Zootropolis: Město zvířat

28.3.2018 v Doporučení 8

Zootropolis

animovaný, rodinný

USA 2016

(hodnocení csfd.cz 84%)

Oficiální popis filmu:

,,Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to metropole, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška. Když však do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ, i když to znamená vzít do party upovídaného a všemi mastmi mazaného lišáka Nicka Wilda.“ (zdroj)

Ráda bych vám doporučila moc pěknou pohádku Zootropolis. Je to velice příjemný zvířátkový oddech s milou myšlenkou: Mějte se rádi a respektujte se bez ohledu na to, že jsou mezi vámi rozdíly a každý může v životě dokázat cokoliv, přestože začíná na jiném startu a s jinou výbavou. Stačí věřit a nikdy se nevzdávat.

Zootropolis – Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=GgnsbUGtbiU


Zootropolis jsem si původně chtěla pustit jako kulisu k práci, ale hned od začátku vás vtáhne do děje moc krásně a pečlivě udělaná animace a velice pěkný hlavní hudební motiv, který nazpívala Shakira. Takže jsem nakonec zůstala přilepená na pohádce a neudělala jsem u toho nic. Což je vzácné, u běžných filmů se začínám od druhé půlky nudit a hledám nějakou jinou práci, kterou bych si film zpestřila. U Zootropolisu se mi to nestalo.

Film má celou řadu silných momentů, které jsou dost vtipné a určitě to není pouze zábava pro děti. Jako je dopravní inspektorát plný lenochodů, nebo Pan Velký a jeho neslavný koberec z tchořího zadku.

Zootropolis – Lenochod Blesk

https://www.youtube.com/watch?v=JFguyDIq3gM

Zootropolis: mafián Pan Velký

https://www.youtube.com/watch?v=En3UwuI8spE

Z pohádkového soundtracku od Shakiry se stal velmi známý hit, tento oficiální má na Youtube už 435 milionů zhlédnutí. Na Let it go to pořád nemá (1,3 miliardy), i tak je to velmi slušný výsledek. A dá se na něj tancovat Shuffle 🙂 Snad někdy udělají další pokračování….

Shakira – Try Everything

https://www.youtube.com/watch?v=c6rP-YP4c5I

Líbí se vám tento článek? Napište mi svůj názor do diskuze a nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli. Děkuji!

Komentáře

Ikona diskutujiciho aves passeri 2018-03-28 07:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám tuhle pohádku taky ráda – dcera nám ji našla a občas si ji pouštíme. Lenochodi mě pobaví vždycky :-) Je to v podstatě velmi zdařilá bajka ilustrující, jak to na tomhle světě vlastně chodí – a je to vtipné :-)

Ikona diskutujiciho Arleta 2018-03-28 09:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Shlednula jsem take Disneyho pohadu "Coco". Hezke ztvarneni zvirecich pruvodcu a "zivota po smrti" 🙂 Zajimal by me tvuj rozbor. Hezky den

Ikona diskutujiciho :) 2018-03-28 15:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Videla jsem uz driv, moc hezka pohadka?

Ikona diskutujiciho Dave 2018-03-28 21:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojte 🙂

Ikona diskutujiciho :) 2018-03-30 10:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: tak sem vcera koukla na tu Coco a nic moc teda, cekala jsem mnohem vic, hlavne me celou tu dobu hrozne vadilo furt koukat na ty smrtky a lebky. Moc se mi to nelibilo, ale pritel z toho byl nadsenej jak  uz dlouho z nakyho filmu ne ?

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-04-04 03:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zootropolis miluju 🙂 A stejně tak i Moanu a Coco(to jsem viděla nedávno a úplně mě to pohltilo, krásný).

Ikona diskutujiciho Arleta 2018-04-04 08:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Jako joo, souhlas, lebky no … a ještě s těma kroutícíma vočičkama uvnitř 8-O Ale stejně jsem brečela. Každopádně si všímám (i po zdejších seriálech) jak na mě disneovky působí, jsem jimi v podstatě odkojená od narození a už ta znělka mi dělá stav jak před požítím drogy …

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-04-05 00:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: To nejsi sama.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek