Biometrické testování, aneb Co o nás prozradí otisky prstů?

3.6.2014 v Zajímavosti 8

BIOMETRICKÉ TESTOVÁNÍ ANEB CO O NÁS PROZRADÍ OTISKY PRSTŮ?

Otisky prstů o nás mnohé napoví. Jen málokdo však věnuje pozornost papilárním liniím na bříšcích svých prstů, kresbám, které vytvářejí.

Většina z nás má určité povědomí o tom, že otisky prstů jsou využívány v kriminalistice pro jednoznačné ztotožnění, ale jen hrstka ví, že jedinečnost otisků prstů se v současnosti využívá také v psychologii.

Otisky prstů totiž zůstávají po celý život neměnné.

Na světě neexistují dva jedinci s identickými otisky prstů, dokonce ani jednovaječná dvojčata je nemají stejné.

Otisky prstů se vytvářejí již ve 13. týdnu těhotenství a jsou do určité míry dědičné, tj. stejně jako po rodičích a předcích dědíme některé vlastnosti a bohužel i genetickou zátěž, stejně tak dědíme i určité shodné znaky papilární kresby.

Psychologicko-pedagogické poradny při své práci využívají různé metody, většinou se jedná o jejich vzájemné kombinování, aby výsledný obrázek byl co nejobjektivnější a přinesl klientovi nejvíce užitku. Jednou z nejnovějších používaných metod je biometrické testování lidských schopností a potřeb založené právě na analýze tolik opomíjených otisků prstů.

Biometrické testování je založeno na vzájemné vazbě mezi jednotlivými typy otisků prstů, jejich výskytu na konkrétním prstu a určitými lidskými schopnostmi, zájmy, potřebami, osobnostními charakteristikami, fyziologickými zvláštnostmi, sportovními vlohami a genetickou zátěží. Nezkoumá otisky prstů natolik detailně, jako kriminalistika, algoritmus softwaru operuje pouze s typem otisku.


„Otisky prstů mají souvislost jak s fyziologickými, tak i s psychologickými vlastnostmi člověka,“ vysvětluje Alexandr Zubarev, autor metody biometrického testování. „Každý člověk má naprosto unikátní otisky prstů, ale některé společné rysy je možné vystopovat – vždyť se jedná o určitou kresbu tvořenou papilárními liniemi, která se v přírodě vyskytuje v omezeném množství. Je dokázáno, že otisky prstů lidí vyznačujících se stejnými kvalitami (například sprintéři, hudebníci, gymnasti atd.) mají hodně společného. „

Testování založené na online analýze všech deseti otisků prstů je zvlášť vhodné pro děti, protože není nijak stresující a nezabere více než 10 minut. V podstatě se jedná o to, že dítě postupně přiloží všech deset svých prstů ke speciální čtečce, psycholog určí všech deset typů otisků a odešle data k analýze.

Výsledkem online analýzy je zhruba dvanáctistránková zpráva o schopnostech dítěte, vhodném vzdělávacím oboru, sportovních vlohách, typu povahy atd.

Tj. výsledkem jsou informace, které jsou nepochybně určující pro další rozvoj dítěte a s nimiž mohou jeho rodiče následně pracovat.

Spolehlivost biometrického testování dosahuje 92 procent. Na jeho výzkumu a zavedení do praxe se pracovalo 9 let a za tuto dobu bylo otestováno více než 6000 lidí.

V současné době biometrické testování využívají hlavně psychologicko-pedagogické poradny, vzdělávací a výchovné organizace, personální agentury a samozřejmě jednotlivci.

Biometrické testování lze absolvovat na adrese:

AVANSIS Group s.r.o.

Sportovní centrum OÁZA

Jeremenkova 106

Praha 4

Objednat se lze na tel. 604 500 062, nebo e-mailu [email protected].

Cena testu je 350 Kč.

web: www.avansis.cz

Kam dál:

Otevřít rubriku: ,,Zajímavosti“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Fox 2014-06-03 04:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Reklama :D ale může to být zajímavé, já bych si to klíďo udělal, ale 100věžatá Praha je daleko.

Ikona diskutujiciho Lu-Aquarius 2014-06-03 13:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejen fotografie, ale i otisky levého a pravého ukazováčku se ukládají do čipu biometrického pasu. Biometrický pas je podmínkou při cestě do USA. V návaznosti na tento článek mám otázku, co vše se s tak osobními informacemi provádí? Může existovat už docela slušně velká databáze, kde může někdo o nás vědět možná i víc, než víme o sobě my sami…

Ikona diskutujiciho tarantule* 2014-06-03 17:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No zajímavé to je :D

Ikona diskutujiciho Jita 2014-06-04 07:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Škoda, že je to psané příliš PR, asi jen zveřejněný dodaný článek, uvítala bych větší vliv nebo názor autorky blogu. Každopádně je to zajímavé téma a pravda je, že když se dělají analýzy podle písma, které je také svým způsobem pro každého jedinečné, tak proč ne podle otisku prstů? Vtipné, asi to jen tak ze srandy zkusím co se dozvím :D

Ikona diskutujiciho Yvici 2014-06-04 10:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednu dobu jsem podobné věci zkoumala, ale pořád mi to není moc sympatické – právě proto, že se ty čáry nemění…

Ikona diskutujiciho Eva Axmanová (jednatelka AVANSIS Group s.r.o.) 2014-06-04 15:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Snad již brzy bude možné absolvovat biometrické testování i v jiných větších městech.

Ikona diskutujiciho Eva Axmanová (jednatelka AVANSIS Group s.r.o.) 2014-06-04 15:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:Otisky prstů klientů nearchivujeme, pokud mi klient sám neřekne své jméno či příjmení, není pro mě tato informace důležitá. Po provedení testu je výsledek zaslán klientovi na e-mail nebo vytištěn a následně smazán. Výzkum již byl ukončen, nemáme zájem na shromažďování dalších dat. Kromě toho naše čtečka není natolik podrobná, jako mají třeba policejní orgány, sledujeme jen typ otisku a jeho umístění, ne další podrobnosti, takže zneužití se bát nemusíte.

Ikona diskutujiciho Eva Axmanová (jednatelka AVANSIS Group s.r.o.) 2014-06-04 15:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:Ano, dermatoglyfy zůstávají po celý život neměnné, ale pokud víme, jaké máme genetické schopnosti, v čem jsme dobří, pokud známe své stinné i kladné stránky, nejsme pak schopni svůj život změnit? Nejsme pak schopni na sobě pracovat a dál se vyvíjet? Potlačit některé naše nepříliš lichotivé vlastnosti a nedat jim propuknout?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek