Zápisníček: Červenec 2020

1.7.2020 v Aluška.org 29

1.7.2020
Na AlueButterfly je nové video, tentokrát reakční 🙂

3.7.2020
Od 1. července bez roušek, ruší se povinné rozestupy.

Lidé v Česku – zatím kromě Prahy a Karvinska – mohou od 1. července odložit roušky také ve vnitřních prostorách nebo veřejné dopravě. Zakrývání nosu a úst kvůli koronaviru bude dál povinné jen v místech s vyšším výskytem nemoci.
Od povinnosti se přechází k dobrovolnosti také ohledně rozestupů. U restaurací, obchodních center, není podmínka, že provozovatelé musí aktivně bránit tomu, aby se lidé sdružovali v odstupech dvou metrů. Nadále se ale vyžaduje, aby je doporučovali
Od 22. 6. je také umožněno fungování dětských koutků v nákupních centrech. Koupaliště, zoologické a jiné zahrady, muzea, galerie, hrady, zámky a podobná zařízení se vrátí k běžnému provozu, ruší se tak limit deset metrů čtverečních na osobu a povinné odstupy mezi lidmi. (zdroj)

Putin může Rusku vládnout až do roku 2036. Voliči v referendu schválili změny ústavy.
Změny v ústavě, jež umožní prezidentovi Vladimiru Putinovi ještě dvojí znovuzvolení do nejvyššího úřadu, podpořilo 78 procent ruských voličů. Potvrzují to výsledky referenda po sečtení téměř všech odevzdaných hlasů. (zdroj)

9.7.2020
Blbá zpráva přátelé… morčinka Zlatuška umřela. Bylo jí pět let. Už je to pár dnů. Čeká mě nepříjemná povinnost udělat o tom videjko, to budou dětičky zklamaný :-/ achjo. Další smutný video, vůbec se mi do toho nechce… Smířit se s tím že Zlatuška nebude bych zvládla, ale uspávací injekce byla strašná, to mě fakt dorazilo. Ani nevím jak o tom mám mluvit, aby z toho dětští diváci nebyli traumatizovaní. Minulý týden mě na koupáku poznala taková malá hezká holčička co se na morčátkový videa taky dívá, tak si říkám ,,hlavně family friendly bobe…“
Ostatní dvě klobásky to snáší dobře, poskakují i pobíhají. Nevím jestli budu teď pořizovat třetí, asi to nechám nějakou dobu uležet, nejsem ještě rozhodnutá a musím počkat co převáží. Minimálně teď v létě pořizovat nebudu, chci si venku trochu užít život, než se zase na zimu zahrabu doma. Možná mě to na podzim nalomí. Uvidím, ještě fakt nevím. Třeba mi dvě budou stačit… zkusím jaký to teď bude.

Pokud někdo z vás teď v létě drží redukční nebo rýsovací nebo kýho víra dietu, pusťte si tohle. 😀

12.7.2020
Víte o tom, že existuje seriál o mořských bytostech? V daném seriálu to nejsou úplně mořské víly, ale spíš dravci, kteří žijí v kmenech v moři a mají spoustu problémů, za které vesměs může člověk. Jak se samozřejmě dalo očekávat od americké produkce, musí tam být krev, shoří loď, občas někdo umře, občas to někdo s někým dělá, aby to bylo záživnější. Taky samozřejmě podle diktátu moderní hyperkorektní společnosti museli být herci namíchaní stejnoměrně podle barvy pleti a jsou tam i lesbické části. Teplomilné prvky už si scénáristi naštěstí odpustili. Když si tím ale nenecháte pokazit příběh, koukat se na to dá a svět mořských lidí je dost zajímavý.
Jsou toho zatím tři série, ale budou vycházet další. Kdyby to náhodou někoho lákalo: https://www.csfd.cz/film/555054-sirena/prehled/

14.7.2020
Naše představy o dinosaurech jsou možná naprostá snůška hovadin
Zajímavá úvaha v obrazech (nemusíte umět anglicky): https://9gag.com/gag/aK76m1O
Obrázky porovnávají způsob, jak si představujeme dinosaury podle tvaru jejich lebek s tím, jak vypadají lebky dnešních zvířat. První obrázek ukazuje lebku zvířete, druhý obrázek ukazuje jak by asi podle lebky archeologové rekonstruovali podobu zvířete kdyby ho vůbec neznali a třetí obrázek jak zvíře ve skutečnosti vypadá.
Může to znamenat, že jakákoliv představa o zvířatech která se odvozují od toho co jsme vyhrabali ze země, můžou být naprosté nesmysly. Dokonce jsem se dočetla, že T-Rex měl ve skutečnosti chlupy a oranžové obočí. 😀 Nebo že mohl být opeřený.


Ale kdyby vás tato úvaha dostatečně intelektuálně neuspokojila, tady je bobr jak žere brokolici.

16.7.2020
Letní novinky v e-shopu Alue.cz!

S radostí vám oznamuji, že byly opět naskladněny některé oblíbené položky které byly dočasně vyprodány, jako jsou: Hrnek s jednorožcem a Vonné jehlánky s vůní myrhy a kadidla.

Nově se nabídka rozšířila o další jednorožčí hrnek, který je tak krásný až se tají dech, o překrásného anděla v podobě svícnu na čajovou svíčku který je jako živý a nákupní tašky. Jedna je s jednorožcem, druhá se sovou a vílou. Obojí navrhla oblíbená fantasy malířka Lisa Parker.

Do oddělení aromaterapie přibyly dva čisté éterické oleje, Pomeranč Levandule. V závislosti na vašem zájmu mám možnost nabídku éterických olejů od značky Eden ještě více rozšířit. Voní naprosto úžasně.

Pevně věřím že vám novinky udělaly radost a že si něco krásného nebo voňavého vyberete.

24.7.2020
Moc zajímavý dokument. Sice se mi nezdá že by v něm bylo úplně všechno zcela přesně, ale zarazilo mě, jak moc toho odhalili:

Jsme výsledkem genetické modifikace? Ruský dokument

28.7.2020
Pokud budete chtít posílat stránky aluska někomu přes facebook, použijte alternativní doménu ALUSKA.CZ – směřuje na stejný web, ale není do něj plně implementovaná, takže přesné adresy článků přes ni sdílet nelze. Ale dostanete se přes ni na hlavní stránku.

Zdá se, že facebook primární doménu odblokovat nehodlá, naposledy mi hlásil, že je stránka spamová, což je naprostý nesmysl. Možná je to součást tahu proti nezávislým médiím.

…..

Komentáře

Ikona diskutujiciho ginze 2020-07-01 08:30:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Za mě takhle reakční video super – místy jsem se pobavila, místy to teda bylo velmi smutné, ale hlavně to je poučné tím, že k tomu vždycky řekneš, jak to má být správně 🙂 Možná příště bych poukázala přímo na chyby lidí, co morčata chovají…příspěvky z videa budou nejspíš ze skupiny od Renči, to je super skupina, protože tam jsou lidi, co se opravdu zajímají o to, co je pro morčata dobré. Já jsem ještě ve skupině, která se jmenuje jednoduše „Morčata“ a občas jsem tam viděla nějaké bizáry typu směska v misce, lepené tyčinky atd. Stačí do vyhledávače zadat hesla jako „obilí“, „chleba“ atd., namátkově např. komentář, který jsem trochu zkrátila:
„A mimochodem…tvrdý chleba dávám doteď. Milují ho😊Někdy je totiž lepší, řídit se svou hlavou a nečíst tady nenávistné kraviny „.
V téhle skupině se často lidi plácají po zádech, že chleba a směsky jsou naprosto v pořádku, to jen ti, co říkají, že ne, jsou zlí a arogantní. Myslím si, že by bylo dobré poukázat na komenty tohoto typu, případě i třeba fotky, na kterých je vidět klec i s jídlem atd., a poukázat na chyby. Myslím, že touto formou je to velmi poučné.

Já třeba věřím, že prodavačka ve zverimexu to může mít těžké s prosazením vlastního názoru. Ve zverimexu jsem sice nedělala, ale mám zkušenost z brigády v hypermarketu, kde mě nutili dávat rohlíky, co mi spadly na zem zpátky mezi rohlíky, co si lidi kupují…když jsem jim řekla, že mi to nepřijde normální a že snad není problém vyhodit pět rohlíků, které mi spadly na podlahu, po které denně projde HODNĚ lidí, tak mě pak prý probírali na schůzi, že jsem drzá a samozřejmě mi smlouvu už neprodloužili 🙂 Někdy si člověk v práci nemůže dovolit udělat ani maličkost, aniž by nebyly kecy…já mám právěže tendenci vždycky vše dělat tak, jak to vidím já správně, a vždycky jsem z toho v pracích měla problémy, proto věřím, že v tom zverimexu to nebude taky jednoduché, maximálně na ně opravdu poslat ty kontroly, hlásit to atd. Ve vedlejším městě je zverimex, kde mají takové divné kotce jakoby do trojúhelníku a je to fakt malý, sice podle tvaru se to hůř určuje, ale 100% je to menší než moje 120cm klec – a oni v tom prostoru mají třeba 10 morčat, která tam celý den jen leží, protože v takovým prostoru si moc nezaběhaj 🙁 Taky se tam může najít nemocné morče atd., ale podle mě ten, kdo vede obchod, jede názor, že když morče prodá třeba za kilo, dvě, tak s ním nepůjde k veterináři, aby ho ošetřoval, protože z podnikatelského hlediska se mu to nevyplatí…z lidského hlediska je to samozřejmě hnus, co si budeme povídat. Nebo co já vím, tak prý morče asi 150kč v tom zveráku, což mi zase přijde směšně levné, protože když budu kupovat morče od chovatele, který má to morče vypiplané, bude ta cena trochu jinde.
Bratr měl cca před 13 lety přímo chovatelskou stanici morčat, ani jsme jich neměli nějak moc a té práce okolo toho bylo hodně, pomáhala jsem mu každý den, takže je jasné, že s dobrou péčí nebude morče za pár kaček. Tehdy mě to bavilo, ale dneska už bych to nedělala, je to hodně starostí. Problém je, že ve zverimexu na ta zvířata často není pohlíženo jako na živé tvory, ale jako předměty, na kterých se dají vydělat prachy, a na kterých je třeba co nejvíce šetřit. A jak jsi řekla ve videu, to že někdo prodává ve zverimexu, rozhodně není záruka, že je odborník anebo, že má ke zvířatům nějak extra vztah – oni samozřejmě do inzerátu napíšou, že chtějí někoho, kdo má kladný vztah k zvířatům, ale někdo, kdo nemá práci a potřebuje peníze to bude umět okecat a vezmou ho taky. Mně by se třeba líbilo pracovat ve zverimexu, ale abych příhlížela tomu, jak lidi kupují levné, nekvalitní hnusy a nenechají si poradit a přihlížela tomu, jak chovají morčata v pidi kotcích, to bych se tam zbláznila.

Osobně už také moc do zverimexů nechodím, protože mi často něco nabízeli…když berete morčecí granule, často rádi nabízejí ty různé tyčinky, ale mám pocit, že jednou mi nabízeli nějaké jogurtové pamlsky (wtf?), nebo na Vánoce, když jsem vybírala něco kočkám a brala jsem to nejkvalitnější, co tam měli a taky nejdražší (běžně to nakupuju v eshopu, ale nestíhala jsem), tak mi u pokladny nabízeli nějaké granule, že jsou ve slevě a byla to nějaká srágora, co maj i normálně v krámě…nechápu tu logiku, že tam člověk vždycky veme to kvalitní a drahé a oni pak nabízejí něco, co je úplně mimo 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-01 09:02:06
Ikona diskutujiciho
sipka

chovatelskými chybami se plánuju zabývat do budoucna, vem si že to video už tak má přes půl hodiny, čili už teď mám problém se omezit výlučně na jedno téma a nerozebíhat se… vlézt se do 10-15 minut aby to bylo nějak normálně dlouhé, mám prostě problém

Ikona diskutujiciho ginze 2020-07-01 09:24:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Jj, to je mi jasné, já jsem to myslela tak, že pro příští reakční video bych vybrala třeba tohle téma 😀 Ale jinak, dlouhé video není na škodu, když ho udělá někdo, kdo má dobré téma a dokáže o tom poutavě mluvit, což je zrovna tvůj případ, tam se ráda dívám a je mi líto, že už video skončilo, takže se určitě těším na další 🙂

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-07-07 12:48:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj narazil jsem na zvláštní případ bavil jsem se z jednou holkou které se začaly zdát velice zvláštní sny o tom že jí unášejí šedivý mimozemštané ale nevím jestli de jen o sny nebo skutečnost je možné nák zabránit unosům šedivci jje náká metoda jak tomu zabránit čeho se bojej

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-09 22:18:13
Ikona diskutujiciho
sipka

pomáhá na to kartička tm, prý vyzařuje energii která je bolí a kterou nenávidí… ale teď žádná volná není, takže na to nemám co nabídnout. možná prožila nějaké trauma a její mozek si to tímto probírá… nutně to nemusí být něco závažného

Ikona diskutujiciho hanka 2020-07-10 06:55:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jejda Zlatušky je mi líto, bobík. Uspávání zvířat je hrozně smutné, uspávali jsme nedávno fenečku ale zase to člověku umožní být se zvířátkem do poslední chvíle a doprovodit ho na cestě. Jsem ráda že jsem byla s ní, bylo to svým způsobem krásné, ležela jsem s ní od začátku do konce a neměnila bych na tom nic. Ale smutné to je hrozně, nevěděla bych jak to podat divákům. Je to taková niterná věc.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-10 08:27:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Na to nešlo se koukat… šla jsem vedle a koukala z okna. Sípala a ke konci měla i záškuby, hrůza. Kdyby odešla sama v klidu přes noc, tak se to obešlo bez dramat, ale toto fakt ne… 🙁 uspat kocoura mi takový problém nedělalo, ale Zlatuška byla moje rozmazlená princeznička. Bylo to fakt hrozný. 🙁

Ikona diskutujiciho izairi 2020-07-10 10:40:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško,teď jsem si přečetla o Zlatušce,to je mi moc líto,Zlatuška se mi z morčinek nejvíc líbila.

Ikona diskutujiciho willingness 2020-07-10 23:40:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě, byl to náš takový flegmoušský bobek… achjo..

Ikona diskutujiciho Kiyu 2020-07-11 12:41:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je mi líto se Zlatuškou :(. Mě před měsícem taky odešlo morčátko v 5 letech. Narazila jsem opravdu na zlatou veterinářku, které mi všechno vysvětlovala a snažila se opravdu pomoct a rozkrmit ho, ale bohužel mu chyběla ta trocha síly 🙁

Ikona diskutujiciho Khira 2020-07-16 17:46:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, tys kolikrát psala, že léčíš morčátka koloidním stříbrem. My doma máme koloidní stříbro a chtěli jsme ho použít na kočku, má zarudlé dásně. Nebude to moc, když ji to přímo nakapu na dásně? Nebo ještě nějak jinak? Prosim prosim o radu, já si tím nejsem jistá, protože toho moc není na netu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-16 18:03:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím jestli jí to vůbec nějak zabere, protože to hned slíže. KS potřebuje působit. leda byste jí to stříkali do pusy celej den.. já mám navíc koncentraci 540ppm, ale na netu se dá koupit max. 40 a to je tak na potírání uhrů.
Kočka pravděpodobně potřebuje vyčistit zuby, možná má i zubní kámen, takže bych ji spíš vzala za vetem aby ji zkontroloval a poradit se s ním ohledně toho čím a jak ty zuby budete čistit aby už neměla zánět dásní.

Ikona diskutujiciho Khira 2020-07-16 18:26:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za odpověď. No veterinář toho moc právě neporadil ohledně čištění, a v okolí tady toho taky moc není, tak máti přemýšlela, kde s ní jít. Ale poradil jí prášky a mastičku. Jen kočka, jak vidí mastičku nebo prášek, tak zdrhá. Pak ji zkusila kápnout do misky s vodou stříbro a to vypila víc vody než normálně. To se jí pak začalo zlepšovat, a to už ani neměla zarudlý. Jenže máti měla obavy, aby toho stříbra nebylo „moc“, tak jí dala od toho pauzu a teď se to vrátilo. Tak mě napadlo ti napsat, že s tím máš zkušenosti. Tož já myslím, že když to sama kočka pije, tak to nemůže být takový problém 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-16 18:34:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Určitě nedávat pauzu, hlavně když jí to pomohlo… tím se nemůže otrávit, pokud to nezměnilo barvu a nejsou v tom žmolky (není zkažený) tak může kolik chce. Akorát potom, třeba po dvou měsících, by měla brát probiotika.

Ikona diskutujiciho Khira 2020-07-16 22:15:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobře, děkuji ti. Jinak Zlatušky je mi líto, taky byla má oblíbenkyně, měla takové morčecí šarizma. Děcka na yt měli Zlatušku taky rádi, ale snad to vezmou v pohodě 🙂 Zapálím na památku svíčku.

Ikona diskutujiciho Vodnářka 2020-07-19 18:13:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, ráda bych se podělia o zkušenost.

Naší číče (byla zachráněná z ulice) bylo hrozně cítit z tlamičky a měla poměrně rozsáhlý zánět dásní. Naštěstí jsme to podchytili včas, jinak to může vést až k nutnosti vytrhat zuby. Na veterině nám na to dali antibiotika – tablekty, které jsme jí dávkovali bezpečnostním dávkovačem (https://pemi.cz/aplikator-tablet-pro-mala-zvirata-soft-buster1ks/p/340865?utm_source=google&utm_medium=google_merchant&utm_campaign=google&www.pemi.cz&gclid=EAIaIQobChMIu8rqxtXZ6gIVyOvtCh3kwAD1EAQYASABEgKyyvD_BwE) vždy 1/4 tabletky v určený čas.

K tomu jsme jí dělali výplachy tlamičky heřmánkovým čajem, což také hodně pomohlo a byla to stejně důležitá část léčby, jako ATB. Normálně stříkačkou asi 3x denně 6 ml. Číča to vždycky vypila, nebo to nechala skrz zuby protéct na talíř. S výplachy jsme pokračovali asi ještě týden po dobrání ATB a nakonec jsme jí koupili KELPU. KELPA je mořská řasa, která se přidává do jídla (my ji sypeme na kapsičku) a má působit a předcházet proti zánětům, zubnímu kameni a tak. Dokonce se číče po tom ještě víc leskne srst, vypadá jak natřená olejem.

Rozhodně doporučuji nepodcenit jakýkoliv zánět dásní/zápach z tlamičky/polykání granulek v celku (naše kočka je ani bolestí nekousala a dokonce se ani od bolesti nechtěla mazlit, od té doby, co má dásně ok je mnohem mnohem přítulnější). Může to mít pro kočičku dost fatální následky. S tímhle se, ze své zkušenosti, doporučuji opravdu obrátit na veterináře, jelikož kočky na zánět dásní poměrně trpí.

Přikládám pár odkazů o kočičím zánětu dásní a přeju hodně štěstí s léčbou. 🙂

https://www.spektrumzdravi.cz/mazlicci/zanet-dasni-u-kocky-je-nebezpecny.-zjistete-jak-vylecit-jednu-z-nejcastejsich-nemoci-kocek

https://www.purina.cz/proplan/clanky/kocka/pece-o-zuby-u-kocek

https://www.hellosandy.cz/magazin/zanet-dasni-u-kocek-jak-mu-predejit-11584/

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-07-24 22:28:39
Ikona diskutujiciho
sipka

kelpa je absolutně super i pro psy.

a krátce: co se týče zlatušky… nee. tu jsem měla tak ráda :(( to je mi hrozně líto. achjo 🙁

Ikona diskutujiciho Táňa Linhartová 2020-07-16 18:33:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue je mi líto co jsi psala 9.7.2020.😭 Doufám že budeš dál točit morčoseriál a chovat morčátka.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-16 18:43:15
Ikona diskutujiciho
sipka

zvažuju novýho chlupáče… asi nevydržím mít jenom dva

Ikona diskutujiciho aneta 2020-07-19 21:45:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.prozeny.cz/clanek/spojka-mezi-nebem-a-zemi-lucie-je-tlumocnice-andelu-65574#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=ah2IKl5hHPL-202007191939&dop_source_zone_name=prozeny.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign= docela dobrý,kromě ty Shambally

Ikona diskutujiciho adri 2020-07-23 22:23:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

dívej
https://www.facebook.com/superpremena/photos/a.371878256336916/1413052205552844

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-07-24 09:00:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta je hodně dobrá 🙂

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-07-28 19:08:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

alue mám pro všechny informaci o výskytu ufo v okolí u jihlavy všiml sem si podivných talířovitých mraků když sem řezal dřevo na cirguli co tady dělaj říkal sem si skoro každou chvili tady létaj stihačky co když je sestřelí mezitím co sem takhle dumal všiml sem si dalších 4 tmraku které následovali ty dva bylo jich celkem 6 říkal co když vás někdo uvidí tohle je nápadny jako blázen po chvílijsem slyšel hukot ale neviděl sem je jako kdyby ty gripeny letěli na demnou ale neviděl sem je byli asi vysoko rikal sem si sakra ted asi náky talíř sundaj říkkam si kdyby mi spadl talíř na pole to by byl průšvih jenže nic se nestalo hukot přeletěl pak se stočili a letěli pryč ty tmraky jako by zůstali na místě nakou dobu i potom co odletěli ty gripeny potom šli proti větru pryč

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-08-06 01:18:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hele aluško, je to drahý, ale tohle by se ti mohlo líbit 😄

https://www.meadowandfawn.com/store/p283/White_Wolf_Black_Barn_Owl_Necklace.html#/

… mně se to líbí rozhodně:D když jsem viděla sovičku, vzpomněla jsem si na tebe.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-08-06 07:54:27
Ikona diskutujiciho
sipka

já nosím už jenom svůj energetický krystal 🙂

Ikona diskutujiciho Kaia 2020-08-09 11:14:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnes v noci jsme si vsimli dlouhe rady ‘hvezd’ za sebou,jakoby takova hodne dlouha svisla cara. Zdalo se,ze se potom priblizovaly zvrchu dolu k sobe. Mate nekdo podobnou zkusenost?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-08-09 19:37:41
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsou družice co vypustil zločinec Elon Musk na oběžnou dráhu. Zatím nefungují, ale podle jeho zlotřilého plánu to má poskytovat internet po celé planetě. Obávám se že dokonce 5G. Abysme byli grilovaní rozvnoměrně a neměli se už kde schovat před debilními vysílači. Ale prý už mu to nepovolí a rusové ty družice chtějí sundat.

Ikona diskutujiciho Nikča 2020-08-14 23:08:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, Aluško,
před lety, když ti odešla Majinka, mi měsíc poté odešel králíček, kterému bylo něco málo přes rok. Letos ti odešla Zlatuška a nám znovu měsíc poté odešla fenečka, kterou jsme měli skoro 12 let.
Je to opravdu dost zvláštní, jak kdyby zvířátka odcházeli v určitých vlnách.
Věřím, že když budou chtít, zase se za námi vrátí. 🙂
Přeji mnoho zdraví ostatním morčinkám. 🙂

Ikona diskutujiciho oujé 2020-11-17 19:22:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak vnímají čtenáři Aluščinu webovou tvorbu: https://www.youtube.com/watch?v=noewP8lJwK0

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek