9 nemocí, které vyléčí jablečný ocet za dva měsíce

8.11.2019 v Léčba 6

Téměř každý z nás má doma jablečný ocet. Je to jeden z nejlepších přírodních léčebných prostředků, které máme k dispozici. Jablečný ocet je cennější než známější kvasný lihový, protože obsahuje látky, které dokážou léčit velké množství nemocí a zdravotních problémů. Pomáhá například s běžnými příznaky chřipky a nachlazení, působí proti škytavce, napomáhá k lepšímu hubnutí a předchází dokonce i onemocněním srdce.



To je však jen začátek. Pokud začnete pravidelně konzumovat 1 čajovou lžičku jablečného octa zředěného ve sklenici vody denně, během 60 dnů se to na vašem těle se projeví následovně:

1. Jablečný ocet působí jako silný antioxidant
Jablečný ocet má vysoký obsah antioxidantů, včetně kyseliny gallové, katechinů či kyseliny chlorogenové. Tyto látky omlazují organismus a zlepšují mnohé tělesné funkce.

2. Zdravý cholesterol
Jablečný ocet udržuje zdravé úrovně krevního cholesterolu. Kromě toho odstraňuje hlavní příčiny vysoké hladiny špatného LDL cholesterolu a triglyceridů. Tím předchází poškození cév, tepen a oxidačnímu stresu. Užívání 2 polévkových lžic denně dokáže ještě více posílit zdraví srdce v případě jeho onemocnění.

3. Zdravá úroveň krevního cukru
Podle mnoha studií má jablečný ocet silné antiglykemické účinky, které regulují hladinu cukru v krvi. Konkrétně dochází k tomu, že brzdí trávení škrobu, čímž brání prudkému nárůstu hladin krevního cukru.

4. Potlačuje pálení žáhy a žaludeční reflux
Navzdory všeobecnému přesvědčení, že pálení žáhy je způsobeno nadbytkem žaludečních kyselin, ve skutečnosti je jeho příčinou přesný opak, čili nízká tvorba kyseliny v žaludku. Když vypijete 1 polévkovou lžíci jablečného octa zředěného ve sklenici vody, zvýšíte koncentraci kyseliny v žaludku a zmírníte příznaky pálení žáhy a refluxu.

5. Zlepšení absorpce živin ve střevech
Kyselinový obsah jablečného octa podporuje vstřebávání důležitých minerálů z jídla ve střevech. Měli byste si ho proto přidávat do salátových dresingů, polévek a dalších jídel. Výrazně tím zlepšíte využití živin z mnoha potravin.

6. Hubnutí
Kyselina octová z jablečného octa je extrémně přínosná pro ty, kteří se snaží zhubnout, ale příliš se jim nedaří. Tato látka urychluje metabolismus, snižuje zadržování vody v těle a také potlačuje chuť k jídlu.



7. Candida
Studie potvrdily, že candidová infekce dokáže být úspěšně odstraněna konzumací jediné polévkové lžíce jablečného octa denně po dobu dvou měsíců. Za tento účinek vděčí jablečný ocet svým silným proti kvasinkovým a antimykotickým vlastnostem.

8. Ucpané nosní dutiny
Jablečný ocet zprůchodňuje dýchání tím, že rozpouští hleny v nosních dutinách a urychluje jejich vyloučení ven z těla. Kromě toho má i silné antibakteriální účinky, proto je výborný při léčbě všech druhů bakteriálních infekcí.

9. Kožní problémy
Jablečný ocet pomáhá také při kožních onemocněních, vyrážkách a lupénce. Podle závažnosti onemocnění a podle potřeby se vnitřně užívá 1-3x denně 1-2 pol. lžíce. Zlepšení onemocnění by se mělo projevit už po několika dnech a vymizet do dvou měsíců. Ocet zlepšuje přirozenou imunitu kůže a potlačuje rozvoj nemocí na jejím povrchu.

Pozor, ne každý jablečný ocet který najdete v obchodě, je pro tento druh léčby vhodný. Klasické levné a dokonale čiré octy ze supermarketu bývají velice silné, extrémě kyselé a chuťově velice nepříjemné. V jídle se to ztratí, ale jakmile je máte pít ředěné zvlášť, je to utrpení. Pro jejich odpornou a agresivní chuť i přes vydatné ředění vodou jsou pro dvouměsíční ozdravnou kúru nevhodné. Dost možná ani nevznikají přírodním kvašením a nemají proto popisované léčebné účinky.
Z toho důvodu doporučuji, abyste používali výhradně bio jablečný ocet. Upřednostněte takový, který je vyroben přírodním kvašením, je nepasterizovaný a nefiltrovaný. Skvělé zkušenosti mám s jablečným octem z drogerie DM (na obrázku nahoře.) Chuťově je výborný a po zředění vodou snesitelný, připomíná trochu limonádu a dá se pít delší dobu, aniž by se zprotivil. V porovnání s klasickým octem ze supermarketu je to nebe a dudy. Případně se dá jablečný ocet i vyrobit doma.

Při konzumaci ocet vždy dostatečně zřeďte s vodou (1 polévková lžíce na 2dcl vody), protože sám o sobě je velmi silnou kyselinou. K ochucení a zmírnění kyselé chuti do něj můžete přidat i trochu medu. Nepijte jablečný ocet úplně na lačno, nemusel by vám dělat dobře. Při pití ho ani nedržte v ústech, abyste si nenarušovali zubní sklovinu.

připravila Aluška.org © www.aluska.org 2019



Komentáře

Ikona diskutujiciho Luk 2019-11-08 18:11:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 mě třeba ten kyselej obyčejnej chutná, pro mě to byla mňamka při očistě jaterní. Více mne znepokojuje pokud by byly velké rozdíly mezi bio jablečným octem a tím obyčejným :/
Děkuji moc za tipy

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-11-08 19:03:56
Ikona diskutujiciho
sipka

je v tom ooobrovský rozdíl, úplně jiná tekutina

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-11-08 20:45:14
Ikona diskutujiciho
sipka

super BIO jablečný ocet mají v dm.

Ikona diskutujiciho Milca 2019-11-11 19:35:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem poridila a jsem na to mooc zvedava. 🙂

Ikona diskutujiciho Zuzana 2021-03-22 01:50:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím,kdy mám jablečný ocet používat nejlépe ráno nebo večer..dekuji

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-22 08:30:53
Ikona diskutujiciho
sipka

lépe 2x denně

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek