Chcete vědět více o Hlívě Ústřičné?
Návod na přípravu vás nepřesvědčil a chcete vidět další údaje?
Zde máte výběr textů z jiných webových stránek, které o hlívě pojednávají, popřípadě nabízejí další možné druhy léčby rakoviny.
____________________________________________
Upozorňuji opakovaně, že přípravky z hlívy ústřičné, jako jsou například kapsle, jsou na léčbu rakoviny absolutně k ničemu, proto také v následujících vypůjčených textech nenajdete na žádné tyto kapsle odkaz. – Pamatujte, léčba hlívou ústřičnou je možná pouze konzumací celé houby.
Na stránkách www.josefstepanek.cz byl uveřejněn obsáhlý článek, který nabízí hned několik druhů léčby rakoviny, byla do nich zahrnuta také hlíva a k mému milému překvapení i odkaz na můj návod na léčbu rakoviny hlívovou kaší.
Co se samotné hlívy týče, cituji z článku:
,,Asi už jste slyšeli o této houbě s latinským názvem Pleurotus ostreatus. Byly u ní již prokázány protirakovinové účinky a vědci postupně zkoumají, jaká konkrétní látka je tou hlavní účinnou složkou.
Velmi účinná látka obsažená v této houbě je ß-glukan. O beta-glukanech je známo, že posilují imunitu a mají další léčivé schopnosti. Světovým specialistou na glukany je český vědec žijící v USA, Dr. Václav Větvička, který o svém výzkumu píše také v češtině.
Jestli chcete tuto houbu pro léčbu rakoviny vyzkoušet, přečtěte si recept na léčivou kaši z hlívy ústřičné. Musí být kvalitně pěstována a při tepelné úpravě nesmí přesáhnout 60 °C.“
Kompletní článek najdete zde: www.josefstepanek.cz – Rakovina: Proč vzniká a jak ji léčit? – Srdečně vám jej doporučuji, možná vám ukáže i jiné způsoby na vaší cestě ke zdraví.
Další, co by vás mohlo zajímat je článek uveřejněný na stránkách Houby.net.
Cituji z článku:
,,Hlíva ústřičná – Perla mezi houbami
Poklad mezi houbami? Ano, přesně tak bychom mohli hlívu ústřičnou nazvat, neboť má takové léčivé účinky a je tak zdraví prospěšná jako žádná jiná houba, vyrůstající v našich klimatických podmínkách.
Již ve starých herbářích a spisech ze 4.-5. století př.n.l., zejména v Asii, je mnoho důkazů o tom, že lidové léčitelství využívalo jejích cenných léčivých účinků k vyléčení různých nemocí, posílení organismu. Předností této houby jsou její vynikající chuťové a energetické složky, které využívali lidé po mnoho staletí.
Především nás bude zajímat, že tato houba zahájila v tomto století vítězné tažení v Japonsku po tragických událostech ve městech Hirošima a Nagasaki, kdy po svržení atomových bomb byli lidé radioaktivně ozářeni. Japonští vědci objevili v této dřevokazné houbě jeden z nejúčinnějších imunostimulátorů na světě glukan beta, který má schopnost aktivizovat různé buňky v obranném mechanismu člověka a tím likvidovat různé antigeny, bakterie, antitumorové a rakovinotvorné mikroby. Již čínští lékaři hovořili o hlívě jako o houbě, která v sobě obsahuje elixír věčného mládí a probouzí v člověku životní sílu, čistí krev, chrání před nachlazením a utužuje zdraví. Je též prospěšná pro osoby trpících vysokým tlakem a srdečními chorobami.Aromatické a chuťové látky hlívy ústřičné velice vhodně doplňují její nutriční složení, protože zvyšují tvorbu slin a vylučování trávicích šťáv.
Významnou úlohu zde hraje skutečnost, že látky působí současně v určité harmonii, což umožňuje na rozdíl od mnohých chemických léků, komplexní blahodárnou činnost.“
Celý článek najdete zde: Houby.net – Hlíva Ústřičná – Perla mezi houbami
Na stránkách linkovnik.wz.cz vyšel kompletní popis Hlívy Ústřičné.
Dozvíte se její zařazení, stavbu, vlastnosti, použití v kuchyni, výskyt, o pěstování a mimo jiné také její využití v léčení.
Cituji z článku:
,,Použití v léčení
Konzumace hlívy ústřičné díky obsahu polysacharidickému beta 1,3 d-glukanu příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, zvyšuje odolnost proti infekcím, zvyšuje tvorbu červených krvinek mimo kostní dřeň. Účinkuje proti zánětlivým onemocněním, virovým, bakteriálním a plísňovým chorobám, proti hemeroidům, ekzémům, při léčení popálenin atd. Hlíva je přírodním zdrojem látek ze skupiny statinů. Studie prokázaly že hlíva obsahuje 0,4 – 2,7 % statinů v sušině. Obsahuje i β-glukany, také terpeny, zejména pleurotin, který je antibiotickou a antitrombotickou látkou“
Celý článek si můžete přečíst tady: linkovnik.wz.cz – Hlíva Ústřičná
Stránky speciálně o Hlívě Ústřičné najdete zde: www.i-hlivaustricna.cz
Tam se dozvíte mnoho důležitých údajů, konkrétně cituji:
,,Odborníci o Hlívě Ústřičné:
Ačkoli hlíva patří k nejznámějším pěstovaným houbám, přesto není veřejnost dostatečně informována o jejích léčivých vlastnostech. Analýzy prokázaly vysoký obsah léčivých látek v plodnicích. V tom je hlíva srovnatelná s shii-take, jejíž léčivé vlastnosti jsou známy po několik staletí. Byli to slovenští vědci, kteří jako první poukázali na některé léčivé látky v hlívě (Ginterová, Bobek, Ginter,Kuniak).
Tak jako řada dalších léčivých hub obsahuje i hlíva specifický β-D-glukan, nazývaný pleuran. Glukany zvyšují aktivitu imunitního systému u pokusných zvířat i u člověka. Jejich antineoplazmatická aktivita nespočívá v cytotoxicitě, ale v aktivaci buněčného imunitního systému. Glukany zvyšují aktivitu NK buněk a projevují protivirové a protizánětlivé vlastnosti. Glukany také přispívají ke snižování cholesterolu. Aktivací dalších komponent imunitního systému dosahují glukany toho, že makrofágy průběžně odstraňují z cév usazeniny (plaque) ,které považují za cizorodé látky.
Další zajímavou skupinou aktivních látek jsou terpeny s antibiotickou a protirakovinnou aktivitou, které houba syntetizuje. Jedním z nich je pleurotin, který byl také uměle syntetizován.“
Celý článek zde: www.i-hlivaustricna.cz – Odborníci o Hlívě Ústřičné
Dále je velice zajímavá tato část stránek: www.i-hlivaustricna.cz – Příznivé účinky
Na stránkách Bylinky.eu vyšel další skvělý článek o hlívě, ocituji část:
,,Hlíva – prevence a lék proti rakovině
Účinky látek obsažených v hlívě mají prokazatelně protirakovinný účinek. Celá řada odborných studií se i nadále zabývá jejich výzkumem, ale už dnes hlívu najdeme jako součást mnoha preparátů předepisovaných lékaři, nejen léčiteli a bylinkáři. Funguje jak jako prevence, tak jako lék, může zpomalovat rozvoj rakoviny, redukovat některé nádory a pomáhat při doléčení.
Onou úžasnou látkou, stojící za tak významnými účinky, je beta 1,3 d-glukan, který je vysoce zastoupen i v další asijské, léčivé a výborné houbě – Shiitaké. Výtažky z těchto dvou hub s obsahem beta 1,3 d-glukanu se v různých formách úspěšně terapeuticky využívají k léčbě rakoviny. O konzumaci samotné hlívy a přípravků z ní si více povíme na konci článku.“
Celý článek najdete tady: Bylinky.eu – Hlíva ústřičná – houba, která vám prodlouží život
Kam dál:
http://www.nahuby.sk/diskusia.php?parent_message_id=470051
Velmi rozsáhlé pojednání o Hlívě Ústřičné pojmuté hlavně formou dotazů a odpovědí. S nadsázkou lze říci, že se zde dozvíte snad úplně všechno.
http://www.volny.cz/myceliumwolf/hliva.htm
Článek se zabývá hlavně pěstováním hlívy, o účincích se zmiňuje ve spodní části textu.
Recepty obsahující Hlívu Ústřičnou:
*dál už jen ,,h.ú.“
(nelze využít na léčbu rakoviny, pamatujte, že pokud teplota hlívy přesáhne 60°C, její léčivé vlastnosti mizí!)
• Pečená h. ú. • H. ú. v Čínském karamelu • Marinovaná h.ú. • h. ú. v sýrovém těstíčku • h. ú. na víně • h. ú. v receptech houbařů • h. ú. dušená s česnekem • Jablková h. ú. • …na internetu najdete mnoho dalších receptů.
Tak co? Stále ještě váháte s léčbou? Potom už vás bude muset přemluvit sám Pán Bůh.
1. díl: 1. LÉČBA RAKOVINY HLÍVOU ÚSTŘIČNOU / Podrobný návod
2. díl: 2. LÉČBA RAKOVINY HLÍVOU ÚSTŘIČNOU / Podrobnosti pro samotnou léčbu
Poslední komentáře
-asdf proto byly ty kameny zničeny. Brzy se odehrají…
-armag Chemtrails se používají hlavně k řízení počasí, zastínění…
-martin ****** Zajímat se o fungování světa je potřeba, ale…
-martin ****** Tak to rozhodně.
-Alue K. Loskotová