Zápisníček / leden 2015

2.1.2015 v Aluška.org 36

Aktualitky, zprávičky, myšlenky, zážitky a vše, co se okolo mne mihne zajímavého.

Prosincový Zápisníček je dostupný ZDE.

Pátek 30. ledna 2015

Včera jsem byla aktivní a více než tři hodiny strávila zpracováváním e-mailů v poradně. Jeden by řekl, že za tři hodiny se to musí pohnout, ale skončila jsem někde u 15.dne tohoto měsíce. Což je pořád pěkný skluz a pořád pěkná hromada přede mnou… A to mě tady ještě někdo diskuzně naháněl a ptal se, jestli můj mail vůbec funguje a ten přitom (myslím) nečekal ještě ani týden… Je to v podstatě nekonečný proces. 😀

….. Dneska jsem otevřela newsletter z nakladatelství Kazda a prásklo mě tam mezi oči tohle: (Vlastně to je ten jediný důvod, proč jsem ten newsletter vůbec četla, jinak to rovnou zahazuju. :D)

Přijměte, prosím, pozvání na čtyřhodinové setkání s Margot Ruis s názvem „Bytosti přírody – poselství zapomenutých přátel“. Autorka knih o přírodních bytostech přijede již 12. dubna do Brna a celý program proběhne v sále Břetislava Bakaly od 14 do 18 hodin. Vstupenky budou v předprodeji na našem eshopu v první polovině února.
Přijďte se podívat a poslechnout si naživo vyprávění o světě kolem nás! http://www.knihykazda.cz/

Asi se odhodlám, utrhnu, natěším a půjdu tam. Brno přece není daleko… Mám ale obavu, abych nezačala omdlévat blahem, jako když jsem tehdy viděla Jardu Duška. Všechno prožívám strašně emotivně a myslím, že z Margot Ruis budu asi podělaná až za ušima hotová úplně stejným způsobem.

Úterý 27. ledna 2015

Doporučuji přečíst následující článek, pokud na to máte žaludek:

http://prvopodstata.blog.cz/1501/clanek-nize-uvedeny-je-desivejsi-nez-byste-si-mohli-myslet

Je to natolik brutální, že i když je to moc důležité, nebudu ho přebírat k sobě, aby z toho náhodou někdo nezačal šílet. Takže opakuji, čtěte, pouze pokud na to máte žaludek. Nic pro slabší povahy.

– K článku by měl ještě vyjít dodatek od TM, kde bude psát o možném řešení a sebeobraně před těmito nebezpečnými látkami.

– Jestli toto je fakt naše realita, tak nevim, kde vlastně žiju… Kocourkov je proti tomuhle super místo.

….. Minulý týden jsem si poctivě nacvičila Salsu a odkoukala nějaké pohyby z internetu. Tak jsem se sama naučila i dva druhy otoček. – Doooobrý 🙂 A procvičování se mi nakonec vyplatilo, hned to na taneční neděličce šlo líp 🙂 (video tentokrát bohužel nevedu)

….. Rozhodla jsem se, že tomu venkovnímu kocourovi, kterého přikrmuju, budu říkat ,,Divočák.“ Protože to na něho skvěle sedí 😀 Nejenom že teď hezky vypadá, ale začíná být už i trochu krotkej. Zastaví se když na něho zavolám, i se už můžu více přiblížit.

….. Minulý týden jsme uzavřeli třetí ročník německého kurzu. Takže v únoru nastupuji čtvrtý ročník. To je paráda, jak už je to dlouho. Přitom si ještě pamatuji, jak jsem šla stydlivě na první hodinu, ještě ne úplně rozhodnutá. 😀 A dneska nejenže spíkuju, díky kurzům už taky docela šprechtim.

….. V neděli jsem si udělala domácí listové těsto a upekla strůdlíka. Je to super, akorát to těsto je pracné, že vlastně člověk stepuje celý den v kuchyni, když do toho počítá ještě vaření oběda. Tak ho dělám jenom výjimečně, když dostanu záchvat tvořivé energie.

Čtvrtek 22. ledna 2015

Došel mi další klip od M. Valoviče, který má celkem zajímavý námět, inu posuďte sami 🙂

Ahoj Alue, práve som zavesil klip na http://youtu.be/204WlgQhXlE

Zobrazuje rečou symbolov môj život za posledných 14 rokov, hľadanie v plytkých náboženských vodách a zistenie, že pravda je „tam vonku“ – v zakázanej oblasti mimo cirkevný ovčinec. Ale ďalej už nebudem prezrádzať 😉

Ak Ťa oslovil, môžeš ho zdieľať so svojimi priateľmi (prípadne aj nepriateľmi 🙂

Ďakujem, želám Ti príjemný zvyšok roka a všetko dobré do toho nového! Miro

….. Mám radost, že se tu objevuje a hlásí celá řada čajomilců. To se snad moje nové čajové nápady zde na webu uchytí, až se s nimi vytasím 🙂

Úterý 20.ledna 2015

Taneční nedělička ve Vyškově mě tak nadchla, že jsem dneska vyhrabala ,,střevíčky“ s podpatkem a šla hned dopoledne nacvičovat kroky. Moc jsem si to užila 🙂 – A pak jsem se hned vrhla na němčinu, že si dodělám úkol. (Tento týden končím už třetí ročník) A jak jsem byla prokrvená a rozjařená z tancování, začala jsem solit překlady a skloňování přímo z paty, že jsem ani tabulku nepotřebovala a dokonce jsem solila dobře i rody, že bych nakonec ani ověřování ve slovníku nemusela dělat. – Zkrátka jak se mi prokrvil a okysličil mozek, tak za chviličku bylo hotovo, přitom toho byla ještě spousta na dodělání.

Tak mám teď novou studijní pomůcku – pohyb. Příště obuju střevíce, pustím Salsu a do ruky vezmu rovnou deník a budu šprtat slovíčka za pochodu, třeba to bude pak taky líp fungovat… 😀 Deník na čtvrtý ročník už jsem si založila, ale teď budu mít pár týdnů volno, tak se můžu doučit. Trochu jsem flinkala slovní zásobu.

….. Dneska jsem dělala zábal hennou Cassií. Měla jsem plán, že budu dělat zábaly vždy kolem 10. dne v měsíci, ale nějak mi to nevyšlo. A bylo poznat, že vlasům pravidelná droga chybí, tak jsem se zabalila dneska na celkem tři hodinky.

A když už jsem tedy ukuchtila to bahno, tak jsem si ho rovnou natřela i na obličej. Po uschnutí to udělalo na tváři takový zajímavý efekt, podle mě by se to dalo využít na maškarní 🙂 Kdybych šla za vodníka, tak s touhle maskou všem tutově vypálim rybník.

Pár minut stačilo, pak jsem to smyla, protože v tom byl i ricinový olej (aby mi z něho ještě nenarostl knírek :D)

Vylepšila jsem si metodu smývání henny. Jednoduše napustím vanu, pak do ní lehnu a nechám blato, ať se samo rozpustí. A pak ležím chvíli v zelené vodě.

Sice se pak musí pořádněji umýt vana, protože i po vypuštění zůstane kompletně zelená a mastná, ale tento postup se mi zdá mnohem šetrnější. Není nic blbějšího, než umývat polouschlé blato z vlasů. Je to těžké, hodně to tahá a kudlí. Takhle se jenom naložím a počkám, pak to trochu prohrábnu a blato je dole, můžu hezky šamponovat. Vlasopád byl úplně minimální, čekala jsem teda větší chumel.

Už se těším na další měsíc. Jen si teď musím zapamatovat, že nová dávka teď vychází na 20.února.

Pondělí 19. ledna 2015

Mám ráda ten motivační seriál ,,Restart života“, který teď běží na Streamu. Lidé ho v diskuzích hodně kritizují, ale to jsou podle mě škarohlídi, co prostě nemají dost vitamínů na pochopení probíraných témat a nebo na sobě nic nechtějí měnit a nepřiznají si, že něco můžou dělat blbě. Tak je to pak dráždí… Samozřejmě že za těch pár minut se toho moc říct nedá, ale jako inspirace, nebo nastínění směru, se mi to zdá přínosné.

Ale ten díl, co vyšel teď: Umění zdravé sebedůvěry – jakoby byl udělaný podle mé druhé knihy. Vtipné je, že na konci říká dokonce klasickou hlášku, kterou také používám… A která je napsaná i v mé knize. ,,Že lidé a knihy můžou ukázat cestu, ale jít po ní už musíte sami“… Že bych koukla do záznamů, jestli ode mě náhodou někdy nenakoupila? Ta shoda je až zarážející. – Svět je fakt malej.

….. Ten druhý venkovní divoký kocour vlivem mého bohatého přikrmování krásně přibral, dorostla mu srst, kompletně se spravil a přestává se bát. Možná si ho v budoucnu budu moct i pohladit 🙂

Čtvrtek 15.ledna 2015

Dneska jsem otevřela zajímavý mail, dovolím si kousek ocitovat:

,,Nuž a iba mimochodom, už je do síce dosť dávno, ale spomínam si že sa mi s vami sníval sen, že ste mi čosi rozprávali zo svojej minulosti a popritom robili čosi s nejakou „hrou“ ktorej som vôbec nerozumela… nespomínam o čo išlo v tom príbehu, len si pamätám poslednú vetu čo ste povedali – že „čas zahojí všechny rány“ a na to som sa zobudila a prví pocit ktorý som mala bol, „aha, Alue si včera prečítala môj mejl…“ – ale neviem či som to cítila správne, ale dosť ma to vtedy potešilo O:)“

…. Dobrý!! 😀 – Já ten sen měla taky 😀

….. Měla jsem původně v plánu, že budu v prosinci stříhat zase kus vlasů. V rámci ozdravění. Ale jelikož se mi díky hennování zastavilo padání vlasů a teď krásně rostou (Sice díky tomu tmavnou, ale to mi vůbec nevadí. Ta barva se mi naopak líbí.), tak jsem to neudělala. Délky se mi zdají relativně v pořádku a dá se na ně koukat.

1. ledna jsem si udělala fotodokumentaci stavu svých vlasů a moc jsem se potěšila. Hned jsem si to uložila do profilu pro dlouhovlasce. Ve srovnání s těmi všemi zarostlíky na serveru, se sice měřit nemůžu, ale za pár let? – hm hm!! Uvidíme! 😀

A tak jsem si jenom vyznačila, když je v roce 2015 měsíc ve lvu. Budu v tyto dny jenom zastřihovat milimetr na koncích, abych vlasům dávala pravidelné impulzy k růstu. Jinak podobný větší střih jako na jaře už asi dělat nebudu, konečně mám délku, ve které se zase začínám cítit dobře. Předtím to bylo utrpení. Blbých pár centimetrů a co to udělá s psychikou. Nechám je doplazit do délky, kde se cítím ,,svá“ a budu stříhat jenom to, co bude ,,navíc“. Sice to bude proces minimálně na 5 let, než ostříhám starou barvu, ale co se dá dělat. Až to nebudu mít přímo u hlavy, tak stejně asi už nebudu řešit, kde mám předěl.

….. Našla sem si ,,nový koníček“. Začala jsem se učit o čaji. Objednala jsem si všemožné druhy, učím se je správně připravovat, dokonce jsem si po nějakých devíti letech tiché touhy konečně pořídila čajový servis, o kterém jsem snila. Vždycky jsem to odkládala, že to není nutné, ale teď ho konečně mám a jsem na něj hrdá. (A piju teď už jenom kvalitní sypané.)

Objevila jsem e-shop, kde měli překrásnou čajovou sadu o cca 200kč levnější, než u konkurence. To byl DOST VELKÝ rozdíl a DOST dobrá cena na tak krásnou sadu… Tak jsem tam ještě nabrala pořádnou hromadu čajů… Pak jsme si trochu dopisovali, když jsem napsala poděkování za super věci co mi došly (dokonce mi darovali bambusové sítko navíc, tak teď mám dvě), a vyšlo najevo, že měli tehdy jen špatně napsanou cenu, ale nechtěli mě tím zatěžovat. 😀 A teď ta souprava už ani není v nabídce… Takže TA ČEKALA NA MĚ!!! 😀

Jinak e-shop fakt můžu doporučit. Dodali rychle, velice kvalitně zabaleno a očividně si umí vážit zákazníka, co objedná za větší peníze, takže mi k tomu bambusovému sítku dali ještě jako dárek jeden kvetoucí čaj. Mílé! 🙂 Umím ocenit tyhle pozornosti navíc. Takže kdo je také milovník čaje, velký výběr a skvělý přístup k člověku najde tady: http://caj-shop.cz/cz/

….. Dneska jsem se proklikla na zajímavé a zábavné články na blogu ,,prázdný ostrov“. A moc se mi tam líbily přípěvky o maturitě, učitelkách, nebo klasickém složení žáků ve třídě. Pobavilo mě to 🙂 koukněte: TADY, TADY, TADY, a TADY.

Úterý 13. ledna 2015

Uprostřed snu jsem se probrala, vystoupila jsem ze snu a přála si vystoupit z fyzického těla. Chvilku mi to trvalo, musela jsem se zasoustředit asi 3x. Místo aby se mi podařilo lehce vykulit jako obvykle, dala jsem do vůle větší razanci a díky tomu jsem vyletěla z fyzického těla vysoko nahoru. Cítila jsem to astrálním tělem jako rychlý pohyb, ale nic jsem neviděla, díky mělké fázi, kterou mívám.

Výsledek byl vtipný, protože jsem se po chvíli sice nějak zastavila, ale nenapadl mě způsob, jak situaci vyřešit tak, aniž by došlo k výstupu z fáze. (musím řešení pro tento druh problému znovu lépe nastudovat) A tak jsem počkala… A vrátila jsem se postupně zpět do snu, ze kterého už jsem se neprobrala. Tato ,,nehoda“, kdy vyletím rovnou z fyzického těla nahoru, se mi už hodně let nestala.

Když přitlačím na pilu fyzicky a zapnu svaly, probudím se místo cesty. Když přitlačím na pilu mentálně, vylítnu vzhůru jako rachejtle. Žádný extrém holt není dobrý.

Sobota 10. ledna 2015

Dneska bylo u mě až 17 stupňů nad nulou na slunečné straně domu 🙂 Tak jsem nelenila a vyběhla si jenom ve svetříku, trenčkotu, do kapsy klíčky a hurá… Objevila jsem nové cestičky, proběhla se po obrovské rozmočené louce, nasbírala nějakou tu sněhovou břečku, nadělala z ní pár ledovek a úplně jsem na sluníčku ožila.

V zimě bývám často jako lenochod, ale stačí aby se oteplilo a je to zase dobré. Dokonce jsem si našla čas na nějaké ty restíky 🙂

Vím, že pro přírodu tyhle teploty nejsou dobré, že na to můžeme ještě doplatit. Ale jak se říká ,,mně vytáhlo slunko z hnoja“, tak pro mě jsou tyhle teploty i v zimě dobré. Možná bych to někdy mohla taky tak dělat, odjíždět na zimu na jih a na jaře se vracet domů… Nemám ráda zimu. Jako roční období ano, ale jenom když jsem v teple, nikam nemusím a v hrníčku mám něco chutného. Jinak ji ráda nemám 😀

Pátek 9. ledna 2015

Před spaním jsem si pustila dokument o člověku, co strávil 300 dnů sám na ostrově. Moc se mi to líbilo 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=hQvAFl9LLT4

Čtvrtek 8. ledna 2015

Udělala jsem si k večeři doma pizzu. Od té doby, co si dělám svoje těsto, svoji rajdu, a svoje všechno, tak mi nějak ta pizza v podnicích nepřipadá tolik zajímavá a lákavá. Ne že by mi vyloženě nechutnala, ale když se zakousnu, tak myslím na svou kuchyň, svou troubu, svoji domácí šunku a VÍM, že ji umím udělat líp, i když na to nemám profi vybavení a válím to obyčejným válečkem, místo abych těsto tahala a točila (neumím to, zatím jsem gramle) … Taky je tam velká výhoda, že si to člověk udělá přesně podle své chuti. Dneska jsem si na ni dala bohatě veliké kapary a bylo to úžasné…. Ještě nějaké těsto mám, bude i zítra. Už se na ni těším.

Dneska jsem zase potkala venkovního toulatého ,,popelnicového“ kocourka a už není ,,popelnicový“, ale je to docela PĚKNÝ malý KOCOUREK. Spravila se mu srst a celý trošku zmohutněl, dá se na něj celkem koukat.

Můj kocour mě včera přistihl, jak nesu ven granule a nahodil naštvaný ksicht. – Tak jsem mu vysvětlila, že on je taky pouliční nalezenec a tak jako jsem pomohla jemu, pomůžu i tomu chudákovi venku. – Zvedl ocas a uraženě odkráčel 😀 Veličenstvo prostě nebude poslouchat moje přednášky.

Úterý 6. ledna 2015

….. Došly nám granule na přikrmování kocoura a měla jsem dilema, kolik toho vzít, když teď přikrmuju ještě toho toulavého venkovního chudáka? (michodem jsem ho včera venku potkala a měl napapané bříško a vypadal fakt líp… i z dálky šlo poznat, jak mu jenom pár dnů přikrmování pomohlo. Ještě ho odčervím…)

Nakonec jsem si řekla, že místo jednoho pytle vezmu dva, aby obě kočky měly dost, že se to neztratí a ty peníze navíc mě nezabijou. – O pár dnů později mi na účet přišly dobrovolné příspěvky, akorát v ceně toho jídla navíc. Tak jsem se musela smát, že čtenáři udělali dobrovolnou sbírku na venkovního kocoura, aniž by o tom věděli 😀

Prostě Vesmír vrací, funguje to.

Při té příležitosti jsem ještě pořídila další misky, tentokrát pěkné keramické (četla/slyšela jsem, že kovové misky z nerezu rezonují a zvířata to cítí a nedělá jim to dobře). Překvapilo mě, jak kocour hned keramické misky přijal a hned se z nich šel nažrat a napít – že spolupracoval při ukazování nových věcí – asi čekal, kdy mi konečně dojde, že mu mám sehnat keramiku 😀

A taky jsem mu vzala cvrlikající chlupatý míček s peříčkama, aby měl kocour radost. A taky jo, pořád do něj bušil, jen aby to pískalo a pak se po těm zkoušel válet. Peříčka už cupuje.

….. Mám pocit, že jsme dočasně zvítězili nad blechami. Díky tomu, že kocour přes den spí doma a v noci běhá venku, tak se blechy v jeho kožichu přestaly množit. Už jsem nic nevyčesala (mám speciální hřeben na blechy) a bobky v chlupech nepřibývaly. Dneska jsme ho pořádně vydrbali biologickým šamponem (růžový… původně jsem ho kupovala na sebe, ale první ho testnul kočičák), takže teď mám hezky čistou kočičku. Taky mu dneska přišel nový pelíšek s pratelným potahem, takže mi to usnadní udržování čistoty. Akorát ho na to musím zvyknout, zatím se na něj moc netváří…

V příštím životě chci být svoje kočka – Chlupatý rozmazlínek.

…. Odešla mi tiskárna. Hlásila, že vypoví službu už dlouho, ale jela jsem na ní dál, co to šlo. Teď už je hyn úplně. Takže nic, dobrý, sehnala jsem si novou, ale teď si říkám, že by se mohl toner ze starého Epsona poslat dál, protože je skoro nový 🙁 Možná ho někam šoupnu na bazar, vyhazovat ho mi přijde fakt škoda. Vždyť tyhle věci nestojí korunu padesát.

večerní P.S.: Jo! – Vytáhla jsem kocourovi za krkem mrtvou blechu 🙂 Asi ji pomohl udusit ten šampon. Vítězství je našééé! 😀 A kdo ví, co ještě vyčešu…

Neděle 4. ledna 2015

Všichni jsme otřeseni zážitkem, který teď nedávno prožil tomáš marný. Dnes o tom vyšel v jeho okénku menší článek i s fotografiemi, na kterých je zachycená zlatá energie, která zabránila neštěstí… (k přečtení Zde: 4.ledna 2015)

Pravda je však taková, že ať se snaží kdo se snaží, osudem tohoto člověka NENÍ někde se vybourat, ani žádná podobná pitomá/náhodná smrt.

On má na této planetě úplně jiný úkol a tak se všechny tyto situace, které by pro jiné lidi mohly být fatální, v jeho případě přetočí na ,,pouze“ velmi nepříjemný zážitek, ze kterého si odnese poučení a pár fotek. Už jsme to zažili mnohokrát… Pořád v naději čekám na ten kýžený den, kdy všem škodičům konečně dojde, že na něho nemají. Má zkrátka neobvykle silné ochranné energie a visí na něm tolik souvislostí, lidí, příběhů a pomoci bližním, že andělé jednoduše nedovolí, aby se to přerušilo, nebo aby mu v tom něco zabránilo. Ve hře je holt příliš mnoho a má ho vepsáno v osudu příliš mnoho bytostí. Vesmír moc dobře ví, koho sem kdy má poslat.

Určitě by stálo za to, napsat jednou o jeho životním příběhu knihu. Šla by na dračku… Zkusím ho do toho někdy uvrtat, až přejde dalších pár let a nebude tolik lítat po světě. Možná by si našel čas na sepisování 🙂

….. Máte rádi zvířátka? TADY je video s malinkým štěňátkem, které se učí chodit a kňourá. Kdo někdy měl doma vrh štěňátek, tohle moc dobře zná, ale je to něco, co se prostě nikdy neokouká. Malincí pejsci jsou prostě úžasní.

….. Včera jsem objevila na hovinkách.cz kuriozní článek, který informuje, že muž se dvěma (tady si to snad můžu dovolit napsat) penisy o své anomálii napsal knihu. Celkem úsměvná novinka.

Tak jsem se zamyslela, jak to asi dělá, když jde čůrat? To má i zdvojený svěrač a vybere si, kterým se vymočí, nebo to pustí oběma naráz a je jak kropicí konev, nebo jednoho zaškrtí, nebo jak to bude? – A zajímalo by mě, jestli i tohle do té své knížky popsal. 😀

Sobota 3. ledna 2015

Včera jsem měla ,,hurá humbuk den“. K obědu jsem navařila guláš, který ač jsem dělala teprve podruhé v životě a skoro se mi nevlezl celý do hrnce, byl opravdu výborný. Hodně cibulový, hodně majdy…. Paráda 🙂 Snědli jsme ho hafo, ale pořád zbylo, tak se těším, jak si ho dneska ohřeju a posypu cibulkou 🙂

Odpoledne jsem pak jela s kamarádkou Markétou rovnou do jejího podniku ve Vyškově, kde jsem strávila moc příjemný večer a nasávala u baru až do půlnoci… Marki otevřela před delší dobou velice netradiční bar s názvem Karibská perla – a to je jistě zajímavé pro všechny nekuřáky – bar kde se nekouří a kde i když strávíte mnoho hodin, druhý den ráno nesmrdíte ani vy, ani vaše šaty. Ani od cigaret, ani od přepáleného oleje. To je málokde… A je to dobře, protože kouř a pach oleje zkreslují a snižují chuťové požitky.

Navíc je to naše krevní skupina a koktejly jsou fakt výborné. Včera jsem měla rovnou 4 🙂

Marki taky praží svoje kafe a dělá výbornou kávu. Když chcete kafe, dostanete asi šest plechovek s různými druhy kávy a po čuchu si vyberete tu, která vám je příjemná podle vůně a pak si řeknete, jako co to bude… Turek, vídeň, preso… prostě cokoliv.

Co voní, to většinou i chutná… Mohu potvrdit 🙂 Byl to pro mě super zážitek, nikde jsem to nezažila, vybírat kafe podle pachu a fakt jsem se trefila… Tak jsem si dala hned dvě, i když běžně kafe prakticky nepiju. Moc jsem si pochutnala.

V Karibské perle je teď nově i víkendové tancování, ale když se podíváte sem: http://www.karibska-perla.cz/kontakt/, zjistíte, že ještě 2x do týdne se cvičí, jindy je zase program pro děti… Zkrátka vyřádit se může každý.

Jestli to máte do Vyškova kousek, nebo jenom pojedete kolem, určitě se zastavte, bude se vám tam moc líbit 🙂

COCKTAILBAR KARIBSKÁ PERLA TANČÍ SALSU

Milujete latinsko – americké rytmy? Přijďte si s námi zatančit salsu každou neděli od 18:00 do 20:00 hodin.

Cena jedné lekce je 50,- Kč na osobu.

Srdečně vítáni jsou i úplní začátečníci.

Moc se na vás těším! 🙂

Markéta Langerová

Cocktailbar „Karibská perla“

Dukelská 120/8 (ve dvoře)

682 01 Vyškov

Více zde: http://www.karibska-perla.cz/news/karibska-perla-tanci-salsu/

Když jsem tam tak včera večer vysedávala, napadlo mě, že by se v perle možná dal udělat menší křest, až dodělám tu svou třetí knihu. Na tomto místě by to určitě bylo moc fajn…. Myslím, že to tam pak fakt spácháme.

A takhle to ve Vyškově vypadá: (moc příjemné prostředí…)

….. Dneska jsem otevřela mail od jednoho ze čtenářů Jakuba Dvonče, který tvoří hudbu. Poslal mi odkaz na svůj nový kousek, který se jmenuje ,,Šepot andělů“ a je opravdu moc pěkný, relaxační.

Poslechnout si ho můžete zde: https://soundcloud.com/nightvisions-1/whisper-of-angels

1. ledna 2015

Byla jsem v IKEA a měla jsem dlouho chvíli (na někoho jsem čekala). Tak jsem se začala hrabat v těch různých věcičkách, co tam měli na poličkách. Vždycky když jsem tam byla, tam mě napadlo, jestli jsou ty knihy obalené do papíru jenom výstavní atrapy, nebo jestli jsou to fakt nějaké knížky…

Tak jsem je začala přebírat, otevírat, trochu vybalovat a? – Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že v IKEA to nejenom že nejsou atrapy ale skutečné knihy, ale dokonce jsou to přímo švédské originály!

Tak jsem hned vzrušeně začala vybírat jednu po druhé, sledovat autory, data kdy vyšly, ISBN a zkoušela jsem z nich trochu číst… Chvilkami jsem texty chápala, protože některá slova mi připomínala němčinu, některá angličtinu a některá byla univerzální. ,,Kultur, politik, economik“ prostě pochopíte.

A měla jsem z toho fakt zážitek, protože KDE A JAK bych se dostala ke skutečným knihám ze Švédska? A nemusím nikam jezdit, abych si na cizí jazyk mohla doslova sánout. Stačí zajet do IKEA a vybalit si tam některou z šedého papíru.

A teď by mě ale fakt moc zajímalo, jestli jsou to třeba nějaké posbírané neprodané nebo neprodejné neúspěšné kusy, které nikdo nechtěl, nebo zbytky, nebo o co go? – Protože ty knihy byly neosahané a nepoužívané. Úplně jako nové a i když jsem občas potkala stejnou, tak byly různé… Data výroby byla taky občas šílená, některé knihy byly i desítky let staré!

Kdybych uměla švédsky, tak mi IKEA poslouží jako knihovna zadara.

….. Taky jsem tam nabrala nějaké pěkné rámečky a sadu nářadí. Kladivo, šroubováky, kombinačky. Tak teď můžu spokojeně kutit různě po baráku a nemusím se už omezovat jen na tu svou všudypřítomnou sekeru. I když se osvědčila, to je pravda. 😀


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Aluška.org – Ze Zákulisí“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní Vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-01-02 20:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tie knihy už asi neboli aktuálne, proste nepredajné, tak ich využili aspoň ako atrapy. To tam mohli dať napríklad aj Maškove knihy o roku 2012 :D

Ikona diskutujiciho sv. 2015-01-03 15:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To vypadá jako fakt skvělá nabídka ten bar, jestli má fakt svoje pražený kafe, tk to mě láká 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-01-03 15:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Jojo.. i mi říkala, jak to s tou kávou je, že vlastně běžně prodávaná je stará, protože po upražení je kvalitní max. 14 dnů a pak se začíná pomalu kazit, až nakonec žlukne.

Ikona diskutujiciho sv. 2015-01-03 17:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Jestli fakt praží kafe tak klobouk dolů, na Vyškov je to velkej nadstandard.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-01-03 17:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: A Markéta ti to přímo i na místě namele (tu dávku co sis vybral) a hned udělá, takže to máš dokonale čerstvý. I si do toho baru můžeš přijít prostě jenom koupit čerstvě upražený kafe, stačí se jenom domluvit… Fakt nadstandard.

Ikona diskutujiciho Jirka 2015-01-03 17:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na zápisníček sem narazil asi až teď, přečtu si starší zápisky a těším se na ně. Baví mě číst jak prožíváš všední svět jak ho známe my. Máš na něj jiný pohled než lidé co znám.  Běžného člověka by nejspíš nenapadlo prohlížet si knihy v IKEA (čest výjimkám) 🙂 Já se například chovám také relativně nestandardně. Rád si v obchodech prohlížím i věci, které nejsou na prodej a třeba se zeptám, k čemu to je a odkud to mají, nebo na délku směny a spokojenost se zaměstnavatelem a tak, akorát že jsem asi první kdo se ptá, protože tím často druhému zkratuji obvody :D Mě to prostě zajímá, tak se zeptám

Ikona diskutujiciho Jirka 2015-01-04 00:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U jiného článku mi nešel odeslat komentář :-/ Prý součet je nesprávný

Ikona diskutujiciho sv. 2015-01-04 12:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: A má Tre Forze?  :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2015-01-04 13:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Co já vím? Tak se jí zeptej :D

Ikona diskutujiciho lenka f 2015-01-04 17:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže za touhle ošklivou nehodou, která naštěstí dopadla pro oba dobře (auto vem čert, i když je to taky nepříjemné)mohou nepřátelé TM, protože mluvíš o nějakých škodičích? A jaké poučení si podle tebe z toho měl odnést, když on sám tvrdí, že každý dobrý skutek musí být dle pořekadla po zásluze potrestán?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-01-04 17:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Já ale nemluvím o fyzických škodičích.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-01-04 22:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Čiže útočí na neho asi niektorý z 6 padlých anielov, ale tiež možno nejaká fyzická osoba, čiernou mágiou.

Ikona diskutujiciho mk 2015-01-05 00:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

za knihu o tm se přimlouvám, zapište mě mezi předobjednatele 😉

Ikona diskutujiciho DJ Putin 2015-01-05 11:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak, sice dělám zpravidla jen technoremixy z projevů a tiskovek Vladimíra Vladimíroviče, ale rád mám i Latino a Salsu, takže do báru bych i frkl, klidně si i trsnout, salsa by mě bavila. Zpravidla poslouchám rádijko a něco mám i v komputerech. Doufám že tam i vyhrávají Latino??

Ikona diskutujiciho Verča 2015-01-05 15:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Karibská perla vypadá zajímavě. Znám skvělé pražírny a kavárny, kde si zhýčkanci jako jsem já pochutnají na čerstvé kávě, ale u baru bych to nečekala. Tak jestli se někdy mihnu ve Vyškově, vidám se rovnou za nosem kávu i ostatní sortiment ochutnat.

Ikona diskutujiciho Lucka 2015-01-09 14:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Došly Vám granule na přikrmování kocourka. Raději zajděte k řezníkovi a poproste ho o masný odpad – kožky, odřezky. Kočce rozhodně neprospívá krmení moukou s trochou koření a aromatu. Nebo jí kupte maso v akci. Kočka je malá, denně toho moc nesní.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-01-09 16:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: 1. Můj kocour nechce žrát maso. Jenom výjimečně.

Ikona diskutujiciho BE 2015-01-09 22:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Veľmi sa mi páči ako sa o štvornohých staráš, a ako o tom píšeš, je to milé. Nemám teraz žiadne zviera, byt, cestovanie :-/, ale náš Džeky kedysi žral skôr ten "odpad" ako granule. Je to isto zvykom. Teším sa tomu tulákovi, že má oblé bruško… si zlatá. Fakt.

Ikona diskutujiciho Jirka 2015-01-15 18:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-01-15 21:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K těm vlasům – krása! :-) By mě zajímalo, jak bys vypadala s vlasama po bradu..:D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-01-17 14:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Já mám oválý souměrný obličej, čili mi sluší jakýkoliv střih. Mám bezva svetr s rolákem, který když si přetáhnu přes hlavu, udělá se mi něco jako mikádo. A vypadám s tím dost šik  a moderně. I bych řekla sexy… Nosila jsem to na kleopatru ve školce, slušelo mi to… Ale na krátko se stejně necítím dobře, takže mě to ke stříhání neispiruje.

Ikona diskutujiciho Jirka 2015-01-18 15:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Trochu černý humor, snad nikoho neurazí:

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-01-18 21:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Ukaž nám někdy fotku v tom roláku :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-01-19 18:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: tak jo :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-01-19 18:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: znám… ten je DOST dobrej !! :D

Ikona diskutujiciho Mára 2015-01-19 20:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, paní Černá často mluví jakoby čerpala z Tvývh knih, konkrétně ze svítání. Mě se ten seriál zdá jako remake Tvojí knížky, upřímně řečeno jsem si myslel že v něm máš prsty a paní Černá je Tvá kámoška :D takže 100% tu knihu četla.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-01-19 21:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Škoda, že nepřizná zdroj. Mohla mi tu knihu alespoň zpropagovat, když už z ní čerpá inspiraci. 🙂

Ikona diskutujiciho Mára 2015-01-19 21:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: To mohla, místo toho tam cpe ten její diář :D nicméně kdyby přiznala barvu myslím že by Ti to přineslo možná popularitu o kterou bys uplně nestála, a jí by to zesměšnilo že čte takové "pochybné" knihy. Nicméně to asi ani dozadu nedohledáš, tuším že Lenka Černá je pseudony(i)m, že se ve skutečnosti jmenuje jinak.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-01-19 22:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: Moje knihy ale rozhodně nejsou pochybné a není v nich nic, za co bychom se já nebo čtenář měli stydět…. naopak.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-01-19 22:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: Já to myslel tak že by to prostě široká veřejnost nemusela dobře zkousnkout. Bohužel ne každý je "alternativně-esoterického" smýšlení a těch agentů všude kolem… :/

Ikona diskutujiciho Alue 2015-01-19 23:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: Inu, já mám takovou tu všeobecnou kritiku lidí, kteří nepobírají tato témata, u zadní části těla. Neberu si ji osobně, ale jako jejich názor. – A kdyby to bylo jooo hodně zlé, tak od toho mám moderované diskuze 🙂

Ikona diskutujiciho lissabonka 2015-01-20 21:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dalo by sa jej trebars napísať – či nečerpala inšpiráciu zo Svítání, a že ak ano, že by tú knihu mohla spomenúť, prípadne aj ďalšie, ktoré s tím súvisia…

Ikona diskutujiciho iriska 2015-01-21 10:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To by mě zajímalo, kdybys Lence napsala, jestli by odpověděla a jak. Člověk by si myslel, že když někdo dělá do osobního rozvoje a učí o tom lidi, že takové základní věci jako že se inspiroval u někoho, přece úplně samozřejmě řekne. (i když podobnost může být náhodná, ale nemyslím si 🙂 No jakože nic mi do toho není, ale L.Č. hooodně propaguje svůj projekt a někdy to působí že až moc tlačí na pilu

Ikona diskutujiciho iriska 2015-01-21 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jinak Alue hodně štěstí, tvým psaním jsem nadšená, a jak říkáš, originál je jen jeden 🙂

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-01-27 16:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: A jen tak mimochodem k tomu tvaru obličeje, jelikož jsem fakt expert na měření, tak mi vycházely dost divné věci…od oka bych řekla delší oválný obličej :D Hlavně s vyšším čelem :D

Ikona diskutujiciho Myšák 2015-01-31 11:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, to omdlévání blahem je mi známé :D Taky bych se chtěla někdy střetnou s Luckou Bílou, ale být mezi náma minimální vzdálenost, dopadlo by to katastrofálně :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek