Zápisníček: Prosinec 2019

1.12.2019 v Aluška.org 72

Krátké zprávičky ze světa, či ze života. Vítejte v Zápisníčku! 
Příspěvky jsou řazeny sestupně.

1.12.2019
Našla jsem zajímavý film Čarodějky (The Craft) z roku 1996

https://www.csfd.cz/film/2774-carodejky/prehled/
Není to úplně odpočinkové pokoukáníčko na osamělý večer, ale připadal mi dost zajímavý a má pár klíčových momentů, u kterých jsem si kladla otázku, jestli je to film co měl lidem něco říct, nebo je to jenom nějaká ,,náhoda” a tvůrci filmu prostě prolezli nějaké spiritistické knihy a udělali si před točením pořádnou přípravu, aby to nebylo celé úplně vycucané z prstu? Dost jsem si film užila, klidně ho mohli víc natáhnout 🙂
Je to o skupině dívek s nadpřirozenými schopnostmi, kterým se čarodějnictví vymkne z rukou a vyvolají mocné síly, se kterými si pak neumí poradit zejména jejich vůdkyně. Připadalo mi to jako docela zajímavá obrazná ukázka toho, co se stane, když dostanou do ruky velkou moc lidé, kteří na to nejsou dostatečně zralí, ani moudří. I když je film ke konci dost dramatický, nakonec dobře skončí. Zlo bude potrestáno a ti kteří ve zlém zneužili svou moc, o ni přijdou. Není to ale žádná pohádka pro děti a kdo se bojí čarodějnických témat, u toho může mít docela bobky.

A když už jsme u těch čarodějnických filmů, znáte seriál Čarodějky z East Endu?
https://www.csfd.cz/film/353431-witches-of-east-end/prehled/
Je z roku 2014 a vyšly jenom dvě série, pro nízkou sledovanost (nechápu proč, je to žužolo bužolo, takové brutálnější Čarodějky v modernějším provedení) byl zrušen, takže končí s useknutým dějem. Ti které přitahují filmy s kouzlením, se na tom parádně vyžijou. Je to samé kouzlo, akce, překrásné herečky a erotika. Kámoš říkal, že se u toho bál 😀

Problém trochu je, že servery na kterých se to dalo vidět, byly nedávno zrušeny. Velké filmové společnosti zažalovany populární streamovací servery, na kterých byly uložené všelijaké seriály a filmy. Vadilo jim, že koukáme zadarmo. Po dlouhém boji vyhrály soud, takže máme po ptákách. Jedna věc ale není domyšlená. Na těch serverech byly i archivní věci, které nejsou v prodeji a v telce se nevysílají.

Fotky akvárka!! 🙂
Nové fotky brčálníků jsem si nechávala na nový měsíc.
Ve třicetilitru mám krevetí miminka. Nevím kolik jich tam doopravdy je, ale den za dnem vylézají pořád další. Takže první bylo jedno, pak dvě, pak tři a pak jsem jich napočítala sedm. Ostatní ještě můžou být zalezlí v dutinách kamenů, takže možná jich je i víc!
Zkusím ještě měsíc počkat než mimi vyrostou, abych je mohla bezpečně přestěhovat. Nechci o ně přijít tím, že to teď zruším a všechna mimi nenajdu.
Jinak už tam přestaly úplně zlobit řasy, i mechy jsou perfektně čisté. Dělá se jenom zelený povlak na skle a ten si vzadu cíleně pěstuju.
V malém akvárku jsem zatím našla tři malé šnečky plovatky ostré, ty jsem odchytila a udám je jinam. Mám totiž obavu, že i když jsou šnečci hezouncí, tak by se mi v tom velkém nezajetém přemnožili, vzhledem k tomu, že je tam problém s řasou, který nevím kdy vyřeším a taky chci přikoupit další neritiny, našla jsem zase barvu co se mi šíleně líbí a budu pro ně potřebovat potravu.

Řasokoule mi nádherně rostou a jsou docela veliké. Krevetkám se taky moc líbí 🙂

Tady jsou moje první krevetí miminka. Mám z nich fakt radost. Bohužel mi pár dospělých žlutých zase chcíplo, doufám že to vyřeší stěhování do velkého, protože jinak fakt netuším, co by mohlo vadit. Jestli mi ty žluté postupně úplně vychcípají, tak to vzdám a budu mít o to víc amano, protože z těch mi žádná nechcípla a jsou hodně aktivní. Podle mě jsou odolnější a pro začátečníka lepší než neocaridina.

Takhle teď vypadá velkolitr, bydlí tam pět šneků, deset amano krevet a jeden žluťák – zkouším jestli to přežije. Žluťáci jsou totiž očividně hrozné citlivky, ale zatím čile plave a má hezkou barvu, snad bude dobrej. Ryby ještě nekoupím, počkám až šneci a krevety sežerou nejhorší řasu, aby mi nechodili na rybí krmivo. Bohužel je tam jakýsi žlutý sajrajt co všechno polezl, stýská se mi po zelené vláknité, ta šla aspoň vyčesávat, ale tohle se nedá očistit, jedině vyndat kytku úplně ven, umýt ji ve dřezu a vrazit zpátky. Ale za dva dny je to tam zase, takže marný boj, to vyřeší jenom zvířátka.

3.12.2019
Bedlivě sleduju vývoj krevetích mimi. Zdá se, že se narodili čistokrevní žluťáci, až na jednu. Je průhledná s jasně červenými pásky. Nenapadlo by mě, že se může narodit až takhle odlišná krevetka, ale tak co už. Je naša a líbí se mi. Můžeme jí říkat Tygřík.

Velké akvárko bylo tak porostlé sinicí, že jsem jí vyhlásila válku. Kořen jsem vydrhla a přelila vařící vodou, mechy jsem vyprala a nalepila znova. Všechny květiny jsem vytáhla, omyla od sinic a zasadila znova. Kameny jsem očistila kartáčkem, vyměnila vodu a pak jsem to na tři dny zakryla dekou, aby ta sinice chcípla. Žluťák ten zásah kupodivu přežil, dneska jsem ho potkala na šutru, když jsem koukala pod deku. Mezitím krmím, aby tam stouplo NO3 (sinice jsou tam, kde je nulové NO3, nové nádrže). Mezitím jsem objednala na hladinu okřenek (taková hezká malá kytička co roste po hladině) a svítit budu zatím jenom jednou ledkou, aby tam bylo trošku šero. Dneska jsem objednala sumečky, Otíky a dvě ultra krásné neritiny – bude to šnekárium jako řemeň – doufám, že se tím problém se sinicí vyřeší a pokud ne, mohli by ji dožrat Otíci. Byla jsem totiž celkem překvapená, když jsem viděla že se na pár místech sinice drží a trochu povyrostla, i když měla tmu a v akvárku z ní zbylo jen pár žužlů, co se mi nepodařilo odsát.

Na YT je pěkný odpočinkový film Jak sbalit holku: https://www.youtube.com/watch?v=abYy2ljHHMo , kdybyste náhodou nevěděli, co s načatým večerem.

8.12.2019
Ve čtvrtek dojeli 4 zlatí pancéřníčci (corydoras – chtěla jsem pět, ale měli poslední 4. Byli odporně drazí, jeden stál 350kč, ale co už. Mám to místo dovolené.) pět Otíků (otocinclus) a dvě další neritiny. Zlatí pancéřníčci  fungují jako živé popelnice a nasávají kdejaký hnus co najdou na zemi, nebo nalepený na kytce. Otíci taky dělají co mají. Rybičky si rychle zvykly a jsou rozkošné. Pancéřníčci plavou krásně v hejnu, drží se u sebe a dělají párečky, vyšlo to asi na dva samce a dvě samičky. Tím však idylka nekončí. Poslední ložiska sinic pomalu chcípají (asi pomohla i nižší teplota, jedna ledka už to tak nevyhřeje) a žluťák se má pořád krásně k světu, takže bych tam mohla začít přesouvat další obyvatele z třicetilitru.

V nanoakvárku se narodily další krevety. Jsou tam početní odrostlí pubertálos a občas potkám pidi kreveťátko, jenom dvě černá očička mu svítí. Musí to být snůška od jiné samice.  Ochrana krevetek na filtr ve velkém akva pořád nedojela, zase jsem si vybrala ten jeden blbej e-shop, kde zásadně nepracují a neozvou se ani po dvou týdnech. Už mi to udělali jednou, myslela jsem si že je to náhoda, ale nebyla. Navíc nechci dávat mimi k rybičkám, aby je nespolkly, zase tak zarostlé to akvárko nemám a krevetí miminka chci všechny… konečně mám i náhradu za ty první, pochcípané. Akorát tu jednu červenou, co se krásně vybarvuje jako red cherry, možná pošlu k Iloně 😀

Dneska večer jsem si všimla, že jsou na zadním skle nalepené jikry. Hned jsem věděla kdo to byl, protože jsem množení zlatých googlila předem a ty jikry jsem poznala. Původně jsem si říkala, že dokoupím dalšího zlatého aby jich bylo 5, ale jikry na skle všechno změnily.
Po chvilce jsem viděla, jak za skalou vyskočil páreček. Samička nesla mezi řitními ploutvemi ještě další tři jikry co se teprve chystala nalepit a sameček totálně nadrženej pořád u ní. V akvárku bylo neuvěřitelně veselo a asi za půl hodiny bylo po představení. Šlo poznat, že se na to chystají, protože takhle plavali už od začátku, když ke mně přijeli. Myslím, že byli domluvení už dřív a to že jsem je koupila všechny dohromady, se jim šiklo a prostě to dodělali u mě. Vyfotit se nedalo nic, protože oba kapříci, roztřesení milostným opojením, vypadají na fotkách jako zlaté fleky… Kam nalepili ty zbývající jikry netuším, nepodařilo se mi je bohužel najít.

Potěr se u těchto rybek líhne už za dva až pět dnů! Ještě ani nenalepili všechny jikry a už jsem googlila akvarijní porodničku. Když jsem nebyla s žádným modelem spokojená a navíc PŘECE SPĚCHÁM!, došlo mi že snad nejsem žádný degenerát a snad si nemusím všechno kupovat. Takže jsem ještě v deset večer spáchala domácí porodničku a improvizovaně ji zavěsila na přední stěnu akvária k rozstřikovací rampě, abych pak měla k malým rybičkám dobrý přístup a aby měly hodně kyslíku. Přenést jikry ze zadního skla nebyla žádná sranda, jedna mi bohužel spadla někam do substrátu. Takže v porodničce jich je šest, jedna je spadlá a minimálně tři (možná více) jsou nalepené kdesi, odkud na ně není vidět (doufám že je nesežrali). Budu teď obcházet akvárko a ostřížím zrakem hledat mimča, která bych pak mohla i dodatečně přelovit do porodničky, pokud je teda rodiče mezitím nespolknou, toho se trochu bojím… Fakt bych chtěla vychovat svoje vlastní zlaté.

Jestli se nic nenarodí, budu strašně zklamaná. Hrozně moc chci malé rybičky.

9.12.2019
Už teď ráno tři pancéřníčkovic jikry ztmavly!
V 8:00 se uvnitř jikry udělal hnědý kroužek a už o hodinu později se jikra nafoukla, je kulatá, kropenatě hnědá po celém povrchu a koulí se pomalu různými směry, jakoby se v ní něco hýbalo. Naopak další tři jikry barvu nezměnily, nehýbou se a jsou pořád nalepené na dně porodničky. Domnívám se, že asi nejsou oplozené a nic z nich nebude. Možná už zítra budu mít v porodničce tři mimča. 🙂 Snad ten odchov nezkoním.

12.12.2019
Je to velmi smutný den pro akvárko. Všechny jikry v líhni se mi zaplísnily 🙁 Už jsem měla v záloze hikari krmivo pro potěr. Když to přes sklo vypadalo, že se s jikrama něco stalo, myslela jsem že nakouknu pod dekl a uvidím rybičky a místo toho plíseň. Zatím nevím, co udělaly jikry, které se mi nepodařilo najít. Jestli jsou taky plesnivé, nebo jestli z nich ještě něco vyleze. Líhničku jsem tedy vytáhla, ale je v záloze pro případné pozdější použití. Důvod proč zplesniví v akvárku rybí jirka, i když na ni přes silonku valí proud vody, mi není znám… každopádně rybičky asi fakt nebudou, achjo.

Pomoc divoké mantě
Podívejte se na tohle úžasné video. Potápěči se snaží pomoct divoké mantě, kterou potkali v moři. Ta se první leká, ale nakonec přichází zpět a nechává si z ramene sundat jakýsi zařezaný vlasec, který ji už musel dřít do masa pořádně dlouho. Je to fakt dojemné.

16.12.2019
Na YT je pěkná česká komedie Trojí život 🙂 https://youtu.be/fw6InT7FOuk

Včera mě rozsekali tancující Stormtroopeři v Amerika má talent. Koho baví Star Wars, račte pokračovat tudy: https://youtu.be/CBnskmjakKk

17.12.2019
Ode dneška už mám jenom jedno akvárko 
Všechno jsem přesunula do velkého. Při stěhování jsem dospělé sice nepočítala, ale počítala jsem miminka. Je jich přesně 10! 🙂 Včetně červené. Vypadá to teď nádherně, ale ve velkém řádí hnědá řasa – ubrala jsem světlo kvůli sinici, tak teď při jedné ledce nemám sinici, ale mám hnědou řasu, která leze po všem. Tak nevím, jak dlouho vydrží mechostrom čistej, ale snad je to zase jenom etapa u nového ekosystému, co postupně přejde.
Otíci u mě dopadli trochu blbě. Krátce pro přestěhování do akvárka mi dva umřeli, jeden byl jetej už při rozbalení a dneska jsem vylovila třetí mrtvolku. Zbyli mi tři (shop poslal jednoho navíc) a znova už otíka nekoupím. Zdá se mi, že je to až moc citlivá rybička a že stres ze stěhování nezvládá moc dobře. Možná kdyby ten otík strávil v pytlíčku hodinu s minimálním pohybem a hned se šupl do akvárka tak jo, ale jeden den v krabici je na něho očividně moc. Nebo jsem je koupila ze špatného zdroje, těžko říct. Otík se ale dost špatně shání a když už ho někdo má, tak dává osobní odběr a znamenalo by to cestu přes celou republiku, výlet na den. Kvůli pěti rybičkám… Na to se můžu vyprdnout. Chtěla jsem otíky jako neškodnou náhradu za ancistrusáka, který ke krevetkám už není tolik bezpečný. Otík je naprosto neškodnej čistič, akorát nic moc nevydrží.
Sumečci jsou aktivní v noci a poté co zhasne světlo. Nevím, jestli je to jejich běžný životní režim, nebo je to nezvyk na nové prostředí. Přes den spinkají u dna a občas se jdou nasvačit. Podle mě jsou ještě pořád poplašení takže se ve dne bojí rejdit, ale po zhasnutí jsou čilí a pěkně žerou, takže si o ně nedělám starosti.
Krevetky zato ve velkém prospívají výborně, postupně jsem je stěhovala v menších počtech a všechny to zvládly. Ve srovnání s třicítkou, kde mi občas nějaká chcípla i dneska to vypadá, že skutečně krevetka do nanoakvárka nepatří, že se tam moc rychle střídají parametry a nevyřešilo to ani opatrnější měnění vody, ani absence hnojiv, ani zpívání na dobrou noc. Držím jim palce a těším se na babyboom.
Japonik bylo deset a pořád jich je deset. Žádná nechcípla, naopak v akvárku hezky rostou. Ta jedna samička, co tehdy přijela s vajíčky pod bříškem, už nosí pod pleopodami larvy, protože ty vajíčka mají miniaturní oči. Nemyslím si ale, že jejich odchov v mořské vodě zvládnu.

20.12.2019
Dneska ráno jsem zažila parádní haluz. Měla jsem sen, ve kterém cestuji Prahou. Nějak jsem tam byla pozvaná kvůli nesmyslnému Silvestrovskému ohňostroji, který mě ale vůbec nezajímá, takže hned jak jsem se tam objevila a pochopila děj toho snu, jsem se odpojila od lidí co mě tam táhli a chtěla jsem se vrátit zpátky domů. Jenomže jsem to tam neznala a nevěděla jsem kam mám jít, tak jsem začala hledat vlakové nádraží. Mezitím jsem potkala další lidi, posvačila jsem mátovou čokoládu, prostě normální sen… Jdu takhle uličkou mezi domy, pořád řeším kam mám jít, už byl večer, tma a najednou mě oslnilo ostré bílé světlo, že jsem přestala vidět co je okolo mě a musela jsem se zastavit. A pak na mě někdo promluvil: ,,Tak co, jak se máš v Evropě?”
Najednou cítím, jak se začínám probouzet. Myslela jsem, že je někdo u mě, že si ze mě dělá srandu a že mě budí. Pak jsem cítila, jak mi někdo jemně hladí obě ruce. Cítila jsem naprosto zřetelně jeho teplé prsty na mých rukách.
Fakt jsem si v tu chvíli myslela, že je někdo u mě v ložnici, že se mě snaží vzbudit, že asi něco potřebuje. Ale byla jsem z toho nervozní, nesnáším když mě někdo ruší. Cítila jsem, jak se nemůžu probrat, jak mi to dlouho trvá, jak se chvěju a jak zrychleně dýchám.
Pak jsem konečně mohla otevřít oči a ve chvíli kdy jsem to udělala, vjem cizích rukou úplně zmizel a byla jsem dost překvapená, že v ložnici nikdo nebyl.
¯\_()_/¯
….. alespoň se mohl představit.

26.12.2019
Dneska jsem našla v akvárku dvě snůšky jiker. V jedné je pět a druhá je větší a vrstvená, tak minimálně 8-10.
Nebyla jsem přímo u toho, takže si nejsem jistá jestli to opravdu je sumčí, ale vypadají stejně jako ty sumčí, co mi předtím zplesnivěly a jsou i nalepené nahoře u hladiny, tak jako to sumci dělají… Takže druhej pokus!! 🙂 Zkusím s nima nedělat nic a když by z toho byl potěr, tak bych lovila až potěr a ten pak krmila v porodničce zvlášť… jinak mám totiž strach, že se mi ty jikry zase zaplísní a nebude z nich nic. Možná že samice ví líp, kde je pro ty jikry vhodné místo.

28.12.2019
V akvárku jsem našla další čtyři kopky jiker! To už je šest snůšek… koukala jsem na samice a jedna vypadala pořád vypasená a tučná, tak jsem si říkala, jestli mi ještě nějaké ty jikry nevyprdne. A zrovna teď jsem koukala do akvárka a ta vypasená samice se tam šmrdlá, kolem ní dva samečci, všichni tři ocucávají sklo – chystají si místečko na jikry – a samice nese pod prdelkou mezi ploutvičkama další jikry, které začíná lepit. 😀 JÉÉÉÉ!!!
Nejstarší snůška už má třetí den, ale nevidím v ní rybičky. Jsou to prostě bílé kuličky….  Možná nějaká ta jikra moji neodbornou péči přežije.

29.12.2019
No tak já fakt nevim :-/ tři snůšky sumčích jiker mi zplesnivěly už na skle. Tak jsem si řekla, že když to hnije i tam, tak už je jedno, kam to přendám. Tak jsem je shrábla do porodničky – do večera všechno plesnivé, jenom tři jikry byly ještě krásné a pružné… Dneska ráno i ty sežrala plíseň. Jikry okamžitě ztratí pružnost a odumřou. Co dělám blbě? Fakt nevím. Ani kořen v akvárku už mi nehnije.

V lednu nevyjde Zápisníček. Budu se celý měsíc věnovat překladům Poselství indigové dívenky a organizací oslovování zahraničních webů. Proklik na hotové překlady bude vlevo nahoře, kde obvykle bývá vlez do Zápisníčku.
Prosím čtenáře, aby pomohli text rozšířit a oslovili blogy nebo weby. I zahraniční. Překlady pro rozesílání dodám co nejrychleji.

…..

Komentáře

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-12-01 03:24:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem film
Čarodějky viděla
poprvé,tak ho dávali
asi v jednu odpoledne jako
komedii.To jsem
tedy fakt zírala a
říkala jsem si,který
blb tohle posuzuje.
Podruhé ten film
už dávali po půlnoci
jako horor.
Aluško mrkni i na
filmy Síly temna a
Nádherné bytosti
(pokud jsi je tedy
neviděla)taky moc
pěkné.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-01 07:39:12
Ikona diskutujiciho
sipka

dík, kouknu 🙂

Ikona diskutujiciho kiana 2019-12-01 23:55:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo film Nádherné bytosti mě kdysi v něčem dostal, když jsem se na něj koukla. A seriál Čarodějky z East Endu jsem taky sledovala a líbil se mi (až na ten konec, který koncem nebyl – pouze useklý děj).

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-12-08 19:40:03
Ikona diskutujiciho
sipka

“Nádherné bytosti” jsou epický 🙂

Ikona diskutujiciho lenka f 2019-12-01 05:50:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podívej se na www.freefilm.to
Tam to funguje, našla jsem tam i čarodějky z East Endu. Je tam velký archiv. Můžeš si to nastavit, že chceš sledovat jen filmy, nebo to přepnout na seriály a pak si tam můžeš vybrat z různých seriálů. Má to akorát jeden háček, že než spustíš film nebo seriál, tak musíš nejdříve zavřít různé porno stránky či herní nabídky a jiné otravné věci než se spustí film. Pak to běží bez problémů.

Ikona diskutujiciho Hana 2019-12-01 11:05:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Film Čarodějky mám už nějaký ten rok stažený v pc, ale znám ho už z mého dětství, kdy jsme si pak s holkama od nás ze vsi venku hrály na ty čarodějky 😀to byly časy 🙂 a film je fakt dobrý 🙂 ta Nancy mi vždycky přišla tak trochu děsivá, ty její oči a celkově vzhled..

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-12-01 11:41:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O seriáli Čarodějky z East Endu som nepočul a ani ma to neláka a divím sa že sa ti páčia takéto veci. Telka za moc nestojí tak ma napadlo že budem koukat niečo z internetu, takže rušenie streamovacích serverov a tiež zrušenie uložto sú zlé správy. Chcel som aspoň dopozerať perníkového tátu, ale dúfam niekde niečo nájdem.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-01 11:57:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Baví mě čáry máry fuk bublifuk 🙂 jako malá jsem byla zažraná do Charmed, bohužel po letech když jsem se k tomu zkusila vrátit, už mi to připadalo stupidní a nadšení bylo fuč. East End je už o něco dál. Škoda, že to ukončili.

Ikona diskutujiciho irca 2019-12-01 17:42:13
Ikona diskutujiciho
sipka

ha, charmed jsem sledovala taky! 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-01 18:48:04
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 https://www.youtube.com/watch?v=vQEpTXFGNgE

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-12-01 13:48:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Osobně se mi ještě
líbí filmy-Mortal
Instruments:Město
z kostí a Jeníček a
Mařenka lovci čarodějnic.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-12-01 15:52:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zoznam čarodejníckych hororov kde je hodnotený i index strachu a krvavosť. Len je tam tých filmov pomerne málo (i keď sú ich 3 strany), videl som z toho len Čarodejky z Eastwicku (najlepší), Jeníček a Mařenka lovci čarodějnic (strašné, ani sme to nedopozerali celé, podla toho názvu sme čakali niečo pohádkovejšie), Hellboy (to nemusím a je to skôr akčnák, medzi čarodejnícke horory by som to nedával).

http://horrory.cz/seznam/carodejnice-v-hororech?page=1

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-12-01 16:58:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro mariankosnac:
vy jste čekali něco
pohádkovějšího?
Tak to jste se měli
dívat třeba na film
Malá čarodějka Bibi
a ne na Jeníček a
Mařenka lovci
čarodějnic.Snad už
ten název říká že to
pohádka nebude.
Jinak super je i
seriál Grimm
(jestli jsi ho neviděl
tak nedoporučuju,
příliš hororové)
Čarodějky z Eastwicku není
horor.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-12-01 18:25:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Né na pohádky nekoukám. Horory mám radšej typu ,,texaský masaker”, moj oblúbený je Wolf Creek 2. Na horory so strašidlami asi moc niesom. Jeníček a Mařenka lovci čarodejnic sme čakali že to bude niečo na úrovni Harry Pottra, niečo medzi pohádkou a hororom ale nečakali sme až taký úlet.

Ikona diskutujiciho Tauri 2019-12-01 21:16:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když tu řešíš čarodějky, tak jukni na poslední díly The Flash..s06e04-s06e06..je tam BlacGoo

Ikona diskutujiciho kiana 2019-12-02 00:18:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jeníček a mařenka se mi taky nelíbilo (i když já to hned ze začátku vypla, takže jsem viděla jenom kousek). Ale ty nádherné bytosti mají jednu scénu, která je zajímavá (nechci psát Spoiler, tak až se na to všichni podíváte, napíšu, která to je).

Ikona diskutujiciho Lucka 2019-12-03 14:05:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,
myslíš že čínské tobolky jsou dobré ?
Poslední dobou se o to zajímám, spíše o moxování ..
Jenže u těch tobolkách většinou nemohou psát k čemu co je.
Jak poznám co na co je dobré . (třeba Pronikavost jarního větru (YIN QIAO JIA WEI PIAN)
Nemohla by jsi o tom napsat článek , pokud by jsi měla chut a zájem nějak více rozvinou čínské léčitelství ?
Děkuji

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-03 14:53:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Já ale nedělám nic s čínskými produkty

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-12-03 15:21:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Čínske tobolky sú popísané tu https://www.mojalekaren.sk/vyrobca/tcm-bohemia-s-r-o-16390/
Asi nebudú zlé, osobne by som ale žiadne tobolky a doplnky nebral dlhodobo vo velkom, to može sposobiť tak žalúdočné vredy alebo iné problémy.

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-12-04 18:02:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Noo tak konecne foto velkeho akvarka, vypadá paradne 🙂 Pekny aquascaping a chvalim tu modrofialovou tapetu 😉 Mam ji v krevetniku a je to super barva. A kostka uz je paradni, gratulace k miminkam, to jedno vypada jako red cherry. Ony jsou ty barvy uz tak slechtene, ze muze vypadnout jina krevetka. Jinak ja bych asi nespechala s presunem tech zlutasku, ale namnozila si je, treba na 50 🙂 Tech 20 se ti tam rozprchne a schova…Navic kdyz se kostka tak krasne zajela 🙂
Rasovou kalamitou si vetsinou projde kazde nove akvarko, mas hodne svetla, rekla bych. Kytky jeste nebuji a nejsou rozrostle. Ja bych pridala kytky..
Okrehek beres na zastineni vid, no jen jsem slysela, ze se ho pak hur zbavuje, jak je drobounky. Ale hlavni je zbavit se ras. Neritinky i japonky by mohly pomoct a dobre bude i tech par rybek 🙂 Sumecci (pancernicci?) teda rasu nepozerou, ale otici by meli. Vlaknitou rasu ja teda nesnasim, jako dite jsem ji mela v akva dost a stvalo me ji namotavat na spejli. A hlavne se ji tezko zbavovalo. Mela jsem rozhodne slabe svetlo tehdy..Sinice se mi vyhla nastesti, pri zalozeni tech mych 70l, zato ruducha byla. Kazdy si to musi vychytat a najit pricinu 😉 Trocha rybek, trocha krmeni a ti rasozrouti by meli pomoct. A pak jeste vyvazit svetlo a filtr…casto vidim, jaky doslova kolotoc maji v akva na youtube ve videich. Kytky jim vlaji.. Ja s tim mam spatnou zkusenost. Ale maji to ciste, ovsem to jsou ty akva vybavene co2bombou, uv lampou, chihiros doktorem a ja nevim cim 😁 To kdyz ma clovek zbytecne tisice.
Tak at se pekne mnozi holky kreveti 😉

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-12-07 20:41:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško četla jsem,že do akvária
je skvělý zeolit.
A myslíš prosím,že
bys o tomhle
prvohorním kameni
mohla něco napsat?
Už jen proto,že má
hodně využití a třeba při vnitřním
užití dostává z těla
těžké kovy,které
tam máme např.
z chemtrails

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-12-08 19:39:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

fíha, ty sinice.. to je špatný:/ někdy se jich vůbec nejde zbavit, i když si myslíš, že už jsou pryč, zas se vrátí. děs.

a můžu se podělit o zajímavé zážitky?? občas mi přijde, jako kdybych, na uplně maličkatý moment, dokázala měnit realitu podle sebe. ve snech to umím, ale vyžaduje to strašlivé soustředění a uplně se mi vždy přehřeje mozek, ale jde se pak i teleportovat.. 😀 ta realita ve snech vždycky začne tak jako blikat a kostičkovat, je to zajímavý.
každopádně tuhle jsem seděla o matice a něco si zapisovala, když vtom se kamarádka vedle mě ošila a pak na mě hodila pobaveně-vyděšený výraz se slovy: “tyvado, já tě teď koutkem oka viděla s uplně bílými vlasy”
zůstala jsem na ni čučet jak to jako myslí protože v tomhle ohledu o mně nic neví 😀 protože bílé vlasy chci už dlouho a patří to ke mně, tak mě to pobavilo. to se jí zdála zajímavá věc, celkem vtipná náhoda. asi už chci bílé vlasy tak moc, že než si stačím pořídit paruku/nechat si je nabarvit(což by bylo na dlouho), tak do toho přemorfuju sama od sebe 😀
něco podobného se mi stalo dneska – vešla jsem do koupelny s tím, že je tam zhasnuto – a bylo. tak jsem klapla vypínač a what? zahlédla jsem na sekundu světlo a pak se teprve fakt zhaslo. zhasnuto předtím nebylo, bylo rozsvíceno!! panebože, můj mozek byl na 1000% přesvědčený, že je zhasnuto, tak to tak i viděl!:D bez ohledu na to, že bylo rozsvíceno, já viděla zhasnuto, tmu. co to má být?! 😀 očividně když jsme o něčem na 1000% přesvědčení, na realitě nezáleží. nebo už mi hrabe z toho, že je zítra zas pondělí.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-12-09 00:32:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nirvano a nemohla
to být budoucnost?
Víš,že ses prostě
na moment ocitla
v budoucnosti a už
jsi viděla zhasnuto
i když ve skutečnosti ještě nebylo. I tvoje
kamarádka nějak
mohla třeba na
setinu vteřiny zahlédnout tebe
v budoucnosti s
bílými vlasy.Nevím,
ale rozhodně je to
teda mega zajímavé.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-12-09 01:28:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

I když vlastně
minulost ani
budoucnost neexistují,protože
ve skutečnosti
neexistuje čas. Ale
nám tady na Zemi
čas uměle zavedli,a
proto si myslíme,že
něco už bylo,něco
je,a něco teprve
bude,ale není to tak.
Ve skutečnosti se
všechno děje právě
teď.Vždycky když
se nějak snažím to
pobrat,tak si taky
skoro zavařím mozek. Je prostě
fakt mega těžké
nějak zpracovat to,že jsme se narodili,prožili život
a zemřeli právě teď,protože minulost ani
budoucnost nejsou.
Tedy alespoň tak
jsem to pochopila
když jsem zjistila,že
existuje jen
přítomnost.Tak
doufám,že tady
nepíšu nějaké
blbosti.

Ikona diskutujiciho Nirvana (Ježovka) 2019-12-09 20:32:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Izairi: “Vždycky když
se nějak snažím to
pobrat,tak si taky
skoro zavařím mozek” – no přesně!

Ikona diskutujiciho Ceneon 2019-12-09 19:15:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přidávám tip na film, který je též o čarodějce, všichni ho znáte, nové pokračování je skvělé, tak jsem se stal 15. členem funklubu :-D: https://www.csfd.cz/film/413445-ledove-kralovstvi-ii/komentare/
15. prosince je v Cinema City 2D jen za 60 korun. Však 3D je stejně tmavé, alespoň v Olympii tomu tak je. Už se těším na nové multikino v Avionu, bude největší v Česku a již příští rok, tam snad bude 3D pecka, věřím tomu, když technologie jdou pořád mílovými kroky kupředu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-09 19:37:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tenhle film se třepu už půl roku, podle zahraničních recenzí a spoilerů je to pecka. Nejlíp si koupit DVD nebo elektronicky, já se nebudu chtít dívat jenom jednou. 🙂

Ikona diskutujiciho Ceneon 2019-12-09 20:25:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Tj, já se sice dívám na filmy zásadně jenom jednou :-D, ale toto si musím pustit s jedničkou znovu, já mám totiž čarodějky rád, škoda že nejsou nové díly Zvonilky, už se těším jak budu v kině za zástupem těch dětí. To když jsem jel do Kyjova, tak jsem zjistil, že se tam objednává 2-3 týdny dopředu, že je plno, má přijet plný autobus dětí ze školky, pak jsem byl pozjišťovat, zda není náhodou místo, nebylo, jen jsem viděl ty děcka ve frontě, nevšiml jsem si nikoho jiného, dospělí tam byly leda rodiče :-D. Ale v Olympii na Ledovém království II jsem byl se stejně starým kamarádem, kino docela prázdné, ale mimo dětí tam byl minimálně jeden samotný muž, taky aspoň 30, tak se kamarád po tom, co jsem mu to řekl, cítil o něco lépe :-D, on Ledové království taky miluje.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-10 08:51:55
Ikona diskutujiciho
sipka

zvonilka je super… vždycky mě utěšilo zkouknout celou sérii filmů, když mi trhali moudráky… v lednu jdu na poslední zub, takže zvonilka to jistí

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-12-10 00:53:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Našel jsem nejlepší rozhovor z celého filmu 😀 https://youtu.be/xvIQ0qrS670

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-12-10 03:29:17
Ikona diskutujiciho
sipka

ha a já si myslela, že jsem sama kdo je jak malej.. 😀

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-12-10 15:33:36
Ikona diskutujiciho
sipka

EDIT: Chtěl jsem sdílet odkaz s časem 🙈 oprava – zde je nejlepší rozhovor z celého filmu 😅: https://youtu.be/xvIQ0qrS670?t=65

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-12-10 09:34:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to tě Nirvano
můžu uklidnit,mě
se taky líbí Ledové
království i Zvonilka
a to je mi o pááár
let víc než tobě.
Před chvílí jsem si
vzpomněla jak jsme
na intru šly s kamarádkou na
nějakou animovanou
(v té době kreslenou?)pohádku
a ty dva prcky co
seděli za námi jsme
si vzaly na klín.
No představ si to,kino plné dětí a
mezi nimi dvě 17ti
leté kobyly.No ale
byla to psina.

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-12-10 16:49:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, tak to je bomba 😉 Jak okamzite vytreni pancernicku, tak jejich cena 😱 To by meli byt fakt ze zlata 😁 To bych se bala..no hkavne at si je uzivas dlouha leta 🙂 Kez by se ti odchov pivedl, vim jaka je to radost 🙂 Vytrely se mi jednou tetry modre, opakovane, mela jsem tez idlovene jikry i pak plůdek, ale nezdarilo se 🙁 Ale jednou se mi necekane objevila v akvarku asi 1cm uz hotova rybicka od teter cisarskych, radost byla obrovská 🙂 Docela me zajima, cim pak budes krmit, pisni jo? 🙂 Jo a nesla by ta silonka dat pres nasavani filtru, jako ochrana krevetek? 😉 Jinak joo no, hedna cherryna by se u me ztratila v te stovce ci kolika 😁 Nebo ti k ni poslu kamosky a muzes mit cervenou kostku 😜😊
Jo u kamosky se pancernicci treli vzdy po vymene vody, ale i jikry se postarali sneci. Mi se teda nevytiraji bohuzel. Malinke rybicky jsou super, ale zase zivorodky kvuli prtatum nechci. Mi staci ty krevetky 🙂 A akvarko vypada fakt dobre 🙂 Verim, ze nemas vubec cas s tim litanim, staranim, vyrabenim a rachanim se ve vode, ale nejake video by uz potesilo 😜😊
Joo a tebe fakt museji mit radi, na tom eshopu, jeste ti nedali vip slevu? 😁 Za tu utratu, tedy jestli jsou ty zviratka vsechny z jednoho.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-10 17:49:33
Ikona diskutujiciho
sipka

nedali mi vip slevu… a to jsem tam fakt vrazila majlant… 🙂 červenou ti klidně pošlu jestli ji stihnu chytit, já mám totiž obavu, že by mi udělala chaos ve žlutém chovu a že by se mi pak později rodily odbarvené krevetky…

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-12-10 18:32:44
Ikona diskutujiciho
sipka

já bych tu cenu nedala… 😯 a že ještě ani nedali slevu? smutný

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-12-10 19:26:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja myslim, ze je to jeste v pohode, vsak ma par dni ne? 🙂 Jako ze se jeste nebude mnozit..uz si nevzpominam, kdy dospivaji..Je to stejne zvlastni, ze zlutych cervena. Asi jo no, nemela by byt pak s nimi. To by me zajimalo, zda nese nejaky zluty gen 😁 Ja bych si taky nechtela narusit linii, ale v pohide by mohla do velkeho akva, tam mi o nic nejde a davam tam cervene bledule, ze kterych se pak vyloupnou ale rude krasky 😀 Nemas někoho blizko s akvarkem? Ono, kdyby, posilat jednu krevetku v mrazech, jak? 🙂 Neslo by ji prelovit do lahve ci něčeho, noo ale to zas neni na dyl..Mozna jeste pockej chvili, co kdyz nebude jedna? Nebo ostatni uz jsou jasne zlute? 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-10 21:14:15
Ikona diskutujiciho
sipka

mám thermobox a tři výhřevné sáčky od profi shopů… počkáme až se trochu oteplí a pošlem tetku na vandr 🙂

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-12-10 23:41:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Jj ta cena je astronomická pomerne. Jako hoodne drahe ryby znam tercovce, tj. tak od 700 nahoru. Panciky to jsem teda netusila 🙂 Tak zas se clovek neco dozvi.
Áha, tak to mas vybavu… ale noo ja nevim Alusko, to by se ti fakt chtelo vypravovat jednu krevetku? Nejake jine prebytky nejsou? 😁😜

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-12-11 17:47:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jé hele!! co jsem našla! to je o mé prababičce.

http://home.tiscali.cz/pdena/patockova1.html

to je hezký:)) jsem teď v domě, kde bydlela, uměla i předpovídat lidem budoucnost jako její tatínek… hrozně moc by mě zajímalo, co by řekla mně.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-12-13 10:53:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možno by pomohlo liaheň najprv vydenzifikovať pod sprchou s horúcou vodou prípadne horským slnkom. Tak bolo štastie že sa ti nepodarilo nájsť všetky ikry možno nejaká jedna sa vyliahne. Mne sa tiež tento rok nedarí, videl som len jednu malú gupku a po niekolkych dnoch zmizla tak ju asi zožrali, pri jednej rybke človek nevie či ju má dávať zvlášť do pohára, nikdy som to nerobil ale nevadí aj tak mám prerybnené.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-13 11:06:14
Ikona diskutujiciho
sipka

možná tam bylo prostě moc teplo pod žárovkou u hladiny… :-/

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-12-13 12:04:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jee tak to je skoda 🙁 Ony plesnivi ty neoplozene jikry a to hidne rychle, maji se oddelovat. Chapu to dobre, ze porodnicka byla ve velkem akva? Takze voda by mela byt ok, ale, uz ti tam neplesnivi zadne koreny atd? Ale ty jijry by zplesnively i v oddelene porodnicce, zazila jsem to u japonek. Muselo se to rychle odsavat. Kam se jinak, mimochodem, podeji ty kvanta vajicek od vecne nosicich japonek ve velkem akvarku nevim, rozhidne tam nijde nic neplesnivi, urcite to nekdo sezere.
O vytirani a jikrach najdes urcitet na googlu, zkus 🙂 Napada me treba acriflavin, je to takova dezinfekce.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-13 13:22:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, máme plíseň. Ten strom je pořád plesnivej a smrdí, kaká mě to :-/

Ikona diskutujiciho LDV 2019-12-13 17:30:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, zkus ten pařez hodit do pytle a pustit tam ozón nebo namíchej MMS a vylej ho tam. Pařez v tom nech nějakou dobu ležet. Já tak dezinfikuji různé věci, které se špatně myjí a je to 1000%.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-13 17:41:44
Ikona diskutujiciho
sipka

ozoňáka mám 🙂 – no ale už mám na tom nalepenej mech kurnik! co když zdechne?

Ikona diskutujiciho LDV 2019-12-14 07:35:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ten mech zkus opatrně odříznout ( odtrhnout), ještě bych ho k tomu ozónu postříkal peroxidem.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-12-13 14:28:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Manty miluju, jsou naprosto nádherné. Chudinka. I když měla nakonec velké štěstí.

Ikona diskutujiciho Nirvana (Ježovka) 2019-12-16 14:49:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

lidi!! pusťte si někdy dokumenty jménem “Vetřelci dávnověku”, obzvlášť část jménem Nezvratné důkazy.
Já se zblázbim, to tak všechno dává smysl! Aluško, do prčic, vždyť je to děsivý.
naprosto by dávalo smysl, kdyby Annunaki fakt byli reptiláni. a o tomhle ve škole o dějáku ty děcka neučej, přitom jsou to tak zajímavý informace(já chápu, že škola má dát ten základ, ale do prčič, proč se aspoň v nějakym předmětu neprobírají třeba teorie o vzniku lidstva? Aby ty lidi aspoň napadlo se nad tim zamyslet? mohli bychom probírat spoustu těch zajímavých faktů a i náboženské teorie, vždyť je to do háje mnohem zajímavější a podle mě i důležitější než spoustu jinejch, debilních k ničemu předmětů. možná by pak bylo míň zmatených lidiček)… blbá škola, je mnohdy pěkně na nic(samozřejmě jak která a jak pro koho, když chceš bejt zubař nebo chirurg, potřebuješ to) :))) už zas to řikám. spoustu lidí z ní vyjde a myslí si, že vědí, ale vědí prdlajs. stejně tou látkou většina lidí jen projde a ve skutečnosti nic nevědí, nepamatují si – protože je ten systém blbě navrženej. ano, je to zjednodušený názor, ale do prčič… když se dívám denně kolem sebe, fakt to tak je.

život neni o tom mít maturu, pak vysokou. je o tom se někam vydat kurnik, ne bezcílně studovat a mezitim nedělat nic se svym životem. když si uvědomim, kolik lidí to takhle řeší a myslej si, jak jsou geniální, je mi fakt skoro až k vzteku.
ano, když někdo studuje protože chce být chirurg, tak to je cesta. studovat protože chci k něčemu dojít, to je cíl.
ale hrozně moc okolo sebe vidím, že lidi jen studují, pak dělaj něco, co je nebaví, maj děcka a myslej si, že to je v pohodě.
neni. a to do toho nemusi plýst ani moje “konspirační teorie”, tohle je prostě uplně zblblej způsob života. já nevim, čemu se ty lidi divěj, když celej život nezkusej žádnej seberozvoj a prostě nedělaj vůbec nic, jen choděj do školy a mezitim pijou a jedí.
přijde mi tupý, jak každej neinformovanej blbeček prostě řekne “hele byla to evoluce a ty jsi debil, jestli věříš v něco jinýho”, i když vlastně o tý evoluci nic nevědí. že jim to zní racionálně ještě neznamná, že to je správné. moje teorie taky znějí racionálně, když o nich něco víš. navíc i spoustu známých osobností, třeba Elon Musk, věří tomu velice podobnému jako já.

Ale ono je to hodně i o zájmech, někoho tohle prostě nezajímá… a pak argumentuje jen přiblblou, nejvíc známou evolucí, aniž by o tom ve skutečnosti fakt něco věděl.

pardon, já se prostě vztekám, protože mi přijde absurdní, když mi někdo absolutně neinformovaný řekne “máš nasráno v hlavě” jen proto, že mluvím o něčem, o čem doteď neslyšel. to je fakt neuvěřitelně uzavřená mysl.

Ikona diskutujiciho LDV 2019-12-18 13:29:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tu řasu by šel asi použít ten ozonér co máš přes vzduchovací kámen přímo do akvárka, u Rataje je mají https://www.rataj-spk.cz/ozonizatory/385-sander-certizon-c50 viz. popis použití

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-18 13:36:18
Ikona diskutujiciho
sipka

ty kokos, ozonér za 5 litrů… 😀 jako…. 😀

Ikona diskutujiciho LDV 2019-12-18 14:11:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, mají to mega drahý, z Číny se dá pořídit za pár stovek.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-12-22 01:46:47
Ikona diskutujiciho
sipka

koukám do toho akvárkování by se dalo s klidem vlít padesát dohromady 😀

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-12-19 20:30:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten mech vlevo je nadherny, tak kez tak obroste i ten velky stromokoren 🙂 No a snad tedy uz zlute krevetky zacnou, jako s mnozenim, vetsim 😉 Japoniky jsou drzaci, 7 let u me se dozily, a celou dobu uplne zdrave 🙂 Kostky je skoda, byla uz krasna, ale treba tam vyhledove ubytujes neco jineho 😜 Treba 🐸🦀🦂🐞🐛 😀 Otiky jsem tedy nemela, libi se mi, ale mozna jsem neco o choulistivosti cetla…uz nevim, jinak bych ho asi zkusila. Sumecci mi ve velkem plavou v pohode i ve dne, zato v krevetarku se zenou schovat, jak priblizim nos ke sklu, stydlivky.
A ty rasy, joo, je to dalsi etapa, nez se vse vychyta, sviceni, cisteni atd. Urcite se dopracujes k rovnovaze casem 🙂 Akorat je to otrava, hneda rasa je takovy slizka a potahuje listy. Aspon se nenudis pri tom vsem akvarijnim studiu 🙂 Teda, lidi jako ty se nikdy nenudi. Ja to taky nestiham, to slovo neznam 🙂 A co neritky a clithoni, cisti? 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-12-21 18:28:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čo je to vlastne ten otík? Keď som to googlil našlo to Otíka Rákosníka z vesničky mé střediskové.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-21 20:20:32
Ikona diskutujiciho
sipka

otocinclus affinis

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-12-21 18:55:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha stačilo googlu zadať ,,otík ryba” a už viem čo je to ten otík, tento druh nepoznám a ani na predajni ho nemajú. Ja som mal jedného Ancistrus a vydržal dlho i keď moc ho nebolo vidno bol plachý a zalezený v takej jaskynke.

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-12-28 22:04:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je pekny darecek ty snusky, jeste jsem to nikdy nevidela, jak pancernicci samicka nosi jikry 🙂 To je zazitek teda, tak kez se neco vykuli 🙂 Urcite mas dobrou vodu, kdyz se tak trou. A co ostatni drobotina?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-28 22:11:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Spíš asi sumce hodně krmím… akvárko je plné řasy a jak ji čistím tak se drobí a padá na dno – takže sumec pořád má co vysávat a do toho jim ještě sypu jídlo. Sumcům vegetariánské jídlo určené speciálně pro ně nechutná, ale chutná jim to krevetí, které nacucávají velmi ochotně… Takže teplé akvárko 24 stupňů, hojnost jídla, žádný předátor, krevety je neobtěžují.. tož kdo by se nemnožil 😀
Něco mi zplesnivělo už i na skle, tak jsem to shrábla do porodničky a modlím se, aby plíseň nesežrala všechno. Pár jiker je tam pěkných béžových, jsou pružné, myslím si že by z nich mohla být rybička, pokud odolá plísni.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-12-28 23:52:03
Ikona diskutujiciho
sipka

“Sumcům vegetariánské jídlo určené speciálně pro ně nechutná, ale chutná jim to krevetí, které nacucávají velmi ochotně” – JO! mam tu samou zkušenost! jsou to mršky.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-29 10:00:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Asi taky potřebují masíčko. Krevetám to sumčí jídlo taky neleze, jedna ho potkala, šlápla do toho, couvla a očistila se, jakoby šlápla do h. 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-03 03:05:09
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 😀 😀 taková vybíravá kreveta 😀

Ikona diskutujiciho kiana 2019-12-29 23:22:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pro toho, kdo má rád (malé) záhady:
http://extrastory.cz/krisnova-maslova-koule-po-staleti-vzdoruje-fyzikalnim-zakonum.html

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-03 03:04:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hele! 🙂 na mém jednom z mých nejoblíbenějších eshopů jsem našla krásný sluníčkový náhrdelník a ani není drahej: https://www.princesspolly.com.au/collections/necklaces/products/dainty-sun-necklace-set

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-03 10:07:16
Ikona diskutujiciho
sipka

moc pěkný, ale až se sundá z toho řetízku…

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-03 10:51:41
Ikona diskutujiciho
sipka

:D:D já byla nadšená z toho, že jsem tam něco takovýho našla – resp. všude vidim sluníčka buď se spirálkama nebo točící se na blbou stranu, tohle je v pohodě.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-05 21:00:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hele, to je dokonalý: https://www.youtube.com/watch?v=ImGWZYY3yeI

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-20 22:29:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.etsy.com/listing/765947511/ooak-unicorn-sculpture-fantasy-horse?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=unicorn+sculpture&ref=sr_gallery-1-2&organic_search_click=1&pro=1&frs=1 – nádherný dřevěný jednorožec 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-21 10:33:27
Ikona diskutujiciho
sipka

oooo :O

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-23 02:07:29
Ikona diskutujiciho
sipka

žejo! 😀 konečně se někomu taky líbí.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-23 02:08:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jinak.. znáš příběh Clemense Kuby? Beztak ano. Jestli ne, podle mě by stál za připomenutí na blogu(někdy) :)) protože je to moc hezký příběh, ten člověk se uzdravil fakt hlavně silou vlastní vůle.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-30 23:06:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

heleďte já vím, že to není podstatný:D ale víte, jak jste říkali, že by člověk měl pomáhat? vtipný, jak vás k tomu někdy život dovede uplně sám skrze to, že prostě děláte to, co vás naplňuje a uplně nevinně vás to baví. jak to zkrátit.. před nějakou dobou, když jsem se konečně stěhovala pryč z rodný hroudy, jsem zkejsla na vlakáči v Pardubicích a tam bylo knihkupectví. a než abych utrácela prachy za jídlo, radši jsem si zašla do knihkupectví – a tam byla úžasná knížka jménem Cabin Porn (:D není to porno ale architektura – domečky v lesích a na stromech, zajímavé chatičky a tak) a nevim proč, ale hned jak jsem viděla přebal, to se mnou šíleně zarezonovalo a byla jsem z toho uplně urvaná, tak jsem si to musela koupit. pak mě nějak napadlo si na to téma (chatičky v lesích a hory, lesy, krásné fotky přírody apod.) založit blog na tumblr.com a tam jsem měla štěstí, že moje fotky posdílel jeden známý blog, takže si mě lidi všimli.. věděla jsem i kde sehnat fotky (unsplash.com) díky tomu, že mám ráda indie hudbu a v téhle komunitě jsem se pohybovala už delší dobu, prostě alternativní milovníci přírody, co si budem:) a tak blog začal dost slušně fungovat, dneska už máme 92700 followers. no a co tim chci říct? sdílím tam i hodně citátů a písniček a už mi několik lidí psalo, že ji můj blog denně pomáhá a vylepšuje den, že některé moje citáty jim fakt pomohly a potěšily je, vyjasnily jim situaci.. stejně tak fotky. třeba jedna holčina mi psala, že si prý díky mým fotkám uvědomila, že žije na krásným kopci s hezkým výhledem na město a od té doby to oceňuje a přijde jí to krásný. no, není to hezký? posledně mě to skoro rozbrečelo. člověk se furt za něčim žene a přitom ke štěstí často stačí hrnek čaje a uvědomění, že venku je nádhernej les, jen pro to mít cit. chápete to? 🙂 mám blog, který lidem pomáhá skrze citáty a pomáhá jim navracet se k přírodě. to je prostě krásný.. a já to začala uplně nevinně, aniž bych nad tím přemýšlela, prostě jsem dělala, co mě baví. připadá mi krásný, že člověk dostává i takovéhle menší, dílčí úkoly. absolutně by mě nenapadlo, že můj blog na tumblr.com, kde sdílím stromy, chatky a svoje myšlenky, nabere takovéhle obrátky a budu ním moct někomu někdy pomoct. prostě to stačí nekomplikovat.. a jít za svým srdcem. jednoduchý. cesta se ukáže sama, ještě se budete divit.

a nevim proč, ale měla jsem potřebu to sem napsat, snad to neni zas moc dlouhý 😀

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek