Jak se v rostlinných adaptogenech manifestuje inteligence rostlin

7.12.2022 v Léčba 10

Příroda v sobě obsahuje tu nejvyšší inteligenci, která přesně ví, co který organismus potřebuje, aby se mu dařilo. Říká se, že prvotní vědomí v přírodě je totožné s vědomím člověka, včetně všech zvířat a živých bytostí, které v přírodě žijí. V každé věci je tudíž obsaženo vše. V semínku je strom, ve stromu je les. Inteligence je tedy implicitně obsažena v mnoha světech a dimenzích kompletní přírody, nejen v našem světě.



Vědomí, neboli mystická inteligence kompletního Vesmíru, přebývá ve všech existujících formách života. Právě ona transformuje život do projevené existence. Jinými slovy, vědomí pulzuje celou naší realitou. Život, stvoření a evoluce jsou etapami vývoje vědomí.

Člověk jako mikrokosmos v sobě obsahuje celou elementární, minerální, rostlinnou a živočišnou říši. V rostlině je potenciál lidské bytosti. A naopak v lidské bytosti je základní energetická struktura rostliny. Dalo by se říci, že náš nervový systém je strom, jehož rostlinnou podstatou je člověk.

Na úrovni rostlin existuje cit v čisté a pasivní podobě. Živočišná a lidská říše jej projevují aktivněji, odděleněji, ale často s menší krásou. Vědomí u rostlin je na prvotní úrovni jednoty, proto je více psychické, telepatické.

Adaptogen je pojem z alternativní medicíny, který označuje rostlinný produkt zvyšující odolnost organismu proti stresovým situacím jako je zranění, úzkost nebo únava. Zlepšují schopnost odolávat změněným podmínkám, adaptovat se na ně, přizpůsobit se jim.

Adaptogenní byliny
Adaptogeny mají dlouholeté historické využití pro svou schopnost snižovat všechny druhy stresu, od environmentálního přes mentální až po emocionální, a zároveň podporují tělo a mysl rychlou regenerací. Výživa poskytovaná touto zvláštní třídou rostlin je natolik hluboká, že mnohé z nich jsou pro své silné účinky na psychiku, mysl, tělo a emoce známy již po tisíce let. Nejenže byly uctívány pro své normalizační účinky na oxidační stres nebo pro svou schopnost posilovat metabolické funkce či schopnost silně chránit imunitní systém, ale především byly uctívány i pro své významné duchovní atributy.

Většina adaptogenních bylin má silný regulační účinek na lidský hormonální systém, který je známý jako „molekuly vědomí“.
Byliny, které silně ovlivňují hormonální systém, jsou obvykle přiřazovány k duchovním bylinám, protože jednoznačně řídí naši náladu, vnímání, cykly spánku a bdění a propojení reality. Mají v podstatě na starosti to, jak prožíváme život a jak vnímáme naši realitu.

Termín „adaptogen“ vymyslel ruský vědec Nikolaj Lazarev v roce 1947. Adaptogeny mají mnoho dalších názvů: biostimulátory, harmonizátory, tonika, omlazující rostliny, rostliny nesmrtelnosti či látky posilující čchi.

Duchovní svět rostlin
Není divu, že se takovým bylinám dostalo neuvěřitelné popularity po celém světě. Nacházíme se v hluboce transformačním historickém období a tyto byliny jsou obzvláště vynikající k tomu, aby nás vyživovaly svou adaptační silou při neustálých změnách, kterými procházíme.

Každý adaptogen vylaďuje tělo na určitou energii, nebo soubor energetických drah.
Protože úzce spolupracuje s hypotalamem a hypofýzou, každý adaptogen se nakonec v každém člověku projeví trošku jinak.
Adaptogeny přímo vylaďují žlázy, které řídí naše vnímání, a zároveň působí na různé energetické dráhy.

Hypotalamus je velký asi jako mandle a nachází se kousek za očima. Mnoho starověkých kultur tuto žlázu spojovalo s božským centrem, se sídlem vědomí a ducha. Hypotalamus vylučuje neurohormony, které komunikují s hypofýzou a signalizují uvolňování klíčových hormonů hypofýzy, které následně aktivují funkci epifýzy, jinými slovy schopnosti třetího oka.

Jinými slovy, tyto byliny pracují přímo s naším vědomím a s tím, jak vnímáme život, a v podstatě poskytují osvěcující výživu, která v konečném důsledku napojuje mysl a tělo na vyšší frekvence.

Mnozí lidé věří, že tyto byliny se na Zemi objevují, aby posunuly současné kolektivní vědomí do vyššího stavu evoluce.
Starověké civilizace považovaly tyto mystické byliny za transformátory; činitele změn, které přispívaly k posunu vědomí napříč různými časovými obdobími. V tomto bodě naší planetární historie nemá smysl pouze přežívat, je nezbytné, abychom se vědomě sytili kvalitní výživou, která nám umožní přechod do kompletní rovnováhy.

Adaptogenní rostliny jsou jedinečné oproti jiným látkám ve své schopnosti udržovat rovnováhu hormonů a imunitního systému. Pomáhají organismu udržovat optimální homeostázu. To je schopnost organismu udržovat si stabilní vnitřní prostředí. Na obrázku výše je vyfocená reishi.

© aluska.org 2022

 



Komentáře

Ikona diskutujiciho Fialka 2022-12-07 13:31:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

úžasný článek. opravdu vyšší level. děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho Anička 2022-12-07 13:34:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyto články o herbalismu se mi moc líbí. Je to příjemná změna a je v nich hodně moudra.

Ikona diskutujiciho petr 2022-12-07 16:13:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opravdu je to skvělý článek. Taky jsem si říkal jak ta reishi fiškutálka pozná co kdo potřebuje.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-12-07 17:23:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Len by ma zaujímalo že keď je tá príroda tak inteligentná a vie čo kto potrebuje, prečo je toľko jedovatých húb a rastlín? A ešte sú svine na nerozoznanie 🙂 Viď otravy muchotrávkou bielou, keď som tak poctivejšie prezeral atlasy húb zistil som že asi takmer každý jedlý hríb má nejakého jedovatého dvojníka snáď okrem hlivy.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-12-07 18:47:02
Ikona diskutujiciho
sipka

1. Příroda je tu pro všechny. Toxicita jednotlivých látek se liší u jednotlivých živočišných druhů. Houby nejsou na světě pouze pro lidi.
2. 900% druhů hub které existují v podobě mykorhizy ani netvoří plodnice.
3. Z každého jedu lze správnou extrakcí a dávkováním vytvořit silný lék.
4. Některé za syrova jedovaté houby jedovatost ztrácí po 20ti minutovém varu.
5. Bylo by bláhové domnívat se, že vše co příroda poskytuje, je primárně určeno pouze k lidské přímé syrové konzumaci.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-12-07 22:09:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Jó to má svoj zmysel, že tie /jedovaté/ huby sú tu aj pre iné živočíchy, ktorím toxicita nepôsobí problémy. Človek ktorý sa v hubách až tak dobre nevyzná a nie je si istý ich jedlosťou tak väčšinou radšej hríby nechá na pokoji. Keby boli všetky huby jedlé tak by sme všetko vyzbierali a medveďovi by ostali bobky.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-12-08 10:07:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Na houby chodí hodně myši a slimáci ale plodnice jim slouží primárně k rozmnožování. To že se některé dají jíst je vítaný bonus pro člověka.

Ikona diskutujiciho Nela 2022-12-07 22:33:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to super moc mě to baví a chci se zeptat vím že těch dotazů dostáváš hodně ,ale vrátíš se na YouTube?:⁠-⁠)

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-12-08 10:09:14
Ikona diskutujiciho
sipka

V tuto chvíli nemůžu nic natáčet. Může za to zločinec, který mě minulý rok vystopoval a napadnul. A zpomalený soudní znalec.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-12-08 11:03:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Každá houba i ta „nejjedovatější“ má svůj význam, vlastně všechno co vyroste ze země má svůj význam. A používat slovo jed v souvislosti s houbami mi přijde dost humorný, protože v potravinách, vodě, vzduchu, lécích atd. máme daleko zákeřnější jedy a ty konzumujeme a vstřebáváme do těla každou minutu. Jenže ty nás narozdíl od některých z rostlinné říše zabíjí pomalu a tak to vlastně ani moc neřešíme, tedy většina. Až bude většina lék-ařů, kteří s radostí pumpovali do lidí ten nejhorší z nejhorších jedů potrestána, tak se stejně budeme muset vrátit k léčení přírodními produkty a pak se nám odtajní využití možná i takových jedovatých hub, které dneska obcházíme velkým obloukem.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek