Zpívající rostliny Damanhuru – DOPORUČUJI!

30.3.2013 v Spiritualita 16

Jistě všichni známe tu pohádku o Pyšné princezně, kde zahradník učil květinu zpívat. V pohádkách je skrytá největší pravda a největší moudro (ovšem jen v těch starých, moderní do toho počítat nelze). Nyní se tato pohádka stává realitou!

V severní části Itálie, v podhůří Alp existuje skupina s názvem Damanhur, která se zabývá výzkumem zpěvu rostlin už od roku 1976.

Vyvinuli speciální citlivé elektrody, které umisťují přímo na rostliny. Jedna elektroda je v horní části, kde jsou listy, druhá je u kořenů. Tyto elektrody snímají elektrický náboj, které rostliny vyzařují a překládají je do podoby zvuků. Když se přístroj zapne a rostlina poprosí, začne nádherně zpívat. A tak člověk sedí u reproduktorů a poslouchá hudbu rostlin…

Tyto rostliny byly zpěvu naučeny. Pouštěly se jim různé koncerty, krásná hudba, chodili za nimi hudebníci. Rostlinám se hudba zalíbila a naučily se také zpívat.

Mám zkušenost, že hudbu produkují rostliny i les také bez snímačů, bez toho abysme je to učili. Ale v Damanhuru si je může poslechnout každý. Ne jenom ten, kdo má dar slyšet.

Zajímavé také je, že rostliny reagují změnou hudby na různé lidi. U dítěte jsou tony vysoké, u muže jsou hlubší. Někdy i ztichnou.

Můžete nyní nahlédnout za oponu. Do světa, ve kterém žijí dévové stromů a víly. Je to svět plný této nádherné hudby, která se ozývá ze všech stran. Tato hudba je léčivá a nádherně se u ní rozjímá.

http://www.youtube.com/watch?v=nXhhAXjKmIU&feature=youtu.be


Kdo neumí vůbec nic anglicky, zde je ode mne jednoduchý překlad: (Nejsem profík, určitě mi něco uniklo, ale mohla by se najít dobrá duše, co by video přeložila slovo od slova.)

Žena, která na videu mluví, představuje přístroj a metodu, kterou hudba vzniká. Jasně říká, že rostliny jsou inteligentní bytosti, že kterými můžeme komunikovat a mohou to být dialogy, můžeme se vzájemně učit. Rostliny mají svoji vlastní, odlišnou logiku. Na rostlině se nezkoumá jen jestli je živá či není, je to ve skutečnosti velmi komplexní organismus, který umí nejen tvořit nádhernou hudbu. Rostlina reaguje na naše emoce, rozumí jim a sama má také emoce.

Mluví i o stromech. Že nemusíme komunikovat jen s rostlinami, ale můžeme jít ven, ke stromu a povídat si s ním také.

Jeden pán se ptá, jestli rostliny reagují na svoji hudbu, kterou reprodukují. Žena odpovídá, že ano. Že rostliny mají rády hudbu a svoji vlastní velice milují. Jsou šťastné, když mohou hudbu hrát a zároveň ji i poslouchat.

Když se rostliny učí zpívat, vyučují se jen dva až tři týdny. Hraje se jim klasická hudba a lidé s rostlinami meditují. Rostliny si hudbu oblíbí, zapamatují a začnou ji s radostí samy vytvářet.

Mohou být i různé koncerty v okolí: Zpívající rostlina se přinese k jakémukoliv stromu a začnou spolu komunikovat. Proběhne určitá výměna energií, či dat mezi zpívající rostlinou a stromem. Po chvíli je i strom schopný vytvářet svoji vlastní hudbu. Tímto způsobem se vytvářejí koncerty v lese. Mohou se přidávat i lidé se svými hudebními nástroji, zpěvem, nebo tancem.

Dále je střih a můžeme sledovat sezení s lidmi. Jak poslouchají květinový koncert, dotýkají se rostlin, promlouvají k nim v mysli a hudba se podle toho jemně mění… Tohle mě dojalo. Je to nádherné.

Zde ještě jednou zpívání květině v Pyšné princezně:

http://www.youtube.com/watch?v=VmIHdjUuyNs

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Nehmotný svět“ – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

Otevřít seriál Zákony Vesmíru

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-03-30 07:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hi, hi, myslím, že dneska zahraju svým květinkám na housle 😉

Ikona diskutujiciho malé srdce 2013-03-30 09:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to opravdu kouzelné… a opět mě to utvrzuje v tom, že se velmi často v pohádkách odzrcadluje pravda, která byla kdysi součástí přirozeného lidského poznání, na které lidé z různých důvodů pozapomněli a ke kterému se opět budou vracet, až se budou stále více probouzet, protože toto živé dědictví světelných informací je v nich stále přítomné.

Ikona diskutujiciho luanka 2013-03-30 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zaujimave…posobi ta hudba na mna naozaj zaujimavo, ako keby ma rozbolela hlava na spankoch, ale pritom ked to pocuvam citim sa taka nadnesenejsia, a je mi krajsie….:-)

Ikona diskutujiciho Ananas 2013-03-30 14:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

moc krásné 🙂 teď mě napadá, možná mají takhle rády hudbu i kytky v našem obýváku, když tam pořád hraju na klávesy, zkusím si s nimi někdy zase pokecat :D heh, vždycky když se v tom videu ta hudba nějak přerušila nebo když to skončilo, docela mi to bylo líto. Zkusím se taky mrknout, jestli někde nejsou nahrávky třeba z těch koncertů stromů, bylo by to taky určitě hezké

Ikona diskutujiciho Ameline 2013-03-30 14:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už delší dobu si hraji s myšlenkou, že by lidské emoce a vůbec celé myšlení bylo možné vyjádřit pomocí spektrogramu (model, kdy je emoce vlna i objekt se propůjčuje i k mimosmislové komunikaci).

Ikona diskutujiciho tancujuca 2013-03-30 18:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je zvlastne, ucit rastliny v hudbe – mne to pride skor naopak, skor oni nam posielaju mnoho hudobnej inspiracie. A to roznymi formami. Napriklad, sedite na lucke a hrate na flaute. Zozadu na vas nejaka nezbedna bytost z krickov dychne trblietavy oblak energie, ktory v sebe nesie uplne novu piesen od prvej do poslednej noty – nadherny refrem, pravdaze, medzihry. hrate to bezchybne, kym vas ten oblacik obklopuje, ked sa rozplynie, ostane vam nanajvys tak refrem v pamati(kym sa dotrepete do svojho kockateho obydlia, v marne sahe zapisat piesen na papier). Okrem toho cela krajina je vzdy plna hudby, na prechadzkach  sa do vas priam vlievaju zovsadial piesne vo zvlastnom jazyku, roztvorene snezienky svietia a spievaju vysokymi hlaskami a cinkavymi zvukmi, mohutne stromy opodial zunia ako modrofialovy celovy kvintet, zlte kvieta  

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-03-30 20:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Řekla bych, že hudbu od hluku odlišuje harmonie :-) Takže harmonické bytosti budou produkovat hudbu a u těch míň harmonických se to bude blížit spíš tomu hluku. Chtělo by to vyzkoušet :-)

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2013-03-30 22:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle zjištění je tak zajímavé, teď aby se člověk bál nahlas pustit metalovou hudbu, aby to ty rostliny nějak nerozladilo.

Ikona diskutujiciho Rondir 2013-03-30 23:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem dnes květiny zaléval. Úplně mne dostaly. Začal jsem je pozorovat a uvědomovat si hloubku, v jaké jsou zakořeněny ve svém bytí. Cokoly přírodního tohle má, a proto je tak nádherné to pozorovat.

Ikona diskutujiciho Jirka87 2013-03-31 13:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hmm, zajímavé a velmi pěkné..

Ikona diskutujiciho Alie 2013-03-31 14:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jeee :-) budu jím hrát na klavír. Pamatuji si jak jsem se setkala s osobní vílou taky to začalo hudbou :-)

Ikona diskutujiciho Eileen 2013-03-31 16:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je něco nádherného, úplně mi plesalo srdce :D Ani skoro neumím vyjádřit pocity, které to ve mně vzbudilo…. Nádhera 🙂

Ikona diskutujiciho Merrie 2013-03-31 19:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak už viem, ako svoje rastlinky poteším 🙂 Donesiem ich okolo klavíra a spravím taký mini koncert :D

Ikona diskutujiciho Rondir 2013-04-01 10:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jim budu hrát na baskytaru :D Snad je to nezabije :D

Ikona diskutujiciho Auri 2013-04-02 11:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tohle me uplne dostalo, nadhera! Neco na tom urcite bude, casto si poustim klasiku nebo hraju na cello a rostlinky jsou kosatejsi a kosatejsi, pritom se o ne nijak jinak zvlast nestaram, jen zaliju odstatou vodou. Nedavno jsem na webu narazila i na novou vedeckou studii, kdy rostlinam usazenym v publiku hrala londynska filharmonie :-D a podle vysledku nejlepe rostlinky reagovaly na Mozarta :-)).

Ikona diskutujiciho just it 2013-07-27 22:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je hodně zajímavý… v učebnici psychologie pro VŠ zas je, že rostlina dokáže identifikovat vraha jiné rostliny. Také napojili elektrody na rostlinu, kdy jeden člověk před ní utrhl listy jiné rostlině, rostlina – pozorovatelka byla v klidu. Poté ovšem, když ten člověk tu druhou rostlinu roztrhal s kořeny, tak ta pozorující rostlina začala hrozně vyšilovat. Vrah odešel z místnosti a rostlina – svědkyně, se uklidnila. Opět pak do té místnosti začali pouštět lidi a teprve při vstupu toho vraha se rostlina opět mohla zbláznit. Výkyvy při měření lítaly nahoru a dolů. Tohle jsem četla asi před sedmi lety a už tehdy mi přišlo hrozně zvláštní, jak to může být v učebnici psychologie a nikdo o tom nemluví.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek