Zápisníček: Duben 2019

7.4.2019 v Aluška.org 70

Krátké zprávičky ze světa, či ze života. Vítejte v Zápisníčku! 
Příspěvky jsou řazeny sestupně.

5.4.2019
Dneska byl oficiálně spuštěn nový web Aluška.org, lepší symbolické datum jsme si skutečně nemohli přát. Plánované na konkrétní den to nebylo, prostě to tak vyšlo. Holt synchronicita pracuje. V tomto Zápisníčku vás budu datovat také o nových úpravách a novinkách na webu, protože budeme potřebovat ještě dovychytat pár much a doplnit na některých místech obsah. Web je plně funkční z pohledu čtenáře, ale ještě se něco málo vyšperkuje.

Vnitřní admin v porovnání se starým je nebe a dudy. Kliknu a mám to. Články se mi tvoří lehce a rychle, takže ušetřím kopu času a nervů které mi předtím sežral nefunkční admin a budu mít víc prostoru na normální život a taky na doplňkové aktivity. Se spuštěním nového webu chci posunout i obsah na vyšší úroveň, přidat více tématických zfilmovaných článků.

Do tohoto i dalších budoucích Zápisníčků bude vždycky aktivní vlez přes levý boxík s modrým tlačítkem.Pokud máte Facebook, dejte prosím like stránce Aluška.org, udělá mi to radost. Děkuji! – https://www.facebook.com/pg/aluska.org/posts/?ref=page_internal

 

Pod článkem o Radegastovi dnes přistál fakt dobrý komentář, který by vás mohl zajímat a bylo by škoda, kdyby zapadnul:

,,Věřím, že se Vám při meditaci u stromu zjevil Bůh. Já mám tyto prožitky stále a myslím si, že je to běžná věc, jen ji někteří lidé nevnimají. Jen musím podotknout, že to nemohl být Bůh Radegast. Ten ve slovanské mytologii není. Přesné informace přikládám níže. Lidé mění dějiny, aniž si to uvědomí a já jsem ráda, že mám tu možnost studovat od lidí, kteří mají ještě pravdivé informace. Zamlčuje se a falšuje se způsob života lidu slovanských národů, protože byl naprosto odlišný od života lidu v třídních otrokářských společenských systémech Řecka a Říma a od života lidu v sousední feudální Francké říši, pod třídním panstvím králů a šlechty. Ve slovanských zemích nevládl, ale byl uplatňován beztřídní systém svobodných rodových sídel a jejich samospráv, podřízený jedině Jednotě spojení s přírodou, vesmírem a bohy-vírou Světla. Svou lásku k přírodě, vesmíru a bohům vyznávali naši předkové prostřednictvím postav umělecky zobrazených tak, aby vyjadřovaly jak velikost tvůrce (kupř. boha slunce, přírody, podsvětí) a také jeho vlastnosti. Podle toho je pojmenovávali. Na Hostýně to byl bůh Hostin, který vedl lid k pohostinnosti a přátelství, stejně jako na Godule-Hodovnici. Na Radhošti, na hoře, která má ve jménu zakotveno, že ráda hostí, postavili boha Radhosta, staroslovansky Radgosta, nebo podle Palackého Radihosta a podle Jana Knébla boha Radost (jestliže se vynechá staroslovanské h, nebo g.) Bůh na Radhošti nikdy neměl a nemohl mít jméno Radegast. To je teprve dnes pivo. Ale existoval v dávnu krutý vládce Góttů, Radagast. Jeho vojsko bylo rozprášeno a on sám byl v Římě oběšen. Toto jméno bylo slavnému bohu na Radhošti podsunuto. Mělo vymazat a zatemnit lásku lidu k bohu, která přes tisícileté pronásledování staré slovanské víry (zejména inkvizicí, ale i panovnickými vládami) v srdcích lidu zůstávala. Naši předkové nikdy nedali bohům jméno světské osoby, byť jakkoliv mocné a už vůbec ne jméno ukrutného cizáka. Jména bohů, která známe jsou toho důkazem. Sídla slovanských bohů byla umístěna na vrcholech kopců, v posvátných hájích, většinou vytvořených z oblíbených stromů boha. Kupř. posvátný háj boha Peruna byl osázen duby, bohyně přírody Lady, lípami. V posvátném háji stávaly také svatyně a bohové byli buď v ní, nebo před ní. Na Radhošti stála krásná dřevěná svatyně boha Radosti a do jejích stěn byly slovanským písmem vyryty dějiny Valašska.”

6.4.2019
Včera jsem do půlnoci sestavovala databázi avatarů do diskuzí. Možná vám ještě pár přidám. Líbí se? Vybírala jsem tématicky krásné obrázky, abyste měli při pročítání lepší náladu.
Můžeme s tím hrát hry. V databázi avatarů je jeden čtyřlístek s beruškou. Kdo ho dostane (aniž by naschvál dával opakovaně F5) ať si něco krásného přeje, bude to čtyřlístek co plní přání a nosí štěstí. 🙂


Na webu by se už měly ukazovat nějaké bannery. Nezapomeňte, že reklama živí projekt a díky ní jsou stránky zdarma pro všechny čtenáře. Mějte rádi bannery a vypněte adblock. Je to jednoduchý způsob, jak mi můžete nepřímo pomáhat.

Děkuji vřele webu Tadesco za propagaci mého nového webu a milého blahopřání k tomuto velkému splněnému snu: https://tadesco.cz/dnes-jsem-zjistil-ve-2900-metrech-nad-morem-ze-aluska-ma-novy-blog-byl-jsem-ohromen-je-nadherny-a-moc-pekny/

9.4.2019
Lissa Rankin: Vědecný důkaz, že mysl dokáže uzdravit tělo
Může mysl uzdravit tělo? A pokud ano, existují důkazy, které přesvědčí i materialistu? Doktorka a bývalá gynekoložka Lissa Rankin se do tohoto tématu ponořila do hloubky a věnovala mu několik let svého výzkumu. O výsledcích napsala přelomovou knihu Mysl je mocný lékař.
Ano, mysl dokáže vyléčit tělo bez podání skutečného léku. Jmenuje se to Placebo efekt. Snažili jsme se placebo shazovat celé roky a přitom je to tak úžasný důkaz a skvělá zpráva. Placebo efekt dokáže vyléčit úplně všechno. Existují studie, které zjistily, že placebo dokáže vyléčit i velmi nebezpečné a smrtelné nemoci, jako je rakovina ve čtvrtém stádiu, nebo HIV… zbytek videa je v angličtině

11.4.2019
V e-shopu Alue.cz dnes přibyly do nabídky tři extra silné energetické krystaly z pravého křišťálu.
Můžete si je prohlédnout zde: https://www.alue.cz/?collection=energeticke-krystaly-extra-silne
pod čísly 1, 2 a 3.

Na instáči jsou nové fotky s morčátky: https://www.instagram.com/aluebutterfly/?hl=cs

 

17.4.2019
Správce webu bude v nejbližší době ladit vzhled stránky aluška.org na mobilech, aby se vám z ní lépe četlo. Další menší úpravy a opravy které jste nahlásili, jsou buď v procesu realizace, nebo diskuze. Něco nejde a něco jde.

Pěkné malé čtení o stromech:
Jak stromy ovlivňovaly životy Slovanů? Etnoložka odhalila tajemství předků
Slovenská etnoložka Katarína Nádaská uvedla pro TASR.sk., jak stromy ovlivňovaly životy našich předků, tedy Slovanů. Některé z nich například chránily před bouřkami, jiné určovaly osud nebo odháněly zlé duchy a upíry. V jarním období se po celé Evropě konají různé lidové slavnosti, které jsou často spojené s kultem stromů. Úcta ke stromům tvořila odedávna nedílnou součást slovanského života.
„Slované věřili, že ve stromech sídlí duše zemřelých, protože žili mnohem déle než člověk. Jejich úmyslné poškození nebo setnutí se odsuzovalo. Věřilo se, že kdo setne zdravý strom, do roka umře,“ uvedla pro TASR etnoložka Katarína Nádaská.

Různým stromům se vždy připisovaly určité vlastnosti
„Jedním z nejmajestátnějších, dožívajících se mnoha set let, je dub. Imponuje svou silou, mohutností a tvrdostí dřeva. K dubům nosili lidé různé oběti a prosili ho o déšť. V osadách bez kostela se pod ním dokonce konaly církevní obřady,“ vysvětluje Nádaská.
Podle etnoložky také slované věřili, že ptáci, kteří sídlili v koruně dubu jsou duše jejich předků a listy se používaly na magické léčení nemocných. Čerstvé větvičky a květiny nesměly chybět na svatbách a pohřbech.

Důležitým stromem pro Slovany je také lípa. „Byla zasvěcena bohyni Lade. Ctili ji jako ženskou složku. Využívali ji pro dobré dřevo, lýko a plody. Ve velkém se vysazovala koncem 18. století na podnět Josefa II v rámci tehdejších protipožárních opatření. Pod košatými korunami líp se scházeli lidé k veselým slavnostem i vážným shromážděním. Připisovali jí i magickou moc v boji proti upírům a démonům. Také se věřilo, že do ní nikdy neudeří blesk,“ říká etnoložka.

Například dřevo habru bylo jedno z nejtvrdších a nejvýhřevnějších. Dělali se z něj hole, násady, obuvnická kopyta. Bylo po něm pojmenováno mnoho obcí a osad.
Významné byly také vrby.
„Pod vrby se chodily na jaře česat dívky, aby měly dlouhé a bujné vlasy. Mimořádně ochrannou moc měly kvetoucí kočičky, které lidé nosili v neděli posvětit do kostela. Avšak důležitým stromem byl i jasan. Ten sázeli naši předkové před své domy, protože věřili, že do jasanů neudeří blesk,” uvádí.

Ovocné stromy byly pro naše předky také velmi důležité. „Jabloně byly symbolem plodnosti, protože byly spojovány s rajským stromem. I třešně symbolizovaly lásku. Hruška chránila před blesky a používala se v magii. Mezi důležité ovocné stromy patřily i ořechy, které byly posvátné. Vyschlý strom věštil smrt sedláka, který si měl z něho nechat vyrobit truhlu, protože v rakvi z jiného dřeva by neměl po smrti klid,” dodává na závěr Nádaská. (zdroj)

17.4.2019
Amálce se včera udělal na oku sliznicovitý útvar, vyjel zpod spodního víčka a nevrátil se už zpátky pod něj. Takže dneska pěkně na veterinu. Dobře že mám auto, právě kvůli podobným situacím jsem si to zařídila. Původně jsem si myslela, že se dozvím, že mám moc tlusté morče a že z toho má fatty eye, ale ve skutečnosti to označili za malinký glaukom. Dostala jsem antibiotickou mastičku s potíráním 2x denně a za týden by to snad mělo být ok. Bohužel má nemoc tendenci se vracet a může to být klidně co půl roku znova a mastičkové kolečko v takovém případě pojedeme nanovo. Ukázali mi, jak se to zatírá… mno, jako dostat se tím aplikátorem pod spodní víčko morčátku, nevim nevim jak to zvládnu, trochu mě u toho natáhlo. Ale pro lásku se musí člověk umět zapřít, a ledacos vydržet 😀 Amálka byla trochu vyjukaná, ale jinak to zvládla dobře. Prý to není vážné, hlavně se to nesmí zvětšovat, jinak může dojít až na operaci. Ale jinak to není ohrožující stav.18.4.2019
Tohle je sice už staré, ale přesto dobré a dál koluje po mailech.

Dnes jsem si po delší době zapnula televizi a opět slyšela , co stojí stát důchodci a jak budou zatěžovat stát v budoucnu. A jelikož jsem nikdy nikde neslyšela co stojí stát platy našich moudrých nahoře, tak jsem se rozhodla si to spočítat sama. Čísla jsem našla na internetu, doufám, že jsou správná, koneckonců si to můžete zkontrolovat sami.

Počítejte prosím se mnou, zda jsem někde neudělala chybu. Počítám ZÁKLADNÍ platy, BEZ náhrad a ostatních výhod a prebend.
Měsíčně 
————-
prezident ………………………………………………………………………………………. 252 700
premier ………………………………………………………………………………………….203 600
1.místopředseda vlády………………………………………………………………………174 800
místopředseda vlády………………………………………………………………………….174 800
12 ministrů po 144 600 …………………………………………………………………..1735 200
senát a parlament mají dohromady 281 členů
z toho :
předseda senátu ………………………………………………………………………………203 600
1.místopředseda……………………………………………………………………………….144 600
3 místopředsedové po 144 600 ………………………………………………………….433 800
předseda parlamentu………………………………………………………………………..203 600
1.místopředseda……………………………………………………………………………… 144 600
4 místopředsedové po 144600…………………………………………………….. ..     578 400
18 předsedů výborů po 106 700 ……………………………………………………….1 920 600
a zbývajících 252 poslanců a senátorů po 75 900……………………………. 19 126 800
—— —————————————————————–
měsíční náklady celkem…………………………………………………………………25 297 100
za ROK … 25 297 100 x 12………………………………………….. …………30 003 565 200

slovy TŘICET MILIARD TŘI MILIONY PĚTSET ŠEDESÁT PĚT TICÍC DVĚSTĚ  korun pro 297 tajtrlíků
K tomu myslím není co dodat, lide důchodcovský.

Aktualizace k Amálce: Morčová měla dostat mastičku ještě znova večer, koukám na ni a byla jsem velice překvapená, že se jí očičko spravilo. Glaukom zajel zpátky pod víčko a morčová vypadala v pohodě, ani neměla na lék žádnou nežádoucí reakci. Byla jsem fakt ráda, že to zabralo až tak moc dobře. 🙂 Budu zlehka mazat dál preventivně aby se do doléčilo. Morčová má upatlané mastné tvářičky, ale hlavně že je v pořádku. 🙂

21.4.2019
Na instáči jsou nové fotky: https://www.instagram.com/aluebutterfly/?hl=cs

24.4.2019
Zajímavý online test, který zjišťuje, jaká je vaše politická orientace. Otázky jsou jednoduché. Můžete si ho zkusit tady, je v češtině: Test na politický kompas

 

Aktuální růst energie Bovis vypadá následovně:

Probíhala tady debata o tom, že v ruském zdroji nejsou tabulky schumannovy rezonance zobrazeny zpětně v čase. Taky mi to vadí. Pravděpodobně ta funkce někde bude, akorát jsme ji nenašli, jinak mi to připadá divné… Myslím si, že archivovat denně jeden obrázek, by nikoho nezabilo. Každopádně je tu ještě druhý zdroj od německého messteamu, který začal schumannovu rezonanci sledovat a začal ji kreslit do svých oblíbených grafů, jak můžete vidět tady:


Graf zakresluje maxima z daného dne s jednotkách hertz.

Mimochodem jsem zaregistrovala jednu přiblblou jedovatou slinu na téma článků o schumannově rezonanci. Že jsou to nevědecká lejna a že lidem co to píšou, nezáleží na osudu svých čtenářů. Připadá mi to jako naprosto nemocný názor někoho, kdo nemá všechna kolečka v hlavě poskládaná správně dohromady. Doktor, který vám předepíše antibiotika, po kterých můžete umřít, tomu skutečně nezáleží na vašem osudu. Ale nemůžete to samé říct o člověku, který se zajímá o dění ve světě a píše nebo překládá o tom články. Mimochodem ta série dvou článků, kterou jsem čerstvě vydala na téma schumannovy rezonance, jednoznačně netvrdí, že by zde byla vzrůstající tendence, ale říká, že dochází ke značným výkyvům v hodnotách a jak na to reaguje živý organismus. Jednoduše popisuje sledovaný fenomén a nikdo by neměl komentovat článek, který evidentně buď nečetl, nebo nepochopil. O tom, jestli schumannova rezonance dlouhodobě roste nebo neroste, se vedou diskuze a není na mě, abych to posuzovala. Co však mohu, je nahodit graf nebo tabulku, kde se můžete podívat, jestli zrovna výkyv byl, nebo nebyl.

26.4.2019
Dnes je velmi silná schumannka:


A bovisy rostou jako obvykle:

29.4.2019
Dneska je výrazná schumannka:


Bovisy rostou jako obvykle:

 Komentáře

Ikona diskutujiciho kalia 2019-04-07 02:50:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná to znáte, ale já jsem až dnes poprvé narazila na fotky Moskevského metra (vybrala jsem ty nejhezčí):

https://www.gigaplaces.com/storage_thumbs/27868/article-1537102583_1170_531_75_0.jpg?v=1551896350
https://zajezdy.radynacestu.cz/img/w-790,wm-a/2018-09-17/shutterstock-493315459.jpg
https://epochaplus.cz/wp-content/uploads/2018/02/0-12-768×432.jpg
https://www.megaloto.com/uploads/assets//Czech/metro3.JPG
https://img.blesk.cz/img/1/normal620/2682927-img-metro-rusko-moskva-mhd-mestska-hromadna-doprava-stanice-v2.jpg?v=2
https://images.adsttc.com/media/images/58db/bc35/e58e/ceef/0900/006d/large_jpg/Untitled_5_Moscow_Metro__2015.jpg?1490795570
https://remotegaijin.com/wp-content/uploads/2019/01/moscow-metro-featured-image.jpg
https://st3.depositphotos.com/1635749/12566/i/950/depositphotos_125666970-stock-photo-mayakovskaya-subway-station-in-moscow.jpg
http://bakancslista.club/wp-content/uploads/2018/10/metro4.jpg

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-07 17:33:52
Ikona diskutujiciho
sipka

To je nádherné 😮

Ikona diskutujiciho kalia 2019-04-07 23:35:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Nirvana: Že jo, takhle podobně (konstruktivně) by měly vypadat veřejné prostory. A ne šedé krychle..

Některé ty fotky jsou hezky nasvícené a “normálně” to bude vypadat trochu obyčejněji, ale celkově je to super. Pokud se někomu nechce kopírovat odkazy, tak tady jsem našla hezkou galerii:
https://www.blesk.cz/galerie/cestovani/518945/luxus-pod-zemi-moskevske-metro-je-opravdove-umeni-prazske-proti-nemu-nema-sanci?foto=16

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-07 02:55:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Adblock odpraven na hned 😊 díky za připomenutí.

A chci tu berušku, mám tolik věcí které si momentálně přeju a už mě od pár z nich dělí jen 3 měsíce práce ! 😁 a jsem nadšená, jak k člověku všechno hezky přichází, když jde podle toho co cítí a chce(a maká, v tomhle světe nic zadarmo nedostanete). Připadá vám, že “tohle přeci nedává smysl” a pak se otevře nějaká možnost kterou jste předtím nemohli vidět a najednou je z nesmyslu realita. Jen si k tomu dojít.

Se nám to tu pěkně rozrůstá celé, třeba časem bude i sociální síť ! Já furt sním o tvých stránkách a třeba i knížkách v angličtině, to by se posunulo na další level. To by bylo nejvíc, ale někdo by to musel zafinancovat(jakože levné by to rozhodně vůbec nebylo, to je to) a do začátku i zapropagovat. Třeba časem… 😄 Měla bych kam odkazovat cizince když o tomhle s nimi chatuju. Takhle je můžu odkázat na překladač, což se nikomu nikdy nechce 😁a pro mě na vysvětlování je to fakt příliš dlouhé a komplexní a netroufnu si, nerada bych něco řekla blbě nebo nepřesně. Samozřejmě nevím, jaký máš na myšlenku tvých stránek a knih i v angličtině názor ty, jestli jsi nad tím někdy takhle přemýšlela. Třeba jsou tvé stránky a data od tebe určená jen určitým lidem z určitých zemí, mluvící určitým jazykem. Kdo ví.

Přeju boží pobyt ve Švajzu! Já už se cítím fakt homesick (nevím, jaké je pro to cz slovo) a nemůžu se dočkat alespoň léta.

Ikona diskutujiciho tm 2019-04-07 13:02:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá nirvano,
bylo by vynikající, kdyby sis našla berušku sama, která bude mít vlevo 5 teček a vpravo 4 tečky, když na tom tak rezonuješ. Možná si také vytvořit ve fotošopu sama. Co ty na to?????
tm

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-07 15:00:14
Ikona diskutujiciho
sipka

milý tm, přečti si článek a pochopíš, na co ježovka reaguje… ikonky jsou totiž u neregistrovaných diskutujících náhodně generované

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-07 17:32:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za vysvětlení za mě, Aluško 🙂 Jinak zajímavé, ten komentář měl být rozdělený na odstavce, ale z nějakých důvodů se to tak nezobrazilo.

PS: Tu diskutovanou berušku jsem tu u svého komentáře právě potkala 😁

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-07 03:05:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

….. Jo a jak pan marný mluvil k té symbolice pětek …..

Vzpomněla jsem si, že pro mého milovaného psa jsem si jela 5.5., mámin jorkšír má v uchu vytetované číslo 540 a můj notebook má číslo ze servisu 54. A poslední dobou kamkoliv se hnu, tam je 54. Muhaha. Mít někoho konstruktivního po ruce, kdo umí tetovat, nechám si to stopro vytetovat. Taky jsem chtěla sluníčko kolem pupíku, ale stačila jsem si symbolicky dát přes prsty než jsem nad tím začala vážněji přemýšlet – konstruktivních tatérů podle mě moc není, to prostě nechcete riskovat. Tak nic no. Ale je to škoda, je tolik mandal, které vypadají na kůži pěkně(ale zase když se zamyslíte nad tím, co za jedy a těžké kovy v tom jsou… ne, dík).

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-04-13 13:48:49
Ikona diskutujiciho
sipka

To je dobrý, já jsem si objednal z e-baye novou klávesnici pro můj tableto-notebook 2v1 a měla na sobě nalepené číslo 54!

Ikona diskutujiciho Gabby 2019-04-07 08:54:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle bude zápsniček na celý měsíc, jak před tím, nebo celkově?
Jak se ti nový web ovládá? Zvykla sis už? Je to těžké nebo jak to zvládáš? 😃

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-07 09:05:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Ovládání webu je v pohodě, funguje jinak než starý web, ale měla jsem do něho přístup už tak dva měsíce zpátky a dělala jsem testera všeho, takže se člověk za pochodu naučí.
Nevim nevim, mám dojem že tady není omezení na počet znaků, teoreticky by to šlo psát do aleluja, ale kdyby měl být nekonečný zápisník, aby bych založila druhý díl, na starém webu to taky občas bylo. Není problém, jenom bych přepsala url tlačítka.

Ikona diskutujiciho Gabby 2019-04-07 09:28:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha, tak to ráda slyším, že si s ovládáním rozumíš 😁 musím znova pochválit design a ten odstín modré. Je to úplné pohlazení po duši a jak ta modrá nahoře stínuje s nebem.. Fakt nádhera. Uklidňující 😊

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-07 10:00:39
Ikona diskutujiciho
sipka

hehe 🙂 pozadí jsem kreslila já… 🙂

Ikona diskutujiciho Andrea V. 2019-04-07 11:26:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V tomto směru si myslím, že efektivnější je přímá pomoc (tvoje prosba v bočním menu o příspěvky na účet) . Přes bannery to udělá pár desetníků maximálně a ještě je s tím papírování …

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-07 11:32:42
Ikona diskutujiciho
sipka

To je jedno, já mám živnost, daním všechno a papíruju tak i tak, to už pro mě není práce navíc.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2019-04-07 11:28:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tok on se ten přechod na novou doménu přece jen povedl? Už jsem v to ani nedoufala. 🙂 Tak ať se ti s tím dobře pracuje.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-04-07 12:12:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ešte bude treba dorobiť funkčné odkazy, teda keď niekto dá do komentára odkaz na nejakú stránku aby sa dalo na to kliknúť tak ako to fungovalo na starom blogu. A našiel som ešte jednu chybu a to tam ako sú Poslední komentáře tak keď sa na nejaký z tých komentárov klikne tak nás to na daný komentár nepresmeruje, ale to nieje dôležité.

Ikona diskutujiciho kalia 2019-04-07 15:52:16
Ikona diskutujiciho
sipka

A já v komentáři dala “enter”, abych oddělila řádky/odstavce, což se nestalo (celý komentář je takový shluk písma).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-07 16:31:43
Ikona diskutujiciho
sipka

ano, dám to taky ještě opravit

Ikona diskutujiciho SAGALI 2019-04-07 21:04:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím Aluška….mám jeden dotaz a prosím o odpoveď: Aký máš názor na pôst t.j. 24 hodín nejesť iba piť vodu….Ty si to niekedy skúšala? Je dobré sa na to dať? Ďakujem

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-08 11:23:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Zkoušela jsem to několikrát a vůbec mi to neudělalo dobře. Hlavně v noci jsem od hladu nemohla spát.

Ikona diskutujiciho Klérinka 2019-04-07 21:40:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, jak já moc miluju ten tvůj web už teď! Je to dokonalé, jemné, krásně působící. Konečně plnohodnotné stránky, které sis zasloužila už dlouho. Sleduji tě asi od svých 12 ti let (teď mám 18) a je neuvěřitelné, jak moc jsi vytrvalá a co všechno krásného jsi za takovou dobu vybudovala. Děkuji, myslím za nás za všechny, že tě tady máme! Jen ať je takových lidí co nejvíce… 😊 A i když se naše názory kolikrát nemusí úplně ve všem shodovat… Je to naprosto v pořádku a máme tě všichni moc rádi 🖤

Ikona diskutujiciho Dascalie 2019-04-07 21:40:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ALU teď nekecám ale před pár dny kdy si ještě neměnila web tak sem si říkala že je na čase změnit vzhled stránky ..nevím jestli náhoda nebo haluz..mrknu a za pár dní vidím v novém provedení tvou stránku do toho panicka porucha článek o te nemocí co mám 🙂 pěkný pocteni jsem moc ráda že se o.tomto tématu mluví.krasny večer 😘

Ikona diskutujiciho aťa 2019-04-07 22:44:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všetko je také jemnučké,príjemné farby, nič ma neruší, proste paráda.

Ikona diskutujiciho 🙂 2019-04-07 23:32:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ou, ne tak toto se mi vubec nelibi ani nezamlouva, nesnasim weby tohohle typu a dneska to ma uz skoro kazdej 😞

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-04-08 09:53:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak to myslíš “tohohle typu”? Žádný další takový web tohoto typu na této planetě neexistuje.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-08 11:22:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně… Aluška.org byla dělaná hodně specificky a hodně na míru tak jak jsem si řekla.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-10 03:02:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ztratil se mi pes 😞 Hledali jsme ho od 19:00 až doteď… Nikde není…Vůbec nevim jak se utrhl z vodítka když byl přivázaný u Lidlu… Proč se vždycky něco stane zvířatům, která miluju? Je to jako kdyby se mi snažil někdo ublížit… To už není možný… Na policii jsme to hlásili, ale pochybuju že ho najdou, je hrozně bázlivý a nejspíš někde schovaný… Prošli jsme všechno… Volali jsme… Nic… Nikde… Bůhví kde může být 😞 Tolik jsem prosila “nahoru” aby nám ho pomohli najít, aby ho dovedli domů, zpět ke mně, aby ho ochránili… Mého anděla, vyšší vedení, konstruktivní sílu vesmíru… Vždycky těm na kterým mi záleží se něco stane 😞 Kéž by nám ho pomohli “oni” najít, připadá mi, že jinak nemáme šanci… Domů se obávám nedojde, město nezná tak dobře 😞 Nezbývá než hledat dál a rozvěsit inzerci… Panebože… Pardon že to sem píšu, tohle není hezký komentář, já jen… Že už mi připadá, že se na nějakou víru v něco můžu vykašlat… Věřím, prosím o ochranu atd. a pak mezitím mi jedno za druhým umírají milovaná zvířata… Tenhle pes je moje všechno, je jako dítě… 😞 Ještě nikdy se mi nechtělo tak moc umřít jako právě teď 😞 a to mi ještě pak přeběhla přes cestu černá kočka, viděla jsem několik 66stek a málem mě unesli nějací kluci, můžu být ráda, že jsem utekla… Bez toho psa žít dál nehodlám 😔 jestli ho nenajdeme… Nebo jestli se mu něco stane… Tak nevím 😟 Ať mi teď zeshora pomůžou, jestli mě slyší. Teď nebo nikdy 😞 tohle fakt nedám… Hlavně ze vidím 54řky a 17ctky, prosím o ochranu atd. a pak se děje tohle. A ještě s tím musím otravovat zrovna tady, promiňte 😔 odmala se na mě lepí všechen shit světa a vždycky když se začnu snažit a být spokojená(a že já se snažím, jiný by to dávno vzdal a já se furt nedám a začíná mi už fakt připadat, jako kdyby se mi snažil “někdo” co nejvíc ubližovat když to jde), přijde něco, co mě úplně psychicky do*ebe. Ať mi teď zeshora pomůžou nebo nikdy 😔 tohle asi nerozdýchám…

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-12 21:23:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle komentář nechám raději bez komentáře… Byla jsem zoufalá a unavená a stále jsem. Pes nikde. Je to strašné. Dělám co můžu a nic. Vůbec nic… Prosím prosím, nevím, jestli to k něčemu bude, ale kdo si tohle přečtete, prosím, pomodlete se za mě a mého psa Mimina abychom se opět setkali, aby ho Konstruktivní Síla Vesmíru ochraňovala a zavedla ke mně… Třeba to něčemu pomůže… Pořád hledám a nic, je to k uzoufání 😞 nevím jak bez něj žít. To nejde. (Prosím, neptejte se jestli jsem rozvěsila letáčky apod. Co jsem mohla jsem udělala a pořád dělám:( )

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-12 22:11:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Obvolala jsi útulky a veteriny?

Ikona diskutujiciho df 2019-04-12 21:28:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosimtebe, cinkni nějakýmu pejskařovi co se zná s někým z psovodů, nebo myslivcem, dojeď na místo s něčím z pelíšku a dejte očichat. Zajel bych aj na měšťáky, jestli vchod zabírá kamera a samože v smarketu, jesli i oni monitorují. Zapoj taky nějaký kámoše, co maj kámoše. Takhle to ještě vcelku funguje, pejskaři tě pomůžou zcela jistě.

Nestíhám číst, natož něco psát a mrzí mě, že sem tvoje neštěstí přečetl až teď. Šikovný pes stopař by ho měl dohledat.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-12 22:54:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Cajti dávno vědí, útulky kontrolujeme. Rozhlášeno po celém fb, spoustu lidí to ví a bohužel ho nikdo neviděl. Až tedy na paní, která nám volala až dnes ráno, že ho před dvěma dny viděla ve vesnici poblíž a popsala přesně kde. Dnes jsme tam byli a zanechali tam deku, kterou zná. Prochozených 7 hodin a ničí mě, že jsem jenom člověk a nemůžu šlapat dýl a projít toho víc, vědět tak kam běžel. Nejhorší je, že je hrozně bázlivý a všeho se bojí, takže se lidem i autům bude vyhýbat a bude putovat v lesích 😞 Teta má lovecké psy, ale stopu prý najít neumí. Poslední možností je se pokusit najít na fb někoho, kdo má psa stopaře. Třeba by mě to alespoň navedlo na směr, kterým běžel. Ty pitomé lesy jsou hrozně rozlehlé.

Ikona diskutujiciho kalia 2019-04-13 01:54:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky se mi kdysi ztratil pes a od druhého dne jsem ho pak hledala přes nějaké internetové stránky “registr ztracených a nalezených psů” či tak něco:
https://www.pesweb.cz/cz/centralni-databaze-ztracenych-a-nalezenych
https://www.narodniregistr.cz/magazin-nr.php?clanek=Co-delat-ztrata-nalez

“Vytočte číslo operátora Národního registru majitelů zvířat 602 611 053 (nonstop služba). Jestliže se Vám nepodaří psa najít vlastními silami, obraťte se na operátory Národního registru majitelů zvířat. Jsou Vám k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně včetně víkendů a svátků.”

Určitě nějaké takové internetové stránky zkus, protože mně to pomohlo. Pes byl čipovaný a čip mi v jeho nálezu vůbec nepomohl. Na internetu se nález tohoto mého psa ani neobjevil, ale jelikož jsem předtím volala na nějakou linku, kde jsem ztrátu nahlásila a psa jsem přibližně slovy popsala, tak mi pak volal nazpátek operátor, že mého psa možná někdo našel, ať se tam zajedu podívat. Někdo totiž psa našel, vzal ho k veterináři, a ten veterinář automaticky nahlásil nalezeného psa právě do toho registru, přes který jsem psa hledala (bez fotky, bez čísla čipu, na internetové stránky se to ani nezapsalo – ale mě kontaktovali=zavolali mi díky tomu, že jsem tam předtím ztrátu telefonicky nahlásila).

Ikona diskutujiciho kalia 2019-04-13 02:27:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A zkusila bych tu kameru (nechat si dohledat záznam z kamery), protože když pes překousne vodítko, tak tam jeden uvázaný konec vodítka zůstane. Když bylo vodítko špatně uvázané a rozvázalo se tím jak pes tahal, tak pes za sebou to dlouhé vodítko potáhne (a moc daleko se nedostane). Zůstalo tam přetrhlé/okousané vodítko nebo nic nebo celé neporušené vodítko bez obojku (celé neporušené vodítko bez obojku = někdo by musel karabinku od obojku odepnout)? Nebo někdy se pes může vysmyknout z vodítka celý přes hlavu = to by tam zůstalo vodítko i se zapnutým (prázdným) obojkem.

https://www.narodniregistr.cz/magazin-nr.php?clanek=pozor-na-kradeze-psu-pred-obchodnimi-centry

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-13 10:04:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc děkuju všem. Jinak > zůstalo tam celé vodítko i s karabinou, on se totiž lekl a spona křupla v tu nejméně vhodnou dobu. Na národní registr musím zavolat znovu, díky za připomenutí.

Ikona diskutujiciho df 2019-04-14 23:24:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když teda zápisníček, tak dobře. Je to pár hodin odjel od zde kamarád z indie. Na podzim bych teda měl sebrat saky paky a leťet teda těch 7,5 tis. kilometrů s ním, přilítnu tam jako dom. V poslední době se spíš chovám “abych jel kamsi do pekel a zjistil že tam lidé chodí bosí?”, dobře, na to se vyprdněmež. Pro chlapy dárek vím, táta dostane chladnou zbraň, brácha střelnou, ale co ženské a taky děti, hele nemáte někdo nějaký nápad? Pro ženské zatím uvažuju o moravském šátku, morava i indie mají mnoho společného. Kdyby vás něco napadlo tak sem s tím, hlavně to musí být tady od nás, zbraně pro kluky budou taky od nás, ale s těmi ženskými zatím nevím. S dětmi kdyžtak vytlučem nějaké to okno při hře, houby zle.

Ikona diskutujiciho All 2019-04-15 22:09:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Len si daj pozor, aby ta s tymi zbranami v batozine pustili.

Ikona diskutujiciho df 2019-04-16 15:48:58
Ikona diskutujiciho
sipka

To musíš vyřídit i s papírama, na prudko by mě to teda ani nenapadlo, to by byl pr.ser.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-16 17:47:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak mého psa jsme našli… Není naživu 😔 toto je… Jako kdyby mi to někdo dělal schválně 😔

Ikona diskutujiciho kalia 2019-04-17 15:16:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je mi líto 🙁
Sledovala jsem zápisníček jak to dopadne a doufala jsem, že dobře, a toto jsem nečekala.

Ikona diskutujiciho df 2019-04-17 17:03:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc sem si přál aby se pejsek našel, ale takhle ne, potřeboval sem si přečíst, že to dobře dopadlo.

Minulý týden sme seděli u kafíčka s kamarádem astrologem a bavili se o tom, jak je možné, že někdo jen tak životem proskočí, bez škobrtnutí, vcelku se mu ani nic špatného nepřihodí.

No a někdo sem tam něco, ale v celku se to dá.

Jiný zas sotva to vybalancuje, letí další klacek a už ryje hubou zemi.

Kdybych měl teda odpovědět co nám vyšlo tehdy a jak tě odpovědět co se tedy v tvém případě stalo, když bych se k tomu rozhovoru měl v myšlenkách vrátit, bude to docela dlouhá odpověď a navíc bych do toho nemohl relevatním zbůsobem promítnout ten jeho astrologický pohled, proto, že planety nastavují frekvence pro každého z nás a tím i dění kteremu se dá vyhnout, je to s prvním nádechem při zrození a je to to první kde sme se ocitli, hvězdné nebe nad námi a momentální postavení hvězd (nikoli strop místnosti kde sme se ocitli).

Aluška zde měla i článek o různém dění v životě, nějaké odpovědi. Docela bych příští týden sedl ke kafíčku s kamarádem astrologem a dali to celé na papír, poslal bych tě to aluško a vidělo by se co bys s tím udělala. Zjistil sem, že pro problémové jako su já je přesný horoskop značka ideál. Mě to totiž zapadá do frekvenčního soukolí. Pak, ale jde doopravdy lecčemus předejít, jenomže ikdyž máš nějaké noty v ruce… Kamarád počítá horoskopy, ale jen až je venku hnusně, až se tam nic nedá dělat, toto není reklama prosimvás.

Tak a teď nirvano pro tebe jen tak na, víš třebana jiné myšlénky, ten můj kamarád si spočítal podle časů narození, že klientka bude vztahovačná a v jeho doporučení uvidí kritiku sebe sama, a tak se náležitě připravil na rozhovor, piloval věty, piloval slova, výrazy. Na celou situaci se připravil, klientka odešla naštvaná a pak běželo to na co ji upozornil. To je taky jedna z věcí proč to nedělá profesionálně, že ti lidé si něco zaplatí a potom zahodí, on se připravil na všecny eventuality a změnit nešlo. Jsem v určitých věcech docela problémovej, horoskop sedí téměř na milimetr, najdi si někoho, kdo tě to spočítá, kdy si dát prostě pozor.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-16 19:36:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě den předtím jsem potkala psa se známkou “666”. Já si připadám jak blázen. Vždy, když miluju nějaké zvíře, stane se tohle. Přitom jsem nikdy neměla jen jedno. Děkuji všem, kdo se snažili pomoct. Je to příšerné… Nevím, co dál dělat.

Ikona diskutujiciho hanka 2019-04-17 08:28:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Je mi to moc líto:( musí to být hrozné. Věřím že čas všechno spraví, ale to se lehko řekne. Drž se.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-17 21:09:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Nerozumím, proč někdo nechá psa uvázaného před obchodem. Buď jdu do obchodu, nebo jdu se psem. To je poučení pro všechny a i pro příště. Pejska je mi samozřejmě líto, zejména proto, že možná umřel zbytečně.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-18 01:37:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Většinou jsem ho nechávala doma, samozřejmě právě kvůli bezpečnosti… Musel být v kleci protože mám kočky(byl lovec) a v té vždycky hrozně stresoval. Tak jsem ho vzala s sebou, prostě se mi chtělo… Nevím, proč mě to ten den napadlo… Prostě nevím… 😔 U nás ve městě to tak dělá hodně lidí, prostě berou psa s sebou, byla jsem tak zvyklá od mámy… Bože on byl to nejdražší co jsem měla… V životě by mě nenapadlo, že se stane tohle… Prostě to byl kamarád… Mám tendence brát psa všude a tenhle měl bohužel problémovou psychiku 😔 o to víc jsem ho asi brát neměla… Takže jsem ho zabila 😔 bože…

Mějte se tu, jdu být špatná někam jinam mezi nějaké další špatné lidi, nebudu vám tu zaclánět, beztak si o mně Alue už tak myslí bůhví co. Já zase nerozumím proč někdo pouští kočky ven, když bydlí u silnice.

Teď se sebou takhle musím zbytek života žít s pocitem, že si nezasloužím absolutně nic, to je nejspíš dostatečný trest. Mimoto kdo nemá psa, ať se radši zdrží soudů. Já už si dalšího nepořídím… Nechci ublížit dalšímu zvířeti…

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-18 03:21:11
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak to ne. To moment. Nenechám si takhle ubližovat. Bohužel v ten moment jsem to myslela zcela dobře, v životě by mě nenapadlo, že se stane taková kravina, jako že křupne karabina. Fakt ne. Nechtěla jsem, aby zase byl hotový z toho, že ho zavřu do klece. Ano, neměla jsem ho brát. Ale v ten moment mi to přišlo jako nejlepší možné a jen jsem prostě chtěla být s ním, nestresovat ho. Bohužel karabina mohla očividně rupnout kdykoliv, jelikož jak šílený ze strachu ze všeho táhnul furt… A jak říkám – že může rupnout karabina mě v životě nenapadlo, bohužel, moje chyba. Je to jako kdyby mi zemřelo dítě. Jsem v agónii a ty mi řekneš tohle? Že já sem vůbec něco psala. Promiň, chápu, že jsi z toho chtěla vyvodit nějaké ponaučení, ale… Říct to takhle… To ne. Ta situace nebyla taková, jak to vypadá na první pohled. Psa jsem měla tendence tahat všude protože jsem ho měla až moc ráda. Měl hroznou separační úzkost a v kleci vyváděl a hodinu po tom ještě taky, holt mi v ten moment přišlo lepší ho vzít. Měl hodně pochroumanou psychiku, nebylo to s ním vůbec jednoduché. Očividně jsem ho měla mít více zajištěného(GPS pro případ útěku), jenomže pozdě bycha honit. Když se vrátí jako další pes, už si dám sakra majzla. Tyhle zkušenosti teda hodně bolely.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-18 10:00:07
Ikona diskutujiciho
sipka

Separační úzkost se dá řešit výcvikem a změnou výchovy, hodně o tom učí Rudolf Desenský, doporučuji. Můj komentář v žádném případě nebyl myšlený zle, ani jako útok.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-04-18 12:27:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Já to právě řešit chtěla, asi před rokem. Když jste ho nechali samotného, začal bláznit a ničit věci. Tak jsem se optala co s tím… A jediné, co mi na to radili, byla klec. Ze které šílel snad ještě víc. Pak zbývala možnost dávat mu prášky a do toho bych stejně nešla… Každopádně už je to jedno, životu mu stejně už nic nevrátí:/

Ikona diskutujiciho hanka 2019-04-18 16:09:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Já vím, že člověk třeba něco nedělá a jen jednou jedinkrát udělá, ve výjimečné situaci, a ono se zrovna jak naschvál něco stane. Už se netrap a nevyčítej si to, pejskovi by bylo určitě taky líto, vidět tě smutnou. Nepochybuju že se cítíš moc smutná, taky mám pejska a vím že všechno vnímají a nikdy by se na nás nezlobili <3

Ikona diskutujiciho df 2019-04-19 18:57:42
Ikona diskutujiciho
sipka

ÁLe, no, přestaň trojčit, lidi který někomu řeknou, že něco dělá blbě by měli být dnes vyváženi zlatem, takových moc není. Původně sem chtěl taky napsat, že nechat pejska samotného v dnešní době která je naprosto z.urvená je blbost a pak sem se na to vykašlal, pač bych se musel daleko víc rozepsat o tej astrologii a na to nemám čas ani chuť. Ve zkratce, je to ponaučení, někde něco děláš blbě a to byl výsledek, možná být pozornější, dúslednější, to vše se ve hvězdách dá najít na co si dát bacha. Vzpomeň si na frantu kocourka “furt ve střehu”. A já du do vany, vypadám a voním jak čertův švagr.

Ikona diskutujiciho lenka f 2019-04-18 07:55:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No to je fakt, já pamatuju ještě dobu jako malá holka, že si ženský u nás v obci, kde jsem vyrůstala, nechávaly děti v kočárku před samoobsluhou. Ještě dneska vidím tu řadu zarovnaných kočárků, ve kterých leží kojenci. No a tak si tam ta mamka nakoupila, pak odjistila kočárek a šlo se dál. Tohle by si dneska nikdo netroufnul. Já bych taky v dnešní době nenechala nic nikde stát o samotě. Tak za tím Nirvano udělej tlustou čáru, co by si měla taky dál dělat jiného. Tohle už se stalo, s tím už nic neuděláš. Jestli máš i jiná zvířátka, tak se soustřeď na ně. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-18 09:58:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mě maminka párkrát nechala před obchodem, i psa tam uvazovala.. ale my byli maloměsto, před diskontem ani noha, tehdy jsme si to mohli dovolit, všichni se navzájem znali. I tak mě ale málem ukradl jeden chlap ze hřiště, takže zase až tak idylická ta doba určitě nebyla.

Ikona diskutujiciho lenka f 2019-04-18 16:33:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem vyrůstala v malé obci, lidi se tam také dost znali. Ta doba určitě nebyla tak idylická, jen jsem chtěla poukázat na svoji vzpomínku. 🙂

Ikona diskutujiciho Kateřina 2019-04-19 20:53:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen taková malá technická k těm výpočtům platů ústavních činitelů. Funkce předsedy Parlamentu neexistuje, je předseda Senátu a předseda Poslanecké sněmovny (dohromady tvoří Parlament České republiky).Předpokládám tedy, že jsi tím předsedou Parlamentu myslela právě předsedu PS. A ještě k těm výborům, 18 jich vytváří jen Poslanecká sněmovna, dalších 8 jich má ještě Senát, takže by se výsledná částka zvýšila i o tohle. Dále Poslanecká sněmovna v rámci své pravomoci vytváří i poslanecké kluby, jejichž členové také získávají příplatky (nebrala bych to vyloženě jako odměny navíc nebo náhrady) – počet není pevný, respektive každý poslanec může být členem max. jednoho klubu a k jeho založení jich je třeba 10. Tudíž může být klubů max. 20.(Senátoři samozřejmě také mohou vytvářet kluby) To jen tak na okraj, že situace je ještě mnohem, mnohem horší.

Ikona diskutujiciho Kateřina 2019-04-20 20:45:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Do výsledku výpočtu jsou přidané dvě nuly. Už jen představa, že 25 milionů krát 12 dá dohromady 30 miliard je trochu mimo ne?

Ikona diskutujiciho Kateřina 2019-04-21 08:25:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Vidíš, toho jsem si ani nevšimla, čísla jsem nepřepočítávala, spíš jsem chtěla upozornit na nepřesnosti.

Ikona diskutujiciho ginze 2019-04-24 12:54:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak konečně můj první komentář na novém webu 🙂

Normálně jsem měla sen, že jdu na tvoje stránky a je tam jen bílé pozadí s modrým nápisem, který přesměrovává na nové stránky – druhý den se podívám na blog a ejhle, ono to vypadá skoro stejně 😀 Plus se mi o tobě zdálo před pár dny, v tom snu jsem byla u tebe doma a povídaly jsme si o očistě domu, že jsi mi ještě radila zajímavé tipy – druhý den jdu na tvoje stránky a ejhle, článek o solné míse na energetickou očistu :D! Budu to tedy muset vyzkoušet, když už se mi to objevilo i ve snu 🙂

Stránky musím moc pochválit, jsou krásné a je super, že už nebudou problémy, jako na blog.cz, kde už mi pak kolikrát nešel ani poslat komentář a všechno blbnulo. Pevně doufám, že tyto stránky budou plnit svůj účel na jedničku 🙂

Mimochodem, objevila jsem velmi zajímavé stránky podobné kalorickým tabulkám, ale víc vymakané. A říkala jsem si, že tady se sdružuje určitě velká koncentrace lidí, kteří jsou nadšenci zdravého životního stylu a snaží se o sebe pečovat, jak nejlépe můžou. Ty stránky se jmenují cronometer – na pc normálně najít googlem, je i ale i aplikace pro mobily pod stejným názvem. Na této stránce si člověk zapisuje jídelníček, ale kromě sacharidů, bílkovin atd., to ukazuje i všechny možné vitaminy, minerály atd., je toho tam fakt spousta, pro člověka, který se v tomhle vyžívá, je to úplná krása 😀 Je tam i tryptofan, o jehož důležitosti už Aluška psala. Ta stránka může podle mě hodně pomoct, protože když si člověk bude poctivě zapisovat všechno, tak může zjistit, jestli mu náhodou něco ve stravě dlouhodobě nechybí a vychytat to. Tak to jen tak na okraj, měla jsem pocit, že by to někoho mohlo zaujmout 🙂 Jediný problém může být asi v tom, že je to anglicky a někdy může být problém některá jídla dohledat, zvláště pokud jsou spíše typická pro ČR.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-24 13:01:07
Ikona diskutujiciho
sipka

děkuju 🙂

Ikona diskutujiciho Kiyu 2019-04-27 13:45:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevim kam jinam to napsat ale chtěla bych se podělit. Několik dní po sobě se budím ve 4:44 ,zrovna dneska ve 4:45 . Pořád okolo sebe vídám 25 což je taky můj den narození. A dnes předem mnou v metru sedel muž v červené mikině s velkou 22. Hnedka jsem si vzpomněla na tvé články o červené barvě a 22 a hned mnou projel mráz.

Ikona diskutujiciho Gabby 2019-04-27 16:20:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Budou ještě bývat dotazníky? 😮

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-27 18:08:28
Ikona diskutujiciho
sipka

jasně že jo.. za pár dnů

Ikona diskutujiciho Gabby 2019-04-27 19:00:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Super! 😍 Jeden z mých oblíbených sérií!
Alue, bude ještě fungovat takové to, že když na tvůj komentář někdo zareaguje, dojde e-mail? Ono to bylo na starém blogu dobré. Protože kdykoliv mi někdo na komentář odpověděl, tak mi v mobilu tůtal email a tak člověk nemusí projíždět vsechny články, na kterých komentoval, aby se podíval, jestli na jeho komentář někdo reagoval. Tato funkce by byla super! Vím, že to šlo zaškrtnout, takže si každý mohl vybrat, jestli o toto upozornění stojí 😊

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-27 19:27:49
Ikona diskutujiciho
sipka

tyjo to nevim jestli půjde zapnout.. to se musím zeptat

Ikona diskutujiciho Gabby 2019-04-27 21:33:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Já bych to určitě ocenila, nevím, kolik lidí to tehdy používalo, ale já to políčko zaškrkávala skoro furt 😀

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-04-28 10:46:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Také bych upozornění přes e-mail ocenil :).

Ale je mi jasné, že jsi už tak s webem měla dost práce. A kolik peněz to muselo zblajznout….

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-04-28 10:51:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Týjo, to je hodně dobrý test politické orientace 😀 vyšlo mi, že jsem libertarián – hrdě se hlásím k Urzovi

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-04-28 10:53:22
Ikona diskutujiciho
sipka

mně vyšlo všechno přesně napůl… takže nejsem vlasně vůbec nic.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-04-28 13:21:13
Ikona diskutujiciho
sipka

To máš ještě lepší, politika je ztráta času.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-04-28 13:23:52
Ikona diskutujiciho
sipka

hehé, rozbouřil jsem díky tobě vody Urzova Svobodného přístavu :DD https://www.facebook.com/groups/ForumSvobodnehoPristavu/permalink/381892709072328/

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-04-28 13:16:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som apolitický a k ničomu sa nehlásim a vyšlo že som kresťanský demokrat. Neviem, či je ten test bohvieak presný. Na otázku či súhlasím so zdanením církve som odpovedal áno. Kresťano-demokratov nemusím ale asi mam podobné názory.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek