Zápisníček / Říjen 2016

1.10.2016 v Aluška.org 64

27.09.2016

Sledujete kauzu s Bubbleology? Jsou to syntetické nápoje, které mnozí youtubeři propagují jako přírodní a mezi dětma to byl donedávna dost hit. Dokonce i ke mně chodily dotazy, jestli to piju… Vůbec jsem nechápala o co jde, nikdy jsem to ani nedržela v ruce. Sladké chemické brče bych pila jenom v případě krajní nouze, kdyby nebylo nic jiného, jinak si to sama nekoupím.

Nechápu, jak někdo mohl věřit tomu, že tahle firma má přírodní produkty, když to všechno tak živě a zářivě svítí. Například jedovatě zelené nikdy přírodní cestou nedocílíte…

Před časem do toho rýpal CaptainJTV, youtuber, který chtěl lidem ukázat, že je to svinstvo. Tak to vyvařil a ukázal, že z nápoje zbyl karamel – firma se totiž chvástala, jak to má bez cukru. Mluvil kriticky také o složení.

Tomuhle týpkovi, za to, že řekl lidem pravdu, začala firma vyhrožovat žalobou, pozvali si ho na kobereček a přinutili ho natočit druhé omluvné video. – Nehoráznost! Místo aby přiznali pravdu, ještě budou vydírat.

A KONEČNĚ se do toho vložil tým A DOST! – Pokud vám to uteklo, určitě doporučuji se podívat, jaké má firma nekalé praktiky, jak s tím odchytává děti u škol a co za svinstva do svých nápojů ve skutečnosti dává.

https://www.stream.cz/adost/10012454-bubble-tea-prvni-vysledky-velkych-nezavislych-testu

https://www.stream.cz/adost/10012479-bubbleology-cely-rozhovor-s-maminkou-nemocne-divky

https://www.stream.cz/adost/10012613-bubble-3


Fascinuje mě na tom celá řada věcí: Propagující youtubeři jsou děcka, když jim bylo řečeno, že je to přírodní, poznali prdlačky a věřili tomu, tak to jako přírodní i propagovali. To se pochopit dá. Člověk není dokonalý, může se splést a udělat chybu.

Co nechápu je, jak to, že tito youtubeři okamžitě s firmou nerozvázali spolupráci, jakmile vyšla najevo pravda a proč se svým divákům neomluvili? Copak je jim jedno, že podporují firmu, která neustále lže a ohrožuje tak zdraví lidí, kteří si na chemku a cukr musí dávat pozor? Copak jim nevadí, že podporují vznikající poruchy jater u dětí, které podle jejich vzoru jdou a koupí si ten driják? Zatím jediná, kde jsem si všimla, byla nejvíce propíraná youtuberka, které trvalo několik měsíců, než se konečně rozhoupala a skončila s nimi spolupráci…

Další věc, která mě fascinuje, jak je vůbec v této republice možné, aby poté, co už vyšlo najevo, firma Bubbleology mohla dál existovat v ČR. Přece se jim má napařit obrovská pokuta za klamavou reklamu, klamání zákazníka, vymývání mozku dětem a ohrožování jejich zdraví! A oni si snad budou dál existovat a vylepšovat svoje produkty? Kde je ruka spravedlnosti, která zasáhne? Proč nezasáhla už dávno?

Nedávno jsem viděla dost drsný film o tom, jaký je někdy život potvora (inspirované skutečnou událostí)… Jmenuje se Perfect sisters a je na youtube. Je to o dvou sestrách, jejich matka je alkoholička, trpí těžkými depresemi, nemá peníze, není schopná udržet si práci a tímto způsobem dělá ze života peklo svým dětem. Protože si vždycky najde nějakého zmetka, který zaplatí účty, ale protože nenormální ženskou si vybere pouze nenormální chlap, rodina trpí násilím a pohlavním zneužíváním. Dvě sestry už jsou v pubertě a obchází své okolí, volají na tísňovou linku a prosí všechny okolo, aby jim pomohli, že tam nemůžou bydlet, že se to nedá… A klasika: Otec už má novou rodinu, témeř dospělé dcery jsou mu někde. Bohatá teta na ně taky zvysoka. Na tísňové lince jim řeknou, že musí shromažďovat důkazy, jinak jenom takhle když něco poví, jim nikdo věřit nebude.

Postupně se situace v rodině přiostřuje a dcery po letech zoufalství, hrůzy a násilí dostanou šílený nápad, že zabijí svou mámu, aby se mohly odstěhovat jinam, že dostanou pojistku a aby mladší bratr mohl jít bydlet k biologickému otci… Dál vám nebudu dělat spoiler.

Film je hodně smutný a ukazuje, jak zoufalý člověk dělá zoufalé věci. Když musíte mnoho let snášet něco takového, postupně přijdete o zdravý rozum. A pak, když se uchýlíte k nouzovému zoufalému plánu, vás okolí, které na vás předtím kašlalo a které vám nepomohlo, úplně zavrhne jako lidský odpad. Nikdo si tam nesáhne do svědomí a neřekne si, že kdyby pomohl, tak se to nestalo… Nechápu ani, jak může nezletilé v takové situaci někdo odsoudit, když je jasné, že nebyly příčetné… Film na mě udělal dojem, ukazuje věci tak, jak opravdu fungují, když vás doma týrají a pomoci se nedovoláte. Akorát to ,,řešení“ problému už se různí. Většina lidí prostě uteče z domu.

1. října 2016

Sháníte teplé pyžámko na zimu?

Jsem hrozně zimomřivá a u mého jediného trošku teplého pyžama z tlusté bavlny se mi rozpadla guma… Tak jsem si řekla, že se trošku zásobím něčím teplým do postele. A našla jsem tento e-shop, kde mají hezký výběr extra teplých zimních pyžam. Pokud je taky sháníte, určitě vás tento objev potěší: http://www.danaeshop.cz Koukala jsem i jinde po eshopech na pyžama, ale nelíbily se mi tam motivy, nebo byly hodně špatné recenze obchodu. Tak jsem zkusila tenhle…

Včera mi od nich došel balík. Koupila jsem dvě. Jedno je s ovečkama, poměrně drahé, ale extrémě teplé a úžasně plyšové, heboučké. To druhé levnější je trošku hrubší materiál zvenku, ale zevnitř hebká příjemná látka, krásně sedne a je také dost teplé. A pohodlné i pro prdelatější dámy… Takže můžu fakt doporučit, i když podle obalů jsou obě dělaná v Polsku.

Ale jinak tam mají kdeco, taky jsem si tam rozežraně koupila povlečení s delfínkama a to je taky parádní… Český výrobek, klasická normální bavlna, živé barvy… Jsem moc spokojená, asi se tam ještě pro něco vrátím 🙂

Dneska jsem doladila a doplnila jednu ze zadních kapitol v připravované knize. Je hodně důležitá a hodně dlouhá, tak dostala speciální péči. A na konci jsem ji dopisovala a normálně jsem se u ní rozbrečela… Já jsem taková emoční poslední dobou, včera večer jsem nemohla usnout, pořád jsem se strašně smála jednomu příspěvku co jsem napsala kamsi na youtube, přišlo mi to děsně moc vtipné a nemohla jsem přestat. A dneska dojmu sebe samu při dokončování dojemné kapitoly.

Někdy během přístího týdne máme první sezení s nakladatelem a začneme první velké kolo korektur.

Před pár dny jsem udělala návrh obálky pro třetí knihu. Bude taková teple sluníčkové žlutá a veselá. Byla jsem v pokušení udělat světle modrou, nebo i bílou, ale nemělo to šmrnc, takže žlutá sluníčková zvítězila…. Bohužel se mi ale zatím nepodařilo udělat nějakou hezkou fotku dozadu na tu obálku, na všech si připadám jako debil, jednu jsem vybrala a nepasuje, takže se asi ještě přefotím… Ale jinak je to moc pěkné, nemůžu se dočkat, až budu držet hotovou knihu v ruce!!! 🙂

A jelikož jsem v podstatě před koncem a doufám, že se kniha stihne do půlky listopadu vydat, asi je na čase už propustit tu zásadní věc a říct, o čem vlastně bude!

Já to nechtěla říkat předem, protože jsem nechtěla, aby kdokoliv tu knihu jakkoliv ovlivnil svým názorem, ať už osobně, nebo na dálku. Takže jsem téma knihy prozradila i v okolí, až když byla napsaná. Předběžně, v Zápisníčku, pro ty skalní co poctivě sledují, to tedy také propustím:

Kniha je andělská. Jmenuje se Anděl strážný a je to velmi podrobný, ilustrovaný průvodce, který učí komunikaci s anděly. A ta jedna velká a důležitá kapitola, co jsem ji teď ladila, je kompletní návod na výuku jasnozřivosti. Který je hodně komplexní a v knize zabere asi přes 20 stran… Cítím v kostech, že to bude nejlepší kniha, jakou jsem zatím vytvořila. Obsahuje teorii i příběhy z mého života, které jsou hodně silné a krásně knihu dotvářejí, ale hlavně je to zaměřeno na praxi a řešení praktických postupů a otázek.

Včera jsem chtěla nahrávat druhý díl Alutalk. Mám v hlavě podle mě super téma a moc se těším, až ho udělám. No jo… Jenomže to by mi někdo Nejmenovaný nesměl rozbít mikrofon a pak mi o tom neříct. Takže jsem vytáhla aparát ze šuplíku, rozpadla se mu krytka, dráty z toho čumí a samozřejmě to nejde… Hlavně že jsem říkala, ať se v tom radši nevrtá, aby mi to nerozbil. Hm… Tak jsem včera místo nahrávání musela vybírat nový mikrofon, který by mi měli dodat za čtyři dny, tak jsem zvědavá. Vzala jsem jeden, co je relativně ,,levný“ a má hodně dobrý zvuk, používá ho asi většina youtuberů… Takže vlastně pro vás dobrá zpráva, inovace! 🙂 A je to jenom na USB, takže to určitě zvládne obsluhovat i jelito jako jsem já… Protože spousta jiných kvalitních mikrofonů je předražených, ani nezní tak hezky a ještě to má šílené konektory, na které musíte mít miksážní krabičky a dělat tam mastering – ani nevím co to je!! 😀

Stejně jsem si říkala, že na autorské čtení ze třetí knihy by bylo moudré koupit si nějaký rozumný mikrofon a nešmrdlat se s tím chudáčkem, kor když ještě začínám povídací seriál… Ale bylo mi líto ho vyhazovat a kupovat nový, když sloužil a poslouchat se dal ve výsledku dobře. Zkrátka dokud se mi ta věc nerozpadne v ruce, do obchodu pro novou neběžím…

A dokud nedojde nový mikrofon, Alutalky nebudou… Leda použít kameru a pak tam vypreparovat ven obraz… Hm… Ale to se mi zdá složité. Musíme zkrátka počkat, co přijde v krabici. Držte mi palec.

2. října 2016

Dneska jsem se odvážila nafotit novou sérii portrétů na obálku třetí knížky a tentokrát se mi zdá, že je konečně z čeho vybrat, že se i sama sobě líbím, tak je to dobré znamení. Ta předchozí série byla fakt na prd. Pro jistotu jsem nafotila asi 3x víc co minule, což se vyplatilo, půlka z nich je blbě zaostřená… Určitě ty fotky ale využiju i jinde, skoro nemám aktuální fotky, mám dojem, že se fotím jenom když to potřebuju na novou knížku, nebo pro jiný konkrétní účel. Nějak si na to nepotrpím, zato v pubertě jsem byla z foťáku totálně odvařená. Tentokrát jsem to natáhla do Macu který má dobrou obrazovku a nechám ostatní, aby mi pomohli z nich vybrat… Napadlo mě i dát tu sérii na web a zeptat se vás kterou byste tam chtěli, ale to mi připadá trochu ujeté 😀

Já vím, že fotečka na zadní stranu obálky je maličkost, že hlavní je obsah, ale já jsem strašně pečlivá. Když mi na něčem záleží, tak to potřebuju mít dokonalé a musím si tím být absolutně jistá, jinak to nepustím.

Po 2,5 měsících jsem si udělala novou fotodokumentaci růstu vlasů, když už jsem byla u těch portrétků. Rostou, ale čím víc se plazí barvené vlasy do délek, tím víc jde poznat, jak jsou ty vlasy na bocích hlavy ve špatném stavu a prořídlé. Přesně to jsou ty místa kolem uší, kde mi přestávaly růst vlasy, když jsem si je barvila tím pitomým Schwarzkopfem. Pěkné dílo… Tady vidíte, co člověku udělá barva. To není jakože by byly vlasy jenom v blbé pozici, ty dva prázdné pruhy tak fakt jsou a to se ještě musí všechno postupně ostříhat.

Ty přední vlasy by potřebovaly trochu zastřihnout, zadní jsou dobré, ale trochu mám obavu, aby když budu ubírat jenom z vlasů na boku a vpředu, aby z toho vyšel pěkný oblouček, nebo šipečka. Abych to neměla jak když pejsek s kočičkou vařili dort :-/ Ke kadeřnici nepáchnu, ještě by mě omigala a navíc už je to tak trochu životní styl, stříhat se sama 😀 No vždyť podle toho taky vypadám, že jo 😀 hehe!

Takhle už statečně odrůstám asi od května 2014 a vypadá to, že ještě tak nejméně dva roky a ustřihnu poslední zbytek chemlonu. Juch! 🙂 A pak už moje vlasy budou znát jenom casii, k barvám už se nevrátím. Možná ani na stará kolena ne, radši budu šedivá, ale aspoň s vlasama. Kdyby barvu, tak už jedině hennu, chemka mi nesmí do baráku.

Objevila jsem playlist se seriálem Věřte nevěřte. Jako děcku mi zakazovali na to koukat a pak když jsem koukala, tak jsem byla úplně vyklepaná hrůzou. Dneska už to se mnou ani nehne. Ale občas přesto… Takže jsem našla díl, kde bylo o klukovi, co se bál bubáka ve skříni. A děcka si z něho dělala srandu, až nakonec jeho bratr na truc řekl, že si do té skříně vleze, ať ho tam zavřou, aby ukázal, že je mladší bratr prostě jenom padavka a žádná příšera tam není.

Pak začal křičet o pomoc, otevřeli skříň a kluk tam nebyl, zbylo po něm jen oblečení. Podle seriálu je to pravdivá událost a moc se tomu nedivím. Málokdo totiž ví, že dveře jsou brány do jiné dimenze a když znáte určité hermetické nebo magické postupy, tak se dají používat na celou řadu velice zajímavých, dobrých, nebo i hodně nebezpečných věcí, záleží na tom, co s dveřmi uděláte. Můžou vám pomoct, ale taky vás zabít.

Ten dům mohl předtím někomu patřit, kdo ty dveře nějakým způsobem zakodoval, takže tam mohlo něco být. Ten kluk se možná omylem dostal do dimenze, odkud chodila ta příšera v noci do pokoje. Ale přenášelo to asi jenom organickou hmotu, takže tam jeho oblečení zůstalo. Přenos aktivovalo otočení klíče v zámku, kdyby ho nezamkli, tak by v té skříni byl a nic by se mu nestalo.

Jinak vás vůbec nechci strašit, jen když už jsem na to narazila… Kdyby vás to zajímalo, tak ten příběh najdete tady: https://www.youtube.com/watch?v=m7BBymFPcoY&list=PLTXh6p6_qCgBE-QShqob6ls5DRBpbEyJb&index=2

4. října 2016

Všiml si vůbec někdo, že jsem měla u 2. října napsaný rok 2014? Žiju asi pořád v jiném časoprostoru…

Dneska jsem konečně udělala novou grafiku na youtube, kterou můžete zkouknout tady: https://www.youtube.com/channel/UCN5OvJFRI-JqTDCzL21tnYA

Trvalo to dlouho, protože youtube má velké požadavky na velikost obrázku, pak automat vybere výsek asi z prostředka, takže to na několikrát ladíte a ještě to přehazuju mezi dvěma PC, z nich každý vidí jinak barvy, takže to byla pakárna… Už chápu, proč se mi do toho tak dlouho nechtělo, ale přece jenom už to bylo nutně potřeba.

Ten starý vzhled byl z doby, kdy jsem na youtube dávala hlavně hovadiny a byla jsem o dost méně aktivní, ale teď už je tam více seriózního obsahu a bylo to potřeba podle toho přizpůsobit. Navíc tam byla moje fotka, hodně stará a už vypadám jinak, s odrostlými vlasy… Takže v grafice obličej nemám a naopak jsem vyměnila svou ikonku. Vybrala jsem z nového setu fotek, které byly teď focené kvůli knižní obálce. Na obálku ještě vybráno nemám, ale na youtube ano… Možná tam dám tuhle. Ale je jich tam ještě hodně hezkých, nějak jsem se trefila a mám z čeho vybírat.

Na youtube kanále je teď přes 4500 odběratelů a za jeden den jich jsem schopná nabrat asi 20-50. To byla moje hlavní motivace pro nový vzhled, že to tam dost ožilo. (Já původně snila o dvou tisících.) Hodně za to může morčičí seriál. Měla jsem intuici začít ho točit, tak jsem ho zkusila a bum. Objevená díra na trhu. Lidem ani nevadí, že oproti jiným autorům mám absolutně amatérskou kvalitu obrazu i zvuku, ale když je obsah hezký a od srdce, tak to jde stranou. Třetí díl morčoseriálu má už dokonce 20 tisíc zhlédnutí. Mazec… Jsem zvědavá, kolik tam bude za pár měsíců. Ten úspěch mě pochopitelně těší a vidím v tom potenciál pro svůj další směr, jakým se ubírat. To znamená přidávat na filmové a audio tvorbě, dělat zkrátka živější a pestřejší obsah, nebát se toho. I děti na youtube jsou moc milé pod morčoseriálem, že hodně a okamžitě komentují, člověk má tak bleskovou zpětnou vazbu.

Nový vzhled youtube jsem udělala tak, aby šlo na první pohled vidět, že je spojený s těmito stránkami a že nejsem youtuberka, ale spisovatelka/bloggerka a youtube je něco, co dělám k tomu. Proto jednoduchost a pokud možno vkusně, snažila jsem se vyvarovat mému oblíbenému přeplácanému stylu.

Aktualizovat potřebuje i design tady, ale nejsem si jistá, jestli jenom vyměnit fotku a přemalovat obrázky knížek ať tam jde pak vidět i ta třetí co brzy vyjde, nebo jestli dát stránkám úplně nový kabátek laděný do modra, třeba v podobné atmosféře, jakou má teď youtube kanál… Kdybyste měli k tomu co říct, klidně napište svůj názor, možná mě to inspiruje. Dokud nebudu mít dobrý nápad, hezkou vizi a nebudu mít takové to ,,huuuuu“ u srdce, tak design moc předělávat nebudu, stálo by to totiž za prdelačku.

Původně jsem chtěla dělat design ,,stěhovací“, až budu mít hotový nový web, ale pořád s ním stojím. Minulý týden jsem psala novému člověku a vůbec mi neodpověděl, to asi slušně znamená, že nemá zájem. Takže přemýšlím, koho kontaktovat jako dalšího, ale stejně dokud nebudu mít zaplacenou tiskárnu, nevím, za kolik si můžu opravu toho rozbitého webu dovolit, tudíž ho nemůžu tak úplně předat hned… Takže minimálně pár měsíců na blogu určitě ještě budu, jestli se stane nějaký zázrak a někoho na to najdu, tak stěhovačka až v roce 2017 je teoreticky možná… Do té doby by se vyplatilo to tady vylepšit.

Dneska mi došel ten profesionální mikrofon na další díly AluTalk. Je tam jeden malý ,,problém“… Možná k němu budu muset koupit stojan. Já ho nekoupla, myslela jsem si že nebude nutně potřeba a navíc nevím JAKÝ a ty stojany jsou děsně drahé… Ale uvidím. Zatím si ho budu zkoušet pokládat na ležáka a když to nebude chrastit, tak se na stojan vyprdnu. Zatím jsem ho nezkoušela, jsem vyčerpaná, celý den jsem byla aktivní… Ale je to fakt jenom na USB, takže se nebojím, že bych si s ním neporadila.

Mám za sebou první noc v extra teplém plyšovém pyžámku a spalo se v tom božsky. Dokonce jsem mohla ubrat na jedné vrstvě přikrývek a i když mi táhlo za krk, tak mi to nevadilo. Takže když je zima, nesmím prostě nosit bavlnu… V tom e-shopu si přikoupím, budu chodit a spát jenom v chlupatém oblečení celou zimu. Nechápu, jak jsem to loni mohla v bavlně přežít.

Dneska se dost ochladilo a zase mi jako každou zimu fouká přes okno studený luft do pracovny. Tak jsem se naštvala a objednala na e-shopu nějaký kvalitní izolační tmel a prostě si ty okna pod střechou vytěsním sama. Jsou špatně udělaná a mezi rámem a zdí je to jak větráky. Loni jsem seřizovala okna v rámech, letos budu tmelit a příští rok už mi můžete říkat Bořek Stavitel, protože už umím všechno. I odvzdušnit radiátory… Před pár dny jsem koupila chlupaté tepláky v Tesco, původně k pyžamu, ale místo spaní v nich sedím v pracovně, protože jak na mě fouká ten studený vítr, tak se v bavlně nedalo vůbec existovat… Taky nechápu, jak jsem to loni mohla vydržet, že mě nenapadlo podívat se sama po nějakém lepidle na ty díry.

5. října 2016

Dneska ráno byla v pracovně trochu zima, 17 stupňů. Teď máme 18. A Vanilka, přestože už tady prožila dvě zimy a teploty i 16 stupňů a neježila se, mi asi nějak zcitlivěla, protože jsem ji našla naježenou…. Tak jsem to po chvíli nevydržela a zkusila si ji vzít pod chlupatou mikinu na sebe… A Vanilka byla šťastná jako blecha v kožichu, hezky mi rejdila pod mikinou a vděčně bublala… Ani jsem ji pak nemohla vyndat. Takhle jsem ji rozehřívala 2x a mezitím jsem hledala něco teplého pro ni, do čeho by se mohla schovat. Chtěla jsem rozstříhat starou šálu a natvarovat ji do krabice, že by měla zevnitř zateplený kartonový domeček i se závěsem… Ale šálu jsem nenašla… Tak jsem zkoušela vyrábět trubku potaženou bavlnou, to se moc neosvědčilo…

Až jsem našla konečně svou jedinou čepici, kterou ale už stejně nenosím. Je z uměliny, podšitá a zvenku hodně chlupatá. Tak jsem ji nastražila Vanilce vedle stříšky, jestli si do toho vleze jako do papučky pro morčátka a Vanilce to trvalo tak 10 minut a už tam spokojeně spinká, jde vidět že je jí tam teploučko. Ostatní dvě holky mají dlouhé chlupy a je jim dobře, což je u nich výhoda, ale na tu Vanilku si dám pozor. Zítra začnu topit, odvzdušnila jsem radiátory a už mám na e-shopu pro ni objednanou teplou papučku a plyšový tunýlek, aby se tam mohla zahřívat… a budu jí to prostě prát, když to počůrá.

Doufám, že se do tunýlku a papučky ostatní morčinky taky vejdou, jsou moc velké a dneska jsem jim dala papírovou rouru od lina… Jediný kdo tam může pobíhat, je Vanilka. Ostatní holky tam nenacpou prdku.

Je to ale zvláštní, jak nám je všem strašně zima v 18ti stupních, možná za to může to hodně teplé léto, měli jsme v baráku běžně 27 stupňů a během pár týdnů najednou 18, asi teplotní šok… Měli byste mě vidět jak vypadám když to píšu, zabalená jak kremrole 😀

Večerní dodatek: Tak je to dobrý, moje stará čepice je hit a už se tam morčata střídají, chudák Vanilka je ďobe do zadku že tam chce jít a oni nejdou ven a nejdou… Ještě že jsem objednala další dva pelíšky, tak se nebudou hádat. Kdo by to byl řekl, že blbá ušatá čepice bude takový poklad.

Náhodou se mi spustila na youtube reklama s mojí bývalou třídní ze střední. Čuměla jsem jak puk. Mezitím co jsme se neviděly, se stala starostkou a kandiduje za TOP 09. …. 🙁 Achjo, a já ji měla vždycky za rozumnou ženskou a ona podporuje ty zmetky. Krásná stará iluze právě umřela.

10. října 2016

Minulý týden proběhlo první sezení ohledně korektur ve třetí knize. Poslední dvě kapitoly ještě budeme řešit dodatečně a pak by měla probíhat asi dva týdny sazba.

11. října 2016

AluTalk se potýká s technickými problémy. Někdo nejmenovaný se mi pošťoural v herních sluchátkách, na kterých jsem měla funkční mikrofon, až mi ho rozbil. To je zajímavý, celou dobu si jich nikdo nevšímal a jakmile je jednou vytáhnu, najednou se v nich musí šťourat. Matrix…

Takže nastalo shánění nového mikrofonu… Vybrala jsem si Auna, stojí necelé dva litry. Hm, až na to, že když k tomu nemáte pořádný stojan, tak s tím nic nenahrajete, zvuk je strašně potichu i když od toho jste jenom 15-20 cm. Nahrála jsem na to druhý díl, ale ta kvalita byla taková, že jsem se nakonec rozhodla ho úplně zrušit a to už to bylo přitom vydané. Zkrátka jsem z výsledku neměla dobrý pocit, tak jsem to vzala zpátky. Čistě pro ten pocit.

Občas se to stane, že vznikne video-zmetek, tohle je vlastně můj třetí zmetek, který mi zůstal založený a na youtube nakonec nešel/nezůstal… Takže jsem k tomu objednala stojan a Pop-up filtr (další 2300kč).

Dneska to přišlo. Stojan je obrovský jako kráva, vystřeluje, má pružiny, je mega, strašně složitý na montáž, nejde namontovat na můj stůl, nevleze se mi pod zkosenou střechu, jeho kabel není kompatibilní s Aunou, přestože na obrázku to vypadalo, že tam Auna akorát půjde, že to je na ni dělané… Takže najednou jsem měla vybavení jak do rádia, ale vůbec jsem si s ním nedokázala poradit a stálo mě to 4 litry…. Achjo.. Co dokáže jeden šťoural s kovovým dzinzikem nadělat škody 🙁

Tak jsem to snažení kompletně vzdala, vypsala odstoupení od kupní smlouvy a všechno jsem to dneska hezky odnesla na poštu. Takže jsem bez mikrofonu…

Měla jsem v plánu koupit si znova to staré, co jsem měla tehdy. No, ale jak na potvoru už se to nevyrábí a neprodává. Takže mě čeká nový pokus. Na profi mikrofony a nakupování stojanů se už zvysoka vyprdnu, do této zkušenosti znova nejdu. Radši vezmu pořádná herní sluchátka a budu se modlit, aby tam byl kvalitní mikrofon, aby to bylo skladné, protože se nebudu koukat na obludný černý stojan přimontovaný na stole. Navíc i ta nejvymazlenější herní mě vyjdou na půlku a nebudu se muset otravovat s montáží nějaké obludy. A přijde mi divné, že obyč sluchátka za tehdejší čtyři stovky jsou zvukově lepší než Auna za dva litry a nepotřebujete k tomu stojan za další dva… Protože stojany jsou mastné jak něco, vůbec nechápu proč, vždyť je to jenom stojan… Ale podobně jsem byla překvapená u stativů na foťák/kameru a když jsem hrála na flétnu, tak taky koupit stojan na noty byl výkon, stojany jsou prostě strašně drahé, přitom je to jenom nějaká konstrukce co něco drží a nic jiného nedělá. Naopak je to ještě dražší, než ten přístroj nebo instrument.

… Nová sluchátka vybírám. Uvidím, jak dopadne další pokus.

Tak jsem opět zabrousila na 9Gag. A našla jsem tam hned několik velice ,,krásných“ perel, o které bych se ráda podělila:

Kočička v Rusku zachránila život malého chlapečka: http://9gag.com/gag/adXGAZd

Jmenuje se Máša a slyšela dětský pláč, který se ozýval z krabice. Byl tam malý chlapeček, ani ne 12 týdnů starý, kterého jeho rodiče opustili. Máša vlezla do krabice, obtočila se kolem miminka aby ho hřála a začala hlasitě mňoukat, aby přivolala pomoc. To uslyšela jedna paní, vydala se na pomoc domněle zraněné kočce a našla Mášu, jak hřeje malé miminko v krabici… :3 Zvířata mají často větší srdce, než lidi.

Další důkaz, že americké obyvatelstvo je národ blbců. V Americe v Jižní Karolíně si omylem povraždili včelstva (2,5 milionu za jediný den): http://9gag.com/gag/aDGy3Ex

Študovaní idioti se totiž rozhodli nasadit postřik proti komárům, aby zabránili šíření domnělého viru Zika. Jenomže použili Naled (Dibróm) a zapomněli, že je vlastně toxický i pro včely… A plošně ho rozstříkali. Měli to správně dělat v noci, kdy včelky spí v úlech, ale blbci stříkali mezi 6:30 – 8:30 ráno. Včelaři pak našli svá včelstva mrtvá… Amerika: Země, je všechno možné 🙁

A parádní kočičí foto-kompilace (pouze anglicky) ,,28 koček, které vědí, jaké to je být vámi“: http://9gag.com/gag/a6QGO4b?ref=fsidebar

14. října 2016

Třetí kniha je aktuálně dokontrolovaná, teď probíhá sazba. Potom bude ještě poslední kolo oprav.

Bulvár normálně nečtu, ale zaujal mě tam obrázek. Psali o Priscille Presley, které je dnes už 71 let, že vypadá jako z muzea voskových figurín. Připadá mi zajímavé, že někdo v takovém vysokém věku vypadá ,,stále mladě“, našla jsem si interview s ní a je pravda, že fakt mimiku moc nemá: https://www.youtube.com/watch?v=0zMPgeB1e3I

Ale stejně je to hezká ženská, navíc velice milá. Přehlédla bych tu nepřirozenost. Podle mě ti pitomci nemají o čem psát, tak prostě pomlouvají stařenky, které se nehodlají smířit se svým věkem. Nebo jim závidí, že umí vypadat dobře a nechtějí chodit obézní o holi s nevkusnou hučkou na hlavě. Ráda bych viděla ty améby, co to píšou, jak vypadají 😀

Osobně si myslím, že to jak kdo z nás vypadá a jestli si nechá udělat nějakou plastiku, je čistě jeho osobní věc a naopak lidem 60+, kteří se o sebe starají a chtějí vypadat dobře, celkem fandím. Cítit se dobře ve svém těle po celý svůj život a nebát se podívat do zrcadla, je myslím právo každého z nás a cesta, jak k tomu kdo přijde, se prostě liší. Někdo se s tím smíří, někdo cvičí, někdo se maže, někdo se zakonzervuje jako Priscilla. Podle mě to není důvod k hejtům. Taky je tam proklik na další dvě dámy, které už mají skoro 80 let a vypadají skvěle, i když to tak nepřehnaly s botoxem jako Priscilla: Vážně jim táhne na 80? Paráda podle mě 🙂 Takovou babičku by mi všichni záviděli 😀

Po vrácení nevhodného vybavení na nahrávání Alutalk jsem se dala do druhého kola výběrového řízení na nový mikrofon. Vybrala jsem velmi dobrá sluchátka s výjimečně kvalitním mikrofonem za dobrou cenu, která se ale loni přestala prodávat a poslední použitý kus byl na Alze, avšak popsán jako plně funkční. Riskla jsem to, nemohla jsem odolat tomu dobrému zvuku mikrofonu a navíc u Alzy nikdy s reklamačkou nebyl problém, taky jsou dost rychlí. Dneska jsem je zapojila a mikrofon nejde… Takže další reklamace, v pondělí to odnesu na poštu a budu vybírat dál. Dostanu tam dobropis, tak za něho vyberu jiná. V záloze jsou ještě Sennheisery, ale ty nemají tak dobrý zvuk mikrofonu jako ty nefunkční Mordaxy, co už nejsou v prodeji… S těmi starými sluchátky za pár set jsem tehdy měla velké štěstí, protože tak dobrý zvuk jako měly ony, dneska nemají i čtyřikrát tak drahá…. achjo :-/ Vždycky když najdu dobrý kousek co nahrává skvěle a začnu ho hledat, zjistím, že už se neprodává a to co je teď v kurzu, má vždycky špatný mikrofon… Už jsem z toho docela otrávená, ani mě to nebaví vybírat a vybalovat, nejradši bych měla zase zpátky ty staré, ovšem v nerozdrbaném a funkčním stavu. ehem. Ještě je možnost koupit mikráček co se připíná na tričko, mohl by být levnější, ale zase je to otázka zdlouhavého hledání recenzí, nahrávek zvuků, zjišťování jaké to má konektory, jestli tam nebude zas nějaký háček jak u toho stojanu na mikrák co neměl kompatibilní zabudovaný kábl s mikrofonem, prostě není to tak snadné! – Ááárghhhh!

19. října 2016

Základní sazba třetí knihy je udělaná, teď ještě budou probíhat její dodatečné úpravy. Pak se vrhnu na poslední ostré čtení před tiskem.

Těší mě vývoj na youtube 🙂 Za posledních 28 dnů můj kanál youtube nabral 375 lidí, i po odečtu ztracených. To je paráda 🙂

Na youtube mě zaujal rozhovor týkající se aktuální migrační vlny. Argumenty jsou jednoduché, logické, srozumitelné i pro úplného laika a z úst fundovaného odborníka. Žádná hysterie, pouze fakta. DVtv je opravdu dobrý zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=KqqcDQWNodM

23. 10 2016

Z Ameriky do Evropy se dostali tzv. Zabijáčtí klauni. To, co původně začalo jako blbý prank se zvrhlo ve vážný problém. Do lidí přestrojených za klauny pravděpodobně začali vstupovat démoni, nebo je také verze, že jsou to Krampusové z jiných dimenzí. Od lidí se tito Krampusové odlišují tím, že neprankují, ale skutečně fyzicky útočí na lidi, že končí v nemocnicích, jsou už zaznamenáni první mrtví. Jeden tento Krampus se už objevil i v Německu, k ublížení na zdraví naštěstí nedošlo.

Je období Halloween, lidé se obklopují symboly smrti, zlo nyní velmi posiluje a někteří mladí Češi jsou tak pitomí, že to klidně převzali a ještě tu destrukci posilují.

Dávejte si pozor a pokud někde potkáte klauna, vůbec se k němu nepřibližujte, nevíte jestli není nebezpečný. Více najdete v článku na prvopodstatě:

https://www.prvopodstata.com/2016/10/21/hororove-sceny-brzy-i-v-cr-nemecko-rakousko-a-svycarsko-proziva-desiva-setkani-s-krvavymi-klauny/

V Americe, odkud toto zlo přišlo přes Anglii až do Evropy, už jsou lidé tak naštvaní, že surově útočí na prankstery, převlečené za klauny. Z prevence, ještě než se vůbec něco stane. 9gag.com je plný gifů, kde Američané kopou klauny a mlátí je, dokud neleží. Slova jako ,,sorry it is a prank bro“ jim nepomáhají.

Na youtube můžete najít i videa, kde se klaunové vloupávají do domů, aby děsili majitele. To se však nevyplácí, Amerika je ozbrojená a tak můžete přímo na kameru vidět, jak majitelé s pistolemi zastřelí klauna přímo u sebe doma, poté co ho mnohokrát hlasitě varovali aby opustil dům, že budou střílet. Klaun z nějakého nepochopitelného důvodu nemá normální úsudek a útočí i na ozbrojené lidi, kteří ho střelí. Tito pranksteři končí v plastových pytlích.

Amerika je líhniště kdejakého hnusu a plyne z ní většina vší společenské dekadence. Jenom amíky napadne taková hovadina, převlékat se za klauny s motorovou pilou, nahánět s ní lidi a považovat to za srandu. Teď sklízí co zaseli, probudili tím zlé síly, které toho začaly využívat.

Byl mi doporučen následující článek. Je to překlad z amerického zdroje, běhá z toho mráz po zádech:

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2165-plany-do-noveho-roku-co-takhle-konec-sveta-americky-rambo-radi-jak-neskoncit-ve-vladnim-gulagu-sest-zakonu-preziti-ve-zhroucene-civilizaci-plus-jedna-dobra-rada-na-zaver.htm

Už jsem slyšela, že někteří lidé přestávají číst Protiproud, protože tento magazín, ačkoliv pravdivý, je už na ně příliš drsný. Zkrátka neunesou takový nával zlých zpráv a začne je to válcovat, takže tam musí přestat chodit. A upřímně, já se tomu moc nedivím četla jsem tam dneska dva články a udělalo se mi z toho blbě. No jo, jenomže pak je otázka, v jaké míře si člověk musí ty zlé zprávy dávkovat, aby to unesl, protože předstírat že se vůbec nic neděje, dělat slepou tupou ovci a vůbec nemít přehled o světovém dění, to je taky špatně… Osobně taky nečtu katastrofické servery pravidelně, protože mě to vysiluje, demotivuje a prostě na to nemám nervy. Nijak nepopírám, že nemáme jako společnost a svět problémy, ale člověk se z toho nesmí sesypat a nesmí se tím předávkovat. Radši nakoupit potraviny, nachystat studnu, teplé deky, chatku a dělat že se nic neděje a být v klidu… Protože světovou politiku a mocenské boje, s tím já nic neudělám. Jediné co můžu, je připravit se nějakým rozumným způsobem. Nad tím zbytkem nemá cenu se trápit.

Mimochodem mě zaujalo i doporučení na stránky českých prepperů. To je komunita lidí, kteří se připravují na teoreticky možný kolaps systému a sdílí své zkušenosti. Pokud se máte v plánu připravit kdyby něco bylo, určitě tam najdete tipy: http://prepper.cz

A na veselejší strunku 🙂 Zítra máme další sezení s nakladatelem, předáme si opravenou sazbu, pojedeme poslední kolo korektur a dolaďujeme obálku knihy. Grafický náhled knihy už je hotový jako obrázek, možná vám ho ukážu už v předstihu 🙂

24.10. 2016

Dneska jsem zase měla ,,krásný sen“ 🙁 Zdálo se mi, že jsem viděla výsledky amerických voleb a vyhrála to Clintonová. Pamatuju si, jak se mi úplně sevřel žaludek hrůzou při představě, že ta potvora chce válku s Ruskem. Dál to nepokračovalo a doufám, že se to nesplní. Jenom blázen by ji volil, když řekla zcela otevřeně, co má v plánu nám všem udělat.

O víkendu jsem se byla podívat na malý koncert do Vyškova do Karibské perly. Už tam mám předběžně domluvenou akci, ráda bych tam totiž v listopadu udělala představení své třetí knihy. Jsem si jistá, že mi to určitě půjde lépe v přátelském známém prostředí.

Došly mi znaky. Další díl vyjde zítra, s velikým překvapením!!!!! 🙂

Komentáře

Ikona diskutujiciho Mára 2016-10-01 02:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím bublinkovým čajem je to tak akorát hon na čarodějnice. Je to asi tak stejně škodlivý jako každý jiný "chemický pití". A Zuna je pěknej chrapoun, nemůžu ho vystátá :D je mi od pohledu odpornej. A to že bubblelogy platí youtuberům za propagaci, to je normální marketing dobře zaměřený na cílovou skupinu.

Ikona diskutujiciho Brusinka1 2016-10-01 09:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, přesně jak píše Alue – jak je něco TAKHLE barevné ,nekupuji a ani se neobtěžuji s čtením nebo zkoumáním složení. Je mi rovněž jedno, že jsou to státem schválená barviva. To je opravdu stupidní obhajoba "přírodního" nápoje. Ne vše, co tento stát posvětí, je lidem ku prospěchu. Panu Tunovi fandím, zakousl se do toho pěkně :-)

Ikona diskutujiciho Lori 2016-10-01 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ako som si prečítala o čom kniha bude…cítim takú hlbokú radosť. Teším sa na ňu veľmi 🙂

Ikona diskutujiciho Arael 2016-10-01 12:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super, super, super!!! To bude skvělá kniha. Už se nemůžu dočkat 🙂

Ikona diskutujiciho ginze 2016-10-01 13:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tu kauzu taky sleduji…už od začátku mi bylo jasné, že ty nápoje nebudou nic zdravého…a když jsem ještě viděla, že chtějí za kelímek stovku, no tak to vůbec. Což o to, chemické srajdy jsou v obchodě na každém rohu, ale chtít za jeden kelímek stovku, to je drzost. Nejvíce mě překvapilo, jak v A DOST zaznělo, že si to děti za kapesné kupují místo oběda. Já mít dítě, které za tohle utrácí moje vydělané peníze, tak mu budu radši obědy vařit a peníze nedostane, když si za to kupuje blbosti. Ale jsem ráda, že se to začalo takhle propírat, že se lidé nedají a neignorují to. Snad to k něčemu povede, já bych to udělala jak ty – napařila bych té firmě pokutu jako blázen. Ono tvrdit, že je něco bez cukru, když tam cukr je, to není malý prohřešek, z toho mohl někdo mít vážné problémy.

Ikona diskutujiciho bublifuka - michaela kratka 2016-10-01 13:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hrozne moc moc se na knihu tesim…

Ikona diskutujiciho Ayeri 2016-10-01 13:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kniha o andělech, to jsem nečekala :D Vsadím se, že to bude pecka, hrozně ji chci :D

Ikona diskutujiciho Amálka 2016-10-01 14:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kauzu sice nesleduji, ale Bubble Tea jsem jednou ochutnala na promo akci a blééé! Řekla jsem si never ever! To byl kentus největší…leda bych někdy propadla sebepoškozování, nikdy nevíš :D Film na který odkazuješ zní celkem drsně, ale podívám se. Jinak název i obsah nové knížky zní skvěle, těším se 🙂

Ikona diskutujiciho Ellie 2016-10-01 14:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc se na knihu těším, hned co budu moct, tak si jí koupím! 🙂

Ikona diskutujiciho Irčulie 2016-10-01 14:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už aby ta kniha byla!! 🙂

Ikona diskutujiciho Clariena 2016-10-01 15:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten film jsem viděla, ale je to dost dlouho… také znám takové zvláštní filmy, podle skutečné události:

Ikona diskutujiciho Kaia 2016-10-01 16:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A Alu bude tam ten slibený navod na odstranění křestu?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-01 17:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Je tam. I s ilustrací.

Ikona diskutujiciho Jasmínová 2016-10-01 17:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super! To si tu knížku určitě časem pořídím. ;-)

Ikona diskutujiciho Mára 2016-10-01 20:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Wauuu!!! Tak to je nátěr!!! Výuka jasnozřivisti!! Těším se na tu knížku jak nikdy :))

Ikona diskutujiciho fluttershine 2016-10-01 20:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na knížku se už těším :-))

Ikona diskutujiciho Paskalina 2016-10-01 21:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

také už se moc na knížku těším, Aluško :-)

Ikona diskutujiciho romča 2016-10-01 22:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

takže na vánoce si dúfam objednam všecky tri knižky 🙂

Ikona diskutujiciho Anet 2016-10-02 05:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přestože jsem si Tvé předešlé knihy neobjednala, tak tuhle knihu chci. Tohle téma mě velice zajímá a jsem ráda, že to zrovna teď bude vycházet, když se o tohle téma zajímám.. těším se a jsem ráda, že mi knihu pošleš i do zahraničí.

Ikona diskutujiciho bublifuka - michaela kratka 2016-10-02 07:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už asi po třetí jsem si šla pustit alutalk..ne a ne ho stihnout doslyšet celý vždy mi někdo do toho vleze:) tentokrát čas byl,ale já narazila na video o tvých dvou námětech na písničky.Tak jsem je hledala jak to dopadlo a nenašla.Ony nakonec nejsou? To by byla škoda.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-02 08:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky moc všem za psychickou podporu 🙂 To se budou dělat korektury určitě moc dobře 🙂

Ikona diskutujiciho BE 2016-10-02 11:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mala som tiež sen, napísať knihu. Prvá kapitola dopadla dobre, a naráz som sa zasekla…som človek, ktorý keď čuchne, buď ide alebo neide ďalej. Nie je to útek – skôr ako vravia východny mystikovia cesta je dôležitá, nie cieľ. Je super a v poriadku, že TY Aluško si vytrvalá. Vážim si to. Oslovuješ veľa mladých ľudí, hovoríš ich jazykom. Dávaš a spätne dostávaš. Prichodí mi len osloviť Boha :

Ikona diskutujiciho fluttershine 2016-10-02 14:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale k tomu bubbletea mě napadlo ještě něco: když jsem ho měla před cca 2 lety, bylo mi potom hrozně zle a měla jsem průjem, ale říkala jsem si, haha, to není z toho, minule, když jsem ho měla, se mi nic nestalo, to by ani tak rychle nešlo…no co si budeme povídat, příště jsem si to samozřejmě dala znovu, a bylo to to samé, jen trochu míň hrozné. Takže jsem to na čas přestala pít a pak na to zapomněla, pak jsem si to zase dala a bylo to v pohodě. Poslední dobou (řekněme půl roku?) jsem ho neměla vůbec a nechybí mi to.

Ikona diskutujiciho mona 2016-10-02 19:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý večer , díky za odkaz ,rozhodně zkouknu.

Ikona diskutujiciho zdeněk 2016-10-02 20:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O těch dveří, dají se k tomu najít nějaké data na internetu nebo se to šíří pouze mimo internet ?

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-02 20:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]:  To samozřejmě na internetu není a nikdy ani nebude.

Ikona diskutujiciho LenkaL. 2016-10-02 22:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už se knihy nemohu dočkat, koupím ji mamce na vánoce :). Jen, aby mě ji také nekoupila na Vánoce…to by bylo dobrý :D.

Ikona diskutujiciho LenkaL. 2016-10-02 22:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jinak to video o té skříni mě vyděsilo. Když mě bylo tak 15 začala jsem mít strach a divné pocity ze své skříně. Musela být vždy zavřená a gumičkou zajištená, aby se neotevřela.

Ikona diskutujiciho Mued 2016-10-03 01:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jéé, tak mám nový seriál. Já věřte – nevěřte znám, tenkrát jsem na to jeden čas koukala se sestřenkou. A nebo i sama, když to zrovna běželo v televizi, když jsme ji měli puštěnou. Ale nikdy jsem na to nekoukala série po sérii, díl po dílu, takže to všechno neznám. Tak si to dám teď k tématu, když dneska o těchto věcech vím a vím, že jsou pravdivé. 🙂

Ikona diskutujiciho Dominika 2016-10-03 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten díl o tom chlapci, co zmizel, jsem viděla nedávno v televizi. Hodně to na mě zapůsobilo a trochu zavařilo mozek. Děkuji, že jsi o tom napsala! Přemýšlela jsem, zda to byla právě brána a zda vůbec chlapec přežil… Já sama teď bydlím na bytě v Praze, kde mi na chodbě neustále někdo "prochází", někdy je klid, jindy si příjdu jako na nádraží. Nevím co přesně to je,strach nemám, ale působí to jako nějaké nástupiště či spojovník.

Ikona diskutujiciho Jasmínová 2016-10-03 12:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alu, já má dotaz trošku mimo mísu… Máš nějakou určitou stránku, kde hledáš pohádky nebo filmy? Díky ;-)

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-03 14:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]:  hodně najdu na sleduju-filmy (nebo tak nějak, googli, nesmí se tu dávat odkazy na pirátské weby) a na youtube…

Ikona diskutujiciho Mára 2016-10-03 15:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vždyť jsem se Tě přesně na tenhle díl ptal v dotazníku :D a myslím ještě na jeden s tou chůvou s rudýma očima. Zajímá mě co si o tom myslíš. Já Věřte nevěřte občas sleduju v práci a nejvíc mě děsí ta znělka :D bohužel už mám všechny díly okoukané. Ale jako malej jsem byl vypsychovanej jak nikdy a chodil spat s nataženou kuličkovkou :D

Ikona diskutujiciho Lucka 2016-10-03 16:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ohledně těch dveří. Je to chci napsat…

Ikona diskutujiciho Mára 2016-10-03 22:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady ještě něco k té buble bublině :D youtube.com/watch?v=933gc5xz_s0

Ikona diskutujiciho Ayeri 2016-10-04 11:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš krásnou přírodní barvu vlasů :D Já jsem se taky jako malá nesměla dívat na Věřte nevěřte, ale pak když jsem mohla, tak mě to a ani nelákalo, protože už to bylo starý a nikdo už se o tom nebavil :D Tenhle díl je jediný, od kterém vůbec vím, že existuje.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-04 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: Díky 🙂

Ikona diskutujiciho 7Lily7 2016-10-05 07:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: Ano, naozaj kr8sne vlasy a farba Aluške rastie.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-05 08:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: To chlupaté právě není bavlna a proto hřeje…. hedvábí, hm, zajímavá představa, ovšem ho nekoupíš za pár stovek na každém rohu :D

Ikona diskutujiciho BE 2016-10-05 10:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: Hodváb – mne bolo v takom spodnom prádle/pyžámku zima. Pravda , každý sme iný…

Ikona diskutujiciho 7Lily7 2016-10-05 14:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-05 15:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]: jj, mám bavlněný satén v posteli, dělají se i prostěradla, ale taky záleží na kvalitě zpracování, ten můj bavlněný satén je pořád trochu hrubší, než je ten lepší… ale teplé to není.

Ikona diskutujiciho LenkaL. 2016-10-05 20:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

My měli v práci 15 stupnu, měsíc jsme to vydrželi, ale ted už jsme si duply a dobrý :). Díky, že jsou ledvinové pásy :D!

Ikona diskutujiciho All 2016-10-06 09:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som tiez zimomrava a cez zimu nie je nic lepsie ako spat v plysovom "onesie", super vyhodu ma to, ze je to vlastne v jednom kuse a nemoze sa stat, ze sa vyhrnie a je zima na krize 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-10-06 10:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[44]: Přesně to jsem původně sháněla… jenomže to mají jenom na jednom e-shopu, tam skoro nemají moje velikosti, malý výběr a recenze obchodu jsou strašně špatné… A pak je ještě e-shop kde prodávají Kigu, ale ty střihy se mi nelíbí.

Ikona diskutujiciho Aneta 2016-10-07 19:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V intimisimi se prodavaji hedvabne kosilky i zupany ? jednu uz mam a muzu potvrdit za fakt hreje!

Ikona diskutujiciho Jarka 2016-10-07 21:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo to jsem taky čuměla jako puk když jsem paní starostku viděla na plakátě za Topku.

Ikona diskutujiciho Anet 2016-10-11 00:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho myshoolka 2016-10-11 08:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už se vážně nemůžu dočkat! Cítím, že ta kniha bude úžasná!

Ikona diskutujiciho Jiří 2016-10-12 21:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, já Vám řeknu, proč jsou ty stativy a stojany tak drahé. Jedná se komplement, tj. výrobek, který se kupuje paralelně s ním (např. Foťák a film, příp. baterie) https://cs.wikipedia.org/wiki/Komplement_(mikroekonomie) a právě spousta lidí – podnikatelů na tom má založený úplně skvělý byznys. Super skvělý byznys je úsporná sprcha. Ten malý pěnový kroužek, co zachytává ve sprše chlór, tak je za měsíc totálně černý, takže je krásně vidět, jaké jsou v té vodě sra.ky. Předloni stál 10,- Kč, dnes stojí už 40,- Kč. http://www.cistenisparou.cz/prodej

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek