Zápisníček / Prosinec 2016

1.12.2016 v Aluška.org 74

Aktualitky, zprávičky, myšlenky, dění ve světě a vedlejší obsah… vítejte v Zápisníčku 🙂

1.12. 2016

Jak jsem hlásila už v předešlém Zápisníčku, od prosince přestávám opisovat čísla z praxis-umeria.

Obsah týkající se globálního nebo transformačního dění už najdete v tomto okénku. To znamená, veškeré (vedlejší avšak podstatné) zprávy pouze zde. Koho však stále zajímají konkrétní číselné hodnoty energií Bovis, uložte si TUTO STRÁNKU mezi své záložky. Upřímně, jak jste mi pořád říkali, že se vám nelíbí tamější kytičková atmosféra, channelingy a GO VEGAN, v tomto s vámi souhlasím. Snažila jsem se znova najít původní ruský zdroj, ale protože mám jenom půl roku ruštiny, azbuku čtu jak prvňáček čítanku (psát s ní neumím), nepodařilo se mi to a teď už je to jedno. I já se budu vracet na umerii abych občas zkoukla čísla, ale opisovat mi je už přijde fakt zbytečné, speciálně když mi čtenáři napsali, že už těm číslům vůbec nerozumí a přeskakují pouze na zprávy. Jak je ctěná libost, cítím to stejně jako vy.


Komu to náhodou uteklo, znovu připomínám, že vyjádření ohledně ukončení spolupráce s prvopodstatou najdete v předešlém Zápisníčku dole, od datumu 24.11. dolů… Už se k tomu nebudu znova vracet, považuji to za hotovou uzavřenou věc.

S tomášem marným včera proběhl telefonát, chce skutečně zakládat nový web, ale nemá se čeho chytit. Nemůže se přihlásit na starou PP, a mně očividně taky zmizel účet. Vypadá to, že jirka woodman přes původní domluvu, že nám hosting se starým obsahem nechá, zrušil bez upozornění oba naše účty. Asi změnil názor. Už mě to ani nepřekvapilo, stará PP je stejně neskutečně blbě udělaná, pořádně nejede a chci, aby tm měl normální stránky když už a ne takový zbastlený maglajz, který jede jenom když je hezké počasí. Stejně bychom ten obsah pak tahali jinam.

Pošoupla jsem tm tu firmu, co jsem si původně vybrala pro sebe, až na jaře budu chtít dodělat ten svůj nový web. Tak uvidíme, co nám napíšou. Jinak teď fakt nemám nikoho, kdo by to uměl udělat v nějakém normálním čase. Kdybych měla, tak bych už byla přestěhovaná před rokem… však znáte tu anabázi. Doufám ale, že TM rok nebude hledat, než najde někoho normálního a snad se tahle firma osvědčí. Radši zaplatit profesionály, než se s tím pak mořit sám a sledovat, jak každý dobrovolník po týdnu odpadne.

– Tiskárna, kde se aktuálně tiskne Anděl strážný, mi zatím nedala echo ohledně přesného dne dovozu, napínají nás. Předešlý odhad 8.12. tedy stále platí.

– Z Alzy mi vyměnili praskající mikrofon (bez řečí, prostě došel balík, je to fakt dobrý e-shop). Čeká mě ještě jeho soundtest a když dopadne dobře, hádejte co nás čeká 🙂 🙂 🙂 🙂 No přece autorské čtení z knihy!! 🙂 … Ale jestli nedopadne, tak zreklamuju a budu hledat dál. Skoro se bojím tu krabici otevřít a pohlédnout mikrofon-pravdě do očí, protože neúspěch by znamenal další zdržení a já to čtení chci mít do 8.12. hotové a vydané. V případné krizi to vydám pouze jako textový soubor a natočím dodatečně… A to je další věc, pořád ještě nemám vymyšlené, které stránky použiju jako ukázku. Asi budu losovat.

Předešlé cvičení s Jillian Michaels se mi teď vrací v podobě zjednodušeného života. Absolvovala jsem v podstatě i celý program na six pack, ten byl dost brutální, v létě jsem ho dokončila a dala si oraz. Bolí z toho kolena.

Pekáč se mi během léta přestal rýsovat, ale zpevněné tělo mi zůstalo. Takže teď když přišla krutá zima a já zase tahám dřevo, nevycházím z údivu. Loni jsem nanosila 4 krabice dřeva a byla jsem tuhá, vyskládala ho, mlela jsem z posledního, záda mě bolely, hrudník v křeči a už jsem nemohla nic jiného, regenerovala jsem do druhého dne, abych zase nanosila blbý 4 krabice dřeva… Dokonalé zhmotněné neštěstí. Dneska si jich v pohodě nanosím 10. 5 do ošatek, 5 do foroty abych nemusela další den-dva znova tahat dřevo a ještě mám energii na další práci, takže poklidím, nabalím věci, zaskočím na poštu (samozřejmě rychlochůze, protože když se naučíte běhat, pak přestanete funět a vydržíte nesrovnatelně víc), odmrazím mrazák… Ale tím moje radost rozhodně nekončí, protože mě teď čeká velká zátěžovka ohledně vydání třetí knihy a to se pěkně naběhám, nabalím a nanosím. To je dost na fyzičku a to si teprve vychutnám. A až se zátěžovka zvládne, od jara plánuju cvičit znova, ideálně zase ten půl rok, protože mi to teď fakt hodně pomáhá. Všechno jde líp a rychleji.

Dostala jsem pár slevových kuponů, které nevyužiju, a možná by se někomu z vás mohly hodit:

www.bigbrands.cz – sleva 200kč – kód: DAREK200 (musí být nákup nad 1000kč, propadne to 15.12.)

www.martinus.cz (knihkupectví!) – sleva 150kč – kód: BP16-KNKNSVM (musí být nákup nad 1000kč, 15.12. to propadne)

www.grada.cz (knihy!) – sleva 20% – kód: LEK16 (propadne 31.12.)

www.bellarose.cz – sleva 20% – kód: BPCHAL (propadne 31.12.)

www.deichmann.com (boty) – sleva 150kč – kód: podzimninakupy (musí být nákup nad 700kč, 15.12. to propadne)

2.12. 2016

Dneska jsem provedla test sluchátek s tím, že se rovnou pustím do autorského čtení. A hádejte co…. přesně tak. Předešlá praskala, tahle zase elekricky bzučí. Poslouchat se to nedá, takže hádejte, kde právě jsem….. přesně tam. Tohle bude moje čtvrtá reklamace a radši nechci počítat, kolik už jsem takto vyhodila peněz na poštovném. Jediné co jsem chtěla, je mikrofon, který bude normálně a relativně čistě nahrávat zvuk. Asi chci moc. Zkusím se na to už vykašlat, poradit si s kamerou a vypreparovat to v programu. (tipy na konkrétní výrobky uvítám)

Pamatujete na článek o nebezpečné ,,léčitelce” z Prahy?

Po reconnection terapii mám problémy s vyjadřováním a myšlením

Dneska jsem otevřela krásný e-mail tohoto znění:

Moc zdravím milá Aluško,

několikrát jsem Ti psal,naposledy dotaz,co se děje s mým zdravím.Dnes jsem četl na Tvém mnou oblíbeném blogu informaci o zasvěcení do reconnection. Mně se v podstatě stalo něco podobného v roce 2009 a od té doby zdravotní i jiné problémy. Jen bych rád věděl,jestli je to ta samá dáma z Prahy. Paní E. J.

Měj se Aluško moc a moc hezky, Radek

Takže poškození se nám už začínají sčítat. Jedna věc mě překvapila, v den kdy tento článek vyšel na webu, mi tam nějaká ,,karen” napsala jako první, že to je podvod a že jsem si to beztak vymyslela, jenom abych měla čtenost, že ti lidé vůbec neexistují. Samozřejmě, že to tak není, samozřejmě že veškeré zprávy z mého mailu jsou naprosto autentické a zasahuji do nich pouze jako cenzor, to znamená že umazávám příjmení a intimní data o lidech, ale v řádném případě si nic nebásním na koleni. Také mi řekněte, na co já bych si měla něco vymýšlet, když mám schránku plnou mailů od skutečných lidí. Spíš mám takový dojem, že ,,Karen” byla dotyčná paní, která dostala strach, aby ji třeba ještě někdo nezažaloval a nezreklamoval její ,,služby”.

3.12. 2016

Tiskárna potvrdila původní termín dodání knih Anděl strážný, to je 8.12. ve čtvrtek.

Tím pochopitelně graduje jak můj tlak, tak i tlak čtenářů. Chodí mi otázky proč ještě není předprodej a různé speciální dodatečné požadavky k hotovým objednávkám v e-shopu.

Na stránkách e-shopu jsem proto nově vyvěsila obsáhlejší vysvětlení mého postupu a termínů. Celý článek najdete tady:

http://alueshop.webnode.cz/news/kdy-bude-v-prodeji-andel-strazny/

Nejdůležitější výcuc pro vás:

Knihy Anděl strážný mi mají být dodané dne 8.12., tento termín je už oficiálně potvrzen tiskárnou. Já knihy prohlédnu, zkontroluji, potvrdím jejich konečnou cenu a teprve ve chvíli, kdy budu mít knihy fyzicky u sebe, je nabídnu na e-shopu. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o čtvrtek, tento den (pravděpodobně večer, protože budeme celý den skládat) bude zahájeno něco jako předprodej, protože reálná distribuce hotových balíků začne až 12. prosince v pondělí.

Ve zkratce: Snažím se prostě pracovat organizovaně a mít pořádek ve svém systému, abych se v něm vyznala. Nechci se vyčerpávat tím, že budu mít ve věcech zmatek a jedna ruka neví co dělá ta druhá. Hezky jedno po druhém. Pořádek a dobře zvládnutý systém je můj způsob, jak všechno udělat v klidu a bez chyb.

Představení knihy 17.12. ve Vyškově: Už 7.12. dne vyjde oficiální pozvánka s podrobnostmi o akci. Kdo už teď víte že přijedete, můžete se mi klidně hlásit už teď (počet osob, počet knih které si budete přát, předmět e-mailu: ,,VYŠKOV”), protože arch na účast už mám založený. Není to rezervace židlí, je to pro nás, abychom věděli jak uspořádat bar na danou účast a kolik knih nabalit s sebou, aby se na všechny dostalo.

Z tohoto jsem včera dostala záchvat smíchu: http://9gag.com/gag/aPMxnLB/hamsters-spin-themself-crazy-on-treadmill

Dneska jsem celý den lítala, tak jsem si večer chtěla udělat radost a pohrát si nějak s hlavou. Prvně jsem si zkusila vytvořit na hlavě dva drdoly. Mně se to moc líbí, když se to hezky udělá, je to moc roztomilé a slušivé 🙂 – Bohužel na mých vlasech to nejde. Jednak je mám na to moc dlouhé, druhak nemám tupírovací hřeben a nikdy bych si ho ani nepořídila, nechci si zbytečně ničit vlasy. Tak jsem změnila taktiku a zkusila ruský cop. Na to, abych si upletla obyč cop a otočila si ho kolem hlavy, mi bohužel ještě chybí délka 😀 Tak 15 centimetrů minimálně. – Ale ono se to dá udělat i na kratších, akorát metoda pletení je příšerně náročná a nadlouho. Zkusila jsem to podle tohoto návodu, ale ještě existuje jednodušší, že se to udělá ze dvou copů:

https://www.youtube.com/watch?v=GIM87G4IicA

Jak se dostanete dozadu, tak začíná to pravé peklo. Nevíte jak to máte chytit, až se vám cop rozjede a můžete začít znova 😀 Nakonec jsem se překonala a zvládla ho. Nasázela jsem tam kytičky a vypadám, jak kdybych se chystala na svatbu. Bohužel se to teď v noci nedá vyfotit a do zítřka nepřežije. Ale je to super, zkusím uplést znova a pak s ním budu exhibovat. 😀 Zkuste si ho taky, ta která si ho zvládne uplést sama, dostane pomyslného Zlatého bludišťáka.

Možná by to mohl být dobrý challenge na představení knihy, dojít s tímhle. Ale asi nebudu mít čas ho zpatlat, ještě k tomu aby vypadal pěkně.

6.12. 2016

Tak je to dobrý, autorské čtení se stihlo, skladovací prostory jsou uvolněné, sklad přetříděný a uklizený. Ve čtvrtek budeme skládat. Ještě by mi měli asi zítra dodat další obalový materiál, je to na 4 zásilky, a velká role bublinek… uf 🙂 Ale odpočinek mě nečeká. Ještě dloooouho ne 🙂

Hádejte, kdo se mi po letech ozval… To stejně neuhodnete. – Chosé! Pamatujete na vítečníka, co mě inspiroval na čtyři články o příšerné schůzce? Jak seděl na zemi na zastávce v Brně, vylizoval talíře v restauraci a šel do ní bosky? Jop, to byl on… Náhodou jsem našla jeho zprávu ve spamu. Což je zvláštní, nepamatuju si totiž co jsem s tím kontaktem udělala ani jak to bylo, ale mám dojem že jsme si to trochu pak přes mail soukromě vyříkali a já si možná ten kontakt blokla, asi jsem ho i poslala do patřičných míst. Jinak teda nevím, co to dělá vlastně ve spamu… Nemůžu si pamatovat všechno.

Fascinující na tom je, že Chosé je asi úplně splachovací, na všechno pravděpodobně zapomněl a znova to zkouší. Jenomže i kdybych měla sklerozu a byla úplně blbá, tak na to teď stejně nemám čas… A vůbec :-/ Než utrácet peníze za vlak a pak rudnout někde v restauraci, raději podrbu svoje morčata na zadeli, to mám zadarmo, bezpečně a bez trapasů. Vůbec nevím, proč bych měla mít po tak hrozné zkušenosti chuť jenom odepsat? – Vivat moje bezpečná domácí ulito. Ačkoliv moje poslední rande nebyla vůbec špatná, tak zlé zkušenosti jednoznačně převažují, tudíž už nemusím vidět všechno… To je asi ta chvíle, kdy dospějete, že si začnete vážit svého času a přemýšlíte, komu ho vlastně věnujete a jestli to má nějaký smysl.

Další věc, která mě překvapila po návštěvě složky se spamem, byly desítky mailů od jedné adresy. Nějaký chlápek, co prostě komentuje úplně všechno co u mně kdy vyjde a nemůže to napsat normálně do diskuze jako ostatní, musí mi kvůli tomu psát dlouhé maily. Dobré je, že jsme nedávno zjistili, že takhle ,,spamoval” dvojmo i mail jirky woodmana, který mi ty zprávy přeposlal, chvíli před tím než jsme se rozešli a stěžoval si na toho chlapa. Že je to asi nějaký můj ctitel a myslí si, že píše každý den mně 😀 Nechápu, proč si nechává od někoho rok posílat zprávy, které nejsou pro něho a pak chce po mně, abych to četla, nebo řešila. Vždyť přece stačí napsat jeden řádek ,,čau máš blbou adresu, Alue tu není” a ten člověk vám psát přestane. No ne? A když s ním není rozumná řeč, tak si ho bloknu a mám klid. No tehdy jsem jirkovi řekla tento postup, že nevím o koho jde a že mi od něho maily nechodí a nechápu to… No jo, jenomže to bylo, dokud jsem neviděla svůj spam. Totálně zasekaný, taky nevím jak dlouho už to je, ale chápu proč je ve spamu, protože to je fakt šílené. A vůbec mu nevadí, že ty zprávy neotvírám, nevím ani že mi něco pořád píše a tudíž mu nikdy nepřijde odpověď. Vůbec mu to nevadí, píše pořád, každý den, celý den 🙂 Asi má na to čas.

Ale toto mi celkem vadí, protože je to hrozně bezohledné 🙁 Já mám svůj mail na práci, ne na blbosti, chodí tam toho opravdu hodně, denně se tomu věnuju a snažím se ten čas rozdělit mezi lidi, se kterými si mám co říct, se kterými si vzájemně něco dáme, ale kdyby mi takhle denně napsal mail každý a vůbec nic by přitom nepotřeboval, jenom se chtěl vykecat, to by bylo fakt ultra peklo.

Některé zprávy jsou časové omezené, není jedno kdy se vyřeší a ta představa, že kvůli někomu, kdo mi tapetuje mail a jenom se potřebuje vykecat, nestihne přijít na řadu někdo, kdo je doopravdy důležitý a kdo to fakt nutně potřebuje, je mi dost nepříjemná.

Mám takhle vynuceně hozené ve spamu i své známé, kterým jsem několikrát říkala, i osobně, aby mi neposílali denně 15 řetězovek s blbostma a sprosťárnama, protože to je pracovní mail a když chci vidět blbosti, zajdu si na 9gag… A oni mi tam tapetují dál a je jim to úplně jedno.

Naposledy to bylo taky hezké, otevřu mail a nemůžu dohlédnout konce, jak byl strašně dlouhý. Tak si říkám kolik to jako má stránek??? Hodila jsem to do wordu a hádejte 🙂 Bylo to zhruba 18xA4, ale hustě popsaným drobným písmem, bez odstavců, prostě natlačené. A kamkoliv jsem dohlédla, bylo to celé o nějakém zpěvákovi… A nějakou kloudnou otázku na mě, nebo na to čím se zabývám, pořád ne a ne najít. Tak jsem poslala dotaz, jestli by šlo poslat jenom nějaký výcuc, že bychom se pobavily prakticky jenom o tom co dotyčná slečna potřebuje. V té chvíli jsem finišovala s korekturami, tlačila mě uzávěrka, tak si mě představte, jak ještě studuju tohle krásné umělecké veledílo 🙂 A víte co? – Slečna se jenom potřebovala vypsat, protože mi ani neodpověděla. Pokládám si otázku, jestli by odpověděla, kdybych se tím fakt prokousala a seriozně na to napsala podobně dlouhý mail. – No, ale to je naprosto nemožné. To by bylo tak minimálně 5 hodin soustavné práce.

Někteří lidé by potřebovali nějaký kurz ,,Jak být ohleduplný na internetu.” Možná ho sama zavedu a budu vyučovat.

Jo a víte co mi ještě chodí? Newslettery od Šorfové… Jo, myslím přesně tu samou paní, co myslíte vy. Třikrát jsem se odhlašovala. Jednou slušně, podruhé méně slušně, potřetí caps lockem. A když posílali dál, šup na blacklist. Nechápu, proč mi na pracovní mail posílá Šorfová svoje nevyžádané ,,newslettery, a pozvánky” – pro mě jsou to spamy, odpad co rovnou vytřídím a mažu – a proč mi to posílá dál, když tam napíšu caps lockem aby mi to přestali už posílat.

Ale takhle bych mohla básnit dál, takových poznatků mám hromadu, to bychom tu byli do půlnoci. Díky bohu za složku na spam a black list, protože bez nich by se fungovat prostě nedalo.

Jedna dobrá zpráva na konec: tomáš marný už má založené nové stránky. Zatím tam nic nepíše, stránky potřebují správce, dobrý hosting a trochu dokončit. Každopádně se můžete radovat.

8.12.2016 – DEN NASKLADNĚNÍ KNIH

9:54 – Jsem napjatá jak kšandy. Čekám na zavolání a dovoz knih. Žaludek na vodě. Upf 😀

Mezitím mi přišly konečně šaty, které jsem si plánovala vzít na představení své knihy. Jsou nádherné, společenské, jak z pohádky Tři oříšky pro Popelku a jsou mi velké, i když je to emko 🙂 Musím je tedy vrátit a nevím, jestli mi je stihnou mezitím vyměnit. Zkusím to a uvidím, protože si je určitě chci nechat.

15:45 – Na knihy stále čekám. Vypadá to, že naskladnění bude otázka ,,odpoledno-večerní” práce. Jsem tak napjatá, že chvílemi mám pocit, že snad prasknu. Čekala jsem, že touto dobou bude dávno hotovo, ale je to takhle. Chtěla jsem knihy ještě dnes nafotit a dát do galerie, ale teď se tento úkol přesunuje na zítřek kvůli nedostatku světla.

21:54 – Knihy dovezli nakonec až o třičtvrtě na osm, skládali jsme to ve čtyřech lidech do půl deváté, tak to naštěstí odsýpalo, ale stejně si budu muset cca polovinu ještě přenosit jinam. Mám čerstvě natočený ,,vlog” (jestli se tomu tak dá říkat) z prvního rozbalení prvního balíku a prvního zkontrolování hotových knih, ale jsem k smrti unavená, takže to je spíš pro mě, asi nepublikovatelný materiál. Ale uvidím, až se na to vyspím a udělám si čas se na to podívat, třeba změním názor. Udělám ještě položku na shop, spustím prodej, nachystám na zítra oznamující článek a jdu rovnou spát.

Knihy jsou nádherné a všechno je v pořádku jak má být. Můžeme se do nich společně pustit.

12.12. 2016

Dneska odešla první várka balíků. Díky velice pilné pomocnici, která dělala balíky i dopředu, se povedl obrovský náskok, který bych sama nikdy nemohla dokázat. Dneska se podařilo poslat celkem 63 + 16 balíků celkem 79, což je můj nový rekord. Předtím když vyšlo Svítání, to bylo 70 poslaných za jeden den, ale taky jsem to balila několik dnů od rána do noci.

13.12. 2016

Tak dneska ráno v deset přišla úplně první odezva od zákazníka České pošty. Vypadá to, že pošta je velice rychlá i přes Vánoční zatížení a balíčky chodí opravdu už druhý den.

Aluško, chci Ti poděkovat za knihu 🙂 dneska ráno dorazila a nemůžu se jí nabažit.. hlavně ty ilustrace jsou opravdu nádherné, listovala jsem knihou se zatajeným dechem… jak někde psala jedna slečna, z tvých knih opravdu sálá krásná energie. Děkuji Ti za úžasný vánoční dárek 🙂

14.12 2016

Dneska jsem trhla další svůj rekord. Odnosila jsem v rukách 22 balíků najednou. Peru se s nepřízní osudu, který mi teď nedopřává žádný odvoz, takže to mrskám vší silou. Autem se vezla jenom ta první velká várka. Sečetla jsem kilogramy podle výpisu a bylo to celkem 10,5kg na vzdálenost 1 km. To je hodně dobré. Když si vzpomenu, že jsem v nějakých 16ti nemohla zvednout ani jeden demižon 5l když byl plný vody, tak vidím dost velký progres. Objednávky stíhám a zvládám. Díky pomoci přes víkend, co mi udělala balíky dopředu a díky síle, kterou jsem natrénovala. Začínám být v klidu, už to auto pomalu ani nepotřebuju, poradila jsem si.

Paní na poště je na mě moc hodná. Už jsme spolu domluvené, že toho teď mám hodně a dneska málem spadla ze židle, když viděla co jsem jí donesla. 😀 Měla jsem sto chutí jí říct ,,To ne já, to Jillian Michaels, milá paní…” 😀

Sobota se blíží… Tréma asi nastupuje, ale snažím si jí nevšímat, protože na ni nemám čas. 😀 Šaty, co mi byly velké, mi ještě e-shop nevyměnil. Pravděpodobně mi to do pátku nedodají, takže si vezmu jiné… Asi růžové. :3

Včera tak jdu, chci rožnout na chodbě, ve světle zajiskřilo a najednou PRÁSK. A všude byla tma… Tak chvilku chodím, poslouchám, čerpadlo jede… A vypadla jenom určitá část vypínačů v domě, protože něco jelo a něco nejelo… Tak jsem šla nahodit pojistky a hle, byl to jenom jeden okruh. No a od té chvíle ten vypínač nefunguje, něco se tam spálilo, protože tím se ovládají dvě žárovky. Ta jedna je prdlá, tak je mi jasné že nesvítí, ale to druhé světlo se teď dá ovládat jenom druhým vypínačem zespoda, na ten horní vůbec nereaguje… Takže do té chodby asi nemá ani smysl kupovat novou žárovku, dokud ty dráty někdo nespraví… Ale stejně mám další prdlou v pracovně, takže po setmění vidím blbě na práci. Tady to praská nonstop, prý přepětí v síti a nikomu se to nechce spravovat, protože Aluška peníze na žárovky má a vždycky koupí, že jo.. 😀 Kdybych to uměla, tak si to pošteluju sama, ale zase takový Brouk Pytlík nejsem, kor když to není moje. Takže poté co jsem se vyploužila z Pošty, jsem skočila do COOPu a našla tam normální žárovky… Ale vypadaly trochu staře a ten pakl vůbec nebyl načatý.

Tak jsem ho načala, vzala jednu krabičku a najednou jsem pojala podezření. Nikdy to nedělám, ale teď mě napadlo, že bych si to měla zkontrolovat, než to koupím. Tak jsem se žárovkou zakvedlala u ucha a ozvalo se cililink 😀 Což by se normálně ozvat nemělo… Tak jsem vzala druhou, zakvedlám s ní a zase cililink… Tak jsem to vzdala. Chápete, že někdo tak praští s paklem žárovek, že všechny prdnou a vy si koupíte už rozbité? … No tak se zatím šourám po schodech po tmě. V tomhle baráku je pořád veselo.

18.12. 2016

Včerejší představení mé třetí knihy dopadlo opravdu výborně. Jsem nadmíru spokojená jak se svým výkonem, tak i se všemi účastníky, přáteli, čtenáři, fanoušky a dalšími miláčky, co mě ten den přišli podpořit a poslechnout si mé povídání. Z představení máme záznam. Má celkem jednu hodinu. A pak ještě několik bonusů, protože jsme v baru zůstali do jedné ráno a ještě jsme si pěkně zablbli v užším kruhu, takže si na to během příštího týdne udělám čas, nějak to hezky proberu a udělám z toho nějaké pěkné souhrnné video s tanečním bonusem alá Tango na náš originální turbostyl.

21.12. 2016

Dneska chci ještě běžet na poštu, ale už toho není moc. V podstatě se to stihlo 🙂 Zítra už bych se ráda věnovala článkům, poradně a své domácnosti, které už si kriticky vyžadují moji pozornost. 🙂 V pátek mám Vánoce… V pondělí je pošta zavřená, takže kromě dneška by šla další várka až v úterý.

Mám teď mail zaplněný e-maily od lidí, co s námi v tu sobotu slavili. Bar byl nakonec opravdu narvaný, takže těch dopisů mám celkem dost 🙂 Očividně se to líbilo všem, mně teda určitě jo. Taky mi už chodí nadšené maily od příjemců poštovních zásilek. Anděla asi zatím nikdo nestihl přečíst úplně celého, takže reakce teprve čekám. Pak z nich jako vždy udělám článek s recenzemi.

22.12. 2016

Včera už mě dostihlo totální vyčerpání, takže jsem doma v teple, odpočívám a ,,Vánoce” sice nějaké mít budu, ale odložené, až se na hezký večer budu cítit. Takže se snažím dělat pomalu články a trochu lustruju youtube. Poslední dobou jsem na zevlování vůbec neměla čas, bylo to hodně hektické.

A našla jsem tohle: Slečna z Afriky, která zpívá líp než Beyoncé a ani na to nepotřebuje učitele zpěvu, choreografy, maskéry, dvacetičlenný tým profi pomocníků, playback a korekci hlasu.

https://www.youtube.com/watch?v=EzT-8Sl60CM

Jmenuje se Audrey Iteriteka a je z Burundi (stát ve střední Africe)… Tento nádherný zpěv mě přivádí k zamyšlení, kolik pozornosti věnujeme nezajímavým a úplně blbým lidem, kteří v podstatě vůbec nic neumí a společnosti nic nepřináší, ledaže jsou to prostě exoti, nad kterými člověku zůstává rozum stát a tak trochu ho tím fascinují. (Typu Kardashianky, mladá Štiková a podobně)… Zatímco skutečné talenty a osobnosti, které mají společnosti co dát a něco fakt umí, jsou opomíjeny, nebo vyloženě potlačovány a šikanovány… Ti se na vás z hlavních obrazovek nesmějí, ti se protloukají mimo mainstream. Na tomto světě je spousta věcí strašně špatně a tohle je jedna z nich, kdy se lidé inspirují blby z televize, dělají lip challenges a twerkují, místo aby vzhlíželi k někomu, kdo za to fakt stojí a snažili se také být v něčem reálně dobří.

Kdo ví, třeba si Audrey někdo všimne a nakonec udělá kariéru. Rozhodně na to má a s trochou praxe strčí do kapsy i božského Káju.

23.12.2016

Tak ono to nebylo jenom vyčerpání, ona je to chřipka. Mám 38, takže pokud jste ode mě něco potřebovali, řešit to pravděpodobně budu až začátkem příštího týdne. Teď si dávám oraz, články jsou pro vás připravené…

26.12.2016

Včera jsem si vzala do postele práci a dala se do záznamů, které jsme pořídili na představení mé třetí knihy. Říkala jsem si, že nevím jaké to bude, protože kameru drželi v ruce celkem dva lidé, absolutně jsem nevěděla co natočili a nenatočili, takže to možná bude i nepoužitelné, ale hrubě jsem je podcenila, protože použitelné jsou všechny záběry. A i když točené bez stativu – nebylo to tam kde postavit a tak vysoký ten můj stolní stativ není – tak je obraz i relativně stabilní. Zkrátka to dopadlo dobře.

Takže jsem z toho vydojila celkem slušný sestřih. Ponechala jsem tam všechny dobré hlody, vyhodila pro diváky méně výživná místa, přidala jsem bohatý bonus ze slibovaného tanečního večera a má to tak třičtvrtě hodiny. Dneska jsem to trochu dopiplávala a už to ukládám… Ještě uvidím jaké to bude, doufám že tam nebudu muset nakonec nic opravovat, protože s hodinovým záznamem se mi pracuje těžko, program nonstop nestíhá synchronizaci zvuku a obrazu, takže je to takový střih naslepo a pořádně uvidím jak to tam je, až když to budu mít uložené jako hotový soubor 😛

29.12.2016

Už mi začínají chodit ohlasy na třetí knihu. Jsou skvělé 🙂 Já věděla že budou skvělé, ale že někdo bude nadšený třeba už z prvních pár stránek, to je velice příjemné překvapení 🙂 Dneska bylo jedno milé překvapení i v komentáři u objednávky z e-shopu:

,,Vaše kniha Anděl strážný je výborná a moc mě pomáhá.Nemohu jinak než si doobjednat vaše předešlé knihy.Děkuji”

To spisovatele potěší ani nejvíc 😀

Chřipka se vyvíjí. Včera mi bylo líp, dneska zase hůř, ale to je tím, že jsem včera nemohla odpočívat. Doufám, že budu přes víkend už trochu ready, protože musím zase začít balit.

Zrovna na youtube tahám záznam z představení knihy, ještě nevím na kdy to přesně naplánuji, ale v nejbližších dnech se budete moct podívat 🙂

Komentáře

Ikona diskutujiciho ketty 2016-12-01 09:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue moc díky, že podpodruješ TM, aby měl konečně vlastní stránky a mohl si tam tvořit svobodně, jak bude chtít. Toho insidera jsem nebyla schopná číst natož si poslechnout, mám to tak u všech trollů i co byli dříve na Osudu. Jirka Woodman slíbil ale i v diskuzi Rozloučení, že vám obsah vašich článků předá přes technika, takže bych tomu věřila. Moc se těším na Tvoji novou knihu a přeji hodně úspěchů v další práci.

Ikona diskutujiciho woodmanův lékař - specialista 2016-12-01 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Spíš bych doporučil tuhle profíka webmasterovou http://www.webmasterova.cz/

Ikona diskutujiciho Jindra 2016-12-01 15:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zapisnicek by si zaslouzil samostatnou polozku v hornim vodorovnem menu. Ja to povazuju za stezejni vec, dulezitejsi nez clanky. Podobne jako byla na Osudu okenka jm a tm, taky jsem chodil predevsim tam, kvuli diskusi i nekolikrat denne. Menu muze byt ve dvou radach nad sebou, pokud se vse nevejde vedle sebe.

Ikona diskutujiciho hanka 2016-12-01 20:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se zápisníčky taky hrozně líbí, čtu je nejradši, kdyby byly v horním menu, bylo by to pěkné:)

Ikona diskutujiciho Andrea 2016-12-01 20:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velmi mě mrzí, že stránky Tomáše Marného skončily. Myslím, že hodně lidí to cítí stejně. Tomášova práce pro lidi je úžasná a tolik moc potřebná.

Ikona diskutujiciho Jindra 2016-12-01 20:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Články v duchu, jako psal TM, budou od příštího roku pod silným tlakem. Vznikají na úrovni EU i přímo u nás celé útvary, co budou bojovat, potlačovat, cenzurovat, pranýřovat atd. alternativní média. http://www.zvedavec.org/komentare/2016/12/7112-eu-odhlasovala-ze-si-obcane-budou-financovat-vyplach-mozku-ze-sveho.htm

Ikona diskutujiciho romča 2016-12-01 21:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Su ráda že tm chce pokračovat sám. Vim že záčátek bude trošku náročný, ale jedného dňa si budem "listovat" jeho stránky! A basta! :D Popravde, na prvopodstatu sem nevim proč prestala chodit lebo … nevim … nejak mna od teho cosi odraďovalo, nevim to vysvetlit, ale potom si v tvojem zápisníčku prečítam takéto veci. Sem z teho byla nejaká frustrovaná, furt sem myslela na tm a na to že už neni na pp a co fčil a kde budu čítat správy a …, proste to byl šok. Prajem tm vela sil, zdaru, akce, pevné nervy… 🙂

Ikona diskutujiciho V 2016-12-02 07:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

TM udelal z PP to, cim nemela byt a asi i nechtela. Proc si nenajit nejaky blog, web a tam publikovat, svuj.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-02 08:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: … a skoro nikdo ji nečetl.

Ikona diskutujiciho Malina 2016-12-03 14:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ti křečíci,bože neee :D cute

Ikona diskutujiciho Mára 2016-12-03 15:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky, dneska se mi zdál zvláštní sen, v zásadě že kamoš se dostal k sortě lidí kteří používaly levitaci pomocí jakési technologie a požádaly ho aby s takhle upravenou Tatrovkou doletěl do oblasti 51. Já ho varoval ať to nedělá že jsou tam šedivci a ilumináti, ale neposlech. Tak jsem letěl s ním a když jsme tam byly tak po nás začaly útočit energetická stvoření jako smrtky a hadi. Já se ale nedal a zařval na ně ze všech sil "ALUE!!" a to na ně pusobilo jako jed. Okamžitě zmizely nebo se stáhly. Po chvilce boje se tam objevil vysoko postavený iluminát a hnusně se na mě podíval, a řekl něco ve stylu ať vypadneme :D Zkoušel jsem na ně zařvat i Tomáš Marný, ale to nic neudělalo, jenom Tvé jméno ty zlouny okamžitě zabilo.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-03 17:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:  to by byla dobrá hororovka :D

Ikona diskutujiciho V 2016-12-03 20:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj aluško má TM přístup k mailu na PP? Mám objednanou kartu TM a nevim jestli na mě má adresu

Ikona diskutujiciho Mára 2016-12-03 21:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: bylo to zajímé vidět vyloženě energetickou bytost. A hororovka by to byla suprová. Mě se líbila ta technologie na levitaci. Bylo to takový zařízení který se točilo dokolečka, mělo to tři louče ve tvaru fontánky. Blbě se to popisuje. A když jsme sedly do toho náklaďáku tak vydával takovej zvuk jako vedení velmi vysokého napětí. To zařízení umožňovalo skoky prostorem na delší vzdálenosti. Takže se tatrovka defakto chovala jako UFO.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-03 21:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Nevím kam má všude přístup, možná jenom nemá čas. ,,mám objednanou" znamená že jsi mu psala a on to potvrdil, nebo že jsi psala a neodpověděl?

Ikona diskutujiciho V 2016-12-04 07:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]:ano psal a odpověděl minulí týden, když ještě měl přístup na prvopodstatu. Psal snad koncem týdne. Možná to ještě nestihl, ale možná na mě nemá kontakt jestli mu zrušil i mail, ale věřim že TM s tím počítal a kontakt si napsal.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-04 08:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Tak mi kdyžtak napiš maila, nebo mi sem napiš jak se jmenuješ a já se ho na to zeptám, až ho potkám, jak na tom je.

Ikona diskutujiciho zdeněk 2016-12-04 11:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Třeba to nebyl sen :D

Ikona diskutujiciho Amon 2016-12-04 11:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj AMU, chtěla jsem se zeptat, jestli potom uděláš třeba video, jak to  probíhalo na tom představeni knihy. Třeba takový malý výcuc pro ty, co tam být nemohou… 🙂

Ikona diskutujiciho Amon 2016-12-04 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

* Ahoj Aluško…

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-04 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]:  Pokusím se, ale otázka je jaký bude světlo a jestli bude dobře slyšet.

Ikona diskutujiciho Jozef 2016-12-04 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojte.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-05 08:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: to je možná odraz druhé osoby, která před ním stojí… obvykle to takhle ale vypadá, každopádně si moc nemyslím, že je to tenhle případ. když bude léto, já budu v černým a stoupnu si před tebe a vyfotím tě, tak se ti to taky udělá…

Ikona diskutujiciho Gabby(16) 2016-12-08 06:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, normálně jsem včera viděla tvé dvojče :D Takhle si jedu vlakem a stojím než vlak zastaví a vidím holku z profilu, stejné vlasy jako ty i obličej jen mi přišla menší a i když jsem tě neviděla, určitě jsi větší :D

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-08 08:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: To jsem určitě nebyla já 🙂 Celý den jsem skládala dřevo a pak do noci uklízela.

Ikona diskutujiciho Gabby(16) 2016-12-08 10:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Škoda. Já si říkala co bys tam v šest ráno dělala. Nějaká školačka asi z gymplu :D Jo skládání dřeva to je fuška.

Ikona diskutujiciho Terien 2016-12-08 13:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vidíš Alue, když si zmínila ty šaty, tak co si máme vzít na sebe. Stačí džíny a triko, nebo si taky máme pořídit nějaké společenské šaty?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-08 14:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]:  No bylo by dobré oblíct se slušně a čistě 🙂 Já beru šaty, večer bude možná salsa, chceme tam zůstat dlouho.

Ikona diskutujiciho Liba 2016-12-09 10:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, Alue, fungují již stránky TM?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-09 10:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]:  měly by 🙂

Ikona diskutujiciho moai 2016-12-09 16:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: adresa?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-10 09:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Mára 2016-12-13 12:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: Já zamýšlím šusťáky a mikinu,  klasika :D

Ikona diskutujiciho Michaela krátká 2016-12-13 13:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško kniha dorazila i do Litvínova dnes ráno.Já však balíček nerozbalila snažím se odolat.Snad to zvládnu do vánoc.A objednala jsem včera další pro kamarádku k vánocům.

Ikona diskutujiciho Paty 2016-12-13 14:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško, dnes mi kniha dorazila a těším se, až se k ní večer dostanu a začnu číst 🙂 Děkuji!

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-13 14:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]: to ti nevadí, jít na takové setkání jak kdybys šel na pole?

Ikona diskutujiciho Lenka.L 2016-12-13 18:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Potvrzuji, kniha me přišla hned druhý den! Je krásná 🙂

Ikona diskutujiciho Olina 2016-12-13 20:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško,moc děkuji za knížku,přišla dnes.Dám si ji pod stromeček a pak hned začnu číst,nedočkavá ale jsem.Přeji Ti hodně zdraví a aby se Ti ve všem dobře dařilo.

Ikona diskutujiciho Amálka 2016-12-13 21:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue. Právě jsem otevřela precizně zabalený balíček č. 4, který mi dnes přišel poštou a wau! Kniha krásně září a ty nádherné ilustrace. Některé už jsem sice viděla ve videu, ale když teď držím knihu v ruce, je to prostě jiné. Letmo jsem ji otevřela a hned na mě vykouklo "omezte alkohol" – jj, to jsem zřejmě právě potřebovala slyšet 😉 Napadlo mě, že v tomto možná funguje podobně jako andělské karty. Už se nemůžu dočkat, co se zas všecko dozvím. Udělala jsem si čajík do postele a jdu se začíst. Ještě jednou děkuji za poslání a ať se prodej daří.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-14 09:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[40]:  Paráda 🙂

Ikona diskutujiciho Mára 2016-12-14 11:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: Ale notak :DDD To je prostě freestyle :D Mikča byla za 2.500 original Repsol, a šusky taky značkový.. Ale vezmu si něco svátečního 🙂

Ikona diskutujiciho Jindra J. 2016-12-15 23:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přál bych si mít taky jen ruplou žárovku a spálený vypínač. :D Ale když klekne počítač, tak je to úplně někde jinde, holt jinej level. :D

Ikona diskutujiciho Jarka 2016-12-16 19:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alu, knížka mi došla v úterý a manžel ji hned zabavil mám si počkat na ježíška :D Moc moc moc děkuji a těším se až ji budu mít v ruce a budu moci číst 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-12-16 19:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[44]: díky :)  … Vánoce jsou naštěstí už za týden, tak nebudeš čekat dlouho 🙂 Já budu dělat Ježíška zítra. Vezu celou krabici dárků. :D

Ikona diskutujiciho michaela krátká 2016-12-18 20:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Celý den nakukuju jestli už tu bude povídání jak jste si to včera užili.Moc jsem si přála tam být s vámi.Měla jsem vše krásně naplánované i s přespáním( jsem z Litvínova),ale nakonec to nevyšlo.Moc mě to mrzí a doufám,že brzy bude opět příležitost.Těší mě,že setkání předčilo očekávání.

Ikona diskutujiciho Jindra J. 2016-12-19 13:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Škoda že jsem tam nemohl zůstat dýl. Nu což, hlavně že jsem nakonec stihl v Praze bus. :D

Ikona diskutujiciho Jana 2016-12-19 14:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vy jste teda pařmeni! Bylo to moc fajn v sobotu, jo jo! Škoda, že mě únava přemohla… Těším se na záznam, hlavně na taneční bonus 😉

Ikona diskutujiciho Vcelka 2016-12-19 15:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]: tak v cem jsi se nakonec dostavil?

Ikona diskutujiciho hanka 2016-12-19 16:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, znáš slovenskou zpěvačku Eniesu? Já ji zbožňuju. Nechávám odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=R5EpC6iI46E&list=RDR5EpC6iI46E#t=309

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek