Zápisníček / Prosinec 2014

2.12.2014 v Aluška.org 33

Aktualitky, zprávičky, myšlenky, zážitky a vše, co se okolo mne mihne zajímavého.

Listopadový Zápisníček je dostupný ZDE.

Středa 31.12. 2014

Hezkého Silvestra všem 🙂

Já to na Silvestra nikdy moc nepřeháním, sedím si dneska pěkně v teplíčku u džusíku a jsem ráda za klídeček a pohodičku.

…. Právě mě rozsekal komentář, který se objevil pod mou sérií článků o Chosém, pod druhým dílem vyprávění: (Nejdivnější schůzka na světě)

,,No musím se smát a to jsem teprve u druhého dílu 😀 Alue máš můj respekt, že jsi po tomhle zážitku ještě schopná se s lidmi scházet. Potkat ženu v tomto vydání, tak se jí zeptám, jestli si ze mě nedělá srandu a potom bych jí navrhl ústavní léčbu. Toto není normální a nemůže to myslet vážně. Do jeho hlavy bych chtěl vidět, protože něco takového znovu neuvidíš. Silné kafe. Buďme rádi, že jsi v jsi ve zdraví přežila, a že si ze zchůzek odnášíš “jen” zkušenosti a ne trvalé následky, já bych jako holka asi tasil pepřák a křičíc utíkal pryč. Věřím, že se s tebou spousta lidí chce setkat. Jsi přitažlivá, zábavná a navíc známá, ale asi by stálo za to dělat výběrová řízení 😀 Měj se hezky. Jirka”

Muhehe… No nakolik tahle série vzbudila kontroverze, nelibosti a kritiky, tak mi nikdo nemůže upřít, že jste se skoro všichni dobře pobavili na můj účet a články mají čtenost ještě dnes… Navíc koukám, že mám na zdejší poměry nervy ze železa 😀

Úterý 30.12. 2014

Právě mi do mailu došlo potvrzení, že jsem si objednala parfém. Tak jsem se první lekla. – Správná poštovní adresa, moje jméno, dokonce opravdu můj oblíbený parfém, který jsem zrovna před pár týdny řešila, jestli budu dokupovat, nebo se klepnu přes prsty a budu patlat jiné… Nakonec jsem se klepla a nedokupovala ho, protože parfémů mám dost, před pár měsíci jsem si zrovna pořídila jeden od Prady… Snažím se nebýt zase až tak moc rozežraná a nemít velký oči. Vždyť taková lahvička vydrží zatraceně hodně dlouho, takže můj oblíbený počká… A jelikož jsem posedlá vůněmi, tak mám i různá pečovátka co krásně voní, tak na nich se to snažím ventilovat. (Zrovna na Vánoce jsem dostala něco úžasného… Ještě o tom budu psát.)

Tak už už jim píšu co to má jako být, že ,,jsem nic neobjednala, ať to zruší, co to na mě zkouší?” když tu mi došlo, že ho možná objednal někdo jiný pro mě jako dárek… Přijde mi to ale podivné, protože se ještě ke mně nedostala žádná zpráva, že by to někdo měl v úmyslu, ani si nepamatuju, že jsem někde psala, jaký mám oblíbený parfém… Nebo fakt psala?

Podivné podivné. Možná se to vyřeší později a možná jsem to fakt nepsala a posílá to někdo, koho znám osobně? – Záhada 🙂

….. V rámci své snahy snížit příjem pšenice v potravě, jsem dnes poprvé navařila oběd z žitných těstovin a dopadlo to velmi dobře, moc jsem si pochutnala. (A ještě zítra pochutnám) Už jsem zkoušela i špaldové, taky byly dobré, ale žitné mi chutnají asi ještě o něco víc 🙂

Neděle 28.12. 2014

Dneska se na seznamu mihly fotky Reese Witherspoon… Je to moc pěkná ženská. Překvapilo mě, že je jí už skoro 40, ale podle fotek vypadá perfektně, bych jí tipla tak 27 max, leda vrásky na tvářích ji trošku prozrazují, ty se dělají až později. Ale stejně… !!!!

A tak by mě zajímalo, co všechno musí taková žena obětovat pro krásu, aby vypadala ve čtyřiceti takhle? – Jistě jistě, má na sobě make-up, je dobře nasvícená, z dobrého úhlu, možná ji trošku projeli photoshopem, než ji dali do bulváru, aby ostatní měli co závidět 😀 To je všechno možné… ale vemte si třeba Lucku Bílou. Babička jako poleno a pořád vypadá celkem použitelně.

Kolik to asi stálo peněz, bolesti, botoxu a silikonu? – Někdy si tak říkám, že trocha úprav, menší plastika, vytáhnutí plandající kůže v pokročilém věku a podobné zákroky mohou být i ku prospěchu. Jen se to nesmí přehnat, aby člověk nakonec nevypadal jako z vosku, jako TOHLE. Jistě, je to nepřirozené… Ale pořád lepší se o sebe nějak starat, než na všechno dlabat a pak vypadat jako Glum, nebo Jabba the Hutt.

Středa 24.12. 2014

Hrají nám tady veřejně Vánoční koledy…. Nemám je ráda, podle mě jsou depresivní. Poslouchám vánoční alba od Blackmore`s Night, od Enyi. Ale tu klasiku, tu fakt nemusím. Mám to spojené s nuceným stáním v zimě pod stromem u kostela a zpěvem před bandou důchodců, kdy do vás každou chvíli někdo drbnul ,,Zpívej pořádně!” – Protože neumím zpívat, když na mě někdo čumí, nebo když sama nechci, tak jenom otvírám pusu a předstírám… Teda dělávala jsem to dřív. Dneska už nemusím, prostě něco zahuhňám a odpařím se, když něco nechci dělat… Tehdy to nešlo 😀 Fujtajbl… 😀 Vánoce se mi nezprotivily, ale koledy fakt jo 😀 – Těším se, až to konečně vypnou 😀

….. Přišla i od vás pěkná řada dárečků pod stromeček, moc děkuji! 🙂

Úterý 23. prosince 2014

Já jsem původně letos nepotřebovala vánoční stromeček, říkala jsem si, že by mi stačilo naaranžovat si nějakou větvičku na stůl a stačí. Zase až nějak do extrému ty Vánoce nehrotím. Nepeču, nedělám gigantický grunt celého domu, nezdobím každou místnost… Stačí mi dobře se najíst, něco hezkého dostat, potřebuju společnost, pohladit, a hotovo. I bez stromečku přežiju, i když se mi moc líbí, jak svítí a jak se třpytí… Nemusím ho ale nutně mít za každou cenu. Ale pak se nějak sešly okolnosti a najednou jsem s přáteli byla před supermarketem, v kapse slevový kupon 100kč na Vánoční stromeček a procházeli jsme areál se stromky… To se tak někdy situace vyvinou samy, že člověk ani neví jak.

V této věci jsem úplně po své mamce (a o svátcích na ni myslím asi nejvíc. vždycky když se něco podstatného děje), nepodporuji řezané stromky. I když vím, že byly pěstované ve školkách za tímto účelem a fiknou je bez ohledu na to, co já na to řeknu, nebo jestli si ho koupím. Prostě tím žádný život nezachráním, vím to… Ale nerada se na to pak doma dívám, nedělá mi to dobře. Moje mamka měla každý rok, když jsme měli živý Vánoční stromek, velkou snahu ho nějak ,,zachránit”. Jednou se ten stromeček do ní zamiloval, tak začal kořenit přímo do vody ve stojanu. Byl velký skoro do stropu, dodneška si ho pamatuji. – Nevím proč, ale chlapi stromek nešli zasadit, tak z toho pak měla asi dva měsíce depku, když šel z domu.

…. A tak jsem vybrala za pětistovku hezký smrček v květináči. S tím, že buď bude se mnou bydlet a budu ho používat každý rok znovu, nebo půjde na jaře někam do zahrady, nebo do přírody…. Podle toho. Už jsem měla takhle černou borovičku, použila jsem ji na Vánoce 3x, ale pak chytla nějakou plíseň a bylo po ní :/

No a jdeme tak s tím krásným květináčovým smrkem k ,,pokladně”, předkládáme slevový kupon a paní se začala najednou rozčilovat, nadávat a ježit, že prý ten kupon je jenom na řezané stromky… Ta prudká reakce mě úplně překvapila, měla jsem intuitivně pocit, že musel ještě před námi proběhnout kolem těch kuponů nějaký nepříjemný konflikt a ještě tady něco doznívá… Tak znovu si ho prohlížím, přečtu si ho pozorně, ale ne, bylo tam napsané, že je to sleva na Vánoční stromek, ale jestli řezaný nebo v květináči, to tam upřesněné nebylo. Takže mám na slevu nárok… Ani jsem se s ní nehádala. Pokývala jsem hlavou, pokrčila rameny, nechala ji ať se vypovídá… Prostě jsem nevytvořila žádný protitlak. A když není protitlak, není co hrotit. Takže když se paní uklidnila, tak mi tu slevu normálně dala, (bez přesvědčování, stačilo ji jenom vyslechnout) ale neuměla počítat. Najednou tam lítaly všelijaké číslice, drobáky, neměla na vrácení a nakonec by mě ještě ošidila o dvě stovky, protože já jsem v některých věcech trochu pomalejší a když mi někdo podává pětistovku a tvrdí že je to správně, tak já jsem zmatená, protože mám pocit že není, ale jako když on říká že je…?? no sakra. – Ještě že tam se mnou někdo byl a paní lehce zdrbnul. – Tak jsem si odvezla krásný stromek za čtyři stovky 🙂

Ta metoda, nepřesvědčovat naštvaného člověka a prostě ho jenom poslouchat a pokývat hlavou, mi funguje. Dělám to takhle, když potkám cizí naštvané lidi a nechci se s nimi handrkovat. Onehdá jsem takhle ustála paní v šatnách, když se rozčilovala, že lidé jsou na Vánočních trzích po šesté hodině, jí končí pracovní doba a musí jim hlídat ještě bundy. (to by naštvalo asi každého, ale vybíjela si tu frustraci na mě, nebo to alespoň zkoušela… i když já přišla ještě včas) Tak jsem pokývala hlavou, ,,no ano, to je od nich moc bezohledné, ale co se dá dělat….” a byl klid. Nic se nevyhrotilo, stačilo jenom nechat ji to říct.

….. Dneska se mi moc líbilo video, které jeden čtenář vložil do diskuze pod posledním dotazníkem. Přátelství mezi zvířaty… Moc příjemná podívaná:

Amazing relationships between Animals, shock!

https://www.youtube.com/watch?v=CRldCVq0k7U

Pondělí 22. prosince 2014

Byla jsem dneska naposledy na poště, abych na poslední chvíli ještě poslala poslední balíčky, co by mohly přijít v úterý, tedy do Vánoc… Pokud byly tedy zamýšleny ještě pod stromeček. Těžko říct. … U mě pošta už pak nepremává, takže na nějakou dobu si teď od chození s balíčky udělám pauzu a budu se věnovat zase jiným věcem. (Například – už se i stydím za to – mi vyloženě zahnívají maily. Ještě že je to všechno elektronická pošta, kdyby to byl papír, tak už by tam myši měly své hnízdo, šváb trvale usadil se, a mol poletuje…. Prostě neměla jsem na to teď vůbec čas, dělala jsem jenom to nejnutnější. Tak bych přes ty svátky tak pomalu ty mailíky mohla dohánět. To je dobrý nápad).

A jdu tak z té pošty a myslím na dění z posledních pár dnů a taky na to, že mi došly jenom teď v pondělí tři dárkové zásilky od čtenářů. Prostě chtěli, tak mi něco poslali. A já nic z toho neotevřela, všechno si to schovávám pod stromeček. Prostě dárečky, balicí papír a mezitím – lup ho – normálně balíky jak došly z pošty. A těším se na ně jak malé děcko. Protože přesně nevím, co tam najdu.

No a jdu tak z té pošty a myslím tak na ty dárky od vás a myslím na lidi které mám ráda a jen si tak rekapituluji všechno hezké a příjemné, co se mi za poslední dobu stalo (a že toho bylo hodně, prostě se to nějak sešlo. Znáte to, někdy je den blbec, kdy se sejde jedno s druhým a podělá se co může, ale jsou taky období radosti, kdy se sejdou naopak věci příjemné)…. A s takovými myšlenkami jsem šla, s širokým úsměvem na tváři a byla jsem jednoduše ŠŤASTNÁ. Zářila jsem do sebe a na všechny strany a úplně jsem se v té své spokojenosti vyžívala, jak mi bylo dobře…. Že mám takový pěkný příjemný život a takové hezké předvánoční dny.

Byl to takový hezký stav mysli. Já se neumím neusmívat, nebo zpětně neprožívat emoce, když myslím na něco hezkého. Už jsem se i odnaučila přestat se usmívat, když naprosti jde neznámý člověk. – Jednoduše se směju dál. Klidně i na něj, aby si mohl taky kousek vzít a smát se taky, kdyby chtěl. (Někdo na tu hru přistoupí a směje se se mnou, jiný reaguje popudlivě.)

A šlo vidět, jak lidé nejsou zvyklí na to, že může někdo jít a smát se. Potichu, jen tak, sám pro sebe, prostě že svítí a nemusí se přitom nic reálně dít. Venku kosa, fouká studený vítr a on si jde a směje se… ,,To musí být naprostý blázen!”

Pro některé lidi je to zkrátka něco nepochopitelného. Někdy mám pocit, že někteří lidé jsou víc OK, kdyby vás potkali jak na ulici pláčete, než když vás potkají se spokojeně smát. Tak silné mají někteří lidé ty své programy.

Pondělí 15. prosince 2014

Mám dobrý zdravý tip pro holky a dámy, pokud máte také problém, že v první den menstruace nemůžete nic pořádného sníst, protože vás pobolívá břicho. Tak pak v poledne koukáte na naložený talíř, máte opravdu hlad, ale dáte si tak 5-10 soust, a udělá se vám těžko, nepříjemně a konec s jídlem… A jste pak akorát ještě víc podrážděné, že se dokonce ani v klidu nenajíte… Ale nemusíte to takhle mít, můžete se tomu zkusit podřídit a změnit svůj návyk podle momentálních potřeb svého těla:

Zkuste si udělat toto smoothies: Dneska jsem dala do mixéru jablko, banán, oloupavý pomeranč a zmixovala. Zdálo se mi to trochu jalové, tak jsem tam ještě dala lžíci medu a protočila. Dneska ráno mi pošta doručila Chia semínka (jsou strašně moc dobrá), tak jsem je tam nasypala (pořádně, nešetřit!), protočila a nechala je chvilku nabobtnat v té ovocné kaši, aby bylo taky co kousat.

A voalá, máte lehkou svačinu, která se dá lžičkovat, zasytí vás, nebude vám z toho těžko a nebudete mít problém to v klidu sníst i s bolestí. Jsou v tom samé dobré věci, je to plné výživných látek (dokonce med za studena, co chcete víc pro tělo?) a není to pracné, takže pokud vám nikdo nepodstrojuje a musíte si jako já všechno dělat samy, tady to jenom naházíte do sebe, mixnete, propláchnete robota, jdete lžičkovat… A můžete se s tím pinkat klidně hodinu, než dojíte.

Pro ty co první den od bolestí sotva lezou, je to opravdu výhodné. Vyvařovat složité obědy v první den menstruace stejně nemá smysl, zbytečná námaha a rozčarování.

Já si dneska opravdu pochutnala, i když nejsem zrovna fanda hyper super extra zdravých raw potravin… Vybírám si z těchto ,,alternativních” způsobů stravování jednoduše nápady, které se mi líbí a které mi chutnají, protože na všem se dá něco zajímavého najít. – Na smoothies je fajn, že si to člověk prostě udělá podle svého gusta. A když nechcete neidentifikovatelnou jalovou majdu, máte obrovské pole působnosti, jak si ji vylepšit na delikatesu. A křupavá chia semínka s medem z toho udělají něco extra dobrého 🙂

Ještě je moc fajn banánové mléko: Plácnete tam mléko (jakékoliv), banán a vanilkový cukr. (doporučuji koupit skutečný vanilkový lusk, rozkrájet na jemno a naložit si ho doma do třtinového cukru do velké sklenice. Za 3 týdny máte domácí vanilkový cukr bez chemie a ropných derivátů!) …. Navrch se dá nasypat skořice, nebo kakao 🙂 Dá se to během dne pomalu popíjet, taky to trochu zasytí a hlavně je to strašně dobré.

….. Dneska jsem se moc zasmála u tohoto videa: (ale pozor, nic pro útlocitky) 😀 … Je to holt tak trochu ze života, chlapi to s námi občas nemají jednoduché 😀

Typologie žen na 1. rande

https://www.youtube.com/watch?v=gYiQRLlpW78&index=8&list=PLcdb4GmYCMytByQZQqO3Ye_7MdF3v049O

Pátek 12. prosince 2014

Tak to byl asi buď jenom klid před bouří (uzávěrkou), nebo moje ,,tichá” rada ve včerejším zápisníčku ohledně zimní soutěže postrčila víc lidí, než jsem čekala. Účastníci se činili, dneska večer jsem přišla k mailu a nestačila kulit očima, kolik toho najednou přišlo! 🙂 … Tohle bude ještě zajímavé na vyhodnocení… Tím myslím těžké, nerozhodné.

….. Včerejší balení dárků tak úplně nedopadlo. První jsem nabalila dárky pro ostatní a když jsem se dostala ke svým (a byla zrovna v nejlepším rauši), tak mi došel ten super zlatý papír z IKEA :/ … Hm… Tak to do něj už ani výherní dárky nezabalím, bylo ho málo 😀 !! – V pondělí naběhnu do sámošky, inu co se dá dělat. Koupíte velkou roli, uděláte frc frc frc, ještě nemáte skoro nic nabaleno, právě jste se do toho dostali… a najednou je konec a máte v ruce jenom stočený karton 😀

Ale ten super zlatý jsem ještě stihla propašovat v e-shopu pánovi, co si kupoval moje knihy na narozeniny. Tak jsem mu z toho tajně udělala takový hezký převázaný zlatý dáreček a čekala, co na to řekne… A to bylo radosti pro trochu papíru. Taková maličkost a jak to člověka na druhé straně umí potěšit 🙂

Čtvrtek 11. prosince 2014

Dneska jsem věšela světýlka venku na strom… A bylo to fajn, už jsem něco takového nedělala strašně moc let, asi už od dětství. Už se těším, až bude tma a světýlka začnou svítit pěkně ve tmě.

Letošní Vánoce pro mě asi budou fajn. Ne kvůli ostatním lidem, ale že si je prostě fajn udělám, bez ohledu na to, jak dopadnou. Dneska si zabalím dárečky, abych na 24. zapomněla, co jsem si koupila. Je to taková zaručená metoda, jak dostat co si přeju a zároveň mít bohatou nadílku 😀 …. A navíc mě to strašně baví, dávat také něco sama sobě.

….. Nezapomeňte, že 13. prosince je uzávěrka prací do soutěže na téma ,,Bytosti přírody v zimě”. Ještě pořád můžete něco pěkného nakreslit, nebo vymyslet. – Mám nečekaně málo účastníků (v historii všech soutěží až rekordně), takže vaše šance, že v této soutěži vyhrajete knihu právě vy, je neobvykle vysoká. Ale moc to nekřičím, to jen píšu tady jako žolíka pro ty skalní čtenáře a fanoušky, co poctivě sledují mé okénko. Využijte toho, dokud můžete, ještě jsou dva dny čas a to je dost i na stvoření mistrovského díla.

….. Spiiidy dával teď nedávno do diskuze odkaz na moc zajímavou hudbu a fakt to stojí za to, posuďte sami:

https://www.youtube.com/watch?v=Ni6mmXnqmN4&list=TLwqyx7K5yvoo

Pondělí 8.prosince 2014

Dneska mě pobavil nevkusný článek na hovínkách.cz:

http://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a-zahrada/poradme-si/40671-vanoce-bez-stromecku-mame-pro-vas-5-tipu-jak-ho-nahradit

Ještě vtipnější byl však jeden z komentářů který by vám jistě neměl uniknout pro svoji geniální dávku sarkasmu:

Jde to…!!!

Pocházím z velice chudé rodiny… bylo nás sedum dětí… z toho čtyři vlastní… a dva rodiče… oba dva taky vlastní…!!! varování Neměli jsme kolikrát ani na kaviár… natož na nějakej vánoční stromeček…!!! obavy A tak táta každej rok 24.prosince vytáhl z krabice od jediných bot, které si kdy koupil, černobílou fotku z roku 1936, kterou pořídil děda starou flexaretou a na které byl odfocenej vánoční stromeček na staromáku… opřel fotku o načatou lahev francouzského koňaku, postavenou na stole a pod tu fotku dal pro každé děcko po jednom bombónku tic-tac…!!! Ráno, když jsme se přes noc s vánočním dárkem dostatečně vytěšili, jsme bombóny tátovi vrátili, aby měl pro nás dárek i na další rok a bylo po Vánocích…!!! Všechno jde, když člověk poctivě dělá… zbytečně neutrácí ale poctivě střádá… a hlavně, když se chce…!!! A my tolik, chtěli…!!! dobrá práce

….. Už jste viděli kocourka, jak uspává pacičkou miminko? Super video 🙂

Our cat Stewie helps put our new baby Connar to sleep… cutest bit is right at the end!

https://www.youtube.com/watch?v=PWXigjFm4TM

Neděle 7.prosince 2014

Hodila by se mi nějaká rada od zkušeného chovatele

Můj kocour si donesl zvenku blešky. Jsou to taková hnědá zvířátka, když nějaké objevím, zaleze hrozně rychle do srsti. Neskáče to. Kousky v srsti nenacházím (myslím bobky nebo hnidy… je jich zatím moc málo). Jenom občas prostě potkám nějakou mršku a nemůžu ji polapit. Macek se začal trochu drbat. – Moc to ani jako blecha nevypadá, připadá mi, že na ni má nějaké hladké tělo, ale copak jsem profík?

Auto nemám, veterinář je odtud min. 5 km daleko. Takže samozřejmě hledám, jak ho správně odblešit doma. (přece je to banalita, na co doktor?) Včera jsem mu aplikovala pipetku proti parazitům (biologickou), ale dneska jsem v srsti ještě jednu mrchu potkala. Mám dojem, že to asi nefungovalo.

Ještě mám v záloze další dvě balení (biologické) od dalších dvou výrobců, tak si říkám, že pár dnů počkám a plácnu na něho další. Jedno z nich je totiž také proti blechám…. No kocour se na mě dívá jako na největšího zrádce, protože mu tyhle pipetky strašně smrdí, nesnáší to.

Chemickou srágoru mu dávat nechci, nerada bych, aby to dopadlo takhle: http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1361

….. A co třeba šampon proti blechám? Zvládla bych ho určitě vykoupat a blešky vyčesat. Doporučí mi někdo nějaký vhodný přípravek, kterým se ani jeden z nás neotráví?

….. Ještě ho pro jistotu odčervím, když už jsem u toho, tak to vezmu zgruntu. Stejně má na čase.

Středa 3.12. 2014

Víte o tom, že se začaly vyrábět panenky Barbie s normálními ženskými proporcemi a že mají u dětí úspěch? Že se jim líbí dokonce ještě víc? Přijde mi to jako super nápad, ačkoliv já osobně bych dětem dávala do ruky spíš mončičáky, zvířátka a plyšáky, než reálně vypadající ženy, nebo ještě hůř – plastová čůrající miminka. Myslím, že ta hračka už sama o sobě dítěti jistým způsobem směřuje a programuje styl hry i uvažování (růžová pipina, nebo hra na matku… to jsou podle mě docela omezené možnosti, proto mě jako malou nikdy moc Barbínky nebavily), mnohem více než mončičák, u kterého si člověk může úplně všechno vymyslet. Ale Barbínka ne, ta musí mít Kena, domeček, autíčko, botičky a je už DOSPĚLÁ a má prsa… Co si o tom myslíte vy?

http://www.novinky.cz/zena/deti/355184-panenky-s-proporcemi-skutecne-zeny-lze-doladit-celulitidou-ci-akne.html

….. Jak jsem se naposledy kochala zimní krajinou, tak jsem našla článek se super detailními fotkami. U mě je led ještě větší a zamrzlé květy ještě krásnější, ale mám na prd foťák, který tu nádheru vůbec nezachytí, jak by měl. Takže pokud se chcete kouknout, jak to vypadá v ledovém království, máte možnost tady:

http://vlcekondrej.blog.cz/1412/ledove-kralovstvi-2014#komentar114436630

….. Dneska ráno jsem zase potkala tu samou srnku a taky na mě u domu vybafla malá kočička. Byla zrzavá, myslím že na černo skvotovala s Morrisstově venkovním pelíšku, do kterého macek už nechodí, protože mu tam pořád lezou cizí kočky. Podle mě je to odrostlé koťátko ze září. Koukalo na mě jako puk a pak uteklo…. Doufám, že se o něho někdo stará, vypadalo trochu pohuble 🙁

Úterý 2.12. 2014

Dneska ráno vstanu a všechno bylo jedno velké ,,WAU!”

Kouknu na okno a vidím, že je na něm nasněženo. – ,,Jé, sníh!”

Vyskočím, běžím k oknu, koukám do krajiny… Všude bílo. ,,Jéééé To jé kráááásnééééé…!”

….. Včera odpoledne jsem psala, že nejdu na poštu s balíkama, protože padá namrzající déšť. – Ten vydržel i dneska, takže všechno je obalené ledem, na všem visí překrásné rampouchy. A do toho je ještě všude sníh!! 🙂

A to ještě není všechna paráda… Jdu si uvařit čaj a koukám, že pod domem se prochází srnka, prakticky vzdušnou čarou pár metrů ode mne. Hned u plotu si dávala trávu (a pak šla i na keříky). A byla úplně na pohodu, pózovala mi a vůbec se nebála, přitom jsem pořád pobíhala po kuchyni a dělala randál.

…. A pak za ní dokonce přišla kočička. Chodívá mi kolem domu zrzavo bílá a má ten nejkrásnější ocas na světě (Morrisst promine). Ten ocas je u těla zrzavý a pak se klasickým žíháním mění ke špičce ocásku do bílé. Takovou kočku jsem ještě neviděla, ale strašně moc se mi její barvy líbí. Hned bych si ji vzala domů, ale je dobře živená (něčí je) a navíc by mě macek za spolubydlícího asi zabil 😀

A kočička se prošla těšně u srnky, obě na sebe jenom koukly ,,Čau,” a hleděly si dál svého. Takže kočky a srnky se sebe vzájemně nebojí, anebo se tyhle dvě prostě znaly 🙂

Tak hnedka volám na macka, ať se jde rychle podívat k oknu, že je tam srnka kočka rampouchy a sníh, to všechno úžasné dohromady… Ale macek se na mě díval jako na blbou, protože on byl celou noc venku, tak samozřejmě ví, jak tam je. 😀

… Ovšem teď budu muset kvůli té nádheře řešit, jak donést balíky na poštu, aniž bych hodila masku. Vytáhnu poprvé sněhule!! 🙂 Tak mi držte palce.

A jak je u vás? Taky už máte sníh? Já jsem z toho úplně na větvi.

….. Jsem před zahájením své Vánoční soutěže. Ceny mi ještě nepřišly, ale pracujeme na tom pilně. Koncept soutěže už mám vymyšlený, to budete koukat!! 🙂

edit ….. Tak můj výšlap na poštu dopadl dobře, sněhule slouží. Akorát jsem nepobrala všechno, tak za pár dnů vyběhnu zas.

Viděla jsem něco úžasného: Květy obalené ledem. Dokonalé dílo přírody. Zkrátka namrzající déšť a sníh přišly brzo, náhle, takže některé podzimní květiny (třeba měsíček) měly ještě květy. A ty květy úplně neporušené, dokonale zamrzly do ledu. I různé červené bobule, nebo celé hrozny ptačího zobu, všechno obalené ledem. Nádhera!

Letošní zima bude prostě úžasná, úžasnější než všechny předtím. Ještě ani pořádně nezačala a já se kochám ostošest… Prostě dítě z jižní Moravy, tohle u nás nikdy nebylo.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Martin 2014-12-02 12:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Srnka, ty jsem viděl nedávno:-) U nás sněží, sněži a sněží. Naši králíci měli zamrzlou vodu. Já si sníh užít nemůžu protože mám zánět dutin -,-. Tři roky u nás nesněžilo a já jsem teď nemocný 🙁

Ikona diskutujiciho BE 2014-12-02 13:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

U nás podobne so snehom, ale cesty suché, predsa len bývam v meste, aj keď najmenšom na Slovensku. Ty snehule vytiahni, lebo ak bývaš takto na okraji, možno v "hájence", je čas. A  pre istotu si kup /alebo nech donesie Ježiško zamestnávateľ/ návleky s hrotmi, veď na tú poštu budeš musieť chodiť aj inokedy, že ?  Ja tie moje brzdíčky idem tiež pohľadať…

Ikona diskutujiciho Amálka 2014-12-02 13:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Před chvílí jsem přišla z procházky se psem a rampouchy a první poprašek sněhu je úplně super! Nebýt toho, že jsem uvízla v Praze a nemám se dneska jak dostat zpátky domů na Moravu… 🙂

Ikona diskutujiciho ginze 2014-12-02 15:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsem ráda, že nejsem jediná, kdo má z té krásy venku takovou radost! V noci jsem dokonce viděla jak sněží, byly to takové velké, načechrané vločky. Poslední dobou ten sníh nestál za moc, takže jsem na to koukala jako na zázrak :D Teď je krásně nasněženo a všude samý rampouch, prostě nádhera.

Ikona diskutujiciho tarantule* 2014-12-02 16:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jééé u nás taky dneska poprvé sněžilo :D

Ikona diskutujiciho iriska 2014-12-02 17:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

anooo, já jsem na tom stejně – taky juchám nad zimní nádherou. Hnedka jak to šlo tak jsem vytáhla foťák a mám první sníh zvěčněný. A přišlo na mě už i těšení na vánoce 🙂

Ikona diskutujiciho sp 2014-12-03 11:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejsem si jistý, že lidi, kteří si vymkli kotník, nebo zůstali někde přes noc ve vlaku na to mají stejný názor.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-12-03 12:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Já si hledám na každém období něco dobrého… Protože to by člověk byl v jednom kuse nespokojený.

Ikona diskutujiciho dave 2014-12-03 15:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak si přej aby ses uzdravil! 😉 představuj si jak kolem tebe proudí energie a teplo mně to funguje a v -10 si v pohodě chodim v mikině, když to bude fungovat tak nemocnej nebudeš :D

Ikona diskutujiciho Anchor 2014-12-03 16:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jééé, nám se taky ukázaly srnky, ale ne letos, už v říjnu roku 2012. 🙂 To jsem byla na exkurzi v zahraničí se školou a mamka, když je na kraji lesa zahlédla z okna (máme les přímo za domkem a až teď si začínám uvědomovat, jak je to super :D), si je vyfotila a řekla jim, že jsem zrovna v Anglii a ať přijdou v neděli (nebo který to byl den), kdy se vrátím. Jasně, nemohly to slyšet, natož tomu rozumět (i když… *nasadí zamyšlený výraz* :D), každopádně když jsme přijížděli domů a já ještě o ničem nevěděla, tak tam vážně minimálně jedna nehnutě stála, koukala se přímo na mě a obzvlášť pěkně zapózovala pro fotku! :D

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2014-12-03 19:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Přesně tak, všechna roční období na všech místech planety jsou svým způsobem nádherná díla přírody – vesmírné inteligence 🙂 vždycky se v nich snažím vidět "něco víc" … a překvapivě se nikdy nemusím ani moc snažit, prostě to tam JE.

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-12-03 23:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejlepší hračky jsou beztak stavebnice nebo malovátka. Nebo naprosto nepravděpodobné věci – jó, to když jsem objevila princip spojených nádob nebo co dělá ocet se sodou, nebo že z těsta a lepidla vzniká něco jako modurit – ó můj ubohý koberec… S panenkama jsem si nehrála, než jsem přišla na to, že na ně můžu oblečky dělat sama. Mé bárbíny nosily kroužkové košile nebo pláty z celofánu a měly vyrobené meče. A zachraňovaly Kena. Pokud jsem ho teda našla a oprášila. Pak když mi jedné odžužlal ruku pes, prostě jsem jí udělala bandáž, byla to hrdinná veteránka, co se utkala se šelmou (načež jsem na chudáka psa vyráběla postroj, aby se na něm mohla vozit, jakože ho zkrotila. Ten měl taky svatou trpělivost). Nebo jsem jim vykreslila křidýlka a byly to pak andělé a víly. Připadá mi, že dnes hračky hrozně táhnou do určitých kolejí a jsou málo flexibilní pro fantazii. Nejhorší, že se to týká i těch stavebnic, ze kterých teď málem nejde postavit nic, pro co nejsou vyrobené.

Ikona diskutujiciho -A 2014-12-04 14:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K těm barbínám…podle mě je to moc fajn věc, a nezáleží na tom, jestli si s nimi hrajete tak nebo tak. Mě třeba jako malou hrozně bavilo vyrábět jim nějaké oblečky :D Ale někoho to třeba baví, a vymýšlí nějaké příběhy :-)

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2014-12-04 18:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem si pořád jen hrála s plyšákami :D Nebo bez nich. Nebo jsem si četla a kreslila 🙂

Ikona diskutujiciho Luz 2014-12-05 16:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, o té Lammily jsem to viděla už dřív, když to byl nový nápad, to ještě ani nebylo známo, že se bude opravdu vyrábět ve velkém a prodávat! Líbí se mi a je to fajn, že má normální proporce. Já jsem si ráda hrála s barbie, vymýšlela a hrála jsem s nimi příběhy, některé podle knížek a některé svoje vlastní.

Ikona diskutujiciho BE 2014-12-06 11:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Panenky – som nemala. Neboli v obchodoch. U susedov dostali dve z Ameriky ! Fu, kukali sme na ne, a to mali ešte celú hlavu gumenú, nie vlasovú. Ja som mala jedného medveďa, a snívala som, že budem kaderníčkou. Tak som ho česala, a česala až mal pol hlavy lysej.

Ikona diskutujiciho Jindra 2014-12-07 21:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S blechama je to vážně potíž, našeho jezevce jich nemůžeme zbavit. Sprej působí okamžitě, hodně jich zabije. Ale ne všechny. Šampon moc účinný nebyl a veterinář říkal, že je k ničemu. Pipeta jedna levnější nezabrala, teď jsme zkusili drahou od veterináře. A zas odpadla spousta kusů, má to prý účinkovat 6 týdnů. Jenže k vymýcení to nevedlo. Takže taky nevíme, co s tím.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2014-12-08 16:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud jde o blechy, je s nimi ten problém, že je kočičák zase někde chytí. :D To můžeš někdy odblešovat až do skonání světa, ale blech se nezbaví. Nejsem chovatel, ale většina venkovních koček, co znám, ty blechy prostě má.

Ikona diskutujiciho BE 2014-12-10 02:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hej, dnes somtoho kocúrika ako uspáva bábo tiež obdivovala. A ako kukol svojimi očičkami, tak múdro a chápavo. No nevravela som, že čierna mačka je tiež fajn .. ? A viete čoho som si všimla, pravou packou hladil pravú časť hlavičky teda pravú hemisféru, nie?

Ikona diskutujiciho BE 2014-12-10 02:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máme na záhrade dva velikánske ihličnany , takže v obývačke už roky visí na Vianoce od stropu jeden veľký konár. Práve z tých stromov …  Je to moc pekné a každému sa páči.

Ikona diskutujiciho Vanilková 2014-12-11 14:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hudba je fajn. Hang Drum se jmenuje ten nástroj. Je hodne težké ho získat. Existují různé kopie, ale Hang Drum – originál je jen jeden… myslím, že lidé, kteří ho vyrábějí se hodně brání masové produkci a nástroj vyrábí spíše pro terapeutické účelý. Dokonce člověk, který si hang kupuje, se zavazuje, že pokud se mu něco stane (třeba umře-tedy ten člověk), Hang bude navrácený výrobci.A jsou opravdu velké čekací doby na Hang, není prý také vyrobený komukoli, výrobci si to nějak určují.

Ikona diskutujiciho Vanilková 2014-12-11 14:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem nějak inspirovaná tou hudbou a nedá mi to nepřidat další (pro mne) velmi speciální skladby

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2014-12-12 10:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: No, ten Hang Drum jsem si chtěl pořídt, fakt vážně jsem o něm uvažoval, ale ty podmínky jsou fakt hustý, musíš zajet přímo k nim a tam je přesvědčit, že jsi "ta pravá" :D … a ještě i tak stojí tolik, co průměrný nový auto s plnou výbavou :D

Ikona diskutujiciho BE 2014-12-13 08:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tiež som t.r. balila s velkou láskou, všetko do zahraničia… potešilo ma, že i TY máš z toho radosť :-D

Ikona diskutujiciho Aja 2014-12-17 14:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Srnka u domu v Brně asi nebude. Přestěhovala jsi se na vesnici blíž k přírodě?

Ikona diskutujiciho Valluš 2014-12-28 10:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:…nevím proč by počasí mělo mít vliv na moji náladu… to jsem si řekla už někdy v pubertě. Do té doby mě trápilo, že je ošklivo, nebo není sníh, že nejsou časy jaké bývali ( o čem mi vyprávěl můj taťka) Dnes to mám tak, že cítím že každá doba je dobrá, ale tatínek je furt a se vším nespokojený (všechno špatně). Spíš to je tím jak je kdo špatnej sám ze sebe.

Ikona diskutujiciho vea 2014-12-28 17:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aluš… dopsat k tomu odkazu na tu příšeru (28.12) nelekněte se by nebylo na škodu ne? teda alespoň já jsem při načtení tý stránky vyletěla až ke stropu xD

Ikona diskutujiciho Alue 2014-12-28 17:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Copak ty neznáš staré díly Star Wars? Styď se 🙂

Ikona diskutujiciho vea 2014-12-28 18:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: stydím se, neznám žádné star wars a podobné 🙁 :D

Ikona diskutujiciho Alue 2014-12-28 18:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: jáj!!! alou do videopůjčovky, nebo uloz.to, nebo kamkoliv jinam :D

Ikona diskutujiciho vea 2014-12-28 23:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: je mi líto :D ale já mám dost práce s Naruto shippuden (stydím se že jsem četla mangu 20x ale anime ahippuden číst jsem ještě neviděla) a ještě jsem nedokoukala fairy tail a o avatar legenda o aangovy ani nemluvím a co by se stalo se svíčkama? :D xD a ještě škola no a kde bych taky vzala čas na to být hodiny v obchodu s čajema a pořád k nim čuchat :D a navíc nemám ani zdaleka pročtené všechny tvoje články :D stydím se ;( xD xDDDD

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2014-12-31 07:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, to mě těší, že jsi snížila příjem pšenice :)) Mně v poslední době ani nechutná chleba z ní… A to jsem ještě o žádné škodlivosti nevěděla, když mi přestal chutnat :D

Ikona diskutujiciho Anička 2015-01-02 13:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

příběh s Josém/Chosém bude věčný :). Tohle zfilmovat, tak to bude perfektní komedie :), nepřemýšlíš nad tím, náhodou :D??

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek