Zvonilka: Nejlepší animované pohádky za poslední dobu

4.3.2014 v Doporučení 32

Najít dneska dobrý film je pořád těžší a těžší, pokud neholdujete smrti, hororům, střílečkám, akčňákům… Zkrátka klasickému americkému stylu. A nové pohádky jsou také docela náročné, protože bývají plné násilí. Z dnešních filmů se nějak vytrácí naivita a jsou pořád drsnější a drsnější.

Proto jsem dost pookřála, když jsem zjistila, že existuje něco jako série filmů o Tinker Bell (Zvonilka).

Tyto pohádky mají přesně to co potřebujete, pokud chcete u filmů relaxovat a ne se pořád bát, ze kterého rohu vyskočí záporňák a koho zrovna kuchne. Je to:

1. Krásný obraz, plné barvy, hodně světla. Celkové prostředí je zkrátka nádherné, plné květin

2. Žádné násilí. V pohádkách o Zvonilce není smrt, násilí, klasičtí záporňáci

3. Poselství. Každý z filmů má děj, který předává nějakou hezkou myšlenku a na ní to celé stojí. Není to ,,kdo z koho“, ale naopak o přátelství, o nalézání vlastní hodnoty, vzájemném respektu, o pomáhání si navzájem. – HALÓ? PROČ NEJSOU VŠECHNY FILMY TAKOVÉ?

Jakmile jsem tyto pohádky objevila, pouštím si je pořád dokola. Protože ať už jsem v jakékoliv části filmu, mohu si být jistá několika věcmi: Nesetkám se s násilím, každá vteřina filmu má svoji estetiku a je plná barev, celý fim je roztomilý a sladký od začátku až do konce. Speciálně pro mne má Zvonilka veliké kouzlo a skoro všechny filmy jsem při prvních třech shlédnutích proslzela blahem, jak se mi líbily… Nepamatuji se, která pohádka tohle se mnou v poslední době také udělala.

Které filmy vám tedy nesmí za žádnou cenu ujít?


1. Film: Zvonilka (2008)

Vstupte do tajného světa Hvězdné roklinky a seznamte se se světově proslulou vílou Zvonilkou v jejím vůbec prvním celovečerním animovaném filmu. Vrtalo vám někdy hlavou, kdo svět vždy tak vyzdobí? Kdo přírodě lesk dává v každém ročním období? Vypravte se za dobrodružstvím a pomozte Zvonilce a jejím čtyřem kamarádkám s přípravami jara. Možná, že s trochou víry a špetkou vílího prášku zjistíte, jak důležité je být sám sebou. Ve filmu napěchovaném zábavou a fantazií oslavíte spolu se Zvonilkou její první celovečerní film. Čeká vás kouzelný příběh pro celou rodinu.

http://www.csfd.cz/film/241055-zvonilka/

2. Film: Zvonilka a ztracený poklad (2009)

V tajemné Hvězdné roklince, kde žije Zvonilka a ostatní pohádkové víly, se všichni netrpělivě těší na tradiční podzimní oslavu. Vyjde měsíc, který vílám dovolí uzdravit posvátný strom, zdroj veškeré jejich magie. Nešťastnou náhodou ale uvede Zvonilka celý bájný svět víl v ohrožení a proto se na vlastní pěst a tajně vydá daleko za moře na nebezpečnou výpravu, která by mohla vše napravit. S pomocí kamaráda Terínka a neposedné světlušky musí Zvonilka čelit ohromujícímu novému světu, aby objevila ten největší poklad.

http://www.csfd.cz/film/257902-zvonilka-a-ztraceny-poklad/

3. Film: Zvonilka a velká záchranná výprava (2010)

Co byste dělali, kdybyste potkali vílu? Staňte se svědky prvního setkání Zvonilky s člověkem, který není tím, kým myslíte. Dlouho před tím, než se Zvonilka setkala s Wendy a ztracenými chlapci, se seznámila s Lizzy, dívenkou, která pevně věřila na sílu vílího prášku a kouzelnou říši víl. Když víla jednoho léta navštíví rozkvetlé anglické louky, protnou se poprvé dva velmi odlišné světy a vznikne zvláštní pouto mezi Zvonilkou a zvídavým děvčátkem, které potřebuje kamarády. Zatímco se ostatní víly vypraví na odvážnou záchrannou akci, pustí se Zvonilka do velmi riskantního dobrodružství a ohrozí vlastní bezpečí i budoucnost všech víl. Prožijte naplno úžasný Disneyho nový příběh o síle důvěry a přátelství. Film Zvonilka a velká záchranná výprava je plný napětí a snění a učaruje celou vaši rodinu.

http://www.csfd.cz/film/284091-zvonilka-a-velka-zachranna-vyprava/

4. Film: Zvonilka a Velké hry (2011)

Připojte se ke Zvonilce a jejím kouzelným kamarádům v Disneyho animovaném dobrodružství nazvaném Zvonilka a Velké hry. Jedná se o závody, které jsou zároveň velkou slavností skřítků a víl plnou napětí a překvapení. Jenomže zahradní víly už dlouho nic nevyhrály a Rosetta společně s nově příchozí vílou Chloe se to pokusí změnit. Dojde na souboj mezi vílami ze zahrady a bouřkovými vílami, které už mají pět vítězných prstenů. Pocítí Rosettin tým znovu palčivou porážku, anebo všichni zjistí, že zahradní víla umí mnohem víc než jen rozdávat zářivé úsměvy? Užijte si zábavu a legraci při sledování příběhu o přátelství, spolupráci a radosti ze života. Hry práve začínají, takže otázka zní: Komu budete fandit?

http://www.csfd.cz/film/307658-zvonilka-a-velke-hry/

5. Film: Zvonilka: Tajemství křídel (2012)

Zvonilka: Tajemství křídel je fantastickým příběhem, ve kterém se Zvonilka vydává napříč zapovězenou hranicí ze svého domova do tajemných Zimních lesů, kde se setkává s celou řadou nových zimních víl a odhaluje kouzelné tajemství – Zvonilka má totiž sestru, stejně veselou a hravou Modrovločku. Ta se s ní na oplátku vydává na návštěvu do Zvonilčina domova. Když se o jejich pouti dozví královna Clarion a král Milori, vládci Zimních lesů, varují obě před tím, že už nikdy nesmějí zapovězenou hranici překročit, a vysvětlují jim oběť, kterou sami museli za podobný přestupek podstoupit. Zvonilka a Modrovločka ale nemohou ovlivnit přírodu. Když stroj na výrobu sněhu, který Modrovločka při svém putování po Zvonilčině domově používá, začne ohrožovat strom, jenž je zdrojem kouzelného prášku víl, jsou obě sestry nuceny sjednotit letní a zimní víly a vše napravit dříve, než bude pozdě.

http://www.csfd.cz/film/316610-zvonilka-tajemstvi-kridel/

V současné době údajně přichází do kin další pokračování pod názvem ,,Zvonilka a piráti„, avšak podle stručného popisu filmu mám dojem, jestli ,,skřížením mečů“ neztratí tento díl o vílách to, co na předchozích tolik oceňuji. Což je právě roztomilost a naprostá absence jakéhokoliv násilí.

Zklame příští film, nebo bude mírumilovný jako všechny ostatní? Necháme se překvapit…

Kam dál:

Další doporučené filmy – ZDE

Znáte skvělý film, který stojí za zmíňku? – Doporučte mi ho ►mailem◄

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Mína 2014-03-04 08:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško a všichni….:-)),naprosto souhlasím,tyto pohádky u nás v rodině vedou již několik let(máme dvě holčičky):-).Ale ráda se na ně dívám i já-dospělá žena,protože hladí a ladí oku díky bohaté barevnosti.Všem,kdo rádi pohádky doporučuju jako Aluška:-).Mějte krásný den.

Ikona diskutujiciho benghi 2014-03-04 08:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zkus Strawberry Shortcake :-). To je spolehlivě nenásilný :-)

Ikona diskutujiciho vierocka 2014-03-04 09:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoooj Aluenko…. aj ja milujem tieto rozprávky a teším sa na tú novú no dúfajme že bude tak super ako ostatné.  A na tom CSFD sa to nedá pozrieť… či ano a ako?

Ikona diskutujiciho Vojta 2014-03-04 10:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,

Ikona diskutujiciho Luz 2014-03-04 11:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, tak to si snad taky někdy pustím.

Ikona diskutujiciho katrin 2014-03-04 11:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo tyto filmy jsem viděla nedávno a sledovala jedním dechem – doporučuji! Opravdu se liší od toho, co je ve filmech "běžné".

Ikona diskutujiciho Domča 2014-03-04 12:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo to jsem chtěla vidět, už dlouho to mám napsané, děkuji!:D

Ikona diskutujiciho Vladan 2014-03-04 15:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Absolutně bezvadné – jak byla možnost nenechal jsem si ujít ani jeden díl :-D

Ikona diskutujiciho Bagi 2014-03-04 16:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Áno súhlasím, s mojou 5-ročnou dcérou sme to pozerali dookola.Dcéra nemá rada rozprávky kde sú ako ona hovorí "škaredé obrázky" a násilie, tak sme hľadali a kupodivu našli Zvonilku, po slovensky Cililing. Milujeme príbehy o Zvonilke. Za poslednú dobu konečne niečo skvostné a milé.

Ikona diskutujiciho Rondir 2014-03-04 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Áaaa!

Ikona diskutujiciho Alue 2014-03-04 17:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: CSFD.CZ NENÍ server obsanující filmy. Pouze jejich popisy a recenze. Ti ,,lidé" co mě na netu systematicky pomlouvají a snaží se mi zlikvidovat stránky, mě asi před dvěma lety naprášili adminům a od té doby mám zakázané odkazovat na jakýkoliv nelegální obsah včetně filmů. To znamená, že každý si to musí sehnat sám.

Ikona diskutujiciho Majklice†Světice 2014-03-04 18:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnešní pohádky že jsou pořád drsnější a drsnější? A co jako všechny ty pohádky, ze kterých má ještě spousta dospělých dodnes traumata? :D Hlídám děti, takže jsem pohádek viděla opravdu hodně a v porovnání s těmi starými mi ty nové, až na pár vyjímek, přijdou hrozně nudné.

Ikona diskutujiciho Lúmenn 2014-03-04 18:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli se ti líbilo tohle, rozhodně ti doporučuji My little pony, celé je to taky o přátelství, lásce a všechny epizody hladí po duši:) je to super!:)

Ikona diskutujiciho lenka f 2014-03-04 19:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

13]

Ikona diskutujiciho Inalyn 2014-03-04 20:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Rozhodne súhlasím 🙂 My little pony je úžasné! Pretože ako už všetci vieme – Friendship is magic 🙂

Ikona diskutujiciho Lilien 2014-03-04 20:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě naprosto dostalo Na vlásku. Chameleon je moje oblíbená postava. Celé je to strašně vtipné a krásné a díky té pohádce si nechávám už 11 měsícem odrůstat barvu, abych měla zpátky svou blond :D

Ikona diskutujiciho lenka f 2014-03-04 20:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro vysvětlení pochopitelně, že jsem myslela na Zvonilku. My little pony je ale opravdu pro hodně malý holčičky.

Ikona diskutujiciho Dragita 2014-03-04 22:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na krásnou pohádku se ráda podívám, dík za tip 🙂

Ikona diskutujiciho Lucka 2014-03-05 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky se nam ledove kralivstvi moc libilo, uzasna energie …   [5]:

Ikona diskutujiciho amrita 2014-03-05 20:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

..a videl  niekto rozpravku Rusalka? je to stara ruska hrana rozpravka, asi tak rok 1975, na motivy Andersenovej malej morskej vily, ale mne pride toto spracovanie este o stupen dokonalejsie. cele je to velmi poeticky ladene, vsetky osoby su hlboko charakterovo podchytene a zobrazene celostne, ziadne ciernobiele dobro a zlo, da sa do jednotlivych charakterov nekonecne ponarat a podla mna je v tejto rozpravke vsetko, je to taka moja "biblia", v ktorej sa rada prechadzam a s postavami vediem dialogy. pribeh zacina rozpravat samotny Andersen  pocas nekonecne dlhej cesty kocom mladej spolusediacej, rozpravanie sa rozvia ako  vizia jej i ich spolocneho predosleho zivota, v ktorom hraju ulohu i ostatni spolucestujuci, ktorych vesmir zviedol znovu dokopy, v mierne pozmenenych rolach. sice pribeh nekonci disneyovskym  happyendom, ale podobne ako povodna andersenova verzia, milovnici vzenenosti srdca si pridu na svoje

Ikona diskutujiciho Fox 2014-03-05 23:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za doporučení, rád zkouknu.

Ikona diskutujiciho Lúmenn 2014-03-05 23:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: právěže vůbec, největší skupina lidí, co sleduje My little pony jsou muži ve věku 20-30 let;) Vážně. Já jsem viděla všechny série a naprosto to zbožňuju, je to vážně super, o přátelství, jak se k sobě lidi/poníci mají chovat hezky a pomáhat si i ty příběhy jsou zajímavé. Fakt ten seriál miluju (btw. bavíme se o nových ponících, tedy My little pony – Friendship is magic, ne o těch starých)

Ikona diskutujiciho lenka f 2014-03-06 11:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho A. 2014-03-07 08:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak toto byla prostě překrásná pohádka.. pokud máš Alue nebo někdo ještě nějaké další krásné, tak sem s nimi 🙂

Ikona diskutujiciho clario 2014-03-09 14:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejlepší pohádky jsou bezkonkurenčně Petr Pan, The Secret of Kells a Kouzelná Země Skřítků :D :D.

Ikona diskutujiciho Myšák 2014-03-09 14:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Jen bych doplnila: A buď rád za to, co máš. ;-)

Ikona diskutujiciho Marta 2014-03-14 18:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadá to pěkně, ještě jsem to neviděla,jen jsem o tom slyšela :-). Jako menší jsem koukala na barbie fairytopia, ale to se asi nedá moc s tímto srovnat, je to takové možná "vyumělkovanější", ale příběh to má podle mě velmi pěkný :-). první, druhý i třetí díl, které na sebe volně vanazují.

Ikona diskutujiciho Marta 2014-03-14 18:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě me napadá jeden film – Origin: Spirits of the Past, je to sice trochu více sci-fi, ale má podle mě zajímavý děj, a zaznívá tam píseň od zpěvačky jménem kokia, někde v dotazníku jsem to tehdy četla, že jsi její písně kdysi poslouchaa, když jsem se chtěla na ten film podívat.

Ikona diskutujiciho Luz 2014-10-29 01:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak právě jsem během dlouhého letu viděla 2 tyhle filmy – Ztracený poklad a Piráty, a opravdu moc hezké. Tak jsem zvědavá i na ty ostatní, doufám, že se mi podaří je někde najít na netu. Vizuálně hezký zážitek a taky pěkné příběhy zdůrazňující laskavost a pomáhání.

Ikona diskutujiciho RRR 2015-05-21 18:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milujem Zvonilku! Jedny z najkrajších rozprávok ♥ :-) Videla som každý jeden diel a teším sa na ďalšie 🙂

Ikona diskutujiciho JAKUB Mach 2017-02-25 16:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsou to skvělé tipy a protože mi někdo dát tipy zabavím se nejen já ale i moje děti

Ikona diskutujiciho Jaroslav 2017-04-14 00:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyz jsem si objednal Zvonilku kolekce  1-5dil omylem 2x, tak jsem jednu daroval kamaradovi co ma deti od 7 do 11let. Dekoval mi ze mel od deti na 14dni pokoj, protoze na to porad koukali, a na Zvonilka a Pirati sli aji do kina. To byl darek. Muzu jeste doporucit, Raubiř Ralf a Zootropolis (zootopia), pak Dům kouzel a Dobrodrustvi Tada Stonese a aji Dům v Oblacích.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek