3. LÉČBA RAKOVINY HLÍVOU ÚSTŘIČNOU / Údaje z dalších zdrojů

13.5.2010 v Léčba 2

Chcete vědět více o Hlívě Ústřičné?

Návod na přípravu vás nepřesvědčil a chcete vidět další údaje?

Zde máte výběr textů z jiných webových stránek, které o hlívě pojednávají, popřípadě nabízejí další možné druhy léčby rakoviny.

____________________________________________

Upozorňuji opakovaně, že přípravky z hlívy ústřičné, jako jsou například kapsle, jsou na léčbu rakoviny absolutně k ničemu, proto také v následujících vypůjčených textech nenajdete na žádné tyto kapsle odkaz. – Pamatujte, léčba hlívou ústřičnou je možná pouze konzumací celé houby.

Na stránkách www.josefstepanek.cz byl uveřejněn obsáhlý článek, který nabízí hned několik druhů léčby rakoviny, byla do nich zahrnuta také hlíva a k mému milému překvapení i odkaz na můj návod na léčbu rakoviny hlívovou kaší.

Co se samotné hlívy týče, cituji z článku:

,,Asi už jste slyšeli o této houbě s latinským názvem Pleurotus ostreatus. Byly u ní již prokázány protirakovinové účinky a vědci postupně zkoumají, jaká konkrétní látka je tou hlavní účinnou složkou.

Velmi účinná látka obsažená v této houbě je ß-glukan. O beta-glukanech je známo, že posilují imunitu a mají další léčivé schopnosti. Světovým specialistou na glukany je český vědec žijící v USA, Dr. Václav Větvička, který o svém výzkumu píše také v češtině.

Jestli chcete tuto houbu pro léčbu rakoviny vyzkoušet, přečtěte si recept na léčivou kaši z hlívy ústřičné. Musí být kvalitně pěstována a při tepelné úpravě nesmí přesáhnout 60 °C.“

Kompletní článek najdete zde: www.josefstepanek.cz – Rakovina: Proč vzniká a jak ji léčit?Srdečně vám jej doporučuji, možná vám ukáže i jiné způsoby na vaší cestě ke zdraví.

Další, co by vás mohlo zajímat je článek uveřejněný na stránkách Houby.net.

Cituji z článku:

,,Hlíva ústřičná – Perla mezi houbami

Poklad mezi houbami? Ano, přesně tak bychom mohli hlívu ústřičnou nazvat, neboť má takové léčivé účinky a je tak zdraví prospěšná jako žádná jiná houba, vyrůstající v našich klimatických podmínkách.

Již ve starých herbářích a spisech ze 4.-5. století př.n.l., zejména v Asii, je mnoho důkazů o tom, že lidové léčitelství využívalo jejích cenných léčivých účinků k vyléčení různých nemocí, posílení organismu. Předností této houby jsou její vynikající chuťové a energetické složky, které využívali lidé po mnoho staletí.

Především nás bude zajímat, že tato houba zahájila v tomto století vítězné tažení v Japonsku po tragických událostech ve městech Hirošima a Nagasaki, kdy po svržení atomových bomb byli lidé radioaktivně ozářeni. Japonští vědci objevili v této dřevokazné houbě jeden z nejúčinnějších imunostimulátorů na světě glukan beta, který má schopnost aktivizovat různé buňky v obranném mechanismu člověka a tím likvidovat různé antigeny, bakterie, antitumorové a rakovinotvorné mikroby. Již čínští lékaři hovořili o hlívě jako o houbě, která v sobě obsahuje elixír věčného mládí a probouzí v člověku životní sílu, čistí krev, chrání před nachlazením a utužuje zdraví. Je též prospěšná pro osoby trpících vysokým tlakem a srdečními chorobami.Aromatické a chuťové látky hlívy ústřičné velice vhodně doplňují její nutriční složení, protože zvyšují tvorbu slin a vylučování trávicích šťáv.

Významnou úlohu zde hraje skutečnost, že látky působí současně v určité harmonii, což umožňuje na rozdíl od mnohých chemických léků, komplexní blahodárnou činnost.“

Celý článek najdete zde: Houby.net – Hlíva Ústřičná – Perla mezi houbami

Na stránkách linkovnik.wz.cz vyšel kompletní popis Hlívy Ústřičné.

Dozvíte se její zařazení, stavbu, vlastnosti, použití v kuchyni, výskyt, o pěstování a mimo jiné také její využití v léčení.

Cituji z článku:

,,Použití v léčení
Konzumace hlívy ústřičné díky obsahu polysacharidickému beta 1,3 d-glukanu příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, zvyšuje odolnost proti infekcím, zvyšuje tvorbu červených krvinek mimo kostní dřeň. Účinkuje proti zánětlivým onemocněním, virovým, bakteriálním a plísňovým chorobám, proti hemeroidům, ekzémům, při léčení popálenin atd. Hlíva je přírodním zdrojem látek ze skupiny statinů. Studie prokázaly že hlíva obsahuje 0,4 – 2,7 % statinů v sušině. Obsahuje i β-glukany, také terpeny, zejména pleurotin, který je antibiotickou a antitrombotickou látkou“

Celý článek si můžete přečíst tady: linkovnik.wz.cz – Hlíva Ústřičná

Stránky speciálně o Hlívě Ústřičné najdete zde: www.i-hlivaustricna.cz

Tam se dozvíte mnoho důležitých údajů, konkrétně cituji:

,,Odborníci o Hlívě Ústřičné:

Ačkoli hlíva patří k nejznámějším pěstovaným houbám, přesto není veřejnost dostatečně informována o jejích léčivých vlastnostech. Analýzy prokázaly vysoký obsah léčivých látek v plodnicích. V tom je hlíva srovnatelná s shii-take, jejíž léčivé vlastnosti jsou známy po několik staletí. Byli to slovenští vědci, kteří jako první poukázali na některé léčivé látky v hlívě (Ginterová, Bobek, Ginter,Kuniak).

Tak jako řada dalších léčivých hub obsahuje i hlíva specifický β-D-glukan, nazývaný pleuran. Glukany zvyšují aktivitu imunitního systému u pokusných zvířat i u člověka. Jejich antineoplazmatická aktivita nespočívá v cytotoxicitě, ale v aktivaci buněčného imunitního systému. Glukany zvyšují aktivitu NK buněk a projevují protivirové a protizánětlivé vlastnosti. Glukany také přispívají ke snižování cholesterolu. Aktivací dalších komponent imunitního systému dosahují glukany toho, že makrofágy průběžně odstraňují z cév usazeniny (plaque) ,které považují za cizorodé látky.

Další zajímavou skupinou aktivních látek jsou terpeny s antibiotickou a protirakovinnou aktivitou, které houba syntetizuje. Jedním z nich je pleurotin, který byl také uměle syntetizován.“

Celý článek zde: www.i-hlivaustricna.cz – Odborníci o Hlívě Ústřičné

Dále je velice zajímavá tato část stránek: www.i-hlivaustricna.cz – Příznivé účinky

Na stránkách Bylinky.eu vyšel další skvělý článek o hlívě, ocituji část:

,,Hlíva – prevence a lék proti rakovině
Účinky látek obsažených v hlívě mají prokazatelně protirakovinný účinek. Celá řada odborných studií se i nadále zabývá jejich výzkumem, ale už dnes hlívu najdeme jako součást mnoha preparátů předepisovaných lékaři, nejen léčiteli a bylinkáři. Funguje jak jako prevence, tak jako lék, může zpomalovat rozvoj rakoviny, redukovat některé nádory a pomáhat při doléčení.
Onou úžasnou látkou, stojící za tak významnými účinky, je beta 1,3 d-glukan, který je vysoce zastoupen i v další asijské, léčivé a výborné houbě – Shiitaké. Výtažky z těchto dvou hub s obsahem beta 1,3 d-glukanu se v různých formách úspěšně terapeuticky využívají k léčbě rakoviny. O konzumaci samotné hlívy a přípravků z ní si více povíme na konci článku.“

Celý článek najdete tady: Bylinky.eu – Hlíva ústřičná – houba, která vám prodlouží život

Kam dál:

http://www.nahuby.sk/diskusia.php?parent_message_id=470051

Velmi rozsáhlé pojednání o Hlívě Ústřičné pojmuté hlavně formou dotazů a odpovědí. S nadsázkou lze říci, že se zde dozvíte snad úplně všechno.

http://www.volny.cz/myceliumwolf/hliva.htm

Článek se zabývá hlavně pěstováním hlívy, o účincích se zmiňuje ve spodní části textu.

Recepty obsahující Hlívu Ústřičnou:

*dál už jen ,,h.ú.“

(nelze využít na léčbu rakoviny, pamatujte, že pokud teplota hlívy přesáhne 60°C, její léčivé vlastnosti mizí!)

Pečená h. ú.H. ú. v Čínském karameluMarinovaná h.ú.h. ú. v sýrovém těstíčkuh. ú. na víněh. ú. v receptech houbařůh. ú. dušená s česnekemJablková h. ú. • …na internetu najdete mnoho dalších receptů.

Tak co? Stále ještě váháte s léčbou? Potom už vás bude muset přemluvit sám Pán Bůh.

1. díl: 1. LÉČBA RAKOVINY HLÍVOU ÚSTŘIČNOU / Podrobný návod

2. díl: 2. LÉČBA RAKOVINY HLÍVOU ÚSTŘIČNOU / Podrobnosti pro samotnou léčbu

Komentáře

Ikona diskutujiciho František Rusek 2013-01-19 21:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemám možnost sehnat čerstvé hlívy jinde než v Tesku, kam je dodává firma České houby a.s.v 300g balení. Uvádíte, že tyto hlívy nejsou vhodné pro léčbu.Zajímá mne proč?

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2013-07-05 21:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: naše rodina byla jednou líná zajet za známými pro hlívu a tak jsme jednoduše koupili z Tesca. Můžu říct, že hned jak jsem ji začala vařit, jsem běžela pro mamku, jestli jsem ji nějak nezkazila, protože strašně páchla… Chyba opravdu nebyla na mé straně, ty hlívy se nedaly jíst.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek