Zápisníček: Únor 2020

3.2.2020 v Aluška.org 51

Krátké zprávičky ze světa, či ze života. Vítejte v Zápisníčku! 
Příspěvky jsou řazeny sestupně.

3.2.2020
Výborný rozhovor s Kateřinou Cajthamlovou o jídle a posedlostí váhou:
Speciálně plodný je rozhovor v 17. minutě, kdy přijde řeč na onemocnění štítné žlázy. Kateřina zde vysvětluje, jak jsou omezující diety nebezpečné zejména u dětí, speciálně v období exponenciálního růstu. To u holčiček probíhá mezi 11.-15. rokem, kdy potřebují jíst o 1/4 více, než dospělá žena. U chlapců probíhá exponenciální růst mezi 15.-18. rokem, kdy potřebují jíst o 1/4 více, než dospělý muž. Při podvyživující dietě v tomto věku dochází k poškození štítné žlázy, která má velkou spotřebu, ,,plýtvá” a tak ji tělo autoimunitním procesem zničí a dále se narušuje hormonální systém – ustává činnost pohlavních žláz. Toto by měl vědět každý puberťák, aby neblbnul s dietami a pořádně jedl.
https://www.youtube.com/watch?v=wdWrZB1ZPvM

Šestnáctiletá francouzská dívka si dovolila upřímně říct svůj názor na Islám: Dočkala se výhružek zabitím, znásilněním a dokonce byla prošetřována, zda nepřekročila svobodu slova a nepodněcovala k nenávisti.
„Nesnáším náboženství. Korán je náboženstvím nenávisti, islám je sra…, to si myslím! Nejsem rasistka. Nemůžete být rasista směrem k náboženství. Říkám jen, co si myslím a nebudu toho litovat. Vaše náboženství je sra…, vašemu Bohu strčím prst do pr…, díky, nazdar,“ zakončila své vystoupení, které vyvolalo na sociálních sítích doslova bouři. Mile začaly rychle přicházet nenávistné vzkazy, výhrůžky smrtí nebo znásilněním. Na internetu byla zveřejněna její identita, adresa i název lycea, které navštěvuje. Dívka vše ohlásila na policii a podala žalobu, z bezpečnostních důvodů musela přestat chodit do školy. Justice se případem začala zabývat 23. ledna, kdy policie zahájila vyšetřování dvou trestních oznámení – jednoho kvůli výhrůžkám smrtí a zločinem, obtěžování a zneužití osobní identity, druhého kvůli provokaci k náboženské nenávisti.”
Jinými slovy, policisté měli ověřit, zda dívčino vyjádření nevybočuje z hranic svobody slova. – více čtěte ve zdroji ZDE
Svět se v pr. obrací, když vás policie vyšetřuje za to, když řeknete, že je Islám hnus. Svoboda slova neexistuje a místo aby národy držely při sobě, při svých lidech a při svých tradičních hodnotách, tak se ještě mezi sebou budou umlčovat a vyšetřovat? A kvůli komu hlavně? Evropané si musí udržet základní právo říct že se jim něco nelíbí a že to odmítají.

Paní Miroslava Matoušová šlápla vedle. Za její video o mamografu má jít před soud: Ministerstvo zdravotnictví podalo trestní oznámení kvůli videu, kde paní Matoušková mluví o mamografu, říká že na preventivní prohlídky nechodí a doporučuje divákům, aby to udělali stejně jako ona a nebáli se ničeho.
Video i podrobný článek o kauze si můžete přečíst na íděsu ZDE
Problém s videem je zcela jednoduchý. Kdyby paní Matoušková pouze řekla, že nikam nechodí a že se nemocí nebojí, bylo by to svobodné vyjádření jejího názoru, za který by jí nemohl nikdo nic. O svém zdraví si každý člověk rozhoduje sám a je na něm, jestli bude někam chodit, nebo nebude a jakou léčbu si v případě nemoci zvolí. Nesmíme však při snaze o uplatnění své domnělé svobody slova (která stejně neexistuje) zapomenout na důležitý fakt, že má bílá mafie patent na slovo ,,léčit” a žádný nelékař nesmí jako lékař vystupovat ani působit, nesmí léčit a nesmí rozdávat lékařské rady. Bez svolení bílé mafie už nesmí léčit ani bylinky které to předtím v pohodě zvládaly stovky let, natož pak nějaký člověk bez papírů. Takže ve chvíli, kdy nelékař doporučí veřejnosti, aby nechodila na prohlídky a nenechala se skenovat mamografem, končí svoboda slova a nastoupí diktát.
To, že nikam nechodíte a léčíte se sami doma, je vaše volba. Ale nechte si to pro sebe, jinak si zaděláváte na problém.
Íděs tomu nasadil korunu, když video, kde paní Matoušková říká ,,nebojte se, nic nemusíte” nadepíše jako ,,poplašné video”. Nevím jak autoři z íděsu chápou slovo ,,plašit”, ale pokud někdo řekne, že někam nejde, protože se toho nebojí, tak rozhodně nikoho neplaší. Paní Matoušková mluví naprosto klidně, jasně a v jejím videu není ani náznak poplašné zprávy. Doufejme, že jí proces dopadne konstruktivně, ale mohli by ji namotat za rozdávání rad ohledně zdraví, když není lékařka. Adekvátní reakcí ze strany ministerstva by bylo spíše vyjádření se k tomuto videu a případně žádost o jeho odstranění, ale protože (jak sami řekli) mají strach z toho, že by vliv paní Matouškové mohl způsobit pokles pacientů, tak šli rovnou do útoku.
Vůbec se mi toto agresivní jednání s lidmi co mají vlastní názor nelíbí, nesouhlasím s ním, považuji to za šikanu paní Matouškové a potlačení její svobody.

8.2.
Vanilka v pátek 7.2.2020 odešla do nebe
Ahoj všichni, mám pro vás důležitou zprávu ohledně změny v mém morčátkovém kolektivu. Jak jsem říkala v jednom ze svých posledních videí, Vanilka byla velice sešlá stářím a nebylo jí dlouhodobě dobře. V posledních dnech se jí prudce zhoršilo zdraví, od středy přestala sama jíst a chodit, tak jsem krmila ručně. Odcházela velice pomalu. Ve čtvrtek dostala přes den dvě lehčí mrtvice které ještě rozchodila a třetí fatální mrtvici dostala v noci ze čtvrtka na pátek. Bylo jí 5 let a 1 měsíc. Nebudu o tom točit smutné video ani vás traumatizovat uslzenou výpovědí s podrobnostmi. Měla jsem hodně času se rozloučit, pustit ji dál a smířit se s tím dopředu. Tato událost způsobí několik změn. Lentilku, která zůstala sama, spojím s holkama z menšího kotce, menší kotec zruším a všechny tři přestěhuju do dvoumetráku. Ráda bych to natočila. Tím odkládám své plánované video o čištění kotců s textilem (to udělám později až se mi bobinky zabydlí společně) Nemám v plánu kupovat čtvrté morče jako náhradu za Vanilku. – Tahle morčová je stejně nenahraditelná, v životě jsem neměla tak chytré morče co by mě tak zbožňovalo a dělalo mi budík. – Chci mít morčata zase v jednom kotci společně a nechci aby se tam tlačili.
Zbylé tři morčové jsou v pořádku a zdravíčko jim slouží. Moje aktuálně nejstarší Zlatuška, které je teď přesně 4 a půl roku, je stále akční.

9.2.
Nedávno mě velice okouzlilo video, které natočila Jonna Jinton z Norska o neuvěřitelném zvuku, který vytváří zamrzlé jezero, poblíž kterého žije. Zní to jako zvuky z jiného vesmíru, jako ze sci-fi filmu. Je to úžasné…

Dneska v noci jsem měla morčátkový sen. Zdálo se mi, že jsem měla tříbarevného urostlého morčáka a byl totálně zlatej. Je pravda, že pokud bych si ještě pořizovala morče (což bude až za dlouho, rozhodně ne dokud mám Zlatušku), chtěla jsem pro změnu kluka. Možná je to znamení.

Za včerejšek mi přišlo několik set kondolencí za Vanilku. Byla to koneckonců youtubová hvězda a modelka do výukových videí pro tisíce diváků. Bavím se představou, že morčátko které se narodilo tak slabé že chovatelka nepočítala s tím že přežije, morčátko které nemohla udat, půl roku ho nikdo nechtěl a které nikdy nevyrostlo do plné velikosti a navždycky zůstalo drobné, které mi předávala s omluvným výrazem že má ,,okousané uši a není nic moc ale je ráda že ho konečně má komu dát”, udělá díru do světa, stane se slavným a bude to můj největší miláček. A ještě se dožije krásného věku. Říkávala jsem jí, jak je to dobře že ji nikdo nechtěl, že čekala na mě.

Akva-apdejt
Sumečků mám několik desítek, protože dospělí se pořád páří. Jsou úplně šílení, každý týden sbírám nové jikry. Takže mám rybičky různých věkových kategorií. Jsou nádherné. Nejstarší už získávají olivový odstín a mizí jim dětské maskovací malování… Bude potřeba je pořádně nafotit a natočit. Jejich soužití je pohodové, mají nadbytek potravy a vzájemně se vůbec nenapadají. Takže je v líhni hodně živo a je to naprosto úžasnej pohled. Připadám si jako bůh co stvořil nový mini vesmír.

V den kdy odešla Vanilka jsem zjistila, že jedna z mých žlutých krevetek nosí pod zadečkem vajíčka a že už jsou veliká a žlutá. Brzy se asi budou líhnout. Krevetka je stydlivá a u skla neexhibuje, takže jsem si toho nevšimla dřív, ale teď je tak obtěžkaná dětičkama, že se to nedalo schovat. Radost z nových mimi krevetek přišla v tu pravou chvíli. Také jsem vzdala ideu chovat čiště žlutý chov, protože se mi na jednu várku mimi krevetek narodí asi 2 červené cherrynky, nebo jakýsi barevní mutanci napůl žlutí, napůl červení. Nevím kam bych je furt dávala a taky se mi ty červené a ,,nepovedené” moc líbí. Takže je nechám zvlčet.

Akvárko zažívá další monstrozní invazi zelené sinice, je to tam fakticky humus… chce to pořádně očistit, umýt kytky, vyprat mechy od sinic a znova nalepit, vidím to na takové 4 hodinky práce. Zatím jsem se zmohla jenom na objednání Blue Exitu proti zelené sinici a nedělám s tím nic, protože nesmím namáčet ruku, mezitím se to tam nechutně rozrůstá, sklo úplně zelený….

Když se to sype, tak fakt pořádně… V úterý totiž skončil můj pokus o nakrájení v peci pečeného chleba velmi neslavně, kdy mi nůž sjel a místo do tvrdé kůrky se zařízl do ukazováčku. V první vteřině jsem myslela že nandám flastr a budu ok jako vždycky (mám tupé nože co nikdy nejdou hluboko, ale tenhle zmetek byl zubatej a ostrej), ale v tu ránu jsem měla dlaň plnou krve, všechno zaprasený, bylo to šílený. Naštěstí jsem nebyla sama doma. Dostala jsem šok, zmohla se jenom na volání o pomoc a pak se mi udělalo brutálně zle. Je to jako když se dusíte, zvracíte a omdlíváte naráz. Zastavovalo se to dost blbě, čekala jsem než to přestane až do druhého dne. Nevěděla jsem, že mám tenhle problém s krví, protože jsem ještě neměla takový únik… Překvápko. Hlavní tepna naštěstí vede zespoda, ale vzala jsem si nahoře tu modrou žílu co vede zpátky. Prý až na kost. Já to nevím, pak už jsem se na to nedívala a je to napevno lepený, takže se zatím podívat nemůžu. Doufám že až sundám lepení že to bude vypadat normálně. Zatím to fakt bolí a prst nepoužívám, čekám dál. Přišlo to v hodně blbou chvíli, kdy jsem potřebovala pečovat o Vanilku, uklidit barák, nandat to té sinici, nabalit balíky a nadělat články…. takže fakt super. A teď, kdy bych potřebovala předělat morčátkům ty domečky a sestěhovat je, mě to opět brzdí. Už to mohlo být všechno hotové a teď Lentilka musí počkat než to sroste, achjo :-/

12.2.
Akvaapdejt
Tak ta krevetka co nosila pod zadečkem mimi, je tam už druhý den neměla. Doufala jsem, že všechno proběhlo dobře.. A včera jsem našla pidi mini žlutou krevetečku, jak sedí na anubiasu a vesele tam stepuje… juuuuu! 🙂 Mám nový žlutý krevetečky zadarmo!
Jeden anubias na skále se začal podezřele vytahovat a dneska ráno jsem zjistila, že je to KVĚT. Vypadá to zatím podobně, jako když kvete lopatkovec. Úžasný! Ještě počkám až se květ úplně rozvine a pak vám to vyfotím. To prostě musíte vidět… Nikdy jsem neviděla akvarijní rostlinu kvést, takže z toho mám vánoce.
Na to že mám obrovský problém se sinicí, to nikomu nevadí kromě mě. Šneci po sobě furt lezou a pak všude lepí vajíčka, sumci se předevčírem ZASE vytřeli, anubias si kvete, krevetky se rodí.

Mezitím mi v líhni dospívají malí zlatí sumečci. Jakmile sumeček začne dospívat, začne se mu kulatit podlouhlé tělíčko, mizí mu miminčí hnědé flekaté maskování, postupně vybledne, získá olivově zelenou barvu a zlátnou mu ploutvičky jako dospělým. Je to nádherná transformace… taky to ještě musím nafotit a natočit. Nejstarší sumečci už vypadají jako malinká kopie svých rodičů a jakmile dospěli, tak velmi rychle plavou, za chvilku už by asi chtěli přestěhovat do velkého.

Zdá se, že jsem si to akvárko pořídila tak akorát na čas, aby mi dělalo radost. Radost z přírůstků, mimi krevetek a spokojených rybiček totiž úplně přebíjí můj smutek po Vanilce. Prostě nejde být smutná a šťastná naráz.

18.2.2020
Včera jsem uklidila koment plac. Smazala jsem spamy a koš, kde byly tisíce zpráv. Dneska jsem jenom přes noc měla 400 nových spamů a dalších 150 v koši. Nádhera 🙂

Morčátka už bydlí ve společném kotci. Seznamování probíhalo velice špatně a první dny v kotci taky hrůza. Holky se první den servaly. Lentilka totiž pokazila všechno co mohla, nasekala všechny chyby co se vůbec daly a holky si tím znepřátelila, i když se k ní původně obě chovaly mírně a chtěly ji přijmout do skupiny. To i já bych se uměla seznámit po morčičím líp než Lentilka… Truhlík je to. Možná má v hlavě zafixované, že její smečka je Vanilka a nepochopila, že když Vanilka umřela a pak se ani po týdnu nevrátila, tak už nepřijde a tím se její původní smečka ruší. A není už co bránit a je potřeba přejít do nové smečky.
Byla jsem neoblomná, morčové jsem jenom korigovala a neoddělovala. Pomaličku se to tam uklidňuje. Nechat Lentilku žít samotnou (a unudit se) nepřipadá v úvahu. Raději ať se tam pošťuchují, než aby byla osamělá.
Teď se ve skupině řeší dva hlavní problémy. Zlatuška má Lentilku ráda a chce s ní být, ale trvá na tom, aby Lentilka přijala roli podřízené samice, což Lentilka (jako bývalá vedoucí) odmítá a projevy Zlatuščiny dominance ji děsí a štvou. Mezitím se k ní Zlatuška zkouší tulit a spát vedle ní v záchodě, což Lentilka vynuceně trpí a vždycky to okomentuje naštvaným kvikáním. Nakonec tam spolu leží a je klid (Lentilka naštvaná, Zlatuška šťastná), dokud se zase nenajde záminka k dalším dohadům. Zlatuška není agresivní, ale poslušnost prostě vyžaduje a nehodlá ustoupit.
Amálka je na Lentilku naštvaná, protože ji Lentilka napadla zezadu když jí přitom Amálka nic neudělala a hleděla si celou dobu svého. Od té chvíle si drží odstup a vyhrožuje, když se Lentilka přiblíží. Vůbec se jí nedivím. Do toho navíc Amálka trvá na tom, aby se Lentilka podřídila a měla pozici třetí samice.
Diskuze mezi nimi pravděpodobně bude probíhat ještě dlouho. Čekala jsem teda lepší vývoj a upřímně zvažuju, jestli vůbec natočené záběry použít do morčoseriálu, protože je to samá hrůza a děs. Holt ne vždycky jde seznamování hladce, ale u samic je výhoda, že si to většinou vyříkají, akorát u nás to prostě bude trvat delší dobu, protože Lentilka je zaťatá a nechce se přizpůsobit.

Překrásná skladba, která by vám neměla utéct 🙂 Píseň pro Švédsko od stejné autorky doporučované i výše.

FOTKY!
Zde je slíbené foto mého kvetoucího trpasličího anubiasu 🙂

Rybí potěr pomalu dospívá. Ti nejstarší budou moci brzy přejít do velkého akvárka, ale nejdřív tam hodlám zatočit se sinicí a pořádně to vyčistit, takže si rybíci ještě počkají. Rybí stěhování bude velká slavnost 🙂 Věkově jsou od sebe po týdnu. Velcí si malých nevšímají. Pancéřníček je naprosto klidná rybka.

25.2.2020
Viděla jsem supr film, jmenuje se Vrtěti ženou. Nebudu vám říkat o čem je, ale podívejte se 😀
A pak mě ještě bavil Guru lásky. Je to komedie, která si dělá srandu z guru, ašramů a podobné tématiky.

Tak jsem po dlouhé době otevřela zprávy, abych byla trochu v obraze, co dělá koronavirus, protože mi psali z Itálie, že je to tam šílený. Hrozná hysterie. A prý ČR chystá nějaká opatření také… (trochu pozdě, ne?)
A vykoukla na mě šílená zpráva o holce, které je 27, třináctkrát udeřila sekerou svoji maminku do hlavy, pak ji ještě škrtila provazem a nechala ji týden ležet mrtvou na posteli… Z článku úplně mrazí v zádech. A pěkně mě naštval. Takže dospělá ženská, která (kdyby byla k něčemu a ne k ničemu) nepracuje, nestuduje, není vdaná, děti nemá, lidem se vyhýbá, žije u maminky kde se nechá vydržovat jako v hotelu a ještě naseká dluhy čtvrt milionu… A ta pipka si stěžuje, že ji matka kritizovala, že se hádaly a proto ji zabila? Co to je? Pomsta rodiči za nepovedené dítě? Já mít takovou lemru línou doma, tak mi z toho taky potečou nervy…
Strašný… teď ji zavřou a její život budeme platit z našich daní…. A proto nečtu zprávy, vždycky se naštvu co to tady máme za spoluobčany. ¯\_()_/¯

…..

Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-03 01:57:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nj tak to mam asi mrtvou štítnou a nebudu plodná 😀 ani neva. ale ono Alu, to není takhle jednoduchý. já vím, že to bereš pouze z pohledu zdraví, ale třeba já kdybych mezi 12 – 16 rokem nehubla, nepočítala kalorie a nedělala to pekelný kardio a prostě se nechala krmit od rodičů, jsem dneska pěkně v pi.. háji 🙂 😀 byla bych meeeega obézní a nemohla dneska dělat co dělám a nebyla bych kde jsem, v minulosti jsem to tělo prostě potřebovala.. a být dneska obézní by bylo ještě nezdravější, podle mě. vtipný, že jsem byla několik let podvyživená a stejně jsem přerostla skoro celou mojí rodinu včetně táty.

ps: jako.. snad ti to moje oslovení “Alu” nevadí, “Alue” mi poslední dobou, nevím proč, přijde takové odměřené. ale stačí říct a budu tě oslovovat jak chceš 🙂 osobně jsem na tohle cíťa, takže bych to chápala..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-03 08:41:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Jasný no, video mluví o podvýživových dietách u dětí – nevím jak jsi jedla, nemůžu to posoudit 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-03 02:12:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jo a.. moje prabába taky měla dost problémy díky tomu, že k ní chodily od rána fronty lidí a ona je dokázala vyléčit. výhružky, dost doktorů na ní mělo doslova vztek (kradla “kšeft” přeci 🙂 a bála se, aby jí jednou někdo něco neudělal.. jinak naši mi obecně řekli, že prostě měla díky tomu “problémy”, ale jakého ještě typu, to dál nevím.. vtipný, tyo. jak může bejt někdo tak blbej, že nechce dobro a zdraví pro lidi, ale hlavně zachovat svoje mustry a svoji představu o realitě(s tím už jsem se párkrát taky setkala, to jsou, říkám vám, PŘÍŠERNÝ lidi a dál od nich). to je hrozný, jak jsou lidi schopní ničit i zcela očividně dobrý a konstruktivní věci jen kvůli tomu, že to neodpovídá jejich názorům a pohledu na svět a ukazuje jim, že je chyba v nich a to oni se musí změnit, to oni jsou těmi, kdo nemá pravdu. to je prostě hrozně moc uzavřená mysl..

a vadí mi, jak se stále tato společnost domnívá, že na co se nedá šáhnout a co nejde ověřit v laboratoři jako “hmotně funkční”(homeopatika), tak neexistuje a nemůže to nikoho vyléčit.. mno a pak řeknete “mě to vyléčilo” a doktorka “placebo” :D:D:D joooo, placebo!! zachránilo mi to uplně rozhašený zdraví, tak to je teda hoooodně dobrý placebo, to budu doporučovat dál!! lol, ne fakt

Ikona diskutujiciho Maruška 2020-02-03 07:02:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, znáš kombuchu? 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-05 00:07:29
Ikona diskutujiciho
sipka

jéééé kombucha!:D to jsme měli dom. už je to pár let zpátky, ale prej je to děsně zdravý na všechno možný. mohla bych si to zas pořídit, díky za připomenutí.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-05 00:10:12
Ikona diskutujiciho
sipka

https://www.grizly.cz/country-life-kombucha-medunka-bio-2-l

ha, tady to prodávaj jako normální pití.

Ikona diskutujiciho Maruška 2020-02-18 19:44:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojooo, je fakt super. Pomáhá na všechny možné neduhy, úžasně odkyseluje organismus a mně přijde, že dokonce i odvápňuje šišinku, ale to si fakt netroufám tvrdit najisto, nejsu expert 😀 mamka se do ní zbláznila a já mám z toho radost 🙂

Ikona diskutujiciho Marcela 2020-02-03 16:28:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proč Švýcaři nedoporučují preventivní prohlídky na mamografu
https://www.badatel.net/preco-svajciari-zrusili-preventivne-prehliadky-na-mamografe/
Skvělý film -natočil ho Bollywood, ale je dokonalý, jmenuje se PK – Máte spravné číslo na Boha.Je velmi výstižný a skvěle natočený. S českými titulky je na youtube.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston405 2020-02-03 18:49:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chudák paní Matoušková! To je fakt hrůza, vždyť to proboha není ani žádná poplašná zpráva!!!! Taky jí přeji, aby soudní proces pro ni dopadl konstruktivně. Bílá mafie si s lidma fakt vyrírá pr.

Ikona diskutujiciho Belakarus 2020-02-04 16:42:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue a nebojíš se, že bílá mafie podá žalobu i na tebe za něco, co najdou?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-04 16:50:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Není za co. Nic neporušuju.

Ikona diskutujiciho martin martin 2020-02-04 22:17:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji kouknout na novou Duši K
https://m.youtube.com/watch?v=Pj1o1vkpzdM&t=4874s

Ikona diskutujiciho jirik 2020-02-05 04:23:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je správne pokrstiť dieťa po narodení, alebo ho nechať nech sa rozhodne samo, keď bude staršie? Biskup hneď vyvrátil túto „hru rodičov na slobodných“

https://www.hlavnespravy.sk/spravne-pokrstit-dieta-narodeni-ho-nechat-nech-sa-rozhodne-samo-ked-starsie-biskup-hned-vyvratil-tuto-hru-slobodnych/2040847

„Pri dôslednom napĺňaní vlastného postoja, sa buď postaráme o dieťa, alebo ho zanedbáme. V materiálnej oblasti zanedbať dieťa by pre nás znamenalo riskovať trest vyplývajúci zo štátnych zákonov, alebo aj smrť dieťaťa. Pri duchovnom zanedbaní príde trest z „vyššej inštancie“ vo forme prázdneho vnútra, ktorým je poznamenaný často dnešný mladý človek. Preto je logické, že konáme tak, ako sme schopní rozmýšľať o duchovných skutočnostiach a až neskoro pochopíme to, že nielen biologický vývin od útleho detstva je potrebný pre zdravosť človeka, ale aj duchovný vývoj od útleho detstva ráz urobí z človeka v dospelosti zrelého, alebo nezrelého pre život viery,“ vysvetlil vladyka.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-05 08:30:09
Ikona diskutujiciho
sipka

lol 😀 to je debil…

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-05 08:52:43
Ikona diskutujiciho
sipka

boha jeho, to jsou žvásty :D:D já jsem fakt ráda, že aspoň v něčem měli rodiče rozum a jsem nepokřtěná a těmahle mozek vymývajícíma hovadinama nedotknutá (kromě samostudia teda, ale to bylo čistě kvůli informacím a upevnění názorů, ne, že bych s tím chtěla mít cokoliv společného)

Ikona diskutujiciho Jiskra 2020-02-05 08:47:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám otázku do dotazníku. Šetříš si nejak na stáří, bydlení, jentak… A jak?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-05 08:59:17
Ikona diskutujiciho
sipka

šetřím si na dům, protože jsem šla z domu s holým zadkem, moje rodina mi nic nedala ani nikdy nedá a do konce života po podnájmech být nechci.. až budu bydlet ve svým, tak syslit na stáří… protože od státu bych dostala max. šest tisíc, s tím se dá přežít pokud ale neplatíš nájem.. jinak je z tebe bezďák. jak? – nerozhazuju, žiju skromně, nejezdím na dovolené, kupuju levné oblečení, nemám žádné závislosti, investuju rozumně tak aby se to vrátilo zpátky, vytvářím pasivní příjmy.

Ikona diskutujiciho niky 2020-02-06 11:27:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Najdi si bohatýho manžela a máš vystaráno. Tak jako já, lol. Více na uspesnazlatokopka.cz

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-06 15:06:28
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 nejlepší komentář dekády.

Ikona diskutujiciho kiana 2020-02-11 00:06:34
Ikona diskutujiciho
sipka

niky: wtf lol 😀 uspesnazlatokopka tecka cz tak to mě rozesmálo 😀 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-05 08:53:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jinak.. Aluško, nenapadlo tě někdy, že možná Dušek chodí i na tvůj web? (: podle mě je to dost možný

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-05 08:55:11
Ikona diskutujiciho
sipka

já nevim… podle čeho myslíš?

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-06 04:47:19
Ikona diskutujiciho
sipka

podle jeho absolutní svobodomyslnosti a veeeelice alternativních názorů. podle mě je dost možný, že tě zná.. tyhle věci má určitě projitý. tenhle člověk má uplně neskutečně dobrý některý názory, líbí se mi, jak na něj pak tolik lidí kouká jako kdyby přišel z jiný planety.. 😀 protože oni sami by k něčemu takovýmu často ani nedošli

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-06 04:45:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

lidi:D!! je to absolutní off topic, ale jestli potřebujete někdo zlepšit náladu, pusťte si tohle: https://www.youtube.com/watch?v=pH5NV5Dcplo

to mě tak hrozně pobavilo:D ten týpek je jinej. jestli tohle je to, co dělá, když neni manželka doma:D (kdo znáte ten klip a tu písničku, pobaví vás to určitě)

Ikona diskutujiciho angela 2020-02-06 23:36:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

niky, keď som zadala uspesnazlatokopka. cz, alebo lepšie som chcela na – sk. , nič mi nevyhodilo na internete…, len tento odkaz čo si ty napísala tu

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-07 08:16:41
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 angelo, tomu se říká satira, víš… to nemáš brát vážně 😀

Ikona diskutujiciho niky 2020-02-07 12:54:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Velice se omlouváme za technické potíže, zatímco je web mimo provoz, můžete zkusit naše nové stránky: jakhratvpornu.cz, kde se dozvíte všechno o tom, jak se stát nejlepšími pornoherci na světě a okamžitě zbohatnout, čímž se kompletně zajístíte na stáří i na příští život.

Děkujeme za vaši přízeň.
S pozdravem oddělení PR a maketingu.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-07 13:51:35
Ikona diskutujiciho
sipka

😀

Ikona diskutujiciho angelas 2020-02-07 14:53:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Niky, to určite nie v žiadnom prípade :-)), ja som vyspelá dušička tak by som sa nedala dole, to bola skôr zvedavosť že aký muži chodia na akože tú stránku….či len škaredí a starší, či aj nejaký pohľadný ….., ja som si vždy muža len kvôli láske všímala, nikdy nie pre majetok, a veruže som aj zabanovala občas….a hlavne skôr ako samoživiteľka na podnájme vytrpela si veľa rokov. Čiže v skratke …i chudobnejší, alebo akože normálny nie sú záruka dobreho partnera!! Akože nikdy nešlo pre majetky o vzťah, skôr strádanie, a potom psycho …..a račej odísť, no a sama vychovať dieťa si bez pomoci. To je na veľa tu písania o tom a všeličom ako si vybrať partnera , a som už hlavne aj prezieravejšia po všetkých životných skúsenostiach, a aj ten môj zmysel a oko….viem čítať ľudí, ale pred tým som zatvárala občas nielen tretie ale aj prve a druhe oko, hmm, teraz už nie 🙂

Ikona diskutujiciho :-) 2020-02-07 18:54:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono celkove co se posledni dobou deje okolo te pani Matouskove je celkem masakr….jak nedavno vydala to video, kde se zeny omlouvaly muzum, tak ji tam lidi nadavali, napadali, urazeli a rozhodne si zadne servitky nebrali, mela tam snad 400 reakci tohoto typu…a to je pod kazdym jejim prispevkem a clankem, porad neco takoveho…je to fakt hnus a hyenysmus ceho jsou lidi schopny a kam az jsou schopny dojit…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-07 22:14:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Kousek toho omluvného videa jsem viděla.. nudilo mě to, tak jsem vypla… nevím co koho na tom dráždí. Když mě to nezajímá, tak to vypnu, jak jednoduché… :-/

Ikona diskutujiciho Ilona 2020-02-10 00:02:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To jsou tedy patalie Alu 🙁 Vesele je jenom to, ze sumecci vyrabi hromady sumecku, to je fakt uspech a zavidim 😉 Ta voda bude dobra, pro rybky. Jinak rasy jsou otrava, tak zkus ubrat to svetlo ci krmeni, psalas, ze asi vic krmis…At s tim nemas furt práci. Takze zlute krevetky nejsou zlute nastalo, to je zajimave. Ale tak aspon budou pestřejší, treba i oranz a tak 🙂
Prst si teda ale hlídej, jestli v nem bude skubat, a nebude secto lepsit, sla bych k dr. Totiz mohe mamka se nejak pichla do prstu, tez to krvacelo dlouho, 4h a neslo zastavit…pozdeji u dr ji rekl, ze tam vznikl jakysi utvar z krve, vacek ci co a museli ji to odoperovat. Pritom takova prkotina, pri uklizeni se drbla. Tim te nechci strasit, uz to ma v poradku, jen ze preriznuta zilka neni asi sranda. Drzim palce, at je to dobre a muzes se povenovat tem morcinkam 🙂 Nemuzou holky aspon za Lentilkou na navstevu? Aby ji nebylo ted smutno. Sen o morcakovi zajimavy, kdovi co bude vid. Tak at je brzy lip 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-10 08:20:24
Ikona diskutujiciho
sipka

žíla ještě trochu bolí a je modrá.. ale když se mi zvýší krevní tlak, tak vystoupne – takže je funkční. jinak mi neškube, počkám asi do středy a sundám lepení, to už tam bude nová kůže
zrovna teď ráno sumčáci zase dělají mimina, já už nevím kam s tím 😀 tyhle jikry už nebudu líhnout, mám toho potěru fakt moc 😀 bude video, je to mazec
s morčaty to nejde na krátkou návštěvu, protože fungují jako dvě samostatné smečky… musí se pečlivě seznámit na neutrálním území… když dáš dvě cizí skupiny k sobě rovnou, každá si bude bránit svůj prostor

Ikona diskutujiciho Ilona 2020-02-10 11:33:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo ja vim o seznamovani …jen mi asi nedoslo, ze se budou muset znova seznamovat. Byly kdysi spolu vsechny, tak jsem si myslela, ze se na sebe pamatuji 🙂 Neco jako, nuf, jeee Zlatus, kdes byla tak dlouho? 🙂 Tak se ti ta cena za sumecky dost vyplatila ted 😂 Muzes prodavat😜 Bude to pak pekna smecka v akvarku, zatim jsou vsichni v kostce ze. Video bude super urcite.

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-02-10 12:54:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vanilky je mi moc
líto Alu.Ty ale určitě
víš,že si se s ní
nerozloučila navždy
a stejně tak s Májou
Ještě že s Tebou
někdo byl když ses
řízla,propána vždyť
si mohla třeba
omdlít a ,ani to
nechci domyslet.
Jinak sumečci
super, a tak ti Alu
nevím,asi je budeš
muset prodávat,a
nebo si pořídit
obrovskééé
akvárko? :).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-10 13:01:50
Ikona diskutujiciho
sipka

prodám, jinak to nepůjde… akvárko je dneska zase plný jiker, dneska si dali grupáč a je jich díky tomu hafo.. 😀 boha jeho co s tím mám dělat 😀

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-02-10 13:32:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Budeš je muset
přidat do e-shopu :).
Knihy, energetické
krystaly,křišťály a
sumečci,hm to asi
jen tak někdo nemá.

Ikona diskutujiciho Choco 2020-02-11 16:42:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už jste viděli nový videoklip od Nightwish? Za mě víc než trefné 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=LczGSoibRe8

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-11 19:27:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ALUŠKO!! Tak teď jsem se fakt usmála 🙂 Já tě mám prostě ráda. Proč to říkám? Zrovna jsem sem šla dát tento odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=KvtT3UyhibQ – s tím, že mi to přijde hrozně krásný a volám všechny přírodní lidičky, ať se na to podívají. Nevím proč.. ale to video ve mně navodilo opravdu klid a mír, celý ten channel je velice krásný, přesně můj vkus. Ty lesy, příroda, ta krásná žena(teď to nemyslím nějak úchylně, huh).. Prostě nádhera, na tom přesně rezonuji. Když jsem žila nějakou tu dobu v nádherné hluboké přírodě, byla jsem tomuto dost podobná, haha. Vždycky ráno jsem při venčení pejska ještě brouzdala ranní rosou a hluboko do plic nadýchavala tu hustou mlhu a silnou vůni přírody a dřeva, prostě krása, co víc člověk potřebuje… A tohle mi to velice připomíná. Ale abych se dostala k jádru pudla: Pročítám tvůj zápisníček a co vidím? 🙂 že ty jsi na ten channel taky narazila a máš tady další video od nich!! No co to má být? 😀 Chodíš stejnými stezkami youtube asi. To je fakt hezká náhoda! 🙂

Jinak ten prst mě mrzí tyo:/ aspoň, že ti měl kdo pomoct!! a to morčátko ještě víc. Četla jsem to na Instagramu, nečekala bych, že ti tenhle rok nějaká morčová odejde.

Ikona diskutujiciho niky 2020-02-12 15:24:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co byste mně dámy a pánové doporučili na zlepšení zraku?

Mám teďka trochu problém s tím, že když se dostatečně nevyspím, tak mě hrozně bolí oči.
Nevím, jestli je to tím, jak dělám dvakrát týdně noční směny a pořád musím něco číst, co je malým písmem a zapisovat do počítače, anebo jestli je to tím 5 géčkem, protože třeba tak ještě před třemi měsíci jsem tento problém neměla a to jsem dělala všechno stejně, jako teď. Oči se mi brzo unaví a když musím číst něco, co je nahoře nade mnou, hodně to bolí. A taky mě trochu jakoby bolí na čele tam jak je šišinka. Asi to bude tím 5 G, musím si pořídit alcyone.

Nenapadá vás něco, třeba nějaký doplněk stravy, nebo tak?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-13 08:27:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Užívám denně vitamin A+D, konkrétně tento: https://www.drmax.cz/medpharma-vitamin-a-d-5000-i-u-400-i-u-tob-107?gclid=CjwKCAiA4Y7yBRB8EiwADV1haSQgQh95_QZVuppwClHZP1R6NYhWlnwEg6fGiGmCDNpdRsnrqX3pwxoCH2UQAvD_BwE
Potíže kvůli kterým jsem to začala brát se skutečně zmírnily, beru 3-4kapsle ráno.
Když se vůbec nevyspím, nebo se extrémě vyčerpám, taky mě strašně bolí oči. V extrémních případech kdy je mi opravdu hodně zle i vidím rozmazaně a dvojitě. A to pouze z únavy, nemusím dostat dávku 5G. Jediná prevence je spánek.

Ikona diskutujiciho niky 2020-02-13 13:16:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky,
právě že dřív když jsem se vůbec nevyspala, oči byly furt dobrý, ale teď se to rapidně zhoršilo. No však ono až zase vyleze pořádně na jaře a v létě sluníčko, tak sungazing a bude to dobrý :-).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-13 13:54:35
Ikona diskutujiciho
sipka

… nebo stárnem 🙂

Ikona diskutujiciho niky 2020-02-13 13:58:57
Ikona diskutujiciho
sipka

….my? Nemožné! 😀

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-18 17:05:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sisyfos is so full of shit 🙂 to je tak iritující! Vždyť to nikdo nemůže brát vážně přeci.

“Přípravky koloidního stříbra se donedávna i u nás prodávaly jako potravinové doplňky, u nichž se ovšem léčebný efekt neprověřuje. Kontroluje se však i jejich bezpečnost, a ta se nepotvrdila. Proto bylo koloidní stříbro kvůli svým toxickým účinkům přeřazeno do skupiny „Léčiva“ a jeho dovoz byl rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví ČR zakázán. Naši distributoři na webu sice zájemcům o léčbu smutně sdělují, že je jejich výrobek nedostupný, ale český člověk si poradí. Zajede se nebo napíše do některého ze států EU, kde jsou preparáty koloidního stříbra stále ještě jen doplňkem a ne lékem, kde jsou jich plné lékárny a obchody a kde má kdekdo domácí generátor.”
zdroj: https://www.sisyfos.cz/clanek/465-koloidni-stribro

Přátelé, tohle jsou fakt totální hoaxy a nesmysly. Fake news!!
Koloidního stříbra byste museli pít velké množství denně v řádu několika let a s mnohem většími částicemi, aby se takto usazovalo a způsobovalo vám šedé zabarvení kůže(argyrii. přičemž nebyl ani jeden takový případ nikdy evidován v ČR). Volovina je to! A autor je neinformovaný nedovzdělaný idiot, co ani googlit neumí. Tolik má upřímnost. Hlavně, že píše na Sisyfos.

https://www.sativashop.cz/koloidni-stribro-argyrie/

http://a.abcnews.com/images/Health/gty_Paul_Karason_blue_man_dies_thg_103925_4x3t_384.jpg – hele, skutečnej Taťka Šmoula ツ

“Kontroluje se však i jejich bezpečnost, a ta se nepotvrdila. Proto bylo koloidní stříbro kvůli svým toxickým účinkům přeřazeno do skupiny „Léčiva“ a jeho dovoz byl rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví ČR zakázán.”
– Jaké toxické účinky, ptám se já? Žádné prokázány nebyly, stejně jako nebyla oficialně prokázána léčivost! Tohle je pěkně zavádějící a rozhodně to není nestranně napsané. Já nejsem 1000% zastánce alternativní medicíny, já sakra nejsem 1000% zastánce ničeho a prostě jdu po tom, co funguje, bez ohledu na to, jestli je to klasika nebo alternativa. Člověk, lidově řečeno, nesmí být blbej a přemýšlet za sebe když to přijde na léčení jeho vlastní tělesné schránky.

Nesmysly! A ještě větší nesmysly! Zakázalo se to proč? Jen proto, že nebyly prokázány léčebné účinky! Tak proč nezkoumali, proboha živého? Jako u všeho jiného?? Já vám dám, toxický koloidní stříbro! Vyléčím si tím čepy na mandlích!!

“Dřívější názor, že zabíjí všechny bakterie, potvrzen nebyl.”
– TAK PROČ SE NEUDĚLALY TESTY ?! A výzkumy?

Možná jsem mladá, blbá, nedozvdělaná a horkokrevná, ale snad i pitomec, když si tyhle patlaniny přečte, se na ten web už nemůže znova dobrovolně vrátit. Je to jen banda páprdů v čele s křesťanem, který neustojí názory zpochybňující jeho velmi omezenou představu o světě. To je Sisyfos. Ať se jdou vycpat, mně alternativní medicína zachránila zdraví a mnoha přede mnou tím prabába zachránila zdraví též. Tím neříkám, že je to jediná správná cesta. Samozřejmě doktoři dokážou zázraky, já si jen myslím, že obojí je využitelné a pro každého pasuje na jeho problém něco jiného. Třeba zlomenou ruku asi nebudu léčit bylinkama, že. Celkově je to v zaostalosti některých jedinců, znám doktory, co normálně alternaitivní medicínu uznávají a užívají.

Aluško, škoda, že o tomhle nemůžeš napsat článek. Doporučovat to k vnitřnímu užití člověk veřejně totiž nemůže… Tomu říkám svoboda slova, yay ! Přitom hromadění rtuti a dalších shitů jsou mnohem závažnější problémy, ale proti tomu pochopitelně nikdo válku nevede ツ jo a taky máme polovinu planety závislou na cukru a mekáči, navíc co lidí umře na vedlejší účinky předepsaných léků… to je mnohem závažnější než koloidní stříbro. Ale proti tomu pochopitelně taky nikdo válku nevede ツ Když to člověk napíše takhle ultra zjednodušeně, chce se jednomu zvracet z tohoto momentálního systému a společnosti obecně.

ps: Po stříbře v historii zešedlo(zmodralo) fakt jen pár lidí a vždycky díky jejich vlastní blbosti(domácí výroba, moc dlouhé užívání apod. – normální antibiotika asi taky nebudu popíjet celej rok twl). Ten článek je fakt absurdní. Nežerte tyhle žvásty a věci si ověřujte.

Ikona diskutujiciho Vodnářka 2020-02-19 11:34:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná bych ty záběry, jak si to mezi sebou morčinky vyříkávají použila. Ať lidé vidí, že to sice nejde vždy hladce, má druhou stranu, dokud neteče krev, tak se to dá. Třeba to někoho uklidní a zjistí, že seznámení u něj probíhá vlastně skoro hravě. 😀 Jinak doufám, že bolavý prst se lepší a hojí. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-19 14:07:53
Ikona diskutujiciho
sipka

oni se mi přímo před kamerou porvali 😀 ale dneska už jsou v klidu

Ikona diskutujiciho Gabby 2020-02-27 10:15:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, chci se vás všech zeptat. Vím, že takový den má občas každý, ale mám i takový zvláštní pocit a nejsem jediná, kdo dnes má pocit, že se to šíleně táhne. Taky to dnes pozorujete?
Docela mě to zajímá.

Ikona diskutujiciho ⚜ aston405 2020-02-27 13:03:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Vůbec ne, hrozně mi to letí – potřeboval bych obracečku času, absolutně nic nestíhám.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-27 14:50:20
Ikona diskutujiciho
sipka

… Já bych i stíhala, ale připadám si jak želva které došel benzín :-/ čas by byl, ale kde brát tolik energie na to všechno. Od rána do noci lítat jak křeček.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2020-02-28 09:50:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

He, tak od toho prvního filmu jsem se jukl na trailer a bohatě mi to stačí 😅.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek