Pochybují mimosmyslově nadaní lidé sami o sobě? Všichni se snažíme učit se a vyvíjet se. Učíme se z toho, co děláme správně, a učíme se i z našich chyb. Učíme se sami od sebe, od ostatních lidí, od Kosmu. Jsme učitel i student současně.
5 Věcí, které přivádějí každou čarodějku k pochybnostem (nebo mága, pokud jste muž)
Musíme být soucitní, trpěliví a jemní. Na sebe i na ostatní lidi. Podívejme se dnes na 5 hlavních důvodů, díky kterým snad každý z nás někdy procházel fázemi zaváhání, strachu a sebepochybností – pochybností o světě i o nás.
1. Věnujeme moc pozornosti tomu, co si ostatní lidé myslí
Každá lidská bytost je většinou zranitelná, když je zasažena kritikou jiné. Mnoho lidí to zabolí a oslabí, hlavně když jsou přesvědčeni o tom, že slova jiné osoby mají více síly, nebo jsou legitimnější, než jejich vlastní. Sebedůvěra a víra v to co dělám, je klíč. Kdo je vnitřně slabý a sám sebou nejistý, toho už jen samotná slova dokážou smést.
Je pravda, že jsme citliví na kritiku už od velmi nízkého věku, počínaje našimi rodiči a blízkými příbuznými, kteří nás neustále srovnávají s ostatními. Nyní je čas ukončit tento starý zlozvyk. Pokud se cítíte mocní a kompetentní, pak jste! Pokud se cítíte krásně, jste!
Nečekejte a nevyžadujte od ostatních lidí neustálou validaci všeho co děláte. Tak se nikam nedostanete, protože vám každý člověk bude říkat něco jiného. Místo toho naslouchejte sami sobě, učte se ve vašem vlastním tempu a buďte tím, kým chcete být, co vás učiní šťastnými.
Ukončete zvyk neustále přizpůsobovat svou osobnost a svou kariéru tomu, co si ostatní lidé myslí, že je pro vás nejlepší.
Projevte respekt k jejich názoru, protože každá dobře míněná rada může být nápomocná, ale řídit se tím nemusíte a nemusíte to ani brát jako vaši realitu. Je to pouze něčí myšlenka, nic víc. To jestli má váhu, záleží na vás, pokud se tak rozhodnete. Je to váš život, vy ponesete důsledky. Nikdo jiný.
2. Věříme, že nejsme sami o sobě dost dobří
Je to druhá strana mince prvního popsaného důvodu. Tak usilovně se snažíme být tím nejlepším, abychom nikoho neštvali, aby nás každý měl rád, abychom si zasloužili přízeň druhých.
Pravda je, že nikdo není dokonalý. My všichni rosteme a vyvíjíme se vlastním tempem. A to bychom měli umět respektovat u sebe i u ostatních.
Pokud potkáte někoho, o kom si myslíte, že vám nesedí, nebo s ním v něčem nesouhlasíte, nekritizujte ho a nechte ho být. V tomto vesmíru je místo pro každého. Naučte milovat ostatní lidi takové jací jsou i milovat sebe sama takové, jací jste. Máte moc změnit cokoliv, co se vám nelíbí. I kdyby jen čistě změnou úhlu pohledu, nebo přenesením pozornosti jinam.
3. Když spatříme chybu u někoho, kdo je náš vzor, nebo studna vědomostí
Každý skvělý učitel může dělat chyby. Váš mentor/vzor/učitel je stále jenom člověk (který je současně na své vlastní cestě vývoje!) a samozřejmě, že má nějaké nedostatky, nebo se občas splete. Každý roste, dokonce i ta nejrozvinutější duše na světě.
Je velmi důležité být samostatná sebevědomá jednotka a z jiných zdrojů si brát inspiraci, nápady, či vědění. Pokud jste se však fanaticky na někoho upnuli, nekriticky papouškujete všechno co daný zdroj vypustí aniž byste nad tím trochu přemýšleli, nebo si cokoliv ověřili a pak jste rozčarovaní z toho, že něco z toho bylo špatně a rozbije vám to úplně celý vzdušný zámek, nemůžete nikdy vinit svého učitele/ svůj vzor, ale viňte sebe sama. Je to pro vás důležitá lekce. Připomínka toho, že nemáte a ani nesmíte svou sebedůvěru a svou životní cestu zakládat na cestě někoho jiného. Musí to být vaše vlastní cesta, kde se vy rozhodujete, vy si skládáte znalosti jednu k druhé, vy si vybíráte co si do života pustíte a vy za svoje chování nesete veškerou zodpovědnost. Nikdo jiný.
Pokud jste samostatní a sebevědomí, pak nemáte problém přimout i zdroje nebo učitele s jejich chybami a vybrat si z nich to, co s vámi rezonuje, co je pro vás prospěšné a případné nedostatky jim odpustit. Víte, že jsme všichni na cestě a chyba někoho jiného nemá na vaši stabilitu žádný vliv.
Pokud očekáváte, že někdy najdete někoho kdo bude dokonalý, kdo nikdy nešlápne vedle a koho budete směle bez rizika kopírovat, žijete podle toho a pak jste zklamaní, svědčí to o nevyzrálosti a nedostatku realistického myšlení. Obyčejný selský rozum a nohy pevně na zemi jsou moc důležité nástroje. Dokud se toto nenaučíte, navždy budete plní pochybností a každá chyba kohokoliv ke komu vzhlížíte vás vrhne zpět na nulu.
4. Cítíme se odpojení
Když začnete cítit strach a pohltí vás pochybnosti o sobě a o tomto světě, ztrácíte svou důvěru ve Zdroj všech věcí, ať už to nazýváte Příroda, Bohyně, Vesmír, Duch atd.
Myslíte si, že vás vyšší síla neslyší a jste naštvaní, protože věci nevycházejí tak, jak jste si to vysnili. Pokud tohle neopravíte, bude to dál eskalovat. Výzva je opět najít víru v sebe sama a požádat vyšší sféru o pomoc.
Konstruktivní síla Vesmíru, ani vaši strážní andělé, nejsou nikdy hluší k vašim modlitbám a nemají jiný cíl, než vaše životní štěstí. Ale pořád žijeme v našem vlastním mikrokosmu, vidíme jen to co chceme vidět a můžeme být poněkud slepí k jevům a náznakům, které nečekáme, nebo které neodpovídají naší představě o tom, jak to má správě probíhat. Naučte se, že všechno co se děje, dobré nebo špatné, se stane, aby vás posílilo, pomohlo vám být upřímní sami k sobě, najít pravdu, žít v souladu se vyšším Já a za pracovat na svém štěstí. Každý problém je výzva k učení a nápravě. Jakmile tuto lekci zvládnete, bude odpuštění, přijetí a soucit volně plynout vaším životem a doslova ho promění.
Abyste obnovili své napojení na vyšší síly, jděte do přírody a proveďte rituály pro očistu své energie. V přírodě se lze nejsnadněji napojit na síly přírody, které vám vyčistí hlavu a aktivují vaše vědomí. Právě tam máte nejvyšší šanci znovu prožít pocit spojení.
Pocit odpojení se většinou dostavuje, když máte disharmonické energetické pole. V přírodě ho můžete zase naladit.
5. Soustředíme příliš mnoho energie na jiné aspekty našeho života
Většina lidí žije rušným životem. V našem životě máme mnoho důležitých aspektů, jako je rodina, kariéra, láska, o které se staráme. Přílišné zaměření se na jeden aspekt může rovnováhu narušit. Co je tedy třeba udělat? Musíme pochopit koncept rovnováhy a začít svou energii rozumně rozdělovat. Musíme začít plánovat to, co chceme dělat.
Test
Vezměte si kus papíru a zapište si různé aspekty vašeho života:
Rodina, přátelé, já, kariéra, láska, spiritualita, sex, studia, koníčky.
Poté u každého uveďte skóre ve formě procent. Máte výchozí počet 100% (nebo klidně 1000% jak chcete) a tato přerozdělte mezi jednotlivá témata.
Rozdělujte podle toho, kolik myslíte, že tímto směrem obvykle směřuje vaší energie. Výsledky vám odhalí pravdu o tom, jak vlastně nakládáte se svým časem a svou energií.
Pokud vám základní procenta nestačí, máte potřebu si psát vyšší čísla a dostáváte se ve výsledném součtu nad původních 100% (nebo 1000%), znamená to, že se přetěžujete.
Pokud narazíte na aspekty svého života, které mají hodně nízké skóre, jsou to místa, která logicky zanedbáváte.
Hodně vysoké skóre také ukazuje, kam investujete nejvíce své energie a potenciálně to přeháníte.
Poté si napište procenta ješte jednou podle toho, jak si myslíte, že byste to měli rozdělovat správně. Možná je čas na dovolenou, nebo nové dobrodružství. Smyslem testu je, začít moudře investovat vaši energii, protože sklízíte to, co sejete.
Pokud se cítíte odpojení a přitom vám v testu vyšly na spiritualitu nízká procenta, tak se tomu nedivte. Možná je to prostě symptom. Věnujte tomuto směru víc času a uvidíte, že se pocit vašeho napojení a přízně z vyšších sfér zase vrátí.
© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová ....A neublíží to spíš takové slevy tvým křišťálům?
-Aaenn Tak toto asi máme väčšina, pokiaľ nie všetci.…
-Zuzi Pokud nevěříš googlu, je možné zavolat i do…
-Alue K. Loskotová No, pripomenulo mi to hudobný klip od Priessnitz…
-mariankosnac