Zápisníček / Únor 2016 (3.díl)

24.2.2016 v Aluška.org 23

….. Aktualitky, zprávičky, myšlenky, zážitky a vše, co se okolo mne mihne zajímavého ….

24.2. 2016

Tento měsíc vychází rekordní počet Zápisníčků. – Docela by mě zajímalo, jestli s tím někoho štvu nebo naopak bavím 😀

Zjistila jsem, že Zlatuščino zanícené očičko je nejhorší ráno. I když si kvůli ní přivstanu abych jí v osm mohla nakapat do oka, tak se jí ten zákal přes noc zase zhoršil. Takže samozřejmě stres, hormon, adrenalin, pusinky ze všech stran a rychle léčit… Takže opět regenerační přístroj 5-6 hodin + homeopatikum otok+zánět a už jí to stříbro dávám i vnitřně. Bohužel jsem se dočetla, že u některých morčat může zakalení oka započaté zánětem být genetická vada, tak snad to není náš případ.

Zase je ale Zlatuška oproti včerejšku veselejší morčátko, dělá víc rambajs, víc žere, dneska má říji a oko už skoro nemá nateklé a zarudnutí hodně povolilo… To znamená, že zánět ustupuje, jenom ten zákal bude na delší průběh. Já ji budu milovat i s šedým očičkem, hlavně aby ten zánět se vyléčil a snad nebude slepá… Nechci nic zakřiknout, protože se to do rána může zase zhoršit, ale fakt je na tom líp než včera. Ale na noc jí stoprocentně znova očičko zakápnu a dám vnitřně stříbro, abych byla v klidu.


Dneska je vlastně druhý den po vylučování pří jaterní kúře. Místo abych držela dietu, držela jsem se spíš lehčích jídel, ale určitě ne beztukových. Trochu to flákám, protože jsem vyloučila jeden maličký kamínek… A mám tip na oběd 🙂

Když koupíte v obchodě hezký fenykl, tak ten můžete rozpůlit, uvařit ve slané vodě, pak jenom trochu pomáznete nějakým tukem (můžete klidně slít výpečky z kačeny nebo něco podobného, budete pak mít zeleninu s chutí masa, ale stačí i máslo, někdo dává i sýr a rajče) a upečete ho asi na 20min v troubě. Nasaje tuk a bude to lahoda. Fenykl je velmi chutná jemná zelenina co krásně voní a zahání prdy, vůbec se ho nebojte… No a k tomu pěkně bramborovou kaši do mixéru. Když kaši mixujete a nemačkáte, udělá se vám ta dokonalá krémová konzistence a do té pak ani nemusíte dávat tolik tuku a přesto si i pochutnáte mnohem víc než na šťouchaných bramborách.. no a s tímto fenyklem je to fakt lahoda, to si někdy zkuste 🙂 – Jo a do té mixované kaše je supr zamíchat na hnědo osmahlou cibulku, to už budete blahem chrochtat… ale já jsem po jaterce, takže bez cibulky a tuku minimum.

Došlo mi že je vlastně potřeba doplnit ten hlavní návod na jaterní očistu o druhý díl. Tipy a rady co dělat, když vylučování neprobíhá ideálně. Tím myslím když se vám nespustí průjem a zvracíte sůl i olej… což já měla VŽDYCKY, kromě této jedné poslední, která proběhla v pohodě kdy jsem strávila i olej. Tělo mělo asi fakt hlad… a je pravda že ve chvíli kdy se vám to sype na hlavu, je vám blbě, blijete a říkáte si co jste komu udělali, jsou to rady k nezaplacení… takže sepíšu a v co nejbližší obě vyvěsím na web, abyste to měli po ruce.

Průjem z MGSO4 už mě přešel, tak jsem dneska šla sečíst škody (poslední tři dny jsem vlastně měla skoro hladovku, takže domácnost zanedbaná a předtím jsem zase na úklid prděla a seděla na třetí knihou… nemám kapacitu všechno zvládat naráz) a zjistila jsem, že mám doma jak po výbuchu. V kuchyni bordel, v pokoji bordel, prádlo nevypraný, morčata pročuraný, kytky nezalitý, prostě úplně všechno špatně špatně špatně. U oběda jsem si kydla fenykl na tepláky a zjistila jsem že se nemám do čeho převlíct, protože tepláky vlastním jenom troje… Sakra musím si dokoupit. To je to cvičení, víc se musí prát.

Tak jsem šla uklízet, alespoň jsem uvolnila nervy z nemocného morčete a uklízela jsem celkem pět hodin. Bez přestávky. Z toho jenom hodinu zabraly morčata… a mám jenom horní patro a schody. Přízení vidím zítra tak na další 2 hodiny práce MINIMÁLNĚ. Možná tři… A ještě nanosit dřevo. A rozvážit 25 kilo soli. No to bude sranda… To ani nemusím cvičit, to se sedřu tak nějak automaticky. Jako dneska… A to mi pomáhal robotek vysavač, myčka a pračka… Jinak bych to za pět hodin nedala.

Jo to jsem vám neřekla… Já si nadělila pod stromeček robotický vysavač Roomba. Nad tím jsem mudrovala dlouho, ale po nedávném úspěchu s myčkou (bez ní to byl středověk nonstop nad malým blbým umyvadlem a prosakující spárou po obou stranách co už puchřela a bez odkapávače no grrr!) jsem si řekla že se nebudu bránit pokroku a trochu si pomůžu, abych mohla investovat energii kde je potřeba a neběhám pořád jak debil s nějakým vysavačem. Protože já fakt nevidím smysl svého života v tom abych měla dokonale uklizeno, ani na to nemám čas a ty prostory jsou fakt moc velké… zase ale přiměřený pořádek potřebuju, bordel mě stresuje. Tak jsem ho koupila.. A slouží dobře 🙂 – Při velkém úklidu urychlí práci, že utřu prach, poklidím, jdu jinam, robotek mezitím vysaje a já to pak můžu jít po něm ještě umýt a mezitím ho dám vysávat jinde.

Je jednoduchý na údržbu a člověk by nevěřil, co všechno vytahá ze země a hlavně z koberců za bordel! – Zachránil mi koberec. Měla jsem z pokoji sešlapaný koberec, co nešel vysát ani za zlaté prase. Prostě jak jsem na něm šila kostýmy, přešívala trika a předělávala kabát, tak se do něj zamotaly vlákna z tkanin a to nešlo ani na kolenách holou hubicí a sání na max. A moje vlasy… taky ani hubicí, prostě strašný. Koberec vypadal nevysátý, i když byl čerstvě vysátý a mohla jsem nad ním mudrovat i půlhodinu, stejně nebyl čistý.

Po koupi tohoto robota jsem ho šla zaúkolovat právě na tento koberec. Napoprvé to vysál tak jak se mi už roky nepodařilo a vyčesal vlasy, co jsem pak z něho sice dolovala, ale konečně úspěch! Dala jsem ho tam ještě 2x, mezitím jsem několikrát vysypala zásobník – no z toho šlo bordela a prachu, to jste měli vidět – a koberec mám teď jako nový. Bez alergenů 🙂

Tento vysavač je výborný na prach. Má na něho i filtry. Velké nečistoty jako piliny a listy z kytek bere blbě, nebo vůbec… A můj velký vysavač je zase lepší na velké nečistoty, ale prach bere blbě…. Takže robotek je hlavně na preventivní úklid. Nebo když nemám čas na blbosti, musím pracovat, dělám deset věcí naráz, tak ho zapnu a běžím na poštu, vrátím se dom a on mi mezitím vysál v pracovně nebo obyvák. – To je radost, to byste nevěřili.

Jsem na něho hodná, vždycky když mi pomůže tak mu poděkuju a pochválím. Čištění je snadné, za ty peníze to stojí a hlavně fakt pořádně vysává, že ta podlaha je fakt čistá a když přejedu prstem tak nemám oblouk prachu jak po velkým vysavači. Takže je i míň potřeba podlahu umývat, což je tady dobře, pan domácí při stavbě koupil levnou laminátovou podlahu a to je takový shit, to byste nevěřili 🙁 strašně saje i se loupe a byla poškrábaná ještě dřív než tady vůbec někdo bydlel. – Uklidňuju se tím, že to naštěstí není moje a bůhví kde budu za dalších 5 let.

Zaujaly mě následující články o cvičení… – Zbystřete kdo chcete zhubnout

Jsem si říkala co to je TABATA (slyšela jsem poprvé v seriálu Zpátky na vrchol.. já to sleduju. Úplně žeru každou epizodu :D) nebo HIIT a člověk najde na netu celkem pěkné počtení a vysvětlení: http://fitplan.cz/hiit-vysoce-intenzivni-intervalovy-trenink/

včetně rozpisu tréninků po týdnech: http://fitplan.cz/10minut/

Ve zkratce jde o to, že tyhle intervaly šetří čas a jsou hlavně nejlepší na spalování zimního michelina, kdežto běhání tak účinné není a naopak to může lidi po neúspěchu odradit, kor když to dělají blbě. Ale běhat se dá taky na intervaly. Jenom ne ploužákem nonstop, ale sprintem v přestávkách.

Tak zařadím i HIIT, jenom si to musím líp rozepsat, abych se zas neservala a neležela dva týdny nachcípaná jako posledně… Zato mi ale na lýtku zepředu vyrostl nový sval, kochám se vždycky když zatnu. A to se stačilo jenom na týden kopnout do zadku. Běhat budu dál, chci zpevnit nohu, snad to pomůže klenbám. Ale intervaly jsou zajímavější, i když… možná u toho umřu. Kdybych dlouho nepsala, tak mě najdete v Adidasech v pracovně 😀 … 😀

25.2. 2016

No, tak úklid zase jak blázen, ale byl to úklid fakt všeho. Včera jsem dělala i čištění odpadů a dneska mám pračku a myčku jako nové, komplet čisté, dezinfikované, mám z toho radost 🙂 I umytý koš, sporák, všechno… Ale i tak mám pořád další úkoly, tak můžu zítra pokračovat 🙁 A to jsem dneska měla pomocnici, která mi minimálně hodinu práce (možná víc) ušetřila… Stejně mi to sežralo půlku dne. Toto je fakt šílenost 😀 Kéž by to zůstalo v tom uklizeném stavu jak to je a už se dál nešpinilo, to by bylo nejlepší.

Jsem obrovsky šťastná, protože Zlatušce úplně opadl otok a zákal čočky ustupuje!! Už to má jenom v třetině, ne v polovině a očičko se dost vyčistilo. Stříbro vnitřně asi udělalo obrat. Jinak pořád dávám kapičky, očičko dezinfikuju a dávám jí opravu atomů, dneska byla v krabici pět hodin. Sakra to by bylo, aby se očičko nezachránilo… všichni veterináři světa se můžou jít zakopat. A zvládáme to bez jediné injekce a chemky 🙂

Mimochodem první den kdy jsem zjistila že má můj miláček zánět – to jí ještě ani nešedlo oko – jsem se za ni modlila, aby mi pomohli, abych pomohla já jí… A den na to za mnou přišel Laurej bez zavolání a první co mi řekl bylo, ať se o ni nebojím, že jí očičko zachráním. No moc jsem tomu nevěřila, to jsem zrovna byla vyděšená že se nám to zhoršilo a nemohla jsem z toho ani usnout, pořád jsem převalovala v hlavě co a jak… A teď takový obrat 🙂 A to ji léčím vlastně třetí den. Výborný výsledek, protože homeopatická léčba zabírá u člověka až po týdnu, než přejde přechodné zhoršení stavu… a podobně funguje skoro všechno přírodní. Zvířátka se ale léčí dobře, protože jsou malá a dost citlivá tak na ně všechno funguje silně a poměrně rychle.

Navíc Vesmír mi to stejně dlužil. Protože jsem před pár týdny poslala tisícovku na hotel morčátek u Reny, aby paní měla ty svoje ťutínky čím rozmazlovat. Takže to beru jako návrat vyslané energie zpět… Počkám a pošlu zas, pro jistotu, aby se ten dobrý skutek vrátil i příště, až budou moje morčátka potřebovat nějaký doping 😀

Ptala jsem se Verči, jak je na tom s nahráváním těch písniček, ke kterým jsem jí poslala snové podklady. Připadalo mi totiž zvláštní, že to tak dlouho trvá a lidé se taky hodně ptali kdy už to bude… Tak mě napadlo že je v tom možná nějaká překážka. A fakt, zjistila jsem že ten problém není že by se nechtělo, ale finance vázly, protože nahrávací studio zadarmo nedělá. Tak jsem poslala symbolicky 540 sponzoring naší mladé umělkyni a to znamená, že bychom to měli mít už brzy k dispozici. Tak držte Verči palečky… teda nedržte, aby mohla hrát 😀 – Jenom na ni myslete.

27.2.2016

Dneska letěly do koše tři čokolády. Co jsem ochutnala Jordis, tak mi všechny ostatní připadají hnusné a chutnají jak mouka. Pryč s tím. Cukrů mám stejně moc… Chystám se ještě postupně vyklidit (rozuměj zlikvidovat) skříň s chlastem, ale mám tam naložený třešně, ty asi nedám, s těma jsem se piplala tolik hodin a tak se mi povedly… 🙂

Jinak ordnung pokračuje zdárně, včera jsem strávila příjemnou třičtvrtě hodinku tříděním surovin v mé pidi špajzce, tak to mám teď všechno hezky srovnaný a našla jsem tam tři sklenice hub, rakouský pesto s rajčaty a dvě hořčice, no samý poklady co jsem už dřív hledala.

Dneska jsem Zlatušce zkontrolovala očičko. Zánětlivá čočka v bulvě úplně zmizela. Ještě včera měla průměr tak 1 mm a teď už tam není! 🙂 Očičko vypadá normálně, mám pocit že jen spodní víčko má ještě trošku jiný tvar a sliznice pod ním jsou tmavší, ale to je jenom zbytek zánětu co doléčíme, jinak morčinka je zdravá jako řípa, lítá po domečku a očičko jsem jí zachránila. 🙂 Je to moje brumlavá šmudla.

Dnešek jsem strávila sepisovaním dvou článků, které se týkají jaterní očisty. Prakticky je to 2. a 3. díl k původní jaterní očistě a jsou to recepty co vařit a rady jak si pomoct když člověk má problémy, zvrací a podobné nepříjemnosti. A fakt to vyšlo na dva velké díly. Vyjdou začátkem března… a jsem upsaná. Zítra na nic nehrábnu.

Dneska mi zvedl náladu následující díl Jste to co jíte, kde je parádně vtipná a energická bábi. Celou dobu jsem se řehtala. Takový životní optimismus se jen tak nevidí, ale hlavně je nakažlivý i přes obrazovku. Jestli máte den blbec, pusťte si to, bábi vás z toho vyléčí:

https://www.youtube.com/watch?v=IzwLwZQdZTY

29.2. 2016

V transformačním okénku mi došly znaky a dalo dost práce tam nacpat alespoň ten poslední zápis. 4 tisíce znaků jsou pro mě očividně málo. Jelikož je konec měsíce, dopíšu chybějící hodnoty do března.

Jsem ráda že únor končí. Dochází mi katastrofálně dřevo a to přitom zima vlastně ani nebyla, ještě v listopadu bylo hezky. Vím že pro přírodu je to záhul když v lednu kvetou u baráku kočičky, není to normální takhle topit uprchlíkům… Ale já jsem prostě ráda, že jsem neumrzla a že už zítra bude březen, ani se nenaděju a zase bude teploučko. Nevím proč jsem vzala tělo zrovna v Česku, radši bych chajdu někde kde je celý rok teplo. Fuj zima.

Našla jsem na youtube zajímavý kanál Sweet Natural Living. Dělá ho jeden parádně zarostlý hubený chlápek co se živí hlavně syrovým ovocem a umí o tom hezky povídat. A je mu výborně rozumět, nehuhňá… Z jeho videí jde taková pěkná příjemná pohodová energie…. Prostě se na to dobře kouká. Kdo umí anglicky a chce si taky porelaxovat, koukněte sem: https://www.youtube.com/channel/UCEX8Ox5RVs3iVH51eceNMqA

Neříkám ,,jezte raw”, ale spousta myšlenek které prezentuje mi zůstávají v hlavě a přemýšlím nad nimi. Jeho pohled na stravu je prostě fascinující, zajímavý…. ale se vším taky nesouhlasím. Třeba v Česku by se takhle žít nedalo, taky proto i tento týpek cestuje do teplejších zemí, kde to jde lépe. Ale nebere všechno úplně do extrémů, přestože vyznává v podstatě frutariánství, mluví rozumně o tom jak by si kdo měl vybrat jídelníček.

Třeba se mi fakt líbila tyto dvě videa: Promluvme si o pocitech viny a Jím vždy na 100% syrové jídlo?

… Ale ty vousky by si zastřihnout mohl, připomíná mi to čumáky mých kocourů jak mu to tam trčí pod nosem 😀

Ještě je moc hezký kanál FullyRawKristina, která taky moc pěkně mluví a dává i hezké zajímavé recepty. Některé bych ráda v létě zkusila, protože jsou jednoduché na suroviny a zdají se prudce jedlé… https://www.youtube.com/user/FullyRawKristina

Dívám se na tyhle kanály hlavně kvůli angličtině, ale i proto že tady často člověk odchytá čerstvá data a zajímavé myšlenky, které ještě nedošly do Čech a ještě se nikdo neotravoval je překládat.

Tak se musím pochlubit, že můj nový sportovní koníček se mě drží jako klíště a nadšení mě neopouští (vlastně je to přesně naopak, žhavím se), přestože mám pocit, že mi pořád něco hází klacky pod nohy. Jednou nemoc, pak jaterka, pak měsíčky, teď mám v plánu velké preventivní odčervování tak to mě zase oslabí asi na 3 týdny počítám… a nakonec mám vlastně dojem že jsem tomu dala strašně málo, skoro nic, protože pořád byl nějaký problém proč to zrovna nešlo, nebo se hýbat ani nesmělo.

No, ale přesto se už přes týden kochám novým svalem na lýtku, co mi narostl a parádně se boulí když zatnu… A není to jenom estetická věc ze které mám srandu, ale já nedávno byla na nohách pět hodin – to byl ten velký úklid – a mě VŮBEC! nebolela plochá noha. Fakt vůbec, já bych vydržela ještě dýl, ale začalo se stmívat. Proto jsem vlastně vydržela uklízet tak dlouho, jinak byl můj rekord 4hodiny úklidu či jiné aktivity a to mě zastaví fakt taková bolest kdy už se chodit nedá… Tak pak mějte pohyb rádi, žejo… Jenomže se taky říká že co bolí, to se léčí 🙂

A naposledy když jsem byla na poště s balíky, jsem se ověšela křížem přes tělo hned několika taškami, zátěž dala dohromady pěkná kila a vzala jsem boty na mírném podpatku, ze kterých mě běžně bolí nohy i když jdu bez zátěže a pomalu… A šla jsem v nich prudkou chůzí, na plný kotel. – Dva kilometry a nic, žádná bolest v nohou. Leda trochu ztuhlý ramena… Ani jsem se neunavila. Prostě se nepoznávám.

Neumíte si představit jaký to je pocit… a to mám dojem že zatím skoro nemakám, prakticky neplním co chci, nebo to nedokončím protože odpadnu a změny jsou celkově všechny menší a postupné.

Mám pocit že jsem to dostala zadarmo, že jsem si takovou odměnu vůbec nevypotila a nezasloužila. Doufala jsem že mi to SNAD NĚKDY zlepší plochou nohu, ale čekala jsem že se budu tak minimálně dva tři měsíce dřít v potu a krvi a pak teprve snad možná začnu cítit nějaké zlepšení, až se mi posílí vazy v noze. A to mi nikdo neslíbil, jenom jsem měla domněnku, ani nevím kde jsem na ni přišla, prostě mě to nějak napadlo, že se to tím možná vyřeší.

A ono to šlo hned, stačilo našlápnout první týden na plné kule a i když člověk pak trochu odpadne, tak sval narostl skoro sám… Ale možná se podceňuju, možná dělám víc než myslím. A možná že jsem parádní mezomorf kterému stačí zabrat trošku a těží maximální výsledky.

Jestli máte ploché nohy a bolí vás to, začněte cvičit, běhat, dřepovat, vypěstujte svaly a ono to bolet postupně přestane. Mám pocit, že mám nové nohy, jakoby mi ty staré někdo přes noc vyměnil. Fakt přes noc… Nedalo mi to skoro žádnou práci, vlastně jsem na začátku. A už teď vydržím na nohám ne o hodinu, ale klidně o 4 5 víc. Protože mě normálně bolí už po hodině nebo po dvou. Teď ani po pěti… Chacha 🙂 Běhám spokojeně po schodech ze sklepa až do patra, jen ať hezky svalík roste. … Mám dojem že mně snad naskočí nový sval i když už budu jenom točit palcem. 😀

https://www.youtube.com/watch?v=KJJW7EF5aVk

…..

Komentáře

Ikona diskutujiciho michaela kratka 2016-02-25 07:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško už pár dniqmi nechodí e-maily.Měla jsem nastaveno.Když už mi přišlo divné že by za čtyři dny nic od tebe nepřišlo tak jsem to nastavila znovu a opět nic.Našla jsem tu dva příspěvky a e-mail prázdný.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-02-25 09:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:  Očividně bug na serveru. Můžeš si stěžovat adminům na [email protected]

Ikona diskutujiciho Wookie Morrowindová 2016-02-25 11:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Našla jsem jej na ceskeblogy.cz

Ikona diskutujiciho Paty 2016-02-25 11:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem za takové množství zápisníčků ráda :D Baví mě je číst 🙂

Ikona diskutujiciho 7Lily7 2016-02-25 13:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, zapisniček super 🙂 Zlatuške nech sa ďalej tak krásne darí. Ved v tvojich rukach sa ma najlepsie a urcite sa jej to upokoji a spravi

Ikona diskutujiciho BE 2016-02-25 17:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vieš Alue, to čo napíšeš TY je tvoje. To čo od iných zdrojov preberieš je od nich. Všimni – nemám výhrady voči tvojim vyznaniam, či ku zvieratkám, či prírode, umeniu. Sú to Tvoje živé slová, nepíšeš ich na efekt, píšeš ich lebo to tak cítiš, v srdci. To je dobre, to sa ráta.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2016-02-25 19:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vážně tady čtu, že někdo pere? :D Já už jsem dneska fakt mimo :D

Ikona diskutujiciho trnbrnky 2016-02-25 19:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue. Tak jsem asi nějak nepochopil doporučené termíny na jaterní očistu dle TM- Měl jsem za to že nejlepší doba na očistu je cca 2dny po úplňku a vylučuje se před Novoluním a ty jsi vylučovala na úlpněk??? Děkuji za odpověď.

Ikona diskutujiciho Alue 2016-02-25 20:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: úplněk + pár dnů po něm

Ikona diskutujiciho fluttershine 2016-02-25 20:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: No, spíš jsem to myslela tak, že tady píšeš, že pereš, a já nechápu, proč si to vlastně čtu.

Ikona diskutujiciho mik 2016-02-26 19:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, trošku off topic, ale nemohu odolat.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2016-02-27 21:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:  Ona: "Ty máš jídlo?? :O" ;

Ikona diskutujiciho Vea 2016-02-27 22:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: mě napadne akorát tak můj výraz když vidím nový díl Naruta co není filler a nebo když jsem se dozvěděla o SAO III xD

Ikona diskutujiciho Myshoolka 2016-02-29 11:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Paráda, začátkem dubna se chystám na očistu jater, tak se budu určitě inspirovat… Poslední dobou chodím na tvé stránky několikrát denně. Přijde mi,  že kvalita je čím dál lepší – jen tak dál, Alue!

Ikona diskutujiciho Aďuša 2016-02-29 20:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška…. ?

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2016-02-29 20:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A já si zrovna myslela, že u nás je Raw strava rozšířená :D Alespoň ve skupině na facebooku tomu tak je. Já znám dva super Slováky, kteří jsou na Raw till 4 – jedí syrovou stravu do čtyř odpoledne, protože přeci jen v našich podmínkách si to jedno jídlo vařené dopřejeme rádi. Je to "Raw Daughter" a "Ovocný check" oba mi jsou hodně sympatičtí 🙂

Ikona diskutujiciho Gabby 2016-03-02 18:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alusko, mohu ti do e-mailu hodit i neco ohlednete meho morcatka prosim?? Jedná se o jeji oko a veterinar mi nic nedal, no popsala bych to v e-mailu jestli mohu 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-02 19:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: napiš a označ mi to nějak ,,morče", otevřu to přednostně

Ikona diskutujiciho Gabby 2016-03-03 05:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Moc dekuji, dnes po skole se na to vrhnu a vse ti poslu 🙂

Ikona diskutujiciho 7Lily7 2016-03-03 15:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: pridavam, ze v nasich koncinach je aj rawtwins

Ikona diskutujiciho :) 2016-03-04 14:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja byla na rehabilitacich a nestacila jsem se divit, bolely me nohy strasne, na rehabilitace jsem se dostala az o 3 mesice pozdeji, zacla jsem cvicit protoze jsem uz skoro nevstala ani z postele bolesti tak nejak presli, lepsi se to , ale kdyz pani videla moje nohy hrozne sme se nasmali, ukazovala mi jak by mely vypadat, a ze i kdyz dost cvicim, stridam to, tak musim hlavne opravit plosky nohou. Klenbu pac na to pry cviceni nepomuze a budu si nechavat delat ze svych odlitku drahy vlozky do bot co mi maji narovnat cely nohy, ta pani fyzioterapeutka byla bozi, tolik toho vedela jen z pohledu a doteku ze jsem ji ani nestihala…pak jsem taky nasla stranky : poutnicicadem.blog.cz a taky je tam toho dost. Ja teda musim dost makat aby byl vubec videt nejakej ten svalik ale hodne je to i stravou no, jsem zaneradena, tak proto. Jinak sem se dost divila ze ty tvoje krystaly jsou tak drahy tyjo…

Ikona diskutujiciho Alue 2016-03-04 15:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]:  Na to jaké mají vlastnosti jsou velice levné, jejich skutečná hodnota je o dost vyšší. Uvědom si, že za tyto peníze nemáš šanci nikde na světě něco takového a takto silného sehnat. Dát stejné peníze za kvalitní boty nebo bundu které časem zničíš, nebo je dát za kvalitní věc která bude fungovat navždy…? Je to otázka volby. Drahé to ale rozhodně není. Možná pro někoho kdo nechápe co to všechno dělá.

Ikona diskutujiciho :) 2016-03-05 00:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro jednoho cloveka mycka?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek