Zápisníček / Říjen 2016 (2.díl)

27.10.2016 v Aluška.org 32

26.10.2016

Jak je na tom třetí kniha? Probíhá poslední kolo korektur, oprava sazby je hotová. Takže vývoj třetí knihy se má tak, že ji naposledy ve třech lidech čteme. Jakýsi deadline je v necelé půlce listopadu. Takže se organizuju tak, abych každý den minimálně 20-25 stran načetla, což nedá práci, ta kniha je skvěle čtivá a valí to, jenže člověk zase nesmí spěchat kvůli tomu že chytá chybky a taky na to potřebuju klid a musím být doma. Takže žádné popojíždění v autě, nebo chození po návštěvách. Sedět. Makat. Číst. Dělat. Neflákat se. Jak mi do toho někdo vleze a nemám ticho, tak to stojí za énec a práci mi zruší. Tím se to komplikuje, takže se musím víc snažit, vyplatí se ráno vstát dřív a dělat do oběda a modlit se, ať mě nikdo mezitím neruší. I tak mám výborné skóre, jsem už za stranou 100, což je za třetinou celkového obsahu. Ráda bych to stihla přečíst 2x, abych měla jistotu že jsem tomu dala úplně všechno, ale ještě uvidím, jak na tom budu, protože musím zároveň dělat i jiné věci. Nejradši bych seděla pouze nad knihou.

A POZOR! Už mám na stole natištěný první návrh obálky, úpravy ještě nějaké budou, ale více na zadní straně. Ta přední už je víceméně daná a mámě hotovou grafiku, kterou už můžete vidět! 🙂 Je to dělané jako náhled knihy v počítači, není to fotka fyzické knihy, k tomu se teprve dopracujeme.

Ještě budeme zkoušet přeskenovávat ilustraci vepředu, jestli bychom ji chytli kvalitněji na tisk a zadní fotce se bude ubírat kontrast, ale tu na tomto náhledu nevidíte.


Včera jsem byla opět u zubařky, oddělat ty zbylé dva amalgámy v puse. Strávila jsem na cestách 12 hodin, byla jsem úplně vyřízená. Amalgámy byly fakt malé, ale zkorodované, staré, takže jeden se mi podkazil. Vzpomínám na jednu svou kamarádku, co mi říkala, že si musela jít postupně převrtat celou pusu a úplně všechny amalgámy byly podkažené, bolest jako prase…. ááá! – Takže já jsem to chytla ještě dobře. Teď už v puse žádné baterky nemám a zoubky už nebolí, i když nervy podrážděné včera byly, to je jasné…

Dostala jsem rychlokurz čištění mezizubní nití a pidi kartáčkem na jeden zub, tak se s ním poctivě šťourám v moudrácích. Ty mezizubní prostory celkem jdou, ale musí se trpělivě pomaličku. Mezizubní kartáček je strašná věc, nikam se nedostanu a všude krev tak jsem to s ním už dřív vzdala, ale s nití to jde dobře, drbla jsem se jenom jednou.

Poslední cca dva roky hodně zuby sleduju a hodně na ně myslím a pečuju… Ale jelikož správný zubař vždycky něco najde, nakonec budu muset jet ještě potřetí, ale prý až za pár měsíců… 🙂

Jedna dobrá zpráva, zavápňují se mi opět zuby, za což jsem šťastná. Druhá dobrá zpráva, měla jsem na jeden zub vážné podezření, takže jsme ho prověřili, ofotili, proklepali, zastudili že jsem málem vylítla oknem a nic mu nakonec není… Díky bohu za tohoto člověka, protože sehnat dneska zubaře, co na vás má čas a co věnuje pozornost a čas vašim potřebám, je fakt těžké.

No a proč to píšu: Jestli máte v puse amalgámy, hlavně pokud vám zčernaly a zkorodovaly, tak neváhejte a nechte si je co nejdřív předělat na bílé. Bílé plomby jsou drahé, to ano, ale zkorodovaný amalgám napadne zub, ten vám začne černat a pod tím amalgámem se to začne kazit. Běžte radši hned ať to máte bez bolesti, protože jak to začne bolet, tak už je pozdě… Fakt běžte. Nekašlete na to. Zuby máte jenom jedny.

Nevím, co se děje, ale možná budeme končit s transformačními okénky a už prostě nebudou vycházet. Messteam přestal psát hodnoty, už od 20. tam nic není. Kdyby se to stalo, že messteam už nenajede, tak zkrátka pojedou jenom Zápisníčky a zajímavý obsah ze světa, co bych jindy dala do transformace, dám prostě sem. Případně uvažuji o sloučení těchto dvou okének, protože do Transformace je co psát jenom občas, jinak je spíš prázdnější, kdežto zápisníčky jsou živé a aktuality tu taky vycházejí, akorát jinak tématicky orientované.

Mája mě baví. Morčátka se těší dobré náladě i zdraví, ale Mája je podivná, už tak pátý den v kuse rumbuje, bručí, dělá borčus a včera večer kopulovala o Zlatušku jako zběsilá. Měla jsem zrovna Vanilku v náručí a nechtěla jsem ji tam ani vracet, aby ji to náhodou morálně nepoznamenalo 😀 hehe 😀 Ale jinak je Mája miláček, zdá se mi v náručí zase o něco klidnější. Snažím se něco dělat s těmi bouličkami co má v podkoží (nakonec jsem našla dvě). Ta jedna se mi už zdá menší, ale ta druhá zatím nic nedělá. Taky je pravda, že léčba je spíše občasná, protože Mája nevykazuje žádné příznaky a má pořád spoustu energie, tak ji nechci zbytečně stresovat, když to není nutnost.

Alza.cz mi hezky vyřídila reklamace – Vracela jsem Mordax sluchátka, co jsem brala kvůli mikrofonu, který po dodání nejel a také mi zdechla varná konvice. Naštěstí měla ještě nějaké 3 měsíce záruku, takže mi to uznali. Za připsaný kredit jsem vybrala jinou konvici a jiná sluchátka, která by měla mít kvalitní mikrofon a konečně můžu nahrávat další AluTalk. Dodání je orientované na pondělí. Ovšem situace se teď poněkud komplikuje…

Nemám tolik čas, na pořadí přišla mnohem důležitější věc, a to je pochopitelně třetí kniha. Každá kniha je moje duševní dítě, je to velká životní etapa, oproti tomu AluTalk může vždycky počkat 🙂 Ale potěšily mě odezvy pod posledním dotazníkem, kde je velký zájem o určitý druh zážitků z ,,mé“ minulosti. Tak nějak jsem tušila, že o to zájem bude, ale zajímalo mě co tak zhruba lidé řeknou na ta nastíněná témata…

27.10. 2016

Na mém youtube kanálu právě můžete najít nový vlog ze dne 24.10. (chtěla jsem ho nahrát hned, ale program pro tvorbu videí zastávkoval a odmítal fungovat, proto mám zpoždění), který ukazuje, jak vypadá návrh tištěné obálky, sazba a některé ilustrace 🙂 Je to malá ochutnávka z mé třetí knihy Anděl strážný!

(Je to opravdu spontánní vlog, nejsem tam namalovaná, pardon, jestli někoho pohorším :)) )

(vlog) Anděl strážný: Jak pokračují práce na mé třetí knize, aneb malá ochutnávka předem

https://www.youtube.com/watch?v=HGblheNa0kE

28.10.2016

Už jsou v Česku!

Nedávno jsem psala o problému s ,,hororovými klauny“ (komu to uteklo, viz. předchozí Zápisníček, zápis ze dne 23.10.). Už o nich byla i velmi znepokojivá reportáž v televizi.

Znova opakuji, klauni jsou nebezpeční, může to být jenom vtipálek, ale také to může být skutečný démonický Krampus, nebo osoba posednutá démonem, která neuvažuje sama za sebe, ale je někým ovládaná. To, čeho jsme teď svědky, je něco jako ,,invaze“ klaunů z pekla. Jsou zaznamenaní první mrtví. Pokud to někde potkáte na ulici, nebo na silnici, nezastavujte, nepřibližujte se k tomu a dokud se nepřežene odporný americký svátek Halloween, nechoďte v noci po venku, zůstaňte raději po setmění doma a nepřibližujte se k žádným maskovaným lidem.

Zde reportáž z TV nova: http://tn.nova.cz/clanek/vysinuti-klauni-uz-utoci-i-v-cesku-obeti-natocily-desive-video.html

Záznam z české silnice, kdy dva vulgární pánové neví s čím si zahrávají a jedou ke klaunovi, hysterická ženská jako bonus. Tohle je záběr z Libchav. A POZOR, dnes 28. října je v BLANSKU večer jakási velká akce těchto klaunů! Pokud jste odtud, zůstaňte doma! Jmenuje se to Halloween na Dělňáku, Halloween circus – Evil clowns, začátek v 17:00.

https://www.youtube.com/watch?v=uSd9qjAKiKg

…..

Komentáře

Ikona diskutujiciho Arael 2016-10-27 06:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta knížka je prostě nádherná 🙂 pomalu počítám dny, které ještě zbývají,než ji budu moct držet v ruce a číst 🙂

Ikona diskutujiciho BE 2016-10-27 08:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, to najdôležitejšie chceš rušiť ?

Ikona diskutujiciho j 2016-10-27 09:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc krásný obrázek, pohladil u srdíčka 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-27 09:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: .. No dovol?

Ikona diskutujiciho fluttershine 2016-10-27 10:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Knížka je krásná, hlavně ten obrázek (ze žluté tak odvázaná nejsem), moc se na ni těším :-)

Ikona diskutujiciho zdeněk 2016-10-27 10:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak místo bovisů můžeš psát třeba aktuální stav magnetického pole….. http://www.n3kl.org/sun/noaa.html

Ikona diskutujiciho leeth 2016-10-27 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta kniha je vzhledove neskutecne prekrasna, jako ze snu. Aaa.. Nemuzu se ji dockat jiz od te doby, co vubec vim, ze si zacala psat novou knihu, a uz to bude skoro tady <3 to je pocit 🙂

Ikona diskutujiciho NikolaRehakova 2016-10-27 11:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jů, ta knížka je velmi krásná :). Už se na ni těším. Momentálně čtu tvou druhou knihu, ze které jsem opravdu nadšená.:))

Ikona diskutujiciho BE 2016-10-27 11:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Transformácia JE najdôležitejší proces – správy o nej sú na umerii z prvej ruky, to&nbsp;&nbsp;si cením najviac. – Sama som ti písala, aby si nedávala denne čísla, nech si každý nájde. Ale tí mlaďasi, ktorí tu chodia chcú pikošky, takže si myslím, že pripomínať im, že nejaký proces transformácie jestvuje je dôležité.

Ikona diskutujiciho Malina 2016-10-27 11:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta kniha je nádherná!

Ikona diskutujiciho Paty 2016-10-27 11:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Knížka vypadá opravdu krásně, už se moc těším! 🙂 A co se týče zubů, mám stejný názor, příští měsíc jdu předělat poslední plombu a pak už budou konečně všechny bílé.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-27 11:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky moc. Ono to rozhodně potěší, pomůže a namotivuje, když slyším, že se vám ta obálka líbí. Fakt jsem nad ní seděla a dumala dumala, tak jsem moc ráda, že výsledek stojí za to a i se mi ulevilo. Zkoušela jsem i bílou, světle modrou a světle žlutou, ale nebylo to tak pěkné, sluníčková to vyhrála.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-27 11:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:&nbsp;&nbsp;Držím palečky.

Ikona diskutujiciho Amálka 2016-10-27 11:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Wau, nádherná titulka! A barva k obrázku skvěle pasuje. Už se nemůžu dočkat, až ji budu držet v ruce.

Ikona diskutujiciho 7Lily7 2016-10-27 12:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška, kniha vypadá úžasne, myslím to hlavne pro obsah, keď už si predým torchu načrtla o čom to bude. S obálkou je to hotové dokonané dielo. Už sa tiež na ňu neviem dočkať a išla by som kľudne aj do Karibskej perly pozrieť si jej predstavenie (ale neivem ako mi to časovo vyjde).

Ikona diskutujiciho Kaia 2016-10-27 13:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Panebože ta obálka je naprosto nádherná! 🙂

Ikona diskutujiciho Macin 2016-10-27 15:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na knihu se moc těším!!!

Ikona diskutujiciho Kiki 2016-10-27 15:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S amalgámem je hlavně problém, že jde o rtuť.

Ikona diskutujiciho Fellien 2016-10-27 17:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Těším se na knihu, vypadá moc nádherně! 🙂

Ikona diskutujiciho micka 2016-10-27 18:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím, jestli to byl záměr, nebo to vyšlo "náhodou", ale tvoje knihy mají barvy: červená, modrá a žlutá. V mojí knihovně se budou krásně vyjímat, a doufám, že tahle třetí tam přibyde už v prosinci:-) Těším se moc. Obálku už bych nijak neměnila, je dokonalá.

Ikona diskutujiciho Terka 2016-10-27 19:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Obvykle sem téměř vůbec nepřispívám, ale musím říct, že ta obálka je naprosto úžasná! Žlutá na mě působí hřejivě a anděl jako by čtenáře nabíjel radostí ze života. Pecka!

Ikona diskutujiciho Jarka 2016-10-27 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Obálka knihy nádherná 🙂 Už se těším na knížku 🙂

Ikona diskutujiciho atrej ystma 776 2016-10-27 21:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na slavnostním uvedení knihy nesmím chybět :)!!

Ikona diskutujiciho sasanka 2016-10-28 12:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško krása! Těším se na Tvou novou perlu.Nějak se mi nepodařilo najít datum&nbsp;&nbsp;kdy budeš knihu představovat v karibské perle?Netvrdím,že příjdu,ale když by to náhodou vyšlo…

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-28 12:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]:&nbsp;&nbsp;Datum zatím stanovené není. Pokud se podaří dodržet termíny, asi to bude některá sobota na začátku prosince. Termín bude stanovený podle toho, kdy tiskárna dodá knihy.

Ikona diskutujiciho ginze 2016-10-28 14:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, ta obálka vypadá naprosto nádherně :)! Ta žlutá barva se mi moc líbí. Cítím, že tahle kniha bude, stejně jako předchozí knihy, naprosto skvělá.

Ikona diskutujiciho Mára 2016-10-28 18:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Klauni jsou podle mě pranky co se zvrhly, nebo sociální experiment, nebo teroristi. Nebo Kazma :D

Ikona diskutujiciho Mára 2016-10-28 19:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Někdo napsal do komentů že ten chlap z videa z klaunem má hlas jako MikeJePan a mě to tak taky přijde :D

Ikona diskutujiciho ifka :-) 2016-10-28 20:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško :-) Obal knihy je opravdu nádherný ,jsi velmi šikovná.Na Tvou knihu se moc těším :-)

Ikona diskutujiciho Vea 2016-10-29 10:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

a teď babo raď jak zůstat po setmění doma když se od pondělí bude stmívat kolem 16:30 a já mám školu do 17:00 + 1,5 hodiny cestu domů xD (myšleno 100% jen pro pobavení lidí kteří mají stejně blbej smysl pro humor jak já :D)

Ikona diskutujiciho Ayeri 2016-10-29 19:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta knížka vypadá nádherně 🙂 Moc se na ni těším a vím, že ji určitě budu chtít :D

Ikona diskutujiciho LenkaL. 2016-10-30 02:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Obal knihy je prostě nádherný :). Ta žlutá tomu vážně sedla! Šla jsem ted večer sama domu a nemohla jsem přestat myslet na ty klauny :D! Už takhle pozdě domu nepujdu, fakt :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek