Zápisníček / Leden 2019

2.1.2019 v Aluška.org 57
Aktuální dění ze světa, i z mého života. Vítejte v Zápisníčku 🙂
Příspěvky jsou řazeny sestupně, pro nejnovější data scrollujte dolů.
_____
01.01.2019
Vítejte v novém roce 2019, který otevřeme novinkami v e-shopu a tématikou zdraví.
Novinky v e-shopu Alue.cz:
Vše co toužíte vědět o přírodních křišťálech
Vážení zákazníci,
Na Alue.cz už nějakou dobu chyběla stránka věnovaná speciálně křišťálům. Jaké mají účinky, jak se používají, jak se čistí, odkud se dovážejí, jak se vybírají, jak s nimi zacházet, k jakému účelu vybrat. Křišťály jsou velmi zajímavé specifické téma a napsala jsem toho o nich opravdu hodně. Aby nebyli zájemci o křišťály odkazování na mateřskou stránku Aluška.org, kde je článků mnoho a návštěvník by se mohl ztrácet v jejich počtu a délce, nyní má e-shop vlastní stránku věnovanou speciálně nebroušeným křištálům.
Obsahuje zhuštěné popisy a pokyny, které by vám měly pomoci usnadnit výběr, pochopit značení jejich síly a rychle se zorientovat ve správném zacházení s křišťálem.
Novou stránku najdete zde (odkaz je trvale vložen v patičce e-shopu Alue.cz): https://www.alue.cz/prirodni-nebrousene-kristaly/
Dále byla aktualizována stránka popisující vlastnosti Energetických krystalů tak, aby odpovídala aktuální nabídce. Základní popis vyžadoval změny z důvodu výrazného rozšíření sortimentu: https://www.alue.cz/kompletni-specifikace-energetickych-krystalu/

Dále mě zaujal následující krátký článeček
Tohle jste věděli? Proč se o tom nikde prakticky nepíše? Protože to nechceme slyšet? Kdyby mi tohle někdo řekl za mých telecích let, ani bych se toho nedotkla. 🙁
Čo utajujú pred dievčatami a ženami
Alkohol skonzumovaný mužom v priebehu troch mesiacov pred počatím negatívne vplýva na fyzické a psychické zdravie jeho potomstva. Pokiaľ muž prestane konzumovať alkohol, po troch mesiacoch prebehne obnovenie spermií. Vo vaječníkoch každej ženy sa nachádza takzvaná „zlatá rezerva ľudstva“ – množstvo vajíčok. Na rozdiel od mužských sa ženské pohlavné bunky tvoria v maternici ešte pred narodením samotnej ženy. Ženské pohlavné bunky, čiže vajíčka, sú najviac dlho žijúce bunky organizmu. Obal vaječníkov chráni tieto vajíčka prakticky pred všetkými škodlivými faktormi, okrem etanolu – alkoholu.
Alkohol je vynikajúcim rozpúšťadlom, ktorý preniká do vnútra vaječníkov a degeneruje časť vajíčok, z ktorých môžu byť počaté deti. Každým vypitým pohárikom alkoholu sa zvyšuje percento infikovaných buniek a môže sa stať, že za pár rokov môže byť oplodnená práve tá ženská pohlavná bunka, ktorá bola degenerovaná pohárom šampanského na nový rok. Tento pohár šampanského môže spôsobiť chorému dieťaťu vážne mentálne alebo fyzické poruchy.
Podľa ministerstva zdravotníctva sa v Rusku ročne narodí vyše 100 000 detí s vrodenou vadou a z nich asi 14 – 20 % zomrie v prvom týždni života. Pravdepodobnosť narodenia postihnutého dieťaťa je priamo úmerná tomu, koľko žena vypila alkoholu od prvého pohárika vo svojom živote až do okamihu pôrodu. (zdroj)
7.1.2019
Novinky v e-shopu Alue.cz:
,,Návrat jednorožčích peněženek
Vážení zákazníci,
Originální peněženky s jednorožcem se dnes vrátily do nabídky.
K prohlédnutí a objednání zde: https://www.alue.cz/?collection=fantazie
Nabídka platí do vyprodání zásob.“
Stavba nového webu
Technické řešení nové Aluška.org se blíží do finále, probíhají dokončovací práce. Počítám, že to snad už v průběhu ledna-února bude možné spustit. Přenos obsahu bude pravděpodobně probíhat dodatečně, protože část týmu která má tento úkol, nemohla s projektem začít dřív než po svátcích a odhaduji, že si na to alespoň jeden měsíc vyhradí.
Mezitím technické problémy s ovládáním a vstupem do zdejšího adminu nadále přetrvávají, administrátoři blog.cz nespravili vůbec nic, kromě přecpávání webu reklamou se žádné jiné změny neudály a konstruktivní už teprve ne.
13.1.2019
Přišlo mi mailem
Je zajímavé, jak o sobě američané hodně tvrdí že žijí v zemi zaslíbené, že tak by chtěli žít všichni, yes we can, neomezené možnosti a kidy pidy. Ale pak když si pustíte třeba nějaký dokument o Americe na různá témata, koukáte na to jako na odlišný živočišný druh a říkáte si ,,To je ta úžasná země? Tam bych nevydržel ani týden“. A najednou vám to malé Česko vůbec nepřijde špatné. Oproti zbytku světa je tu mnohem bezpečněji.
TAK TO JE FAKT ŠÍLENÉ, KAM AŽ DOŠLI…
Nedávno proběhla v knihkupectví u Barviče na České v Brně autogramiáda
Elišky Haškové – Coolidge, na kterou jsem se šel podívat. Podle Čechoameričanky, která zamlada pracovala na
sekretariátu 5 US prezidentů, napsala o tom knihu. V USA je za takové knihy kriminál a nikdo si nedovolí vydávat
proti muslimské, proti uprchlické a protiislámské knihy, které jsou u nás běžně neomezeně k dostání.

Je tam trestné kritizovat černochy a proto byl Obama absolutně nekritizovatelný. A kdo volil Trumpa (ona ano), tak ho navenek musí odsuzovat a nehlásit se k němu, aby třeba nepřišel o místo. Trump de facto jde proti celé Americe.
Obama při odchodu z funkce si z B
ílého domu na svoje farmy odnesl – ukradl

historický nábytek asi za 1/4 mil. dolarů a nikdo mu nic neřekl kvůli rasismu.
Clinton tam zase ložnici Abrahama Lincolna, (kam nikdo nevstupoval),
pronajímal pro kamarády na nocleh za 10.000 dolarů za noc do své kapsy.

Dcera Elišky Coolidge dělala přijímací pohovor na Oxford a profesor se jí zeptal: **Vaši rodiče kdesi v Evropě (!) zrestituovali statek. Řekněte mi, proč nic nemohli restituovat černoši tady v USA?
*Dcera řekla, že nemohli nic restituovat, protože nic neměli. Tím pádem skončila a od zkoušky vyletěla……

Spisovatelka teď žije v tom restituovaném statku na jihu Čech a závěrem nám řekla: *Važte si vaší svobody slova a jednání, kterou máte v České republice! Tady můžete beztrestně kohokoliv z politiků kritizovat, nadávat,
psát cokoliv, mluvit cokoliv, vydávat cokoliv, číst cokoliv….a nikdo vás za to nepronásleduje. Toto vše už v USA dávno neexistuje!!!*

Z toho až mrazí! Neuvěřitelné! A proto ve stáří (77) žije TADY. Ta knížka se jmenuje „Pět amerických prezidentů, česká babička a já“. Přikládám fotku Elišky Haškové-Coolidge, jak jsem si ji na autogramiádě vyfotil.

M. Neveselý, ex-dopravní policista ČR.
A já jen dodávám, že tato distinguovaná dáma, plná elegance a šarmu s
vybraným chováním volila prezidenta Zemana.
Čtenářka ginze napsala zajímavý poznatek ohledně symboliky kříže:
,,…já se kartami zabývám a hodně používám karty Lenormand, protože mají dost údernou symboliku – poslední karta je právě karta kříž a tato karta znamená nemoce, bolest, utrpení; a je to karta, kterou ve výkladu člověk fakt nechce. Neznačí žádné náboženství a podobné věci, v Lenormandu je pouze karta spirituality, a tou je hvězda. Takže je moc hezké vidět, jak vám karty ze 18/19 století ukazují na pravý význam kříže, který určitě není dobrý.
To, že si někdo dává ke kartám kříž a obrázek Ježíše, už je spíše jeho blbost a těm výkladům bych nevěřila, protože kdo ví, na koho se tímto gestem napojuje. Když se vykládají karty, tak je dobré se například zeptat svého nadvědomí, andělů atd., kteří vás mohou jemně navést.“
Poslední dva dny jsem se skoro nedostala do adminu.
Stihla jsem maximálně narychlo během dvou minut poklikat diskuze v mezičasech kdy to náhodou chvilku jelo, ale články nejely. Děkuji administrátorům blog.cz, že mi znepříjemňují co nejvíce už takto dost nepříjemný pobyt na zdejším serveru.
17.1.2019
Dostávám dotazy na zajímavé filmy. Zde je pár, které by vás mohly pobavit 🙂
BEZ NÁVODU
Film začíná trochu divoce, ale je to ve skutečnosti o síle rodičovské lásky. Film je velice dojemný a brečela jsem od začátku do konce.
AMERICKÁ MISS INDIA
Jednodušší komedie o namyšlené dívce, co se na konci poučí ze svých chyb. Je tam pár vtipných gagů, jako oddechovka na odpoledne nebo kulisa k práci dosti koukatelný film.
21.1.2019
Důkaz, že kouzelníci spolupracují se spirituálním světem – démonská síla zachycena na video
Našla jsem zajímavé video. Autor předkládá soubor podkladů, které poukazují na to, že nejslavnější kouzelníci světa mají ve skutečnosti pakt s ďáblem, že mu upsali duši. Nejde o triky , ale démonskou magii. Skutečně, existuje více způsobů jak k těmto schopnostem dojít a temná strana je jedna z nich. Až na Copperfielda, u kterého se nejedná o satanský původ jeho sil, je soubor celkem trefný. Zajímavé jsou i srovnávačky dobových plakátů, kde všichni velcí kouzelníci své doby vykreslují sebe sama v podobě ďábla, s ďáblem za svými zády, nebo malé ďáblíky, jak jim šeptají do ucha… původně jsem video chtěla překládat, ale pak jsem viděla že má skoro tři hodiny, tak raději dávám sem. 🙂 I pokud nerozumíte, jsou tam moc zajímavé sestřihy praktik, které nelze vysvětlit jinak, než skutečným nadpřirozenem.
https://www.youtube.com/watch?v=7fKrFeX8dRY
24.1.2019
Stavba nového webu Aluška.org úspěšně pokračuje. V posledních dnech probíhají práce v intenzivním tempu. Největší ořech je a bude přenos tisíců článků ze starého webu.
28.1.2019
Jaké máte počasí? U nás je náádherně. Všude tlustá vrstva sněhu, takže spousta světla, úplně pohádková krajina jako z Mrazíka. Horší už je to s dopravou, po silnicích teď nikdo nejezdí, ani pošta nedojela. Nechci být účastník sněhové kalamity, takže taky nikam nejedu. Na okno přišli posnídat hýlové, ty tu běžně nemám, tak jsem měla radost že se ukázali. Venku nadšeně křičí děti a odpoledne snad půjdou i sáňkovat, ať mám na co koukat 😀 Jediný zádrhel může být zelenina pro morčíky, když zamrznu a zapadám sněhem na dlouho, je to asi jediná věc, která by mě přinutila se někam vybatolit.
Novinky v e-shopu
Parfémy v nabídce ,,Bleší trh“
Vážení zákazníci,
Dnes byla zveřejněna nabídka parfémů v rubrice ,,Bleší trh“. Jsou to parfémy, které jsem koupila či dostala, všechny byly krátce používané. V rámci redukce své voňavé sbírky je nabízím dál. Všechny jsou příjemné a krásně voní.
Aktuální nabídku najdete zde: https://www.alue.cz/?collection=blesi-trh
….. s láskou a úsměvem Alue ….
…..

Komentáře

Ikona diskutujiciho aneta 2019-01-02 02:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to s tema vajickama je nesmysl, kazdy mesic se obnovuji a odchazi s menstruaci

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-01-02 03:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nic proti Biosféře.info, ale myslím si, že to tvrzení je spíše přehnané. Aby například jediná sklenička vína jednou za čas způsobila takový maras ve vaječnících se mi jen tak nechce věřit….

Ikona diskutujiciho hanka 2019-01-02 09:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No já mám dlouhodobě pocit že pít by se nemělo VŮBEC. A ne kvůli tomu že má být člověk asketa ale proto že alkohol je prostě jed, společensky propagovaný jed.  Mám štěstí že mi to nikdy nechutnalo.

Ikona diskutujiciho Alue 2019-01-02 13:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  Aneto, zcela bez urážky, ale… opravdu se všechna vajíčka ve vaječníku vytvoří v době prenatálního vývoje. To znamená že jsi se narodila se zásobárnou a to že ti vyjde jedno vajíčko měsíčně ven z vaječníku a jde do vejcovodu není tím že právě vzniklo, ale DOZRÁLO. Vajíčka postupně dozrávají. A pak putují do vejcovodu. Zkus oprášit knížku biologie, určitě jste se to učili i ve škole, jinak se to určitě dá dočíst i na internetu. Měla bys tyto věci opravdu znát, zejména proto že je to nauka o tvém těle, že se tě to přímo dotýká.

Ikona diskutujiciho Alue 2019-01-02 13:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  Já původně přestala kvůli hubnutí. A pak mi postupně došlo, že je mi bez toho citelně líp. Alkohol je otupovač, kterým se otupuje člověk, když je pod tlakem nebo ve stresu. Takže si jakoby ,,odpočine", protože to přestane vnímat, že je vlastně životně nespokojený. Ale když se naučíš s tím tlakem a stresem správně pracovat, nebo je ze svého života výrazně eliminovat, tak alkohol nepotřebuješ, protože s ním nemáš co umrtvovat. Zkrátka když jsi vnitřně v pohodě, nevíš proč bys to chtěla něčím ,,vylepšovat" nebo umrtvovat…. Bohužel lidé také zapomínají, že když se alkoholem umrtví, tak tím umrtvují i své zdraví a svoji produktivitu práce, což jim ve výsledku dá další nátlak a další stres navíc a už se to točí pořád dokola.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-01-02 14:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nějaký týždeň som pil sypaný zelený čaj a občas kávu, pivo a na silvestra som pomiešal škótsku whisky s bielym a ružovým šumivým vínom a nieže by mi bolo vyslovene zle, ale cítil som sa horšie ako v ,,období čaju".Takže to chápem, ten rozdiel, teda nechápem načo piť alkohol keď je z toho človeku blbo. Lenže keď sa cítim zdravo tak mám chuť na alkohol, nikotín a kávu. A potom keď si to dám a je mi z toho mizerne si zas vravím že je to svinstvo. Je to kolobeh, z ktorého sa človek dostane až keď mu bude už len tak zle, že nebude mať na takéto veci chuť, teda bude ležať v nejakej nemocnici alebo hrobe.

Ikona diskutujiciho armag 2019-01-02 14:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Protože určité skupiny chtějí, aby se původní obyvatelstvo uchlastalo.

Ikona diskutujiciho Alue 2019-01-02 16:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: ,,Je to kolobeh, z ktorého sa človek dostane až keď mu bude už len tak zle, že nebude mať na takéto veci chuť, teda bude ležať v nejakej nemocnici alebo hrobe."

Ikona diskutujiciho Jan Jelínek 2019-01-02 17:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:Alue máte naprostou pravdu se vším co píšete o alkoholu. Alkohol a také nikotin jsou státem tolerované drogy. Proč asi?

Ikona diskutujiciho armag 2019-01-02 18:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Protože Homo sapiens (člověk rozumný) vůbec neodpovídá tomu, co je běžný člověk.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-01-02 19:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: homo tupákus bezmozkus…. jo. konečně jsem našla název pro lidi, kteří pouštějí hlasité ohňostroje a petardy už dva týdny před silvestrem.

Ikona diskutujiciho Alue 2019-01-02 23:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:  Jen si představ, že u nás nějací homo erektus tupákus bouchali petardy i dneska a včera :D

Ikona diskutujiciho hanka 2019-01-03 09:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Taky vidím že se lidi rozčilují, a to jim ani neříkám, nepij, stačí když řeknu že já nepiju alkohol. A proč, ty jsi suchar, blablabla. Už ani nemám chuť se s lidma co běžně nasávají, stýkat. Přijdou mi jako zkrachovalci, k ničemu člověka neinspirují, naopak ubíjí, tou stádností, nedostatkem sebekázně. Záměrné pití, i když vědí že je to špatně (a spousta jich to ví, řekli mi to, dokonce měli i tendenci s tím přestat nebo omezit, ale nevydrželi), vnímám jako slabost. A slaboch mi opravu nemá co předat. Rozumím když si někdo dá sklenku vína protože se říká, a doktoři říkali …že červené prospívá cévám, ok, věří tomu (myslím že pravda je to částečná, nevýhody alkoholu převažují nad přínosy, mimoto cévám daleko víc prospěje pohyb než víno, ale to už nikdo řešit nechce, že by začal sportovat). Ale člověk přece má zkušenost, jak se po pití alkoholu cítí, rozmazává se myšlení – vždyť přece když popijete, nesmíte řídit, protože se zpomalují reakce, jste otupělý – to lidé chápou, ale přesto jim to nedochází, přesto pijí a otupují se dál. No holt když to dělá většina, tak to je omluva na všechno.

Ikona diskutujiciho Gabby 2019-01-03 11:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, chtěla bych se zeptat, jak to vypadá s těmi novými stránkami? Máš pro nás nějaký "update"? 🙂

Ikona diskutujiciho armag 2019-01-03 11:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Alkohol je dokonce pro lidské tělo nezbytný, protože je to součást metabolismu.

Ikona diskutujiciho ginze 2019-01-03 12:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alkohol je prostě hnus sám o sobě…obzvlášť před pár dny jsem se o tom mohla znovu přesvědčit :-) Ale nevědomý člověk, který se při každé příležitosti opije jako čuně, to stejně nepochopí a řekne vám, že jste suchar, není s váma sranda atd. :-?

Ikona diskutujiciho 540045 2019-01-03 12:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nojo, alkohol, taky jsem v telecích létech kolem 17 pila docela dost, ale nyní jsem abstinent a neměnila bych. Jedna dost hnusná zkušenost mi stačila abych se stala abstinentem a nepila…..

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-01-03 14:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nikdy jsem nepila, nepiju a pít nebudu. Z mnoha důvodů… Nechutná mi to, nepotřebuju to, škodí to, fuj. A většina piv je "rohatá", jestli víte, co myslím. Dostávalo mě, jak na střední všichni pořádali chlastačky. lol. Tolik peněz do toho vrazit! K čemu je to dobré jsem nechápala už tehdy(já si dala tak sklenku vína s mistrem a to bylo z trochu jiných důvodů… :D Jinak se mi z červeného zvedá kufr, ale světlá docela můžu, když mi to někdo nabídne v restauraci k jídlu, je to docela fajn). Lepší jít domů a něco dělat, z toho mi ráno aspoň nebude blbě. Dám si tak maximálně panáka – dva ořechovky nebo slabého likéru na Silvestra, při oslavách apod. kde to pijí všichni a ťuknem si tím. Ale to je spíš pro chuť, navíc je to maličký, na tom podle mě na tom není nic špatnýho, stejně jako že si někdo dá jedno pivo v restauraci k večeři apod. Ale jak říkám, k "rozproudění zábavy" to fakt nepotřebuju, už vůbec ne, že bych toho vypila víc. Nebo mi chutnají věci jako je moje milovaná piña colada a podobný sladký koktejlíky s alkoholem, ale to si dám tak jednou za rok u moře nebo prostě na pouti :D Furt si pamatuju jak mi bylo čtrnáct a starší kamarádka na pouti mi koupila panáka vodky, že si ťuknem(to byla moje první zkušenost s alkoholem) – já čekala že to bude odporný a ono mi to chutnalo! :D Naštěstí měla dost rozumu, aby mi řekla, že víc už fakt jako v mém věku ne-e.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-01-03 14:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Každým vypitým pohárikom alkoholu sa zvyšuje percento infikovaných buniek a môže sa stať, že za pár rokov môže byť oplodnená práve tá ženská pohlavná bunka, ktorá bola degenerovaná pohárom šampanského na nový rok." I když je teda fakt, že tohle mě trochu děsí… Příště si možná dám spíš piña coladu bez alkoholu :-|

Ikona diskutujiciho ginze 2019-01-03 21:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Já si pamatuju, když mi jedna spolužačka na střední říkala, že za víkend utratí za alkohol 500kč, což jsem docela zírala, protože to jsem já měla jako kapesné tak na dva týdny. A nikdy jsem nechápala, co z toho má, že nechá někde pětikilo za to, že jí akorát bude druhý den špatně. Holt, některé lidi pochopit nelze :-D

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-01-04 12:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Chudáci zvířata. Myslím, že aby je ti blbci pohcopili, by nejlepší bylo, aby ze sebe udělali na chvíli homo rachejtlus rektus https://www.facebook.com/335810106527042/photos/d41d8cd9/1124801230961255/

Ikona diskutujiciho Jantulka 2019-01-04 18:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hmmm, Krištále. To je ale nádherná téma, som Ti za to skutočne veľmi vďačná. Mňa by teda ešte zaujímalo, že

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-01-04 19:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže sluníčko je vlastně takový kruh(když ho kreslí např. malé děti, jako kruh s čárkami okolo) s dalšími kruhy kolem, když je znaménko mínus vlastně kruh. a kruh = negativní. a negativní je dobré pro lidskou bytost, proto je slunce dobré pro lidskou bytost. ha! Pak chápu, že je to tak silný symbol. Hmm.

Ikona diskutujiciho Alue 2019-01-05 09:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-01-08 13:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, já se těším na nový blog!! ❤

Ikona diskutujiciho Khira 2019-01-08 18:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško děkuji moc za energetický krystal, je moc krásný a ještě k tomu takhle vystínovaný ametyst 🙂 Jako malá jsem kromě křišťálu měla blízko k ametystu, tak tohle je pro mě velká radost.   I kolega v práci ho pochvaloval, že "kdo umí, ten umí" tak ho mám oficiálně schválený :-D

Ikona diskutujiciho Jantulka 2019-01-09 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Ďakujem, je mi to už jasnejšie :-). Inklúzie mám veľmi rada, škoda že ten krištáľ oslabujú.

Ikona diskutujiciho ginze 2019-01-13 14:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K té kartě bych ještě dodala, že může ukazovat ještě na dogma, dogmatické myšlení, netoleranci a nějaké zaseklé myšlení, které ukazuje, že se člověk odmítá otevřít i jiným názorům a pořád dokola si jede to svoje – což je také zajímavé. Je fakt, že někteří lidé jí vykládají jako karmickou kartu, ale tomu já moc nevěřím -berou to třeba tak, že když máte kartu kříž pod kartou slunce, která je konstruktivní, tak to znamená karmicky podmíněné štěstí…jenže karmicky podmíněné štěstí je podle mě blbost, nikomu přece nespadne štěstí do klína jen tak, protože je karmicky podmíněné. Ale to je o tom, že ty karty existují už velmi dlouho a lidé si k tomu postupně přidávají nějaké svoje významy. Obecně je však karta Kříž opravdu nedobrá karta.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-01-13 22:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, povídej mi o té nesvobodě slova v USA… Achjo. Znám tolik logických důvodů proč zůstat v ČR a ne se v budoucnosti přemisťovat dlouhodobě do Ameriky… No, moje budoucí cesta tam ale vede a vím to už dlouho. Hlava se prostě se srdcem stejně většinou nedohodne, mám tam nějaký úkol. Jsem na to zvědavá, až to zažiju na delší dobu, to budou zážitky. Vždycky jsem říkala, že děti bych tam nechtěla vychovávat ani za nic – kdybych si tam někoho našla, což by mě vůbec nepřekvapilo (i celý můj nativní horoskop to říká) – a chtěli jsme potomky, tak nevím nevím… Chm. Co už. To je uvažování moc do budoucna. Navíc teď o dalších partnerech nechci ani slyšet.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-01-14 14:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

,,To, že si někdo dává ke kartám kříž a obrázek Ježíše, už je spíše jeho blbost a těm výkladům bych nevěřila, protože kdo ví, na koho se tímto gestem napojuje"

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-01-15 03:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vlastně až teď jsem si vlastně uvědomila jak moc miluju Aslana, toho lva z Narnie. To je něco, na čem opravdu rezonuji. Podívejte se na něj… Je ztělesněním slunce, moudrosti a dobra, jako kdyby ve filmu zastupoval samotnou Konstruktivní Sílu Vesmíru. Tak nádherný tvor a prožil tolik bolesti a přežil, vždy doslova zářil hrdinstvím. Já milovala lvy už jako malá a kreslila jsem je ne s klasickou hřívou, ale jako kdyby "se sluníčkem kolem hlavy", že pak oni sami vypadali jako slunce. Něco na tom bude. Fajn, že ČR má lva ve státním znaku. Však proč se asi také říká, že lvi jsou králové?… Proto mě jako mladší tolik zaujali, je skoro až něco spirituálního v těchto úžasných zvířatech. Vždy si představuji, že na mě takový nádherný, moudrý lev dohlíží.

Ikona diskutujiciho ginze 2019-01-15 20:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: :D  :D

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-01-16 20:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: ono to je asi jedno, výsledek je stejný, kříž prostě není prospěšný nikdy a nikde a už vůbec ne při výkladu karet.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-01-21 22:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na video mrknu ? Za mnou dolézal dřív nějaký týpek ve snech a furt mi nabízel takovou listinu k upsání 0.0 A já vždycky jen utíkala, ale nebylo to celkem k ničemu, dostal se všude… Tak nevím, jestli to bylo tím, jak o tomhle často čtu:D Každopádně už naštěstí zmizel, teď mi delší dobu daly všechny tyhle hrůzy pokoj. Teď budu znít "šíleně", ale – jen v noci v úzkých uličkách si vždy dávám pozor, jestli tam někdo jde a když jo, tak jestli je mu jakš takš vidět do obličeje. Protože agenti/jim podobní se mi vždy ve snech vyobrazovali buď bez obličeje nebo s překrytým(takový černý stín, často si půjčili tělo jiného člověka, nevím proč to byla často matka s dítětem – asi že to vypadá nevinně? každopádně já už si toho hajzla pamatuju a hned utíkám, když ho vidím). Minimálně měli vždy černé brýle. Protože nevím proč, v některých uličkách se v noci sama zrovna dobře necítím, po tomhle všem :D Jo, jsem paranoik, suďte mě. Každopádně je mi divné, jak to teď všechno utichlo. Žádné nahánění ve snech, i znamení se zmírnila a tak. Snad to není ticho typu "ticho před bouří" ? No, zneklidním teprve až potkám někde několikrát po sobě černé auto bez SPZtky na místech, kam chodím. A to se snad nestane ? tak zajímavá zatím nejsem a asi ani nebudu. I když si někdy říkám že i takhle o tom mluvit a vykládat symboliku a věci mezi "nebem a zemí" blízkým docela stačí. Ovšem to by musela být už Aluška dávno pod drnem… Což ale, vlastně, málem byla ? Kdybych já teď fakt uskutečnila to celé co mám v hlavě tak mi přijde, že by mě v tomto Matrixu asi dlouho netrpěli a některé by to mohlo hodně pobouřit. Ale což, když se vzdáme svých snů, co zbude? ? Lepší umřít za to, co miluješ.

Ikona diskutujiciho ginze 2019-01-22 22:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, to video se hodí, zrovna poslední dobou mi pod ruce chodí samá zajímavá data :-)

Ikona diskutujiciho Andy 2019-01-23 10:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]:  ty jednorožčí karty? mohla bys mi říct jaké to jsou? chtěla bych si teď nějaké ty karty pořídit, andělské nebo tak? … děkuji moc.

Ikona diskutujiciho ginze 2019-01-23 15:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: Jedná se o karty Kouzelní jednorožci od Doreen Virtue – tyto karty jsou prý vhodné i pro děti, protože poselství jsou celkem dost jasná, takže se hodí, když člověk neví, jakou cestou se vydat v nějakém problému. Karty samozřejmě neřeknou, co přesně udělat, ale jemně navedou a povzbudí.

Ikona diskutujiciho Robert 2019-01-23 17:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To video s těmi čaroději jsem ani nedokoukal. Tohle čarodějnictví je smutné, to prostě nevedu. Ale je vidět, že je to mnohdy jen mentalismus, někdo z nich občas vysvětluje jak se to "dělá". Je to "fejk". Pomáhá  to vůbec někomu? Ironické "Ano" pomáhá. Do pekla.

Ikona diskutujiciho Andy 2019-01-24 14:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: Děkuji ♥

Ikona diskutujiciho Gabby 2019-01-25 12:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, jak jsem psala do poradny o atlanském prstenu a ty jsi napsala, že pouštěl barvu, což dělal i mně. Zajímalo by mě, jestli nějak vadí, že jsem spodní stranu nalakovala lakem na nehty. Aby to nepouštělo? Pomohlo to.

Ikona diskutujiciho Alue 2019-01-26 17:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]:  podle mě to nevadí.

Ikona diskutujiciho Gabby 2019-01-26 17:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]: děkuji za odpověď. To bude super ne? Už žádné výpadky a chyby jako na této doméně, prostě tvůj vlastní revír. Design bude stejný, že? Řekla bych, že menu možná bude jiné.. No necháme se překvapit 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-01-26 17:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]: těším se :3 potrvá mi si zvyknout, ale těším se, určitě bude ještě lepší.

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-01-28 04:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak se prostě musím pochlubit ? Banner k budoucímu yt kanálu už mám hotový a i když je jednoduchý(nic lepšího asi stvořit nezvládnu), celkem se mi líbí. A snad je i ždibec konstruktivní :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2019-01-28 10:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]:  Na design jsem najala grafika, je to komplet dělané na míru.

Ikona diskutujiciho Gabby 2019-01-28 10:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[46]: Ahaaa. Tvůj design je pěkný! Strašně mi tu ta modrá sedí :D

Ikona diskutujiciho Alue 2019-01-28 10:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[47]:  Modrou jsem nechala i na novém, to se nemusíš bát, akorát už není možné pro moderní a responzivní web, abych si ho malovala sama, nemám na to skill.

Ikona diskutujiciho Gabby 2019-01-28 10:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[48]: Aha. Tak to jo. Už se fakt těším 🙂 kdyz myslíš, že bude web spuštěný? 🙂

Ikona diskutujiciho Hana 2019-01-28 11:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady u Prahy je nad nulou, zataženo, mokro a bláto…a přesně takovou zimu nemám ráda, je to strašně depresivní :-( kéž by bylo pořádně nasněženo a pár stupňů pod nulou, aby se to hezky udrželo, prostě taková ta pravá zima, která posledních asi 15 let není..no už aby začalo jaro a bylo tak akorát příjemně teplo a hezky, do toho ta probouzející se příroda kolem, to je asi nejhezčí období roku :-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek