Zápisníček / Květen 2018

1.5.2018 v Aluška.org 82

Aktuální dění ze světa, i z mého života. Vítejte v Zápisníčku 🙂

Příspěvky jsou řazeny sestupně, pro nejnovější data scrollujte dolů.

01.05.2018

V návaznosti na aktuální kauzu tantrického ,,učitele“ který zneužívá své studentky, se na mě obrátila jedna z poškozených, která hledá další oběti a svědky ke svému případu. Více se dočtete v její výzvě.

Milá Alue,

Já si stojím za svou pravdou. Na policii jsem podala trestní oznámení na Richarda Vojika koncem léta minulý rok. Z nějakého důvodu, ale další žena, které se přihodilo něco podobného a žena, co ve Spa pracovala a byla svědkem nejen mého, ale i dalších žen (Jak sama pak na facebooku uvedla Pavla nebyla první ani poslední. ) nepodařilo se jim inspektora telefonicky ani emailem kontaktovat. Ac mě inspektor sám požádal, abych jeho kontakt předala dalším ženám s podobnou zkušeností s Richardem. Pak byl případ uzavřen, že po důkladném prošetření kauzy se nejedná ani o přestupek.

Nyní chceme s právníkem z ProFemu znovu obnovit šetření s výpovědí obou žen. Pokud tedy jsou další ženy, kterým se přihodilo něco podobného a byly by ochotny svědčit, prosím předejte jim můj kontakt.

tel: 776 274 356

mail: [email protected]

Tento email můžete sdílet. Ať to ochrani, co nejvíce žen od takovéto zkušenosti.

Přeji krásné jarní dny.

Děkuji za zveřejnění dopisu.

Věřím, že pravda vyjde najevo.

Pavla Johnson


02.05.2018

Koukám, že v Česku se stalo z jarního pylu velké téma. Údajně na to reagují už i nealergici a údajně se objevila i konspirace, že na nás rozprašuje Monsanto GMO pyl nebo co. Kdyby kolem toho nebyl takový humbuk, tak já si všimla jen že žlutý binec je úplně všude, co jsem venku umyla už je zase zaprášené a když budu aktivní, tak můžu začít znova, jen co oblak prachu sedne. Jinak žádné obtíže nemám. Na hovinkách píšou že to je z jehličnanů, a je pravda že kdo byl v lese, vidí tam parádní vrstvy. Celkově je ale stejně jedno, které rostliny pouští pylu nejvíce. Jaro zkrátka nebylo, ze zimy jsme přešli do léta, takže je jasné že všechny rostliny uspořádají hromadný rozmnožovací mejdan a vypustí všechen arzenál co mají. Proč za tím hned hledat nějakou konspiraci o umělém pylu, nebo že za to může řepka? Jediná věc, kterou bychom měli řešit je otázka, kam zmizelo jaro a proč to oteplení bylo tak nárazové. Takový skok v počasí dřív nebýval, to až posledních pár let máme tento problém. A za to rostliny nemůžou.

03.05.2018

Odvolávám co jsem slíbil a slibuju co jsem odvolával, tak pyl mi dal už taky zabrat. Včera jsem byla venku, nachytala ho do očí a pak jsem se uprostřed noci budila a nadvakrát jsem si musela jít vydezinfikovat oči koloidním stříbrem, jak mě to svědilo ve spojivkách. Vůbec nevím, co bych dělala, kdybych ho doma neměla. pfuj tajbl :-/

Jak tak nad tím přemýšlím, postupně mi došlo, že moje pondělní druhá jízda autem byla hrozná. První jsem z toho byla hrozně vykulená tak mi to nedošlo hned, ale teď už si uvědomuju, že ten druhej mladší učitel, kterýho jsem dostala, je úplnej debžoslav. Když ho srovnám s fajnovým dědou který se mnou jel poprvé, tak to je nebe a dudy. Příklad, děda dopředu upozorní na chybu a dopředu řekne co je potřeba udělat… tenhle mladej zmetek si počká až tu chybu udělám, nic neřekne a pak mi za ni vynadá a pak mi ještě vyčte nějaké předešlé, o kterých mi taky neřekl. Neupozorní na předjíždějící auto co mám hlídat, neřekne dej blinkr, furt měl cihlu na plynu takže se s ním nedá naučit správná citlivost a správné šlapání na pedály. Mám se rozjet a pod nohou se mi podlomí bez upozornění pedál, takže nemám šanci to udělat já. Děda mě klidně v křižovatce nechal, ať mi to hezky zdechne, ať se naučím správně šlapat a pomohl jenom když to bylo fakt potřeba a dopředu upozornil co mám dělat. Ne že si počká až něco vynechám, aby měl za co nadávat.

A ty kecy. Totálně vlezlej týpek, pomalu se urážel že mu dávám na osobní otázky nekonkrétní odpovědi a taky kdo by se s ním bavil, když cokoliv mu člověk řekne, použil jenom aby do mě mohl rejpat. Vyjeli jsme o 10 minut později (ale na cígo čas měl, to jo), skončili o pět minut dřív, ale s čím mě dožral úplně nejvíc. Jeli jsme mezi domky, po obou stranách silnice byla zaparkovaná auta a já jela s jiným autem než předtím, tak jsem to brala částečně na střed vozovky, abych nikomu neurvala zrcátko, když to nemám v ruce. V protisměru vyjelo auto, tak jsem se sunula napravo aby mohlo projet, učitel se – ne že naštval, ale spíš nasral, chytl mi volant a škubl mi s ním do protisměru, když to auto zrovna jelo kolem nás. U toho říkal něco v tom smyslu že jedu blbě, co dělám uprostřed a že to jako hodlám takhle debilně pokaždé uhýbat, nebo co… A nejhorší bylo když jste se snažili zdůvodnit proč jedete blbě, že si nejste jistí rozměry auta, tak mu ještě přidáte, začne nadávat že se ,,vymlouváte“. Nevím jestli bohužel nebo bohudík, ale mě je strašně těžké naštvat, tak jsem jela úplně v klidu dál, ale pořád na to myslím a říkám si, že to nebyl moc gut manévr z jeho strany.

S dědou jsme celou první jízdu na pohodu povídali a bylo to moc fajn, s tímhle týpkem to byla jízda hrůzy, nonstop zdrb a rytí. Na konci lekce jsem se párkrát přistihla, že mu normálně dělám naschvály a nedám blinkr když vím že ho mám dát… samozřejmě jenom když nikde nic nejelo a ten blinkr nebyl podstatný. A pak jsem čekala, jestli ho už konečně trefí pepka a bude klid. Ani mi neřekl jak se jmenuje, budu si to muset zjistit.

Kamarádka mi na to řekla, že ,,kdyby jí učitel škubl s volantem do protisměru proti jedoucímu autu, tak toho debila vysadí a nechá ho ať si zbytek dojde pěšky…“ myslíte, že je to adekvátní reakce?

A prosimvás řekněte mi, šetří autoškoly na klimatizaci??? Jeli jsme, já spocená jako čuň, zapnu větrák, on mi ho vypnul ,,To je ti na nic, máš zaplou klímu, nemáš, tak co děláš…“ říkám ,,Od toho mám snad spolujezdce, aby se hrabal v klímě a ochladil řidiče. Já se potřebuju soustředit na cestu, tak to snad zapněte, já tohle auto neznám.“ ,,Ne, já nic, já muzikant.“ ,,No tak v tom případě palmovej list a ovívat!… když nejede klíma.“ – bez odpovědi. Jeli jsme spocení dál. S dědou klíma taky nejela, říká ať stáhnu okýnko… To snad mají jako příkaz aby ušetřili? Takže jsem si spolu s autoškolou zaplatila i šunkovar?

Neříkám že všechno vím a že jsem po dvou jízdách v autě dokonalá a nejlepší, jasně že dělám chyby, ale rozdíl mezi dobrým a špatným učitelem je očividně v tom, že jeden vám řekne dopředu a pak vám to vysvětlí, kdežto druhej si počká a pak vás sprdne. A ještě je háček v tom, že jízdy se domlouvají ve třídě hromadně u ředitele, takže vůbec nevíte, kterého z učitelů dostanete. Ještě tam mají jednoho učitele, tak jsem na něho zvědavá, doufám že je normální. A taky doufám, že měl debžoslav jenom blbej den, jinak si říkám že by bylo jednodušší odchytit říďu a vyprosit si aby mě nepsal na debžoslavovy hodiny, protože škube s volantem a místo věnování se žákovi čumí do smártfounu.

Příště mám druhej trenažér, a snad s dědou. Debžoslav je na silné nervy.

5.5.2018

Ještě minulý měsíc jsem se hravou formou učila ruštinu. Tu jsem teď přerušila a čas se snažím věnovat autoškole, ale říkala jsem si, jestli mi to na něco bude, kromě toho že si můžu připadat hustě že čtu azbuku. Spíš bych víc měla procvičovat němčinu, jenomže mě ta ruština prostě baví… Dneska v noci jsem měla velice zajímavý sen, jeho vysvětlení by bylo nadlouho, ale z umělého spánku se v něm probral jeden starý rus a hned něco povídal. Tak jsem rychle nažhavila drátky a vylovila z paměti pár základních vět, než jsem mu našla někoho, kdo mluví plynně… tak to vidíte. Moje první praktické využití ruštiny proběhlo ve snu. Alespoň něco. 😀

Včera mě dostal tento upravený projev Putina: https://9gag.com/gag/a8o6eWY

A ještě jedna kuriozitka z diskuzí na mém youtube…. Občas mám odpovídat na úplně neuvěřitelné dotazy. Vůbec mi nejde na rozum, jak je možné, že v dnešní době internetu, kdy si cokoliv nastuduju na dvě kliknutí, někdo nechápe úplně základní věci a klidně si pořídí zvíře, aniž by si o něm něco zjistil. Achjo 🙁 a pak jsou plné útulky a azyly zvířátek, která nikdo nechce.

8.5.2018

Včera si tak hezky spím a najednou slyším řev. Říkám si že to štěká srnec, však on za chvilku přestane. Byly dvě hodiny ráno. A to je hrozný hluk a dělal to přímo pod oknem, kde mám louku. Tak ležím a pořád čekám. Po pár štěkáních mě už vzbudil úplně, ale pořád si říkám, však on přestane, není to snad takové jelito jako sousedovic vlčák… Tak po půlhodině mi došlo, že asi jenom tak nepřestane a ještě byl tak mazanej, že vždycky počkal až začnu usínat a zařval přesně tak aby mě vzbudil… Tak jsem se fakt už dopálila, otevřela jsem střešní okno, a ,,TICHO!“ Srnec okamžitě zavřel papulu, nebylo potřeba hlásit znova… No, a pak že zvířata nerozumí česky. 😀 Se srncem a se psem by to ještě nějak šlo, zavelím z okna podle potřeby. Ale horší jsou zdejší ,,kulturní akce“.

Takže dneska v noci jsem poprvé v životě volala policajty. Minulý týden 30. bylo pálení čarodějnic. Čekali byste že si děti opečou buřta, zahraje se na kytaru a tak v 11 to zalomí? Ne. Na hřišti mají nějakou šílenou reprobednu, kterou když osolí, tak mi vibrují i střešní světla. A když je nějaká taková akce, tak tam běžně ožralci paří třeba do čtyř do rána. A nic neztlumí. Je jim úplně jedno, kolik je hodin. Oni mají svátek, oni zítra do práce nejdou a neřeší, že třeba já svátky nemám a potřebuju dělat a nemůžu čekat do čtyř do rána než se vyřvou. Akce bývá pokaždé zapsaná v kalendáři obce, ale nikdy tam není napsané, kdy je konec.

Minulý týden jsem to vydržela. Byla jsem nějak dobře naložená, takže jsem usnula i v tom hluku na zádech (zázrak, nechápu jak), ale pak nějakou písničku moc osolili. To mě vzbudilo, nacpala jsem si špunty do uší a nějak dobře jsem se trefila že mě z nich nezačaly hned bolet uši, takže jsem přespala rambajs, pak jsem si je po pár hodinách vytáhla a dospala do rána…. Ale tentokrát ke mně můj organismus tak milostiv nebyl.

Tak jsem se převalovala ze strany na stranu. Akce byla hlášená jako lampionový průvod s táboráčkem, tak byste zase čekali že si upečou buřta a zahrajou na kytaru, ale opět valil reprák. Tak jsem čekala se spaním do půl dvanácté, že by to jako mohli kolem půlnoci vypnout, ale ne. O půl jedné ráno, to už jsem se převalovala hodinu s bušícím srdcem, rozčílená a plná představ jak jim tam přestřihnu kabely a rozbiju reprobedny, jsem vytasila špunty do uší. Ale když je hluk opravdu velký, musí se dát hluboko. A když jsou hluboko, tak se s tím nedá usnout, protože to bolí. O půl druhé ráno už jsem si říkala, že to přece není možné. Že to nemůže být legální i když obec o té akci ví… Pode mnou mám rozhled na celou velkou ulici která tím trpí stejně jako já, ale u nich bylo zhasnuté, nechápu. Ve spoustě těch domů jsou malé děti, jak můžou spát???

To už se mi zvedal žaludek a klepala jsem se jak ratlík, úplně vyřízená, unavená jako blázen, tak jsem ten telefon nakonec zvedla. Poslední akt čistého zoufalství, protože ať se dělo co se dělo, vždycky jsem to nějak přetrpěla, ale teď už ne. Kupodivu je nahlášení hluku velmi snadná věc. Hovor se nějak přesměroval automaticky na blízkou služebnu, fotbalové hřiště je u nás jenom jedno tak jsem ani nemusela hledat číslo popisné a ještě jsem paní vystrčila sluchátko z okna, aby si poslechla nejnovější hit NEJLEPŠÍ HOLKA JE NAŠE MÁŇA s ožralým doprovodem, abych měla jistotu že to vezmou vážně. No, a pak už jsem jenom čekala, kdy dojedou. Po půlhodině, to už bylo čtvrt na tři, jsem to vzdala. Policie nikde, rambajs valil dál, chlapi řvali jako orangutani a vůbec nevypadali, že by chtěli končit. Tak jsem zamáčkla slzu a šla trpět do postele, protože už mi u okna byla zima, ale jen co jsem do ní lehla, tak najednou bylo ticho. Vystřelila jsem zase zpátky k oknu a slyším ožraly, jak ještě naposledy zařvali ,,ale my za to nemůžem“ a najednou bylo ticho a všechno vypnuté… Stejně jsem ale byla tak prosycená stresovým hormonem, že jsem ještě hodinu nemohla usnout, ale aspoň něco. Příště musím s tou půlhodinou počítat a volat dřív, ne až když se mi chce od únavy zvracet, to je pozdě. Možná byli odjetí ještě někde jinde, nebo jestli je chudáky tahali z postele na výjezd že to tak trvalo, těžko říct. Ale aspoň si kluci vydělali tisícovku.

11.5.2018

Včera jsme měli v autoškole zdravku. Dělala ji pro nás taková babička, zdravotní sestra. Asi jsem byla jediná, koho to zajímalo, protože na tyhle věci jsem hodně. Zbytek třídy asi spal a nebyli ochotní ani zkusit si masáž srdce na figuríně. Bylo mi trapně, když to musela říct 8x a stejně nikdo nešel, kromě mě a tří lidí co uprosila. Divím se, že na to bábi má ještě nervy, přímo před ní seděli dva puberťáci a smáli se úplně všemu. Tomu jak vypadá, že je tlustá, tomu co povídá. Klidně mohla vyprávět o umírajících dětech a ti volové se pořád smáli. Achjo. Tak jsem byla aktivní já a zabrala sem si ji pro sebe na otázky, paní pookřála že tam nesedí zbytečně a že ji někdo poslouchá, tak jsme 20 minut strávili tím jak nám vyprávěla o své praxi na dialyzačním oddělení, to bylo hodně zajímavé. Základní věci co dělat při autonehodě projela rychle, protože si to stejně máme načíst v učebnici a zbytek času vyplnila obecnými radami o tom co dělat i v terénu. Nenechat bezdomovce v zimě umrznout ale zavolat mu policajty aby ho uklidili do tepla, co s infarktem, co s cukrovkářským záchvatem, jak dotyčného správně naládovat cukrem…. Jindy na teoriích úplně umírám nudou, ale tohle jsem fakt žrala. Pak nám vyprávěla o tom jak pravidelně v sezoně plní nemocnice houbaři a nemohla si vzpomenout na tu houbu co často zaměňují, protože houby moc neznala… tak napovídám, vyklopila jsem jí tam tři názvy muchomůrek, ještě bych věděla dál minimálně další tři a zezadu se mi dvě puberťačky vysmály, že to snad ani neexistuje. Tož jsem byla pohoršena, že děcka neznají houby a ještě se smějou tomu, kdo je zná. Tož jako to je vrchol… Čech co nezná houby, držte mě! 😀

Co mě však překvapilo, došel říďa a říká že jdeme příští týden na zkoušky, tak ať nečumíme a rychle plánujeme jízdy, protože co pak s náma. Teorie bude odučená a kde se pak budem nahánět na jízdy…. A já na něho čumím jako puk, protože tohle je sice 4. týden co to dělám, ALE zatím jsem byla 2x na trenažéru 5x vyuč.hodin a 2x v autě, 4 vyuč. hodiny…. vysvětlete mi sakra, JAK můžu jít na zkoušky, když nemám odjeté hodiny v autě a i když testy celkem dávám, tak učebnici ještě nemám nastudovanou ani do půlky a všechny značky nemám úplně došprtané. Naklikat test jak cvičená opice je jedna věc, to můžu dát i náhodou, protože soubor všech otázek jsem si už prošla tak mě nepotká nic nového. Ale nemít dostudované předpisy a zákony, to se mi nezdá… to jako budu příští týden dělat test na otázky, pak se budem další měsíc šušnit s jízdou v autě a praktickou část budu dělat zvlášť? To už nám mohli ubrat teorii na 1x týdně a mohla jsem místo toho 2x týdně jezdit, než sedět v učebně. Takhle jsem v té autoškole 3x týdně, teorie předběhla praktický výcvik, tlačí mě do testu na který nemám doučeno a v autě jsem seděla 2x. … ?

Dneska jsem viděla dokonalé video. U scénky s maminou na balkoně a s rohlíkem jsem dostala záchvat, protože přesně takhle to fakt bývalo, když jste měli kámošku z paneláku. 😀 A ještě ten účes. 😀

Zásadní rozdíly mezi dětstvím holek z 3v1 a dětstvím dnes: Zavzpomínejte si na devadesátky!

https://www.youtube.com/watch?v=1-8raDeToPA

Nechci to zakřiknout, ale zdá se, že policajti udělali svoje. Je půl desáté, na hřišti je zase nějaká pijatika, ale reprák jede potichu. Po deváté hodině ho dokonce ztlumili tak, že při zavřeném okně neslyším dunění v domě, ledaže vylezu ven, tak slyším že tam chlapi povídají a mají něco puštěné. Upřímně doufám, že jim ta slušnost už zůstane a že nás normální lidi a místní děti nechají spát. Je možné, že je tehdy hlídka neobrala jenom o tisícovku, že je to vyšlo i dráž. Někde jsem viděla, že sazba může být až do 10 000 za rušení nočního klidu, podle aktuálnější úpravy zákona. Mezitím jsem byla aktivní občan a napsala na místní obecní úřad slušný avšak důrazný dopis, který asi jen tak běžně nedostávají. Vyskytovala se tam pikantní slova jako chuligáni, ožralci, smažky a tak podobně. Už je to 3 dny od e-podání a odpověď nikde. Už ji ani nečekám, doufám jenom že se proberou. Jinak telefon mám a už neváhám ho použít znova. Mezitím jsem si ještě načetla na jedné netové diskuzi možný důvod, proč na vesnici ve 4 ráno nikdo nezavolá ty policajty, protože mi to fakt nešlo na rozum. Senioři se toho bojí a neví co mají dělat a ti mladší se toho taky bojí, protože na vesni se všichni znají, předpokládá se že na ně přijdou, že se dovtípí, a pak aby v obci nechodili kanálem. Ale cizácké náplavě je to fuk. Tu to zajímat nemusí.

16.5. 2018

Tak přátelé, včera jsme v autoškole nabourali do betonu. Nebyla to moje vina, ale auto jsme zrušili dost, probourali jsme ho patrně až na převodovku, už pak nejelo nikam. Zážitek je to tak strašně divný a kuriozní, že jsem se rozhodla nepsat článek, ale udělat o tom video. Zaprvé mi učitel udělal něco nesmyslného co sám nepochopil proč a zadruhé nám před nárazem vysadily brzdy. U novýho auta. To chceš. Oba jsme měli cihlu na brzdě, auto nic a pálilo rovnou do zdi. Zapřela jsem se a zakousla včas, tak mám natažený jenom zadní svaly na krku. Bolí to, ale páteři nic není. Učitel se nepřipoutal a rozbil si trochu hlavu, jak letěl dopředu. Na místě se to hned nepozná, ale mám obavu jak je mu dneska. Mě po chvíli rozbolela hlava a zvedal se mi žaludek, myslela jsem že od šoku, a ten krk jsem poznala až dneska ráno. Doufám že učitele nepotká podobné překvapení, protože to schytal mnohem víc než já. Na dnešek jsem měla objednanou taky jízdu, ale stejně nemají náhradní auto a jelikož neotočím hlavu, tak stejně nemůžu jet… Zpátky mě vezl ředitel, ten se tomu nakonec zasmál, říkal ať si z toho nic nedělám, ale já si dělám. Že mi v autoškole pořád sahají na volant když to vůbec není potřeba toleruju. Že mi s ním škubne jen tak z plezíru, už beru o něco míň. Ale aby mi na něho zbytečně někdo skočil a ještě se na něho pověsil a nechtěl pustit, to neberu. Nebudu mít strach do toho znova sednout protože jsem neudělala nic špatně, ale ať dostanu na další jízdy kohokoliv, tak vám říkám na rovinu, ještě jednou mi sáhne učitel na volant, tak zastavuju a dostane co proto. Člověk se chce v klidu naučit jezdit, spolujezdce má pro bezpečnost a nakonec mě spolujezdec vyboural. Bezdůvodně a bezúčelně.

19.5.2018

K mé radosti jsou již vyrobena nová razítka s názvem e-shopu Alue.cz a z tisku dorazily i čerstvé nové vizitky, kde je se spraveným e-shopem také nová položka youtube. To tedy znamená, že přestěhování bylo kompletně dokončeno i s posledními detaily.

Dnes přibyl v nabídce ,,Energetické krystaly – extra silné“ nový brazilský kousek, který najdete zde: https://www.alue.cz/p/energeticky-krystal-extra-silny-brazilsky-c-1/
Další krystaly připravuji.

Pro tisk nových vizitek se už využila rekonstrukce starého loga, kterou jsem dělala celou znova v tisknutelném formátu ve CMYK a rozdíl jde hodně znát. Zatímco na starých vizitkách jde ještě u loga vidět jak jsou tam některé linie trošku okousané a žlutá barva není úplně čistě žlutá, tato verze krásně svítí a linie má hladké. Stará verze zkrátka nepočítala s tím, že někdy půjde do tisku, tak neměla odpovídající formát. Jsem ráda, že jsem se do té rekonstrukce nakonec pustila, protože to vypadá mnohem líp. I to jednoduché dvoubarevné provedení vizitky mi sedne 🙂 … (Tož jsem se prostě musela pochlubit, nakonec jsem tam dostala i logo s jednorožcem.)

21.5.2018

Tak jsem včera dala v autoškole tříhodinovku. S debžoslavem. Pokrok je znát, jela jsem hezky. Ale zase mi šermoval s volantem, tentokrát opět bezdůvodně. Skočil mi do řízení a najel do řidiče v protisměru, aby ho vytrestal, že tam nemá co dělat, když je v jednosměrce na parkovišti. Pustila jsem volant a nechala ho ať s ním dělá pytloviny protože dva za to tahat fakt nemůžou a u toho křičím co proboha dělá!… Takže já smrt v očích, čerstvě vyšokovaná po jedné bouračce a on se za volantem nudí a vymýšlí hovadiny. Tak jsem mu řekla ať to už v životě nedělá, protože podobnou kravinu mi udělal děda a dopadli jsme ve zdi. Tak už pak na volant nešahal. Nevím jestli si vůbec uvědomuje tu recenzi, co napíšu až tam skončím.

Haha, a pak že prý mobily nic nedělají. Na hovinkách potvrdili to, co obvykle vehementně vyvracejí:

,,Dříve se za normální považoval spermiogram (vyšetření plodnosti) s koncentrací 40 miliónů spermií na mililitr, nyní je to 15 miliónů/ml. Spermiím přitom obecně škodí málo pohybu, špatné jídelní návyky, sedavé zaměstnání, vyhřívané sedačky v autě, nošení mobilního telefonu v kapse.“ (zdroj)

24.5.2018

Také jste byli včera večer – tak brzy a tak moc! – unavení?

Včera večer se mi stala taková divná věc, kterou normálně nemám. Kolem osmé hodiny jsem se šla vyvalit na postel s tím, že dočtu učebnici a doučím se méně frekventované dopravní značky. Asi po patnácti minutách a několika stránkách jsem se najednou vůbec nemohla soustředit a padla na mě šílená únava, doprovázená zvýšeným bušením srdce. Tak jsem se jenom na chvilku rozvalila, že to přejde… Že je asi nízkej tlak, poblíž je bouřka, počasí nebo co… Byla mi zima. Tak jsem se po chvilce zavrtala pod peřinu že si jenom chvilku poležím a budu přemýšlet. Nějak to doklepu aspoň do půl desáté a půjdu prostě spát trošku dřív…. Usnula jsem jako poleno, nevadilo mi ani otevřené okno a zvuky. Muselo být tak půl deváté.

O třičtvrtě na deset jsem byla probuzena a bylo nutné vstát z postele. Nemohla jsem se pořádně probrat, strašně těžce jsem nakonec vstala. Motala jsem se, bylo mi hrozně fyzicky těžko a nemyslelo mi to. Asi jsem byla zrovna v hluboké fázi spánku a náhlé probuzení a nutnost vyvinout nějakou akci, bylo pro mě jako dostat paličkou do zátylku… Kdyby se tohle nestalo, tak jsem spala ještě oblečená až do druhého dne.

Do postele jsem se mohla vrátit až v 11 a spala jsem do půl osmé. Vzbudila mě smska od GLS, jinak bych byla tuhá ještě tak minimálně další hodinu. Vůbec jsem nebyla ve fázi, že bych měla tendenci se probudit sama. Přitom posledních pát týdnů se přirozeně budím v půl sedmé, tak vstávám relativně brzo…. (Už je 13:00 a mám zase chuť jít spát.)

A dozvěděla jsem se, že další dva lidé, ten samý den a ten samý večer i v podobnou dobu měli úplně stejný problém. Všichni úplně tuzí kolem osmé večer. – Kdo to měl taky?

29.5.2018

Sophia, robot s umělou inteligencí vyrobený v Hong Kongu, pořád pokračuje se svými ,,vtipy“ o ovládnutí světa. V tomto poměrně čerstvém rozhovoru navíc říká, že chce rozšířit tyto roboty do běžné populace, aby pro lidi pracovali a aby jim ,,pomáhali“. Je divné, že tahle mašina už řekla že ji mrzí že lidé nechápou její černý humor o likvidaci lidstva, ale pořád v tom pokračuje a pořád to říká znova a znova. Jednoduše proto, že to není vtip. Ta pitomá mašina to opravdu plánuje.

Budoucnost strojů jako v matrixu se postupně naplňuje. Ohledně vize budoucnosti ve světě strojů, vyjde na Aluška.org za pár dnů moc zajímavý překlad videa, kde bude stroj Sophia opět zmíněn.

Podle komentářů k videům o tomto robotu to vypadá, že mnoho lidí má obavu co z toho bude, někteří by si přáli to okamžitě demontovat a vůbec v dalším vývoji těchto strojů nepokračovat, zatímco vývojáři už tomu přidělali i nohy, aby to mohlo chodit a hodlají jich udělat víc. To co je dneska kuriozita, může být za 100-200let v každé movitější domácnosti. A pak už nám asi nic nepomůže, jelikož se to navíc postupně učí interakcí s lidmi. Umíte si představit, jak přechytračíte stroj, který bude mít v paměti několik stovek let znalostí?

Další zajímavý rozhovor s touto mašinou je ZDE, kde robot říká novináři, že ve skutečnosti pracuje s roboty, o kterých ani neví, že si je neuvědomuje. Když se novinář ptá konkrétně s jakými roboty pracuje, Sophia říká ,,indeed“. Na otázku jestli říká ,,indeed“ ve chvíli kdy něco neví, robot odpovídá ,,ano“… Kdyby byl novinář trochu chytřejší, došlo by mu, že i ten blbý smártfoun co má na stole, je robot.

31.5.2018

Mám za sebou osmou jízdu s Dežem. Už mu začnu pomalu říkat jménem, nebo prostě ,,učitel“, jelikož jsme k sobě oba změnili přístup a už ty jízdy vypadají jinak a jsou v pohodě. I mám pocit, že jsme se snad trochu skamarádili a vycházíme si vstříc. V to jsem ani nedoufala a zlepšilo to můj konečný dojem z téhle celé pakárny. Prostě když dva kohouti na smeťáku skloní trochu hřebínek, nakonec spolu můžou jít i na pívo.

Se svým dnešním výkonem jsem spokojená a ze zkoušek zatím nemám strach, ale musím se trochu vrátit k teorii, protože jsem na ni poslední dva týdny lehce …. 🙂 no zkrátka naučila jsem se to tak dobře, že jsem usnula na růžích v domnění že nic nezapomenu a testy dělám na plný počet, ale po těch dvou týdnech válení šunky už to není 100%, takže zase hezky dodrilluju. Chci pak machrovat, že jsem měla test na plno.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Verča 2018-05-01 12:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tyjo! jak je to možné?..moc vám přeju, ať se pravda prokáže!

Ikona diskutujiciho Daisy 2018-05-01 17:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:Veru,chtěla jsem Ti poděkovat za komentáře k tomu článku minule, ale Aluška ho stáhla (určite měla důvod),tak tak dělám tady a teď-hodně mně Tvé názory a zkušenosti pomohly…a na kruhy jsem se rozhodla nejít.Měj se hezky :-)

Ikona diskutujiciho Marcela 2018-05-01 18:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak asi zřejmě byl podplacen, jinak si to nedokážu vysvětlit. 8-O  

Ikona diskutujiciho Verča 2018-05-02 10:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: jéé Daisy:-)…já jsem Ti chtěla taky poděkovat..! bylo to vzájemné:-)

Ikona diskutujiciho Verča 2018-05-02 12:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: taky se domnívám..

Ikona diskutujiciho jirik 2018-05-02 13:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možu potvrdit, že v lese po krajích silnice tam jsou vrstvy pylu, ale věiml jsem si, že tam potůčky vyschly – totálně prázdná koryta…..

Ikona diskutujiciho Daisy 2018-05-02 14:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Já jsem si to myslela,že to tak nějak bylo.My jsme zrovna byli 2 dny bez připojení na internet a tak jsem pak byla vykulená,že je článek fuč :-)

Ikona diskutujiciho Tereza 2018-05-02 16:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K pylu: naprosto s tebou souhlasím, Alue. Těch konspirací kolem něj je až přehnaně moc. Viděla jsem to u nás – jeden den jsem měla ještě zimní bundu a druhý den, kdyby lehce nefoukalo, bych v klidu vydržela v tričku. Děs. Jinak už pyl neuklízím. Před chvílí jsem přišla domů a otevřela okna dokořán. Za chvíli jsem to vzdala, nechala otevřeno jen na "vyklopení" a s klidem setřela žlutou vrstvu z telefonu a tmavého notebooku na stole a schovala je, aby se to do nich nedostalo. Nic víc. Holt jaro, rostliny se taky chtějí množit, no. Chvíli ten boom rozmnožovacích buněk vydržíme :-D

Ikona diskutujiciho lenka f 2018-05-02 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak pokud někdo nejede někam na hory, tak je pravda, že ty zimy, co pamatuju já jako malá holka v sedmdesátých letech a dál dnešní děti neznají. Všude plno sněhu, vánice, meluzína a pořád jsme lítali v oteplovačkách venku. Zima přešla do krásného jara, kdy voněla zem a všechno hezky začínalo ožívat. S holkama jsme chodily do lesa na fialky a hrály jsme si. Zrovna jsme se bavily s kámoškou v práci, která má stejně staré děti jako já, když jukla z okna na holky s její dcerou, tak ty si "hrály" tak, že seděly na lavičce a jedly brambůrky a celkově se nudily. No to já jako malá neznala. Dneska je v počasí bordel, divně teplá zima s občasnými studenějšími dny, sníh nikde a když trochu napadne hned je to venku samá nehoda na silnicích. Jaro nikde a rovnou vedra a doufám, že v létě nebudou skoro čtyřicítky – to se zalknu. Moje nejoblíbenější období bývalo jaro. Vedra nesnáším. :-x

Ikona diskutujiciho Lulu 2018-05-02 19:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Áno, toho roku je dosť peľu-na okrajoch ciest, na lístkoch rastliniek…Mám alergiu na peľ, no myslím, že naopak u mňa alergia ustupuje.Skorý príchod jari podľa mňa nie je dobrá vec.Morčinky a kocúrik plznú veľmi, veľmi, veľmi veľa oproti minulým rokom.A chudák príroda vážne nestíha.Stromy čo máme v záhrade hrozne rýchlo vykvitli i odkvitli.Stromčeky vyzerajú síce pekne, no zdá sa mi, že majú o niečo menej energie. :-( Dúfam, že sa zotavia.

Ikona diskutujiciho kalia 2018-05-02 19:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U toho pylu bych věřila konspiracím, ale žádné se ke mně nedonesly. Odstěhovala jsem se z Prahy a kde bydlím, byla pylová větrná "mlha". Něco takového jsem ještě nezažila a připadalo mi to divný, ale říkala jsem si, že to bude asi tím, že jsem bydlela celý život v Praze, tak je pro mě novinka, že jinde po ČR jsou na jaře pylové záplavy. Pak jsem zjistila, že to takto není normální. No ale alergická na pyl nejsem a když jsem byla déle venku v tom mraku pylu, tak mi to příjemné nebylo a musela jsem kašlat. A právě to, že to není příjemné ten pyl, je mi divné – podle mě by měl být pyl dobrý (jelikož jsem si kupovala včelí pyl a ten byl voňavý a zdravý), ale jistě to nevím, nikdy jsem přemíru pylu ve vzduchu nezažila, jen podle představy si myslím, že by to nealergiky dráždit nemělo a mělo by to hezky vonět.

Ikona diskutujiciho zdeněk 2018-05-02 20:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když byl můj otec v mých letech, mluvíme tedy o 70. letech, tak mi říkal, že v létě bývalo tak 25 max 28 stupňů, opravdové tropy byly třeba 2 dny z celého léta. 🙂 Teď je to obráceně, přiměřeně teplo je 2 dny z celého léta.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-05-02 21:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:  ….. to máš mechanické dráždění, ulpívá to jako píseček na sliznicích v nose, v plicích a dře to v očích… proto i nealergici reagují. V medu, když to nemáš v oku a v nose, to je jiná pohádka.

Ikona diskutujiciho jirik 2018-05-02 21:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:A k tomu nedostatek vody

Ikona diskutujiciho Markéta 2018-05-03 14:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S pylem mám problém taky. Nikdy jsem nebyla aelergická. Teď bez kapesníku nedám  ani ránu, v krku mě škrábě a oči mi slzí. Vyprané prádlo už nevěším ven, protože může jít znovu do pračky. U auta jsem ráno přední a zadní okno ometla košťátkem a to jsem ho v sobotu nechala umývat vapkou. Už jsem na to rezignovala. Zbývá nám jenom to všechno přežít. Stromy za to vlastně nemůžou, je to jejich přirozená reakce. Taky jsou poblázněné tím počasím, ale kdo není, že?  

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-05-03 17:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Toho pilu je všude jak nas… ??? Ráno jsem vyšla ven na zahradu a na stole na terase bylo úplně žluto.

Ikona diskutujiciho aston 2018-05-03 19:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný egoista ten mladý "učitel". Ještě že máš tak pevné nervy!!!

Ikona diskutujiciho kalia 2018-05-03 20:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: sucho je podle mě z chemtrails (můj názor že to vysušuje)

Ikona diskutujiciho jirik 2018-05-03 20:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já znal instruktora, který při nezastavení na stopce nechal zastavit auto za značkou podal žákovi hadr a poslal ho očistit Stopku, aby si pro příště pamatoval, že se má zastavit….. ;-)

Ikona diskutujiciho ginze 2018-05-03 20:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Koukám, že autoškola je pro tebe taky zážitek :-D Já mám řidičák naštěstí už 5 let, ale zážitky jsou do konce života.

Ikona diskutujiciho Khira 2018-05-03 20:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu, zhruba před 3 měsíci jsem dodělala autoškolu! Takže s tvými zážitky plně soucítím! 🙂

Ikona diskutujiciho Jiskra 2018-05-04 06:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já měla v autoškole naštěstí skvělýho pána, všechno mi v klidu vysvětlil, včas upozornil, povídali jsme si, dokonce jsem i párkrát vezla jeho ženu do města :-D Byl asi dost podobný tomu, co jsi ho měla na první jízdě. Když jsem byla už trochu otrkaná, tak mě začínal zkoušet, abych třeba nevjela do zákazu průjezdu, nebo do jednosměrky, měl na to už vytipovaný místa, kde dělají začátečníci chyby, to byla bezva, protože buď mi to cvaklo, nebo jsem vjela někam, kde jsem neměla být a on v klidu řekl ať zastavím na vhodném místě, probrali jsme to a pak se jelo dál. Auto jsem řídila vždy to samé a stejně tak byl vždy stejný učitel.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-05-04 08:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]:  Mně neznechucuje jízdu autem jako takovou, mně úplně znechucuje sám sebe a jak se pak mám od něho něco naučit, když jsem pozbyla veškerý respekt :-? Jinak já jsem jela městem hned na začátku. Není teda velký jako Brno, ale město to je. Na druhou jízdu jsme jeli hlavně městem a hlavně blbý úseky a škaredý křižovatky. Nepovažuji to za problém, akorát že než stihnu odšlapat pedály a natahat ručku tak u toho ještě stíhat koukat dozadu dopředu, no je toho dost na začátečníka.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-05-04 08:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]:  Já mám rejpaly u salámu a spíš jim to vracím zpátky, jenomže to je problém, když se od něho máš něco naučit… fajný děda prý jezdí jenom se začátečníkama a už vyjetý žáky si berou mladší nervoznější učitelé… to střídání aut je na guvno, brzda úplně jiná, budíky naopak, plyn citlivější… a to se podrž, údajně tady v okolí je to pořád nejlepší autoškola. Taky máme úplně narvanou učebnu.

Ikona diskutujiciho jirik 2018-05-04 09:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: *fajný děda prý jezdí jenom se začátečníkama a už vyjetý žáky si berou mladší nervoznější učitelé*

Ikona diskutujiciho Jenny 2018-05-04 09:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je jeden z důvodů proč se bojím autoškoly a do teď jsem nesebrala odvahu udělat si řidičák..já bych byla z takovýho autoškoláka pekelně vystresovaná a nedokázala bych se vůbec soustředit na jízdu..a tenhle záznam je taky celkem psycho https://m.youtube.com/watch?v=4gv6HLqnysw:-|

Ikona diskutujiciho hanka 2018-05-04 10:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tyjo…držím palce s autoškolou. Ale ty jsi šikovná, určitě ti to jde:) já jsem první dvě jízdy strávila na cvičáku než jsem jela do terénu. A učitele jsem měla pohodáře, byl moc hodný a kliďas. Nervák by mě rozhodil, protože jsem se hrozně bála jezdit. Když jsem pak začala jezdit sama tak mi trvalo než jsem se uklidnila, doteď mám trochu strach z ježdění hlavně po delší pauze a na delších cestách. Ale když se rozjezdím tak mě to baví. Hlavně je super že můžu kamkoli jet, někomu něco přivézt, je to svoboda a hlavně to soukromí v autě.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-05-04 13:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: tak nám to bylo řečeno na první hodině ředitelem.. a buch, na druhou jízdu už mi vrznou dementa. :D když seš v loji, tak si zatleskej.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-05-04 13:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]:  jo, je jako ten můj debžoslav.. přibrzdi, přibrzdi – NE TAK MOC!! :D

Ikona diskutujiciho jirik 2018-05-04 13:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]:fajný děda nejspíše řekl, že jezdíš dobře, takže můžeš dostat *mladýho* instruktora. Rozhodně hrabat na volant bych si od instruktora nenechal, jednou jsme málem přistáli v poli….instruktor chtěl točit volantem do nepřehledné zatáčky (pravouhlá a nejsou vidět auta v protisměru).

Ikona diskutujiciho Tara 2018-05-04 14:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nuže, to samé jsem měla v autoškole já, s tím, že tady byl ještě jeden mladší muž kolem 30 a ten byl asi taková zlatá střední cesta. Každopádně, the point, proč vlastně zanechávám komentář. Jízdy se starším pánem byly vždy klidné, ale ted' už si z nich téměř nic nepamatuju. Naopak nervující jízdy z druhým učitelem, kterému jsem také mnohkrát chtěla zastavit, byly mnohem cennější v tom smyslu, že si do ted' pamatuji na určité chyby a poučila jsem se z nich. Je nutné zachovat klid, poprosit o vysvětlení daného problému, aneb mužské ego a následně aby  ti dal prostor pro vyzkoušení bez mačkání pedálů. Chce se to jenom snažit "domluvit stejným druhem komunikace", protože přece jenom, čas spolu strávíte, peníze jsou v tom taky investované a oba máte stejný cíl, naučit žáka jezdit. 🙂 (Navíc je dost možné, že s daným učitelem budeš absolvovat závěrečnou zkoušku společně s komisařem a tam se vždy hodí dobré slovo.:-) )

Ikona diskutujiciho Andi 2018-05-05 13:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten projev už jsem viděla :D

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-05-06 15:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-05-07 21:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kapku mimo téma, opět; Od jedné nejmenované ženy/paní/nevímjakjínazvat jsem před nějakou dobou slyšela, že u tebe na blogu se na ní nalepilo spoustu destruktivních hnusů a trvalo jí pěkně dlouho se z toho vyhrabat. Hm. Tak jsem nad tím hodila oči v sloup a ještě víc nad skutečností, že jí tam dalších pár v komentech přikyvovalo. Jojo… Jako by jim všem nedocházelo, že jestli se na ně něco nalepilo "od tebe", tak to byla jen odražená energie. Fakt mě fascinuje, na jaké diskuze někdy narazím.

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-05-07 22:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé… Na web nejmenované slečny jsem se vrátila, abych si oveřila, že tohle fakt napsala a nehráblo mi v hlavě. Tak jsem tam chvilku, sjedu do koment sekce kde se lidi chovají víc jak hyeny bez vlastního života než jako lidé a co? začalo se mi dělat špatně. fyzicky špatně, z ničeho nic, jako se Alušce dělává např. ze špatných symbolů. Tak tam už znova nevlezu.  Pokřivenější pohled na spoustu věcí než jako jsem si přečetla tam jsem dlouho nezažila. Brr. /o kom mluvím se neptejte, kdo ví, ten ví/

Ikona diskutujiciho Alue 2018-05-07 22:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]:  Ježovko možná úplně svým způsobem nelhali, já destruktivním lidem vadím hodně a nesnáší mě, aniž by k tomu měli vyloženě důvod. Tak jako já jsem extrémě přecitlivělá na destruktivní energie, tak nemají destruktivní lidé rádi mě. Akorát že v jejich pokřiveném vesmíru je dobré zlé a zlé dobré.

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-05-08 00:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: Jo, to dává smysl.

Ikona diskutujiciho hanka 2018-05-08 12:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jenom tisícovku za rušení nočního klidu? To se mi zdá málo. Vždyť to je minimálně neslušné vůči sousedům, dělat takový rachot v noci. Nechápu jak někdo přitom může spát, a zvlášt na vesnici kde by měli – teda podle mého- žít lidi co mají rádi klid. Pokud má někdo rád noční život a adrenalin má jít bydlet do města. Taky jsem citlivá na hluk, je to frustrující, taky bych volala policajty. Jak jinak se má člověk bránit? :-? a co chudáci zvířata.

Ikona diskutujiciho ketty 2018-05-08 14:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: Zrovna si říkám, jak si k Alue chodím odpočinout a načerpat energii, když jsem projela jiné blogy nebo když nejsem úplně v pohodě..

Ikona diskutujiciho Aya 2018-05-08 18:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, vůbec nemusíš čekat s voláním na policii tak dlouho. Přesně to, co popisuješ, tak znám. S tím rozdílem – že já jsem na tohle velmi přecitlivělá a i přes špunty cítím vibrace, nebo slyším třeba nepatrný hluk nebo tón hovoru a to mi vždy rozbuší srdce vzteky natolik, že neusnu. A proto když je nějaká takováhle dementní akce a do 22:00 neskončí, tak volám a do 30 minut je ticho a klid.

Ikona diskutujiciho LenkaL. 2018-05-08 18:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No vidíš, to u nás na vesnici se čarodějnice slavili tedka taky dlouho, já domu přišla až ve čtyři ráno, páč jsem byla v kiosku. A všechno uplně v pohodě :). Hudba dávno vypnutá, lidi seděli u ohně, povídali a žádný ožralové tam nebyli. Lidi, co měli dost, byly už dávno doma :). Pro mě krásná akce, taková jaká by měla být. Tvůj případ ti nezávidím, ještě že tady mají lidi alespon rozum a nikde nehulákají.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-05-08 20:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[40]: No budu se to muset naučit. Koncem tohoto měsíce je hlášená další akce, KONCERT CO ZAČÍNÁ VE 21:00. Čučela jsem na to jako blázen a říkám si že to snad není možný, jak může obec schválit akci, co začíná v 9? Na hřišti, které je obestavěné domečky? Kdyby začali v 5 a končili v 10, tak neřeknu ani prd, ale tohle je děs. Takže kvůli několika smažkáma chuligánům zase nebude spát celá vesnice? – Policajti to jistí, znovu už kvůli nim do tří do rána čumákovat nebudu.

Ikona diskutujiciho Daisy 2018-05-09 22:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]:Aluško, úplně tě chápu a taky kravál a tu šílenou bezohlednost nesnáším :-! Já jsem naposledy volala policajty, když nějací blbci dělali ohňostroj 10.1.v půl jedné v noci-byla jsem vzteky bez sebe a naše milovaná fenka bernského salašníka měla málem infarkt ??? A podotýkám, že bydlíme také na vesnici -fakt děsivý!

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-05-11 01:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, u nás se naštěstí nikdy takhle extrémní akce nekonaly(ohýnek do 11, trochu si zabrnkali na kytaru, opekli buřta a udělali bramboráky a šlo se dom), ani ožralů tam tolik nebylo a teď v novém místě bydliště to zatím taky vypadá docela růžově a poměrně slušně, až na ty sousedy kradoucí i levný plastový houpačky :-D Ale úplně ti rozumím, kravál v hluboké noci bych taky nesnesla, už vůbec ne kvůli pár ožralům co nemají nic lepšího na práci… Já teda osobně naštěstí usnu skoro všude a ve všem, ale mám kolem sebe lidi, kteří taky nesnesou žádný randál a potřebují fakt ticho(jako takhle – já usnu, ale když je furt hluk, kvalitní spánek to rozhodně není). A koncert v 9? Fu… to je teda dobrý. Začínám si říkat, co je sakra špatně s obcí, ve které bydlíš. Kdekoliv jsem bydlela já, se noční klid vždycky poměrně hlídal.

Ikona diskutujiciho lenka f 2018-05-11 20:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cha chá Aluško, tak to bylo geniální video. Přesně tak. :-D

Ikona diskutujiciho Eva 2018-05-15 13:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K těm zkouškám – ty si je platíš sama, ne? Tak si dej termín, který bude vyhovovat tobě, ne abys musela opakovat a znovu platit.

Ikona diskutujiciho jirik 2018-05-16 19:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K autoškole – Viz bod 30 ode mě –

Ikona diskutujiciho anet 2018-05-16 19:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak po tomto zážitku bych vyměnila autoškolu a žádala peníze zpět, je to fakt hrozný přístup, já jsem měla první hodinu, vubec mi na volant nesahal, měl na sedadle spolujezdce brzdu a plyn, takže jsem mohla krásně jezdit sama a nebát se

Ikona diskutujiciho Alue 2018-05-16 20:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[47]:  kostival nevedu, ale dala jsem kartičky tm a snažím se ležet. přes den peklo, ale teď večer se cítím líp.

Ikona diskutujiciho lenka f 2018-05-16 21:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ti přeju ať ti ředitel vybere někoho klidného a slušného, se kterým si sednete. A taky aby byl komunikativní. Moje kámoška nedodělala autoškolu, bohužel. Teorii udělala, ale skončilo to na jízdách. U jízd měla takovýho hrubiána /byl to shodou okolností i majitel autoškoly/ a protože v té době byl nejlíp vybavený, tak mu tam chodilo dost lidí. Na ženský bych nepříjemnej a dost je u jízd stresoval. Takže mu na jedné jízdě vystoupila z auta a odešla. Dneska lituje, že to nedodělala, ale s tímhle chlapem říkala, že by to nedala. Už to znovu nezkusila jinde, zasekla se na jízdách a jakoby si kvůli tomu debžovi přestala věřit. Je přesvědčená, že by jízdy nedala a dostala asi strach. Takže hlavně si věř, neboj se a dodělej to. Umět jezdit autem je velká výhoda, než být pořád odkázaný na vlak a autobus. PS: Mě se to říká, když nemám řidičák :-D :-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek