Zápisníček / únor 2015

1.2.2015 v Aluška.org 54

Aktualitky, zprávičky, myšlenky, zážitky a vše, co se okolo mne mihne zajímavého.

Lednový Zápisníček je dostupný ZDE.

Středa 25. února 2015

Dobře jsem se zasmála u tohoto videa, které si dělá srandu z blbých otázek a průpovídek na těhotné ženy. Je to moc dobře podané, zahrané, prostě pecka 😀 Určitě si to pusťte:

Šílené Věty, Které NIKDY Neříkat Těhotné!

https://www.youtube.com/watch?v=AduS1GEe3UM

… ,,tak co, kdo ti to udělal?“ 😀

Úterý 24. února 2015

….. Včera večer jsem si dělala Oolong a na ten pátý nálev (nebo nevim kolikátý) už jsem byla přepitá, tak jsem na něho zapomněla. Když jsem si pak vzpomněla, už byl úplně studený. Říkala jsem si, že ho dopiju, ale změnil barvu ze světle žluté na skoro až oranžovou a ze sladkého něžného, změnit chuť na odporně hořkou. Trochu hořký čaj mi nevadí, ale toto bylo prostě moc… Přitom je to Oolong naprosto úžasné chuti a vůně. Bylo pro mě až nepochopitelné, jak MOC pouhá teplota změní jeho povahu. Jakoby se mi pomstil, že jsem na něho zapomněla.

Věděla jsem, že zelené čaje po vychladnutí hořknou, proto je dávám do nahřáté konvičky a zahřívám si často předem i kalíšek. Ale tentokrát se mi to stalo úplně poprvé a byla jsem z toho vykulená. – Čáry! Kouzla!

….. Moc se mi zalíbilo tohle video: Setkání s paní, která sbírá staré panenky, odlíčí jim obličej, opraví jim ručičky nebo nožičky a namaluje jim přirozené pěkné tvářičky, jakoby bez make-upu. Také jim dá jiné, doma udělané oblečení, takže panenky vypadají jako hezké holčičky odvedle a ne jako zmalované pipiny od výrobce. Zajímavé jsou reakce dětí. Každá dívenka si raději hraje s přemalovanou a převlečenou panenkou, protože pozná přirozený obličej a je jí to sympatičtější, bližší. Myslím, že by na tyhle věci měli výrobci hraček zareagovat: https://www.youtube.com/watch?v=lG-7e1vaB18

Rozdíl mezi originální panenkou Bratz a odlíčenou, je naprosto úžasný. Bez make-upu jsou panenky skutečně mnohem hezčí.

….. Setkávám se s takovým podivným diskuzním zvykem: Vydám nějaký článek a sleduji diskuzi. Bez ohledu na to, jestli článek je nebo není ode mě, vždy se najde někdo, kdo nesouhlasí… A jak tak čtu nesouhlasný komentář, už už ho chci kliknout a přidat do veřejné diskuze, když tu najednou čtu na jeho konci: ,,Jsi úplně blbá, pitomá, cenzuruješ, nesneseš pravdu, jiný názor a beztak můj komentář neprojde.“ A přitom předtím byl obsah komentáře úplně normální, v pohodě by mohl jít do diskuze.

A já se ptám: To je to takový problém, napsat že s něčím nesouhlasím, aniž bych musel na konci připsat, že majitelka stránek je totální kráva, poslat ji do řiti a dopředu předpovídat, že příspěvek určitě nezveřejní?

Zaprvé, osobní urážky a útoky jsou v mých diskuzích zakázané, všichni to vědí. Píšu to veřejně v pravidlech a podmínkách diskuzí, které si každý může a má přečíst. Zadruhé nevím, proč teda vůbec někdo píše nějaký komentář, když nepočítá s tím, že bude publikovaný? Zatřetí, není možné mi psát že jsem totální kráva i pod článek, jehož nejsem autorem.

Když mě urážíte a nadáváte mi, porušujete pravidla používání těchto stránek a nemáte právo mít takové příspěvky u mne zobrazené. Diskuze jsou tady pouze pro slušné a normální lidi. S jiným názorem tady nikdo problém nemá, ani ho nikdo necenzuruje. Mažu reklamy a osobní útoky, protože nechci, aby mi pár trollů udělalo z jindy příjemného diskuzního prostoru hnusnou žumpu plnou drbů, pomluv a nadávek.

A hlavně: Chovejte se k jiným lidem tak, jak chcete, aby se oni chovali k vám. Pokud neumíte normálním způsobem vyjádřit svůj názor a neumíte se chovat slušně, potom nečekejte, že vás druhý člověk bude respektovat. Já nejsem ničí otloukánek, ani sluha a nemám žádný důvod nechat se urážet od cizích lidí, kteří jediné co umí, je mlít pantem a hrát si na brouky pytlíky. Slušnost se dnes nenosí, už dávno vyšla z mody, ale to přece není můj problém, to je problém váš.

Čtvrtek 19. února 2015

….. Včera jsem si našla čas na svou třetí knihu. Původně jsem jenom chtěla zkontrolovat kde jsem naposledy skončila, podívat se jaké bude pokračování a předem ho probrat v hlavě. Ale pak jsem si přečetla kousek kapitoly, najednou mě to chytlo, tak jsem přečetla tu kapitolu celou a byla strašně zajímavá… A pak skončila nedopsaná, tak jsem ji rovnou začala dopisovat a nakonec jsem měla zábavu na dvě hodiny. Jestli to umí chytit takhle mě, tak to určitě bude super kniha. Moc se těším, až vyjde, kolika lidem pomůže 🙂

….. Včera jsem vystavila v e-shopu nové knížky za super ceny. Jsou vesměs dostupné po jednom kusu a těší se, až najdou svého čtenáře. Můžete si objednat dokonce svazky za 50 nebo za 100 korun. Koukněte na nové přírůstky zde: http://www.kramky.cz/alue/

….. Dneska mi napsala paní, která ode mě brala energetický krystal, že ,,splnil všechna její očekávání“ a proto chce další. Tak mě to po ránu tak potěšilo, zahřálo a zaujalo, že bych si i ráda poslechla, co s ním asi zažila zajímavého? 🙂

Pondělí 16. února 2015

Avizované zdražení České pošty je poněkud podivné. Údaje jejich ceníku a údaje z hovinek.cz se neshodují s cenami, které mi Česká pošta ve skutečnosti za zásilky účtuje, ani s tím co mi účtovala dřív. Se zákaznickou kartou i bez ní, vůbec nic nesedí. – Přepočítala a srovnala jsem všechno podle svých aktuálních účtů a uznala jsem, že není potřeba u mne na e-shopu nějak radikálně měnit cenu poštovného, protože po zdražení se mi zlepšily slevy na zákaznickou kartu. Zvedla jsem zatím pouze dobírku o 2kč, a ještě nějaké změny provedu. Bude to ale otázka pár korun.

Neděle 15. února 2015

Nightwish 13. února vydali skladbu ze svého nového alba a umístili ji na svůj channel YouTube. Album má název ENDLESS FORMS MOST BEAUTIFUL a už se dá koupit! Dnešní den je pro mne díky tomu slavnostní. – Klip je naprosto úžasný, všude v něm létá bílá sova (pokud pamatujete na můj článek o zvířecím průvodci, tak víte, co mě na tom tak moc bere – ZDE).

První poslech byl pro mne absolutní duševní extáze. Nonstop se mi ježí chloupky po celém těle, jde mi to od hlavy, přes záda, do rukou i do nohou. Úplně slintám blahem, Floor Jansen to se mnou dost umí. – To je potrava pro mne. Nabíjí mne to, jakobych se připojila do zásuvky, ani to ještě nemám přepočítané do 432 hz. To bude ještě větší pecka… To album prostě musím mít co nejdřív.

NIGHTWISH – Élan (OFFICIAL VIDEO)

http://youtu.be/zPonioDYnoY

Dost mě i dostal komentář o bílé sově v klipu, který je popsán přímo na oficiálním webu:

,,Tuomas Holopainen commented: „The long awaited NIGHTWISH music video ‚Élan‘ is finally here. Inspired by the untold stories of abandoned places around Finland, the video was nearly a year in the making and features some of the most loved Finnish actors and actresses. And also the legendary NIGHTWISH symbol, a snowy owl (Bubo Scandiaca in
Latin) called „Urho“ („Braveheart„).“

Sobota 14. února 2015

V sobotu 28. února budu na přednášce o knihovnách palmových listů v Bratislavě. (ne jako účinkující, pouhý divák) Vezmu s sebou svoje knihy, takže pokud se akce účastníte a budete si ode mě nějaké přát, dejte mi prosím vědět na mail [email protected], ať vám je zarezervuji. Případně se můžeme domluvit na předání jakékoliv jiné knihy nebo věci, kterou mám vystavenou na e-shopu. Je to výborná možnost, jak nemuset řešit obštrukce a poštovné.

Tyto přednášky osobně doporučuji, moc mi to dalo a na tuto akci se upřímně těším! 🙂

Čtvrtek 12. února 2015

Dneska jsem byla celý den pryč v zahraničí a po cestě jsme potkali celkem podivnou výstavu u silnice… Tak jsme ji trochu fotili, a jedna fotka je i ,,lechtivá“… Na mé přání – cho cho! – Už se těším, až vám ji sem nahraju, to bude sranda.

Akorát přemýšlím, jestli to nevrazit do samostatného článku… Hmm… uvidíme. Jak jsem si všimla, tak fotky máte celkem rádi 🙂

….. Asi udělám nějaký pilotní článek o tom, jak se správně starat o mladou pleť, aby na ní nekvetly boláky a co na to dávat. Mám takový dojem, že jsem KONEČNĚ natrefila na ten správný postup a asi i na správný okruh produktů. Mám teď pleť jako dětskou prdelku. Chyby se na ní ukážou jen v tu chvíli, kdy udělám něco blbě v postupech, nebo něco zanedbám. Jak něco vykvete, tak hned vím, čím jsem to vyvolala, nebo rozdráždila. Samo od sebe se neděje skoro nic.

Ale když dodržuju všechno správně, najednou všechno vypadá úplně jinak. – Problém ale je, že každý máme pleť jinou, tak nad tím váhám, protože je to trochu chůze po tenkém ledu 😛

Taky jsem dneska ještě večer doobjednávala na sebe mazadla, protože jak je zima, musím se pořád mazat mazat, do toho ta moje nadstandardní péče (stalo se vám už, že píšete slovo ,,péče“ a místo ,,é“ zmáčknete omylem ,,í“ a pak to málem zpublikujete?) o pleť… Není to úplně zadarmo zábava, vám povím 😛 – Ale stojí mi to za to a navíc mě to celkem baví 😀 Zase ušetřím hromadu peněz na jiných věcech, které na rozdíl od ostatních nepoužívám. Jen si vemte, kolik tak za měsíc vypíšete peněz za smsky, nebo provoláte, nalijete do auta, nebo nedej bože vykouříte… Já to prostě vrazím do mastiček.

Úterý 10. února 2015

….. tomáš marný má teď na blogu podstatný příspěvek týkající se domácí léčby rakoviny. Pokud se vás to téma jakýmkoliv způsobem dotýká a chcete návod, koukněte:

http://prvopodstata.blog.cz/1502/posledni-dobou-nejzhavejsi-tema-mezi-lidmi

A i kdyby nedotýkalo, tak se radši také koukněte, ono je lepší být na vše předem připraven a mít data už v zásobě. Nikdy nevíte, kdy třeba někoho potkáte, a ten to bude potřebovat slyšet.

….. Včera se mi doma ozvala nějaká podezřelá rána. Tak jsem to po chvilce šla zkontrolovat a objevila jsem kočku, jak se mi hrabe v převrhnutém odpadkovém koši. Tak jsem hned ve dveřích začala lamentovat: ,,No co to je tady za Bordellissimo!?“

Jak mě kocour viděl, hned sklopil uši, proviněně zmizel a pak mi nechodil na oči.

Vypadal hrozně vtipně, jak se vzdaloval od toho svého díla… 😀 Člověk ho nemusí vůbec trestat a on stejně i bez toho ví, co je špatně… Ale příště až budou ryby, tak to vyhodím okamžitě ven, aby ho to už nelákalo. Předtím mi tohle neudělal.

Pondělí 9. února 2015

….. Počasí je u mne krásné, už druhý den vytrvale sněží, mrzne a fičí fujavice… Začala mi však zatékat střecha, což mě tedy upřímně moc nepotěšilo, neboť pod hromadou zakryté izolační vrstvy ne a ne najít tu zpropadenou díru. Nevim odkud to teče, tak tam ani nedám nádobu. – Sama si nepomůžu, a tak čekám s mokrým stropem na záchranu.

V pracovně mi kape ze střešního okna na hlavu. To jsem zjistila až teď… Úžasné. Teď to kape do keramického květináče. Hrnec nedám, mám jich málo. – Ale každá věc má dobrou i špatnou stránku: Dobrá stránka na tom je, že mi ta střecha naštěstí nespadla na hlavu a drží pohromadě. A až přejde zima, tak to možná uschne i zevnitř. 😀 hahaha

….. Včera jsem měla návštěvu a trošku jsme venku fotili. Tak tady jsem já v té své krásné nové černé bundě z Vaňkovky. – Abyste viděli že žiju, rostu, mám se dobře 🙂

A když jsem u toho focení: Kdosi se mě tady ptal, jestli sem nahraju fotku ,,po ránu, neučesaná, rozdrbaná, pyžamo atd“ … To jsem se upřímně zasmála, protože nevím na co bych to dělala. To dělají většinou zoufalé existence, co na sebe nutně potřebují upozorňovat. Každá ,,sele-blitka“ moc dobře ví, že se takové fotky hned někdo chytne a bude mít pozornost. Ať už je či není hnusná. Podle mě to má taky co dělat s pochybnou sebeúctou. Normální člověk prostě každý svůj prd nefotí… A když chce být normální člověk něčím zajímavý, tak místo aby se fotil po ránu, radši něco v životě dokáže.

Středa 4.února 2015

….. Tak jsem si včera zastřihla vlasy podle přibývajícího měsíce ve lvu. Vzala jsem tak 2-3centimetry, když už. Nechce se mi je sice zkracovat, na druhou stranu stejně všechny části vlasů s barvou se musí postupně pomalu ostříhat a já to měla v plánu už v prosinci. Tak jsem to udělala teď, někdy se to udělat musí. A 2-3cm nejsou tak moc, to přežiju 🙂

….. Četla jsem, že vlasy obalené hennou – I neutrální Cassií, kterou používám já – jsou zakonzervované a neblednou na slunci. To znamená, že se svou sluneční letní blond se můžu rozloučit, nezesvětlá mi to, jak jsem původně čekala. Nicméně když vidím, jak mi Cassia krásně vlasy posílila a jak skvěle působí proti padání, vůbec mě toto zjištění neodradilo a nakonec je mi to vlastně fuk, jakou ty vlasy budou mít barvu. Naopak si říkám, že když nevyblednou na slunci, tak tím pádem se tolik nevysušují a nepoškozují, tím pádem poté dorostou do větší délky a vydrží více let krásné. A o délku a zdraví mi jde především.

Už kašlu na nějaký odstín. Jestli se ještě někdy budu barvit, tak rozhodně ne hnědá, černá a už vůbec ne chemka. Leda tak Lawsonia Inermis, a to by byl tuplem mazec! Třeba to za nějakých 10 let fakt udělám, uvidíme… Za několik let postupně ostříhám barvu, pak to budu pěstovat do délky a možná se nakonec fakt rozhodnu a půjdu na vínově rudou. Slušela by mi náhodou a ne že ne 🙂

– Dneska jsem ten odrost měřila, má už skoro 11 cm! 🙂 *Jééééj!

….. Od té doby co jsem pokřtila venkovního přikrmovaného kocoura jménem ,,Divočák“, se něco stalo. Nejenom že se mě nebojí, ale můžu otvírat i zavírat dveře a mluvit na něj, aniž by utekl. Jednou se dokonce došel nažrat, když jsem zavolala z balkonu 🙂 Večer, když jdu vypouštět svého macíka ven, bývá Divočák u vchodových dveří. Neuteče, jen kousek popojde a dívá se na nás těma svýma velikýma žlutýma očima. Můj kocour ho s respektem přikrčeně obchází, ale neútočí na sebe. Asi si zvykli a nějak už se mezi sebou domluvili. Protože Moristek už neprojevuje tu paniku, jako dřív. Možná, že Divočák zjihl a zmírněl, protože už nebojuje o své přežití. Možná se díky pravidelné stravě uklidnil a to mohlo zmírnit napětí mezi ním a mým kocourem. Věřím tomu.

Dneska v noci se mi o něm zdál sen. Nabrala jsem mu jídlo, zavolala a Divočák došel, najedl se a pak se ode mě nechal pohladit na zádíčkách. Je to zajímavé, nedoufala jsem, že se ode mě tahle divoká kočka nechá hladit, tak mě potěšilo, že takhle došel do mého snu a nechal se… Asi je to znamení, že už ke mně patří.

1. února 2015

Stříhání vlasů podle fází měsíce: V lednu to na přibývající měsíc nevyšlo vůbec, ale teď v únoru 3. bude měsíc ve lvu a přitom v úplňku. (podle kalendáře co mám k dispozici) – Ideální doba na zastřižení vlasů, pokud věříte v sílu měsíce a chcete, aby rostly rychleji. Zastřižení by vlasům pouze mělo dát stimul, stačí tedy vzít i jen pár milimetrů. Takže nezapomeňte, třetího února! 🙂 Pak ještě 4. a 5. bude měsíc ve lvu, ale to už je couvající měsíc. Tak kdo chce pomalejší hustější růst, může střihnout později.

Když si pohlídáte měsíc ve lvu, tak se říká, že je rozdíl, jestli měsíc couvá, nebo přibývá. Lev obecně stimuluje růst vlasů a chloupků, které v tu dobu zastřihnete. Když měsíc ve lvu ubývá, vlasy by měly růst pomaleji, zato hustěji a kvalitněji. Když zastřihnete s přibývajícím měsícem, mělo by to růst urychlit.

Slyšela jsem od několika žen, že to funguje… Já to zkouším, ale vybírám jen přibývající měsíc. Teď je to náááhodou úplněk, tak neodolám. Ale loni to byl samý couvající lev, ale zpomalovat růst já nechci (vždyť odrůstám barvu), tak jsem čekala. Ale letos bych už konečně mohla zjistit, jestli je to fakt pravda, protože tentokrát dorůstající lvi budou.

Podle mě na tom něco je. Když může měsíc řídit příliv a odliv, proč by nemohl řídit příliv a odliv i na mé záplavě vlasů? 🙂

….. Přišel mi postřeh ohledně energetických krystalů:

,,A kryštál je super – ja som jeho pôsobenie najviac vnímala tak, že som si začala viac uvedomovať niektoré veci a dochádzalo mi v čom sa chovám dosť hlúpo… 🙂
Škoda, že som ho nemala už skôr – mohla som sa vyhnúť mnohým chybám… :D“

To je hezké, protože v manuálu jsem to nepopsala, ale o tom že energie z těchto krystalů rozjasňuje mysl a pomáhá k uvědomění, moc dobře vím. Umí toho fakt hodně. Někdo nejmenovaný mi dokonce řekl, že kdyby lidé věděli, co vlastně ty krystaly umí, tak mi utrhají ruce a mám objednávky na deset let dopředu… A že dokonce možná ani já sama pořádně nevím, jakou sílu to ve skutečnosti má, jaký poklad lidem doopravdy nabízím.

No, takovou poptávku bych nebyla schopná uspokojit, to by nešlo a není to vlastně ani můj záměr ,,krystal do každé rodiny“ :D. Jsem ráda za ty svoje čtenáře, kteří vědí, cítí a poznají… Není podle mě dobře, aby k tomu kde kdo přišel jako slepý k houslím. Člověk musí trochu dozrát, uvědomit si, zarezonovat. Myslím, že každý krystal si toho správného člověka musí první najít a přitáhnout.

Ale mám fakt radost, že už lidé ,,objevují“ jejich další vlastnosti sami od sebe 🙂

….. Česká pošta rapidně podražila.

http://www.novinky.cz/ekonomika/360399-ceska-posta-vyrazne-zvedla-ceny-baliky-podrazily-o-22-korun.html

Ani trochu se mi to nelíbí. Problém trochu je, že teď v mém případě nevychází jiný dopravce levněji, jednodušeji, nebo výhodněji. Jsem prostě malá rybka, teď ještě když mi lišky dávají dobrou noc… Budu zase muset přepsat poštovné a natisknout nové štítky. Další práce navíc.

Achjo… Česká pošta je v úpadku, využívá ji stále méně lidí a místo aby nás nějak nalákali, tak nás ještě více odhánějí.

Počkám si na vhodnější příležitost a až se mi to konečně vyplatí, přejdu také jinam. – Není náhodou 1.apríla? Že bysme se tomu zasmáli třeba 🙁 ha ha… 🙁


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Aluška.org – Ze Zákulisí“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní Vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho BE 2015-02-01 08:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ako píšeš Alue, samosvoje uvedomenie si rôznych aspektov žitia. Toľkých nádherných pomocníkov máme naporúdzi. Opatrujem si ruženín, je cca cez 10 rokov "starý", verím kameňom. A to je práve to čo ONY chcú, a potom aj ONY veria nám a tak je tu krásny spoločný výsledok. Nech sa Vám darí nájsť ten správny kamienok, i viac kameňov, kamošov.

Ikona diskutujiciho víla 2015-02-01 09:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jsi dobrá.každý článek ve 02:54 XD

Ikona diskutujiciho T3rka 2015-02-01 11:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, asi ses spletla, mám dojem, že úplněk bude 4. 2. 2015, nikoliv 3. 2. 2015.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-01 16:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Podle toho kalendáře fakt 3. – ale i kdyby 4. tak tím líp, protože tím pádem by připadl lev na dorůstající měsíc 🙂

Ikona diskutujiciho Daniela 2015-02-01 17:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:Taky mám v kalendáři 4. února. Akorát musím někde najít na internetu, kdy je ve kterém znamení :D Ikdyž asi toho 3. bude ještě dorůstat a 4. v noci už couvat, jestli se to bere tak na ty vlasy.

Ikona diskutujiciho Lenka L. 2015-02-01 19:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jejda, a já si vlasy zrovna ostříhala :D achjo, tak přístě :D ( stříhat znovu radši ne)

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-01 20:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: stačí mi-li-me-tr! 🙂 ne ,,ostříhat"- jen polechtat…

Ikona diskutujiciho evikju6 2015-02-01 20:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

i já mám 4.2 uplněk..ovšem dorůstající lev je 3.2..takže budem dámy stříhat 3? :-)

Ikona diskutujiciho jantárek 2015-02-01 20:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dle kalendáře Krásná paní: úplněk 4.2.v 0:09 h, měsíc ve Lvu od 2.2. 18:41 h, do 5.2. 6:46 h.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-01 22:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: yes sir!

Ikona diskutujiciho amálka 2015-02-02 09:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:co já vím tak úplněk je na astru 4.2. a pokud jde o kameny nabité energií koukněte na www.kamenyprostesti.cz

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-02 11:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Tohle ale nejsou nabité kameny, to je kompletně jiná metoda i technologie. – nesrovnatelná

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-02-02 15:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No ak má Mesiac vpyv na rýchlosť rastu chlpov tak by sa hodilo vypísať dátumy kedy sa holiť (samozrejme aby to rástlo pomalšie).

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-02 15:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Zkus zagooglit, někde to určitě bude napsané, kdy se máš holit. 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-02-02 19:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na ženských weboch píšu – holenie chĺpkov: za ubúdajúceho Mesiaca by mali dorastať pomalšie a v Baranovi by sa mohli velmi oslabiť. Lev a Panna podporuju chlpky a vlasy, takže, ak nechcete mať hustejší a kvalitnejší chlpový porast, v týchto znameniach sa holenie nedoporučuje.

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2015-02-02 19:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: To bude asi jako se sečením trávy – při ubývajícím roste pomalu, při dorůstajícím rychle.

Ikona diskutujiciho Katka 2015-02-03 10:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm, tak já to klasicky nevydržela a včera kolem půlnoci jsem drapla nůžky :D Zároveň jsem si i pořídila ofinu. Odrůstám barvu už druhým rokem a zároveň si nechávám růst vlasy a nedávno mě popadla touha to všechno ostříhat a to je vždycky znakem únavy vlasů (jak se tomu říká na dlouhých vlasech :)) a zároveň jsem si na fotkách všimla, že se mi nelíbí, jak mám výrazné čelo a jelikož jsem si splnila svůj sen a existovala dlouhou dobu bez ofiny a byla spokojená, tak jsem provedla malou změnu, malé oživení a snad mi ten růst zase hezky půjde 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-03 13:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Uf, dva roky odrůstání, to máš přede mnou teda pěkný náskok… Závidím 🙂

Ikona diskutujiciho Katka 2015-02-03 15:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]:Jo, ale vlasy mám sotva k lopátkam, protože jsem loni na jaře učinila radikální střih, abych neměla tak výrazně dvoubarevné vlasy.

Ikona diskutujiciho Jindra 2015-02-05 00:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Iveta 2015-02-05 12:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přečetla jsem toho tu víc o Henně a začla taky henovat s nadšením. Už jsem barvila 3x a stále nic. Nechytá mi a já netuším proč, dělám vše podle návodů, vlasy nemám chmií barvené už tak půl roku a ať zkouším přidat cokoliv, prodlužovat atd.. pořád nevidím rozdíl, jediný rozdíl je, že se vždy po barvení malinko oživí, ale to zase rychle zmizí a nic. Co dělám špatně? Nebo je to tak, že ne každému chytá?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-05 14:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: A kterou hennu konkrétně používáš?

Ikona diskutujiciho Michaela 2015-02-05 14:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]:  a jaka je tva prirozena barva vlasu? A barvis se Cassii, nebo Lawsonii? Cassia ti s vlasy neudela temer nic z hlediska barvy, ja si do ni pridavam kurkumu, pomoci ktere docilim zlatych odstinu na mych prirozene zrzavych vlasech, na segrinych hnedych to neudelalo tak vyrazny rozdil v barve ale trosku to videt bylo. Bez kurkumy ten rozdil vubec nevidim, vlasy jsou akorat posilenejsi ale cista Cassia takovy efekt neudela. Cista Lawsonia z prodejbylin.cz take funguje docela spolehlive…

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-05 15:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Mno…. moje vlasy to ale zabarvilo docela dost a to je přitom čistá Cassia.

Ikona diskutujiciho Iveta 2015-02-06 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Nechtělo se mi nic objednávat pro začátek, takže jsem Hennu koupila v Teta drogerii. http://www.cello.sk/product/sk/HENA-FARBA-MAHAGON  Zalévala jsem ji napoprvé horkou vodou a nechala odstát. Napodruhé jsem prošla návody a zkusila černý čaj a další přísady, tuším olej, nějaké koření, kafe.. A stejně nic. Vlasy mám jemné a hnědé, taková ta myší nezajímavá hnědá a pár odbarvených pramenů na blond (odbarvené jsou už víc jak půl roku) a ani na ty nechytla henna ani trošku.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-06 11:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Tak v tom případě asi špatná značka. Zkus Khadi… kamarádka ji používá (hnědou) a je velice spokojená. Pěkně jí to chytá.

Ikona diskutujiciho Iveta 2015-02-10 10:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Děkuji za rady. Zkusím jí, jen mi vadí, že se musí vše objednávat, nedá se tu nic sehnat :-(  No každopádně ať už mi henna obarvila nebo ne, udělala pro mě největší službu-zbavila mě lupů. Lupů se kterými jsem bojovala od dětství a po tom pekle smrdutých šamponů, svědivé hlavy a padajících vlasů stačilo jen obarvit hennou. A na ní si mě nasměrovala ty svým článkem, takže ti moc děkuji, pro mě to bylo jako určené :-)

Ikona diskutujiciho dave 2015-02-10 19:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sluší ti to! 🙂 Kočky, jakmile je něco v koši a nejenom ryby (k tomu, když to kočka zmerčí ještě hůř…) tak koš už je na podlaze s obsahem venku :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-10 21:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: To jsem moc ráda, že ti to tak pomohlo 🙂 ….. Mně zase nepadají vlasy 🙂

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-02-10 21:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Haha, a teď všichni začneme podle fotky dedukovat, kde Alue bydlí xDDD Což půjde asi dost blbě xxDDD

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-02-10 21:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě mě napadlo, ty si chodíš nakupovat do Vaňkovky, já tě tam nikdy neviděla, což mě mrzí, a zároveň se tomu nedivím, protože tam je tolik lidí, že bych přehlédla i slona xD Takže teď budu pokaždý povinně hlásit, když tam půjdu, abys mi napsala, jestli se mám kolem sebe pozorně koukat :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-10 23:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: cho cho… snad tam někde nepracuješ? 🙂

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-02-11 15:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Ne, občas nakupuju :-) :D Ale je tam hrozný kravál, a tak tam nechodím moc často :D (mamku to třeba totálně vyřídilo, já byla po dvou hodinách stále svěží…)

Ikona diskutujiciho vea 2015-02-11 17:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ta fotka to byl můj nápad :D píšeš že jsi se upřímně zasmála, tak to splnilo svůj účel :D protože jen abys věděla tak já mluvící nebo píšící vážně a bez náznaku jakéhokoliv vtipu (ale i jen s náznakem) je veeeelmi ojedinělí případ a dalo by se to za můj život spočítat na prstech a to možná i jedné ruky :D prostě vtípky musejí být :D

Ikona diskutujiciho Mára 2015-02-13 11:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky, připomínám se s článkem o bermudském trojuhelníku. Vďaka.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-02-13 14:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To o té pleti napiš, ale zdůrazni, nebo aspoň zmiň, že tohle pomohlo tobě a tak podobně, tím se  (snad) vyhneš nějakým naštvaným lidem, kteří řeknou, že jim to nefunguje xDDD

Ikona diskutujiciho moni 2015-02-13 16:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

často píšeš o přírodní kosmetice, nedávno jsem začala používat ruskou kosmetiku natura siberica, jsem nadšená, je příjemná, hezky voní a je dost levná http://www.naturasiberica.cz/

Ikona diskutujiciho tarantule* 2015-02-13 21:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jéé to je super, že bude článek o pleti. Nějaký postup, jak se zbavit akné přírodně by se mi hodil 🙂

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2015-02-18 20:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se ta nová písnička od Nightwish vůbec nelíbí, je úplně bez života, jako by jim došel dech. Přitom ta zpěvačka je skvělá, umí to suprově rozjet, v AF byla hodně dobrá. No, snad ty další písničky v albu budou lepší.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-18 20:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: Nepoznáš kvalitní muziku… pf pf pf! :D

Ikona diskutujiciho Otazníček 2015-02-18 21:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ve své nové bundě z Vaňkovky vypadáš dost šik a s tou kapucí i SEXY.. Aluška-kapucínka 🙂

Ikona diskutujiciho :-) 2015-02-18 21:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

5. Alue je 28.února v Bratislavě! – Podrobnosti najdete v lednovém zápisníčku – ZDE

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-19 10:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]: děkuju

Ikona diskutujiciho Mára 2015-02-19 15:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško tak mě napadlo, nechtěla bys do budoucna dělat pro lidi kterým je energetický krystal moc drahý to že by Ti poslali nějakou svojí věc kterou by chtěli nabít tou konstruktivní energií, Ty bys jim ho nabila a posléze poslala zpět? Myslím že by to uspěch mělo, a kdyby to vyšlo třeba celý na tácek včetně pošty, byl by to dobrý byznys.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-19 15:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[44]: Takhle to nefunguje 🙂

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-02-19 21:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: taky se mi moc nezdá. Myslela jsem, že Floor pořádně využijí, ale připadá mi tam utlačená do pozadí. A přitom z koncertu vím, že umí pořádně "zařvat". A i melodie mi připadá taková nic moc… No prostě jsem čekala víc 🙂

Ikona diskutujiciho Lúthien 2015-02-20 17:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Energetický krystal jsem si zakoupila cca před dvěma týdny….. když jsem ho poprvé vzala do ruky, čekala jsem že bude brnět jako normální krystaly, ale vůbec žádné brnění nebylo, je to uplně jiné, jakoby mě něco moc příjemného zalilo ruku do něčeho… nedokážu to pořádně popsat  :) za ty dva týdny se mi toho tolik událo a změnilo, že nestačím zírat :). Líbi se mi , děkuji Aluško, že nám dáváš možnost tyto věci poznat na vlastní kůži

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-02-24 19:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty panenky jsou krásný :-) jsou lidi, kteří panenky prostě předělávají, co jsem se po youtubu dívala, tak třeba Nicolle's dreams…ta je předělává úplně krásně, i když nejsou přirozené, je to takové mnohem jemnější, než to z výroby :3

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-02-24 19:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě mě napadlo, ty bratzky jsou opravdu hnusný xD (nic proti nikomu, komu se líbí :D)…mně se moc líbí panenky bfc ink. Sice jsou moderní a všechno, ale hodně přirozené…a takové sladké :3

Ikona diskutujiciho Mára 2015-02-26 16:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No já teda s těhotenstvím nikdy nechci mít nic společnýho, příjde mi to nechutný :D a myslím že to uplně zkazí tu ženskou. Jediný přijatelný je podle mě adopce. A kdybych byl ženská tak taky nikdy v životě bych nechtěl děcko, nechápu kámošky co dítě chtějí, nekteré v mém věku (23) ho už dokonce mají, nebo čekají. No fakt na tom nevidím nic kloudnýho..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek