2. / Tichá smrt: Wi-fi a mobily: chcete důkazy?

13.12.2012 v Prevence 19

Tento text navazuje na předešlý čánek 1. / Tichá smrt: Wi-fi a mobily

Když píšu a varuji před tím, jak moc je wi-fi a používání mobilního telefonu nebezpečné, vždy se najde mnoho skeptiků, kteří mají pocit, že jde o novou věc a že kdyby to nebylo známé nebo potvrzené, tak by se nic takového neprodávalo.

V tomto článku vám tedy přináším mnoho důležitých zdrojů / důkazů / studií / pokusů a publikovaných článků.

Pokud po pozorném přečtení těchto textů stále ještě bude mít někdo pocit, že jde o zcela bezpečnou věc, je u mne blázen… v příštím díle vás čekají praktické rady, jak s mobilem zacházet.


1. Mobil způsobil nezhoubný nádor na mozku, rozhodl italský soud

Innocente Marcolini (60) působil dvanáct let jako finanční a personální ředitel nadnárodní společnosti na severu Itálie. „Přinejmenším pět nebo šest hodin denně jsem měl mobil u ucha,“ prohlásil. V roce 2002 mu lékaři diagnostikovali nezhoubný nádor v oblasti trojklanného nervu.

Na základě shromážděných informací dospěl Marcolini k závěru, že za jeho nádor může dlouhodobé používání mobilu, v čemž ho utvrdil i fakt, že jeho kolegu postihlo stejné onemocnění.

Až nyní mu ale dala za pravdu i nejvyšší soudní instance a přiznala mu 80procentní invaliditu a nárok na invalidní důchod, čemuž se Národní ústav pro pojištění proti pracovním úrazům léta bránil.

„Nejde o můj osobní boj. Mnozí lidé ještě stále neznají nebezpečí, kterému se vystavují dlouhodobým užíváním mobilu bez použití sluchátek nebo jenom proto, že jej nosí kapse od kalhot,“ prohlásil Marcolini po verdiktu podle listu Corriere della Sera.

Konečně byla uznána souvislost mezi nádory a elektromagnetickými vlnami, a to i přes opačnou propagandu a uklidňující výzkumy financované výrobci mobilů,“ zdůraznil k případu onkolog Angelo Gino Levis, který léta Marcoliniho v jeho boji podporoval.

Lidé by podle Levise měli při telefonování mobilem vždy používat sluchátka, nenosit telefon těsně na těle (například v kapsách) a neužívat často ani bezdrátový telefon, který také silně vydává elektromagnetické vlny. Děti do 12 let by pak mobilem podle něj neměly volat raději vůbec.

Publikovaly Novinky.cz

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/282165-mobil-zpusobil-nezhoubny-nador-na-mozku-rozhodl-italsky-soud.html

2.Vyšlo v lékařském magazínu B.O.D.Y, články ing. Milana Heima:

a:) Článek o testování dětí a jejich výkonů ve škole před a po vlivu mobilního telefonu

Výsledky tohoto pozorování vás dostanou do kolen. Zde je naprosto jasně dokázáno, že mobily výrazně narušují učební proces.

Článek můžete zobrazit zde: milanhein.cz/files/clanky/2011-09.pdf

b:) Mobilní technologie ničí zdraví: milanhein.cz/files/clanky/2011-04.pdf

c:) Celá pravda o zdravotních následcích a nejen to. Cituji část článku:

Dosud zjištěné vlivy

Vysokofrekvenční technologie mají dvě základní oblasti dopadu a to v oblasti štítné žlázy a hrudní kosti. Důsledky se projevují v nárůstu potíží se štítnou žlázou vedoucí až k výskytu karcinomů, oslabením imu- nitního systému, který se pak není schopen vyrovnat např. s chlamydiemi a dalšími infekcemi. V oblasti hrudní kosti vznika- jí nevysvětlitelné bolesti. Užívání mobilů a podobných technologií má rovněž ne- gativní vliv na plodnost, projevující se poklesem počtu spermií a jejich sníženou pohyblivostí. Další nepochybně negativní
věcí je prokazatelně zvýšená agresivita. Tu lze přímo pozorovat výraznou změnou v chování osob během měření pod mo- bilovými vysílači. Často je uváděný syndrom „vaty v hlavě“, který vznikne po krátkém pobytu v posledním patře bytu s WiFi anténami nad stropem. Syndrom se projevuje sníženou schopností koncen- trace, o intuici a dalším vnímání ani ne- mluvě. Na závěr uvádím poznatek z mého měření školní skupiny dětí. Stav několika školáků opouštějících školu s vysílačem na střeše, navíc při 25-ti mobilech na tří- du, byl měřením pomocí EAV zjištěn jako alarmující.

– celý text zobrazíte zde: milanhein.cz/files/clanky/2011-02.pdf

3. Rada Evropy doporučuje zakázat používání mobilních telefonů a wifi sítí ve školách

Výbor Rady Evropy zkoumal důkazy, že technologie mají „potenciálně škodlivý dopad“ na lidi, a dospěl k závěru, že je nutno okamžitě zasáhnout na ochranu dětí.

Zpráva výboru argumentuje, že je zapotřebí vyhnout se chybám, k nimž došlo, když činitelé odpovědní za zdraví veřejnosti nereagovali dost rychle proti nebezpečí azbestu, kouření a olova v benzínu.

Zpráva také zdůrazňuje, že potenciálně nebezpečné jsou bezdrátové telefony a zařízení na monitorování nemluvňat v dětském pokoji.

Výbor varuje, že elektromagnetická radiace, kterou vysílají bezdrátová zařízení, může způsobit rakovinu a ovlivnit vyvíjející se mozek.

Výbor doporučil, aby členské země EU:

  • Nastavily limity dlouhodobého vystavování lidí mikrovlnám, jaké vysílají mobilní telefony
  • Zavedly varovné nálepky na výrobky, které budou zákazníka informovat, že výrobek vysílá elektromagnetické vlny a že jeho používání je spojené se zdravotním rizikem
  • Zakázaly používání mobilních telefonů a bezdrátových počítačových sítí ve školách
  • Zahájily informační kampaně cílené na děti a mladé dospělé o riziku lidskému zdraví
  • Zintenzivnily výzkum a vývoj méně nebezpečných typů antén a mobilních telefonů

Závěry jsou v protikladu s informacemi od Světové zdravotnické organizace a např. i britského ministerstva zdravotnictví, které tvrdí, že elektromagnetické vlny z wifi zařízení a mobilních telefonů lidské zdraví nijak neohrožují.

Experti na zdravotní otázky a telekomunikace nemají jednotný názor na nebezpečí mobilních telefonů a bezdrátových sítí. Zpráva, kterou r, 2007 vydal britský Výzkumný program o mobilních telekomunikacích a zdraví, dospěla k závěru, že mobilní telefony zdraví nijak nepoškozují, nyní však tento program provádí podrobnější studii dlouhodobého efektu používání mobilních telefonů.

Jiní výzkumníci nenalezli žádnou vazbu mezi krátkodobým používáním mobilních telefonů a rakovinou.

Paul Elliot z Imperial College v Londýně, který je šéfem týmu provádějícím velkou mezinárodní studii dlouhodobých dopadů užívání mobilních telefonů u 200 000 lidí poukazuje na to, že existují potenciální otázky, zda užívání mobilních telefonů ovlivňuje kognitivní vzorce a spánek lidí. Zdůrazňuje také, že dosud neexistují žádné studie analyzující dopad užívání mobilních telefonů na děti. Proto se doporučuje opatrnost.

Britské ministerstvo zdravotnictví doporučuje, aby děti používaly mobilní telefony jen výjimečně, pro nezbytné volání, a aby telefonovaly prostřednictvím mobilních telefonů jen krátce.

Publikovaly Britské listy: http://www.blisty.cz/art/58601.html

4. Bezdrátové sítě wi-fi mají škodlivý vliv na stromy, zjistili vědci

Elektromagnetické vlnění bezdrátových wi-fi sítí má škodlivý vliv na stromy. Zjistili to na základě výzkumu holandští vědci. Stromy rostoucí v blízkosti wi-fi vysílačů, které bezdrátovou síť distribuují do přijímačů, trpí poškozením kůry a listí.

Vědci zároveň zjistili, že vlnění wi-fi může rovněž negativně ovlivnit růst kukuřičných klasů.

… již minulý rok se v odborných médiích objevila zpráva o škodlivém vlivu wi-fi vlnění a záření mobilních telefonů na kolonie včel.

Publikovaly Novinky.cz, celý článek je zde:

http://www.novinky.cz/veda-skoly/217630-bezdratove-site-wi-fi-maji-skodlivy-vliv-na-stromy-zjistili-vedci.html

A jedeme dál…

Na stránce http://milanhein.cz/odkazy.php najdete rozsáhlý a skvělý seznam článků o nebezpečí při používání wi-fi a mobilů. Vše co tento seznam obsahuje se pochopitelně do tohoto článku nevejde, račte zde libovolně pokračovat.

Další články:

Používání mobilu v těhotenství prý může ohrozit dítě

Nespěte s mobilem, způsobuje bolesti hlavy

Mobily jsou škodlivé, preventivně varuje šéf amerických onkologů

Používání mobilu zvyšuje riziko vzniku rakoviny úst, varovali vědci

Mobily opravdu způsobují rakovinu, varoval nejrozsáhlejší výzkum

Vědci varují: za deset minut telefonování denně hrozí pískání v uších

Mobil je tím nejhorším, co vás v životě potká (sice s despektem, ale s hromadou odkazů a shrnutých studií)

Pokračování příště



Kam dál:

Otevřít rubriku ZDRAVÍ: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

.

Komentáře

Ikona diskutujiciho vytvorila 2012-12-13 07:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když nosíš mobil v batohu na zádech, je to ok?

Ikona diskutujiciho Ann Taylor 2012-12-13 08:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alkohol.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-12-13 08:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Podle toho, jestli je vypnutý. – Ale k tomu se dostanu v dalším díle, ten vyjde za pár dní, už je napsaný.

Ikona diskutujiciho Insidious 2012-12-13 08:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsou to podle mě blbosti… :/

Ikona diskutujiciho Nasgol 2012-12-13 09:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrušit net na škole?? To tam nebude už žádný důvod proč tam chodit :DDDD

Ikona diskutujiciho Nasgol 2012-12-13 09:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Podle tebe jo no 🙂 protože tomu nerozumíš asi ;P, tady nejde o zdravý rozum, ale o běžně změřitelná data

Ikona diskutujiciho Anub 2012-12-13 11:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to jako se vším. Čím více něčeho jíme, pijeme, čím více něco užíváme a vše nad rámec rozumného použití, vždy se to někde projeví. Dodnes říkám, že drátové telefony jsou to nejlepší, co bylo. Pouze zvuk a nic víc. Dnes bohužel mobilita má zelenou, ale za jakou cenu? Jsme sadisti a ničíme sami sebe za cenu tučného výdělku a to je smutné. Na druhou stranu, dáme-li si párkrát týdně očistu ve vaně s vodou a mořskou solí, účinky tak minimalizujeme. Stačí se o sebe trochu starat a vědět jak.

Ikona diskutujiciho Myšák 2012-12-13 13:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

wifina… z nedávné noci můžu potrvrdit. Když není v provozu je to ok, ale jinak je to peklo, které brání usnout.

Ikona diskutujiciho R.F. 2012-12-13 14:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Štve mě to, fakt štve. Co jsem teďka nastoupila na gympl, je celá škola pokrytá wifi signálem bez hesla, jaká to vymoženost. Takže všichni si jedou ty svý mobily a připojujou se na internet. Já nemívám jako problémy, ale už tím, jak mě to vnitřně rozčiluje si způsobuju bolest hlavy. Doma máme taky bezdrát, ale na co kabel, když chytnu ještě líp, než tu naší, asi ještě dalších 10 sítí. Tak si to alespoň vypnu na noc :D

Ikona diskutujiciho Vepřík 2012-12-13 15:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kroch, verím Ti. Ale myslím si, že asi svojmu osudu neutečiem. Keď musím používať mobil tak fakt kroch sa niečo môže stať. Písala si mi, že mám použiť tie sluchátka na ušká kvik. Ale to ako? Všade ísť so sluchátkami, mať ich aj 10 hodín denne na uškách? Alebo kroch, pripnuté k mobilu a keď zazvoní, rýchlo sa ešte babrať s ich napichnutím do uška? To by bolo zmeškaných hovorov, ajaj! A ja si neplatím službu na zobrazenie čísla volajúceho…tak bohaté zas nie som. Aluška, aj ja si myslím že technika sa s pomocníka už zmenila na naše prekliatie…:(

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-12-13 16:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Ono stačí v konfiguraci routeru nastavit nižší výkon. Třeba já cítím, když to mám poblíž sebe na 100 % výkon. Růzmě mě píchá v prstech a hlavě a vnímám to zkrátka. Ale když snížím výkon na 10 % nebo u některých zařízení je i míň, tak to pořád bohatě stačí na připojení tabletu v pokoji, ale už to vůbec necítím. A na noc vypínám. Bez wifi je tablet k ničemu, takže se bez toho jaksi obejít dneska moc nedá. A ve školách to zakázat, v době, když školy zkouší přecházet z učebnic na tablety, to nepůjde.

Ikona diskutujiciho Merrie 2012-12-13 17:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrušenie mobilov na školách? Tak to nie, ja dochádzam, bez mobilu sa nezaobídem. Žiaľ s wifinou tiež nemôžem nič spraviť 🙁

Ikona diskutujiciho Lili 2012-12-13 18:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě by zajímalo jestli opravdu fungují ty ochranné prvky, které nabízejí v druhém odkazu.

Ikona diskutujiciho orlan 2012-12-13 20:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se dá dělat? Před tím se nedá schovat… radiové vysílání,televizní,satelitní,od operátorů… těch vysilačů je kolem strašně moc … možná nepoužíváním telefonů a wifin si trošku pomůžete,ale nezbavíte se toho úplně… 🙁

Ikona diskutujiciho Pepa 2012-12-14 09:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten druhý odkaz – jakkoli je ten článek hezky napsaný, tak to, že uvedené testy škodlivých účinků prováděli ti, kteří prodávají i ochrana, zrovna důvěru nevyvolává.

Ikona diskutujiciho M. 2012-12-14 10:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jo, je to tak a nečekaný je, že ve venkovských oblastech je to nebezpečnější, protože mobil musí vysílat silněji, aby dosáhl nejbližší BTS

Ikona diskutujiciho Kačka 2013-01-12 21:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A sluchátka napojená do počítače nevadí?? Mě totiž asi po hodině poslouchání hudby  POTICHU začne bolet hlava.

Ikona diskutujiciho Michael Řehulka 2013-12-28 23:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zašli jsme moc daleko. Už nic neuděláme. Jedině vymyslet nějáké oblečení, které zabrání vlnám pronikat. Alespoň v tom nejhorším spektru.

Ikona diskutujiciho Michael Řehulka 2013-12-28 23:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Zase neblázni Kačko, to s tím nemá co dělat :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek