Zápisníček / Září 2015

4.9.2015 v Aluška.org 52

….. Aktualitky, zprávičky, myšlenky, zážitky a vše, co se okolo mne mihne zajímavého ….

29. září 2015

….. Včera mi přišlo do e-mailu něco naprosto otřesného, až jsem se tomu musela smát. V počítači už mám rozpracované video-čtení, uvidí co z toho bude a snad to dělo na internet nakonec vpustím. To budete koukat. – Kromě tohoto čtení šíleného dopisu mám v záloze ještě další téma – moc krásné! -, takže to vypadá že v měsíci říjnu si užijete pár videí 🙂

….. V neděli jsem měla oslavu narozenin. Byla velice slušná, komorní, klídeček…. Prostě podle mých představ. Akorát jsem plánovala dort, ale nekoupila jsem tvaroh, takže z toho sešlo. Odsunula jsem ho tedy na příští týden, alespoň máme o důvod víc, proč se znova potkat 😀 Muhaha 🙂 – Dostala jsem nádherný kalendář s anděly na rok 2016, sadu kosmetiky Yves Rocher, která krásně voní vanilkou – bomba, je tam i toaletka s vanilkou! 🙂 Bonboniéru, dvě kytičky, raw pralinky…. Bájo 🙂 Trochu to i vypadalo, jakoby měl narozeniny Moristek, který využil situace a vetřel se na gauč, na který za normálních okolností má zákaz chodit a rozvaloval se všem po klíně a nechal se ňuchňat. Ten si to užil z nás všech snad nejvíc 😀 – Jinak 25. září jsem strávila doma prací, ani jsem neotevřela žádnou flašku…. Ale měla jsem i spirituální zážitek, snad se k tomu dostanu a povyprávím vám ho na video, když říkáte, že vás moje povídání baví 🙂 Je to celkem síla 🙂

….. Včera jsem natočila úúúžasnou momentku. Malá Kari (morčová) vylezla do seníku a zavrtala se tam do trávy, nebyla vůbec vidět, našla jsem ji až náhodou 😀 A pak když chtěla ven, tak nevěděla kudy, začala kvičet a poskakovat tam, takže to vypadalo, jakoby obživla tráva v seníku, vydávala zvuky a poskakovala. Nakonec se Kari vykulila zadním vchodem pozpátku, asi spíš náhodou než že by cestu našla 😀 A já to video omylem smazala, taková jsem šikovná!!


24. září 2015

….. Přestože narozeniny jsou až zítra, už jsem dneska dostala tři gratulace. Muhehe 🙂

….. Dneska jsem viděla strašně zajímavý dokument o ženě, která v sobě nosila plod dítěte 46 let a pak o extrémním mimoděložním těhotenství trojčat. Taky mazec… Celý dokument v angličtině je zde: https://www.youtube.com/watch?v=wcJunUSbFUA (varuji, místy lehce nechutné)

….. Příprava nového webu pomaloučku postupuje. Bohužel jsme zjistili že obsah skutečně nejde importovat (protože blog.cz jsou zmetci), takže mě čeká ruční kopírání a vkládání. Během toho můžu zároveň článkům opravovat již neaktuální odkazy a přesměrovávat na ty správné, což je sice práce navíc, ale kdy jindy to dělat, než teď? Bohužel jsme to počítali, když jich denně udělám 100, jsem asi za měsíc hotová. Takže počítám, že obsah bude přestěhovaný nejdřív za 1-2 měsíce, ale to není podmínka pro jeho spuštění. Web se může spustit i dřív, když už bude všechno fungovat a obsah můžu mezitím strkat i dodatečně, systém by měl umožňovat dávat články i do minulosti – tedy opsat z nich staré datum -, takže by ani čtenáři na titulce nemuseli vidět, že stále probíhá přenos starých dat a mohli by už krásně na novém serveru fungovat. Takže uvidíme, jak nám to časově vyjde. Jak práce postupují, pořád víc se těším a víc se biju do čela, co sakra ještě pořád dělám na tom blbém blogu?! 😀

….. Večer jsem byla upozorněna, že o mně údajně bylo něco v CNTV a že bych to měla slyšet. A tak jsem si to tedy pustila. Výsledek mě poměrně pobavil a i celkem dost překvapil. Totiž člověk jednou před delší dobou napsal že má dobrý palmový list a pokud už se ho lidé pořád ptají, tak se přiklání spíše k tomu že 3. světová nebude a najednou je v CNTV v dopise čtenářky označen jako někdo, kdo tvrdí, že se ho uprchlíci a problémy s nimi spojené netýkají, protože palmový list jistí všechno… Nejenom že je to absurdní a směšné, ale hlavně to není pravda.

Díl CNTV na téma uprchlíků najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=ih2bB_DBshI

Moje vyjádření jsem napsala rovnou pod video – samozřejmě chápu že CNTV nemůže ověřovat jestli čtenáři píšou fakta nebo nesmysly – ale alespoň tak:

,,Milá Česká nezávislá televize,

ráda bych se vyjádřila ke komentáři na moji osobu a na moje stránky, kde o mně píše čtenářka, asi 2.-5. minuta:

Lidé se mě před nějakou tou dobou ptali, jestli bude 3. světová válka a z té mají lidé strach – i já – a chtěli ode mě něco vědět. V té době ještě téma uprchlíků NEBYLO aktuální. Já samozřejmě nerozhoduji o tom co se na světě stane, neznám budoucnost a ani se ji nepokouším zjišťovat. Jediný komentář který jsem k tomu napsat mohla bylo, že v mých palmových listech to na válku nevypadá a že jsem v tomto spíše optimista, protože listy se mi zatím plní a snad by to v nich nějak zmíněno být mělo, kdyby ta válka skutečně byla. Mimochodem čtení z palmových listů bylo pro mne velkým spirituálním zážitkem a velice mi pomohlo, když jsem měla těžké období.

K TÉMATU UPRCHLÍKŮ JSEM NEŘEKLA, ŽE NEJSOU PROBLÉM A NIKDY JSEM NETVRDILA, ŽE SE MĚ PROBLÉMY NA TOMTO SVĚTĚ A VE VELKÝCH MĚSTECH NIJAK NETÝKAJÍ. NAOPAK JSEM PODEPISOVALA OSOBNĚ V BRNĚ PETICI A JEŠTĚ JSEM DÁVALA PŘED PÁR DNY DALŠÍ PETICI PROTI UPRCHLÍKŮM NA WEB. TAKY O NICH SEM TAM PÍŠU V ZÁPISNÍČKU.

Víc prostoru tomu nedávám, necítím se totiž být v tomto tématu jako odborník, netvrdím že tomu rozumím víc než ostatní a vím co se stane, ani se nepokouším tak vystupovat. Od toho jsou tu jiné zdroje a lidé co ví víc. Navíc mám na webu asi 30% nezletilých a velkou spoustu lidí co na jakékoliv špatné zprávy reagují strachem a s velkou nelibostí, stačí jim k tomu i blbé články o toxických tamponech a to nemusíme rozebírat vlnu řezačů hlav co nám chtějí zabrat celou Evropu a množí se jako křečci.

Že dotyčná pisatelka nechápe kontext mých sdělení, starý dotazník týkající se dotazu na třetí světovou válku si – nevím proč – spojí s vlnou uprchlíků, pak přehlédne petici a nečte zápisníček, za to já přece nemůžu. Tedy bych ocenila, kdyby ze mě dotyčná paní nedělala přiblblou sluníčkářku co strká hlavu do písečku jako pštros a říká, že nic nebude, nic se neděje a mně se nic nedotkne. Naopak jako jeden z mála lidí nejenom že připravuju nouzové plány v případě že se situace zvrtne a schraňuju ve sklepě zásoby jídla, ale téma denně sleduji a vrásky mi to skutečně dělá. A komu nedělá, je podle mě slepý. Palmový list je jedna z kolejí, zvrtnout se to přece může kdykoliv. Přesto stále zůstávám optimistkou a pevně věřím, že tuto situaci vyřešíme.

Mimojiné jsem pomáhala připravit i nové stránky prvopodstata.com, které se uprchlíky zabývají maximální mírou!

S pozdravem Alue K. Loskotová

autorka stránek www.Aluska.org

21. září 2015

….. Nedávno jsem tady našla jeden komentář ať publikuji veselé články a ne pořád jenom ,,tohle je hrozné, škodí, chce tě zabít…” Zasmála jsem se, protože obsah hezky míchám aby byl různorodý a pokud publikuji varování před něčím co je špatné nebo nebezpečné, je to proto, že to je můj způsob, jak vás před tím chránit. Z toho důvodu jsem právě v měsíci září s několikadenním odstupem naplánovala sérii článků o škodlivosti tamponů a chemických vložek. Nasadila jsem takového ,,plošňáka”, aby to nikomu neuteklo a aby se to opakováním vtisklo do paměti. Články mají nižší čtenost, protože muži toto neřeší (ale měli by! Měli by se zajímat o zdraví svých žen.), ale před pár dny za mnou známá přišla že už si koupila kalíšek, měla dotazy a bavily jsme se o tom co vyšlo na mém webu. Kdybych na kalíšek utáhla jenom jednu dušičku, tak to pro mě mělo smysl… A články o zdraví, které vás mohou uchránit před problémy, rozhodně strašení ani destrukce nejsou. Jsou to prostě elementární vědomosti.

….. Mám radost, že se článek o reiki setkal s úspěchem. Měl extrémě vysokou čtenost a očekávaná kritika skoro žádná nebyla. Možná tak jedna, ale tu jsem našla až dneska ráno. 🙂 … nepočítám.

….. Moje třetí morčátko bylo kvůli barvě svého kožíšku a kvůli tomu že kouše, pojmenováno na ,,Kari”. Zkrátka dle indického mírně štiplavého žlutého koření. Takže mám doma Vanilku a Kari. Kdo má na co chuť…. Zajímavé je, že malé morčátko, když jsem mu takhle řekla, trochu změnilo chování. Vzala jsem si ho do postele, tam se ňuchňalo a pak se nechalo ještě hladit v domečku a neutíkalo, krásně drželo a nechalo se i drbat. Předtím na mě prdělo zvysoka. – Je to pro mě znamení, že se mu jeho jméno líbí. A to kousání ho ještě odnaučím, to se určitě časem srovná. A pak z něj bude pouze jemné Kari. 😀 … Zatím prostě Kari chovám tak, aby mi pusou nedosáhla na prsty a jak se začne natáčet a jít k rukám, tak ji vymanévruju zase zpátky, nebo vrátím do domečku. Takže nemá šanci mě ochutnat.

Úžasná komedie s animovaným panáčkem, která se vám určitě bude moc líbit 🙂 – s českými titulky

https://www.youtube.com/watch?v=VufDd-QL1c0

19. září 2015

Podepište prosím tuto důležitou petici proti festivalu Yulin. Festival masa Yulin se koná každoročně v druhé polovině června v Číně. A je to skutečně brutální tradice, při které lidé zabijí a sní tisíce psů a koček. Celý svět se proti tomuto svátku krutosti bouří, místním se ale do zrušení oblíbené tradice moc nechce.

Ahoj Alue, před nějakým časem jsem tě prosila o vyvěšení petice proti čínskému festivalu Yulin 2015, kde se praktikují hrůzné činy na psech a kočkách, prosím tě o to opět, jelikož tvé stránky čtou denně stovky lidí.

Děkuji jestli to uděláš znova a znova na to upozorníš, je více času nashromáždit podpisy. Samozřejmě že na našich českých jatkách se dějí taky hrozné věci, nejsem k tomu lhostejná a pokud tě to zajímá, nejím maso skoro od svých 15, kdy jsem viděla první záznam z jatek nebo z toho jak se například “získává” mléko od krav.

Díky Martina

Níže odkaz pro podpis:

https://www.change.org/p/govnerment-of-china-mr-li-keqiang-prime-minister-state-council-people-s-republic-of-china-ministry-of-foreign-affairs-stop-the-torture-of-dogs-in-the-annual-yulin-festival-this-is-to-stop-2016-and-future-yulin-festivals?recruiter=354279172&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=share_facebook_responsive&utm_term=des-lg-no_src-no_msg&fb_ref=Default

Prosím pošlete svým přátelům, řekněte rázné NE.

18. září 2015

….. Dneska jsem na nákupu ukořistila puget růži s fréziemi. Na to že je to dovoz z Polska, krásně voní 🙂 Z mého nakupování květin se asi pomalu stává zvyk.

….. Od té doby co mám doma třetí morčátko, se celkem mění vztahy v morčodomku. Vypadá to že Babulka, neboli ,,malá” má na celkovou skupinku velice blahodárný vliv. Obě moje starší morčata jsou o poznání klidnější, Vanilka už tolik všechny nebuzeruje, není tolik ostrá a i společné krmení se obejde víceméně bez strkanic, naopak je na to radost pohledět, jak hezky jedí spolu, i z jedné misky.

Je i mnohem větší sranda je pozorovat. Dneska večer se mi naskytl tento krásný pohled: Když už není moc trávy v seníku, otočím ho na druhou stranu a tak vznikne něco jako dřevěný stan a na ten hodím zbylou travičku. Morčátka takto vzniklou schovku milují, říkám tomu ,,vigvam”. Vleze se tam vždycky jenom jedno. Malá vylezla na vigvam a seděla na něm jako šapa, zatímco Mája se snažila dostat dovnitř a u toho ho hlavičkou zvedala i s babulkou. Vypadalo to jako když blondýna rajtuje na mechanickém býkovi. A kolem pobíhala Vanilka, která vrněla a tančila rumbu… Každý den provádí něco, o čeho se zasměju, ale tohle byla opravdu perla, škoda že jsem u sebe neměla kameru. Kdyby to viděl někdo kdo nás nezná, myslel by si, že to měli nacvičené.

Jinak malá hezky prospívá, roste a jde vidět že je velice spokojená. Problém ale je, že hodně kouše. Stačí chvilku jí nechat u hlavičky kousek holé kůže a zahryzne se do něho jako do mrkve. Jsem z toho trochu smutná, celkem dost to bolí, ale doufám že z toho vyroste a že se to srovná. Mája byla taky jako malá pako. Sice nekousala, ale byla to hrozná hysterka co by si klidně vykloubila nohu jenom proto že má drápek chycený o kousek látky. A taky už to dneska nedělá. Tak snad se i malá srovná, budu si držet palečky. Jsem ale i tak moc ráda že ji mám a určitě už bych ji nedala. Je krásná, ve skupině se chová moc dobře, vnesla mezi ty moje dvě příšerky víc harmonie a ve trojce jsou si sebou morčátka jistější. Už je to malý gang.

17. září 2015

….. Dneska jsem viděla video, jak v Německu ,,ubozí chudáčci imigranti” stoupli doprostřed silnice, zastavili auto, vytahali z něj lidi a začali do nich kopat, zatímco v protisměru druhá polovina gangu zkoušela zastavit stejným způsobem další auto. Řidič viděl o co jde a násilníky srazil. Mezitím první polovina skupiny mlátila do jednoho z členů posádky prvního auta jako divá a nechali ho, až když lehl na zem v bezvědomí. – Jděte někam všichni co říkáte jací jsou to chudáčci malí co utíkají před válkou. Směšné. Naproti tomu jsou tu i dobré zprávy, EU údajně upustila od povinných kvót neboť se všechny státy bouří. To prakticky znamená, že se EU konečně rozpadne. Konečně ta chiméra zdechne, hranice se zavřou a bude klid. Pevně věřím, že se situace vyřeší a že plán na likvidaci Evropy se elitám nepovede. Ještě tady navíc máme Rusko. Naštěstí.

….. Dneska jsem si umixovala rybičkovou pomazánku ze Sardinek. Když jsem byla hodně hodně hodně malá, měl občas – hlavně o víkendu – taťka záchvat kreativity a dělal k snídani rybičky, meltu s mlíkem do velkého hrnce a pouštěl nám k tomu čtyři roční období od Vivaldiho. Takže jste ráno vstali, dostali šíleně dobrou snídani a ještě vám hrála krásná hudba. Moc času jsem s taťkou nestrávila jako malá a spousta vzpomínek ani není pěkná, ale kdybych jednu měla vypíchnout, takovou na kterou fakt vzpomínám v dobrém a která mě hřeje i po těch letech, tak vzpomínám na tyhle krásný rána. Tahle pomazánka je obrovský sentiment, neměla jsem ji od té doby co.. No prostě asi od svých 12ti let. Takže 10 let bez rybičkové pomazánky. Možná se i dojmu až ji budu baštit 🙂

Rybičková se teď chladí v lednici a strašně se těším, až si ji k večeři namáznu na chlebík. Ještě jsem si chtěla k tomu udělat tu Meltu, ale nemám. Zítra si ji hned poběžím koupit, snad nějaké rybičky zbydou i na zítra a pak to bude perfektní. Akorát mám dojem, že taťka tam dával ještě nakládačku, ta mi v tom chybí, ale já tam prcla zase trošku své úžasné domácí tatarky a s tou je to taky pořádné dílo. A mám ji hladší, protože je ve stroji. Tenkrát jsme stroj neměli, muselo se to dělat ručně 🙂 Koupím ještě další konzervu a příští várku udělám i s okurkem.

….. Dneska byl generální úklid horního patra a morčecího domečku, který jsem celý vyčistila, vyměnila spodní folie a vyleštila plexisklo. Morčátka dostala celou velkou tašku plnou krásné svěží travičky a mají výbornou náladu. Aby ne, taky bych chtěla aby se o mě někdo tak hezky staral!

….. Co se týče přípravy nového webu, tak jsme zatím ve fázi prvotních příprav. Ale už je koupený hosting, takže bude kde začít stavět. Neumíte si představit, jak šíleně se na to těším.

13. září 2015

….. Mezi stálými čtenáři Aluška.org je i řada nadaných umělců. Jenom dneska jsem v mailu otevřela novou tvorbu od dvou, kterou posílám dál… Obojí je totiž zajímavé, pěkné a mohlo by se vám líbit 🙂

Jakub Dvonč: https://soundcloud.com/nightvisions-1/vintero

Veronika Vičarová:

Není nic silnějšího než láska je

https://www.youtube.com/watch?v=tDCWWWwjwMc

….. Dneska mi zvedla náladu tahle super kompilace taťků se super schopnostmi: https://www.facebook.com/RedneckRepairscom/videos/505044829659616/

….. Dobře jsem zase podrtila mapu v Agariu. Měla bych i víc masy, ale řeknu vám tajemství: Tajemství úspěchu je být zmetek a s nikým se nedělit. Jakmile si někoho ochočíte, začnete ho krmit a spolupracovat, tak zbytečně přijdete o masu a nakonec sežerou jeho a pak vás. Hrát sám a na všechny kašlat je jediný způsob, jak být první a udržet se tam libovolně dlouho. Navíc komu dáte masu, tak to stejně neumí hrát, venku to rozfrcá jak drobný a za chvilku dojde že chce další, místo aby donesl výslužku do mateřské lodi! – Zase ale ve skupině je větší sranda, sedět sama v rožku se 17 000 a nemoct se pohnout je za chvilku nuda…. Rozdávám tedy všem čechům. Dneska jsem potkala dokonce nějakého fandu, pojmenoval se po mě a obětoval všechno co měl. – Kdo to byl? Přiznejte se.

12. září 2015

….. Předem jsem zde hlásila, že mám v sobotu schůzku a budeme domlouvat stěhování mého webu. Tak by se asi slušelo za tepla vyklopit, jak to dopadlo. Kdybych to měla shrnout stručně, tak z toho mám dobrý pocit, ba dokonce jsem velice klidná a tak nějak vnitřně cítím, že je všechno jak má být. Když to srovnám s mým prvním pokusem o stěhování webu, tak to jsem byla mrtě nervozní, měla jsem z toho fakt strach a byla v tom celá řada problémů… ale teď vůbec. Naopak se těším, protože to chci pořádně vytunit a dát tam všechno to, o co si píšete a co si přejete mít. Schůzka byla v pohodě, všechno základní jsme domluvili, zatím nic z toho co jsem si přála nevypadá jako problém, takže můžeme hezky začít. Ještě bych tomu mohla věnovat nějaký článek (nebo video???) a víc napsat o tom co a jak by bylo, abyste věděli, na co se máte těšit 🙂 S prozatímním výsledkem schůzky jsem spokojená a těším se jak budeme pokračovat.

Jinak jsem dnešní den strávila v klídečku, prolezla jsem Vaňkovku, koupila dvě moc pěkná trička a teplou chlupatou bílou mikinku na zimu…. Pak na mě padl hlad, tak jsem se ještě pozvala na sushi a snědla celou velkou mísu v Taiwan Bento. Pomalu si říkám, že za ty peníze jsem si spíš měla sednout do All you can eat, na ten můj vlčí hlad by to asi bylo lepší… nechtělo se mi pak čekat na vlak, tak jsem ještě stihla skáknout i do Tesca a nabrat nějaký krásně voňavý kondicionér od Manufaktury, tak uvidím jaký bude. 🙂 A domů jsem přišla až teď o půl deváté. Morčátka mě přivítala nadšeným pískotem a teď baští travičku. Prostě plodný příjemný hezký den, za který jsem ráda.

….. Před pár dny jsem měla zajímavý zážitek, který jsem zapomněla napsat. Měla jsem na skoro tři dny návštěvu z Rakouska. A představte si, že ačkoliv dokončuji teprve úroveň A2, tak jsme nepotřebovali angličtinu, přestože anglicky mluvím skoro plynně a určitě líp než německy a mám i větší slovní zásobu. Přesto jsme mluvili jenom německy. A jeden den jsme spolu seděli nad burčákem v Brně ve vinotéce a povídali si v němčině. Vesměs o naší minulosti, protože to byli lidé mého ražení a hodně věcí jsme měli stejných, nebo podobných. Kolikrát jsme tak jenom seděli a pokývali hlavou ,,ano, já ti rozumím”. Fakt zvláštní rozhovor. A přestože se mi sem tam stane že fakt nevím slovo a přejdu to stylem ,,teď nevím jak to říct, ale to je jedno” a pokračuju dál, tak vedle sedící babky u stolečku nepoznaly že jsem češka a začaly nás probírat, že jsme němci a bůhvíco tady děláme. Tak jsme je upozornili že rozumím česky velmi dobře a ať si dávají pozor na ústa a babky byly úplně vykulené 😀 – Ale moc mě potěšilo, že české báby nepoznají, že nejsem němka a že nemluvím úplně plynně a spoustu věcí nevím. Prostě jsem jim nezněla podezřele. To je fakt úžasný pocit, po tolika letech studia na někoho udělat ,,věrný” dojem 🙂

11. září 2015

…..Tak konečně je nový web prvopodstaty spuštěn. Najdete ji zde: Prvopodstata.com. TM napsal ke spuštění poměrně vtipný článek, který vyšel o půlnoci, ale jak má ve zvyku, od rána tam zase sedí a mrská jeden článek za druhým, takže ho očividně nikdo nečetl. – Trochu blbě naplánované, není-liž pravda? Chtělo by ten článek chvilku nechat, když už se s ním člověk psal… Jestli se chcete trošku zasmát, najdete ho tady: http://www.prvopodstata.com/2015/09/11/velke-podekovani-patri/

….. Včera jsem zkušebně upekla třešňovou buchtu (podle tohoto receptu) a nacpala do ní ty svoje zavařené třešně. Padly na to dvě velké sklenice a třešně jsou úplně perfektní. Jako od maminky… možná ještě lepší, ale nechci se rouhat.

9. září 2015

….. Abych se náhodou nenudila, Blog.cz připravil překvapení. Už o půl deváté ráno u mě zvonil telefon, že prvopodstata je vyplá a že co teď s tím a jak to zachráníme. A tak celý den od rána dělám s Jirkou Woodmanem nový web, oba se učíme v novém systému a nevím jak u něj, mně už z toho solidně hrabe. Holt stěhování webu a manuální tahání článků není prdel. Blog.cz je totiž tak úžasný, že nenabízí žádný způsob konverze. Upřímně se ptám sebe sama, co tady ještě sakra pořád dělám.

….. V sobotu mám schůzku ohledně přípravy mého webu. Takže se to tak nějak sešlo dohromady, že budeme víceméně stěhovat zároveň, já mám ale trochu náročnější požadavky, takže uvidím ještě s kým a za kolik, protože možností je víc. Doufám ale že mi to v tu sobotu dobře vyjde.

Čtenáře bych ráda požádala, aby mi nespamovali všechny nové články voláním o prvopodstatě a taky aby mi kvůli tomu nepsali maily. Samozřejmě, že o tom vím a samozřejmě, že to řeším. Až bude nová hotová, najdete u mne na to upozornění a odkaz. Zbytečně se neplašte, je to jenom otázka času.

7. září 2015

….. Tak abyste věděli, ve hře Agario se ze mě cvikem stal pěkný řezník.

Nakonec jsem zjistila že to je o štěstí jenom na začátku a pak záleží jen na dobré taktice. A pak vypadáte takhle:

Sledujte ty výsledky 😀

Je asi jasné, že po skoro dvou hodinách mě to už přestalo bavit být největší a jenom nahánět takové malé šušinky, tak jsem se rozpadla a šla… Být první víc jak hodinu začne být nakonec nuda.

I jsem omylem převálcovala nějakého Čecha. Chtěla jsem ho původně jenom pozdravit, ale místo w jsem dala mezerník a bylo po něm. 😀

….. Dneska mi pod starým článkem ,,Kůže sádlo voda a Éčka”, který byl tehdy strašně sdílený hit, přistál po delší době zábavný komentář číslo 168, který stojí za pozornost. 🙂

,,Ani sa mě to všechno nechce číst, ale je nad slunce jasné, že si za to možú lidé sami. Sám osobně sem zažil na konci 90.let vše od bourání,kostění,výroby,skladnění,prodeje a rozvozu. Nikdo z vás si možná nedovede ani představit ten MARAST. To co sa prodávalo za sračky a lidi sa o to ještě praly, protože to bylo levné tady nebudu rozepisovat. Prostě tam, kde sa dal dat Separát(pomsta EU-neboli rozemleté vymačkané měkké části koster drůbeže) tak sa rval po takovém množství , že to nebylo ani možné.Nakonec to ještě přilepšili sojovú múkú. Tam kde mělo byt 30% sádla sa narvalo 70%. Byly to vesměs trvanlivé salámy, suché a polosuché. Ke zbylému podílu masa sa rozkutrovalo 50% kože at je dobrá konzistence. Navíc specialitka byla to, že trvanlivé salámy sa měli podle norem sušit aspon měsíc v průvanu než pujdú do prodeje. No ale to by byla ztráta na váze ne. Takže tři dny by měli stačit a šup to na prodej. Nebo jako lahůdka kuřecí šunka(DIETNÍ) vyráběná ze slepičích prsou se 120% nástřikem vody smíchané s rychlosolí a éčkama ,aby to bylo maso schopné absorbovat. O uzeném ani nemluvě. Když sa udí doma v udírně tak to maso vydží klidně aj 3 měsíce v lednici a ještě krásně voní. Páni z hygieny ale přišli na to maso vakuovat do igelitových sáčkú. Byl to rok asi 1998. No výrobcům sa to ze začátku moc nelíbilo než přišli na to, že vlastně to vakuum udrží ve výrobku daleko větší množství nástřiku čímž opět vydělajú, protože voda přece skoro nic nestojí. Výsledek: po měsíci otevření zavákuovaného uzeného prapodivný smrad připomínající otravný plyn a maso obalené odporným slizem mléčné barvy. Co myslíte, že s tím v obchodech dělali? No umyli to a šup s tím na regál. A lidi? Dál to kupovali a konzumovali jako smyslů zbavení. To je jenom zlomek toho co sem viděl na vlastní oči. A do dnes kontrolní orgány zajímá hlavně hygiena než kvalita výrobku který je určený ke konzumaci. Nehledě na to, že je výrobek možná jedovatější víc jak je plný chemie než kdyby měl v sobě nějaké bakterie.”

….. A pak jezte maso vážení.

5. září 2015

…..V minulém okénku jsem se svěřila, že zprovozňuji myčku… Tak mám dobré zprávy. Ze začátku to bylo fakt strašné peklo, protože ačkoliv jsem ji vypucovala do čista a nechala ještě několikrát projet i s čistícím prostředkem na nejsilnější program, pořád smrděla jak plesnivý palec stoleté báby. Trvalo minimálně dva týdny, než myčka přestala tak hrozně smrdět a než z ní přestalo smrdět i nádobí…. Tak si asi umíte představit, v jak hrozném stavu byla. To svět fakt nezažil… Někdo mi tady psal, že doma čistí myčku ob každé dva týdny. U mne je to naopak. Po dvou týdnech se myčka používáním vyčistila.

A teď už je v provozu, nesmrdí a zjistila jsem, že jsem s tím umýváním nádobí byla fakt jak sto let za opicema. Umýt ve dřezu drahé křišťálové skleničky, prkýnka, vařečky, nožíky a zbytek hodit do myčky a zmáčknout čudlík, je oproti otrockému stání u dřezu jak nebe a dudy. Tak jsem ráda, že jsem se takhle rozhodla a šla do toho. I za cenu toho puchu a hnusu.

….. Moje třetí morčátko zatím získalo přezdívku Zlatíčko, ale nevím jestli jí zůstane. Zatím se zabydlela dobře. Vanilka ji pucuje podobně jako Máju, ale je to podle mě jenom dočasné. Až Zlatíčko vyroste, tak se to změní, protože bude určitě větší než Vanilka. Zdá se mi celkem dobře vyvinutá, na to že má jenom něco přes 4 týdny. I její sourozenci vypadali moc dobře. Myslím že z ní bude za pár měsíců pořádný kus baby… A přestože ji Vanilka pucuje, tak tady nějaké vztahy už vznikají.

Vanilka totiž po seznámení se s novou malou udělala několik salt dokola s výskokem. Takhle radostně jsem ji snad ještě neviděla vyskočit. Takže ta její buzerace je očividně jenom na oko, jinak je ráda že má k sobě novou holku. A dneska když jsem Zlatíčko pochovala a vrátila do domečku, tak malá hned začala pískat a shánět se po těch dvou velkých obludách. A Vanilka k ní hned přiběhla a ukázala se. 🙂 Bylo to strašně roztomilé. Ještě připravuju článek o malé a nějaké ty fotečky 🙂 A už mám i nahrané video 🙂 Myslím že to bude hotové a publikované pozítří. Pozměním program.

Mimochodem když jsem u těch morčat, Vanilka shodila kámen co jsem odložila na jednu ze stříšek. Prostě vyskočila a sundala ho čumákem. A kámen spadl na oranžovou misku a odštípl se kus keramiky…. Takže Vanilka je nejenom ostrá, je to i likvidátorka 🙂 Právě to lepím, je to jenom malý kousek, snad to bude držet. Je mi líto, že máme naťuklou prakticky novou misku, ale nehody se holt stávají.

4. září 2015

Tak nové morčátko jsem si odpoledne přivezla domů. 🙂 Můžete se těšit na nějaké ty fotečky a hlavně na video z prvního vypuštění do výběhu 🙂 Ještě to akorát musím připravit… je úplně perfektní. Už si na sebe všichni pomalu zvykli, dostali k večeři travičku a v morčobaráku je klid.

2.9. 2015

….. Včera jsem si užila poslení den na koupališti. Nepředpokládám, že se ještě letos dostanu na sluníčko, ale moc jsem si to užila a doufám že mi to nezačne scházet už za týden. Proto jsem taky z pěti teplých dnů byla na koupáku 4x. Jeden den jsem vynechala kvůli extrémním problémům se spánkem. Které jsem měla i dneska v noci a došel mi delibutus, takže jsem hned objednala další. (o problémech se spaním jsem psala v transformačním okénku)

Už jsem i měla takový koupákový rituál, vylézt z autobusu, koupit si v supíku zmrzlinku aby mi cesta rychleji utekla, a na ručníku vyluštit křížovku, nebo koupit novou Enigmu. Prostě paráda. Ve městečku jsou ještě kryté lázně s větším žlutým tobogánem a už se těším, až seberu odvahu a půjdu se tam taky podívat 🙂 Hlavně kvůli tomu tobogánu. Víte, já mám ráda klouzačky, houpačky, průlezky a tak… z toho se nevyrůstá. 🙂 A když můžu a nejsem na to už moc velká, tak na to hned vlezu.

….. Transformační okénko které vyšlo v září, si včera přečetlo celkem 1388 lidí. Děkuji za váš zájem! 🙂


….. První článek z rubriky záhady se setkal s velkým zájmem. Dokonce i tomáš marný mi ho pochválil a slíbil, že o něm také napíše článek, protože ví víc a má k tomu co říct… A hned mi také vysvětlil jednu z jeho stran. Tak jsem se zase dozvěděla něco nového 🙂 Snad se k tomu článku dostane co nejdřív. Jsem ráda, že to lidi inspiruje… A taky za tu čtenost, samozřejmě. Když už se s něčím pachtíte, tak jste vždycky rádi když vám to někdo ocení. Už mám připravený další článek do ,,Záhadné rubriky”, akorát uvažuju, jestli můžu psát i strašidelnější témata, aby z toho ještě někdo neměl zlé sny 😛 Nebo se držet jen takových těch lehčích, spíše pro zajímavost? Podle toho, jaké budou odezvy. Píšu vždycky o tom co mě zajímá a co se záhad týče, tak mě zajímají i strašidelnější a těžší témata… Otázka je, jestli čtenáře taky?!

….. Když jsem natočila TAG Moje poprvé který byl hlavně povídací, tak jsem se sice od kohosi dozvěděla že jsem trapná (překvapivě :D), ale jinak se to většině lidí líbilo (díky, budu točit dál!) a na youtube mám aktuálně 1405 odběratelů. Což není sice bůhvíjak obrovské číslo, ale pro mě hodně znamená a mám radost, protože poporoste pokaždé, když něco natočím 🙂 Takže jsem zvědavá, kam až se dostanu. Chtěla bych teď totiž točit pravidelněji, je o to celkem zájem a teď mám na to dobré podmínky. Akorát to zabírá strašně moc času.

….. Moje třetí morčátko které jsem si vybrala už má určené jméno. Ještě zbývá si chlupatici vyzvednout, protože právě dnes měla 4 týdny. Nemůžu se jí dočkat!!!

Komentáře

Ikona diskutujiciho Tara 2015-09-04 07:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se týče těch záhad, rozhodně jsem i pro strašidelnější témata!!

Ikona diskutujiciho Kirja 2015-09-04 14:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Piš do rubriky o záhadách i strašidelné věci! Prosíím:D

Ikona diskutujiciho Rory 2015-09-04 18:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tvé videa mám moc moc moc ráda! Těším se na další. Doufám, že budeš tedy točit častěji. :)) A gratuluji k novému čumáčkovi, morčátka jsou tak roztomilá. :3

Ikona diskutujiciho Ayeri 2015-09-04 18:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem rozhodně pro strašidelnosti 🙂 A moc gratuluju k novému morčátku a těším se na fotky 🙂

Ikona diskutujiciho A.L. 2015-09-04 18:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je krásné 🙂 na morčátko se moc těším 🙂

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-09-04 19:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, víš že jsem masochistka, takže jsem pro pořádně strašidelné věci! Akorát bych podotkla, že je vědecky dokázáno, že hororové a strašidelné věci na ženy působí sice tak že mají strach, ale mají ho jen chvilkově, kdežto na psychice mužů to zanechává dlouhodobější důsledky, ač třeba nejsou znát, tak to tam někde je. Tak se spíš zkus zeptat chlapů :D

Ikona diskutujiciho ginze 2015-09-04 20:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to už se těším na fotky nového morčátka :3

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-04 22:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Díky, zapomněla jsem to přepsat 🙂

Ikona diskutujiciho lenka f 2015-09-05 08:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se týče strašidelných věcí, tak já jsem pro ten nejtěžší kalibr. :):)

Ikona diskutujiciho Robert 2015-09-05 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím co by mohlo být strašidelnějšího než žít v tomto otrokářském vyhlazovacím táboře – tedy pokud máš vědomosti o potravinách, lékařství a (zákonech) paskvilech!

Ikona diskutujiciho Raja 2015-09-05 14:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Klidně bych se toho nebála sem psát i o "strašidelnějších" záhadách, třeba můžeš strašidelnost známkovat od 1-3 už v titulku článku, aby měli strašpytlíci na výběr, jestli to rozkliknout :D….taky si občas přečtu něco, na co je už moc tma :D, ale jsem rozhodně pro!

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-09-05 18:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som za strašidelný článok ale malo by to byt založené na pravdě. Lebo na internete je plno strašidelných věcí ale väčšinou vymyšlených. Prostě niekto si vymýšla vtipy a niekto zas strašidelné příběhy. No keď je niečo len vymyšlené tak to pre mňa není strašidelné, např. Slenderman a podobné pohádky.

Ikona diskutujiciho katrin 2015-09-05 23:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Včera/dneska se mi zdál sen, že jsem si našla nové zaměstnání – hlídání morčat (v nějaké základní škole)! Měli jich tam fakt dost a tato práce mě bavila, stavěla jsem jim tam domečky a výběhy, ale nevím, proč zrovna morčata, když mám nějradši psi a kočky. Asi jak čtu tyto stránky :D Morčata mám také ráda, hlavně proto, že jsou jen hodná, některá i chytrá, ale když už bych si něco takového pořizovala, tak kapybaru (o té se mi jednou také zdálo). http://i.idnes.cz/10/023/sph/BMA315c07_LET.jpg

Ikona diskutujiciho Petr 2015-09-09 11:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ad.komentář číslo 168 – on tak zábavný zase není, ale když člověk nejí maso, tak se nad tím asi opravdu jen pousměje, podobnou zkušenost má jeden známý, jehož dceru vyhodili z masny supermarketu poté, co se tam několikrát pozvracela, když omývala nazelenalé maso octovou vodu a dávala jej zpět do regálů jako "maso v akci"… Jsem bez masa rok a je mi čím dál lépe, zmizela chronická rýma, bolesti kloubů atd. A hlavně duševně víc v pohodě :-)

Ikona diskutujiciho 4444 2015-09-09 14:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To bych do Vás neřekl že si koupíte myčku.

Ikona diskutujiciho Petr 2015-09-09 14:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Ten nefunkční blog jsem myslel samozřejmě http://prvopodstata.blog.cz/

Ikona diskutujiciho Kainka 2015-09-09 20:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To se mi zase dneska zdál sen. (asi kvůli bovisům se mi poslední dobou zdají živější sny a víc si je pamatuju.)

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-09 21:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Samozřejmě. Na nové stránky se plnohodnotně nasadí aluska.org a bude to jak má být.

Ikona diskutujiciho DJ Putin 2015-09-10 09:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co kdybyste pvně z prvoprostaty vymazali to co adminům vadí, aby mohla fungovat a měli jste tak výrazně víc klidu?? Místo vymazání pár vět, řešíte nový web?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-10 10:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Neraď, my víme co se má jak udělat.

Ikona diskutujiciho Stenly919 2015-09-10 13:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se děje, že prvopodstata už je zase fukční(teda až na několik posledních článků) ?

Ikona diskutujiciho Df 2015-09-10 14:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Aluška si myčku nekoupila, má ji jako součást domova, viz minulý zápisníček, jen ji zprovoznila. Na myčce nevidím nic špatného a tak mě údiv docela udivuje. To je děsný spojení. Před ix lety jsem běhal po kancelářích a vyptával se kolegyň, zda je myčka vhodná i pro sólo člověka. Po koupi jsem jim dal za pravdu. V ušetřeném čase který zabírala poměrně pitomá činnost se dá sednout, hodit nohy nahoru a nebo dělat cokoli jiného. V případě rodiny to je bez debat úplně, moje partnerka dnes nechápe jak bez toho mohla fungovat. Není potřeba fungovat pořád postaru, ale spotřebiče připojené k netu si pořídí blbec a nebo amík. Dávat do ní hrnky s lógrem je dost pitomost. To už tam můžu dát nádobí s nedojedky.

Ikona diskutujiciho BE 2015-09-11 17:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Keď som začínala čítať zápisníček z 5.9., namiesto zprovozňuji myčku som čítala "zprovozňuji myšku". Škublo mnou – á sakra, čo to je ?   – Už je to pár dní ale stále sa na tom smejem…

Ikona diskutujiciho Mára 2015-09-13 12:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue Ty máš fejsbůk?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-13 17:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Ne, ale jedna holka mi tam spravuje fan stránky.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-09-13 19:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já dneska dostala záchvat smíchu tady z tohoto: https://www.youtube.com/watch?v=lqrV0kK-wIQ

Ikona diskutujiciho Kaia 2015-09-17 18:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Počkat, a co vegetariánství? :))

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-17 19:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Psala jsem, že asi jednou za měsíc ryba. To se s ničím nepere.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-09-17 19:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jsou tu i dobré zprávy, EU údajně upustila od povinných kvót neboť se všechny státy bouří. To prakticky znamená, že se EU konečně rozpadne.

Ikona diskutujiciho Myšák 2015-09-17 21:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se rybičkové pomazánky týče – myslím, že děda na to nahoru dal i trochu pokrájené cibule na čtverečky a ukrojený chleba nakrájel na nudličky. Což pak bylo ještě chutnější.  ;-)

Ikona diskutujiciho Kosatka 2015-09-17 22:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Eileen 2015-09-18 09:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky už nějakej ten čas nejím maso, ani ryby teda… Ale byla jsem včera na návštěvě u maminky a ta zrovna rybí pomazánku udělala :D K tomu čerstvý chleba, zaveřený okurek a cibule, no taky jsem neodolala a prostě jsem si musela dát! Mňam! :D

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-18 10:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Chápu 🙂 Při vegetariánství určitě nemá smysl dělat si tlaky a říkat ,,nesmíš nesmíš" když to přitom chceš. To pak je na sílu a když to člověka netěší, tak od toho pak i upustí… Proto dávám jednou za čas alespoň rybu, ale připravuji si ji rituálně. Změní potom chuť i energii.

Ikona diskutujiciho Eileen 2015-09-18 10:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]: Přesně tak, souhlasím 🙂 Já jsem i na rodinné oslavě dostala velkou chuť na řízek, tak jsem si aspoň kousíček musela dát, i když mi chuť masa není už příjemná. Ale když k tomu byl ten bramborový salát, tak to byla příjemná vzpomínka na dětství. Jinak mě vegetariánství přináší radost, je to levné, rychlé a přitom chutné. Taky to vnímám kreativně, když vymýšlím vlastní jídla :D A to nemluvím o pozitivních dopadech na zdraví 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-09-18 11:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: To ich tu bude natlacenych jak sardinek.

Ikona diskutujiciho Fellien 2015-09-18 18:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, a to video, z maďarských hranic, kde uprchlíci hází šutry na armádu, která hranice brání jsi neviděla? To bylo zorvna takové zajímavé a ukazovalo to charakter uprchlíků, oni totiž tam házeli nejen šutry, ale vzali normálně svoje vlastní dvě děcka a přehodili je přes ten plot jako živý štít. Armáda pak používala i vodní děla aby je udrželi zpátky a na idnesu jejich postup velice kritizovali, že použití vodních děl je nelidské nebo cosi takového. Idnes je uplně celý ovlivněný, oni tam furt akorát píšou, jací jsou ti uprchlíci chudáčci. Jinak to zamítnutí kvót mi taky nějak neštymuje, protože jsem viděla několik zpráv, že v Německu budou ty urpchlíky strkat i do soukromých domů, které zkonfiskují, protože už je nemají kam dávat. No ale jen ať si je k sobě nastěhují, ať si je ti lidi poberou k sobě domů, když je tam tak chtěli a výtali je tak na tom nádraží a dávali jim všecko zadarmo. CHtěli je, mají je mít.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-18 19:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: O tom vím. Zrušení kvot je podivné, vypadá to že se zdroje někdy rozcházejí. Zabavování domů slušným lidem už se dávno děje, v Německu to tedy nebude žádná novinka.

Ikona diskutujiciho Morwen 2015-09-19 12:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: [37]: Jo, plánují je ubytovávat v domech, ale v takových, které se jinak nevyužívají, omg. A nás to s největší pravděpodobností nečeká, vzhledem k tomu, jak se chováme. Každý uprchlík který by tu chtěl zůstat by byl sebevrahem.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-19 13:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: Ne, ve Francii se vyhazovali lidé z normálních zabydlených bytových domů. Naběhli tam ,,imigranti", když byli v práci, vloupali se, zabarikádovali a ani policie nevěděla co s tím. A v Německu vynášeli důchodce z ubytovny, aby ji uvolnili těmto hajzlům. Imigranti ještě dělali gesta, aby ty staré podřezali, že už jsou zbyteční… Vše je zdokumentované. Takže tady na nás prosím nedělej ,,OMG". Ten problém je obrovský.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-09-19 20:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: Když už jsme u těch imigrantů: někde jsem četla, že je v Německu ubytovali ve školní tělocvičně a dívkám zakázali nosit šortky a sukně, museli nosit jenom dlouhé kalhoty, aby uprchlíky nedráždili…

Ikona diskutujiciho Jiskra 2015-09-19 21:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-19 21:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]: Nepamatuju. Materiálů jsou stovky a tisíce. Vím ale že to nebylo v češtině. V češtině je celkově na internetu celkem prdlajs.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2015-09-20 03:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]: Keď si takáto slabá povaha tak také veci  nečítaj. Pozri imigrantov bude zopár tisic, a domov sú tu milióny a milióny. Imigranti ktorý sem prídu legalne budú mať pridelene bývanie tak asi nebudú nikomu obsadzovat domy. To robia skorej tí ktorí imigrujú nelegálne, ich počet bude neznámy ale i tak pravdepodobnosť že si vyberú prave váš dom je prakticky nulová. I keby obsadili nejaky dom niekde na dedine tak dedinčania sa vzburia a vyženú ich hrablami. A tiež netreba veriť všetkému čo je na internete, niektoré správy týkajúce sa imigrantov sa ukázali ako hoaxy.

Ikona diskutujiciho BE 2015-09-21 15:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodne sa mi páči nové meno morčinky – "Kari"… fakt pekné a výstižné. A baví ma čítať ako sa správajú, čo robia…. fasa čítanie. :-)

Ikona diskutujiciho A.L. 2015-09-21 15:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já si tedy nemyslím, že bys publikovala samé pesimistické věci…a když už, tak jsem pořád radši varována než ponechána v nevědomosti :D Na kalíšek jsi "utáhla" i mně, napjatě čekám, až mi přijde a vyzkouším ho 🙂

Ikona diskutujiciho ginze 2015-09-23 13:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně to přijde divné stěžovat si, že tu vycházejí takové články. Holt nežijeme v růžové pohádce, tak se tomu musíme přizpůsobit. Myslím si, že nejhorší věc je něco dělat/používat/konzumovat ve víře, že je to neškodné (či dokonce zdravé) a přitom se tím pomalu zabíjet. Varovné články naopak vítám, už mi spousta z nich moc pomohla 🙂

Ikona diskutujiciho lady Lianna Ellusive 2015-09-24 18:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem se taky natrvalo přestěhovala, a to na WordPress. Víc mi to tam sedí :-) .

Ikona diskutujiciho Myšák 2015-09-24 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bude obsah na novém webu zdarma, jako tady na Alušce?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-24 21:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[48]: Samozřejmě, že bude zdarma. Jak tě to napadlo?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek