1. Výchova dětí je postavena na schématu stimulace infantilního chování dětí, jinými slovy, proces nástupu sociální zralosti se uměle zpožďuje. To se děje s cílem využít energii mladých lidí během období jejich největší aktivity (od 15 do 25 let). Faktem je, že ve všech historických dobách byla většina revolucionářů právě tato kategorie obyvatelstva. Mladý muž má ve 20-ti letech vrchol fyzické a intelektuální aktivity, je zdravý, bystrý, zásadový a nekompromisní. Nebezpečné, ne?
Stačí připomenout, že Alexandr Veliký měl pouze 20 let, když začal svou ,,kariéru“, kníže Svatoslav v době své smrti neměl více než 30 let, Ivan Hrozný dobyl Kazaň ve 22 letech.
A v naší době, v tomto věku, jsou mladí lidé považováni za ,,dospívající“. Může za to výchova k sociálnímu infantilizmu, aby se tvůrce historie stal zdravým a bezpečným dospívajícím. A přebytečná energie ať se někde rozplyne, například v promiskuitních sexuálních vztazích, v alkoholu, drogách, nebo v pouliční kriminalitě.
2. Výchova dívek a chlapců podle společných standardů. Toto se nedělá ani tak kvůli tomu, aby se ženám vštěpovala mužnost, ale spíše kvůli tomu, aby se odebrala mužům.
3. Naroubování egocentrického obrazu světa. Egoista je samotář, jak říkal Majakovský: ,,Jeden je nula, jeden nezvedne obyčejný půl metrový kmen, natož pětipodlažní dům …“. Nebo ,,rozděl a panuj“, jak říkali staří Římané.
4. Formování obrazu ,,úspěšného“ člověka. Tento ,,úspěšný“ člověk není ničím jiným, než obrazem ideálního otroka systému. Kravata, oblek, závratná kariéra, skvělý domov, drahé auto, dovolená v zahraničí, irská whisky. Super, co? Je tu šťastný člověk, ale ve skutečnosti je ideálním otrokem, protože je závislý jako narkoman na svých věcech. Proto udělá vše pro udržení stability systému, na cestě po kariérním žebříčku snáší každé ponížení. Všechny své sny z dětství skryje tak hluboko do svého nitra, že zapomene na sebe, změnil se na člověku podobného tvora, na degeneráta.
Patří sem i další obrazy ,,úspěšných“ lidí. Je tu ,,krutý“ statný chlapík s pivem v baru, a ,,mrcha“, která mění muže jako rukavice, feminizovaná madam a gangster. Vyberte si, co chcete. Chybí zde pouze obraz ochránce, obraz bojovníka, obraz matky, obraz básníka, vědce atd. Pouze zkreslené náhrady za přirozené lidské vzorce chování.
5. S*x a násilí, namísto statečnosti a lásky. Není žádným tajemstvím, že sexuální instinkty patří k nejsilnějším. V souladu s tím může člověk prostřednictvím tématu ,,s*xu“ určitým způsobem ovlivňovat člověka. Navíc s*xuální instinkty, tak jako všechny ostatní instinkty, tvoří naši temnou, zvířecí součást osobnosti, nevědomí nižšího řádu. Tyto instinkty jsou stimulovány prostřednictvím masmédií, reklamních technologií, propagandy ve vědecké a beletristické literatuře, počítačových her.
Friedrich Nietzsche řekl: ,,Člověk je lano upevněno mezi šelmou a nadčlověkem – lano přes propast.“
Z psychologického hlediska je tedy ,,nadčlověk“ spojený s nejvyšší formou našeho nevědomí, s oblastí, která funguje jako zdroj tvůrčí, vědecké, poetické inspirace, zdroj hrdinských činů. A oblast nižšího nevědomí je spojena se šelmou, s instinkty, s násilím, strachem.
,,Nadčlověk“ i zvíře jsou nedílnou součástí nás samých, pouze u některých ,,nadčlověk“ dominuje nad ,,šelmou“, zatímco u jiných je to naopak.
Řeknu vám jedno malé tajemství, naši páni se obávají vývoje vyšší formy nevědomí u svých otroků, protože tato část naší osobnosti je božsky hluboká, nekontrolovatelná a nepředvídatelná. Oni se sami rozhodli, že příšera zvířecího násilí spojená s reprodukčním instinktem, se s*xem, je pro systém mnohem méně nebezpečná, než zdroj božské inspirace.
5+1. Konzumismus v jeho destruktivním významu je právě tou zbraní z jejich arzenálu, která ,,zabije“ několik ,,much jednou ranou“ najednou. Jaký je rozdíl mezi konzumem a spotřebou?
Spotřeba je podmíněna přirozenou potřebou jednotlivce v držení tohoto, nebo onoho předmětu. To je snadno viditelné na příkladech. Vaše bunda je roztržená, opotřebovaná, jdete si koupit novou. To je spotřeba, ale pokud si bundu jdete koupit, protože je značková, v módní barvě, pěkné textuře, nebo prostě proto, že chcete vyniknout před ostatními, to už je konzumismus.
Jinými slovy, konzumismus je nestřídmá, nepřirozeně podmíněná spotřeba. Proč je to tak důležité pro stávající systém?
Zaprvé, konzumismus je motorem jejich ekonomického modelu, protože neustále podněcuje poptávku, což následně stimuluje výrobce k růstu, a masu tlačí k získávání nových půjček, bez kterých se zhroutí existující měnový a finanční systém.
Zadruhé, konzumismus je vynikajícím antidepresivem, které snižuje sociální napětí ve společnosti, a co je nejdůležitější, určuje rozsah povolených cílů pro populaci.
Zatřetí, lidé jsou na něm závislí, jako na každéhom ,,antidepresivu“, což znamená, že díky němu jsou lidé závislí, slabí a snadno kontrolovatelní.
Začtvrté, konzumismus blokuje vyšší nevědomí.
7. Tabu o ušlechtilosti. Šlechetnost je pro jejich systém nebezpečná, protože v lidech vytváří nepředvídatelné a nekontrolovatelné chování. Bojí se nejasných motivů, je jim příjemnější, když lidi vede chamtivost, žádostivost, závislost a neřest.
8. Destrukce rodinných hodnot. Tento bod se částečně překrývá s výrazem ,,sex a násilí“, má však svá specifika. Zničení rodinných hodnot přispívá také k ničení národních kultur, jakož i k atomizaci společnosti, stimuluje sobectví a bestiální chování.
Uvedené metody nejsou v žádném případě úplným seznamem, ale účel všech těchto metod je jednoduchý, zabít vaši duši. A nejzajímavější je, že existuje jeden univerzální lék na toto neštěstí. Pamatovat na své věčné já a naslouchat mu. Neprodávejte své ideály za zelené papírky, nikdy nejednejte proti svému vnitřnímu hlasu, i když se to zdá racionální. Intelekt je nejdůležitějším nástrojem, ale hodně věcí se nedá vysvětlit suchou logikou.
Člověk má nejen inteligenci, ale i emoce, pocity, intuici. Zdravý člověk by měl mít vyvinuté všechny čtyři aspekty. A pouze vaše duše je schopna sjednotit tyto protichůdné a neslučitelné části vašich osobností. Neprodávejte ji ani ze strachu ze smrti, nebo chudoby. Život se zaprodanou duší je velmi bolestivý a nesmyslný. Protože je to právě vaše duše, která ví o vašem skutečném záměru. Žádosti mohou být nekonečně odlišné, můžete být vědci, umělci, hudebníci, inženýři, stavitelé, rolníci, bojovníci a mnoho dalších, můžete vytvářet a ničit, nebojte se.
překlad www.aluska.org 2021 / ze Zdroje
Poslední komentáře
-Alue K. Loskotová No, pripomenulo mi to hudobný klip od Priessnitz…
-mariankosnac Teda ja neviem jak je to s tými…
-mariankosnac Otázka zda pomoci a nebo nechat chcípnout, tvrdě,…
-není Tak já jsem znal osobu, co měla takového…
-*****