Zápisníček / Leden 2018

31.12.2017 v Aluška.org 90

01.01.2018

Na tadesco.cz vyšel zajímavý článek ohledně aktuálních úkazů na nebi nad Evropou. Určitě stojí za pozornost (článek jsem si dovolila trochu upravit a zkrátit, celý ho najdete – i s dalšími obrázky – v přiloženém zdroji):

Při startu určitých raket se vytvořily na nebi podivné útvary

Byly pozorovány na nebi v Rakousku, Česku, Polsku, Rumunsku, Maďarsku, Americe a na jiných kontinentech. Skoro ve stejnou dobu. Před několika týdny jsme právě o tom stejném fenoménu na tadescu.cz psali.

Nejedná se o nic jiného než o utajené, lidem neznámé staré technologie teleportačních kanálů vytvořených na planetě Zemi. Těmito teleportačními kanály se mohou přemístit vystřelené nebo letící objekty, během několika vteřin, na velké vzdálenosti.


Uveďme si příklad:

Rakety budou hromadně vystřeleny třeba v Rusku. Na přelet přes půl světa by potřebovaly několik desítek minut a vystavovaly by se možnému nebezpečí sestřelu protiraketovou obranou.

Vytvořením teleportačních kanálů s kuželovitým vírem uprostřed (jak můžete vidět na obrázcích níže) se přelet od startu rakety, do naprogramované destinace zkrátí na několik vteřin. Po vystřelení raketa vletí do předem připraveného kanálu a ihned vystupuje v destinaci určené operátorem.

Systémy teleportačních kanálů jsou buď předprogramované operátory na zemi, nebo novější systémy střel mají aktivaci naprogramovanou po výstřelu rakety v hlavici, která je automaticky otevře i s destinačním teleportem a čas dosažení cíle se zkrátí na několik vteřin.

Automatické otevíráním teleportu pro raketu je aktivováno zrychlením hlavice rakety.

Občané po celé Evropě se diví zajímavým úkazům na nebi, které si lidé domestifikovaní školou a nesmyslnou výukou, neumějí ani v nejmenším představit.

Podívejte se nyní na úkazy, které byly po celém světě zaznamenány. Jednalo se o testy, které by mohly být v době ohrožení třeba Ruska nebo celé Evropy použity na úspěšné razantní tažení proti agresorovi, ať je jím kdokoliv.

Proč se dělaly testy po celém světě je naproto jasné. Situace se na planetě Zemi vyhrotila a bylo nutné staletému agresorovi ukázat „silná ramena“. Zasvědcení lidé za velkou louží vědí, co je může čekat a s čím musejí počítat…..

Pravděpodobně je to vzkaz američanům, jak se také zmínil pan Pjakin ve svých videích otázka odpověď, kdy bylo řečeno, že Prezident Putin neukázal všechny své zbraně. Proti těmto zbraním NENÍ ŽÁDNÉ MOŽNÉ OBRANY.

Budeme pevně věřit, ža agresivní státy zchladí svoji horkou hlavu, získají pokoru, odvolají svoje vojáky z Evropy domů a nebude nutné tyto technologie použít…..

Napsal tm

zdroj

Jak jsme přežili Silvestra

My, myslím morčičáky a já. Do půlnoci jsem si pouštěla pohádky, ojídala stromek a na jakoukoliv slávu jsem se totálně vyprdla. Na to že jsme ve vesnici, u nás byl rambajs. Sousedi to strašně prožívají, takže celý večer pořád jezdila po cestě všelijaká auta jak se všichni postupně slézali jak octomilky na víno a dělali hluk. Když byla půlnoc, pouštěli petardy a asi do jedné do rána něco nesrozumitelně vyřvávali v ulici… Morčata prožila ohňostroj v klidu, jenom Zlatuš trochu vrčela. Když si vzpomenu na Moristka, tak to bývalo mnohem horší, musela jsem ho každý rok proti jeho vůli držet do půl druhé do rána doma aby se venku nesplašil a to bylo fakt náročné, protože se mu to vůbec nelíbilo (nevydržel nikdy dlouho doma a dobýval se ven), takže celý večer jsem trávila krocením jeho protestu… Morčátka stačí o půlnoci pohladit, vzít do náruče a celý večer je pohoda. To se mi na morčatech nejvíc líbí, jsou to pohodová zvířátka pro pohodové lidi. Žádnej stres, žádná kočka na stropě, klídeček… 😀

Pak jsem mohla jít konečně spát, ale ještě ve čtvrt na dvě byly slyšet petardy a někdo odpaloval ještě teď ráno. Nerozumím tomu, proč to lidi každý rok tak vzrušuje, když se vlastně vůbec nic neděje, v kalendáři se přepíše jedna číslice. Je to zkrátka dobrá záminka proč se opít a využít výjimečně vyhrazeného času na bugr, aby se člověk nemusel chovat slušně, když po zbytek roku musí – asi proti své vůli, když má potřebu se na Silvestra vyřvat (nebo opít).

Pokud někdo má potřebu se jednou za rok na Silvestra vyhulákat do ulice protože zbytek roku nemůže, doporučuji začít sportovat, ideálně venku, ono se to vyventiluje 🙂

Vánoce bývají pěkné, když se sejdou lidi co se mají rádi, stromečky pěkně prozáří obyvák, kapr je dobrej, ale Silvestr? Ten mě prostě nikdy nebavil.

2.1. 2018

Další důvod, proč nemám ráda Silvestra, je počet dopravních nehod, úrazů z pyrotechniky a katastrofických zpráv plných úmrtí a průšvihů, které každoroční pijatiky na nový rok provázejí.

Od včerejška jsou zprávy plné toho jak v Londýně nejmenovaní výtržníci pobodali několik lidí kteří zemřeli, dneska zase můžeme číst o smrti synovce pavla Zedníčka, a právě na Silvestrovskou noc.

,,Zedníček měl ve tmě přebíhat dálnici D1 před sjezdem na Brno Starý Lískovec. Stalo se to asi půl hodiny po silvestrovské půlnoci. Vystoupil z vozu, protože sám naboural, a pak ho srazilo a usmrtilo jiné auto.“ (zdroj)

Silvestr je velice ďábelský svátek a je velmi jednoduché při něm přijít k úrazu, nebo o život. Proto každý rok zůstávám doma, nikam nejdu a ani nepiju alkohol. To samé doporučuji i všem ostatním.

3.1.2018

Dneska je u nás hrozný fujavec a sněžení. Vytrvale dělám balíky, ale nevím jestli raději cestu na poštu neodložím až přestane. Dneska mě pobavily sýkorky, které mají pořád hlad, vítr nevítr a snaží se přes tu fujavici dostat na balkon ke slunečnici. Jednu z nich to odfouklo ze zábradlí, normálně ji nabral vítr a smetl ji pryč. Chudák… no snad přistála hladce.

4.1. 2018

Ukazuje se, že nejsem jediná, kdo je posledních pár dnů jakýsi rozbitý. Posledních pár dnů se potýkám s nechutenstvím a únavou. Je zajímavé, že v tom nejsem sama. Pokud pozorujete to samé, budu ráda za váš postřeh do zdejší diskuze.

Jestli máte blbou náladu, tak se běžte podívat na dnešní článek tady: 15 koček, které si zaslouží Oskara

Je kočičkový a fakt úžasný.

Další zajímavá zpráva je ohledně Facebooku a jeho neúspěšné snahy potlačit neoficiální zprávy:

,,Facebook již nebude dále pokračovat v označování tzv. „fake news“ příspěvků speciálním štítkem „disputed“ (v překladu „nevěrohodné/pochybné“), který se vedle nich zobrazuje jako červená vlaječka. Toto opatření Facebook zavedl začátkem roku 2017 a jeho účelem bylo zabránit šíření tzv. hoaxů a falešných zpráv na platformě společnosti. Štítek měl za úkol vzbuzovat v uživatelích pochybnosti o zdroji informací, které se rozhodnou číst. Nicméně, zdá se, že většina uživatelů svoji důvěru k příspěvkům tohoto druhu naopak zdvojnásobila, a to právě díky štítku „disputed“, který Facebook zavedl.“

více si můžete přečíst tady: http://tadesco.cz/facebook-oznacovani-fake-news-prispevku-cervenou-vlajkou-melo-opacny-efekt-nez-jaky-potrebovali/

Zlatuška pořád bydlí nouzově v bedýnce zvlášť. Je mi jí líto, ale asi se pletu, protože Zlatuška má tak dobrou náladu, jako jsem ji ještě nikdy nezažila. Úplně se zdravotně spravila, boule skoro necítím, odvodnily a vyhojily se jí zavodněné zanícené plíce, zase má hlas a rozkošně píská, naučila se žebrat, zmizelo jí fatty eye, je taky čistotnější, už jí není jedno že by ležela celý den ve vlastní moči. Včera jsem jí upravovala srst a trochu se bránila a poskakovala, což nikdy předtím nedělala. Prostě jí to zhubnutí a samotka dodalo nový elán do života. Možná že se jí takhle fakt líp žije, když při své povaze která ji pořád nusí se přejídat nemusí s nikým zápasit o jídlo v misce. Takhle dostane odměřenou dávku, ví že je to celé její, že domeček je jenom její a má svůj klid. Měla jsem strach aby nedostala depresi když bude bydlet sama, ale stal se přesný opak, Zlatuška oslavuje. Dokonce se akčně vyvalí z domečku na zavolání, nebo zahrabání prstíkem v pilinách a rozkošně brumlá. To taky nikdy předtím nedělala, předtím jí bylo všechno u salámu. Jakoby ji někdo vyměnil.

5.1.2017

Včera jsem dočetla knihu Etiketa pro moderní dívky.

Velkou recenzi na ni dělat nebudu, protože není obsahem zvlášť významná, je to spíš pohodové čtení pro pobavení a relax před spaním. Kniha je psaná dost primitivním jazykem, až jsem si říkala že je snad pro děvčata školou povinná, ale není, zabývá se dospělým životem. A občas obsahuje parádní hlouposti, že jsem se nad ní fakt pousmála.

Nejvíc mě asi bavila část o tom jak být skvělým hostem – je o respektu vůči hostiteli. Nic u něho nekritizovat, ani výzdobu, nechovat se jako hejhula a nevstupovat do místností kam jsme nebyli pozváni.

Ocituji vám z ní dvě ukázky. Jednu která je hezká, trefná a pro srovnání druhou ujetou, která je o 10 stránek dál:

str.199-200

,,Oddíl nenávidějících

Někteří lidé vás budou nenávidět, ať budete dělat cokoliv. Asi už se pro to rozhodli a vy s tím nemůžete nic udělat. Dobře, nemějte strach…. je to jejich problém. Lidé jsou k druhým krutí z mnoha důvodů – a často to nemá vůbec nic společného s tím, jestli si to dotyčná osoba zaslouží, nebo ne.

1. Žárlivost – nejrychlejší způsob, jak někoho vyřídit, je buď si z něj utahovat nebo zpochybnit jeho sebevědomí. Je to lekce z klasické psychologie: když je někdo hezký, připomeňte mu, že má velký červený nos. Když má někdo výborný vztah se svým klukem, připomeňte mu jeho předchozí partnerky. Je to průhledné jak umyté okno… ale stejně to bolí, to je mi jasné.

2. Neštěstí – šťastní lidé mají obecně většinou tolik práce, že nemají absolutně čas na to být závistiví, hanební nebo vám vrazit kudlu do zad. Ubozí lidé mají na tyhle věci spoustu času. Nabídněte jim pomocnou ruku a když ji odmítnou, nedá se s tí nic dělat. Musí si pomoct nejdříve sami – a nenechte se od nich vysávat. Negativní lidé vás takhle můžou připravovat o energii.

3. Sexuální přitažlivost – další věc, kterou jsem se naučila na pískovišti: chlapci tahají za copy jenom ty dívky, které je přitahují. Muži v tom v dospělosti pokračují. Jestliže si vás nějaký muž v práci dobírá za to, že jste udělala nějakou chybu, má za to, že s vámi flirtuje.“

str.211

,,Tajemství úspěchu

Čůrat na ulici není dobrý nápad. Pokud vás to někde neočekávaně přepadne, zkuste si někde najít kus trávníku – ten dokáže vše pohltit a zápach nebude nikoho obtěžovat.“

😀 !! … holky já vám nevím, ale opravdu někdy nějaká žena močí na ulici na chodník, že je potřeba dávat takovou větu do knížky? 😀

7.1.2018

Dneska bylo játýrkové dobrodružství. Poprvé v životě jsem dostala vepřová játra. Normálně bych si je nekoupila, bůhvíco by v nich bylo za jedy, ale tohle byl domácí chov… No tak jasně, játra na cibulce. I ve školní jídelně jsem je nadšeně baštila… Začala jsem koukat na recepty a překvapilo mě jak se moc liší a hlavně jak tam lidi cpou hnusný masox a sojovku, jakoby játra sama o sobě chuť neměla…??? A někdo dělá zásmažku zvlášť, někdo dělá záklechtu nakonec a ty játra mezitím vyndá aby zahustil omáčku… Takových nesmyslů jsem načetla, až jsem si řekla ,,kašlu na recepty, nejsem blb přece umím vařit, udělám hrc frc tako vždycky a bude to“ a opsala jsem si jenom co tam všechno mám naházet za koření. Na dělání zásmažky zvlášť, nebo záklechty a vyndávání jater na závěr jsem se vybodla. Když člověk začíná cibulí a tukem, tak logicky popráším moukou, zasmažím, mám rovnou základ a nemusím se s tím pak složitě babrat. Tak jsem to tam všelijak sebevědomě naházela a nakořenila podle sebe a koukám co z toho vyleze… no vypadalo to fakt strašně. Taková šedobílá bublající břečka, až jsem si říkala co jsem to udělala za šmakuládu, jestli to vůbec bude poživatelné. Spíš to vypadalo jako když čarodějnice Latrýna v komedii o Robinu Hoodovi dělala lektvar z mločích… Někdo by měl do těch receptů napsat ,,pokud máte v polovině pocit že jste to zkazili a nebude to k jídlu, jste na dobré cestě“, protože to stačilo nechat v klidu bublat pod pokličkou a játra na cibulce vyšla naprosto perfektně, i se krásně vybarvila omáčka. Škoda že další už nebudou. Takový výborný jednoduchý recept a všechno bylo hotové za 30 minut. Super věc pro línýho kuchaře, už chápu proč to dělají v jídelnách 😀

10.1.2018

Youtube vypnul autorům kartu ,,komentáře“ a nahradil ji funkcí ,,komunita“. Funguje to jako zeď, kam se dají posílat krátké zprávičky, aktualitky, vzkazy a dají se tam jednoduše vkládat i obrázky, což je super. Dva týdny nazpátek jsem si kartu vyzkoušela a teď dojdu a koukám, že tam mám hromadu reakcí. Nejsem si jistá jak to funguje, možná to někde hlásí, že autor u kterého máte odběr, hodil něco na zeď… akorát nevím kde to hlásí. Sama mám pozapínané odběry a žádná oznámení mi nechodí. Nebo mám zkrátka aktivní publikum, co se tam proklikává samostatně.

Tak jsem tam dneska naházela pár pěkných fotek, akorát mi tam chybí Zlatuška, tu bych měla taky nafotit. Teď je moc pěkňučká, co se vyzdravila a zhubla 🙂

Nejlepší fotka je jednoznačně tato Vanilčina. Vanilka se minula povoláním, místo kariéry youtube hvězdy měla být modelka. Další fotky a zeď najdete tady: https://www.youtube.com/channel/UCN5OvJFRI-JqTDCzL21tnYA/community

11.1.2018

Jak udělat ze stresu vašeho kamaráda

Zajímavá krátká přednáška na téma stresu. To je to vlastně stresová reakce? Je skutečně stres takový zabiják, nebo víc záleží na tom jak moc této všeobecně uznávané pravdě věříme? Jak funguje oxytocin? Jak lépe stres zvládat? (video je s českými titulky)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=803&v=RcGyVTAoXEU

Vědci oznámili, že na konci ledna se dočkáme krvavého superměsíce, píše portál Space.com

Uvádí se, že „krvavý Měsíc“ není ničím neobvyklým, ale jeho pozorování současně s plným zatměním je poměrně ojedinělé. Naposledy k podobnému jevu došlo před 150 lety a příští velký superměsíc má přijít 31. prosince 2028 a 31. ledna 2037.

Podle vědců se krvavý úplněk objeví po setmění a první, kdo ho spatří, budou obyvatelé západní polokoule.

Superměsíc je astronomický jev, kdy Měsíc ve fázi úplňku nebo novu připadne na okamžik, kdy budou k sobě Měsíc a Země nejblíže. Přitom nejjasnější červené zabarvení vzniká kvůli tomu, že se nebeské těleso nachází ve stínu planety a na jeho povrch dopadá pouze část světla. (zdroj)

Bohužel je tu blbá zpráva ohledně CNTV, která oznámila že končí.

Pan Ortek 5.1.2018 oznámil, že už toho má dost, lidé jsou apatičtí, dění ve světě eskaluje a zdá se že časově velmi náročná tvorba ho již vyčerpala. Já to chápu, vydat jedno deseti-dvacetiminutové video je šílená piplačka, sama na tom dělám obvykle dva dny a to mám zcela amatérskou úroveň, jakou by zvládl udělat každý jiný patlal. Tvořit CNTV musí být ještě o dost náročnější, protože má přece jenom grafickou kvalitu někde jinde, videa jsou dost dlouhá a ještě tomu musí předcházet pečlivá příprava programu. To je obrovská spousta práce, času a energie, které divák nevidí a pokud za oponu osobně nenahlédne a nevyzkouší si to na vlastní kůži, ani tu piplačku nemůže patřičně ocenit. Pan Ortek říká že možností a alternativních médií je hodně, že je na výběr a proto si myslí, že se nic zásadního nestane, když CNTV po sedmi letech ukončí provoz.

Pokud vás zajímá originální video, vyjádření najdete zde, je to v cca posledních deseti minutách: https://www.youtube.com/watch?v=iAJgoReE2rM

Pamatujete na kanál hudebníka a zpěváka Astona z YT?

25.12. 2017 vydal zimní písničku, která by vás mohla potěšit. A jako vždy laděná na 432hz 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=_giDbMUD0TQ

V zahraničí hýbe emocemi už delší dobu otřesný případ tvorby jůtůbera Logana Paula. To je vymydlený mladík z Ameriky, který si myslí že se celý svět točí jenom kolem něho. Odjel do Japonska a natáčel v Aokigahaře. Na youtube poté vydal film, kde je natočené tělo jednoho ze sebevrahů a ze zemřelého si ještě se svým týmem nemístně utahovali. Vše jenom pro více views a laiků. Virální hov*do tohoto formátu se prostě nezastaví před ničím. Logan byl nucen video stáhnout, vydal jakousi suchou omluvu a lidé ho za to oprávněně nesnáší. Zajímavá je měkkost sankcí, kdy YT pouze Loganovi zrušil nějaké prémiové funkce a dodatečné programy, zatímco základní monetizaci jeho videí ponechal. Takže Logan nejde symbolicky ani na chvilku do vězení a nebude asi vykonávat obecně prospěšné práce, jak bych spíš očekávala, že by se zneuctění mrtvého mělo potrestat. Pouze mu částečně zkrouhli příjmy.

Zveřejnění rozsahu trestu už je v češtině TADY, více o otřesném videu ZDE. Loganova omluva (co mu taky jiného zbývalo??) je TADY.

12.1.2018

Dnes jsem nasadila na e-shop čerstvou várku brazilských křišťálů.

Kdo by měl zájem, najdete je tady: http://alueshop.webnode.cz/brazilske-kristaly/

Na tadesco.cz vyšel dnes večer poměrně dost výživný článek s velice zásadními a šokujícími zjištěními o jednom manipulátorském webu. Určitě stojí za přečtení, nebudete věřit vlastním očím! http://tadesco.cz/odhaleni-podstaty-dezinformacniho-webu-manipulatori-cz-neco-ze-symboliky-z-druhe-strany-je-to-tak-jednoduche-a-mnozi-nechapou/

15.1.2018

Dneska vyšlo na Streamu výjimečně pěkné smysluplné video, až mě to překvapilo. Doporučuji 🙂

https://www.stream.cz/stream-extra/10020689-psychosomatika-aneb-telo-jako-popelnice

,,Tělo máme jen jedno. Navenek hodně vydrží, ve skutečnosti je ale uvnitř velice křehké. Každá negativní stopa naší životosprávy zůstává v buněčné struktuře natrvalo zaznamenána. Vypadá to, že si to ale moc neuvědomujeme. Neposloucháme jeho potřeby a varovné signály, vnímáme je jako něco nežádoucího, ignorujeme je, vytloukáme klín klínem. Pak není divu, že mu po letech nenaslouchání přestaneme rozumět a jsme nešťastní z toho, že přestává fungovat tak, jak bychom potřebovali. Jako pilulková civilizace bychom se měli zamyslet nad tím, že proces uzdravování je otázkou dlouhodobého vytváření rovnováhy těla a ducha a nahlížení na konkrétní stav z co možná největšího množství úhlů pohledu. MUDr. Josef Pekárek patří mezi naše nejuznávanější odborníky v oblasti celostní medicíny, která je založena právě na komplexním nahlížení na psychický a fyzický stav a na příčiny zdravotních problémů.“

16.1.2018

Prosím, pokud půjdete volit prezidenta, vyhněte se obloukem Drahošovi. Drahoš je dle veřejně dostupných pramenů elitář jako prase a prodal by nás do salámu za pytlík křupek, obrazně řečeno. Půjde na ruku zájmům globálních elit a nebude ho zajímat blaho národa. Drahoš by nás vyšel zatraceně draho.

Doporučuji k přečtení:

Odpoví mi profesor Drahoš, zda je členem římského klubu?

Drahoš: ohrožení státnosti a České republiky

19.1.2018

Dneska večer se konečně podařilo nastěhovat Zlatušku do nového kotce. Byl to teda porod, protože jsme ho první nemohli dostat do auta (já počítala 100×70 a ono je to víc), pak jsme řešili aby se při převážení nerozbil protože je ze skla, pak mi málem rupla cévka když jsme ho vynášeli z auta a pak jsme čekali do druhého dne až se sejdou správně lidi, aby mi to mohli vynést do patra dva statní chlapi, protože já bych se asi v půlce vysílila a pustila to… I pro chlapy to bylo těžké. Navíc vymanévrovat po točivých schodech. Domeček to všechno přežil jenom s jedním malým odprýsknutím co skoro ani není vidět a navíc na zadní stranu budu ještě dělat zelenou tapetu s přírodním motivem a to se ztratí úplně… A Zlatík už si tam vesele lebedí. Má pro sebe prostor 105×75 a ještě je k tomu praktický dřevěný podstavec na kolečkách, s ním to má 107×77. Tak jsem ráda, že už to máme za sebou. No a asi to zatím nebudu fotit (i když to vypadá nádherně, na pochlubení), protože děti na Youtube by možná ocenily nějaké pěkné povídání a videjko o Zlatušce. Tento týden nepřipadá v úvahu, ale někdy koncem příštího týdne už bych mohla mít klid na natáčení, tak bych se potom pokusila něco splácat, když bude nálada a energie navíc. Dost jsem řešila kam to dám protože je to fakt obrovské a nakonec se Zlatuš vlezla vedle holek, takže sousedí přes sklo, trošku jim to ještě upravím aby na sebe morčoni líp viděli. I to vypadá pěkně.

Dostala jsem tip na zajímavé krátké videjko. Nevím k němu podrobnosti, je to nějaký starší záznam z ruské televize, asi z živého přenosu. To budete koukat:

https://www.youtube.com/watch?v=1iOPsDnfj5U

V Evropě řádí vichřice o nevídané síle.

,,Vichřice se silou orkánu, sněhové jazyky a mráz. Na naše území směřuje počasí, které už pustoší západní Evropu. Obrovský vítr si vyžádal už i oběti na životech. Nejhorší situace je v Holandsku a Německu, ale postupně se vlna posouvá na východ přes Česko do dalších států.Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstává bez elektřiny zhruba 5500 domácností. Problémy jsou především na Děčínsku a v oblasti Železného Brodu. Dodávky by měly být obnoveny ještě dnes.“

Více ve droji zde: http://tadesco.cz/video-zene-se-nas-orkan-evrope-hlasi-obeti-lide-letaji-vzduchem/

22.1.2017

Vzhledem k tomu že jsem teď extrémě vytížená a nestíhám sledovat žádné zprávy zvenku, mohu dnes podat aktuální zprávičky pouze ze svého sídla 😀

I když mám teď na Youtube přemorčátkováno, další v pořadí bude sestřih mé veverčí restaurace. Pak mám za úkol udělat něco o Zlatušce, co bylo a jak je teď nastěhovaná, myslím že to vyjde asi na dva roztomilé chlupaté tématické díly.

A ještě mám v plánu důležitý Alutalk, chtěla bych ho udělat co nejdřív, ale nevím v jakém pořadí co stihnu. Potřebovala bych se naklonovat na tři Alušky.

Dneska mě šokovala Zlatuška, která ve vlastním domku postupně ožila až tak, že ji vůbec nepoznávám. Dneska jsem ji chtěla kamarádce vylovit na pochování a Zlatušku jsem musela nahánět jak divou zvěř a když už jsem ji chytla, tak Zlatuš udělala náhle takovej kotrmelec, až mě ohodily piliny. Kam se poděl ten línej rozteklej knedlík? Zlatušku někdo vyměnil! 😀 Taky začíná být parádně uřvaná a s morčíkama hezky koncertuje.

Komentáře

Ikona diskutujiciho German Music 2017-12-31 19:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeji ti, aby byl nový rok 2018 plný úspěchů, zdraví, lásky, pohody a štěstí. 🙂

Ikona diskutujiciho armag 2017-12-31 22:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vzkaz Američanům to být nemůže, protože jak Američané tak i Rusové dokonale znají vojesnké možnosti navzájem a nikdy proti sobě nepůjdou, protože USA i Rusko jsou řízeny ze stejného místa.

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-01-01 00:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím zdravím. Tak máme po půlnoci a skoro už i po těch hnusnejch destruktivních ohňostrojích. Přeju krásný Nový rok a hodně štěstí všem senzitivnějším, já byla doteď ok, jenomže teď po půlnoci mě ta energie tak sebrala, že jsem nemohla skoro ani dýchat a bylo mi do breku, což může znít přehnaně, ale má chyba to není, přišlo to samo. Nesnáším Silvestr, všechny tyhle "stálé" zvyky lidi jen rozdělují a energie z nich nejde ničemu dobrému a lidé to nevidí, je mi z toho až smutno. Nevím, někdy se mi tenhle Matrix vážně nelíbí. Lituji všechny zvířátka, i ty moje. Nechápu, jak někdo může být tak bezohledný, že pouští hlasité ohňostroje, natož v přírodě, prostě… Achjo. Nechápu. Ostatně jako každý rok. A ano – jak už sis Aluško možná všimla, když se mnou zamává něco destruktivního, mířím automaticky sem. Každopádně, jak říkám, hodně zdraví do Nového roku. :-)

Ikona diskutujiciho Aťa 2018-01-01 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Môj dom bol v poslednú noc v roku ponorený do tmy a ticha. Prekvapilo ma, že na buchot polnočných petárd, ktorý sa ozýval nepretržito značne dlhú dobu nereagovali ani synovi psíkovia. Takéto ticho v dome som zažila prvý raz. Pekný a príjemný rok 2018.

Ikona diskutujiciho Čoko 2018-01-01 14:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já Silvestr jako takový taky nijak neprožívám, ale stejně se na něj těším, protože miluju sledovat ohňostroj. Tolik světýlek na nebi :3

Ikona diskutujiciho hanka 2018-01-01 14:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky zdravím. Silvestr jsem neprožívala nikdy, většinou jsem chodila spát, ale v poledních letech už je spát v tuto dobu nemožné. Letos jsem na silvestra hlídala naši fenečku na vesnici, protože nesnáší rachot a světlice a bylo to fakt peklo. Od 18 hod sousedi pálili rachejtle a ona se už od těch 18 klepala, slintala, a nejhorší to bylo před půlnocí, myslela jsem že ji klepne. Držela jsem ji kolem krku a modlila se ať už to skončí. Jak to utichlo o půl jedné tak se pomaličku uklidnila. Dneska spí celý den jak je vyčerpaná. Pro takovou zvrhlou "zábavu" nemám vůbec pochopení, když je to ve městech tak dobře, ale na vesnici? Jsme tady u lesa a myslela jsem na lesní zvěř že to po ně musí být otřesná zkušenost, je to jako kdyby se permanentně střílelo. Musím přiznat že letos silvestr byl náročný i pro mě, večer mi dost klesla nálada a od 22 hod jsem byla úplně vyčerpaná, chtěla jsem ještě nějak využít čas a cvičit a něco se naučit, ale nešlo to. No tak máme na rok pokoj 8-O

Ikona diskutujiciho Cherry Berry 2018-01-01 14:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

❤️Šťastný nový rok 2018 přeji❤️

Ikona diskutujiciho kalia 2018-01-01 17:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chtěla jsem ti poděkovat za doporučení knihy Život s vysokou inteligencí, dobře se četla a i jsem si z ní něco odnesla.

Ikona diskutujiciho Helene 2018-01-01 17:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky nechapu co na tom je. A jeste k tomu predsevzeti…pokud neco chces tak na tom makej ted a necekej do novyho roku :D. Ja to oslavila s nasima na skypu, dala si dve sklenicky vina a zalehla do postele. Tolik lidi kvuli tomu ztraci prsty, ruky a konci priotraveni v nemocnici.

Ikona diskutujiciho Klára 2018-01-01 18:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo Silvestr. U nás se nikdy moc neslavil. Jsme celá rodina proti petardám, máme hodně zvířat tak je lituju že to musí snášet… Navíc má náš pes 31.12. narozeniny (chudák) bylo mu 14 :). Pokaždé zavřeme všech 5 koček do garáže (původně 3 ale na podzim jsem našla 2 koťátka v lese…tak jsme si je nakonec nechali ;D). Celá naše oslava spočívá v tom, že jíme chlebíčky a připijeme si dětskýho šáňa a pak jdeme na zahradu s prskavkama, jsme tam tak 2-3 minuty a jdem spát ;D

Ikona diskutujiciho Alue 2018-01-01 18:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:  To jsi trošku předběhla program, protože recenze teprve vyjde a vypiplala jsem ji k dokonalosti :-D  jinak nemáš zač.

Ikona diskutujiciho romča 2018-01-01 20:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No u nás na Silvestra o polnoci ohňostroj zrušili a posunuli ho na dnes o 19:00 a bolo to tak aj minulý rok. Nieže by mi to vadilo :D Ľudia sú podľa mňa už trápni s tými "rachejtlami" ale inak Silvestra neriešim…

Ikona diskutujiciho pepino B. 2018-01-02 03:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hmm..nejhorši den v roce

Ikona diskutujiciho kalia 2018-01-02 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: já jsem tu recenzi/doporučení knihy Život s vysokou inteligencí četla tady na aluska.org (jsem tu knihu neznala, takže by mě jinak nenapadlo ji číst), ale když jsem chtěla napsat poděkování, tak jsem ten článek v historii (archivu) článků už nemohla najít. Přišlo mi to divné, že zmizel, ale napsala jsem poděkování tedy alespoň do zápisníčku. Tak doufám, že jsi článek smazala abys ho mohla vylepšit a vydat ho znovu, protože jinak by to byla záhada :-D 8-O

Ikona diskutujiciho Alue 2018-01-02 13:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]:  nn, já ji zmínila okrajově, plnohodnotná recenze teprve vyjde :-)

Ikona diskutujiciho kalia 2018-01-02 15:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: ahaa, tak to jo :-)

Ikona diskutujiciho lenka f 2018-01-02 17:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem si na silvestra jen ochutnala trochu šampusu. Musím ale říct, že poslední dobou tak 3 – 4 roky nazpět zažívám na vánoce i silvestra takovou mírnou depku. Jako by mě něco psychicky stahovalo dolů a bralo chuť do života.  Když se dívám třeba v televizi na ty davy hulákajících a přiopilých lidí, tak si připadám jak z jiného světa. Nějak jim nerozumím. Já bych tam třeba na náměstí do toho hluku a bordelu nešla. Radovat se z toho, že bude za pár okamžiků o rok víc, no to je toho. 8-)

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2018-01-02 17:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak toho Zedníčka to bol jeho synovec, nie vnuk ako píšeš. (teda osobne ani neviem kto to je, videl som ho len vo filme DonT Stop a aj to som pozeral len kúsok, bolo to o PUNKáčoch a to ma moc nezaujalo :).

Ikona diskutujiciho Tara 2018-01-03 18:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nepřijde vám dneska obzvlášt' zlý den? Většina lidí  i se mnou dnes zažívají takové srač..*, že to snad až není k uvěření.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-01-03 22:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]:  Jo no.. řekneš jim ,,ahoj co pro tebe můžu  udělat" a zachází s tebou jak kdybys jim podpálila barák. :-?

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2018-01-03 23:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Bývá to horší. Dnes je to takový průměr. I když je fakt, že dnes i lidé, co jsou běžně v pohodě, byli podráždění.

Ikona diskutujiciho zdeněk 2018-01-04 06:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Jo…mě stačily 4 hodiny ve škole (dýl jsem nevydržel, tak jsem odešel domů) a hned co jsem přišel jsem zalehl a spal. Uplně vyšťavený, bez energie.

Ikona diskutujiciho Shanti 2018-01-04 12:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak já to mám dnes,jsem fakt utahaná,i přesto,že je u nás vcelku hezky.Spala jsem spoustu hodin a ráno se vzbudila unavená,jak kdybych snad ani nespala…je to jen můj problém nebo je to globální?

Ikona diskutujiciho Alue 2018-01-04 12:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]:  Tyjo, dneska ráno… spala jsem asi 8 a půl hodiny. V 8 se vzbudím a znova usínám. Říkám si vstávej, vstávej, dělej, musíš vařit, uklízet, nanosit dřevo, dojít na poštu, morčata mají hlad, v baráku je zima, nesmíš se válet, šup šup…. ale hodinu jsem nebyla schopná opravdu vstát. Ležela jsem na zádech úplně vycucaná, nakonec jsem si energii dodala cíleně a zaujala vzpřímenou pozici až v 9. Normální to u mě není. Taky mám posledních 5 dnů problém, že mě přepadlo nechutenství, buď vůbec nemám hlad, nebo když ho mám tak jenom trošku, ale nechce se mi jíst, když se přinutím tak mi to nechutná, sním za vrabce a zbytek do sebe tlačím násilím povinně, protože vidím že jsem skoro nic nesnědla. Včera jsem se vybodla na večeři, jeden by myslel že teď budu šilhat hlady a ono nic. Tak nevím… má to tady někdo, nebo jsem divná jenom já?

Ikona diskutujiciho Shanti 2018-01-04 16:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano i s jídlem to mám hodně podobné…akorát se mi chvílemi dělá i špatně od žaludku.A několik dní jsem pořádně nejedla…také se do něho musím nutit?

Ikona diskutujiciho Alue 2018-01-04 16:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]:  Já jenom piju… podaří se mi do sebe nacpat pořádné jídlo až ve čtyři odpo, ale musím mezitím pracovat fyzicky, abych se vyčerpala a přišel skutečný hlad. Jinak mi to nejde… a na večeři pak už není chuť.

Ikona diskutujiciho Náťa 2018-01-04 16:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Včera i dneska byl hodně zvláštní den, na včerejšek co jsem se ptala lidí, tak snad nikdo neusnul dříve než ve dvě ráno, já sama jsem usnula až asi v pět, a dneska jsem zase spala hrozně dlouho a stejně jsem unavená (i když normálně bych ten spánkový deficit v pohodě dospala, jak se znám), jsem úplně mrtvá a chuť k jídlu už dva dny taky vůbec nemám, vždycky si v jídelně beru hlavní jídlo i polívku a dneska jsem měla problém do sebe nacpat alespoň to hlavní… Ale oproti tomu mám velkou žízeň. Každopádně mě trochu uklidňuje, že to tak nemám jenom já.

Ikona diskutujiciho BED 2018-01-04 18:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ako vidieť na umerii, asi 4 dni po sebe stúpanie, vo vysokých hodnotách. – A vlny idú rýchlo – včera nasnežilo, pekne, a ráno teplo 10 stupňov. Sneh preč. Mňa nebolieva hlava, nebývam dobitá, a cez to dnešné ráno bolenie hlavy. Presne to o hlave zmieňujú na umerii. Škoda, že sa už o tejto web stránke nehovorí tu na alue.

Ikona diskutujiciho Lucka 2018-01-04 19:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky přidávám trochu to pléna… Nejdříve jsem to přičítala jen svojí momentální situaci, ale díky tobě, Alu, vidím, že se to neděje jen mě. V rodině a okolí nic takového nepozoruji, takže jsem byl zpočátku zmatená.

Ikona diskutujiciho octomaník 2018-01-04 19:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Psledních několik dní usínám u počítače, nikdy se mi toto nestávalo; pokud jde o nechutenství nevím – momentálně méně žeru a víc se hejbám abych zhubnul. :-D

Ikona diskutujiciho ketty 2018-01-04 20:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky vnímám od pondělí změny, na úterý jsem nemohla spát skoro vůbec a na středu taky špatně, přesto jsem ale měla kupodivu energie naopak dost, více než obvykle, zvlášť když nespím a to jsem ještě nastydlá, přesto se cítím naopak čilejší. Jídla mám pocit, že mě poslední dny taky stačí mnohem méně, většinou už mám dávno hlad nebo toho sním více. Přemýšlím co se to děje?

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-01-04 22:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Poslední tři dny jsem unavená(a to dost) a nemám chuť na jídlo! Přesně, nekecám! A já si říkala, čím to sakra je, že jsem snad nějaká nemocná.

Ikona diskutujiciho Petr 2018-01-04 22:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle zápisníček mě hodně baví, je moc fajn :-)

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2018-01-04 22:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ani ja som včera skoro nič nejedol ani moc nepil a celú noc nespal a dnes mi v obchode prišlo zle musel som si na chvilku drepnúť inak by som odpadol a na WC sa ísť osviežiť vodou. Toto sa mi nestáva no bude to možno dehydratáciou a nespaním.

Ikona diskutujiciho Petr 2018-01-04 22:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: třeba si jen tělo říká, že se chce trochu očistit a odpočinout, občas to mám taky, myslím, že je to přirozený ;-) A co se týká toho spánku, tak jsem posledních 14 dní dost unavený i když spím třeba 9 hodin :-?

Ikona diskutujiciho BED 2018-01-04 23:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, teraz si uvedomujem, že o jedle píšu i na umerii. Máme konzumovať ľahké potraviny. – Mne od včera akoby "trčí" knedľa v krku, ťažšie sa prehlta, a chuť, nevalná.

Ikona diskutujiciho Lilio 2018-01-05 03:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Okrem toho s jedlom mám všetky symptómy už veľmi dlho,prakticky s nimi žijem,už ani neviem aké je to byť bez nich,aj keď som sa pokúšala veľa krát prísť na príčinu….takže žiaľ neviem potvrdiť či je to len poslednou dobou…

Ikona diskutujiciho hanka 2018-01-05 13:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky potvrzuji za poslední dny (asi od silvestra, ale hlavně předevčírem, včera a dnes) nemůžu usnout až do jedné do dvou, potom hluboký spánek se sny a ráno se mi vůbec nechce vstávat, když můžu spím do půl desáté. Dneska jsem si musela nařídit budík na 8 a vzbudil mě z hlubokého spánku, probírala jsem se ještě půl hodiny jako by bylo 5 ráno. Takovou se neznám, jsem ranní ptáče co se v 7 vzbudí samo. Taky jsem unavenější než obvykle. Ovšem pokud jde o jídlo mám to přesně naopak, jsem žravá víc než je zvykem, valím hovězí a čokoládu na sílu.

Ikona diskutujiciho Anonym 2018-01-05 14:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue :D tá recenzia etikety má dostala :D teda ten koniec. No, musím sa priznať, aspoň anonymne. Ja som to teda skusila (čúranie na ulici) aj s ďalšími dvomi kamarátkami, rovno uprostred cesty v najväčšej tme a opité :D

Ikona diskutujiciho Petr 2018-01-05 19:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je dobrý s tím čůráním, to mě fakt pobavilo :-D :-D

Ikona diskutujiciho kalia 2018-01-06 12:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud někdo sháníte lak na nehty, který nesmrdí, nemusí se odlakovat odlakovačem (dá se z nehtu jednoduše sloupnout) a je vyroben na bázi přírodní pryskyřice, tak si vyhledejte Little Ondine, nejlevněji se dá koupit asi zde:

Ikona diskutujiciho kalia 2018-01-06 15:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tady zase píšou, že "Laky Little Ondine obsahují pouze přírodní pryskyřici, vodu a minerální barviva."

Ikona diskutujiciho Čajová Víla 2018-01-06 15:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu, již třetí den se cítím totálně prázdná. Nic moc mi nechutná, přijde mi, že mám ale něčeho málo.. jako by moje tělo bylo duté, nebo nějak strádalo, navíc mám divnou náladu, neurčitou, nic se mi nechce.. a teď čtu, že i Ty se cítíš blbě. Co se to zase děje? Sváděla jsem to trochu na úplněk, měla jsem i divné a dost barvité sny, ale úplněk je již dávno pryč…

Ikona diskutujiciho Liliana 2018-01-07 22:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Játra si výjimečně dám… ale tak jednou za rok, a to ještě když je dělá někdo,  kdo je umí. Jinak jsem ale na maso hrozná šťoura a kdeco také nesmím :-D S největší pravděpodobností by jatýrka skončily v miskách pro kočky :D

Ikona diskutujiciho Jana 2018-01-08 12:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja pociťujem nechutenstvo do jedla už dlhšiu dobu, nikdy som však nepatrila medzi "jedákov", no teraz som aj na moje pomery z malej porcie nasýtená. A najradšej by som celý deň pila čaj. Okrem toho, v poslednej dobe pociťujem občas zvýšenú únavu, ale to je spôsobené možno aj vysokým vzdušným tlakom (keďže ja mávam nízky krvný tlak).

Ikona diskutujiciho Gabby 2018-01-09 10:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, co si myslis o tomto?

Ikona diskutujiciho Klára 2018-01-10 16:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano Alue, když klikneme dole na liště na "ODBĚRY" tam se nám to ukazuje "jako nové video"…. ;-)

Ikona diskutujiciho Shairin 2018-01-10 18:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čumáčci, jsou opravdu sladcí!

Ikona diskutujiciho Alue 2018-01-10 18:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[47]:  Tak jsem asi šiška, ale pořád to nějak nevidím.. no hlavně že to funguje ostatním :D

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-01-11 04:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta morčátka jsou k zulíbání ♡

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek