Zápisníček / Srpen 2015

2.8.2015 v Aluška.org 89

….. Aktualitky, zprávičky, myšlenky, zážitky a vše, co se okolo mne mihne zajímavého ….

Pátek 28. srpna 2015

….. Jak jsem dneska avizovala v transformačním okénku, podařilo se mi nakonec rozpustit tu chemtrailovou deku na nebi, takže jsem se hned po obědě vydala na koupák. Ale v oběhu byl jenom litr octa a ten logicky za pár hodin dojde a oni zase chemtrailovali jak magoři, takže po páté hodině už se pomalu zatáhlo. Navíc se mi zase začalo dělat zle… to jsem taky už popisovala v transformačním okénku… Tak jsem se vydala domů, ale jinak jsem strávila hezké 4 hodiny na travičce, na tobogánu, v bazénu, nad křížovkou, s frapé kávičkou… A skoro nikdo tam nebyl, nikdo totiž nečekal že Aluška zaoctuje a nakonec sluníčko BUDE.

Probíhají u nás POSLEDNÍ teplé dny v tomto létě, pak už má pršet. Takže hodlám teď žít na koupališti a domů se budu chodit jenom vyspat. Musím nachytat slunko a válet se líně po zemi, dokud můžu!!

Abych to neměla tak jednoduché, samozřejmě se vloudila chybička. Právě dneska večer jsem si totiž ve vaně servala kůži z palce. Docházel mi kondicionér v tubě a mě nenapadlo nic blbějšího než zabrat a vymačkávat zbytek.. tuba mi vyklouzla, sjela po palci a jak jsem tlačila, sundala jsem si z něho kůži.

Čím hnusnější zranění máte, tím dýl trvá, než na to dojdete. První jsem si říkala co mi to čouhá z palce za divnou blánu… a pak z toho začala teprve valit červená. A pak to přišlo k sobě. Jajks!! Umývat se jednou rukou skoro nedá. Co jsem stihla to jsem stihla, šla jsem rychle ven z vany.

Omotala jsem palec bezlepidlovou náplastí, která trochu škrtí. A jak trochu škrtí, tak to i míň bolí. Teď ale řeším problém, co zítra. Nenechám se odrazit a na koupák půjdu, i kdyby mi ten palec musel upadnout!!! – Ale ta náplast není vodotěsná – právě jsem to zkoušela – a čerstvé rány štípou ve vodě jak sviň.

Mám krutopřísný plán: Omotám to touhle náplastí, do tašky dám velkou izolepu, nůžky a normálně to tím přetáhnu jak půjdu do toho bazénu. Muhehe. Nic mě nezastaví.

Pondělí 24. srpna 2015

KONEČNĚ jsem našla po snad miliardě shlédnutých inzerátů svoje třetí morče :3 !!!!! Plošňák se vyplatil… Plošňák znamená, každý den nebo každý druhý den prolézt všechny nové inzeráty na všech pěti aktivních inzertních serverech se zvířaty. Líbila se mi kopa zvířat, ale skoro vždycky byla z Prahy. Mám pocit, že morčata se odvibrovala stadeto do Prahy a v mém okolí nikde nic. Jenom skinny… a morče bez chlupů podle mě není morče, vůbec tak nevypadá. Měli by tomu zvířeti dát nějaký speciální název, protože to vypadá jako kříženec čuníka a myši. – Čuňomyš.

Už jsem to hledání chtěla vzdát (trvalo fakt dlouho) a smířit se s tím, že budu muset do zverimexu, ale moc se mi zverimex riskovat nechtělo, protože by mě tam zase ošidili jako s Májou a přece jenom ta domácí morčátka jsou víc krotká, míň nervují, míň nadávají a tak… Ale říkala jsem si ,,ještě vydrž, úspěch může být hned za rohem, nevzdávej to.” – Noa fakt.

Morčátko je ještě malé, ÚPLNĚ DOKONALÉ, musí trochu dorůst u maminky, ale v září je tady… A bude z toho jistě zajímavý zážitek, i mám kopu jeho fotek, ale nebudu vám nic prozrazovat dopředu, to bude překvapení. 🙂

U Goga jsem našla tip na hru Agario. A strašně mě ta volovinka chytla, pořád tam pařím když mám volný čas. Pluju, morfuju, žeru ostatní hráče, prostě strašná sranda… Jednou jsem byla i pátá v žebříčku. Sice ne moc dlouho, protože mě sežrali, ale… Kdo je víc?! 😀

http://agar.io/

Jestli máte chuť, zahrajte si taky se mnou, možná mě potkáte, moje buňka se jmenuje Alue-CZECH. Tak mě kdyžtak sežerte, prožeňte, nebo nakrmte. Podle toho, kdo mě má jak rád/nerad 😀

p.s. Pozor, dneska jsem byla dokonce třetí. 😀 Taktika se vyplácí.

Sobota 22. srpna 2015

….. Přemýšleli jste někdy, co asi dělají lékaři s potratem? No samozřejmě, že ho rozeberou, pokšeftují orgány a pak dělají pokusy. Přece jste si nemysleli, že s nimi naloží slušně. Zde je o tom článek, dole je i video, kde se v orgánech vrtají. Dobrou chuť: Skandál v USA: Jak probíhá ,,sklizeň” předčasně narozených dětí

Chápete, potrat není dítě, nemá práva a matka ho přece nechtěla, takže tím automaticky degraduje na kus masa, podobně jako když zajdete do sámošky a koupíte si kilo hovězího… pro ně jste taky jenom maso.

….. Čistě náhodou jsem zjistila, že v ČR existuje kapela Nightwish revival. Tak jsem zabrousila do jejich archivu, že ,,si poslechnu ten jejich falešný zmatlaný shit který 100% nesahá originálu ani po kolena” a byla jsem velice překvapena, že se to dá poslouchat a že jsou naopak celkem dobří. 😀 Dokonce i zpěvačka dává výšky podobně jako Tarja, až mi z toho leze mráz po zádech. Takový revival bych si náhodou nechala líbit…

Posuďte sami:

Jejich youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCldSMWv7b4uK-ScIcIjwZ1g

The Phantom of the Opera

https://www.youtube.com/watch?v=SBtpgQ1bC9M

Pátek 21.srpna 2015

….. Dneska jsem dělala knedlíčky s meruňkama 🙂 Povedly se, ale chybí mi moučkový cukr krucinál :-/ Jo a taky jsem zjistila, že jak vůbec nejím knedlíky, tak už si ani tyhle ovocné knedlíčky neužívám, jako kdysi. Jako děcko jsem se po nich mohla utlouct jak mi strašně chutnaly…. Už to vůbec není to blaho co to bývalo, i když jsou dobré. Mění se mi holt chutě.

….. Ve svých SKORO 23 letech v roce 2015 Aluška OBJEVILA MYČKU! 😀 Celý život umývám nádobí v rukách a nehorázně mě to žere. Nesnáším to. Je to nuda, je to špinavé, je to mokré, je to na dlouho, musím u toho dlouho stát a když je nádobí hodně, bolí mě z toho ploché nohy. Prostě aktivita, kterou fakt nemusím.

No a tak jsem se tedy rozhodla vystoupit ven ze své staré krabice a začít používat myčku, co mi domácí v kuchyni zanechal. V životě jsem ji nepoužívala, tak jsem do toho hleděla jak bacil do lékárny a celkem mi trvalo, než jsem přišla co na co vlastně je a co se kam strká.

Myčka hnusně smrděla zatuchlinou a byla hrozně špinavá… povedlo se mi najít návod a manuál, tak jsem ji zapla aby se vyčistila, ale nepomohlo to. Takže jsem po pořádné prohlídce a nastudování lejster včera konečně koupila sůl do myčky, tablety a myčku jsem pořádně vyčistila.

Dokonce jsem musela filtry naložit do octa jak byly hnusné a starý logr od kafe spolu s něčím co připomínalo potah černé plísňě, či snad staré špíny, vydrhnout ze dna… prostě děs. Hnus. Sajrajt. Nechápu proč tu myčku někdo předá v takovém stavu a vůbec ji po sobě neumyje! Dokonce víčko od místa kam se sype sůl bylo zevnitř potažené asi dva centimetry tlustou vrstvou nažloutlého slizu. Nikdy v životě jsem nic takového neviděla. Naštěstí se pod oplachem vody pustil z víčka sám, protože toho bych se nedotkla ani násadou od smetáku. Grc…

Každopádně co šlo to jsem vydrhla. Už tak nesmrdí, ještě to chvilku potrvá, než to z ní vyvane. – A začala umývací premiéra.

Představte si, jaké to bylo pro mne překvapení, když jsem po hodině a půl otevřela myčku a zjistila že to nádobí je… Fakt umyté, čisté a dokonce suché tyvádo! o_O Že to jako fakt funguje… A že jsem ji očividně demontovala i smontovala správně během očisty 🙂 Jsem celkem šikovná jako, to byste do mě neřekli, ale já dokonce i opravila špatně zadělaný dvojitý filtr, co domácí narval tak jak to nemělo být… A já přišla na jeho správné umístění. Heč 🙂 Stačilo sledovat šipečky a rysku ty kokso… Ale už vím, co do myčky nikdo nesmí dát: Hrnek s logrem. Jinak si to bude pucovat sám a ještě ke všemu budu nadávat jak papoušek.

Takže teď se složitě přeučuju. Aneb ,,Jak být líná kůže a strkat všechno do myčky” 😀

Středa 19. srpna 2015

….. Na aktuálně.cz vyšel důležitý článek, který byste si měli přečíst: Přelom: Za očkování ručí lékař, i když mu ho přikázal stát (tak ne, zákon byl již prý upraven :((( )

A když jsem u toho, ještě můžu doporučit tyto články, které určitě stojí za pozornost:

Fotoreportáž na Facebooku o poměrech v okolí utečeneckého tábora v Traiskirchenu

Záhady kolem migrantů

… To jen kdybyste se mě náhodou už zase ptali, co si myslím o imigrantech. To je přece úplně jasné…

….. Dneska jsem si měřila vlasy a vypadá to podle metru, že se ani nehly. Tak já nevim kurnik co dělám špatně. Asi mi rostou teď jenom ty nové a ty dlouhé staré už na to prdí? Protože kolem krku se mi dělají pořád nějaké nové dlouhé prameny, ale když na šišku přiložím metr, vypadá to, jakoby nic nevyrostlo. Nebo jsem levá a špatně měřím.

….. Jsem vděčná za ochlazení v tomto týdnu, ale ležení na trávníku je návykové. Už už vyhlížím, že by se mělo během příštího týdne o něco oteplit k těm 28 stupňům. Doufám že bude hezky, ráda bych se šla zase vyplesknout k bazénu. Klidně sama, s obrovským Frapé v levačce a něčím na čtení. Neumíte si představit, jak mě to vzkřísilo. Nejhorší na tom je, že léto hned uteče a jen co jsem chytla opalovací a flákací slinu, tak bude po všem a zase hnusně a zima a depka. – Proč jsem se nenarodila na bali proboha?

Pondělí 17. srpna 2015

Chápu že letošní vedra byla abnormální, ale prospělo mi to. Tím že jsem mohla strávit tolik dnů v kuse plaváním ve vodě a ležením na zemi jsem se krásně uzemnila, vyčistila si hlavu a odpočala od práce. Ještě bych minimálně jeden týden veder potřebovala, abych ho mohla ještě strávit na trávě. Jsem teprve druhý den doma a už mi to chybí!!!

Před vedry jsem nahonila hodně článků dopředu a snažila se dělat jenom to nejnutnější, abych se mohla hezky válet. A to se mi velmi dobře podařilo, aniž by to bylo poznat na chodu stránek nebo e-shopu. Zato domácnost utrpěla těžkou újmu, všude jak po výbuchu, nádobí, prach, znáte to :-/ to teď doháním.

Včerejšek jsem prospala díky obrovské vlně Bovisů a skoro nic jsem neudělala kvůli vedrům… Ale dneska jsem byla naopak velice plodná.

Zvládla jsem udělat nový hezký návod, který na Alušce.org už pěkných pár let chybí a nechápu že jsem se k němu nedostala dřív. Ten vyjde už 21.8., máte se na co těšit.

Navíc se mi podařilo dodělat stěhování e-shopu. Webnode dneska konečně přijal moji platbu a zapnul mi funkce. Takže prakticky mám teď přestěhováno. Zítra ještě vyjde oznámení ohledně přestěhování, to jsem mimochodem také stihla sepsat během dneška a mám v podstatě hotovo. Jediné co mě trochu zlobí je hlavička. Přemalovala jsem ji na aktuální název e-shopu, vyměnila obrázek, ale mrška se nějak nechce načíst a pořád zobrazuje ten starý. Tak uvidím, jestli to ještě přes noc doběhne samo, jinak se v tom budu muset znova pořádně pošťourat.

Taky jsem stihla vysát, umýt koupelnu, projít se v dešti a vyleštit poškrábanou podlahu v chodbě nějakým super ultra přípravkem na dřevo od Frosch…. Výsledek? – Nula. Škrábance jsou pořád jak pěst na voko a vůbec se to nevyplnilo jak výrobce sliboval. Rozdíl není skoro vidět, ale alespoň mám teď krásně čistou chodbu. To se taky počítá… Taky jsem stihla udělat něco málo mailů a narazila jsem tam na jeden tak hezký a děkovný, že mi ukápla slza.

Jinak morčátka-pašíci se mají pořád skvěle. Akorát kocourek dostal něco do oka, předpokládám, že ho píchla vosa. Došel s nateklým okem. Trochu jsem hysterčila s veterinou, ale pak jsem ho prohlídla pořádně, ošetřila a pochopila, že by nám stejně nepomohli, když už je dílo dokonáno a bulva je v pořádku. Takže macíček dostává teď podstrojováno, pořádně jsem ho politovala, podlachnila a zdá se spokojený, zdravý. Jen to nateklé očičko ještě musí víc splasknout, ale předpokládám že zítra už to nebude ani vidět. :-/ Kdoví jakou mrchu tam venku nahnal, tak ho bodla… to je mu úplně podobné.


Pátek 14. srpna 2015 – večer

Už jsem krásně opálená jako cigáně, jenom tento týden jsem byla na koupáku 4x a to už od rána. Užívám si léto plnými doušky, ani nepotřebuju nikam daleko jezdit 🙂

Před pár dny jsem byla kamarádce pomoct s nakupováním oblečení a plavek a ve Vaňkovce (jsme)jsem našla super set tetování s moc hezkými motivy. Ganesha, lapač snů, vševidoucí oči, peříčka… Prostě super. Měla jsem si tu sadu koupit víckrát když stála jenom stovku, protože se teď k bazénu ,,tetuju” a blbnu s tím… Ty velké nejhezčí motivy si ještě šetřím, ale strašně se těším, až si je na sebe taky plácnu. Úplně mě to hlodá, znova otevřít tu starou kapitolku, a to je malé tetování na fest.

A s jedním tetování mám i malou story, co se mi stala dneska. Ráno jsem si ještě před cestou na koupaliště plácla na paži zlaté oko a na slabinu dvě paví pírka. Jelikož byl hic, tak jsem se oblíkla jenom do bílé, rozpustila vlasy a jela (tak samozřejmě všichni lidi kolem, měli oči strašně na šťopkách a vůbec nebyli nápadní. Vždycky se tomu směju, ale až když mi nevidí do obličeje, mezitím to tiše dusím.)… Na nádraží jsem pak skoro 20 minut čekala na kamaráda, se kterým jsem byla domluvená, akorát že se mu opozdil autobus.

Ta paví pírka pod tričkem nebyla vidět, tak to nic, ale jak jsem tam tak seděla na lavičce, slunila se a poslouchala Nightwish, najednou mi někdo zaklepal přímo na to zlaté oko. Tak jsem si první myslela, že to bude kamarád, že asi přijel z jiné strany a bude překvápko, ale ne.

Vytáhla jsem pecky z uší a vedle mě si přisedl chlapík, asi 27 let (rozhodně míň jak 30), bermudy, sportovní tričko, krátce střižené vousy a povídá: ,,Promiň že ruším, ale ty se mi fakt moc líbíš, bylo by možné se někde spolu potkat a trochu líp se poznat?”

Chvíli na něho překvapeně koukám a přehazuju tu větu v hlavě lopatou, jestli jsem dobře slyšela a jestli jsem to správně pochopila. Po chvilce jsem se vymluvila, že ,,ne, že čekám zrovna na přítele” a chlápek se zase v klidu zvedl a odkráčel. – Vykládat mu že není tak úplně můj tip se mi nechtělo, takovýhle malý kec je asi lepší, než mu zbytečně srážet tak vzácné a hezké sebevědomí.

No a co mě na tom překvapuje je to, že se mi tato situace stala poprvé a jestli v tom hraje roli to zlaté tetování, když mi na něho poklepal? – Až budu potřebovat někoho ulovit, měla bych si jich vzít pár do zásoby a natetovat si to rovnou na čelo? Pomůže mi to jako dobrý konverzační starter? Jsou potetovaní lidi navenek přístupnější než nepotetovaní? Má to oko nějakou speciální rezonanci? Byla to úplně náhoda oko neoko? – Otázky, samé otázky 😀

Teď když tak nad tím víc přemýšlím, říkám si, že je škoda že jsem cukla, mohli jsme jít na kafe a pokecat, ale to nějak v tom okamžiku člověk nemá moc čas zvážit, i tak byla ta chvíle ticha dost dlouhá… Ale strašně moc mi to zvedlo náladu a měla jsem radost, že odvážní kluci ještě nevymřeli. Víc takových, kurňa! – Škoda že mi tak rychle utekl, ještě jsem ho mohla za ten pěkný pokus ocenit, ale nestihla jsem to.

A ve čtvrtek jsme byli zase s větší partou na koupališti a taky se toho stalo hodně, taky sranda, ale už jsem asi tak trochu mimo rámec svých zápisníčků 🙂

Jak jsem nebyla teď celý týden doma, tak se mi nakupilo prádlo, prach, úklid a tak nějak všechno dohromady. Do toho ještě finišuju s tím přesunem e-shopu, tak chci ještě napsat nějaké články ohledně té změny a pochlubit se a popsat nové funkce a tak nějak všechno kolem toho, taky budu muset předělat odkazy a bannery na webu a to taky zabere dost času…. Tak snad tomu zvládnu věnovat víkend, snad se trošku ochladí ať mám na to lepší podmínky… Protože jak je 30+, tak jenom sedím nebo ležím, vyplesknutá na ručníku nebo v křesle, lezu pomalu jak stará mucha a buď se umím jenom doplazit k bazénu, nebo zvedat levačku s pivem, nebo cucat mojito ze džbánu a to je dohromady asi tak všechno. Schody skoro nevylezu, oběd skoro neuvařím. Prostě za celý den skoro nic neudělám, i se mi blbě píše, protože se překlepávám a nesoustředím. Zkrátka marnost nad marnost 😛 Od neděle do úterka se má trochu ochladit a snad i nějaké ty bouřky, snad to tak bude. Stejně musím dát chvilku od sluníčka pauzu, mám oloupaný a připálený nos 😀

Úterý 11. srpna 2015

….. Dneska mě totálně rozsekala následující fotografie z písemky. ,,Jmenuj 4 druhy těžkých kovů a nakresli jejich symboly” v originálu ,,HEAVY METALS. A podívejte, jak to tam borec dal 😀 Totální řízek, já bych mu dala za jedna s pochvalou… http://www.jenpromuze.cz/sites/default/files/imagecache/dust_nodegrid_zoom/gallery/10458/66962.jpg

….. Včera byl domácí zkontrolovat střechu, že mi dam buší už zmíněná žluva. Ta tady sice dneska ani včera nebyla (možná si to rozmyslela, když ji pokaždé z té střechy vyhodím). Zato jsme našli dvě prasklé tašky na střeše a VOSÍ HNÍZDO PŘÍMO U MÉHO OKNA, VELKÉ JAKO PĚST TY BRĎO! O_o Tak jsme se dohodli že na ty vosy naběhnem ráno a zákeřně je zlikvidujeme, dokud ještě spí… Tedy domácí původně říkal že to jsou sršně. Ale pak jsme to odkryli a teď se to vyrojilo a šlo to po něm… Naštěstí to byly jenom vosy a naštěstí jsem hned naběhla s biolitem, nebo nějakým podobným insekticidem na ten způsob. Takže hnízdo je zlikvidované, tašky vyměněné a žihadlo jsme nedostali. Uf!!

….. Na koupališti jsem byla v neděli, budu tam i dneska a jedu tam i ve čtvrtek… Na konci léta můžu natočit nějaké video a zahrát si na cigána, to mi zbaštíte 😀

Sobota 8. srpna 2015

….. Umíte trochu anglicky? Tak si pusťte tohle supr srandovní video, které představuje Českou republiku – pivní pupík světa. Mě to dostalo do kolen. 😀

Beer Nation

https://www.youtube.com/watch?v=hSqO16fA9yY

I mě tam celkem zaujaly následující komentáře: (abyste neřekli, že vás nevzdělávám :D)

,,Cesi rozhodne slovane nejsou.Jsou mix keltu a slovanu ale ne slovane.Mozna jazyk je slovansky.Rozhodne povahove nejsme jako Polaci,Slovaci,Ukrajinci,Srbove atd…novodoby vyzkum ukazjue ze cesi a skoti maj nejvetsi vyskdyt chromozomu ktery je nejvic vyskytovan u keltu..”

,,Keltové na našem území žili ještě před příchodem slovanů a v docela početné komunitě, zachovali se některé zvyky, jména, převážně řek. Pivo tu první vařili keltové, Češi ho mají rádi a v přípravě patří mezi nejlepší na světě. Když se kouknem na dnešní slovanské národy, zjistíme, že pivu tolik neholdujou. To je další věc, která ukazuje, že máme keltské geny.. No ten chromozom mají Skoti, Velšané, Irové… zkrátka keltské národy, pak je po evropě rozšířen minimálně, ale vyskytuje se ve větším měřítku v čechách, v horním rakousku, tedy všude, kde žili keltové a pravděpodobně zůstali a smísili se z jinými kmeny slovanského, nebo germásnkého původu.”

,,Ano, první Keltové, kmen Boii (Bójové) odtud pochází název Bohemia pro Čechy, pak Germáni kmen Markomanů, potom Slované.”

,,…keltský geny tu sou uplně minimum to už tu je víc řeckých italských německých, ale majorita jsou slovanský takže jsme slovanská země, ty kmeny co tu žily před slovany to tu většinou opustili při stěhování národů, a stejně tak velká část východnícho neměecka a rakouska mají slovanský genofond, v Rakousku je zhruba 20% germánský a 20% slovanksý, spočítej si kolik uvidíš ošivých žen na ulici, každej ví že slovanky jsou nejhezčí ženy a my jako češi se tímtaky můžeme pišnit, kdežto anglo-saxoni jako němky moc pro krásu známé nejsou 😀 kdyby si studoval historii ak víš že lidi co tu žili mluvili stejným jazykem jako poláci, a jako lužičtí srbové a další slovanské kmeny co žili v dněšním německu, tak to je zapsaný aji v různých kornikách a zápiscích od cizinců, a to mohlo být ještě třeba 1400 let zpět, a ještě před 800 lety náš jazyk byl identickej s polským, takže máme mnohem váíc slovanské historie než jakékoliv jiné, prostě sme slovani a tyhle keci že ne, se tu začali množit až od 90tých let, předtímotom nikdo nepochyboval”

,,Myslím že má na mysli mutaci G551D, která je připisována právě Keltům, vyskytuje se v Keltských oblastech, např. Irsko, Bretan… pak jsou čísla v Evropě zanedbatelné, až na Česko a Rakousko, relativně daleko od Keltských národů, uprostřed Evropy. Jak se sem dostala? 2800 let zpátky bylo právě v Rakousku jádro Halštatské kultury(název podle města) kultura se šířila po okolí, tedy i na území dnešní České republiky. Kmen Boii tu měl celkem velkou komunitu. Po příchodu Germánů a Slovanů ale určitě všichni neutekli.. nebo větší část.. musel tu zůstat dostatek Keltského obyvatelstva. Prostě se ztratili a zapadli do větší Slovanské komunity, která se sem právě před těmi 1400 lety stěhovala. Postupně přejali slovanský jazyk. Dost mluvení o Keltech… Ano, Němci a Rakušani mají i slovanský genofond, to je jasný, taky část jejich dnešního území obývali slované a po celou dobu žili vedle sebe.Majorita slovanského genu v Čr, no… haloskupina R1a je přisuzována Slovanským národům, u nás je rozšířena, ale ne až tak moc, kolem 34% naproti tomu R1b, západoevropská je u nás rozšířenější, necelých 36%.. a ta se u slovanů v podstatě nevyskytuje..Závěrem, ano, jsme slovanská země, mluvíme slovanským jazykem, máme slovanské zvyky, geny, samozřejmně bohatou historii, ale nikdo nemůže popřít i ty Keltské a Germánské geny… V Čr jsme opravdu mix, ale to je dáno polohou země.”

….. Chodí mi nějaké ty ohlasy a doporučení ohledně mé zmíňky na téma ,,stěhování stránek”. Nutno podotknout že ano, uvažuju o tom, ano přeju si to. Aktuálně připadají v úvahu dvě služby, mně doposud úplně neznámé, to je wordpress a blogspot. Chce to ještě nějak nastudovat, rozhodnout se a vybrat z přátel někoho na pomoc, kdo tomu rozumí a pomůže mi se to naučit, protože toho bude opravdu hodně a sama to všechno neudělám. Ale nebude to hned, je to proces na delší dobu (přestěhovat tolik obsahu a všechno ponastavovat a naučit se), takže zatím se nikdo neplašte, ještě je na to čas. Nicméně to udělat chci, myslím že si zasloužím být na lepším místě a mít pokročilé funkce. Už mi prostě primitivní blog.cz nějak nestačí, už pár let jsem na něho přerostlá a poslední zapnutí reklamy, která je úplně všude, mě opravdu nakrklo. Už bych ráda implementovala pořádně doménu Aluška.org, měla favicon, mobilní verzi, případně i reklamu která bude platit mě a ne blogu.cz, ráda bych dala stránkám nový punc a trošku je zmodernizovala.

….. Poslední týden vždycky kolem šesté ráno se ozvou ze střechy rány, jakoby do ní někdo mlátil kladivem. I mi vibruje střecha. Po několika dnech šílení, kdy jsem podezřívala domácího, jsem až dnes zjistila, že je to Žluva zelená, která se rozhodla pod střechou vydlabat do prken díru a asi tam chce začít bydlet. Díra už je pořádně velká – však jsou to rány jako z děla – no teď se to bude muset opravit a něco tam dát, aby dala pokoj a já se krucinál mohla taky pořádně vyspat!!!!!

7. srpna 2015

….. Pondělí i úterý jsem celé strávila na koupališti, tak jsem ještě dva dny poté vypadala v obličeji jak cigánek. Ve středu jsem si naivně myslela jak budu strašně uklízet, ale znáte to, namožené svaly. 😀 Dneska už je to lepší, hned bych jela plavat zas, ale mám tento týden nabitý program, tak nejdřív můžu možná až v neděli. Hlavně aby vydrželo počasí! 🙂 Taky už mi na sluníčku mírně zlátnou vlasy. – Přírodní barva, no neberte to, když je to zadarmo.

….. Poctivě němčinuju, přes prázdniny se neflákám. Sice jsem se chtěla doučit slovíčka z loňského pololetí, na ty zatím prdím, ale zato aplikuji němčinu aktivně. Jezdím za rakušáky, šprechtím, trošku překládám, poslouchám německá videa, snažím se prostě nezakrňovat.

….. Ráda bych vám doporučila moc krásnou hudbu, kterou jsem našla na youtube. Je moc příjemná, poslouchám ji pořád dokolečka 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=LtHF9iih8rw

Jestli se vám to líbí, tak přejděte sem: https://www.youtube.com/watch?v=LtHF9iih8rw&list=RDLtHF9iih8rw#t=70 Je to obrovský playlist plný této krásné a příjemné hudby. Super k práci i relaxu. Asi postahuju, vytahám z toho jenom zvuk a naházím to do 432 hz. Je to nádhera… Díky bohu za ty internety, o kolik různorodé hudby by byl člověk ochuzen.

4. srpna 2015

….. Tak administrátoři serveru mi na moji otázku ohledně reklamy odpověděli toto:

Dobrý den,
od vypínání reklamy na nejnavštěvovanějších blozích jsme počínaje srpnem upustili. Informace na stránce http://blog.cz/zebricky/nejnavstevovanejsi není bohužel aktuální a pracuje se na tom, aby to odtamtud zmizelo, abychom uživatele neuváděli zbytečně v omyl.

Nový formát overlay reklamy lze volitelně vypnout v administraci v Nastavení >> Obecné >> Zobrazování overlay reklamy.
Článek o reklamě se v současnosti neplánuje.
S pozdravem,
Standa

Je to sprosté. Dřív byl box na reklamu pouze jeden, teď i po vypnutí vyskakovací reklamy jsou 3!!! Kdyby to alespoň bylo někde dole pod primárním obsahem, ale oni to cpou.. no sami vidíte jak blbě. Hned jak dodělám stávající nový projekt, to je přesun a zajetí nového e-shopu, začnu se znova snažit o přestěhování. Nevím jestli to vyjde, nevím kolik to bude stát, nevím jak dlouhý proces to bude, ale zase rozhodím sítě a začnu se snažit. (Sehnat kvalitního člověka je dneska trochu potíž.)

….. Dneska mi zlepšil den tento pěkný článek: 19 lidí, kteří ukazují, že na světě je pořád ještě dobro. Koukněte se 🙂

….. A jinak včerejšek i dnešek trávím u vody, protože v tom hicu se stejně nic moc jiného dělat ani nedá. Jak si užíváte horka vy? 🙂

1. srpna 2015

….. Četli jste článek ,,Česko straší hrozba vymírání” ? Řeší se, že je málo dětí a pomalu vymíráme. Nebýt cizinců, kteří porodnost zvyšují, bylo by to ještě mnohem horší. Pobavil mě závěr článku, kde se píše, že je potřeba zase vrátit původní rodinné hodnoty a roli matky. A že dle politiků je chyba v emancipaci žen 😀 haha.. ha. 😀

A přitom je to tak prosté: My mladí lidé prostě nemáme peníze na to, aby byly děti, protože stát místo aby nám pomohl, tak na nás zvysoka se… a ještě nasazuje nehorázné daně. To není jako za komára, kdy vás stát podporoval… A když jste ještě z rozbité rodiny a dědictví po rodiči vám sebere otčím jako mně, tak nemáte ani na čem stavět, nemůžete se prostě jentak v pohodě začít rozmnožovat, když si první musíte zajistit to nejzákladnější, to je kde bydlet a co jíst. … Tak se pak nedivte, že ženy rodí až ve třiceti. To není jejich vrtoch ,,kariéristky co neznají hodnotu rodiny”, jsou v tom prostě existenční a finanční otázky, nic jiného.

Co mě například štve, jak se každý rok nechutně zdražuje měsíční zdravotní a sociální, které platím ještě proti své vůli:

V roce 2013 bylo sociální 1890kč, pak v roce 2014 1894kč, ale letos už se s tím vůbec nemazali a už je to 1943kč

A zdravotní?? – Rok 2013: 1748kč / 2014: 1752kč. A letos v roce 2015 už je to 1797kč. .. A to jsme na minimálních zálohách, chápete to? – Já ne.

Jen si spočítejte, kolik je to za rok rozdíl. A za pár let už nebudu platit 4000 měsíčně, to už budu platit tímhle tempem třeba 10 000?! – A stát se diví proč nezakládáme rodiny a nerodíme? Co by ty děti asi taky jedly, písek a šutry?

Když jsem si teď nechala pískovat a ozonovat zuby, tak to mi pojišťovna samozřejmě neuhradí, ani bílé plomby v roce 2012 nehradí, takže každý měsíc házím peníze do černé díry, úplně zbytečně. Když jsem nemocná, léčím se sama doma, léčiva si platím sama. Ani zde mi zdravotní není nic platné.

A sociální škoda mluvit. Než ty peníze vyhazovat z okna, už je jednodušší ty 2000 uložit pod polštář a počkat do šedesátky, tam budou v plné výši, ale u státu v bezpečí nejsou. Tam to poberou hnědočeši na pracáku a já na stará kolena možná nedostanu ani to minimum. – Takže si k tomu ještě musím celý život dávat bokem, protože vím, že nebudu mít nikdy nic ani ze zdravotního ani ze sociálního, jsou to prostě každý měsíc vyhozené peníze. Ale tím samozřejmě výdaje nekončí, že ano 🙂 Ještě musíte jíst, bydlet, mýt se, svítit, obléknout se, doprava, drogerie, čistící prostředky, náklady do podnikání, nedejbože když živíte zvířata a toulavé kočky. To naskáče samo. A hovinky.cz se mezitím diví, proč nemáme děti… Zrušte daně, přestaňte lidem kálet na hlavu a uvidíte, kolik těch dětí najednou bude. Na to nemusím být demograf, vždyť je to úplně jasné. – JE DRAHO. A kvalita života v ČR přitom vůbec neodpovídá těm penězům, které odvádíme.

….. Už jste viděli ježka v umyvadle? Fascinující pohled, nemyslíte? Napadlo by vás, že to jde?

Video je očividně trošku kontroverzní. Lidé se v diskuzi hádají, jestli ježek je či není ve stresu… Já si říkám, že pokud by se mu to skutečně nelíbilo, mohl se vybalit z bodlin a snažit se z umyvadla utéct. Ale neudělal to…. Měla jsem ježky doma jako malá a co jsem se od nich naučila, je hlavně to, že ježek když něco chce, tak si to udělá po svém… A tenhle přitom perfektně drží lodičku.

https://www.youtube.com/watch?v=SoZiZE2Zcng

….. Možná jste si toho ani nevšimli, ale začala se zde opět zobrazovat reklama. Dokonce v nebývalém množství, které v minulosti nemá obdoby. Není to jenom u mne, je to na všech stránkách které hostují na serveru blog.cz. Přesto vedení blog.cz nedalo vůbec vědět, že chystá podobné změny a v žebříčcích nejnavštěvovanějších, kde je dnes Aluška.org druhá na celém serveru, dále vesele straší oznámení, že prvních deset má vypnutou reklamu.

Poslala jsem dotaz administrátorům ohledně reklamy – co to je, jak to bude dál a jestli k tomu bude i nějaké vyjádření – jsem zvědavá na jejich odezvu. Obávám se ale, že mě nepotěší.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Kirja 2015-08-02 08:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, já chci taky ježka!:3

Ikona diskutujiciho :) 2015-08-02 08:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No a taky nas pomalu ale jiste vsim moznym zabiji a tim i plodnost nejen zen, ale i muzu. Jinak jo, ja se sni nedivim nekdy tem zlatokopkam, docela je chapu.

Ikona diskutujiciho :) 2015-08-02 08:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No a taky nas pomalu ale jiste vsim moznym zabiji a tim i plodnost nejen zen, ale i muzu. Jinak jo, ja se sni nedivim nekdy tem zlatokopkam, docela je chapu.Taky sem podnikala a vubec se mi to bohuzel nevyplatilo, naklady a vydaje byly vyssi nez prijmy. Podnikani se podle me v cr oplati jen pri opravdu velkych vydelcich.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-08-02 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ježeček je taaaak roztomilý :3 :3

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-08-02 10:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No a samozřejmě ještě Alue nezapomeňme na fakt, že v dnešní době kdo nemá titul, společnost ho za to kritizuje, takže mladí lidi chodí na vysoké školy aby nebyli za voli před ostatníma a když člověk studuje vysokou, to máš potom všechno v háji. Člověk nemá šanci, třeba s mým oborem který studuju, si ani najít brigádu, když jsem ve škole od sedmi od rána do pěti každý den, přijdu, musím se učit, uvařit, najednou je půl dvanácté a já abych šla spát a další den zase. Člověk je bez brigády, bez prostředků. A takto to má hodně studentů, pokud nestudují takové ty obory, kdy člověk chodí do školy jen dvakrát nebo třikrát týdně. Já budu mít dostudované naštěstí už e 24 letech, ale pak mě čekají ještě tři roky na atestaci a až po atestaci začnu pořádně vydělávat tak, abych si vůbec zařídila vlastní život. Suma sumárum budu finančně schopná mít potomka někdy ve 30 letech a to si myslím budu ráda, že mám chvíli klid a nějakou finanční stabilitu, ne hned začít rodit jak na běžícím páse. A zajímalo by mě, co mají dělat ženy, které studují medicínu minimálně 6 let, pak taky dalších několik na atestaci apod. Stát by si měl především uvědomit, že se ze strany žen jedná o zodpovědnost, že nerodí děti. Přece nepřivedeme dítě do nejistých podmínek, kdy si stěží vydělám na bydlení, natož ještě živit z jednoho, stále stejného platu ještě někoho dalšího. To prostě není možné. Sociální a zdravotní pojištění je u nás pořádná kravina, protože přesně jak jsi napsala, každý si musí stejně všechno zajistit sám, když má někdo vážnější nemoc, třeba cukrovku, tak stát přispívá jen minimum a hodně lidí nemají na léčbu ani peníze. Je sice fakt, že v zahraničí se platí mnohem vyšší částky za pojištění, jenže na druhou stranu pokud si člověk třeba v Americe platí opravdu řádné zdravotní a sociální, tak ho zase bez keců vyléčí pomalu ze všeho. U nás je to fakt pitomě nastavené.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-02 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Studovat vysokou školu jenom proto aby na mě okolí nekoukalo jako že jsem vůl je čistě projev ega, to si mladí dělají sami tyhle problémy… Buď nějakou školu JÁ chci a JÁ potřebuji, nebo ji nestuduji. A pak si musím umět vybrat, jestli budu mít titul a žít jako student strašně dlouho, nebo pracovat a mít peníze.

Ikona diskutujiciho armag 2015-08-02 11:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alehlavně, ty náklady, až to dítě začne chodit do školy. Za komoušů to bylo v podstatě zadarmo. Dnes někteří lidi nemají peníze na to, aby zaplatili dětem obědy.

Ikona diskutujiciho M.T. 2015-08-02 11:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dneska už nejde, aby byla žena v domácnosti s dětmi a muž vydělával peníze. Ano, dvě takové rodiny znám, kde to tak funguje, ale oba otcové jezdí pracovat do Německa, protože pracovat v ČR se jim prostě nevyplatí.

Ikona diskutujiciho kyoko 2015-08-02 12:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já myslím, že po maturitě si dost lidí není tolik jistých, čemu by se chtěli věnovat a postavit se na vlastní nohy muze být pro některé docela problém;D (a navíc všechno je lepší, než třeba pracovat ve fast foodu, zjistila jsem to po tom, co jde tam trávila 8mi hodinovky:D).. . na Vysoké škole nějaký ten čas na rozmyšlenou přece každý mít bude (pokud nenajde zalíbení v tom, co studuje:D) .. .

Ikona diskutujiciho lili 2015-08-02 12:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Keď som bola na vysokej škole, pýtala som sa ľudí prečo študujú..60% mi odpovedalo že nevedeli čo dalej so životom, pracovať sa im ešte nechcelo, tak išli študovať aj napriek tomu že ich to nenaplňalo…a ten ježko mi príde ako chudáčik, veď keby sa aj snažil odtial dostať nemá sa ako lebo by sa mu šmýkalo, možno si to aj uvedomoval preto len čakal v klbku dúfajuc ,,kedy ma už ten magor odtialto zoberie,,

Ikona diskutujiciho lili 2015-08-02 12:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ako bolo vidno na začiatku, ten ježko sa snažil otočiť, no ten niekto mu to neumožnil mal blbu polohu ,,v jamke,,

Ikona diskutujiciho lili 2015-08-02 13:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

a ešte do neho štuchal…ako to je vrchol :D….pardon za môj vylev ale ja by som toho niekoho takto dala na vodu do velkeho umyvadla a ešte by som do neho štuchla ako by mu to bolo príjemne

Ikona diskutujiciho Domka 2015-08-02 13:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Dovoluji si tvrdit že to jde, když se chce.

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2015-08-02 13:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

100 % souhlas s Alue ohledně zakládaní rodin. Tenhle systém je prostě hodně zvrhlý. Pokud chcete hledat příčinu, tak ji hledejte v jádru. Hlavní příčina proč, lidé nemají peníze a mají dluhy, státy mají dluhy, firmy mají dluhy je ten, že ekonomický růs je založený na růstu dluhů. Je to způsobeno tím, že banky (soukromé společnosti) mají patent na tištění peněz a dávají je do oběhu prostřednictvím úvěrů a hypoték:

Ikona diskutujiciho Anchor 2015-08-02 13:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já už si založila na Tumblr druhý blog a udělala na něm i na 99% (kvůli možnostem Tumblr) stejný design, ukládám si články z blogu do wordu, takže čistě teoreticky bych mohla normálně bez reklam pokračovat jinde. Ale ta komunita! Na blog.cz se mi moc líbí! Ale ty reklamy! Ech. 🙂

Ikona diskutujiciho Anchor 2015-08-02 13:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a proti těm reklamám je v podstatě řešení jednoduché. 🙂 Minimálně do Chromu a Firefoxu jde nainstalovat doplněk AdBlock Plus a je po reklamách >:D

Ikona diskutujiciho Anchor 2015-08-02 13:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Akorát mě štve, že této finty neznalí lidé můj blog vidí zaneřáděný reklamami 😐

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-02 13:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: To je pravda. Z reklamy sice nemám ani kačku, ale přestěhovat tento web na silnější server, aby unesl tolik obsahu a návštěvníků by nebylo zrovna snadné ani levné. Nějaký projekt jsem s někým před pár lety rozpracovala a nedokončili jsme ho, nakonec to vyšlo líp zůstat tady. Jestli stěhování, tak spíš našetřit love, někoho zaplatit a nechat si to profesionálně postavit a pořádně.

Ikona diskutujiciho ginze 2015-08-02 14:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To já zase dneska koukala na věci týkající se důchodů a dost jsem se podivila, že my, co jsme okolo 20 let, máme chodit do práce do 70. Narození od roku 2010 do 72.

Ikona diskutujiciho Anna 2015-08-02 16:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Vystihla jsi to poměrně dobře. Já své neteřince ale říkám, že škola nedává peníze, škola jen otevírá víc možností. Tedy když bude chtít dělat práci, kde ji potřebuje, je vhodné si ji vystudovat. Naopak si myslím, že si dnešní lidé čím dál více cení řemesla. Já si vybrala medicínu a je fakt, že teď za 13 tisíc čistého, kdy čekám, až se dohrabu k atestaci, je to síla. Na druhou stranu ničeho nelituji, protože jsem si tuhle cestu vybrala už jako malá holka a volila bych stejně. Co se zdravotního týká, také mne to štve, ale holt neplatíme zdravotní (myslím tím péči) pro sebe, ale v rámci solidarity i lidem, kteří třeba mají rakovinu a jejíž léčba je mnohdy extrémně drahá. Část mé rodiny žije v U.S.A. a jezdí se léčit sem, právě kvůli financím. Výsledná péče je hodně srovnatelná. Na druhou stranu práve pro tuhle solidaritu, abychom byli všichni rovnoprávní se všemi, si třeba pacient nemůže připlatit lepší součástu třeba při operaci, a tak třeba poté je vlastně poškozen. Takový podnikatel by si rád připlatil, aby třeba nebyl po operaci impotentní nebo měl lepší chlopeň, stent atd. My mu ale nemůžeme říci, že něco takového existuje, protože to prostě pojišťovna neuhradí, jelikož je třeba moc starý nebo se ta metoda u nás zkrátka nedělá… (je to třeba o 5 tisíc dražší). Lékař nemá jednat tak, aby poškodil pacienta, ale zároveň mu nesmí říci, že existuje lepší varianta, protože si to nesmí zaplatit. Místo toho si smí zaplatit třeba nadstandard (lepší pokoj a jiné nesmysly, ovšem to mu zdravotně moc nepomůže). V našem státě tedy platíme zdravotní a to funguje na principu solidarity, ovšem v rámci toho si pacient nemůže ze zákona připlatit lepší léčbu, i kdyby to byly jen 2 tisíce. Lékař přitom musí jednat lege artis a přitom nesmí tohle pacientovi říci. Co je ale už na entou je fakt, že mnohdy, aby nemocnice ušetřila, neudělá nepř. CT vyšetření pacientovi, kde je to opodstatněné…, ale pak tam přivezou ožralého bezdomovce, feťáka, který se bouchnul do hlavy a proCTéčkuje se od hlavy až k patě, jelikož ho ještě někdo kopnul do břicha a přijel v doporovodu policie. Takový člověk jistě zdravotní neplatí. Poté se člověku s rakovinou místo CT plic, udělá jen RTG…

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2015-08-02 17:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Kdyby jsi byla nezaměstnaná a hlášená na ÚP, tak bych ti poradil, ať si přes ÚP zažádaš o 100 % proplacení rekvalifikačního kurzu s názvem ,,Tvorba webových stránek", kde tě nejenom naučí, ale také ti pomůžou založit webové stránky, třeba ve WordPressu (redakční systém).

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-02 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: …. já nechci sypat peníze do hnusné bílé mafie, co nic léčit neumí a jenom zabíjí lidi. To je ten vtip.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-02 17:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Tak něco podobného jsme právě v tom projektu začali, ale nedodělali. A jak už jsem řekla, radši bych si to do budoucna nechala od někoho udělat a zaplatila mu to.

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2015-08-02 18:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Tak to ti řeknu naprosto přesně 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-02 18:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Chceš říct že u wordpressu není možné upravit administraci autorovi tak, aby byla jednoduchá??

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2015-08-02 18:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Je to hodně podobné, jako u blogu.cz. Vybereš si šablonu, barvu záhlaví a desgin stránek, stáhneš pluginy (ankety, tabulka návštěvnost, okéno pro lajky na facebook) a máš jednoduchý web hotový. Pak už jenom přidávaš články jako u blogu, kde si můžeš stanovit datum vydání článku, úvodní fotku atd. To je jednoduché.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-02 19:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Sorry, ale platím dvě domény, tak snad vím co to doména je. A HTML občas v blogu.cz upravuju, když mi něco nejde. Zase takové dřevo nejsem.

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2015-08-02 19:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ok. Tak ať ti to výjde.

Ikona diskutujiciho Milan 2015-08-02 19:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jedna věc je platit sociální a druhá věc je zdravotní, spousty politických záležitostí přečkalo z dob komunismu do dob demokracie, kde by to už vůbec nemělo být, ale je, takže to je jen horší a horší, záležitosti, které už neměli ve státě být tu stále jsou, výhody i nevýhody s tím spjaté. Také mne štve, že se MUSÍ platit zdravotní pojišťovně (potažmo soukromé společnosti) ikdyž nemáte ani korunu (není to protiústavní?), přičemž státu nezajimá, kde ty peníze seženete, takže by tu správně měla být možnost se odhlásit ze zdravoní pojištění, ale naopak, máme tu právě tu zdravotní péči a hlavně první pomoc na vysoké úrovni, nikdy nevíte co se Vám může přihodit a jen tak lehce Vás prostě chcípnout nenechají, takže je to kontraproduktivní, mít možnost proplatit operaci v první pomoci? nebo mít možnost nic neplatit?, prostě nikdy nevíte, třeba který debil Vás autem smete, pak jste za zdravotní velmi rádi. Sociální je něco jiného, když mi stát vyhrožuje, že do důchodu budu moci jít po sedumdesátce a když vidím, jakou otročinu lidi kvůli pár penězům dělají, nejsem si jist, zda-li budu vůbec v tomhle věku schopen dělat 8 či ještě hůře 12 hodin u pásu, a pak, po sedumdesátce si už asi toho důchodu moc neužiju (o což jde), zvláště, když nevím, jak bude politicko-finančně za 20,30,50 let, proto jsem zvolil variantu jednodušší, života si užívám nyní, chtěl bych mít rodinu, postavit dům, mít dobrou práci abych pomohl budovat svou vlast, politicko-finančí situace mi to neumožňuje a navíc už vlastně pomalu není co budovat, předkové vybudovali, další to rozkradli, pudu makat a stejnak z toho prdlajs mám vše sežere stát a pak to rozdá těm, co to nepotřebují a na stát nikdy nemakali, postavím dům a jak tak koukám, oni mi ho klidně mohou sebrat, splodím potomka a oni mi znemožní výchovu podle mého přesvědčení protože není dle dle jejich předpisů a ještě z potomka udělají dalšího otroka a tak se mi stále okolí díví, že žiju s rodiči a staráme se společně alespoň o to, co nám zbylo, nemám rodinu a nestavím bydlení, půjčky nechci, je to ještě větší zodpovědnější závazek než zplodit potomka protože banky jsou pěkný svině, stejnak můžete přijít o všechno, jako se učí tibečtí mniši, vše je irelevantní a vše přináší pouze utrpení, i přes to se dá spokojeně žít, jen nesmíme být tolik závislí a nesmíme po životě chtít tolik a hlavně přestat poslouchat ostatní, co vše za život máme stihnout a co vše musíme dělat, dyť je to náš život a já si rozhodnu, co s ním chci dělat…

Ikona diskutujiciho Jarek VanEk 2015-08-02 20:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, poradím ti, co bych na tvém místě udělal já. Obrať se na Libora Malého www.hearth.net o radu a přátelskou pomoc. Je to naše krevní skupina a tvůj web ladí s jeho projektem – dávat lidem radost. Libor vytvořil úspěšný web job.cz, který dobře prodal. V této branži se vyzná a ty jsi šikovná, pracovitá a nepochybně ve své práci úspěšná. Můj soused se díky tobě a koukání do slunce zbavil spousty nemocí,  je z něho přírodní úkaz:-) . Zkus to. A ještě jedna výzva čtenářům, přátelé, možná někdo z vás může pomoc Alušce s webem k lepšímu provozovateli !!!

Ikona diskutujiciho Jarek VanEk 2015-08-02 20:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě k léčení,  hlavně v nemocnicích.  Ačkoliv jsem alternativec, je potřeba objektivně přiznat,  že řadu věcí zvládají dobře – emergentní medicínu například, v chirurgii je to taky hodinářská práce. Horší je to u interních nemocí,  ale ruku na srdce, kolik lidí se snaží žít zdravě, nemocnice není autoservis. Nemocnice jsou plné starých lidí,  bohužel v tomto věku jsou konzervativní a nechtějí experimentovat…ale to je realita. Je to o duchovní cestě,  někdo prostě ještě na víc nedozrál. Dozraje, třeba v příštím životě. Pa

Ikona diskutujiciho Martin Havran 2015-08-03 09:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mladí lidé mají dělat (tvořit) děti a o ekonomiku se mají starat jejich rodiče. Mladí samozřejmě budou pomáhat podle svých sil a možností, ale rození dětí a jejich výchova není jenom úkol pro dva mladé nezkušené lidi. Je třeba se vrátit k rodovému systému a nebazírovat na malých rodinách, máma, táta děti a pes. Rod tvoří kromě uvedeného i staří rodiče, přátelé, kmotři, bratři a sestry a můžeme připojit i širší příbuzenstvo. V tom je síla, kterou nám vzali a my to dovolili. Teď je třeba si svou sílu vzít zpátky. Myšlenka není ode mě, ale od Anastazie – Rodové statky.

Ikona diskutujiciho Luz 2015-08-03 11:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže zdravotní už je skoro 2000, já pamatuju, že v r. 2012-2013 ještě bylo asi 1000 nebo 1100. Anebo je to možná tak, že je jiný poplatek, pokud je to živnostník nebo samoplátce ne-podnikatel?

Ikona diskutujiciho Luz 2015-08-03 11:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Tak můj muž vydělává dost na to, aby se to zvládlo (a není podnikatel, je to zaměstnanec v IT). Ale stejně bych si netroufla spoléhat s dítětem jen na jeden příjem, protože není jistota, že to takhle bude vždycky. Kdyby se nějak situace zhoršila z různých důvodů, tak se to přece jen dá líp zvládnout, pokud není navíc zodpovědnost za dítě.

Ikona diskutujiciho Anchor 2015-08-04 13:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se o vedrech válím doma (ale včera jsme i tak s mamkou vylezly na zmrzlinu :)), a číhám na chladnější období, abych mohla jet do toho Brna za příbuznými a po zjištění termínu dovolené znovu se tě zeptat, jestli jsi stále příznivě nakloněna tomu, že bychom se setkaly! 🙂

Ikona diskutujiciho R. 2015-08-04 15:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten článek "19 lidí, kteří…" je úžasnej :-) Uplně mi to zlepšílo náladu. Zrovna včera jsem měla chvilku, kdy na mě dolehlo snad uplně všechno a asi hodinu jsem bulela… Poslední dobou se mi zdá všechno tak šedivý a všichni lidi tak zlí, doslova.. Ale teď – při sledování těch animací jsem měla slzy v očích, jak moc mě některé z nich dojaly!! Víc takových lidí mezi námi !! ❤

Ikona diskutujiciho lissabonka 2015-08-04 16:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V horku je fajn dať si vyrobiť Esejský chléb :D

Ikona diskutujiciho Kvítek medový 2015-08-04 19:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue.Nedávno se mi stalo něco zvláštního..,dívala sem se z okna a na plotě seděla duhově zbarvená,jakoby mlha?Zasekla sem se pohledem a v tu chvíli mlha vystřelila velkou rychlostí nahoru,neměla sem z toho negativní pocit,spíš to ve mě vzbudilo velkou zvědavost..Co to mohlo být???Když neodpovíš,nebudu se zlobit,asi to zní praštěně,ale vím,že potkáváš různé bytosti a mohla by si tušit,kdo to byl..Měj krásné léto a děkuju..:)

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-08-04 21:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Mára 2015-08-05 00:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem na mobilu a ta reklama je dosti agresivní, svítí tady logo Henkel a nějaký další odkazy od seznamu. Blog je moc fajn, ale ocať pocať. Rosteš no 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-05 09:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: Díky, nějaké plány mám, ale kdyžtak je pak probereme osobně 🙂

Ikona diskutujiciho VS 2015-08-05 14:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Upřímně je mi to jedno jak si kdo vydělává, je to jeho osobní problém, chci ale upozornit na skutečnost, je to jak našeptávání nekalého. Zajistit si příjem je fajn, ale zajistí to svobodu a nebo si na nejlepší cestě k zotročení systémem. To ovládání po úplném splynutí je o mnoho jednodušší. Vypnu ti reklamu, protože neděláš co chci. Zamyslel bych se na tomhle problému a rizikem

Ikona diskutujiciho Kisses, -A. 2015-08-06 19:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen mě napadá, jak si prohlížím tvoje obrázky, kreslíš ještě, nebo už na to nemáš čas? 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-06 19:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]: Rekreačně už nekreslím, veškerý svůj kreativní elán vrážím do své práce a už nezbývá navíc… Už zvládám jenom ilustrace účelové – třeba do svých knih.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-08-07 18:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško řekneš na kterým koupáku je Tě možno spatřit? :D

Ikona diskutujiciho Mára 2015-08-07 19:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všichni se prosím kouknětě na film nádherná zelená, už jen ten začátek stojí za to. Prosím Alue podívej se na něj hlavně Ty a kdyžtak ho doporuč. Dál je dobrý film Dárce 🙂 Děkuji

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-07 21:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[45]: Já tam chodím inkognito, ne se vystavovat.

Ikona diskutujiciho Eliz 2015-08-08 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue 🙂 Dneska se mi o tobě zdál sen, asi vůbec poprvé. Ani jsem ti ho nechtěla psát, ale kamarád mě přemluvil. Nepomatuju si detaily, ale vím jen že jsem byla hodně zničená a utrápená. Někdo po mně šel. A jeden muž říkal, že bych potřebovala pomoct. A v tom jsem tě uviděla. Stálas u nákýho plotu a oslovila mě. Z ničeho nic a řekla, že se jmenuješ Karol a nebo že se ti říká Aluška a začaly jsme se spolu bavit. Bylo to hodně zvláštní, protože obě jsme cítily, že nám v tom něco nesedí, vlastně jsme si moc do noty nepadly, ale přesto jsi řekla, že je na mě něco zvláštního a nechtěla ses se mnou přestat bavit, taky jsi chtěla zjistit proč máme takový zvláštní pocity. Upřímně řečeno takhle divně jsem se snad s nikým necítila. Nicméně přes toto všechno jsme měly potřebu o sobě zjistit víc, ale pak jsem se vzbudila. Měla jsem pocit, že tě něčím fascinuju, ale nevíš čím 🙂 Už jsi měla u někoho takový pocit?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-08-08 11:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[48]: Ahoj, nevím, ale je to zajímavý sen, díky za napsání 🙂

Ikona diskutujiciho zabiik 2015-08-08 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj Alue, koukni na www.wix.com … je to sice v angličtině, ale je to řekla bych pokročilejší, můžeš si tam hodně vyhrát s designem, i nějaké animace tam jsou… pracuješ rovnou se svou stránkou, ne jako tady na blogu "v zákulisí", takže už hned vidíš jak to vypadá… a je tam i volba publikování stránky, že si ji můžeš předchystat, naházet články, upravit vzhled a zveřejníš ji už "použitelnou", pak na ní v pohodě pracuješ dál 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek