Kysličník titaničitý je jedovatý karcinogenní jed, který je přidáván do potravin

15.11.2012 v Prevence 27

Slyšeli jsme o účincích fluoridu v naší vodě. Ale stále si nejsme vědomi většího nebezpečí, představovaného kysličníkem titaničitým (titanovou bělobou, TiO2) v naší potravě.

Kysličník titaničitý se používá v kosmetice a vitaminech a dalších lécích jako plnidlo v tabletách. Ale používá se také v odstředěném mléce, sýrech, jogurtech, majonézách, čokoládových žužu, průmyslovém rychlém občerstvení, kečupech. Jsou jím krmena zvířata, která pojídají lidé.

Kysličník titaničitý se na celkové výrobě pigmentů na světě podílí 70%. Je široce používán pro to, aby výrobkům poskytl bělost a neprůsvitnost, jako např. u barev, plastů, papíru, inkoustů, potravin a zubních past. Používá se také v kosmetice a produktech péče o pokožku, a je přítomen v téměř všech opalovacích krémech, kde pomáhá chránit pokožku před ultrafialovým zářením.

Kysličník titaničitý je kovový oxid s jedinečnými vlastnostmi. Tvrdostí konkuruje diamantům a je pozoruhodný svými vynikajícími elektrickými vlastnostmi.


[Kysličník titaničitý]

Ale proč v potravinách?

Tato chemikálie není živina; je zcela nerozpustná a její konzumace se rovná pojídání skelné drti!

Americká rakovinová společnost uvedla kysličník titaničitý mezi pěti nejvíce karcinogenními látkami na planetě. Je považována za příčinu astmatu, rakoviny, onemocnění ledvin. Alzheimera a ztráty plodnosti. Na internetu existuje mnoho studií na zvířatech, které spojují tuto chemikálii s výše uvedenými nemocemi.

Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC) ji klasifikovala jako karcinogen skupiny 2B, „možná karcinogenní pro lidi“.

Ale skutečným vysvětlením může být politická kontrola. Když člověk vezme v úvahu vojenskou užitečnost této chemikálie, začne chápat, že jsme „magnetizováni“ pro ovládání budoucími elektromagnetickými zbraněmi a tasery.

Roztok kysličníku titaničitého ve vodě bude během mikrosekund přehřát směrovanými energetickými zbraněmi. Cílem je nyní každý člověk nebo zvíře!

To mi připomíná, že vlády se bojí svých lidí více, než se bojí ostatních vlád.

„My lid“ jsme těm, kteří nám vládnou, věřili příliš!

Kysličník titaničitý není potravina, je to prostě tichý jed!

Světová zdravotnická organizace nadále výrobcům umožňuje otravovat potravu dětí, krmivo pro dobytek a pak zemskou biomasu!!

Nekrvácíme nebo se nedusíme okamžitě, ale v tichosti, pomalu a neúprosně, jak se tento strašlivý náklad usazuje v některém našem orgánu a čeká, aby byl aktivován určitými frekvencemi elektromagnetického spektra.

Zde částečky kysličníku titaničitého tančí na veselou melodii vytvářející reaktivní typy ROS, poškozujíc DNA, zabíjející klíčové buňky v rostlinách, zvířatech nebo lidech.

Kysličník titaničitý je podobný azbestu. Má sklu podobnou strukturu; je nerozpustný; a biologicky se akumuluje v potravním řetězci, s katastrofálními následky pro tělo zvířat a lidí.

Zdroj článku: Zvědavec.org

Dbejte prosím na toto upozornění, čtěte pečlivě složení všech výrobků, které kupujete.


Kam dál:

Otevřít rubriku ZDRAVÍ: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Miloslav Ponkrác 2012-11-15 03:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Oxid titaničitý je přirozeně se vyskytující nerosty s názvy rutil, anatas a brooklit. Mají tvrdost kolem 6. stupně Mohsovy stupnice. Je tedy 22 × měkčí, než diamant.

Ikona diskutujiciho Ryshoun 2012-11-15 06:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak je vidět Alue tak je to tak trochu jako s tím chlastem, jen s tím to možná jen přehnali.

Ikona diskutujiciho A 2012-11-15 08:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady už nejde žít normálně. Ve VŠEM jsou nějaký jedy, vláda už nás má omotané kolem prsty a celkově.. už je to marné tak nějak mi přijde.

Ikona diskutujiciho Skarletka 2021-06-09 21:48:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Když se chci propagovat na veřejnost jako odborník chemii, tak prosim zvládnout názvoslovi. Už 50 let se neužívá slovo kysličnik, ale oxid. Takže článek budí dojem starèho opsaného článku. Bojím se, jak vypada ALUŠČINA KNIHA.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-06-10 08:03:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Skarletko, článek je z roku 2012. A ve zdroji je uvedený web zvedavec.org. Nevím, jestli jsi už senilní, nebo jsi v té době ještě tahala kačera po dvorku, ale čísla bys už poznat mohla. Já se jako chemik neprezentuji, já jsem převzala článek a zdroj je uvedený. Kdybys oplývala alespoň základní inteligencí, tak bys koukla na datum, na zdroj a neztrapňovala se tady se svými slinty. A počítat evidentně fakt neumíš, protože knihy jsem napsala 3. Na rozdíl od tebe, anonymní sprostá pipko z internetu.

Ikona diskutujiciho izairi 2021-06-10 10:46:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Skarletka:
Ty jsi ale drzá,a buď ráda,že nechci a ani nemůžu být sprostá,protože to bych Ti napsala něco úplně jiného. Knihy které aluška napsala jsou moc krásné. A není to jenom napsání knih co aluška v životě dokázala. Zajímalo by mně co všechno si dokázala ty,když nemáš dost inteligence na to aby ses podívala že článek je z roku 2012,a že je převzatý. A jestli tady chceš psát takové trapně útočné komentáře,tak sem nechoď. Alušku nikdo urážet nebude.

Ikona diskutujiciho Nasgol 2012-11-15 09:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Oxid titaničitý neboli E171:

Ikona diskutujiciho Nasgol 2012-11-15 09:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

EDIT: To byl takový lehký seznam výrobků..

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-15 09:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Koukala jsem do knihy Víme co jíme. Tam je zase pro doplnění uvedené, že nejsou známy vedlejší účinky, ale že je karcinogenní a může způsobovat rakovinu při vdechování …. Tak to si vzájemně trochu protiřečí 🙂

Ikona diskutujiciho Míša 2012-11-15 12:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ne všude je napsané, co je složení …

Ikona diskutujiciho nath 2012-11-15 12:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Precetla jsem i vsechny clany z komentaru. Muj nazor na to cele je takovy, ze je prokazane, ze je to opravdu nebezpecne je pri vdechovani a ne pri konzumaci (alespon zatim).

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-11-15 12:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja mám v mobile (Android) nainštalovaný program Éčka a keď tam zadám e171 ukáže ikonku mraku- mrak znamená menej vhodné  látky

Ikona diskutujiciho Nasgol 2012-11-15 12:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: v diskuzi pod tím článkem pár lidí nakouslo (zřejmě dělníci, co ví která bije), že se to přidává do barviv a natěračskýho materiálu a časem to může zvětrávat a tím pádem se to mísit se vzduchem…

Ikona diskutujiciho Štěpánka 2012-11-15 13:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, oxid titaničitý působí rakovinotvorně tím, že se po vdechnutí jeho částice dostanou až do plicních sklípků a tam už zůstávají. Většinu cizorodých látek z plicních sklípků je tělo schopno odstranit pomocí fagocytózy, ale oxid titaničitý má podobně jako azbest vláknitou strukturu, a tak ho makrofágy nedokážou "spolknout", i když se o to snaží. A díky chronickému místnímu dráždění může pak vzniknout rakovina. Při průchodu trávicím traktem ani při jiném druhu expozice toto nehrozí.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-15 13:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Tohle dává smysl, záhada je rozřešena! – Díky 🙂

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2012-11-15 14:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se svými sedmi dioptriemi přečtu na baleních hovno i s lupou. Mám tedy umřít na oxid titaničitý nebo hlady?

Ikona diskutujiciho Nasgol 2012-11-15 17:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Na tohle je dobrý pořad: Peklo na talíři :)) pravidelně sleduju..

Ikona diskutujiciho Bílej vlk 2012-11-15 20:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mohu potvrdit, výzkum EM zbraní prožívá boom….

Ikona diskutujiciho Míša 2012-11-15 22:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: To jsem objevila před týdnem. Koukla jsem na dva díly a pak byla šťastná, že ty věci už dávno nejím. Např. ta konzerva s aortou byla před rokem můj nejsnadnější oběd na koleji … no a pak jsem našla tu aortu, blé ..

Ikona diskutujiciho Brabender 2012-11-16 13:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj všem dobrý den!

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-16 13:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: O aspartamu na Alušce.org:

Ikona diskutujiciho Nasgol 2012-11-17 12:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Takovým psaným pravidlem na téměř všech fórech bývá, si jej nejdříve celé přečíst, aby se zabránilo, přesně těmhle dotazům 🙂 ohledně aspartamu

Ikona diskutujiciho Patrik 2013-09-20 07:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A tady je zase článek o možném použití TiO2 při léčbě rakoviny.

Ikona diskutujiciho Tereza 2013-10-31 14:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je pravda, že se vyskytuje i v lécích? a kterých?

Ikona diskutujiciho Lola 2013-11-03 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dělala jsem bakalářskou práci o oxidu titaničitém a můžu říct, že kysličník jsem teda dlouho neslyšela =oD nic méně je pravda že při vdechování MŮŽE být nebezpečný pro zdraví, ovšem za větší nebezpečí bych považovala to ohromné množstí v jiných aditiv které se přidávají do potravin , ať jsou to chemické konzervanty nebo glutaman sodný, který laicky řečeno negativně psůsobí na inteligenční vývoj dítěte a to až do 12ti let. A o negativních účincích umělých sladidel nemluvě. A jestli jde někomu o zdraví poškozované vdechováním nebezpečných látek, tak když soused pálí na zahrádce seno a všelico najde, tak vám ublíží mnohem víc než TiO2 ;o)

Ikona diskutujiciho Sulda 2015-04-05 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jako mineralog místopřísežně prohlašuji, že syntetický oxid titaničitý žádnou "vláknitou strukturu" podobnou asbestu nemá. Účinky by pro pracovníka v prašném prostředí s TiO2 mohl vyvolávat snad podobné silikóze. Jinak jde o látku zcela inertní, nerozpustnou ani v kyselém žaludečním prostředí, a tudíž se nemá ani jak dostat do krve.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek