření zrychlil průběh jejích potíží a začala držet hlavičku na bok. Tak jsem ji hladila možná naposledy. Na místě se během vyšetřování na nic nepřišlo, ani nevěděli jestli se z toho dostane, takže si tam Májinku nechali. Dostala léky proti bolesti, něco na uklidnění aby se netrápila a výživu do žíly, protože určitě už byla vyhladovělá a dehydrovaná. Jsem ráda, že teď alespoň spí a je v klidu. Kvůli debilnímu svátku musí vydržet do pátku, než přijede doktor a udělá jí rentgeny, testy krve, moči, všeho a než zjistí, co s ní vlastně je. Zatím to nevíme, ale nevidím to dobře. Ten sen totiž končil špatně.

7.7. 2017

Mája dneska ráno umřela. Volal mi z veteriny pan doktor, moc se omlouval, ale já ji stejně oplakávám od té chvíle co jsem ji tam nechala, takže mne to nijak nepřekvapilo. Chci si vyzvednout tělíčko… Ještě mě čeká nepříjemná povinnost, oznámit to na youtube svému davu osmi tisíc diváků, co milují morčoseriál, protože Mája je ústřední hvězda a nedá se to nijak zatajit. Ptali by se. Tak mě štve, že pokazím den spouště hodných dětí, co se už měsíc těší na další díl a místo toho bude taková herda do zad.

11.7. 2017

Dneska v poledne mi narazila sýkorka do okna. Naštěstí jsem zrovna byla v kuchyni a vařila, takže jsem ji viděla a mohla to hned řešit. Okamžitě jsem ji sebrala z parapetu přes okno, měla ještě otevřená očička a rychle dýchala. Takže jsem ji postupně dala dohromady a teď večer se měla vypouštět. Těšila jsem se, že vám udělám hezké sladké video o vypouštění zachráněného ptáčka co by jinak zemřel a můj kameraman vypnul natáčení zrovna ve chvíli, kdy jsem otvírala krabici. Takže nemám sýkorku, nemám záznam a jsem naštvaná. 😀

14.7. 2017

I když jsem na youtube napsala capslockem že už mám nové morčátko vybrané, pořád mi chodí další nabídky. A jedna lepší než druhá, lidé jsou úžasně ochotní, jsou schopní rezervovat i morčáky co se ještě ani nenarodili, i mi je dovezou přes půl republiky… Zkrátka mě přelila úplně neuvěřitelná vlna solidarity. Díky tomu mě úplně opustil smutek… jenom včera večer jsem si vzpomněla na Májinku jaká byla sladká, tak se mi zastesklo, ale jinak jsem v pohodě. 🙂

Dneska jsem otevřela úplně super mail který mi udělal velikou radost (taky nabídka morčíků), kousek vám z něj ocituji.

,,Sledujeme Vás na YOUTUBE, viděli jsme všechna videa o morčatech už od Vánoc 2016, kdy vnučka přinesla od kamarádek 2 morčáky…

Máme 13-letou vnučku Kristýnku v naší péči. Ona se teď dala na dráhu zachránce morčat . . Zpočátku jsme byli zděšeni, ale brzy jsme si je velmi oblíbili – nevěděli jsme předtím jak milá mohou morčata být, každé je jedinečná osobnost. Teď máme spíše problém, když nějaké musí od nás odejít.“

Haha 🙂 Takhle už mi napsalo víc lidí, že mají morčata kvůli mě. Vlastně jsem takový youtubový morčičí agitátor. 😀 Jestli kvůli mě vyroste budoucí zachraňovatelka morčátek, tak můj život splnil účel. 😀

16.7. 2017

Nepochopíte, co se mi dneska dopoledne stalo!!!

Dojdu si tak do kuchyně že udělám čaj a najednou mám pocit že na mě někdo kouká. Tak se otočím a za oknem dvě veverky a civí přímo přes sklo na mě!! Tak jsem na ně začala mluvit a šla pomalu k nim… a veverky nic. První jsem začala brečet štěstím, pak jsem stála jako solný sloup, úplně nadšená, že těsně přede mnou za oknem sedí dvě veverky. – Mamka veverka a její mládě. Asi ho nedávno odstavila, ještě jí jdou vidět na bříšku cecíky.

Pak mi došlo že tohle člověk jenom tak nezažije, tak jsem rychle běžela pro kameru, i když jsem se bála, že než se vrátím, už tu nebudou. Ale byly… takže mám natočený asi 20 minut dlouhý záznam dvou veverek, jak pobíhají po ochozu kolem domu, jak se naháníme mezi balkonem a oknem, jak na mě pískají přes okno a dělají všelijaké zvuky, cvakání… I jsem mohla vyjít na balkon a mamka veverka lítala po zdi kousek ode mne… Mám je natočené úplně zblízka, mohla jsem dávat ruku na sklo a mamka veverka u toho byla úplně v pohodě, ještě na mě kouká 😀 Chvílema to vypadalo jako by chtěla skočit za mnou přes to sklo a podívat se do baráku.

Pak mamka veverka vylezla po zdi nahoru na střechu. A to mi došlo, kdo mi pořád na půdě šramotí. Loni mi udělala Žluva díru do dřevěného obložení těsně pod střechou. Byly to rány jako z děla, vždycky to začala kutat v 5:30, až se mi ji podařilo po týdnu odehnat. Vždycky jsem vylítla v pyžamu na balkon a začala jí nadávat ať jde kutat někam jinam, že tady se sakra spí!! … tak to žluva vzdala, dala mi pokoj, ale díra po ní zůstala, nikdo to neopravil a letos tam veverka vyvedla mláďátko!! 🙂

A možná existuje logické vysvětlení proč se mě nebojí… Pravděpodobně musí být zvyklé na můj hlas, protože mají hnízdo hned nad mojí pracovnou a ložnicí, tam to nejvíc šramotí a přes zdi je tady všechno strašně slyšet. Takže prakticky jsou na mě ochočené a zvyklé. Beru to tak, že mi mamka veverka šla dneska ukázat mládě.

Zajímavé ale je – a to už je fakt divné – když se minulý týden v úterý Májince udělalo špatně, tak ten den ráno na mě koukala mamka veverka přes okno, do kuchyně. Byla úplně zblízka ale když jsem se přiblížila, tak odešla. Říkala jsem si, co se mi tím asi snažila říct, protože jsem ji potkala jenom párkrát a spíš brzo ráno, třeba o půl šesté, kdy asi veverky vstávají. Tohle na ni byla neobvyklá doba. A pak se stalo co se stalo a moje Májinka odešla do nebe… A dneska si mám jet pro novou morčinku a veverky mi udělaly takové představení. Tak si říkám, jak to ty veverky vlastně ví, co se v domácnosti děje. Mám pocit, že reagují na změny v mém životě.

Video vám upravím a dám na youtube, abyste se mohli podívat, je to úplně neuvěřitelné 🙂

17.7.2017

Tak už dva dny spím v nové velké posteli a je to paráda. S tou starou rozvrzanou rachotinou s primitivním popraskaným roštem se to vůbec nedá srovnat. Dobře jsem vybrala. Postel je krásná, z bukového dřeva, vysoká, prostorná s velice kvalitním měkkoučkým roštem. Spím na ní mnohem líp protože mě neruší přepadávání přes okraje nebo spadlá peřina a ráno se mi z ní vůbec nechce ven. Ještě by mi něli za cca 2 týdny dodat modrý koberec a ještě mi chybí nové obrazy s pláží a delfínkama, ale už teď si tu změnu užívám. 🙂

Včera večer jsem si dovezla malou morčinku. Přežila převoz i noc, ale je dost vystrašená, takže je pořád schovaná v domečku a podávám jí vchodem postupně jídlo. Vždycky vyděšeně zakviká, ale pak k tomu čuchne, zjistí že je to dobré a hezky jí, takže je to v pohodě. Je to ještě malé miminko… víc jak 4 týdny určitě nemá. Mám na kameře asi čtvrhodinový záznam z jejího vypuštění do domečku – to byl pro mě trochu horor, holky ji prohnaly, ale dneska už je tam relativně klid a i ty moje barbuchy jí daly pokoj, takže malá si pomalu zvyká. Zdá se že bude upovídaná jako Zlatuška, každý krok komentuje, ale není ochočená ani zvyklá na lidskou ruku, takže nám bude seznamování trvat trošku dýl… jméno pro malou už mám, rozhoduji mezi dvěma, ale ještě si to promyslím. 🙂

22.7.2017

Ne že bych na to vyloženě měla čas (už tyhle blbinky moc nehraju, bejbáááávalo), ale náhodou jsem našla doporučení na novou hru Wormax.io … Je to na podobné brdo jako starý Slither.io, akorát s tím rozdílem že je jiná grafika a je tam řada funkcí, která u původní hry nebyla. Wormax je navíc v češtině. Jsou tam věci jako multiplayer, funkce kdy podjedete cizího hada když vás chce uzavřít do smyčky, funkce otrávení, zvětšení náhledu, instantní růst, zastavení hada když nemáte kam utéct, magnet na jídlo atd. Zkrátka je to záživnější a můžete u toho trochu taktizovat…. Pokud se někde nudíte nebo si potřebujete odpočinout u něčeho jednoduchého, zahrát si hada je občas fajn antistresovka 🙂 Novou hru najdete tady: http://wormax.io

Jinak moje malá Lentilka je čupr pišišvor, roste jako z vody, papá jako otesánek a úžasně kvílí když chce jídlo. Daří se jí výborně, je čilá a hezky popcornuje po celém domečku 🙂 Vanilka z ní má Vánoce… Malá teď bydlí v papírové trubce, původně jsem jí to dala dočasně na hraní ale cítí se tam komfortně, bezpečně a pořád je v ní, tak jí tu trubku neberu, počkám až povyroste nebo ji úplně promočí, jinak jí to nechávám jako schovku, když je vlastně pořád v novém prostředí.

A taky mě dneska moc pobavilo tohle: https://9gag.com/gag/a1KdE18

… přitom taková jednoduchá blbost, ale naprosto výstižná. Kočky v sobě mají něco, co žádné jiné zvíře nemá: Ultimátní pružnost!

28.7.2017

Mám doma menší várku křišťálů… budu se snažit udělat si čas a připravit je na shop. Není jich ale tolik jako předtím.

Moje přestavba pokojíčku na mořské téma je hotová 🙂 A když jsem u toho, kdybyste náhodou sháněli nábytek, tak postel jsem našla na intena.cz, mám ji teď širší, dokonce jsem si připlatila za zvýšené provedení, takže v pokoji dominuje a spím na ní naprosto úžasně. E-shop dobře komunikuje a moc dobře balí. Postel byla z dražšího dřeva, masiv a došla krásně kvalitně zabalená, někdo si dal tu práci že ji pečlivě obešel kartonem a hezky obalil každý roh. Díry byly správně navrtané!! – Ne jak můj šupák pracovní stůl, kde se dodneška rozpadají šuplíky, protože dřevo bylo zkroucené a díry blbě navrtané… :-/ divím se, že jsem jim ho tehdy nevrátila.

Kamarádka teď shání pracovní stůl, tak jsme tu intenu prošly spolu – kdo by se nevrátil když má dobrou zkušenost – a zrovna tam našla krásný a velký stůl z masivu se slevou 40% 🙂 a našly jsme ho prakticky hned, předtím sháněla prý dlouho 🙂

….. Zato koupě koberce už byla o dost horší a ten e-shop nebudu zmiňovat, protože blbá reklama je taky reklama 🙁 Nakonec mám teda vysoký modrý, v pokoji se moc pěkně vyjímá a bylo dost těžké ho vybrat i najít, neb modrých jednobarevných koberců moc na eshopech není. Nebo mají pofidérní vzory.

Měla jsem zážitek z matračky. Mám zvýšené nároky na měkkost (H2) a byl problém vybrat (většinou je H3), speciálně takhle na dálku. Nakonec jsem skončila na grossmann-matrace.cz, kde se mi podařilo sehnat matračku za poloviční cenu, jinak bych se nedoplatila, byla strašně drahá… asi nikdo H2 nechtěl, nebo je málokdo takový magor aby dával za matračku víc jak 10 tisíc. Těžko říct. A byla obrovská, tak jsem si říkala, jak ji asi potáhnu po schodech nahoru… ve skutečnosti to má shop velice elegantně vyřízené, normálně mi dodali takovou spláclou palačinku, na které bylo napsané že se musí vybalit max. do dvou týdnů, jinak dojde k poškození výrobku. Čumím na to a říkám si jestli je to vůbec moje, protože to přes obal vypadalo spíš jak deka než jak matračka… ale vzala jsem si to, s tím že asi uvidím co jsem ještě neviděla… vytáhla jsem pohodlně roli do ložnice, podélně nařízla obal, palačinka se nafoukla a z obalu vylítla obrovská vysoká matrace 😀 Tak jsem z toho měla vánoce, začala se po ní válet jak pes po svém ručníku a když jsem ji dala na ten super měkký kvalitní rošt z postele, tak je naprosto perfektní.

Další zajímavá zkušenost byly obrazy. Chtěla jsem nad čelo postele obraz, už ne obyč plakát. Prošla jsem dost shopů, ale kolikrát se mi to nezdálo dost posh, až jsem nakonec narazila na zajímavý shop posters.cz. Zaujal mě výběr. Vy si můžete vybrat, jestli chcete zarámovat plakát nebo fotku. Plakát je velký, je z nich menší výběr a stojí málo… z fotek je šíleně velký výběr, ale stojí i menší rozměry několikanásobně více. A je tam vizuální funkce, kdy si můžete vybrat fotku, obraz nebo plakát který chcete a naklikáte si tam jaký chcete typ rámečku, jakou má mít barvu etc. a shop vám přímo ukazuje jak bude váš návrh vypadat, takže když to pak vybalíte, nejste překvapení, protože dostanete přesně to, co vám ukázala vizualizace návrhu. Takže mi došel rámovaný plakát delfínů a velká fotka pláže s mořem. Hned jak jsem to pověsila, tak pokoj dostal úplně jinou atmosféru a je to nádhera 🙂 Jestli budu ještě shánět obraz, nebo měnit starý plakát za obraz, tak se vrátím sem. Je to dobře vyrobené, došlo to správně zabalené.

Takže pokojíček už není pokojíček, konečně je to pořádná ložnice jakou jsem vždycky chtěla a hledám si záminky proč tam zevlit… ale zevlit moc nemůžu, tak si alespoň nosím do postele práci, i když vím že se to nemá… tak v ní stříhám videa na youtube. 😀

…..

Komentáře

Ikona diskutujiciho Mára 2017-07-04 00:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skype je dost nespolehlivej, taky jsem si s ním užil svoje. Rovnou volej ajťáka, případně co Ti doporučuju, na jejich webu je skype online bez stahování. Prostě to jede v prohlížeči. Zkus se přihlásit tam 🙂

Ikona diskutujiciho Gabby 2017-07-04 14:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, doporucuji ti takovy super filmiky nebo spise serie filmu. Malery pana ucetniho. Fantozzi. Je to stara italska komedie a nasmejes se jak nikdy :D Je toho vic dilu a myslim ze je to i na youtube. Urcite se na to podivej, ja to jako mala milovala :D

Ikona diskutujiciho Jindra 2017-07-04 16:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Holt použij Skype na tom wokennním noťasu, pokud ho ještě máš, oni časem i na Mac udělají opravu.

Ikona diskutujiciho Shairin 2017-07-05 13:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, to s Májou mě moc mrzí. Držím vám palce, abyste to zvládli. Věřím, že se uzdraví! :-) Přeji hodně štěstí!

Ikona diskutujiciho Veronika 2017-07-05 16:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, to mě moc mrzí, také mám doma mazlíčka a chovala jsem potkany, kteří také marodili, tak vím, jaké to je. Sen mohl být jen varování a nemusí to skončit špatně. Hlavu vzhůru, víš, jak je to s tou nadějí ;-) Držím palce, ať to dobře dopadne! v.

Ikona diskutujiciho Gabby 2017-07-05 16:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Drzim palce, urcite to dobre dopadne Alusko.

Ikona diskutujiciho Veronika 2017-07-05 17:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě mě zaráží, že na veterině nebyl doktror. Mám poblíž mnohem menší město než je Brno a funguje tu veterinární pohotovost..

Ikona diskutujiciho Alue 2017-07-05 18:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Tohle taky je pohotovost.. ale dneska bez doktora.  Taky nevím proč.

Ikona diskutujiciho Mára 2017-07-05 20:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky nemám rád svátky, nic nikde nefunguje. Je to nesmyslný. Tvého morčátka je mi líto, ale věřím že člověk jako Ty si prostě poradí.

Ikona diskutujiciho Brusinka540 2017-07-06 10:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeji brzké uzdravení Máji

Ikona diskutujiciho Lizzy 2017-07-07 10:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To s Májou je mi moc líto, vím, jaké to je, když odejde opečovávané zvířátko… :/ aspoň se už netrápí a myslím, že se ti někdy nějak vrátí, protože lepší péči jen tak nenajde…

Ikona diskutujiciho Amálka 2017-07-07 10:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To s Májou mě mrzí :-( Bylo to ale šťastné morčátko, málokde by měla tak hezký život jako u Tebe…

Ikona diskutujiciho Shairin 2017-07-07 11:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc mě to mrzí. Alespoň že Májinku už nic nebolí. Určitě na Tebe a Tvoje morčinky kouká z morčičího nebe. Drž se Aluško, přeji Ti hodně sil.

Ikona diskutujiciho Veronika 2017-07-07 11:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To mě moc mrzí Alue, ať to brzo přebolí!

Ikona diskutujiciho ginze 2017-07-07 12:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je mi to s Májou moc líto 🙁 Doufala jsem, že to bude nakonec dobré, a že se uzdraví 🙁

Ikona diskutujiciho Lenka.L 2017-07-07 13:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tou Májou mě to mrzi. Asi se to mělo stát, když se ti zdál i ten sen. Ted už ji nic nebolí a má se určite dobře. Udělala si všechno, cos mohla.

Ikona diskutujiciho Satakieli 2017-07-07 14:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, to mě strašně mrzí s Májou :'( Drž se… Ví se, proč se to stalo?

Ikona diskutujiciho Majka 2017-07-07 14:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu, moc mě to mrzí… Měli jsme původně taky tři morčecí holky, jedna odešla  náhle, nezjistilo se proč a přesně před rokem jsme si prodělali docela peklo s mou nejmilejší, a nepřežila taky. Přesně den po mých narozeninách. Dlouho jsem nemohla uvěřit, že už ji tam prostě neuvidím, že tam najednou není… Doteď mě to úplně nepřešlo a nejsem schopná se podívat ani na její fotky. A to už je rok. Nedávno jsme pochovali poslední, taky jsem je všechny obečela, pořád je mi smutno a pořád na ně vzpomínám. Vím, čím procházíš… Snad Tě z toho dostanou aspoň trošku ty dvě zbývající… Vypadají skoro přesně, jako ty naše dvě, které jsme měli… takže cítím s Tebou…

Ikona diskutujiciho sunrise 2017-07-07 15:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je mi moc líto Alue, ale už jí nic nebolí a smrtí nic nekončí. Drž se!

Ikona diskutujiciho Alue 2017-07-07 17:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Byl svátek a doktor měl dovolenou. Testy měli dělat až dneska, ale Máji to po dvou dnech na kapačkách už nevydržela a ráno odešla do jiné dimenze. Upřímně, vzhledem k tomu že jsem věděla že umře, jsem ráda že jí nestihli dělat ty testy, že jí nepřidávali stres. Odnesla jsem ji tam proto, že jí alespoň dali léky proti bolesti a něco na uklidnění, doma by se trápila hůř, i když chudáček zemřela beze mě v cizím prostředí, tak alespoň jí to zmírnili. Je mi to líto, že jsem nemohla s ní být, ale líp jsem to vyřešit neuměla.

Ikona diskutujiciho Anet 2017-07-07 19:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak nam dneska umrel kocourek, zcela necekane, uprimnou soustrast

Ikona diskutujiciho Majka 2017-07-07 20:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]:Jééé, tak to je moc krásný znamení… to srdíčko…:-) Myslím, že tím chtěla vzkázat, jak Tě má ráda a jak ráda byla zrovna s Tebou. Pamatuju na článek, jak jsi se k ní poprvé dostala, bylo to úplné osudové setkání, určitě jste si byly souzené:-). Jsem ráda, Alu, že to bereš tak statečně. Ta třetí morčinka je super nápad, ona by holkám možná i chyběla. Nám když odešla první a zůstaly nám dvě, tak jedna z nich očividně trpěla, seděla, nejedla a i když se to po pár dnech zlepšilo, nikdy už se jí nevrátila její původní povaha, zatím co ta druhá vypadala dál v pohodě. No a i my se aspoň máme na co těšit…:-)

Ikona diskutujiciho Alue 2017-07-07 21:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]:  :( Tak máme své andílky v nebi obě dvě.

Ikona diskutujiciho lenka f 2017-07-07 22:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No to koukám tedy. To jsem vůbec netušila, že to může přijít takhle z ničeho nic. Tak snad se podaří v budoucnu sehnat nějakou milou a klidnou parťačku pro Zlatku, aby se moc netrápila a Vanilka se uklidnila. Ten stres taky není pro holky dobrý. A už žádná taková nemilá překvapení. :-)

Ikona diskutujiciho Majka 2017-07-07 23:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: A jejda, tak Zlatuška je zas opačnej extrém… je dobře, že papká, snad se to zase vrátí do normálu. Ať si říká kdo chce, co chce, že je to "jen" morče, že není inteligentní a já nevím co všechno už jsem na jejich adresu slyšela, já mám prostě zkušenost jinou. Jsou to citliví a inteligentní tvorečci a každé má jinou povahu. Jedna to možná bude snášet líp, druhá hůř. Ale další morčinda do party jim určitě prospěje. Jen po mých zkušenostech pozor na cysty. Holky je měly obě a co mi bylo u zvěrolékařky řečeno (taky v Brně), tak je mají skoro všechny, co nerodí. Nejhorší je, že operaci přežije tak jedna ze čtyř (a to ještě kdoví jestli). U těch našich se to zjistilo náhodou, před tím jsem o tom vůbec nic nevěděla. Kdybych to mohla vrátit, asi bych je párkrát rodit nechala. Ale byla jsem srab a bála jsem se toho, aby nebyly komplikace a aby to holky přežily. Možná to byla chyba…

Ikona diskutujiciho Alue 2017-07-08 08:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]:  Já vím… Máji měla taky bouličky, dokonce dvě, ale nešla jsem s ní na operaci když byla ještě v pořádku, protože od malička šlo vidět že nemá úplně ideální stavbu těla a že ta genetika je horší, byla vždycky slabší a byla taky hodně přešlechtěná, bála jsem se že by se mi už neprobrala, že by případný zákrok nepřežila. A taky byla extrémě bázlivé morčátko, neuměla jsem si představit ji tam preventivně trápit.

Ikona diskutujiciho vanilková 2017-07-08 11:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle mě moc mrzí :-(  Ale asi se má ted dobře a měla spokojený život, Ta zpráva v kávové sedlině je nádherná! Možná že dala vědět nějakým podobným způsobem ostatním morčátkům a rozloučila se s nimi…

Ikona diskutujiciho absolutnínula 2017-07-08 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro Tebe Princezno:

Ikona diskutujiciho Gabby 2017-07-08 14:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je mi líto Alue 🙁 Držím tobě i morčátkům palce, abyste se z toho dostaly. Díky tobě jsem se o morčatech dozvěděla strašně moc věcí a za to ti děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho NikolaR 2017-07-09 15:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vím moc dobře, jak se cítíš. Včera mi odhopkal králíček za duhový most. Poslední týden jsem měla různá tušení, že tu dlouho nebude a to mu byl pouhý rok a necelé 2 měsíce. Během těchhle dní zemřeli králíčci i mým kamarádkám, pak přišla zpráva od tebe, že Májince není dobře a věděla jsem, že Tedánek bude další. Přišlo to nečekaně, stále vypadal v pořádku, ale pak se mu stav z ničeho nic začal horšit a v náručí mi naposledy vydechl. Nakonec to vypadá, že to byl králičí mor. Ale už jim je všem líp a až nastane ten správný čas, tak se s nimi znovu setkáme ♥

Ikona diskutujiciho Terka 2017-07-11 01:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Soucítím s Tebou, Aluš… Taky mám morčátko, které je totálně vypiplané a to, že by odešlo, si teď vůbec neumím představit… Přeju hodně sil :-) <3

Ikona diskutujiciho hanka 2017-07-12 11:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jaj, zachráněný ptáček, to je radost! Nedávno mi taťka vyprávěl, jak se zamotal ptáček do pletiva na malinách. Chtěl podlézt k malinám a nemohl se dostat a zamotal se křídly do pletiva. Taťka ho uviděl, tak ho šel vymotat, ze začátku prý ten pták byl v hrůze a hrozně se bránil, ale pak pochopil, že ho chce zachránit a byl úplně v klidu, a to prý ho vymotával 5 minut a pták v pohodě 🙂 jsou to chytrá stvoření!

Ikona diskutujiciho áťa 2017-07-14 08:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pracuje se ti s Macem dobře? Nedá se na něj instalovat mnoho software třetích stran jako na Windows a když je nějaká taková trable- jako právě se skypem- v té chvíli toho člověk moc nezmůže…

Ikona diskutujiciho Absolutnínula 2017-07-16 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zvířata ve volné přírodě jsou v Nirváně, oni vědí. Lidé většinou jen myslí. – () :-)

Ikona diskutujiciho Verča 2017-07-16 14:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Upřímnou soustrast, Alu.

Ikona diskutujiciho Lizzy 2017-07-17 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Gratuluju k morčátku a moc se těším na video 🙂

Ikona diskutujiciho Ketty 2017-07-19 09:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue to mám přesně stejnou zkušenost s morčátkem, také jsem si přinesla malinkatou i když jsem chtěla spíše větší, tak první seznamování bylo hororové, teď se občas poškorpí, ale bez sebe už by být nemohli, když malou vemu z domečku k sobě nebo mi náhodou utekla, tak se navzájem volají. A už si postupně zvykla a pobíhá vesele po domečku a má epileptické záchvaty poskakování :).

Ikona diskutujiciho lenka f 2017-07-28 11:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé to je paráda, díky za ten odkaz na obrazy. Strašně se mi líbily obrazy ve 3 provedeních vedle sebe na různé téma. Takže si to objednám a sundám doma obrázky ze stěny v obýváku, co tam mám nad sedačkou. Dala bych nad sedačku nějaký ten trojobraz, to bude paráda. Ještě musím vybrat téma. :-D

Ikona diskutujiciho Alue 2017-07-28 12:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]:&nbsp;&nbsp;tam mají těchto několika dílných obrázků hodně… ale já nejvíc ocenila, že mi prostě vyrobí na zakázku obraz přesně podle mých představ a dojde mi to až domů. super 🙂

Ikona diskutujiciho Gabby 2017-07-30 13:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, jsi i expert pres kocky? Potrebovala bych nutne poradit.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-07-30 14:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]:&nbsp;&nbsp;expert určitě ne…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek