Zápisníček / Říjen 2015 (2.díl)

21.10.2015 v Aluška.org 36

….. Aktualitky, zprávičky, myšlenky, zážitky a vše, co se okolo mne mihne zajímavého ….

28. října 2015

Dneska mě absolutně nadchnul díl Jídlo s.r.o. o malé čokoládovně z Hradce… Ten díl prostě musíte vidět: https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10007844-mala-cokoladovna#nejnovejsi

Už v půlce dílu jsem se začala modlit, aby měli nějaký e-shop a hle, mají 🙂 ten se jim pod náporem zvědavců a zájemců o čokoládu dneska dokonce zhroutil, pak se nechtěl načítat, no mě náhodou jede, tak už tam mlsně pokukuju 🙂 https://www.jordis.cz/

Používáte zubní pastu Colgate? V tom případě si dejte veliký pozor, hoďte ji hned do koše a kupte si nějakou tu bio:

Chemikália objavená v zubnej paste Colgate spôsobuje rakovinu

Perfektní antikoncepční článek s galerií ze života rodin s malými dětmi… Žádný z obrázků mi tak nenadzvednul mandle, jako tohle: http://www.jenprozeny.cz/node/45371/gallery/6#main poničený miláček za 30 000 mě bolí doslova fyzicky pouze při té představě 😀 A přivádí mě na myšlenku, že moje pracovna bude muset být v uzamykatelné místnosti, která bude zapovězená, obehnaná ostnatým drápem, světelným znamením s houkačkou a děti ji budou obcházet desetimetrovým obloukem s tichou bázní!


27. října 2015

Co mě dnes ráno nakrklo: 90-95% Čechů nechce Islám (stejně jako uprchlíky), protože nejsme úplní dementi a kdo se trochu zajímá, velice rychle zjistí, že to je plán na zabrání Evropy, žádné náboženství. Média se však snaží co můžou a dalším kuriozním hřebíkem do rakve je tento megozní SHIT s názvem Islám v ČR, co teď hodlají vysílat na Streamu. První jsem se lekla, protože říkat nebo psát PRAVDU o Islámu je v ČR víceméně trestné. – Svoboda slova, co to je? Nic takového nemáme… Pak jsem zjistila, že to bude jen další způsob, jak lidem cpát piliny do mozku všemi otvory, kterými to jen jde.

Jsme Česko! – Proč bysme tady měli propagovat nebo chtít ten jejich hnus? Kdybyste přišli k nim že jim tam postavíte kostel, tak vám ho vypálí a uříznou vám hlavu, ale my idioti je tady necháme stavět mešity a ještě je budeme propagovat? – Chtěla bych vidět toho pitomce co tenhle nápad vysliznul. Určitě to bude nějaký blázen, nebo nastrčená krysa přímo od nich. Propagace Islámu v ČR je vlastizrada.

25. října 2015

Pozor, dneska je přechod na zimní čas. (3:00 -> 2:00) Spravte si hodinky, abyste zítra nepřišli všude o hodinu dřív 🙂

Dneska jsem si našla čas na třetí knížku, po delší době. Trochu jsem s ní pohla, myslím že teď přes podzim a zimu ji zvládnu dodělat.

Co se nového webu týče, dostáváme se pomalu k dokončovacím pracím, už to dlouho trvat nebude!

Dneska jsem zase podrobila chudinku Máju nůžkám. Byla z toho nešťastná, ale nějak už začínám mít praxi, tak už líp vím jak ji uchopit, aby byla víc v klidu a tolik sebou nemlela. Zastřihla jsem jí tu její emo patku, protože už ty chlupy měla tak dlouhé, že jí lezly do pusy… zkrátka přešlechtěný tvoreček, ale stejně je to moje beruška :3

22. října 2015

Řekněte mi PROČ… Proč jsem takový strašný masochista a každý týden jsem tak blbá a rozkliknu si ten příšerný pořad New You, abych se mohla mučit pohledem na stříhání vlasů a pak zvracet do kyblíku, když uvidím výsledek?

Nejlepší epic fail byl tenhle sestřih alá zdechlá žlutá chobotnice (https://www.stream.cz/newyou/10007354-marcela-kanarkove-zluta), ale dneska jsem trpěla přímo fyzicky.

Když jsem viděla tu slečnu, co měla na hlavě můj cíl a sen, idol a v podstatě vlasy za které bych prodala všechny kočky co mám a jak si to pak nechala omigat na tuctovku a pokazit barvou, ptala jsem se, jestli má život vůbec nějaký smysl. 😀 To je PŘÍŠERNÝ.

Tolik je na světě lidí co tak strašně chtějí krásné vlasy a tam chodí jedna mladá a blbá kočka za druhou a nechávají si přesně ty dokonalé vlasy stříhat a ničit barvou. Jasně chtějí změnu, ale v 90ti procentech je to k horšímu a ještě to mají poničené barvením a kulmou… Kdyby alespoň šly na výkup a vlasy darovaly někomu komu nikdy samy takto krásné nenarostou…

Prostě sado maso: Dojde krásná éterická vlasatá víla, odejde tuctovka s kilem laku na vlasy, prostříháním a kdovíjakým peklem ještě: https://www.stream.cz/newyou/10007846-alice-velke-smik#nejnovejsi … ale já příští týden stejně budu blbá a zase si to pustím, abych mohla dál hejtovat. Tak nějak mě to asi fascinuje, je to přehlídka blbých a hodně blbých nápadů hezky pohromadě. Když se mi tam něco lbí, tak to je pomalu na ohňostroj, jinak hejtuju pravidelně.

20.10.2015

Včera jsem stihla naplnit maximální počet znaků. Tento měsíc se holt pořád něco děje 🙂

Nedávno jsem četla další článek o spirulině (vyjde brzy na Aluška.org), který v závěru upozorňoval, že je důležité dbát i na zemi původu. Doporučoval konkrétní typ a kde je možno ho koupit…

Já právě dobírám první balení Iswari, ještě mám druhé v šuplíku… a nedalo mi to, začala jsem se pídit. A zjistila jsem, že Iswari spirulina nemá konkrétní označení a nebylo možno to nikde dohledat. A tak jsem se zeptala:

Dobrý den,
Užívám vaši Spirulinu v tabletách. Chtěla bych vědět odkud tato spirulina pochází. Na obalu se pouze dočtu ,,země mimo EU“, zní mi to podezřele. Na vašich stránkách ani jinde na internetu jsem nenašla nic.
Jedná se o méně kvalitní produkt z Číny nebo Indie, nebo proč vlastně neuvádíte přesně odkud tato spirulina pochází? Je v tom nějaký problém?
s pozdravem
Alue

Odpověď přišla hned další den:

Dobrý den,

„mimo EU“ uvádíme na etiketách proto, že zboží kupujeme od spolehlivého dodavatele z Velké Británie, který provádí přísné testování na případné polutanty dle regulí EU (pesticidy, plísně, těžké kovy, atd.). A tento náš dodavatel nakupuje zboží od různých dodavatelů mimo EU, většinou z Číny, ale nemusí to tak být vždy. Nesledujeme tedy každou šarži, z jaké je země, ale uvádíme souhrnně „mimo EU“. Pro nás jsou směrodatné hodnoty živin a testování případného znečištění, a dále senzorické vlastnosti. Pokud jsou tyto hodnoty dobré, je to pro nás jediné kritérium kvality. Samotná země původu je pro nás druhořadá.

S přáním hezkého dne

František Lomský

Iswari Superfood, s.r.o.

DIČ/VAT No. CZ24768073

www.iswari.cz

Mobil: 00420-737 851 629

A safra, je to Čína :-/ Doberu to druhé balení a porozhlédnu se znova.

Vzpomněla jsem si v souvislosti s tímto na jednu velice nepříjemnou paní, co se mi před časem ozvala mailem, pozvala se drze ke mně na návštěvu že si dojede kamkoliv a rozhodla se že mi vysvětlí proč produkty firmy u které dělá (Multilevel) jsou ty nejlepší na světě, konkurence prodává jenom šrot a já to prostě musím vědět… Když jsem ji slušně odmítla že o setkání nemám zájem (Protože mi to klidně mohla i poslat mailem. Když se vám někdo zničehonic takto začne cpát do baráku, tak to prostě něčím smrdí), tak se strašně urazila a začala prskat. Že tedy když mám zájem o spirulinu, je moje POVINNOST se zajímat o to co je nejlepší a v podstatě jsem totálně blbá když nemám zájem. Prakticky nebyla psychicky připravená, že řeknu že ne, prostě s tím počítala jako s hotovou věcí.

Pak se začala odkazovat na články o spirulině, že ,,když tvrdím to a ono…“ A nechtěla pochopit, že když je naspod uvedený zdroj, že to netvrdím já, ale autor daného článku 😀 A pak se prořekla, že mě vlastně chtěla naverbovat do toho jejich pitomého MLM systému. No jistě, to by se jim líbilo, mít reklamu na Alušce zadarmo…

Nic na tom celém mě vlastně ani nepřekvapuje, spíš mě překvapuje že si někdo myslí, že jsem až takhle moc blbá.

21.10.2015

Jestli máte taky morčata, tak vám můžu doporučit naprosto úžasné granule. Je to Versele Laga Cavia Complete.

Dávám samozřejmě kvalitní, bez obilnin, žádné šroty a směsky za dvacku ze zvěráku. Ale takové ty lisované zelené větší granule typu JR Farm mi moc nežerou… Teď zkouším jinou značku, taky jsou to jenom lisované bylinky a taky se jim do toho moc nechce. Respektive ano, ale až když není co jiného k jídlu 😀 Zatímco tyto Versele Laga stačilo poprvé nasypat do misky a všichni tři se na to rovnou vrhli. Má to velice dobré složení, koupila jsem to na doporučení zkušených chovatelů a fakt je to pecka. Dojedeme ještě i ty lisované a jiné už asi kupovat nebudu… Musela jsem už za pár dnů dokoupit další pytlík, jak rychle je žerou. Dneska ho načnem 🙂

Osudy třetího morčátka vypadají následovně

Malá zlatá hezky roste, je strašně ukvičená a už tolik nekouše. Trochu ještě jo, lepší se to, ale chvilku ještě potrvá než dostane nějaký rozum do gebule. Jinak je to moc veselé aktivní morčátko… Nakonec jí neříkám Kari jak jsem původně myslela… Nakonec jsem jí většinu času říkala ,,Malá“ ale teď už není moc malá a jak roste, říkám jí ,,Zlatíčko“. Takže asi se nakonec jmenuje Zlato, Zlatka, Zlatíčko, jak chcete… Ty zlaté chlupy k tomu prostě svádí.

Když jsem ji kupovala, myslela jsem, že bude spíš krátkosrstá, to jsem pochopila že nebude, když jsem viděla jejího překrásnýho chlupatýho taťku. A Zlatka je dokonale jeho holčičí kopie, takže už jí taky rostou na zadku dlouhé chlupy a čurá si po nich :-/ A tak jsem ji před pár dny poprvé zastřihla. Byla jsem z toho nervozní, protože Mája při stříhání (já tomu říkám ,,řitní sestřih“, dámy prominou) vždycky strašně šílí, šije sebou, kvičí a má hysteráky. Strašně se bojí toho zvuku nůžek. Naštěstí jí to stačí zastřihnout jednou pořádně a vydrží to třeba 1-2 měsíce, ty chlupy zase tak rychle nerostou, to je výhoda.

Chlupy na které si čurají jim stříhám proto, že když pak vezmete morčátko do ruky, máte dlaně od moči, navíc to morče pak sedí na mokrých počuraných chlupech ve vlhku a mám starost, aby z toho ještě nebyla nějaká infekce. Tak proto stříhám. Kvůli hygieně… Navíc se jim na to i chytají bobky a to taky není zrovna pěkný pohled… No zpátky ke Zlatce:

Položila jsem si ji na klín a Zlatka se vrtěla jako normálně, ale nůžek ani stříhání se vůbec nebála. Vždycky jenom stačilo počkat až se sama dobře nastaví, vzít ty počurané chlupy a postupně jsem jí udělala pěkný sestřih. Největší prča na tom celém je, že morčátkům ten speciální ,,řitní sestřih“ sluší, vypadají prostě pěstěně a netahají za sebou ty fuj chlupy… Mimochodem jsem Máju před časem vzala i na bocích, trošku jsem jí přistřihla ty rousy co tahá po zemi na boku těla. Měla z toho hysterák, ale teď si po nich nešlape, tak může líp a rychleji běhat… A teď se skoro nedá chytit, je to střela… Akorát ji prostě brzdily ty blbé chlupy. Kdyby to šlo, normálně ji vezmu strojkem na 5 cm, když vidím jak jí to padá do očí, jak si po tom šlape a močí… Ale to by se nenechala. Tak trapčíme s nůžkama… Minulý týden byla ale moc statečná, nechala si na zadních tlapkách stříhat drápky a ani nekvikla, ani necukla. Možná jsem ji dobře chytla, nebo si nestihla uvědomit, co se děje 🙂

Tak jsem ráda, že je Zlatka viceméně klidné morčátko a nedělá u toho problémy, i když bych ráda, kdyby takhle v pohodě byla spíš Mája, tam je toho víc co stříhat… Mimochodem Mája měla dneska říji, tak byl zase v domku řev a pozdvižení, byla sranda je sledovat.

Předevčírem jsem Zlatušku zkoušela pustit na procházku. Sedla jsem si a položila ji kousek před sebe na podlahu… Ale roztáhla nožičky, rozplácla se jako žaba a nikam nešla.. Tak jsem k ní přidala i Vanilku a Máju, aby měla kamarádky a že budou dělat vláček a půjdou spolu… Když jsem byla malá, tohle vždycky fungovalo, morčátka jdou se stádečkem, takže stačí aby první vedlo…. To se ale nepovedlo. Nakonec běhala jenom Vanilka. Mája utekla pod komodu kde mi nechala jako obvykle loužičku a Zlatka jenom seděla na místě a volala. Vanilka k ní vždycky přiběhla, povzbudila ji a pak zase odběhla, ale Zlatka dál seděla a dál volala… pak místo aby šla za morčátky, tak se šla plačící schovat za mnou.

Tak jsem ji pak už zbytečně nestresovala a dala ji do domečku. Zkusím to později, až bude líp ochočená a povyroste. Zatím chodí na procházky jenom Vanilka, protože ji to strašně baví a nebojí se…. Zato Mája je ve stresu, vždycky se počurá a Zlatka se dokonce ani nehne z místa, jak se bojí. Nemám jí to za zlé, přecejenom žila v kleci dlouhé jeden metr, teď je šťastná za dva, ale na tu obrovskou místnost asi prostě není psychicky připravená. Je to přece jenom morče 🙂 – Mimochodem jsem si všimla, že má Zlatka strašně velké zadní nohy. Buď je to mutant, ale spíš myslím že do nich doroste a bude veliká 🙂 Ještě může růst, má jenom necelé 3 měsíce. To byla Mája taky ještě prcek a jaká je z ní teď babizna veliká…

Mimochodem jedno z mých morčat je médium a vidí duchy.

A není to nikdo jiný, než Mája. Má na morčátko dost veliká očička, je hodně okatá… tak se nedivím 🙂 Často když ji chovám, tak se napřímí, natáhne a upře pohled kamsi. Kde nic není a nic se nehýbe. A když se zkouším otočit, natahuje hlavičku pořád tím jedním směrem. Prostě je vidí, je to kouzelné morčátko 🙂 Občas si z ní dělam srandu, jestli je kouzelná a splní mi nějaké přání… Při stříhání sice hysterčí, ale jinak v náruči je kouzelná a když má náladu, tak se i suprově mazlí, povaluje, olizuje mi obličej a ruce. Teď už vím, proč to byla láska na první pohled.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Verča 2015-10-21 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Oficiální Zlatka je sice jenom jedna, ale neoficiálně jsou zlaté všechny tři.:-)

Ikona diskutujiciho Agáve 2015-10-21 16:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dneska mi čtení moc nejde, četla jsem, že bereš spiritualitu v tabletách, tak čtu honem dál, co to bereš za věc a jak se to pak na tobě projevuje, až po druhém přečtení vidím, Spirulina  a jsem mimo ještě víc. :-D

Ikona diskutujiciho BE 2015-10-21 19:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:a 1/   Milý opis života morčínek- máš ty Alue výdrž !

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-21 21:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Nedávno jsem šla kolem lékárny v Brně a tam měli nahoře na policích tabule kde se psalo křídou a na jedné té tabuli jsem četla slovo ,,píče"… tak tam stojím a nechápu to… no, to é bylo trochu moc úzce napsaný, takže vypadalo spíš víc jako í než é…. ve skutečnosti to byla péče :D jenom člověk musel investovat trochu snahy aby poznal tu smyčku nahoře :D

Ikona diskutujiciho Glan. 2015-10-23 08:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, promin, to nemyslim jako urazku, pouze me to zajima – kdysi jsi rikala, ze zviratka maji svou vilu a kdyz se na neco takto uprene divaji, koukaji prave na ni. Jak to tedy je, prosim?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-23 10:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Můžou koukat  na ni i jinam, to je na nich…

Ikona diskutujiciho ginze 2015-10-23 12:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ježiši ten pořad :D Ti "odborníci" jsou fakt jelita, jediné co umí, je obrat člověka o polovinu vlasů, případně na to plácnout nějakou barvu, aby to mělo jakože šmrnc. Já bych bez svých dlouhých vlasů žít nemohla :D Včera jsem viděla ve vlaku vietnamku, co měla vlasy skoro až po zadek a tak krásné (asiatky mají vesměs kvalitní, lesklé vlasy), že jsem na ně musela zírat celou cestu. Myslím, že bys byla v sedmém nebi :D

Ikona diskutujiciho BE 2015-10-23 15:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Všimla som si, aj vy ? že malilinké detičky aj psíkovia hľadia na vás akoby nad hlavu. U psov mám pocit že niekde nad pravú polovinu hlavy. Sú fakt srandovní, vímam si ako neveriacky akoby naklonia hlávku,  je to sozkošné.

Ikona diskutujiciho Amálka 2015-10-23 18:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ó ne, ty proměny to je fakt horor. To jsem  neměla vidět! Z první dívky udělali obludu, z druhé tuctovku :-(

Ikona diskutujiciho Severka 2015-10-24 09:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ne každý holt usiluje o superdélku, třeba dlouhovlasá slečna je po proměně mnohem hezčí, má přirozenou barvu a sluší jí to. Ovšem žlutá chobotnice je dost hrozná, s tím nemůžu nesouhlasit :D

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-10-25 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To mi připomíná jednu naši táborovou vedoucí. Vloni měla vlasy pod pás, nádherné, huňaté, no, prostě nádhera…a letos dojedu a ona to má sestříhaný tak po lopatky…mě z toho málem kleplo :D Jí nikde nebylo, jak neměla ty vlasy :D

Ikona diskutujiciho BE 2015-10-25 18:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Ešteže je tu tvoj zápisníček, inak by som sa dnes ani nezasmiala.

Ikona diskutujiciho Paskalina 2015-10-25 20:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:a promiň, když jsme u těch překlepů, já četla N"ne každý usiluje o superprdélku" ;-) a musela si to po Tobě přečíst 2x, zda dobře vidím a chápu :-)

Ikona diskutujiciho Raja 2015-10-26 09:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, nám doma zabírá buď krmit morčíka delikatesou (normálně ho uplácíme)) a nebo ho syn pusinkuje na čumáček a já stříhám zadek)))) To pak ani nevyhrožuje, pravda že nekousl nikdy (ani při stříhání drábků, je zlato). A to stříhám pravidelně, na zadku se mu totiž dělají neustále dredy a nechce se tam z pánům pochopitelných důvodů nechat česat)))) Jinak se moc rád koupe, hrajeme si tak a miluje tu péči potom než uschne)))) Celému tomu asistuje naše psice s kterou jsou nejlepší kámoši. Taky jsme uvažovali o samičce, ale ještě počkáme než založíme  farmu morčoterapie ( jsou děsně žraví))))) A nebo si místo psů pořídíme rovnou kapibaru))))

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-10-26 14:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty změny času, to je katastrofa. Včera večer jsem nemohla usnout, a ráno jsem se zase vzbudila tři čtvrtě hodiny předtím, než mám, a k tomu jsem už byla jen v takovém polospánku, zároveň naprosto vyspaná a šíleně unavená. Zvyk říkal: Vstávat, už je pozdě. Hodinky zase: Ještě můžeš chvíli spát.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-26 17:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: To já jsem v pohodě, místo do půl desáté najednou jakoby ležím do půl deváté.. a nemusím mít výčitky že jdu spát o půlnoci, protože je 11… Zimní čas je fajn a je to navíc ten správný. Letní bych zrušila úplně…

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-26 17:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Na Máju funguje když jeden drží a druhý stříhá, uplácet by se nenechala, jak ji chytne amok, tak má prostě amok… Jinak je to divné, morče co by kousalo jsem měla jenom jednou a byl to agresivní samec, ale Mája kouše přes oblečení když se stříhá (do ruky nikdy, to hezky líže), Zlatka zase kouše i ruce i oblečení kdykoliv se k nim dostane – ale zlepšuje se to, podle mě je to prostě pako a musí na to přijít… Tak se ji snažím co nejvíc chovat – ale musím si na ni dávat bacha…. Jediný kdo mě nekousl je Vanilka, ale Vanilka zase hryzla přítele, strčil jí blbec prst do pusy a ona scvakla, protože je zvyklá, že se jí do pusy podává jenom jídlo. A hryzla do krve… Já nevím co s těma morčatama je :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-26 17:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: K morčíkovi je ale potřeba mít vždycky druhého, sám má deprese. Sice víc díky tomu přilne k člověku, ale je osamělý 🙁

Ikona diskutujiciho Raja 2015-10-26 22:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: To máš pravdu. Ale vycházím z toho, že dva samečci by se asi prali. A to se mi nechtělo riskovat. Doufám, že ten náš osamělý není, máme ho už čtyři roky a od začátku se perfektně začlenil do smečky;) Je to náš vůdce smečky, doslova, naprosto přesně diriguje všechny okolo, když si pískne už se nese mňamka, když to není ono nese se jiná, nebo si pískne že chce mazlit))) A to je vůbec legrace, že naše psiska ho olizují skrz klec a on jim olizuje čumáky)) Ty velké psice s tou malou myší, to je vždycky pohled))) Jen jednou kousnul a myslím že omylem psa do ucha, protože jinak jsou velký kámoši. No a my máme taky věčně pobobkovaný gauč od vycházek, rád nám spí na břiše, a když si třeba čtu knížku a nehladím vyleze mi na rameno do vlasů a brouká mi do ucha))) S kousáním zkušenost opravdu nemám, asi jsou holky větší nerváci;)

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-27 09:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: To je právě ono, protože nemá sobě rovného partnera, silně přilne k člověku a všem ostatním. V některých zemích jsou i zákony, že se jedno morče samotné chovat nesmí.

Ikona diskutujiciho BE 2015-10-27 12:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pravdu díš Alue, o islámu.

Ikona diskutujiciho Raja 2015-10-28 11:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Pravda) Taky bych kastraci neunesla) No my ho nekupovali, já ho právě adoptovala a zachránila tak před neblahým osudem. To víš, že se morčata často používají v laboratořích na testování? Jsou v mnoha ohledech nejpodobnější člověku ( dokonce i jedno z mála zvířátek co údajně neumí samo syntetizovat vit C stejně jako člověk), většinou jsou na nich testovaná "léčiva", protože mohou být umělé infikována stejnými chorobami jimiž trpí člověk. Je to hnus…

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-28 11:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: No jo, farmaceutická mafie dělá a dělala pokusy i na lidech, těm nějaké morče už líto nepřijde. Někteří ,,lidé" jsou hovada… :-/

Ikona diskutujiciho Raja 2015-10-28 12:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, máš pravdu, že tady nechceme jejich náboženský hnus, máme totiž vlastní. Ale ve finále není, hnus jako hnus?) Z jednoho zdroje? Můžu se tě zeptat kolik znáš osobně třeba Syřanů? Nebo kolik lidí muslimského vyznání? Kolik muslimských zemí a zemí vůbec v severní Africe jsi navštívila ( a to nemyslím s cestovkou v hotelu))? Nechci se tě nijak dotknout, ale zase je to o lidech, jako všechno vždycky. Oni jsou stejné objeti jako my, nejdou si z lenosti pro sociální dávky), západ a evropa jim zničili jejich země do základu, myslím, že ty speciálně to moc dobře víš, proč utíkají, a zejména mladí kluci s notebookama podpaží, neřekla bych že by se sem zrovna těšili nebo z toho měli radost. Já být ale v jejich situaci jdu taky a je mi jedno kam. A hodně mladých lidí a rodin to dělá i teď a tady, odchází z Evropy a to nemyslím jen provařené přelidněné Bali)) jsou i příjemnější destinace. Nelíbí se mi to rozdmýchávání nenávisti nejen v médiích, přijde mi cílené, řízené… Samozřejmě chápu společenskou obtížnost situace, ale taky chápu, že rozhodnuto už je a že ani madam loutková, ani čeští "politici" ani dnešní případné demonstrace mnoho nezmění…

Ikona diskutujiciho Kiray 2015-10-28 13:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, nedávala jsi na web recenzi na sprchový gel, šampon? Děkuju

Ikona diskutujiciho Alue 2015-10-28 14:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Kterou? Takových bylo hodně.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-10-28 16:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, tu čokoládu jsem jednou dostala :-) Teď nevím přesně kterou, ale byla opravdu výborná.

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-10-29 09:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Colgate pasty jsou největší shit světa!!! Absolutně nechápu, jak to může někdo používat a ještě jak se v tom článku píše, že patří mezi nejoblíbenější na světě – to jako vážně?? Colgate furt kupuje přítel, tomu jsem to už ale zakázala. A navíc na to přišel sám od sebe, když šel k zubaři po dlouhé době a zuby zničené a vykažené. Když si člověk čistí zuby Colgate pastou, tak i tak má na nich plak jakoby ty zuby neviděly kartáček a pastu tři roky a to složení ani nemluvě, celkově je to chemický koktejl. Je to uplně strašné, nechápu jak to může někdo používat…

Ikona diskutujiciho Kiray 2015-10-29 09:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Už to mám, nemohla jsem najít rubriku s recenzemi. Zajímala mě vlasová kosmetika od alverde :). Miluju jejich deodorant s vůní magnolie.

Ikona diskutujiciho Paskalina 2015-10-29 11:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: zajímavý rozbor na ještě zajímavějším webu:

Ikona diskutujiciho A.L. 2015-10-29 13:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta čokoláda vypadá skvěle, ale popravdě se mi moc nechce dávat přes stovku za 50g čokolády, i když vím, že je to za kvalitu… moje oblíbená je čokoláda Alnatura, mají ji v DM a je výborná, v bio kvalitě, obsahuje pouze kakaovou hmotu, kakaové máslo a třtinový cukr, případně oříšky, mátu, pomerančový olej… stojí kolem 45 kč za 100 g (podezřele málo za něco tak dobrého :D ).

Ikona diskutujiciho A.L. 2015-10-29 13:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teprve teď jsem si pořádně přečetla článek o zubní pastě a úplně ve mně zatrnulo, i když nepoužívám Colgate. Před rokem jsem se totiž zaradovala, že jsem konečně našla pastu bez fluoru a SLS  (značka Carlotherm-NEBRAT), a teď mi došlo, že jako antibakteriální složka je v ní právě triclosan. Takže pasta letí do koše a já si budu muset najít něco skutečně nezávadného… :/

Ikona diskutujiciho Jana 2015-10-29 16:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když tu byla řeč o čokoládovně, koukněte taky zde http://www.kakaoveprodukty.cz/ U nás bývají na farmářských trzích. Mám od nich kakaový prášek a to kakao je fakt o něčem jiném! Mňamka! A Alue, dnes jsem tam koukala a dokonce prodávají i spirulinu v čokoládě 😉 Spirulina z And je v pohodě? 😉

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-10-30 07:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si jednou zapomněla ke kamarádce pastu a zkusila jsem Colgate… a málem jsem se pozvracela. Hnusné to bylo, pěnilo to jako šampon… musela jsem si vypláchnout pusu, napít se čaje a ještě to zajíst. Tfuj.

Ikona diskutujiciho Raja 2015-11-01 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]: Tohle je taky superfood čokoláda, se superfood;) Navíc vyráběna s láskou nadšenci;) Vřele doporučuji www.chockethic.cz

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek