Život se mi sype na hlavu, potřebuji ukázat cestu

20.9.2010 v Poradna 11

Dotaz:

Milá Alue,

pročítám a prohlížím Tvé stránky téměř denně, když se dostanu na počítač a nezapomenu, objevila jsem je již před delším časem a stále nepřestávám být okouzlena nad jejich obsahem, který je bezedný, široce obsáhlý a – to především, zajímavý. Dlouho jsem otálela, než jsem se rozhodla učinit tento krok. A leč, stalo se tak.

Víly, Andělé - Sošky, Figurky

Měla bych na Tebe dotaz, zda-li bys mi nebyla schopna poradit a pomoct. Víc jak tři roky žiji já a má maminka v neustávajícím stresu a, dalo by se říct, dusíme se na dně moře a ne a ne se od něj odrazit. Když si vzpomenu jen na pár lehčích chvilek nebo na minulost dávnější, je mi z toho spíš smutno a někdy i do pláče, než aby mě upokojila vzpomínka na lepší časy. Z dlouhodobých a ošklivých domácích neshod, z trvalé ztráty blízkého a milovaného člověka a odvrácení přátel, z automobilové nehody a dalších se po letech u nás objevily problémy jako reakce na to vše. Ve mně dřímá hrozná nejistota a strach. Bojím se každého příštího dne, je mi okamžitě špatně od žaludku, jakmile mám třeba někam jít. Neskutečné nervy a nepříjemné pocity mě provázely třeba teď, když jsem měla jít po dvou prázdinách opět do školy. To sedím, dívám se do kouta a chce se mi brečet. Z ničeho nic se mi stává, že propadnu hrozným vnitřním pocitům, nedokážu je přesně popsat, je to jako bolest, ale jako psychická bolest, ne ani tak ta fyzická. Ale i ta se pak projeví. Tápu ode dne ke dni, propadám se a utápím se ve strachu. Najednou je všechno černé, neřešitelné a já nevím, jak si mám pomoct, přitom bych strašně moc chtěla. Moje maminka navíc na tom není nijak zdravotně dobře, já nikoho jiného nemám. Lidi mi přijdou zvláštní, takoví bezcitní, jako když je něco pohlcuje. Hrozně ráda bych pomohla nám oběma, věřím, že nějaké řešení musí být, jen bych potřebovala ukázat cestu, kterou se máme vydat. Potřebuju někde nabrat pocit jistoty, bezpečí, zázemí (domova), chci se přestat bát lidí (mám strach chodit do společnosti, ale zase chci být se svojí mamkou, ostatní na mě tak zvláštně působí) a žít normálně, pociťovat alespoň někdy pocity štěstí. To se snažím k sobě nalákat, když dělám věci, co mě baví, raduji se z maličkostí, ale najednou, když jsem šťastná, se něco stane, zlomí a já si jakoby uvědomím, že vlastně šťastná nejsem.. a zase se propadnu dolů.

Milá Alue, snad se na mě nebudeš díky tomuto dotazu zlobit. Věz, že jsem s ním dlouho otálela. Když jsem měla v červenci (v době couvání měsíce) řadu nočních můr. Všechny moje sny se odehrávají v noci. V těch nejhroších se vyskytovala taková černá postava. Byla mužská, to jsem poznala, i když jsem jí neviděla do tváře. A na hlavě měla klobouk, všechno černé. Spíš vypadala jako stín, černá silueta. První sen s ní se mi zdál ne dlouho před tím, než zemřela moje babička. Byla jsem u ní, noc, někdo zaklepal na dveře. Já jsem nechtěla otevřít, ale babička na tom trvala, nechápu proč, šla a ty dveře otevřela. A tam stál on a vtáhnul ji k sobě.. Nemohla jsem vůbec nic udělat, nešlo to. A pak babička zemřela. V důsledku série podobných snů jsem začala uvažovat o psychologovi, lépe řečeno jsem k němu byla posílána. Jenomže já nestojím (v případě psychiatra) o žádné prášky. A stejně bych s nějakým neznámým člověkem nespolupracovala, nebylo by to k ničemu. Odmítám veškerou klasickou medicínu, protože mi nikdy nepomohla, spíše uškodila.

Promiň, že jsem se tak rozpovídala. Byla bych Ti opravdu neskutečně vděčná za pomoc, za nějakou radu, poukázání cesty, návod, já nevím, cokoliv, čemu bych mohla věřit.

linka

Odpověď:

Ahoj,

Jeden velmi moudrý člověk mě vždycky učil:
ZABIJ V SOBĚ STRACH DŘÍV, NEŽ STRACH ZABIJE TEBE.
A je to pravda. Pokud se pořád něčeho bojíš, jediná cesta, jak se uzdravit, je se svému strachu postavit. Když před tebou stojí něco, čeho se bojíš, většina lidí uteče a schová se. To je přesně to, co nemáš dělat. Před strachem se neustupuje a neutiká, se strachem se bojuje za každou cenu.
Pamatuješ třeba na ten můj zážitek se studnou?
Dám ti odkaz: ,,Jak mě spustili do studny
Taky jsem se bála, ale nakonec to bylo super a jsem ráda, že jsem se překonala. Zdá se to sice jako maličkost, ale v základním principu je to pro tebe příklad, jak by ses měla chovat. Ty se totiž bojíš neznámého. A řekni mi, čeho konkrétně se bojíš?
Jedna z možností, jak se postavit svému strachu s přípravou je zvážit si v hlavě možné situace a dopady neúspěchů a podívat se na ně nezaujatě z pohledu Vesmíru a ne z pohledu človíčka. A potom pochopíš, že nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř. Pochopíš, že každá situace se dá řešit, člověk jenom musí doopravy CHTÍT a něco pro to dělat. A i když se ti něco jeví jako špatné, vždycky to má stránky, díky kterým to můžeš otočit a vnímat to jako dobré. Jediná věc, která rozhoduje co je dobré a špatné, je tvoje vnímání a to, na co se zaměříš. Někdo vidí ve strachu z lidí nepřekonatelnou překážku, jiný v tom vidí možnost, jak sám sebe zdokonalit, možnost, jak na sobě něco neužitečného odstranit.

Víly, Andělé - Sošky, Figurky

I smrt blízkého člověka je možnost, jak se něco naučit a jak si mnoho věcí uvědomit. A věř mi, že vím moc dobře, o čem mluvím. Jediný rozdíl mezi mnou a jinými lidmi je ten, že já vidím v odchodu blízkého prospěch pro něj. Jeho duše se totiž má dobře, všechno ví a má možnost si vybrat nový život. Taky se na mě zeshora dívá. Řekni mi, co je na tom špatného? Věděla jsi třeba, že když v indiánském kmeni někdo zemřel, tak se konala obrovská oslava? Indiáni smrt bříbuzného slavili, protože měli radost, že je ve sféře duchů a těšili se, až se znovu narodí. S radostí na něj vzpomínali a přáli mu co nejlepší novou inkarnaci. Žádný pláč a žádný pohřeb, pojali to úplně naopak. Pro dnešního člověka nepochopitelné, pro ně přirozená samozřejmost.
Uvědom si, že všechno si tvoříš ty sama a ty také rozhoduješ o tom, jak žiješ a jak žít budeš. Takže to vem do svých rukou a pracuj na sobě. K tomu je nutné uvědomění, že nikdy nic není tak strašné, jak se to jeví, že všechno má smysl a dá se z toho nějak vytěžit. K tomu jsou důležité i konkrétní činy.
Pro začátek ti můžu doporučit spoustu věcí, například ventilovat svoji energii. I smutek je určitý druh energie, který se musí dostat ven, musí se vybít a někam vložit. Takže se ventiluj, ale tak, aby tě to nesráželo. Absolutně nevhodné je po někom řvát, nebo mlátit do polštáře. Lepší je psát básničky, chodit běhat, jezdit na koni, začít si psát deník a do něj všechno svěřit, vypsat se. Dobré řešení je i založení blogu na internetu a do něj se vypisovat. Má to velký smysl, než v sobě problémy dusit.
Víš, proč jsem si před čtyřmi lety založila blog? V životě by mě nenapadlo, že takhle dopadnu. Prvotní myšlenka byla, že jsem se potřebovala někam vypsat a deníček schovaný v pokojíku už mi nestačil. Měla jsem totiž dva roky neustálé bolesti hlavy a nedokázala jsem se jich zbavit. Byla to zadržená energie. Myšlenky, které musely ven. Jak to dopadlo, vidíš dneska sama. Z blogu už není svěřovačka, ale poslání, a já mám teď spoustu lidí a míst, kde můžu své myšlenky ventilovat. Hlava mě nebolí a je to jedna z věcí, která mi v pubertě pomohla k vnitřnímu zdraví. Vlastně ty bolesti povolily asi po dvou týdnech od založení blogu. Pro tebe je ventilování vnitřního napětí možnost, jak se zbavit neopodstatněné vnitřní bolesti, strachu a neštěstí. Nemusíš ani psát, můžeš kreslit, nebo se chodit svěřovat ke stromu. Každý má svoji cestu, jen si najít, co ti bude vyhovovat. Pro mě je třeba nepochopitelně relaxační skládání obrovský puzzlů. Dostanu se do tranzu a skládám třeba 4 hodiny. U toho pořád přemýšlím a neskutečně moc si odpočinu. Prostě nic v sobě nedus, najdi si způsob, jak relaxovat a jak vybít to, co v sobě máš.
Druhá věc je zvíře. Máš nějakého domácího mazlíčka? Pokud ne, měla by sis ho pořídit. Zvířata mají ozdravný účinek, i dnešní společnost už to uznala a zvířata se doporučují postiženým, nemocným, nebo depresivním lidem právě proto, že láska ke zvířátku může člověku velmi pomoci. Když je ti smutno, máš koho pohladit, máš se komu svěřit a milovat zvíře není tak těžké. A když miluješ, začne se ti láska vracet a pomůže ti odrazit se od dna. Snaž se proto být ve styku se zvířaty. A pokud nějaké máš, věnuj se mu víc.
Tento článek už asi znáš, ale pro jistotu tě na něj odkážu, aby sis uvědomila, že zvířata jsou skutečně léčivá:
,,Energetický význam zvířat pro člověka”
Nebraní prášků ti schvaluji. Toxiny a jedy z nich by ti akorát zamořily játra a výsledek by byl takový, že bys byla úplně nemocná, závislá na prášcích a zničená, protože nemocná játra způsobují stres, deprese a vnitřní nepohodu. Proto by ti prospěla detoxikace celého organismu, jater, nebo zvýšený přísun čisté vody, která tě pročistí a to celé přispěje k vnitřní rovnováze. Vůbec se vyhýbej jedům. V zájmu vnitřního zdraví je důležité mít tělo co nejčistější.
Další věc je rituál s růží. Pokud máš nemocnou mámu, vysáváte se navzájem. Nemocný člověk je něco jako obrovská násoska energií a lítost zrovna tak. Ty by sis měla udělat růži na mámu  a ona zase na tebe. To zamezí, abyste se navzájem energeticky okrádaly a abyste si našly svůj vlastní zdroj energií, to je chození do přírody a láska ke zvířatům. Růži použijte i na jiné lidi ve vašem okolí, které podezříváte, že na vás něco nepříjemného posílají, nebo že vám berou energii. Zkrátka se pojistěte.
Návod najdeš tady:
,,Jak se účinně ochránit před vysáváním jinou osobou?”
Choď hodně do přírody a objímej stromy. Potřebuješ nabírat dobrou energii. Tu neseženeš doma, ani ve škole, ani u počítače. Potřebuješ chodit ven a větrat si hlavu. Není lepší terapie, než v přírodě obejmout strom, svěřit se mu, vyplakat se a provést energetickou výměnu. Vědomě, nebo nevědomě. Je úplně jedno, jestli umíš se stromy mluvit, nebo ne. Strom tě slyší, i když ty jeho ne, mysli na to. U stromu nabereš sílu, která ti pomůže jít dál. Choď za nimi často, abys na této energii začal po čase rezonovat. Protože na čem rezonuješ, to přitahuješ. Do přírody choď sama, bez mámy. Potřebuješ se v klidu vypovídat, vyplakat, soustředit se na energii stromů. Potřebuješ se uvolnit a být přirozená.
Také ti můžu jenom doporučit knížky, které přispívají k uvědomění světa a tím k vnitřnímu zdraví. A jsou to tyhle:
,,Kniha / ,,Čtyři dohody” od ,,Don Miguel Ruiz” – celou knihu najdeš zdarma tady: ,,Z knihy: Čtyři dohody”
,,Láska Vztahy a Přátelství” od ,,Don Miguel Ruiz”
,,Radikální Odpuštění / Autor: Colin C. Tipping”
Plus ti ještě doporučuji požádat o channelované andělské písmo Lenku. Měla bys určitě využít možnost vyslechnout si, co ti radí vyšší sféry. Lenka to sice nedělá zdarmo, ale její písmo má veliký potenciál. Položila bych jí otázku, proč jsi nešťastná, co děláš špatně a co máš udělat, aby se to napravilo. Kontakt a podrobnosti jsou tady:
,,Paní Lenka / Automatická tvorba skrze vyšší Já”

Hodně štěstí 🙂
Alue

Víly, Andělé - Sošky, Figurky

Další sošky andělů a víl – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Izmael 2010-09-20 14:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučil bych ti terapii metodou RUŠ 🙂

Ikona diskutujiciho Mitsuko 2010-09-20 20:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Určitě bych zašla k někomu, kdo ti může poradit, jestli na sobě nemáš nalepenou duši nebo astrály, či jestli se vaší rodiny netýká rodinná kletba…?

Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-09-20 21:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dotaz mladé dívky mě dojal. Je velmi upřímný! Mladá dívka je velmi inteligentní, jemná a má citlivé srdíčko. Stres není zrovna nejlepším přítelem a když vlivem minulých událostí se zabydlel v jejich rodině, je narušena harmonie jejich duší. Jak maminky, tak i mladé dívky, její dcery. Pochopil jsem, že rodina je rozbitá ( asi z otcovi strany? ) – Mladá dívka ho vůbec nevzpomíná. Mám dojem, že její otec byl příčinou celého dlouhodobého konfliktu, který vyústil do destruktivních pocitů mladé dívky, která má strach, obavy a nejistotu. ( nebo možná její tatínek umřel? ) Strach z lidí je jeden z nejhorších strachů – vím o čem mluvím, tento druh strachu mám v sobě od malička a doposud jsem se ho nezbavil, jen jsem se ho naučil ovládat. Odstranil jsem jen důsledek, ale ne příčinu. Mladá dívka zažívá psychickou bolest. To je velmi krutá bolest, která je mnohdy těžší než bolest fyzická. Dívka je velmi navázána na svou maminku, je to asi jediný blízký člověk, který ji má skutečně rád a ona má ráda ji. Když trpí maminka, trpí i ona. Jsou spolu velmi úzce propojeni. Těžký osud je těsněji spojil k sobě. A navíc je pro citlivé srdce mladé dívky těžké přijmout bezcitnost světa. Ó, jak moc lidé dokáží zraňovat. Jsou jako vlci okolo té mladé dívky a čekají na to, aby ji mohli pozřít. Lidský svět už dávno nemá srdce. Je příliš chladný na to, aby se v něm citlivé srdce dívky ohřálo. Určitě by však ta dívka měla vyhledat odbornou pomoc a vůbec to nemusí být psychiatr se svýma práškama.Doporučoval bych psychoterapeuta nebo psychologa. Často pomůžou i dobří přátelé. Nezůstávej sama, to zabíjí. Podívej kolik úžasných lidí je na světě, jako např. Alue, která Ti napsala skvělou odpověď na Tvé problémy.Ta odpověď je tak vyčerpávající, že já už bych jen dodal pár vět.

Ikona diskutujiciho Luz 2010-09-21 11:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejsem autorkou dotazu, ale také děkuju Alue i malému srdci za krásně napsané rady! 🙂

Ikona diskutujiciho Michal 2010-09-21 23:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Luz.

Ikona diskutujiciho Michal 2010-09-21 23:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Luz.

Ikona diskutujiciho Luz 2010-09-22 12:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V pořádku, Michale… Tohle jsou dobré citáty, obzvlášť ten poslední. Já teď zrovna prožívám plno změn i nepříjemností a snadno na mě doléhá deprimovanost, proto jsou pro mě taky k užitku povzbuzující rady v odpovědi i komentářích. Ale také už chápu, že je potřeba hlavně změnit svůj vlastní přístup, vytvořit si nadhled a brát všechno jako příležitost k získávání zkušeností.

Ikona diskutujiciho amad2 2010-10-04 19:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

a co kniha Vitale: Svět bez hranic ? (hoponopono)

Ikona diskutujiciho Nausica 2012-08-22 11:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Alue 2012-08-22 12:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Nedávno se mi ozvala, že potřebuje pauzu, takže jsem  na její přání kontakt stáhla. Asi toho bylo na ni hodně.

Ikona diskutujiciho Nausica 2012-08-22 14:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Děkuji. Neznáš ještě někoho, kdo by byl spolehlivý a poradil ohledně životního směru?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek