Zápisníček: Duben 2020

2.4.2020 v Aluška.org 102

Krátké zprávičky ze světa, či ze života. Vítejte v Zápisníčku. Příspěvky jsou řazeny sestupně.

1.4.2020
,,Vláda na svém středečním zasedání souhlasila s návrhem Ústředního krizového štábu a požádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu v zemi do 11. května.“ (zdroj)

Blackout. Původně téma konspirátorských a prepperských webů, se dostává do popředí. Jednu otázku bych k tomu měla: Co budou dělat všichni akvaristi na Slovensku, až se jim ryby a krevetky zadusí a otráví, protože nepovalí filtry? Nahradí jim ten kokos Matovič jejich ztráty? Každej doma nemá elektrocentrálu… Co kdyby se radši vypnul Matovič?
,,Premiér Igor Matovič stále uvažuje pre koronakrízu nad možným blackoutom na Slovensku. Vypnutie Slovenska, tzv. blackout, si Matovič predstavuje ako výnimočný stav počas niekoľkých týždňov. Na minimum by sa znížila mobilita ľudí, dodržiavala by sa vojenská disciplína a fungovalo by vojenské zásobovanie. Takýto dočasný stav by podľa neho umožnil čo najrýchlejšie naštartovať ekonomiku, ktorá za súčasnej situácie bude dlhodobo trpieť.“ (celý článek tu)

Video dvou žen z Prahy, které popsaly svou přímou zkušenost s nákazou, má druhé pokračování. Obě nemoc úspěšně překonaly, cítí se lépe a děkují veřejnosti za podporu: https://www.youtube.com/watch?v=QD49PXWPBno

,,Vláda schválila, že po dobu trvání epidemie nelze dostat výpověď z nájmu, pokud neschopnost platit souvisí s epidemií koronaviru. Dluh bude splatný do 31.května 2021.“ (zdroj)

2.4.2020
,,Česko by se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) mohlo vrátit do normálu koncem května až začátkem června. Už po Velikonocích chce vláda postupně otevírat malé obchůdky, přestože by měl trvat nouzový stav.“ (zdroj)

,,Premiér Andrej Babiš souhlasí s prodloužením nouzového stavu do 30. dubna, ačkoliv původně vláda schválila návrh na prodloužení o 30 dní, tedy do 11. května. Řekl to ve čtvrtek v České televizi. Prodloužení musí schválit Sněmovna a právě některé strany v dolní komoře s prodloužením do poloviny května nesouhlasí.“ (zdroj)

3.4.2020
Poselství indigové dívenky má nově na facebooku založenou komunitu, do které se můžete přidat. Najdete ji tady: https://www.facebook.com/pg/indigogirlprophecy/community/?ref=page_internal

Dneska mě potěšilo krásné video o slepici, která toužila vysedět kuřátko ale chovatel neměl kohouta, tak jí nabídl oplodněné kachní. A slepička byla nadšená. To si určitě pusťte: https://www.youtube.com/watch?v=HzALllUee3A

Jak zvládáte karanténu? U mně je veliká pohoda. Začala jsem všechno hezky stíhat a krásně jsem si odpočinula. Cítím se výborně, když zrovna nemyslím na to, co se všechno může stát. Takže dopoledne cvičím a odpoledne ladím a uklízím různé věci po domě, na které dřív nebyl čas.

Morčouni už se uklidnili. Konflikty mezi Lentilkou a Amálkou trvaly poměrně dlouho, byla to pro mě docela zkouška nervů, ale konečně si to vyříkaly a přestaly se handrkovat. Tak jsem fakt ráda. Vyčistit pořádně pečlivě ten jejich kotec trvá asi 40 minut (protože ty dvě blondýny jsou čuňátka a je toho po nich víc), tak jsem fakt ráda, že se starám už ,,jenom“ o jeden. Zlatuška celkem brzy projevila sympatie k Lentilce, takže ji pravidelně obtěžuje a hodně za ní dolízá. Amálka nemá ráda nikoho (jako obvykle), takže vznikla dvojička a třetí morče je trochu bokem.
Vanilka mi ale chybí. Co umřela, tak je to prostě jiné.

V akvárku se mi narodily žluté krevetky. Což je dost štěstí, protože v rámci boje proti sinici a povzbuzení nerostoucích kytek olepených slizem, jsem začala pečlivě hnojit a céóčkovat, načež se sinice zlepšila, kytky začaly růst, ale ty dospělé krevety postupně vychcípaly a zbyly mi tam dvě velké, co se ještě drží. Neřeším to, ony stejně chcípaly i bez hnojení, i když pomaleji.
Japonicy nic, ty jsou všechny v pohodě a nějaké hnojivo je vůbec nevzrušuje. Doufám, že ty mladé žluté vydrží a že se dožijou. Docela mě štve že heteropody jsou takové náchylné, možná mám na ně blbý zdroj? Ale nevim nevim, jestli to ještě budu pokoušet, pokud mi vychcípají úplně i ty malé. Asi se pak už na heteropody vyprdnu.
Sumečci rostou a jsou žraví. Dostávají 3x denně. Zatím jsou malí tak ta přerybněnost není až tak markantní. Když jim hodím místo sypkého jídla granuli, tak se na ni vrhnou a udělá se kolem ní parádní sumčí chumel. Kdo dosáhne, cucá granuli, kdo nedosáhne, cucá do těch co dosáhnou. Moji odchovanci krásně exhibují u skla a jsou krotcí, ale ti čtyři kupovaní chovní se nějak dohodli že na mě pečou, celý den jsou schovaní pod skálou a vylezou jenom večer když už je tma a mají zhasnuto. Takže je prakticky nepotkám, jedině když je po tmě překvapím. A taky od té doby přestali klást jikry, jakoby vycítili, že bych je už stejně odstraňovala, protože mi zatím 70 sumců stačí (další mimi bych odchovala až udám tyhle). Nevím jak jsou na tom s jídlem ale asi nouzí netrpí, možná jim stačí to co napadá pod skálu.
A kvetou mi anubiasy, tentokrát hromadně 🙂 Tu sinici mám ale pořád, je to nekonečný boj a žádná chemka na ni nezabrala.

Velmi zajímavá reportáž o tom, jak to aktuálně vypadá v Londýně: https://youtu.be/zlZHOJSAmE0
Mimochodem to samé, nebo dokonce i horší, je i v Paříži. A ani nemusíme chodit daleko. Stejný problém je i ve Frankfurtu a v Norimberku.

7.4.2020
,,Vláda v pondělí uvolnila některá opatření. Lidé, kteří sportují venku, už ode dneška nemusí mít roušku. Musejí však od ostatních dodržovat odstup dva metry.“ (zdroj)

Zaregistrovala jsem otázku, jak jsem na tom s vlasovým pěstitelstvím. Vskutku dobře, v rámci možností jemných vlasů. Přestala jsem užívat DonnaHair už před delší dobou, protože to nic nedělalo ani po letech a místo toho jsem začala kupovat Veniru, která je sice drahá jako kafe z cibetky, ale skutečně po ní vlasy tolik nepadají a líp rostou. Dokonce to zmírňuje i sezonní padání na jaře a na podzim. Střihnout by to chtělo, ale ta délka se mi líbí, je z toho taky fajny copík.

17.4.2020
Poselství indigové dívenky se dnes rozšířilo o srbskou verzi, děkujeme 🙂 (Originál zprávy je zde) Brzy by měl být překlad doplněn i na web speciálně věnovaný jejímu proroctví: https://indigo-prophecy.weebly.com

Bojuju s proteiny. Máte pro mě nějakou radu?
Dlouho jsem brala Sunwarrior, ale už ho nechci kupovat, protože mi dvě kilovky přišly nedobré. Protein byl hořký a strašně moc pěnil, takže půlka dávky se vylila v hořké pěně a peníze tekly do kanálu. Tahle značka mě tak zklamala, že už jí nevěřím. Dřív to byl moc dobrý protein, ale poslat mi dvě kila takové srágory? Kontrolor kvality šel na dovču, či co?
Tak jsem koupila kilovku od KetoDiet. – Mno, pixle jela zpátky prodejci ve chvíli, kdy jsem zjistila, že je uvnitř soja, acesulfam K a umělý jód. Achjo 🙁 A to jsem se na něho tak těšila. Mají to drahý jako kafe z cibetky, má to být zdravá strava a oni tam dají tohle.
Pak jsem koupila půl kila Vegan superprotein, krom čokolády taky na ochutnávku vanilku a jahodu. Ty dvě příchutě mi vůbec nelezly (jako kdyby chemická příchuť) a čokoládové půlkilo byl na první napití humus, pak jsem si jednoduše zvykla že to není sladké a pak už mi to ani nevadilo. A kupodivu jsem ho dopila úplně v pohodě, bez zhnusení.
Dneska jsem otevřela kilovou pixlu čokoládového proteinu od FitDay a je to to nejhorší, co jsem kdy pila ze všech značek. Zlatej hořkej hnusnej Sunwarrior. V té pěně se hořké látky aspoň oddělily od spodku. Blef. Vypít ho bude boj. Už nikdy více. Jsem ráda, že jsem kdysi odmítla dělat jim reklamu, protože slíbit PR, pak až zjistit jak to chutná… no nevím jak by se na to tvářili. Tomu proteinu by zásadně pomohly tři věci. Jemnější mletí, přislazení a víc kakaa. To kakao se dá zachránit, běžně si sypu do kakaových proteinů ještě svoje čisté kakao když se mi zdají proteiny ošizené, ale jemnější namletí, aby to nechutnalo jako káša, fakt nevyřeším. Budiž mi útěchou, že to má aspoň zdravé složení.
Taky jsem se dívala, co pijou normální sportovci, ale je to samý aspartam, samá chémie. Nakonec vždycky skončím u super vegan bio no gmo no lactose no soja no Éčko no homo všecko free proteinů, protože ,,normální“ proteiny to složení mají fakt otřesné.
Ve světle svých smutných zkušeností doklepu se sebezapřením ten FitDay a pak se vrátím k čokoládovému Vegan Superproteinu, protože ten byl snesitelný a dalo se na něho zvyknout.
Jestli máte někdo tip na protein co má normální složení a dá se pít na denní bázi, uvítám vaši reklamu v diskuzi.

V Česku začíná Chytrá karanténa. Velmi dobré video k tématu připravil Kovy, který se snaží podat celou problematiku jednoduše, pokud možno vesele (v rámci možností, ono to sice moc nejde, ale snaha jde poznat). Vysvětluje, že určitě nemůže nikdo zneužívat vaše osobní data, je to zcela dobrovolné a musíte se předtím sami aktivně zúčastnit tak, že si zapnete potřebnou aplikaci v mobilu. Čili prezentuje se to v duchu dobrovolnosti a ne v duchu bigbrothera, před kterým se nikdo neschová. Nebudu vám vnucovat svůj pohled na věc, udělejte si vlastní názor.

18.4.2020
Zpověď 84-letého primáře Erbena v televizi DV TV s redaktorkou Drtinovou. Tento rozhovor je odevšad odstraňován. I samotná televize ho musela odstranit ze svého archivu. Na sociálních sítích je odstraňován a blokován. ,,Svobodný a nezávislý Facebook“ ho také odstraňuje. Takové dlouhé prsty má farmaceutický průmysl. Nechtějí, aby se lidé dozvěděli pravdu o metodách léčení a jak je jednoduché předcházet a nebo léčit civilizační choroby bez jejich léků. Rozhovor si pusťte zde: https://www.youtube.com/watch?v=97b3USWOO88

Zajímavý postřeh ohledně ,,výpadku“ zemského magnetického pole uveřejnil slovenský web Biosféra. Ukazuje grafy, na kterých se projevila moc zajímavá anomálie. Článek je tady: https://www.biosferaklub.info/magneticke-pole-zeme-na-chvilu-zmizlo/

19.4. 2020
Záznam ze schůze senátu PČR ze dne 16.4.2020. Tohle si rozhodně pusťte, stojí to za to! Ale rychle, protože to možná brzo smažou. Nevyhovuje to totiž současné propagandě.

20.4.02020
Včera vyšlo na youtube nové morčátkové videjko:

22.4.2020
Záběry polární záře z družice (nevím jestli jsou fakt pravé nebo jenom z počítače). Každopádně když budete koukat pozorně, všimnete si, že nezamázli otvor do duté země 😀 😀 https://9gag.com/gag/aroPrKd

24.4.2020
Moc zajímavý dokument o českých záhadách a magičích: https://www.youtube.com/watch?v=WDbmomrFbWc

25.4.2020
Nové Extra silné energetické krystaly v nabídce
Dnes přibyla do nabídky větší kolekce extra silných energetických krystalů. Je to oblíbený a odolný model z přírodního ruského křišťálu s vrtaným průvlekem. Nové Energetické krystaly jsou zcela bez kovu a nemusíte se starat o stárnutí kovových součástí, můžou přijít do styku s vodou.
Nové extra silné energetické krystaly jsou zde: https://www.alue.cz/?collection=energeticke-krystaly-extra-silne
Pokud vám vyhovuje stříbro, jsou v nabídce také překrásné brazilské kousky s vyšší gramáží.

Na doporučení kamarádky jsem ,,objevila“ parádní seriál od české televize. Jmenuje se Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli. Je to kompletně online. Jeden z naprosto dojemných kouzelných dílů je téma Soběstačnost. Je to samá zvířátka, bylinky, recepty, návody a moudra. Ještě mě dojal díl Kachna. Tak to sjíždím celé od prvního dílu. Vřele doporučuji 🙂

Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-04-02 02:00:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tým blackoutom je myslené vypnutie krajiny, nie vypnutie prúdu. To by ľudí doma neudržali, bez chladničky, telky, nabitých mobilov a počítačov atď. Proste sa vôbec nikam nebude môcť chodiť. Možno by to pomôhlo ale kto vie ako by to dopadlo, neviem či by to slovenská armáda zvládla. A museli by sme mať ešte niekoľko mesiacov zavreté hranice aby to sem zas niekto nedovliekol. Inak filter v akváriu nemám a nezdá sa že by to nejak vadilo, možno sa rýchlejšie zakalí voda ale ani novonarodené ryby ktoré sú háklivejšie sa nedusia. Nedávno sa mi snívalo že mi nejak prasklo akvárium voda vytiekla a rybičky ešte žili tak som tú prasklinu chcel zalepiť lepiacou páskou a doliať vodu. Toto sa mi bežne nesnívavtak neviem či to nejak nesúvisí s touto situáciou ale asi nie.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-04-02 18:09:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Podla snára akvárium v sne znamená: Môžeš očakávať nepríjemnosti. Tak neviem či sa mám začať báť. A vidieť v ňom ryby a obojživelníky už znamená Očakávajte šťastie, ale ja som videl ryby ležiace na spodku prasklého akvarka bez vody. Inak našiel som mapu nakazených na slovensku kde si dať pozor ale neviem či ju aktualizujú, asi nie:
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1ExYv4OyeuazR7yr_2IT3r6l-8yavGbRL&ll=48.19627102031819%2C17.142973375577867&z=10

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-02 18:50:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se před pár týdny zdálo, že moje japoniky vyrostly do velikosti psa. Dojdu do obyváku a zpoza akvárka si na pohodu vyšla taková gigantická kreveta 😀 Jenom stačilo aby řekla AHOJ https://www.youtube.com/watch?v=HmrP1sOxr_Y

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-02 20:50:40
Ikona diskutujiciho
sipka

aluška: :D:D:D! to je geniální sen:D

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-04-02 09:12:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrej článek 👏

https://echo24.cz/a/SyLDa/covid-19-se-precenuje-nas-imunitni-system-pandemii-zvladne

Autorem textu je Karel Drbal, který vyučuje imunologii a systémovou biologii na Katedře buněčné biologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Zabývá se výzkumem dynamiky imunitní odpovědi proti nádorům a infekčním chorobám a vývojem vazebných látek, včetně protilátek.Podílí se na vývoji nových analytických metod v Intelligent Data Analysis (Research Center of Informatics) na Katedře počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-04-02 12:00:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ničeho se nebojte black out ani vypnutí internetu nehrozí z mnoha důvodu lidi musí aliance udržet v klidu a pohodě vypnutím elektriky a internetu by toho nedocílili nastal by chaos ve společnosti a v tom chaosu by mnozí zločinci kabaly uprchli skryli navíc aliance by měla spoutu práce s rabujícími lidmi a s všeobecným chaosem tahle situace alianci nadmíru vyhovuje lide jsou doma moc někam nechoděj čuměj do internetu mezitím probíhá zatýkaní kabalistu v italii jich bylo zatčeno přes 8000 ted se čas amerických vojaků vylodilo ve švýcarsku kde jsou velké základny kabaly probíhají čistky i v německu marklová je zatčena její projev byl jako by vycházel z náké místnosti zavřené dále zrušení internetu by bylo nevýhodné jelikož je to vynikající špehovaci nástroj díky kterému ví kde se každý kabalista nachází dále by to by to poslední hřebík do rakve bankovního systému společnost musí fungovat jako by se nic nestalo aby osvobození planety proběhlo hladce a bez nasilností a krveprolití PROTO VŠEM DOPORUČUJI NĚVĚŘTE ŽE BUDE BLACK OUT NEBO VÝPADEK INTERNETU

Ikona diskutujiciho hanka 2020-04-11 16:01:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mám dojem že to proběhne spíš poklidnou cestou, právě z důvodů, které jmenuješ. Ale nemám kompletní data, to asi nikdo. Myslím, že pokud dojde ke krachu tak až v momentě kdy budou čistky úspěšně hotové. Jinak se nejvíc obávám toho, jak budou na změnu systému a šokující odhalení reagovat lidi, kteří doteď žijí s hlavou v písku a kteří nechtějí nic vědět. Takových lidí je většina a v momentě kdy ztratí svoje jistoty a dozví se, že celý život žili ve lži, vůbec si neumím představit, co budou vyvádět. Budou nebezpeční, budou systém bránit sami sebou, i když ten systém už bude minulostí. Někteří možná na ten šok i umřou.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-11 16:23:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Některým šibe už teď a to se přitom nic tak dramatického ještě neděje. Obchody plný, měna drží.

Ikona diskutujiciho Zelená Ryba 2020-04-02 12:50:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ajuško, omlouvám se, ale v článku máš chybu: 1.4.2020
,,Vláda na svém středečním zasedání souhlasila s návrhem Ústředního krizového štábu a prodloužila nouzový stav v zemi do 11. května.” (zdroj) – právě v onom zdroji jsem zjistila, že – cituji: „Vláda souhlasila s návrhem na prodloužení omezení pohybu osob do 11. dubna a povolila otevřít prodejny domácích potřeb. Seznam Zprávy přinášejí shrnutí mimořádných pravidel, která v Česku nyní platí. “ Tedy NIKOLI DO 11. KVĚTNA, ALE DO 11. DUBNA.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-02 12:56:29
Ikona diskutujiciho
sipka

je to přesná citace z článku, kterou jsem kopírovala včera večer. to znamená, že to zpětně přes noc přepsali

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-02 13:06:50
Ikona diskutujiciho
sipka

každopádně tedy nejde o schválení ale jednání o schválení a jde stále o květen, ne o duben – asi to přepsali když zjistili že to není přesné – v článku již opraveno

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-04-02 13:10:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Správnejší by bol výraz shutdown, Matovič má slabšiu angličtinu a robí zbytočne paniku s tým jeho black outom.

Ikona diskutujiciho Lyn 2020-04-02 17:08:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Matovič je presne to, ako si ho pomenovala. Najprv otvorí záhradné centrá, chce otvoriť jedálne a na druhý deň už príde s blackoutom 🙃. Ten človek to v hlave nemá v poriadku, mám dosť z jeho vyjadrení. Vraj blackout podporí ekonomiku? Chcela by som vedieť, že koho ekonomiku…
Najviac ma dostalo jeho vyjadrenie „Medicínsky sme dokázali vírus opatreniami zraziť na kolená.“ – neviem kedy sa im toto podarilo.

Bojím sa, čo s nami bude, ak to naozaj vyhlásia, v obchodoch vypukne peklo, už teraz je to nie dobre. Ako sa ľudia zásobia na 3 týždne/mesiac, keď nevedia prežiť sviatok bez vykúpenia obchodov?
A čo bude s ľuďmi, ktorí žijú od výplaty do výplaty a nemajú žiadnu rezervu?
A čo domáci miláčikovia ? Údajne ani s nimi človek nebude môcť vyjsť von. Kopa z nich skončí na ulici/v útulkoch. Ale na to náš pán premiér nemyslí.

A ešte by ma zaujímalo, či si naozaj myslí, že po tom blackoute vírus odrazu zmizne a odrazu všetko začne normálne fungovať a život sa vráti v podstate zo dňa na deň starých koľají. Keď už má toto podporiť ekonomiku…

SMER pri moci nebol nič moc, ale Pellegrini sa k tejto situácii staval omnoho triezvejšie než táto kreatúra. A to je vo funkcii ešte len pár dní :/

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-02 18:24:47
Ikona diskutujiciho
sipka

jup, shutdown. díky za zmínění.

„A čo domáci miláčikovia ? Údajne ani s nimi človek nebude môcť vyjsť von. Kopa z nich skončí na ulici/v útulkoch. Ale na to náš pán premiér nemyslí.“
– sice to není o čr, ale i tak jsem teď ráda, že mám štěndo na naučený, že může chodit i doma. resp. když nemá podložku, chápe, že musí ven. když dám podložku, chodí doma. je to fajn 😀

každopádně.. já se dost bojím o naší ekonomiku. jde teď dost do háje. nerada bych, aby to nakonec všechno vyústilo v nějakou hrůzu typu – pád měny.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-02 18:49:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Nirvano ale pád měny je poslední věc co nás ještě může zachránit. Při současném stavu, inflaci, zadluženosti a přefouknuté virtuální měně která není ničím podložená, je tento stav absolutně neudržitelný – rozkradená zadlužená republika, u koryt mafiáni, naše zlato v pytlu, daně ze všeho i z prdu… takhle chceš žít do konce svého života? Někdy ta potvora musí zdechnout aby mohlo přijít něco lepšího.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-02 20:49:46
Ikona diskutujiciho
sipka

já vím no.. nechci takhle žít do konce života, ale pád měny mě prostě děsí:/

Ikona diskutujiciho All 2020-04-03 14:59:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Lyn čo je zlé na otvorených záhradných centrách? veď tie priesady pestujú mesiace a teraz je akurát sezóna…čo mali milióny rastlín vyhdodiť? Pestovatelia peniaze podľa teba nepotrebujú? Radšej by si to videla v kontajneri?
Čoho sa akože obávaš, ak by náhodou k nejakému vypnutiu krajiny došlo? Lebo toto mi ako nejaké vážne problémy nepripadajú…S domácimi miláčikmi majú obrovský problém v každom turistickom stredisku, psy bez turistov umierajú na plážach. A silno pochybujem, že u nás by venčenie zakázali.
Uvedomuješ si, že my európania teraz patríme k tým pár % sveta, ktorá sa má a bude mať v tejto situácii najlepšie? Vieš si predstaviť, čo to bude v chudobných krajinách, kde ľudia nemôžu od štátu očakávať absulútne žiadnu pomoc, neexistuje systém sociálneho zabezpečenia ani pomaly zdravotníctvo? Ja neviem, to si ľudia stále neuvedomujú, že vírus už možno nezmizne nikdy? Že žiadna vakcína ani liek nebude vynájdený? Kto Vám dáva istotu, že svet sa ešte vôbec niekedy vráti do starých koľají?
Viete si vôbec predstaviť, čo nás čaká, ak sa napríklad 100 miliónov Egypťanov, doteraz úplne závislých na turizme a na dovoze potravín zdvihne a rozhodne sa vydať smer Európa?
Namiesto hútania nad tým či bol lepší Pellegrini alebo Matovič si prosím uvedomte, ako radi môžeme byť za krajiny a ich vedenia, v ktorých sa teraz nachádzame…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-03 15:15:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Včera jsem četla o projektu ,,Zachraň pivo“. Češi jsou doma a nechlastají, sládkům se kazí zásoby… jeden by nevěřil, jaké všelijaké problémy můžou vzniknout jenom z toho, že jsou lidi doma.

Ikona diskutujiciho TiAmoStef 2020-04-02 17:10:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano aj tu sa o tom pise…..
https://aeronet.cz/news/slovensky-premier-zvazuje-cinsky-blackout-model-boje-proti-coronaviru-znamenalo-by-to-vyhlaseni-vyjimecneho-stavu-v-cele-zemi-pod-tatrami-temer-90-dnu-absolutni-karanteny-a-uplne-novy-model/
Zijem mimo sk v spanielsku, muz je Ital sledujeme priebezne vsetko, ludia tu prestavaju verit drystam v telke mozno preto ze predtym prilis kukali cez ruzove okuliare ale takí sebaklam ze vsetko je ok ale…. Problem je ze spanielsko je na tom co sa tyka soc systemu, zdravotnictva, ekonomiky zle, teda viac ako zle, stat nepomaha , len rozprava, vsetci si maju pomoct ako vedia, a to mickrouvery z banky kde stat garantuje 0%urok “az“ tolko su schopni pre ludi urobit, len dnes dalsich 300 000 ludi nezamestnanych, a potom toto je policajny stat, kde vladne policia zo vsetkym hnusom co k tomu patri, statu sefuju banky a poistovne, vlastni im tu skoro vsetko, od sportu, kultury …vyroba je mizerna, agricultura ano, a preto si Eu drzi spanielsko,….80%ziju z turizmu a z penazi ktore im donesu turisti bud ti ktori pridu (ak este pridu) na dovolenku alebo tí ktorí si tu kupia apartman na leto a vsetky peniaze potom “ vyvazaju“ zo svojej krajiny …anglicania, svedi, nori, nemci,rusi,..a potom spanieli ziju zo dña na den, neplanuju, nestresuju, dalo by sa povedat ze su zmierení s touto “mierdou“ v ktorej ziju a este z dani stat dotuje kazdy rok ich kralovsku rodinku 200 000 000€ pre nich eurobond jedina zachrana, aj tak su uz otrokom EU. V IT je to trochu ine tam sa produkuje, vyraba ,stavia, buduje, a povedzme na rovinu ze znacka ,“Made in Italy“ je stale pokladana za kvalitnu a poctivú, …..oni eurobond nechcu, je zbytocne ze Ursula sa dnes talianom ospravedlnila, Taliani su patrioti hrdí na svoju krajinu…, ale ku korone….sme uz zatvorení 3.tyzden, helikoptery kontroluju, policajti kontroluju, vsetko zarvorene okrem púmp, obchodov s jedlom, lekarne,a trafiky….ist nakupovat moze len jeden, tak isto v aute iba jeden a to s dokladom ze sa moze presuvat z bodu A do bodu B do práce s vynimkou, nakupit len peso do najblizsieho obchodu, panika v obchodoch nieje tu kde sme my no vo vacsich mestach si to nechcem predstavit, ano uz mame doma imaginarnych kamosov a riadne nam obcas z toho preskoci, akurat nechapem tychto spanielov komu kazdy den o 20:00 tlieskaju na balkone ked im tu kazdy den zomiera tolko ludi…a zdravotnictvo im skapina pred ocami, pre mna je to skor do plaču,…toto mi pripomina strasnu ignoranciu …. ano su ignoranti vo vsetkom a proti ignorancii sa neda bojovat…no oni su aj pocas vojny schopni urobit velku party na terase a neriesit…..

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-02 18:21:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

když si vzpomenu, že jsme chtěli jet k moři 🙁 teď budem rádi, když pojedem do čr k jezeru na kolo… a možná ani to ne tyo. člověk má plány – že si zrekonstruuje byt, pojede do zahraničí, se psem na agi, s kamarády na výlety, na kolo, do fitka, s koňma pryč, obecně vypadnout do přírody, k vodě, do restaurací apod., máš už prostě rezervace… plánuješ od vánoc milion věcí, těšíš se, že to bude konečně fajn… a pak jako.. korona, budeš doma, zas to bude na nic :“—)))

a to s těmi dusícími se krevetkami si nechci ani představovat :/ 🙁 to je teda na prd. zato doufám, že tvým krevetkám se daří!:)
taky díky za tu zprávu o nájmech! ani nevim. sice v nájmu nejsem, ale mám příbuzné a kamarády co jo a taky mi to dělalo starosti. to by teda bylo pěkně debilní, být vyhozenej kvůli tomu, že nemůžeš platit, ale neni to tvoje chyba…

Ikona diskutujiciho Luk 2020-04-03 01:56:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teď nedávno hrála reportáž na čt a chtěl bych jí dohledat zpětně. Jednalo se o výletní loď, kde se šlo zasahovat, protože 2 lidé byli nakaženi virem a zbylích desítky cestujících mělo příznaky chřipky a horečky, otázkou je, jestli by nebraly více lidí do karantény, kdyby se jim našel v krvi koronavir. Co když se jen na tohle čeká a lidé se stejnými příznaky, se nedostávají do péče lékařu jen proto, že tento vir v sobě nemají nalezen. No tak pak dobře spadá do toho teorie na Tadescu ohledně 5G, kde tuto reportáž to dost potvzuje.
Protože ptám se, 14 dní trvá než se koronavirus potvrdí, přičemž na té lodi byl ukázán opak. Aktuálně nemusí existovat žádná mutace viru, lidé si tím samím virem prošli zpětně, když už tu byl dříve (odhady jsou na prosinec) jako jinou chřipkou. Síla, která teď devastuje nemusí být síla zmutovaného viru, do toho x náhod které vás napadají.
-například jedna čeká doktorka, ze soukromé ordinace, která potvrdila, že vir není přírodní
-byla prokázána snaha cenzurovat jednoho doktora v Číně, kdy vyslal video do světa o nálezu nového viru (ted koronaviru) za účelem varování, protože měl tendenci se rychle šířit. Nakonec byl zabit.
Ještě sledovat samotné působení sítí, wifi a shormáždit si vlastní zažité důkazi. Já už jeden mám, od 11.3. smaží wifina, mobilní data mou hlavu víc než kdy předtím, v nákupčních obchoďácích mne pálí plíce, dostavuje se mi hlen do úst, otupělost jako při nějaké dehydrataci. Tohle byla má třetí náhoda, abych pevně věřil.
Stačí to shrnout, sdílet dál, třeba pod nějkaým hastag 😀 hrdí konspirátoři a nechtat lidi, najít si svůj vlastní zažitý důkaz a dát si dokupy, že to není jen náhoda….. to by bylo hustý

Ikona diskutujiciho ⚜ aston405 2020-04-04 16:46:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

3x jsem si založil facebook na propagaci poselství indigové dívenky, 3x mi smazali profil a chtěli po mě občanku a skutečné foto. Nehoráznost. Už se to tady někomu z vás někdy stalo???? i.imgur.com/kN52zGT.png

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-04 17:40:31
Ikona diskutujiciho
sipka

fb je tak prošpikovanej že pozná fejkový profil, s tím se musíš smířit 🙂

Ikona diskutujiciho ⚜ aston405 2020-04-04 17:54:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Už jsem se smířil, ale těžce…. V nejhorším aktivuji svůj původní deaktivovaný skutečný profil.

Ten mi v létě nějaký udavač nabonzoval, protože jsem tam byl jako (dejme tomu) Pe Tr a jednou jsem se přihlásil a viděl jsem podobné hlášky. Tak jsem tam musel povinně vložit své skutečné jméno i příjmení :D. Že to má někdo zapotřebí. Fuj.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-04-05 18:59:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Já tam mám 5 fake profilů, s totálně podivnými vymyšlenými jmény a nikdy mi nic takového nepřišlo 😀 Ale je známé že Facebook své uživatele sleduje i mimo Facebook, takže ví, kde se pohybuješ a poté vyhodnotí, jestli jsi podezřelý nebo ne a když chodíš na (pro ně) pochybné stránky, tak už tě mají v hledáčku. Facebook je lepší bud nemít vůbec (a problém je, že ačkoliv člověk deaktivuje své profily, je stále sledován) nebo mít nastavenou vysokou ochranu proti sledování (jen změna IP adresy pomocí VPN už v dnešní době zdaleka nestačí, to už pro ně není žádná překážka).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-05 19:32:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Založ kurz jak zrobit fake profil aniž by to fb odhalil… spousta lidí by tě za to uctívala 😀 nebo je to tím že je ten profil starý, z doby kdy to ještě nebylo tak vychytané 🙂

Ikona diskutujiciho ginze 2020-04-05 19:45:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to možné no, ted v poslední době jsem nic nezakládala 🙂
Já na to odborník nejsem, to spíš můj kamarád, který se o tu ochranu počítačů velmi zajímá. Některé stránky totiž skenují celý internetový prohlížeč, skrz který na nějakou stránku přijdeš a každý prohlížeč má i své identifikační číslo atd., dále se to orientuje podle uložených nastavení prohlížeče, např. font. Proto je potřeba mít doplnky, které při vstupu na stránku, která takto skenuje, začne údaje o tvém prohlížeči automaticky měnit…a hlavně ti to i nahlásí, že tato stránka skenuje své uživatele…samozřejmě to dělá Facebook, Youtube, Google a další populární stránky. Dokonce i když někdo stahuje torrenty a má puštěné VPN, ale ocitne se na stránce, která ho skenuje, tak stačí, aby jednou na tu stránku přišel bez skryté IP a hned stránka rozpozná, že to s tou VPN jste byli vy, ačkoliv IP adresa byla jiná.
Často se dá narazit na stránky, které nejsou na Facebooku, ale přesto je například pod článkem Facebooková diskuze, či to můžete lajknout přes FB a díky takovým stránkám má FB dosah i mimo něj (a takových stránek je mnoho). To se dá také blokovat.
Někdo třeba na vše používá Tor prohlížeč – který je mezi lidmi spíše znám, jako ten, kde se chodí na Dark web a nakupují se tam drogy a zbraně, protože jste nevystopovatelní. Na druhou stranu tam ale chodí spousta lidí, kteří nechtějí být sledování, to s těma drogama atd., je spíš známé, protože to lidi na pvní pohled zaujme. Já ho tedy osobně nepoužívám, protože si nejsem jistá, jestli je to opravdu bezpežná možnost.

Asi zkusím experiment se založením nějakého fejkového účtu a dám vědět, jestli mě to pustí nebo ne.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-04-05 20:50:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem to tvoření účtu na fb zkoukla a jako hlavní problém mi přijde, že chtějí telefonní číslo a přes to vlak nejede. Když pak zadám číslo, které mám přidružené k jinému facebooku, tak pak chtějí po novém účtu prokázat identitu, protože díky tomu číslu jim je jasné, že si účet vytváří jedna a ta samá osoba. Jenže to by člověk musel pak mít víc čísel nebo tam dávat čísla lidí, kteří facebook nemají a nechtějí si ho založit, ale zase vkládat něčí číslo do databáze, kde s ním budou dělat kdo ví co, nevím, nevím…já když jsem ty účty zakládala, tak to po mně ještě žádné telefonní číslo nechtělo. Ono je to vlastně dobrý způsob, jak si ověřit, že jeden čověk nemá více účtů, protože na netu se sice člověk do určité míry skryje, ale takhle přes číslo je to celkem neprůstřelné bohužel 🙁 Leda by nějaká chytrá hlava přišla na to, jak toto obelstít

Já mám jeden fcb fake profil, na kterém mám přes 3 tisíce „přátel“ (neptejte se :D) a proroctví indigové dívenky jsem tam sdílela s tím, že je to důležité, tak alespoň něco dobrého 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-06 09:06:22
Ikona diskutujiciho
sipka

díky 🙂

Ikona diskutujiciho renata369 2020-04-06 10:15:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vcera som natrafila na nejaku prednasku o koronaviru od Zdenky Blechove. To co tam rozpravala mi nejak vobec nerezonovalo. Podla nej je je korona virus karma za nase minule zivoty, preto v krajinach, ktore robili neplechu utoci najviac. Takisto rozpravala o tom, ze nikomu netreba pomahat, za nikoho sa modlit len za seba, lebo mu tym zatazujeme karmu a ten dotycny sa z toho mma za ulohu dostat sam…Ze sa ma clovek venovat len sam sebe a svojmu pokoju. Tiez uz kedysi som zachytila jej vyjadrenie o migrnanoch, ze to je nasa karma a ti ludia si idu po to, co sme im vzali , hlavne zapad…Jednoducho ja som uz alergicka na taketo dristy a ludia jej to zeru, v zmysle, ze sa ponorim do svojho vnutra a len sa starat o svoj klud, nech sa deje co sa deje…No neviem, keby sa takto v minulosti chovali aj nasi predkovia a mali na haku, ked ich okupovali osmani , ked by nebranili krajinu pred nacistami a len cakali a pozrovoali , co pride, co by tu z nas zostalo…. Ta spominana pani mi pride ako temna bytost, nech sa hra naco chce. Odradza ludi od toho, aby nieco so sucansou situaciou robili, aby sa prebuduli. Neviem si predstavit, zeby som so svetkymi starostami sveta, ktore je treba aj riesit utekala do svojho vnutra…. Co si o tom myslite??? Este ma napadlo, ze keby si pani Zdenicka skaredo zlomila napriklad nohu a potrebovala by chirurga, ci by k nemu nesla z dovou, ze ked jej doktor pomoze, zatazi mu jeho karmu a pod…. To bude asi nieco podobne ako ta vasa Iva Adamcova, ci ako sa vola ta pomylena pani.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-06 10:47:55
Ikona diskutujiciho
sipka

No jsem ráda že tu paní blechovou neznám, zdá se že má z mozku z duchovna kostku 🙂

Že někdo plácá takhle játrem nemusí vůbec znamenat, že je temný. Je to prostě sebestředný blb a ignorant. Všimni si, kolik duc-hovních lidiček je najednou strašně chytrých a rozumí koronaviru víc než epidemiologové a vědci 😀 Však je to k smíchu. Jenom čekám, až dojdou křesťani a řeknou že koronavirus je boží hněv za naše hříchy, jako v Egyptě měli kobylky a mor 😀 Je to ten samý princip.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-04-06 10:57:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak se někde zmíní pojmy „karma“ a „minulé životy“ v jedné větě, tak automaticky zdrhám :D!!!

Spíš mi přijde, že někteří lidi, žijí v tom svém duchovnu natolik, že už ani nevnímají realitu, pořád jen vidí ty svoje karmy, minulé životy, konstelace a nevím co. Hlavně sedět na růžovém obláčku a vysílat lásečku – bleh.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-06 11:26:39
Ikona diskutujiciho
sipka

,,karmy, minulé životy, konstelace“ jsou u mě spouštěcí slova pro okamžité vypnutí videa nebo zavření článku 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-06 12:26:29
Ikona diskutujiciho
sipka

duc-hovní 😀 lol

Ikona diskutujiciho kfjetina 2020-04-06 10:48:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.bbc.com/news/52168096
Je mi z toho špatně, když to čtu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-06 11:30:46
Ikona diskutujiciho
sipka

No hlavní proud proti tomu bojuje, protože lidi v zahraničí zjistili že je jim z toho zle, začali se na netu mezi sebou domlouvat a dokonce začali zapalovat a likvidovat ty vysílače. A vláda místo aby to stopla – když to lidé evidentně NECHTĚJÍ, jim místo toho začne cpát propagační články o tom, že je to konspirační teorie. Jenomže když si přečteš co ti lidi píšou, tak oni to nemají načtené z netu, oni to mají zjištěné na vlastním těle a to už jim žádný článek nevysvětlí. Je to nezastavitelné. Nikdo nepřestane chránit svoje zdraví, když zjistí, že mu vysílač u domu způsobuje akutní potíže.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-04-06 12:01:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Víte, co mi přijde ted zajímavé ohledně korony? Že nejdříve se učinila přísná opatření, pomalu vše se zavřelo a najednou Babiš chce téměř vše otevírat a Prymula, který byl ještě před pár dny proti tomu, najednou otočil a tvrdí, že vlastně změnil názor a že by bylo dobré promořit populaci, aby se hlavně nakazili ti mladí, kteří nebudou mít horší projev než u chřipky…wtf? Hlavně, že už vyšly články, že ve světě zemřeli mladí, úplně zdraví lidé. A ted mi bude někdo říkat, že se vlastně mám nakazit? 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-06 12:43:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě sami pořádně neví co mají dělat. Nikdy se s tím nesetkali, je to nové, nemají na to tabulky, neví co mají čekat a balancují mezi potřebou izolovat lidi a zároveň udržet ekonomiku, zároveň nevyvolat paniku, nevyvolat chudobu a zachovat obchody plné jídla. Jak by sis počala ty, v jejich pozici? Co bys dělala? Čemu bys dala přednost? – Je to skutečně tak jednoduchá situace na rozhodování? Nemyslím si to a jsem ráda že nejsem v jejich kůži. Že si můžu v klídku zamknout barák a zahrabat se ve svém světě se svými zásobami a počkat až se to přežene. Ale to oni nemůžou.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-04-06 13:46:23
Ikona diskutujiciho
sipka

To je pravda, že je to těžko řešitelná situace. Já mám spíš z pohledu běžného občana strach, abychom tu nedopadli jako někde v Itálii, když najednou vše otevřeme včetně hranic. Nebo spíš takto – některá rozhodnutí mi nepřijdou vyloženě špatná, ale v jiných vidím problémy.
Chápu například, že povolení otevření dalších obchodů dá podnikatelům příležitost si konečně vydělat peníze a když se budou dodržovat roušky a rozestupy, tak by to snad mohlo jít. Je fajn, že restaurace můžou dělat alespoň rozvozy – i kdyby restaurace otevřely, tak to menším zařízením při dvoumetrových rozestupech bohužel moc nepomůže – a právě ty malé podniky jsou tou situací zatíženy úplně nejvíc.

Ale divila jsem se, že by chtěli otevřít i školy – kde by měli dodržovat rozestup dva metry – nejsem si jistá, jak by to fungovalo v praxi, protože takto žáky do jedné třídy asi nenarvou a mohlo by to být ještě víc problematické. Možná jedině vyčlenit ty, kteří do školy musí a kteří ne – dovedu si představit, že třeba středoškoláci kromě maturantů budou mít výuku z domova, v Americe už zahájili výuku přes videochat. Do škol bych spíše vyčlenila třídy pro ty nejmenší děti, aby jejich rodiče mohli pracovat…ale to si myslím, že je určitě napadne, že cpát všechny žáky a studenty do škol není nejlepší řešení.
Uvažuje se o otevření hranic, zrovna když je ostatní země zavírají…vždyť na mezinárodní dopravu se zákaz nevztahuje. Do 100km od bydliště se může jezdit do jiné země za účelem zaměstnání.

Každopádně výrok, že by bylo dobré promořit populaci v 50-70% mi přijde stále dost odvážný, když vidím, jak se situace vyvíjí v ostatních zemích. Zajímalo by mě, jak chtějí zařídit, aby se nakazili mladí a staří a nemocní ne, to mi zase nepřijde úplně reálné.

Ikona diskutujiciho Káťa 2020-04-06 14:29:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, zajímalo by mě, jak na tebe působí konkrétně např. Prymula z hlediska fyziognomiky? A Babiš, Hamáček, Adam Vojtěch…

Ikona diskutujiciho aston405 2020-04-06 15:28:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tomto oficiálním webu už se naštvali a zařadili homosexualitu pod deviace: https://sex-a-erotika.zdrave.cz/sexualni-poruchy-a-deviace/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-06 15:55:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Nenaštvali, normálně označili nemoc pravým jménem. Tak se to má dělat se vším. A ne si pořád matlat pusy h. a říkat tomu nutella.

Ikona diskutujiciho ⚜ aston405 2020-04-06 16:22:55
Ikona diskutujiciho
sipka

tak tak. a lepší přirovnání jsem už dlouho neslyšel:D

Ikona diskutujiciho Andy 2020-04-07 15:58:37
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj clanek jsem precetla, ten je ale z května 2012 …

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-04-06 20:20:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady u nás kde je v bývalém klášteře a přilehlém areálu teď mariánské poutní místo,už začali pomáhat potřebným,jak to má přece ŘKC dělat.
Ze všech stran to tam uzavřeli a jsou zalezlí,nikdo nesmí
dovnitř a nikdo ven.
Je tam trvale i s farářem 10 lidí a všem chodí nakupovat Lenka,ta jediná může ven.
Dokonce ona s manželem museli opustit svůj byt
(který je asi 200m daleko)a nastěhovat se na klášter.No není taková pomoc ŘKC
úžasná? To je hned
vidět,že jim jde jen a pouze o lidi :).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-06 21:15:10
Ikona diskutujiciho
sipka

jojo… o svoje lidi.

Ikona diskutujiciho ⚜ aston405 2020-04-06 22:04:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Neuvěřitelné. Nevěděl jsem, že si z toho lidé dělají srandu takhle ve velkém. Bezmozci…. https://www.youtube.com/watch?v=V0yb0_a-WNc

Ikona diskutujiciho Verča H. 2020-04-07 20:06:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tu Veniru zobu taky, jak píše Aluška, je sice drahá, ale fakt funguje. Poslední roky mi vlasy dost prořídly a hodně se lámaly. Teď beru s měsíční přestávkou druhé balení a je to paráda. Vlasy rostou jak z vody, míň mi padají, jsou pevnější, a začalo mi podrůstat obrovské množství nových vlasů. 😇Kdo řěšíte problémy s vlasy, tak můžu doporučit všemi deseti.🤗

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-04-07 23:02:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Páni Alu,ty už máš vlasy pod pás viď.
Paráda,a jinak dobrý je prý i Methionin,a není drahý jako cibetková káva :).

Ikona diskutujiciho Kiyu 2020-04-10 12:55:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jee koukám, že máme podobný odstín 😀 mě to nějak v pubertě začalo tmavnout ale neřeším to, je to fajn přírodní ombré 😀
http://nd05.jxs.cz/550/976/9e20a4957f_105791509_o2.jpg

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-10 20:07:48
Ikona diskutujiciho
sipka

juuu, to jsou hezký vlasy, náhodou

Ikona diskutujiciho Hanka 2020-04-10 18:12:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluš ,právě sem zkoukla tvoje nejnovější video a fakt mě mrzí že vanilka umřela, nedá se nic dělat . Mám tu pro tebe otázku,sama chovám 2 morčata a to konkrétně kluky,jeden je dva měsíce starý a druhej jeden měsíc starý,každopádně se mi neperou ale ten mladší po tom staršim furt skáče jako by se chtěl pářit ,nevím jak ho to mam odnaučit ,proč to vlastně dělá? předem díky za odpověd´ a měj se hezky AHOJ!

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-10 19:07:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Dává mu najevo, že je v páru šéf. Morčata vždycky musí mít šéfa.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-10 20:07:26
Ikona diskutujiciho
sipka

to můj Yuk vždycky začne dělat hlubokým hlasem takové „tupupupupu“ – prostě tak jako brouká 😀 – a začne pomalu chodit do kruhu kolem Konráda, který dělá ten samý zvuk, ale tišeji. a takhle chodí chvíli kolem sebe, až toho nakonec prostě nechají. to by mě zajímalo, co to znamená 😀 ale nikdy se neservali nebo tak, on Konýs je hodně submisivní a Yuk naopak vede, což má Konrád rád, hledá u něj pak ochranu… ale tohle chození do kruhu je zajímavý, jako kdyby si něco vyříkávali nebo co 😀 Yuk u toho vždycky tak podupkává zadníma.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-10 20:31:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky tím říká, že je šéf. A stačí to takhle mírně, když ten druhej neprotestuje. Jim totiž nestačí si to říct jednou, ale neustále si to utvrzují.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-10 20:11:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jo a co se těch vlasů týče… já používám Ivybears, takový sladký ňam medvídky na vlasy, uplně se na ně vždycky ráno těšim 😀 a jsou sice taky drahý, ale dobře chutnaj a fakt po nich ty vlasy tolik nepadaj. tu veniru možná taky zkusím :)) ps: nejsi sama, kdo má jemné vlasy.

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-04-10 21:45:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi tu Veniru taky zkusím.Četla jsem na to i přímo na jejich stránkách skvělé recenze.
Nirvano Yuk je fajn
jméno,ale ten druhý
měl být Kuk :)).
(Konrád je samo taky pěkný,a nebyl to rytíř ve filmu nebo pohádce?)

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-11 09:24:35
Ikona diskutujiciho
sipka

jsem si taky říkala:D ale on se tak jmenuje z chovky, kdybys ho viděla, zjistila bys, že to k němu z nějakých důvodů jde 😀 prostě konrád 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-11 10:58:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám už roky vymyšlený dobrý jméno pro morčouna. Boris.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-11 09:22:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hej, Aluško

https://i.imgur.com/ajeuEab.jpg

😂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-11 10:55:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Lol 😀 Nailed it https://i.redd.it/ma6odmyrfof01.jpg

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-11 18:12:48
Ikona diskutujiciho
sipka

:D:D no tak to je trefný 😀

Ikona diskutujiciho Emily 2020-04-11 10:31:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Trošku blond otázka, ale jestli opravdu hrozí pád měny – nebo v minimálním případě nevyhnutelné zhoršení ekonomiky – jaký by byl nyní nejlepší způsob jak investovat za léta našetřené peníze? :DD Nevím, jestli jít teda skupovat stříbro nebo už si třeba konečně pořídit ten krystal, který si chci koupit už tak dlouho 😕 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-11 10:49:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Investiční stříbro je jediná jistota. Ale teď už je problém ho koupit. Kdo by ho zrovna teď prodával, by byl úplnej idiot. Pak je ještě jistota nemovitost a pozemky.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-11 22:14:22
Ikona diskutujiciho
sipka

nooo… teď nejlíp vybrat peníze z banky a dát si je doma do skříně…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-12 07:44:50
Ikona diskutujiciho
sipka

to není jistota. hodnota peněz se pohybuje v závislosti na situaci. může to být jak za husáka. ráno se probudíš a tisícovka bude mít hodnotu koruny.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-12 08:53:20
Ikona diskutujiciho
sipka

to si absolutně neumim živě představit:o by byly tři čtvrtiny republiky v haj…

Ikona diskutujiciho Petr 2020-04-12 09:01:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Za Husáka se toto nikdy nestalo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-12 09:24:01
Ikona diskutujiciho
sipka

tak zápotocký, dědek jako dědek https://cs.wikipedia.org/wiki/Československá_měnová_reforma_(1953)

Ikona diskutujiciho Emily 2020-04-12 10:31:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za odpověď. 🙂

Právě to se mi vybavilo z jedné historické reportáže – lidé šetřili na novou kuchyň a ráno si za to mohli koupit leda tak klobásy. No, ale zase na investice do nemovitostí to v mém případě nevypadá. To by chtělo ještě pár nul navíc. 😀
Tak si jdu aspoň objednat proteiny a prášky z baobabu do zásoby, to vydrží pár let. :DD

Ikona diskutujiciho fred 2020-04-19 09:38:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Měnové reformy po druhé světové válce proběhly téměř ve všech evropských státech. Podrobněji o měnových reformách v Evropě a zejména v Československu pojednává profesor ekonomie v následujícím článku:
https://www.cdk.cz/menova-reforma-1953-nektere-sirsi-souvislosti

Ikona diskutujiciho fluttershine 2020-04-11 15:34:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty vlasy vypadají nádherně! Nedávno jsem myslela na to, jak asi teď vypadají tvoje vlasy, tak jsi mi udělala radost 😀

A ještě mi udělalo velkou radost nové album Nightwish… je to jiný, než cokoliv předtím, což nás varovali, ale třeba taková skladba Shoemaker je naprosto dokonalá. A Noise poslouchám od chvíle, co to vypustili, i když jsem se ze začátku tvářila, že z toho nejsem až tak nadšená xD

Ikona diskutujiciho ginze 2020-04-17 12:15:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Shoemaker je naprosto nádherná skladba 🙂 Noise mám taky ráda, je fakt, že videoklip k tomu byl velmi kontroverzní, ale zase poselství je tam hodně pravdivé, jak v textu tak v klipu. Mně se na tom albu některé písničky zezačátku úplně nelíbily, ale párkrát jsem si pustila to album celé a teď už ho úplně miluju 😀

Ikona diskutujiciho Gabby 2020-04-16 12:27:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, jezdíš na kole? Protože dnes jsi v mém snu na kole jela 😂😂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-16 14:20:15
Ikona diskutujiciho
sipka

na kolo je ještě zima 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-16 16:15:12
Ikona diskutujiciho
sipka

:D:D:D lmao

Ikona diskutujiciho hanka 2020-04-19 09:13:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak Kovy „nezklamal“, no, nebyl nikdy moje krevní skupina. Toto je z jeho strany dost slušná agitace, první mě napadlo kdo mu za to video zaplatil. Když se podívám do diskuse tak se nestačím divit jak se lidi snadno nechají ovlivnit, prostě vezmou to, co jim říká někdo slavný a hned se podle toho začnou chovat. Blázni 😮

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-19 09:39:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Já myslím, že Kovy určitě spolupracuje s příslušnými orgány, vydal už celou řadu videí, která měla v sobě natolik oficiální a interní data, že je vidět že mu s tím někdo pomáhal, že mu radil co a jak má říct a jak to podat.

Mimochodem každý blb ví, že když u sebe máte mobil, tak v případě že vás třeba policie hledá (jste pohřešovaní) tak hodí váš mob do databáze a najdou vás podle něho. Taky zločinci a hledaní potížisti se zaměřují a hledají podle mobilu. Takže říkat někomu, že ta aplikace neví kde jste a nikdo neví kde jste dokud si sami nezapnete trasování na mapy.cz je úplná konina.

A zásadně všechno co se zneužít dá, se zneužije.

Ikona diskutujiciho adri 2020-04-19 12:51:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

na hovinkach ten clanek o 5g a coroně:
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/konspiracni-teorie-o-5g-a-covid-19-zaplavuji-internet-40320843

když jsem se rozhodla na to taky zareagovat, napsali mi tohle:
Váš účet není ověřen. Pokud jste se dosud neregistroval(a), vyplňte registrační formulář. Pokud jste již zaregistrován(a) a máte autentizační kód, zadejte ho v tomto formuláři.

tak jsem klikla na formulář, napsali mi tohle:
Přijímání nových registrací do názorových fór služeb Novinky.cz a Sport.cz bylo 19. 4. 2020 pro velký zájem pozastaveno. Jakmile vyřídíme došlé žádosti, začneme přijímat nové.
Děkujeme za pochopení.
_______________________________-
Hahaha takže sice už o tom musejí psát, protože nemají jinou možnost, ale to jeste milí zaltí neznamená, že se k tomu muzete vyjadrovat 😀 …
nebo jak kdo, a kdo presne muze a kdo ne, neco mi na tom smrdí … !

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-19 13:07:02
Ikona diskutujiciho
sipka

nové registrace mají zablokované už celou řadu let 🙂

Ikona diskutujiciho Emily 2020-04-21 17:45:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, s těmi proteiny tě naprosto chápu. Co se týče práškových doplňků, já byla naštěstí vždycky s čoko sun warriorem spokojená. To je mi líto, že jsi vychytala zrovna nějaký blivajz. Možná bych to ale řešila spíše stravou. Hodně jsem to taky studovala, protože přece jenom, když člověk posiluje, chce sílit a vidět kýžené výsledky.

Takže když si to vezmeme, 1,3-1,5-2g proteinu na gram váhy podle fyzické zátěže, i v mém případě 80 gramů proteinů denně není sranda nasbírat. I tak se mi to ale docela daří plnit pouze stravou a protein míchám jenom, když výjimečně nestačím. Hlavně se zaměřuju na tvarohy (to je obvykle tak 25g proteinů a nedělá mi sebemenší problém zblajznout celou vaničku třeba s trochou kvalitní marmelády – a pár piškotky :D), potom dobré řecké jogurty – bílé, ty kvalitní mají na krabičku 10g proteinu, vždycky se řídím hlavně podle toho, nebo skyry. Dále třeba čočkové racio rolky, stojí v bille myslím asi 15 kč a mají taky kolem 10g proteinů a s takovou fíkovou pomazánkou, mmmmň. Další příklady: burákové máslo, ořechy všeho druhu, quinoa, čočky, munga, ovesné vločky, konopná semínka (házím třeba do špenátových smoothies společně s prášky z pomletých kořenů apod.), tuňák, humus (připravuji si zásadně doma sama – je to hlavně o mnoho levnější), fazole, vejce (3 vajca a 20g proteinů je na světě :D) sem tam nějaká šunka, kvalitní sýry, pár krát do týdne krůtí nebo kuřecí steaky.
Jsem spíše takový flexi-tarián. 😀 Takže „základní“ stravou to jde naplnit taky. Nepochybuji, že ty se stravuješ dobře a vyváženě taky. Pravděpodobně jsem nezmínila nic nového. 😀

Třeba já vždycky žasla nad chlapy, protože když si vezmu nějakou horu svalů a teď si vypočtu kolik těch bílkovin musí dodat… pfff, jsem ráda, že jsem žena. 😀 (Hlavně když jak trefně říkáš, složení těch klasických proteinů je fujky.)

Například můj oblíbený youtuber se také snaží stavět hlavně bez extra supplementů a sahá po nich jen ve dny, kdy denní dávku nezvládne naplnit. (Dávám odkaz pro inspiraci, co třeba jí on v jeden den – https://www.youtube.com/watch?v=TByUkUlMb9c&t). Nebo mám známého, od malička vegetariána a taky to dává hlavně jogurty, vejci a tuňáky atd. a svaly má fakt pěkný. 😀 Záleží, jak přistupuješ k mléčným výrobkům no, ne každému sednou.

Nakonec ještě varianta koupit zvlášť hrachový, konopný atd. protein. Nicméně, potom člověk musí řešit kvalitní složení a vyvážení esenciálních aminokyselin. A to by se mi třeba moc nechtělo, musela bych k tomu ještě dost načíst. Jedině nakoupit všechny, pohledat dávky a namíchat si něco na způsob sun warriora s trochou kakauka sama. 🙂

Hodně zdaru přeji! 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-21 18:37:05
Ikona diskutujiciho
sipka

ňam arašídové máslo :33

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-21 21:22:09
Ikona diskutujiciho
sipka

No to víš, mně velká spousta toho co jsi jmenovala neleze 🙂 Takže potom je to trošku složitější, když paničce nechutnají oříšky ani humus a podobný superjídla. A burákové máslo jsem ani nezkoušela, nejím buráky. 🙂 Je v nich aflatoxin a ani mi nelezou.
Takže za mě je to maso vejce sýr jogurt fazole. Zelenina. …. a protein 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-22 18:02:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

😂😂 Aluško?? tohle oficialně jmenuju na největší internetovej cringe. To prostě… Nemá obdoby. A já nechápu, že to vidím až teď. Trisha Paytas zpívající „I love you Jesus“. No to prostě ne.. Já u toho málem umřela. Jak tam předstírá, že hraje piano 😂 a ty světelný „efekty“ 😀 Jako Trisha není klaun, ona je celej cirkus, na to jsem zvyklá, ale tohle.. to už je trochu moc prostě 😀 skoro lepší, než když nedávno tvrdila, že trpí mnohačetnou poruchou osobnosti 😀

https://www.youtube.com/watch?v=LLr0lOF685M

no a tohle… to je už vůbec kapitola sama pro sebe: https://www.youtube.com/watch?v=pyO6W0bB0X4

:D:D

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-22 18:15:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslíš jakože v tom refrénu po džízs něco chybí? Třeba …insájd mííííí 😀 😀 😀 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-22 18:53:57
Ikona diskutujiciho
sipka

to celé je prostě 😂

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-04-22 20:54:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mám pro vás další zprávu v pondělí když sem šel z odpolední směny v 22,30 domů se viděl hromadnou koncentraci ufo talířů a vidělo to mnoho kolegů z mé práce objevovali se po celé obloze a létali tam a zpátky bylo jich víc než hub po dešti každý na to doslova zíral a nevěděl co to je potom druhý den v rádiu mluvili o tom že lidé viděli mnoho objektu létat kolem 22,30 po nebi v rádiu pak řekli že to byli satelity ilona muska a že jich vypustili stovky aby se lidé nebáli podle mě rádio lhalo ilon musk totiž ted hodně prodělává a diky elektromobilům které se sami od sebe vzněcují a hoří takže tomu moc nevěřím navíc je proti němu vedeno vyšetřování že spolupracoval s kabalou navíc některé z objektů jasně zařili pokud jste k nim poslali myslenku všimli jste si taky nečeho v pondělí včer kolem 22,00 hodiny a půlnoci napište to-))

Ikona diskutujiciho hanka 2020-04-24 07:28:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, v pondělí v noci kolem zhruba 21:45 jsme viděli na obloze tzv „vláček“, za sebou jednoucí svítící body (neblikaly) s konstantní rychlostí, pravidelnými rozestupy, v jedné přímce, pak v trojúhelníku a pak ve dvojičkách. Všechny letěly ze západu na východ. Na závěr dva letěly v protisměru. Podle zpráv na seznamu jsou to ty „vláčky“, satelity od Muska, ale bylo nám divné že by letěly v trojúhelníku anebo v protisměru. V úterý jsme viděli to samé taky v noci a některé z těch objektů se rozzářily, jak píšeš.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-27 07:41:39
Ikona diskutujiciho
sipka

to jsem v noci viděla též:) někde kolem třetí ráno… řvala jsem, že vidím něco na obloze letícího za sebou a hned to začala počítat. no a bylo mi ospale řečeno, že jde o satelity, což později potvrdil google 🙂 vypustili jich teď hodně, někde koncem minulého roku prý další… napočítala sem jich 37, krása 🙂 i spoustu dalších lidí je taky vidělo.

Ikona diskutujiciho Albiii 2020-04-28 20:02:35
Ikona diskutujiciho
sipka

No, že to jsou satelity jsem četl taky, jsou k sehnání někde i časy kdy jsou u nás vidět, tedy přelety nad naším územím, ale spíš než že by mi to přišlo krásný se bojím toho co to bude způsobovat, k čemu tam lítaj…a každopádně to zohaví celou noční oblohu, jestli jich tam má být několik tisíc jak plánuje..fuj

Ikona diskutujiciho Kiyu 2020-04-24 18:07:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já sama piju klasický konopný protein. Na chuť jsem si zvykla, ale raději ho míchám do smoothie :D. Narazila jsem nedávno na tenhle eshop a chtěla bych jeden z nich vyzkoušet, třeba tě něco zaujme.
https://store.veganza.cz/rostlinne-proteiny/gargen-of-life-sport-organic-plant-based-protein/
https://store.veganza.cz/ostatni-proteiny/reflex-plant-based-protein/

Ikona diskutujiciho E. 2020-04-25 15:57:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ad rozhovor s primářem na DVTV – dívala jsem se na něj dneska přímo v DVTV, takže ho nesmazali.

Ikona diskutujiciho adri 2020-04-26 13:13:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jé na seriál určitě kouknu, i já děkuji kamarádce. zrovna nedávno jsem si dala do seznamu četby tuhle novou knihu:
https://www.databazeknih.cz/knihy/domacnosti-nasich-babicek-domacnosti-nasich-babicek-i-kuchyne-osatka-spiz-424480

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-27 07:43:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

heeej Aluško, vzpomínáš na tohle ? 😂 to nikdy nezestárne.

https://www.youtube.com/watch?v=ZZ5LpwO-An4

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-27 09:09:05
Ikona diskutujiciho
sipka

ono je smutný že já neznám tu pohádku, takže mě to nepobaví 🙂

Ikona diskutujiciho Emily 2020-04-27 22:29:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyby někoho zajímaly zelené potraviny, tak si může zdarma do 30.4. pustit online seminář o nich. Je to dost zajímavé. 😀

https://loveofraw.cz/green-seminar/

Ikona diskutujiciho ginze 2020-04-28 11:08:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten seriál od ČT je fakt super, děkuji za doporučení 🙂 Tyhle věci mě odjakživa zajímají a úplně jsem se do toho ponořila 😀 Já ted narazila na zajímavá videa na Youtube, vlastně taková historie ze zajímavějšího pohledu – https://www.youtube.com/watch?v=K3Jef7i7v1U – tohle je celkem zajímavé téma, když si člověk uvědomí, kolikrát dopadlo špatně to, že lidi pořádně nevěděli, že je něco toxické a doma to běžně používali. Pak je tam i video přímo o tom, jak ve viktoriánské době “vylepšovali“ jídlo pomocí dosti toxických věcí. Celkově dost zajímavá videa na tom kanále, ale pouze pro ty, co umí anglicky 😀 Mě právě obyč historie vůbec nebere, ale taková ta historie běžného života je zajímavá.

Ikona diskutujiciho Albiii 2020-04-28 21:33:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tý jo, nevím jestli už na to někdo tady někdy přišel nebo psal, ale teď jsem někomu na fcb chtěl poslat odkaz na článek na těchto stránkách, a ono to nikomu ani soukromě poslat nemůžu, protože to porušuje jejich zásady komunity :O Alu, asi s Tebou mají problém 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-04-28 21:34:32
Ikona diskutujiciho
sipka

jo to už je stará věc… nepodařilo se odblokovat, takže má aluška.org stránku na vk.com a na fb kašlu

fejskuku tak trochu vadil můj překlad přednášky o panenské bláně, přestože to byl zdravotně vzdělávací materiál, označili to za sex a skončila jsem 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-04-30 00:10:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jé hele, tohle je nádherné: https://www.youtube.com/watch?v=rqFpbo_K2Eg 🙊

Ikona diskutujiciho kiana 2020-05-30 17:35:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Protein: objevila jsem značku Vegan Fitness a zatím jsem vyzkoušela mandlový, který mi chutná i jen samotný smíchaný s vodou – doporučuji.

https://proteiny.heureka.cz/vegan-fitness-mandlovy-protein-1000-g/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-30 20:04:40
Ikona diskutujiciho
sipka

díky 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek