Zázračná maska z hořčičného semínka: Slibuje vlasový přírůstek až 10cm měsíčně!

27.6.2014 v Léčba 22

Pro velký úspěch nové rubriky Přírodní krása, jsem se rozhodla potěšit čtenáře kuriozitou, údajně ,,zázračnou“ maskou z hořčičného semínka, která u některých lidí může způsobit vlasový přírůstek až 10cm za měsíc. Zahraniční internet se to zábaly z hořčice jen hemží, k nám do Čech tento zajímavý návod přinesli členové serveru dlouhevlasy.cz, kde jsem na něj narazila i já. Samozřejmě mi to stálo za pokus a u hořčice jsem vydržela poměrně dlouho. Dopředu varuji, že účinky tohoto zábalu se individuálně různí a to co na první pohled vypadá jako skvělý zázrak za pár kaček, má i mnohá úskalí, která se mohou i nemusí projevit. Čtěte proto pečlivě:

Návod na přípravu zázračného zábalu:

Ingredience: Vaječný žloutek, moučkový cukr, mleté hořčičné semínko, olej, horká voda.

Hořčičné semínko se dá nakoupit už pomleté. Mnoho experimentátorů kupuje hořčici v celku a snaží se ji mlít doma mlýnkem na mák. Což je zbytečná práce a následné vymývání slupek z vlasů, co pak vypadají jako lupy je něco, co klidně můžete jako zkušenost vynechat. Například v Brně se dá koupit jemně mletá hořčice v obchůdku s kořením U Sindibáda na Šilingrově náměstí, nebo v Makru za pár korun. Určitě doporučuji, sehnat si ho už pomleté.

Co se týče oleje, ideální je kokosový olej (který se předem nahřeje aby přešel do kapalného skupenství), ale lze použít jakýkoliv, který máte rádi a děláte si s ním běžně zábaly. Vhodný a často používaný je olivový (používejte výhradně panenský, za studena lisovaný). Lze kombinovat i s ricinovým, jojobovým… nemusíte nutně zůstat pouze u jednoho jediného.

Ideální postup:

Není vhodné dávat masku na suché vlasy, protože hořčičné semínko je pálivé a vlasy vysušuje. Zábal se aplikuje pouze na pokožku hlavy, čím méně se ho dostane na vlasy, tím lépe. Tomu se však úplně zabránit nedá, takže před nanášením hořčice si první vlasy namokřete a vetřete do nich olej po celé jejich délce. Od kořínků po konečky (kokosový, nebo olivový, klidně s příměsí dalšího). Tím zabráníte vysušení vlasů, nebo poničení konečků, které jsou náchylnější.


Jak umíchat zázračnou masku:

Připravte si kalíšek, nebo mističku. Do něj dejte dvě velké vrchovaté polévkové lžíce mletého hořčičného semínka.

Poté přidejte cukr. Pro začátek stačí jedna velká polévková lžíce, později pravděpodobně budete poměry upravovat, ale k tomu se dostanu později.

Do toho přidejte dvě polévkové lžíce horké vody a zamíchejte.

Poté vezměte vajíčko (jedno stačí), oddělte bílek a žloutek. Do masky se dává pouze žloutek (je velmi výživný pro vlasy)

Vše poctivě promíchejte.

Nakonec přidejte dvě polévkové lžíce vámi zvoleného oleje, nebo olejové směsky a dobře promíchejte. (Já dávala teplý kokosák s riciňákem a později i pár kapek jojobového na konce.)

Výsledná konzistence masky by měla připomínat hustý jogurt, neměla by být příliš tekutá a neměla by vám stékat. Stékat může jedině olej, když si ho dáte na hlavu hodně.

Nejlépe se to nanáší štětečkem na barvení vlasů.

Tuto masku nanášíte – opakuji – POUZE NA POKOŽKU HLAVY, ne na vlasy. Rozdělujte si postupně vlasy do pěšinek a nanášejte.

Hořčičný zábal dělá trochu bordel a občas se s ním pobrindáte. Proto doporučuji dávat to na hlavu nahoře bez (pokud jste sami), nebo v podprsence, ideálně bez ramínek (pokud nejste sami), nebo si oblečte staré triko, kterého vám nebude líto, když si ho pokydáte… Jde to v pohodě vyprat, ale pokud se vám po každé masce nechce házet triko do pračky, prostě se svlékněte a je po problému.

Po nanesení hořčice si dejte na hlavu igelitový pytlík a přetáhněte si přes to čepici, nebo jinou hučku… Pokud zrovna nevedete čepici ani jinou hučku, použijte ručník a umotejte si turban. (S hučkou je to ale pohodlnější.)Tento zábal by vás měl po chvilce začít na hlavě hřát a jemně štipkat. Můžete se z něj i trošku potit. Pokud se tak děje, maska správně funguje, gratuluji.

Od chvíle kdy cítíte teplo, si stopněte přesně 30 minut. Minimální doba působení je 15 minut, ale masku rozhodně nenechávejte na hlavě déle než 30 minut. Je to zbytečné a můžou nastat komplikace. (Věřte mi, mám vyzkoušeno.) Tato maska se dává na hlavu 1-2x do týdne, pro dosažení výsledků.

*TIP: Nepoužívejte klasickou hořčici, kterou si dáváte za normálních okolností k buřtu. Obsahuje mnoho aditiv a nemá potřebné účinky. Na tyto zábaly není vhodná, potřebujete ČISTÉ hořčičné semínko.

Smývejte klasicky šamponem, nezapomeňte nakonec dát na hlavu balzám (kondicionér) a nechte jej působit klidně déle, než obvykle. I když vlasy před nanášením masky dobře namastíte, určitě při smývání hořčice zjistíte, že stejně potřebují balzám.

Po aplikaci zábalu je pokožka prohřátá a dobře vstřebává živiny. Proto je dobré aplikovat vlasovou vodu, aktivátor, nebo domácí tinkrutu.. Zkrátka to, s čím si vlasy normálně rozmazlujete, aby byly vyživené a pěkně rostly.

Proč to funguje?

Hořčice reaguje s cukrem a vytváří teplo. Její ostrost v kombinaci s cukrem mírně dráždí pokožku hlavy, což je cítít jako teplo a štipkání. To pokožku silně prokrví a dobré prokrvení pokožky hlavy, prospívá vlasovým cibulkám. Které jsou poté nabuzené a rychleji z nich vyrůstají vlasy. Vaječný žloutek při nahřívání a stimulaci pokožky dodává zvenku potřebné živiny vlasovým cibulkám.

Při realizaci tohoto vlasozaříkávačského zázraku je vhodné užívat doplňky stravy/čaje/bylinky dodávající tělu stavební materiál pro kvalitní růst vlasů (a nehtů), aby byly kvalitní. Jako je například Biosil plus, čaj Křemíková bomba, nebo venku nasbíraná Přeslička rolní, která obsahuje obrovské množství křemíku.

Možné komplikace a řešení:

Při zkoušení zábalu se může stát spousta nepříjemných problémů. Na některé řešení je, na jiné nikoliv. Tyto popsané komplikace jsem některé zažila, jiné jsem vyčetla. Můžete zažít všechny, nebo ani jednu. Každá hlava zkrátka reaguje po svém:

Maska nehřeje a neštipká – To znamená, že vaše kůže nereaguje na mix hořčice s cukrem. To můžete vyřešit buď přidáním více cukru (místo dvou lžiček dáte klidně dvě a tím pádem mícháte hořčici s cukrem ve spravedlivém poměru 1:1). Pokud to nepomůže, můžete do masky příště zkusit přidat trochu Chilli, anebo Cayenského pepře.

Problém ale je, že se vaše pokožka hlavy může stát vůči této směsce rezistentní, že si zkrátka zvykne. To pak můžete dávat Chilli po kilech a nic. V takové situaci, kdy jste již zkusili všechny nouzové nakopávače, doporučuji pokus ukončit a více se tím už nezatěžovat. Jsou i jiné metody podporující růst, co vám třeba budou vyhovovat. (viz. doporučení na Ricinový olej)

Mám z toho přesušené vlasy a zničené konečky – Buď jste to zapomněli dát na dostatečně mokrou mastnou hlavu a zapomínáte si dávat po aplikaci vhodný balzám, nebo to zkrátka vaše vlasy nesnesou. V tom případě pokus ukončete.

Zábal mě na hlavě tak moc kouše a pálí, že se to nedá vydržet – Štipkání a teplo by mělo být spíš příjemné, zajímavé, relaxační, prohřívající. Pokud jsou však vaše pocity až příliš intenzivní, nejsou příjemné, ,,bolí“ to a začínáte mít strach, aby s maskou nešly dolů i vlasy, smyjte ji. Může to být alergická reakce, nebo je vaše pokožka hlavy příliš citlivá, což můžete vyřešit ubráním cukru a hořčice v masce, a zvýšením podílu oleje. Pokud ani to nepomůže, pokus ukončete.

Padají mi z toho při smývání víc vlasy – To se někdy stává díky předráždění pokožky hlavy. Dá se to řešit zkrácením doby působení a pravidelným používáním vlasového aktivátoru (podle vašich přeferencí). Pokud to nepomůže a vlasopád je na vás pořád moc intenzivní, pokus ukončete. Toto se děje často.

Slibovaný přírůstek do 10ti cm se nekonal – Bohužel nepatříte mezi štastlivce, maska funguje každému jinak. Pokud vás ani nehřála, je to důvod, proč nefungovala. Pokud dáte masku na hlavu a necitíte nic, byla aplikace bohužel zbytečná.

Výsledky:

Lidé, kteří hořčičné semínko vyzkoušeli, se dělí podle svých výsledků na několik táborů.

Je skupina, která hlásí přírůstek cca 5-8 cm za měsíc. Což sice není slibovaná délka ,,až 10cm“, ale pořád je to extrém. V podstatě jak jsem pročetla hromady názorů a zkušeností, největší rekordmanky (ženy) měly po hořčici 8 centimetrů. Pak byla poměrně početná skupina, co naměřila 3-5cm*.

* Průměrný vlasový přírůstek zdravého člověka bývá cca 1 cm za měsíc, plus minus

Jiní zase hořčičné semínko zkusili, ale nedávali ho dostatečně dlouho a pokus ukončili. Někdo byl prostě líný, někdo zapomněl, někdo si stěžoval na přesušení, na padání vlasů, jedna paní dokonce psala, že má pocit, že jí to ,,poleptalo“. Což je extrém, nikdo další už nic podobného nehlásil, možná šlo o alergickou reakci. Pokud z toho ale máte obavu, zkuste první trošku hořčice ťupnout na kůži/na pleť/do vlasů a počkat, jaká bude vaše reakce.

Samozřejmě jsou i tací, kteří ať na to šli se sebevětší poctivostí, neměli výsledky.

Ti, kteří hlásili přírůstek vlasů 3 cm a více, měli často problém, že měli dojem, že jim vlasy rostou tenčí a méně kvalitní. Vlastně čím delší přírůstek, tím slabší vlasy. Ti co hlásili jen 3cm často ztenčení vlasu nepozorovali. I na ten vlas musí tělo někde vzít stavební materiál a pokud ho není dost, můžou růst vlasy nekvalitní. Tato zkušenost se opakovala, ale opět se to nestalo každému, kdo slavil s hořčicí přírůstkový úspěch.

Zkušenosti Alue:

Hořčičné semínko jsem se rozhodla patlat na hlavu, abych popohnala odrůstání a také svoje husté podrůsty, co se mi plazí u krku a už byl je potřebovala v délkách. Bohužel, v mém případě to nebylo tak slavné, jako u jiných. Ale vše jsem poctivě zdokumentovala:

1. zábal: 8. května – začátek pokusu. Vlasové přírůstky měřím přesně na odrostech, v tento den odrůst 0,8 cm přesně. Olej používám kokosový. První maska mě perfektně hřála, dokonce se mi z toho spotila oční víčka. Měla jsem radost, že to funguje jak má.

2. zábal: 11. května – kokosový olej, používám i vlasovou vodu s propolisem od Pleva

3. zábal: 15. května – kokosový olej v kombinaci s ricinovým, kapu si Biohar. Zábal pořád hřeje jak má, délka odrostu: 1,3cm

4. zábal: 19. května – vše ok, patlám pořád to samé.

5. zábal: 22. května – délka odrostu 1,5cm. V tuto chvíli mě maska přespala úplně hřát i štipkat a mírné zrychlení růstu zmizelo.

6. zábal: 29. května – dávám více cukru, pořád nehřeje!

7. zábal: 5. června – Už jsem se naštvala, že mi 2x zábal nefungoval, tak jsem do toho přisypala trošku Cayenského pepře. Maska konečně mírně hřála a štipkala. Heuréka.

8. zábal: 11. června – Dala jsem do toho pořádnou nálož Cayenského pepře, abych to nakopla, ale nehřálo ani nepálilo mě nic. Aktuální délka odrostu je celkem 2,3 cm a už jsem vypatlala nápady, jak docílit hřání zábalu. Dávat ho na hlavu bez efektu nemá smysl. Přesto sem ráda, že jsem nezahodila předčasně flintu do žita a sledovat proces bylo pro mě zajímavé, i když jsem se na konci neradovala ze zázraku.

Nesleduji přesušení ani poškození vlasů, protože poctivě olejuji, ale po každém zábalu mám smývací vlasopád i přes používání Bioharu, který na tohle jinak funguje dobře. Zklamaně pokus ukončuji, od 8. května do 11.června (více než měsíc) byl přírůstek 1,5 cm. To je u mne mírný nadprůměr, ale protože jsem kombinovala s ricinovým olejem a Bioharem, nedá se říct, co mírné urychlení vlastně způsobilo. Klidně to mohl být riciňák sám o sobě. Rozhodně jsem se ale nedostala ani za nadprůměr a to jsem přitom nedávno 2x zastřihovala, aby byly vlasy zdravé a dobře se jim rostlo. Prdlačky… Ztenčení vlasu se samozřejmě nekonalo, protože se nekonalo ani bájné rychlo-vlaso-pučení.

Smekám klobouk před dívkami, co nahlásily a zdokumentovaly přírůstek 8 cm za měsíc, ať už vlasy byly tenké, či nikoliv. Já mezi šťastlivce očividně nepatřím. Takže dál patlám riciňák, Biohar, piju čajíčky, pročítám po večerech server dlouhevlasy.cz a sázím na přirozený růst bez vlasopádů…

Odkazy:

Původní článek, ze kterého jsem se naučila dávat zábal z hořčice, je zde: DIY: Hořčice pro dlouhé vlasy

Velmi rozsáhlá diskuze o zkušenostech s hořčičným semínkem se nachází tady, můžete si počíst, komu kolik narostlo a kdo úspěch neslavil: Hořčice pro dlouhé vlasy – diskuze

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Přírodní krása“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Mára 2014-06-27 03:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě zase rostou vlasy moc rychle, potřeboval bych spíše něco na zpomalení. Ale nedávno jsem konečně našel dobrou holičku tak je to dobrý 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-27 09:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Tak si to pěstuj!!! 🙂

Ikona diskutujiciho Enji 2014-06-27 09:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No mne vlasy rastú ako divé, ešteže sa s týmto nemusím trápiť 🙂 Ale aj príliš rýchly rast vlasu asi nie je dobrý, lebo vlasy sa nestíhajú prispôsobiť a sú vyčerpanejšie. Zaujímavé je že keď si ich podstrihnem , napríklad pod ramená tak rýchlo rastú až kým ich nemám takmer po pás a potom sa ich rast zase spomalí až takmer ustane ( asi 1 až 0,5 cm za mesiac. Keď sú kratšie tak je to aj tých 5 až 8 cm) už si asi zvykli na takúto dĺžku 🙂

Ikona diskutujiciho Calwen 2014-06-28 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám to na hlavě už asi deset minut a nějak výrazně to neštípe. Zkouším to poprvé. Může to být tím, že jsou hořčičná semínka špatně nadrcená? Nejdřív jsem to drtila v hmoždířku. To docela šlo, ale pak mi mamka poradila, ať to dám do mixéru. Jenže ten mi slepil to, co už jsem měla a to co nebylo nadrcené, zůstalo v celku. Ale i tak je to minimálně 1:1.

Ikona diskutujiciho Ella 2014-06-28 17:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue sezen si kremelinu napr.od firmy Club-vital,je to dobre jak na detoxikaci,tak take pusobi blahodarne na rust vlasu a nehtu.Vice se doctes na www.club-vital.cz

Ikona diskutujiciho Beddy 2014-06-28 18:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý návod asi ho vyzkouším :D

Ikona diskutujiciho Petal 2014-06-28 20:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedávno jsem si říkala, kdo ví, jak moc mi vlasy vyrostou přes léto tentokrát, před dvěma lety se to zdálo opravdu rychlé, možná když to zkusím i s tímhle zábalem, budu si moct v září dovolit účesy, co jsem dříve jen obdivovala na fotografiích a kolemjdoucích. 🙂

Ikona diskutujiciho Martinka 2014-07-08 12:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja som skusila stavu zo zazvora a palilo to slusne…bola som leniva na to skusila som to len dvakrat, tak neviem povedat, ci to urychluje aj rast, ale na prekrvenie myslim, ze super :-)

Ikona diskutujiciho Nikka 2014-10-01 10:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak masku jsem dala dnes podruhé.Vlasopád mám pořád stejný takže žádná změna 🙂 jinak hřeje krásně,příjemně, taková relaxace, používám kokosový olej a dnes si jdu koupit čaj na posílení vlasů a nehtů…jsem tedy zvědavá na výsledky po měsíci, doufám že vlásky porostou alespoň o ty 3cm, jelikož mě rostou hrozně pomalu 🙂

Ikona diskutujiciho Yomi 2014-10-13 01:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoja, fiha, paradni blog a super rada 🙂 Nuze sehnala jsem dobrou bilou mletou horcici na profikoreni a za dobrou cenu, takze to vyzkousim. DIKY! 🙂

Ikona diskutujiciho Nikas 2014-11-19 14:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Ahoj, prosím tě, jak jsi dopadla? Mělo to nějaký účinek? Díky

Ikona diskutujiciho Veronica Mathers. 2015-03-09 11:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už jsem ji jednou používala 🙂 momentálně mám vlasy po lopatky a je to super 🙂 akorát jak si ji teď budu dávat po dobu 3 týdnů, tak budu zobat prášky z DM a biosil =)

Ikona diskutujiciho xyz 2015-04-18 19:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

co bych dala za rychlost 1,5 cm za měsíc, na takový přírůstek já čekám min. čtvrt roku 🙁

Ikona diskutujiciho Jiřina 2015-07-07 20:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Horcicne seminko namelu mlinek na  na kavu a je dost jemna ,zkuste to

Ikona diskutujiciho Kristýna 2015-07-31 17:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj slyšela jsem někde že místo hořčice můžu použít i chilly papriku co myslíte ? 🙂

Ikona diskutujiciho Simka 2015-09-14 19:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. 🙂 chci se zeptat jestli nemůžou být po zábalu lysinky nebo tak něco 🙂 nebo abych nevyplešatěla :O :O

Ikona diskutujiciho Vendy 2015-12-08 22:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Holky..chtěla jsem se zeptat..jestli nevadí, že mam blond barvené vlasy, aby mi o třeba neztmavilo, nezežloutlo atak dále. Máte zkušenosti?

Ikona diskutujiciho Jarka 2016-06-16 18:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zkusila jsem a pálí mě hlava ještě ted při vymývání mi vypadalo plno vlasu už ne ne

Ikona diskutujiciho Ančí 2016-06-20 20:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Měla jsem vlasy dlouhé po lopatky, ale nechala jsem si je před dnem ostříhat po ramena a začalo se mi po nich stýskat. Dneska jsem zkusila poprvé zkusila masku. Semínka jsem si rozdrtila v hmoždíři do 10 minut na úplný prášek. Nanesla jsem masku na hlavu všechno v pohodě, když mě to začalo hřát počkala jsem si 15 minut a smyla. Měla jsem trochu práci s tím, abych z vlasů vymyla ty semínka, ale pod pořádným proudem to jde. Budu pozorovat a snad to zabere 🙂

Ikona diskutujiciho TomkoM 2017-01-18 09:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máte spoustu zajímavých článků

Ikona diskutujiciho Adas 2017-12-08 22:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedaří se mi nanést masku opravdu jen na kůži a navíc to nehřeje. Poraďte prosím :-(

Ikona diskutujiciho Adas 2017-12-08 22:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: stalo se mi to stejné

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek