Zápisníček / Prosinec 2015

27.11.2015 v Aluška.org 46

….. Aktualitky, zprávičky, myšlenky, zážitky a vše, co se okolo mne mihne zajímavého ….

10.12. 2015

Jsem zvyklá chodit na poštu 2x týdně. Po-út a Čt-Pá, jak to vyjde. Tento týden ale balíky posílám jen jednou, neboť poptávka převýšila nabídku a krystaly nejsou. Budou až začátkem příštího týdne… ale knížek mám dost 🙂

Dneska jsem si chtěla pochovat Vanilku, ale asi se nějak lekla a začala s sebou škubat. A úplně to s ní házelo. Tak na ni koukám a – tyjo, normálně morče a ono chytlo škytavku! O_o To jsem ještě neviděla… Tak jsem ji položila, dala vodičku a spravilo se to skoro hned…. To jste zažili, škytající morče? – Já zažila kde co. Močicí žábu, kadícího cvrčka (fakt říkám pravdu)… ale morče co škytá, to teda fakt ne.

Dneska mě totálně dostala tato část diskuze pod bonusem nového Chlapidária o nevhodném chování v MHD (na stream.cz):

Dnešní blbinky měly úspěch, tak ještě jednu přidávám:

Generační vývoj ženy a muže

GENERAČNÍ VÝVOJ ŽENY

Žena stará 18 – 21 let je jako AFRIKA nebo AUSTRÁLIE. Je napůl objevená, divoká a přirozeně krásná i se svou džunglí v úrodných deltách.

Ve věku 21 – 30 let je žena jako AMERIKA nebo JAPONSKO. Zcela odkrytá, velmi dobře vyvinutá a otevřená obchodu zejména s komoditami jako jsou peníze a auta.

Mezi 30 – 40. rokem je žena jako INDIE nebo ŠPANĚLSKO. Velmi žhavá, uvolněná a vědomá si své vlastní krásy.

Mezi roky 40 a 45 je žena jako FRANCIE a ARGENTINA. Válkami snad byla napůl zničena, ale pořád ještě může poskytnout vřelá a žádoucí místa k návštěvě.

Žena stará 45 – 50 let je jako JUGOSLÁVIE nebo IRÁK. Prožila si své válečné útrapy a teď splácí minulé chyby. Masivní přestavba je bezpodmínečně nutná.

Ve věku mezi 50. a 60. rokem připomíná žena KANADU nebo RUSKO. Velmi rozhlehlá, tichá a s nekonečnými hranicemi. Přes to všechno její ledové klima nechává chladným každého muže.

Mezi 60 a 70 lety života je žena jako ANGLIE nebo MONGOLSKO. Má slavnou minulost, ale žádné vyhlídky na podobnou budoucnost.

Po 70. roce už žena připomíná ALBÁNII nebo AFGHÁNISTÁN. Každý ví, kde leží, ale nikomu se tam nechce.

GENERAČNÍ VÝVOJ MUŽE

Muž starý 14 – 70 let je jako KUBA – pořád ovládaný jedním ču*ákem!

Pod mým komediálním videem se zase objevil nějaký duch-hovní pablb, co začal dělat jak se napojuje na moji energii a vykládat jak mi chybí partnerská energie. No za normálních okolností, kdyby mi tohle řekl chlap do očí, použiju slova PRDEL a JÍT v jedné větě, ale klávesnice snese všechno a pohlavkovat protistranu přes monitor BOHUŽEL nejde, jinak bych toho určitě využila. Ona by jedna taková výchovná fakt spoustě chlapů prospěla, když mají zanedbanou výchovu a maminka je nenaučila, jak se mají chovat.

Lidé se diví proč už na internet málo píšu svoje duchovní zážitky, ale komu by se to líbilo, když něco napíše nebo vytvoří a lidé místo aby se bavili k tématu a normálně, začnou rozebírat mě, jestli jsem taková maková, jestli mám chlapa, případně kolik, kdo to je a co všechno spolu v té posteli asi tak děláme. Nejraději by mi asi nainstalovali kameru do ložnice, aby jim náhodou nic neuteklo a aby měli perfektní přehled.

Tak bych tímto ráda všechny důrazně požádala, aby když už mají tu potřebu se bavit o blbostech, lézt cizím lidem do soukromí a drbat, ať si koupí BLESK. Tam jsou desitky rádoby celebritek, co jim za trochu té osobní pozornosti a zájem o jejich soukromí klidně darují levý silikon (nebo levé varle podle pohlaví). Ale já o pozornost tohoto typu rozhodně nestojím a stránky ani videa rozhodně za tímto účelem nedělám. Kdybych chtěla aby cizí lidé měli přehled o to s kým jsem a co spolu děláme, tak to na ty internety asi napíšu. A kdyby mě zajímal něčí názor, tak se ho zeptám. Když to na ty internety nenapíšu a nikoho se neptám co si o tom myslí, tak zcela očividně nemám zájem toto sdílet a názory cizích lidí na můj osobní život mě také očividně vůbec nezajímají. Asi si to neuvědomujete, ale já na internetu i vypouštím jména svých přátel, abych neriskovala, že je jednou začnou otravovat pitomci tohoto typu a ještě je rozebírat. Stačí když pořád otravují u mě.

– Bohužel mám ale dojem, že právě ti co se zabývají duch-hovnem nemají dost slušnosti ani na to, aby takovou jednoduchou věc pochopili, nebo nedej bože respektovali.

Už jsem zase překročila maximální počet znaků, pokračovat budu ve druhém díle 🙂


9.12. 2015

Mně z té Alzy došla ještě jedna věc, odžmolkovač. Takový malý krám asi za stovku na dvě baterky, co se zapne a pak se s ním jezdí po látce a ono to sbírá žmolky. Potřebuju něco takového na povlečení v posteli, koupila jsem před časem levnější z polyesteru a hrozně mi to zežmolkovatělo… Takže jsem si o půl dvanácté řekla že se na to kouknu a před spaním se trochu pobavím s novou hračkou.

Zprovoznila jsem to a začala s tím jezdit po peřině. Najednou jsem zjistila, jaká je to vlastně uspokojující a relaxační aktivita, jak se u toho dobře odpočívá a přemýšlí. Najednou bylo půl jedné a já měla teprve jednu stranu peřiny. Tak jsem si ji otočila že budu spát a druhou dodělám pak… No ale ne, místo toho mě to začalo strašně bavit, tak jsem místo spaní jela dál, vyčistila jsem i tu druhou stranu a najednou bylo půl druhé ráno… Panebože já jsem fakt dvě hodiny jezdila odžmolkovačem po peřině, místo abych spala 😀 Toto uteklo… Takže jsem se dneska moc nevyspala.

Převlíknu postel ať můžu pokračovat s dalším povrchem 😀 Mám totiž 4 kusy.

Včera jsem při šití bundy koukala na slovenskou pohádku Láska na vlásku. Na čsfd.cz má docela nízké hodnocení, ale mě se náhodou líbila, nevím co má kdo proti. Měla i pár fakt vtipných momentů 🙂 Určitě doporučuji 🙂

8.12. 2015

Z Alzy mi došla konečně náhradní halogenová žárovka a sekunďák. Na spravení kulaté lampičky. Žárovka byla hned, ale sekunďák byla sranda. Odhodlávala jsem se, odhodlávala, četla návod, nechtěla jsem si slepit prsty jako posledně když mi bylo 9.

Až jsem si řekla ,,No a co, no tak se zaprasím…” Boj začal: Otevřela jsem tubu a koukám – nějaká kulička. – To mám ještě oddělat? Je to odlamovací, nebo… sahám na to, že to oddělám. WTF TO UŽ JE TO LEPIDLO! – Utírám o hranu rozbité lampičky, utírám o papír… WTF, ještě jsem s tím nezačala a už jsem přilepená! 😀 😀 😀 Některé věci s věkem bohužel zůstávají 😀

Ale dobrý, Lampička je slepená, sestavená… A zvládla jsem i slepit zlomenou pacičku na světlo na strop, tak se mi tam podařilo konečně nasadit i ten talířek… Po několika měsících čekání mi totiž konečně došlo, že když si to nespravím sama, tak asi fakt nikdo. Sice jsem si málem vykloubila prst než jsem došla na to že je tam ještě jedna pojistka na zacvaknutí, u toho lítaly zadky a podobné impertinence, ale je to tam… 🙂

A ještě jsem si zvládla přišít knoflíky na bundě. – Pochválit se taky musím sama.

Dneska mě brutálně rozsekala tato část diskuze pod novým dílem D testu o zubních pastách: (dobrý návod jak na trolling)

7.12. 2015

Přestože stěhování webu je na spadnutí, založila jsem 2 nové rubriky. Vegetariánství a Miluji zvířata… Důležité články tohoto druhu totiž nemám kam dávat a určitě si vlastní šuplík zaslouží. Založím je i na novém připravovaném.

Dneska mi pan domácí šel pomoct natřít krb novou barvou… zapomněl zavřít správně dveře… Šla jsem skládat dřevo a pak jsem si během práce uvědomila, že… Že vlastně existuje minimální pravděpodobnost, že v nestřežené chvíli mohla kočka proklouznout tou štěrbinkou, vlítnout do baráku a teď může být nahoře a… no ta pravděpodobnost je fakt strašně malá, bych si všimla. Nebo ne? NEBO NE?! – PANEBOŽE MOJE MORČATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Úplně jsem se vypsychla. – Nechala jsem paletu paletou, špalky špalkama, rukavice rukavicema a vlítla do baráku, vyběhla nekonečné schody – Jestli jim něco udělá tak za sebe neručím. A – Ježiši kriste, nic jim není!

Morčátka spokojeně papala mrkvičku. Koukaly na mě tři páry nechápavých očiček, jakoby se ptaly: ,,Co je? Máš alespoň salát, když už jsi tady?”

Za posledních pár týdnů tohle byl asi nejpříjemnější pocit úlevy, co jsem zažila 😀 😀 😀 – Protože jinak bych asi zažila jeden z nejhorších dnů svého života.

Chtěla jsem jít dneska na poštu. Nicméně zavírají ve 4, já do dvou tahala dřevo, ve tři konečně poprvé jedla, 3 hodiny balila balíky a… No nic. Zítra je taky den.

6.12.2015

Asi po Vánocích zopakuju objednávku u Jordis. Spousta vzorečků mi příliš nechutnala, protože já nemám ráda hořkou čokoládu… Ale nelituji koupě, byl to degustační zážitek 🙂 Nejhnusnější byl vzoreček 100% čokoláda, byla hrozně kyselá 😀

Jednu celou tabulku 50g nejjemnější mléčné jsem včera vycucala na posezení, byla prostě skvělá. Ještě že jsem ji koupila 2x 🙂 (a škoda že ne 10x 😀 😀 :D) V poslední době jsem čokoládu nejedla vůbec, maximálně jako polevu na perníčku, ale když v tom nejsou přidané humusy a lepidla, fakt to chutná jinak. Hodně mi to připomíná Lindt, až na to že Lindt trošku nějakého toho humusu obsahuje, kdežto Jordis je úplně čistá… I má jiný lom… A velmi výraznou příjemnou vůni. Ty hořké čokoládky jsem vyloženě inhalovala jak kafe.

Tu mléčnou 45% si musím nakoupit znova. Fakt to za ty peníze stojí. Včera jsem té čokolády snědla dost, tak jsem měla obavu abych spala, kakaové boby jsou pořádný životabudič. O půlnoci na mě padla strašně příjemná spací únava, krásně jsem se uložila a spala celou noc bez probouzení, úplně nerušeně. A měla jsem i úplně klidné sny… No tak jsem si dneska před spaním otevřela ještě tu co vyhrála v mezinárodní soutěži stříbro, snědla jsem tak třetinku teď už půlku, je jedenáct a už na mě zase leze ta strašně příjemná spací nálada… Možná to není o tom že je kakao stimulant, ale že to stimuluje tvorbu ,,spokojených hormonů”, možná proto mě to kolébá ke spánku… Čokoládový spánek 🙂

Myslíte, že se po čokoládě která je čistě z kakaových bobů (a má jenom trochu cukru nebo sušenýho mlíka) tloustne? Já myslím že ne, podle mě jde do špeku právě ten nezdravý dodaný tuk, sajrant a plnidla…takže ňom ňom ňom :3

4.12. 2015

V němčině říkala paní učitelka (:D!!), že v sobotu je Mikuláš.

Já ho původně nechtěla úplně zasklít, loni jsem si například koupila jednu figurku mikuláše kde bylo 40% čokolády a myslím že dokonce i perníček a Lindt zajíčka. Pochutnala jsem si a chtěla to letos zopáknout, protože když se nebudu angažovat sama za sebe, tak nic nedostanu… A myslím že až tak moc stará ještě nejsem, abych mohla nedostat ani trochu čokolády na Mikuláše a nebylo mi to líto.

No letos jsem si bohužel všimla, že všechny figurky mají 30% a to já považuju za hnůj, co nemá smysl kupovat. Tak jsem odešla s prázdnou a bylo mi trochu líto, že nemůžu najít ani jednu jedinou pitomou figurku, která bude z čokolády a ne z plastelíny…

Ale dneska dopoledne mi In-time po asi měsíci čekání přivezlo balíček z přetíženého e-shopu čokoládové manufaktury Jordis, o které jsem vám před časem psala v souvislosti v pořadem Jídlo s.r.o. … Jen co hlavní nápor opadl, vrátila jsem se a naklikala tam strašně moc vzorečků čokolády a 4 větší tabulky. Výsledný balík stál přes 600 😀 Pálka jak něco, ale je to ručně dělané, absolutně čisté, bez éček a znám obličeje lidí, co to balili. Takže úplně jiná čokoláda, čekám že budu mít z každého vzorečku velký zážitek, protože jsem nikdy tak čistou čokoládu neměla v puse.

Hned mě napadlo, že balíček přišel tak akorát včas a večer jsem ho hezky otevřela, přenesla do papírové taštičky, naaranžovala s cedulkou a pomeranči… No a Mikulášská nadílka na zítřek je hotová.

Já byla letos ale hodnáááá! 😀

3.12. 2015

Dneska jsem měla tolik pobíhání, zařizování a hlavně papírování, že jsem se u toho párkrát dostala do fáze, kdy jsem dělala dva kroky ta a dva sem a nevěděla co mám dělat dřív 😀 Tak tohle se mi nestalo už hodně dlouho, normálně mám na všechno svoje pořadí a klídeček, ale dneska to byl hukot od rána skoro až do večera. Myslím že my (ano já taky) už blbneme z Vánoc.

A když už jsem si konečně mohla dát nohy na stůl, přečetla jsem si následující vtip, který mě totálně oddělal:

,,JMÉNA PRAŽÁKŮ

Procházka, Uviděl, Ohlížel, Zastavil, Dohonil, Pozdravil, Rozmlouval, Domlouval, Nedostal, Přecechtěl, Přemlouval, Sliboval, Hladil, Líbal, Sváděl, Lechtal, Dráždil, Porazil, Vysoukal, Hledal, Našel, Vyndal, Roztáhnul, Přistrčil, Vrazil, Vrtal, Hekal, Šoupal, Klátil, Potil, Mačkal, Mlaskal, Stříkal, Bryndal, Končil, Oklepal, Zastrčil, Odstrčil, Vstal, Neplatil, Utíkal, Výskal, Zarazil, Polekal, Štípal, Pálil, Otočil, Zautíkal, Zeptal, Doktor, Léčil, Mazal, Natíral, Balil, Sušil, Nadával, Dopálil, Uřezal, Zahodil. SKONAL. :D”

No starý dobrý pubertální humor…. Jsem ráda, že mě pořád ještě baví takovéhle krávoviny.

2.12. 2015

Dneska ráno jsem se probudila o půl deváté v kumbálu na knížky vedle krabic a bylo mi naprosto úžasně. Dokonce jsem šla spát dřív o půl jedenácté jak jsem se těšila až si lehnu do kumbálu a usnula jsem rychle. Celou noc DOKONALÁ tma, celou noc naprosto DOKONALÉ ticho a když jsem se náhodou probudila, tak ne proto že by mě něco rušilo, ale že si prostě tělo řeklo o etapu a protože jsem byla v dokonalé tmě, skoro hned jsem zase usnula a bez převalování. Takže jsem se ráno vzbudila a rovnou jsem vstala. Nepamatuju si, že bych se někdy ráno probudila tak jak dneska. Normálně jsem ráno totiž unavená, jsem nespokojená že už je ráno protože nejsem dobře vyspaná, minimálně půl hodiny ještě potřebuju ležet a vlastně se mi vůbec ani vstávat nechce, motivují mě však moje zvířátka a zvědavost, co asi lidi napsali přes noc do diskuzí…. No dneska ráno jsem skoro hned vstala se skvělou náladou, krásně odpočatá a spokojená. – Takže všechny tyhle problémy po ránu mám prostě proto, že byl můj spánek na facku. S tímhle kumbálem v akci ale začnu mít rána asi ráda! 🙂

Takže plán: Přestěhuju svou záložní postel z druhého pokojíčku do kumbálu a z kumbálu vystěhuju krabice. Ještě musím ověřit centimetry, ale po vystěhování krabic, bublinkovek a ještě pár menších krámů se do kumbálu vleze celá postel. Knížky tam nechám. Dobře září krásnou energii co mě přes noc příjemně hladí a navíc skladování ve tmě je výhoda, nezmění barvu na světle…. A já budu mít SAKRA NEJLEPŠÍ SPACÍ POKOJ NA SVĚTĚ, KTEREJ MI VŠICHNI BUDOU ZÁVIDĚT!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Miluju tenhle barák.. cooo, já si někdy stěžovala že tady jsou křivě spáry, nebo je poškrabaná plovoučka? – Beru zpátky, MILUJU TENHLE BARÁK!

Takže v pokojíčku budu mít postýlku, v kumbálu budu mít postýlku… a budu se stěhovat podle situace. 😀 Chtěla jsem spát v kumbálu tak minimálně týden abych se zregenerovala když mi to tam dělá tak moc dobře, ale teď to bude třetí noc a i když se tam úžasně spí, stýská se mi už po mém pokojíčku, na který jsem zvyklá. Byla bych ráda, kdybych plán zvládla zrealizovat během zítřka, to pak budou obě postýlky hotové a pak uvidím, kam se na konkrétní noc přesunu.

Český ,,šoubyznys” má teď asi těžké období. První si z nich dělá prde srandu Kazma a teď i Tomáš Klus, který si nepřišel převzít cenu stříbrného slavíka a ještě jim poslal video, kde se jim vyloženě směje do ksichtu a ukazuje jim, jak je celá ta jejich cena a šaráda kolem toho zbytečná a jak je má u zadele: https://www.youtube.com/watch?v=pvy19r5Rg8M

Líbí se mi tento koment pod videem:

,,Slavík to je jen prachobyčejná šaškárna. Čekám, kdy už tuhle frašku konečně zruší. Ale obávám se, že se toho asi nedočkám. Bohužel, i dnes stále někteří věří, že je to férové, ,někdo dokonce tohle nazve prestižní záležitostí .To je ovšem problém jen oné osoby, kterou bychom mohli slušně nazvat “ovečkou”, a tahle ovečka žere TV-Nova všechno i s navijákem. Tomáš pochopil o čem že ti Slavíci vlastně jsou . Někteří ovšem stále ještě ne. No, tak třeba příští rok . Moje maminka bohužel patří taky mezi tyhle osoby a Tomáše má po tomhle za naprostého idiota. A snažila jsem se jí to vysvětlit a snažila. Fakt jsem se snažila. Zcela marně. Je to ovečka :(“

Nebo 😀 : Krásně poslal Slavíka i TV Nova do prd*le

1.12. 2015

Včera jsem byla vybrat účet (a teď vás naučím něco nového)… Když přijmete větší část peněz, měli byste vždy nějaké peníze darovat potřebnému. Díky tomu vám budou peníze dobře chodit. Nesmíte zadržovat energii peněz, musíte se naučit být štědří. Kdo je krkoun, energii peněz zadusí a ony potom nechtějí chodit. Počítá se tam i obdarovávání lidí potřebnými věcmi, obdarovávání přátel bezdůvodně.. Zkuste občas někomu něco dát zadarmo a uvidíte ten efekt. U výplaty platí, že byste měli část z výplaty darovat do 24 hodin. Částka nemusí být vysoká.

Tak jsem schválně číhala v myší díře na toho bezdomovce s černým psem. Pes vypadá živeně, rozhodně vypadá i líp než pán co se o něj stará. Já bezdomovce nesponzoruju, když z nich táhne chlast, ale člověka co se na ulici líbá se svým psem, co u něj celý den věrně sedí, ano. Protože když je ten člověk schopný postarat se o velkého psa, znamená to, že nepadne všechno na chlast, ale i na potřebné jídlo, protože ten člověk má spojení s realitou a psi alkoholiky nenávidí, utíkají od nich… Zastihla jsem ho až na druhý pokus a byl velice šťastný, že to tentokrát nebyly drobáky.

Dneska mě zaujal děsivý videoklip o lidech nakažených Black Goo. Už je o nich dokonce klip! :O

http://www.prvopodstata.com/2015/11/30/pouzili-jste-black-goo-a-take-vam-zcernaly-oci/

Kdyby vás náhodou zajímalo jak se žije člověku s extrémě lehkým spánkem…. Tak dost blbě.

Včerejšek jsem strávila běháním a zařizováním po Brně, takže jsem večer chtěla být zodpovědná a jít spát v normální dobu. Zalezla jsem v 11. Pršelo, foukalo, od komína šly nějaké rány… Po půlhodině jsem pochopila že to jen tak nepřestane, tak jsem si dala špunty do uší… Normálně bych s nimi dokázala dočasně usnout, ale byla jsem z Brna rozladěná, prošla jsem Vaňkovkou s Wi-fi, není divu. Takže syndrom neklidných nohou… O půl jedné mě z těch špuntů začaly bolet uši a musely ven… Kde mám kartu. Potřebuju spravit energii… Dala jsem kartičku na srdce, sbalila jsem peřinu a šla do přízemí na zem. Lehla jsem si jenom na podložky na sezení…. Zabalila jsem se jako mumie a spala bych. Sice tam nebyl slyšet déšť, ale byl slyšet vítr a nějaké rány, asi ten velký plech u baráku, co naráží do zdi, která rezonuje… V obyváku to taky nebylo lepší a navíc tam hučí lednička.

O půl druhé jsem odnesla peřinu zpátky do pokoje a pobrečela si. Když máte nespavost a nespíte protože necítíte únavu, vydržíte třeba do sedmi než se sesypete. Ale když jste opravdu unavení, usínáte a 20x vás něco vzbudí, začne vám hrabat mnohem rychleji… a déšť nepřestával, naopad to bylo horší.

Poslední moje zoufalá myšlenka byla, že ještě mám sklad. Vlezla jsem do toho malého kumbálku a poslouchala…. To nádherné TICHO.

Tak jsem odklidila pár krabic víc ke zdi, přesunula balicí folie a odnesla jsem si tam matraci z postele. S nošením matrací mám bohaté zkušenosti, kdysi jsem to dělala 2x denně. Tak to bylo hned hotové. Aby se daly zavřít dveře, musí se část matračky ještě nadzvednout, protože ta místnost je opravdu jenom jako šatna, takový kumbálek… No, ale když se zavřou dveře, je tam tma jak když jdete na terapii tmou… Tak jsem asi od tří od rána spala ve skladu mezi krabicema a knížkama. Díky bohu, že tam uklízím podlahu, byla čistá, tak se tam dalo položit spaní…

Vstávala jsem v 9. Že je ráno jsem pochopila podle tenoučké škvírečky od dvířek na půdu, kde prosvítá světlo. Otevřít dveře bylo jako dostat facku světlem 😀

Tolik se mi líbí že tam není světlo a že tam není okno do kterého může narážet voda, že jsem si tu matračku neodnesla. Chci se vyspat v dokonalé tmě i další noc. A asi si tam začnu nosit postel častěji, hlavně na úplňky, kdy mi tak svítí do pokoje, že nemůžu spát.

30.11. 2015

Včera byl super den. Nanosila jsem dřevo, poklidila v kuchyni, uvařila oběd, odmrazila a vyčistila ledničku s mrazákem (do toho jsem při práci stihla vypít půl flašky a zapařit na Nightwishe) a večer jsem stihla jet ještě do Karibské perly, kde jsem distribuovala můj nepečený tvarohový dort, který už si pomalu získává pověst, a přitom je tak trapně jednoduchý 😀

Poprvé jsem ho dokázala tak trochu skazit. Dělala jsem ho den předem aby v ledničce stihl zatuhnout a srazil se mi puding v příliš horkém mlíku. Tak jsem byla trochu zklamaná, že zrovna jak na potvoru mi stávkuje kuchařský um…. Ale já za to nemůžu, ženě se při menstruaci vždycky srazí mlíko nebo omáčka. To je známá věc, proto by se neměla pouštět k plotně 😀 Ale hrudky nakonec nebyly v rezultátu vůbec cítit, jenom dělaly takový zajímavý vizuální efekt. A celý dort se samozřejně jako vždycky sežral.

A do toho jsem si ještě stihla pořádně zatancovat, tak jsem využila moje krásné ,,nové” šaty co jsem si koupila na léto, ale když se k nim člověk dobře obleče, tak jsou super i v zimě. Musím si na nich ještě trochu zkrátit ramínka aby mi nelezlo i to co nechci, a budou to asi moje speciální šaty na Salsu. Prej jsem v nich jak Karmen ze Zora, no to potěš 😀

Strašně mě to bavilo, asi tu Salsu trochu opráším a začnu doma cvičit kroky.

….. A předevčírem jsem uspořádala morčatům focení. Když budete hodní, tak vám možná pár fotek vystavím i na webu, abyste viděli jak se má moje chlupatá rodinka 😀

27.11. 2015

Jelikož jsem v listopadu extrémě ukecaná v Zápisníčku a popsala jsem plně dva díly, rozhodla jsem se publikovat předčasně prosincový Zápisníček už dnes večer, abyste náhodou nepřišli o nic z mých hlubokomyslných úvah, pozorování morčičích říjných sendvičů (viz předešlý díl) a podobných věcí, bez kterých se nedá žít…

Přípravy nového webu vrcholí

V podstatě doděláváme poslední funkce a chytáme poslední chybky. Já vím že píšu už dlouho že ,,doděláváme”, ale to máte jak když psovi hledáte blechy v kožichu – Vždycky najdete nějakou další. A další a další. A já jsem pedant, když mi na něčem záleží, tak to musí být dokonalé, takže každá tečka nebo čárka navíc musí být objevena a opravena. I tak už je teď web ve fázi kdy může být zprovozněn, protože základní věci fungují. Takže spuštění je víceméně na spadnutí.

Jsou tam ještě nějaké další funkce v plánu, které budu chtít/potřebovat dodělat, ale to už bude dělat někdo jiný a možná dodatečně, takže lidé budou asi vpuštění na nový web a pak se může ještě dostavovat a zdokonalovat a přidělávat činčurinky, které to mistrovské dílo dotáhnou k naprosté dokonalosti. Alespoň taková je moje přibližná představa… Nebo se to na dodělávkách ještě protáhne, záleží na tom, co řeknou fundované osoby, jak dlouho práce zaberou a co bude technicky lépe schůdné. Já jako autor do programátorova světa nevidím.

Díky tomuto stěhování jsem se rozhodla letos nepořádat Vánoční soutěž. Je to proto, že není jisté ve který den proběhne spuštění nového webu a kolem toho bude třeba hodně příprav. A do toho hlídat ještě data soutěže bude nemožné, protože na novém webu fungují jinak ankety, tudíž by se to muselo nějak vypočítat pouze podle ankety na starém blogu a to nevím jak vypočítat, když nevím přesné termíny stěhování. Zkrátka by to bylo zbytečně komplikované, chaotické a možná by z toho nakonec byl ještě průšvih 🙂 Raději udělám jednu věc pořádně, než dvě blbě. Takže ať už se nový web spustí tento týden, nebo za dva, berte to jako dárek k Vánocům pro všechny a soutěž si uděláme raději na jaře, až budeme zabydlení a zvyklí na nový systém.

Před časem mi jedna paní poslala doporučení na následující e-shop: http://www.ruzovakosmetika.cz/

Asi víte, že jsem úchylná na růžičky… (já fakt miluju i vanilku, pomeranč, grep, nebo když něco voní po konvalinkách, ale růžičky jsou TOP) dokonce v poslední době mě začíná velice přitahovat i tato barva a letos jsem se přistihla, že jsem koupila tričko a šaty této barvy, ve kterých se cítím velmi dobře. Přitom jsem nikdy v životě růžovou nenosila. Nedávno jsem v obchodě potkala chlupatou deku této barvy a měla jsem fakt problém si ji nekoupit, viděla jsem se v ní zachumlaná… Zkrátka růžičky a růžová, celé je to o podvědomé potřebě se energeticky chránit. Proto asi ta moje vášeň…

No nic, popojedem: Dlouho jsem nákupu odolávala, protože mi bylo jasné, že jak se do toho pustím, nahážu si do košíku skoro všechno, tak jsem to odložila na Vánoce s tím, že si to nadělím pod stromeček, když budu hodná a když si to zasloužím… (Já jsem vždycky hodná, takže plán byl jasný. Koupit a hotovo.) Alespoň bude důvod, proč se fakt moc těšit na Vánoce. Takže jsem šetrná, pomaličku dopotřebovávám jiné bioprodukty, dopatlávám poslední mastičky, a dneska jsem tedy nabrala rovnou 9 produktů. A vlezla jsem se i s poštovným do tisícovky, protože všechno tam stojí asi třetinu co jsem normálně zvyklá platit za výrobky v bio kvalitě a ještě k tomu s růžičkou. Recenze na obchod a tyto výrobky vypadají celkem dobře, jsem hodně zvědavá i na jejich velmi levný růžičkový parfém.. A proč o tom píšu: Může to být pro vás dobrý tip na dárečky na Vánoce, nebo tip pro vaši běžnou spotřebu. Ceny jsou tam opravdu lidové… Každopádně já budu pak postupně všechny výrobky co jsem odkoupila recenzovat, takže když vydržíte po Vánocích než něco vypatlu, můžete pak jít už na jistotu. (Jo a jinak, dobré e-shopy kde seženete dobré dárečky jsou ještě Tu a Tu(mají skvělé ceny) a Tu… Vykašlete se na běhání po obchodech, na netu je všechno levnější, domů vám to dojde samo, zabalíte a máte po starostech. Jen je třeba objednávat tak maximálně do začátku prosince, pak už bývají e-shopy přetížené. Ale pšt. Jakobych nic neřekla…( A ne, není to PR, za tahle doporučení mi nikdo neplatí. Kdybych dostala pětikorunu za všechno co pochválím, tak už mám jachtu. 😀 To jen kdyby někdo chtěl rýpat.)

A když už jsem u toho, zase mi došla zákaznická sleva. Někdo ji za mě kdyžtak projeďte, já teď žádné oblečení nepotřebuju.

Sleva 20% na všechno zboží v e-shopu http://www.otto-shop.cz/. Kód akce: 76487. Vepisuje se do políčka ,,kód výhody”.

Našla jsem zajímavá videa, kde lidé ukazují, jak se jim změnila barva očí při přechodu na raw veganskou stravu. Z hnědých očí se stávají postupně modré, od okrajů… Co to znamená? – Inu, původní barva lidského oka je modrá, jakékoliv barevné změny jsou výsledek změny genů a je to typické pouze pro lidi uvnitř této planety.

Je možné, že pokud člověk začne velice zdravě žít a tělo se kompletně vyčistí od toxinů, mohou se začít měnit i geny podle původního vzorce? – Podle těchto lidí to očividně možné je.

Když mohou moje oči měnit odstín modré podle toho kolik mám zrovna energie, proč by nemohly původně hnědé oči modrat při přechodu na raw vegan? … Barva očí zkrátka není neměnná věc, se kterou se jednou narodíte a už vám zůstane. Tělo je úžasně proměnlivé a přizpůsobivé.

https://www.youtube.com/watch?v=pSPU4fCfyzc

https://www.youtube.com/watch?v=-s2r4K-fevM

Komentáře

Ikona diskutujiciho Mišpule 2015-11-28 07:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já už jde tak natěšená na novou podobu stránek! Jinak to s těma očima, já ani nemusela být přímo raw, stačila změna životního stylu, vždy jsem měla oči hnědé, teď jsou hnědo zelené, zajímavé je na tom hlavně to že co si nechávám odrůst barvu (hnedorezavou henu) i moje původní vlasy jsou světlejší, všimla si i mamka když mě viděla po delší době:)

Ikona diskutujiciho iriska 2015-11-28 09:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé ta to se musím smát :)) před pár dny jsem koupila v kamenném obchůdku jako vánoční dárek právě tuto růžovou kosmetiku. Mýdlo a krém na ruce. Voní opravdu pohádkově, ale jaké jsou při používání se dozvím až po vánocích 🙂 Bulharská růže je vyhlášená.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-11-28 10:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Mně také po intenzivnějších detoxech mírně zesvětlaly vlásky, je to už pár let….

Ikona diskutujiciho Gray 2015-11-28 12:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud jsou původní lidské oči modré, znamená to, že i zelené (které jsou ojedinělejší než modré) jsou způsobeny změnou genů? Zajímalo by mne, zda po přechodu na raw food stravu nezačnou modrat, mám "svou barvu" ráda a nic bych na ní neměnila. :-)

Ikona diskutujiciho Raja 2015-11-28 14:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Změnu barvy oči mohu potvrdit) Nevím sice jestli původní barva očí je modrá ( v slovanských védách je napsáno že D'arijci mají modré a D'charijci zelené, takže podle genotypu našich předků typla bych). Ale je fakt, že po přechodu na Rawfood mi oči zesvětlali na šedozelenou z řekněme hodně tmavé studené zelené až hnědé. Jako úplně malá jsem měla oči modré, v pubertě šedé jak vlk a hodně mi ztmavly po prodělaném onemocnění ( borelka). Teď po čtyřech letech na čisté syrové stravě a půstech jsem na světlešedo zelené. Syn jí opravdu super zdravě z pohledu běžně se zdravě stravujících ( téměř vegansky – jeho volba, s tak 80% podílem živé stravy) a do studené modré se mu pomalu míchá zelená, tak jsem zvědavá jaké bude mít oči až vyroste) Švagr přešel na syrovou stravu loni a letos v létě se mu radikálně změnila barva z úplně hnědé na šedozelenou, je to až k nevíře, zmizela lupénka a jiné neduhy. FullyRaw Kristinu sleduji dlouho, je prostě skvělá. Doplnila bych, že se spravuje podle systému 80/10/10 podle Dr. Grahama, pro představu to je trochu jiná strava než běžně vidíte v RAW restauracích;))) Osobně jsem za ně ráda, tyhle přechodové jídla mohou zpočátku pomocí a přibližují lidem představu, že lze jíst jinak a lépe) Na druhou stranu je to trochu zavádějící a matoucí) Protože takhle z nás nikdo normálně nejí ( moc tuku, špatně vyvážená skladba živin a většinou i kombinace potravin pro trávení) Chtěla bych ještě upozornit na fakt, že v dnešní době dle mého názoru není už ani tak prioritní co jíte, jako v jaké kvalitě. Doba pokročilá chemickopotravinářský průmysl slaví triumf. Preferujte prosím organický vypěstované potraviny před supermarketovou syntetikou, on vám syntetický salát vypěstovaný na hydroponii bez půdy, bez jediného slunečního paprsku pod umělým slunečním spektrem, nacpaný zálivkou s umělými hnojivy, postříkaný bůh ví čím smrtinosným a na závěr vymáchaný v další chemii a plynech, aby co nejdéle vydržel nejspíš moc prospěšný nebude… Bohužel, chce to hodně přemýšlet, co sobě a svým blízkým do té pusy vložit, aspoň z počátku to byla docela haluz)) Ale jde to a s trochou vlastní invence se člověk pak může těšit z dobrého jídla, které přináší zdraví a mít z něj o to větší radost;)

Ikona diskutujiciho Lucie 2015-11-28 18:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta kosmetika sice není drahá a nemá parabeny, ale jinak není bio ani přírodní. Ve složení kosmetiky se docela vyznám. Parfém je docela v pohodě, ale krémy nebo šampony jsou téměř zcela chemické. Například v tomhle krému je ve velkém množství dimethicone :-( http://www.ruzovakosmetika.cz/BioFresh-rozjasnujici-krem-na-pigmentove-skvrny-s-ruzovou-vodou-50-ml-d1.htm Pak v šampónech a mýdlech je SLES atd.

Ikona diskutujiciho Lucie 2015-11-28 18:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

I když nerada kupuju věci z drogerky, tak to už mi přijde lepší Alverde nebo teď v Rosmannovi mají Alterru. Od nich je i super přírodní BB krém. A ještě v Brně na Orlí je taková ta starodávná drogerie, tak tam mají novou českou přírodní kosmetiku. Je vyráběná (myslím) v Ivančicích a je založena na výtažku z hroznových jader :-) Ale jinak se snažím přiblížit tomu, co říkala jedna vitariánka. Že by na sebe nenapatlala nic, co by zároveň nemohla sníst :-)

Ikona diskutujiciho Kamil 2015-11-28 18:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vegetarián nejsem, ale změnu barvy z hnědé na zelenou pozoruji taky.

Ikona diskutujiciho ginze 2015-11-28 18:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já měla v dětství hnědé oči a teď je mám zelené…někde jsem četla, že to může být i nějakou nemocí, ale zelené je mám už nějakých 8 let a jsem v pořádku. I vlasy jsem měla dřív tmavě hnědé a teď je mám o dost světlejší a jsou v nich i trochu zrzavé

Ikona diskutujiciho ginze 2015-11-28 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sakra, jsem ten komentář omylem poslala nedopsaný :D Ještě jsem chtěla napsat, že se to stalo po změně životního stylu, i když raw to nebylo…takže na tom možná něco bude 🙂

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-11-28 21:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se taky změnily oči potom, co jsem přešla na vegan stravu, raw mám v poměru asi 70%. Mně více zesvětlely a zezelenaly a na okrajích jsou takové šedivé-modré. A to jsem je dříve měla světlehnědé.

Ikona diskutujiciho Raja 2015-11-28 23:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Naprosto souhlasí) I když já používán třeba i Marocký jíl, k mytí i na vlasy a ten teda nejím)))) Jinak super BB krém je i od Lavery, na ten nedám dopustit. Od Alverde používám dekorativní kosmetiku je fajn až na řasenky ty jim podle mně moc nejdou)

Ikona diskutujiciho Leni 2015-11-29 02:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja mam s touto kosmetikou dobre zkusenosti – ta vune!

Ikona diskutujiciho BE 2015-11-29 17:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V tomto roku mi bola podaná pomocná ruka v podobe sily ruží. Deň po, som kúpila krík, obalený múčnatkou, striekala a vyhojila ju. Potom ker šiel do hliny a ešte nahodil cca 4 nádherne voňavé kvety. Ďalšie 2 kríky som zasadila, verím, že prečkajú zimu. – Už dávnejšie som sa stretla s kozmetikou z Bulharska, voda, krém, čistič z ruží. Neviem, či zbierali lupienky na plantážach , oni ich pestujú, ale teraz ma opäť vracia po prečítaní k ružiam.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2015-11-29 18:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, zaujala mě ta věc se změnou barvy očí. Já jsem měla vždycky modré, ale zhruba od patnácti mi začaly odprostředka zelenat. Teď je mi třicet a duhovky mám zelené tak do třetiny. Vždycky jsem si myslela, že to mám po babičce, která měla zelené oči a prý když jsem se narodila, tak jsem vypadala, jako bych jí z oka vypadla. Tak mě napadá, jestli to třeba nemá ještě jinou příčinu.

Ikona diskutujiciho BE 2015-12-01 11:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čítam o hluku keď prší – poznám, mne pršalo klop, klop, pretekol strop, v domčeku. Srecha sama diera. Aby nepresiaklo všade, ráno som brala lopatu a hore z pôjda vyhadzovala sneh . Keď som prišla pred 2,5 rokmi do bytíku, šup zas som pod strechou, podkrovie, je to hlučné. Ani špunty neviem mať dlho, tiež ma bolia uši. V tomto roku som si akosi zvykla…, aj tak uvažujem presťahovať sa. Nielen kvôli hluku.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-12-01 15:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosím Aluško, mohla by jsi trochu vysvětlit to black goo, neumím si vysvětlit tu symboliku v klipu a nevím o čem je řeč. Četl jsem na prvopodstatě že to mění lidi na zlý potvory a že to má co dočinění s nacisty. Díky 🙂

Ikona diskutujiciho Fred 2015-12-02 00:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Třeba tady je videoseriál o Black Goo:

Ikona diskutujiciho Kaia 2015-12-02 07:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak už to vypadá, že budu mít k vánocům tvoje knížky! Předtím jsem je totálně chtěla, ale mamka řekla ať si počkám. Včera si půjčila můj noťas, a já si všimla (když jsem vstoupila do dveří), že má otevřenej tvůj eshop a nedovolila mi se do noťasu kouknout :D. Jupoí!!!!

Ikona diskutujiciho Maja 2015-12-02 18:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,tomu panu bezdomovci s tím krásným černým psem občas přispěju taky,když je větší zima tak pán dá psovi svetr a vždycky leží na dece,má ho fakt rád…příště až tam bude,tak mu  mimo peněz chci koupit nějaký psí žrádlo.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-12-02 21:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: jo no, dneska ho taky přikryl 🙂

Ikona diskutujiciho Kaia 2015-12-02 22:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Musím se vám všem pochlubit jakej jsem objevila eshop. :)) Čirou „náhodou“ jsem šla dnes do knihovny a Bára(knihovnice) mi oznámila, že jsem na prvním místě v Duhovým čtení v kategorii knihomolové. Abych to upřesnila: Byl papír se seznamem a ke každému se měl dopsat název knihy. Třeba- tato kniha mě rozbrečela, kniha do 300 stránek, pak celá abeceda aj. Já jsem jako jediná byla knihomol (:D)  a chyběly mi 4 knížky do dokončení. Knihoužrout byla 2. kategorii a tam bylo čtení hubených knih a komixů. Takže Bára mi dala Hru(Pověsti a pohádky, od Svitavy od Svratky) kterou už ale doma mám mno :D. Pak sušenky a teď to přijde. Mohla jsem si z poličky vybrat čtyři věci,jakožto první umístěná, a něco mě pořád táhlo k sáčku se srdíčkem na provázku, něčím co vypadá jak kříšťál a kartička. Pořád jsem si říkala: To je blbost, to neber, k ničemu ti to nebude, ale nakonec jsem si to vzala. Doma mě čekalo bádání, jestli je to vážně křišťál a odkud pochází ta krásná zalaminovaná kartička, na které je z druhé strany pěkný text o úsměvu. Na křišťál kašlu, to sem nepřišla jestli je pravej, ale na kartě byla adresa. Přijde mi, jako by celej tenhle balíček sestavil někdo z oboru knihovny, jelikož jsem to na stránkách té paní nenašla O-o. Celé mi to přijde přesně pro mě. Ale teď už vám řeknu jen název toho shopu: lucieernestova.cz To je vše :D. Hodně se mi to líbilo, jen jsem se vám chtěla pochlubit, jakej pěknej balíček to mám :))). Můžete mrrknout a mě nezbývá nic jinýho, než jít hledat totožnost toho „křišťálu“ :D.

Ikona diskutujiciho BE 2015-12-03 12:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak vidíš Al, a je to !  Možno by si si mohla najať nejakú jaskyňu, :-D

Ikona diskutujiciho Mára 2015-12-03 14:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aji Landa si z nich udělal srandu :D youtube.com/watch?v=VuCxe7d6Ytk

Ikona diskutujiciho Anicka 2015-12-04 21:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, prosím, keď spomínaš ako ti bolo zle, keď si cez deň prešla Vaňkovkou, mohla by si to viac vysvetliť? V poslednej dobe mi býva dosť zle v šalinách, pri vybavovačkách v meste, proste stále keď niekam musím po Brne cestovať a vybavovať…Priznám sa, že to veľmi nechápem, v šalinách mi vadí veľké množstvo ľudí ale doteraz smi cestovanie nerobilo problémy. Tieto dni však prídem z mesta domov, a je mi zle, musím sa vyspať, som úplne otrávená a vyždímaná, alebo niečo podobné. Máš s tým skúsenosti, vedela by si mi poradiť, čo s tým? Ďakujem, a prajem ti krásny deň.:)

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-12-04 22:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já dneska dostala nadílku od tety 🙂 Jako správný vegan čokoládu s vanilkou, raw tyčinku ze sušeného ovoce a kokosové mléko. Skákala jsem po pokoji jako malá :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-12-04 22:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Dělají to wi-finy. Trošku může pomoct dobře udělaný orgonit na krk, dost pomůže kartička tomáše marného… ale úplně nejlepší osvědčený způsob je NEJEZDIT DO BRNA :D

Ikona diskutujiciho Anicka 2015-12-05 10:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: Ďakujem za odpoveď. Ja v centre Brna bývam, tak to je ťažko..:D Ale prinajhoršom, keď budem vedieť že potrebujem byť niekde takto dlhšiu dobu, tak si vezmem orgonit so sebou, alebo teda kúpim nejaký na krk.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-12-05 19:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

My budeme v němčině v úterý zpívat nějaké mikulášské písničky, protože v pátek jsme neměli projektor, takže ani text…těším se :D A před Vánocema to budou koledy. Druhá skupina němčiny, co má jiného učitele, nezpívá. Chudáci xD

Ikona diskutujiciho Oskar 2015-12-05 20:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnes jsem se dostal k videu z ruské hudební soutěže Голос, hlas, s dívkou, která prej zazpívala, co se nepovažovalo za fyzicky možné, jsem četl :).

Ikona diskutujiciho Alue 2015-12-05 21:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: ….. perfektně dala Plava lagunu :O !!!

Ikona diskutujiciho Alue 2015-12-05 21:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho aneta 2015-12-06 12:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ohledne toho Kluse, je to pěkně hnusné, jak se zachoval vzhledem k jeho fanouškům, kteří mu posílali hlasy a bez kterých by o něm nikdo neslyšel. Jako kdyby se slavík uděloval na základě rozhodnutí nějakých páprdů, tak jeho reakci pochopím, ale tohle je pokrytectví. Na dalším koncertě bude sluníčkařit, jak své fanoušky miluje a potom je takto znemožní.

Ikona diskutujiciho BE 2015-12-06 17:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: Teda 13 ročná !!! Mne sa zdá, že takých "decák" je tu ako maku..

Ikona diskutujiciho Anchor 2015-12-07 05:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lol… Ta čokoška mě zaujala! :D

Ikona diskutujiciho Verča 2015-12-07 18:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jú, miluju požitkářské příspěvky!:-) Čokoládičku taky nejspíš vyzkouším. Z těch čistých a kvalitních jsem měla z čokoládovny v Troubelicích, kde mi nejvíc chutná bílá. I když moc kakaa neobsahuje, zároveň též neobsahuje ty humusy jako např. bílá Orion a i chuťově je to něco úplně jiného, pochopitelně. Kvalitní mléčné taky miluju, ale problém je ten, že ne každá mi chutná. Třeba ta z Troubelic mne příliš nenatchla. Tak asi uspořádám hon na kvalitní, chutnou mléčnou čokošku.xD

Ikona diskutujiciho ginze 2015-12-08 21:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já tě chválím, jsi šikovná :D! Já už na vteřiňák raději ani nesahám, nedopadlo by to dobře :D

Ikona diskutujiciho Jindra J. 2015-12-09 11:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkně jsem se zasmál, dík za vylepšení nálady, po tom zubaři u kterého jsem před chvílí byl. :D

Ikona diskutujiciho Mona 2015-12-09 14:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stručně, co to je black goo? O.o

Ikona diskutujiciho BE 2015-12-09 17:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To mi povedzte, prečo sa teraz skoro všetko rýchlo zožmolkuje, povlečenie, tepláky, svetre, mikiny.. to ma tak štve. Kedysi fakt to neexistovalo !!!! To sme dopadli …

Ikona diskutujiciho Myšák 2015-12-09 20:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K pohádkám "Na vlásku" :D Tak pohádka Na vlásku má už asi deseti minutové pokračování. Je to jenom "záběr" ze svatby, ale je super :D Asi to víš, ale i tak mě to teď napadlo, tak ti to sem píšu. ;-)

Ikona diskutujiciho Alue 2015-12-10 11:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]: Ale to není Na vlásku… to je Láska na vlásku. To je jinej film.

Ikona diskutujiciho Myšák 2015-12-10 15:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]: Já vím, ale !K! pohádkám "NA VLÁSKU" :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-12-10 21:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[44]: no dobře…. stejně to znám 🙂

Ikona diskutujiciho Zuzu 2015-12-18 20:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mi jednou škytalo morče! Úplně jsem se lekla, když jsem to viděla – ale když to během chvilky přešlo, tak jsem se hodila do klidu :D Ale vypadalo to fakt zvláštně :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek