Zápisníček: Říjen 2019

2.10.2019 v Aluška.org 80

Krátké zprávičky ze světa, či ze života. Vítejte v Zápisníčku! 
Příspěvky jsou řazeny sestupně.

1.10. 2019
– Nový zápisníček otevírám obrázkem Neocaridina davidi yellow fire, neboť přesně takové mám v akvárku a přesně o nich asi budete tenhle měsíc nejvíce číst. Vivat nový koníček.
– Po čtyřech dnech bez výměny vody jsem naměřila NO2 0,3mg/l což je dobré. Nějaký výkyv tam asi po přehrabání dna bude, ale nemyslím si že velký, protože filtr jsem celou dobu nechala jet v kýblu odpuštěné vody a pak jsem to všechno vrátila zpátky, takže jediné co se osidluje, je ten nový substrát. Krevetky hezky prosperují, kořen mi na povrchu trochu zplesnivěl, ale plíseň teď zase začala mizet, takže to nebude nic dramatického, naopak dobré znamení, že bakterie fungují.
Zatím jsem se rozhodla pro nasazení dania perlového, ale až když budu měřit nulové hodnoty NO2. Pancéřníčky, japonicy, paví očka, šneky a další srandy buď později (šneci co jsem si vybrala by neměli co žrát, nemáme řasu), nebo spíš až udělám velkou nádrž, aby se netrápili kvůli místu.
– Taky jsem dneska založila pátou líheň s pokusem o Katniss, protože mě to líhnutí triopsů jednoduše baví. A asi si užiju více líhnutí, protože pro dania se dá líhnout hned několik druhů živého krmiva hned z vajec a samozřejmě to bych ani nebyla já, kdyby mě to nezajímalo a kdybych to nechtěla zkoušet. Takže stoleček pod větší akvárko musí mít přesah, abych na něm mohla ještě líhnout kdejaké další potvory.
– Nejnáročnější kytka co tam mám, je v popředí. Hemianthus callitrichoides sice roste dobře (Ono to žije!!), ale jak jsem četla už před jeho koupí že je to velice chutná kytka a rybičky ji někdy úplně snědí, tak se to děje i u nás. Opakovaně jsem načapala krevetky na hostině. První došly k poškozeným listům, které si strkaly do pusy a cucaly to jak špagetu. Když se teď kytka chytla a nic nahnilého už není, tak občas nějaká kreveta dojde a ojede celou větvičku. Nadrzo požere tak 5-8listů a nechá jenom holý stonek. Viděla jsem, jak trhají živé listy, jak se s nima cpou a jak jsou některé zdravé listy proděravěné těmi jejich pidi klepítky, kterými si podávají potravu. Vlastně mě těší, že jim tak chutná. Mají čerstvý salátek, co dorůstá zadáčo, ale asi v nejbližší době provedu pokus se spařenou kopřivou, protože si myslím, že si tím spíš říkají o něco čerstvého zeleného a ne že budou žrát jenom co kde nahnije, nebo co je v granuli.

FOTKY! 🙂 
Co by to bylo za deníček mladého akvaristy, kdybych se nepochlubila se svým prvním aquascapingem, žejo.
První fotka je suché rozmístění prvků pohledem shora, zatím bez rostlinek, jenom se spiky moss a tunou předraženého akvaristického vteřiňáku.

Tady je akvárko třetí den, kdy už jsou zasazené kytky a zakalení od Bionitrivce sedlo. Takhle čistou vodu jsem v životě neměla, je to paráda.

Krevetky na domovní schůzi:

3.10.2019
Triopsové mají dva dny a je jich pár desítek v malinké loužičce naspod skleničky. Zatím je nekrmím, protože se žerou navzájem, krmení ignorují a zbytečně by jim to kazilo vodu. Plán je, počkat až se vyselektují nejsilnější jedinci, třeba do jednoho týdne a pak je rozdělit do několika nádob a pokusit se odchovat do dospělosti víc kusů. Teď v počátku je nechám ať se nažerou bráchů, předpokládám že vědí proč to dělají a je možné, že pro rychlý a zdravý růst potřebují čerstvé maso. Možná kdybych jim tam nalila nějakou jinou vylíhnutou potvoru, tak by po ní šli taky.
Krevetky a kopřiva: Tak jsem nasbírala krásné čerstvé tipsy kopřiv, udělala z nich čaj, rychle ho do sebe hrkla jen aby už byly lístky. A jeden velký jsem jim hodila do akvárka…. Krevetky ho zvědavě oblezly, krochu ochutnaly klepítkama a pak si šly zase dál po svém. Předpokládám, že neměly hlad, protože za posledních několik dnů dostaly kažý den snídani a ještě se pasou na Hemianthusu, když si myslí, že je nevidím. Ale jednu sazeničku mi ožraly úplně na tři holé stonečky, co jsem pak našla plavat u filtru. Vrazila jsem je zpátky do substrátu v naději, že se třeba ještě chytnou 😀 Kopřivu suším na zimu do zásoby, třeba si pochutnají někdy jindy, ale čekala jsem že uvidím ukázkové obžerství. Možná by se jim mohla zkusit dát místo snídaně a ne že ji dostanou odpoledne ještě navíc. Kreveta není nafukovací, to není jak morče co ztloustne.

4.10.2019
Dneska ráno jsem napočítala jen 7 živých triopsů, takže jsem je rozesadila po dvou do oddělených nádobek a dala jídlo. Jeden zůstal v původní líhni spolu se starými svlečkami, zbytky a vajíčky. Možná se ještě něco vylíhne tak bude mít spolubydlu, nebo mu to pak odsaju kapátkem, to se uvidí. Takže teď mám 4 hrnky. No to bude jízda, každý z nich opečovávat zvlášť, ale snad se to vyplatí. Minimálně jeden triops na jednu sklinku by mi vyjít fakt mohl. Koupi rybiček a jiných obludek odkládám, počkám jak mi vyjdou triopsi, protože v akvárku dělají dost rozruch, nechci aby se tam s někým tlačili.

6.10.2019
Po dvou dnech bez dozoru jsem zkontrolovala stav triopsů. Ještě štěstí, že jsem byla tak pohotová a rozdělila je okamžitě, co se jejich počet tak rapidně snížil, protože bych jinak měla jednoho nebo dva. Takže postup je jednoduchý: nechat vylíhnout, nekrmit, za dva dny se požerou a třetí den ihned separovat. Vodu výhradně Nartes kojeneckou.
Teď mám čtyři sklinky a v každé z nich plave jeden triops. Ano přesně, ti co byli po dvou, se vymlátili a zbyl jeden. V jedné sklince jsem měla staršího s čerstvě vylíhnutým, ale asi byl malej a šikovnej, protože staršího sejmul, napůl sežral a teď tam plave sám.
V jiné sklince mi zase plave jeden, co se musel líhnout jako první, tudíž je největší. Má cca týden. Už mu jdou vidět dvě černá očička, zatímco ostatní jsou pořád jenom malý bílý flek s ocáskem. Dohromady jsou to čtyři triopsové na samotce.
Údržba zahrnovala odsátí starého krmiva kapátkem a dolití kojenecké vody z proštěrchané lahve, což má jednak dodat kyslík, druhak tím ředím škodliviny z rozkladu potravy. I když dám jenom pár zrníček, takhle malý triops to nemá šanci celé sníst a vždycky se to skazí.

AKVÁRKO: Měřila jsem NO2 a přesně podle očekávání vyšla krásná nula.
Po pěti dnech od poslední výměny vody. Takže nádržka je zaběhnutá, zbytky plísně co jsem si natáhla díky tomu kořeni mizí samy a voda je dokonale čistá. Krevetky jsou naprosto zlaté. Ve dne sbírají na dně jídlo a v noci si vylezou na strom a shlukují se na Spiky moss, který se krásně rozrůstá. Je to idylka. Mezitím vybírám velké akvárko, stolek a vnější filtr, protože mě nadšení nejenom že neopustilo, ale najednou si neumím představit, že by taky ti korýšci ve vodě nebydleli, když jsou tak strašně rozkošní.

FOTKY!! 🙂
Mezitím se mi podařilo zrealizovat svůj turboplán pro vylepšení morčičích domečků, takže jsem si vymyslela a objednala na zakázku výrobu dvou ubikací a jednoho přístřešku. Do každého kotce jde jedna dvoupatrovka. Rozměrově jsou totožné, ale ta co je pro Zlatušku s Amálkou, je o 5cm delší. Zatím jsem umístila jen tu menší k Vanilce a Lentilce, protože druhý kotec jede pořád na pilinách, budu tam muset ještě doupravit záchodky (mám vše nakoupeno, jenom povyzkoušet a ořezat kobercákem) a taky vychytávám mouchy. Oba výrobky mají jednu vadu, ta nášlapní rampa nemá dobře udělané schůdky a morčata po tom kloužou. Než to vozit zpátky do Brna a žádat nápravu, rozhodla jsem se sehnat silný sisal a omotat obě rampy provazem z přírodního vlákna na styl kočičího škrabadla. Bude se to dát vyměnit až to zašpiní nebo ožerou, bude to funkční a snad i hezké. Zbytek záleží na tom, jak se s tím poperu. Ale ten provaz ještě nemám. Zatím teda morčinky rampu nepoužívají a zdržují se jen ve spodním patře. Záchodek naspod mám akorát ořezaný kobercákem aby nikde nedrhl, dá se otočným pohybem pěkně vysunout ven, vyčistit a zasunout zpátky bez nutnosti vytahovat celou masivní konstrukci ven. Přesně tak jsem to plánovala a jsem ráda, že mi to vyšlo (kdyby nevyšlo, beru kobercák a donutím to). Ještě mám přístřešek ve tvaru krychle, deska nahoře a deska dole + dvě masivní nohy pouze vpravo a v tom je nasunutý záchod pro morčata. Pojala jsem to jako minimalistickou konstrukci, kde nebudou zvířatům překážet dvě další nohy trčící do prostoru. Mám to v dlouhém kotci a funguje to velmi dobře. Taky se to vlezlo přesně na cenťák.

Aby se náhodou nestalo to co minule, že triops zdechne dřív než se dostane na fotku, tak jsem nelenila a pokusila se zachytit toho největšího ze čtyř, kterého teď mám. Od jeho vyklubání z vajíčka uplynul týden a má pracovní přezdívku Vašek.

Nečekané setkání s Karlem Gottem, které popisuji v čerstvém článku zde, mě přinutilo více se zamyslet nad ještě jedním svým zvláštním zážitkem. Měla jsem v noci (z úterý na středu) problém s nějakou lidskou duší.
Uprostřed noci mě probudila její ruka, jak mě hladí po týlu (spala jsem na břiše) a jak mi stahuje peřinu z krku pryč a jak ta přikrývka šustila. Jak jsem se lekla, tak jsem se naštvala, začala jsem nadávat ,,co na mě šaháš!” a vyhnala ji. Duše se lekla, rychle stáhla ruku a odešla, ale za několik hodin mi znova sáhla na hlavu, opět když jsem spala a opět mě to vzbudilo. To jsem byla ještě o něco naštvanější a řekla jí, ,,ať okamžitě táhne z mýho domu”. Pak došla dokonce ještě ráno o půl osmé, když jsem se probudila sama od sebe. Proberu se a slyším, jak hned došla do ložnice, jakoby na to číhala. Úplně mě z toho leknutí ,,natáhlo” kolem páteře… Byla jsem z toho celý den nesvá, byla jsem taky naštvaná proč za mnou pořád leze, co chce a byla jsem překvapená, protože mám doma několik vrstev ochran na zlé bytosti, ale tahle nebyla zlá, takže jimi v pohodě prošla. S hodnými duchy problém nemám, protože mě obvykle v noci neotravují – o to víc mě to překvapilo… Doma jsem si postěžovala, ale nikam jsem to nepsala.
Ona mi vlastně nic zlého nedělala, ale sahala mi na hlavu při spánku, což je způsob, jak mě instantně vytočit. A jak jsem nad tím přemýšlela, tak mě napadlo googlit, v kolik že to ten Karel vlastně odešel. A ukázalo se, že to bylo před půlnocí. Tedy pár hodin před tím, než mi tady někdo začal obcházet ložnici a sahat mi na hlavu. Tak si začínám pokládat otázku, jestli jsem tehdy v noci nevyháněla někoho, kdo jenom hledal vhodný a ŠETRNÝ způsob jak se se mnou spojit, aniž by mě dožral. Žeby Karlovi nevyšly první tři pokusy, tak na čtvrtý zvolil poněkud rafinovanější přístup? Ostatně co to bylo za hloupý nápad, sahat spáči na hlavu, když je jasné, že nebude spolupracovat – to ukazuje na nováčka, co ještě neví, že se to tak nedělá a že tím ničeho nedocílí. A ještě si uvědomuju, že když jsem se probrala a když mě Karel držel za ty ruce, tak jsem si v tu chvíli i vzpomněla na tento zážitek, co jsem do článku nenapsala (on je i bez toho dodatku dost dlouhý). Že to byly stejné jemné ruce a stejně šustily s peřinou.
A sakra, já snad tehdy z ložnice vypí.. mistra, co se chtěl jen zcela nevinně a v dobrém setkat? Možná proto se taky lekl, když mě vzbudil poprvé a viděl jakou to vyvolalo reakci (já se s tím nemažu). To se upřímně divím, že přišel počtvrté, poté co si všechno vyslechl. Můj dům, můj hrad.
Asi bych si měla na ty duchy udělat nějakou ceduli a nalepit zvenku na dveře. Živí lidi to sice nepochopí, ale ti ostatní by to chápat mohli:
,,Pokyny pro zemřelé návštěvníky: prosím nesahat na obyvatele v domě, nevstupovat do ložnice po setmění, nemluvit, NEDUPAT, nehrabat na kliku, ideálně hned odejít a nikoho neobtěžovat, děkujeme za návštěvu a po smrti nashle.” 😀

7.10.2019
Jeden triops bezdůvodně zdechnul. Ale naštěstí to nebyl Vašek, vkládám do něj velké naděje.
Asi už jsem si vybrala nové akvárko, pravděpodobně není cesty zpět. Můj akvaristický záchvat ještě brzdí výběr vhodného vnějšího filtru (mám tři favority a na každém se mi něco líbí a něco ne). Budu muset zabojovat se svou nechutí rušit malou kostku – je fakt nádherná a všechno tam krásně prosperuje (co to je za kecy, že je malé akvárko nestabilní a všechno tam zdechne? – není to pravda), ale vyberu z ní všechny kytky, kameny (stálo to hodně peněz, tak je jasné, že to nevyhodím a že to znova použiju… ale nemůžu to stěhovat dva měsíce po založení nádrže, to se tam musí zakomponovat hned od začátku). Nechám jim tam nouzově lávový kámen aby se nebáli a vydlabu co nejvíc podkladu – je zajetý, jsou tam bakterie, to urychlí start nové nádrže. Takže chudinečky krevetky budou asi dva týdny v holobytě na pidi vrstvičce substrátu, ale snad mi to odpustí, až je přestěhuju do 140 litráku 🙂  Malou kostku si pak schovám na svoje pokusy s odchovem kdečeho.

9.1.2019
Největší triops Vašek zdechnul 🙁 Byl parádně macatej, měla jsem v plánu ho dneska nafotit abyste viděli jak rychle taková breberka roste, ale on si přes noc klidně natáhl bačkory! A nevím proč, protože ostatní dva jsou v pořádku. Sice o dost menší než Vašek, ale aspoň jsou živí… ještě tak jeden týden a mohl jít do akvárka. Achjo.

Asi mám divné příjmení, pošťáci ho neumí vyslovit správně 😀 Vždycky jsem si myslela, že moje příjmení je docela obvyklé, protože je dost rodin co ho mají a jsou rozeseté různě po ČR. Lapidárně řečeno, Loskotů je jak much.
No nedávno mi vezli balík (nebyl pro mě), převzala jsem ho, kluk se zeptal na moje jméno. Říkám Loskotová. Podepsala jsem mu to. Už byl na odchodu, ale otočil se, kouká na mě a říká ,,…lásko.” A já čumím a říkám si ,,Co jako, mám mu odpovědět lásko má, co po mě chce??” Chvíli na sebe čumíme. Proč mi říká lásko?
Říkám že ne, že je to s O, loskO, žádný lásko… kluk se zasmál a odešel. Byl moc hezkej a bylo mi díky tomu o to víc trapně.
Dneska dojel jinej kluk (nebo aspoň myslím že to nebyl ten samej). Zase fešnej jako Ivánek, aby to bylo o to trapnější. Zase jsem brala balík co nebyl můj. Zase dotaz na moje jméno. Říkám ,,Loskotová, ale klidně se vám podepíšu jako adresát”. A kluk kouká do displeje, čmrká tam podpis za mě a u toho říká: ,,Lásko… lásko?” – Tvl už zas. 😀
Smáznul to, napsal velký L a čeká. ,,Á?”
,,Já se asi přejmenuju… je to s O. Žádný lásko.” Tak jsme si zase mezi dveřma řekli lásko… Tak nevím. Možná se mi tím vesmír snaží něco říct. 😀

10.9.2019
Bohužel další triops umřel, nevím proč, ani jsem mu včera nevířila vodu, jenom jsem si pouštěla hudbu. Že by se mnou nesdílel stejný hudební vkus? Nakonec zbyl jeden triops v původní líhni, který tímto vyhrál arénu smrti. Dostává titul Katniss 2. Je mu asi 9 dnů a zatím vypadá čile.  – A koukejte jaký má černý očička! 😀

12.10.2019
Katniss 2 bohužel přes noc umřel, takže si užil svého titulu Katniss jenom jeden den. Zdá se, že 10. den života je pro triopse nějak kritický. V té době se většina mých dochovaných triopsů naposledy svlékla a pak přes noc uhynula. Teď při posledním pokusu umírali postupně od nejstaršího a vždycky jim to vyšlo na desátý den. Katniss 2 byl nejmenší a taky umřel jako poslední. Už nemám vajíčka, takže další triopsové (zatím) nebudou. Celkem jsem použila 5 kapslí a největší úspěch byl Katniss 1, který umřel zhruba ve 4. týdnu. Takže moje úspěšnost při jejich chovu je prachmizerná.
Myslím si, že problémy jsou dva. Jednak jsou to výkyvy teplot, které jsou speciálně v malé líhni dost výrazné (to vyřeší porodnička ve velkém akvárku, tam se teplota tak nerozjíždí, ale budu muset líhnout v teple a do porodničky přesouvat už živé triopse) Katniss 1 zabil taky výkyv teplot, v létě se nádrž přehřála, během hodiny jsem větráním srazila teplotu o 2 stupně a šla spát. Krevetky to daly, triops ne.
Druhý problém může být zvíření vody, což se nedoporučuje. Triops se lekne a začne splašeně lítat. Ale v malé loužičce naspod skleničky se tomu prakticky nedá vyhnout. Odpad se musí odsát a dolít nová voda. To triopse rozdráždí. Kombinace stresu z rozvířené vody a neustálé kolísání teplot je asi to, co je vždycky zabije. Je to škoda.

Ale zato žluté krevetky jsou suprové. Kostka pěkně zarůstá mechem a krevetky tam doslova tancují a plavou jako rybičky. Některé už jsou tak pěkně vybarvené, že jsou skoro oranžové. Je to paráda. Myslím, že zbožňují ten spiky moss, hodně v něm rejdí a v noci se na něm scházejí. Vypadá to fakt kouzelně…
Nové velké akvárko je už objednané, dovezou mi ho za dva týdny (snad se to zvládne v pořádku). Bude to krevetí ráj. Jak se začne dělat venku hnusně a zima, je svítící akvárko plné života ještě o to víc atraktivní. Do nového akvárka jsem doobjednala ještě další druh mechu a veliký kořen, takže počítám s velkým mechovým stromem pro neocaridiny a velikou skálou u výpusti filtru pro molucké krevety.

…..

Komentáře

Ikona diskutujiciho kuník 2019-10-02 12:38:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

upřímně by mě zajímalo, co budeš dělat, až si na domovní schůzi odsouhlasí větší barák….

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-02 16:14:10
Ikona diskutujiciho
sipka

větší barák je odsouhlasenej… jenom to musím vyměřit, dobře vybrat a spočítat, protože to nebude levný

Ikona diskutujiciho Vodnářka 2019-10-02 13:56:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, to je krásné! Vážně nádhera. Líbí se mi, jak jsi vždy nadšená, všechno studuješ a snažíš se to mít tip ťop. Klobouk dolů. Je to povznášející.

Ikona diskutujiciho df 2019-10-02 17:32:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

docela koukám, že ten keramzit vypadá v akvárku dost dobře. Když se dobře propláchne a napufruje na požadované pH tak proč ne když je výborný na hydroponii, ale v tom akvárku v tomhle provedení na to fakt čumim, vypadá to jak “votamtaď”.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-02 18:18:05
Ikona diskutujiciho
sipka

to není keramzit

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-10-02 17:33:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Priveľké akva paradoxne nemusi krevetkam vyhovovať. Čim väčšie akva tým je asi tazsie udrziavat tam vhodné podmienky. Jedna chovatelka mala 50l a za pár dní našla všetky krevetky vysušené pred akváriom.

Asi zalezi na druhu krevet nektere zdrhaju, ja ich nechovam tak nie že by som chcel radiť.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-02 18:23:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Krevetky z akvárka utíkají, když je tam problém s kvalitou vody, nebo když je špatně udělané a není tam to co potřebují k životu. Nebo je tam nějaká ryba napadala. Padesátilitrem to rozhodně není.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-02 18:35:06
Ikona diskutujiciho
sipka

kukej třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=71DD-nYVmLY
mívají je v obrovských nádržích, nezdrhají i pokud je to akva v podstatě prázdné, ale hlavně musí mít dobrou vodu a nikdo je tam nesmí napadat

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-10-02 23:32:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono je to prave naopak, vsude se hlásí a pise, ze ve velkem akvariu se pidminky a rovnovaha udrzuji snadneji. Ja za sebe bych rekla, ze v malem akvarku se rovnovaha da udrzet taky v pohode a navic pokud je treba menit vodu, prestavovat atd, tak je to min litru a tak. Mela jsem uz 20l, 116l, 12l a mam aktualne 72 a 25l, v obojim mam krevetky, v obojich jsou nejake rybky a krevetky jsou v pohide a nikam nezdrhaji. Kdyz maji vse co potrebuji, nemaji duvod. A ty rybky musi byt mensi s malou tlamkou, drobne tetry a razborky. Zadni cichavci, zivorodky, parmicky, natoz jini vetsi dravci.

Ikona diskutujiciho All 2019-10-03 21:08:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to presne naopak, čím menšie akva tým skôr sa naruší rovnováha, ja mám 200l a je to neporovnateľne lepšie ako menšie akvárka.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-04 08:53:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak měníš vodu? 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-02 19:32:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tyo Alů já se vůbec nedivím, že tě to akva baví. ty krevetky jsou překráásný a máš to hezky udělaný! 🙂 taky chci už delší dobu akva do bytu až to tu třeba bude zrekonstruovaný a bude na to čas a prostor… ha, to jen tak nebude 😀 😀 takže tak za 3 roky budu mít akva… možná 😀 zatím budu sledovat progress na tom tvém 🙂 díky za fotky a zkušenosti

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-10-02 23:21:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alusko, prestavba je vice nez zdarila, nadhera !! Je to hned o necem jinem 😉 Aquascaping uzasny a ladi dobre i ta tapeta ;). Krevetky musi byt nadsene jak ze skal, tak z klaciku a mechu a hlavne z toho krehkeho a chutneho koberecku 😁😁 Evidentne je to hodne krehoucke, neb mne zadne kyti tak nervou. Ani Najas a ten je taky krehky, ve velkem akva mi ho skubou tetry citronove, kdyz vynecham den krmeni. Rozhodne daji prednost koprive pred granulema, tak sup s travou pro morciny vem i koprivu 😁 Zarucene jim bude smakovat. Na snemu mi prijde, ze to jsou same holky 🙂 Ja dnes nahodou mela cestu kolem.Hirnbachu, a hmm noo meli neritiny s takovou uzasnou cikcak kresbou (ne jen obligatni prouzky), ze 2 nove uz bydli v akva s rybkama 😊 Dania perlove meli tez, par jen, ovsem za 90kc za kus 🙁 To nedam. A prave nevim, mivala jsem je vzdy z burzy od chovatelu a vzdy po case odesly. Byly urcite za polovic. Mozna chtely jine krmeni nez vlocky, s touhle rybkou to proste neumim. A prave, artemii jsem zkousela ale neuspesne. Tak jestli se ti zdari lihnuti tehle uzasne stravy (kdyz lihnes dalsi triopse a chystas se i na artemie 😉 )tak prosim sepis PODROBNY navod 😁 A natoc 😁 Moje vodni havet posle dekovny dopis pak 😁
Akvarijni zapisnicek me hodne bavi 😉

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-03 08:12:56
Ikona diskutujiciho
sipka

hoj 🙂 Na pohlaví koukám a mám dost holek a pár kluků, poměr se mi zdá ok. Zatím nemám pocit, že by do toho práskli. Možná to jsou ty neustálé výkyvy v NO a pak přehrabání dna, že mají jiné starosti. A jinak jo, nejsem žádný expert na danio, ale ohledně jídla píšou podobě jak u krevet, že je potřeba to měnit a dávat i živé. Artemii líhnout budu, to bude bžunda.

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-10-03 13:16:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Hmm tak to jsou potvurky vybirave, nj adi ten hemianthus chutna 🙂 Moje se fakt slezou a kopriva neni skoro pod nima videt. A neslezou dokud neni videt jen zilnatina :). Ona se jim tedy basti lip i druhy den, zrejme jeste zmekne, tak zatim ji tam zkus nechat. Ona bude jarni kopriva taky asi krehci nez ted. A tako jo, nemusi byt tak hladove ty tvoje, nemas jich moc, tak se nazerou dosyta vsechny. Na mou stovku ci kolik, navic s helenama a pancikama tolik zradla nezustane, takze kopriva je pak jen jejich 🙂
Moje maji ted taky pauzu, samicky moc nenosi, ale nekolik prcku uzvylezlo 🙂 Oni jsou dlouho schovani. A tvoje se zabydluji 😉
Jeste s krmenim, nekdy holky nesezraly vse, zvlast kdyz se na dne rozpadne nejaka tableta (uz vim co jim chutna, tak rozpadave tablety uz nemam..), tak to zapadne do pisku tam se to pak hromadi casem. Sypu jim krmeni do male sklenene misky 5cm, aby to bylo tam. Nemam sice rada v akva zadne veci, nelibi se mi ani ty umele trubky apod. pro krevetky, ale ta miska se hodi. Abych se trefila, granulky tam posilam tlustou slamkou 😀 Musi ovsem padat ke dnu hned. Ted jak mam furu tech helenek, tak ty se tam slezou a zradlo doslova zalehnou 😀 Musi mit dobry cich, to i krevetky. Japonky se taky vynori z hloubi korenu a patraji po granuli 🙂
A dalsi triopsi, hmm, tak snad uz nejaky vydrzi dyl, do prezentační velikosti 😉

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-03 15:35:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Na shrimp.cz mají krmítko pro krevetky. Teď není skladem, ale do větší nádrže bych ho asi pořídila, nebo něco podobného. Až tam nacpu další korýšky, tak bych taky chtěla mí čisté dno. V tom malém akvárku, jak je nové a všechno čisté, to člověku tak nepřijde. Ale ve velkém a starším to bude postupem času kentus, kor když u krevetek s emoc nedoporučuje odkalovat, aby sis neodsála ty malé záprdky.
https://www.shrimp.cz/krmitko

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-10-03 17:08:39
Ikona diskutujiciho
sipka

No páni, krmitko za 300 😱 To je byznys ty krevetky…Jako jo, prakticky je hlavne ten komin. Ale musi se dat do rohu, predniho, ze jo, a to by se mi asi nelibilo…Asi zustanu u te slamky, na 25cm vysky staci. Mam tohle https://www.krevetarko.cz/krmici-miska-5cm. Odkalovat musim, bez toho by to neslo s tolika krevetkama a vsim. Odkalovaci zvon priskrcuju, pokud tam nahodou vjede krevetka a necham ji plavat zpet 🙂 Pripadne lovim v kybliku. Pokud to vezme mimino, tak to bohuzel, to se neda najit 🙁 Ale ja uz mam krevetek az dost. Dost by me zajimalo, jak se idkaluje ten aquaclay, kdyz je tak lehky.
Hmm a kolik litru planujes? 😉

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-04 08:50:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Určitě půjde se tím inspirovat a vyrobit si něco podobného doma, nebo najít levnější variantu jinde 🙂 Ale točí se tam velký peníze. Dodání živočichů až ze Slovenska stojí pár set, jedna modrá kreveta stojí 150kč a jedna žlutá 65 😀 Jsou to dardy, ale holt každej koníček žere nějaký peníze.
Aquaclay valí do tuby a zastavuje se až u sítka které zastavuje velké kusy aby nešly do kýbla. Fakt je dost lehkej. Takže vlastně nic moc neodkaluju, jenom měním vodu, podobně jako s pískem. Četla jsem zkušenosti lidí, že neodkalují vůbec (nechávají bobky kytkám) v krevetáriu a dokonce si dávají na trubku silonku, aby při výměnách nenasáli mimčo. Ale to jsou pravděpodobně nepřerybněné nádrže.
Akvárko předpokládám něco mezi 70-90litry, podlouhlé a nižší. Moc se mi líbí tohle i se skřnkou, ale je fakt veliké https://www.juwelakvarium.cz/akvarium-juwel-rio-125-led-dub/
to moc nevim jak na výměny vody.. Neměla bych problém ho osázet a čistit, ale fakt řeším tu vodu. Hele liješ do krevetníku vodu rovnou z vodovodu, nebo bys to nikdy neudělala? Protože zvažuju a počítám, jak budu měnit u velkýho akvárka, že asi budu odstávat ve 20l kanystru vodu…. to podle mě z vodovodu přes hadicu jít nemůže, aby mi nezdechly.
Takže půlku odstát ve větší nádobě a druhou půlku vody dávám rovnou z filtru, to abych začala shánět ten kanystr to vago 😀

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-10-04 12:17:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo je to mazec ty ceny, proto chodim na akvaburzu 🙂 Juwel ma krasne sestavy, hlavne ty skrinky vypadaji dobre, zrovna jsem to zase okukovala v Hornbachu. A shodou okolnosti jsem koukala na YT na video kluka, co si Juwel rio poridil. Mi tam akorat vadi ten vysoky nastavec navrchu. Ja bych asinedosahla pohodlne na dno, neb ted mam akva s vyskou 40cm na skrince 70cm (to 72l) a je to tak tak to hrabani na dne. Krevetnik je trosku vys, ale zase je hluboky jen 25, je to taky tesne, bych nemusela stat na stolicce. No a ten ramecek na tom juwelu je pry prilepeny, nesundas :/ A nekdo mu psal v komentarich, ze mu prijde mala tloustka skla. On mel 180l a sklo tl.6mm, toje malo dle me. Ale Juwel by mel vedet co dela zejo..A neplanujes zas takovou litraz 🙂 Ja mam teda na ryby tech 60×30 v 40 tj. 72l. Moc ryb to nepojme, mam kolem 20 plus japonky, neprerybnuju, toneni dobre..Zalezi na co to chces, jestli primarne krevetky, ty se tam ale ztrati 🙂 Nebo knim i rybky. Tak na ty rybky bych brala i vetsi, ale zas udrzba..
A neee, kdepak, zadnou vodu nechystam predem :-p Ja se rozhodnu dle casu a stavu 🙂 Normalne tam leju vodo rovnou z vodovodu. U velkeho je v pohode tretina vymena, u krevetniku mi odkalovani sezere i vic nez pulku. Do velkeho akva dam vzdycky Aquasafe ci jak se to jmenuje, je fura prostredku na odstraneni chloru pri vymene. Do krevetniku nic a i kdyz vymenim vic vody, nikdy se nic nestalo. Ono je tam fura bakterii na tech kytkach 🙂 Kanystr neres, jak to delaji ti, co maji 200l? Primontuji hadici ke kohoutku…Mam tvrdou vodu, a ph 7. Nemam nic tak choulostiveho, aby to nezvladli. Navic jak bys to z toho kanytru dostala do akva? Mi staci 7l kyblik a uz je tezky 😁 Ale teda, ten kybl je ciste na akva, nic do nej nesmi. Neni na zadne umyvani niceho jineho, zadny saponat. Ale s tou vodovodni vodou muze mit nekdo jinynazor 😀 Ja bych nemela v cem nechavat odstat..Zlute krevetky jsou neco jako red cherry choulostivosti nebo jsou náročnější? Ale jako v zacatku, nez jich mas desitky je opatrnost třeba.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-04 13:05:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Fakticky je to stejný zvíře, neocaridina heteropoda/denticulata/davidi – příjmením se jim říká různě a pak podle barvy mají další jména jako blue dream, red cherry, yellow fire, chocolate… a pořád je to úplně stejný zvíře 😀 jenom má jinou barvu.
No já právě četla, že pidi krevetky jsou citlivý na chlor a chemikálie, ani se jim nemá přihnojovat, takže mám prostě strach tam narvat chlorovanou vodu. Těch 50% co beru z kohoutku vždycky předem ještě proženu levitačním přístrojem aby se všechno neutralizovalo, z filtru neodstávám, ta je čistá. A pak mám vychytaný poměr, voda má výborné parametry a je netoxická… S 20l kanystrem bych neměla problém, tyhle váhy zvedám. Aktuálně pracuju s kýblem 10l, vyvýším ho nad akvárko, když už to teče pomalu, zvedám nad hlavu a držím ať si to pohne. 20l bych řešila podobně, nebo měla 2x 10l a to už je stejná váha jakou dělám teď.
Jsem ráda, že jsi mi řekla, že ten horní kryt je nalepený. To by mě kakalo. podle mě by se pak horní okraj nádrže blbě čistil od bordýlku co by kde zapadnul a ano, to sklo mají opravdu tenké na to jaké dělají velké rozměry…. Tak potom se mi ještě líbí tohle: https://www.rataj-spk.cz/akvarijni-komplety/8-aquatlantis-advance-80#/13-barva-cerna

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-04 13:14:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a živočišstvo pro velkou nádrž mám vlastně rozmyšlené. Žlutá neocaridina (ti jsou jasní), pak asi pár japonic (líbí se mi jaké jsou to divošky), danio perlové a později až se to zajede a bude to gut, tak skupinku atyopsis molucensis. Budou to moje největší zvířátka a budou tam dělat ústřední atrakci. A pokud by tam vycházela ještě litráž a bylo místo, tak úplně dodatečně by tam teoreticky mohla jít banda malých pancéřníčků (ale nevim které, mně se líbí corydoras černý a skvrnitý, nebudou moc velcí? nespolknou mi je?) a možná ještě k daniu nějaký druhý pěkný druh malé rybičky, líbí se mi živorodka wingeova japan blue – ale živorodky prý dělají nejvíc bordel takže si to asi v mezičase rozmyslím. Jenomže danio je razbora (nechci míchat razbory aby se to ještě nepokřížilo) a tetrovité se mi na pohled tak nelíbí, živorodky mívají barvičky až z toho přechází zrak. Takže nakonec to bude krevetárium jako řemeň a pár malých danií. A to jsou jikernáči, takže si jejich populaci snadno pohlídám.

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-10-04 18:22:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Ju vim ze jsou to vse neocaridiny, jen si myslim, ze ty vyslechtene extra barvy muzou byt choulostivejsi, nevim. Ja mela jako prvni v roce 2006 jeste tu bezbarvou, donesla jsem nadsene jedinych 5ks ze zveraku co tam meli 😀 Byly uspesne, az moc. Pak se objevily cervene red cherry, ale prakticky nebyly k sehnani, dovezl mi jich 20 chovatel nekde id Brna, rok 2007. No a od te doby tu populaci tahnu 🙂 Cherryny jsem nikdy nedokupovala. Zato jine, oranz, crystalky…ty jsou náročnější uz. Ty moje uz jsou zvykle teda na vodu z vodovodu 🙂 V krevetniku nehnojim, neni treba. Zadne kalamity nemam. Ale v zacatcich jsem mela trochu ras, plostenky mrchy a lasturnatky. Nevim idkud to prislo. S kytkama, snekama, kdo vi. Ted uz zadnou nevitanou havet nemam 🙂
Koukla jsem, zivorodka wingeova, co ze to je, a vida Endlerka 🙂 Samec krasny, mela jsem chvili. No ale, krasny je jen samec, samicka nebarevna, samec ustavicne samici otravuje-chce se parit, hooodne vymesuji (vsechny zivorodky, mela jsem i gupky), pokud se budou zdarne mnozit, tak kam se vsema? Navic ta samice z toho stresu vzdy brzy umrela. Pokud touzis po narozeni rybicek a “musis ji mit”, vsak zkus 🙂 Zivorodky byly prvni rybky, co jsem mela davno 🙂 Ted uz nechci tolik bobku v akva, tak radsi tetry ci razbory 🙂 A teda, dania perlove se ti nebudou s nicim krizit, k nim muze jit jina razborka dle me. To ty gupky, ty muzou, pavi oko s endlerkou. Ze neco patri do razbor (oni jsou to kaproviti 🙂 ), neznamena, ze se to krizi. Teter je taky fura a treba neonka obecna se nepokrizi s neonkou cernou. Jamam moc rada razbory, plavou totiz v horni třetině akva a jsou klidne 🙂 Myslim razbora klinoskvrna, nebo hengelova (btw.ta je moc fajn, klidne ryby, oba druhy uplne v pohode, niceho si nevsimaji, ani nechodi krast krevetam jidlo na dno. To treba tetry nektere delaji a taky, ty krasne neonky mi plavaly v dolni tretine mrsky) .Pak jsou ty drobnejsi razborky, skvrnoocasa, ale ty adi by byly ve 100l ztracene. Noo to jsem se zas rozepsala, ty ryby jsou jeste predcasne 😁 Ale mrkni na ty hengelky, taky razbora Espeho, krasna. Za sebe hengelka i klinoskvrna uplnev pohode. Zivorodky bych se ke krevetkam trochu bala, mohla by mimina chtit slupnout, ale jiste to nevim samo. Pancernicek cerny zajimavy, toho jsem nikdy nevidela 🙂 Projela sis vsechny pancernicky na rybicky.net ? 😉 Skvrnity je prapuvodni druh, snad vseci ho kdysi meli 🙂 Byval odolny. A jebezny, tudiz i levnejsi, obrik to nebude, tak ty 4cm cca. Pancernicci jsou takova trdla, urcite cilene po krevetkach nepujde, vyrusi je svym patranim v pisku, ale zrat jenechteji. Kolikrat si nevsimne ani tablety, kterou ma u tlamky. Za sebe, ja mam ty pygmeje, Corydoras pygmaeus, ten je drobounky. A pak corydoras nanus, dle jmena mini, ale vyroste az na 4cm, je pekny 🙂 Tihle vseci jsou v krevetniku, ten nanus jen 4 ted, 2 nejvetsi jsou uz ve velkem akva.

Japonky a molucke krevetky super, japonky miluju. Moluckou jsem jeste nemela 🙂 A s tim setem, no nevim zda juwel lepi vsechny ty vrchy, mozna tim dohaneji tu tloustku. Ale na oko se skrinkama je to luxus. 6mm sklo mam ja na setu 72l z roku 2006, bylo to akva plus cerny poklop se zarivkou klasickou. Ted jsou lepsi osvetleni i ty filtry v setu. Ja to kupovala..Jo a na vrchu akva podel delsich stran mam vlepene prouzky skla, jako vyztuz, to tak byvalo, neb akva nesedi v zadnem ramu.
Ten set od Rataje vypada dobre, vrsek neni tak mohutny a nerusi. A mozna, na videich Rataje (zkus si najit na yt) , jsem videla, ze ten poklop odklapi dozadu, to muze byt uzitecne pokud to drzi. Ja musim sundat cely bokem. Tenhle nakup uz bych si zkoukla osobne, preci jen neni to za tisicovku a budes to mit dlouho 🙂 To uz se z domecku nekam vyprav na obhlidku, i ty rybky bys okoukla a tak 🙂 Rataj ma nadhernou prodejnu v Sumperku, prodejni akvarka a vystavni zarizene jsou pastva pro oci! 😉 Byly jsme tam s kamoskou na vylete na jare 🙂 Jen teda nevim, kolik ma vystavenych tech setu, to asi nebude vse k videni. Nebo Slorex Brno treba.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-04 18:47:09
Ikona diskutujiciho
sipka

U tohoto typu jsou krásní oba, i holky.. ale je to přesně jak píšeš, nechci bobky a co s přemnožením?? – Leda koupit jenom kluky a uvrhnout je do celibátu! 😀 oni totiž jdou koupit jenom kluci samostatně.
https://www.shrimp.cz/poecilia-wingei-japan-blue-samecek
https://www.shrimp.cz/poecilia-wingei-japan-blue-samicka
tak kdybych mohla mít víc razbor, tak se mi ještě líbí tahle: https://www.shrimp.cz/danio-erythromicron a ta červená razbora espeho je taky moc pěkná, jak má na sobě černou fajfku.
Mně by nevadilo nalít malý rybičky do akvárka 96l, protože ústřední motiv budou kreveťáci a když by se nahoře v tom velkém akva prohánělo třeba 40-50 dánií co by měly vršek nádrže jenom pro sebe, tak by to podle mě bylo hezký a ani by si navzájem nemuseli vadit. Krevetník od trpasličích prdů až po 12cm obludky a jednodruhové hejno nahoře… jako proč ne 🙂 Neonky vůbec nebudu, ty má totiž každej, měl je i otec, je to už nuda. 😀
Taky jsem si říkala, že bych do novýho akva nakoupila ty umělý skrýše, správně je rozmístila aby všude byla nějaká díra a nad ně šutry a obsypat štěrkem, takže by pak měli přírodně maskované jeskyně uvnitř skalek. Tak by měli pokojíčky a kdo by byl po svleku, by se měl kde schovat. Nebo krevetí mimi by měli schovku. A když se svlíkne veliká molucká, tak jí schování pod kytkou asi stačit nebude, to už je na nějakou dutinku ve skalce. A na to se těším, že jim budu stavět krevetí paneláček 😀

Hele: https://www.youtube.com/watch?v=-Iq9fazudwU
Postavím jim pevnou skálu naproti filtru, koupím molucensis bandu. Budu jim říkat Vanda a její česká banda (Vanda bude ta co bude mít nejhezčí barvu to je jasný) a budu na ně koukat, jak tam hromadně filtrujou. To bude paráda 🙂

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-10-04 19:15:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Jj razborka barmska, taky ji mlsne obhlizim 🙂 Jo ty hodlas mit 50 perlovych, tak to jo 😁 V tak velkem hejnu by se mihly citit lip nez v 10. Kdyby se temhke extra druhum nedařilo, muzes mit ty hengelky, ty jsou v pohode 😉 Pekna smeska a ty molucke nooo, adi se mrknu na burzu v listopadu 😁 Jeste jsem ji prave nezkusila. Sedet pred filtrem by mohla, je tam anubias na pozadi prichyceny. No mi se ty trubky teda nelibi, pripomina to potrubi na stavenisti 😜 Ale tak zamaskovane proc ne. A pri tolika druzich…To bude aquascaping jak neco, to bude chtit projektovou dokumentaci 😁
Ty japan endlerky tedy krasne 🙂 Ony i ty galaxky jsou malinke, teda dania perlove.
A co kopriva, dnes dojezena nebo bez povsimnuti? A tech triopsu je teda malo, lihnivost nic moc vid.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-04 20:13:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a ještě k těm sumečkům… líbí se mi tenhle skvrnitej a je i malej! https://www.zoo-prodej.cz/Zvirata-Rostliny/Akvarijni-zivocichove/Pancernicek-drobny-Corydoras-nanus a ten černej je tady: https://www.shrimp.cz/corydoras-black-venezuela – a k malým krevetkám prý může, takže černýho si určitě koupím. Měli jsme pancéřníčka skvrnitého, chudáčka samotného v 60l akva, ale byl to můj oblíbenec, všechny ryby byly v porovnáním s ním naprosto nudné.

A kromě molucké je ještě Gabonská https://www.shrimp.cz/atya-gabonensis-l
ta je mega hustá, když je zdravá tak je krásně modrá, ale mně se ta molucká zdá roztomilejší, asi jak je pruhovaná, jakoby nosila pyžamko.

Kopřivu jsem jim vyndala a zatím nezkoušela.. myslím, že mám přežraný krevety, ale dneska se mi pustily do spásání zbytků plísně na kořeni, jen ať hezky čistěj babizně. 😀

Triopsů bylo tak 30-40, ale sežrali se za jeden den na počet 7 !

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-10-04 19:31:30
Ikona diskutujiciho
sipka

A takova poznamka, hloubka akva 30cm neni nic moc, stacilo by ti to, kdyz se hodlas vyradit na tom dne? Mam tech 60×30 a moc se s rozlozenim kytek nerozsoupnu, navic pohledove ta voda pak zkresluje, priblizuj a pred sklem ma byt zrochu prostoru. Treba 35 uz by bylo lepsi 🙂 A ten set je bez skrinky ze?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-04 20:28:46
Ikona diskutujiciho
sipka

No to menší akvárko je 30cm šířka a 40cm bude výška… ta výška 40 by mi nevadila, ale spíš šířka 30 se mi zdá trochu málo, můj krevetník má 29 a je to úzký prostě.

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-10-04 22:53:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Ha ha Vanda se jmenovala moje prvni panenka, kdyz mi bylo tak 5 😁 Ani nevim jak jsem na to jmeno prisla, zadnou Vandu jsem neznala 🙂 Tu hloubku jsem spatne napsala, myslela jsem hloubku dozadu, tudiz sirku 😊 Ze tech 30cm dozadu je i malo na velke akvarko. 40cm vysky je ideal, to 116l jsem mela kdysi 100x40x40 🙂
To jsou ale neradi ti triopsi, takovy kanibalismus…to by me tedy vadilo, ta piplacka a zbyde 1 😜 Ano je jeste jedna velka kreveta, ta uz chce prostor 🙂 Modra by byla super, modrou barvu mam nejradsi.
A jo Alu, prave toho pancernicka drobneho, nanus, ted mam, i s krevetkama 🙂 Ma krasnou kresbu, mlady ma hlavne podelne prouzky a starsi pak i na hlave ty skvrnky, je super 🙂 Ale neni mini, velikostne jako ti skvrniti, 4cm s ocaskem, zalezi i na velikosti akva, jak jim dovoli vyrust. Kamoska ma panciky vzdy vypasenejsi a vetsi ve 112l.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-05 07:51:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky asi budu mít potíže sehnat pod to dobrej stoleček, protože furt nesedí cenťáky a když už jsem konečně našla supr set i se skříňkou, tak je strašně vysoká, že by horní okraj akvárka byl přesně vysoký jako já, tak to nevim jak bych se do toho dostávala.
Viděla bych to na dva černé a třeba 5 menších kropenatých pancíků… 🙂

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-10-05 12:20:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Noo to jeste patrej, neb do vysokeho se fakt nedostanes, leda ze stupatka, coz neni moc bezpecne. A uz vubec prakticke. Kdyz se ti libil ten juwel, a jako jsou krasne a ty barvy skrinek uplne super, pisla bych jim dotaz. Zda skutecne maji prilepene vsechny ty vrchni ramy, treba je to od vetsich litrazi. Maji svuj YT kanal, kde slibují odpověď na kazdy dotaz, a prodejnu tusim v Praze.
Nebo vybrat set bez skrinky a tu nechat vyrobit. Coz je ovsem prace navic.
Ten venezuelsky pancik je moc zajimavy 🙂

Ikona diskutujiciho 🙂 2019-10-03 16:34:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu, ty mas nakonec instagram? Me kdyz na tebe najedu se tam ukazuje, ze na nem mas 0 prispevku i sledujicich, to nechapu 😲

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-03 16:42:32
Ikona diskutujiciho
sipka

A nenajíždíš na fejkový profil? spousta fanoušků z youtube si založila neoficiální účty a používají i moje fotky… nevím jak tomu zabránit, asi na to není obrana, takže je tam spousta profilů co založily děti a cpou tam všelico. Reálná já jsem tady: https://www.instagram.com/aluebutterfly/

Ikona diskutujiciho Fillandros 2019-10-03 22:47:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, pěstuješ doma Crassulu Ovatu-Tlustici? Na tomto webu https://astroplus.cz/pritahujeme-finance-podle-feng-shui-penezni-strom/
píšou, že se má dát do hlíny 6 mincí. Co si o tom myslíš? Proč zrovna 6, když je to destruktivní číslo? Mám to tak nechat, nebo ty mince hned vytáhnout? Díky F.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-04 08:54:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Tlustice mám dvě, že přitahují peníze když se jim dobře daří vím (ale tohle je kytka co se prakticky nedá zabít, ta přežije všechno) a peníze k ní necpu.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-04 11:00:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tlustice přitahují peníze, joo? Hmm 🤔

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-10-04 14:32:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dívala jsem se na tu
krevetku moluckou
a ta je tedy velká,má až 12cm,a je to filtrující krevetka,to je zajímavé. Jinak krevetky prý dokáží
z akvárka utéct i úplně miniaturní skulinkou a dokonce i vyskočit
takže to má být moc
dobře zakryté.Krevetky jsou zkrátka moc zajímavé a krásné a taky legrační.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-10-04 14:41:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Daj tam toto:

https://www.shrimp.sk/prisavnik-l200#detail-anchor-description

najdrahšia sladkovodná ryba akú som “videl” a môže sa dožiť 15 rokov. Nič pre malé akva, takze dávam len ako zaujimavost.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-04 14:55:54
Ikona diskutujiciho
sipka

toho jsem viděla 😀 je fešnej.. ale koukej na tohle, to je jinej mazel: https://www.shrimp.sk/rak-cherax-destructor

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-10-04 16:19:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Modrý destructor 🙂 som nevedel že takéto veci sa chovajú.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-04 16:43:32
Ikona diskutujiciho
sipka

já taky ne… ¯\_(ツ)_/¯ ale když se tam koukneš pořádně, tak raků mají bambilion

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-04 19:51:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

je to absolutně mimo téma všeho tady a ne, tahle sekce není můj zápisník a nečekám, že to někdo bude číst, ale lidi, víte, co mě teď nedávno potěšilo? že týpek, který zpívá tvrdý punk rock mi řekl, že dobře zpívám! a myslel to vážně. a to mě neslyšel OPRAVDU zpívat, když to myslím jo vážně a rozeřvu se. tohle vůbec není vytahování, já jen, že by se jeden rozbrečel – udělalo mi to radost, ti lidé okolo mi dokonce tleskali… božee:’) jako to bylo fakt krásný, zažila jsem to skoro poprvé. třeba se mi moje sny jednoho dne splní:) v únoru snad konečně začnu aspoň covery, nemůžu se dočkat. veškerá znamení mi do toho krásně zapadají a vypadá to, že jdu úplně správně, až mě to děsí:) moc mě to těší, ale ještě furt to bude hodně práce – ono totiž bude stát ještě docela dost peněz(to dá tak cca 5 měsíců, heh. ale kdo by neobětoval 5 měsíců za něco, co si opravdu přeje?? buď 5 měsíců práce nebo nespokojenost se zbytkem celého mého života. no vyber si! nakonec ta práce neni ani tak špatná)

a jen tak pro zajímavost: mám teď k dispozici dvě cesty, jedna vede ASI k “alternativnímu povolání” a druhá k dodělání maturity a dalšímu studiu. no a tuhle sedím se třídou v knihovně a pani knihovnice “jen tak mimochodem” řiká: “váš obor je zde veden pod číslem 666″… no uplně jsem se oklepala. bylo mi jasně řečeno, že TUDY NE. a mám ve škole skříňku 6, vyšlo to na mě. lol. tohle není znamení, to je zoufalý řev: “stůůj, tudy nechoď!!” 😀 😀 chci říct, že maturu si samozřejmě dodělat chci, ale kdybych dostala během těch několika let života, kdy mě čeká studium, nějakou zajímavou nabídku, opouštím školu a klidně všechny a jdu po ní, ať si každý říká a myslí co chce, nezájem – kdo nejde se mnou, tak holt nejde, no. vykašlete se na lidi, pokud se vás snaží vyloženě zabrzdit – je to tvrdé, ale je to to nejlepší. na světě totiž bude spoustu dalších, kteří vás budou chtít podpořit, věřte mi. připadá mi, že celé, co teď potřebuju, je umět anglicky a začít covery(kdybych měla vyloženě říct podle hodně vnitřních pocitů) 😀 snad chápete, jak to myslím. znamení umí být funny, aspoň ta moje jsou, baví mě to pozorovat.

jsem skoro tam, kde chci být. nesmím se vzdát pět minut před cílem!! tímhle bych ráda namotivovala všechny k tomu, aby si opravdu šli za svými cíli. I když jsou Vánoce, nový rok a podobný absolutní ptákoviny – hlavně se tim nenechat oblbnout. Ed Sheeran taky začínal z ničeho, Shawn Mendes taky a spoooousty dalších. Osobně už se rvu několik let a začínám vidět, že za chvilinku už mi opravdu bude svítat na něco lepšího, že to všechno mělo smysl a vyšší vedení existuje – bez nich by se ztratila. Takže lidičky, cokoliv si přejete, vsadim se, že je to aspoň částečně možný. Když to chcete, nějaká ta cesta tam bude, jen být ochotný ne jen chodit, ale taky šplhat po skalách, které v té cestě stojí 🙂 Fakt se mi skoro nechce věřit, že já už brzo budu mít jednu tuhle cestu za sebou a započnu něco naprosto nového… Prostě když člověk po letech ve tmě začíná vidět světlo a vidí, že mu k tomu zbývá už jen pár kroků, je to neskutečný. Ne, že by můj minulý život např. před rokem nebyl tak špatný, ale teď už zpětně vidím, že to nebylo to, co jsem skutečně chtěla, proto se to i vše bortilo. Poslouchejte své srdce a běžte za ním, nakonec vás k tomu totiž okolnosti stejně donutí, i když to budete zdržovat – tak se to alespoň děje mně 🙂 A jo, tohle byl slabý pokus o motivační text. Užívejte života.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-04 21:32:34
Ikona diskutujiciho
sipka

hm ať dělám co dělám, je to furt dlouhý 🤔 jakože… DLOUHÝ. whatever. a to jsem se snažila a myslela, že to je ok. což, moje zodpovědnost, příště to fakt zkrátim, věřim tomu! aspoň částečně tomu věřim určitě.. a to věřim vždycky a k čemu to je 😀

Ikona diskutujiciho Choco 2019-10-05 13:30:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli pujdeš do punku, tak to určitě něco pošli :3

To s číslama mi připomíná můj nedávný zážitek, kdy jsem jela na pohovor. Cestou se nám před autobusem vymlel cyklista, tak řidič zastavil a šel mu pomoct. Během toho kolem nás projela dvě auta hned za sebou a čirou “náhodou” jsem se podívala na jejich spz a čirou “náhodou” tam obě auta měli 666. “Chápu, řekli jste mi to jasně”. A aby se vesmír ještě ujistil, že mi to docvaklo, tak mi cestou zpáky posílal samé červené auta. Člověk by musel být fakt zatvrdlej, aby to ignoroval 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-10 19:48:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Choco: Díky za odpověď 🙂 chystám se cpát do popu, mám vyloženě popový hlasivky. ale punk mě taky bere. každopádně punk je taky zajímavej nápad, jen nevim, jestli bych to hlasově dala, když zatim nemam žádnou pořádnou hlasovou nauku a nechci skončit druhý den ve škole vychrchlaná 😀 abych byla upřímná, tak 99% toho, co řekněme umim, jsem se naučila sama odposloucháváním hlavně Ariany Grande/MJ/různých kapel/zpěvem muzikálovek a velice hlasitým zpěvem v místě minulého bydliště, když jsem byla ráno až do odpoledne doma sama 😀 nikdo mě neslyšel a mohla jsem si sama nacvičovat vysoké tóny při vyndavání nádobí z myčky, bylo to super 😀 to mi strašně pomohlo, bez tohohle bych dneska nic neuměla. i když má totiž člověk třeba dobrý hlas, tak když ho nikdo nenaučí dýchat, přidat na hlase a “rozevřat se”, je v háji.
> hodlám ale určitě přezpívat spoooustu věcí(když na to budu mít)od My Chemical Romance, to je klasika bez který nežiju. hrozně bych taky chtěla starou dobrou Nirvanu, ale sakra, na to asi nemam koule. Chci říct… sama jsem fanoušek a vim, jak jsou jejich fanoušci citlivý. nechci ty písničky prznit, ač sama jsem toho názoru, že hudba je od toho aby se zpívala a pro každého nějaká písnička znamená něco trochu jinýho… no, nahraju a uvidim 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-10 19:53:14
Ikona diskutujiciho
sipka

… nebo The Ramus nebo Linkin park, ale Rasmuse asi nedám tak, jak by to mělo být. jo a připadá, že jsem už skoro jediná z mojí generace, kdo má rád Red Hot Chilli Peppers, Death Cab for Cutie a podobný starý kapely… nojono.

Ikona diskutujiciho Choco 2019-10-15 13:04:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, to znám. Taky bych chtěla zpívat, ale moje hlasivky jsou slabé… na cokoliv 😀 Začala jsem se kvuli tomu i učit na kytaru, ale já mám tak slabý hlásek, že ani tu kytaru nepřezpívám… prostě nejdu slyšet xD Ale na kytaru se učím dál, třeba si najdu někoho, komu bych alespoň toho kytaristu mohla dělat 😀

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-10-04 21:20:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Nirvano,
určitě to vyjde,držím
všechny palce
(i pomyslné,aby jich
bylo víc 🙂 ) a móóc
se těším až tě jednou uslyším na yt.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-05 14:53:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Izairi: děkuju moc:))

Ikona diskutujiciho kiana 2019-10-04 23:17:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

“váš obor je zde veden pod číslem 666″ 😀

Mě občas připadá, že jak vyšel dnes článek s obrázkem rozdílu mezi mužskou a ženskou hemisférou, tak si něco naplánuji, ale nejde mi udělat čin (tedy činy dělám, ale časově téměř náhodně). Ono se to nakonec vždy v ten výsledek spojí, ale někdy je to na mnoho let. Např. když jsem psala web, tak jsem si napsala různé myšlenky a témata, které mě napadly, do seznamu (kam jsem přidávala další a další) a pak jsem psala nárazově a ještě k tomu přeskakovala z tématu na téma.. Nakonec to celek dalo, ale v průběhu to tak nevypadá. Když mě někdo pozoruje, tak ten celek (jak to dopadne/jak to bude vypadat) nevidí. Já naštěstí víceméně jo, protože místo činů si víc představuju, co budu dělat. A pak toho mám vymyšleného tolik, že nestíhám.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-05 14:52:43
Ikona diskutujiciho
sipka

“A pak toho mám vymyšleného tolik, že nestíhám.” – ha, to znám 😀

Ikona diskutujiciho kiana 2019-10-04 23:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsme u těch znamení, tak nedávno jsem šla domů večer po tmě z práce a nijak jsem se nebála, naopak jsem se cítila tak bezpečně. A když jsem šla kolem nějaké výlohy, tak tam blikla na TV (která byla i v noci zapnutá) psaná reklama (takový “plakát”) velkým písmem “PROČ JI KDOSI SLEDUJE?” na pozadí – a to pozadí bylo konstruktivní a hodně podobné jako to, které jsem měla na svém minulém blogu (to pozadí je divná “náhoda”). Na té TV se to zobrazilo zrovna když jsem šla těsně okolo ní a podívala se na ní.

To mě trochu zneklidnilo, ale říkala jsem si “proč se cítím tak dobře/bezpěčně, pokud mě někdo sleduje?”. Nakonec jsem si řekla, že to znamení bylo falešné (buď náhoda a nebo se mě pouze něco snažilo vyvést z rovnováhy) a tak jsem šla dál jakoby nic. Pak jsem se ale pomalu začínala víc a víc bát “co kdyby to opravdu bylo varovné znamení že mi hrozí nebezpečí a já to ignoruju” (to bylo asi i tím, že pak jsem šla méně osvětlenou částí města, tak jsem měla ustrašenější myšlenky). A nakonec jsem někoho konstruktivního potkala u koho cítím ten pocit bezpečí, který jsem cítila po cestě, když jsem se nebála (který jsem cítila do té doby, než mi začalo vrtat hlavou to znamení, jestli mě někdo zlý nesleduje). Takže jsem nakonec zjistila, že když ten nápis byl na mém oblíbeném pozadí, tak to znamení tím myslelo něco jako “proč ji sleduje týpek, který se jí líbí a který např. neví, jak jí má oslovit” a nemyslelo tím “proč ji sleduje někdo zlý”.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-10-05 12:28:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dívala jsem se na stránky kluka co chová krevetky
neocaridina a on k nim vůbec nedoporučuje dávat
rybičky,že prý i ty drobné a mírumilovné můžou
krevetku sníst.
Jinak se nedivím že
mimi nejde v akva
najít,když má po narození 1mm.
Ten modrý rak je jako triops. Samička naklade
100-1000 vajíček a
z nich se vylíhnou asi 3mm velcí ráčci
a už po 2-3 dnech se poprvé svlékají.No a předtím i potom pěkně regulují svoje počty,
jsou to totiž taky kanibalové.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-06 08:43:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono je to všude jinak, teoreticky když mají dost místa a schovek a nejsou stresovaní, tak není důvod se bát. Jsou akvárka, kde si neonky nevšímají krevet a jiná, kde je neonky žerou. Ale je to o chovateli, jak jim to nastavil.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-06 18:38:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

introvert vs. extrovert > tohle to dobře vystihuje 🙂

https://66.media.tumblr.com/56f93bfa0df1f5958ad3105f06a76497/tumblr_pyx4vrMhiU1w2pw2uo1_500.gifv

Ikona diskutujiciho martin martin 2019-10-06 21:38:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

https://youtu.be/R-ER5—jSk
Krásná skladba 😊

Ikona diskutujiciho martin martin 2019-10-07 11:01:47
Ikona diskutujiciho
sipka

https://m.youtube.com/results?search_query=stratovarius+destiny

Tady je odkaz na prohlížeč

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-10-07 14:46:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alusko, to je fakt akvaristicka manie 😁 Ted jsi tak nádherně zaridila tu 30tku a hned to zrusis? 😱 Je to skodaaa.Ono zas ve 140l budes ty male krevetky vic hledat..A teda litraz jak hrom 🙂 To je uz lepsi vnejsi filtr..Tohleto nadseni znam, jojo, kdyz cloveka neco popadne 😉 Nekdo se nudi, cumi na serialy a do mobilu, jiny se bavi ruznymi konicky a nauci se spoustu veci. Taky se neumim nudit, nemam na to cas 🙂 Akvaria nejsou jedina moje zabava.
A teda hmm, ta 3-4mm blecha je ten triops? 🙂 Je to s nima slozite..A prima, ze morciny maji patyrka, tesim se na video 🙂 Nase maji zavesene hamaky v kleci, usila jsem jim takove trojuhelniky do rohu, spinkaji tam v noci 🙂
Hmm a ten sen s navstevou, velmi zajimave. Mas zvláštní zazitky..:) Dnes rano jsem se probudila taky z vyjimecneho snu.
Tak at to roste vse, zejmena Vasek 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-07 17:50:39
Ikona diskutujiciho
sipka

To je ale úchylný, co? 😀 Jenomže si vem, že na záběh velkýho akvárka budu čekat zase několik týdnů a před barákem máme zdrbanou podlahu, co když trošku zaprší tak klouže, ideální past na babičky co by si rády zlomily kyčel. Nechci tady objednávat dodávku s křehkým akvárkem, až na tom bude ledovka, nechci nikoho zabít. Už se tady skoro zabilo pár pošťáků. A do jara taky čekat nechci, až ten klouzavej hnus roztaje a uschne. K tomu ještě skříňka, zase velká těžká krabice s nábytkem… jo a převoz zvířátek v zimě bude víc riskantní, protože budou mít větší teplotní šoky, bez ohledu jestli se budou přenášet autem nebo dodávkou, obojí je pro ně blbý i v termoboxu. Takže mám na výběr. Buď do toho prásknu na podzim, nebo na jaře, protože přes zimu budou větší ztráty na životech.

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-10-07 19:16:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Noo to me presne napadlo, kdyz jsem psala! Ona to Alu chce stihnout do zimy, nakupuje pres eshopy, krevety sesice bali do boxu, ale stejne…😁Jo rozumim, to specha 😉 Vsak jo.
Na Sunsun filtry jsi koukla? Mam dojem, ze jsou chvalene..Ale prodejce vychvali vse. Recenze to chce, a to zabira casu.Myslis teda, ze ty “vestavene” filtry-boxy v setech nestaci? Ono taky duvod, proc neporizuju (zatim) vetsi akva je, ze mi to funguje bez problemu s obyc zarivkovou trubici a vnitrnim filtrem 😀 Svetlo zadna slava, ale kytky rostou. A krom mnozicich se krevetek se mi parkrat vytrely i jikernate rybky, coz v te vode je skoro zazrak. Tetry chteji mekkou a kyselejsi na mnozeni. Jenze ty sety s naddimenzovanym led svetlem, to neni sranda, to je pak treba sama technika, co2 lahve, hnojeni atd. Neb ty kytky jsou pohanene vice k rustu. Zatim se muj system preucovat nechci, nestihala bych asi 😁
Noo tak velky akva bude narocnejsi nez kostka 🙂 Tech kyteeek co tambudes muset nacpat, toho substratu…Ale doplnek do pokoje to bude nepochybne exkluzivní 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-07 19:40:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten filtr vybrat musím, protože není součástí nádrže. Spočítala jsem pracnost akvárka po jeho zajetí. Při výměně vody budu dělat 40 litrů, to jsou 4 kyblíky. Z toho 20 litrů budu dávat z filtru rovnou a 20 z vodovodu, to se hezky naředí, tak si nebudu lámat hlavu s chlorem. To bude rychlé. Odsát to a prd prd 4 kýble do toho. A krevetky si budou čvachtat. Akvárko bude v kuchyňoobyváku, výhoda je, že to je přesně na půli cesty mezi filtrem a dřezem, žádný běhání po schodech. Sunsun se mi líbí moc, je to jeden z těch tří favoritů. Na každém modelu jsem si našla něco co se mi líbí. Na sunsun s emi nelíbí, že v recenzích píšou, že je hlučný (výborně píše extra tichý chod) a já nevím jak moc… jestli budu pak lepit polystyrén do skříňky, aby to tak nehučelo… ale asi opravdu skončím u sunsun.
Mně se nákup živočichů po netu vyplatí i s drahým dovozem, protože do Brna do velké akvaristiky (ani nevím kde najít takovou kde bude to co chci) to je výlet na celý den, někoho sehnat s autem, zaplatit mu aspoň benzín, než to proběhnu, než vyberu a pak hodinu zpátky a den je řiti. Takhle párkrát kliknu, u dveří mi to dají a je hotovo a zbytek dne můžu být produktivní a dělat i jiné věci. Ten internet je fakt požehnání.

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-10-09 16:03:33
Ikona diskutujiciho
sipka

To je skoda toho Vaska, mozna nemel koho sezrat 😀 Moc vydrz nemaji ovsem. Kez doroste nejaky dalsi na fota 🙂 Dobre zazitky s baliky 😀 Mi to prijmeni prijde uplne v pohodě, ze se komolit neda a vidis. Tech baliku jeste prijede co…😜 Eshopy taky hodne vyuzivam, je to tam levnejsi a to o dost. Ovsem zrovna rybky a kytky teda zas drazsi, o dost. S hlucnosti filtru je to osemetne, kazdy taky je jinak citlivy. Ja treba uz nemuzu spat bez spuntu, duchodci pod nama vstavajici v 5:30 jsou des. Potrebuju absolutni ticho na spani, vitala bych ho i pres den. V panelaku bohuzel 🙁 No a vyrobci klidne napisou tichy, v recenzi mas pak ruzne nazory, je to narocne vybirat. Koupila jsem treba kdysi vzduchovaci motorek Eheim, pry uplne tichy, no vrcel jak blazen, poustela jsem ho jen pi udrzbe a pak ho vypla. A to byl podlozen molitanem. Takze tehdy jsem v krevetarku ani nefiltrovala. Ted mam vnitrni maly a dobry. Ja se obavam, ze neco tak vykonneho jako velky vnejsi, muze byt slyset. Hledala bych asi videa. Ale kdyz ho nebudes mit blizko loznice, tak to snad bude ok. Nekdo vypolstruje tu skrinku kolem filtru. Trochu nesikovne je, ze te tlaci ten cas. A vseho je mraky, a probrat se tim….Taky to neni vec za tisicovku, tak to chce vybrat dobre. A jak to máš Alu s tim filtrem? Z filtrovaci konvice asi tezko bys stradala 20l 😀 A pred kohoutkem to taky nebude, kdyz pisrs na pul cesty..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-09 17:53:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Filtr bylo dost těžké vybírat, je hodně výrobců, parametrů a hodně protichůdných názorů. Nakonec jsem vybrala tenhle, co má i speciální lampu proti nemocem a řasám: https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/akvarijni-filtry/sunsun-hw-702b-vnejsi-filtr-s-uv-lampou
Po odvzdušnění vrčí snesitelně, podobně jako lednička… takže v pohodě, akvárko mám vedle kuchyně, tak to nebude rozdíl. Našla jsem totiž video recenzi kde to kluk ukazuje, jak se to rozloží, složí, zapojí a co to pak dělá… takže mám i rady do začátku jak to mám správně složit.
Filtr mám velký průtokový britta a počítala jsem to. Výměna 1/3 vody obnáší 4 x 10l kýbl. Dva kýble z vodovodu, dva kýble z průtokového filtru. Takže pohoda jazz.

Ikona diskutujiciho Ilona 2019-10-10 12:06:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak už je posledni triops, no kez vydrzi 🙂 Roztomilost sama s tema ocickama 😀 Video recenze jsou super, nebyl to náhodou Akvalog? Ten kluk ma Juwel set prave s sunsun filtrem a vcelku prijemny projev 🙂 Myslim, ze volba dobra, ty Sunsun maji dost prednosti a uv lampa je vyhodny doplnek urcite. Moc dloho o tom nevim, ze eexistuji takove filtry, ale vypada to uzitecne. Obhlizela jsem loni nejaky nejmensi venkovni filtr pro krevetnik, tak prave ty sunsun jsem si taky vytipovala. Ale nakonec jsem nechala vse pri starem. Porad tam byl mic velky prutok na male akvarko.
Ja si filtruju vodu na piti…nenapadlo me ji otestovat, vyhledove zkusim 🙂 Ze bych aspon do krevetniku prilila trochu.

Ikona diskutujiciho niky 2019-10-10 10:27:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pošťák je tvoje láska 😀
To nebude tím, že by tvoje jméno bylo až tak moc neobvyklé, ale tím že lidi z pošty jsou prostě hloupí 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-10 10:50:58
Ikona diskutujiciho
sipka

myslíš že kdo dělá na poště je automaticky blbej? – náhodou, chodí mi sem zajímaví lidi 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-10 18:53:08
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 ježiš, tady mě vždycky něco pobaví 😀 😀 teda.. jsem “zajímavá”, ale takhle zajímavá ještě naštěstí ne.. 😀

.. chci říct – nikdy, těžko přeci můžeš takhle shrnovat lidi do jednoho pytle. někdo, třeba jako já, než aby šel ze svého bytu do pronájmu a než aby opustil nejbližší lidi, radši půjde dělat na poštu/prodávat pečivo než aby šel studovat do někam něco “suprovýho” a byl od všeho pryč(v výjimkou toho, co bych dělat chtěla nebo kdyby se mi naskytla příležitost frnknout do USA). tyhle předsudky mě fakt zaráží. třeba moje mamka dlouho dělala v továrně a blbá vůbec není, jen prostě měla částečně smůlu na okolnosti v životě a částečně si prostě nezvládla zajistit život, nakonec dopadla s učňákem a po čase těhotná… no co chceš dělat, hlavně potřebovala uživit dítě a myslela si, že jí to s tehdejším partnerem vyjde. nevyšlo. tak šla do továrny, co by šla kam taky s učňákem dělat aby z toho byly aspoň trochu slušné peníze?.. lidi, nesuďte takhle druhé. každý máme absolutně odlišný příběh a každý dělá to, co se mu zdá v jeho situaci nejlepší.
> navíc do práce se prostě často chodí jen, aby byly peníze. co ten člověk skutečně dělá “bokem” v životě nikdy nevíš. každý z nás navíc nemůže být Michael Jackson nebo Ariana Grande. mnohem větší hodnotu má člověk, který dělá na poště, ale je “čistý” než člověk, který se upsal a teď je celosvětově slavný.

ježiš já prostě furt musim všude psát tyhle svoje filozofický úvahy. to je tim, jak snadno se na tomhle webu napojim “nahoru” a najednou mi všechno uplně snadno a samo dochází a uvažovaní je jasné… je to zajímavý stav mysli 🙂

Ikona diskutujiciho niky 2019-10-11 06:00:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš pravdu, já jsem to psala částečně žertem a částečně jsem to myslela tak, přesně jak říkáš, že prozatím lidi někam chodit musí, jen aby se uživili, na tom samozřejmě není nic hloupého. Ale je mi líto těch, kteří se vzdali naděje a snahy najít si něco lepšího a jít za svými sny, takoví lidé si ztěžují, jak jejich práce stojí za prd, ale příležitosti se nechytnou, protože se bojí, zlenivěli, či co, či jsou prostě hloupí a zajímá je jen pití a jiné neřesti, teď na to nějak mám, tak co bych se snažil dál o něco lepšího, v podstatě jsme k tomuto chování programováni už od dětství. A ono popravdě taková úmorná práce, ještě k tomu za pár korun ve většině lidí asi filosofické úvahy a vysokou úroveň charakteru zrovna neprobouzí, spíš naopak, i když to možná ani manažerské posty, když to vezmu zase z té úplně druhé strany, kde to taky nejsou zrovna samé ryzí povahy.

Já nikoho nechci urážet, že je hloupý, když není, to ať si nebere nikdo osobně, koho se to netýká, ale prostě výšku IQ neodrbeš a taky tím myslím takové to nastavení jen na konzum, fotbal, pivo, vidění lidí druhého pohlaví jen ze stránky sexuality….mezi dvaceti lidmi, co jsou dělníci se najdou asi čtyři intelektuálové, zbytek jsou hovada, co se neumí chovat. Ale to je jenom můj subjektivní pohled, třeba se pletu. A to podle mně ostatně platí na každý kolektiv.

Já tady používám výrazy, kterých význam chápu já asi trochu odlišně, než jiní lidi, nechci tím nikoho utazit, nebo házet všechny do jednoho pytle. Někdy je to myšleno jenom ironicky a vím, že můj humor ani obvykle v životě skoro nikdo nechápe, kromě mně.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-10 18:53:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

btw. jak jsem psala na insta, jsem nadšená z Katniss 2! 😀 <3

Ikona diskutujiciho aston405 2019-10-11 13:27:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to né 😀 to je vážně konec! Zase tě navštívil mistr Karel? Jak je možné, že i samotná duše, která už má zřejmě rozšířené vědomí a všechny ty další věci kterým nerozumím, může dokonce někoho “obtěžovat”, proč to má zapotřebí?! A vůbec, proč tě hladil po vlasech? Vždyť jsi ho vůbec neobdivovala tak, jako jeho největší fanynky, kterých musí mít tisíce, ani nedával najevo, že tě znal…. To nedává smysl! Nojo, asi je zcela okouzlen a teprve teď jeho duše poznala, kdo je to alue laoskotová….. 😃

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-11 14:46:08
Ikona diskutujiciho
sipka

“laoskotová”… Astone, to bylo schválně nebo se fakt Vesmír snaží Alušce něco sdělit? 😀

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-10-11 17:10:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Byl jsem odhalen 😔…. 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-11 22:12:26
Ikona diskutujiciho
sipka

já musela 😂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-11 14:45:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no teď jsem dočetla ten zážitek s tím duchem… to je dobrý!!:D:D mně někdo v noci sáhnout na hlavu, zbláznim se, leknu se takhle uprostřed spánku i kraviny. tyo to je představa… ty jsi měla doma Karla, chodil ti tam celou noc a ještě na tebe čekal a ty ho vyženeš 😂 nevim, proč je to celý tak vtipný. A to s tim pošťákem je taky dobrý 😀 prosimtě tobě se děje kravin 😀😀

mnojo, to víš. mistr čekal něžnou duši, křehkou květinku, ale to nevěděl, kdo je to ve skutečnosti Alu. Protože ty jsi pěkně od rány, aspoň mi to tak vždy přišlo 😀 (to já ostatně taky a mam radši, když se se mnou jedná stejně a ne když se dva dny chodí kolem horký kaše)

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-11 15:28:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to ti povím jinou historku… známý mi chtěl ukázat svoje nový elektroauto. Sednu to toho a koukám jak je hustý… displeje, prosklená střecha, masakr. No a ve společnosti samozřejmě jemná slušná květinka, sprostě nemluví, u jídla nemlaská… šlápl na to, aby mi ukázal jak baterka fičí, že to ani nepřeřazuje a má to okamžitou reakci. Auto vystřelilo jak na horské dráze že mě to přimáčklo do křesla, žaludek nahlásil fatal error. No něžná květinka byla tatam. TYVOLETYVOLEJÁSEPOBLIJUPOBLIJUSE! 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-11 15:38:04
Ikona diskutujiciho
sipka

😀😀 to musel známej čučet 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-11 15:45:49
Ikona diskutujiciho
sipka

no asi to nebylo úplně košer 😀

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-10-14 22:07:07
Ikona diskutujiciho
sipka

S takovou Aluí musí být legrace 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-12 01:54:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jo a.. nechci tu zas hodit na zeď Nirvanaspam, ale toto ještě napsat musím.
Už několik měsíců plánujeme na dnešek(12/10/2019)velký rodinný sraz v Praze(jop, celá moje úžasná famílie se sleze, ó jaká radost), v domě kousek od místa, kde bude Karel Gott v ten samý datum pohřeb. Jako sakra, už tak dlouho mám na ten datum zálusk a přemýšlím, jak se tam dopravit a tak. Jako v životě by mě nenapadlo, že datum našeho rodinného srazu bude i datum, kdy bude mít Karel pohřeb. wtf, dobrá náhoda 😀 i když to je trochu asi černej humor, no. Když jsem se to dozvěděla, doslova jsem si řikala: “To jste si nemohl pro odchod vybrat jiné datum?!” 😀 není to moc slušný, ale je to tak. Takhle zítra bude v té ulici zmatek, nepojede tramvaj, budou tam lidi. huh. přejte mi s tou dopravou hodně štěstí.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-12 19:14:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

kam šlápnu, jsou znamení.
dům, kde se dnes sešla má rodina, je PLNÁ sluníčkové symboliky 🙂 jsou všude. no není to hezký?

sice se stále vyloženě necítím, jako bych mezi tyhle lidi”duševně patřila”, odmala mam ten pocit, že moje “pravá”, duševní rodina, je někde jinde. ten pocit se nedá příliš vysvětlit… ale asi na jednu stranu taky tak špatný nejsou, když jsou všude kolem nich furt samý sluníčka. a před domem stálo kolo s nápisem, který pro mě taky byl do očí bijící znamení(to bych fakt nečekala! jak to Vesmír dokáže takhle seřídit?!). jako nenapiš to sem 🙂 tyhle věci mě vždycky hrozně baví, ukazuje to, že vše, co Aluška říká, funguje 🙂 neskutečný.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-10-13 17:30:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško tohle je úplně mimo téma,ale dívala jsem se na tu firmu
Sonett,jak jsi ve
videu říkala,že jejich tekuté mýdlo
používáš když
koupeš holky :).
No a oni mají pravotočivě vířenou
vodu ve všech
tekutých mýdlech,a
v ostatních výrobcích mají vodu
vířenou do 100%,to
ale nevím co znamená.Píšou,že
voda použitá při
výrobě je bio-dynamicky
rytmizována a do
produktů Sonett
jsou přidávány
směsi energeticky
silných bylin a esence drahých
kamenů a kovů.
Na vodu mají 10
nádob a na dně
každé je nějaký
drahý kámen a voda
jimi postupně
protéká. Ta firma je
dokonalá,tedy mě
tak přijde,nevím co
ty na to.Omlovám
se za délku,ale mě
to fakt zaujalo.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek