Zápisníček / Listopad 2015

2.11.2015 v Aluška.org 60

….. Aktualitky, zprávičky, myšlenky, zážitky a vše, co se okolo mne mihne zajímavého ….

VYJDE DRUHÝ DÍL, BYL PŘEKROČEN MAXIMÁLNÍ POVOLENÝ POČET ZNAKŮ

16.11. 2015

Dneska jsem otevřela následující text… Na samostatný článek na titulku je to moc krátké, tak to dávám sem. Je to příšerné, jak se likvidujeme, ani o tom nevíme:

Smrt se skrývá v železe

Lidské tělo se skládá až ze 70 % z vody. Je tedy zřejmé, že kvalita vody kterou pijeme a přijímáme z potravy, má významný, možná rozhodující vliv na naše zdraví.

Za normálních okolností se atom vodíku, který obíhá kolem molekuly vody, točí směrem na jih. Poté, co voda projde železným čerpadlem nebo železným potrubím se tato rotace (spin vody) vlivem magnetického pole vytvářeného železem změní na opačnou, která je vlastní např, hmyzu a kočkám. V dnešní době je takto ovlivněna téměř veškerá lidmi používaná voda. Pro člověka je tato opačné nasměrování škodlivé, hlavně tím, že zablokuje sedmiletý přirozený proces obnovy buněk našeho těla. Buňky, které se v důsledku ovlivnění špatně naspinovanou vodou nemohou normálně obnovovat, pak způsobují rychlejší stárnutí organismu a vznik řady nemocí….l

Opačné nasměrování rotace atomů vodíku způsobují také železné hrnce používané k vaření,

železné (magnetické) lžíce a příbory, které lidé moderní doby běžně používají při stolování. Také železné nože změní spin krájené potravy. Obecně platí, že vše co přichází do kontaktu s potravinami by mělo být z nemagnetických materiálů. Tedy i mlýnky, struhadla, naběračky, atd.

Víme, že naši vnímavější předkové používali k vaření měděné nebo hliněné hrnce a své pokrmy jedli buď dřevěnými nebo stříbrnými lžičkami …..

Proces znehodnocení naší potravy začíná už při obdělávání půdy. Kromě umělých hnojiv a chemických postřiků jsou rostliny nepříznivě ovlivňovány také používáním železného nářadí na obdělávání půdy. To naruší přirozené magnetické pole země, které je nezbytné pro normální růst a vývoj rostlin. Je pravděpodobné, že rostliny vyrostlé na půdě orané železnými pluhy a obdělávané železným, magnetickým nářadím mají narušený spin vody v nich obsažené….

V ČR byla zahájena výroba nejen bronzového zemědělského nářadí (zvyšuje výnosy o 1/3 a uzdravuje půdu/, ale i nemagnetických postříbřených lžiček, bronzových nožů a jsou připravovány i další výrobky prospěšné pro lidi i přírodu.

více na www.bronzovenaradi.albums.cz


15.11. 2015

Dobré zprávy ze zvěřince:

– Morčátka jsem všechna včera vykoupala a ukončila tak léčbu všenek. Snad už je po všem. Každopádně necelý týden mastnoty z minerálního spreje a olej z čajovníku očividně není kec a očividně skutečně opečovává kožíšek, jak výrobce tvrdí. Na Vanilce to není ani tak poznat, ale hlavně Mája má teď kožíšek jak ze sametu, úplně nádherný a výstavní. To samé má i Zlatka… Která je fakt zlatá, ale říkám jí ,,nerudné morčátko”, protože když se hladí, pořád drnčí jak když zapnete vibrace na mobilu. 😀 Zároveň se ale uklidnila, když už jí nic nerejdí v srsti.

– Dneska jsem si opravdu pohladila Divočáka!

A nebylo to jenom takové šolíchání…. Objevila jsem v DM konzervy pro kočky, které podle složení nejsou jedovaté a jsou o dost levnější, tak jsem zkusila dvě koupit. Po otevření jsem zjistila, že je to vlastně nějaká masová hmota v sosu, proto je to levnější, protože Animonda co bereme pravidelně je fakt mleté maso i s kusy tuku a žádná voda. Voní masem, maso vidíte… Nebála bych se to v nouzi ohřát a prcnout to člověku na rýži. Fakt.

Takže už chápu proč je z DM levnější, ale příště ji koupím zase, protože kočkám moc chutnala, ale to předbíhám: No ráno jsem došla do obyváku a oba kocouři byli nastoupení u dveří na balkon vedle sebe, vůbec na sebe neprskali. Stáli tam jako kámoši a oba se začali radostně šmrdlat o sklo a stoleček, když mě viděli… Nevím, co se stalo, jestli se už domluvili a zakopali válečnou sekeru… Ale čučela jsem o_O !!

Moristka jsem pustila do baráku, dala jsem mu DM konzervu do misky bokem a Divočákovi jsem dala konzervu promíchanou s troškou granulí… Takže macek zajídá konzervu granulema sám a Divočák už to má jako pán namíchaný dopředu.

Tak jsem mu to položila před dveře a Divočák už se hrnul, tak jsem na něho začala mluvit a ukazovala jsem mu ruku u hlavy. To funguje i na psy a morčata, tak proč ne na něho? – Dvakrát uhnul že ne, ale napotřetí už se normálně nechal hladit na krku a hřbetu, jak ochočená kočka. Takže už to není divoká kočka, ochočila jsem ho! 🙂

14.11. 2015

Dneska mě pobavilo odhalení Kazmy, který přitáhl do Prahy falešného Jima Carreyho. Všechno mi uteklo, žádná média hlavního proudu nesleduji, takže to vím až teď, protože sleduju občas videa na Streamu. To co provedl teď, je mi osobně velice sympatické, udělat si srandu ze všech těch šupáků, co se berou strašně vážně, přitom dohromady většina z nich nic neumí a nikomu svou existencí nepomáhá… zkrátka mám k české cele-blití zóně patřičný despekt. Respekt mám pouze k těm několika málo, co opravdu něco dokázali, ale to je jak hledat jehnu v kupce sena a většina těch kvalitních postupně umírá, protože jsou to starší ročníky.

Parádní Kazmův trolling si můžete pustit tady: https://www.stream.cz/onemanshow/10008060-odhaleni-nejvetsiho-ceskeho-podvodu-ktery-obletel-celou-planetu#nejnovejsi

Ještě mě pobavil rozhovor, který poskytl pro gender.cz,co tam říká o lidech, co se nám cpou na televizní obrazovku a zaplňují stránky bulvárních novin:

“Dostal jsem se do bodu, kdy už mě nebavilo dělat talkshow s lidmi ze “showbusinessu”. Celé to prostředí je jedna velká naleštěná bída. Show tady z nich nikdo nedělá a business taky ne. Většina z těch lidí dnes jen přeživá z kamarádíčkování se s novináři na základě stupidních bulvárních článků o tom kdo se kde ukázal, kolik zhubnul, nebo co si vzal na sebe. Nemyslím teď umělce, kteří v této branži opravdu něco dokázali, myslím tím ten pseudocelebritní póvl, kterého je tady opravdu většina. Už jsem vlastně nevěděl, na co se těch lidí mám ptát.

13.11. 2015

Aktualizovala jsem základní popis energetických krystalů, nový popis najdete v e-shopu alueshop.webnode.cz. Změny nejsou nijak zásadní, hlavně jsem upravila formulace aby byly výstižnější a dodala pár poznámek k materiálu a údržbě, jinak je to v podstatě totéž.

Nedávno vydaný článek o krystalech je po dlouhé době jediný doplňující materiál, ale v záloze je již další. Přesto si myslím, že to nejdůležitější a nejzákladnější první popis obsahuje velmi dobře.

Když jsem u toho e-shopu: Aktuální nové objednávky by měly být odesílány v pondělí.

12.11. 2014

Jestli by vás náhodou zajímalo co dělám, když nikdo není doma, je dlouhý večer a já mám volno… Tak jestli si myslíte, že tady medituju a utírám prach, tak to ani omylem. Většinou prolézám internet a hledám koniny, kterým bych se mohla smát. Dneska mě totálně rozsekal následující vtípek: Stalo se to v Belgii. Banda kámošů přihlásila týpka do taneční soutěže, aniž by to předem tušil. Nevěděl ani co bude hrát za hudbu.

To co předvedl na podiu – s jakou grácií – je sice velice zábavné, ovšem ten hlavní nářez přichází v konečném rozhovoru po tanci. To jsem myslela že puknu (pouze v angličtině):

Foute Vrienden (English subs) – So You Think You Can Dance

https://www.youtube.com/watch?v=VOaNAlpqCQU

Taky bych chtěla mít takový zmetky kamarády, co mě do něčeho navezou, sednou do hlediště a pak se celou dobu dusí smíchy. Protože to pak musí mít člověk úžasné zážitky! – Ale na zmetky kámoše člověk musí mít náturu a nestydět se. Vlastně tomu chlápkovi na podiu závidím, tenhle druh odvahy bych potřebovala jako sůl! :-/ … Ale kroutit zadkem teda umí 🙂

– Co byste v této situaci udělali vy? Já bych se asi potento až za ušima.

10.11. 2015

Tak ,,nový mobil” je konečně doma 🙂 Zacházení není problém, ale ouha, zjistila jsem, že všechna telefonní čísla byla uložena ve vnitřní paměti starého mobilu a ne v SIMce. Takže jsem přišla komplet o všechno… Obepsala jsem po Skypu a po mailu na koho jsem si vzpomněla, ale píšu to raději i sem pro své další známé – pošlete mi znova svoje číslo, nemám ho! 🙂

Dneska jsem viděla parádně složitý návod, jak si perfektně upravit obočí. A zasmála jsem se 😀 Když mi bylo asi 12, chňapla mě babička, začala si mě nějak divně prohlížet a pak z ní vypadlo: ,,Máš dokonalý obočí. Tos podědila po mě!” Tehdy jsem to nechápala, ale po letech mi došlo, že já si vezmu naspod z každé strany asi tři chlupy a mám hotovo. Vlastně i ty tři chlupy by tam v podstatě mohly zůstat, takže ani netrhám moc často, většinou na to prdím… Je to sice taková blbost, ale vždycky mám lepší den, když si na to vzpomenu, že nejsem Brežněv a nemusím nic trhat 😀 Světlovlásky jsou méně chlupaté, tak teda nikdy nebudu mít ultratučný cop až na zem, ale zase mám tyhle výhody. Muhehe… Líbilo by se mi, kdyby třeba jeden měsíc všechny ženy na světě přestaly používat zkrášlovadla, aby nebyly viditelné ani plastiky… Prostě bych ráda alepsoň chvilku viděla lidi tak, jak vypadají ve skutečnosti. Protože podle toho z lidí vyčtete strašně moc dat. Když se ale přešijou, vyholí a přemalují, tak je čtení problém.

Před pár dny byl na Agaru super bug. Nefungoval split a zelené bublinky vás neroztrhly, ale daly se požírat 😀 Takže jste sice rychle rostli, ale jinak jste se táhli mapou jako jedna gula a když jste chtěli někoho sežrat, museli jste ho prostě přechytračit a někam natlačit… A já jsem v tom bugu náhrála takové skore… 46 354! Ha! 😀

9.11. 2015

Na svém novém webu už hezkých pár dnů předpřipravuji diskuze: Diskuze budou volné pro všechny registrované uživatele bez moderování, ale mám funkci která bude odchytávat vytipovaná slova. Když je bude komentář obsahovat, tak spadne do moderovaného seznamu ke zkontrolování. A já pak odkliknu jestli zobrazit nebo ne. Tím pádem za mě kontrolu diskuzí bude dělat stroj… Takže tam pochopitelně píšu hlavně vulgarismy, slova spojená s defekací a podobné zábavné formulace. A nevěřili byste kolik takových slov čeština má, už jsem nasbírala tři řádky! 😀

Včera se mi podařilo poprvé sáhnout na Divočáka. Už toho kočičáka znám od loňské zimy a jak ho krmím, tak postupně víc a víc krotne, odváží se blíž, špehuje mě přes okna, přestává se bát… Dokonce když zavolám, tak první dojde Moristek a Divočák hned za ním a ještě mu brání vlézt do baráku. Nakonec se ale zastaví u vchodových dveří a Morist ho vítězoslavně obejde 😀 V podstatě mezi sebou soutěží.

Tak jsem Divočákovi včera první vystrčila misku s granulemi přímo u dveří a když už tam žral, tak jsem mu přišla ještě na ty granule nandat kus masa z konzervy, aby nežral jenom suchý. A jak cítil to maso, tak zapomněl na opatrnost, přišel až ke mně, dal se do toho a já mu mezitím stihla dvakrát krátce sáhnout na hlavu. On si pak rychle uvědomil že to je moje ruka a popošel o dva kroky dozadu… a pak už jenom čekal až zapadnu za dveře, aby se mohl v klidu dožrat bez omakávání 😀

Mívám o něm sny, jak ke mně přijde a nechává se mazlit, ale nikdy jsem o to neusilovala, upřímně je mi jedno jestli se někdy nechá opravdu pohladit nebo ne, proto jsem ho krmit nezačala… Ale byla to sranda, to teda jo 🙂

Jinak Divočák hezky vyrostl, už je macatej jak můj Moristek. Nic mu nechybí… mám jenom starost, co s ním bude, až se zase odstěhuju jinam, což je jenom otázka času.

Teď dopoledne konečně přišel sprej proti všenkám, tak zahajuji kúru. Všechny tři morčata zároveň se budou týden kurýrovat… Vanilka a Zlatka krásně drží, ale Mája zlobí. I když mám dojem, že co jsem jí ustřihla patku, tak je klidnější, asi že líp vidí kolem sebe, co se děje.

A zítra by mi zase měl dojít můj náhradní telefon, tak už se na něho těším, že se s ním budu učit 🙂 Původně jsem vybírala nový mobil s obrovskou nechutí, ale tenhle konkrétní poděděný mě nadchnul, tak nakonec to ještě bude zábava…

8.11. 2015

Čtenář mě upozornil na další zajímavou ,,UFO událost”.

Včera 11.listopadu nad Los Angeles bylo v noci natočeno toto velice vzácné představení na nebi:

MASSIVE BLUE UFO OVER LOS ANGELES 11-7-15 [HD]

https://www.youtube.com/watch?v=yu7mNmqJJ10

Dneska už jsem se konečně po dlouhých měsích rozmýšlení odhodlala: vzala jsem nůžky, vzala jsem Máju a udělala jsem jí na čele ofinku. Teď už konečně vidí před sebe a nešvigrá na mě jedním okem… 😀 A vypadá nějak takhle:

No… prostě musím uznat, že její původní EMO patka vypadala víc stylově, ale to morče prostě nevidělo před sebe a kdybych jí neubrala alespoň ty konce, tak už jí patka lezla při jídle i po pusy. Prostě děs běs, přešlechtěná chlupatá koule je to. Kdybych ji nemučila ob měsíc s nůžkama, tak fakt nepoznám kde má zadek a kde hlavu, musím jedině pohmatem…. Protože ona občas i chodí pozadu, takže podle směru chůze taky hlavu jednoznačně nepoznáte. Teď co už nemá patku, je to na první pohled konečně zjevné. Možná vám ji vyfotím, abyste viděli jaká jsem kadeřnice 😀 Tohle je vlastně moje první samoustřižená ofina 😀

7. 11. 2015

Exempore s mobilem už má řešení 🙂 Děkuji všem, kteří se nabídli, moc to pro mě znamená! 🙂

Nachlazení mi včera večer přešlo z hlavy do plic, tak jsem se lekla a nacucala se na noc 5ti kapkami MMS a ráno ještě 3… a je mi mnohem mnohem líp. Navíc jsem se fakt dobře vyspala, vždycky mě to tak pěkně vyladí. MMS je učiněný zázrak, jediné čeho lituji je, že jsem s tím nezačala už před lety, kdy se mě na něho lidi ptali.

Dneska jsem objevila kouzlo webu 9gag.com, kde jsem našla obrázek, u kterého jsem se tak smála, až jsem brečela 😀

5. listopadu

Potřebovala bych od vás trochu pomoct.

Já mám už od svých 12ti let starého Samsunga SGHD500, který byl už v té době rok nebo dva starý, dostala jsem ho od bohaté kamarádky a vydržel mi dodneška, protože se ke všemu chovám hezky. Asi před týdnem nebo dvěma už mi přestal jet, něco v něm cvaká, najede jenom bílá prázdná obrazovka… Nespadl mi ani na zem, už prostě dojel na stáří. A teď nastává dilema, kde sehnat jaký mobil a za kolik.

Dívala jsem se na netu, celkem se mi líbí tento, ale trochu se mi nepozdává cena, součástí balení není USB kabel a taky bych ráda sluchátka s handsfree, což tady není… Já nepotřebuju nic drahého, ani náročného, dokonce ani nového.

Za minulý měsíc jsem utratila 0kč za telefon. Mobil mám pouze jako nouzovou vysílačku, nebo ho zapínám kvůli potvrzování plateb v internetovém bankovnictví (jop, teď nemůžu převádět peníze :D). Takže mi stačí v podstatě jakákoliv cihla na klasickou SIMku (já mám ještě tu s nápisem OSKAR :D), ale když už ,,nový” mobil, přála bych si, kdyby měl nějaký lepší foťák či kamerku (asi tak 3-5Mpix), abych ho mohla občas použít i v terénu a aby bylo možné ho propojit s PC nebo MACem a přetáhnout z něho nějaké ty fotky. Jednou za uherský rok potřebuju budík a to je asi tak všechno. Takže moje potřeba je: koukatelný foťák, USB kabel, handsfree sluchátka, mini SIM (standardní).

Chytrý mobil, internet, appky, wifi, bluetooth atd. vůbec nepotřebuju (já s tím stejně ani neumím :D), utrácet taky ne, oslňovat dokonalým nejnovějším modelem taky ne… Dívala jsem se na netu i na použité mobily (však jsem měla použitý mobil 11 let a nevadilo mi to) a tam jsem se ztratila v záplavě mobilů co vypadají moc fajn, jsou za zlomek ceny a já vůbec nevím který si vybrat, nebo když se mi docela líbí, tak má 2Mpix foťák a to mrčím že bych radši trochu lepší… Tak bych ocenila, kdyby se někdo nade mnou smiloval a trochu mi poradil, případně jestli někdo máte nějakou fungující nevyužitou cihlu v šuplíku která odpovídá mým nenáročným přáním, byla bych za ni velice vděčná, i za ni samozřejmě zaplatím.


5.11. 2015

Včera jsme rozebírali s programátorem ten nový web. Zase je tam udělaný hezký kus práce…

Shodli jsme se na tom, že do konce listopadu už by mělo být hotovo 🙂 Tak se tento měsíc pomalu naposledy proklikávejte starým blogem, dokud to ještě jde… Po přestěhování se pochopitelně nezruší, ale zásadně se změní jeho vzhled a stane se z něj uložiště mých starých souborů a odkazová stránka….

Až uvidíte ten nový, tak vám ten starý ale chybět nebude, je to celkem dělo a všechno základní už funguje 🙂

Je libo slevu?

Zase jsem dostala poukazy… no třeba je někdo z vás využije, koneckonců Vánoce se blíží:

– na e-shopu www.nordicday.cz je sleva 20% při zadání kodu ZKNCELL (platí do 31.12)

– na e-shopu www.halens.cz je sleva 20% při zadání kodu BALIK (platí do 30.11)

– na e-shopu www.bellarose.cz je sleva 20% při zadání kodu ZKBCELL (platí do 31.12)

…. Tak to za mě někdo prošustrujte. Hloupý kdo dává, hloupější kdo nebere, jak říká staré české skrblické pořekadlo 🙂

V morčodomku probívá všenková invaze. Zlatka vypadá čistě, má úplně slepené chlupy od minerálního spreje, ale je klidná, nedrbe se, není afektovaná… prostě pohoda. Tak akorát zralá, že bych z ní ten sprej už mohla umýt a kauzu uzavřít. Pro jistotu jsem ale zkontrolovala ty další dvě, protože já být všenka, skočím prostě na druhé morče… a samozřejmě že se přesně to stalo. Vůbec mě nepřekvapilo, když jsem našla všenku na obou. Tak jsem přestříkla Máju (ta z toho šílela) i Vanilku (ta se nechala úplně v klidu, ani nepípla :D) a DOŠEL NÁM SPREJ.

Tak jsem dneska navštívila baron.cz a našla ho tam. 100ml za 400kč, nebo 500ml za 1000kč? – No, už jsem radši brala to větší, myslím že při třech chlupáčích se to vyplatí líp, kor když mám jistotu, že ten přípravek je přírodní a perfektně funguje. Kdyžtak přeliju do té menší lahvičky na menší zvířátka a můžu vesele šplíchat dál… Musíme ale počkat do pondělka, snad mezitím kožíšky nevyčuchnou, ale myslím že teď všichni tři tak smrdí éterickými oleji, že všenky na množírnu ani nepomyslí.

4.11. 2015

,,Pediatři brojí proti Babyboxům” – Článek, který mi dneska trochu zvednul mandle. Víte, mně ta myšlenka připadá naprosto geniální. Jednoduchý způsob jak dát dítěti nějakou šanci proti nepříčetné nemilující nebo zoufalé matce, která neví co s ním. Šance, že místo popelnice skončí v tomto boxu… Smrt, nebo život…. A rozhoduje o tom taková skříňka. Je to šílené, jak občas stačí málo k záchraně člověka, nebo jeho umrcení. A nechápu lidi, co říkají, že jsou babyboxy zbytečné a že tím vznikají anonymní miminka… Jediná skutečná identita kterou máme, je život který žijeme, dobré srdce které máme a lidi kteří nás milují. Na jménu, věku a původu rodičů nezáleží a když jste miminko z babyboxu a porodila vás nějaká feťačka, možná je lepší to ani nevědět… Potěšila mě ale anketa, kde 96% lidí říká jasné ANO, babyboxy jsou potřebné! (Za posledních 10 zachránily život 127 dětí) Babyboxy mají smysl, je přece jedno jestli matka porodí anonymně, nebo ho dá do babyboxu… pořád jde o lidský život a ne o nějaké pitomé papírování a prázdné kolonky. Podle mě je ten humbuk prostě jenom proto, že babyboxy přidělávají práci v papírování a při různých vyšetřeních, protože jsou kolem dítěte otazníky.

Zajímavé video ,,20 Celebrit a jejich minulé životy”. Nemusíte ani rozumět anglicky, video je hlavně o srovnávajících fotografiích. Budete koukat, kdo všechno se tam objeví… Ta podoba! 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=IejTis9N1aU

3.11. 2015

Jak jsem předpokládala, stručný článek o skutečném významu slova Světlonoš a o symbolice Halloweenu vzbudil poprask a nejeden člověk mi za něj nadává… S tím jsem předem počítala (Lidi moc pravdu nemají rádi. Nadávali mi i za pozemské anděly, za reiki, za Chobota… aby mi po letech začaly chodit smířlivé dopisy, kde mi ti samí nakonec uznávají pravdu. Bohuže ale až poté, co se sami spálili… úplně zbytečně. To tak prostě je…), ale bylo by dobré si uvědomit, že já když varuji, mám pro to nějaký důvod, chci lidem pomoci, předem jim dát možnost vyhnout se problémům. I znalost správného významu slov mezi to patří. A pokud mi někdo bude nadávat že jsem pitomá nebo ubohá, za to že říkám lidem pravdu a snažím se jim pomoct, nevypovídá to nic o mně, ale o úrovni dotyčného pisatele.

Přesto mi to nedá a jednou za čas si do vosího hnízda kopnu, i když vím že za to sklidím nadávky. Já nebudu papouškovat jako ostatní a nebudu všechno chválit, jak je to úžasné, jenom abych se někomu zalíbila. Tudy moje cesta nevede, nikdy jsem taková nebyla… A je na každém konkrétním člověku, jestli se bude mým varováním řídit, nebo nebude. Nikdo ho přece nenutí.

Buďte rádi, že máte někoho, kdo vám zadarmo na internet napíše věci, co se jinde nedočtete. Věci, které vám mohou změnit život. Ale nebojte se, já nepřestanu kvůli těm pár hlupákům co mi nadávají. 🙂

….. Mimochodem celé roky mi píšete o to, abych obnovila seriál o symbolice. V tomto článku jsem se jen vééélmi lehce této tématiky dotkla a už se zvedla vlna nevole. Jde vidět, že na lidi je to pořád ještě moc brzo. Ba dokonce jsem toho názoru, že některý druh vědění si člověk musí umět zasloužit a bylo by vyloženě špatně, servírovat mu to na stříbrném podnose. Co totiž mají lidé zadarmo, toho si neváží. A výjimek je velice málo.

Pro ty z vás co jste byli v sobotu na stejném místě jako já: Věnovali jsme se hodně symbolice a jednomu velkému odhalení. Na prvopodstatě poté vyšel jeden z klipů, který jsme v souvislosti s tématem zmínili a to je Meet me Halfway, který je opravdu nádherný, doslova nabušený symbolikou a když člověk ví co má hledat, spadne mu z toho čelist. Hlavně z těch komet na konci, co se pak večer zjevily i na nebi a potvrdily to, o čem jsme se bavili. Není náhoda, že jsme je viděli…

Ale další klip o kterém jsme mluvili už prvopodstata nedala a to je The Different story od Petra Schillinga. Velice krásný, hodně symbolický. Určitě stojí za pozornost a možná by to mohl být námět pro dešifrování na příště….. ??? Pro mě by to byl krásný sentiment, zkusím to navrhnout.

Za pozornost stojí i velice moudrý a krásný text písně, nejde pouze o symboly. Mám tuto písničku moc ráda, byly doby kdy jsem si ji hodně zpívala 🙂 Fascinuje mě její poselství.

Peter Schilling – The Different Story (HQ)

https://www.youtube.com/watch?v=4mhaPdURg7Y

Pořád jsem nachlazená a pořád pokračuji se sprejováním morčinky proti všenkám… A držíme se obě. Já to měla v noci celkem dost těžké, ale k večeru se mi vždycky udělá líp a Zlatka hezky drží. Nakonec to vypadá, že z ní bude HODNĚ trpělivé morčátko. Nestěžuje si, ani když od ní pak Mája utíká, že smrdí tím sprejem 🙂

Mimochodem od té doby co už si dělám srandu i z Vanilky že bydlí v muchomůrce a plní přání, tak se ke mně víc mazlí. Asi mi rozumí a asi se jí to líbí. Včera jsme spolu byly v posteli a luštily překlady z němčiny. Je to miláček.

1.11.2015

Včera večer jsem jela z naprosto úžasné přednášky ven z Brna, směrem na Sever. Bylo asi 7 hodin. A po cestě jsem při výjezdu z Brna z auta viděla nádhernou obrovskou kometu. Já ještě nikdy v životě žádnou kometu na vlastní oči nepotkala, takže to pro mě byl opravdu zážitek.

Zrovna jsem se dívala na konkrétní místo na nebi a přesně tam se pak udělala kometa. Jakobych to předem tušila. Zazářila, zajiskřila a měla silně zelený a ke konci i oranžový odstín. Byla to nádherná podívaná, ale celé to trvalo jenom vteřinu.. Nedalo mi poté vůbec žádnou práci, najít k této kometě vysvětlující článek:

V sobotu Zemi mine mrtvá kometa. Připomíná lebku

Halloweenská planetka, i tak se přezdívá asteroidu, který poslední říjnový den mine naši planetu v bezpečné vzdálenosti. Pokud bude dobré počasí, mohl by být vidět dalekohledem.

V sobotu večer kolem šesté hodiny středoevropského času proletí v blízkosti Země zhruba 400 metrů velký asteroid. Naši planetu mine ve vzdálenosti půl milionu kilometrů. V Česku však podle Petra Pravce z ondřejovské observatoře budou podmínky pro jeho amatérské pozorování špatné.

Planetku 2015 TB145 vědci objevili teprve 10. října letošního roku. Podle Pravce proto zatím není o tomto tělese známo mnoho podrobností. První odhady hovoří o tom, že planetka má průměr 290 až 600 metrů.

“Můj odhad je, že to bude spíše ta dolní velikost,” řekl Pravec ČTK. Spolehlivou odpověď poskytnou až další měření, která navíc budou moci potvrdit, či vyvrátit spekulaci, že planetka má vlastní měsíc, který kolem ní obíhá.

Podle NASA by mohlo jít o tzv. mrtvou kometu, která ztratila většinu těkavých látek při opakovaných průletech kolem Slunce. Kolem své osy se otočí jednou za pět hodin.

Asteroid se v sobotu přiblíží k Zemi na vzdálenost zhruba 489 tisíc kilometrů, což představuje 1,3násobek vzdálenosti mezi Zemí a Měsícem. Tak těsný průlet planetky této velikosti kolem Země nastává podle Pravce v průměru jednou za deset let.

Jasnost planetky má být dostatečná na to, aby ji bylo možné sledovat i malým hvězdářským dalekohledem. Odrážet by měla kolem šesti procent slunečního záření, které na ni dopadá, což se dá přirovnat k právě položenému asfaltu.

O to více zamrzí, že amatérští astronomové z Česka budou mít v sobotu podle Pravce mimořádně ztížené podmínky. Asteroid totiž proletí jen velmi nízko nad obzorem, takže bude obtížné jej spatřit. Kdo chce přesto zkusit štěstí, měl by kolem 18:00 zaměřit svou pozornost a dalekohled na souhvězdí Velké medvědice, zhruba 17 stupňů nad severoseverozápadním obzorem.

Podle Pravce nechystá ondřejovská observatoř na sobotu žádná zvláštní opatření. Potřebná pozorování provedou vědci na jiných místech severní polokoule, zejména v USA, kde budou pozorovací podmínky mnohem výhodnější než v Česku.

Zdroj: http://technet.idnes.cz/ateroid-2015-tb145-u-zeme-0r9-/tec_vesmir.aspx?c=A151031_095955_tec_vesmir_vse

Na Alueshop.webnode.cz proběhla menší změna. Dříve bylo poštovné zdarma při objednávce nad 3000kč, nyní je to snížené na 2000kč.

To znamená, že například k energetickému krystalu je nyní poštovné zdarma automaticky.

– A když už jsem u energetických krystalů, aktuálně mám skladem 2x verzi Gaia. Pokud máte zájem, na Gaiu teď dočasně neplatí dostupnost do tří dnů.

Před pár dny jsem objevila na Zlatce všenky. Já už delší dobu pozorovala, že se jí dělají tmavé ďobky v srsti, ale říkala jsem si, jestli to není jenom prach, nebo nějaká špína z domečku… Přitom domeček bývá úplně čisťoučký. Ale pak se to začalo nějak zhoršovat, tak jsem jí pořádně prohlédla srst a našla jsem tam jednu živou všenku. Prohlédla jsem i Máju s Vanilkou a ty mají obě kožíšky úplně čisté, bohudík.

První jsem vykoupala Zlatku, dostala šampon, kondicionér a když trošku oschla, tam jsem znova vytasila již osvědčený Minerální sprej CDVet, co jsem s ním léčila morčátka už předtím a za 7-14 dní to bude v pořádku.

Máju jsem vykoupala taky kvůli těm jejím zacuchaným chlupiskům, taky v kondicionéru a hodně jí to pomohlo, nemá ty chlupy teď tak suché a snad se jí budou méně cuckovatět. Už má dost míst, kde jsem jí vystříhla dred! 😀

Zlatka má očividně všenky ještě z Brna, protože moje starší morčátka jsou čistá, ale to vůbec ničemu nevadí, to bude za pár dnů v pohodě. Možná to je ten důvod proč kousala, možná byla nervní že ji hryzal kožíšek… Po přeléčení se určitě zklidní, předtím to tak taky bylo.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Alue 2015-11-10 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[50]: Myslím že je naopak dobře že se mi provětrá seznam, znova uložím jenom data co jsou důležitá a na zbytek se vybodnu 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-11-10 17:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[50]: Já vím, používám i jiná klíčová slova co se vyskytují u problémových útoků a pomluv, ale hlavně tedy ty sprosťárny 🙂

Ikona diskutujiciho BE 2015-11-11 18:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pesničku The Different Story "rozšifrovával" pred pár dňami na prvopodstate.com T.Marný.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-11-11 21:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[53]: No on to tam napsal hodně zkráceně, to kdo nezná symboliku, tak si fakt nespojí, to chápu :-/ ale zase zadarmo do detailu vykládat tuhle perlu… s tím bych taky nesouhlasila.

Ikona diskutujiciho Fred 2015-11-13 01:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky po večerech surfuju a pobavila mě ukázka, jak někdo umí ovládat energii:

Ikona diskutujiciho BE 2015-11-13 17:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Gosh, tečú mi slzy z toho skoro Swayzeho, zvládol to bravúrne, … , verím, že by som neutiekla keby ma tam hodili. :-DDD

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-11-16 17:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to s tím železem by mě ani nenapadlo.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-11-17 21:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O tom železe to neni nič nové, že sa voda zle naspinuje keď prejde železným potrubím sa písalo už v článkoch o spinovaní vody. Za normálních okolností se atom vodíku, který obíhá kolem molekuly vody, točí směrem na jih. Nedalo by sa to spraviť spinovaním vody gestom rukami? Ale ktorou rukou robiť gesto aby sa to točilo na juh, to je aký smer, pravo či lavotočivý? Pravá ruka je spojená s lavou hemisférou takže gesto pravou to asi naspinuje lavotočivo ale či je to na juh to neviem. Alebo stačí proste spinovať a je to jedno ktorá ruka robí aké gesto?

Ikona diskutujiciho Paskalina 2015-11-17 23:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, nevím kam toto napsat, ale zde se hovoří o Tvé oblíbené skupině Nightwish-

Ikona diskutujiciho Fred 2015-11-19 08:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[59]: Jen upozorňuji, aby nedošlo k omylu: o Nightwish jsem zde nezaslechl ani slovo. Naopak se mluví o české skupině Nightwork, a to v čase 36:35 – 37:00.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek