Zápisníček / Duben 2015

2.4.2015 v Aluška.org 64

Aktualitky, zprávičky, myšlenky, zážitky a vše, co se okolo mne mihne zajímavého.

Březnový Zápisníček je dostupný ZDE.

19. dubna 2015

….. Pamatujete, jak jsem vám nedávno dávala sem video The Lie We Live? Pravdu o tomto světě? – Údajně hodně vadí nadnárodním společnostem, které chtějí, aby video zmizelo z internetu protože říká moc pravdy. Ale lidé ho sdílí ostošest. tn.cz o tom dokonce napsalo článek:

http://tn.nova.cz/clanek/zakazane-video-valcuje-internet-proc-to-nesmime-videt.html

…. Dneska jsem podnikla čtyřhodinovou túru. Našla jsem naprosto úžasná a překrásná místa. Stromy ohlodané od bobrů, ,,tajný“ průchod pod mostem, řeky ve kterých je revír pstruhů, překrásné aleje jako z obrazu. Skoro se mi chtělo brečet, když jsem viděla na jak krásném místě žiju. Dokonce jsem potkala nebojácnou veverku. Ani jedna jsme to nečekaly a najednou jsme obě zatuhly, stojíme od sebe asi dva metry. Já na ni vykulila oči, veverka natáhla hlavičku, zavětřila a stojíme obě jak solný sloup dál.

Veverka potom vyskočila na strom, vylezla mi nad hlavu a zavolala na mě po veverčím a vrtěla ocáskem jako pejsek. Vypadalo to, jakoby ,,zametala“. Začala jsem se smát, ale nepolekala se. Byla tááák sladká!! :3 ňu ňu ňu

Nevím, jestli to byl pozdrav nebo výhružka, nikdy jsem neviděla veverku že by na mě volala a zametala ocáskem. Ale byla to sranda.

Návrat byl horší, došla jsem do neznámého města a než jsem dobloudila na náměstí k mapě a našla nádraží, bolely mě nohy jak něco. Zpátky pěšky už bych to absolutně nedala, byla jsem mrtvá už za polovinou cesty tam 😀 Ale jak jsem byla ŠŤASTNÁ! když jsem objevila stanici autobusů a pak se spokojeně vezla domů. 😀

Při návratu jsem u domu potkala Divočáka. Vykulil na mě bulvy… Tak jsem ho zkoušela k sobě přilákat, ale nešel. Dělal děsně důležitého a zmizl v lese. Tak jsem to vzdala a šla domů, ale najednou se Divočák objevil u okna do kuchyně a už očuchával na balkoně misky, jestli tam má jídlo… Asi mu dodatečně došlo, že se ,,kočičí motorest“ už vrátil domů a valil to rychle zkontrolovat. Ale pohladit se? To ne, na to je moc Don Čičoň, Veledůležitý.

….. Už mám vybraný výběh pro morčata, který koupím. Jde do tuhého. Z nápadu se pomalu stává realita, už plánuju a mlsně obcházím místa s dobrou trávou.

Pátek 17. dubna

….. Tohle prostě musíte vidět 😀 !!!

Dvě morčata pronásledují zloducha, co jim ukradl salát:

,,Do morčomobilu!“

https://www.youtube.com/watch?v=xy2RpVmAQPI

A tady je druhý díl: ,,Do morčocyklu!“

….. Bylo vás víc, co jste se ptali, jak jsem na tom s tím odrůstáním.

Náhodou moc dobře, nedávno jsem odrost měřila a vypadá to na nějakých 14 cm. Taky jsem už zase vygooglila nějaký hyper super ultra návod na urychlení růstu, tak zase blbnu a experimentuju. Když to dobře dopadne, napíšu článek.

Udělala jsem nějaké nové fotky na přání. Zajímavé je, že už jsou třetí den ,,jentak“ a přestože kapu biohar a masíruju, tak nejsou nijak extra mastné a dokonce jsou i načechrané a fotogenické. (Barvené bych nikdy třetí den bez mytí fotit nemohla 😛 – Ale to už je stejně dávno za mnou.)

A hustota? – Dooooooost dobrý! A postupně pořád lepší, mám hlavu plnou antének. Už toho moc na ostříhání není, poslední prořídlé konce budou pryč asi za dva roky a pak už nebude moc co řešit, můžu pak pěstovat délku.

Za zmíňku stojí i pokožka hlavy. – Už nemusím dávat pravidelně Hennu cassii, protože mi vlasy nepadají. Už nepotřebují doping. Přestala jsem trpět i na svědění – v době kdy jsem se barvila, jsem se pořád škrabala, občas byla pokožka hlavy i zarudlá. Nic samozřejmě trvale nepomáhalo (maximálně chvilkově), jedině vyhodit chemku do koše… A nemám žádné lupy. Ty jsem sice neměla ani nikdy předtím, ale občas se to říká, že při přechodu z jednoho na druhé můžou být… Nic, nikde nic. Jenom hezké vlásky. A se svou přirozenou barvou jsem moc spokojená. Nevím, co kdo pořád má proti myšoblondu, špinavoblondu a těmto odstínům. Jsme holt jako přírodně zbarvené kočky. Obvyklá barva, ale nakonec je stejně nejzdravější a co je nejzdravější, to je i nejkrásnější… Však se podívejte na ten pořad na Streamu ,,NewYou“, dojde krásná přírodní holka s dlouhými vlasy, odejde oškubaná a zestárlá chemlotina a pod tím kopa komentářů, jak předtím byla hezčí… Potvrzuji 😀 Mládnu a krásním spolu s odrůstáním.

….. Mimochodem kocour je pořád v trapu. Co se posledně došel nažrat, tak teď nějaký třetí den zase není doma. Už obcházím dům a uvažuju, kam dám případně morčatům kotec… Ano. Ten můj nápad začíná dostávat opravdu vážné rozměry a asi k tomu dojde. Jak jdu a vidím venku tu krásnou travičku, mám chuť ji natrhat nějakému trávožroutovi a pak si uvědomím, že vlastně žádného nemám…

….. Dneska v noci jsem nemohla spát a nebylo mi dobře. Usnula jsem až ve tři ráno s velkým křišťálem v ruce a ráno jsem byla jak praštěná pánvičkou po hlavě. Migréna, pocity na zvracení, a nálada úplně na prd, ochota pod bodem mrazu. Taky jsem spala přerušovaně asi 4 hodiny, ale já jsem vyspaná až při osmi hodinách, ideál je 9. Nechtěla jsem nikoho a nic vidět, nejraději se zahrabat 100 metrů pod zem a nevylízat. Absolutně jsem se necítila ve své kůži. – Něco mě prostě energeticky vysálo, ale hodně. Já tyhle útoky pak odnesu právě tímto způsobem.

Ale musela jsem se přemoct, klid jsem neměla, a bylo taky potřeba jít na poštu s balíky.

A jak jsem zabalila nějaké energetické krystaly, tak se mi najednou udělalo o dost líp. První si říkám ,,co to“ a pak mi došlo, co mám vlastně v ruce. – Tak jsem si hned vzala na krk ten svůj, migréna byla za 5 minut pryč a úplně jsem pookřála. I pesimismus z únavy mě pustil. A to jsem si krystal ani nepřikládala na hlavu.. Úplně jakoby ze mě spadla deka.

Takže balíky jsem odtáhla úplně na klid, svižně, i jsem se v klidu najedla, protože mi přestalo být špatně od žaludku. Učiněný zázrak.

Co mě na tom udivuje je rychlost a intenzita toho efektu. Používám vícero různých věcí na ochranu/dobití/spaní/očistu, ale nic z toho nefunguje tak rychle a tak silně. Přitom jsou to věci opravdu cenné, kvalitní a vzácné. Žádné šunty, žádné čáry máry, takže mám s čím porovnávat.

Musím si to víc hlídat a víc ten svůj krystal nosit. Když je mi dobře, tak všechny ochrany flákám, ale jak se mi udělá blbě, najednou jsou tyhle věci absolutně k nezaplacení. Obložím se vším co mám… A každá věc funguje nejlíp na něco trochu jiného. Třeba na nespavost je nejlepší veliký přírodní křišťál. Ale na tenhle efekt ,,po vysátí“ kdy se mi dělá zle a bolí mě hlava, mi nejlíp pomáhají moje krystaly. Přírodní křišťál mě vůbec takhle nespraví…

Středa 15. dubna 2015

….. Včera jsem vykutila parádní zdravý vegetariánský a moc chutný lehký oběd, který navíc vypadal krásně a exoticky. A já jelito to zapomněla vyfotit!! Jak jsem to tak krásně naaranžovala, tak jsem na ten foťák úplně zapomněla a šlo se rovnou jíst. Takže s návodem počkám až to zopakuju, protože bez fotek to nebude ono 😀

….. Mám problémy s kocourem. Úplně se mu změnila povaha a vůbec není doma. Chodí se jenom nažrat, když je fakt nouze a jinak se na mě úplně vykašlal. Dojde si klidně za 2,7,11 dní, začne mi skákat po hlavě, vynutí si několik chodů toho nejlepšího (granule samozřejmě nechce a řve/otravuje tak dlouho dokud toho neseženu dost a jemu po chuti – samozřejmě ho vůbec nezajímá, že pro něho nic nemám nachystané, když není týden doma a najednou se mám podle něho asi podělat, když se večer náhle zjeví….) a pak zase zmizí. Nevím, co mu tak hrabe… Možná mu vadí že krmím cizí kočky. Možná se díky tomu urazil. Možná prostě přičuchl k venkovu a změnil názor na to, jak by jeho život měl vypadat. Už se o něho ani nebojím, přestalo mě to bavit, čekat na něj úzkostlivě každý den doma. A jsem trochu naštvaná, připadám si totiž jako příležitostný Motorest zadarmo. Vnímám to jako křivdu. Na co jsem teda prožila ty strašné stresy a utratila tisícovku za kastraci, když se stejně začal takhle toulat???

Asi taky změním taktiku. Když chce být čistě venkovní jako Divočák, tak ať je. Jestli se to nespraví, přizpůsobím se. Dám jeho misky ven, nevyužité vybavení daruji a může se toulat libovolně. U domu mám hned dva zateplené domky pro kočky, takže si tam může bývat i v zimě.

– Proto zvažuji, že se vrátím ke starému dobrému morčeti, které mě nebuzeruje, neutíká, neškrabe, nic neničí, nemá kožní parazity, nemusím ho odčervovat, kastrovat, nakupovat vybavení a žrádlo za tisíce, nemusím mu shánět maso a tlačenku atd atd atd… a když přijdu domů, taky by mě přivítalo.

Středa 8.dubna 2015

….. Asi postupem času měknu, jinak to není možné. Dneska vyšla na Streamu Zabijačka (Jídlo s.r.o.), sleduji všechny díly, strašně mě to zajímá. Tak jsem si naivně říkala, že kouknu jenom začátek a konec ze setrvačnosti, krev vidět prostě nemusím. ,,Jestli nechcete vidět smrt pašíka, přetočte na 4:20″ – Přetočila jsem až na 5:30, viděla jsem co jsem viděla (pár vteřin kuchání a záběr na jeho hlavu) a začala jsem brečet. – Prostě jsem se sama sebe zeptala, co jsme to za strašné tvory, proč tohle musíme dělat a ještě z toho mít radost?

Mně připadají prasata a krávy jako krásná zvířata s hezounkými čumáčky. I prasnice tady byla krásná. – Normálně jsem pak už nedala ani konec, chtělo se mi zvracet. Co mě ještě dodělalo, je ta banda tlusťochů s velikými pupky a zvětšenými toxickými játry, kterým by naopak místo zabíjačky prospěl týdenní půst a ta hromada hnusných komentářů stylu ,,Dnešní mladí zabíjačky neznají, utíká jim svět před očima, čumí jenom do mobilů, a jsem na ho hrdej, kolik jsem zažil porážek a jaká to byla sláva, jak to bylo úžasné.“

Nechápu, co je na tom úžasného!! A nechápu proč by to podle mínění některých měli vidět všichni mladí, aby poznali o čem je svět? Kurnik šopa!

Já jsem nikdy zabijačku nezažila, nikdy ji zažít nechci a jsem za to ráda… Pamatuji si jenom příběh mé mámy. Když jsem byla malá, přišla jednoho dne celá zelená. Jela někam na návštěvu a najednou ji pozvali k sousedům na pašíka, že bude zabíjačka, ať se taky koukne. Uprosili ji, protože původně nechtěla. Picli pašíka, ona utekla a celá otřesená o tom mluvila ještě týden. Že prý ucítila smrad, jaký ještě nikdy v životě a málem se na místě pozvracela. – Tak o tomhle je podle některých svět?

Čím víc nad tím přemýšlím, tím je to silnější… Na Velikonoce jsem pekla pstruha a ještě před mytím jsem to udělala jako křováci. Zajímavé, že i když se jenom poděkuje, něco velkého se změní ve vzduchu. A když se pomodlí, změna je ještě větší. Nevyznávám žádné extrémy, ale radost z toho že zabiju prase, je prostě nepochopitelná. Podle mě je to nelidské, zrůdné.

Úterý 7. dubna 2015

….. Máte den blbec? Potřebujete se zasmát? Zde je malý výběr perfektních ptákovin, které poslouží:

– Kočka, která štěká jako pes, ale jen do té doby, než ji u toho nachytá majitel. Sledujte, jak najednou změní hlásek 😀

– Pták, co je připravený na párty

– Herecké čelo Joaquina Phoenixe – Videu dejte čas… až objevíte ten vtip, padnete pod stůl 🙂

….. Dostala jsem tip na Software Balabolka, který převádí psaný text do mluveného slova. Údajně super vychytávka pro ty, který se nechce číst:

Balabolka je TTS (Text-To-Speech) program, který umožňuje čtení textů a jejich ukládání do různých audio formátů. Čili vložíte text a tento program vám ho přečte. Po přečtení máte možnost si text i uložit do audio souborů, jako jsou WAV, MP3, MP4, OGG nebo WMA.

Samozřejmě existují i jiné softwary, které převádějí texty na řeč, jako jsou Acapela, Speechtech, Epos a třeba také Google Translator, který považuji za nejhorší možný software na převod textu na řeč vzhledem k tomu, že je především určený k překladům.

Já mám však zkušenost s Balabolkou a proto jsem se rozhodl napsat recenzi o tomto softwaru a předložit čtenářům své zkušenosti.

Celý článek je zde: http://www.vipnoviny.cz/balabolka-software/

….. A takhle já si přes Velikonoce a po nich žiju. – Pohoda jazz. V nedalekém lesíku jsem objevila koberce kvetoucích fialek, tak jsem si dovolila pár uzmout a sníst. Květy chutnají jako oříšky, nejenom že krásně voní 🙂

Neděle 5. dubna 2015

….. Moc se mi líbí upřímný komentář, který před chvilkou nechala Iriska v diskuzi pod 113. dotazníkem. Pro nás námět k zamyšlení:

Zajímavá diskuse o ne-jezení masa. Mně od dětství maso moc nejelo, a od cca 23 jsem byla vegetariánka. Tři roky poté jsem začala mít zdravotní problémy, hubnutí, horší pleť, zimomřivost, pak mi začaly ve velkém padat vlasy. Rodiče masožravci a lékaři do mě hustili že mám začít jíst maso, že to je tím. Pořád jsem se tomu bránila a hledala příčiny jinde, a pak v zoufalství jsem požádala o pomoc kamarádku co mluví s anděly, jestli by se jich zeptala, co dělám špatně, že už opravdu nevím:( a oni na to že prý vím a že je slyším tak jen ať poslouchám…tak jsem se zaposlouchala a došlo mi, že bych potřebovala jíst ryby a více bílkovin. Byl to šok. Nechala jsem si udělat krevní testy a v nich byl extrémní nedostatek železa, což může taky způsobovat padání vlasů. No co mi zbylo, smířila jsem se s tím, děkovala neskutečně moc za vedení a změnila jídelníček. Teď po měsíci jezení masa se cítím lépe, mám lepší pleť, už mi není zima! A navíc mám pocit, že jsem vyrovnanější psychicky. Dřív jsem byla hodně zaměřená proti masožroutství právě z těch důvodů, co tady píšete, bylo mi líto zvířat a nechtěla jsem ubližovat. Když mi bylo sděleno že maso moje tělo potřebuje, uvědomila jsem si, že je to pro mě dar a zodpovědnost, že je mi dovoleno přijmout tuto výživu od zvířat, že oni se mi darují. Doteď mě mrazí v zádech když na to pomyslím, a jsem jim za to vděčná. V mém případě šlo o opačnou cestu (od vege stravy k masu), která mě učí velké pokoře, vděčnosti a hlavně uvědomění, že jsem zodpovědná za svůj život a že ho nesmím promarnit. Když je mi dovoleno tady tolik brát pro svou výživu, cítím povinnost plnými hrstmi dávat a rozdávat zase své talenty. Cítím se za to zodpovědná. Tolik moje zkušenost. Přeju všem ať najdou svoji cestu, teď už vím že nelze brát všechno paušálně, pro každého je zřejmě vhodná jiná strava.

….. Petice proti represivnímu přístupu státu v otázce očkování, kterou jsem dávala k podpisu na Alušce.org, MĚLA EFEKT!! Nová aktualizace autorky této petice zní takto:

4.4. 2015 Naše práce slaví úspěch!
Ministerstvo zdravotnictví chtělo do novely zákona o ochraně veřejného zdraví protlačit část, která by umožňovala očkování dětí i bez souhlasu rodičů! Na základě našeho otevřeného dopisu však ministerstvo projednávání novely ve sněmovně stáhlo. Více se dočtete zde: http://llp.cz/2015/04/ministerstvo-stahlo-kontroverzni-novelu-zakona-o-ochrane-verejneho-zdravi/

Lidé si připomenou děti poškozené očkováním
Zapálení svíčky a vzpomínka na děti, které zůstaly po očkování trvale poškozeny na zdraví či životě. To je akce, která se 7. dubna 2015 na Světový den zdraví uskuteční v mnoha městech České republiky.
Zapal svíčku za včeličku – místa pietní akce naleznete zde: http://rozalio.cz/index.php/zveme-vas-na/setkani/729-zapal-svicku-za-vcelicku-pietni-akce

Takže nevěšte hlavy přátelé. Bylo tady hodně lidí, kteří se ptali, jestli nějaká petice vůbec něco může. Říkala jsem, že ,,je lepší udělat něco, než vůbec nic a pak si stěžovat, kam jsme se to dostali“ … A je to tak. A někdy, když se petice dostatečně rozšíří, úspěch má. – Nic na světě se neděje zbytečně. Kdo podepsal, může na sebe být hrdý, že pomohl uskutečnit tento úspěch. Děkuji vám!

….. Venkovní ptactvo mě buzeruje!! :O

Včera jsem seděla u oběda a tu mi před velké okno v kuchyni přiletěl vrabčák. Sedl na zábradlí těsně k oknu a významně píská. Původně jsem myslela, že mě nevidí. Ale můj pohyb mu nevadil, mávání rukama taky ne. Začala jsem na něj hlasitě mluvit, což přes okno musel jasně slyšet, ale ani to mu nevadilo. Poskakoval a pískal ostošest.

Tu mi došlo, že tam asi nesedí jen tak nazdařbůh, že mi chce asi říct, že nahoře došla slunečnice a chce dosypat.

Nemám zatím krmítko, ale dala jsem ptáčkům v patře na okenní parapet dřevěnou destičku a na ni sypu jídlo… Bylo to tam dlouho přes zimu a dřevo jsem dala proto, aby ptáčci nemuseli sedat na studený kov v mrazech. Ale vůbec tam nechodili. Až teď na jaře je popadl amok a berou provizorní krmítko útokem. Celou zimu jsem byla smutná, že ptáčci nahoru na okno nechodí, ale teď mi to vynahrazují. Schválně jsem přesunula místo na krmení nahoru do patra, a na balkon už jim dlouho nic nesypu, protože tam chodí kočky… Nejsem žádný ptačí vrah a nekrmím ptáky proto, aby si je pak mohl rozcupovat kdejaký čičoň, co projde kolem.

A tak říkám tomu vrabcovi: ,,Počkej chvíli, dej mi tak 10 minut. Já v klidu dojím a pak tam hned půjdu dosypat, neboj.“

A vrabec dál sedí a dál významně píská… Znovu říkám ,,počkej, nech mě první dojíst“, ale pískal dál.

Pak už se vrabec nakrknul, natočil hlavu, podíval se přímo na mě skrz to okno (normálně fakt upřený hypnotický pohled, jako když kočka žebrá :D) a najednou jsem měla pocit, jakoby mi říkal: ,,To si snad děláš srandu, ne? Podívej, já se tady můžu snahou přetrhnout! Mazej sypat, jak dlouho tady ještě budeš sedět?“

A v tu chvíli nebylo pochyb, že ten cirkus opravdu celou dobu dělá kvůli mně. Takže mě poprvé v životě napomenul vrabec? 😀 V tu chvíli jsem se za sebe skoro styděla a vzdala to.

Zvedla jsem se a šla pro zrní a on hned věděl, takže odlétl jen co jsem se zvedla a jak na parapetu bylo slyšet sypání, hned se na něj vrhnul spolu s bandou dalšího ptactva.

A já znovu sedla k obědu a nevěřila sama sobě, co jsem to právě udělala?? VRABEC mě přinutil vstát od oběda, od kterého jindy zásadně nevstávám!

….. Předevčírem jsem poprvé v životě slyšela zpívat slavíka. Někde si sedl poblíž mého okna v pracovně, takže byl hodně hlasitě slyšet. Už se stmívalo a on spustil. První jsem tomu nechtěla uvěřit, ale hned jsem si vzpomněla na nahrávky slavíka, které jsem v minulosti poslouchala. Fakt to byl on! 🙂 Úžasné…. Pokud neznáte, můžete si ho poslechnout tady: https://www.youtube.com/watch?v=qbc5ba85dvU

Zpíval tak 10 minut, dokud nebyla úplná tma… Úžasné!

….. A to jsem vám řekla, že na rybníčku kousek ode mě jsou labutě? A asi hnízdí v rákosí, protože si ho agresivně chrání před kolemjdoucími lidmi? 🙂 Možná uvidím labuťátka! … Budu chodit k rybníku preventivně s foťákem.

A tu ještě něco hezkého na poslech a hození se do pohody. JARNÍ SERENÁDA:

https://youtu.be/HBpYwfT22p0

1.4. 2015

….. Můj kocourek si našel kamaráda! Je černý, s bílým čumáčkem i náprsenkou a hezky buclatý. Ne vykrmený, ale má krásně hustou srst. Překrásný exemplář. Přišli spolu ve dvojici na balkon, jakoby mu Moristek chtěl ukázat, kde bydlí. Byli sladcí… :3 ňu ňu (…. a ,,kamarád“ teď chodí Divočákovi na granule :/ to už jako krmím 3 kočky?!)

….. Jen co vyjdu na poštu, už mám za sebou první zachráněný žábí exemplář za tento rok. Odnesla jsem mladou ropuchu ze silnice a parádně jsem si to užila. Žáby jsou sice na omak studené (pokud se zrovna nevyprsí na sluníčku), ale nádherně hladké a mají měkká pružná bříška. Tato zvířátka mě fascinují.

….. Nezapomeňte, že 5.dubna ve 14:00 vyprší možnost přihlásit se do jarní soutěže. Ve hře je netradičně parfém od českého výrobce a oceněni budou DVA soutěžící. Podrobnosti jsou vypsány ZDE. K dnešnímu dni mám 10 přihlášek a už teď vidím, že rozhodování bude těžké. Avšak v tomto počtu je šance na výhru pořád hodně vysoká, takže neváhejte, lapněte foťák, pastelky, nažhavte své básnické střevo a tvořte. Ještě pořád máte dost času na veledílo 🙂

Miluju vaše kresbičky a obrázky, jsou tak roztomiloučké a pěkné… 🙂

….. Vzpomínám s úsměvem na jednoho ze svých mnohaletých čtenářů, který mě před lety chodíval prudit a neustále žbleptal v diskuzích o tom že jsem cenzorka co nesnese jiný názor a že je svoboda slova atd. (záměrně nejmenuji) Nedalo se mu vysvětlit, že nejsem žádná bestie, ale normální člověk, co chce mít pěkné diskuze k tématu a ne aby mě jejich prostřednictvím lidé šikanovali. Musel to pochopit sám časem.

Pak si založil vlastní blog, po pár letech se uklidnil, začal se chovat normálně a dnes přispívá do diskuzí ne žbleptáním, ale normálními příspěvky a názory, protože pochopil, že od toho moje diskuze jsou a že když se člověk vyjádří slušně, má tady prostoru kolik chce.

A zrovna nedávno mě někdo upozornil, že tento dotyčný čtenář zkoušel dávat na svůj blog něco k tématu transformace, kde podojil i Bovisy. Článek měl trochu čtenost a co má čtenost, to zákonitě přitahuje různé typy lidí. A jen co mu tam někdo napsal že má hnusný temný vzhled blogu, on sám je temný, že píše krávoviny a nemá na to, dotyčný zmoderoval danou diskuzi a co se mu nelíbilo, to smazal. 🙂 A promazal toho poměrně hodně.

A já se musím po letech smát, protože mu konečně někdo dal ochutnat jeho vlastní medicínku. – Tak co, jaké to je, když ti někdo napíše, že jsi ,,temný“ a ty přitom dáváš srdíčko na dlani a snažíš se lidem zadarmo něco hezkého předat s tím nejlepším úmyslem??? – Moc příjemné, viď? 🙂

– A ty chlapče moc dobře víš, že myslím zrovna tebe. Teď si uvědom, že tobě jenom někdo napsal, že píšeš ,,blbosti a máš hnusný blog“. Zato na mě lidi útočí že jsem blázen, že mě zabijí, že si mě najdou, že prý mám nějakou sektu, že podnikám na živnostenský list své pět let mrtvé mámy a podobně … zkrátka samé takové krásné a milé věci. To nejhorší si raději nechávám pro sebe, ani vám to už neříkám.

Je naprosto nepochopitelné, co si lidé dokážou vymyslet na mladého člověka, co už skoro 10 let píše jedny a ty samé stránky od 13ti. Přestože mám za sebou tak dlouhý a očividný vývoj, tak dlouhý příběh a všechno co mám jsem si musela zasloužit, vždycky se najde nějaký ten ulcus durum, který si za každou cenu musí něco vymyslet a pak se vždycky najde nějaký omezenec, co tomu bude věřit a pak mi bude chodit bezdůvodně nadávat. – Tobě nikdo nic takového neudělal a už moderuješ diskuzi? To jsi chlapče moc dlouho nevydržel, já vydržela každodenní šikanu tři roky, než jsem začala moderovat. Ráda bych tě viděla na svém místě 🙂 Tak možná konečně alespoň trošku chápeš, od čeho jsou moderované diskuze. Dostal jsi hezkou lekci. Teď bych mohla chodit já k tobě a psát ti tam, že je svoboda slova a ty jsi cenzor… Jak by se ti to líbilo? 🙂

Úspěch se neodpouští a za úspěch se tady šikanuje. Dokud nikoho nezajímáš a nejsi ničí terč, je snadné jiným nadávat do cenzorů, viď? 🙂

….. 27. března 2015 VYŠLO NOVÉ CD OD NIGHTWISH!!!!!!!!!!!!!!!!!! To je pro mě něco jako kdyby se zrodilo nové slunce, jakoby byl svět dokonale krásný a všechno v něm úžasné. Jakoby celá planeta pravidelně meditovala a žila vegansky včetně zvířat, Justin Bieber dělal kvalitní muziku, jakoby všichni američané měli minimálně IQ 150 a byli mírumilovní, děti v Africe měly napapané pupíky, neexistovali by komáři, klíšťata, Rytmus, ebola, Sisyfos, mor a podobné věci. Jakoby celá planeta třídila odpad… nedá se to slovy popsat.

… Hned jak bude v našich obchodech originál, kupuju, neváhám. Ať to stojí co to stojí. Jsem však železně kovaný fanatik (poslouchám je odmalička) a prostě jsem si ho musela hned stáhnout, protože čekat na to album cca rok než vyjde, už bylo i tak strašné mučení. Párkrát jsem se přistihla, jak se tetelím blahem při představě, že si to CDčko nesu v ruce a pak pouštím. 🙂 Navíc z CDčka si to neumím hodit do iPodu 🙁 takže originálky nemůžu poslouchat na cestách.

… Poslech nového alba poskytuje onen požitek, blaho, ALE přesto se mi Tuomasova dvě předešlá alba Dark passion play a Imaginaerum zdály lepší. Byla jsem tehdy v totálním rauši celou dobu poslechu, ale Endless forms most beautiful je o něco tvrdší, na úkor melodické složky v hudbě. (ale námět alba je úžasný)

… Specialitou je poslední skladba, která má skoro 24!!! minut a je velmi melodická, Floor se tady předvádí v celé své kráse, nejednomu fanatikovi jistě ukápne blažená slza dojetí… ! 🙂

Avšak je to Nightwish, takže jako správný fanatik říkám ,,Ano ano ano, je to úžasné, koupím!“ … ale v skrytu duše doufám, že se na příště vrátíme více k melodické složce, která je tady trochu upozaděna. Tvrdší songy mi nevadí, ráda si poházím hlavou a zabuším pěstí do stolu, ale melodie prostě musí být. S výkonem Floor jsem velmi spokojená, těším se jak se její hlas ještě rozvine a co z ní Tuomas vymáčkne časem. I tak ale překypuji radostí, protože nedávno Tuomas ještě solo mimo Nightwish stvořil Music Inspired by the Life and Times of Scrooge, které je jakoby pohádkové a úžasně melodické. A má to jeho duši, jeho talent, atmosféru… Je to povznášející, běhá z toho mráz po zádech… Paráda.

… Jsem také moc ráda za oficiální přijetí Troye Donockley do skupiny. Odvádí skvělou práci a jeho vstupy zakomponované do hudby jsou úžasné. Oceňuji i nově zpracované webovky k příležitosti vydání nového alba. Nové fotky jsou über brutální, avšak krásné a Marco Hietala je stále vlasatý pěkný řízek, jen co je pravda. Čas nečas… 🙂

… Děkuji, děkuji, děkuji za tolik potravy pro moji duši. I když si to tady určitě nepřečtete, stejně děkuji. Ještě nemám pořádně oposloucháno ani Music Inspired by the Life and Times of Scrooge a už můžu sjíždět také Endless forms most beautiful. – Nightwish zdar! Budu vás vždycky milovat, i kdybyste přesedlali na popík.

….. Dost jsem se lekla, když jsem uviděla článek, který vyšel na orgo-netu. Říká, že google připravuje nový způsob řazení stránek ,,podle pravdivosti“. Nasbírá data, to čemu věří nejvíce lidí bude označeno za pravdu a co bude protichůdné, to nebude propagovat na horních pozicích. V podstatě to znamená, že všechno alternativní a protiproudné spadne kamsi dolů do odpadkového koše a lidé budou mít problém to vůbec najít.

Systém zatím není zavedený, stále funguje systém řazení podle popularity, odkazovanosti a návštěvnosti. Jen připomínám, že Aluška.org je ve vyhledávačích nejenom na google velmi vysoko a vyskakuje na předních pozicích i u témat, která nemají s alternativními věcmi co dělat. Mnohdy zadám heslo o které se zrovna osobně zajímám a potkám na předních příčkách sebe samu, aniž bych to vůbec očekávala. Zavedení systému ,,pravda-nepravda“ by byl proto pro mě osobně problém, protože právě z vyhledávačů mne najde každý den mnoho set lidí! A jsem tak protiproudná, jak jen si to mohu v dnešní době dovolit!

– Tak a teď mi milý Google řekni, když se někdo zeptá na téma ,,andělé“ ,,astrální cestování“ ,,bytosti přírody“ atd., co jim nabídneš? Článek z wikipedie o tom, že tyto věci neexistují a Aluška.org, co je po okraj nabušená těmito daty se jim ani neukáže? – Jaký potom bude mít ale google smysl, když tam lidé nenajdou co hledají? – Začnou používat jiný prohlížeč, doufám že za to google zkrachuje a upadne v nemilost, pokud to fakt zavede. Lidé tohle určitě tolerovat nebudou.

Článek si můžete přečíst tady: http://www.orgo-net.blogspot.cz/2015/04/google-pripravuje-novy-zpusob-razeni.html#more

….. Prvopodstata slaví obrovský úspěch od doby, co se tam tomáš marný přesunul se svým okénkem. Moc se s tím nemaže, publikuje radioaktivně a publikuje ostošest. Počítadlo návštěvnosti se roztočilo na plné pecky, TM mi říkal, že před pár dny měl návštěvnost za jediný den přes 13 000. To je moc krásný rekord 🙂 (A když jsem u toho, rekord na Aluška.org je 22 284.) Gratuluji prvopodstatě k úspěchu, zájem tolika čtenářů ukazuje, že nejsou všichni lidé úplně slepí a mají zájem o alternativní data ze světa. Vidí totiž, že naše média jim pravdu neřeknou.

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://www.kramky.cz/alue/

Komentáře

Ikona diskutujiciho iriska 2015-04-02 09:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělé zprávy! Díky díky díky. Vážím si tvé upřímnosti.

Ikona diskutujiciho vea 2015-04-02 11:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jujky… já ti tak závidím třetího čičičmundíka :D já bych třetí čičindu chtěla už dlouho ale prej nám stačej dvě 🙁 a i o druhou jsem musela dost škemrat :D 🙁 xD ale pořád lepší dvě než nula :D

Ikona diskutujiciho Mišpule 2015-04-02 13:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:Pořád lepší dvě než pět, věř mi:D

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-02 13:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: No vidíš… a já si žádnou kočku přímo nepořídila, zvířata za mnou prostě chodí sama. Asi je to dědičné, protože za mojí mámou chodívali toulaví psi, už když byla malá holka. Nakonec jsme měli i tři psy naráz, všechno zachránění, opuštění nebo týraní chudáčci… Jakoby věděli, kam mají jít. Vycítí to.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-02 13:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Copak? Ty už máš taky záchrannou stanici? :D

Ikona diskutujiciho BE 2015-04-02 13:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:-)  žaba – moje silové zviera, teraz. Vraj. – S malými huncútkami som si užila prvý rok v domku na juhu Slovenska.

Ikona diskutujiciho Beran 2015-04-02 17:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný článek.

Ikona diskutujiciho Mišpule 2015-04-02 19:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já přímo ne, ale mamka je kočičí máma, a jelikož je to dobrá duše nenechá žádnou na holičkách:-) Takže já vyrůstala uprostřed kočičí smečky.Já se teď starám o potkany, taková malá rebélie:-D

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-04-02 20:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Za mnou taky chodí všemožné kočky – jak toulavé tak domácí. U mojí učitelky na francouzšinu se ke mně její kočka pořád tulí, i když se prý ostatních studentů bojí a je vždycky zalezlá v jiném pokoji :D

Ikona diskutujiciho ginze 2015-04-03 06:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To s těmi kočkami dobře znám. Vlastně všechny kočky co jsem kdy měla, jsem si donesla z ulice – jakmile jsem někde zahlédla kočičku, co byla pohublá a špinavá, nedokázala jsem jí tam nechat.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-04-05 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, kolik lidí je tam přihlášených teď? :-)

Ikona diskutujiciho Mára 2015-04-05 11:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Místo googlu není špatné yahoo.com

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-05 11:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Myslíš v soutěži, nebo kde?

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-04-05 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Jojo, v soutěži :D

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-04-05 13:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vôbec sa mi nepáči že Google bude radiť podľa "pravdivosti". To hrozí, že sa už človek k skutočnej pravde  ani nedopátra. Jedine nájsť nejaký iný vyhladávač, ask, yahoo, bing..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-05 14:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: eee…. jen co jsem došla z procházky, tak vidím, že je mail plný přihlášek, tak na hoďku práce. Tož si k tomu navečer sednu a pak to sečtu.

Ikona diskutujiciho lenka f 2015-04-05 17:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ty sýkorky jsou tak pěkný. V parku okolo mě lítaly a dělaly úplný kolečka a čekaly na něco dobrýho. Jsou tam na lidi asi zvyklé, mojí holce skoro přišla k ruce. To samý veverky a ty si vzaly oříšek z ruky. To musí být na jednu stranu legrace vidět sýkorku kopat do skla.:)

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-05 18:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: 24!!

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-04-05 21:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Hrozně se mi líbí 3, 22 a 23…nevím co pak vyberu :D

Ikona diskutujiciho slecna22 2015-04-05 21:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Upřímně mám radost, že petice měla úspěch, také jsem se podepisovala..a jak vidím, když se lidi opravdu spojí – funguje to..jen tak dál… je super se zapojovat. 🙂

Ikona diskutujiciho slecna22 2015-04-05 22:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

řazení pravda  - nepravda….

Ikona diskutujiciho Jarda 2015-04-06 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pravdivost Googlu – asi můžeš být vklidu. Článek vyšel prvního dubna. Sleduju IT věci kolem webů a tohle bych už musel zahlédnout někde jinde pokud by to byla pravda.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-06 11:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Jakto že není? Moje stránky si přes net v mobilu přečteš.

Ikona diskutujiciho Fred 2015-04-06 21:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: nejenom Google o tom hodnocení "pravdivosti" webů přemýšlí už dlouho, minimálně od roku 2008:

Ikona diskutujiciho Jarda 2015-04-06 23:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: V článku z Lupy (2015) se píše, že je to stále v rovině teoretické. Stejně bych se toho moc nebál. Udělat z normálního textu informace, kterým bude rozumět robot je problém. Zatím to nejlíp zvládá superpočítač Watson a nejspíš jenom v angličtině. Wolfram Alpha zvládá třeba tohle: https://www.wolframalpha.com/input/?i=President+of+Czech+republic+is+Milo%C5%A1+Zeman. Ale ČR je moc malý trh a než se tam všechno dostane lokalizované v rozumné kvalitě, tak to trvá dlouho.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-07 10:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: A přesto mám mobilní čtenáře, přesto jsem svoje webovky na cizím mobilu prohlížela a nebyl problém. Zkus to.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-04-08 14:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chlapi ze zabíjačky jsou mi taky nepříjemní a jestli někomu příjde užasné zabíjet prase tak nevím. Jsou to holt krvelační lidi co chtějí zabíjet prase asi aby si dokázali že můžou a jací jsou pání. Byl jsem na zabíjačce myslím jenom jednou jako malinkej a nechci na žádný zabíjačky chodit, to radši budu čumět do mobilu jak píšou.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-04-08 18:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moje babička byla jako malá u topení koťat…taky zážitek na celý život.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-08 19:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: Tyjo ani mi nemluv. Moje babka jednou utopila štěňata naší feně, aniž by se zeptala, jestli je chceme. – Moje máti z toho celé roky nemohla, chtěla je rozdat, ne zabíjet.

Ikona diskutujiciho Katrin 2015-04-08 20:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc děkuji za zlepšení nálady super videy 🙂

Ikona diskutujiciho T. 2015-04-08 22:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak pustila jsem si video a zrovna jsem to "vytipovala" na tu scénu, kdy to prase zabili. Měla jsem to navíc bez zvuku, takže na to koukám a říkám si, kam to všechno spěje. Sami nadáváme kde kdo komu ublížil, přitom zabíjíme chudáky zvířata – a ještě takovým otřesným způsobem – fuj.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-04-09 11:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čtecí program Balabolka mám už delší dobu, našel jsem ho když jsem si chtěl nechat přečíst jeden Tvůj delší článek. Já si ho ale přejmenoval na Blábolka :D Je to dobrý, ale občas přeskakuje věty.

Ikona diskutujiciho vea 2015-04-10 16:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:no, to bych zkusila, jenže…. v paneláku to nejde ;(

Ikona diskutujiciho Gilraen 2015-04-10 22:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Omlouvám se, jestli je můj dotaz hloupý, ale… fialky můžu jíst? Vážně? Doteď jsem měla za to, že z kytek můžu jíst jen sedmikrásky a ostatní se buď nejí, nebo uvaří. Asi mám základní chyby ve vzdělání 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2015-04-11 08:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: Pokud se bavíme o violce vonné která roste normálně venku, tak ano. Oddenek a nať má léčivé účinky na plíce, rostlina není jedovatá.

Ikona diskutujiciho R. 2015-04-12 15:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z té zabijačky je mi hrozně :-( navíc po přečtení několika komentářů… "Naprosto nechápu, co je špatného na zabíjení zvířat pro jídlo. A nejen to, mám už roky bundu z telátka a nedám na ni dopustit. To telátko určitě neumřelo zbytečně. Navzájem se asi nepřesvědčíme, protože mi vaše etické důvody připadnou stejně pitomé a na hlavu postavené jako vám ty moje. Vegany neodsuzuju, ale pokud mi budou vysvětlovat, jaký jsem nelida, když jím maso, tak asi musí podobnou reakci čekat." – toto může tvrdit opravdu jen hnusný člověk :-/

Ikona diskutujiciho MarieK 2015-04-12 21:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško moc děkuju za Prvopodstatu, je to Tvá zásluha, že jsi nás upozornila. Také mám radost,  že lidé hledají a nenechávají se opít rohlíkem.

Ikona diskutujiciho vea 2015-04-15 10:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

chudák ty 🙁 ale ono to tomu toulači dojde že jinde než u tebe se líp mít nebude 🙂 kočky jsou dost chytrý na tohle :D svýho Ťapíka (je to holka :D jenže já jí říkám Ťapík :D) jsem taky naučila že s ní nemůžu být 24hodin denně a že se mazlit nebudeme když ona řekne :D ale že jen když chci i já (23h denně mazlit to že musím do školy nezajímalo :D)  od teď si umí držet odstup, naučila jsem jí dokonce i to že nesmí spát na mojí klávesnici když chci napsat komentář k tvému článku :D momentálně jsem na trnitý cestě učení nestrkat mi prdelku na nos :D

Ikona diskutujiciho Mára - japan performance 2015-04-15 14:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen ho nechej, on se zase uklidní. A Morče je super, teď doma taky jedno máme a je to celkem zábavné zvířátko.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-04-15 20:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To tě chválím, že necháš Moristka pěkně vyřádit 🙂 Morče je pěkný nápad, i když já jsem spíš na králíky :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-04-15 20:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]: No mohla bych to dělat jako jiní chovatelé, že ho zavřu doma a budu venčit 1x denně na vodítku pro kočky.

Ikona diskutujiciho lenka f 2015-04-15 21:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na webu jsem našla i tohle. Tyhle problémy nebo změnu chování u kocoura, můžou pravděpodobně souviset s jeho kastrací.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-04-16 15:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]: Díky že jsi hledala, jenomže v článku se taky píše, že změny můžeme vidět po několika týdnech po kastraci… Jenomže kocour byl kastrovaný loni v březnu! 🙁 A donedávna byl normální. Kastrovat jsem ho dala právě proto, že se začal toulat podél hlavní silnice…

Ikona diskutujiciho mmmm 2015-04-16 16:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, nevím jak kočky, ale někteří kastrovaní koně taky na jaře blbnou, skáčou na kobyly. Ikdyž je kastrovaný tak v něm může být trocha pudu. Doufám, že se to spraví 🙂

Ikona diskutujiciho LIly 2015-04-17 09:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, kocourek sa môže túlať aj keď je vykastrovaný, kočičky vypúšťajú feromony, ktoré fyziologicky ovplyvňujú určité oblasti mozgu a tie vypúšťajú patričné hormóny… to že už to nezapôsoby na jeho varlatech, no smola… ale chovanie to stále ovplyvniť môže 🙂 takže Aluška, buď to budeš tolerovať a počkaš si na neho 🙂 alebo sa na neho vykašli… a k tomu morčeti 🙂 mám taky v Čechách a doma na Slovensku mám kocourka, má ma najradšej z celej rodiny, vždy keď prídem už ma čaká a ani sa odo mňa nepohne skoro celý čas čo som doma… niekedy ešte aj na WC so mnou chodí :D :D :D a keď som prišla raz s mojím morčátkom, tak bol doma a ani sa na mňa nekukol, akoby som zrazu neexistovala, normalne som sa išla na neho pozrieť či nie je chorý alebo čo :D :D úplne urazený, ako som si to mohla dovoliť :D :D potom akože nechcene prišiel, tak som ho hladkala a zrazu na ruke škrabanec jak nikdy, tak som ho stihla ešte trochu potiahnuť za uši a trošku mu plácnuť, akože toto nie. No, bola som dobre naštvaná a za 15 min. prišiel sadol si mi k nohám ešte chrbtom a tak hrozne ľútostivo sa na mňa otáčal :D akože prepáč a aspoň chrbátik mi pohlaď :D tak som sa chvíľu ešte robila, že sa na neho hnevám, úplne bol nervózny :D :D a potom už sa nechal a zase normálka bol pri mne 3 dni :D Ale k veci (som sa teda rozkecala :D :D) podľa mňa by sa dalo navyknúť morča s kočičkou, njalepšie by to bolo sice od malička, alebo keby bolo doma morča prvé a pak by prišla kočička, ale dá sa to aby sa rešpektovali a dokonca aby boli aj kamaráti 🙂 môj kocúr sa zase mojho morčátka bojí :D :D mala som morčiatko na posteli a chytila som kocura do ruk a pomaly som mu ho ukázala (už predtým sa s ním zoznamoval cez klietku) ale radšej hneď zdrhal :D no vtipné a inak vôbec nejaví o morčiatko záujem vôbec, kľudne si nechám izbu otvorenú (ale klietku mám radšej zatvorenú, predsalen ho kocur nerešpektuje, čo mi dal jasne najavo a nikdy si nemôžem byť istá)

Ikona diskutujiciho Gilraen 2015-04-17 19:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, nedá mi to a prostě ti musím pochválit vlasy :)  Hrozně se mi tvoje odrosty líbí, když jsem viděla první fotku, doslova mi spadla čelist a udělala jsem jenom: "Týý brďo…" Už jen z té fotky je jasně vidět, jak jsou krásné, zdravé a jak jsi s nimi spokojená 🙂 Barvička je opravdu moc pěkná a sluší ti, já držím palce s dalším odrůstáním 🙂

Ikona diskutujiciho R. 2015-04-17 20:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vlásky máš krásné, mně se náhodou tato barva moc líbí! :-) Já mám po dlouhé době taky své přírodní, mívala jsem červenou, le ta už se mi vymyla a tak mám teď svou hnědou a dlouho n ni zůstanu. Útrum s vypadáváním vlasů můžu jen potvrdit. Mám je silnější a zdravější a taky je nemusím mýt každý den. :-) Takže to prospělo úplně všemu.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-04-17 20:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty vlasy máš úplně boží :3 Až ti to doroste trochu víc, budeš mít ombré :D

Ikona diskutujiciho Luz 2015-04-17 22:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jéé, skvělé fotky vlasů. Barva asi trošku světlejší než moje, možná taková středně plavá? Vypadá krásně a každopádně vlasy tak budou mnohem zdravější.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek