Zápisníček: Říjen 2019 / II.

14.10.2019 v Aluška.org 58

Krátké zprávičky ze světa, či ze života. Vítejte v Zápisníčku! 
Příspěvky jsou řazeny sestupně.

 14.10.2019
No vidíte to. Člověk si pořídí akvárko, nacpe tam korýše a hned je o čem psát. 😀 Z důvodu délky prvního dílu, zakládám druhý díl Zápisníčku pro měsíc Říjen.

Dostala jsem čerstvou zprávu ohledně Karla Gotta od svých speciálních zdrojů. Kdo poctivě čte Zápisníčky, tak ,,ví” o tom, že jsem měla s Karlem menší potyčku už dva dny předtím, než se mu se mnou konečně podařilo setkat. Byla to však zatím moje domněnka. Kdo nečetl, repete:

,,6.10.2019
Nečekané setkání s Karlem Gottem, které popisuji v čerstvém článku zde, mě přinutilo více se zamyslet nad ještě jedním svým zvláštním zážitkem. Měla jsem v noci (z úterý na středu 1.-2.10.) problém s nějakou lidskou duší.
Uprostřed noci mě probudila její ruka, jak mě hladí po týlu (spala jsem na břiše) a jak mi stahuje peřinu z krku pryč a jak ta přikrývka šustila. Jak jsem se lekla, tak jsem se naštvala, začala jsem nadávat ,,co na mě šaháš!” a vyhnala ji. Duše se lekla, rychle stáhla ruku a odešla, ale za několik hodin mi znova sáhla na hlavu, opět když jsem spala a opět mě to vzbudilo. To jsem byla ještě o něco naštvanější a řekla jí, ,,ať okamžitě táhne z mýho domu”. Pak došla dokonce ještě ráno o půl osmé, když jsem se probudila sama od sebe. Proberu se a slyším, jak hned došla do ložnice, jakoby na to číhala. Úplně mě z toho leknutí ,,natáhlo” kolem páteře… Byla jsem z toho celý den nesvá, byla jsem taky naštvaná proč za mnou pořád leze, co chce a byla jsem překvapená, protože mám doma několik vrstev ochran na zlé bytosti, ale tahle nebyla zlá, takže jimi v pohodě prošla. S hodnými duchy problém nemám, protože mě obvykle v noci neotravují – o to víc mě to překvapilo… Doma jsem si postěžovala, ale nikam jsem to nepsala.
Ona mi vlastně nic zlého nedělala, ale sahala mi na hlavu při spánku, což je způsob, jak mě instantně vytočit. A jak jsem nad tím přemýšlela, tak mě napadlo googlit, v kolik že to ten Karel vlastně odešel. A ukázalo se, že to bylo před půlnocí. Tedy pár hodin před tím, než mi tady někdo začal obcházet ložnici a sahat mi na hlavu. Tak si začínám pokládat otázku, jestli jsem tehdy v noci nevyháněla někoho, kdo jenom hledal vhodný a ŠETRNÝ způsob jak se se mnou spojit, aniž by mě dožral. Žeby Karlovi nevyšly první tři pokusy, tak na čtvrtý zvolil poněkud rafinovanější přístup?
A ještě si uvědomuju, že když jsem se probrala a když mě Karel držel za ty ruce, tak jsem si v tu chvíli i vzpomněla na tento zážitek, co jsem do článku nenapsala (on je i bez toho dodatku dost dlouhý). Že to byly stejné jemné ruce a stejně šustily s peřinou.”

Vzkaz zněl, že je pro mě schovaná zpráva v následujícím divadelním představení. A skutečně. Kdo by hledal marně, přetočte si na čas 03:33

,,Ještě jednou a nakopu ti zadek,” poznala jsem se. Je mi trochu stydno, ale kdyby se to stalo komukoliv jinému, myslím si že by taky nebyl zrovna nadšený. Vlastně to bylo pěkně děsivé.
No a že ,,je na vlasy strašně háklivej”, to se o mně také ví. V tomto představení mě Karel, aniž by to tehdy věděl, zparodoval.
Zatím mi ten zážitek pořád leží v hlavě a uvažuju, že tentokrát se stavím já za Karlem, abych se ho na pár věcí zeptala. No uvidíme, jestli na to taky budu potřebovat čtyři pokusy, protože to budu mít těžší než on.

Úžasné dětičky z Ukrajiny, které dělají vzdušnou akrobacii
Mi nedávno vyrazily dech a rozplakaly nejenom publikum na záznamu. Určitě se podívejte, představení fakt stojí za to:

Druhý morčodomeček zaznamenal přestavbu. Konečně! 🙂
Hobliny jsme postupně spotřebovaly, bobiny už bydlely na pidi vrstvě, takže jsem to všechno vyhrabala, vyčistila, přestavěla… No dalo mi to zabrat. Zejména jsem zakoupila moc tlustý a moc krátký provaz, takže jsem ho první musela ručně rozplést a pak namotat na tu jejich rampu, což byl zdlouhavý opruz.

Když jsem po několika hodinách piplání a uklízení konečně položila morčiny do jejich nového domku, bohužel se nekonala oslava jako u dvoumetrového kotce, kde morčiny okamžitě začaly házet salta od radosti.
Amálka si sedla na bobek, ztuhla na místě a deset minut jenom kulila očima. Zlatuška taky nepředvedla moc velké hrdinství, když se nesmyslně snažila v panice narvat pod spodek rampy vedoucí nahoru do patra. Jedno morče jsem musela rozchodit, druhý vytáhnout.

Amálce nakonec spravilo náladu zjištění, že seník nabízí možnost dvoupatrového krmení, takže už jí Zlatuška nikdy nebude moct bránit sednout si k seníku, kdykoliv bude chtít. Zlatušku, která se při prvotním úleku nasádlila do nejzazšího rožku, jsem zase vylákala ven na salátek. Jak je ve hře žrádlo, neexistují pro Zlatušku překážky. Ještě by bylo fajn, naučit ji chodit po rampě nahoru, aby měla větší možnost provětrat si svoje špekatý faldy.

Druhý den měly v domku jako po výbuchu, ale to je normální, teprve si zvykají na nový systém. Levý záchod pod seníkem ještě při další údržbě víc vykrojím, aby se do něj dalo lézt i zvenku a ne jenom zpod patra a bobky se musí denně zametat a vracet do záchodů, aby si bobiny zvykly, že tam bobky patří a nedělaly hromádky na kobereček. Taky jim budu muset dokoupit koberečky, pro dva kotce toho mám málo. Rozměrově tam vlezla dvoupatrovka úplně perfektně, to se musím pochválit a plastové záchodky jsem přinutila kobercákem, jinak by se tam vedle sebe nevlezly. Na úpravu plastových vaniček mám supersystém. Nahřeju plast zapalovačem na crème brûlée a pak to jde krásně prorazit čepelí, krájí se to jak máslo. Ořezané hrany potom zatavím.
Dvoupatrovka ve dvoumetrovém kotci se ještě taky musí dodělat, budu shánět další provaz, aby pašíci mohli chodit nahoru. Jinak Amálka svůj horní pokojíček hodně používá, chodí tam spinkat a aktivně vyjídá zeshora seník.

I když Zlatuš zatím do patra nechodí, nové uspořádání ji nutí k pohybu, protože do záchodku musí vyskočit a ze záchodku seskočit – což ochotně dělá!! 🙂 Nožičky se jí do hoblin neboří, takže může na koberečku víc poskakovat. Do prázdného prostoru vpravo jim střídám průlezky. Tunýlek nebo stoleček na nožičkách a bobiny se kolem toho prohánějí. Je to dobře, Zlatuška totiž zásadně odmítá venčení. Veškerá procházka v jejím podání je sedět celou dobu na místě a zvětšovat louži pod sebou, takže je těžké donutit ji k pohybu.

AKTUÁLNÍ ČAS
Pozor změna, původní hodnoty už neplatí. Podle aktuálního měření se čas opět zkrátil, tentokrát na 15 hodin, 15 minut a 15 vteřin. Jedna hodina už má místo 60ti minut zhruba 38minut.

16.10.2019
Moc zajímavý rozhovor na téma geneticky modifikovaných lidí. Už se údajně narodily první děti, u kterých proběhla úprava genu na zakázku. Problém je v tom, že ještě nejsou technologie dost vyspělé na to, aby se daly zaručit správné výsledky a nenadělaly se naopak škody. Celý projekt, který proběhl v Číně, navíc podezřele zapáchá a ještě se ukázalo, že hned jak se první děti narodily, proběhly určité korespondence, které naznačují, že budou snahy založit speciální kliniky, kam si budou bohatí lidé chodit pro děti na míru. Rozhovor pak celou myšlenku rozvádí do důsledků, kdy se dá předpokládat vznik elitní GMO společnosti, kdy vzniknou dva druhy lidí, navzájem nezkřižitelné. Zní to opravdu brutálně, jako kdyby ani nešlo o realitu, ale námět na nový sci-fi film, co má jít brzy do kin.


18.10.2019

Himálajské křišťály opět v nabídce

Po roce se mi opět podařilo sehnat prvotřídní přírodní himálajské křišťály. Už to nejsou takoví obři, většina je střední velikosti a krásně padnou akorát do ruky.

Novou nabídku si můžete prohlédnout zde: https://www.alue.cz/?collection=himalajske-kristaly

21.10.2019
Tak už se to krátí, za pár dnů by mi měli dodat nové akvárko… takže Zápisníčky v příštích měsících jsou jasné, bude to samá kreveta sem, kreveta tam.
Mezitím se morčátka ve druhém kotci pěkně zabydlela a začínají si zvykat na koberečky. Dokonce jsem si všimla, že mají přes den aktivnější náladu a přistihla jsem obě morčinky, jak dobrovolně chodí po rampě omotané sisalem nahoru a dolů. – Jsem na ně fakt pyšná 🙂 Budiž to nový začátek jejich aktivnější životosprávy.
Posledních pár dnů mám pocit, že se Vanilce začínají spravovat ty její očička. Denní mazání a opečovávání asi začíná nést ovoce a oči pomaličku začínají zase získávat zpátky svou původní barvu a lesk. Mezitím výrobce přestal dodávat Solcoseryl, takže budu muset přejít na nové léčivo, doufám že bude kvalitní a že to morčové bude stačit.
Na instagramu jsou nafocení morčíci, kteří dneska dostali travičku: https://www.instagram.com/aluebutterfly/?hl=cs

Předvánoční Výprodej na Alue.cz!
dnes startuje předvánoční výprodej zejména Energetických krystalů. Najdete je za zvýhodněnou cenu v rubrice VÝPRODEJ % zde: https://www.alue.cz/?collection=vyprodej
Ještě tento podzim se můžete těšit na další super novinky a výhody

22.10.2019
Připravuji se na dovoz 140l akvárka, takže krevetky už mám přestěhované na provizorní místo, kde budou pár týdnů čekat na zajetí nové nádrže. Ještě budu při zakládání nového celý tento layout bourat a všechny kytky i kameny dám do nového, nehodlám ničím plýtvat.
Jediné menší dilema je filtr, zezadu je na něm odporný světle růžový smradlavý sliz, což je očividně důkaz správně zajetého akvárka, avšak zvažuji, kdy a jestli vůbec tento sliz properu ve velké nádrži, aby se tam rychleji zajela filtrace. – Zaprasit, či nezaprasit nové akvárko? Či nechat zajet jenom na přídavku bionitrivce? Toť otázka. Zatím jsem asi pro variantu zaprasit.

29.10.2019
Máte problém se zrakem? Úplnou náhodou jsem našla zajímavou nahrávku s frekvencemi, pod kterou je veliká sbírka nadšených ohlasů, že to lidem pomohlo nejenom s očima, ale také s migrénou, nebo že jim to prý aktivovalo třetí oko. Kdyby si to někdo chtěl zkusit, tak tady: https://www.youtube.com/watch?v=4TMHxZ7Bg5o

A pro pobavení: Takhle si soudruzi v roce 1957 představovali moderní kuchyň v roce 2000
Nejlepší hlod je: ,,V zasklené ledničce vydrží potraviny čerstvé nejméně půl roku.”  😀 😀 😀 mezitím je skoro rok 2020 a my pořád od zadní stěny sbíráme plesnivej jogurt, co jsme tam před týdnem strčili a zapomněli dojíst, dva týdny starej okoranej zelenej eidam a zeleninu co naspod vlhkého šuplíku zplesnivěla. 😀
A kuchařskou knihu nahradily děrované štítky!

…..

Komentáře

Ikona diskutujiciho Jana 2019-10-14 20:29:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, neviem si predstaviť, ako k tomu dochádza, že sa skracuje alebo zrýchľuje čas. Osobne pociťujem, že mi rýchlo bežia dni a často krát na nič nemám čas. Ale hodiny súhlasia so Slnkom a aj sekundy mi prídu rovnako dlhé ako kedysi. Dá sa to vôbec nejako rozpoznať resp. zmerať?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-14 21:25:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Měří se to v Peru na určitém místě, kde neplatí tato časová anomálie. Normální lidé tam nemají přístup. Proto vycházejí pouze krátké zprávy o výsledku.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-22 00:09:14
Ikona diskutujiciho
sipka

alu: vždyť furt říkám, že víš hustý věci. chci je vědět taky! jenomže ne všem patří vše do rukou, uznávám:)

Ikona diskutujiciho Moudravrba 2019-10-14 21:08:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Napadlo mě, že bych mohl také sdílet svou zkušenost s Karlem Gottem.

Nebojte. Nezdálo se mi, jak mě v noci jeho duch navštívil. Místo toho mi asi dva dny po jeho smrti neustále zněla v uších jeho písnička, kterou jsem ani moc neznal a ani jsem neznal její název. Trvalo mi proto delší dobu než jsem ji na youtube našel, ale nakonec se zadařilo. Písnička se jmenuje Pábitelé:
https://www.youtube.com/watch?v=qhGwsS5Sk2k

Myslím, že to mluví za vše:

“Pojď, vzlétnem spolu na zem číst příběhy,
lidí krásných milujících svět.

Co doufají, co chtějí víc než jen vzplát,
těch co touží druhým teplo dát.”

Když jsem si písničku poslechl, tak jsem pochopil jasný vzkaz a trochu jsem i plakal 😭.

No jo. Už to není co to bejvávalo. Čím jsem starší, tím nejspíš víc měknu.

Ikona diskutujiciho Martin 2019-10-15 11:19:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Vrbo. Tu písničku si pamatuju jako malej. (tj. šklolní věk) Ohromě se mi líbila, ještě s písní muzika. (Muzika je můj název, neručím za správnost) A co se týká toho, být častěji na měko, tak v tom nejsi sám, já dost často taky zastavím sleduju obyčejný věci a nechávám se dojmout. Martin

Ikona diskutujiciho kiana 2019-10-14 22:20:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

“Jedna hodina už má místo 60ti minut zhruba 38minut.”
– proto mi to v práci tak rychle utíká

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-10-14 22:27:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyjo, kauza Karel je čím dál napínavější :O!
To je zvláštní, na přednášce tm před dvěmi lety jsem si zaznamenal ten samý údaj o zkrácení času…. 15 hodin 15 minut.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-10-15 09:55:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aston má pravdu,já
tedy na přednášce
tm nebyla,ale není
to zase tak dlouho
co jsem četla
(nevím jestli na
tadesco nebo u tebe) že den má už
jen něco přes 14 h.,
a teď má o cca
hodinu víc? Jo a když odpočítávám
minutu,tak se dostanu nanejvýš
tak na 35, na 38 jsem se dostala asi před půl rokem.

Ikona diskutujiciho ketty 2019-10-23 11:54:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano také jsem našla údaj z přednášky z června 14 hodin 14 minut.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-15 10:36:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

z tý věci s Karlem teda nemůžu 😀 to je nejvíc. hele ale klid, Alu… mně kdyby někdo sahal v noci na vlasy, taky se absolutně zděsím a pošlu ho taky do háje, neboj. vždyť je to přirozená reakce. obzvlášť uprostřed noci.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-15 10:59:00
Ikona diskutujiciho
sipka

By mě zajímalo, co bych viděla, kdybych byla chladnokrevná, prostě se otočila a podívala se očima, kdo na mě sahá… takhle jak jsem měla zavřeno, jsem ho viděla přes vize. Před očima tmu a v ní záblesky, obrazy té postavy, ale tam byla světle šedá, mlhavá a neměla obličej, šlo tedy jenom vidět jak se pohybuje a kam jde. Nešlo poznat, že je to karel.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-15 10:42:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

“Jedna hodina už má místo 60ti minut zhruba 38minut.”
– do školy dobrý 😀

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-10-15 16:48:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak, všechno zlé pro něco dobré 😂

Ikona diskutujiciho kiana 2019-10-15 19:09:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně, já šla do práce s tím, že nevím, jestli to 8 hodin vydržím (to je dlouhá doba), ale těch 8 hodin se mi zdá jako 5 a to je bez problému.

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-10-15 20:38:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alu, to je skoda s triopsama…Treba se jim bude darit vyhledove lepe v kostce. Jestli je budes jeste zkouset 🙂 Ale s krevetkama je min prace rozhodne 😉 Jen teda se ti ta dvacitka v tom velkem akva pekne rozutece, tak se kochej dokzd to jde 😁 Nee ze pak nebude cim, osazenstvo planujes pestré..
A i morciny si polepsily, te Zlatusce se bude urcite mnohem lip chodit bez hoblin. Je pekny lenoch, zajimave, ze se nechce vubec hnout. Vsechny nase morci litaly tunylkama, skubaly krabice, dve chodily po celem byte, do loznice “za odmenu”, nechala jsem je prozkoumat tmu pod postelemi (to zboznovaly) a pak je vylakala na travicku zase do jejich pokoje 🙂 Akorat posledni morcina neni pruzkumnik, drzi se na svem hristi kolem klece a nikam neleze. Ale vylitat se umi 🙂 Maji to super ty patra holky, zajimalo by me, zda pochopi ty zachudky, jako poradne myslim, ze nebudou trousit vsude 🙂
S Kajou mas opravdu zvlastni příhody. A ten cas, to je des :/ Nejak o tehle problematice nevim, sic jsem na to tu obcas narazila na blogu…Ale mne leti desne, jak hodiny (obzvlast v prijemne společnost i fajn osoby), tak dny, mesice a roky taky :/ a cim je clovek starsi, tim to leti vic, fakt. Takze by ten udaj o 38min hodine teda sedel..

Ikona diskutujiciho Renata 2019-10-16 11:40:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, Aluško, bude i videjko z morčátek?
Od doby, cos zveřejnila “chov na dečkách”, tak vyhlížíme. A jak vidno, novinky u morčátek jsou luxusní!

P.S.: Děkuju za info o čajích…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-16 11:55:17
Ikona diskutujiciho
sipka

já teď nemám vůbec na točení videí prostor… holt se nedá stíhat všechno

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-16 15:18:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

prosimvás, lidi, taky se vám někomu stává, že míváte vize o budoucnosti, ale o úplných kravinách??
mně se to čas od času stává. třeba včera jsem v noci měla vyloženě vizi, nebyl to sen, bylo to krásně barevné, živé a jiné, než bývají sny. Bylo to takové “okénko” (nebo spíš obraz) ohraničené světle zlato-bílými “plameny světla”, bylo to tedy vyloženě konstruktivní a vypadalo to krásně, prostě vhled do budoucnosti. Viděla jsem v té vizi spolužáka, jak sedí v lavici sám, bez kluka, který chodí společně s námi na hodiny AJ. Intuitivně jsem z toho věděla, že ten kluk v ten den na AJ nepřijde. To bylo celé. Dnes jsme AJ měli a ten kluk opravdu vůbec nepřišel, takže se vize vyplnila. Takhle už se mi zdálo např. o tom, že můj zubař nechá vzkaz o tom, ať k němu nechodím, že neordinuje. To se tehdy taky fakt stalo, na ždibec přesně.

Vždy je to vize o blízké budoucnosti a vždy se vyplní. Ale o takových nedůležitých hovadinách! Prostě proč jako potřebuju vědět, že nějaký spolužák nepřijde na AJ? 😀 😀 já byla teda ráda, protože se mu líbím a on mně ne… :/ tak jsem aspoň měla jeden den klid. není to nic proti němu, ale má úplně jiné zájmy a celkově mezi námi prostě vůbec nic není a ani nikdy nebude, nikam by to nevedlo… Podle mě ty vize znamenají, že mám někde třeba uvnitř sebe zasutou tuhle schopnost “vidět” a občas se z nějakého důvodu nakrátko projeví(třeba to bylo tím, že jsem usnula uprostřed rozmluvy se strážným andělem). Jen bych brala vidět vize o něčem, co mě zajímá a potřebuju to vědět. Pak mě něco o budoucnosti opravdu zajímá a o tom vizi nikdy nemám… 😀 většinou přijde jen komplikovaný, pro mě osobně poměrně špatně čitelný, symbolický sen.

píšu to sem, protože mi to přijde dost zajímavé, ty vize jsou vždycky vizuálně krásné a plné takového zářivého světla okolo:)

huh, lol. já mam vize o budoucnosti které vycházejí a pak jsem schopná uvažovat o tom, jestli fakt existuje osud. vždyť je to absurdní.

Ikona diskutujiciho ginze 2019-10-17 02:49:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Hele, mně se tohle stává se sny 😀 Třeba se mi zdálo, že jsem v obchodě a prodavačce ani za nic nejde oskenovat zboží. Druhý den jsem šla do obchodu, a co myslíš – zrovna, když jsem stála u kasy, tak měli nějaký výpadek systému a já tam čekala asi čtvrt hodiny, než se to nahodí. A takových snů bylo, že třeba někdo v tom snu něco řekl a druhý den mi to ten člověk řekl doopravdy atd. Taky vůbec nevím, proč se člověku tohle ukazuje, ale kdo ví, ten záměr za tím nevidíme, ale to nezmamená, že tam žádný není…třeba to význam mělo, ani nevíš 🙂 Nebo mě ještě napadlo, že třeba se ti tím procvičuje schopnost jasnozřivosti, že jsou to malé krůčky, ale pořád lepší, než stát na místě.

A ano, píšu sem skoro ve 3 ráno, což je u mě dost neobvyklé, ale představte si, před hodinou mě vzbudil sen a od té doby nemůžu usnout a to je pak jasná návštěva těchto stránek, tady se vždy urovnám a můžu jít zase spinkat 😀

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2019-10-17 22:48:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je hodně dobry když se zrychluje čas jen at ten čas letí ja to myšlenkou eště podporuji mě by vyhovovalo kdyby se den skratil na 10 hodin ja mám rád rychlost podpořte mi to to svou myslí

Ikona diskutujiciho kiana 2019-10-18 21:36:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pročítám si takhle po práci novinky, abych se odreagovala, takže čtu i celebrity atd. A otevřu článek o Miley Cyrus, přičemž vlevo toho článku je její velká fotka, na které drží čaj v kelímku.. No a když se podíváte na ..s největší pravděpodobností její?.. ruku – tak co to je za prsty??
https://www.super.cz/665474-cerstvy-vztah-miley-cyrus-nabral-uplne-novych-rozmeru-zpevacka-zapozovala-s-rukou-v-kalhotach-sveho-milacka.html?dop_ab=7&dop_source_zone_id=1&dop_req_id=bCIu9z6MXlc-201910181848&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=boxik&utm_campaing=null

Udělala jsem si print screen, kdyby tu fotku stáhli.

Ikona diskutujiciho kiana 2019-10-19 13:22:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Nakonec to vypadá, že by to i mohla být nějaká grafická chyba při úpravě fotky (protože část toho jednoho prstu je v barvě kůže, když se obrázek přiblíží), ale stejně to vypadá divně. Print screen jsem uložila zde:
https://katrininka.rajce.idnes.cz/Nastenka/

Ikona diskutujiciho Kiyu 2019-10-19 23:24:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Fakt, že ty prsty jsou posunuté protože nenavazují o pixely :D. Ale spíš jsem se pozastavila nad tím, jak se drží za ruce mobily nebo nad Miley účesem :D.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-20 07:46:14
Ikona diskutujiciho
sipka

vypadá fakt odporně a to že nenosí podprdu už to nezachrání

Ikona diskutujiciho Petule 2019-10-19 00:02:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když se zkracuje čas, tak to znamená že mám o 5 let méně? 😀

Ikona diskutujiciho Andy 2019-10-20 01:38:41
Ikona diskutujiciho
sipka

jo tak to proto vypadáme pořád tak skvěle … 😀

Ikona diskutujiciho vanilková 2019-10-21 21:21:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hele! Znáte Loesje Jacob? Právě jsem si tak trochu sama pro sebe objevila…
https://www.youtube.com/watch?v=rqieUmJOVPE

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-22 00:08:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

lidičky… tohle vám prostě napsat musím.
sedím takhle v klidu v noci na gauči a píšu… A najednou kolem JAKO ABSOLUTNĚ ŠÍLENÝ doslova prolétne kocour. Tyvado, lekla jsem se jak prase, protože jsem ještě v tu chvíli psala něco o mém zesnulém psovi. Proč to píšu? Tenhle kocour se normálně NIČEHO a NIKOHO nebojí. Naopak, lidi se normálně bojí jeho protože si brání teritorium!:D A já absolutně nevím, čeho se jako poděsil. Jenomže to nebylo, že by se jen lekl, on doslova vylítnul a utíkal jak o život jako kdyby viděl vlastní smrt! Zaběhl co nejrychleji za sedačku a je tam natlačený doteď, vypadá absolutně traumatizovaně 😮 Žádná jiná kočka mu nic neudělala, normálně ležel na křeslech a najednou nahodil úprk, z ničeho nic. A co víc, ostatní kočky se ho taky lekly. Nebo nevím čeho se to teda lekly, ale doteď tu velice opatrně našlapují, ke křeslům se nechtějí přiblížit a všechny vypadají hodně zděšeně. Jako kdyby kolem prošlo něco zlého 😮 Kocoura už asi z úkrytu dneska nedostanu a zbytek smečky tu chodí a velice opatrně hledají to, co je vyděsilo… wtf?! Chápala bych to u jiných koček, ale u tohohle kocoura teda ne-e. Už vůbec ne takovýhle šílený úprk. Nebo na něj např. spadl z opěradla svetr a já to neviděla? Fakt nevím. Huh. Včera mi tu zase z ničeho spadlo samo na zem prkýnko na krájení a teď tohle… co to má jako být! doufám, že nic. tfuj tfuj tfuj. a to ještě záměrně kreslím skoro každou noc na všechny dveře ochrany proti destruktivním bytostem.

To je jak tehdy, když jsem za stoličkou na nohy viděla ocásek nějaké kočky, ale byl to bílý ocásek a já takovou kočku v té době neměla! Doslova se tam nakrucoval, aby upoutal mou pozornost. A pak jsem koukla za stoličku a tam nic, vzduchoprázdno! děsivý.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-22 01:42:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

bože.. já mám strach:( něco mi záměrně shazuje věci v bytě, ten kocour měl pravdu(bojí se mimochodem pořád, furt se schovává). nejdřív něco bouchlo do skla u dveří, takže se uplně otevřely. řikám si kočka… houby! vždyť to nikdy předtím neudělaly. pak byl chvíli pokoj, tak jsem si šla lehnout a myslela si, že je to v pohodě. vůbec! něco šmahem shodilo CELOU klec s morčaty a já je musela chytat po bytě, díkybohu se jim nic nestalo, jen měla málem infarkt, chuďátka. tohle už mě vystrašilo. vrátila jsem klec zpět na místo a? za pět minut byla schozená zase!! jak kdyby se to vzteklo, že jsem tu klec narovnala. (tentokrát už naštěstí byla radši bez morčat)… proboha! co to má být:( jako já i bych tušila ale… poltergeisty nechceš:( navíc oni nebývají takhle agresivní, tohle je přehnaný, jak tady mam spát? co když spadne něco na mě?!.. pardon, že to sem cpu, ale první návštěva přijde až ráno a tohle je sakra děsivý. kočky nic takového předtím neudělaly, nemůžou za to. všechny jsou navíc naježené a i ony se bojí těžko říct čeho, ten jeden kocour vypadá uplně narušeně. Navíc shodit klec, která je v tom stole “zaklesnutá”(to byste museli vidět), by vůbec kočka takhle rychle a jednoduše nezvládla! aby to takhle šlo, museli byste to z vrchu popadnout a odhodit 😨

myslím, že v tvých knížkách jsou návody na ochranu, ráno se tam podívám. nic takového jsem nikdy nezažila, nevěřím, že za to mohly kočky. takhle abych se bála o svá zvířata, která jsou mimochodem jak na trní, nedivím se jim. a jak ta klec spadla, ještě slyším z TV: “vítejte u rozhovorů s mrtvými”… wtf! kdyžtak napíšu do poradny, tam tohle patří, ale sakra, nepodělte se o něco takového veřejně 😧 předem řikám, že nic u sebe doma nevyvolávám ani podobný blbiny, naopak to tu ochraňuji… jen mi tak nějak přijde, že mi čas od času jde z nějakých důvodů něco po krku(což zní takhle napsané fakt divně, jak kdybych snad trpěla paranoidní schyzofrenií). Snad už teď bude klid.. 😟 a začalo se to dít po tom, co jsem viděla kolem branky procházet toho týpka se satanistickou bundou. to se mi nelíbí. ale.. třeba to byla jen epizodka a přejde to.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-10-22 14:05:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Nirvana – moc ťa nesledujem, komentáre len tak prebehnem, tak neviem prečo mi lezeš do snov. Dnes sa mi snívalo že si bola tak trochu populárna na internete a bol okolo teba menší škandál. Vyzerala si približne nejak takto, tie vlasy skorej čierne, trochu dlhšie a možno viac zvlnené. Ale trebars si to ani nebola ty. https://www.pexels.com/sk-sk/fotka/bruneta-drzanie-fotenie-fotografovanie-2825792/

A nemyslím že máš poltergaista, skorej to budú kočky.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-22 15:08:27
Ikona diskutujiciho
sipka

mariankosnac: já že ti lezu do snů jo? 😀 jako nevim, co se ti zdálo, ale já a černé vlasy, to nejde ani omylem dohromady. jsem prdlá do bílé barvy a odvíjí se od toho celá má umělecká persona(Kate Whiteman). Chystám se mít platinové, skoro až bílé blond vlasy… 😀 černé teda ani omylem, to je uplný opak 🤔 jinak taky doufám v kočky.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-23 09:43:52
Ikona diskutujiciho
sipka

marian: doufám, že ten tvůj sen nic neznamenal.. 😀 černý vlasy mě děsí.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-10-23 00:36:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nirvana: uplný opak, aha no, to by bola sila, keby som sa podla snu dokázal trafiť. Ale napadla ma iná vec, ono čas by mal kolísať, takže by mali byť dni dlhé a dni krátke. Tak keby si to ludia zapisovali, teda ktoré dni sa im zdajú dlhé a ktoré krátke, a po nejakom čase si to medzi sebou porovnali a aspon približne by to sedelo, bol by to dôkaz že s časom sa niečo deje a neběží vždy stejně.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-10-23 09:37:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško,já si toho
dřív nevšimla (tedy
spíš jsem si to
neuvědomila),ale víš že jsi ve videu
Život s morčaty
a bez morčat ve scéně kde venčíš
Zlatušku vyndala
mobil s kapsy a zase ho tam vrátila?
To asi nebylo úplně
nejlepší po tom co
o mobilech říkáš
(třeba že bychom je měli mít někde
položené a prostě
k nim dojít).Nebo
si to udělala schválně,jestli si
lidi všimnou?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-23 09:48:51
Ikona diskutujiciho
sipka

je to hraná komedie která má parodovat různé situace a u toho se normálně používají pomůcky… nechápu tvoje rytí

Ikona diskutujiciho niky 2019-10-23 11:32:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Já ho docela chápu 🙂 a nepřijde mi to vyloženě, jako rytí, jenom jako nevinný dotaz, nebo myšlenka, která napadne hodně lidí.
Taky jsem si toho všimla, ale nevadí mi to, není to moje věc, navíc jsem pochopila, že je to jen jako, v rámci té situace.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-10-23 11:00:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Nirvano:
jak to u Tebe vypadá? Je to už
v pořádku,nebo se
stalo ještě něco.
Já doufám,že ne.
A co kocour už se
přestal bát?
Kolik máš koček,já
jednoho kocoura a
někdy mi z něj jde
hlava kolem :),ale
jinak je to mazel.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-24 22:32:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Izairi: ahoj, děkuji za zájem:) hele, od té noci je klid(já jsem sem prostě musela ten den v emocích něco napsat, žejo:). nechápu. ale tu noc jsem byla pěkně vyděšená. prostě fakt jako kdyby někdo vzal dvakrát tu klec a šmahem s ní seknul o zem, jestli to byly kočky, mají můj obdiv. jak by sundaly to víko, které tam bylo zaklesnuté, teda nevim 😮 a hlavně já ho tam vrátila a ani ne o 2 minuty později to samé, jako kdyby se “to” naštvalo, že jsem ho tam dala zpět… ale třeba jsou kočky prostě šikovný. čeho se ten kocour lekl taky netušim, ale takhle traumatizovaného jsem ho v životě neviděla, on se normálně ničeho nebojí. a tu noc měl hrůzu ze všeho a všech se ještě 5 hodin po tom, to muselo něco znamenat. do druhého dne se schovával pod postelí. každopádně od té doby je tu klid jak nikdy, zajímavé.

ač je pravda, že jsem taky typ, který když mu něco lozí po baráku, tak se sice nejdřív prvně lekne, ale pak se naštve a s chutí to vykáže. tak to třeba pomohlo. a nebo to byly fakt kočky… snad. v tom případě by musely tu noc na něčem jet, to neni možný. každopádně bych nechápala ducha, který prochází kolem něčího bytu, naštve se, tak třískne s něčíma dveřma, pak dvakrát s klecí a pak jde dál… 😀 hmm, tak teprve teď mi dochází jedna nepříjemná souvislost – nejdřív to třísklo s dveřma, jako kdyby to přicházelo a pak teprve začaly padat věci uvnitř… :OO! okeej, budu doufat v ty kočky. jsou přeci jen schopný ledasčeho.

ps: kočky mám 4, ty mi zůstaly a nedala bych je nikdy nikam a nikomu, jako správnej prdlouš:)) občas přikrmuju nějaký venkovky který si přijdou, mam srdce dost velký pro všechny, ale prostory a finance bohužel ne. nedejbože abych zas našla nějaký zubožený koťátko který se připlazí, to prostě nemůžeš nechat venku umrznout přeci:/ někdy mi připadá, že já sice nebudu mít na jídlo, ale hlavně když budou nakrmený kočky… jednou mě sežerou. proto furt řikám, že bych chtěla být milionářka: víš vůbec, kolika zvířatům bych a útulkům bych mohla pomoct?! to chceš! a tolik bohatých na to kašle:(

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-10-23 13:13:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro Niky:
díky,jo přesně tak
jsem to myslela,
prostě jako dotaz.Nemyslela jsem tím nic špatného,a už
vůbec to nebylo
myšleno jako rytí.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-24 22:33:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

boží akva aluško!! moc se těšim na tvou zoo 🙂 kdo by to do tebe kdy řekl 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-24 23:13:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

štve mě, že mám lehce… eh, elitářské sklony? snažím se to potlačovat, vím, že to není dobře. nehodlám se tomuto nikdy poddat, vím moooc dobře, kam by to vedlo a tam opravdu nechci, to není cesta. Nicméně tím chci říct: vybízí se zde tak nějak nepohodlný dotaz. Nebylo by pro tuto planetu zdravé záměrně tvořit genetické zdravé, silné, inteligentní, odolnější a talentované jedince? možná bychom nešli tak do kopru. lidi se mezi sebou totiž kříží jak chtějí, často má někdo nějakou např. dědičnou poruchu chování nebo geneticky podmíněné vady, které na něm ani nemusejí být znát, a vůbec to neřeší a má děti a ty děti to pak mají po něm… a on se diví. já mám třeba zděděnou lehkou dysgrafii(jop, bohužel, ten gen v rodině máme, projevilo se to jen na strýci a na mně) a občasný problém s ústním vyjadřováním, navíc mám podezření na lehkou bipolaritu(díky které se bohužel tvoří výborně umění, ale jinak je to chvílemi peklo). což bych asi neměla psát na net, možná ?? hm. ale je to tak. a na mých rodičích je to chvílemi znát, jenomže oni se nad tím nikdy ani nezamysleli(jak se mohla máma nezamyslet nad svými výbuchy vzteku by mě fakt zajímalo jako) a prostě měli dítě. to je prostě blbě a děje se to dnes a denně a tak se postupně degenerujeme, to taky přeci neni eticky správně. že ne každý by měl mít dítě je bohužel ošklivá pravda, nikdo to nechce slyšet.

ač nevim, kde až by tohle mohlo skončit. nejdřív GMO lidi a pak bioroboti…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-25 08:44:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Druhá otázka do placu: Kam dáš oddělovač? Můj otec měl ploché nohy, mamka trpěla chronickou depresí (o rakovině se tehdy ještě nevědělo) – dala bys povolení takovým lidem se množit? Ploché nohy jsem zdědila a je to taky peklo. Jsem degen? Patřím do trashe? Lidstvo není zdravé, nejsou tady dokonale zdraví jedinci, každý máme něco. A určovat kdo je ještě málo nemocnej a kdo moc, je šikmá plocha.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-10-25 09:01:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Nirvana: Aluška z mých posledních komentářů asi už roste, ale myslím si, že více než mužům by takové omezení velmi vadilo ženám…. A na problémy s vyjadřováním v ústním rozhovoru jsem tady odborník já, takže buď v klidu :D.

Musím říct, že jsem o tom taky několikrát uvažoval, ale netuším, jak by se nastavila ta hranice. To by muselo být najednou přání každého z nás a každý by musel moudře zvážit “hmm, jsou moje geny dostatečně dobré, abych se množil? Co na sobě ještě musím zlepšit předtím, než budu mít děti?” Každičký ze 7,5 miliardy lidí z naší civilizace by si tohle musel říct!

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-25 09:09:36
Ikona diskutujiciho
sipka

A to samozřejmě nikdo neudělá, průměrná populace není schopná ani přestat chlastat, mluvit sprostě a hulit, co bys po nich ještě chtěl! Introspekci? No nebuď blázen 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-25 17:34:08
Ikona diskutujiciho
sipka

“A určovat kdo je ještě málo nemocnej a kdo moc, je šikmá plocha.”
– hmm, to je taky pravda, tyvado. nevim proč mi to nějak nedošlo, nešla jsem dostatečně do hloubky myšlenky, no.

ale podle mě by se aspoň neměli množit lidé, kteří mají dědičné psychické nemoci… :/ bohužel takové znám a pak už je to holt o jejich pohledu na věc no(nevim ale jak někdo může mít děti, když stopro ví, že třeba budou taky bipolární), dokonce znám rodinu, kde se dědí taková ta děsivá nemoc kůže, že se ti ta kůže drolí a vypadá to, s prominutím, děsně děsivě a prostě strašně:// a oni mají dál děti, které jsou pak ve škole šikanované a žijí totálně neplnohodnotný život:/ to nechápu. že si radši neadoptují, když už se tak musejí o něco starat… :/ tohle je asi na každém no, aby zvážil, za je opravdu rozumné mít děti, ale jak říká Aluška, bohužel toho průměrná populace není příliš schopná. čemuž osobně moc nerozumím. je to jako nepřemýšlet nad budoucím dopadem mého nynějšího jednání. vždyť přivést na svět nový život neni sranda… a pak mají děcka lidi, kteří ani neví jak to správně vychovávat jelikož nemají tušení, jaký je rozdíl mezi introvertem x extrovertem. to mě dostává 🙂 nebo když někdo zcela záměrně přivede děti do chudé, naprosto nefungující rodiny(třeba bez otce, že 🙂 asi těžko pak tomu dítěti táta nebude chybět… bude a pravděpodobně z toho bude mít menší či o dost větší psychické újmy). co proboha čekají, že z toho bude?!

já osobně jsem nad tímhle přemýšlela skoro od doby, co jsem plodná. a říkám si furt, že kdybych někdy chtěla náhodou děti, tak se nechám nejdřív otestovat, partnera bych k tomu asi překecala taky(snad). tyhle testy genů a dědičnosti už se dnes dělají a nejsou ani moc drahý. jako se dělají v těhotenství testy, jestli náhodou dítě nebude postižené.

… je asi pravda, že každý máme něco a pak to dohromady dává celek. hmm. tohle filozofování mě baví. každopádně já kdybych dostala papír: “neměj děti, jsi moc degen”, tak se prostě holt nemnožím, no. to je toho. ale některým lidem by to mohlo pěkně ublížit a vadit. tyo, tohle je složitá problematika.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-10-26 23:56:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejsem blázen a určitě si nemyslím, že by se to stalo – já jsem to tak napsal schválně 😀 (ale to jsi asi pochopila). Moc vám všem děkuji, Alui, Nirvaně, Kianě, Luz i leeth (doufám, že jsem nikoho nevynechal), které jste se zapojily do diskuze na téma ženského instinktu mít děti a vůbec celé problematiky mít/nemít zde děti. Komentářová sekce je mimořádně plodná a hodně jsem si z ní na toto téma odnesl.

Ikona diskutujiciho hanka 2019-10-27 08:56:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, debata o tom zda mít či nemít děti, to je něco pro mě :o) jsem v tomto dost náročná, nechtěla bych mít dítě jen proto že se to očekává. Každopádně mě fascinuje jak to že mají děti lidé co jsou psychicky nemocní a vědí to o sobě. A ještě víc nechápu když jde žena na umělé oplodnění, to je podle mě vrchol arogance. Místo toho aby se nad sebou zamyslela tak chce sobecky za každou cenu to děcko mít. Stejně má pak problémy, navíc dítěti nesvědčí když je vymodlené, draze zaplacené a když na něm rodiče visí ještě předtím než se vůbec narodí. No nechápu tuto společnost. Je to hrozně arogantní myslet si že když mi příroda mateřství nepřeje (protože je moudřejší než já), tak doktor mi to zařídí. Vždyť když se nedaří otěhotnět to je tak jasný signál. Kde ty ženy nechaly svůj zdravý úsudek.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-27 16:20:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Zaprvé i když není na dítě dost zdravá, tak má už nacvaknutý pud a tomu je selská logika úplně jedno, pud se chce množit a tečka. Zadruhé, ženské které mají nízké sebevědomí, nic neumí a jsou osamělé, se často (neříkám že všechny matky jsou takové) upnou na dítě, aby měly aspoň někoho, koho můžou ovládat, buzerovat a ke komu se můžou upnout. A pak jsou baby, co otěhotní, aby dostaly chlapa do manželství. Mám známého, na kterého partnerka udělala tento podvod. Věděla, že jeho rodina je velice bohatá, rok s ním chodila, bez varování tajně vysadila HA a otěhotněla. A ještě se chlubila v hospodě jak je chytrá, že se nechala nap**at od boháče a že se teď bude mít do konce života jak prase v žitě 😀 A čekala, že on si ji fakt vezme… no postavil se na zadní, platí jí alimenty, ale je z ní svobodná matka a nemá nic. S děckem je sama a on si s ním jednou za týden přijde na pár hodin pohrát a jinak adios. Kdo jinému jámu kopá…

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-10-27 17:53:07
Ikona diskutujiciho
sipka

A děkuji i hance, na tu jsem zapomněl 😁.
Tyjo, to byla od ní odporná intrika…. nechci vědět, jaký vztah má s tím děckem a co zdědí za myšlenkové vzorce.

Ikona diskutujiciho Jantulka 2019-10-28 11:45:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S veľkým záujmom som čítala plodnú diskusiu, či v dnešnej dobe je nutné mať deti. Nádherné babie leto nás zlanárilo labzovať po Javorníkoch, tak som nestíhala prispieť svojou skúsenosťou.

Osobne si myslím a môj názor je, že v dnešnej dobe nie je nutné mať deti, ale ozaj vôbec, lebo keď vidím, akí ľudia sa dnes rozmnožujú, ako tie deti (ne)vychovávajú, tak radšej nech sa venujú svojim koníčkom, či už konštruktívnym, či deštruktívnym (chľast, drogy..), nech sa nerozmnožujú, ozaj to nie je nutné. Hlavne nech sa nerozmnožujú pomocou spomínaného umelého oplodnenia, lebo z mojej štatistiky, sú deti z umelého oplodnenia nevychovaní, upišťaní spratkovia, tam je presne vidno prečo sa príroda bránila rozmnožovaniu, žiaľ neubránila. Naopak práve introverti majú najzlatšie a najlepšie vychované deti.

Tým ľuďom, ktorí deti chcú, chcú ich kvôli sebe, nie kvôli systému, inštinktu, rodine a okoliu, tým ľuďom sa život určite milo zmení a veľmi ho obohatí.

Pretože detský smiech je najnákazlivejšia vec na svete.
Pretože počúvať spiace bábätká, počuť ich pokojné dýchanie, je tá najnajukľudňujúcejšia vec na svete.
Pretože detské stískanie a bozky lahodia a šteklia srdce a naplnia ho obrovskou radosťou a šťastím.
Pretože, keď sa človek opäť naladí na detské zmýšľanie, otvorí sa mu veselý a šťastný svet.
Pretože detské básničky, riekanky, rými a piesne sú pre uši tie najkrajšie árie.
Pretože z detských kresieb sú najkrajšie obrazy v dome, či byte.
Pretože čítať deťom rozprávky je zmysluplná činnosť, vidieť a čítať z detskej tváre ako si to ukladajú do hlavy je perfektné a dá sa to krásne zúročiť pri výchove.
Pretože prechádzky, turistika a výlety s deťmi, majú pridanú hodnotu.
Pretože prehrať v hocijakej spoločenskej hre, vás teší, nech sa všemožne snažíte vyhrať.
Pretože detské hlášky a výhovorky sú veľmi vtipné a začnete ich používať v bežnom hovorenom styku.
Pretože, keď vám povie v autobuse mladý chalan, ktorého ste si ani nevšimli, keď vystupuje : “Dobré to robíte, aj ja by som raz chcel mať takú rodinu”, tak vám od pýchy ide napršať do nosa.
Pretože, keď idete po dlhej dobe z koncertu, kina, či divadla, zistíte, že síce to bolo fajn, ale doma s deťmi je to lepšie a zas vás dlho dlho nikto vonku nevytiahne.
Pretože, keď máte deti, svieti vám doma slnko, aj keď je dva týždne zamračené.
A takto by sa dalo pokračovať ešte dlho.

Názor, že deti sú uřvané a řvou, je predpotopný, zcestný a zavádzajúci. Však keď sa im rodičia venujú, počúvajú a rešpektujú, nemajú jediný dôvod kričať, ak tak zo záchoda : “Už šóóm”. Ja som našim deťom rozumela od prvého dňa ich existencie, však som nemala nič iné na práci, len sa im venovať a že išlo všetko ostatné bokom ma vôbec netrápilo a ani dodnes netrápi.

Názor, že niekomu deti “zmrzačili dušu”, že ich splodil aj keď nikdy po nich netúžil a že chce vrátiť čas, je zrkadlo jeho primitivizmu, úbohosti a neschopnosti a silno silne pochybujem, že taký človek si vie správne utrieť análny otvor, nieto ešte vychovávať deti.

Keď idem z práce domov, či v pohode, či unavená je pre mňa relax počúvať naše deti, počúvať aký mali deň, čo sa všetko stalo, čo sa nové naučili, veď logicky, ako ma môže otravovať niečo, čo milujem a zbožňujem každulinkou bunkou svojho tela.

A áno, už pracujem hlavne kvôli deťom, aby mali čo jesť, aby mali kde dôstojne bývať, platím majland za Montessori školu a ešte dlho budem, ale beriem to ako správnu investíciu a verím, že sa mi to vráti. Kupujem si v tomto systéme šťastie. Smutné, ale čo už. Tie dcérine žiariace očká a skackanie kozliatka tešiaceho sa do školy, stoja za to a nič nie je dôležitejšie.

Nieje to všetko ľahké, ale určite nie náročné, no milujem ❤️❤️❤️❤️❤️naše deti a každý deň ďakujem Vesmíru, že mi je umožnené byť matkou tak skvelých detičiek ❤️❤️❤️❤️.
Ako si to človek zariadi, také to má a
keď vás to baví je to viac ako skvelé a nádherné.

Ikona diskutujiciho Verča H. 2019-10-29 17:10:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, k tomu videu s frekvencemi na oči, myslíš, že je to bezpečné poslouchat? Moc mě to zaujalo, a pročítám si ty komentáře pod videem. Chtěla bych to zkusit, mám zhoršený zrak.. Jsem ale trochu bábovka, a mám bobky, aby to na mě nepůsobilo nějak zle. Co si ,prosím, o tom myslíš? Moc díky za případnou odpověď. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-29 17:18:11
Ikona diskutujiciho
sipka

no nemusíš si to pouštět 🙂 .. mně z toho nic nebylo

Ikona diskutujiciho Verča H. 2019-10-30 08:52:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za odpověď Aluško. 🙂 …synchronicita funguje skvěle, včera jsem řešila to video s frekvencemi na uzdravení očí, a dneska jsi vydala článek na podobné téma, kde popisuješ vlastní zkušenosti s poslechem podobného videa. Je to pro mě takové potvrzení, že se nemám bát to zkusit. 😊 Moc díky!

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-31 13:28:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu? říkala jsi, že jakožto rasa degenerujem? tak tohle teď letí… https://www.youtube.com/watch?v=TQ04gPb4LlY
– jak jsem to viděla, hned jsem si na tuhle tvoji větu vzpomněla:D

😂😂 a zabil to tim, že nejen že to vypadá, jako kdyby měl rukavice na mytí nádobí, ale má na tom ještě nalepený umělý nehty 😂 no to je prostě moc už i na mě 😂 nedosuzuju, ale nemůžu si pomoct, je to vtipný.

nebo https://www.youtube.com/watch?v=4MHRh0vJpEs

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-31 14:33:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten je tak teplej, že mi vytopil celej barák 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-31 17:50:59
Ikona diskutujiciho
sipka

síla co 😀 taky jsem na to dost vyjeveně zírala a to jsem docela zvyklá 😀

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2019-11-01 20:50:11
Ikona diskutujiciho
sipka

fuj, hned jsem musel kliknout na něco jiného – to bylo jako první 😀 https://youtu.be/ubY0rEoe6JI?t=10

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-11-01 21:00:46
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.youtube.com/watch?v=ZN5PoW7_kdA

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek