Dizao – barevný balzám na rty
Když objednávám serepetičky přes internet, poměrně často mám tendenci přihodit si k tomu něco nového. Něco stylu ,,pro radost“, nebo ,,zkusím“. Občas se člověk trochu utne, občas zase uspěje.
A tu jsem během nákupu objevila nabídku balzámů na rty Dizao. Tato značka mi až do té doby byla absolutně neznámá, ale zaujala mě jejich reklama. (Diazo jinak vyrábí všechno možné, ale nemám odzkoušeno.)
Existují dvě verze těchto balzámů. Regenerační, ta má 95% organického obsahu a pak barvící, ta má zase 90%.
Obojí jsou super vysoká čísla. – Už delší dobu hledám něco biologického, co by pracovalo/barvilo/fungovalo minimálně podobně jako Labello. Které už používám roky a štve mě na něm ten pitomý ,,UV filtr“ (to je v překladu nanotechnologie, kdyby někdo nevěděl) a že nevím, co přesně v tom vlastně je. (Závislost na pomádách je fakt zlo…) Už jsem zkoušela pár jiných věcí, ale pokaždé mě to nějak zklamalo. (Viz. třeba moje nelichotivá recenze na rtěnku Lavera)
Dizao pojmenovává své barvící balzámky podle květin. Protože letím na určitém transparentním odstínu růžovo-červené (taková višeň), našla jsem si první na internetu zahraniční recenze a ukázky barevnosti těchto pomád a vybrala si odstín, který se mi zdál nejblíž mé představě. Zabralo to ale delší dobu, protože to co už mají v zahraničí, není ještě tady, tak měl člověk omezený výběr. Nakonec to u mě vyhrál vlčí mák… (To je třeba fajn, když vám nějaká bloggerka na ruku črtne od každého odstínu jednu linku, dá k tomu popisek a vy to máte hezky přehledné přímo pod nosem a víte co si koupíte. Protože to co je na obalu, nakonec neodpovídá tomu, jak to vypadá v reálu na kůži/na rtech)
Co mě trošku mrzí, je cena. Já balzám koupila za nějakých 270kč, což je dost nepoměr v porovnání s klasickou drogerkou, kde jeden balzám koupím za padesátikorunu… Tedy v podstatě zadarmo, takže to byl pro mne celkem nezvyk.
Díky tomu jsem chvilku trošku váhala, ale když balzám přišel, byla jsem z něj nakonec nadšená.
Balzám nemá žádnou chuť, v tomto je naprosto neutrální (Což mi vyhovuje. Nedávno jsem dostala například rtěnku, kterou když jsem olízla, tak se mi vzadu na patře později udělala hnusná chemická hořká pachuť. Nechápu, jak tohle někdo může prodávat lidem).
Hodně mě překvapilo první natření… Barva naprosto super. Přesně ,,můj odstín“, dokonce lepší než jsem si představovala. Mírně transparentní, takže když to člověk nepřežene, nevypadá jako zmalovaná fuchtle, ale hezky to zvýrazní rty. Bomba! 🙂 Taky se nevysušuje a nesrazí, jako mi to pokaždé udělala Lavera.
Balzám mírně voní po mentholu, pravděpodobně je to místo konzervantu, aby se balzám nekazil. Mentholový olej mi není cizí, v minulosti jsem ho i používala. Prodává se v takových malinkých lahvičkách, stačí jednu kapku na jazyk, a olej se rozplyne po celé ústní dutině. Toto perfektně ozdravuje a dodává super ledový dech 🙂
Na rtech je to trochu zvláštní pocit… první co mě napadlo, že v zimě toto používat nebudu… Ale jak se člověk natře znovu a znovu, najednou mu to už nějak nepřijde, a zvykne si.
Dizao má super výdrž. Jednou se s ním natřu a minimálně tři hodiny krásně drží, rty jsou pořád barevné. Moc nepouští, ani se moc nerozpíjí, takže ho hned ,,neslížu“. (Labello běžně natírám každých 20-30 minut, když je ,,suchá krize“. Někdy žádný balzám nepotřebuju i několik dnů a jindy používám bezbarvý AloeVera i na noc. Zachraňte mě někdo :D)
Nakonec uznávám, že to za tu cenu stálo a když dobře drží, asi ho člověk ani nebude potřebovat tolik, jako u klasického balzámu.
Hydratace taky super. Podrobné složení balzámu je jedna radost vedle druhé a na vhlkosti i vláčnosti rtů, to jde dost poznat. Proto ho taky nemusím natírat tak moc, ani tak často. Určitě se pro něj ještě při nákupech znovu vrátím, a nebude mi líto investovat. Ale ráda bych se naučila, si nějaký barevný balzám vyrobit sama doma. 🙂 Třeba se k tomu propracuji taky.
Ingredients (platí u barevných balzámů): Ricinus Communis Oil1), Simmondsia Chinensis Seed Oil1), Cocos Nucifera Oil1), Copernicia Cerifera Wax1), Cera Alba1), Helianthus Annuus Seed Oil1), Butyrospermum Parkii Butter1), Theobroma Cacao Seed Butter1), Citrus Grandis Seed Extract1), Mentha Piperita Oil1), Kaolin, Citrus Medica Limonum Peel Extract1), Theobrama Cacao Seed Powder1), Rosmarinus Officinalis Leaf Extract1), Daucus Carota Sativa Root Powder1), Bixa Orellana Seed Powder1), Black Iron Oxide, Red Iron Oxide, Yellow Iron Oxide
1) Organic agriculture
Lavera – šampony
Opět se vracím ke své dlouho používané značce, tentokrát k šamponům. Dnes Lavera už neobsazuje první příčku mé osobní oblíbenosti, ale recenze stojí za to:
Od Lavera mám za cca rok vyzkoušené tyto šampony: Růžový, Mango, Citron.
Co bych nejvíce vyzvedla a doporučila, pokud už někdo konkrétně uvažuje o těchto šamponech, je Mango ,,Lavera Šampon Colour & Shine, Hair Pro 200 ml“
(na obrázku). Je velice jemný (určený na barvené vlasy) a tolik je neodmašťuje. I když ještě člověk nepoužil kondicionér, už cítí mezi prsty i za mokra, jak jsou po něm vlasy hezky vláčné.
Podobně super by měl být i Mandlový, ale to už není moje osobní zkušenost…
Růžový ,,Lavera Šampon Repair & Care, Hair Pro 200 ml“ se mi zdál neutrální. Sice je určený na poškozené vlasy, ale nemám pocit, že by to s nimi bůh ví co úžasného dělalo. Navíc – jak jsem už v minulosti zmínila – výrobky od Lavera, co mají vonět po růži, nebo jsou s růží, nevoní nic moc. To prostě není růže, nezlobte se na mě. A já jsem na vůně poměrně dost zatížená, takže to také šamponu ubralo body, přestože je celkem fajn… Ale mango je stejně lepší.
Propadák od této značky je Citronový šampon ,,Lavera Šampon Balance, Hair Pro 200 ml“, který je údajně určený na ,,normální vlasy“. Ale jak jsem se přesvědičla na vlastní hlavu nejenom já, na normální vlasy to fakt moc není. Dělá z nich vysušenou a nepoddajnou štětku, strašně odmašťuje. To jsem zkusila jednou a… ne díky, už znovu fakt nechci. Nevím, komu by takový šampon měl vyhovovat, když i já, s vlasy spíše mastnými, mám s ním problém.
Co mě celkově od těchto šamponů nakonec odradilo (i když k tomu mangu se asi ještě vrátím, taky nádherně voní), je poměr složení/cena. Objevila jsem jinou značku, která za zlomek ceny obsahuje skoro totéž, včetně coco-sulfátu…. A kterou právě zkouším, později o ní ještě napíšu.
Lavera – vlasové kondicionéry
Na rozdíl od šamponů, u kondicionérů už Lavera nemá zase takový široký výběr. Upřímně, z kondicionérů jsem byla nadšená. Po opuštění chemkového Gliss Kuru se SLS jsem hledala něco přírodnějšího, co mi udělá stejnou službu. Lavera v tomto případě obstála na jedničku. Těžko říct, který balzám je – co do funkčnosti – lepší. Všechny se mi v tomto zdály stejně skvělé.
Složení je také dost příjemné: (toto je konkrétně Mangový)
První který jsem zkoušela, byl Růžový ,,Lavera Kondicionér Repair & Care, Hair Pro 150 ml“. Vůně klasicky Laverková ,,růžička“, ale zrovna s tímto se mi stala nemilá nehoda, která pak u žádného jiného balzámu ne (ani od Lavera, ani od jiné značky). Nevím proč, ale když už jsem byla skoro na konci s tímto balzámem, tak jsem jednoho dne, když jsem si ho chtěla napatlat na hlavu, ucítila divný ,,plesnivý“ pach, po jeho otevření… Pach zelené plísně poznám velice dobře, je hodně specifický.
Zkoumám tedy odkud to jde a zjišťuji, že část balzámu, co minule zůstal poblíž hrdla po minulém použití, zaschl a částečně zplesnivěl! 😀 Koukala jsem na to jako bacil do lékárny… Nakonec jsem si řekla, že to je přece ,,ten důkaz biologického složení, protože v čem je hnus, to se neskazí“ a obsahu uvnitř výrobku navíc vůbec nic nebylo. Pokazila se jenom ta trošička, co zůstala venku u hrdla… Po této zkušenosti jsem přešla na jiné balzámy, také od Lavery, ale už se mi to nestalo. Bůhví, v čem byl tehdy zakopaný pes…?
Od růže jsem přešla k Mangu ,,Lavera Kondicionér Colour & Shine, Hair Pro 150 ml“, které skvěle voní, perfektně funguje, a anabáze s plísní se už neopakovala. Tomuto kondicionéru absolutně nemám co vytknout, byla jsem s ním pokaždé moc spokojená a ráda se k němu ještě vrátím, třeba i jen pro jeho vůni.
Když došlo mango, objednávka na netu byla ještě daleko a já rychle potřebovala kondiš (dneska už se mi to nestává, syslím si totiž všechno do zásoby), skočila jsem do DM drogerie, kde sice Laveru nabízí, ale mají tam pouze jeden druh balzámu, navíc s přirážkou asi o stovku, že by se pomalu i vyplatilo ho objednat na netu a čekat na balík… Vydřiduši jsou to. Ale dobře no… Byl to ,,Lavera Kondicionér, Basis Sensitive 150 ml“, ale k němu výhrady mám… Co do funkčnosti, je parádní. Udělá stejnou dokonalou službu, jako ostatní kondicionéry.
Ale ta ,,vůně“, kterou má, je spíš mírně nepříjemný smrádek. Když člověk čte v popisu výrobku ,,S BIO mandlemi a BIO medem pro lesk a objem“, má v hlavě představu něčeho, co bude vonět jemně, možná trošičku sladce. Třeba Lavera nabízí různé výrobky ,,s medem“ a všechno to voní stejně úžasně, příjemně. Pak ale člověk otevře tento balzám a řekne si spíš ,,fuj, co to je?“ – Je to divný odér, ne příliš silný a ne vyloženě nechutný, ale cosi mě tam dráždí.
Koupila jsem ho jednou a už znovu ne. Funguje sice skvěle, ale dokud tam Lavera nezačne přidávat nějakou pěknou vůni, nezíská si mě.
Kam dál:
• Otevřít rubriku Recenze bioKosmetiky a ekoDrogerie: ZDE
• Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄
• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org
• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE
• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!
• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE
.
Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová Mám na webu lidi, kteří by takovou věc…
-Alue K. Loskotová Hájenka nestačí. Taký grizzly má obrovské teritórium pohybu.…
-mariankosnac To byl vtip :-).
-Mirek V této věci bych se určitě jako první…
-Alue K. Loskotová