Co způsobuje amalgámová plomba v lidském organismu a jak detoxikovat přirozeně těžké kovy ? / Doporučuji

16.4.2017 v Zdravověda 15

Kovy jsou součástí našeho života. Setkáme se s nimi v přírodě, domácnosti, v pigmentech různých barev, dokonce tetování obsahuje kovy. Usazují se v našem těle, které je nedokáže vyloučit. Jsme jimi doslova zatíženi. Je to daň naší moderní doby. Uvolňují se ze zemské kůry, jsou ve vzduchu, vodě, potravinách. Přispívají k zatížení organismu a tím i k mnohým civilizačním onemocněním.

Číňané léčili už o 2000 let dříve než Evropané syfilis rtutí
Také hnilobu zubu kurýrovali již pomocí plomb. Řekové a Římané používali rtuť ke kultovním účelům. Od 9. století používali Arabové masti obsahující rtuť a ještě dnes používají prášek obsahující rtuť proti vším ve vlasech. V 16. století byla známá léčebná kúra ( kalomel – chlorid rtuťnatý ) proti syfilis . V Evropě známe amalgám 150 let.


V zubním lékařství se dodnes používá amalgám
Jde o slitinu kovů s rtutí ( latinsky amalgamy ) . Z poloviny se skládá ze rtuti, zbytek se dělí mezi stříbro, cín a měď. Všechny součásti patří k těžkým kovům. Amalgám je dnes největší zdroj kontaminace rtutí. Po deseti letech se v pečetích nachází už jen polovina původní rtuti. Tím se výplně zmenšují a vznikají okrajové trhliny, v nichž se usazují bakterie. Tak musí být staré výplně čas od času nahrazovány. Uvolňování rtuti z amalgámu se děje díky žvýkání a skřípání zubů, horkým nebo kyselým jídlům a nápojům (kola, limonáda, káva, ocet, kyselé ovoce atd.) a díky cukru a potravě obsahující cukr, který bakterie během 5 minut zpracují na kyselinu. Vědecké studie dokázaly, že rtuť brání v příjmu aminokyselin do mozku a vylučování zplodin metabolického procesu a jedů z něj, a že vede k zmenšenému příjmu energie. Lidé zatížení amalgámem přijímají ve zvýšené míře také jiné jedy z životního prostředí, protože tento těžký kov brání buňkám v tom, aby se izolovaly, a nechává těžké kovy, pesticidy a formaldehyd snadněji vnikat. Takto se mohou jedy hromadit 30 až 100krát více než u lidí bez amalgámu a jedovaté účinky se mohou znásobit až 2000 krát.

Otrava amalgámem
Otrava nositelů amalgámu probíhá chronicky. Rtuť je postupný jed, o němž nikdo neví, kde se přesně usadí a kdy ukáže své účinky. Pokud vám zubař například odstraní plomby, musí je odstranit jako zvláštní odpad, aby se nezamořila voda. Během kousání se z plomb uvolňuje 20 až 100, ojediněle dokonce až 700 mikrogramů rtuti. Akumulační orgány játra, ledviny, plíce a mozek ukládají přijatou rtuť do svých buněk, kde zůstane doživotně a škodí.

Řasy chlorella pyrenoidosa
Jsou životní formy s nejbohatším obsahem chlorofylu na Zemi se silně pročišťujícími účinky. Jejich buněčná stěna ze tří vrstev se skládá z nestravitelné celulózy a sporopoleninu. Díky polysacharidům a metylcobalaminu ( druh vitamínu B12 ) odvádí chlorella rtuť z tkáňové vazby do krevního řečiště a přes stěnu střeva do stolice, kde je pevně vázaná na buněčnou stěnu řasy a je vyloučena. Ve stolici nacházíme 20 krát více rtuti než v moči ( u 12 amalgámových výplní se objeví na příklad 50 mikrogramů rtuti na 1 kg stolice).

Česnek medvědí
V česneku medvědím a v menší míře také v česneku jsou obsaženy tzv. sulfhydrylové skupiny vazby mezi sírou a vodíkem, které přijímají rtuť do krve a mohou ji vylučovat přes ledviny. Česnek medvědí má podobné účinky jako syntetický tvůrce chelátů DMPS. Nemobilizuje však tak velké množství těžkých kovů, proto odvod trvá déle, tím je ale šetrnější pro tělo a s menšími projevy detoxikace. Česnek medvědí se může brát ve vysoké dávce, až k čichové hranici. V předjaří se dá připravit čerstvý jako salát.

Bylinky nám sice pomohou zbavit se následků otravy rtutí, ale v první řadě se musíme postarat o náš chrup a zbavit se časované rtuťové bomby v našich ústech. To je jediné řešení jak předcházet otravě amalgámem.

zdroj: http://www.vylecime.cz/otrava-amalgamem-ze-zubnich-plomb

Pozn. Alue: Investujte prosím do svého zdraví a požádejte svého zubaře, aby vám vyměnil amalgám za bílé plomby. Vyřeší a předejde to mnoha zdravotním problémům, spojeným s otravou těžkými kovy. Pamatujte však na to, že se mohou odstranit pouze dvě plomby naráz, nikdy ne tři a více. Pokud je amalgám velký, pak raději po jednom. Pokud by se odstranily tři a více naráz, mozek by mohl dostat šok a nemuseli byste to rozchodit. Amalgám v ústech vytváří slabý elektrický proud, na který si mozek postupně zvyká a změnou plomb se změní i tyto proudy, zatěžující mozek. Lidské tělo je úžasně odolné, dokáže se hodně přizpůsobit a přežít mnoho otrav, ale musíte na to jít postupně.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Dzejna99 2017-04-16 06:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě čerstvý koriandr

Ikona diskutujiciho Lucka 2017-04-16 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Amalgamova plomba se přesně kvůli tomuhle zrušila,ted je pouze bílá plomba.A ten kdo má v ústech amalgamovu-tak by jí měl co nejrychleji vyměnit.Doporučují to i zubaři.

Ikona diskutujiciho áťa 77 2017-04-16 12:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Extrémně důležitý článek! Díky!

Ikona diskutujiciho Peace 2017-04-16 12:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale kterým typem plombu nahradit? Prý existuje více druhů a některé druhy jsou taky pro tělo špatné.

Ikona diskutujiciho Petr Pan 2017-04-16 13:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Byla jsi někdy v poslední době u zubaře? Já jen, že to není vůbec pravda.

Ikona diskutujiciho Petr Pan 2017-04-16 13:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To bylo k tomu, že se amalgámová plomba zrušila… Od poloviny 2017 by ji akorát neměly dostávat děti a těhotné.

Ikona diskutujiciho Fellien 2017-04-16 15:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Amalgám mám vyměněný za bílé už spoustu let a nelituju. Ty amalgámy se mi v puse i pořád lámaly a s bílými plombami problém zatím nemám. Snad to tak i zůstane.

Ikona diskutujiciho Alue 2017-04-16 17:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:  Bílé plomby opravdu existují v několika variantách a vybírá se podle toho, na kterou část zubu a v jakém úhlu se vyplňuje. Některé jsou pevnější, jiné se víc obrušují, ještě existuje umělá sklovina.. a jsou místa, kam prý bílá nejde vůbec, protože se moc patlá. Ale na tyhle věci se musíš domluvit se svým zubařem.

Ikona diskutujiciho Mramorka 2017-04-16 18:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Plomby naštěstí nemám, ale ihned varuji babičku, kterou by to mohlo ohrozit! Děkuji za článek! mj. chlorellu japan mám doma, je to výborný detoxikační doplněk stravy, mohu doporučit :-)

Ikona diskutujiciho Renata 2017-04-16 18:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ja uz na vymene amalganu par mesiacov pracujem, tie najvacsie amalgany ma este len cakaju. Dr. Klinghard odporuca chlorellu tiez, pozor, ludia co maju vysoky krvny tlak beru casto liek na riedenie krvi a ten sa s chlorellou nema rad, v tom, ze chlorella mu brani v ucinkoch, cim potom vznika riziko trombozy, tam odporucaju Spirulinu namiesto chlorely. Koriander sa moze podavat az po vyvrtani poslednej amalganovej plomby, skor nie a podporovat pecen, oblicky. U zubara pri vymene alalganu poziadat o kofferdam a odsavanie, aby ste to nevdychovali a nedostalo sa to na sliznice. Na you tube ma dr. Klinghart o tom 3 dielne video prednasky pod nazvom NIE SME CHORI? SME TRAVENI, naozaj vyborne podane, podlozene vyskumami.

Ikona diskutujiciho Lucka 2017-04-16 20:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: byla,jsem z Prahy chodím k zubaři do Pokliniky červeného kříže-a tam mi řekli,že už se nedělají.Zrovna nedávno jsem tam byla se zubem:))

Ikona diskutujiciho Petr Pan 2017-04-16 23:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Tak Praha je někde jinde oproti zbytku republiky v hodně věcech… Ten můj zubař pomalu ani s jinými plombami jak amalgámem neumí, ten bude mít ulitou doživotní zásobu určitě :-D.

Ikona diskutujiciho UnlimitedMind1450 2017-04-18 21:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, ty mi normálně čteš myšlenky :D

Ikona diskutujiciho mona 2017-04-26 20:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Kolik jsi ochoten za výměnu tímhle způsobem zaplatit???

Ikona diskutujiciho Sim 2017-04-30 19:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ku tomu odstraňovaniu amalgámových plômb si dovolím citovať z knihy Doba jedová od Struneckej a Patočku: "Podľa stanoviska Štátneho zdravotného ústavu ČR sa však neodporučuje odstraňovať staré amaglámové výplne, pretože hrozí riziko uvoľnenia ortuti v podobe veľmi jemného aerosólu a vedie k zvýšeniu hladiny ortuti v krvi. Preto treba dôkladne zvážiť nutnosť zásahu do starých výplní a pristupovať k tomu s maximálnou opatrnosťou, najmä u tehotných žien a u žien, ktoré plánujú tehotenstvo."

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek