Život v pravdě je nádherný, ale někdo mi ho bere. Ubližuje mi to. – Co dělat? – DOPORUČUJI

1.1.2010 v Poradna 15

(Dotaz)

Ahojky Alue
Máš krásný web,plný zajímavých věcí.
Chci se zeptat,jestli bys mi v něčem neporadila.

Ještě před pár dny jsem se měla vážně skvěle…ale,jednou jsem prosadila svůj názor na to,že člověk si za vše může sám,za všechny myšlenky,činy a pocity a že nikdo mi nemůže ublížit,jen pokud mu to já sama dovolím.Věřím,že Bůh je všude,že Bůh je v nás.Je úplně ve všem.Tyto krásný pocity jsem prožívala několik týdnů..a teď přišel velký zlom.Před pár dny,mi někdo řekl,že to je hrozná blbost,že nevěří,že to je z mé hlavy a věřím nějakému fanatikovi z knížky.Díky tomu FANATIKOVI,jsem zažívala nebe na zemi.Ta osoba,se do mě začala navážet,že je to všechno blbost,že bych se měla začít věnovat škole,pokud nechci mít jen základní vzdělání.Ještě mi byla vytknuta taková blbost,že jsme ji na ulici nepozdravila..No,tak jsem ji včera napsala,abych měla lepší spánek,co si o všem myslím.Napsala jsem ji,že pro mě není důležité to,jaký má člověk postavení.jak může prohlašovat MÍR,když přijímá jen “vyšší vrstvu” ?? Především je důležité milovat sebe,pak miluješ všechny a všechno.To znám z vlastní zkušenosti.Vážně nejsem člověk,co by lpěl na hmotných věcech,pro mě je láska vždy na prvním místě.Ale teď jsem vážně v úzkých,mám potlačenou sebedůvěru,jsem enrvózní a nejradši bych každýmu nadávala přitom vím,že nikdo za mé problémy nemůže.Pořád slýchávám,doma,venku,mezi přáteli..že MUSÍM!Ne,já nemusím opravdu nic!Už jen to vnucování toho MUSÍM se mi zprotiví vše,co chci dělat.Nevím,co se to teď děje…ale jsem plná všeho negativního a nevím,jak z toho ven….Nejradši bych vypadla někam daleko,hodně daleko…Žila jsme v míru,klidu,lásce..prostě v harmonii sama se sebou a se vším…co teď?! 🙁
Můžeš mi,prosím,poradit?

(Moje odpověď)

Ahojky 🙂

Poradím moc ráda:

To v co věříš a podle čeho žiješ je absolutní PRAVDA, je správná, není žádný důvod přestat tak žít a myslet jinak jen kvůli jednomu člověku, který se tě snaží vykolejit. – Vždy když se začneš mít dobře, přichází někdo, kdo se ti to všechno snaží ničit. Většina lidí to dělá prostě ze závisti, nebo také proto že nesnesou to že má někdo na něco jiný názor a všechny se snaží formovat podle sebe. – Nenech se zformovat jako skoro všichni ti lidi okolo nás. Žijí ve strachu, v hrůze, v neustálém obviňování všeho a všech jen proto, že nevědí že se celou dobu dívají do zrcadla a že všechno vytváří oni sami.
Jednu věc vím jistě, pokud člověku nějaké přesvědčení pomáhá a prospívá, pokud tím nikoho nezneužívá a nikomu neubližuje, není absolutně žádný důvod takové přesvědčení měnit.
Naopak, přesvědčení která všemu a všem jedině prospívají bývají ta správná, ta skutečně pravdivá. – Jakmile objevíš takové pravdivé přesvědčení, drž se ho zuby nehty a nenech si ho nikdy od nikoho jiného vzít, to nejcenější co máš je právě tvé nitro, tvé vědomosti a správná přesvědčení, nenech si do nich od nikoho nikdy zasahovat. Jiní lidé neznají tvou cestu, neznají tvé nitro. – Nemají právo rozhodovat o tvém životě ani o tom co si máš nebo nemáš myslet. O tom rozhoduješ ty, jako člověk, jako jediná bytost ve vesmíru, která má vždy možnost naprosto svobodné volby. Pokud někdo někomu svobodu bere, se zlou se potáže. Vesmír uznává naši svobodu jako jednu z nejdůležitějších věcí.
Pokud ti někdo vyčítá, má problém. Ten problém nejsi ty a ani jsi ten problém nezavinila. Nemáš s tím nic společného, takže se s výčitkami, nadávkami a nesouhlasem jiných nelze ztotožňovat. – Oni mají v sobě nesvár, hážou ho na ostatní, nebo se prostřednictvím ubližování druhým snaží své komplexy léčit.
Je velice důležité umět si udržet svá přesvědčení za každou cenu, věřit svému srdci, věřit své intuici, věřit sám sobě. – Věř mi, skutečně vím o čem mluvím. Kdybych si nechávala své názory diktovat, jsem dnes fanatická křesťanka a třikrát denně se plazím v kostele před oltářem a myslím si, jak za to půjdu do nebe a jak jsou všichni ostatní v rukou satana. – Nebo bych mohla dopadnout ještě hůře, pravděpodobně bych se zbláznila z poměrů v rodině.
Nenech si své vnitřní bohatství vzít, je to tvůj poklad. A když si ho udržíš za každou cenu v každé situaci a nebudeš o něm pochybovat, – zachrání tě. Podrží tě. Budeš se moct o své přesvědčení opřít v každé situaci a vždy najdeš ve všem nějaké řešení. – S vědomím nekonečné lásky a že vše si vytváříme sami a že vše má nějaký význam zkrátka není možné, aby člověk selhal v životě. NENÍ.
Život v pravdě přináší spokojenost a lásku.
To co teď prožíváš je obyčejná zkouška, nic víc. Zkouška tvé vytrvalosti a odolnosti. – Viděla jsi, jak krásný je život, pokud věříš těmto věcem, nyní vidíš jak hrozný je život, pokud si je necháš vzít. – Vem si je zpátky a tomu kdo to způsobil ukaž meze. – Nevzdávej to 🙂
To že pro někoho je tvé přesvědčení blbost to je jeho problém. Sám se okrádá o krásný život a pokud není ochoten to ani pochopit, sám se odsuzuje, sám se ničí. – To že někdo sám sebe táhne ke dnu ale neznamená, že se necháš stáhnout i ty a zahodíš své kvality.
Věř tomu co ti prospívá, nenech si to vzít a snaž se to předávat lidem, kteří naslouchají. S těmi kteří to nechtějí slyšet se nebav, nenuť jim nic. – Oni mají vlastní pravdu a vlastní realitu, třeba jednou otevřou oči, až pro ně nastane správný čas, až je osud udeří mezi oči. – Nemá cenu někomu dělat násilí a plýtvat energií. Je to k ničemu.
Pevně věřím, že nastalou situaci dokonale zvládneš, koneckonců nevidím žádný důvod, proč by tomu tak nemělo být.

A ještě něco, člověk který nesnese názory druhých a přesvědčuje je o svých si není sám sebou jistý. Kdo si jistý je, ten nikoho přesvědčovat nepotřebuje. – Nenech si od nikoho nic nutit, přece nebudeš přijímat názory jiného člověka, kterým ani on sám dostatečně nevěří?

Přeji pevné nervy a hodně síly 🙂
Alue

___________________________________________________________________________

Tak tak… nenechte se srážet na kolena od lidí, kteří nevědí o čem mluví. Jděte si za svými cíli, hledejte Pravdu a nenechte si nic vnucovat.

—– Další tvorba Christiana Riese Lassena ZDE —–

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ordi 2010-01-01 11:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue,to byla naprosto přesná a výstžná odpověď!:-)Jinak já se taky těžko smiřuji s tím,když od někoho slyším slovíčko musíš.V jednom kuse to slyším hlavně od rodičů a má reakce je,že jim říkám,že já nemusím nic,že jediné co člověk musí je umřít.Jejich reakce je brunátnění v obličeji a řev jen proto,aby si mě ochočili jako pejska a aby mé názory ve mně potlačovali.Proto se taky s rodiči ustavičně hádám.To je samé:,,Musíš se učit do školy.",,Nemusím.",,Máš zaracha na týden!" :D

Ikona diskutujiciho Alue 2010-01-01 11:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho ham 2010-01-01 12:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: svätá pravda čo hovoríš – niekoho mi pripomínaš (mňa :-) ) a aj by som Ti vedel povedať, čo bude nasledovať po škole.. ale nebudem Ťa znechucovať, možno k tomu už nedôjde a pochopia.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-01-01 13:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: a ty si myslis ze ja si na tohle vsechno sama neprisla? to jsi potom na omylu.

Ikona diskutujiciho berunka 2010-01-01 15:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

fakt pěkný psaní,je nádhera vědět,že mladší ročníky jsou už tak daleko a doufám,že ty starší ročníky otevřou svá majetnická srdíčka a pustí si do nich čerstvou radost z bytí:o))moc ráda sem chodím,děkuju Ti:o)))každý den pracuji s lidma a cítím,že se lidé mění.Krásné dny Alue….:o)))

Ikona diskutujiciho ham 2010-01-01 17:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: V každom prípade by som to nevedel tak brilantne napísať ;-) a podľa toho, čo Si o Sebe prezradila, smeruješ a dokážeš aj veci, o ktorých len viem, že existujú. To je jedno, v každom prípade mi imponuje, že Ty už dnes dokážeš veci, o kt. som sa v tom veku len začínal dozvedať. A podľa reakcii pod článkami, priťahuješ podobných ľudí. Čo asi nevieš je, aký je to "balzam na dušu" čítať názory rovnako "nenormálne" ako tie moje a ako dlho som na to čakal – že to príde som vedel (bolo mi povedané). Chvala BohU, už mi dochádzala šťava.. :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2010-01-01 19:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dekuji, takove pekne sladke radky me uplne dobiji 🙂 Mam velikou radost, kdyz vidim,ze moje snaha se nemine ucinkem 🙂

Ikona diskutujiciho hawai 2010-01-01 20:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

bobku 🙂 uzasne !!! ty si takova sikulka 🙂

Ikona diskutujiciho Lúmenn 2010-01-05 20:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mi to připomíná mého dědečka, ten už je ve věku(85), kdy není schopen si něco uvědomit a změnit, ten už jen doklepává a v podstatě je mrtev…ale o tom psát nechci:) Jednou jsme se bavili o škole a že budu mít za týden zkoušku a ještě se neučím. A dědeček: "ale ty se musíš učit!" "Nemusím dědo:)" A hned přednáška na půl hodiny, kterou jsem neměla jak přerušit, že vzdělání je důležité a kdesi cosi. Děda prostě nepochopil, že já neodcházím ze školy ani nechci neudělat zkoušku, ale že prostě a jednoduše se nemusím učit, ale učit se CHCI:)

Ikona diskutujiciho Janellka 2010-01-18 19:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Taky už jsem párkrát hlavně mezi rodiči zabruslila k tomuhle tématu a nastala úplně stejná reakce pobouření. V takových chvílích už to předem vzdávám, něco někomu vysvětlovat, neboť oni to zatím nemají zájem pochopit.  

Ikona diskutujiciho Radůz 2010-03-27 19:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Systém se bude až do konce snažit každého udržet v maximální možné závislosti. Má k tomu dlouhodobě ověřené metody. Proto dík každému kdo se snaží vymanit. Hlavně vytrvat.

Ikona diskutujiciho javavia 2010-10-01 20:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj moc dobře to znám, slyším doma stále od manžela Musíš…, od jeho matky Musíš…, nikdy se nezeptají na můj názor, nezajímá je co chci . A stále jen ty se nad sebou zamysli, ne oni by se měli zamyslet, nad tím, jak jednají s druhýma, jak manipulují okolí ve svůj prospěch.

Ikona diskutujiciho Laia 2011-02-21 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem na tom hodně podobně  jako pisatelka dotazu. Holt člověk si nevybere kde bude žít, co dělat, co si myslet, jíst, atd., dokud nebude soběstačný :-( Já to znám.

Ikona diskutujiciho Kačka 2013-01-15 14:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, jste velmi moudrá osoba. Vy asi budete indigové dítě nebo vtělený anděl (nebo možná víla).

Ikona diskutujiciho Martin 2013-09-02 20:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K tomu poslednímu odstavci v textu: Aluško, a co bys upřímně poradila člověkovi, který si sebou není jistý, ale nikdy nic nikomu nevnucuje- pouze hledá Pravdu?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek