Zápisníček: Prosinec 2019

1.12.2019 v Aluška.org 48

Krátké zprávičky ze světa, či ze života. Vítejte v Zápisníčku! 
Příspěvky jsou řazeny sestupně.

1.12.2019
Našla jsem zajímavý film Čarodějky (The Craft) z roku 1996

https://www.csfd.cz/film/2774-carodejky/prehled/
Není to úplně odpočinkové pokoukáníčko na osamělý večer, ale připadal mi dost zajímavý a má pár klíčových momentů, u kterých jsem si kladla otázku, jestli je to film co měl lidem něco říct, nebo je to jenom nějaká ,,náhoda” a tvůrci filmu prostě prolezli nějaké spiritistické knihy a udělali si před točením pořádnou přípravu, aby to nebylo celé úplně vycucané z prstu? Dost jsem si film užila, klidně ho mohli víc natáhnout 🙂
Je to o skupině dívek s nadpřirozenými schopnostmi, kterým se čarodějnictví vymkne z rukou a vyvolají mocné síly, se kterými si pak neumí poradit zejména jejich vůdkyně. Připadalo mi to jako docela zajímavá obrazná ukázka toho, co se stane, když dostanou do ruky velkou moc lidé, kteří na to nejsou dostatečně zralí, ani moudří. I když je film ke konci dost dramatický, nakonec dobře skončí. Zlo bude potrestáno a ti kteří ve zlém zneužili svou moc, o ni přijdou. Není to ale žádná pohádka pro děti a kdo se bojí čarodějnických témat, u toho může mít docela bobky.

A když už jsme u těch čarodějnických filmů, znáte seriál Čarodějky z East Endu?
https://www.csfd.cz/film/353431-witches-of-east-end/prehled/
Je z roku 2014 a vyšly jenom dvě série, pro nízkou sledovanost (nechápu proč, je to žužolo bužolo, takové brutálnější Čarodějky v modernějším provedení) byl zrušen, takže končí s useknutým dějem. Ti které přitahují filmy s kouzlením, se na tom parádně vyžijou. Je to samé kouzlo, akce, překrásné herečky a erotika. Kámoš říkal, že se u toho bál 😀

Problém trochu je, že servery na kterých se to dalo vidět, byly nedávno zrušeny. Velké filmové společnosti zažalovany populární streamovací servery, na kterých byly uložené všelijaké seriály a filmy. Vadilo jim, že koukáme zadarmo. Po dlouhém boji vyhrály soud, takže máme po ptákách. Jedna věc ale není domyšlená. Na těch serverech byly i archivní věci, které nejsou v prodeji a v telce se nevysílají.

Fotky akvárka!! 🙂
Nové fotky brčálníků jsem si nechávala na nový měsíc.
Ve třicetilitru mám krevetí miminka. Nevím kolik jich tam doopravdy je, ale den za dnem vylézají pořád další. Takže první bylo jedno, pak dvě, pak tři a pak jsem jich napočítala sedm. Ostatní ještě můžou být zalezlí v dutinách kamenů, takže možná jich je i víc!
Zkusím ještě měsíc počkat než mimi vyrostou, abych je mohla bezpečně přestěhovat. Nechci o ně přijít tím, že to teď zruším a všechna mimi nenajdu.
Jinak už tam přestaly úplně zlobit řasy, i mechy jsou perfektně čisté. Dělá se jenom zelený povlak na skle a ten si vzadu cíleně pěstuju.
V malém akvárku jsem zatím našla tři malé šnečky plovatky ostré, ty jsem odchytila a udám je jinam. Mám totiž obavu, že i když jsou šnečci hezouncí, tak by se mi v tom velkém nezajetém přemnožili, vzhledem k tomu, že je tam problém s řasou, který nevím kdy vyřeším a taky chci přikoupit další neritiny, našla jsem zase barvu co se mi šíleně líbí a budu pro ně potřebovat potravu.

Řasokoule mi nádherně rostou a jsou docela veliké. Krevetkám se taky moc líbí 🙂

Tady jsou moje první krevetí miminka. Mám z nich fakt radost. Bohužel mi pár dospělých žlutých zase chcíplo, doufám že to vyřeší stěhování do velkého, protože jinak fakt netuším, co by mohlo vadit. Jestli mi ty žluté postupně úplně vychcípají, tak to vzdám a budu mít o to víc amano, protože z těch mi žádná nechcípla a jsou hodně aktivní. Podle mě jsou odolnější a pro začátečníka lepší než neocaridina.

Takhle teď vypadá velkolitr, bydlí tam pět šneků, deset amano krevet a jeden žluťák – zkouším jestli to přežije. Žluťáci jsou totiž očividně hrozné citlivky, ale zatím čile plave a má hezkou barvu, snad bude dobrej. Ryby ještě nekoupím, počkám až šneci a krevety sežerou nejhorší řasu, aby mi nechodili na rybí krmivo. Bohužel je tam jakýsi žlutý sajrajt co všechno polezl, stýská se mi po zelené vláknité, ta šla aspoň vyčesávat, ale tohle se nedá očistit, jedině vyndat kytku úplně ven, umýt ji ve dřezu a vrazit zpátky. Ale za dva dny je to tam zase, takže marný boj, to vyřeší jenom zvířátka.

3.12.2019
Bedlivě sleduju vývoj krevetích mimi. Zdá se, že se narodili čistokrevní žluťáci, až na jednu. Je průhledná s jasně červenými pásky. Nenapadlo by mě, že se může narodit až takhle odlišná krevetka, ale tak co už. Je naša a líbí se mi. Můžeme jí říkat Tygřík.

Velké akvárko bylo tak porostlé sinicí, že jsem jí vyhlásila válku. Kořen jsem vydrhla a přelila vařící vodou, mechy jsem vyprala a nalepila znova. Všechny květiny jsem vytáhla, omyla od sinic a zasadila znova. Kameny jsem očistila kartáčkem, vyměnila vodu a pak jsem to na tři dny zakryla dekou, aby ta sinice chcípla. Žluťák ten zásah kupodivu přežil, dneska jsem ho potkala na šutru, když jsem koukala pod deku. Mezitím krmím, aby tam stouplo NO3 (sinice jsou tam, kde je nulové NO3, nové nádrže). Mezitím jsem objednala na hladinu okřenek (taková hezká malá kytička co roste po hladině) a svítit budu zatím jenom jednou ledkou, aby tam bylo trošku šero. Dneska jsem objednala sumečky, Otíky a dvě ultra krásné neritiny – bude to šnekárium jako řemeň – doufám, že se tím problém se sinicí vyřeší a pokud ne, mohli by ji dožrat Otíci. Byla jsem totiž celkem překvapená, když jsem viděla že se na pár místech sinice drží a trochu povyrostla, i když měla tmu a v akvárku z ní zbylo jen pár žužlů, co se mi nepodařilo odsát.

Na YT je pěkný odpočinkový film Jak sbalit holku: https://www.youtube.com/watch?v=abYy2ljHHMo , kdybyste náhodou nevěděli, co s načatým večerem.

8.12.2019
Ve čtvrtek dojeli 4 zlatí pancéřníčci (corydoras – chtěla jsem pět, ale měli poslední 4. Byli odporně drazí, jeden stál 350kč, ale co už. Mám to místo dovolené.) pět Otíků (otocinclus) a dvě další neritiny. Zlatí pancéřníčci  fungují jako živé popelnice a nasávají kdejaký hnus co najdou na zemi, nebo nalepený na kytce. Otíci taky dělají co mají. Rybičky si rychle zvykly a jsou rozkošné. Pancéřníčci plavou krásně v hejnu, drží se u sebe a dělají párečky, vyšlo to asi na dva samce a dvě samičky. Tím však idylka nekončí. Poslední ložiska sinic pomalu chcípají (asi pomohla i nižší teplota, jedna ledka už to tak nevyhřeje) a žluťák se má pořád krásně k světu, takže bych tam mohla začít přesouvat další obyvatele z třicetilitru.

V nanoakvárku se narodily další krevety. Jsou tam početní odrostlí pubertálos a občas potkám pidi kreveťátko, jenom dvě černá očička mu svítí. Musí to být snůška od jiné samice.  Ochrana krevetek na filtr ve velkém akva pořád nedojela, zase jsem si vybrala ten jeden blbej e-shop, kde zásadně nepracují a neozvou se ani po dvou týdnech. Už mi to udělali jednou, myslela jsem si že je to náhoda, ale nebyla. Navíc nechci dávat mimi k rybičkám, aby je nespolkly, zase tak zarostlé to akvárko nemám a krevetí miminka chci všechny… konečně mám i náhradu za ty první, pochcípané. Akorát tu jednu červenou, co se krásně vybarvuje jako red cherry, možná pošlu k Iloně 😀

Dneska večer jsem si všimla, že jsou na zadním skle nalepené jikry. Hned jsem věděla kdo to byl, protože jsem množení zlatých googlila předem a ty jikry jsem poznala. Původně jsem si říkala, že dokoupím dalšího zlatého aby jich bylo 5, ale jikry na skle všechno změnily.
Po chvilce jsem viděla, jak za skalou vyskočil páreček. Samička nesla mezi řitními ploutvemi ještě další tři jikry co se teprve chystala nalepit a sameček totálně nadrženej pořád u ní. V akvárku bylo neuvěřitelně veselo a asi za půl hodiny bylo po představení. Šlo poznat, že se na to chystají, protože takhle plavali už od začátku, když ke mně přijeli. Myslím, že byli domluvení už dřív a to že jsem je koupila všechny dohromady, se jim šiklo a prostě to dodělali u mě. Vyfotit se nedalo nic, protože oba kapříci, roztřesení milostným opojením, vypadají na fotkách jako zlaté fleky… Kam nalepili ty zbývající jikry netuším, nepodařilo se mi je bohužel najít.

Potěr se u těchto rybek líhne už za dva až pět dnů! Ještě ani nenalepili všechny jikry a už jsem googlila akvarijní porodničku. Když jsem nebyla s žádným modelem spokojená a navíc PŘECE SPĚCHÁM!, došlo mi že snad nejsem žádný degenerát a snad si nemusím všechno kupovat. Takže jsem ještě v deset večer spáchala domácí porodničku a improvizovaně ji zavěsila na přední stěnu akvária k rozstřikovací rampě, abych pak měla k malým rybičkám dobrý přístup a aby měly hodně kyslíku. Přenést jikry ze zadního skla nebyla žádná sranda, jedna mi bohužel spadla někam do substrátu. Takže v porodničce jich je šest, jedna je spadlá a minimálně tři (možná více) jsou nalepené kdesi, odkud na ně není vidět (doufám že je nesežrali). Budu teď obcházet akvárko a ostřížím zrakem hledat mimča, která bych pak mohla i dodatečně přelovit do porodničky, pokud je teda rodiče mezitím nespolknou, toho se trochu bojím… Fakt bych chtěla vychovat svoje vlastní zlaté.

Jestli se nic nenarodí, budu strašně zklamaná. Hrozně moc chci malé rybičky.

9.12.2019
Už teď ráno tři pancéřníčkovic jikry ztmavly!
V 8:00 se uvnitř jikry udělal hnědý kroužek a už o hodinu později se jikra nafoukla, je kulatá, kropenatě hnědá po celém povrchu a koulí se pomalu různými směry, jakoby se v ní něco hýbalo. Naopak další tři jikry barvu nezměnily, nehýbou se a jsou pořád nalepené na dně porodničky. Domnívám se, že asi nejsou oplozené a nic z nich nebude. Možná už zítra budu mít v porodničce tři mimča. 🙂 Snad ten odchov nezkoním.

12.12.2019
Je to velmi smutný den pro akvárko. Všechny jikry v líhni se mi zaplísnily 🙁 Už jsem měla v záloze hikari krmivo pro potěr. Když to přes sklo vypadalo, že se s jikrama něco stalo, myslela jsem že nakouknu pod dekl a uvidím rybičky a místo toho plíseň. Zatím nevím, co udělaly jikry, které se mi nepodařilo najít. Jestli jsou taky plesnivé, nebo jestli z nich ještě něco vyleze. Líhničku jsem tedy vytáhla, ale je v záloze pro případné pozdější použití. Důvod proč zplesniví v akvárku rybí jirka, i když na ni přes silonku valí proud vody, mi není znám… každopádně rybičky asi fakt nebudou, achjo.

Pomoc divoké mantě
Podívejte se na tohle úžasné video. Potápěči se snaží pomoct divoké mantě, kterou potkali v moři. Ta se první leká, ale nakonec přichází zpět a nechává si z ramene sundat jakýsi zařezaný vlasec, který ji už musel dřít do masa pořádně dlouho. Je to fakt dojemné.

…..

Komentáře

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-12-01 03:24:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem film
Čarodějky viděla
poprvé,tak ho dávali
asi v jednu odpoledne jako
komedii.To jsem
tedy fakt zírala a
říkala jsem si,který
blb tohle posuzuje.
Podruhé ten film
už dávali po půlnoci
jako horor.
Aluško mrkni i na
filmy Síly temna a
Nádherné bytosti
(pokud jsi je tedy
neviděla)taky moc
pěkné.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-01 07:39:12
Ikona diskutujiciho
sipka

dík, kouknu 🙂

Ikona diskutujiciho kiana 2019-12-01 23:55:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo film Nádherné bytosti mě kdysi v něčem dostal, když jsem se na něj koukla. A seriál Čarodějky z East Endu jsem taky sledovala a líbil se mi (až na ten konec, který koncem nebyl – pouze useklý děj).

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-12-08 19:40:03
Ikona diskutujiciho
sipka

“Nádherné bytosti” jsou epický 🙂

Ikona diskutujiciho lenka f 2019-12-01 05:50:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podívej se na www.freefilm.to
Tam to funguje, našla jsem tam i čarodějky z East Endu. Je tam velký archiv. Můžeš si to nastavit, že chceš sledovat jen filmy, nebo to přepnout na seriály a pak si tam můžeš vybrat z různých seriálů. Má to akorát jeden háček, že než spustíš film nebo seriál, tak musíš nejdříve zavřít různé porno stránky či herní nabídky a jiné otravné věci než se spustí film. Pak to běží bez problémů.

Ikona diskutujiciho Hana 2019-12-01 11:05:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Film Čarodějky mám už nějaký ten rok stažený v pc, ale znám ho už z mého dětství, kdy jsme si pak s holkama od nás ze vsi venku hrály na ty čarodějky 😀to byly časy 🙂 a film je fakt dobrý 🙂 ta Nancy mi vždycky přišla tak trochu děsivá, ty její oči a celkově vzhled..

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-12-01 11:41:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O seriáli Čarodějky z East Endu som nepočul a ani ma to neláka a divím sa že sa ti páčia takéto veci. Telka za moc nestojí tak ma napadlo že budem koukat niečo z internetu, takže rušenie streamovacích serverov a tiež zrušenie uložto sú zlé správy. Chcel som aspoň dopozerať perníkového tátu, ale dúfam niekde niečo nájdem.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-01 11:57:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Baví mě čáry máry fuk bublifuk 🙂 jako malá jsem byla zažraná do Charmed, bohužel po letech když jsem se k tomu zkusila vrátit, už mi to připadalo stupidní a nadšení bylo fuč. East End je už o něco dál. Škoda, že to ukončili.

Ikona diskutujiciho irca 2019-12-01 17:42:13
Ikona diskutujiciho
sipka

ha, charmed jsem sledovala taky! 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-01 18:48:04
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 https://www.youtube.com/watch?v=vQEpTXFGNgE

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-12-01 13:48:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Osobně se mi ještě
líbí filmy-Mortal
Instruments:Město
z kostí a Jeníček a
Mařenka lovci čarodějnic.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-12-01 15:52:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zoznam čarodejníckych hororov kde je hodnotený i index strachu a krvavosť. Len je tam tých filmov pomerne málo (i keď sú ich 3 strany), videl som z toho len Čarodejky z Eastwicku (najlepší), Jeníček a Mařenka lovci čarodějnic (strašné, ani sme to nedopozerali celé, podla toho názvu sme čakali niečo pohádkovejšie), Hellboy (to nemusím a je to skôr akčnák, medzi čarodejnícke horory by som to nedával).

http://horrory.cz/seznam/carodejnice-v-hororech?page=1

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-12-01 16:58:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro mariankosnac:
vy jste čekali něco
pohádkovějšího?
Tak to jste se měli
dívat třeba na film
Malá čarodějka Bibi
a ne na Jeníček a
Mařenka lovci
čarodějnic.Snad už
ten název říká že to
pohádka nebude.
Jinak super je i
seriál Grimm
(jestli jsi ho neviděl
tak nedoporučuju,
příliš hororové)
Čarodějky z Eastwicku není
horor.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-12-01 18:25:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Né na pohádky nekoukám. Horory mám radšej typu ,,texaský masaker”, moj oblúbený je Wolf Creek 2. Na horory so strašidlami asi moc niesom. Jeníček a Mařenka lovci čarodejnic sme čakali že to bude niečo na úrovni Harry Pottra, niečo medzi pohádkou a hororom ale nečakali sme až taký úlet.

Ikona diskutujiciho Tauri 2019-12-01 21:16:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když tu řešíš čarodějky, tak jukni na poslední díly The Flash..s06e04-s06e06..je tam BlacGoo

Ikona diskutujiciho kiana 2019-12-02 00:18:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jeníček a mařenka se mi taky nelíbilo (i když já to hned ze začátku vypla, takže jsem viděla jenom kousek). Ale ty nádherné bytosti mají jednu scénu, která je zajímavá (nechci psát Spoiler, tak až se na to všichni podíváte, napíšu, která to je).

Ikona diskutujiciho Lucka 2019-12-03 14:05:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,
myslíš že čínské tobolky jsou dobré ?
Poslední dobou se o to zajímám, spíše o moxování ..
Jenže u těch tobolkách většinou nemohou psát k čemu co je.
Jak poznám co na co je dobré . (třeba Pronikavost jarního větru (YIN QIAO JIA WEI PIAN)
Nemohla by jsi o tom napsat článek , pokud by jsi měla chut a zájem nějak více rozvinou čínské léčitelství ?
Děkuji

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-03 14:53:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Já ale nedělám nic s čínskými produkty

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-12-03 15:21:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Čínske tobolky sú popísané tu https://www.mojalekaren.sk/vyrobca/tcm-bohemia-s-r-o-16390/
Asi nebudú zlé, osobne by som ale žiadne tobolky a doplnky nebral dlhodobo vo velkom, to može sposobiť tak žalúdočné vredy alebo iné problémy.

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-12-04 18:02:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Noo tak konecne foto velkeho akvarka, vypadá paradne 🙂 Pekny aquascaping a chvalim tu modrofialovou tapetu 😉 Mam ji v krevetniku a je to super barva. A kostka uz je paradni, gratulace k miminkam, to jedno vypada jako red cherry. Ony jsou ty barvy uz tak slechtene, ze muze vypadnout jina krevetka. Jinak ja bych asi nespechala s presunem tech zlutasku, ale namnozila si je, treba na 50 🙂 Tech 20 se ti tam rozprchne a schova…Navic kdyz se kostka tak krasne zajela 🙂
Rasovou kalamitou si vetsinou projde kazde nove akvarko, mas hodne svetla, rekla bych. Kytky jeste nebuji a nejsou rozrostle. Ja bych pridala kytky..
Okrehek beres na zastineni vid, no jen jsem slysela, ze se ho pak hur zbavuje, jak je drobounky. Ale hlavni je zbavit se ras. Neritinky i japonky by mohly pomoct a dobre bude i tech par rybek 🙂 Sumecci (pancernicci?) teda rasu nepozerou, ale otici by meli. Vlaknitou rasu ja teda nesnasim, jako dite jsem ji mela v akva dost a stvalo me ji namotavat na spejli. A hlavne se ji tezko zbavovalo. Mela jsem rozhodne slabe svetlo tehdy..Sinice se mi vyhla nastesti, pri zalozeni tech mych 70l, zato ruducha byla. Kazdy si to musi vychytat a najit pricinu 😉 Trocha rybek, trocha krmeni a ti rasozrouti by meli pomoct. A pak jeste vyvazit svetlo a filtr…casto vidim, jaky doslova kolotoc maji v akva na youtube ve videich. Kytky jim vlaji.. Ja s tim mam spatnou zkusenost. Ale maji to ciste, ovsem to jsou ty akva vybavene co2bombou, uv lampou, chihiros doktorem a ja nevim cim 😁 To kdyz ma clovek zbytecne tisice.
Tak at se pekne mnozi holky kreveti 😉

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-12-07 20:41:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško četla jsem,že do akvária
je skvělý zeolit.
A myslíš prosím,že
bys o tomhle
prvohorním kameni
mohla něco napsat?
Už jen proto,že má
hodně využití a třeba při vnitřním
užití dostává z těla
těžké kovy,které
tam máme např.
z chemtrails

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-12-08 19:39:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

fíha, ty sinice.. to je špatný:/ někdy se jich vůbec nejde zbavit, i když si myslíš, že už jsou pryč, zas se vrátí. děs.

a můžu se podělit o zajímavé zážitky?? občas mi přijde, jako kdybych, na uplně maličkatý moment, dokázala měnit realitu podle sebe. ve snech to umím, ale vyžaduje to strašlivé soustředění a uplně se mi vždy přehřeje mozek, ale jde se pak i teleportovat.. 😀 ta realita ve snech vždycky začne tak jako blikat a kostičkovat, je to zajímavý.
každopádně tuhle jsem seděla o matice a něco si zapisovala, když vtom se kamarádka vedle mě ošila a pak na mě hodila pobaveně-vyděšený výraz se slovy: “tyvado, já tě teď koutkem oka viděla s uplně bílými vlasy”
zůstala jsem na ni čučet jak to jako myslí protože v tomhle ohledu o mně nic neví 😀 protože bílé vlasy chci už dlouho a patří to ke mně, tak mě to pobavilo. to se jí zdála zajímavá věc, celkem vtipná náhoda. asi už chci bílé vlasy tak moc, že než si stačím pořídit paruku/nechat si je nabarvit(což by bylo na dlouho), tak do toho přemorfuju sama od sebe 😀
něco podobného se mi stalo dneska – vešla jsem do koupelny s tím, že je tam zhasnuto – a bylo. tak jsem klapla vypínač a what? zahlédla jsem na sekundu světlo a pak se teprve fakt zhaslo. zhasnuto předtím nebylo, bylo rozsvíceno!! panebože, můj mozek byl na 1000% přesvědčený, že je zhasnuto, tak to tak i viděl!:D bez ohledu na to, že bylo rozsvíceno, já viděla zhasnuto, tmu. co to má být?! 😀 očividně když jsme o něčem na 1000% přesvědčení, na realitě nezáleží. nebo už mi hrabe z toho, že je zítra zas pondělí.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-12-09 00:32:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nirvano a nemohla
to být budoucnost?
Víš,že ses prostě
na moment ocitla
v budoucnosti a už
jsi viděla zhasnuto
i když ve skutečnosti ještě nebylo. I tvoje
kamarádka nějak
mohla třeba na
setinu vteřiny zahlédnout tebe
v budoucnosti s
bílými vlasy.Nevím,
ale rozhodně je to
teda mega zajímavé.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-12-09 01:28:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

I když vlastně
minulost ani
budoucnost neexistují,protože
ve skutečnosti
neexistuje čas. Ale
nám tady na Zemi
čas uměle zavedli,a
proto si myslíme,že
něco už bylo,něco
je,a něco teprve
bude,ale není to tak.
Ve skutečnosti se
všechno děje právě
teď.Vždycky když
se nějak snažím to
pobrat,tak si taky
skoro zavařím mozek. Je prostě
fakt mega těžké
nějak zpracovat to,že jsme se narodili,prožili život
a zemřeli právě teď,protože minulost ani
budoucnost nejsou.
Tedy alespoň tak
jsem to pochopila
když jsem zjistila,že
existuje jen
přítomnost.Tak
doufám,že tady
nepíšu nějaké
blbosti.

Ikona diskutujiciho Nirvana (Ježovka) 2019-12-09 20:32:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Izairi: “Vždycky když
se nějak snažím to
pobrat,tak si taky
skoro zavařím mozek” – no přesně!

Ikona diskutujiciho Ceneon 2019-12-09 19:15:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přidávám tip na film, který je též o čarodějce, všichni ho znáte, nové pokračování je skvělé, tak jsem se stal 15. členem funklubu :-D: https://www.csfd.cz/film/413445-ledove-kralovstvi-ii/komentare/
15. prosince je v Cinema City 2D jen za 60 korun. Však 3D je stejně tmavé, alespoň v Olympii tomu tak je. Už se těším na nové multikino v Avionu, bude největší v Česku a již příští rok, tam snad bude 3D pecka, věřím tomu, když technologie jdou pořád mílovými kroky kupředu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-09 19:37:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tenhle film se třepu už půl roku, podle zahraničních recenzí a spoilerů je to pecka. Nejlíp si koupit DVD nebo elektronicky, já se nebudu chtít dívat jenom jednou. 🙂

Ikona diskutujiciho Ceneon 2019-12-09 20:25:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Tj, já se sice dívám na filmy zásadně jenom jednou :-D, ale toto si musím pustit s jedničkou znovu, já mám totiž čarodějky rád, škoda že nejsou nové díly Zvonilky, už se těším jak budu v kině za zástupem těch dětí. To když jsem jel do Kyjova, tak jsem zjistil, že se tam objednává 2-3 týdny dopředu, že je plno, má přijet plný autobus dětí ze školky, pak jsem byl pozjišťovat, zda není náhodou místo, nebylo, jen jsem viděl ty děcka ve frontě, nevšiml jsem si nikoho jiného, dospělí tam byly leda rodiče :-D. Ale v Olympii na Ledovém království II jsem byl se stejně starým kamarádem, kino docela prázdné, ale mimo dětí tam byl minimálně jeden samotný muž, taky aspoň 30, tak se kamarád po tom, co jsem mu to řekl, cítil o něco lépe :-D, on Ledové království taky miluje.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-10 08:51:55
Ikona diskutujiciho
sipka

zvonilka je super… vždycky mě utěšilo zkouknout celou sérii filmů, když mi trhali moudráky… v lednu jdu na poslední zub, takže zvonilka to jistí

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-12-10 00:53:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Našel jsem nejlepší rozhovor z celého filmu 😀 https://youtu.be/xvIQ0qrS670

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-12-10 03:29:17
Ikona diskutujiciho
sipka

ha a já si myslela, že jsem sama kdo je jak malej.. 😀

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-12-10 15:33:36
Ikona diskutujiciho
sipka

EDIT: Chtěl jsem sdílet odkaz s časem 🙈 oprava – zde je nejlepší rozhovor z celého filmu 😅: https://youtu.be/xvIQ0qrS670?t=65

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-12-10 09:34:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to tě Nirvano
můžu uklidnit,mě
se taky líbí Ledové
království i Zvonilka
a to je mi o pááár
let víc než tobě.
Před chvílí jsem si
vzpomněla jak jsme
na intru šly s kamarádkou na
nějakou animovanou
(v té době kreslenou?)pohádku
a ty dva prcky co
seděli za námi jsme
si vzaly na klín.
No představ si to,kino plné dětí a
mezi nimi dvě 17ti
leté kobyly.No ale
byla to psina.

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-12-10 16:49:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, tak to je bomba 😉 Jak okamzite vytreni pancernicku, tak jejich cena 😱 To by meli byt fakt ze zlata 😁 To bych se bala..no hkavne at si je uzivas dlouha leta 🙂 Kez by se ti odchov pivedl, vim jaka je to radost 🙂 Vytrely se mi jednou tetry modre, opakovane, mela jsem tez idlovene jikry i pak plůdek, ale nezdarilo se 🙁 Ale jednou se mi necekane objevila v akvarku asi 1cm uz hotova rybicka od teter cisarskych, radost byla obrovská 🙂 Docela me zajima, cim pak budes krmit, pisni jo? 🙂 Jo a nesla by ta silonka dat pres nasavani filtru, jako ochrana krevetek? 😉 Jinak joo no, hedna cherryna by se u me ztratila v te stovce ci kolika 😁 Nebo ti k ni poslu kamosky a muzes mit cervenou kostku 😜😊
Jo u kamosky se pancernicci treli vzdy po vymene vody, ale i jikry se postarali sneci. Mi se teda nevytiraji bohuzel. Malinke rybicky jsou super, ale zase zivorodky kvuli prtatum nechci. Mi staci ty krevetky 🙂 A akvarko vypada fakt dobre 🙂 Verim, ze nemas vubec cas s tim litanim, staranim, vyrabenim a rachanim se ve vode, ale nejake video by uz potesilo 😜😊
Joo a tebe fakt museji mit radi, na tom eshopu, jeste ti nedali vip slevu? 😁 Za tu utratu, tedy jestli jsou ty zviratka vsechny z jednoho.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-10 17:49:33
Ikona diskutujiciho
sipka

nedali mi vip slevu… a to jsem tam fakt vrazila majlant… 🙂 červenou ti klidně pošlu jestli ji stihnu chytit, já mám totiž obavu, že by mi udělala chaos ve žlutém chovu a že by se mi pak později rodily odbarvené krevetky…

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-12-10 18:32:44
Ikona diskutujiciho
sipka

já bych tu cenu nedala… 😯 a že ještě ani nedali slevu? smutný

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-12-10 19:26:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja myslim, ze je to jeste v pohode, vsak ma par dni ne? 🙂 Jako ze se jeste nebude mnozit..uz si nevzpominam, kdy dospivaji..Je to stejne zvlastni, ze zlutych cervena. Asi jo no, nemela by byt pak s nimi. To by me zajimalo, zda nese nejaky zluty gen 😁 Ja bych si taky nechtela narusit linii, ale v pohide by mohla do velkeho akva, tam mi o nic nejde a davam tam cervene bledule, ze kterych se pak vyloupnou ale rude krasky 😀 Nemas někoho blizko s akvarkem? Ono, kdyby, posilat jednu krevetku v mrazech, jak? 🙂 Neslo by ji prelovit do lahve ci něčeho, noo ale to zas neni na dyl..Mozna jeste pockej chvili, co kdyz nebude jedna? Nebo ostatni uz jsou jasne zlute? 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-10 21:14:15
Ikona diskutujiciho
sipka

mám thermobox a tři výhřevné sáčky od profi shopů… počkáme až se trochu oteplí a pošlem tetku na vandr 🙂

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-12-10 23:41:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Jj ta cena je astronomická pomerne. Jako hoodne drahe ryby znam tercovce, tj. tak od 700 nahoru. Panciky to jsem teda netusila 🙂 Tak zas se clovek neco dozvi.
Áha, tak to mas vybavu… ale noo ja nevim Alusko, to by se ti fakt chtelo vypravovat jednu krevetku? Nejake jine prebytky nejsou? 😁😜

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-12-11 17:47:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jé hele!! co jsem našla! to je o mé prababičce.

http://home.tiscali.cz/pdena/patockova1.html

to je hezký:)) jsem teď v domě, kde bydlela, uměla i předpovídat lidem budoucnost jako její tatínek… hrozně moc by mě zajímalo, co by řekla mně.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-12-13 10:53:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možno by pomohlo liaheň najprv vydenzifikovať pod sprchou s horúcou vodou prípadne horským slnkom. Tak bolo štastie že sa ti nepodarilo nájsť všetky ikry možno nejaká jedna sa vyliahne. Mne sa tiež tento rok nedarí, videl som len jednu malú gupku a po niekolkych dnoch zmizla tak ju asi zožrali, pri jednej rybke človek nevie či ju má dávať zvlášť do pohára, nikdy som to nerobil ale nevadí aj tak mám prerybnené.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-13 11:06:14
Ikona diskutujiciho
sipka

možná tam bylo prostě moc teplo pod žárovkou u hladiny… :-/

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-12-13 12:04:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jee tak to je skoda 🙁 Ony plesnivi ty neoplozene jikry a to hidne rychle, maji se oddelovat. Chapu to dobre, ze porodnicka byla ve velkem akva? Takze voda by mela byt ok, ale, uz ti tam neplesnivi zadne koreny atd? Ale ty jijry by zplesnively i v oddelene porodnicce, zazila jsem to u japonek. Muselo se to rychle odsavat. Kam se jinak, mimochodem, podeji ty kvanta vajicek od vecne nosicich japonek ve velkem akvarku nevim, rozhidne tam nijde nic neplesnivi, urcite to nekdo sezere.
O vytirani a jikrach najdes urcitet na googlu, zkus 🙂 Napada me treba acriflavin, je to takova dezinfekce.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-13 13:22:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, máme plíseň. Ten strom je pořád plesnivej a smrdí, kaká mě to :-/

Ikona diskutujiciho LDV 2019-12-13 17:30:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, zkus ten pařez hodit do pytle a pustit tam ozón nebo namíchej MMS a vylej ho tam. Pařez v tom nech nějakou dobu ležet. Já tak dezinfikuji různé věci, které se špatně myjí a je to 1000%.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-13 17:41:44
Ikona diskutujiciho
sipka

ozoňáka mám 🙂 – no ale už mám na tom nalepenej mech kurnik! co když zdechne?

Ikona diskutujiciho LDV 2019-12-14 07:35:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ten mech zkus opatrně odříznout ( odtrhnout), ještě bych ho k tomu ozónu postříkal peroxidem.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-12-13 14:28:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Manty miluju, jsou naprosto nádherné. Chudinka. I když měla nakonec velké štěstí.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek